ହାତିଆ ପାହାଡ଼ ଉପରେ ଖସିଲା ପ୍ରୋକଲିନ: ଜଣେ ମୃତ

କ୍ଷତି ପୂରଣ ର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛଦ ହେଲା ନିରାକାରପୁର, ୪/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତାପଙ୍ଗ ହାତିଆ ପାହାଡ଼ ଉପରୁ ଆଜି ଏକ ପ୍ରୋକଲିନ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ତଳକୁ ଖସି ପଡ଼ିବ

4 Dec 2022 10:36 pm
ନିରାକାରପୁରରେ ରୋଡ ରୋମିଓ ମାତିଲେଣି

ରାସ୍ତାରେ ଝିଅଙ୍କୁ ଦେଖାଉଛନ୍ତି ଖରାପ ବ୍ୟବହାର ନିରାକାରପୁର, ୪/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କିଛି ଦିନ ହେବ କିଛି ରୋଡ ରୋମିଓ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ନିରାକାରପୁର ଅଞ୍ଚଳ ରେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇ ଉଠିଛନ୍ତି। ଏମାନେ ସ୍କୁଲ ଓ କଲେଜ କୁ ଯାଉ

4 Dec 2022 10:27 pm
୨୦୦୪ରୁ ୨୦୧୪ ମଧ୍ୟରେ ଠିକା ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ୬ବର୍ଷ ଚୁକ୍ତି ଅବଦ୍ଧିକୁ ନିୟମିତରେ ଯୋଗ ଓ ନେସନାଲ ଇନକ୍ରୀମେଂଟ ପ୍ରଦାନ ନକଲେ ଭୟଙ୍କର ଆନ୍ଦୋଳନ –ଓଡିଶା ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲ ଏନ.ପି.ଏସ. ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୪/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସଂଜୀବନୀ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଓଡିଶା ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲ ଏନ.ପି.ଏସ. ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ, କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ଏକ ବୈଠକ ସଭାପତି ଅରୁଣ କୁମାର ପାରମାଣିକଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅ

4 Dec 2022 10:23 pm
ଚିନ୍ମୟ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପକ୍ଷରୁ ୯୮୮ ଦିନର କରୋନା ସଚେତନତା, କିଟ୍ ଓ ରିଲିଫ ବଣ୍ଟନ

ଯାଜପୁର , ୪/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ସୁରେଶ କର): ଏବେବି ମହାମାରୀ କରୋନାର ଭୟ କମି ନାହିଁ । କରୋନାର ଜନ୍ମ ମାଟି ଚାଇନା ଦେଶରେ ପୁଣି ହୁ-ହୁ ହୋଇ ବଢୁଥିବାବେଳେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଏହା ଉତ୍ଥାନ ପତନ ମଧ୍ୟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି ‌। ତେଣୁ ପ୍ରତି ପ

4 Dec 2022 10:05 pm
ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମ କରି ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିବା ଘଟଣାର ଜଣେ ଗିରଫ

ନିରାକାରପୁର, ୪/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଜଂକିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କମାଗୁରୁ ପଞ୍ଚାୟତ ଅରିସଲ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକ ଅଚ୍ୟୁତପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ନାଲସିହ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବତୀ କୁ ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମ କରି ଯୁବତୀଙ୍କ ବିବାହ

4 Dec 2022 9:56 pm
ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗୀତା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୪/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଜିଲ୍ଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଶାଖା ଓ ରାଜ୍ୟ ଶିଶୁ କଲ୍ୟାଣ ପରିଷଦର ମିଳିତ ଆୟୋଜନରେ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦୀନବନ୍ଧୁ ସାହୁ ଆଇନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ

4 Dec 2022 9:49 pm
ବାଲିଗୁଡାର ଗୁଳିମରା଼ପଦା ସାହି ଠାରେ ମା ମହାମାୟୀ ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧି ମଞ୍ଚ ଗଠନ ହେଲା

ବାଲିଗୁଡା,୦୪/୧୨/୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ):କନ୍ଧମାଳ ଜ଼ିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ରେ ଜୋର ଧରିଛି ଦୁର୍ନୀତି ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ବିରୋଧୀ ମଞ୍ଚ ଗଠନ । କିଛି ବର୍ଷହେବ ବାଲିଗୁଡା ଟାଉନରେ ଥିବା ତହସିଲ, ଆଇଟିଡ଼ିଏ, ବ୍ଲକ,

4 Dec 2022 8:59 pm
ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିବା ଦୁଇ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଗଲେ 

କନ୍ଧମାଳ,୦୪/୧୨/୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): ଯେଉଁ ହାତରେ ଦିନେ ବନ୍ଧୁକ ଥିଲା ଆଜି ସେ ହାତରେ ମହେନ୍ଦି ଲାଗିଛି। ପୁଲିସ ପାଖରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିବା ଦୁଇ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ଆଜି ବିବାହ ବନ୍ଧ

4 Dec 2022 8:48 pm
ଗୟାବନ୍ଧ ୧୦ମ ଟେନିସ ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ:ଜଟଣୀ ଏମକେସିସି ଚମ୍ପିୟାନ

ନିରାକାରପୁର, ୪/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଗୟାବନ୍ଧ ବାପୁଜୀ କ୍ଲବ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ୧୦ମ ଟେନିସ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଆଜିର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସାଇ ଏଲିଭେନ କୁ ଜଟଣୀ ଏମକେସିସି ଭେଟିଥିଲା। ପ୍

4 Dec 2022 8:25 pm
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜବାହର ନବୋଦୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଆଲୁମିନି ଆସୋସିଏସନର ରୌପ୍ୟ ଜୟନ୍ତୀ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୪/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜବାହର ନବୋଦୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏଥି ମଧ୍ୟରେ ୨୫ବର୍ଷର ଅନୁଭୂତି ପାଇଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ସଫଳ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏଠାରୁ ପାଠ ପଢି ଏବେ ନିଜ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରସର ହୋଇଛନ୍ତି । ୨

4 Dec 2022 8:21 pm
ସାହିତ୍ୟ ଜାତିର ଚରିତ୍ର ନିର୍ମାଣରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୪/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଗୋଟିଏ ଜାତିର ଚରିତ୍ର ନିର୍ମାଣରେ ସେହି ଜାତିର ଭାଷା-ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ନିର୍ବାହ କରିଥାଏ । ପରମ୍ପରା, ସଂସ୍କୃତି ଓ ସମସାମୟିକ ଚଳଣିରୁ କବି, ଲେଖକ ଉପାଦାନ ସଂଗ୍ରହ କରି ଯେଉ

4 Dec 2022 8:06 pm
ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଦିବସରେ ଅନ୍ତନିବେଶୀ ଶିକ୍ଷା ସାଧନ କେନ୍ଦ୍ରର ନୂତନ ଗୃହ ଉଦଘାଟିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୪/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଦିବସ ଅବସରରେ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସମଗ୍ର ଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଦ୍ୱାରା କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପୌରାଂଚଳ ଅନ୍ତର

4 Dec 2022 8:03 pm
ନଗସପୁର ବଜାରର ୧୬ ଟି ଦୋକାନ ରୁ ଚୋରି

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି, ୦୪/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ ଅଭୟ ଜେନା )-ନଗସପୁର ବଜାର ରୁ ଶନିବାର ରାତିରେ ୧୬ଟି ବିଭିନ୍ନ ଦୋକାନ ରୁ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଏହା ଜାଣିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ୟବସା

4 Dec 2022 6:24 pm
ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ଯୋଗୁ ଲୁଟେରା ଙ୍କ ଠାରୁ ବାର୍ତିଲେ ମହିଳା

ନିରାକାରପୁର, ୪/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ମହିଳା ଏଲଆଇସି ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କ ସାହସିକତା। ଏନଏଚ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଦେଲେ ପାନେ ।ବାଇକ୍ ରୁ ପଡି ମହିଳା ଗୁତୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।.ଗୁରୁତର ଆହତ ମହିଳାଙ୍କ ନାମ ମମତା ମୁଦୁଲି.।ଘର ବଡ ପୋଖରିଆ କ

4 Dec 2022 5:57 pm
ସରକାରୀ ଅର୍ଥ ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଗିରଫ

ଜଗତସିଂହପୁର ୩/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲା ରଘୁନାଥପୁର ବ୍ଲକରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ ଯୋଜନା ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ବ୍ଲକର ପୂର୍ବତନ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଅମୀୟ ଚାନ୍ଦ ମଲିକ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି । ଶନିବାର ତାଙ୍କୁ ରଘୁନାଥ

4 Dec 2022 12:35 am
ଭାବ ବିହ୍ଵଳ ପରିବେଶରେ  ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ଭବ୍ୟ ବିଦାୟକାଳୀନ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ,୦୩/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର /ଅଭୟ ଜେନା ) – କଟକ ଜିଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜନାର୍ଦ୍ଦନପୁର ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋସ୍ନା ରାଣୀ ନାୟକ ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିଥିବାରୁ ଏକ

3 Dec 2022 10:06 pm
ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମହିଳାଙ୍କ ଠାରୁ ବେଆଇନ ଜମି କବଲା କରିନେଇ ଘରୁ ବିଦା କରିଦେଇଥିବା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା 

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୩/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଜନୈକ ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମହିଳାଙ୍କ ନିକଟରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ଜମି କବଲା କରିନେଇ ତାଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିବା ଘଟଣା ବିରୁଦ୍ଧରେ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ସଂପୃକ୍ତ ପରିବାର ସହିତ ଗ

3 Dec 2022 9:43 pm
ଶିଶୁଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ପାଳିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୩/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଶିଶୁ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭାପତି ଗିତାଞ୍ଜଳି ସେଠୀ ଓ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲ

3 Dec 2022 9:40 pm
ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀଜ୍ ଓମ୍ ନିବାସ ତରଫରୁ ଦିବ୍ୟ ମହାକୁମ୍ଭ ମେଳାର ସପ୍ତମ ଦିବସରେ “ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥିରତା” ଉପରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପ୍ରଜାପିତା ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀ ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ, ଓମ୍ ନିବାସ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ତରଫରୁ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ପଡ଼ିଆ, ୟୁନିଟ୍-୩, ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀଜ୍

3 Dec 2022 9:27 pm
ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗରେ ଚୁକ୍ତିଭିତିକ ନିଯୁକ୍ତି ଉଛେଦ ଦାବିରେ ଓଡିଶା ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲ ଚୁକ୍ତିଭିତିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘର ଧାରଣା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୩/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଓଡିଶା ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲ ଚୁକ୍ତି ଭିତିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ଧାରଣା ଦିଆଯିବ

3 Dec 2022 9:09 pm
ରମାଦେବୀ ଥିଲେ ଓଡିଶାରେ ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣର ଆଦ୍ୟ ପ୍ରବକ୍ତା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୩/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ତଥା ସମାଜ ସଂସ୍କାରିକା ମା’ ରମାଦେବୀଙ୍କର ୧୨୩ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ଏକ ଆଲୋଚନା ସଭା ଗାନ୍ଧୀ ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ, କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପକ୍ଷରୁ ଜିଲ୍ଲା

3 Dec 2022 9:06 pm
ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ପ୍ରବାସୀ ଓଡ଼ିଆ ପରିବାର ର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚିତ

ଯାଜପୁର , ୩/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର ସୁରେଶ କର ) – ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ପ୍ରବାସୀ ଓଡ଼ିଆ ପରିବାର (RPOP) ୨୦୨୨- ୨୦୨୪ ବର୍ଷ ପାଇଁ ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଚୟନ ପାଇଁ ଗତ ନଭେମ୍ବର ୨୭ ତାରିଖରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥ

3 Dec 2022 8:50 pm
ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଦିବସ ଅବସରରେ ପୁନର୍ବାସ ପକ୍ଷରୁ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୩/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ଅଧିକାର, ସଚେତନତା ଓ ସାମାଜିକ ପୁନଃପ୍ରତିଷ୍ଠା ନିମନ୍ତେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ “ପୁନର୍ବାସ” ପକ୍ଷରୁ ଆନ୍ତର୍

3 Dec 2022 8:42 pm
ରେସୱା ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ଲିଙ୍ଗ ଭିତିକ ହିଂସା ବିରୋଧୀ ଆଇନ ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନତା

ମହିଳା ଓ ବାଳିକାଙ୍କୁ ହିଂସାରୁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୩/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ଗରାପୁରସ୍ଥିତ ରେସୱା ସ୍ୱେଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ସ

3 Dec 2022 8:25 pm
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାର ସାମାଜିକ ସମୀକ୍ଷା ଓ ଜନଶୁଣାଣି

ଭୁବନ ୩/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନ ଏନ.ଏ.ସି ସଭାଗୃହ ପରିସରରେ ୨୦୨୦-୨୧ ଆର୍ଥକ ବର୍ଷରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା (ସହରାଂଚଳ) ର ସାମାଜିକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସ୍ୱାଧିନ ସୁବି

3 Dec 2022 8:15 pm
ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ବୈଷ୍ଣବ ଜେନାଙ୍କ ହୃଦ୍ ଘାତରେ ପରଲୋକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ, ସ୍ତମ୍ଭକାର ବୈଷ୍ଣବ ଚରଣ ଜେନା ଆଉ ଇହଜଗତରେ ନାହାନ୍ତି । ଶନିବାର ଭୋର ପବିତ୍ର ଏକାଦଶୀ ତିଥିରେ ସେ ପରଲୋକ ଗମନ କରିଛନ୍ତି । ମୃତୁ୍ୟବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୬୮ବର୍ଷ ବୟସ ହ

3 Dec 2022 7:32 pm
ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ରମାଦେବୀ ଙ୍କ ଜନ୍ମବାର୍ଷିକୀ ପାଳିତ

ଜଗତସିଂହପୁର,୩/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଆଜି ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ପୌରପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ, ନାରୀନେତ୍ରୀ ,ସମାଜସେବୀ ରମାଦେବୀ ଚୌଧୁରୀ ଙ୍କ ଜନ୍ମଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଅଛି।ଏହି ଅବ

3 Dec 2022 6:23 pm
ଆଂଚଳିକ ହିନ୍ଦୁ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଗୀତା ଜୟନ୍ତୀ ଓ ସାଧାରଣ ସଭା

ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ୩/୧୨/୨୦୨୨ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ଦୀପକ ପ୍ରଧାନ) : ଆଂଚଳିକ ହିନ୍ଦୁ ସଂଗଠନ ବିଶ୍ୱହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନିରାକାରପୁର ରାମମନ୍ଦିର ଠାରେ ଗୀତା ଜୟନ୍ତୀ ମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ନିରାକାରପୁର ଅ

3 Dec 2022 5:45 pm
ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଚଢାଉ:ଜଣେ ଗିରଫ, ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ

ନିରାକାରପୁର,୩/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଶୀତ ଆରମ୍ଭ ନ ହେଉଣୁ ଚିଲିକାରେ ସକ୍ରିୟ ହେଲେଣି ପକ୍ଷି ଶୀକାରୀ । ପକ୍ଷୀ ଶୀକାରକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସତ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ମଧ୍ୟ୍ୟ ବିଫଳ ହୋଇଛି ବନ୍ୟ ପ୍ରାଣୀ ବିଭାଗ। ବନ୍ୟ ପ୍ରାଣୀ ବିଭାଗର କ

3 Dec 2022 4:58 pm
କ୍ଲଷ୍ଟର ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ  

ଗରଦପୁର, ୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଦ୍ମପୁର ପଂଚାୟତର ମହମ୍ମୁଦା ଗ୍ରାମର କାଳିଆଘାଇ ନଟବର ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଆଜି ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ ର କ୍ଲଷ୍ଟର ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି

2 Dec 2022 11:03 pm
ଶ୍ରୀମଦ ଭାଗବତ ମହାମଂଚ ସ୍ୱନକ୍ଷତ୍ର ଉତ୍ସବ 

ଗରଦପୁର, ୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଙ୍ଗାଳପୁର ପଂଚାୟତ ବାସୁଦେଇପୁର ଠାରେ ଶ୍ରୀମଦ ଭାଗବତ ମହାମଂଚ ର ୨ୟ ସ୍ୱନକ୍ଷତ୍ର ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇ ଯାଇଛି । ମଂଚର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ତପନ ବାବା ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାର

2 Dec 2022 11:01 pm
ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀଜ୍ ଓମ୍ ନିବାସ ତରଫରୁ ଦିବ୍ୟ ମହାକୁମ୍ଭ ମେଳାର ଷଷ୍ଠ ଦିବସରେ ‘ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣିମ ଦୁନିଆର କଳା ଓ ସଂସ୍କୃତି’ ଉପରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପ୍ରଜାପିତା ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀ ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ, ଓମ୍ ନିବାସ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ତରଫରୁ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ପଡ଼ିଆ, ୟୁନିଟ୍-୩, ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀଜ୍

2 Dec 2022 10:46 pm
ଓଡ଼ିଶୀ ପାଇଁ ସମର୍ପିତ ପତିତପାବନ

ଗଢ଼ିଲେଣି ଶତାଧିକ ଓଡ଼ିଶୀ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ଚଣ୍ଡିଖୋଲ, ୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଓଡ଼ିଶାକୁ ବିଶ୍ୱ ଦରବାରରେ ପରିଚିତ କରାଇଛି ଓଡ଼ିଶୀ ନୃତ୍ୟ । ଜଗନ୍ନାଥ ସଂସ୍କୃତି ସହ ଓଡ଼ିଶୀ ନୃତ୍ୟ ଅଙ୍ଗାଅଙ୍ଗୀ ଭାବେ ଜଡ଼ିତ । ଛାନ୍ଦ,ତାଳ, ଲୟରେ

2 Dec 2022 10:33 pm
ଭୁଷଣ୍ଡପୁରକୁ ଇକୋ ଟୁରିଜିମ ର ମାନ୍ୟତା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ

ନିରାକାରପୁର,୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଟାଙ୍ଗୀ ବ୍ଲକଭୂଷଣ୍ଡପୁର କୁ ରାଜ୍ୟସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଇକୋ ଟୁରିଜିମ ର ମାନ୍ୟତା ପାଇଁ ପ୍ରକିୟା ଆଜି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ଗ୍ରାମର ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ ଓ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ

2 Dec 2022 10:22 pm
ଶିଶୁବଳୀ ଅପରାଧରେ ଦଣ୍ଡିତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପାରୋଲ ପ୍ରଦାନକୁ ବିରୋଧ କରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ମାର୍ଶାଘାଇ ଥାନା ଅଂଚଳର ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଶିଶୁ ବଳୀ ଘଟଣାରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ତତ୍କାଳୀନ ଜିଲ୍ଲା ଦୌରାଜଜଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦଣ୍ଡିତ ହୋଇ ଜେଲରେ ଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦ

2 Dec 2022 10:09 pm
ତୈଳିକ ସମାଜ ତରଫରୁ ସାଂସଦ ମହେଶ ସାହୁ ଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଭୁବନ ୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଭୁବନ ତୈଳିକ ବୈଶ୍ୟ ସମାଜ ତରଫରୁ ସାଂସଦ ମହେଶ ସାହୁ ଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି । ତୈଳିକ ସମାଜର କର୍ମକର୍ତା ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ସଭାପତି ବାଳକୃଷ୍ଣ ସାହୁ ସାଂସଦ ମହେଶ ସାହୁ ଙ୍କୁ ପୁଷ୍ପଗୁ

2 Dec 2022 10:00 pm
ନୂଆଭୁବନ ନୋଡାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା

କୁନି ବୈଜ୍ଞାନିକ ଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କଲେ ସାଂସଦ ମହେଶ ସାହୁ ଭୁବନ ୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଭୁବନ ଏନଏସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆଭୁବନ ନୋଡାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସାଂସଦ ମହେଶ ସାହ

2 Dec 2022 9:58 pm
ଟ୍ରେନରେ ଚଢି ସେଲ୍ଫି ନେଇ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ନିରାକାରପୁର ୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଉପରେ ଚଢ଼ି ସେଲଫି ନେବାବେଳେ ୨୫୦୦୦ ଭୋଲ୍ଟ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ବନିତା ଙ୍କର ଆଜି ଦିନ ୨ଟା ବେଳେ କଟକ ମେଡିକାଲରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘ

2 Dec 2022 9:41 pm
ଚିତ୍ରୋତ୍ପଳା ନଦୀରେ ଭାସିଯାଇି ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ଗରଦପୁର, ୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଚିତ୍ରୋତ୍ପଳା ନଦୀରେ ଗାଧେଇବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଯାଇ ଆଜି ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ ରହିଛନ୍ତି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ରୁ ପ୍ରକାଶ ଗରଦପୁର ବ୍ଳକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଦ୍ମପୁର ପଂଚାୟତ ମହମ୍ମୁଦା-ଭାଟପଡା ଗ

2 Dec 2022 9:34 pm
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପିଜି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଇଣ୍ଡକସନ ବୈଠକ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ନାତକୋତର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଇଣ୍ଡକସନ ସଭା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ

2 Dec 2022 9:25 pm
ଅସହାୟ ପରିବାର କୁ “ଯୁବଶକ୍ତି”ପକ୍ଷରୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ

ପରଜଙ୍ଗ, ୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜି ପରଜଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବସୁଲେଇ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ର ଅସହାୟ ପରିବାର କରୁଣାକର ବେହେରା, ପକ୍ଷାଘାତ ରେ ପୀଡିତ ସ୍ତ୍ରୀ ସ୍ୱର ବେହେରା, କର୍କଟ ରୋଗ ରେ ପୀଡିତ ପୁଅ କାହ୍ନୁ ଚରଣ ବେହେର

2 Dec 2022 7:05 pm
ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ସୌଜନ୍ୟରେ ଲାୟନ୍ସ ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ଚକ୍ଷୁରୋଗୀ ବାହକ ଯାନ ପ୍ରଦାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କ ସୌଜନ୍ୟରେ ଲାୟନ୍ସ କ୍ଲବ ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟ, ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଏକ ୧୪ ସିଟର ବିଶିଷ୍ଟ ଚକ୍ଷୁରୋଗୀ ବାହକ ଯାନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ସଂସ୍ଥାର ଏମ୍.ଡ଼ି. ଶ୍ରୀ ଆଲୋକ

2 Dec 2022 5:19 pm
ରଘୁନାଥ ଆଦର୍ଶ ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ଏଡ଼ସ ଦିବସ ପାଳିତ

ନିରାକାରପୁର, ୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଟାଙ୍ଗୀ ବ୍ଲକ ଓଲସିଂହ ରଘୁନାଥ ଆଦର୍ଶ ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ୟୁଥ୍ ରେଡକ୍ରସ ଓ ରେଡ ରିବନ୍ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଅଧକ୍ଷ ସୁଧାଂଶୁ ଭୁଷଣ ଦାଶ ଙ୍କ ସଭାପତିତ୍

2 Dec 2022 5:06 pm
ମଳିପଡାରେ ଏଡସ୍ ଦିବସ ପାଳିତ

ନିରାକାରପୁର ୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କବି ପ୍ରସନ୍ନ ପାଟ୍ଟଶାଣୀ ଆଂଚଳିକ ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ମଳିପଡା ଠାରେ ବିଶ୍ୱ ଏଡସ୍ ଦିବସ ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଅନୁଷ୍ଠାନର ଯୁବ ରେଡକ୍ରସର ଉପଦେଷ୍ଠା ତଥା ରେଡ୍

2 Dec 2022 2:21 pm
କନ୍ଦରପୁର ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜର ୪୫ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସଵ

କଟକ ସଦର, ୨/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ବିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ୧୯୭୮ ରେ ସ୍ଥାପିତ ତଥା ‘ ନାକ୍’ ଦ୍ୱାରା ଵି ଗ୍ରେଡ୍ ଅଧିସିକୃତ କନ୍ଦରପୁର ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜର ୪୫ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଗୁରୁବାର ଦିନ ମହାସମାରୋହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏ

2 Dec 2022 2:05 pm
ସ୍ତ୍ରୀ ର ଏକାଦଶାହ କାର୍ୟ୍ୟ ଚାଲିଥିବା ବେଳେସ୍ୱାମୀ କୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି,୦୧/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର /ଅଭୟ ଜେନା )- ନେମାଳ ଥାନା ମଙ୍ଗଳ ପୁର ଗ୍ରାମରେ ଘଟିଛି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ସ୍ତ୍ରୀ ର ଏକାଦଶାହ କର୍ମ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ସ୍ୱାମୀକୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ । ମଙ୍ଗଳପୁର ଗ୍ରାମର ରୁଦ୍ର ପ୍ର

1 Dec 2022 11:22 pm
ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ବିଶ୍ୱ ଏଡସ୍ ଦିବସ ପାଳିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୧/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମିତି ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ(ରାଜସ୍ୱ) ଦୂର୍ଗା ପ୍ରସାଦ ମହାରଣାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାର

1 Dec 2022 11:03 pm
ବାଲିଆ ବାଣ ବିସ୍ପୋରଣ ଘଟଣାରେ ପିଡିତଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ ଦାବିପତ୍ର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୧/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଲିଆ ବାଣ ବିସ୍ପୋରଣ ଘଟଣାରେ ୪୦ରୁ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ ଲୋକ ଗୁରୁତର ଭାବେ ଆହତ ହୋଇ କଟକ ବଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟ

1 Dec 2022 10:39 pm
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଶ୍ୱ ଏଡସ ଦିବସ ପାଳିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୧/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଫେସର ଗୋପାଳ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରାଙ୍କ ତତ୍ୱାବଧାନରେ ବିଶ୍ୱ ଏଡସ ଦିବସ – ୨୦୨୨ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ମହ

1 Dec 2022 10:27 pm
ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଶ୍ୱ ଏଡ୍ସ ଦିବସ ପାଳିତ

‘ସଚେତନତା ହିଁ ସୁରକ୍ଷା’ ଭୁବନ ୦୧/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନ ମହିଳା ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବିଶ୍ୱ ଏଡ୍ସ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ରେଡ ରିବନ କ୍ଲବ ଗଠନ ହୋଇଥିଲା ।

1 Dec 2022 10:19 pm
ଭୁବନ ରେ କୁରାଳପଂଚମୀ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠିତ

ବଡପୂଜାରେ ୫ ଶହ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ସାମୁହିକ ପ୍ରସାଦସେବନ କଲେ ଭୁବନ ୦୧/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନ ଏନ.ଏ.ସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ୫ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ ସ୍ଥିତ ଗଣେଶବଜାର (କୁମ୍ଭାରସାହି) ରେ ବିପୁଳ ଉତ୍ସାହ ଉଦ୍ଧୀପନା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆଡମ୍ବର ସହକାରେ

1 Dec 2022 10:16 pm
ଆଲଫାବେଷ୍ଟ କଲେଜ ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ଏଡସ ଦିବସ ପାଳିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୦୧/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ସର୍ବ ପ୍ରଥମ ରେସିଡେନସିଆଲ କଲେଜ “ଆଲଫା ବେଷ୍ଟ” ପରିସରରେ ବିଶ୍ୱ ଏଡସ ଦିବସ ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ କଲେଜ ପରିଚାଳନା ସମିତି ଅଧ୍

1 Dec 2022 10:02 pm
ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବନ୍ଧୁମିଳନ ସମାବେଶ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୧/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ଏକ ବନ୍ଧୁ ମିଳିନ ସମାବେଶ ସଂଘର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଗଣେଶ୍ୱର ମେକାପଙ୍କ ପରିଚାଳନାରେ ପୌରାଂଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡବାରଙ

1 Dec 2022 10:00 pm
ଅଧୁରା ରହିଲା ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଓ ବିବାହ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦାନ ( ଅପ୍ ଡ଼େଟ ନ୍ୟୁଜ୍)

ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର: ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ନିରାକାରପୁର, ୦୧/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସୁଦୂର ଆନ୍ଧ୍ର। ପ୍ରଦେଶ ରୁ ଆସିଥିଲେ ପୁରୀ ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିବାକୁ। ଆଉ ୨ କିଲୋମିଟର ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ

1 Dec 2022 9:43 pm
ଟ୍ରେନରେ ଚଡି ସେଲ୍ଫି ନେବା ହେଲା କାଳ: ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜଳିଗଲା ଛାତ୍ରୀ(ଅପ୍ ଡ଼େଟେଡ଼୍ )

ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ କଟକ ମେଡିକାଲରେ ନିରାକାରପୁର, ୦୧/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପ୍ରତିଦିନ ଭଳି ଆଜି ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ମର୍ଣିଂ ୱାକରେ ଯାଇଥିବା କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଶିଳ୍ପା ଅଯଥା ଟ୍ରେନ ଉପରେ ଚଢ଼ି ସେଲ୍ଫୁ ନେବା ସମୟରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍

1 Dec 2022 9:29 pm
କନ୍ଦରପୁର-ଵାଲିକୁଦା ୫୫ ନମ୍ଵର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କାର୍ୟ୍ୟ ପାଇଁ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ

କଟକ ସଦର, ୦୧/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): କଟକ-ନୂଆଗାଁ ୫୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର କନ୍ଦରପୁର ଠାରୁ ବାଲିକୁଦା ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ହେଵାକୁ ଥିବା କାର୍ୟ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ କଟକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଭବାନୀ ଶ

1 Dec 2022 8:27 pm
ମଶା ଧୂଆଁ ରୁ ଗୁହାଳ ଘରେ ନିଆଁ ଲାଗି ୩ ଗୋରୁ ଆହତ

ଗରଦପୁର,୦୧/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଡ଼ାରୀ ପଂଚାୟତର ଗଣେଷ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ଗୁହାଳ ଘରେ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନିଆଁ ଲାଗି ୩ ଗୋଟି ଗୋରୁ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟ

1 Dec 2022 8:20 pm
ଜ଼ିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ବିଶ୍ୱ ବିଶ୍ୱ ଏଡ଼ସ ଦିବସ ପାଳନ

ଜଗତସିଂହପୁର,୦୧/୧୨/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଜ଼ିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ସଭାଗୃହଠାରେ ବିଶ୍ୱ ଏଡ଼ସ ଦିବସ ଜ଼ିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଓ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ଡାକ୍ତର କ୍ଷେତ୍ରବାସୀ ଦାଶଙ୍କ ଅଧକ୍ଷତାରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛ

1 Dec 2022 8:14 pm
Breaking News : ମାଲଗାଡି ଉପରେ ଚଢି ସେଲଫି ନେବାବେଳେ ଚାଲିଗଲା ଯୁବତୀଙ୍କ ଜୀବନ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ୦୧/୧୨/୨୦୨୨ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ଦୀପକ ପ୍ରଧାନ) : ଖୋର୍ଦ୍ଧା ରେଳମଣ୍ଡଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତାପଙ୍ଗ ଷେସନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏକ ଅଘଟଣ। ମାଲଗାଡି ଟ୍ରେନ୍ ଉପରେ ଚଢି ଯୁବତୀ ଜଣକ ସେଲଫି ନେବାବେଳେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ। ମ୍ରୁତକ ଜଣ

1 Dec 2022 4:27 pm
ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର କୁ ବିକ୍ରୀ ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ତନାଘନା

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ୦୧/୧୨/୨୦୨୨ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ ଅଭୟ ଜେନା )- ପାଞ୍ଚ ଦିନର ନବଜାତ ଶିଶୁ କୁ ବିକ୍ରୀ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକ ବାଲିଆପଦା ପଂଚାୟତ ପଞ୍ଚସରଙ୍ଗ ବଳରାମପୁର ୧୫ ନମ୍ବର ୱର୍ଡ ରେ ଏକ ଭଡା

1 Dec 2022 2:03 pm
ଟ୍ରକକୁ ପଛରୁ ପିଟିଲା କାର : ୪ ମ୍ରୁତ ( ଅପ୍ ଡ଼େଟ୍ )

ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ୦୧/୧୨/୨୦୨୨ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ଦୀପକ ପ୍ରଧାନ) : ଜଂକିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୬ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ତୋଟାପଡା ଛକ ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ୪ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଘନ କୁହୁଡ଼ି ଯୋଗୁ ରାସ୍ତା ଦେଖାଯଉନଥି

1 Dec 2022 1:52 pm
ଅଖିଳ ଭାରତ କୃଷକ ସଭା ଏବଂ ରାମଚଣ୍ଡୀ କୃଷକ ସଭା ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଅଖିଳ ଭାରତ କୃଷକ ସଭା ଏବଂ ରାମଚଣ୍ଡୀ କୃଷକ ସଭା ପକ୍ଷରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଏକ ବିଶାଳ କୃଷକ ସମାବେଶର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଓ ପ

30 Nov 2022 10:53 pm
ନବ ଉଲ୍ଳାସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ: ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅବଦାନ ପାଇଁ କନ୍ଧମାଳର ୪ ଜଣ ପୁରସ୍କୃତ

କନ୍ଧମାଳ, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ନବୋଦୟ ପୁରାତନ ଛାତ୍ର ସଂଗଠନର ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯ

30 Nov 2022 10:35 pm
ସାହସପୁରରେ କୁରାଳ ପଂଚମୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାହାସପୁର ଗ୍ରାମରେ ମହାସମାରୋହରେ କୁରାଳ ପଂଚମୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ବିଶ୍ୱନାଥ ବେହେରା, ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ବେହେରା, ଚନ୍ଦନ କୁମାର ବ

30 Nov 2022 10:29 pm
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା କଲେଜ ଦର୍ଶନଶାସ୍ତ୍ର ବିଭାଗରେ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଛାତ୍ରାଭିଭାବକ ବୈଠକ

ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଦର୍ଶନଶାସ୍ତ୍ର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାତ୍ରାଭିଭାବକ ଓ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ବୈଠକ ମହ

30 Nov 2022 10:23 pm
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା କଲେଜରେ ଅନର୍ସ ଓ ପିଜି ସିଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଟିମର ପରିଦର୍ଶନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗର ସମ୍ମାନ ଶ୍ରେଣୀ ଓ ସ୍ନାତକୋତର ସମ୍ମାନ ଶ୍ରେଣୀର ସିଟ ବୃଦ୍ଧି ନିମନ୍ତେ ଉକଳ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଏକ ଟିମ ମହାବିଦ୍

30 Nov 2022 10:14 pm
୭ଦଫା ଦାବିରେ ସମୁହ ଆଶା କର୍ମୀଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୩୦/୧୧/୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): ୦୭ ଦଫା ଦାବିରେ ଆଶା କର୍ମୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ। କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଧାରଣାରେ ବସିଲ

30 Nov 2022 8:35 pm
ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାଜଜଙ୍କ ୧୦ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡାଦେଶ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଏକ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାର ବିଚାର କରି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅତିରିକ୍ତ ଆଡହକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଜଜ ତ୍ରୀବିକ୍ରମକେଶରୀ ଚିନାରା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ବର୍ଷ ଏକମାସ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ସହ ୨୫ହଜାର ୫ଶହ ଟଙ୍

30 Nov 2022 8:11 pm
ସନ୍ଥ ଯଶୋବନ୍ତ ପୀଠରେ ବୈଦିକ ବିଦ୍ୱାନ ଡଃ ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ପାତ୍ରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଉତ୍କଳୀୟ ଧାର୍ମିକ ପରମ୍ପରାରେ ପନ୍ଦରଶହ ଦଶକର ଶେଷ ଭାଗରେ ଉତ୍କଳୀୟ ପଂଚସଖାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସନ୍ଥ ଯଶୋବନ୍ତ ଦାସ ଅନ୍ୟତମ । ଗତକାଲି ପୂଣ୍ୟାତ୍ମା ଯଶୋବନ୍ତଙ୍କ ଜନ୍ମ, ସାଧନା ଓ ସମାଧି ପୀ

30 Nov 2022 6:41 pm
ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଚିକା ସହାୟିକା ଘେରିଲେ ବିଧାନସଭା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଆଜି ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରୁ ହଜାର ହଜାର ପାଚିକା ସହାୟିକା ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ପାଇଁ ଗାନ୍ଧୀ ମାର୍ଗ ଜାମ୍ କରିଥିଲେ । ଆଇ.ଏଲ୍.ସି. ସୁପାରିଶ୍ ଅନୁସାରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଚ

30 Nov 2022 6:19 pm
ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ନିରୋଧ ଟାସ୍କପୋଂର୍ସର ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ

ଯାଜପୁର, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ନିରୋଧ ଓ କିଶୋର ସଶକ୍ତିକରଣ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ଟାସ୍କପୋଂର୍ସ କମିଟି ବୈଠକ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜିଲ୍ଳ୍ାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଅତିର

30 Nov 2022 6:04 pm
ଉତ୍କଳ କେମିଷ୍ଟ ଆଣ୍ଡ ଡ୍ରଗିଷ୍ଟ ଆସୋସିଏସନର ନିର୍ବାଚନ ଓ ୫୧ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଉତ୍କଳ କେମିଷ୍ଟ ଆଣ୍ଡ ଡ୍ରଗିଷ୍ଟ ଆସୋସିଏସନର ୨୦୨୨-୨୫ ଅବଧି ପାଇଁ ଉତ୍କଳ କେମିଷ୍ଟ ଆଣ୍ଡ ଡ୍ରଗିଷ୍ଟ ଆସୋସିଏସନର ସଭାପତି ଏବଂ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ନର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବ

30 Nov 2022 5:49 pm
ପୁଣି ଭ୍ରୁଣ ହତ୍ୟା ଖବର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚମକାଇ ଦେଇଛି..

ଟାଙ୍ଗୀ, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଟାଙ୍ଗୀ ଥାନା ହାଟ ବରଡି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଏକ ଧାନ ଵିଲରୁ ଏଖ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ର ଭ୍ରୁଣ ଠାବ ହୋଇଛି । ଭ୍ରୁଣଟି ଏକ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ର ହୋଇଥିବା ଜଣା ପଡିଛି । ଓଜନ ପ୍ରାୟ ୨୦୦ ଗ୍ରାମ ହେବ ବୋଲି ଜଣା ପଡ

30 Nov 2022 5:39 pm
ଗ୍ରୀନ୍ ଭ୍ୟାଲି ମଡେଲ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉଦଯାପିତ

କଟକ ସଦର, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା)- କଟକ ସଦର ଅନ୍ତର୍ଗତ ଫକିରପଡା ଠାରେ ଥିବା ଅଗ୍ରଣୀ ଇଂରାଜୀ ମାଧ୍ୟମ ଗ୍ରୀନ୍ ଭ୍ୟାଲି ମଡେଲ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ଅଷ୍ଟମ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସଵ ଆଜି ବୁଧବାର ଦିନ ଉଦଯାପିତ ହ

30 Nov 2022 5:30 pm
ଜୁନାଗଡ଼ ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ଇନ୍ଦିରା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ର ୩୮ ତମ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସବ

ଜୁନାଗଡ଼, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଜୁନାଗଡ଼ ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ଇନ୍ଦିରା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ର ୩୮ ତମ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସବ ଉଦଘାଟିତ ହେଇଯାଇଛି । ଏହି ଉତ୍ସବ କୁ କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀ ବିଭୁତି ଭୂଷଣ ମେହେର ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ

30 Nov 2022 11:30 am
କନ୍ୟାଶ୍ରମରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କଟକ,୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ସ୍ଥାନୀୟ ଶେଖ୍ ବଜାରସ୍ଥିତ କନ୍ୟାଶ୍ରମରେ ‘ଚାପ୍ ’ ସାମାଜିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ତରଫରୁ ଡାକ୍ତର ଶୁଭେନ୍ଦୁଶେଖର ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯା

30 Nov 2022 11:10 am
ସଖୀ ପକ୍ଷରୁ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କଟକ, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଏସ୍ ସିବି ମେଡିକାଲସ୍ଥିତ ନର୍ସିଂ କଲେଜ ପରିସରରେ ‘ସଖୀ’ ପକ୍ଷରୁ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ସାମାଜିକ କଲ୍ୟାଣ ଅଧିକାରୀ ସବିତା ରାଉତ, ମଞ୍ଜୁଲତା ନାୟକ, ନର୍ସିଂ କ

30 Nov 2022 11:04 am
ପ୍ରେମିକାର ଭାଇ ଓ ବାପାଙ୍କୁ ପ୍ରେମିକ ର ଆକ୍ରଣ , ଭାଇ ମୃତ ବାପା ଗୁରୁତର ଆହତ

ଯାଜପୁର, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପ୍ରେମକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ପ୍ରେମିକାର ଭାଇକୁ ହତ୍ୟା କଲା ପ୍ରେମିକ । ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା କାଳିଆପାଣି ଥାନା ତାରିଣୀ ଛକରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ମୃତକ ହେଉଛନ୍ତି ବାମ୍ବିଲୋ ଗାଁର ଜ

30 Nov 2022 10:31 am
ଧାନକଟା ମେସିନ ଜମିରେ ପୁରାଇ ନେବାକୁ ନେଇ ବିବାଦ : ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ , ଦୁଇଟି ମାମଲା ରୁଜୁ

ନିରାକାରପୁର, ୩୦/୧୧/୨୦୨୨ (ଓଡିଶା ସମାଚାର)- ନିରାକାରପୁର ଥାନା ଡିଆ ପଂଚାୟତ ଭୋଇସାହି ଗ୍ରାମରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏକ ଧାନକଟା ମେସିନ ଜମିରେ ପୁରାଇ ନେବାକୁ ନେଇ ପ୍ରଥମେ ଦୁଇ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ପରେ ଯୁ

30 Nov 2022 10:09 am
ମିଶନ୍ ଶକ୍ତିକୁ ବିନା ସୁଧରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଯାଏ ଋଣ ମିଳିପାରିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୯/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ରାଜ୍ୟରେ କାର୍ୟ୍ୟ କରୁଥିବା ମିଶନ୍ ଶକ୍ତିକୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ୍ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି ଏକ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସ୍ୱୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଥିବା ବିନା ସୁଧରେ ଋଣ ପରିମ

29 Nov 2022 11:03 pm
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଓଢ଼ଣୀ ଷଷ୍ଠୀ

ମାର୍ଗଶୀର ମାସ ଶୁକ୍ଳ ଷଷ୍ଠୀ ତିଥିରେ ପାଳିତ ହୁଏ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପବିତ୍ର ଓଢ଼ଣୀ ଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରା । ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କର ମାନବୀୟ ଲୀଳା ଖେଳର ଅଂଶ ବିଶେଷ ପ୍ରବରଣ ବା ଓଢଣୀ ଷଷ୍ଠୀ ନୀତି । ଶୀତରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ

29 Nov 2022 10:49 pm
ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀଜ୍ ଓମ୍ ନିବାସ ତରଫରୁ ଦିବ୍ୟ ମହାକୁମ୍ଭ ମେଳାର ତୃତୀୟ ଦିବସରେ ଆଇନ୍ ଜୀବୀ ସମ୍ମିଳନୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୯/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପ୍ରଜାପିତା ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀ ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ, ଓମ୍ ନିବାସ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ତରଫରୁ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ପଡ଼ିଆ, ୟୁନିଟ୍-୩, ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀ

29 Nov 2022 10:22 pm
ମୃଦୁ ଗୁଞ୍ଜନର ସପ୍ତରଙ୍ଗ ଉଦଯାପିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୯/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ମୃଦୁ ଗୁଞ୍ଜନ ଓଡ଼ିଶୀ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଦ୍ୱାରା ରବୀନ୍ଦ୍ର ମଣ୍ଡପରେ ଦୁଇଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ସପ୍ତରଙ୍ଗ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଅନ୍ତିମ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ୪ ଘଟିକ

29 Nov 2022 9:58 pm
ପଦ୍ମପୁର ପାଇକମାଲରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମାରାଥନ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର

ଶହୀଦ ମାଧୋ ସିଂହଙ୍କ ବଂଶଜ ପଦ୍ମପୁରବାସୀଙ୍କୁ ଶାସକ ଦଳ ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରିବ ନାହିଁ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ପାଇକମାଲ/ବରଗଡ଼,୨୯/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବୀର ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଶହୀଦ ମାଧୋ ସିଂହଙ୍କ ବ

29 Nov 2022 9:51 pm
ରାସ୍ତା ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପାଇଁ ଭୁବନ ଏନଏସି କୁ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର

ପୂର୍ତ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ସାଂସଦ ଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଲେ ନଗରପାଳ – ବିକାଶ ପଥରେ ଭୁବନ ଏନଏସି ଭୁବନ ୨୯/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନ ଏନଏସି ର ନୂତନ ନଗରପାଳ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ସାହୁ ଙ୍କ ନିରନ୍ତର ପ୍ରୟାସ ଯୋଗୁ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା

29 Nov 2022 9:33 pm
ରୋଗୀସେବା ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗ ଥିଲା ଡାକ୍ତର ରାଜକିଶୋର ସାହୁଙ୍କ ପ୍ରାଣ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୯/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭାର ଭୂତପୂର୍ବ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ଡାକ୍ତର ରାଜକିଶୋର ସାହୁଙ୍କର ପ୍ରାଣ ରୋଗୀସେବା ପାଇଁ ସମର୍ପିତ ଥିଲା ଏବଂ ଜୀବନରେ ବହୁ ଅର୍ଥ ଉପାର୍ଜନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଆ

29 Nov 2022 9:25 pm
ଗାନ୍ଧୀବାଦି ଗୋଲକ ଦାସଙ୍କ ବିୟୋଗ 

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୨୯/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଧୂମାତ ଗ୍ରାମର ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଗାନ୍ଧୀବାଦୀ, ଭୂଦାନ ଆନ୍ଦୋଳନର ପୁରୋଧା ତଥା ବିନୋବା ଭାବେଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଗୋଲକ ଦାସଙ୍କ ୮୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପରଲୋକ

29 Nov 2022 8:54 pm
ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଚିକା-ସହାୟିକା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ଓ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୨୯/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଚିକା-ସହାୟିକା ସଂଘ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦ

29 Nov 2022 8:52 pm
ବଳଦେବ ପାଞ୍ଜି ପ୍ରକାଶନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୨୯/୧୧/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ତୁଳସୀକ୍ଷେତ୍ର କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ଆରାଧ୍ୟ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀବଳଦେବଜୀୟୁଙ୍କ ଯାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ବଳଦେବଜୀୟୁ ପାଞ୍ଜି ପ୍ରକାଶନ କମିଟିର ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଇଂଟରନେସନାଲ ଏକାଡେମୀ ଅଫ୍ ଇ

29 Nov 2022 8:42 pm