ପୁରୀ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରୀ ପରିବହନ ନେଇ ଛକାପଞ୍ଝା ବସ୍, ବାଦାମବାଡି ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା କଲେ ଅଚଳ

କଟକ ୦୧/୦୭: ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପୁରୀ ଅଭିମୁଖେ କେଉଁ ବସ ଆଗ ଯିବ, ତାକୁ ନେଇ ଆଜି କଟକରେ ଅଭାବନୀୟ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଯାତ୍ରୀ ପରିବହନ ନେଇ କଟକ ବସ୍ ମାଲିକ ମାନେ ମନମାନି ଚଳାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ପରିସ୍ଥିତି

1 Jul 2022 5:36 pm
ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଭର୍ତ୍ସନା ପରେ ରାହୁଲଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦେଶରେ କ୍ରୋଧ ଓ ଘୃଣାର ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନକୁ ନେଇ ଆଜି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଭର୍ତ୍ସନା କରିବା ପରେ ବିଜେପି ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ। ଏନେଇ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରକୁ କ

1 Jul 2022 5:27 pm
‘ଯଦି ୩୦ ରନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋହଲି ପହଞ୍ଚି ଯାଆନ୍ତି…’ଏଜବାଷ୍ଟନ ଟେଷ୍ଟ ଉପରେ ମାଇକେଲ୍ ଭନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ

ବର୍ମିଂଘମ: ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ ଏଜବାଷ୍ଟନରେ ଖେଳାଯାଉଛି। ଟସ୍ ଜିତି ଇଂଲଣ୍ଡ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଭାରତର ବ୍ୟାଟିଂ ଜାରି ରହିଛି। ଏହି ଟେଷ୍ଟ ଯଦି ଡ୍ର ରୁହେ କିମ୍ବା ଭାର

1 Jul 2022 5:18 pm
ଢେଙ୍କାନାଳ କଲେଜ ବାଏ ପାସରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା; ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଢେଙ୍କାନାଳ ୦୧ / ୦୭ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସପ୍ତଶଯ୍ୟାରୁ ଭାଇ ଭଉଣୀ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ବାଇକରେ ଉଭୟେ ରାସ୍ତରେ ଫେରିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ବାଇକ ଉପରେ ଏକ ଟ୍ରକ ଚଢ଼ିଗଲା। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଭଉଣୀର ମୃତ୍

1 Jul 2022 5:08 pm
ମଣିପୁର ଭୂସ୍ଖଳନ: ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୬କୁ ବୃଦ୍ଧି, ଜେସିବି ଲଗାଇ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଉଛି ମୃତଦେହ, ଏବେ ବି ୫୫ ନିଖୋଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମଣିପୁର ନୋନି ଜିଲ୍ଲାରେ ମାଟି ଅତଡ଼ା ଖସିବା ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୬କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଟେରିଟୋରିଆଲ୍ ଆର୍ମିର ଯବାନଙ୍କ ସମତେ ସାଧାରଣ ନାଗରିକମାନେ ମାଟି ତଳେ ଚାପି ହୋଇ

1 Jul 2022 5:07 pm
୪୭ତମ ରୁଚି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ, ସମ୍ମାନିତ ହେଲେ ରାହୁଲଙ୍କ ଉଦ୍ଧାରରେ ସାମିଲ NDRF ଯବାନ

କଟକ ୧।୭: କଟକ ଖପୁରିଆରେ ଥିବା ରୁଚି ସ୍ପାଇସେସ୍ କାରଖାନା ପରିସରରେ ୪୭ତମ ରୁଚି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଉତ୍ସବରେ କଟକ ଡିସିପି ପିନାକ ମିଶ୍ର ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ଡିସିପି ପିନା

1 Jul 2022 4:47 pm
ଏବେ ୫ ବର୍ଷ ଯାଏଁ ବିଜେପିକୁ ମିଳିବ ନାହିଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ, ନୂତନ ସରକାର ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ

ମୁମ୍ବାଇ: ଶିବସେନାର ବିଦ୍ରୋହୀ ନେତା ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ବୟାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ସେ ଶୁକ୍ରବାର ଶିବସେନା ଭବନ ପହଞ୍ଚି ମରାଠି କାର୍ଡ ଖେଳିବା ସହ ପାର୍ଟି ଉ

1 Jul 2022 4:44 pm
ମାଡ଼ି ଆସୁଥିବା ବଡ଼ ଗ୍ରହାଣୁ ପୃଥିବୀର ମାଡ଼ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିଲା, ହେଲେ ନୂଆ ଗବେଷଣାରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଏମିତି ତଥ୍ୟ…

ୱାଶିଂଟନ: ଅଗଷ୍ଟ ୧୮ ତାରିଖ ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ହଠାତ୍ କଣ ଗୋଟେ ପୃଥିବୀ ଆଡ଼କୁ ମାଡ଼ି ଆସୁଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଜ୍ଞାନୀ। ଆରିଜୋନା ଟସ୍କନ ଉତ୍ତରରେ ଥିବା ମହାକାଶ ଗବେଷଣା ସଂସ୍ଥା ଲେମନ ଅବଜର୍ଭେଟୋରୀ ମାଉଣ୍ଟ

1 Jul 2022 4:40 pm
ଜିଏସଟିର ୫ ବର୍ଷ: ଜୁନରେ ଜିଏସଟି ସଂଗ୍ରହ ୧.୪୪ ଲକ୍ଷ କୋଟି ପାର, ବାର୍ଷିକ ତୁଳନାରେ ୫୬ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜିଏସଟିକୁ ୫ ବର୍ଷ ପୂରା ହୋଇଛି । ଏହାସହ ଜୁନ ମାସରେ ଜିଏସଟି ଡାଟା ମଧ୍ୟ ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁନରେ ଜିଏସଟି ସଂଗ୍ରହ ବେଶ ଜମଦାର ରହିଛି । ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଜୁନରେ

1 Jul 2022 4:31 pm
ଜଙ୍ଗଲ ନିକଟରେ ଡକାୟତି, ଗାଡି ଲୁଟ୍ କରି ଚାବି ଛଡାଇ ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ

ଧର୍ମଗଡ ୧।୭: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ମଦନପୁର ରାମପୁର ଥାନା ରାମୁଡ଼ ଜଙ୍ଗଲ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ବଡ ଧରଣର ଡକାୟତି ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଡକାୟତମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଗାଡିକୁ ଲୁଟ୍ କରିବା ସହ ଗାଡ଼ି ଚାବି ଛଡାଇ ନେଇଥିବା ସୂଚନା

1 Jul 2022 3:21 pm
କୁଟୁରା ଉଦ୍ଧାର, କୁକୁର କାମୁଡ଼ାରେ ଆହତ ହୋଇଥିଲା

ଆଠଗଡ଼ ୦୭/୦୧: କୁଟୁରା ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର । ଆଠଗଡ଼ ବନଖଣ୍ଡ ତିଗିରିଆ ଜେମାଦେଇପୁର ଗ୍ରାମବାସୀ ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି କୁଟୁରା ଛୁଆ । କୁକୁର କାମୁଡ଼ାରେ କୁଟୁରା ଛୁଆଟି ଆହତ ହୋଇଥିଲା । ଉଦ୍ଧାର ପରେ କୁଟୁରା ଛୁଆକୁ ବନବିଭ

1 Jul 2022 3:14 pm
ଏଜାବେଷ୍ଟସନ ଟେଷ୍ଟ: ଟସ୍‌ ଜିତି ଇଂଲଣ୍ଡର ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ବୋଲିଂ କରୁଛି ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ

ବର୍ମିହାମ୍‌ ୦୧।୦୭ : ଟସ୍‌ ଜିତିଲା ଇଂଲଣ୍ଡ । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଘରୋଇ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ । ବର୍ମିହାମ୍‌ର ଏଜାବେଷ୍ଟସନରେ ଖେଳାଯାଉଛି ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ । ଆହତ ଜର୍ଜରିତ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସିରିଜ ବ

1 Jul 2022 3:07 pm
ପୁରୀ ଯାଇ ରଥଯାତ୍ରା ଦେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ନନ୍ଦିଘୋଷ ଟାଣିଲେ ନବୀନ

ପୁରୀ ୦୧/୦୭: ଆଜି ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା । ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଜନସମୁଦ୍ର ପାଲଟିଛି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପୁରୀ । କୋଭିଡ କଟକଣା କୋହଳ ପରେ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ଭକ୍ତ ଓ ଭଗବାନଙ୍କ ଅପୂର୍ବ ମିଳନ ହୋଇଛି । ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ରଥଯାତ୍ରା ଦେଖିବା

1 Jul 2022 3:05 pm
ଏବେ ସୁନା କିଣିବା ହେବ ମହଙ୍ଗା, ବଢ଼ିଲା ଡିଜେଲ,ପେଟ୍ରୋଲ ରପ୍ତାନୀ ଶୁଳ୍କ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧।୭: ଡଲାର ତୁଳନାରେ ଟଙ୍କାର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ଓ ଏଥି ଯୋଗୁ ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଭଣ୍ଡାରର ହେଉଥିବା କ୍ଷତି ଭରଣା ଲାଗି ସରକାର ଶୁକ୍ରବାର କେତେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଦେଶରେ ସୁନା ଚାହିଦା ଉପରେ ଲଗ

1 Jul 2022 3:04 pm
ସ୍କୁଲରେ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ କାମୁଡିଦେଲା ବିଛା, ମେଡିକାଲରେ ୮ ବର୍ଷ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବେମେତରା ୧।୭: ଛତିଶଗଡ ବେମେତରା ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ସ୍କୁଲରେ ବିଛା କାମୁଡିଦେବାରୁ ଗୁରୁତର ୮ ବର୍ଷ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ବୁଧବାର ଦିନ ବନ୍ଧି ଗାଁର ସରକାରୀ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳରେ ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଜଣ

1 Jul 2022 2:58 pm
୭୫ ବର୍ଷରେ ଭଦ୍ରକ ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ, ସ୍ଵନକ୍ଷେତ୍ର ଦିବସ ପାଳନ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ଭଦ୍ରକ ୦୧।୦୭ : ୭୫ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିବ ଭଦ୍ରକ ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ । ଭଦ୍ରକ କଲେଜ ଆନୁମିନି ଆସୋସିଏସନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ୭୫ ତମ ସ୍ୱନକ୍ଷତ୍ରଦିବସ ପାଳନ କରାଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ

1 Jul 2022 2:49 pm
୨ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଲେଖିଥିଲେ-ଗର୍ଭବତୀ ଅଛନ୍ତି ଆଲିଆ,ବ୍ୟାନ୍ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା ଆକାଉଣ୍ଟ

ମୁମ୍ବାଇ ୦୧।୦୭: ବିବାହର ମାତ୍ର ୨ ମାସ ପରେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଗର୍ଭଵତୀ ହେବାର ଖବର ଦେଇଥିଲେ ଆଲିଆ-ରଣବୀର। ଏହି ଖୁସି ଖବର ଶୁଣି ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଯଦି କୁହାଯାଏ କି ଜଣେ ମହିଳା ଏହି ବିଷୟରେ ଆଗ

1 Jul 2022 2:24 pm
ଉଦ୍ଧବ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଝଟକା, ଫ୍ଲୋର ଟେଷ୍ଟ ବିରୋଧରେ ପିଟିସନର ତୁରନ୍ତ ଶୁଣାଣିକୁ କହିଲେ ନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧।୭: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଗୁରୁବାର ବଡ଼ ଧରଣର ରାଜନୈତିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି। ବିଜେପି ସମର୍ଥନରେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ସରକାର ଗଠନ ଲାଗି ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହ

1 Jul 2022 2:09 pm
ନିଜ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ

କଳାହାଣ୍ଡି ୧।୭: ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ । ନିଜ ଘରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଠାବ ହୋଇଛି । କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଭବାନୀପାଟଣା କାଳୀମନ୍ଦିର ପଡାରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଭବାନୀପାଟଣା

1 Jul 2022 1:06 pm
ଆପଣ କ’ଣ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିଛନ୍ତି ? ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧।୭: ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ, ପୈଗମ୍ବର ମହମ୍ମଦ ମାମଲାରେ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଥିବା ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ଘଟଣାରେ କଣ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହୋଇଛି । ଯଦି ଟିଭି ଆଙ୍କର ତାଙ୍କୁ ଉକ୍‌ସାଉ ଥିଲେ, ତେ

1 Jul 2022 1:04 pm
ଉଦୟପୁର ଘଟଣାରେ ଟିଭିରେ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ ନୂପୁର ଶର୍ମା: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭/୦୧: ପ୍ରଫେଟ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିବା ବିଜେପିର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କଡା ଭର୍ତ୍ସନା । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ନ

1 Jul 2022 12:47 pm
ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟର ୩ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଟଣାହେଲା ରଥ, ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଡାକରେ କମ୍ପୁଛି ବଡଦାଣ୍ଡ

ପୁରୀ ୦୭/୦୧: ଆଜି ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଘୋଷଯାତ୍ରା । ଭାଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ଧରି ମାଉସୀ ମା ଯିବେ କାଳିଆ ଠାକୁର । ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିରରେ ଚାଲିବ ତିନି ଠାକୁରଙ୍କ ଲୀଳାଖେଳା । ଏଥିପାଇଁ ରଥାରୁଢ ହୋଇଛନ୍ତି ମହାପ୍ରଭୁ । ଚଳଚଚଞ୍ଚ

1 Jul 2022 12:39 pm
ଚଳଚଞ୍ଚଳ ବଡଦାଣ୍ଡ, ୩ ରଥରେ ଛେରାପହଁରା କଲେ ଗଜପତି ମହାରାଜା ଦିବ୍ୟସିଂହ ଦେବ

ପୁରୀ ୧।୭: ଆଜି ବିଶ୍ବ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା । ରଥାରୁଢ ହୋଇଛନ୍ତି ମହାପ୍ରଭୁ । ଚଳଚଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଉଠିଛି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର । ଦୀର୍ଘ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ଭକ୍ତ ଓ ଭଗବାନଙ୍କ ହୋଇଛି ମହାମିଳନ । ଲକ୍ଷାଧିକ ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାଗମରେ ପ୍ରକମ୍ପିତ ହ

1 Jul 2022 12:27 pm
ଏମିତି ରାଜ୍ୟ, ଯେଉଁଠି NDA ସମର୍ଥିତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ମିଳିବନି ଖଣ୍ଡିଏ ଭୋଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭/୦୧: ଆସନ୍ତା ୧୮ ଜୁଲାଇରେ ହେବ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ । NDA ସମର୍ଥିତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ସଂଯୁକ୍ତ ବିରୋଧୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଯଶଓ୍ୱନ୍ତ ସିହ୍ନାଙ୍କ ସହ ଟକ୍କର ହେବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ଆସିଛ

1 Jul 2022 12:11 pm
ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନୂଆ ସିଏମ୍‌ଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା କଲେ କଙ୍ଗନା, କହିଲେ-ପାପ ବଢିଗଲେ ବିନାଶ ହୁଏ

ମୁମ୍ବାଇ ୦୧।୦୭: ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିବାରୁ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତ ତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। କଙ୍ଗନା ବିଜେପିର ଜଣେ ଦୃଢ ସମର୍ଥକ। ଏନେଇ ଗୁରୁବାର ଦିନ କଙ୍ଗନା ସୋସ

1 Jul 2022 11:47 am
ଟିଣ ଘରେ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ୨ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୧।୭: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା । ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି ପୋଲିସ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଖ

1 Jul 2022 11:25 am
ଘରୋଇ କଳିରୁ ସର୍ବନାଶ ! ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ୱାମୀ

ସମ୍ବଲପୁର ୦୧।୦୭: ସମ୍ବଲପୁର ଚିପିଲିମା ଫୁଟବଲ ଫିଲ୍ଡ ହରିଜନ ପଡାରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ । ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ । ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ମୀନତି ବନଛୋର । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, କୌଣସି କାରଣରୁ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାଟି

1 Jul 2022 11:01 am
ଓଡ଼ିଶା ଫେରିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୧୦ ବର୍ଷ ବ୍ୟବଧାନରେ ବିଦେଶ ଯାଇଥିଲେ ନବୀନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୭/୦୧: ୧୦ ଦିନିଆ ବିଦେଶ ଗସ୍ତ ଶେଷ କରି ଗରୁୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବିଦେଶରୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରୀଛନ୍ତି ମଖୁ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ମଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଦେଶ ଗସ୍ତରେ ଓଡ଼ିଶାର ଗୌରବଗାଥାକୁ ବିଦେଶରେ ପହଞ

1 Jul 2022 10:47 am
ବଲିଉଡ୍‌ରେ କିଛି ଆକ୍ଟର ଠିକ୍‌ ସେ ହିନ୍ଦୀ କହିପାରୁ ନାହାନ୍ତି-ସୋନା ମହାପାତ୍ର

ମୁମ୍ବାଇ ୦୧।୦୭: ସୋନା ମହାପାତ୍ର ଅନେକ ସମୟ ତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଥାଆନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତାମାନ ସହ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏପରି କିଛି କହି ଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହାକୁ ନେଇ ଖୁବ୍‌ ଆଲୋଚନ

1 Jul 2022 10:44 am
ରଥଯାତ୍ରା ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୭/୦୧: ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ମହାମହିମ ରାଜ୍ୟପାଳ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ବିଶ୍ୱର କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ଥିବା ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ଆନ୍ତରିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟପାଳ କହିଛନ୍ତି ମହ

1 Jul 2022 10:30 am
ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ‘ରାଜନୀତି’, ୩ ବର୍ଷରେ ରାଜ୍ୟବାସୀ ଦେଖିଲେଣି ୩ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ମୁମ୍ବାଇ ୦୧।୦୭ : ସରିଛି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମହାନଟକ । ଗଠନ ହୋଇଛି ନୂଆ ସରକାର । ଆଉ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ଆଉ ଖାଲି ବାକି ରହିଲା ବିଧାନସଭାରେ ବହୁମତ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବେ ଆଉ ଗଠନ ହେବ ନୂଆ ମନ୍ତ୍ରୀ

1 Jul 2022 9:59 am
ଆଜିଠୁ ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ, ବୁମ୍‌ରା ହେବେ କ୍ୟାପଟେନ୍‌

ବର୍ମିଂହାମ ୦୧।୦୭ : ଆଜିଠୁ ଘରୋଇ ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ଭାରତ ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ । ଆହତ ଜର୍ଜରିତ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସିରିଜ ବିଜୟ ସହ ଇତିହାସ ରଚିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ଘରୋଇ ଦଳ ବିଜୟକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ । ତେବେ

1 Jul 2022 9:46 am
ବିଶ୍ୱପ୍ରସିଦ୍ଧ ଘୋଷଯାତ୍ରା, ରଥାରୂଢ ହେଲେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧା ବିଗ୍ରହ

ପୁରୀ ୦୧।୦୭ : ଆଜି ବିଶ୍ଵ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଘୋଷଯାତ୍ରା। ନବଦିନାତ୍ମକ ଯାତ୍ରାରେ ବାହାରିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀଜିଉ। ଦୀର୍ଘ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ହେଉଛି ଭକ୍ତ ଓ ଭଗବାନଙ୍କ ମିଳନ। ତେବେ ପହଣ୍ଡି ବିଜେର ଆସି ରଥାରୂଢ ହେଲେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧା

1 Jul 2022 9:21 am
ଅଧାରହିଗଲା ରଥଯାତ୍ରା ଖବର ସଂଗ୍ରହ, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ଫଟୋ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ଜୀବନ

ପୁରୀ/ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୧।୦୭ : ରଥଯାତ୍ରାରେ ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲେ ବରିଷ୍ଠ ଫଟୋ ସାମ୍ବାଦିକ । ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ବରିଷ୍ଠ ଫଟୋ ସାମ୍ବାଦିକ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଜୀବନ । ପୁରୀ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ସାତଶଙ୍ଖ ନିକଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶ

1 Jul 2022 8:59 am
ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ପରେ କମ୍‌ବ୍ୟାକ୍‌ କରୁଛନ୍ତି ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ, ବଲିଉଡ୍‌ରେ ନୁହେଁ ସାଉଥରେ କରିବେ ଧମାଲ

ମୁମ୍ବାଇ ୦୧।୦୭: ଅଭିନେତ୍ରୀ ନର୍ଗିସ୍ ଫଖରୀ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବଲିଉଡ୍‌ରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ କେବଳ ଲୋକ ନୁହଁନ୍ତି, ନିର୍ମାତାମାନେ ମଧ୍ୟ ବିରତି ନେଉଥିବା ହିରୋଇମାନଙ୍କୁ ଭୁଲିଯାଆନ୍ତି। ହେଲେ ରଣବୀର କପୁରଙ୍କ ବ

1 Jul 2022 8:52 am
ଆସୁଛି ଦୁଇଟି ଲଘୁଚାପ, ୪ରୁ ବଢିବ ବର୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୧।୦୭ : ଜୁନ୍‌ରେ ୩୭% ବର୍ଷା କମିଗଲା । ୨୫ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ଅଭାବ । ୧୫ ଜିଲ୍ଲାରେ ମାଟି ଶୁଖିଲା, ଏଥିରୁ ୭ଟିରେ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ । ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପୂର୍ବାନୁମାନ- ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ଭିତରେ ଦୁଇଟି ଲଘୁଚାପ ଦ

1 Jul 2022 8:49 am
ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୦୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୧।୭ :ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ୨୦୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୧୯ ଜଣ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ରହିଥିବା ବେଳେ

1 Jul 2022 8:49 am
ରଥଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ତନିସ୍କର ରାଜାଧିରାଜ କଲେକ୍ସନ୍‌, ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସୁନା ଓ ହୀରା ଅଳଙ୍କାରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଛାପ, ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଅଫର୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭକ୍ତ ଓ ଭଗବାନଙ୍କ ଅପୂର୍ବ ମିଳନର ମହାନ ଉତ୍ସବ ରଥଯାତ୍ରା ଏକ ଅଦ୍ୱିତୀୟ ଯାତ୍ରା । ଏକାତ୍ମତା ଓ ଶାନ୍ତିର ପ୍ରତୀକ, ରାଜାଧିରାଜ ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ମହାଉତ୍ସବ । ଜଗତର ନାଥ ସବୁକିଛି ଦେଖନ୍ତି ନିଜ ସଦା ଜାଗ୍ରତ ଓ

1 Jul 2022 8:41 am
ଓଏଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ, ବିଭୂତି ଭୂଷଣ ମିଶ୍ର ହେଲେ ଆର୍‌ଡିସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅତିରିକ୍ତ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କମିଶନର

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୧।୦୭: ଓଏଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ । ରାଜ୍ୟ ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୮ ଜଣ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରାଶାସନିକ ସେବା (ଓଏଏସ୍‌) ଅଧିକାରୀଙ୍କର ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ଗୃହ ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବ ବିଭୂତି ଭୂଷଣ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ କ

1 Jul 2022 8:00 am
ବଲିଉଡ୍‌ ସେଲେବ୍‌ଙ୍କ ଠାରୁ ଭିନ୍ନ ହେବ ସଂଗ୍ରାମ-ପାୟଲଙ୍କ ବିବାହ, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ ୦୧।୦୭: ବର୍ତ୍ତମାନ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପାୟଲ ରୋହତଗି ଏବଂ ସଂଗ୍ରାମ ସିଂ ବିବାହକୁ ନେଇ ଖୁବ୍‌ ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି। ପାୟଲ ଓ ସଂଗ୍ରାମ ସିଂ ଦୁହିଁଙ୍କର ହାତଗଣ୍ଠି ଆଗ୍ରାରେ ପଡିବ । ବିବାହକୁ ନେଇ ଧୀରେ ଧୀରେ ନୂଆ ଖ

1 Jul 2022 7:54 am
ବିଶ୍ୱପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା, ଧାଡି ପହଣ୍ଡିରେ ରଥକୁ ବିଜେ କରୁଛନ୍ତି ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି

ପୁରୀ ୦୧।୦୭: ଜଗତର ନାଥ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଆଜି ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ଯାତ୍ରା । ଏହି ବିଶ୍ବ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଘୋଷଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର । ଲକ୍ଷାଧିକ ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାଗମରେ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ ଜନସମୁଦ୍ର ପାଲଟିଛି। ଦୀର୍ଘ ଦୁଇ ବର୍ଷ

1 Jul 2022 7:21 am
ଜୁଲାଇ ୦୧ ତାରିଖ, ଶୁକ୍ରବାର : କେଉଁ ରାଶି ପାଇଁ କେମିତି ରହିବ ଆଜିର ଦିନଟି ଜାଣନ୍ତୁ

ମେଷ– ଖର୍ଚ୍ଚ କମାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ଉପକୃତ ହେବେ । ଘାତଚନ୍ଦ୍ର ଭୋଗ ହେତୁ ଦିନଟି ନ୍ୟୁନ ଫଳଦାୟକ ହେବ । ଦୂର ଯାତ୍ରାରେ ଅସଫଳ, କର୍ମ ବିଶୃଙ୍ଖଳା, ବିବାଦରେ ପରାଜିତ ହେବେ । ପୁରାତନ ରୋଗ ପୁନଃ ଭୋଗ ହୋଇପାରେ । ଶୁଭ ରଙ୍ଗ ଗ୍

1 Jul 2022 6:59 am
ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ; କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବୀରେ ଏସପିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କୁଇ ସମାଜ ମହିଳା ସଙ୍ଗଠନ

ଫୁଲବାଣୀ ୩୦/୬ : ଫୁଲବାଣୀ ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଉଡ଼ପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା । ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ କୁଇ ସମାଜ ମହିଳା ସଙ୍ଗଠନ ସମ୍ପାଦିକା ଗୀତାଞ୍ଜଳୀ କହଁର ଓ ଉପସଭାନେତ୍ରୀ ସାଇବା

1 Jul 2022 12:27 am
ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ଜିଆରଏସ

କେନ୍ଦୁଝର ୩୦/୦୬ : କେନ୍ଦୁଝର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ପଡ଼ିଲେ ବୃଢିକାପୁଡି ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ଜିଆରଏସ ନିରାକାର ମାହାନ୍ତ। ଏମଏନ୍ଆରଏସ କାମ କରିବାକୁ ଜବକାର୍ଡ ନାଁରେ ରେଜିଷ୍ଟେସନ ପାରମେନ୍ଟ ମିତ୍ରଭାନୁ ମହାନ୍ତଙ୍କ ଠାରୁ ୨ହଜ

1 Jul 2022 12:13 am
ନୀଳଗିରିରେ ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ; ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ କରି ସ୍ଥିତି ପରକ୍ଷିଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ

ନୀଳଗିରି ୩୦/୦୬ : ପବିତ୍ର ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇ ଉଠିଛି।ତୃତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ନୀଳଗିରିରେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତିଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ରଥ ତିଆରି ସରିଥିବା ବେଳେ ନିର୍ମିତ ୩ ରଥ ଚଳିତ ବର୍ଷ ବେଶ ଆକର୍

30 Jun 2022 11:55 pm
ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଲେ ନୀଳଗିରିର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଚିତ୍ତ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ

ନୀଳଗିରି ୩୦/୬ : ବୁଧବାର ବାଲେଶ୍ଵରରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କର୍ମୀ ସମ୍ମଳନୀରେ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ନୀଳଗିରିର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ। ଜିଲ୍ଲାର କୋଣ ଅନୁକୋଣରୁ ଆଗ ଧାଡ଼ିର ନେତାମାନେ କଂଗ୍ର

30 Jun 2022 11:34 pm
ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମନାଇବାକୁ ବିଧାୟକଙ୍କ କସରତ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍‌

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର, ୩୦/୦୬: ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବିଧାୟକ ବିଜୟ ଶଙ୍କର ଦାସ ଓ ତାଙ୍କର ପ୍ରେମିକା ସୋମାଲିକାଙ୍କ ବିବାହକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଜୋର ଧରିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଘରେ ବିଧାୟକ ଓ ତାଙ୍କର କେତେଜଣ ମଧ୍ୟସ୍ଥି ବସି ଏହି ବାବଦରେ ଆଲୋଚନ

30 Jun 2022 11:15 pm
୮ କୋର ସେକ୍ଟରର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ୯.୩ ପ୍ରତିଶତରୁ ବଢି ହେଲା ୧୮.୧%, କୋଇଲା ଉତ୍ପାଦନରେ ବୃଦ୍ଧି ରେକର୍ଡ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସରକାର ଗୁରୁବାର ୮ କୋର ସେକ୍ଟେରର ଉଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ ଗ୍ରୋଥ ପରିସଂଖନ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଏହି ଡାଟା ଅନୁସାରେ କୋର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ୯.୩ ପ୍ରତିଶତରୁ ବଢି ୧୮.୧ ପ୍ରତିଶ

30 Jun 2022 11:14 pm
ପ୍ରଫେସରଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଦୁଇ ଛାତ୍ର ଗିରଫ, ସଙ୍ଗୀନ୍‌ ଅଭିଯୋଗରେ ପ୍ରେଫେସର ମଧ୍ୟ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର, ୩୦/୦୬: ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ଓଡ଼ିଆ ବିଭାଗର ଜଣେ ପ୍ରଫେସରଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣାରେ ପୁଲିସ ଦୁଇ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ।

30 Jun 2022 11:04 pm
ଆୟ ବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ମାମଲା : ପୂର୍ବତନ ରେଞ୍ଜ ଅଫିସିୟରଙ୍କୁ ୩ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ

ଫୁଲବାଣୀ୩୦/୦୬ : ଏକ ଆୟ ବର୍ହିଭୁତ ସମ୍ପତି ଠୁଳ ମାମଲାରେ ବିଚାର କରି ଫୁଲବାଣୀ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅଦାଲତ ବିଚାରପତି ସନ୍ତେ।ଷ କୁମାର ଜେନା ଅଭିଯୁକ୍ତ ରେଞ୍ଜ ଅଫିସିୟର ଦିଲ୍ଲିପ କୁମାର ଡିଗଲଙ୍କୁ ୩ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ

30 Jun 2022 10:46 pm
ଜୁଲାଇ ୧୮ରୁ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ, ଅଗଷ୍ଟ ୧୩ ଯାଏଁ ଚାଲିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆସନ୍ତା ଜୁଲାଇ ୧୮ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ । ଲୋକସଭା ସଚିବାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଜାରି ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁସାରେ ସଂସଦର ଉଭୟ ଗୃହ ବୈଠକ ଜୁଲାଇ ୧୮ରୁ ଆରମ୍ଭ

30 Jun 2022 10:24 pm
ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକଅପ୍‌; ବାପ ପୁଅ ମୃତ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ୩୦/୦୬ : ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଜୋରାବଗା ଛକ ପାଖରେ ଗୋଟିଏ ବାଇକକୁ ଏକ ପିକଅପ ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ବାପା ପୁଅଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ବେଲପାହାଡ଼ ରେହେମତ ନଗରର ମହମ୍ମଦ ମେହେଫୁଜ ଆଲାମ ଓ ତାଙ୍କ ବଡ଼ ପୁଅ ମ

30 Jun 2022 10:17 pm
ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସର୍ବନିମ୍ନ ଦରମା ୧୮,୦୦୦ରୁ ବଢି ହେବ ୨୬,୦୦୦, ଫିଟମେଣ୍ଟ ଫ୍ୟାକ୍ଟର ଉପରେ ନୂଆ ଅପଡେଟ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଖୁବଶୀଘ୍ର ଫିଟମେଣ୍ଟ ଫ୍ୟାକ୍ଟର ବଢାଇବାକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇପାରନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ୟୁନିୟନ ଦୀର୍ଘ ସମୟରୁ ଫିଟମେଣ୍ଟ ଫ୍ୟାକ୍ଟରକୁ ୨.୭ ପ୍ରତିଶତରୁ ବୃଦ୍ଧି କରି ୩.୬୮ ପ୍ରତିଶତ

30 Jun 2022 9:48 pm
ସୀମିତ ଓଭରରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ନୂଆ ଅଧିନାୟକ ଜୋସ ବଟଲର, ସନ୍ୟାସ ନେଇଥିବା ମୋର୍ଗାନଙ୍କ ନେବେ ସ୍ଥାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ୱେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ଗୁରୁବାର ଜୋସ ବଟଲରଙ୍କୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ସୀମିତ ଓଭର ଟିମର ନୂଆ ଅଧିନାୟକ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି। ଇଅନ ମୋର୍ଗାନ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ସନ୍ୟାସ ନେବା ପରେ ଜୋସ ବଟଲର ଏବେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଦ

30 Jun 2022 9:13 pm
ମୁଣ୍ଡଳୀ ସେତୁ ଉପରୁ ଡେଇଁ ଯୁବତୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ମିଳିଲା ଲଭ୍‌ ଲେଟର୍‌

ଆଠଗଡ଼, ୩୦/୦୬: କଟକ ଆଠଗଡ଼ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁଣ୍ଡଳୀ ସେତୁ ଉପରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ହେଲେ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି । ଉଦ୍ଧାର ପରେ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍

30 Jun 2022 8:52 pm
ଅଗ୍ନିପଥ ଯୋଜନାକୁ ବିରୋଧ: ଦେଶର ପ୍ରଥମ ରାଜ୍ୟ ଭାବେ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ପଞ୍ଜାବ

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼: ଅଗ୍ନିପଥ ଯୋଜନାକୁ ନେଇ ବିକ୍ଷୋଭ ହେଲା। କୋଟି କୋଟି ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ ହେଲା। ହଙ୍ଗାମା ପୋଡ଼ାଜଳା ପରେ ଶେଷରେ ଚାକିରା ପାଇଁ ଆବେଦନ କଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଯୁବକ। ହେଲେ ତଥାପି ବି ଏହି ଯୋଜନାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁ ନାହାନ୍ତି

30 Jun 2022 8:37 pm
ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ G-20 ବୈଠକକୁ ଚୀନ୍‌ର ବିରୋଧ, ଜାଣନ୍ତୁ କହିଲା କ’ଣ?

ବେଜିଂ ୩୦।୬: ଚୀନ୍‌ ଜି-୨୦ ନେତାଙ୍କ ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ବୈଠକ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଆୟୋଜନ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତର ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କିତ ଖବରରେ ଗୁରୁବାର ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛି। ସମ୍ବଦ୍ଧିତ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାଜ

30 Jun 2022 8:11 pm
କାଲିଠାରୁ ଏକକ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ, ନିୟମ ନମାନିଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୩୦/୦୬: ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଜୁଲାଇ ୧ ତାରିଖରୁ ସିଙ୍ଗଲ ୟୁଜ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି । ଏକକ ବ୍ୟବହାର ପ୍ଲାଷ୍ଟିକର ଉତ୍ପାଦନ, ଆମଦାନୀ, ରପ୍ତାନୀ ଓ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଲା ବିଏ

30 Jun 2022 8:04 pm
ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଏବେ ସିନ୍ଦେ ସରକାର, ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ ନେଲେ ଶପଥ

ମୁମ୍ୱାଇ: ଏକାନାଥ ସିନ୍ଦେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦର ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟପାଳ ଭଗତ ସିଂ କୋଶିୟାରୀ ତାଙ୍କୁ ପଦ ଏବଂ ଗୋପନୀୟତାର ଶପଥପାଠ କରାଇଛନ୍ତି। ସିନ୍ଦେ ମରାଠୀରେ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନ

30 Jun 2022 8:01 pm
ଓଡ଼ିଶା ଆଦିବାସୀ ସାନ୍ତାଳୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ପକ୍ଷରୁ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ଢେଙ୍କାନାଳ ୩୦/୦୬ : ପାରମ୍ପରିକ ସାନ୍ତାଳୀ ଭାଷାକୁ ସ୍ୱୀକୃତି ସହ ୧୩ଦଫା ଦାବିରେ ଢେଙ୍କାନାଳରେ ଆଦିବାସୀ ମେଳି ହୋଇଛି। ଓଡ଼ିଶା ଆଦିବାସୀ ସାନ୍ତାଳୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଦାବିରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ

30 Jun 2022 7:59 pm
ଆସନ୍ତାକାଲିର ରାଶିଫଳ, ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିବେ, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ

ମେଷ– ଖର୍ଚ୍ଚ କମାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ଉପକୃତ ହେବେ । ଘାତଚନ୍ଦ୍ର ଭୋଗ ହେତୁ ଦିନଟି ନ୍ୟୁନ ଫଳଦାୟକ ହେବ । ଦୂର ଯାତ୍ରାରେ ଅସଫଳ, କର୍ମ ବିଶୃଙ୍ଖଳା, ବିବାଦରେ ପରାଜିତ ହେବେ । ପୁରାତନ ରୋଗ ପୁନଃ ଭୋଗ ହୋଇପାରେ । ଶୁଭ ରଙ୍ଗ ଗ୍

30 Jun 2022 7:40 pm
ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ବୁମରାହ, କରୋନା ଯୋଗୁଁ ରୋହିତ ବାଦ ପଡିବା ପରେ ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜଶପ୍ରୀତ ବୁମରାହଙ୍କୁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇଛି । ଗୁରୁବାର ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ନିୟମିତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା କରୋନା କାରଣରୁ ଟିମରୁ ବାହାର ହେବା ପରେ ବୁମରାହଙ୍କୁ ଟିମର ଅଧ

30 Jun 2022 7:32 pm
ରାଜଧାନୀରେ ପୁଣି ଲାଗିଲା କରୋନା କଟକଣା, ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୩୦/୦୬: ରଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପୁଣି ଲାଗିଲା କରୋନା କଟକଣା । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମ କଟକଣା ବଢ଼ାଇଛି । ମାସ୍କ ପରିଧାନ ସହ ୨ ମିଟର ସାମାଜିକ ଦୂରତା ପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସି କମିଶ

30 Jun 2022 7:18 pm
ନଡ୍ଡା କହିଲେ-ଫଡନବୀଶ ହେବେ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦।୬: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ଏବେ ଘଡ଼ିକେ ଘୋଡ଼ା ଛୁଟୁଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ମହାବିକାଶ ଅଘାଡି (ଏମଭିଏ) ମେଣ୍ଟର ପତନ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବିଜେପି ସମର୍ଥନରେ ଏକ

30 Jun 2022 7:16 pm
ଦିନେ ଅଟୋ ରିକ୍ସା ଚଳାଉଥିଲେ ସିନ୍ଦେ! ଜାଣନ୍ତୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସବୁକିଛି

ମୁମ୍ବାଇ ୩୦।୬: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ। ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ପଦ ଓ ଗୋପନୀୟତାର ଶପଥ ପାଠ କରିବେ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ଉଠିଥିବା ଝଡର କେନ୍ଦ୍ର ଥିବା ଏକନାଥ ସିନ୍

30 Jun 2022 7:03 pm
ଭିତିରି କଥା: ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲା ବିଜେପି, ଅନ୍ଧାରରେ ଉଦ୍ଧବଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ଭବିଷ୍ୟତ !

ମୁମ୍ୱାଇ: ବିଜେପିର ବର୍ତ୍ତମାନର ଶୀର୍ଷ ନେତୃତ୍ୱ ଚତିକ କଲା ଭଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ପରିଚିତ । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ସମାନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ସଭିଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚୌକି ଏକନା

30 Jun 2022 7:02 pm
PSLV-C53 mission ଲଞ୍ଚ; ଯେତେ ପାଗ ଖରାପ ହେଲେ ବି ଦିନ ରାତି ଫଟୋ ସଂଗ୍ରହ କରି ପଠାଇବ ଏହି ସାଟେଲାଇଟ୍

ଶ୍ରୀହରିକୋଟା: ଭାରତୀୟ ମହାକାଶ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ବା ଇସ୍ରୋ (ISRO) ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ୬.୨ରେ PSLV-C53/DS-EO ମିସନ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଶ୍ରୀହରିକୋଟାର ସତୀସ ଧୱନ ସ୍ପେସ୍‌ ସେଣ୍ଟରର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲଞ୍ଚପେଡ୍‌ରୁ PSLV-C53/DS-EOକୁ ମହାଆକାଶକୁ ନିକ୍ଷେପ କରାଯାଇ

30 Jun 2022 6:52 pm
ଯୁବ ରାଜନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ: ପ୍ରେମ କଲେ ଇଜ୍ଜତ ଲୁଟିଲେ, ଏବେ ଠକିଲେ; ଥାନାରେ ପ୍ରେମିକା

ଦେବଗଡ଼, ୩୦/୦୬: ସମାଜରେ ଯୁବପୀଢି ଭଲ ପାଇବାର ନାଟକ କରି ଶାରୀରିକ ସମ୍ୱନ୍ଧ ରଖିବା ପରେ ଧୋକା ଦେବା ଖବର ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଏଭଳି ଏକ ଖବରକୁ ନେଇ ଦେବଗଡ ଆଦର୍ଶ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏନେଇ

30 Jun 2022 6:32 pm
ଇଲେକ୍ଟୋରାଲ ବଣ୍ଡ ବିକ୍ରିକୁ ମିଳିଲା ମଞ୍ଜୁରୀ, ୧ରୁ ୧୦ ଜୁଲାଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏସବିଆଇରେ ହେବ ବିକ୍ରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦।୬: ଇଲେକ୍ଟୋରାଲ ବଣ୍ଡର ୨୧ ତମ ସଂସ୍କରଣକୁ ସରକାରଙ୍କ ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳିଛି। ୧ ଜୁଲାଇରୁ ବିକ୍ରି ଲାଗି ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ରାଜନୈତିକ ଫଣ୍ଡିଂରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଆଣିବା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମରେ ଇଲେକ୍ଟୋରାଲ ବଣ୍ଡକୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳଙ

30 Jun 2022 6:21 pm
ଆର୍ଥିକ ସଂକଟର ବାସ୍ତବ ଚିତ୍ର: କର୍ମଚାରୀ ଛଟେଇ କରୁଛନ୍ତି କମ୍ପାନୀ, ୧୧୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବିଦା କଲା BYJU

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶର ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ଅଛି ବୋଲି କହିଲେ ବି ବାସ୍ତବ ସ୍ଥିତି ଓଲଟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଆର୍ଥିକ ସଂକଟର ଚାପ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ପଡ଼ିଛି। ଏଥିପାଇଁ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ କର୍ମଚାରୀ ଛଟେଇରେ ବ

30 Jun 2022 6:19 pm
ଅନ୍ୟ ଗାଡ଼ିକୁ ରାସ୍ତା ଦେବାକୁ ଯାଇ ଓଲଟିଲା ଧାନ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଡ୍ରାଇଭର

ବିନିକା, ୩୦/୦୬: ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିନିକା ସିଦ୍ଧି ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ନିକଟରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ସମ୍ବଲପୁର- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ଧାନ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି l ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି ଟ୍ରକ

30 Jun 2022 5:28 pm
ଚାଷ ଜମିରେ କାମ କଲା ବେଳେ ବଜ୍ରପାତ, ଚାଲିଗଲା ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ

ବିନିକା ୩୦।୬ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିନିକା ଥାନା ଭଣ୍ଡାର ଗ୍ରାମରେ ବଜ୍ରାଘାତରେ ଜଣକ ମୃତ୍ୟୁ । ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ଭଣ୍ଡାର ଗ୍ରାମର ପଲଉ ଭୁଏ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି l ଚାଷ କାମ ପାଇଁ ପଲଉ ଚାଷ ଜମିରେ କାମ କରୁଥିବା ବେ

30 Jun 2022 5:25 pm
ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା, ତଦାରଖ କଲେ ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩୦।୬ : ଆସନ୍ତା ୨ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ବିଧାନସଭାର ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ । ଏଥିପାଇଁ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ତଦାରଖ କରିଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ । ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନକୁ ନ

30 Jun 2022 5:21 pm
ପେଟେ ମଦପିଇ ବାବୁ ମାତାଲ; ଭାଟିରୁ ବୁହା ହୋଇ ଆସିଲେ, ଅଫିସରେ ଚଟାଣରେ ଗଡ଼ିଲେ

ବାଙ୍କି ୩୦/୦୬ : ମଦ ପିଇ ମାତାଲ ହେଲେ ସରକାରୀ ବାବୁ। ଅଫିସ ସମୟରେ ଅଫିସ କାମ ନକରି ବାଙ୍କୀ ବଜାର ବିଦେଶୀ ମଦଦୋକାନ ଆଗରେ ପେଟେ ମଦ ପିଇ ପୁରା ନିଶାରେ ମଦ ଦୋକାନ ଆଗରେ ଶୋଇଛନ୍ତି। ସେ ମଦ ନିଶାରେ ଏତେ ନିଶାଶକ୍ତ ଥିଲେଯେ ମଦ ଦୋକା

30 Jun 2022 5:20 pm
୩ ନିଖୋଜ ନାବାଳକ ଉଦ୍ଧାର, ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର

ରାଉରକେଲା ୩୦।୬ : ରାଉରକେଲା ମାଲଗୋଦାମ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୩ ନିଖୋଜ ନାବାଳକ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି । ଉଦ୍ଧାର କରାଯିବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଗତ ମେ ମାସ ୨୮ ତାରିଖରେ ତିନି ନାବାଳକ ମାଲଗୋଦାମ ଅଂଚଳର ଏକ ଦୋକାନର

30 Jun 2022 5:10 pm
କହ୍ନେୟା ଲାଲଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସହଯୋଗ ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଲେ ଲୋକେ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦାନ କଲେ ୧.୩୭ କୋଟି

ଉଦୟପୁର: ରାଜସ୍ଥାନ ଉଦୟପୁରରେ ଚରମପନ୍ଥୀମାନେ ଯାହା କରିଚନ୍ତି ତାକୁ ସାରା ବିଶ୍ୱ ନିନ୍ଦା କରିଛି। ଟେଲର କହ୍ନେୟା ଲାଲ୍‌ଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ଦେଶରେ ଆଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଦେଶରେ ତାଲିବାନ ନୀତି ଚଳିବ ନାହିଁ ବୋଲି

30 Jun 2022 5:02 pm
ବାଇକ୍ ଲୁଟେରା ଗିରଫ, ଚୋରି ଗାଡି ଜବତ

ଉଦଳା ୩୦।୬ : ବାଇକ୍ ଲୁଟେରା ଗିରଫ । କପ୍ତିପଦା ପୋଲିସ୍ କବଜାରେ ବାଇକ୍ ଲୁଟେରା । ଲୁଟେରାକୁ ଗିରଫ କରିବା ସହିତ ତା ନିକଟରୁ ଚୋରି ବାଇକ୍ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କପ୍ତିପଦା ହାଟ ନିକଟରୁ

30 Jun 2022 4:59 pm
ବଡ଼ ଭାଇ ସାହାରାରେ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ସାନଭାଇ

ପୁରୀ ୩୦/୦୬: ଭାଇ ହେଲା ଭାଇର ସାହାରା। ରଥଯାତ୍ରା ଦେଖିବା ପାଇଁ ବଡ଼ ଭାଇ ପିଠିରେ ବସି ପୁରୀ ଆସିଛି ସାନ ଭାଇ। ଗୁରୁବାର ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଉଭା ଯାତ୍ରା ଥିବାବେଳେ ଏହି ଦୁଇ ଭାଇ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଯାଇ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି

30 Jun 2022 4:50 pm
କାମରେ ଯୋଗ ଦେଉ ଦେଉ ନୂଆ କମିଶନରଙ୍କ ଆକ୍ସନ, ରକ୍ସି ଗଳିରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କାମ

କଟକ ୩୦/୦୬ : କଟକରେ ମେୟର ଯେତେ ଵାଡେଇ ପିଟି ହେଲେ ଵି କଟକରେ ସୁଧୁରୁନି ନାଳ ନର୍ଦ୍ଦମା ଅଵସ୍ଥା । ତଳିଆ କର୍ମଚାରୀ କାମ ନକରିଵାରୁ ନର୍ଦ୍ଦମା ପାଣି ରକ୍ସି ଗଳିକୁ ନର୍କରେ ପରିଣତ କରିଥିଲା । ଜନପ୍ରତିନିଧି ଓ ମେୟରଙ୍କୁ ଵାରମ୍

30 Jun 2022 3:22 pm
ବାଇକ୍‌ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଗିରଫ, ଚୋରି ବାଇକ୍ ଜବତ

ଚାନ୍ଦବାଲି ୩୦।୬: ମୋଟର ସାଇକେଲ ଚୋରି କରୁଥିବା ଗ୍ୟାଙ୍ଗରୁ ଜଣକୁ ଗିରଫ କରିଛି ଚାନ୍ଦବାଲି ପୋଳିସ । ଚାନ୍ଦବାଲି ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଏକ ବାର୍ ନିକଟରୁ ମୋଟର ସାଇକେଲ ଚୋରି ହୋଇଥିଲା । ଚାନ୍ଦବାଲି ଥାନା ଅଧିକାରୀ କରୁ

30 Jun 2022 3:18 pm
ଠିକା ସଂସ୍ଥା ଓ ବିଭାଗୀୟ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧୁଚନ୍ଦ୍ରିକା ଯୋଗୁଁ ହୋଇପାରୁନି କାମ, ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ

ଭଦ୍ରକ ୩୦।୬ : ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ତିହିଡି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାରୋ ପଞ୍ଚାୟତ ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ହୋଇଥିବା ନାଳିଆ ନଦୀଟି ପୋତି ହୋଇ ପଡିଥିଲା । ଫଳରେ ବନ୍ୟା ଜଳ ନିଷ୍କାସନରେ ବହୁ ଅସୁବିଧା ହେଉଥିଲା । ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ବନ୍ୟା ଜଳ ପଶିବା ସହ

30 Jun 2022 3:08 pm
ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ: ଇଜ୍ ଅଫ ଡୁଇଂ ବିଜନେସ୍‌ରେ ଆନ୍ଧ୍ର, ଗୁଜରାଟ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନା ଟପରେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦।୬: ଇଜ୍ ଅଫ ଡୁଇଂ ବିଜନେସ୍‌ ରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ୭ ରାଜ୍ୟଙ୍କ ସୂଚୀର ଶୀର୍ଷରେ ରହିବାକୁ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ଗୁଜରାଟ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନା ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣଙ

30 Jun 2022 3:05 pm
କହ୍ନେୟା ଲାଲ୍‌ଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗେହଲଟ୍‌, ୫୦ ଲକ୍ଷର ଚେକ୍‌ କଲେ ପ୍ରଦାନ, କହିଲେ- ସରକାର ପୁରା ସଜାଗ

ଜୟପୁର ୩୦।୦୬ : ମୃତ କହ୍ନେୟା ଲାଲ୍‌ଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ଏହାସହିତ ମୃତ ପରିବାର ପ୍ରତି ଅନୁକୁମ୍ପା ରାଶି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଚେକ୍

30 Jun 2022 2:59 pm
ଅସହ୍ୟ କଲାଣି କୁକୁଡା ଫାର୍ମ, ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବିରେ ଘେରାଓ ସହ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ୩୦।୬ : ଜନବସତି ନିକଟରେ ବଡ଼ ଧରଣର କୁକୁଡା ଫାର୍ମକୁ ନେଇ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନଠୁଆ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ନାଠୁଆ ଓ ଚାଉଳିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋକମାନେ ଗୁରୁବାର ଏହି କ

30 Jun 2022 2:35 pm
ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା ବିବାହର ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା, ବନ୍ଧାହେଲେ ତପନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୩୦।୦୬ : ବିବାହର ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଯୁବକଙ୍କ ପାଇଁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା । ଗିରଫ ହେଲେ ପଣ୍ଡାକୁଦିଆ ବସ୍ତିର ଯୁବକ ତପନ କୁମାର ଦିଗଲ । ଘଟଣାରେ ଆହୁରି ତଦନ୍ତ କରୁଛି ପୋଲିସ । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଜଣେ

30 Jun 2022 2:34 pm
ନାଳରେ ପଶି ପ୍ରତିବାଦ କଲେ କଟକ ବାରବାଟୀ ବିଧାୟକ, ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଓ ସୋନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ

କଟକ ୩୦/୦୬: ନାଳରେ ପଶିଲେ ବିଧାୟକ । ବାରବାଟି କଟକ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ ସିଡିଏ ପେଟା ନାଳରେ ପଶି ପ୍ରତିବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ପେଟା ନାଳର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଓ ସୋନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ଦାବି କରାଯାଉଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଏହାର କା

30 Jun 2022 2:33 pm
ବିରୂପା ନଦୀର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଦାବି କଲେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ସାଲେପୁର ୩୦।୬ : ପୁଣ୍ୟତୋୟା ରିରୂପା ନଦୀର ଗର୍ଭ ଏବେ ପୋତିହେବାକୁ ବସିଲାଣି। ନଦୀ ଗର୍ଭରେ ପଠା ସୃଷ୍ଟିହୋଇ ଗଛଲତାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବା ସହ ନଦୀର ଜଳଧାରଣ କ୍ଷମତା ଧୀରେ ଧୀରେ ହ୍ରାସ ହେବାକୁ ଲାଗିଲାଣି । ନଦୀରେ ପଠା ସୃଷ୍ଟ

30 Jun 2022 2:26 pm
କେଜିଏଫ୍ ଫେମ୍‌ ବି.ଏସ୍ ଅବିନାଶଙ୍କ କାରକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଅଭିନେତା

ମୁମ୍ବାଇ ୩୦।୯: କେଜିଏଫ୍ ଫେମ୍‌ ଅଭିନେତା ବି.ଏସ୍ ଅବିନାଶ ବୁଧବାର ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଏକ କାର ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ଅବିନାଶଙ୍କ ମର୍ସିଡିଜ-ବେଞ୍ଜ ଟ୍ରକ ସହିତ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଖବର ଶୁଣିବା ପରେ ତା

30 Jun 2022 2:17 pm
ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମାଡ ମାରି ଯୁବକ ଅଟକ

ବାସୁଦେବପୁର ୩୦।୬: ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ବାସୁଦେବପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ବୁଧବାର ମଧ୍ୟ ରାତ୍ରରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିବା ଘଟଣା ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ଗାଁ ଅଂଚଳର ଅଶୋକ ପାଣିଗ୍ରାହୀ

30 Jun 2022 1:20 pm
ରଥଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ୩ ରଥର ଯାଞ୍ଚ, ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ  ଫିଟ୍ ଥିବା କହିଲା ବୈଷୟିକ ଯାଞ୍ଚ କମିଟି

ପୁରୀ ୩୦।୬: ଦିନକ ପରେ ବିଶ୍ବପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା । ଏଥିପାଇଁ ରଥ, ପଥ ସବୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ । ଦୀର୍ଘ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ବଡଦାଣ୍ଡରେ ଭକ୍ତ ଓ ଭଗବାନଙ୍କର ହେବ ମହାମିଳନ । ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରାୟ ଶେଷ । ସିଂହଦ୍ବାର ସମ୍ମୁଖର

30 Jun 2022 1:09 pm