ଭେଟେରାନ୍‌‌ ବଲିଉଡ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ପଙ୍କଜ ଉଧାସଙ୍କ ପରଲୋକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆରପାରିରେ ଭେଟେରାନ୍‌‌ ବଲିଉଡ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ପଙ୍କଜ ଉଧାସ। ଦୀର୍ଘ ଦିନର ଅସୁସ୍ଥତା ପରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ସୋମବାର ଆଖି ବୁଜିଛନ୍ତି। ୭୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କର ପରଲୋକ ହୋଇଛି।

26 Feb 2024 4:28 pm
କପେ ଚା’ର ଦାମ୍‌‌ରେ କିଣନ୍ତୁ ୪ ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ୍‌‌; ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠି..

ଭାରତ ଦେଶରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ଦିନର ଆରମ୍ଭ ଏକ କପ ଚା’ରୁ ହୋଇଥାଏ। ଏହା ଅନ୍ୟ ଦେଶ ମାନଙ୍କରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ଚା’ର ଦାମ୍‌‌ କମ୍‌‌ ଥିବା ବେଳେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍‌‌ରେ ଲୋକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା ହୋଇଥାଏ। ଯଦି କୁହାଯାଏ

26 Feb 2024 4:02 pm
କେତେ ଥର ପିଉଛନ୍ତି ବ୍ଲାକ କଫି ?

ବହୁ ଲୋକଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ବ୍ଲାକ କଫି, କଫି, ଚା’ପିଇବାକୁ ପସନ୍ଦ ଓ ଅଭ୍ୟାସ। ଏହାସହ କାମ କରିବା ସମୟରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁବାର ବ୍ଲାକ କଫି ପିଇବା ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ। ମାତ୍ର ଦିନକୁ ଏହାକୁ ଥରେ କିମ୍ବା ୨ ଥର ହିଁ ପିଇବା ଉଚିତ। ଜାଣନ୍

26 Feb 2024 3:55 pm
୧୩୦ଜଣଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷା ଆୱାର୍ଡରେ ସମ୍ମାନିତ

କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର : ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁରର ୧୩୦ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ, ଶିକ୍ଷକ, ବିଦ୍ୟାଳୟ, ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା କମିଟିକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷା ଆୱାର୍ଡରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି । ରବିବାର ଦିନ ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଳା ସଦ

26 Feb 2024 3:30 pm
ବିଦ୍ୟୁତ ସର୍ଟସର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ପୋଡିଗଲା ଘର

କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର : ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ବ୍ଲକ ପୂଜାରିଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତର ଶାନ୍ତିନଗର ଗ୍ରାମର ନରେନ୍ଦ୍ର ବାଗଙ୍କ ଘରେ ବିଦ୍ୟୁତ ସର୍ଟସର୍କିଟ ହୋଇ ଘର ପୋଡି ଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।ସକାଳ ୮ଘଣ୍ଟା ସମୟରେ ଘରେ

26 Feb 2024 3:23 pm
ଜଙ୍ଗଲକୁ ନିଆଁ ଦାଉରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ନାଟକ ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର : ଖରାଦିନ ପୁର୍ବରୁ କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ପାହାଡ଼ ସହିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲୋକମାନେ ନିଆଁ ଲଗେଇ ଦିଅନ୍ତି । ଏପରିକି ପୋଡୁଚାଷ ପାଇଁ ନିଆଁ ଲଗେଇ ପାହାଡ଼କୁ ପଦା କରିବା ପରେ ସେଥିରେ ପୋଡୁଚାଷ କରିଥାନ୍ତି । ଯେଉଁଥିପା

26 Feb 2024 2:59 pm
ଚମତ୍କାର ; ଏଠାରେ ୮୦ ପଇସାରେ ତିଆରି ହୁଏ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କିଆ ନାମିଦାମୀ କମ୍ପାନୀର ସାର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୱାଲମାର୍ଟ ଠାରୁ ଟମି ହିଲଫିଗର୍ ଏବଂ ପୁମା ଠାରୁ ଗ୍ୟାପ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁପର ବ୍ରାଣ୍ଡର ପ୍ରସ୍ତୁତ ପୋଷାକ କେବଳ ବାଂଲାଦେଶରେ ତିଆରି ହୋଇଥାଏା ଏହା ପରେ ଏହା ଭାରତ, ୟୁରୋପ ଏବଂ ଆମେରିକାର ବଜାରରେ ବିକ୍ରି ହୁଏ। ଏହ

26 Feb 2024 2:26 pm
ରାଞ୍ଚିରେ ୪ର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିଲା ଭାରତ: କବଜା କଲା ସିରିଜ

ରାଞ୍ଚି: ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ୪ର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତର ରୋମାଞ୍ଚକର ବିଜୟ ହୋଇଛି। ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳକୁ ୫ ୱିକେଟରେ ମାତ ଦେଇଛି ଭାରତୀୟ ଦଳ। ପାଂଚ ଟିକିଆ ସିରିଜରେ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ବାକି ଥାଇ ୩-୧ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି ଭାରତ। ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟର

26 Feb 2024 2:06 pm
୨୮ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ମହାମହିମ: କମିଶନରେଟ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ଫେବ୍ରୁଆରି୨୮ରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨ ତାରିଖ ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ସେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସମେତ ମୟୁରଭଞ୍ଜ, କେନ୍ଦୁଝର, ବ୍ରହ୍ମପୁର, କଟକ ଓ ସମ୍ବଲପୁର ଗସ୍ତ କରିବେ। ରାଷ୍ଟ୍ରପ

26 Feb 2024 1:52 pm
ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ କେବଳ ଜଣଙ୍କୁ ଫଲୋ କରନ୍ତି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ; ଜାଣନ୍ତୁ ସେ କିଏ

ସମାଜ ଡିଜିଟାଲ ଡେସ୍କ: ଶତାଦ୍ଦୀର ମହାନାୟକ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ରହିଥାନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସକ ବହୁତ ସଂଖ୍ୟାରେ ରହିଛନ୍ତି। ଫେସବୁକ୍‍ ଏବଂ ଏକ୍ସରେ ଅନେକ ପୋଷ୍ଟ କରି ପ୍ରଶ

26 Feb 2024 1:44 pm
ଗଣିତ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଭାଇରାଲ ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲେ ବୋର୍ଡ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ, କହିଲେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍ ହୋଇନାହିଁ

କଟକ: ପୁଣି ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। କେନ୍ଦୁଝରରେ ଗଣିତ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରର ଦୁଇଟି ସେଟ୍ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଯଥେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ

26 Feb 2024 1:02 pm
ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ-ଓ ସ୍କଲାରସିପ୍‍

ସମ୍ବଲପୁର: ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନୂଆ-ଓ ସ୍କଲାରସିପ୍‍ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର। ସମ୍ବଲପୁରରେ ଯୁକ୍ତ ୩ ଓ ପିଜି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମିଳିଛି ନୂଆ-ଓ ସ୍କଲାରସିପ୍‍। ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବାର୍ଷିକ ୧୦ହଜାର ଓ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ୯ହଜାର ଟଙ୍କା

26 Feb 2024 12:58 pm
ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ଏହି ରାଶିଙ୍କର ସୁନାଭଳି ଚମକିବ ଭାଗ୍ୟ, ଧନ ସହ ମିଳିବ ଚାକିରି..

ମହାଶିବରାତ୍ରୀ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ୮ ଶୁକ୍ରବାରରେ ପାଳନ କରାଯିବ। ହିନ୍ଦୁ ପଞ୍ଜିକା ଅନୁସାରେ ଫାଲଗୁଣ ମାସର କୃଷ୍ଣ ପକ୍ଷର ଚର୍ତୁଦଶୀ ତିଥିରେ ମହାଶିବରାତ୍ରୀ ପାଳନ କରାଯାଏ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ମହାଶିବରାତ୍ରୀର ଖୁବ ମହତ୍ତ୍ୱ ର

26 Feb 2024 12:55 pm
ଏହି ସମୟରେ ଗାୟନ୍ତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କଲେ ମିଳେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଫଳ

ଓଁ ଭୂର୍ଭୁବଃ ସ୍ୱଃ ତସ୍ତବିତୁର୍ବରେଣ୍ୟଂ ଭର୍ଗୋ ଦେବସ୍ୟଃ ଧୀମହି ଧୀୟୋ ୟୋ ନଃ ପ୍ରଚୋଦୟାତ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ରର ଅର୍ଥ – ଭଗବାନ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ସ୍ତୁତିରେ ଗାୟନ କରାଯାଉଥିବା ଏହି ମନ୍ତ୍ରର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ପ୍ରାଣସ୍ୱରୂପ, ଦୁଃଖନ

26 Feb 2024 12:33 pm
ଫ୍ଲାଇଟ୍ ଇମିଗ୍ରେସନ୍ ଷ୍ଟାମ୍ପରେ ଭୂଲ ବନାନ୍‌ ଯୋଗୁଁ ଜେଲ ଗଲେ ଯାତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ରାତି ପ୍ରାୟ ୩ଟା ୩୦ ସମୟରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ବ୍ୟାଙ୍କକରୁ ଆସିଥିବା ଥାଇ ଏୟାରୱେଜ୍ ଟିଜି-୩୩୧ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରିବା ମାତ୍ରେ ବିମାନ ବନ

26 Feb 2024 12:06 pm
ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ବହୁମୁଖୀ ଇଣ୍ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମର ଶୁଭ ଉଦଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ 

ଜି.ଉଦୟଗିରି : ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜ୍ଞାପିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଷଦର ୪ନଂ ଓ୍ବାର୍ଡ ସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀରାମପଦାଠାରେ ନିର୍ମୀତ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ବହୁମୁଖୀ ଇଣ୍ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମର ଆଭାସି ମାଧ୍ୟମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଦଘାଟି

26 Feb 2024 12:01 pm
ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ମୁସଲିମ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ବଡ ଝଟକା; ଜାରି ରହିବ ପୂଜା

ସମାଜ ଡିଜିଟାଲ ଡେସ୍କ: ଜ୍ଞାନବାପି ମସଜିଦ ମାମଲାରେ ପୁଣି ମୁସଲିମ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ତୋଷଖାନାରେ ହିନ୍ଦୁ ପକ୍ଷ ପୂଜା ଆରମ୍ଭ କରିବା ବିରୋଧରେ ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟ ଯାଇଥିଲେ ମୁସଲିମ୍‍ ପକ୍ଷ। ଅନଜୁମନ ଇନ୍ତଜାମିଆ ମ

26 Feb 2024 11:26 am
ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜନଜାତି ଜୀବିକା ମିଶନ ଜରିଆରେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା

ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ଫୁଲବାଣୀ ସମନ୍ୱିତ ଆଦିବାସୀ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ସଭାଗୃହ ଠାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜନଜାତି ଜୀବିକା ମିଶନ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁସୂଚିତ ଜନଜାତି ଯୁବକ ଯୁବତୀ ମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ସ୍ୱ।ବଲମ୍ବି କରିବା ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ

26 Feb 2024 11:05 am
ସୁନାପୁର ବେଳାଭୂମି ସଫେଇ ଓ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଗୋପାଳପୁର : ପାଲୁର ହିଲଠାରେ ଥିବା ନିଷ୍ଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଏନଏସଏସ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ସୁନାପୁର ବେଳାଭୂମି ସଫେଇ କରିବା ସହ ବେଳାଭୂମିକୁ ଆସୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନଙ୍କୁ ବେଳାଭୂମିକୁ ସଫା ସୁତୁରା ର

26 Feb 2024 10:48 am
ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳରେ ବିକଶିତ ସତ୍ୟବାଦୀ ସଂକଳ୍ପ ସମାବେଶ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ: ସତ୍ୟବାଦୀ ବ୍ଲକର ଶ୍ରୀରାମଚନ୍ଦ୍ରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଘ ସାହି ନିକଟରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବିକଶିତ ସତ୍ୟବାଦୀ ସଂକଳ୍ପ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସମାବେଶରେ ସତ୍ୟବାଦୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ରମାରଞ୍

26 Feb 2024 10:41 am
କଳାହାଣ୍ଡି ଗସ୍ତରେ ଯାଇ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ଦର୍ଶନ କଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ

ଭବାନୀପାଟଣା: କଳାହାଣ୍ଡି ଗସ୍ତରେ ଯାଇ ମହାମହିମ ରାଜ୍ୟପାଳ ରଘୁବର ଦାସ ମାଁ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରେ ପହଂଚି ମାଁ ଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ପରେ ଷ୍ଟେସନ ରୋଡ଼ରେ ଥିବା ନେହେରୁ ସେବା ସଂଘର ଶିଶୁ ଯତ୍ନ କେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ କରିଥ

26 Feb 2024 10:21 am
ଆଶ୍ରୟ ସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ପାଇଖାନା

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର: ସ୍ବଚ୍ଛ ପରିବେଶ ପାଇଁ ସରକାର ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଯୋଜନା । ଏଥିପାଇଁ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସହର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଯୋଜନାରେ ଘରେ ଘରେ ପାଇଖାନା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି । କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଲ

26 Feb 2024 10:19 am
ଧରାପଡିଲା ମାଳଦ୍ୱୀପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ମିଥ୍ୟା: ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କଲେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ

ମାଳଦ୍ୱୀପ: ହଜାର ହଜାର ଭାରତୀୟ ସେନା ନିୟୋଜିତ ସମ୍ପର୍କରେ ମାଳଦ୍ୱୀପର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ମହମ୍ମଦ ମୁଇଜୁ ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟ ମିଥ୍ୟା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି। ମାଳଦ୍ୱୀପର ପୂର୍ବତନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅବଦୁଲ୍ଲା ସହିଦ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ

26 Feb 2024 9:59 am
ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅବହେଳାରୁ ପ୍ରସୂତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଭଦ୍ରକ: ଭଦ୍ରକ ଗେଲପୁର ସ୍ଥିତ ନୂଆ ମେଡିକାଲରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ପ୍ରସୂତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଆଗରପଡା ଥାନା ବିରିଡି ଅଞ୍ଚଳର ମହିଳା ମଞ୍ଜୁଲତା ଘଡେଇଙ୍କର ପ୍ରସବ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେବ

26 Feb 2024 9:47 am
ପ୍ରମୋଦଙ୍କ ବିଶ୍ବ ପାରା ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ୍‌ କୀର୍ତ୍ତିମାନ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଟୋକିଓ ପାରାଲିମ୍ପିକ୍ସ ବିଜେତା ତଥା ଓଡିଆ ପାରା ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଖେଳାଳି ପ୍ରମୋଦ ଭଗତ ୫ମ ଥର ଲାଗି ବିଶ୍ବ ପାରା ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ପ୍ରମୋଦ ପାରା କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଲିନ୍ ଡାନ୍‌ଙ୍କ କୀ

26 Feb 2024 9:29 am
ନାଫେ ସିଂହ ରାଠିଙ୍କୁ ଗୁଳି ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ତଦନ୍ତ କରୁଛି ଏସଟିଏଫ: ଶୀଘ୍ର ଗିରଫ ହେବେ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ସମାଜ ଡିଜିଟାଲ ଡେସ୍କ: ହରିୟାଣାରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ନ୍ୟାସନାଲ ଲୋକ ଦଳର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ନାଫେ ସିଂହ ରାଠିଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟାକରିବା ଘଟଣାରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଏସଟିଏଫ। ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବାହାଦୂରଗଡ ନିକଟରେ ନାଫେ ସିଂହ ର

26 Feb 2024 9:05 am
ଟ୍ରାକ୍ଟରକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍: ୬ ମୃତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଜନପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଭୟଙ୍କର ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟରକୁ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଧକ୍କା ଦେଇଛି । ଏଥିରେ ୬ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ବସ୍‌ରେ ଥିବା ୩ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳ

26 Feb 2024 8:44 am
ମନମୁଣ୍ଡାରେ ୧୨ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ

ବୌଦ୍ଧ: ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ମନମୁଣ୍ଡାରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ମନମୁଣ୍ଡାକୁ ଏନଏସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଏହି ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ତେବେ ମନମୁଣ୍ଡା କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଏହି ବନ୍ଦ ଡାକରା

26 Feb 2024 8:30 am
ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ବୋଲେରୋ- ୩ମୃତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା: ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓସ୍ତପୁର ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୩ମୃତ,୪ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ନାରାୟଣପୁରରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବୋଲେରୋ ଗଛରେ ପିଟି ହୋଇଥିଲା। ଦ

26 Feb 2024 8:29 am
ଆହୁରି ଦୁଇ ଦିନ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷିବ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ବଙ୍ଗୋପସାଗରରୁ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଜଳୀୟ ବାଷ୍ପପୂର୍ଣ୍ଣ ବାୟୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା, ଛତିଶଗଡ଼ରୁ ବିଦର୍ଭ ଓ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଦେଇ ତାମିଲନାଡ଼ୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିବା ନିମ୍ନଚାପରେଖା ସହିତ ପଶ୍ଚିମାବାୟୁ ପ୍ରଭାବର

26 Feb 2024 8:07 am
ବିହାରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୯ ମୃତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିହାରର କଇମୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୯ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏକ ଦ୍ରୁତଗାମୀ କାର୍ ଡିଭାଇଡର​‌ ପାର୍ ହୋଇ କଣ୍ଟେନରକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଛି। କାର୍‌ଟି ଶଶାରାମରୁ ବ

26 Feb 2024 7:40 am
ଆଜି ଲୋକସେବା ଭବନ ଘେରିବ କଂଗ୍ରେସ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଜି(ସୋମବାର) ଲୋକସେବା ଭବନ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ। ସକାଳ ୧୧ଟାରେ ଲୋକସେବା ଭବନ ଘେରାଇ କରିବାକୁ କଂଗ୍ରେସ ଯୋଜନା କରିଛି। ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତିଙ୍କ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା। ୨୪ ବର୍ଷର ବିଫଳ ସରକାର ବି

26 Feb 2024 7:33 am
ସୋମବାର ୨ ହଜାର ରେଳପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ ଓ ଉଦଘାଟନ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି (ସୋମବାର) ୪୧ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ହଜାର ରେଳ ଭିତ୍ତିଭୂମି ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ, ଉଦଘାଟନ ଓ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ। ଅପରାହ୍ନ ସାଢେ ୧୨ଟାରେ ଭିଡିଓ କ

26 Feb 2024 7:24 am
ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଅଚିହ୍ନା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଆଠଗଡ: ଆଠଗଡ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆଠଗଡ-ମୁଣ୍ଡଳି ରାସ୍ତାର କଇଥ ଛକଠାରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଅଚିହ୍ନା ମହିଳାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବିବରଣୀରୁ ପ୍ରକାଶ ଆଠଗଡ ଥାନାର ଉପନିରୀକ୍ଷ

25 Feb 2024 11:29 pm
ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ: ଗୋଟିଏ ଜିଲାରୁ ଅନ୍ୟ ଗୋଟିଏ ଜିଲାକୁ ବଦଳୀ ମନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହେଉଥିବା ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ବଦଳୀ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁସାରେ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଯେ

25 Feb 2024 11:09 pm
କ୍ରୋମ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ

ଗୁରୁଡିଝାଟିଆ: ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ ପୋଲିସ କ୍ରୋମ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ବିକେ ଷ୍ଟିଲର ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ବେହେରାକୁ ଗିରଫ କରିଛି ଏବଂ ପ୍ରଶାନ୍ତଠାରୁ ୨୦ କିଲୋ କ୍ରୋମ ଜବତ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତର ଘର ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ସ

25 Feb 2024 10:54 pm
ଚର୍ଚ୍ଚାରେ କଳାହାଣ୍ଡିର ଗୋଟ ବ୍ୟାଙ୍କ୍, ପ୍ରଶଂସା କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ

ଭବାନୀପାଟଣା: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଜିଙ୍କ ମନ କି ବାତରେ କଳାହାଣ୍ଡିର ଗୋଟ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଦମ୍ପତ୍ତି ବୀରେନ ଏବଂ ଜୟନ୍ତୀ। ଆଜି ଦିନ ତମାମ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଏହି ମେନେଜମେଣ୍ଟ ଦମ୍ପତ୍ତି। ସଦର ବ୍ଲକ୍ ସଲେଭଟା ଗାଁର ବୀ

25 Feb 2024 10:32 pm
ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କାର ଓ ଟ୍ରକ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା, ଦୁଇ ଜଣ ଗୁରୁତର

ପଦ୍ମପୁର: ରାୟଗଡା ଜିଲା ପଦ୍ମପୁର ନିକଟସ୍ଥ ମୁଚୁକିପଦର ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଯାଇଛି। ଘଟଣା ଅନୁଯାୟୀ,ଆଜି ରାତି ସାଡେ ୮ ଘଣ୍ଟା ସମୟରେପଦ୍ମପୁର ନିକଟସ୍ଥ ମୁଚିକି ପଦର ଛକ ନିକଟରେ ଦାମୋନଯୋଡି ଠାରୁ ଯାଜ

25 Feb 2024 10:09 pm
କାର୍‌ ଓ ଡମ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ମୃତ

ବାଲେଶ୍ବର: ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଦୁଇଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇଛି। ପୁଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହ ଜବତ ପରେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଇଛି। ପୁଲିସ ଗାଡ଼ି ଦୁଇଟିକୁ ରାସ୍ତାରୁ ହଟ

25 Feb 2024 9:33 pm
ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ବାହାରିଛି ବର, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବିବାହ ସମୟରେ ବର କାରକୁ ଫୁଲରେ ସଜାଯାଏ । ଏହାକୁ ଲୋକମାନେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଢଙ୍ଗରେ ସଜାଇଥାନ୍ତି । ଏବେ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ବର କାରକୁ ଖାଇବା ଚିପ୍ସ ପ୍ୟାକେଟରେ ସଜାଯାଇଛ

25 Feb 2024 9:05 pm
ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ହରିୟାଣାର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ ଲୋକଦଳ(ଆଇଏନଏଲଡି)ର ପ୍ରଦେଶ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନଫେ ସିଂ ରାଠିଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି । ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କାରରେ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କ କାରକୁ ପିଛା କରି ତାଙ୍

25 Feb 2024 8:50 pm
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରର ବୀରମହାରାଜପୁରକୁ ଏନଏସି ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାର ବୀରମହାରାଜାପୁରରେ ବିଜ୍ଞାପିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଷଦ(ଏନଏସି) ଗଠନ କରାଯିବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗତକାଲି ୩୪ଟି ନୂଆ ବିଜ୍ଞା

25 Feb 2024 8:24 pm
ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ବିଜେଡିର ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବାଶିଷ ନାୟକ ଓ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ନିହାର ମହାନନ୍ଦ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ବିଜେପିରେ ମିଶିଛନ୍ତି ବରିର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଦେବାଶିଷ ନାୟକ। ବିଜେଡିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ବିଜେପିରେ ମିଶିଛନ୍ତି ଦେବାଶିଷ ନାୟକ। ୪ ଥରର ବିଧାୟକ ତଥା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବାଶିଷ ନାୟକ ବିଜେଡି

25 Feb 2024 7:29 pm
ଘରେ ବସି ଏମିତି ମଗାନ୍ତୁ ନୂଆ ପିଭିସି ଆଧାର କାର୍ଡ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଧାର କାର୍ଡ ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଦସ୍ତାବେଜ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଆଧାର କାର୍ଡ ହଜିଯାଇଛି ତେବେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ । ଆପଣ ଘରେ ବସି ପିଭିସି ଆଧାର କାର୍ଡ ଅନଲାଇନରେ ଅର୍ଡର କରିପାରିବେ । ଏହି କାର୍ଡକୁ ୟୁଆ

25 Feb 2024 6:44 pm
ଯୁବ କଂଗ୍ରେସର ରୋଜଗାର ଦିଅ ନ୍ୟାୟ ଦିଅ ଅଭିଯାନ

କଟକ: ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ରୋଜଗାର ଦୋ ନ୍ୟାୟ ଦୋ ଅଭିଯାନକୁ କଟକ ନଗର ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ଦ୍ଵାରା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ୨୦୧୪ ରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ କି, ପ୍ରତ୍ୟେକ ବର୍ଷ ୨ କୋଟି ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବ। କିନ୍ତୁ ସେ ପ୍

25 Feb 2024 6:27 pm
ପୁରୀ ଜିଲା ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ସମବାୟବିତ୍ ସଙ୍ଘ ବୈଠକ

ପିପିଲି: ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ସମବାୟବିତ୍ ସଂଘର ପୁରୀ ଜିଲା ଶାଖାର ଏକ ବୈଠକ ପିପିଲି ସ୍ଥିତ ଆତ୍ମା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପୁରୀ ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ସତ୍ୟବାଦୀ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପୌରୋହିତ୍

25 Feb 2024 6:22 pm
ଏଲନ ମସ୍କ ଆଣିବେ ଏକ୍ସମେଲ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଟେସଲା, ସ୍ପେଶଏକ୍ସ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଏକ୍ସର ମାଲିକ ଏଲନ ମସ୍କ ‘XMail’ ଆଣିବା ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଘୋଷଣା ସହିତ ଗୁଗଲର ପ୍ରମୁଖ ଜିମେଲ୍ ସେବାକୁ ମୁକାବିଲା ମିଳିବା ନେଇ ଅନୁମାନ କରାଯା

25 Feb 2024 5:44 pm
କାର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଚାଳକ ଗୁରୁତର

କଲମପୁର: କଲମପୁର ଜୁନାଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର କଲମପୁର ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ ରବିବାର ଘଟିଛି ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା। ଏଥିରେ ଜଣେ ବାଇକ ଚାଳକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ପ୍ରଥମେ କଲମପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ

25 Feb 2024 5:32 pm
ସ୍କୁଟି ଆରୋହୀଙ୍କୁ ଟେକି ଫୋପାଡିଦେଲା ମଇଁଷି, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାସ୍ତାରେ ଅନେକ ଥର ବୁଲା ପଶୁପକ୍ଷୀଙ୍କ ଲଢେଇ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ଅନେକ ସମୟରେ ଏମାନେ ନିଜେ ଆହତ ହେବା ସହ ଲୋକଙ୍କର ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି କରିଥାନ୍ତି । ଏବେ ଏମିତି ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆପଣ ଚକିତ ହ

25 Feb 2024 5:00 pm
ନିୟମରାଜାଙ୍କ ପର୍ବ ପାଳିଲେ ଡଙ୍ଗରିଆ କନ୍ଧ

କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର: ରାୟଗଡା ଜିଲା କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ବ୍ଲକ ଓ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବ୍ଲକ ସୀମାନ୍ତରେ ଥିବା ଡଙ୍ଗରିଆ କନ୍ଧମାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା ନିୟମରାଜା ପର୍ବ ପାଳନ ହୋଇଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟର ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ନିୟମରାଜାଙ୍କ ନିୟ

25 Feb 2024 4:59 pm
ଦେଓଗାଁ ରେଞ୍ଜରେ ବନାଗ୍ନି ପ୍ରତିରୋଧ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଦେଓଗାଁ: ଦେଓଗାଁ ବନାଞ୍ଚଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ସଭା ଗୃହଠାରେ ରବିବାର ବନାଗ୍ନି ପ୍ରତିରୋଧ ସଚେତନତା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଦେଓଗାଁ ରେଞ୍ଜର ଯୁଧିଷ୍ଠିର ଜାଲଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ଏହି ସଚେତନତା ସଭାରେ ଦେ

25 Feb 2024 4:40 pm
ବାଣ କାରଖାନାରେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ୭ ମୃତ

କୌଶାମ୍ବି : କୌଶାମ୍ବିରେ ରବିବାର ଏକ ବାଣ କାରଖାନାରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି । ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୭ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ସହ ଅନେକ ଲୋକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । କାରଖାନାରେ ୧୩ ଜଣ ଫସି ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । କା

25 Feb 2024 4:14 pm
ଗଞ୍ଜାମ ଏନଏସି ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ

ଗଞ୍ଜାମ : ଗଞ୍ଜାମ ସହର ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଭାରତୀ ବିଦ୍ୟାପୀଠ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମ ଭିତରେ ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକର ପଶ୍ଚିମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକର ପୂର୍ବ ପାର୍ଶ୍ୱର କିଛି

25 Feb 2024 4:06 pm
ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଆଦେଶ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ ତ; ୩ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବଦଳି କେବେ ?

କେନ୍ଦୁଝରଗଡ଼: ଆଗକୁ ଲୋକସଭା ଓ ୪ ରାଜ୍ୟର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନାକୁ ସ୍ୱଛ, ଅବାଧ ଓ ମୁକ୍ତ ନିମନ୍ତେ ୩ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ସମୟଧରି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଅ

25 Feb 2024 3:38 pm
ପଦ୍ମ ଧରିଲେ ବିଏସପି ସାଂସଦ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି(ବିଏସପି)କୁ ଝଟ୍‌କା ଲାଗିଛି। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆମ୍ବେଦକର ନଗର ବିଏସପି ସାଂସଦ ରିତେଶ ପାଣ୍ଡେ ରବିବାର ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଦଳ ଛାଡ଼ିବା ନେଇ ଦୀର୍ଘ ଦିନ

25 Feb 2024 2:43 pm
ମାଟ୍ରିକ୍ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ବିଭ୍ରାଟକୁ ନେଇ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନ ଘେରିଲା ଏବିଭିପି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରବିଭ୍ରାଟକୁ ନେଇ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନ ଘେରିଲା ଏବିଭିପି। ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନାରେ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଏବିଭିପି କର୍

25 Feb 2024 2:08 pm
ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟାରେ ମତାଧିକାର ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବାକୁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ଡେସ୍କ: ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭୋଟରମାନେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ସଂଖ୍ୟାରେ ମତାଧିକାର ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଆଜି ଆକାଶବାଣୀରେ ‘ମନ୍ କି ବାତ୍’ କାର୍ଯ୍

25 Feb 2024 1:21 pm
ବିନା ଚାଳକରେ କ୍ଷୀପ୍ର ଗତିରେ ଦୌଡ଼ିଲା ମାଲଗାଡ଼ି: ରେଳ ବିଭାଗ ନାକେଦମ୍‌, ଶେଷରେ..

ଲୁଧିଆନା/ହୋଶିଆରପୁର(ପଞ୍ଜାବ): ପଞ୍ଜାବର ପଠାନକୋଟ ନିକଟରେ ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ବିନା ଚାଳକରେ ଦୌଡ଼ିଲା ମାଲ୍‌ଗାଡ଼ି। ସେ ବି ପୁଣି ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି ୭୦ କିମି ବେଗରେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ରେଳ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନ

25 Feb 2024 1:20 pm
ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଭାରତୀୟ ସାମ୍ୱାଦିକ ମୃତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆମେରିକାର ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ଥିବା ଏକ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ଭୟାବୟ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଜଣେ ୨୭ ବର୍ଷୀୟ ଭାରତୀୟ ସାମ୍ୱାଦିକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଅନେକ ଲୋକ ଆହତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁତର ଅବସ

25 Feb 2024 1:12 pm
କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ୨୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ କୃଷିଜାତ ଦ୍ରବ୍ୟ ଉପରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ସହାୟକ ମୂଲ୍ୟ (ଏମଏସ୍‌ପି) ଆଇନ ପ୍ରଣୟନ କରାଯିବା ଦାବିରେ କୃଷକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ତେବେ ପୁଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁ

25 Feb 2024 1:09 pm
୩ ଦିନ ହାଲୁକା ବର୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆସନ୍ତା ୨୮ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟର କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ହାଲୁକା ବର୍ଷା ହେବ। ୨୯ ତାରିଖରୁ ପାଗ ଶୁଖିଲା ରହିବ। ତେବେ ଆସନ୍ତା ୪-୫ ଦିନ ଯାଏ ରାତି ତାପମାତ୍ରାରେ ବିଶେଷ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ବର

25 Feb 2024 1:06 pm
ନାରୀର ଲୁହ ଓ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ପୁରୁଷ

କୁହାଯାଏ ଯେ ଜଣେ ନାରୀ (ସୀତା)ଙ୍କ ଲୁହରେ ଧ୍ବଂସ ପାଇଥିଲା ସ୍ବର୍ଣ୍ଣମୟୀ ଲଙ୍କା ଏବଂ ଆଉ ଜଣଙ୍କ (ଦ୍ରୌପଦୀ) ଲୁହରେ ପ୍ରବଳ ପ୍ରତାପୀ କୁରୁବଂଶ। କାହାଣୀଗୁଡ଼ିକ ପୌରାଣିକ ହେଲେ ହେଁ ତାହା ମନରେ ସ୍ବତଃ ପ୍ରଶ୍ନଟିଏ ଉତ୍‌ଥାପନ କ

25 Feb 2024 1:02 pm
ବିଜେପି କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମ

ବୌଦ୍ଧ: ବିଜେପି କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ ବୌଦ୍ଧର କୁଲୁତାଖଳି ଗାଁକୁ ଯାଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଜନହିତକରୀ ଯୋଜନା ବିଶେଷକରି ଚାଷୀଙ୍କ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ପ

25 Feb 2024 12:46 pm
ପାକିସ୍ତାନରେ ୨୦୨୪ ଆରମ୍ଭରୁ ୨୬ ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ଡେସ୍କ: ପାକିସ୍ତାନରେ ୨୦୨୪ର ପ୍ରଥମ ୨ ମାସରେ ଅତି କମରେ ୨୬ ଜଣଙ୍କୁ ଅପରାଧୀମାନେ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସିନ୍ଧ ପୁଲିସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଅନେକ ନୀତି ପ୍ରଣୟନ ସତ୍ତ୍ୱେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ ଅପ

25 Feb 2024 12:31 pm
ମନ୍ କି ବାତ୍‌ରେ ଓଡିଆ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ମନ୍‌ କି ବାତ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ । ରବିବାର ୧୧୦ତମ ମନ କି ବାତ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ। ଆଜିର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଓଡିଆ ଦମ୍ପତ

25 Feb 2024 12:21 pm
ପୁଲିସ୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ

ମାଲକାନଗିରି: ଛତିଶଗଡ କାଙ୍କେର ଜିଲ୍ଲାରେ ପୁଲିସ ଏବଂ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଛି। ପୁଲିସ୍ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୩ ମାଓବାଦୀ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। କାଙ୍କେର ଜିଲ୍ଲା କୋଇଲିବେଡା ଜଙ୍ଗଲରେ ମାଓ ଶି

25 Feb 2024 11:56 am
ମଝି ଚିଲିକାରେ ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା: ହନ୍ତସନ୍ତ ଯାତ୍ରୀ

ଚିଲିକା: କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦରେ ମଝି ଚିଲିକାରେ ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା। ଜହ୍ନିକୁଦାରୁ ସାତପଡା ଯିବାବେଳେ ଡଙ୍ଗାଟି ନଦୀ ମଝିରେ ଫସିରହିଛି। ଡଙ୍ଗାଟିରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ବାଇକ୍ ଓ ୩୦ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। କୌଣସି ଯ

25 Feb 2024 11:24 am
ଦିଲ୍ଲୀ ଚଲୋ ସ୍ଥଗିତ: ଖୋଲିଲା ଦିଲ୍ଲୀ-ହରିୟାଣା ବର୍ଡର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆସନ୍ତା ୨୯ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଚଲୋ ଅଭିଯାନ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ଚାଷୀ ସଙ୍ଗଠନର ଘୋଷଣା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ବର୍ଡର ଧିରେ ଧିରେ ଖୋଲୁଛି। ପଞ୍ଜାବ ଓ ହରିୟାଣାକୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରୁଥିବା ଶମ୍ଭୁ ଓ ଟିକିରି ବର୍ଡରୁ ଦିଲ

25 Feb 2024 11:06 am
ଆରଏସଏସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବୋମା

ଭିଣ୍ଡ: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଭିଣ୍ଡସ୍ଥିତ ଏକ ଆବାସିକ ଅଞ୍ଚଳ ହନୁମାନ ବାଜରିଆରେ ଥିବା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ବୟଂ ସେବକ ସଂଘ(ଆରଏସଏସ) କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ମିଳିଛି ପିନ୍‌ ବୋମା। ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ପିନ୍ ବୋମା ମିଳିବା ପରେ ଅଞ୍ଚଳର

25 Feb 2024 11:06 am
୫୦ ହଜାର କୋଟି ଛୁଇଁବ ଭାରତର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ରପ୍ତାନି

ଡେସ୍କ: ପ୍ରତିରକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତ ୨୦୨୮-୨୯ ସୁଦ୍ଧା ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ରପ୍ତାନି ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବ ବୋଲି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି। ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସଂସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ପ

25 Feb 2024 11:04 am
କ୍ୱାଡ୍ ଗୋଷ୍ଠୀ ବିଶ୍ୱର ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ –ଜୟଶଙ୍କର

ଡେସ୍କ: ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ ଜୟଶଙ୍କର ଦୃଢ଼ୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ କ୍ୱାଡ୍ ଚାରିଟି ବୃହତ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି, ଯାହା ଏକ ମୁକ୍ତ ଏବଂ ସମାଵେଶୀ ଭାରତ-ପ୍ରଶାନ୍

25 Feb 2024 10:24 am
ଏନଏସି ଘୋଷଣା କରାନଯିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଲୋଇସିଂହା ଓ ବୌଦ୍ଧ ପୁରୁଣା କଟକ ବନ୍ଦ

ବଲାଙ୍ଗୀର: ଲୋଇସିଂହାରେ ୧୨ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ଲୋଇସିଂହାକୁ ଏନଏସି ଘୋଷଣା କରାନଯିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ଲୋଇସିଂହା ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ସକାଳ ୬ଟାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ଯାଏଁ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯା

25 Feb 2024 10:21 am
ମିଛ ସମ୍ବାଦ –ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୩ରେ ହେବନି ନିର୍ବାଚନ ଘୋଷଣା

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୪ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀର ନକଲି ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍ ମେସେଜକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ଡେସ୍କ: ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀକୁ ନେଇ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଥିବା ଏକ ନକଲି ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍ ମେସେଜକୁ ନିର୍ବାଚନ

25 Feb 2024 10:13 am
ଧରାପଡିଲା ନକଲି ନୌସେନା ଅଧିକାରୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ନକଲି ନୌସେନା ଅଫିସର ଗିରଫ । ତାଙ୍କ ନାଁ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର। ସେ ନିଜକୁ ନୌସେନା ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇରେ ଚାକିରି କରୁଥିବା ମାଟ୍ରିମୋନିଆଲ୍ ସାଇଟ୍‌ରେ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ। ଜଣେ ପୀଡିତାଙ୍କ ସହ ଅନ୍

25 Feb 2024 9:55 am
ଏନଏସି ଘୋଷଣା ଦାବି: ସୋମବାର ବୀରମହାରାଜପୁର ବନ୍ଦ ଡାକରା

ବୌଦ୍ଧ: ଏନଏସି ଘୋଷଣା ଦାବି ପୂରଣ ନହେବାରୁ ପ୍ରତିବାଦ କରାଯାଇଛି। ଦୀର୍ଘ ଦିନର ଦାବି ପରେ ବି ବୌଦ୍ଧ ମନମୁଣ୍ଡା ନୂଆ ଏନଏସି ତାଲିକାରୁ ବାଦ୍ ପଡିବା ପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବଢିଛି। ଏଥିପାଇଁ କଣ୍ଟାମାଳ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ମନମୁଣ୍ଡାବାସୀ

25 Feb 2024 9:38 am
ନ୍ୟୁୟର୍କର ହାର୍ଲେନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୨୭ ବର୍ଷୀୟ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ ମୃତ

ଡେସ୍କ: ଆମେରିକାର ନ୍ୟୁୟର୍କର ହାର୍ଲେନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଜଣେ ୨୭ ବର୍ଷୀୟ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ଫାଜିଲ ଖାନ୍ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ନ୍ୟୁୟର୍କସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସ ଏ ନେଇ ଶୋକ ପ୍ର

25 Feb 2024 9:21 am
ସୁଦର୍ଶନ ସେତୁର ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକାର୍ପିତ ହୋଇଛି ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ କେବୁଲ ବ୍ରିଜ୍ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜି(ରବିବାର) ଦେଶବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁଜୁରାଟର ଦ୍ବାରକାରେ ସୁଦର୍ଶନ ସେତୁର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ମୋଦୀଙ୍କର ଡ୍ରିମ୍

25 Feb 2024 9:19 am
ପୁଲିସ ଜାଲରେ ପଡ଼ିଲା ବିଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ

ରେଙ୍ଗାଲିକ୍ୟାମ୍ପ: ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ସ୍କୁଟିରେ ଦୋକାନୀ ମାନଙ୍କୁ ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ମଦ ବେପାରୀକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଅତାବିରା ପୋଲିସ ଅନେକ ଦିନରୁ ଜାଳ ବିଛାଇ ରହିଥିଲା। ସେହି ଜାଲରେ ଧରପଡ଼ିଛି ଉକ୍ତ ମଦ ବେପାରୀ। ମଦ ବେ

25 Feb 2024 9:03 am
ଅଯୋଧ୍ୟାରୁ ଫେରିଥିବା ବାଇକ ଅଭିଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭବ୍ୟ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଆଠଗଡ଼: ସ୍ୱରସ୍ବତୀ ପୂଜା ଦିନ ତିନିଜଣ ରାମଭକ୍ତ ଆଠଗଡରୁ ବାଇକ ଯେଗେ ଅଯୋଧ୍ୟା ଯାଇ ରାମ ଲାଲାଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରି ସେଠାରେ ଓଡିଶୀ ନୃତ୍ୟ ପଦର୍ଶନ କରି ପ୍ରଶଂସିତ ହୋଇଥିଲେ। ଶନିବାର ସେମାନେ ଫେରିବା ପରେ ଆଠଗଡର ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ପ

25 Feb 2024 8:59 am
କେମିତି କଟିବ ଏ ସପ୍ତାହ –ଜାଣନ୍ତୁ ଭାଗ୍ୟଫଳ

ମେଷ: ରବିବାର ଓ ସୋମବାର କର୍ମ ଅନୁସାରେ ଫଳ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦାନ କରିପାରନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଗୁରୁବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯତ୍ନଶୀଳ ହେବେ। ଆୟ ଅପେକ୍ଷା ବ୍ୟୟ ଅଧିକ ହେବ। ଶୁକ୍ରବାର ଓ ଶନିବାର ପ୍ରତିଷ୍ଠାଯୁ

25 Feb 2024 7:54 am
କୁଅ ଭିତରୁ ହରିଣ ଉଦ୍ଧାର

ଚୌଦ୍ୱାର: କୁଅରେ ପଡିଯାଇ ଛଟପଟ ହେଉଥିବା ଏକ ହରିଣକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ଚୌଦ୍ୱାର ବନବିଭାଗ। ଶନିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଇନ୍ଦ୍ରାଣୀପାଟଣା ଗ୍ରାମର ରାଜକିଶୋର ସ୍ୱାଇଁ ତାଙ୍କ କୁଅରୁ ପାଣି ଆଣିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର କୁଅରେ ଏକ ହରିଣ ପ

24 Feb 2024 11:27 pm
ମହିଳାଙ୍କ ଘରେ ପଶି ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ ଓ ଲୁଟ

ଗୋପାଳପୁର: ଗୋପାଳପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନାରାୟଣପୁର ହରିଜନ ସାହିରେ ରହୁଥିବା ଜନୈକ ମହିଳାଙ୍କ ଘରେ କିଛି ମହିଳା ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପଶି ଆକ୍ରମଣ କରିବା ସହ‌ ଲୁଟ କରିଥିବା ନେଇ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି। ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯା

24 Feb 2024 11:05 pm
ପିପିଳିଆ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାପପୁଅଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଟ୍ରକ ଚାଳକ ଗିରଫ

ପାଟଣା : ଘଟଗାଁ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳ ପିପିଳିଆ ଛକରେ ୨୦ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଏକ ଲୁହା ଛଡ଼ ବୋଝେଇ ୭୦୯ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ସ୍କୁଟି ଆରୋହି ବାପପୁଅଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଏନେଇ ଘଟଗାଁ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବା ସହ ତଦ

24 Feb 2024 10:28 pm
ପୁଅ ଗୁଳିରେ ମା’ ଗୁରୁତର

ଭୁବନେଶ୍ବର: ବଡ଼ପୁଅର ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ମା’ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିିଛି। ବାଣିଗୋଚ୍ଛା ଥାନା କଳସଖମଣ ଗାଁରେ ଗୁଳିମାଡ଼। ସାନଭାଇ ସହ ବଚସାରୁ ଦେଶୀବନ୍ଧୁକରୁ ଗୁଳିମାଡ଼ କରିଥିଲେ ବଡ଼ଭାଇ। ସାନ ଭାଇକୁ ଆକ୍ରମଣ ଏବଂ ବନ୍ଧ

24 Feb 2024 10:08 pm
ଭଉଣୀର ଘର ପୋଡି ଭାଇ ଗିରଫ

ପାଟଣା :ପାଟଣା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୂଷାଖୋରୀ ଗ୍ରାମ ପାତ୍ର ସାହିରେ ଭଉଣୀ ସବିତା ପାତ୍ରଙ୍କ ଚାଳିଆ ରୋଷେଇ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ପୋଡିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଭାଇ ନାଣ୍ଡୁ ଓରଫ ନାରଣ ପାତ୍ର (୩୬) ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୂଷାଖୋରୀ ଗ୍ରାମରେ ବାପ ଘରେ

24 Feb 2024 9:22 pm
‘ଓୟୁଟିଆର’ ର ପ୍ରଥମ ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବ ଆସନ୍ତା ୨୭ରେ, ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେବେ ଇସିଏସ୍ ମହାନିର୍ଦେଶକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶା ବୈଷୟିକ ଓ ଗବେଷଣା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ (ଓୟୁଟିଆର) ର ପ୍ରଥମ ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବ ଆସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖ (ମଙ୍ଗଳବାର) ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ଉତ୍ସବରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କୁଳାଧିପତି ତଥା ରାଜ୍ୟପାଳ ରଘୁବର ଦାସ ସଭା

24 Feb 2024 9:11 pm
ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ଏମଏସଏମଇ ଆଗ୍ରୋ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଚାମ୍ବର ଅଫ୍ କମର୍ସ (ଆଇସିସି)ପକ୍ଷରୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସହଯୋଗ (ଆଇସି) ଯୋଜନା ଅନ୍ତର୍ଗତରେ ଅଣୁ, କ୍ଷୁଦ୍ର ଏବଂ ମଧ୍ୟମ ଉଦ୍ୟୋଗ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ (ଏମଏସଏମଇ) ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଆଗ୍ରୋ ଆନ୍ତର୍ଜା

24 Feb 2024 8:58 pm
ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସନ୍ଦେଶଖାଲି ଗସ୍ତ କଲେ ମାନବାଧିକାର ଆୟୋଗ ଟିମ୍

ଡେସ୍କ: ଜାତୀୟ ମାନବାଧିକାର ଆୟୋଗର ୫ ଜଣିଆ ଟିମ୍ ଆଜି ସନ୍ଦେଶଖାଲି ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ବିଜୟ ଭାରତୀ ସାୟାନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ଟିମ୍ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା। ଟିମର ୩ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଜେଲିଆଖାଲି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ

24 Feb 2024 8:39 pm
କେମିତି କମ କରିବେ ବିଜୁଳି ବିଲ

ଡେସ୍କ: ଧୀରେ ଧୀରେ ପାଗ ଗରମ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ସବୁକିଛି ବହୁତ ଥଣ୍ଡା, କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ଭିତରେ ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ଧୀରେ ଧୀରେ ଚାଲିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ ନାହିଁ। ତାହା ହେଉଛି ଆମ ଘରେ ଲାଗିଥିବା ବିଦ୍ୟୁତମିଟର। ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁ ଆ

24 Feb 2024 8:29 pm
ନୂତନ ନଳକୂଅ ଖୋଳିବାକୁ ସାହି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ଦାବି

ଝୁମ୍ପୁରା: ଗ୍ରୀଷ୍ମଦିନ ଆସିବା ଆଗରୁ ସାହି ସାହିରେ ପିଇବା ପାଣି ସଂକଟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଝୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକର ଚଉଠିଆ ଉପର ବେଡା ସାହି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପିଇବା ପାଣି ଟୋପାଏ ନିମନ୍ତେ ଅନ୍ୟ ସାହି ଉପରେ ନିର୍ଭର କ

24 Feb 2024 8:04 pm