ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଲା ରଥ: ଜଣେ ମୃତ, ୭ ଗୁରୁତର

ଜଳେଶ୍ୱର (ଅଜିତ ଦାସ):ଆଜି ଥିଲା ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରା। ସେଥିପାଇଁ ସବୁଠି ଉତ୍ସବ ମୁଖର ହୋଇ ଉଠିଥିଲା। ହେଲେ ଏହି ଖୁସି ଭିତରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆସିଛି ଦୁଃଖଦ ଖବର। ରଥ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିବାରୁ ଜଣଙ୍କର ମ

1 Jul 2022 7:26 pm
ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ଆଗରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଶ୍ରୀବିଗ୍ରହ

ପୁରୀ(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ଆଗରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସମସ୍ତ ତିନି ରଥ। ପ୍ରଥମେ ତାଳଧ୍ୱଜ, ପରେ ଦର୍ପଦଳନ ଓ ଶେଷରେ ପହଞ୍ଚିଲା ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥ। ରଥଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଆଜି ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲା ଜନାରଣ୍ୟ। ହୁଳହ

1 Jul 2022 7:09 pm
ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଘୋଷଣା କଲା ବିଜେପି ବିରୋଧୀ ଅକାଳୀ ଦଳ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦୀର୍ଘ ୨୧ ମାସ ହେଲା ବିଜେପି ମେଣ୍ଟରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିବା ଶିରୋମଣି ଅକାଳୀ ଦଳ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ନିଜର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ବଦଳାଇଛି। ଦଳ ବିଜେପି ସହ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆସନ୍ତା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ଏନଡିଏ

1 Jul 2022 6:34 pm
ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ, ୪ରୁ ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକ ଲଘୁଚାପ ବଳୟ ସୃଷ୍ଟି ଯୋଗୁ ଆସନ୍ତା ୪ ତାରିଖରେ ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶା ଓ ଏହାର ପାଶ୍ୱର୍ବର୍ତ୍ତୀ ଅଂଚଳରେ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଏହି ଲଘୁଚାପ ବଳୟ ଅଧିକ ଘନୀଭୂତ ହେବାପର

1 Jul 2022 6:22 pm
୨୬୧୧ ନମ୍ବର ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲା ଉଦୟପୁର ହତ୍ୟାକାରୀ

ଜୟପୁର: ରାଜସ୍ଥାନ ଉଦୟପୁରରେ ଜଣେ ଟେଲରଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଦୁଇ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ନୂଆ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଦୁଇ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କ ଲିଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ଥିବା ତଦନ୍ତ ବେଳେ ପୁଲିସ୍‌ ଜାଣିବାକୁ ପା

1 Jul 2022 6:03 pm
ଖବର, ଅଖବର, ଭଲ ଖବର, ବଡ଼ ଖବର

ରୁଦ୍ର ପ୍ରସନ୍ନ ରଥ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଫୁଲେଶ୍ୱରୀ ବସ୍ତିର ଏକୋଇଶି ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ ଜଣେ ମଧ୍ୟ ବୟସ୍କା ପ୍ରୌଢ଼ାଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ଢେର ଦିନ ପଡ଼ିଲା ପରେ ତାକୁ ଛାଡ଼ି ଅନ୍ୟଆଡ଼େ ବିବାହ କରୁଥିବାର ଖବର ଭରତପୁର ଥାନା ଯାଏ ପହଁଚିଥିଲା କିଛିଦି

1 Jul 2022 6:02 pm
ନନ୍ଦିଘୋଷ ଓ ତାଳଧ୍ୱଜ ସାଜିଲା ଡଙ୍ଗା, ଶଗଡ଼ ସାଜିଲା ରଥ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଏକଦା ପୁରୀରୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ନେଇ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଲୁଚାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ପୂଜା ଏହିଠାରେ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଚିଲିକା ମଝିରେ ଥିବା ବାଲିକୁଦରେ ଇତିହାସକୁ ଉଜାଗର ରଖିବା ନିମନ

1 Jul 2022 5:39 pm
ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ଉଦ୍ଧବଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବଦଳାଇଲେ ସିନ୍ଦେ

ମୁମ୍ବାଇ: ବିଜେପି ସମର୍ଥନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିବା ଶିବସେନାର ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଏବେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ସରକାର ନେଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବଦଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ବିବାଦୀୟ ମେଟ୍ରୋ କାର ଶେଡ ପ୍ରକଳ୍

1 Jul 2022 5:17 pm
ଦିନେ ରକ୍ତର ହୋଲି ଖେଳୁଥିଲେ, ଆଜି ବରା ପିଆଜି ବିକୁଛନ୍ତି

ରେଢାଖୋଲ(ରମାକାନ୍ତ ମହାନନ୍ଦ): ଦିନେ ଘଞ୍ଚ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ରକ୍ତର ହୋଲି ଖେଳୁଥିଲେ। ହାତରେ ବନ୍ଧୁକ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମାଇନ୍‌ ଧରି ବୁଲୁଥିଲେ। ଆଉ ନକ୍ସଲ ସଙ୍ଗଠନ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ମୈଦାନକୁ ଲମ୍ଫ ମାରୁଥିଲେ। ହେଲେ ସମୟ ଓ ପର

1 Jul 2022 5:10 pm
ଦଳ ସହ ବିଜେପିରେ ମିଶିବେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ!

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଯିବା ପରେ କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା କ୍ୟାପ୍ଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ ଖୁବଶୀଘ୍ର ବିଜେପିରେ ମିଶିବେ। ସେ କଂଗ୍ରେସରୁ ଅଲଗା ହେବା ପରେ ନିଜସ୍ୱ ଦଳ ଗଠନ କରି ପଞ୍ଜାବ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥି

1 Jul 2022 4:48 pm
ବିକ୍କିଙ୍କୁ ଛାଡି ହ୍ରିତିକଙ୍କ ଉପରେ ଫିଦା କ୍ୟାଟ୍ରିନା

ମୁମ୍ବାଇ: ଗତବର୍ଷ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ବିକ୍କି କୌଶଲ ଓ କ୍ୟାଟ୍ରିନା କୈଫଙ୍କ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ବିବାହକୁ ବର୍ଷେ ନପୂରୁଣୁ ଏବେ ବିକ୍କିଙ୍କୁ ଛାଡି ବଲିଉଡର ହ୍ୟାଣ୍ଡସମ ହଙ୍କ ହ୍ରିତିଙ୍କ ଉପରେ ଫିଦା ହୋଇଛନ୍ତି କ୍ୟାଟ୍ରିନ

1 Jul 2022 4:43 pm
ବାଣ ମାରିଲେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ, ଅମିତ ଶାହଙ୍କୁ ପୁରୁଣା କଥା ମନେପକାଇ ଦେଲେ

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ବିଜେପିକୁ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ବାଣ ମାରିଛନ୍ତି ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ। ସେ ସିଧାସଳଖ ସ୍ୱରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ଯଦି ଅମିତ ଶାହ ତାଙ୍କୁ

1 Jul 2022 4:33 pm
ରଥଯାତ୍ରା ଭିଡ଼ରେ ୯୬ ଅଚେତ, ନଡ଼ିଆ ମାଡ଼ରେ ମହିଳା ପୁଲିସ ରକ୍ତାକ୍ତ

ପୁରୀ(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ପୁରୀ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ ଜନସମୁଦ୍ର ପାଲଟିଛି। ସଭିଙ୍କ ମନରେ ରଥଯାତ୍ରା ଦେଖିବାର ଉତ୍କଣ୍ଠା। ମହାପ୍ରଭୁମାନଙ୍କ ଟିକିଏ ଝଲକ ପାଇବାକୁ ଓ ରଥ ଦଉଡ଼ି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ରଥ ଭିଡ଼ିବାକୁ ସମସ୍ତ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭ

1 Jul 2022 4:12 pm
ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ଜୁନିୟର ପଦ ଗ୍ରହଣ କରିବାରେ ଫଡନାଭିସ ୫ମ ରାଜନେତା

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ ଗୁରୁବାର ଗଠନ ହୋଇଥିବା ସିନ୍ଦେ ସରକାରରେ ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ କାମ କରିବେ। ପୂର୍ବରୁ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଦୁଇ ଥର ଶପଥ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଗତକା

1 Jul 2022 4:02 pm
ଏହା କ’ଣ ଖରସ୍ରୋତା?

ଯାଜପୁର ଦେଇ ଯାଇଥିବା ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀର ଇଏ ହେଉଛି ଆଜିର ଚିତ୍ର। କେବଳ ନାଁ ଆଉ ଆକାରରେ ନଦୀ ହୋଇ ରହିଥିବା ଖରସ୍ରୋତା ଆଜି ତାର ପରିଚୟ ହରାଇଛି। ନା କେବଳ ଖରସ୍ରୋତା ହେଲେ ପରିଚୟ ଏକ ଶୁଷ୍କ ହ୍ରଦଠୁ ବି ଶ୍ରୀହୀନ ହୋଇପଡିଛି। The post

1 Jul 2022 3:36 pm
ଜୁନରେ ଜିଏସଟି ଆଦାୟ ୫୬% ବଢ଼ିଲା, ସଂଗ୍ରହ ହେଲା ୧.୪୪ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜୁନ୍‌ ମାସରେ ଜିଏସ୍‌ଟି ସଂଗ୍ରହ ରେକର୍ଡ କରିଛି। ଗତବର୍ଷ ଜୁନ ତୁଳନାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁନରେ ଜିଏସ୍‌ଟି ସଂଗ୍ରହ ୫୬% ଅଧିକ ହୋଇଛି। ଜୁନ୍ ମାସରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରୁ ୧,୪୪,୬୧୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଛି। ଦ

1 Jul 2022 3:32 pm
ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲା: କୋର୍ଟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ: ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ମୁମ୍ବାଇ କ୍ରୁଜ ଡ୍ରଗ୍ସ କେସ୍‌ ମାମଲାରେ କୋର୍ଟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଶାହାରୁଖ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ପୁଅ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍‌ ଖାନ୍‌। ସେ ଏହି ମାମଲାରେ ଏନ୍‌ସିବିରୁ କ୍ଲିନ୍‌ ଚିଟ୍‌ ପାଇସାରିଛନ

1 Jul 2022 3:26 pm
କନ୍‌ଷ୍ଟେବଲ୍‌ଙ୍କୁ ଚୋଟ ଦେଇ ଚମ୍ପଟ ଗୋରୁ ଦଲାଲ

ଜଳେଶ୍ୱର (ଅଜିତ ଦାସ): କନ୍‌ଷ୍ଟେବଲ୍‌ଙ୍କୁ ଭୁଜାଲିରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଲେ ଗୋରୁ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଦଲାଲ ଓ ଗାଡ଼ି ଚାଳକ। ଏପରି ଘଟଣା ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଟିଛି। ହେଲେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଦଲାଲ ଓ ଗାଡ଼ି ଚା

1 Jul 2022 3:25 pm
ଅଭିନେତା ଓ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଲା ରୋଷେୟା

ମୁମ୍ବାଇ: ଟେଲିଭିଜନର ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତା ଜୟ ଭାନୁଶାଳୀ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତଥା ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାହି ବିଜ୍‌ଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ। ତାଙ୍କ ଘରେ କାମ କରୁଥିବା ରୋଷେୟା ହିଁ ତାଙ୍କୁ ଛୁରୀ ଭୁଷି ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋ

1 Jul 2022 2:59 pm
ଏ ପ୍ରଭୁ ଟିକେ ଦେଖା ଦେ

ରଥଯାତ୍ରାରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ଼। ଜଗା ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି। ପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଠେଲାପେଲା ହେଉଛନ୍ତି ଭକ୍ତ ଓ ପୋଲିସ। ରଥ ଦୌଉଡି ଛୁଇଁବା ପାଇଁ ବ୍ୟାକୁଳ ଭକ୍ତ। The post ଏ ପ୍ରଭୁ ଟିକେ ଦେଖା ଦେ appeared first on Odisha Reporter .

1 Jul 2022 2:22 pm
ପୁଣି ସିନ୍ଦେ କ୍ୟାମ୍ପକୁ  ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ବଡ଼ ଆଶ୍ୱସ୍ତି

ମୁମ୍ବାଇ: ସିନ୍ଦେ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ବଡ଼ ଆଶ୍ୱସ୍ତି। ଶିବସେନାର ୧୫ ଜଣ ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ସଦସ୍ୟ ପଦ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା ନେଇ ତୁରନ୍ତ ଶୁଣାଣି କରିବାକୁ ଶିବସେନା ପକ୍ଷରୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ସାନି ଆବେଦନକୁ ଅଗ୍ରାହ୍

1 Jul 2022 2:13 pm
ବଢ଼ିଲା ସୁନାର ଆମଦାନୀ ଶୁଳ୍କ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୁନା କିଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ରଖିଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଝଟ୍‌କା। ବଢ଼ିଲା ସୁନାର ଆମଦାନୀ ଶୁଳ୍କ। ଭାରତ ସରକାର ସୁନା ଉପରେ ଆମଦାନୀ ଶୁଳ୍କକୁ ୫ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ଫଲରେ ଏହି ଆମଦାନୀ ଶୁଳ୍କ ଏବେ ୭.୫% ରୁ ୧୨.୫% ​​

1 Jul 2022 1:43 pm
ଉଦୟପୁର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ: ଆଉ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଜୟପୁର: ରାଜସ୍ଥାନ ଉଦୟପୁର କହ୍ନେୟାଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ପୁଲିସକୁ ମିଳିଛି ଆଉ ଏକ ସଫଳତା। ଏହି ମାମଲାରେ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଆଉ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଗିରଫ କରିଛି। ହତ୍ୟା ଷଡଯନ୍ତ୍ର ମାମାଲରେ ଏମାନଙ

1 Jul 2022 12:59 pm
ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ହଳଦିଆ ଗାର

ପୁରୀ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡକୁ ଜଗିଛନ୍ତି ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ। କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିପଦର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ତତ୍ପର ସଂଗଠନ। ଆଉ ଏହାରି ଭିତରେ ଏକ ଅପୂର୍ବ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। The post ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ହଳଦିଆ ଗାର appeared first on Odisha Reporter .

1 Jul 2022 12:54 pm
ପାକିସ୍ତାନରେ ବନ୍ଦ ହେବ ମୋବାଇଲ ଏବଂ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସେବା

ଇସଲାମାବାଦ: ପାକିସ୍ତାନରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ ମୋବାଇଲ ଏବଂ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସେବା। ଦେଶରେ ଏବେ ବିଜୁଳି ସସମ୍ୟା ଉତ୍କଟ ରୂପ ଧାରଣ କରିଥିବାରୁ ଏହାକୁ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବାଟ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ସରକାର। ଫଳରେ ଟେଲିକମ ଅପରେଟରମାନଙ୍କୁ ଇଣ୍ଟରନେ

1 Jul 2022 12:46 pm
ନୂପୁର ଶର୍ମା ପୂରା ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଫେଟ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିବା ବିଜେପିର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କଡା ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ନୂପୁର ଶର୍ମା ଟିଭି ସାମ୍ନା

1 Jul 2022 12:04 pm
ରିକ୍ସାର ସିଟରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆସନ

ମାଟିର ମଣିଷ ଯେବେ ଆକାଶ ଛୁଏଁ ଲୋକେ କହନ୍ତି ଏହାହିଁ ତ ସଫଳତା। ପରିଶ୍ରମକୁ ପରିଚୟ ଦେଉନଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଠାରୁ ଯଦି କଳେବଳେ କୌଶଳେ ପରିଚୟ ଛଡ଼ାଇ ଆଣିବାରେ ଭୁଲ ବା କେଉଁଠି? ସେତେବେଳେ ବୟସ ଥିଲା ୧୬। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସତାର ଜିଲ୍ଲ

1 Jul 2022 11:58 am
ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ଦିନକ ପରେ ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କୁ ଆୟକର ନୋଟିସ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ : ବିଜେପି ସହ ମିଶି ଶିବସେନାର ବିଦ୍ରୋହୀ ନେତା ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଶାସନ କ୍ଷମତା ଅକ୍ତିଆର କରିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ବିରୋଧୀ ଏନସିପି ମୁଖ୍ୟ ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କୁ ଝଟ୍‌କା। ନିର୍ବାଚନ ସତ୍ୟପାଠ ମାମଲା ସମ୍ପର୍କିତ ଶରଦ ପାୱାର

1 Jul 2022 11:49 am
କମିଲା ଏଲ୍‌ପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ଦର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମାସ ଆରମ୍ଭରୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି। କମିଲା ଏଲ୍‌ପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ଦର। ୧୯ କିଲୋଗ୍ରାମ କମର୍ସିଆଲ ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡର ଦରରେ ୧୯୮ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଫଳରେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ଦର ୨୨୧୯ ଟଙ୍କାରୁ ହ୍

1 Jul 2022 11:24 am
ଉଦ୍ଧବଙ୍କ ହାତରୁ ଯିବକି ଶିବସେନା?

କାରଣ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ବିଧାୟକ ବିଦ୍ରୋହ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ଏବେ ସିନ୍ଦେ ଗୋଷ୍ଠୀ ନିକଟରେ। ଉଦ୍ଧବଙ୍କ ବାପା ବାଲା ସାହେବ ଠାକ୍ରେ ଶିବସେନାର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା। ସେଇ ନ୍ୟାୟରେ ଠାକରେ ପରିବାର ଦଳ ଉପରେ ନିଜ ହକ୍ ଜାହ

1 Jul 2022 11:17 am
କାହିଁକି ଗିରଫ ହେଲେ ଅର୍ଦ୍ଧେନ୍ଦୁ ଦାସ?

ଇଓଡବଲ୍ୟୁ ଅଫିସର ତାଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଅର୍ଦ୍ଧେନ୍ଦୁ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ଅର୍ଦ୍ଧେନ୍ଦୁ ଚ୍ୟାନେଲ କାମରେ ଜୟପୁର ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରୁ ଫେରି ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଘରେ ବିଶ୍ରାମ ନେଉଥିଲେ। ଏତିକିବେଳେ ଇଓଡବଲ୍

1 Jul 2022 11:03 am
ଏବେ ଶପଥ ନେଲ, ସେବେ କାହିଁକି ମନାକଲ: ଫଡ଼ନାଭିସଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କଲା ଶିବସେନା

ମୁମ୍ବାଇ: ବିଦ୍ରୋହ, ଧମକ ଓ ରିସୋର୍ଟ ମେଳି । କ୍ଷମତା ଯୁଦ୍ଧକୁ ନେଇ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ମହାରଷ୍ଟ୍ରରେ ଚାଲିଥିବା ରାଜନୈତିକ ଝଡ଼ର ଅବସାନ ଘଟିଛି। ଶିବସେନାର ବିଦ୍ରୋହୀ ନେତା ଏକନନାଥ ସିନ୍ଦେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ

1 Jul 2022 10:57 am
ଚଢ଼ିଗଲା ହାଇୱା, ଦୁଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା (ବଳରାମ ଲେଙ୍କା): ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ମାଡ଼ିଗଲା ବାଲି ବୋଝେଇ ହାଇୱା। ଆଉ ଚାଲିଗଲା ୨ ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଜୀବନ। ଘଟଣାଟି ଘଟିଛି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ। ମୃତ ଶ୍ରମିକ ଦ୍ୱୟଙ୍କ ନାଁ ବାଦଲ ଓ କନକ। ସେ

1 Jul 2022 10:29 am
ଆଜି ଇଡିରେ ହାଜର ହେବେ ସଞ୍ଜୟ ରାଓତ

ମୁମ୍ବାଇ: ମନିଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ଆଜି ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି)ରେ ହାଜର ହେବେ ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଓତ। ଏ କଥା ସେ ନିଜେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ଇଡି ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ୍ ହୋଇଥିବା ବେଳ

1 Jul 2022 10:05 am
କହ୍ନେୟା ଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ: ୧୪ ଦିନିଆ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତକୁ ଗଲେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ଜୟପୁର: ରାଜସ୍ଥାନ ଉଦୟପୁରରେ ଦରଜୀ କହ୍ନେୟା ଲାଲ୍‌ଙ୍କୁ ନାରକୀୟ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଦାଲତ ୧୪ ଦିନିଆ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି। ଗତକାଲି ଉଦୟପୁର ସେସନ କୋର୍ଟ ଜୁଲାଇ

1 Jul 2022 9:42 am
ବାଲ ଠାକରେଙ୍କ ଲିଗାସି ଦାବି କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସିନ୍ଦେ

ମୁମ୍ବାଇ/ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନିଜ ସମର୍ଥକ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଧରି କିଛି ଦିନ ହେବ ବିଦ୍ରୋହ କରିବା ପରେ ଗତକାଲି ଶିବସେନା ନେତା ଏକ ନାଥ ସିନ୍ଦେ ନାଟକୀୟ ଢଙ୍ଗରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି। ବିଜେପି ସମର୍ଥନରେ

1 Jul 2022 8:56 am
ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବରିଷ୍ଠ ଫଟୋ ସାମ୍ବାଦିକ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଆଜି ପବିତ୍ର ଘୋଷଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ଆସିଛି ଏକ ଦୁଃଖଦ ଖବର। ଆଉ ନାହାନ୍ତି ଜଣାଶୁଣା ବରିଷ୍ଠ ଫଟୋ ସାମ୍ବାଦିକ ଅଶୋକ କୁମାର ପଣ୍ଡା। ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ

1 Jul 2022 8:50 am
କୁକୁର କାମୁଡ଼ାରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ  

ପାଲାକକଡ଼(କେରଳ): କୁକୁର କାମୁଡ଼ିବାର ମାସକ ପରେ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏମିତି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଗୁରୁବାର ଉତ୍ତର କେରଳର ମଙ୍କରା ଇଲାକାରେ ଘଟିଛି। ଯୁବତୀ ଜଣକ ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍‌ ନେବା ସହ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଚିକିତ୍ସା ସତ୍

1 Jul 2022 8:05 am
ଆଜି ବିଶ୍ୱପ୍ରସିଦ୍ଧ ଘୋଷଯାତ୍ରା, ଚାଲିଛି ପହଣ୍ଡି

ପୁରୀ (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଆଜି ପବିତ୍ର ଘୋଷଯାତ୍ରା। ସିଂହଦ୍ୱାର ଆଗରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଅପେକ୍ଷାରେ ରହିଛନ୍ତି ତିନି ରଥ, ପଥ ଓ ଭକ୍ତ। ଅନ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଭକ୍ତଙ୍କ ଦୁଇବର୍ଷର ପ୍ରତୀକ୍ଷା। ୨ ବର୍ଷ ପରେ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ପୁଣି ହେବ ଭଗ

1 Jul 2022 6:33 am
‘ରେଳ ଅନୁଦାନ ଦାବି ନେଇ ରାଜ୍ୟର ଗୃହ କମିଟିକୁ ଆଉ ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବାକୁ ପଡ଼ୁନି’

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କେନ୍ଦ୍ରରେ ସରକାର ଗଠନ ହେବା ପରଠୁ ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭାର ଗୃହ କମିଟିକୁ ଆଉ ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ରେଳ ଅନୁଦାନ ଦାବିରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବାକୁ ପଡ଼ୁନି। ମୋଦି ସ

30 Jun 2022 10:34 pm
ଟ୍ରେନରେ ଗୋଟିଏ କପ୍‌ ଚା’ ପିଇ ୭୦ ଟଙ୍କା ଗଣିଲେ ଯାତ୍ରୀ, କାହିଁକି ଉତ୍ତର ଦେଲା ରେଳବାଇ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଯଦି ଆପଣ ଭାବୁଥିବେ ଟ୍ରେନରେ ମିଳୁଥିବା ଚା’ ଓ ଅନ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଉପରେ ସବସିଡି ମିଳୁଛି, ତା’ହେଲେ ଆପଣ ଭୁଲ। ଯଦି ଆପଣ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ଚା’ କପ ପାଇଁ ୭୦ ଟଙ୍କାର ବିଲ୍‌ ପାଇବେ, ତା’ହେଲେ

30 Jun 2022 9:52 pm
ବରିଷ୍ଠ ଓଏଏସସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆଜି ବରିଷ୍ଠ ଓଏଏସସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ କରିଛନ୍ତି । ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁସାରେ, ଗୃହ ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବ ବିଭୂତିଭୂଷଣ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ କଟକ ଆରଡି

30 Jun 2022 9:50 pm
ପିଟିଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍‌: ବାପ, ପୁଅ ମୃତ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା (ଭାଗିରଥୀ ସାହୁ): ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ଜୋରାବଗା ଛକ ନିକଟରେ ଏକ ଲୁନାକୁ ଏକ ପିକଅପ ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ବାପାପୁଅଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି l ମୃତକମାନେ ହେଲେ ବେଲପାହାଡ଼ ରେହେମତ ନଗରର ମହମ୍ମଦ ମେହେଫୁଜ ଆଲାମ ଓ ତାଙ୍କ ବଡ଼ ପୁ

30 Jun 2022 9:31 pm
୧୮ରୁ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶ

ନୂଆଦସିଲ୍ଲୀ: ଆସନ୍ତା ଜୁଲାଇ ୧୮ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ। ଉଭୟ ଲୋକସଭା ଓ ରାଜ୍ୟସଭାର ଅଧିବେଶ ଜୁଲାଇ ୧୮ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ ଯାଏ ଚାଲିବ। ସାଧାରଣତଃ ଜୁଲାଇ ତୃତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶ ଆରମ

30 Jun 2022 9:24 pm
ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଦୁବାଇ ସିଧାସଳଖ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ଖୁବଶୀଘ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଦୁବାଇକୁ ଖୁବଶୀଘ୍ର ସିଧାସଳଖ ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରିବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ମାର୍ଗରେ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ଯେଉଁ କମ୍ପାନୀ ରାଜି

30 Jun 2022 9:17 pm
ନାଗକୁ ଚୁମା ଦେଉଥିଲା ମଦୁଆ, ମାରିଲା ଚୋଟ ପରେ ଚୋଟ

ନବରଙ୍ଗପୁର (ନବଘନ ବିଷୋୟୀ): ନାଗ ସାପକୁ ଚୁମା ମାରୁଥିଲା ମଦୁଆ ଯୁବକ। ଚୁମାର ଅର୍ଥ କାହୁଁ ବୁଝିବ ନାଗ। ମାରିଥିଲା ଚୋଟ ପରେ ଚୋଟ। ନାଗ ଚୋଟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ହୋଇଥିବା ମଦ୍ୟପଙ୍କୁ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍

30 Jun 2022 9:13 pm
କାହିଁକି ଫଡନାଭିସଙ୍କ ବଦଳରେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲା ବିଜେପି?

ମୁମ୍ବାଇ: ସମସ୍ତେ ଜାଣିଥିଲେ ଯେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବାରୁ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର ଗଠନ କରିବ। ଏଥିସହ ବିଜେପି ନେତା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ। କାରଣ ବିଜେପି ପା

30 Jun 2022 8:42 pm
ବିଲରେ ବଜ୍ରାଘାତ, ଦୁଇ ମହିଳା ମୃତ

ବଲାଙ୍ଗିର (ଘଟେଶ୍ୱର ମିଶ୍ର): ଚାଷ କାମ କରୁଥିବା ସମୟରେ ବଜ୍ରାଘାତରେ ଟଳି ପଡ଼ିଲେ ଦୁଇ ଜଣ ମହିଳା। ଏହି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ବୁଡ଼ାବାହାଲ ଗାଁରେ। ମୃତ ମହିଳା ଦ୍ୱୟ ହେଲେ ଗାଁର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଖମାରୀ

30 Jun 2022 8:02 pm
ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ସିନ୍ଦେ, ମନା କରି ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ଫଡନାଭିସ

ମୁମ୍ବାଇ: ଶିବସେନାର ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଆଜି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି। ରାଜଭବନରେ ଆୟୋଜିତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଭଗତ ସିଂହ କୋଶୟାରୀ ତାଙ୍କୁ ପଦ ଓ ଗୋପନୀୟତାର

30 Jun 2022 7:53 pm
କାଲିଠୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌: ବୁମ୍ରା କ୍ୟାପ୍ଟେନ, ପନ୍ତ ଡେପୁଟି

ବର୍ମିଂହାମ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥଗିତ ଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ନିୟମିତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଖେଳିବେ ନାହିଁ। ସେ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍

30 Jun 2022 7:40 pm
ମୋବାଇଲ୍‌ରେ ପାଠ ପଢ଼ିବାକୁ ବାରଣ କରିବାରୁ ଝୁଲି ପଡ଼ିଲେ ଛାତ୍ର

ଆନନ୍ଦପୁର (ମୁନ୍ନା ସିଂ): ମୋବାଇଲ୍‌ରେ ପାଠ ପଢ଼ିବାକୁ ବାରଣ କରିବାରୁ ଝୁଲି ପଡ଼ିଲେ ଜଣେ ମେଧାବୀ ଛାତ୍ର। ଏପରି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଆନନ୍ଦପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି। ଅକରୁଆ ଗାଁର କାଳିଆ ଜେନାଙ୍କ ପୁଅ ଲିଟେସ୍‌ ଜେନା ଆ

30 Jun 2022 7:28 pm
ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଲେ ଯାଆଁଳା ଭାଇ, ଜଣେ ମୃତ

ଦେବଗଡ଼ (ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଗୁରୁ): ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜଣେ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି। ଦେବଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ବାରକୋଟ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚନ୍ଦନଖୁଣ୍ଟି ଗାଁରେ ଘଟିଛି ଏହି ଘଟଣା। ମୃତ

30 Jun 2022 7:00 pm
ବିୟର ଦୋକାନରେ କାମ କରୁଥିଲେ ଓ ଅଟୋ ଚଳାଉଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ମୁମ୍ବାଇ: ଶିବସେନାର ନମ୍ବର ୨ କୁହାଯାଉଥିବା ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ବିଜେପି ସମର୍ଥନରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ୭.୩୦ରେ ସେ ପଦ ଓ ଗୋପନୀୟତାର ଶପଥ ପାଠ କରିବେ। ଥାନେ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମହାରା

30 Jun 2022 6:47 pm
ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟରେ ପିଟିହେଲା କାର୍‌, ଚାଲିଗଲା ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ଙ୍କ ଜୀବନ

କରଞ୍ଜିଆ (ଦୀପକ ମହାନ୍ତ):୪୯ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଯଶିପୁର ଥାନାର ଚାଇଁନେବଦା ନିକଟରେ ଆଜି ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ରାଇରଙ୍ଗପୁରର SDJM ସ୍ମରଣିକା ପ୍ରଧାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମ

30 Jun 2022 6:15 pm
ଶିକାର କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ସାଥୀର ଗୁଳିରେ ଶିକାର ହେଲେ!

ବୌଦ୍ଧ(ଦୀପକ ଆଦର): ଶିକାର କରିବାକୁ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିଲେ। ହେଲେ ସାଥୀ ଗୁଳିରେ ନିଜେ ଶିକାର ହୋଇଗଲେ। ଏପରି ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଘଟଣା ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି। ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା କାନପୁର ଗାଁର ସଞ୍ଜିତ ଭ

30 Jun 2022 5:56 pm
ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପାଇଁ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ଏକାଦଶ ଘୋଷଣା କଲା ଇଂଲଣ୍ଡ

ବର୍ମିଂହାମ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଖେଳାଯିବ ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥଗିତ ଥିବା ୫ମ ଟେଷ୍ଟ। ବର୍ମିଂହାମର ଏଜବାଷ୍ଟନରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆଜି ଇଂଲଣ୍ଡ ତା’ର ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ଏକଦାଶ ଘ

30 Jun 2022 5:25 pm
ରେଞ୍ଜ ଅଫିସ୍‌ରେ ବସି ମଦ ପିଉଛନ୍ତି ବନ ଅଧିକାରୀ!

କରଞ୍ଜିଆ(ଦୀପକ ମହାନ୍ତ): ରେଞ୍ଜ ଅଫିସ୍‌ରେ ବସି ମଦ ପିଉଛନ୍ତି ବନ ଅଧିକାରୀ! ଯାହାର ଭିଡିଓ ଏବେ ଭାଇରାଲ୍‌ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏପରି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାରୁ। ରାଜ୍ୟରେ ହାତୀ ଶିକାରକୁ ନେଇ ବନ ବିଭାଗ ବିବାଦରେ ଫସି

30 Jun 2022 5:25 pm
ଫଡନାଭିସ ନୁହେଁ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ହେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ମୁମ୍ବାଇ: ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ନାହିଁ। ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ସରକାରକୁ ଭାଙ୍ଗିବାରେ ସହାୟତା କରିଥିବା ଶିବସେନାର ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ରାଜ୍ୟର ପରବର

30 Jun 2022 4:54 pm
ଏମିତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଦେଖିନଥିବେ

କିଏ ବା ବିଶ୍ୱାସ କରିବେ ଜଣେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ହୋଇ ପିଲା ମାନଙ୍କୁ ପାଠ ପଢାଉଛନ୍ତି। ହୁଏତ ଆମ ସମାଜରେ ଏହା କୋଚିତ ଦେଖାଦେଇଥାଏ। ଜଣେ ଜିଲ୍ଳାପାଳ ହୋଇ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବ୍ୟସ୍ତ ବହୁଳ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପାଠ ପଢାଉଛନ୍ତି। The po

30 Jun 2022 4:38 pm
ଏବେ ଉଦ୍ଧବଙ୍କ ହାତରୁ ଶିବସେନାକୁ ନେଇଯିବେ ସିନ୍ଦେ!

ମୁମ୍ବାଇ: ଶିବସେନା ବିଧାୟକଙ୍କ ବିଦ୍ରୋହ ଯୋଗୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଇସ୍ତଫାକୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପୂରି ନଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଦ

30 Jun 2022 4:36 pm
ଭୂସ୍ଖଳନରେ ୭ ଯବାନ ସହିଦ, ୨୫ ନିଖୋଜ

ଇମ୍ଫାଲ: ମଣିପୁରରେ ଲଗାତର ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଭୂସ୍ଖଳନ ହୋଇଛି। ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ନୋନି ଜିଲ୍ଲାର ତୁପୁଲ ୟାର୍ଡ ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନ କ୍ୟାମ୍ପ ନିକଟରେ ମୁତୟନ ଥିବା ୧୦୭ ବାଟାଲିୟନ ନିକଟରେ ଭୂସ୍ଖଳନ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୭ ଜଣ ଯବା

30 Jun 2022 4:20 pm
ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ ଫଡନାଭିସ, ବିଦ୍ରୋହୀ ଏକନାଥ ହେବେ ଡେପୁଟି

ମୁମ୍ବାଇ: ନିଜ ଦଳ ଗଠନ କରିଥିବା ସରକାର ବିରୋଧରେ ବିଦ୍ରୋହ କରି ଏହାକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ଶିବସେନା ନେତା ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ବିଜେପି ବଡ଼ ଉପହାର ଦେବାକୁ ଯାଉଛି। ସେ ଆଜି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କ

30 Jun 2022 4:02 pm
କାର୍ଯ୍ୟରତ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମାଡ଼! ଥାନାରେ ଯୁବକ ଅଟକ

ବାସୁଦେବପୁର(କିରୀଟି ଦାସ) : କାର୍ଯ୍ୟରତ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ହୋଇଛି ମାଡ଼! ଏପରି ଅଭିଯୋଗ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ବାସୁଦେବପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରୁ ଆସିଛି। ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ ଅଭି

30 Jun 2022 3:52 pm
ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଥିଲେ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି ଜଣେ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ (ପିଇଓ)। ତାଙ୍କ ନାଁ ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ବେହେରା। ସେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ୍ ତୁରୁବୁଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତର

30 Jun 2022 3:49 pm
ନକଲି ସୁନା ବିସ୍କୁଟ ଦେଇ ଅସଲି ସୁନା ହାର ନେଇଗଲେ

ମୁମ୍ବାଇ: ନକଲି ସୁନା ଦେଇ ଅସଲି ସୁନା ଲୁଟ। ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୋଟିଏ ଗହଣା ଦୋକାନର ମାଲିକଙ୍କୁ ନକଲି ସୁନା ବିସ୍କୁଟ ଦେଇ ଅସଲି ସୁନାରେ ତିଆରି ଗୋଟିଏ ହାର ନେଇ ଯାଇଛନ୍ତି। ଏହି ହାରର ମୂଲ୍ୟ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା। ସୁନା ବିସ୍କୁଟରେ ସ

30 Jun 2022 3:32 pm
ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଦେଖି ଲୋକେ ହସୁଛନ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର ବରମୁଣ୍ଡା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ୍। ରାତି ପାହିଲେ ହଜାର ହଜାର ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଭିଡ଼ ଲାଗେ। କିନ୍ତୁ ବରମୁଣ୍ଡା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡର ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଏବେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ହସୁଛନ୍ତି। ସରକାର କହିଲେ, ବରମୁଣ୍ଡା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡର ନବକଳେବର ହେବ।

30 Jun 2022 3:26 pm
ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ କେଜିଏଫ୍‌ ଫେମ୍‌ ଅଭିନେତା

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ କେଜିଏଫ୍‌ ଫେମ୍‌ ଅଭିନେତା। ବୁଧବାର ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି ବି.ଏସ୍‌ ଅବିନାଶ। ସେ ମର୍ସିଡିଜ୍‌ କାର୍‌ରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ତାଙ୍କୁ

30 Jun 2022 3:24 pm
ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କୁ ବାଣ ମାରିଲେ କଙ୍ଗନା, କହିଲେ- ପାପ ବଢ଼ିଲେ ବିନାଶ ହୁଏ

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ହାଇ ଭୋଲଟେଜ ଡ୍ରାମା ଜାରି ରହିଛି। ଏଠାରେ ଘଡିକେ ଘୋଡା ଛୁଟୁଛି। ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଓ ବିଧାନ ପରିଷଦର ସଦସ୍ୟତାରୁ ଇସ୍ତଫ

30 Jun 2022 2:49 pm
ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି, ବିହାରରେ ବଦଳୁଛି ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ

ପାଟନା: ବିହାରରେ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କ ଆରଜେଡି ବଡ଼ ଦଳ ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଛି। ଏଆଇଏମଆଏମର ୪ ଜଣ ବିଧାୟକ ବିରୋଧୀ ଆରଜେଡିରେ ମିଶିବା ପରେ ଦଳ ଅଧିକ ସଶକ୍ତ ହୋଇଛି। ୨୪୩ ବିଶିଷ୍ଟ ବିହାର ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ଆରଜେଡି ପାଖରେ ଏବେ ୮୦ ବିଧାୟ

30 Jun 2022 2:41 pm
ଏତିକି ଭୋଟ୍ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି ଦ୍ରୌପଦୀ!

ଭୋଟ୍ ଏବଂ ଭୋଟ୍ ମୂଲ୍ୟକୁ ନେଇ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଦ୍ବନ୍ଦ ଆସୁଛି, ଆମେ ସୂଚାଇ ଦେବାକୁ ଚାହିଁବୁ ଯେ, ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଭଳି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ଭୋଟ୍ ନୁହେଁ ବରଂ ଭୋଟ୍ ମୂଲ୍ୟ ଅନୁସାରେ ଗଣନା କରାଯାଏ। କାରଣ, ରାଷ୍ଟପ୍ର

30 Jun 2022 1:58 pm
ଫିଲ୍ମ ଫ୍ଲପ୍‌ ପରେ ଫିସ୍‌ ବଢ଼ାଇଲେ ଶାହିଦ

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡର ହ୍ୟାଣ୍ଡସମ ହଙ୍କ ଶାହିଦ କପୁର। ନିକଟରେ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଜର୍ସି’ ରିଲିଜ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ସେତେଟା ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ କରିନଥିଲା। କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହା ଫ୍ଲପ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏହି

30 Jun 2022 1:31 pm
ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ୩ ରଥ, ରାତି ପାହିଲେ ବିଜେ ହେବେ ବିଶ୍ୱନିୟନ୍ତା

ପୁରୀ(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଆସନ୍ତାକାଲି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ବିଶ୍ୱପ୍ରସିଦ୍ଧ ଘୋଷଯାତ୍ରା । ଲୋକାରଣ୍ୟ ହୋଇଉଠିବ ବଡଦାଣ୍ଡ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରଠୁ ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭକ୍ତ ଗହଳିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ପଥ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ

30 Jun 2022 1:12 pm
ଟୁଙ୍ଗୁରୁ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀଙ୍କୁ ମୁଣ୍ଡିଆ!

ଆଜି ଯଦି ଅକ୍ଷୟ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଭଳି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ତଥା ସଂଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବଞ୍ଚିଥାନ୍ତେ ଓଡ଼ିଆ ସଂଗୀତର ଏହି ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ହୁଏତ କାନ୍ଦିଥାନ୍ତେ। ହୁଏତ, କାହାକୁ ନିଜର ପରିଚୟ ଦେବାକୁ କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରିଥାନ

30 Jun 2022 12:59 pm
କହ୍ନେୟା ଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ: କର୍ଫ୍ୟୁ ସତ୍ତ୍ୱେ ବାହାରିଲା ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଉଦୟପୁର: ରାଜସ୍ଥାନ ଉଦୟପୁରର ଦରଜୀ କହ୍ନେୟା ଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପ୍ରତିବାଦାରେ ଆଜି ଏକ ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରିଛି। ବିଭିନ୍ନ ହିନ୍ଦୁ ସଙ୍ଗଠନର ପ୍ରାୟ ୧୦୦୦ ଜଣ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀ ଏହି ରାଲିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗେରୁଆ ପତା

30 Jun 2022 12:58 pm
ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଅଘଟଣ, ଭଙ୍ଗିଲା ଷ୍ଟାଡିୟମ ଛାତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆରମ୍ଭ ପର୍ବରୁ ଅଘଟଣ। ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଓ ବଜ୍ରପାତ ଯୋଗୁ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନର ଖେଳ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଏବଂ

30 Jun 2022 12:48 pm
ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଦୁଆର ମୁହଁରୁ କରଣଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଦେଲେ ମ୍ୟାନେଜର

ମୁମ୍ବାଇ: ହଟହଟା ହେଲେ ବଲିଉଡର ଫେମସ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରଣ ଜୋହର। ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଦୁଆର ମୁହଁରୁ ଖାଲି ହାତରେ ଫେରିଲେ। କରଣଙ୍କୁ ଭୋକିଲା ଫେରାଇ ଦେଲେ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର। ଅଭିନେତ୍ରୀ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ଲାଗି ଭୋଗିବାକୁ

30 Jun 2022 12:42 pm
ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କାମ ମାଗୁଥିଲେ, ସକାଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ

ଆସିକା(ମନୋଜ ମୁନି): ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କାମ ସନ୍ଧାନରେ ବଜାରରେ ବୁଲୁଥିବା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଆଜି ସକାଳୁ ଖେଳ ପଡିଆ ପଛପଟୁ ମିଳିଛି। ମୃତଦେହ ନିକଟରେ ଜୋତା ଓ ମୋବାଇଲ ପଡ଼ିଥିବା ବେଳେ ବେକରେ ତଣ୍ଟି ଚିପା ଦାଗ ରହିଛି। ଏହା ଏକ

30 Jun 2022 12:42 pm
ଅଟୋ ସହ ଜଳିଗଲେ ୭ ଜଣ

ତିରୁପତି: ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସତ୍ୟସାଇ ଜିଲ୍ଲା ଚିରଲାକଣ୍ଡାୟା ଗାଁରେ ଆଜି ଚଳନ୍ତା ଅଟୋ ଜଳିଯିବାରୁ ୭ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଜଣେ ମହିଳା ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଅଆଜି ସକାଳେ କିଛି ଲୋକ ଚାଷ କାମ କରିବା ଲାଗି ଗୋଟିଏ ଅଟୋର

30 Jun 2022 12:41 pm
ଅନାଥ ଝିଅକୁ ହାତରୁ ଦି ହାତ କରାଇଲେ ଦୁଇ ଯବାନ

ଯାଜପୁର(ସଞ୍ଜୀବ ନାୟକ): ହିମାଳୟର ମାଇନସ୍‌ ଡିଗ୍ରୀ ତାପମାତ୍ରାରେ ଜାଗ୍ରତ ପ୍ରହରୀ ହେଉ ଅବା ରାଜସ୍ଥାନର ୫୦ ଡିଗ୍ରୀ ଉତପ୍ତ ତାପମାତ୍ରାରେ ଦେଶ ମାତୃକାର ସେବା। ସବୁବେଳେ ସବୁ ସମୟରେ ବୀରଦର୍ପରେ ନିଜକୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରୁଛନ୍ତି

30 Jun 2022 11:52 am
ଗଣିତରେ ଦୁର୍ବଳ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ?

୩୦ ପିଲାଙ୍କୁ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ। ଯଦି ଗୋଟିଏ ସ୍କୁଲରେ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ କ୍ଲାସ ଅଛି। ଆଉ ମୋଟ ୬୦ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି। ତେବେ ୮ଟି ଶ୍ରେଣୀକୁ ୨ ଜଣ ଶିକ୍ଷକ ପାଠ ପଢ଼ାଇବେ। ଜଣେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଚାରିଟି କ୍ଲାସ୍। ଦିନକ ୬ ଘଣ୍ଟ

30 Jun 2022 11:37 am
ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡ଼ନାଭିସ୍‌ , ଆଜି ବିଚାରବିମର୍ଶ

ମୁମ୍ବାଇ: ତମାମ ରାଜନୈତିକ ପଶାପାଲି ମଧ୍ୟରେ ଆସନ୍ତକାଲି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ନୂଆ ଅଧ୍ୟାୟ। ଆସନ୍ତାକାଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଇପାରନ୍ତି ବିଜେପିର ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡ଼ନାଭିସ୍। ଏଥିସହ ଆସନ୍ତାକଶଳି ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ

30 Jun 2022 11:35 am
ତିନିବାଡରୁ ଆସିଲା ଆଜ୍ଞାମାଳ, ସିଂହଦ୍ୱାର ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିବେ ତିନି ରଥ

ପୁରୀ(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରାତି ପାହିଲେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ବିଶ୍ୱପ୍ରସିଦ୍ଧ ଘୋଷଯାତ୍ରା । ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଉଭାଯାତ୍ରା । ତିନିବାଡରୁ ପହଞ୍ଚିଛି ଆଜ୍ଞାମାଳ । କିଛି ସମୟ ପରେ ପରେ ରଥ ସିଂହଦ୍ୱାର ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିବ । ପ୍ରଥମେ ନନ୍ଦ

30 Jun 2022 9:23 am
ଆସାମରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଭୟଙ୍କର, ପୁଣି ଗଲା ୧୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ

ଗୌହାଟି: ଆସାମରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଭୟଙ୍କର ହେଉଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ୟା ଯୋଗୁ ୧୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଚାଚର ଏବଂ ଚିରଙ୍ଗ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦୁଇଟି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେହିପରି ବାରପେଟା, ବିଶ୍ୱନାଥ, ଡାରାଙ୍

30 Jun 2022 9:18 am
ବାଂଲାଦେଶ  ନୌସେନା ପକ୍ଷରୁ ୧୩୫ ଭାରତୀୟ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବାଂଲାଦେଶ ନୌସେନା ପକ୍ଷରୁ ୧୩୫ ଜଣ ଭାରତୀୟ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଏହି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନେ ବାଂଲାଦେଶ ଜଳରାଶିରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସେଠିକାର ନୌସେନା ପକ୍ଷରୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟା

30 Jun 2022 8:46 am
ବାଣୀବିହାର ୟୁନିଭରସିଟିରେ ପାଣି ମିଳୁନି, ରାତି ଅଧରେ ହଙ୍ଗାମା କଲେ ଛାତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ’ଅତିଷ୍ଠ କଲାଣି ପାଣି ସମସ୍ୟା । ପିଇବା ପାଇଁ ପାଣି ଟୋପେ ନ ଥିବା ବେଳେ ଦୈନଦିନ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପାଣିର ଅଭାବ ରହିଛି । ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ସମାଧାନ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି

30 Jun 2022 8:43 am
ଉଦ୍ଧବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ବିଜେପି ଶିବିରରେ ସେଲିବ୍ରେସନ

ମୁମ୍ବାଇ: ଗାଦି ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ବହୁ କସରତ କରି ବିଫଳ ହେବା ପରେ ଶେଷରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ। ଗତକାଲି ଫ୍ଲୋର ଟେଷ୍ଟ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

30 Jun 2022 8:05 am
୩୦ ଜୁନ୍, ଗୁରୁବାର: ଶତ୍ରୁମାନେ ହଇରାଣ ହରକତ କରିପାରନ୍ତି

ମେଷ: ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବା ସହ ଶୁଭ ସମାଚାର ଶୁଣି ଆନନ୍ଦିତ ହେବେ । କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳ ହେବେ । ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ଯେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ହାତ ଦେଲେ ସଫଳତା ମିଳିବ । ବୃଷ: ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଲାଗି ରହିଥିବ

30 Jun 2022 8:04 am
ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ: ସଂଗଠନକୁ ବିସ୍ତାର ଓ ସୁଦୃଢ଼ କରିବ ବିଜେପି

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଆଜି ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଅପାରଗତା ଓ ନିଷ୍କ୍ରିୟତା ସଂପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ହେବା ସହ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ବିଜେପିର ରୋଡ୍‌ମ୍ୟାପକୁ ନେଇ ବ୍ୟାପକ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି।

29 Jun 2022 10:56 pm
ଦୁବାଇରେ ମିଳିଲା ଓଡ଼ିଶାକୁ ୨୧,୮୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ବିଦେଶ ଗସ୍ତର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଦୁବାଇରେ ଆୟୋଜିତ ‘ଓଡ଼ିଶା ଇନଭେଷ୍ଟର୍ସ ମିଟ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୨୧୮୦୦କୋଟି ଟଙ୍କାର ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ସର

29 Jun 2022 10:34 pm
ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଝଟକା ପରେ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ

ମୁମ୍ବାଇ: ଆସ୍ଥା ଭୋଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ହାର ମାନି ନେଇଛନ୍ତି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ। ଆଜି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଆସ୍ଥା ଭୋଟ ବା ଫ୍ଲୋର ଟେଷ୍ଟ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବାକୁ ମନା କରିବା କ୍ଷଣୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାରେ ମୁ

29 Jun 2022 9:52 pm