ଜଳଖିଆରେ ଖାଆନ୍ତୁ ଦହି,ଜିଲାପି ; ବ୍ରଣ ସହ ଦୂର ହେବ ତ୍ୱଚା ସମସ୍ୟା

ଦହି ଓ ଜିଲାପିକୁ ଖାଇବାକୁ ଅନେକ ପସନ୍ଦ କରିଥାଆନ୍ତି। ଗାଁ ହେଉ ଅଥବା ସହର ସମସ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ଏହାର ଚାହିଦା ଅଧିକ। ବିଶେଷ କରି ଶୀତଦିନେ ଗରମାଗରମ ଜିଲାପି ଓ ସତେଜ ଦହି ସକାଳର ଜଳଖିଆରେ ମିଳିଲେ ତେବେ ସ୍ୱାଦ ସହ ଖୁସି ମିଳିଥାଏ।

5 Dec 2022 4:14 pm
କିଡ୍‌ନୀ ଦେଇ ଲାଲୁଙ୍କୁ ନୂଆ ଜୀବନ ଦେଲେ ଝିଅ ରୋହିଣୀ; ଉଭୟ ଏବେ ଆଇସିୟୁରେ

ପାଟନା: ପୂର୍ବତନ ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ, ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଆରଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ବୃକକ୍‌ ପ୍ରତିରୋପଣ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ସିଙ୍ଗାପୁରରେ ସଫଳତାପୂର୍ବକ ଶେଷ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କ ଝିଅ ରୋହିଣୀ ଆଚାର୍

5 Dec 2022 3:39 pm
କେବେ ଆସିବ ଆପଣଙ୍କ ରାଜଯୋଗ? ଜାଣନ୍ତୁ..

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଜାତକରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବିଷୟରେ ଅନେକ କିଛି ଜଣାପଡିଥାଏ। ଯେକୌଣସି ଜାତକରେ ନବମ ସ୍ଥାନ ଭାଗ୍ୟ ବିଷୟରେ ବହୁ କିଛି ତଥ୍ୟ ଜଣାଇଥାଏ ବୋଲି ମାନ୍ୟତା ରହିଛି। ଜାତକରେ ନବମ ସ୍ଥାନ ଧର୍ମ ଓ କର୍ମ ବ

5 Dec 2022 3:22 pm
ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ବାତ୍ୟା !

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ବାତ୍ୟା । ବଙ୍ଗୋପସାଗର ବାତ୍ୟା। ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଆଉ ଏକ ବାତ୍ୟା। ବାତ୍ୟା ସମ୍ଭାବନା ନେଇ ଭୁବନେଶ୍ୱର ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ୱିଟ ଯୋଗେ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥି

5 Dec 2022 2:17 pm
ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ବର; ବେଦୀରେ ହେଲା ୩ଜଣଙ୍କ ବହାଘର

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର: ଦୁଇ ଯାଆଁଳା ଭଉଣୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ବର । ଗୋଟିଏ ବେଦୀରେ ହେଲା ୩ଜଣଙ୍କ ବହାଘର । ମିଶିଗଲା ମନ, ମିଶିଗଲା ହୃଦୟ, ଆଉ ତିନି ଜଣଙ୍କ ପାପୁଲିର ରୋଖା ଯୋଡି ହୋଇ ପଡ଼ିଗଲା ହାତଗଣ୍ଠି । କଥାଟା ଟିକେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଲଗା ଲାଗୁଥ

5 Dec 2022 2:15 pm
ହକି ବିଶ୍ୱକପ ଟ୍ରଫି ପରିକ୍ରମାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ନବୀନ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଏଫଆଇଏଚ ଓଡ଼ିଶା ପୁରୁଷ ହକି ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୩ ଟ୍ରଫି ପରିକ୍ରମା ଅଭିଯାନ ସୋମବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିସହ ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ସଭାପତି ଦି

5 Dec 2022 1:42 pm
ଅକ୍ଷୟ ପରିଜାଙ୍କ ନିକଟରୁ କିଛି ନେଇନାହିଁ, ତଦନ୍ତ କରୁ ସିବିଆଇ; ଅର୍ଚ୍ଚନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଲେଡି ବ୍ଲାକମେଲ କ୍ୱିନ୍‌ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗଙ୍କୁ ଆଜି କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଛି । ଝାରପଡ଼ା ଜେଲରୁ ତାଙ୍କୁ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷାର ସହ ନେଇ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରିଛି ପୁଲିସ । କୋର୍ଟରୁ ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କୁ ରିମାଣ୍

5 Dec 2022 1:41 pm
ଦୁର୍ଘଟଣା ଗ୍ରସ୍ତ ଗ୍ୟାସ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଗଲା ରାୟପୁର ; ଯାତାୟତ ସ୍ଵାଭାବିକ

ଭବାନିପାଟଣା : ଗତକାଲି ଭୋର୍ ରେ ଭବାନିପାଟଣା ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଷ୍ଟିପଡା ନିକଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଗ୍ରସ୍ତ ଗ୍ୟାସ ଟ୍ୟାଙ୍କରକୁ ଆଜି ସକାଳେ ସ୍ଵାଭାବିକ କରାଯାଇଥିଲା । ପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଇଞ୍ଜିନ ଲଗାଯିବା ପରେ ଗ୍ୟାସ ଟ୍ୟାଙ୍କର

5 Dec 2022 1:16 pm
ବସ ଅପେକ୍ଷାରେ ଥିଲେ ; ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗଲା ୬ ଜୀବନ

ରତଲାମ : ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରତଲାମରେ ବଡ ଧରଣର ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ନେଇ ସୋମବାର ଖବର ମିଳିଛି। ଏଠାରେ ଟ୍ରକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାୟ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଚାଲି ଯାଇଛି। ଏହାସହ ଅନେକ ଲୋକେ ଆହତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କର

5 Dec 2022 12:29 pm
ଶୀତରେ ଖାଆନ୍ତୁ ଶାଗ ; ଲାଭ ଜାଣିଲେ ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ଶରୀରର ରୋଗପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ପନିପରିବା ମଧ୍ୟରେ ଶାଗର ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ। ଶୀତ ଋତୁରେ ନିଜ ଦୈନନ୍ଦିନ ଖାଦ୍ୟ ତାଲିକାରେ ବିଭିନ୍ନ କିସମର ଶାଗକୁ ସାମିଲ କରନ୍ତୁ। ଶୀତଦିନେ ମିଳୁଥିବା ମୂଳା ପନିପ

5 Dec 2022 11:41 am
କୋଇଲା ପରିବହନରେ ଚଞ୍ଚକତା ; ୩ ଗିରଫ

ରେଙ୍ଗାଲି : ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ରେଙ୍ଗାଲି ବ୍ଳକ୍ ର ଖିଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ଏନ୍.ଏଲ୍.ସି କମ୍ପାନୀର କୋଇଲା ଖଣି ରୁ ଆର୍ୟାନ୍ ଇସ୍ପାତ୍ କାରଖାନାକୁ କୋଇଲା ପରିବହନ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ଟ୍ରଲର୍ ରେ ୩୦ ଟନ୍ କୋଇଲା ବୋଝେଇ କରାଯାଇଥିଲ

5 Dec 2022 11:21 am
ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଭୂମିକମ୍ପ ଅନୁଭୂତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଭୂମିକମ୍ପ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି । ସକାଳ ୮ଟା ୩୨ ମିନିଟରେ ଭୂକମ୍ପ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଏନସିଏସର ସୂଚନା ଦେଇଛି । ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ଭୂମିକମ୍ପର ତୀବ୍ରତାର ୫.୧ ରହିଥିବା ବେଳେ ବାଂଲାଦେଶ ରାଜଧାନୀ ଢ଼ାକାରେ

5 Dec 2022 11:10 am
ସକାଳ ୯ଟା ସୁଦ୍ଧା ୮.୫% ମତଦାନ; ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଜାରି ହୋଇଛି । ସକାଳ ୯ଟା ସୁଦ୍ଧା ୮.୫% ମତଦାନ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସିଇଓ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସକାଳ ୭ଟାରୁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅପରାହ୍ଣ ୪ଟା ଯାଏଁ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ । ମତଦ

5 Dec 2022 10:01 am
ଥାଇଲାଣ୍ଡ ବେରି ଚାଷ ପ୍ରେମରେ ଶିକ୍ଷକ ଦମ୍ପତି

ପାଟଣା: ଘଟଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସରାସପଶି ଗ୍ରାମର ଶିକ୍ଷକ ଦମ୍ପତି ଡମ୍ବୁରୁଧର ମହାନ୍ତ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ର ସାବିତ୍ରୀ ମହାନ୍ତ ଏବେ ଥାଇଲାଣ୍ଡ ବେରୀ ଓ ବଲ୍ ସୁନ୍ଦରୀ ଚାଷ କରି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛନ୍ତି । ପେଶାରେ ଜଣେ

5 Dec 2022 9:24 am
ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଚଡାଉ; ଚୋରା ମଦ ସହ ୩ ଗିରଫ 

ପାଟଣା: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଅବକାରୀ ଅଧିକ୍ଷକ ନାରାୟଣ ମେହେରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଗତକାଲି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପାଟଣା ଅବକାରୀ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଡିଆନାଳି ଓ ରେଙ୍ଗାଳବେଡା ଗ୍ରାମରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି । ଚୋରା ମଦ ଭାଟି ଉପର

5 Dec 2022 8:41 am
ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଚାପି ହୋଇ ଚାଳକ ମୃତ 

ପାଟଣା: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ତୁରୁମୁଙ୍ଗା ଥାନା ଶରଧାପୁର ବାଉଁଶୁଳି ରାସ୍ତାର ଜଡିଚାତର ନିକଟରେ ଏକ ପାଣି ଟାଙ୍କି ନେଇ ଯାଉଥିବା ଟ୍ରାକ୍ଟର ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟି ପଡ଼ିଛି । ଫଳରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଳକଙ୍

5 Dec 2022 8:36 am
ପୂଜାଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ପାଠ ପଢ଼ୁଛନ୍ତି ୨୧ଜଣ ଛୁଆ

ସମ୍ବଲପୁର: ସମ୍ବଲପୁର ସହରରୁ ମାତ୍ର ୨୫ କିମି ଦୂରରେ ମାନେଶ୍ୱର ବ୍ଲକ ଅର୍ନ୍ତଗତ ହୋତାପାଳ ଗ୍ରାମରେ ୨୧ ଜଣ ଛୁଆଙ୍କୁ ଗାଁର ଯୁକ୍ତ ୨ ପାଠ ପଢ଼ିଥିବା ଯୁବତୀ ପୂଜା କଲେତ ପାଠ ପଢ଼ାଇବାର ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି । ଘରର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା

5 Dec 2022 8:30 am
ଗୁଜରାଟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ; ଭୋଟ ଦେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ଗୁଜରାଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ । ୧୪ଟି ଜିଲ୍ଲାର ୯୩ଟି ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଜାରି ରହିଛି । ଗୁଜରାଟର ବନାସକାଣ୍ଠା, ପାଟନ, ମେହସାଣା, ସାବରକାଣ୍ଠା, ଅରାବଲୀ, ଗାନ୍ଧିନଗର, ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ଆନନ୍ଦ, ଖେଡା, ମହିସା

5 Dec 2022 8:08 am
ଆଜି ୮ ଘଣ୍ଟିଆ ଭଦ୍ରକ ସହର ବନ୍ଦ

ଭଦ୍ରକ: ଆଜି ୮ ଘଣ୍ଟିଆ ଭଦ୍ରକ ସହର ବନ୍ଦ । ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଉଛି । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ମାନେ ପିକେଟିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗାଡ଼ି ମଟର ଅଟକାଉଛନ୍ତି । ସକାଳ ୬

5 Dec 2022 7:32 am
ଭୋଟ୍‌ ଦେଉଛି ପଦ୍ମପୁର; ସବୁଠି ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ସକାଳ ୭ଟାରୁ ଅପରାହ୍ଣ ୪ଟା ଯାଏଁ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ । ଉପ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମୋଟ୍‌ ୩୧୯ ବୁଥର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୩୦୬ଟିର ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରା

5 Dec 2022 7:20 am
୧୨ରେ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ଓକିଲ ସଂଘ ସତ୍ୟାଗ୍ରହ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଆେନ୍ଦାଳନକୁ ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ ଓ କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ପଛରେ ଭାରତୀୟ ଆଇନଜୀବୀ ପରିଷଦ ଓ ରାଜ୍ୟ ଆଇନଜୀବୀ ପରିଷଦର ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଥିବା ଅଭିେଯାଗ ଆଣି ଓକିଲଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏହାକୁ ନିନ୍

5 Dec 2022 7:00 am
୫୦ ଗାଁକୁ ବୁଡ଼ାଉଛି କାଂଶବାଂଶ

ସୋର : ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାରେ ପ୍ରବାହିତ କାଂଶବାଂଶ ନଦୀ। ବର୍ଷା ଋତୁ ଆସିଲେ ନଦୀ ତଟ ଅଞ୍ଚଳ ଲୋକଙ୍କ ଆଖିରୁ ନିଦ ହଜିଯାଏ। କାରଣ ବଡ଼ ଧରଣର ବର୍ଷା ହେବାମାତ୍ରେ ନଦୀ ଉଛୁଳେ, ଏଥିରେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଗାଁର ଲୋକ ଅକଥନୀୟ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶାକୁ ସାମ୍

5 Dec 2022 6:15 am
ସିଇଓଙ୍କୁ ଭେଟି ଦୁଇ ଦଳ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଫେରାଦ

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ପଦ୍ମପୁର : ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ଅନୈତିକ କାମରୁ ନିବୃତି ହୋଇନାହିଁ। ପଦ୍ମପୁରର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଜେଡି ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟୁଥିବାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇର

5 Dec 2022 5:45 am
ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟା ଆରୋପ ଝଡ଼

ପଦ୍ମପୁର : ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନର ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ ପଦ୍ମପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟାକୁ ନେଇ ବାଦାନୁବାଦ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ପାଇକମାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସରେଇକେଲା ଗାଁରେ କିଛି ଲୋକ ଟଙ୍କା

5 Dec 2022 5:30 am
ଜି-୨୦ ପାଇଁ ଆଜି ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଡିସେମ୍ବର ପହିଲାଠାରୁ ଭାରତ ଜି-୨୦ ରାଷ୍ଟ୍ରଗୋଷ୍ଠୀର ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା ପଦ ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ଏକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଭାରତ ଏହି ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିବ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ସମୟରେ ଆବଶ୍ୟକ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଲାଗି ସୋମବାର

5 Dec 2022 5:00 am
ସିବିଏସଇ ଜୋନାଲ ସ୍ତରୀୟ ତିରନ୍ଦାଜ ପ୍ରତିଯୋଗିତା : କଳାହାଣ୍ଡିର ୮ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ଛତିଶଗଡ଼ ଗସ୍ତ

ଲାଞ୍ଜିଗଡ : ଛତିଶଗଡ଼ର ରାୟପୁର ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାଇନାଥପୁରମ୍ ଅଞ୍ଚଳର ମଞ୍ଜିତହସତ ସ୍ଥିତ ଗ୍ରେଟ ଇଣ୍ଡିଆ ସ୍କୁଲ ଠାରେ ୫ ତାରିଖ ସୋମବାରଠାରୁ ୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହେବାକୁ ଥିବା ସିବିଏସଇ ଜୋନାଲ ସ୍ତରୀୟ ତିରନ୍ଧାଜ ପ୍ରତିଯୋଗୀତ

5 Dec 2022 2:00 am
କାମ କର ନଚେତ୍‌ ପଦ ଛାଡ଼

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ରବିବାର ଦଳର ଷ୍ଟିୟରିଂ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ବୈଠକରେ ଖଡଗେ ଦଳୀୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ କଡା ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯେଉଁ କର୍ମ

5 Dec 2022 1:30 am
ଧର୍ମାନ୍ତର ଆଇନ ଉପରୁ ରହିତାଦେଶ ଉଠାଅ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବଳପୂର୍ବକ ଧର୍ମାନ୍ତରୀକରଣ ରୋକିବା ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ରଣୟନ କରିଥିବା ଆଇନ ଉପରୁ ରହିତାଦେଶ ଉଠାଇବା ଲାଗି ଗୁଜରାଟ ସରକାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଧର୍ମାନ୍ତରୀକରଣ ରୋକିବାକୁ ଗୁଜରାଟ ସରକାର

5 Dec 2022 1:15 am
ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ଟିକା କିଣିବାକୁ ଜିନ୍‌ପିଙ୍ଗ ଅମଙ୍ଗ

ୱାଶିଂଟନ : ଚୀନରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଟିକାକରଣ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି। ସଂକ୍ରମଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ଟିକାକରଣ ଉପ​ରେ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଉଥିବାବେଳେ ଦେଶରେ ଆବଶ୍ୟକ ଟିକାର ଅଭାବ ଦେଖାଯାଇ

5 Dec 2022 1:00 am
ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ତିଗିରିଆ : ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ-ନରସିଂହପୁର ୬୫ନଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ତିଗିରିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିନ୍ଧାଣିମା ବାଇପାସ୍ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ ଶନି

5 Dec 2022 12:15 am
ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା

ତିଗିରିଆ : ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ତିଗିରିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିନ୍ଧାଣିମା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବ ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ଏହି ଖବର ସ୍ଥାନୀୟ ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକ ଏବଂ ନିଜ ଗ୍

5 Dec 2022 12:00 am
ହକି ବିଶ୍ୱକପକୁ ନେଇ ଉତ୍ସାହ ; ରାହାଗିରିରେ ଝୁମିଲା ରାଉରକେଲା

ରାଉରକେଲା : ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ବିଶ୍ବକପ୍‌ ୨୦୨୩କୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ହର୍ଷ ଉଲ୍ଲାସର ସହ ସ୍ବାଗତ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ନିଆରା ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ରାଉରକେଲା ମହାନଗର ନିଗମ (ଆରଏମ‌ସି) ଓ ରାଉରକେଲା ସ୍ମାର୍ଟ ସିିଟି ଲିମିଟେଡ (

4 Dec 2022 11:45 pm
ଆନାଡ୍ରୋନ ସିଷ୍ଟମ ଓଡିଶାରେ ଆର ଆଣ୍ଡ ଡି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥାପନ କରିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଓଡିଶାର ଟାର୍ଗେଟ ଡ୍ରୋନ ଉତ୍ପାଦନକାରୀ ଆନାଡ୍ରୋନ ସିଷ୍ଟମ ରାଜ୍ୟରେ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଡ୍ରୋନ ଉପଲବ୍ଧ କରାଇବା ପାଇଁ ଏକ ବିକଶିତ ଆର ଆଣ୍ଡ ଡି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଓଡିଶା ମେକ ଇନ ଇଣ୍ଡିଆ କନକ୍

4 Dec 2022 11:44 pm
ଏସ୍‌ଏସ୍‌ବି ଅଧ୍ୟାପକ ସଂଘର ‘ସମାନ କାମକୁ ସମାନ ଦରମା’ ଦାବି

ଯାଜପୁର : ସମାନ କାମକୁ ସମାନ ଦରମା ଦାବିରେ ଯାଜପୁର ଜିଲା ଏସ୍‌ଏସ୍‌ବି ଅଧ୍ୟାପକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଚଣ୍ଡଖୋଲସ୍ଥିତ ଆଇବିଠାରେ ଏକ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜିଲା ଏସ୍‌ଏସ୍‌ବି ସଂଘର ସମ୍ପାଦକ ତଥା ବିବି ସ

4 Dec 2022 11:39 pm
୨୫ ବର୍ଷରେ ସମ୍ବଲପୁର ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ

ସମ୍ବଲପୁର : ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ-୨୦୨୩ ପାଇଁ ସମ୍ବଲପୁରର ଆୟୋଜକ କମିଟିର ବୈଠକ ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ସଂଯୋଜକ ଏବଂ ସମସ୍ତ ବିଭାଗର ଆବାହକମାନଙ୍କ ସହିତ ମହୋତ୍ସବର ନୋଡାଲ ଅଧିକାରୀ ମାନେ ସ

4 Dec 2022 11:30 pm
ପୁରୁଷ ବନ୍ଧ୍ୟାକରଣ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଆଠଗଡ : ବ୍ରହ୍ମପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଅଧିନ ମେଘା ସେକ୍ଟରର ଗାଁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ସମୂହ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ୧୫ଦିନ ବ୍ୟାପି ଚାଲିଥିବା ପୁରୁଷ ବନ୍ଧ୍ୟାକରଣ (ଏନଏସଭି) ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରବିବାର ଧାଇପୁର ଓ ବେଣ୍ଟପଦା

4 Dec 2022 11:15 pm
ବଚ୍ଚନ ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦଘାଟିତ

ଚୌଦ୍ୱାର: ସ୍ଥାନୀୟ ଓଟିଏମ ହାଇସ୍କୁଲ ଖେଳ ପଡିଆରେ ବଚ୍ଚନ ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। କଟକ ଜିଲା ଆଥଲେଟିକ ଆସୋସିଏସନ ଓ ଚୌଦ୍ୱାର ୟୁଥ୍ ଆସୋସିଏସନ ଫୁଟକ୍ଲବ କ୍ଲବର ମିଳିତ ଆୟୋଜନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଟୁ

4 Dec 2022 11:04 pm
ୟୁରୋପୀୟନ ସଂସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ଛାୟାକାର କରୁଣାକର ଶତପଥି ସମ୍ମାନୀତ 

ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁରର ସ୍ୱନାମ ଧନ୍ୟ ଛାୟାକାର କରୁଣାକର ଶତପଥି ୟୁନିସ୍କୋ ଦ୍ୱାରା ମାନ୍ୟତାପ୍ରାପ୍ତ ଫ୍ରାନ୍ସର ଫଟୋଗ୍ରାଫି ସଂସ୍ଥା ଇଏଫଆଇଏପି ଦ୍ୱାରା ସମ୍ମାନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଇଏଫଆଇଏପି ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରିଥିବା

4 Dec 2022 11:00 pm
ନାବାଳିକାକୁ ଅପହରଣ ଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ, ଯୁବକ ଗିରଫ

ଫୁଲବାଣୀ: କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଥାନା ଅଂଚଳରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିକିଛି। ଜଣେ ୧୭ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାକୁ ବିବାହର ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇ ପ୍ରଥମେ ଅପହରଣ ଓ ପରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ୨୧ ବର୍ଷର ଯୁବକ

4 Dec 2022 10:20 pm
ସପ୍ତଦଶ ବୌଦ୍ଧ ପୁସ୍ତକମେଳାର ତୃତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା

ବୌଦ୍ଧ: ସ୍ଥାନୀୟ କଚେରୀ ଖେଳ ପଡିଆଠାରେ ଜିଲ୍ଲା ଜର୍ଣ୍ଣାଲିଷ୍ଟ ଫୋରମ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ସପ୍ତଦଶ ବୌଦ୍ଧ ପୁସ୍ତକମେଳାର ତୃତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୁସ୍ତକମେଳା କମିଟି ତରଫରୁ ‘ଆଗାମୀ ସମ୍ଭାବନାରେ ବୌଦ୍ଧର କଳା, ସଂସ୍କୃତି, ଐତିହ୍ୟ

4 Dec 2022 10:15 pm
ସପ୍ନେ ସେତୁ ଉପରେ ରହିଛି ବାଇକ, ଯୁବକ ନିଖୋଜ

ରେଙ୍ଗାଲି: ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାର ରେଙ୍ଗାଲି ପାର୍ଶ୍ବରେ ଥିବା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଉପରେ ନିର୍ମିତ ସପ୍ନେ ସେତୁ ଉପରେ ବାଇକ ଛିଡ଼ା କରି ବାଇକ୍ ଆରୋହୀ କୁଆଡେ ନିଖୋଜ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବାଇକ୍ ଆରୋହୀର ସ୍ଥିତାବସ୍ଥା ନେଇ ନାନା ଆ

4 Dec 2022 10:13 pm
ମିଳୁନି କାମଧନ୍ଦା, ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଶ୍ରମିକ

ଦେବଗଡ଼:ଗ୍ରାମାଂଚଳର ବିକାଶ ସମେତ ଓ କାମଧନ୍ଦା ପାଉନଥିବା ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ କର୍ମନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଦାନ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସରକାର ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ କର୍ମନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା(ମନରେଗା)ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର କେତେକ

4 Dec 2022 10:12 pm
ନିଶା ନିବାରଣ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ: ସତ୍ୟବାଦୀ ଥାନା ପରିସରରେ ଆଜି ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ ଆଭା ତରଫରୁ ଏକ ନିଶା ନିବାରଣ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଜାତୀୟ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ, ଭାରତ ସରକାର ଓ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ସଂଯ

4 Dec 2022 10:12 pm
ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଚାଲି ଚାଲି ଯାଉଥିବା ନାବାଳକକୁ ଉଦ୍ଧାର

ବୌଦ୍ଧ: ଆଜି ସଂଧ୍ୟା ସମୟରେ ବାଉଁଶୁଣୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତାଲସରଡା ନିକଟରୁ ଜଣେ ୭ ବର୍ଷର ପିଲାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ ୫୭ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ସିଙ୍ଗାରୀ ଠାରୁ ବୌଦ୍ଧ ଅଭିମୁଖେ ଏକୁଟିଆ ଚାଲିଚାଲି ଯାଉ

4 Dec 2022 10:10 pm
ବିଫଳତାର ସୋପାନରେ ସଫଳତାର ସ୍ପନ୍ଦନ

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି: ସେ ନିଜେ ନିଜର ଇତିହାସକୁ କହିଥାନ୍ତି,”ବିଫଳତାର ସୋପାନରେ ସଫଳତାର ସ୍ପନ୍ଦନ”। କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ମାଟିରେ ପଲ୍ଲବିତ ଏଇ ମଣିଷ ଦଶମ ପାସ କଲାପରେ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପାଦ ପକାଇବାର ସୁଯୋଗ ପାଇନଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ସମୟଚକ୍

4 Dec 2022 10:09 pm
୧୩୪ ଏକର ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛ ନଷ୍ଟ କଲା ପୁଲିସ ଓ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ

ଫୁଲବାଣୀ: କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ଅପରେସନ ନୀଳ ଜହର ବା ବେଆଇନ ଗଞ୍ଜେଇ କଟା ଅଭିଯାନ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଜିଲ୍ଲାର ଗୋଛାପଡା ଥାନା ଓ ଜିଲ୍ଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ୧୩୪ ଏକର ବେଆନ ଗଂଜେଇ ଗଛ ପୁଣ

4 Dec 2022 10:07 pm
ଧାରଣାରେ ଅଙ୍ଗନବାଡି କର୍ମୀ, ଛତୁଆ ବାଣ୍ଟିଲେ ସୁପରଭାଇଜର

ମୋହନା: ଅଙ୍ଗନବାଡି ସଂଘର କର୍ମୀ ଓ ସହାୟିକାମାନେ ନଭେମ୍ବର ୨୧ରୁ ସମନ୍ୱିତ ଶିଶୁ ବିକାଶ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। ଯାହା ଫଳରେ କୋମଳମତି ଶିଶୁ ଗରମ ଖାଦ୍ୟ, ଛତୁଆ, ଅଣ୍ଡା, ବାଦାମ ଲଡୁ ଆଦି ଖାଦ୍ୟ ପାଇ

4 Dec 2022 10:06 pm
ଉତ୍କଳରେ ଆନ୍ତଃମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ହକି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ, ଉଦଘାଟନ କଲେ କୁଳପତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାୟ ପରିସରରେ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ବହୁମୁଖୀ କ୍ରୀଡାଙ୍ଗନ ଠାରେ ଦୁଇଦିନିଆ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା ହକି ଆନ୍ତଃମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଅଛି। ଉଦଘାଟନ ଉତ୍ସବରେ କୁଳପତି ପ୍ର

4 Dec 2022 8:29 pm
ରୋମାଞ୍ଚକର ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତକୁ ୧ ୱିକେଟରେ ହରାଇଲା ବାଂଲାଦେଶ

ଢାକା : ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ବାଂଲାଦେଶର ରୋମାଞ୍ଚକର ବିଜୟ। ଅନ୍ତିମ ୱିକେଟ ପାଟନରସିପକୁ ଭାଙ୍ଗି ନ ପାରି ୧ ୱିକେଟରେ ହାରିଲା ଭାରତ। ଦଶମ ୱିକେଟରେ ୫୧ରନ ସଂଗ୍ରହ କରି ଜିତିଲା ବାଂଲାଦେଶ। ମେହିଦି ହାସନ ମିରାଜଙ୍କ ଅପରାଜିତ ୩୮

4 Dec 2022 8:05 pm
ଚାର୍ଜସିଟରୁ ନାମ କାଟି ଦେବାକୁ ନେଉଥିଲେ ୨୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ, ଆଇଆଇସିଙ୍କୁ ଧରିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ

ବଲାଙ୍ଗିର: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ସିନ୍ଧେକେଲା ଥାନା ଆଇଆଇସି। ୨୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବାବେଳେ ଆଇଆଇସିଙ୍କୁ ଧରିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ। ଚାର୍ଜସିଟରୁ ନାମ କାଟିବା ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିଲେ ଆଇଆଇସି ଆଲୋକ ବେହେରା। ଧରାପଡ଼ିବା ପର

4 Dec 2022 6:48 pm
ମହାସମାରୋହରେ ପାଳନ ହେଲା ଆଦିବାସୀ ପରମ୍ପରାର ପର୍ବ ‘ଗୁଡିଚଗା’

କଲମପୁର : ଆଦିବାସୀ ଶକ୍ତି ସ୍ୱରୁପା ଧରଣୀ ଏବଂ ଧର୍ମ ରୂପୀ ସୂର୍ଯ୍ୟର ଉପାସକ। ଧରଣୀ ଦେବୀଙ୍କୁ ଧରଣୀ ପେନୁ ଭାବେ ପୂଜା କରିଥାନ୍ତି ଆଦିବାସୀ। ଧରଣୀ ପେନୁଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଆଦିବାସୀ ‘ଟୋକିପର୍ବ’ ପାଳନ କରିଥାନ୍ତ

4 Dec 2022 6:47 pm
ଦୁଇ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ୱୟ ଅଭାବ; ପାନୀୟ ଜଳ ପାଇଁ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ଭୋଗୁଛନ୍ତି ଦେପୁର ଗ୍ରାମବାସୀ

କଲମପୁର: ଲୋକଙ୍କୁ ବିଶୁଦ୍ଧ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ସରକାର କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସବୁ ଅନୁଦାନରୁ ନିର୍ମାଣ ହେଉଛି ପ୍ରକଳ୍ପ ପରେ ପ୍ରକଳ୍ପ। କିନ୍ତୁ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ସେବାରେ ଲାଗି ପାରୁନାହିଁ ଏହ

4 Dec 2022 6:39 pm
ଆସନ୍ତାବର୍ଷରୁ ଏମ୍‌ସ ହେବ ଇ-ହସ୍ପିଟାଲ, ପେପରଲେସ ହେବ ଏମ୍‌ସ ଚିକିତ୍ସା ସମ୍ପର୍କିତ ପଞ୍ଜୀକରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଭୁବନେଶ୍ବର: ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପେପରଲେସ ହେବ ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଆୟୁର୍ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ (ଏମ୍‌ସ) ଚିକିତ୍ସା ସମ୍ପର୍କିତ ପଞ୍ଜୀକରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ଆସନ୍ତାବର୍ଷରୁ ଏମ୍‌ସ ହେବ ଇ-ହସ୍ପିଟାଲ। ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଏମ୍‌ସ ଗସ୍ତବେ

4 Dec 2022 6:17 pm
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଡ୍ରୋନ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣା: ଖୁବଶୀଘ୍ର ଗିରଫ ହେବେ ଭିଡିଓଗ୍ରାଫର୍- ଏସ୍‌ପି

ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଡ୍ରୋନ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣାରେ ରବିବାର ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ କନୱର ବିଶାଲ ସିଂହ। ​‌ସେ କହିଛନ୍ତି, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣାକୁ ପୁଲିସ ଗୁରୁତ୍ବର ସହିତ ନେଇଛି। ଭିଡିଓଗ୍ରାଫ

4 Dec 2022 4:04 pm
ସବାରୀ ବଦଳରେ ଉଠିଲା କୋକେଇ: ବରଣମାଳା ବେଳେ ଟଳିପଡ଼ିଲେ କନ୍ୟା

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମଲିହାବାଦର ଏକ ଘରେ ବିବାହର ଆନନ୍ଦ କ୍ଷଣିକରେ ଶୋକରେ ପରିଣତ ହୋଇଗଲା। ବରଣମାଳା ସମୟରେ ମଣ୍ଡପ ଉପରେ ହଠାତ୍‌ ଚାଲିଗଲା ବଧୂର ଜୀବନ। ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଘଟିଛି ଏହି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା। ଭଦୱାନା ଗ୍ରାମ ନ

4 Dec 2022 2:46 pm
୧୮ ବର୍ଷ ପରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଥାନା ପରିସରରୁ ଉଠିଲା ଦୁଇ ପୋଡ଼ା କମାଣ୍ଡର ଜିପ୍‌

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର: ଦୀର୍ଘ ୧୮ ବର୍ଷ ପରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଥାନା ହତାରୁ ଉଠିଲା କମାଣ୍ଡର ଜିପ୍‌ । ମାଓବାଦୀ ମାନେ ଦୀର୍ଘ ୧୮ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ପୋଡିଦେଇଥିବା ଦୁଇଟି କମାଣ୍ଡର ଜିପକୁ ଆଜି ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଥାନା ପରିସରରୁ ହଟାଯାଇଛି । ୨୦୦୪ ମ

4 Dec 2022 1:50 pm
ବଧୂ ସାଜିବେ ଦୁଇ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ; ଆଜି ବାହାଘର

ଫୁଲବାଣୀ: ସରକାରଙ୍କ ଆକର୍ଷଣୀୟ ପ୍ୟାକେଜରେ ଆକର୍ଷିତ ହୋଇ ସମାଜର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ମନ ବଳାଇ ୨ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ନନ୍ଦିନୀ ଓ କରୁଣା କନ୍ଧମାଳ ଏସପିଙ୍କ ନିକଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେ ଦୁହେଁ ଅବିବ

4 Dec 2022 1:42 pm
ଅମ୍ଳାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉପରେ ସଚେତନତା କର୍ମଶାଳା

ଫୁଲବାଣୀ: ରକ୍ତ ହୀନତା ଦୂର କରିବା ଓ ଏହାକୁ ସାମୂହିକ ଭାବେ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ଫିରଙ୍ଗିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଭାଗୃହରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଅମ୍ଳାନ ଯୋଜନା ଉପରେ ଏକ ସଚେ

4 Dec 2022 1:32 pm
ଘରୋଇ କଳହରୁ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି; ପୁତୁରା ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ଖୁଡି ଗୁରୁତର

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର: ଘରୋଇ କଳହରୁ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି । ପୁତୁରା ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ଖୁଡି ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି । ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ତରଭା ରଥପଡ଼ାରେ ଏପରି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଖୁଡିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ବଲାଙ୍ଗୀ

4 Dec 2022 1:16 pm
ଦିଲ୍ଲୀ ମହାନଗର ନିଗମ ନିର୍ବାଚନ; ଭୋଟ୍‌ ଦେଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ମହାନଗର ନିଗମ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଜାରି ରହିଛି । ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନର ୨୫୦ ୱାର୍ଡ ପାଇଁ ୧୩୪୯ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିଜର ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି । ଆଜି ନିର୍ବାଚନ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଫଳାଫଳ ଆସନ

4 Dec 2022 12:30 pm
ହୀରାଖଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟ ଓ ସମ୍ବଲପୁରୀ ଭାଷାକୁ ସମ୍ବିଧାନର ଅଷ୍ଟମ ଅନୁଚ୍ଛେଦରେ ସାମିଲ ପାଇଁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଯାତ୍ରା

ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାଖଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟ ଓ ସମ୍ବଲପୁରୀ ଭାଷାକୁ ସମ୍ବିଧାନର ଅଷ୍ଟମ ଅନୁଚ୍ଛେଦରେ ସାମିଲ କରିବା ନିମନ୍ତେ ସମ୍ବଲପୁରୀ ଭାଷା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦ ଓ ହୀରାଖଣ୍ଡ ସାମୁଖ୍ୟର ମିଳିତ ଆହ୍ୱାନ କ୍ରମେ ରାଜଧାନୀ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଆସନ

4 Dec 2022 11:43 am
ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଫୁଲବାଣୀ: ବିଭିନ୍ନ ଦାବିନେଇ ରାଇକିଆ ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରର କାର୍ଯ୍ୟରତ ସମସ୍ତ ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ବହୁମୁଖୀ ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରିଦର୍ଶକ ମିଳିତ ମହାସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରାଇକିଆ ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍

4 Dec 2022 11:09 am
ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ରସଙ୍ଗ; ବର୍ଷା-ଅନୁଭବ ମାମଲା ଶୁଣାଣି ୧୬ରେ

କଟକ: ବର୍ଷା-ଅନୁଭବ ମାମଲାର ଡିସେମ୍ବର ୧୬ରେ ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ହାଇକୋର୍ଟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଶନିବାର ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ବିଚାରପତି କୃଷ୍ଣରାମ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପୀଠରେ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ବର୍ଷାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମହଲତ ଲୋଡାଯାଇ

4 Dec 2022 10:26 am
ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ; ପ୍ରଚାର ଶେଷ, ଆସନ୍ତାକାଲି ଭୋଟ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ବର: ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଚାଲିଥିବା ମାରାଥନ ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶେଷ ହୋଇଛି। ପୁଲିଂ ଅଧିକାରୀ ବୁଥ୍‌ ମୁହଁା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଯେପରି ବାହାର ଲୋକ ନ ରହନ୍ତି ସେଥିପ୍ରତି

4 Dec 2022 10:01 am
ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ସତ୍ତ୍ବେ ବେଜିଂରେ କରୋନା କଟକଣା କୋହଳ

ବେଜିଂ: ଚୀନ୍‌ରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପୁନର୍ବାର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଚୀନ୍‌ ସରକାର ସେଠାକାର ବିଭିନ୍ନ ସହରରେ କଠୋର କଟକଣା ଜାରି କରିଥିଲେ। ​‌ତେବେ କଟକଣାକୁ ନେଇ ଚୀନ୍‌ରେ ଜନଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା।

4 Dec 2022 9:55 am
ଚୀନ୍‌ ଜାହାଜ ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍‌ଣ ନଜର ରହିଛି : ନୌସେନା ମୁଖ୍ୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତ ମହାସାଗରରେ ଚୀନ୍‌ ଜାହାଜର ଗତିବିଧି ଉପରେ ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ତରଫରୁ ତୀକ୍ଷ୍‌ଣ ନଜର ରଖାଯାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ନୌସେନା ମୁଖ୍ୟ ଆଡମିରାଲ୍‌ ଆର. ହରି କୁମାର। ନୌସେନା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

4 Dec 2022 9:47 am
ବ୍ରିଟିଶ ଇଣ୍ଡିଆ ନ୍ୟାୟିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ପ୍ରତିଫଳନ

ଭାରତରେ ବ୍ରିଟିଶ୍‍ କ୍ଷମତାର ଅଭ୍ୟୁଦୟ ଓ ଉତ୍‍ଥାନର ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ ଉତ୍ତର ଭାରତରେ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଶାସନ ସମ୍ରାଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ନ୍ୟାୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ହାତରେ ଥିଲା। ମୋଗଲ ସମ୍ରାଟମାନେ ଭାରତକୁ ପ୍ରଭାବୀ ଭାବେ ୧୫୨୬

4 Dec 2022 9:40 am
ବିଜ୍ଞାନ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରତି ଏତେ ଅସୂୟା କାହିଁକି?

ପ୍ରତିବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୨୬ ତାରିଖକୁ ଭାରତୀୟ ବୈଜ୍ଞାନିକ ସମାଜ ବିଜ୍ଞାନ ଓ ଶିଳ୍ପ ଗବେଷଣା ପରିଷଦ (ସି.ଏସ.ଆଇ.ଆର)ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ନି​ର୍ଦେଶକ ତଥା ୧୯୪୦ ଓ ୧୯୫୦ ଦଶକର ଭାରତୀୟ ବିଜ୍ଞାନର ମହାନାୟକ ସାର୍‍ ଶାନ୍ତି ସ୍ୱରୂପ ଭାଟନ

4 Dec 2022 9:36 am
ଭାରତ-ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ଆଜି

ମୀରପୁର: ବାଂଲାଦେଶ ବାସିନ୍ଦା କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ବହୁତ ଭଲପାଆନ୍ତି ସତ; ଏବେ ଏହି ଦେଶରେ ଫୁଟ୍‌ବଲ ମାନିଆ। ଫୁଟ୍‌ବଲ ବିଶ୍ବକପ୍‌ ଚାଲୁଥିବା ବେଳେ ମୀରପୁର ବହୁତ କୋଠା ଏବେ ବ୍ରାଜିଲ ଓ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ପତାକାରେ ସଜ୍ଜିତ। ଆଜିଠାରୁ

4 Dec 2022 9:29 am
କ୍ବାର୍ଟର ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଫ୍ରାନ୍‌ସ, ଇଂଲଣ୍ଡ

ଅଲ୍‌ ଖୋର/ଅଲ୍‌ ବାୟତ: ଚଳିତ ଫିଫା ବିଶ୍ବକପର ରବିବାର ଦୁଇଟି ପ୍ରିକ୍ବାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ। ଉକ୍ତ ମ୍ୟାଚରେ ୧୯୬୬ ଚମ୍ପିଆନ ଇଂଲଣ୍ଡ,୧୯୯୮ ଓ ୨୦୧୮ ଚମ୍ପିଆନ ଫ୍ରାନ୍‌ସ ସମେତ ପୋଲାଣ୍ଡ ଓ ସେନିଗାଲର ଆଗକୁ ବଢିବାର ଭ

4 Dec 2022 8:24 am
ଆମେରିକାକୁ ହରାଇ କ୍ବାର୍ଟରରେ ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍‌ସ

ଅଲ୍‌ ରାୟାନ: ଚଳିତ ଫିଫା ଫୁଟବଲ ବିଶ୍ବକପରେ ପ୍ରଥମ ଦଳ ଭାବେ ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍‌ସ କ୍ବାର୍ଟରଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଶନିବାରଠାରୁ ନକ୍‌ଆଉଟ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଥମ ପ୍ରିକ୍ବାର୍ଟରଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳ

4 Dec 2022 8:15 am
ସାପ୍ତାହିକ ରାଶିଫଳ ୦୪-୧୦.୧୨.୨୦୨୨

ମେଷ: ରବିବାର ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବେ। ଆୟ ଅପେକ୍ଷା ବ୍ୟୟ ଅଧିକ ହେବ। ସୋମବାର ଓ ମଙ୍ଗଳବାର କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ବୁଧବାର ଓ ଗୁରୁବାର ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚାନ୍ତର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ। ଶୁକ୍ରବାର ଓ ଶନିବାର ନୂତ

4 Dec 2022 7:46 am
ବୋଲେରୋରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ

ଚାନ୍ଦିପୁଟ: ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ମୋହନା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲୁହାଗୁଡି ଠାରେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏକ ବୋଲେରୋ ଗାଡ଼ିରେ କୈାଣସି ଦୁର୍ବୁତ୍ତ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଗାଡ଼ିର ଶତକଡା ୪୦ ଭାଗ ଜଳି ପୋଡ଼ି ନଷ୍ଟ

4 Dec 2022 7:39 am
ରେଙ୍ଗାଲିରେ ବିଶ୍ବ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଦିବସ ପାଳିତ

ରେଙ୍ଗାଲି: ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାର ରେଙ୍ଗାଲି ଠାରେ ଥିବା ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଆଜି ବିଶ୍ବ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଜୀବନ କିଶୋର ବରୁଆ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ର

4 Dec 2022 7:39 am
ଗଣଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆଠ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଫୁଲବାଣୀ: କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ଏକ୍ସ କ୍ୟାଡ଼ର ଗଣଶିକ୍ଷକ ମାନେ ୮ ଦଫା ଦାବି ବିଇଓଙ୍କ ଜରିଆରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା କାର୍ଯ୍

4 Dec 2022 7:38 am
ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରିଦର୍ଶକ ମିଳିତ ମହାସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ୫ ଦଫା ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ରେଙ୍ଗାଲିକ୍ୟାମ୍ପ: ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଅତାବିରା ବହୁମୁଖି ପୁରୁଷ ମହିଳା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ଓ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପରିଦର୍ଶକ ମିଳିତ ମହାସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ୫ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଆଜି ଅତାବିରା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାର

4 Dec 2022 7:38 am
ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଆଠ ଦଫା ଦାବୀ

ପାତ୍ରପୁର: ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ (ଏକ୍ସ କ୍ୟାଡର) ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ସଂଘ ଡ଼ାକରାରେ ୮ ଦଫା ଦାବୀ ପୂରଣ ନିମନ୍ତେ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ସଂଘର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ମନେ ଏକ ରାଲିରେ ଯାଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍

4 Dec 2022 7:38 am
ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଦିବସ ପାଳିତ

ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼: ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବ୍ଲକ ବିଶ୍ୱନାଥପୁରସ୍ଥିତ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ସାଧନ କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ଆଜି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୀବ କୁମାର ନାଏକଙ୍କ ପ୍ର

4 Dec 2022 1:31 am
ଅଙ୍ଗନୱାର୍ଡ କର୍ମୀ ଓ ସହାୟିକାଙ୍କ ଦାବି ପୂରଣ ସକାଶେ ୯ରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ସମ୍ବଲପୁର: ରାଜ୍ୟର ଲକ୍ଷାଧିକ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ, ସହାୟିକା ଓ ମିନି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା ସଂଘ ଗୁଡିକୁ ନେଇ ଗଠିତ ଅଲ ଓଡ଼ିଶା ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମଚାରୀ ୟୁନିୟନର ଆହ୍ୱାନ କ୍ରମେ ଆସନ୍ତା ୯ ତାରି

4 Dec 2022 1:31 am
ରିଂ ରୋଡରେ ବଢ଼଼ୁଛି ଦୁର୍ଘଟଣା, ପାଲଟିଛି ନିଶୁଳ୍କ ପାର୍କିଂ ସ୍ଥଳ

ସମ୍ବଲପୁର: ଐତିହ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ସମ୍ବଲପୁର ଏକ ବହୁ ପୁରାତନ ସହର ହୋଇଥିବାରୁ ଏହା ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇ ନାହିଁ। ଜବରଦଖଲକାରୀ ମାନଙ୍କ ଭୂସ୍ୱର୍ଗ ଆଖ୍ୟା ପାଇ ସାରିଥିବା ଏହି ସହର ସମୟର ସହିତ ତାର ପୁରାତନ ସ୍ୱରୁପରୁ ନ

4 Dec 2022 1:31 am
କାର୍ଯ୍ୟରତ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ମହାସଂଘର ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ସମ୍ବଲପୁର: ରାଜ୍ୟ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ (ଏକ୍ସ କ୍ୟାଡର) ମହାସଂଘର ସମ୍ବଲପୁର ଶାଖା ତରଫରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଶନିବାର ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରଦତ୍ତ ଦାବିପତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ବାକି ରହିଥିବା ଗଣଶିକ୍ଷକ ମା

4 Dec 2022 1:31 am
ରେଳବାଇ ଅସ୍ଥାୟୀ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା ପାଇଁ ଆନ୍ଦୋଳନ

ସମ୍ବଲପୁର: ରେଳବାଇ ଅର୍ନ୍ତଗତ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଠିକା ଅସ୍ଥାୟୀ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦରମା ପାଇଁ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଛନ୍ତି। ଶନିବାର ସମ୍ବଲପୁର ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଧାରଣା ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ରେଳବାଇ ମଣ୍ଡଳ ପ୍ରବନ୍ଧକ ଓ ଅନ୍

4 Dec 2022 1:30 am
ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଆର୍ନ୍ତଜାତୀୟ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଦିବସ ପାଳିତ

ଫୁଲବାଣୀ: ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଅର୍ନ୍ତଜାତୀୟ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଦିବସ ଫୁଲବାଣୀ ଏଜେଓ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ରଂଜନ କୁମାର କହଁର ଉଦ୍‌‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। କାର୍ଯ୍

4 Dec 2022 1:30 am
ପ୍ରାଦେଶିକ ଶିଶୁବାଟିକା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦ୍‌‌ଘାଟିତ

କେନ୍ଦୁଝରଗଡ଼: ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର କେନ୍ଦୁଝରଗଡ଼ ପରିସରରେ ବିଦ୍ୟା ଭାରତୀ ଶିକ୍ଷା ବିକାଶ ସମିତି ଓଡ଼ିଶା ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶନିବାର ପ୍ରାଦେଶିକ ଶିଶୁବାଟିକା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦ୍‌‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ

4 Dec 2022 12:22 am
ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବାଲ୍‌‌ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପକ୍ଷରୁ ଆର୍ନ୍ତଜାତୀୟ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଦିବସ ପାଳିତ

କେନ୍ଦୁଝରଗଡ଼: ଜାତୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମିଶନ ଅର୍ନ୍ତଗତ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବାଲ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ତରଫରୁ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା ଜିଲ୍ଲା ସଅଳ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଓ ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ର (ଡିଇଆଇସ

4 Dec 2022 12:22 am
ଓଡ଼ିଶା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ର ଓ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସ ଉଦଘାଟିତ

ପାଟଣା: ଘଟଗାଁ ବ୍ଲକ ଓଡ଼ିଶା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଢେଙ୍କିକୋଟ ଟିକିରା ପରିସରରେ ଆଜି ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ନବ ନିର୍ମିତ ୧ ଶହ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସ ଓ ୧ ଶହ ବିଶିଷ୍ଟ ଛାତ୍ରାବାସ ଆଭାଷୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜରିଆରେ ମୁଖ

4 Dec 2022 12:21 am
ଭୋଳବେଡା ନ‌ଇତଳା ସାହିରେ ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ହାତୀ

ପାଟଣା: ଘଟଗାଁ ବ୍ଲକ ଭୋଳବେଡା ପଂଚାୟତ ନଇତଳା ସାହିର ପିତାମ୍ବର ମହାରଣାଙ୍କ ଘର ହାତୀ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ବେଳେ ପରିବାର ଲୋକେ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି। ୨୪ ଘରିଆ ହାତୀ ପଲ କୁଣ୍ଡାପିଠା, ମାଛଭଣ୍ଡାର, ମୁଦ୍ରାବେଡା, ବାଘଘର, ଭ

4 Dec 2022 12:21 am
ଆନ୍ତଃ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଦୌଡ଼ କୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସ୍ୱାମ ପାଟଣା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ରନର୍ସଅପ

ପାଟଣା: ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବାରିପଦା ଷ୍ଟାଡିୟମ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆନ୍ତଃ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଦୌଡ଼ କୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୧୭ଟି ପଦକ ପାଇ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ତରରେ ସ୍ୱାମ ପାଟଣା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ରନର୍ସଅପ

4 Dec 2022 12:21 am
ପ୍ରାଥମିକ ବିଇଡି ସଂଘର ୧୭ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ

ପାଟଣା: ପାଟଣା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୂଷାଖୋରୀ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏଲିମେଣ୍ଟାରୀ(ପ୍ରାଥମିକ) ବିଇଡି ସଂଘର ୧୭ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀପ କୁମାର ବେହେରାଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ବରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ

4 Dec 2022 12:21 am