ବେରୋଜଗାରୀରେ ହରିୟାଣା, ଚାକିରୀ ଦେବାରେ ଛତିଶଗଡ ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ। ଜାଣନ୍ତୁ ଦେଶର ସ୍ଥିତି କଣ?

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଭାରତରେ ବେରୋଜଗାରୀ ଦର ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ଗତ ୩ ମାସର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ସେଣ୍ଟର ଫର ମନିଟରିଂ ଇଣ୍ଡିଆନ ଇକୋନୋମୀ(ସିଏମଆଇଇ)ର ନଭେମ୍ବରର ରିପୋର୍ଟରେ ଏହି ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାର

5 Dec 2022 4:27 pm
ହାତରେ ନୁହେଁ, ଗୋଡରେ ଭୋଟ୍ ଦେଲେ ଯୁବକ । ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଏମିତି ଦୃଶ୍ୟ । 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ୍ ଦେଉଛି ଗୁଜରାଟ । ଆଜି ୧୪ ଜିଲ୍ଲାର ୯୩ ବିଧାନସଭା ସିଟ୍ ପାଇଁ ଚାଲିଛି ମତଦାନ ପ୍ରକ୍ରିୟା । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଶର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ପ

5 Dec 2022 4:24 pm
ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ଭାବବିହ୍ୱଳ ହେଲେ ମୋଦୀଙ୍କ ବଡ ଭାଇ । କହିଲେ, ଦେଶ ପାଇଁ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛ, ଏବେ ଟିକେ ବିଶ୍ରାମ ନିଅ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଦେଶର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛ, ଏବେ ଟିକିଏ ଆରାମ କର । ଭାବବିହ୍ୱଳ ହୋଇ ଏକଥା ନିଜ ସାନଭାଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ବଡ଼ଭାଇ ସୋମାଭାଇ ମୋଦୀ। ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବା

5 Dec 2022 3:40 pm
କଟକ ସହରକୁ ଭିକାରୀ ମୁକ୍ତ କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟରେ : ବୃଦ୍ଧ ଅସହାୟ ଭିକ୍ଷୁକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଶ୍ରା ପାଲଟିଛି ଆନନ୍ଦାଳୟ ଆଶ୍ରମ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: କଟକ ସହର ଭିକାରୀ ମୁକ୍ତ ହେବ । ଏଠି ଆଉ କେହି ବୃଦ୍ଧ ଅସହାୟ ପେଟ ଚାଖଣ୍ଡକ ପାଇଁ ହାତ ପାତିବେ ନାହିଁ । ଏହି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଆଗେଇ ଆସିଛି କଟକର ଆନନ୍ଦାଳୟ ଆଶ୍ରମ । ଭିକ୍ଷାବୃତ୍ତି କରୁଥିବା ବୃଦ୍ଧବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଦେଇଛ

5 Dec 2022 3:37 pm
ଭୋଟ୍ ଦେଉଛି ପଦ୍ମପୁର । ଦିନ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ୬୫.୨୮ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଭୋଟ ଦେଉଛନ୍ତି ପଦ୍ମପୁରବାସୀ । ଦିନ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ୬୫.୨୮ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଛି । ତେବେ କିଛି ସ୍ଥାନକୁ ଛାଡିଦେଲେ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଚାଲିଛି ମତଦାନ ପ୍ରକ୍ରିୟା । ୧୨ ଜଣ ଜୋନାଲ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ,

5 Dec 2022 3:16 pm
ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହେଲା ବିଜେଡି । ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଚ୍ୟାନେଲର କର୍ମଚାରୀ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଲେଲିନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଜେଡି ଆଜି ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହୋଇଛି । ବିଜେଡି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ, ଅବାଧ ଓ ନିରପେକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ହେବା ପାଇଁ ସେ ଆଶା ରଖିଥିଲେ । ହେଲେ ବିଜେପି କିନ୍ତ

5 Dec 2022 3:12 pm
ଅର୍ଚ୍ଚନାକୁ ୧୫ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଇଡିର ଆବେଦନ । କୋର୍ଟରେ ରିମାଣ୍ଡ ନେବାର କାରଣ କହିଲେ ଇଡିର ଓକିଲ । 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ମାମଲା । ଅର୍ଚ୍ଚନାକୁ ୧୫ ଦିନ ପାଇଁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁୁ ଆବେଦନ କଲା ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ବା ଇଡି । ତେବେ ଜିଲ୍ଲା ଏବଂ ଦୌରା ଜଜଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ଏହି ଆବେଦନ କରିଛି ଇଡି । ଅନ

5 Dec 2022 2:47 pm
କୋର୍ଟରେ ଜଜଙ୍କ ଆଗରେ କାନ୍ଦିଲେ ଅର୍ଚ୍ଚନା । ନିଜେ ପକ୍ଷ ରଖିବା ପାଇଁ କଲେ ଅପିଲ । ଗଣମାଧ୍ୟମ ଆଗରେ କହିଲେ, ତାଙ୍କୁ ଫସାଇ ଦିଆଯାଇଛି 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଛନ୍ତି ଲେଡି ବ୍ଲାକମେଲର ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ । ଆଜି ଝାରପଡା ଜେଲରୁ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଅର୍ଚ୍ଚନା । ଆଉ ଏହାପରେ କୋର୍ଟରେ ଜଜଙ୍କ ଆଗରେ କାନ୍ଦିଛନ୍ତି ଅର୍ଚ୍

5 Dec 2022 2:19 pm
ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ୍ ଦେଉଛି ଗୁଜରାଟ । ମତ ଅଧିକାର ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ମୋଦୀଙ୍କ ମାଆ ହୀରାବେନ୍ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ । ରନିକ୍ ଅଞ୍ଚଳର ନିଶାନ୍ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲରେ ନିଜ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଗହଣରେ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିି ୧୭୭ ନମ୍ବର ବୁଥରେ ମତଦାନ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧା

5 Dec 2022 2:11 pm
ପଦ୍ମପୁରରେ ଭୋଟ୍ ବେଳେ ଚାଲିଛି ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟା । ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟାକୁ ନେଇ ପୁରେନା ଗାଁରେ ଉତ୍ତେଜନା ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ପଦ୍ମପୁର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ପଟେ ଭୋଟିଂ ଜାରି ରହିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ଭୋଟ ପାଇଁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟା ଯାଉଛି । ପଦ୍ମପୁର ବ୍ଲକ ପୁରେନା ପଞ୍ଚାୟତ ବଗାଇଜୋରି ଗାଁରୁ ଆସିଛି ଏହି ଅଭିଯୋଗ । ବଗାଇଜୋରି ଗାଁର ୧୮୯

5 Dec 2022 2:02 pm
ଭୋଟ୍ ଦେଉଛି ପଦ୍ମପୁର । ଦିନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୪୬.୯୬ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ । ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ଯାଏଁ ଚାଲିବ ଭୋଟିଂ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଭୋଟ ଦେଉଛନ୍ତି ପଦ୍ମପୁରବାସୀ । ଦିନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୪୬.୯୬ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଛି । ତେବେ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଚାଲିଛି ମତଦାନ ପ୍ରକ୍ରିୟା । ୧୨ ଜଣ ଜୋନାଲ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ, ୩୬ ସେକ୍ସନ ଅଫିସର, ୪୫ ମୋବାଇଲ ପୋଲିସ ପାର

5 Dec 2022 1:41 pm
କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେଲେ ଲେଡି ବ୍ଲାକମେଲର ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ । କହିଲେ, ନିରପେକ୍ଷ ରହୁନି ଗଣମାଧ୍ୟମ । 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଛନ୍ତି ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଲେଡି ବ୍ଲାକମେଲର ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ । ପୋଲିସର କଡା ସୁରକ୍ଷା ଭିତରେ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗକୁ ଆଜି କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଝାରପଡା ଜେଲରୁ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବଳୟ ଭିତରେ ଅର

5 Dec 2022 1:33 pm
ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ଶମ୍ଭୁ”ର ଶୁଭ ମହୁରତ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକ ତାରକା ହୋଟେଲରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଅନୁପମା ମୁଭିଜ୍ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ, ବିଭୁତି ଜେନା ନିବେଦିତ, ମୋହନ କୁମାର ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଯୋଜିତ ନୂଆ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ଶମ୍ଭୁ” ର ଶୁଭ ମହୁରତ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକ ତାରକା ହୋଟେଲରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି l ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ଶମ୍ଭ

5 Dec 2022 12:44 pm
ଗୁଜୁରାଟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ: ଭୋଟ ଦେଲେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ ଅହମଦାବାଦ ନାରନପୁରା ସ୍ଥିତ ନଗରନିଗମ ଅଫିସରେ ମତଦାନ କରିଛନ୍ତି । ସମର୍ଥକମାନେ ଶାହାଙ୍କୁ ବୁଥକୁ ପାଛୋଟି ନେଇଥିଲେ । ଅମିତ ଶାହା ଭୋଟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ତାଙ୍କ ମତ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବ

5 Dec 2022 12:17 pm
ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଜାରି : ଦିନ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୨୯.୭୩ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଜାରି ରହିଛି । ଦିନ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୨୯.୭୩ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଛି । ସିଇଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏ ନେଇ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ମତଦାନ ଚାଲିଛି । ପଦ୍ମପୁ

5 Dec 2022 11:34 am
ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଭୂମିକମ୍ପ । ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ଭୂମିକମ୍ପର ତୀବ୍ରତା ୫.୧

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଓଡିଶା ଉପକୂଳ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଭୂମିକମ୍ପ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି । ଆଜି ସକାଳ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୮ଟା ବେଳେ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ମଧ୍ୟରେ ୫.୧ ତୀବ୍ରତାସମ୍ପନ୍ନ ଭୂମିକମ୍ପ ସଂଘଠିତ ହୋଇଥିବା ‘ନ୍ୟାସ୍‌ନାଲ୍‌ ସେଣ୍ଟର୍‌ ଫର୍‌ ସିସ

5 Dec 2022 11:08 am
ଗୁଜରାଟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ : ନିଶାନ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ଭୋଟ୍ ଦେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ; ବୁଥ ବାହାରେ ଲାଗିଥିବା ଧାଡ଼ିରେ ଆସିଲେ ନଜର

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ନିଶାନ୍ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲରେ ଭୋଟିଂ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଧାଡିରେ ଛିଡା ହୋଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଭୋଟ୍ । ନିଜ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଗହଣରେ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚ

5 Dec 2022 10:49 am
ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଜାରି : ସକାଳ ୯ଟା ସୁଦ୍ଧା ୮.୫୦% ମତଦାନ; ବୁଥ ଆଗରେ ଭୋଟରଙ୍କ ଭିଡ଼

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଆଜି ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପରୀକ୍ଷା । ମୈଦାନରେ ତିନି ପ୍ରମୁଖ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସମେତ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ପଦ୍ମପୁରବାସୀ ମତଦାନ କରୁଛନ୍ତି । ସକାଳ ୭ଟାରୁ ୩୧୯ଟି ବୁଥରେ ମତଦାନ ଚାଲିଛି । ଅପରାହ୍ନ୍ଣ

5 Dec 2022 10:06 am
ଭୋଟ ଦେଲେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବର୍ଷା ସିଂ ବରିହା । ବିପୁଳ ମାତ୍ରାରେ ମତଦାନ ପାଇଁ କଲେ ଅପିଲ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜି ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପରୀକ୍ଷା । ସକାଳ ୭ଟାରୁ ୩୧୯ଟି ବୁଥରେ ମତଦାନ ଚାଲିଛି । ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବର୍ଷା ସିଂ ବରିହା ଭୋଟ୍ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ବାପା ତଥା ଦିବଂଗତ ବିଜୟ ରଂଜନ ସିଂ ବରିହାଙ୍କୁ ଫଟୋ ସାମ୍ନାରେ ପ୍

5 Dec 2022 9:39 am
ଚାଲୁଚାଲୁ ଚାଲିଗଲା ଯୁବକଙ୍କ ଜୀବନ । ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ଦୁଃଖଦ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ମୃତ୍ୟୁର ସମୟ ନାହିଁ । କେତେବେଳେ ଆସିବ କେହି କହିପାରିବେନି । ଏହାର ଏକ ଜ୍ୱଳନ୍ତ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ମିରଟର କିଦବଈ ନଗରରେ । ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ଚାଲି ଚାଲିଯାଉଥିବାବେଳେ ହଠାତ୍ ତଳେ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଯୁବକ

5 Dec 2022 9:11 am
ବିଶ୍ୱରେ ଅନେକ କମ୍ପାନୀରେ ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା ପାଇଁ ଛଟେଇ : ମାନସିକ ଅବସାଦରେ କର୍ମଚାରୀ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ବିଶ୍ୱରେ ଅନେକ କମ୍ପାନୀରେ ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା ପାଇଁ ଛଟେଇ କରୁଛନ୍ତି । ଏହାର ପ୍ରଭାବ କେବଳ ଚାକିରି ହରାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ନୁହେଁ ବରଂ ଚାକିରିରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପଡିଛି । ଚାକିରି ହରାଇବାର ଭୟ ଏବଂ ମା

5 Dec 2022 8:25 am
ଦିନିକିଆ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ : ଜି-୨୦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେବେ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ । ଜି-୨୦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାକୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏକ ବୈଠକରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗଦେବେ । ମଙ୍ଗଳବ

5 Dec 2022 8:11 am
ରାତିରେ ଆହୁରି ଖସିବ ପାରଦ : ୩ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୩ ଡିଗ୍ରୀ ତାପମାତ୍ରା ଖସିବା ନେଇ ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ରର ଅନୁମାନ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଖସିବ ପାରଦ । ରାତିରେ ଆହୁରି ୩ ଡିଗ୍ରୀ ପାରଦ ଖସିବ । ଆସନ୍ତା ୨ରୁ ୩ ଦିନ ଭିତରେ ଏହି ତାପମାତ୍ରା ଖସିବ ବୋଲି ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ପୂର୍ବନୁମାନ କରିଛି । କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ କୁହୁଡି ଦେଖାଯିବାର ମ

5 Dec 2022 7:52 am
ମାଡି ଆସିଲା ଲାଭା : ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ଫାଟିଲା ଜ୍ୱାଳାମୁଖୀ ମାଉଣ୍ଟ ସେମେରୋ, ୨ ହଜାର ଲୋକ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ସବୁଠାରୁ ଉଚରେ ଥିବା ଜ୍ୱାଳାମୁଖୀ ମାଉଣ୍ଟ ସେମେରୋ ଫାଟିଛି । ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ୧୨ ହଜାର ଫୁଟ ଉଚରେ ଜ୍ୱାଳାମୁଖୀ ପାହାଡରୁ ଗରମ ପବନ, ଲାଭା ଏବଂ ଧୂଆଁ ବାହାରିଥିଲା । ଜ୍ୱାଳାମୁଖିର ଲାଭା ନିକଟରେ

5 Dec 2022 7:46 am
କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ ଲେଡି ବ୍ଲାକମେଲର ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ : ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇ ଖୋଳତାଡ କରିବ ଇଡି

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ଆୟର ଉତ୍ସ ଏବଂ କୋଟିପତି ହେବା ପଛର ଗୁମର ଫିଟାଇବ ଇଡି । ଲେଡି ବ୍ଲାକମେଲର ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଆଜି କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ । ଏହାପରେ ଇଡି ଅର୍ଚ୍ଚାନଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଆବେଦନ କରିବ । ହନିଟ୍ରାପ

5 Dec 2022 7:39 am
ଗୁଜରାଟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ : ୯୩ଟି ଆସନ ପାଇଁ ସକାଳ ୮ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୫ଟା ଯାଏଁ ହେବ ମତଦାନ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଆଜି ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ । ସକାଳ ୮ ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୫ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମତଦାନ ହେବ । ୧୪ଟି ଜିଲ୍ଲାର ମୋଟ ୯୩ଟି ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ ହେବ । ମୈଦାନରେ ରହିଛନ୍ତି ମୋଟ୍ ୮୩୩ ପ୍ରାର୍

5 Dec 2022 7:32 am
ପଦ୍ମପୁର ବିଧାନସଭା ଉପନିର୍ବାଚନ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ମତଦାନ : ପୁଲିଂ ବୁଥ ଗୁଡ଼ିକରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଆଜି ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପରୀକ୍ଷା । ମୈଦାନରେ ତିନି ପ୍ରମୁଖ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସମେତ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ପଦ୍ମପୁର ବାସୀ ମତଦାନ କରିବେ । ସକାଳ ୭ଟାରୁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଅପରାହ୍ନ୍ଣ ୪ଟା ଯାଏଁ ଚାଲିବ

5 Dec 2022 7:25 am
ବେଦାନ୍ତ ଗ୍ରୁପ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅନୀଲ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ଓଡିଶାରେ ବିପୁଳ ସ୍ୱାଗତ। ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଭାବ ଆଦାନପ୍ରଦାନ କଲେ ଅନୀଲ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କ୍ରମେ ମେକ୍ ଇନ୍ ଓଡିଶା କନକ୍ଲେଭ ୨୦୨୨ରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ବେଦାନ୍ତ ଗ୍ରୁପ୍ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅନୀଲ ଅଗ୍ରୱାଲ । ମେକ ଇନ ଓଡିଶାରେ ଯୋଗଦେବା ବ୍ୟତୀତ ଅନୀଲ ଅଗ୍ରୱାଲ ଓଡି

4 Dec 2022 8:30 pm
ଆଦିବାସୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ରୋଜଗାର ଦେଇଛି ଫିନାଇଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ, ୩ଟି ସ୍ୱୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ମିଶି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ସଂଜିବନୀ ପ୍ରଡ୍ୟୁସର ଗ୍ରୁପ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଆଦିବାସୀ ଅଂଚଳରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ରୋଜଗାର ଦେଉଛି ଫିନାଇଲ । ରାୟଗଡା ପଦ୍ମପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତେମବାଗୁଡ଼ା ଗାଁର ମା’ ଶାରଳା, ମା’ ମହେଶ୍ୱରୀ ଓ ମା’ କଲ୍ୟାଣୀ ନାମକ ୩ଟି ସ୍ୱୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ମିଶି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତ

4 Dec 2022 7:55 pm
ଭାରତ ଯୋଡ଼ ଯାତ୍ରାରେ ବିବାଦୀୟ ‘କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବାବା’: ବିଜେପି କହିଲା, ବିବାଦ ଘେରରେ ଥିବା ବାବା କିପରି ହେଉଛନ୍ତି ଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଭାରତ ଯୋଡ଼ ଯାତ୍ରାରେ ବିବାଦୀୟ ସନ୍ଥ ନାମଦେବ ଦାସ ତ୍ୟାଗି ଓରଫ ‘କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବାବା’ଙ୍କ ସାମିଲ ନେଇ ନୂଆ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବାବା ଶନିବାର ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଆଗ୍ରା ମାଲୱା ଜିଲ୍ଲ

4 Dec 2022 7:47 pm
ଶୀତଦିନର କୋବି ଚାଷ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଦେଇଛି ରୋଜଗାର । ଉତ୍ପାଦିତ କୋବି ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ବି ପାଇଛି ପରିଚୟ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଶୀତଦିନର କୋବି ଚାଷ ଏଠି ଚାଷୀଙ୍କୁ ଦେଇଛି ରୋଜଗାର । ଧିରେ ଧିରେ ଲୋକେ ଚାଷରୁ ମୁହଁ ଫେରାଇ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଳା ଧର୍ମଶାଳା ଓ ରସୁଲପୁର ବ୍ଲକର ଚାଷୀମାନେ ଚାଷ ପାଇଁ ପାଇଛନ୍ତି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ । ଏ

4 Dec 2022 7:44 pm
ଦେବ୍ରିଗଡରେ ବୁଲୁଛି ମହାବଳ। ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ ଦୃଶ୍ୟ କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ପରେ ତତ୍ପର ହେଲା ବନବିଭାଗ। 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଦେବ୍ରିଗଡ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ବୁଲୁଛି ବାଘ । ପ୍ରବେଶ ପଥ ଦେଇ ରାସ୍ତାରେ ଅତି ସନ୍ତର୍ପଣରେ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ମହାବଳ । ଅଭୟାରଣ୍ୟର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରର ପଏଣ୍ଟଜିରୋରୁ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରକୁ ଯାଇଥିବା ରାସ୍ତାରେ କିଛ

4 Dec 2022 7:43 pm
ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବିଏସଏଫ୍ ଯବାନଙ୍କ ଧଳା ଘୁଷୁରି ଚାଷ, ପାଳନ କରିଛନ୍ତି ୩ଶହରୁ ଅଧିକ ଘୁଷୁରି

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବିଏସଏଫ୍ ଯବାନଙ୍କ ଧଳା ଘୁଷୁରି ଚାଷ । ନିଜ ବଗିଚାରେ ଏକ ଫାର୍ମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବା ସହିତ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି ୩୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଘୁଷୁରି । ଏହି ଘୁଷୁରି ମାନଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ବିକ୍ରୟ କରି

4 Dec 2022 7:38 pm
ରାତିରେ ହାତୀକୁ ଜଗିବ ଡ୍ରୋନ: ଜଙ୍ଗଲୀ ହାତୀପଲ ଉପରେ ନଜର ରଖିବ ଥର୍ମାଲ ଇନଫ୍ରା ରେଡ୍ କ୍ୟାମେରା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ହାତୀ ମଡ଼କକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଅଭିନବ ଯୋଜନା । ଜଙ୍ଗଲରେ ହାତୀ ଥିବେ, ୧୦୦ ମିଟର ଉଚ୍ଚରେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖୁଥିବ ଥର୍ମାଲ ଡ୍ରୋନ । ବିଶେଷ କରି ରାତିରେ ହାତୀ ପଲର ଗତିବିଧି ରିଅଲ ଟାଇମରେ ଜଣାଇଦେବ

4 Dec 2022 7:36 pm
ପୁସ୍ତକ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ନୂଆ ଠିକଣା ପାଲଟିଛି କଟକର ଏହି ପୁରୁଣା ବହି ଦୋକାନ । ଆର୍ଥିକ ଦୁର୍ବଳ ଶ୍ରେଣୀର ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ବହି ପୁରୁଣା ହେଉ କି ନୂଆ, ପାଠ ସବୁବେଳେ ସମାନ ଥାଏ । ଗୋଟିଏ ଶ୍ରେଣୀରୁ ଉର୍ତ୍ତୀନ୍ନ ହୋଇ ଅନ୍ୟ ଏକ ଶ୍ରେଣୀକୁ ଯିବା ପରେ ଅଧିକାଂଶ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପୁରୁଣା ବହିକୁ ଖୁବ୍ କମ୍ ବ୍ୟବହାର କରିଥାଆନ୍ତି । ଘରେ ଥିବା ର୍ୟ

4 Dec 2022 7:33 pm
କାଲି ପଡ଼ିବ ଭୋଟ, ଆଜି ଅନ୍ଧାରୀ ବିଜେ! ରାତି ଅଧିଆ ଭୋଟ କିଣା ଉପରେ ନଜର, ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମା ଜଗିଛନ୍ତିି ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ରାତି ପାହିଲେ ପଡ଼ିବ ଭୋଟ୍ । ସକାଳ ୭ଟାରୁ ଅପରାହ୍ଣ ୪ଟା ଯାଏଁ ହେବ ମତଦାନ । ଏଥିପାଇଁ ପୁଲିଂ ବୁଥ ଗୁଡ଼ିକରେ ସମସ୍ତ ଆନୁସଂଗିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସରିଥିବା ବେଳେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଇଛି । ନିର୍ବାଚନ ପା

4 Dec 2022 7:31 pm
ଦାମନଯୋଡିରେ ନଷ୍ଟ କରାଗଲା ୩୧୭୦ କେଜିର ଗଞ୍ଜେଇ: ମେସିନରେ ଭରି ଗଞ୍ଜେଇ ଜାଳିଦେଲା ପୋଲିସ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ମାଲଖାନାର ମହଜୁଦ ଗଞ୍ଜେଇ ନଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି । ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାର ୪ଟି ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ଜବତ ହୋଇଥିବା ୩୧୭୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି ପୁଲିସ । ଦାମନଯୋଡ଼ିରେ ପ୍ରାୟ ୩୧୭୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ନଷ୍ଟ ହୋ

4 Dec 2022 6:25 pm
ଦିଦି ବସିଛନ୍ତି ଧାରଣାରେ: ବାହାରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି ପିଲା, ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଝୁଲୁଛି ତାଲା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଦିଦି ବସିଛନ୍ତି ଧାରଣାରେ । ପିଲା ଖେଳୁଛନ୍ତି ଘରେ । କିଛି ଦିନ ହେଲା ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀଙ୍କ ଧାରଣା ଜାରି ରହିଛି । ଯାହାଫଳରେ ବନ୍ଦ ପଡିଛି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର । ମହିଳା ଓ ଶିଶୁଙ୍କ ପାଇଁ ମିଳୁଥିବା ସମସ୍ତ ସୁବ

4 Dec 2022 6:04 pm
ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ହାତୀ-ମଣିଷ: ହାତରେ ଅସ୍ତ୍ର ଓ ନିଆଁ ହୁଳା ଧରି ସଜବାଜ ସୁନ୍ଦରଗଡ କୁତ୍ରା ଅଂଚଳର ଲୋକ 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ସଜବାଜ ହେଲେଣି ଗାଁର ଲୋକ । ହାତରେ ଅସ୍ତ୍ର ଆଉ ନିଆଁ ହୁଳା । ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଗାଁର ଲୋକମାନ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ହାତୀ ଚେଙ୍କ । ନିଆଁ ଜାଳି ତତଲା ଲୁହ ଚେଙ୍କ ଦିଆଯିବ ହାତୀଙ୍କୁ । ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ହେଉଛ

4 Dec 2022 6:03 pm
ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ସିନେ୍ଧକେଲା ଆଇଆଇସି: ମାମଲା ରଫାଦଫା ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ଥାନା ଅଧିକାରୀ । ୨୦୨୦ ମସିହାର ଏକ ମାମଲାକୁ ରଫାଦଫା କରିବା ପାଇଁ ସିନେ୍ଧକେଲା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଆଲୋକ ବେହେରା ୨୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଂଚ ନେଉଥିଲେ । ତେବେ ଲାଂଚ ନ

4 Dec 2022 5:10 pm
ଟିକେଟ ନକରି ରେଳ ଯାତ୍ରା କରିବା ପଡୁଛି ମହଙ୍ଗା, ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ ଜରିମାନା କରିଛି ରେଳ ବିଭାଗ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଟିକେଟ ନକାଟି ରେଳରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି । ଏହି ଅଭିଯାନ କ୍ରମରେ ଗତ ୮ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୩୨.୭୭ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ଜରିମାନା ଆଦ

4 Dec 2022 4:57 pm
ଅତୁଲ ସହ ରିଙ୍କି ଏବଂ ପିଙ୍କି । ଯାଆଁଳା ଭଉଣୀଙ୍କୁ ବିବାହ କଲେ ଯୁବକ । ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଲା ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ…

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଦୁଇ ଯାଆଁଳା ଭଉଣୀଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଲେ ଯୁବକ, ଧୁମଧାମରେ ହେଲା ବାହାଘର । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସୋଲାପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ବାହାଘର ଭିଡିଓ, ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ବେଶ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଭିଡିଓରେ ଜଣେ ଯୁବକ

4 Dec 2022 4:35 pm
ପିକନିକ୍ ଋତୁରେ ଭିତରକନିକାରେ ଲାଗିଲାଣି ଭିଡ । ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ଇକୋ- ରିଟ୍ରିଟ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଶୀତ ଆସିଲେ, ସବୁଠି ପିକନିକ ପିକନିକ ବାସେ । କ୍ୟାଲେଣ୍ଡରରେ ମାସମାନେ କଡଲେଉଟାଇ ଯେବେ ଡିସେମ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚନ୍ତି ସେବେ ହଠାତ ଆସିଯାଏ ପିକନିକ୍ ଋତୁ । ଆଉ ମନ ପାହାଡର ଛାତି, ନଈକୂଳ, ସମୁଦ୍ରର ବେଳାଭୂମିକୁ ଧାଏଁ ।

4 Dec 2022 4:31 pm
ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ନାଁରେ ସିଇଓଙ୍କୁ ବିଜେଡିର ଫେରାଦ: ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, କହିଲେ ମିଡିଆ ବାଣ୍ଟୁଛି ଟଙ୍କା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟାର ଅଭିଯୋଗ ଭିତରେ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହୋଇଛି ବିଜେଡି । ଏକ ନିଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଜରିଆରେ ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟାଯାଉଥିବା ନେଇ ଶାସକ ବିଜେଡି ଦଳ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି । ଖବର ସ

4 Dec 2022 4:05 pm
ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କାଲି ପଡ଼ିବ ଭୋଟ୍: ସାଇଲେଣ୍ଟ ପିରିୟଡ ଉପରେ ସତର୍କ ନଜର ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଶେଷ ହୋଇଛି ପ୍ରଚାର । ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଛାଡିଛନ୍ତି ବାହାର ନେତା । ଆଉ ଏବେ ସ୍ଥାନୀୟ ନେତାଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ପଡ଼ିଛି ଉପନିର୍ବାଚନର ଦାୟିତ୍ୱ । ଆଜି ଅନ୍ଧାରୀ ବିଜେ କରି ଭୋଟରଙ୍କୁ ନିଜ

4 Dec 2022 3:28 pm
ପଦ୍ମପୁରରେ ଭୋଟ୍ ପାଇଁ ନୋଟ୍ ଅଭିଯୋଗ: ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟା ଅଭିଯୋଗକୁ ନେଇ ସରେଇକଲା ଗାଁରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଭୋଟ ପାଇଁ ନୋଟ୍ । ଧାମନଗର ଷ୍ଟାଇଲରେ ପଦ୍ମପୁରରେ ଟଙ୍କା ବଂଟା ଚାଲିଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି । ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଦଳ ଟଙ୍କା ବାଂଟୁଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ଉତେଜନା ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଟଙ୍କ

4 Dec 2022 3:27 pm
ଜୟରାମ ରମେଶଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା, ଭାରତ ଯୋଡ ଯାତ୍ରା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ହାତରେ ହାତ ଯୋଡ ଅଭିଯାନ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନେତୃ୍ତ୍ୱରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଭାରତ ଯୋଡ ଯାତ୍ରା ଏବେ ୮୮ ଦିନରେ ପହଂଚିଛି । ଏହାକୁ ଚାରିଆଡୁ ଜନସମର୍ଥନ ମିଳୁଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ଲୋକ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ପାଦରେ ପାଦ ମିଳାଇ ଚାଲୁଥିବାର ଦ

4 Dec 2022 3:24 pm
କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ: ୧୮୬ ରନରେ ଭାରତ ଅଲଆଉଟ, ବାଂଲାଦେଶ ଆଗରେ ୧୮୭ ରନ ଟାର୍ଗେଟ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜି ଭାରତ-ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୮୬ ରନ କରିଥିଲା । ଫଳରେ ଏବେ ବାଂଲାଦେଶ ଆଗରେ ୧୮୭ ରନ ଟାର୍ଗେଟ ରହିଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାକୁ ହେଲେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ନିର

4 Dec 2022 3:01 pm
ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭୋଟର ଲିଷ୍ଟକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ସରଗରମ୍ । ତାଲିକାରୁ ନାଁ କଟିଯିବାକୁ ନେଇ ବିଜେପି, ଆପ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଦିଲ୍ଲୀ ନଗର ନିଗମର ୨୫୦ଟି ଆସନରେ ଆଜି ମତଦାନ ହୋଇଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଭୋଟର୍ ତାଲିକାରୁ ଭୋଟରଙ୍କ ନାଁ କଟା ହୋଇଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇଛି । ଗୋଟେପଟେ ପାଖାପାଖି ୧ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ବିଜେପ

4 Dec 2022 2:56 pm
ରାତି ପାହିଲେ ‘ପଦ୍ମପୁର’ ପରୀକ୍ଷା । ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ, ସକାଳ ୭ରୁ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ଯାଏଁ ଭୋଟିଂ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ସରିଛି ପଦ୍ମପୁର ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି । ପ୍ରଚାର ବି ସରିଛି । ଏବେ ଖାଲି ପରୀକ୍ଷାକୁ ଅପେକ୍ଷା । ରାତି ପାହିଲେ ପଦ୍ମପୁର ପରୀକ୍ଷା । ନେତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିବେ ଜନତା । ଆସନ୍ତାକାଲି ପଦ୍ମପୁର ପାଇଁ ପଡିବ ଭ

4 Dec 2022 2:25 pm
କଂଗ୍ରେସର ମହାସଚିବ ଓ ପ୍ରଭାରୀଙ୍କୁ ଖଡଗେଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ । କହିଲେ, ୯୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କର ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଯୋଜନା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଦଳର ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ବୈଠକରେ ଖଡଗେ ଦଳର ତଳସ୍ତରରୁ ଉପରସ୍ତର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ନେତାଙ୍କୁ ଜବାବ ରଖିବାକୁ କହିଛ

4 Dec 2022 1:36 pm
ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଭାରତ ଯୋଡ଼ ଯାତ୍ରାରେ ବିବାଦୀୟ ‘କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବାବା’ : ବିଜେପିର ସମାଲୋଚନା, କହିଲା, ଜମି ଦଲାଲି ବାବା କିପରି ହେଉଛନ୍ତି ସାମିଲ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଚର୍ଚ୍ଚାରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଭାରତ ଯୋଡ଼ ଯାତ୍ରା । କନ୍ୟାକୁମାରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ଯାତ୍ରାରେ ଅନେକ ନାମୀ ବ୍ୟକ୍ତି ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ରମରେ ରାହୁଲଙ୍କ ଭାରତ ଯୋଡ଼ ଯାତ୍ରାରେ ବି

4 Dec 2022 1:35 pm
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନୋ ଫ୍ଲାଇଂ ଜୋନରେ ଡ୍ରୋନ୍ ଉଡ଼ିବା ଘଟଣା : ଜଗନ୍ନାଥ ମହାପ୍ରଭୁ ଓ ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିଲେ ବଙ୍ଗୀୟ ୟୁଟ୍ୟୁବର

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସିଂହଦ୍ୱାର ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେବା ପରେ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି ବଂଗୀୟ ୟୁଟ୍ୟୁବର । ଏକ ଭିଡିଓ ଜାରି କରି ଅନିମେଶ ଚକ୍ରବର୍ତି ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥ ଓ ଓଡିଶାବାସୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗ

4 Dec 2022 12:55 pm
ସୁନ୍ଦର ଚେହେରା ଓ ମନଲୋଭା କଥା କହି ଲୁଟିନେଲେ ୩୦ ହଜାର କୋଟି, ଏବେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ କାଙ୍ଗାଳ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : କ୍ରିପ୍ଟୋ କରେନ୍ସି ବା ଅଦୃଶ୍ୟ ମୁଦ୍ରାକୁ ନେଇ ଏବେ ବି ବିଶ୍ୱର ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ବିଶେଷ କିଛି ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି । ହେଲେ ଗତବର୍ଷ ଏହି କ୍ରିପ୍ଟୋ କରେନ୍ସିକୁ ନେଇ ଅନେକ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏଥିରେ ଅର୍ଥ

4 Dec 2022 12:53 pm
ମହାନଗର ନିଗମ ନିର୍ବାଚନ : ଭୋଟ ଦେଉଛି ଦିଲ୍ଲୀ; ଏଥର ବଡଧରଣର ଓଲଟପାଲଟ କରିବ କି ଆପ୍?

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଦିଲ୍ଲୀ ମହାନଗର ନିଗମ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସକାଳ ୮ଟାରୁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହି ମତଦାନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢେ ୫ଟା ଯାଏଁ ଚାଲିବ । ଭୋଟକୁ ଆଖିରେ ରଖି ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରାଯାଇଛି

4 Dec 2022 12:46 pm
ଟିକଟିକ୍ ଷ୍ଟାର ମେଘା ଠାକୁରଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗ, ପରିବାର ଲୋକେ କହିଲେ …

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: କାନାଡାରେ ରହୁଥିବା ଟିକଟକ୍ ଷ୍ଟାର ମେଘା ଠାକୁରଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗ ଘଟିଛି । ନଭେମ୍ବର ୨୪ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କର ପରଲୋକ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏବେ ଏହି ଖବରକୁ ସାର୍ବଜନୀନ କରିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ଅଭିଭାବକ । ମେଘାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର

4 Dec 2022 12:28 pm
କିଡନୀ ନଥିବା ଝିଅର କାହାଣୀ : ବାପା ନଥିଲେ, ଭାଇ ଚାଲିଗଲେ ଏବେ ପ୍ରତାରଣାର ଶିକାର; ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଏସପିଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ପୀଡିତା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : କଥାରେ ଅଛି ଦୁଃଖ ଏକା ଆସେ ନାହିଁ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଆସେ । ଠିକ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି ମାଲକାନଗିରିର ବାପ ଛେଉଣ୍ଡ ତ୍ରିପ୍ତି ଦାଶଙ୍କ ଜୀବନରେ । କିଡିନି ଦେଇ ଭାଇଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇ ଥିଲେ ତ୍ରିପ୍ତି ଦାଶ ।

4 Dec 2022 12:15 pm
ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ବାଂଲାଦେଶ ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ଭାରତର ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ ଆରମ୍ଭ । ରୋହିତ ଶର୍ମା, କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଭାରତ ଓ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଆଜି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍ । ଢାକାର ଶେର-ଏ ବାଙ୍ଗଲା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଦୁଇ ଟିମ ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ମ୍ୟାଚରେ ବାଂଲାଦେଶ ଟସ୍ ଜିତି ଫିଲ୍ଡି କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତିି ନେବା ପରେ

4 Dec 2022 12:04 pm
‘ବିହାରରେ ମଦ ଭଗବାନଙ୍କ ପରି, କେଉଁଠି ଦେଖାଯାଏନି ହେଲେ ସବୁଠି ଥାଏ’: ମଦ ବନ୍ଦ ଅଭିଯାନ ଉପରେ ଆରଜେଡି ନେତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ବିହାରରେ ମଦ ବନ୍ଦ ଅଭିଯାନକୁ ନେଇ ମିଳିତ ସରକାରରେ ସାମିଲ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ମତ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଆସୁଛି । ପୂର୍ବରୁ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ଓ ପୂର୍ବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜିତନରାମ ମାଞ୍ଝି ଓ ଉପ

4 Dec 2022 11:46 am
ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଥମ, ହାତୀଙ୍କୁ ଜଗିବ ଥର୍ମାଲ ଡ୍ରୋନ୍‌ : ପ୍ରତିଟି ଗତିବିଧି ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଏଣିକି ହାତୀଙ୍କୁ ଜଗିବ ଡ୍ରୋନ । ହାତୀର ପ୍ରତିଟି ଗତିବିଧି ଉପରେ ନଜର ରଖିବ ଡ୍ରୋନ୍ । ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରମୁଖ ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଥିବା କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାରେ ଏହି ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଇଛି । ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଥମଥର କେନ

4 Dec 2022 11:44 am
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଉଡ଼ିଲା ଡ୍ରୋନ୍ : ବଡ଼ ଦେଉଳ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ଲାଗିଲା ପ୍ରଶ୍ନଚିହ୍ନ; ଅସନ୍ତୋଷ ପରେ ପୋଷ୍ଟ ଡିଲିଟ କଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ବିରାଟ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । କାରଣ ଶ୍ରୀମନ୍ଦରର ନୋ-ଫ୍ଲାଇଂ ଜୋନରେ ଉଡିଛି ଡ୍ରୋନ୍ । କିଛିଦିନ ତଳେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରକାଠ ନିକଟ ଫଟୋ ଉଠାଇ ଜଣେ ଯୁବକ ଗିରଫ ହୋଇଥିବାବେଳ

4 Dec 2022 10:36 am
ପଦ୍ମପୁରରେ ସରିଲା ପ୍ରଚାର, ଆସନ୍ତାକାଲି ଭୋଟ୍ : ଅନ୍ଧାରୀ ବିଜେ ହୋଇପାରେ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ; ରାତି ଅଧିଆ ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟା ଉପରେ ରହିବ ନଜର

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଶେଷ ହୋଇଛି ପ୍ରଚାର । ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଛାଡିଛନ୍ତି ବାହାର ନେତା । ଆଉ ଏବେ ସ୍ଥାନୀୟ ନେତାଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ପଡ଼ିଛି ଉପନିର୍ବାଚନର ଦାୟିତ୍ୱ । ଆଜି ଅନ୍ଧାରୀ ବିଜେ କରି ଭୋଟରଙ୍କୁ ନିଜ

4 Dec 2022 10:29 am
ଇତିହାସ ରଚିଲେ ଲିଓନେଲ ମେସି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ହଟାଇ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଫିଫା ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍-୨୦୨୨ ସିଜିନ୍ ଏବେ ବେଶ୍ ରୋମାଞ୍ଚକର ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ଲିଓନେଲ ମେସିଙ୍କ ଟିମ୍ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୨-୧ ଗୋଲର

4 Dec 2022 10:21 am
ଚାରିଆଡେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତର ଫଟୋ, ବିଶ୍ୱ ବଜାରରେ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ଫୁଟେଜ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଅତି କଟକଣା ଭିତରେ ରହୁଥିବା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ଭିତର ଫଟୋ ଓ ଭିଜୁଆଲ ଏବେ ଚାରିଆଡେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଜନୈକ ଯୁବକ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତର ବେଢାର ଟିକିନିଖି ଫଟୋ ଓ ଭିଜୁଆଲ କରି ଏବେ ବିକ୍ରିି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେ

4 Dec 2022 10:13 am
‘ଗଛ କବିତା’ ଓ ‘ଗଛ’ ପତ୍ରିକା ଉନ୍ମୋଚିତ, ପରିବେଶ ନଷ୍ଟ କରି କରାଯାଉଥିବା ବିକାଶ, ବିକାଶ ନୁହେଁ ବିନାଶ : ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ସମ୍ବାଦ ଭବନ ପରିସରରେ ଗଛ ପତ୍ରିକା ଓ କବିତା ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ । ପ୍ରେରଣା ଅନୁଷ୍ଠାନର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଡଃ ଦିଲ୍ଲୀପ ଶ୍ରୀଚନ୍ଦନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ପାଦିତ ଗଛ ପତ୍ରିକା ଓ ଲିଖିତ ଗଛ କବିତାର ଉନ୍ମୋ

4 Dec 2022 10:11 am
ଭାରତ ବିରୋଧରେ ବିଷ ଓଗାଳିଲେ ପାକିସ୍ତାନର ନୂଆ ସେନା ମୁଖ୍ୟ, ‘କହିଲେ ଶତ୍ରୁକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ଆମେ ପ୍ରସ୍ତୁତ’

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଭାରତ ବିରୋଧରେ ବିଷ ଉଦଗାର କରିଛନ୍ତି ପାକିିସ୍ତାନର ନବ ନିଯୁକ୍ତ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ଜେନେରାଲ ଆସିମ ସୁନୀର । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ଆମ ଦେଶ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହୁଏ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଶସସ୍ତ୍ର ବଳ ଦେଶର ଇଞ୍ଚେ ଇଞ୍ଚେ ମାଟ

4 Dec 2022 9:26 am
ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଗ୍ୟାସ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର : ଗ୍ୟାସ୍ ନିର୍ଗତ, ଯାତାୟାତ ବନ୍ଦ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଗ୍ୟାସ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର । ଗ୍ୟାସ୍ ନିର୍ଗତ, ଯାତାୟାତ ବନ୍ଦ । ଭବାନୀପାଟଣାରୁ ରାୟପୁର ପଟକୁ ଯାଉଥିବା ଭାରତ ପେଟ୍ରୋଲିୟମର ଏକ ଟେଙ୍କର ପାଷ୍ଟିପଡା ନିକଟରେ କୁହୁଡି ପାଇଁ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କ

4 Dec 2022 9:03 am
ବରକୁ ବରଣମାଳା ପିନ୍ଧାଇବା ବେଳେ ମଣ୍ଡପ ଉପରେ ଟଳିପଡିଲେ କନ୍ୟା, ହୃଦଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ଶିବାଙ୍ଗୀଙ୍କ ଜୀବନ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଏମିତି ବି ଆସେ ମୃତ୍ୟୁ, ଯାହା କେହି କେବେ ସ୍ୱପ୍ନରେ ସୁଧା ଭାବିନଥାଏ । ଏଭଳି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଲକ୍ଷେ୍ନର ଭଦୱାନା ଗାଁରେ । ମଣ୍ଡପ ଉପରେ ବରକୁ ବରଣମାଳା ପିନ୍ଧାଉଥିବାବେଳେ ଟଳିପଡିଲେ କନ

4 Dec 2022 8:51 am
ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ମହାନଗର ନିଗମ ନିର୍ବାଚନ : ୧୩ ହଜାର ୬୩୮ ବୁଥରେ ମତଦାନ ଗ୍ରହଣ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଦିଲ୍ଲୀ ମହାନଗର ନିଗମ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସକାଳ ୮ଟାରୁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଭୋଟକୁ ଆଖିରେ ରଖି ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରାଯାଇଛି । ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଅଂଚଳରେ ଗତକାଲିଠୁ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରି କଡା ସ

4 Dec 2022 8:20 am
ବୁଧବାରଠୁ ସଂସଦର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶନ : କ’ଣ ରହିବ କଂଗ୍ରେସର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଆସନ୍ତା ବୁଧବାରଠାରୁ ସଂସଦର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ହୋଇଛି । ଶୀତ ଅଧିବେଶନରେ ଦଳର ରଣନୀତି କ’ଣ ରହିବ ସେନେଇ ଏହି ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ଏବଂ ଅଧିବେଶନର

4 Dec 2022 8:16 am
ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ‘ଏନଜେଏସି’କୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ; କହିଲେ ସଂସଦ ପ୍ରଣୀତ ଆଇନକୁ ରଦ୍ଦ କରିବା ବିଶ୍ୱରେ ବିରଳ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ବିଚାରପତି ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଝାଡ଼ିଲେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜଗଦୀପ ଧନଖଡ୍ । ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ‘ଜାତୀୟ ନ୍ୟାୟିକ ନିଯୁକ୍ତି ଆୟୋଗ ଆଇନ’କୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ପରେ ସ

4 Dec 2022 8:05 am
ଧାରଣାରୁ ଓହରିଲେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ : ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଲେ ଏସଡିପିଓ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଧାରଣାରୁ ଓହରିଛନ୍ତି ପଦ୍ମପୁରର ବିଜେପି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରଦୀପ ପୁରୋହିତ । ପଦ୍ମପୁର ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ସେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ । ଏସଡିପିଓ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯୋଗାଇ ଦେବେ ବୋଲି ପ୍ରତି

4 Dec 2022 7:57 am
ସରିଲା ମେକ୍‌ ଇନ୍ ଓଡ଼ିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍ : ସାଢ଼େ ୧୦ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ ପାଇଁ ଆସିଲା ପ୍ରସ୍ତାବ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ମେକ୍ ଇନ୍ ଓଡ଼ିଶା କନକ୍ଲେଭର ତୃତୀୟ ସଂସ୍କରଣରେ ମୋଟ୍ ୧୦ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ନିବେଶକ । ମେକ୍ ଇନ୍ ଓଡ଼ିଶା କନକ୍ଲେଭ-୨୦୨୨ ଉଦଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ଏନେଇ ସୂଚନା

4 Dec 2022 7:51 am
ବିଜେପି ପ୍ରଚାର ଅବଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ : ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବିଜେଡି ଫେରାଦ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପ୍ରଚାର ସରିବା ପରେ ବି ପଦ୍ମପୁରରେ ରାଜନୀତି ତୀବ୍ର ହୋଇଛି । ବିଜେପି ଭୋଟ ପ୍ରଚାର ସମୟସୀମା ଅବଧିଙ୍କୁ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି ବିଜେଡି । ବିଜେପି ଆଦର୍ଶ ଅଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରୁଥିବା ନେଇ ବିଜେ

4 Dec 2022 7:43 am
ପଦ୍ମପୁରରେ ପ୍ରଚାର ଶେଷ ପରେ ଭୋଟ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି, ନିରପେକ୍ଷ ଓ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ମତଦାନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନର ଅପିଲ୍ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଶେଷ ହୋଇଛି ପ୍ରଚାର । ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଛାଡିଛନ୍ତି ବାହାର ନେତା । ଚାଲିଛି କଡାକଡା ଚେକିଂ । ଆସନ୍ତାକାଲି ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ପଡିବ । ସକାଳ ୭ଟାରୁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହ

4 Dec 2022 7:33 am
ଆଜିଠୁ ଭାରତ-ବାଂଲାଦେଶ ଦିନିକିଆ ମୁକାବିଲା । ସେର-ଇ-ବାଂଲା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଦୁଇ ଦେଶ ।

ଆଜିଠୁ ବାଂଲାଦେଶ ଭାରତ ଦିନିକିଆ ମୁକାବିଲା । ଘରୋଇ ମାଟିରେ ବାଂଲାଦେଶ ସଙ୍କଳ୍ପବଦ୍ଧ ଥିବାରୁ ଭାରତ ପାଇଁ ଏହି ତିନି ଟିକିଆ ଶୃଙ୍ଖଳା ଆହ୍ୱାନ ରହିବ । ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ ଭାରତ ୫୦ ଓଭର ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ ଏହି ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଭଲରେ ପ

4 Dec 2022 7:19 am
ଏଟିଏମରୁ ହୋଇପାରନ୍ତି ଠକାମୀର ଶିକାର: ଟଙ୍କା ଉଠାଇଲା ବେଳେ ଏହି ସବୁ ଦିଗ ଉପରେ ରଖନ୍ତୁ ନଜର 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଏଟିଏମରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇଲା ବେଳେ ହୋଇ ଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ । ନଚେତ ଆପଣ ହୋଇପାରନ୍ତି ଠକାମୀର ଶିକାର । ଏବେ ବିନା କ୍ୟାସରେ ବି ଆପଣଙ୍କ ଜରୁରୀ କାମ କରିପାରୁଥିବେ । କାରଣ ଏବେ ଅନଲାଇନ ପେମେଣ୍ଟ ସବୁଠି ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି

3 Dec 2022 9:03 pm
ଶ୍ରଦ୍ଧା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଉଏକ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ । ଲିଭ-ଇନ ପାର୍ଟନରଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପୁଣି ଥରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାରେ ଥରିଛି ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ । ତିଲକ ନଗରରେ ଲିଭ ଇନ୍-ପାର୍ଟନରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଫେରାର ଥିବା ଅପରାଧୀକୁ ପଂଜାବରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ମନପ୍ରୀତ ନାମକ ଏହି ଅଭିଯୁକ୍ତ ରେଖାରାଣ

3 Dec 2022 7:52 pm
ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ‘ଜୟ ସିୟାରାମ’ ବୟାନକୁ ନେଇ ବିବାଦ । ବିଜେପି କହିଲା, ବିଜେପିକୁ ଦରକାର ନାହିଁ ରାହୁଲଙ୍କ ସାର୍ଟିଫିକେଟ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଭାରତ ଯୋଡ଼ ଯାତ୍ରା ବେଳେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଏକ ବୟାନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଜୋର ଧରିଛି । ଶୁକ୍ରବାର ବିଜେପି ଓ ଆରଏସଏସକୁ ‘ଜୟ ସିୟାରାମ’ କହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ । ରାହୁ

3 Dec 2022 7:45 pm
ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଦୂତୀ ଚାନ୍ଦଙ୍କ ସୋସିଆଲମିଡିଆ ଫଟୋ: କନକ ନ୍ୟୁଜକୁ ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ଦେଲେ ଦୌଡରାଣୀ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସ୍ପ୍ରିଂଟର ଦୂତୀ ଚାନ୍ଦ । ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚା କୌଣସି ନୂଆ ରେକର୍ଡ କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ପ୍ରଫେସଲନାଲ କ୍ୟାରିୟରକୁ ନେଇ ନୁହେଁ , ବରଂ ତାଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ ନେଇ । ତାଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ରୋମାଂଟିକ ଫଟୋକୁ ନ

3 Dec 2022 7:44 pm
ବାଲେଶ୍ୱରରେ ଆତଙ୍କ । କୁକୁର କାମୁଡାରେ ୩୦ ଆହତ । ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ବାଲେଶ୍ୱରରେ ବୁଲା କୁକୁର ଆତଙ୍କ । ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣ ବେଳେ କୁକୁର କାମୁଡ଼ାରେ ଶିକାର ହେଲେ ୩୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ । ଯାହାକୁ ନେଇ ବାଲେଶ୍ୱର ପଠାଣ ମହଲା ଅଞ୍ଚଳରେ ଭୟର ମାହୋଲ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ତେବେ ହିଂସ୍ର କୁକୁରକୁ

3 Dec 2022 7:43 pm
ଦିଲ୍ଲୀ ଅବକାରୀ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା : ତେଲେଙ୍ଗାନା ଯାଏଁ ଲମ୍ବିଛି ଦୁର୍ନୀତି ଚେର! ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା କେସିଆର ଝିଅଙ୍କ ନାଁ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଯେଉଁ ଅବକାରୀ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତିକୁ ନେଇ ଉଠୁଛି ପଡୁଛି ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ ଏବେ ସେହି ଦୁର୍ନୀତିର ଚେର ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ପ୍ରମୁଖ ରାଜ୍ୟ ତେଲେଙ୍ଗାନା ପର୍ଯର୍୍ୟନ୍ତ ଲମ୍ବିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚା ସେହି

3 Dec 2022 7:39 pm
ପୁଣି ଥରେ ବିଦେଶୀଙ୍କ ସହ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର । ଲଜ୍ଜିତ ହେଲା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ!

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପୁଣି ଥରେ ଲଜ୍ଜିତ ହୋଇଛି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ । ଜଣେ ବିଦେଶୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଶାରୀରିକ ଶୋଷଣ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଉଠିଛି ପଡିଛି ହାଇଦ୍ରାବାଦ ସେଂଟ୍ରାଲ ୟୁନିଭର୍ସିଟି । ଜଣେ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜଣେ ଅଧ୍ୟାପକ

3 Dec 2022 7:39 pm
ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇଲେ ଚୀନ୍ ସରକାର । ଜନତାଙ୍କ ଆକ୍ରୋଶ, ବ୍ୟାକଫୁଟରେ ଜିନପିଙ୍ଗ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ୨୦୧୯ ମସିହା ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ଚୀନରେ କରୋନା ଭାଇରସର ପ୍ରଥମ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଏହି ମହାମାରୀକୁ ତିନି ବର୍ଷ ପୂରି ସାରିଛି । ଭାରତ ସମେତ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଏହି ମହାମାରୀ ବ୍ୟାପିଥିଲା । ଅନେକ ଦେଶ ଏହି

3 Dec 2022 7:37 pm
ନିର୍ବାଚନ ଆଗ, ବିଧାନସଭା ପଛ: ପରସ୍ପର ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦିଲେ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧୀ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ପଦ୍ମପୁର ପ୍ରଚାରରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଧାୟକ । ଏପଟେ ବିଧାନସଭା ପଡିଲା ଖାଁ ଖାଁ । ଯେଉଁ କିଛି ଦିନ ବିଧାନସଭା ଚାଲିଲା, ଆଲୋଚନା ଅପେକ୍ଷା ହଟ୍ଟଗୋଳ ଅଧିକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା । କେତେବେଳେ ବିରୋଧୀ ତ କେ

3 Dec 2022 7:37 pm
ସରିଲା ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର । ଭୋଟ ହାତେଇବାକୁ ୩ ଦଳର ଜୋରଦାର ପ୍ରୟାସ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର ଶେଷ ହୋଇଛି । ଶେଷ ଦିନରେ ସବୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଜୋରଦାର ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି । ବିଜେପି ପାଇଁ ଷ୍ଟାର କ୍ୟାମ୍ପେନର ଭାବେ ଉତର ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍

3 Dec 2022 7:36 pm
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଉଡ଼ିଲା ଡ୍ରୋନ୍ । ନୋ ଫ୍ଲାଇଂ ଜୋନରେ ଡ୍ରୋନ ଉଡାଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ବଙ୍ଗୀୟ ୟୁ-ଟ୍ୟୁବର ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ବିରାଟ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । କାରଣ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ନୋ-ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ୍ ଜୋନରେ ଉଡିଛି ଡ୍ରୋନ୍ । କିଛିଦିନ ତଳେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରକାଠ ନିକଟ ଫଟୋ ଉଠାଇ ଜଣେ ଯୁବକ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା

3 Dec 2022 7:35 pm
ପାପୁଲି ହରାଇବା ପରେ ବି ହାରିନାହାନ୍ତି ମୋହନାର ଅବିନାଶ । ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି, ବଡ ମଣିଷ ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଜୀବନ ଯୁଦ୍ଧରେ ହାର ମାନିନାହାଁନ୍ତି ଅବିନାଶ । ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଦୁଇ ହାତ ପାପୁଲି ହରାଇବା ପରେ କମିନି ମନୋବଳ । ପାପୁଲି ନଥାଇବି ଲେଖୁଛନ୍ତି ପାଠ । ପାପୁଲି ବିନା ପଢ଼ାଲେଖା କରିବାକୁ କଷ୍ଟ ହେଉଥ

3 Dec 2022 6:32 pm