ହେ ପୁରୁଷୋତ୍ତମ! ଅନୁପମ ତୁମ କମନୀୟ ରୂପକାନ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ବର: “ମୁଡ଼ ସ୍ୱିଙ୍ଗ ଓଡ଼ିଶା” ୟୁ ଟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପକ୍ଷରୁ ପବିତ୍ର ରଥଯାତ୍ରା ଉପଲକ୍ଷେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ ଭଜନ, ଜଗତର ନାଥ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଭକ୍ତି ନୈବେଦ୍ୟ ସ୍ୱରୂପ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଛି। ହେ ପୁ

1 Jul 2022 7:30 pm
‘ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ’ ଏବଂ ‘୮ବର୍ଷର ସେବା, ସୁଶାସନ ଓ ଗରିବ କଲ୍ୟାଣ’ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ

ରଥଯାତ୍ରାରେ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ସାମିଲ ହେଲେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଅଶ୍ବିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ଏବଂ ବିଶ୍ବେଶ୍ବର ଟୁଡୁ ଭୁବନେଶ୍ବର/ପୁରୀ :ବିଶ୍ବ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା ଉପଲକ୍ଷେ ପୁରୀ ଠାରେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସୂଚନା ଏବଂ ପ

1 Jul 2022 7:28 pm
ନୁପୁର ଶର୍ମା ନୁହେଁ ବିଜେପି ଦେଶକୁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ଉଚିତ: କଂଗ୍ରେସ

ଡେସ୍କ: ଦେଶରେ ବିଭାଜନକାରୀ ରାଜନୀତିକୁ ନେଇ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଉପରେ ନୁପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ପରେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଦେଖା ଦେଇଥିବା ବିରୋଧ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଦେଶକୁ କ୍ଷମା

1 Jul 2022 7:21 pm
ଏତଲା ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ନୁପୁରଙ୍କ ଅନୁରୋଧକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ, ବିକଳ୍ପ ପ୍ରତିକାର ପାଇଁ କହିଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ଡେସ୍କ: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଉପରେ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ଏତଲାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ନିଲମ୍ବିତ ବିଜେପି ନେତା ନୁପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ଅନୁରୋଧକୁ

1 Jul 2022 7:05 pm
ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଲା ତାଳଧ୍ବଜ ଓ ଦର୍ପଦଳନ ଓ ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥ

ପୁରୀ: ଶରଧାବାଲିରେ ଲାଗିଲା ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ୩ ରଥ। ଆଜି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ୩ ରଥ ପହଞ୍ଚିଛି। ତାଳଧ୍ବଜ ଓ ଦର୍ପଦଳନ ପରେ ଗହଳି ଲଗାଇ ପଛରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି କାଳିଆ ସାଆନ୍ତ। ଆଜି ରଥଯାତ୍ରା ଅବସ

1 Jul 2022 7:03 pm
ଡାକ୍ତର ଦିବସ ; ବିଧାନଚନ୍ଦ୍ର ରଏଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ଆଜି ଡାକ୍ତର ଦିବସ । ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଚିକିତ୍ସକ ଡକ୍ଟର ବିଧାନଚନ୍ଦ୍ର ରଏଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏମ. ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁ ତାଙ୍କୁ ଗଭୀର ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ଡାକ୍ତରମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସେବା ମାଧ୍ୟ

1 Jul 2022 6:55 pm
ଆଳିଶ ବେଲେଶ୍ୱର ଦେବଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ୨ଟି ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ

ପିପିଲି: ପିପିଲି ଥାନା ସାତଶଙ୍ଖ ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ତେଇସିପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଆଳିଶ ଗ୍ରାମର ଆରାଧ୍ୟ ଠାକୁର ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀବେଲେଶ୍ୱର ଦେବଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ୨ଟି ବହୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ପ୍ରାଚୀନ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ହୋଇଥିବା

1 Jul 2022 6:39 pm
ଶରଧାବାଲିରେ ମହାପ୍ରଭୁ ବଳଭଦ୍ରଙ୍କ ତାଳଧ୍ଵଜ ଏବଂ ମା’ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ଦେବଦଳନ ରଥ

ପୁରୀ : ଶରଧାବାଲିରେ ମହାପ୍ରଭୁ ବଳଭଦ୍ରଙ୍କ ତାଳଧ୍ଵଜ ଏବଂ ମା’ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ଦେବଦଳନ ରଥ

1 Jul 2022 6:17 pm
ଦୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ଶିରୋମଣି ଅକାଳୀ ଦଳର ସମର୍ଥନ

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ : ଏନଡିଏର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ସମର୍ଥନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଓଡ଼ିଶାର ବିଜୁଜନତା ଦଳ, ବିହାର ଜେଡି(ୟୁ), ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶର ୱାଇଏସଆର କଂଗ୍ରେସ, ମାୟାବତ

1 Jul 2022 6:09 pm
ଭକ୍ତ ଦାସିଆଙ୍କ ପୀଠରେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ତୁଳସୀବେଶ

ପିପିଲି: ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ପିପିଲିର ତେଇସିପୁର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ବାଲିଗାଁ ସ୍ଥିତ ଭକ୍ତ ଶିରୋମଣି ଦାସିଆଙ୍କ ଜନ୍ମ ଓ ସାଧନା ପୀଠ ପରିସରରେ ଥିବା ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରତ୍ୟୁଷରୁ ଚ

1 Jul 2022 5:22 pm
ସାମୁହିକ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟଶାଳା ଉଦ୍‍ଯାପିତ

ଫୁଲବାଣୀ: ସ୍ଥାନୀୟ ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ବିଦ୍ୟାଭାରତୀ ତଥା ଶିକ୍ଷା ବିକାଶ ସମିତି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାର ବାଲିଗୁଡ଼ା ଓ ଫୁଲବାଣୀ ସଂକୁଳର ସମସ୍ତ ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିରର ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଓ ଆ

1 Jul 2022 5:20 pm
ନିଆରା ପ୍ରୟାସ, ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କରି ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜଣାଇଲେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ

ରେଙ୍ଗାଲିକ୍ୟାମ୍ପ: ଉତ୍କଳମଣି ଗୋପବନ୍ଧୁ ଦାସଙ୍କ ୯୪ ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କରି ଗୋପନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସେ ହେଲେ ଅତାବିରା ବ୍ଲକ ଟୋପ ହାଇସ୍

1 Jul 2022 5:13 pm
ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ : ନୁପୂର ଶର୍ମାଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଭର୍ତ୍ସନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ନୁପୂର ଶର୍ମାଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଭର୍ତ୍ସନା କରିଛନ୍ତି । ସେ ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସ୍‍ଜିଦ୍‍ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଏକ ସମ୍ବାଦ ଚ୍ୟାନେଲରେ ବିତର୍କ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଫେଟ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଉପରେ ଆପତ

1 Jul 2022 5:08 pm
ପିପିଲିରେ ରଥଯାତ୍ରା ମହାସମାରୋହରେ ସଂପନ୍ନ

ପିପିଲି: କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଦୁଇବର୍ଷ ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ପବିତ୍ର ଘୋଷଯାତ୍ରାରେ ପୁଣି ଥରେ ଭକ୍ତ ଓ ଭଗବାନଙ୍କ ଅପୂର୍ବ ମିଳିନ ହୋଇଛି। ପିପିଲିର ଆରାଧ୍ୟ ଠାକୁର ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀପତିତପାବନ ଦେବ ଭକ୍ତଙ୍କ ଗହଣରେ ଘୋଷଯାତ୍ରା କରି

1 Jul 2022 4:57 pm
ଶିବସେନା ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ; ଜରୁରୀ ଶୁଣାଣିକୁ ମନା କଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଶିବସେନାର ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକ ମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଆବେଦନର ଜରୁରୀ ଶୁଣାଣି କରିବାକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମନା କରିଛନ୍ତି । ଜଷ୍ଟିସ ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ଓ ଜେ.ବି. ପଡ଼ିୱାଲାଙ୍କ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଆସନ୍ତା ୧୧ ତାର

1 Jul 2022 4:43 pm
ପବିତ୍ର ରଥଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ଲାୟନ୍ସ କ୍ଳବ ଅତାବିରା ପକ୍ଷରୁ ଫଳ ବଣ୍ଟନ

ରେଙ୍ଗାଲିକ୍ୟାମ୍ପ : ଆଜି ପବିତ୍ର ରଥଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ଅତାବିରା ଲାୟନ୍ସ କ୍ଳବ ପକ୍ଷରୁ ଅତାବିରା କୁଷ୍ଠାଶ୍ରମଠାରେ ନାରାୟଣମାନଙ୍କୁ ଫଳ, ବିସ୍କୁଟ, ପାଣିବୋତଲ ଆଦି ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି । କ୍ଳବର ସଭାପତି ଧୀରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ରଥଙ

1 Jul 2022 4:36 pm
କନ୍ଧମାଳରେ ସେବା ଓ ସେବକ ସପ୍ତାହର ତୃତୀୟ ଦିନ

ଫୁଲବାଣୀ: ଉତ୍କଳମଣି ପଣ୍ଡିତ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଦାସଙ୍କ ଶ୍ରାଦ୍ଧୋତ୍ସବ ଅବସରରେ ‘ସମାଜ’ ଓ ଲୋକ ସେବକ ମଣ୍ଡଳ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ସେବା ଓ ସେବକ ସପ୍ତାହର ତୃତୀୟ ଦିନରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଖଜୁରିପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପ୍ରେମଝରୀ ଗ୍ରାମ

1 Jul 2022 4:27 pm
ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରେ ଚାଉଳ ; ଜାଣନ୍ତୁ କିଛି ସରଳ ଉପାୟ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ରୋଗ କିମ୍ବା ମାନସିକ ଅଶାନ୍ତି ଲାଗି ରହୁଥିଲେ ଏହାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ କିଛି ବିଶେଷ ଉପାୟ ରହିଛି। ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ଚାଉଳ କ୍ଷୀରୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଚନ୍ଦ୍ରମାଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। ଏହା

1 Jul 2022 3:29 pm
ପାଟନା କୋର୍ଟରେ ବିସ୍ଫୋରଣ

ପାଟନା: ବିହାରର ରାଜଧାନୀ ପାଟନା ସ୍ଥିତ ସିଭିଲ୍‌ କୋର୍ଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ବିସ୍ଫୋରଣର ଶବ୍ଦ ପରେ କୋର୍ଟ ପରିସରରେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷର

1 Jul 2022 3:23 pm
ମଣିପୁର ଭୂସ୍ଖଳନ ; ୧୪ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର,ବଢିପାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା

ମଣିପୁର : ମଣିପୁରରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ବଡ ଧରଣର ଭୂସ୍ଖଳନରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଆଜି ଆଉ ୪ ମୃତଦେହ ମାଟିତଳୁ ଦବି ଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ଏଯାଏଁ ପ୍ରାୟ ୧୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯା

1 Jul 2022 3:14 pm
ଗଡିଲା ନନ୍ଦିଘୋଷ ; ଭାଇଭଉଣୀ ପଛେ ପଛେ ଯାଉଛି ଜଗା

ପୁରୀ : ଆଜି ଲୋକାରଣ୍ୟ ବଡଦାଣ୍ଡ। ଘଣ୍ଟାଘଣ୍ଟ,ହୁଳହୁଳି ହରିବୋଲରେ କମ୍ପୁଛି ଚାରିଦିଗ। ଆଗରେ ବଡଭାଇ,ସୁନା ଭଉଣୀ ପଛରେ ଯାଉଛନ୍ତି ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗତରନାଥଜଗନ୍ନାଥ। ତାଳଧ୍ୱଜ ଓ ଦର୍ପଦଳନରେ ପରେ ବଡଦାଣ୍ଡରେ ଗଡିଲା ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗ

1 Jul 2022 3:01 pm
ଗଡ଼ିଲା ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ଦର୍ପଦଳନ ରଥ; ବଡ଼ ଭାଇ ପଛେପଛେ ଯାଉଛନ୍ତି ସାନ ଭଉଣୀ

ପୁରୀ: ବଡ଼ ଦାଣ୍ଡରେ ଗଡ଼ିଲା ଭଉଣୀ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ଦର୍ପଦଳନ ରଥ । ରଥରେ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ସମସ୍ତ ନୀତିକାନ୍ତି ସମ୍ପନ୍ନ ହେବା ପରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଗହଣରେ ଦର୍ପଦଳନ ଗଡ଼ିଛି । ଗଜପତି ମହାରାଜା ରଥରେ ଛେରାପହଁରା କରିବା ପରେ ରଥରୁ ଚାରମାଳ

1 Jul 2022 2:02 pm
ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ; ଚାଲିଗଲା ୫ ଜୀବନ

ସୁଲତାନପୁର : ଲଖନଉ ସ୍ଥିତ ସୁଲତାନପୁର ଅନ୍ତର୍ଗତ କୋତବଲୀର ବାଇପାସ ସ୍ଥିତ ଆଦରା କମନଗଡରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣାପଡିଛି। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଟ୍ରକ -ବୈଦୁତିକ ଗାଡି ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା ଯାଉଥିବା ୫

1 Jul 2022 12:49 pm
ସରିଲା ତିନି ରଥରେ ଛେରାପହଁରା ; କିଛି ସମୟ ପରେ ରଥଟଣା ଆରମ୍ଭ

ପୁରୀ : ଆଜି ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା। ନୀତିକାନ୍ତି ପରେ ତିନି ରଥରେ ବିଜେ କରି ସାରିଛନ୍ତି ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି। ରଥ ଉପରେ ‘ଛେରାପହଁରା’ ନୀତି କରିଛନ୍ତି ଗଜପତି ଦିବ୍ୟସିଂହ ଦେବ। ପ୍ରଥମେ ତାଳଧ୍ୱଜ ରଥରେ ଛେରାପହଁରା

1 Jul 2022 12:15 pm
ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ; କମିଲା ବ୍ୟବସାୟିକ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଦର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କମିଲା ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ମୂଲ୍ୟ। ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବ୍ୟବସାୟିକ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟରେ ୧୯୮ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ହୋଇଛି। ଏହା ଜୁଲାଇ ୧ ଠାରୁ ଲାଗୁ କରାଯାଉଛି। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏକ ବଡ ଆଶ୍ୱସ୍ତ

1 Jul 2022 11:51 am
ଦୁତିପଡ଼ା ସମବାୟ ସମିତିର ସଭାପତି ହେଲେ ଇନ୍ଦ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ମଲ୍ଲିକ

ଫୁଲବାଣୀ: କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଖଜୁରୀପଡ଼ା ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦୂତୀମେଣ୍ଡି ଠାରେ ଥିବା ଦୁତିପଡ଼ା ବହୁମୂଖୀ ସମବାୟ ସମିତି ଲିଃ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ସଭାପତି ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ନ

1 Jul 2022 11:21 am
ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷାରେ ଭାସୁଛି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର; ନିମ୍ନ ମାନର କାମ ଅଭିଯୋଗ

କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର: ରାୟଗଡା ଜିଲା କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ବ୍ଲକରେ ଥିବା ନୂତନ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ନିମ୍ନ ମାନର ନିର୍ମାଣ କାମ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପାଣି ଗଳୁଥି

1 Jul 2022 11:08 am
ପବିତ୍ର ରଥଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଘୋଷଯାତ୍ରା । ଏହି ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପୁରୀ ଗସ୍ତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ୱିଟ୍‌ ଯୋଗେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ

1 Jul 2022 10:51 am
ଫଟୋ ସାମ୍ବାଦିକ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗରେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଫଟୋ ସାମ୍ବାଦିକ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଅଶୋକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଖବର ବିଷୟରେ ଜାଣି ମୁଁ ଦୁଃଖିତ ବୋଲି ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଛ

1 Jul 2022 10:36 am
ଦେଶରେ ଆଉ ୧୭ହଜାର ୭୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ; ୨୩ ମୃତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କମୁନି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଆଜି ବି ଦେଶରେ ୧୭ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସାରା ଦେଶରୁ ଆଉ

1 Jul 2022 10:22 am
ତିନି ରଥରେ ବିଜେ ହେଲେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି; ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ହେବ ରଥଟଣା !

ପୁରୀ: ଆଜି ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା । ନବଦିନାତ୍ମକ ଯାତ୍ରାରେ ଶ୍ରୀଜୀଉ । ରଥ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପରେ ସମସ୍ତ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତିଙ୍କ ପହଣ୍ଡି ବିଜେ ହୋଇଛି । ପହଣ୍ଡି ବିଜେ ପରେ ରଥାରୁଢ଼ ହୋଇଛନ୍ତି ୩ ଠାକୁର । ଚକ୍ରରାଜ ସୁଦର୍

1 Jul 2022 9:25 am
ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବରିଷ୍ଠ ଫଟୋ ସାମ୍ବାଦିକ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ପରଲୋକ

ପୁରୀ: ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପୁରୀ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ସାତଶଙ୍ଖ ନିକଟରେ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇଛି । ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବରିଷ୍ଠ ଫଟୋ ସାମ୍ବାଦିକ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ପରଲୋକ ହୋଇଥିବା ଖବର ମିଳିଛି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଫଟୋ ସାମ୍ବାଦିକ ଅଶ

1 Jul 2022 8:50 am
ନଦୀକୂଳିଆଙ୍କୁ କୁମ୍ଭୀର କରୁଛି କଲବଲ; ୧୦ବର୍ଷରେ କୁମ୍ଭୀର ପାଟିରେ ଗଲାଣି ୧୪ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ

ଆରଡି: ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ନଦୀନାଳ ଘେରା ଅଞ୍ଚଳ ଭାବେ ପରିଚିତ ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳ । ଆରଡି, ନାନ୍ଦପୁର, ସୁନ୍ଦରପୁର, ଓଳଗ ପଞ୍ଚାୟତର ପ୍ରାୟ ୭୦ପ୍ରତିଶତ ଗାଁ ବୈତରଣୀ, ସାଳନ୍ଦୀ, ମନ୍ତେଈ ନଦୀକୂଳରେ ଅବସ୍ଥିତ । ଏହି ନଦ

1 Jul 2022 8:14 am
ଆଜିଠୁ ପୁରୀରେ ଏକକ ବ୍ୟବହୃତ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ନିଷେଧ

ପୁରୀ: ଆଜି ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଘୋଷଯାତ୍ରା । ଏହି ଅବସରରେ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ରହିଛି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପୁରୀ । ଆଜିର ଦିନରେ ପୁରୀରେ ଏକକ ବ୍ୟବହୃତ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ନିଷେଧ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ନିଷେଧ ଅଭିଯାନକୁ କେନ୍ଦ୍ର ମ

1 Jul 2022 8:00 am
ଆଜି ପୁରୀ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ; ଘୋଷଯାତ୍ରାରେ ଯୋଗଦେବେ, ପରିକ୍ରମା ମାର୍ଗ ବୁଲି ଦେଖିବେ

ପୁରୀ: ଆଜି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପୁରୀ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ବିଦେଶରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଫେରିବା ପରେ ସିଧା ସିଧା ପୁରୀକୁ ଗସ୍ତ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦିନ ୧୦ଟା ୧୦

1 Jul 2022 7:48 am
ଆଜି ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଘୋଷଯାତ୍ରା; ବଳଭଦ୍ରଙ୍କ ପହଣ୍ଡି ବିଜେ ଆରମ୍ଭ, ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ ୩ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ସରିଛି ସମସ୍ତ ନୀତିକାନ୍ତି

ପୁରୀ: ଆଜି ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଘୋଷଯାତ୍ରା । ଏହି ଅବସରରେ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ରହିଛି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପୁରୀ । ସିଂହଦ୍ୱାର ନିକଟରେ ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କୁ ତିନିରଥ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଥମେ ଗୋଟି ପହଣ୍ଡିରେ ରଥରେ ବିଜେ କରିଛନ୍ତି ଚକ୍ରରା

1 Jul 2022 7:07 am
ବଞ୍ଚିଗଲା ଅମୂଲ୍ୟ ଜୀବନ

ତମାଣ୍ଡୋ: ନିଜ ପାରିବାରିକ ସମ୍ପର୍କ ଥିବା ଜଣେ ଯୁବକକୁ ଭଲପାଇ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନସ୍ଥ କରିଥିବା ଓ ସେଥିରେ ବାଧା ଉପୁଜିବାରୁ ନିଜ ଜୀବନ ହାରି ଦେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ଯୁବତୀ ଜଣକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା ପୁଲିସ।

1 Jul 2022 4:29 am
ନୂଆ ଶିକ୍ଷାନୀତି: ଜ୍ଞାନ ଅର୍ଥନୀତି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୨୦୧୬ରେ ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନା ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ହେଲା ସେତେବେଳେ ଆମର ପ୍ରମୁଖ ଆହ୍ୱାନ ଥିଲା ଦେଶର ଅଗମ୍ୟ ଦୂରଦୂରାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଧାଡିରେ ଛିଡା ହୋଇଥି

1 Jul 2022 4:22 am
ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଦୁବାଇ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ: ନବୀନ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଦୁବାଇକୁ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ସିଧାସଳଖ ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରିବ। ଏହି ରୁଟ୍‌ରେ ବିମାନ ଉଡାଣ ପାଇଁ ଯେଉଁ କମ୍ପାନୀ ରାଜି ହେବେ, ରାଜ୍ୟ ସରକାର ତାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ

1 Jul 2022 4:15 am
ଶୁକ୍ରବାର ରାଶିଫଳ ୦୧.୦୭.୨୦୨୨

ମେଷ: ଉଦାର ଚରିତଯୁକ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଦାନ-ଧର୍ମକୁ ଶ୍ରେୟ ମଣିବେ। ଶୋଭନ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବସମ୍ପନ୍ନ ହେବେ। ସୁସ୍ଥ ଓ ନିରାମୟ ରହିବେ। ଜଣେ ଆଦର୍ଶ କୃଷକଭାବେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଦିଗ୍‌ଦର୍ଶନ ଦେବେ। ବୃଷ: ମନ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବ। ଈଶ୍ବର ବିଶ୍ବ

1 Jul 2022 4:10 am
ଆଇଏମଆଇଟି ଏମସିଏ ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟଙ୍କୁ ବିଦାୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

କଟକ: ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଆଣ୍ଡ ଇନଫରମେସନ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି (ଆଇଏମଆଇଟି), କଟକର ଏମସିଏ ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟ ଡକ୍ଟର ରାୟଗୁରୁ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଦାଶଙ୍କୁ ବିଦାୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଜ୍ଞାପନ କରାଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ଉତ୍ସବରେ ଅନୁଷ୍ଠାନର

1 Jul 2022 4:05 am
ବଟ୍‌ଲର ଇଂଲଣ୍ଡ ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ

ଲଣ୍ଡନ: ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍‌ସମ୍ୟାନ ତଥା ୱିକେଟରକ୍ଷକ ଜୋସ ବଟ୍‌ଲର ଇଂଲଣ୍ଡ ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟ ଦଳର ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଇଓନ ମୋର୍ଗାନ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅବସର ଘୋଷଣା କରିବ​‌ା ପରେ ତ

1 Jul 2022 4:02 am
ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି୨୦, ଦିନିକିଆ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା

ଲଣ୍ଡନ୍‌: ଘରୋଇ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଦଳ ଜୁଲାଇରେ ୩ଟି ଲେଖାଏଁ ଟ୍ବେଣ୍ଟି୨୦ ଓ ଦିନିକିଆ ଶୃଙ୍ଖଳା ଖେଳିବ। ଏଥିପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଟ୍ବେଣ୍ଟି୨୦ ଓ ଦିନିକିଆ ଦଳ ଗୁରୁବାର ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ଟ୍ବେଣ୍ଟି୨୦ ଏବ

1 Jul 2022 3:59 am
ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ୫ମ ଟେଷ୍ଟମ୍ୟାଚ୍‌ ଆଜିଠାରୁ

ଏଜ୍‌ବାଷ୍ଟନ୍‌: ୧୦ ମାସ ପରେ ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଦଳ ଅସମାପ୍ତ ଟେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଗତବର୍ଷ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଉଭୟ ଦଳଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୫ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳାର ୪ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ପରେ ଖେଳ

1 Jul 2022 3:56 am
ରଥଯାତ୍ରାରେ ସେବା ପାଇଁ ସମ୍ବଲପୁର ଏବିଭିପି ଦଳର ପୁରୀ ଯାତ୍ରା

ସମ୍ବଲପୁର: ବିଶ୍ୱପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ଙ୍କ ରଥ ଯାତ୍ରାରେ ଦେଶ ବିଦେଶରୁ ଆସୁଥିବା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମାନଙ୍କ ସେବା ପାଇଁ ଅଖିଳ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଷଦ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଶାଖାର ୩୫, ବରଗଡ଼ ଜିଲା ରୁ ୧୦ ଜଣ ଏବଂ ଦେବଗଡ଼ ଜିଲାରୁ ୫ ଜଣ କ

1 Jul 2022 3:18 am
ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସର୍ମ୍ପକରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା

ସମ୍ବଲପୁର: ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସାମ୍ବାଦିକ ମାନଙ୍କର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସର୍ମ୍ପକରେ ନୂତନ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦାନ କରିଥିବା ଜିଲାପାଳ ଅନନ୍ୟା ଦାସ ଙ୍କ ସହତି ଗୁରୁବାର ସାମ୍ବାଦିକ ମାନଙ୍କ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ମଣ

1 Jul 2022 3:16 am
ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବିଭାଗ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ଲାଞ୍ଚୁଆ ଗ୍ରାମ ରୋଜଗାର ସେବକ

ପାଟଣା: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ ବୁଢ଼ିକାପୁଡି ପଞ୍ଚାୟତ ଗ୍ରାମ ରୋଜଗାର ସେବକ ଗୁରୁବାର ରାତ୍ରି ରେ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବିଭାଗ ହାତରେ ଧରା ପଡିଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମ ରୋଜଗାର ସେବକ ଜଣକ ହେ

1 Jul 2022 3:10 am
ସେବା ଓ ସେବକ ସପ୍ତାହର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ, ଦୁତିମେଣ୍ଡିରେ ସଫେଇ ଓ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଫୁଲବାଣୀ: ଉତ୍କଳମଣି ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ ପୂଣ୍ୟତିତି ଅବସରରେ ସମାଜ ଓ ଲୋକ ସେବକ ମଣ୍ଡଳ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ସେବା ଓ ସେବକ ସପ୍ତାହର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଖଜୁରିପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦୂ୍‍ତିମେଣ୍ଡି ଠାରେ ସଫେଇ ଓ ସଚେତନ

1 Jul 2022 3:06 am
୩ ବାଲି ଟାକ୍ଟର ଜବତ, ୩୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା

ଆଠଗଡ଼: ଆଠଗଡ଼ ତହସିଲ ପକ୍ଷରୁ ସାପୁଆନଦୀରୁ ବେଆଇନ ବାଲି ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ୩ଟ ଟାକ୍ଟରକୁ ଜବତ କରି ୩୦୩୧୫ଟଙ୍କା ଜୋରିମନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ତହସିଲଦାର ପ୍ରିୟବ୍ରତ ଦାସ ଓ ତାଙ୍କ ସହକର୍ମୀମାନେ ଆଠଗଡ଼ର ବିଭିନ୍ନ ସ୍

1 Jul 2022 3:02 am
ରଥ, ପଥ ଓ ଭକ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତ, ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା

ଆଠଗଡ଼: ଆଠଗଡ଼ ଗଡ଼ଜାତ ଅଞ୍ଚଳର ଆରାଧ୍ୟ ପ୍ରଭୁ ଅଟ୍ଟାଳି ଜଗନ୍ନାଥ ଦେବଙ୍କ ଶୁକ୍ରବାର ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ଯାତ୍ରା ଲାଗି ରଥ, ପଥ ଓ ଦୁଇବର୍ଷ ପରେ ରଥ ଟାଣିବା ପାଇଁ ଭକ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲେଣି। କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଦୁଇବର୍ଷ ପରେ ଭ

1 Jul 2022 3:01 am
ଅଟ୍ଟାଳି ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ

ଆଠଗଡ଼: ଆଠଗଡ଼ର ଆରାଧ୍ୟ ପ୍ରଭୁ ଅଟ୍ଟାଳି ଜଗନ୍ନାଥ ଦେବଙ୍କ ନେତ୍ରୋତ୍ସବ ଓ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଦୀର୍ଘ ୨ବର୍ଷ ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଭକ୍ତ ଶ୍ରୀ ଜୀଉଙ୍କର ଏହି ଅପରୂପ ଦର୍ଶନ ପାଇଥିଲେ। ସ୍ନାନ

1 Jul 2022 2:59 am
ଲଣ୍ଡନରେ ଚହଟିଲେ କନ୍ଧମାଳ ଯୁବକ, ସାଇକେଲ୍‍ ଚାଳନାରେ କୃତିତ୍ୱ

ଫୁଲବାଣୀ: ଲଣ୍ଡନରେ ଚହଟିଳେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାର ଯୁବକ ସାନୁ ନାୟକ (୪୪)। ତାଙ୍କ ଘର ଜି.ଉଦୟଗିରି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁମ୍ଭାରକୁପା ଗ୍ରାମର। ୧୫୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଲଣ୍ଡନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ଏକ ସାଇକଲ ରେସିଙ୍ଗ୍‍ ପ୍ରତିଯ

1 Jul 2022 2:56 am
୩ ସପ୍ତାହ ହେଲା ସୌର ଚାଳିତ ପାନୀୟ ଜଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଚଳ, କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନୀରବ ଦ୍ରଷ୍ଟା

ରେଙ୍ଗାଲି: ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ରେଙ୍ଗାଲି ବ୍ଲକ କିନାଲୋଇ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲୁହାଖଣ୍ଡି ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ସୌରଚାଳିତ ନଳକୂପ ଗତ ୩ ସପ୍ତାହ ହେଲା ଅଚଳ ହୋଇ ପଡ଼ିଛି। ଫଳରେ ଏହି ନଳକୂପ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଥିବା ୧୮ରୁ ୨୦ ପର

1 Jul 2022 1:15 am
ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ଦିବସ ଅବସରରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼: ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ ୯୪ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ଦିବସ ଅବସରରେ ବିଶ୍ୱନାଥପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ “ସମାଜ” ତରଫରୁ ଏକ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼଼ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ

1 Jul 2022 1:10 am
ଗାଁକୁ ଫେରିଲା ମହିଳା ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତଦେହ

ମୁଖୀଗୁଡା: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଜୟପାଟଣା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କର୍ମେଲି ଗାଁକୁ ମହିଳା ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ପୁଷ୍ପା ନାଏକ (୪୦)ଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ଗାଁକୁ ଫେରିଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ପୁଷ୍ପା ଗତ ୬ ମାସ ତଳେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ବି

30 Jun 2022 11:51 pm
ଶାନ୍ତି କମିଟିକୁ ବିରୋଧ କରି ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ମୋହନା: ଶାନ୍ତି କମିଟିକୁ ବିରୋଧ କରି ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରିବା ସହ ଅଫିସ ସାମ୍ନାରେ ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ବାହାଡ଼ାପଦା ମହିଳାମାନେ । ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧାରଣାରେ ବସିବା ପରେ ଶେଷରେ ଉତ୍ୟକ୍ତ ମହିଳାମାନେ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଭ

30 Jun 2022 11:06 pm
ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ତୁଳନାରେ ଟଙ୍କାର ମୂଲ୍ୟ ଠିକ୍‌ ରହିଛି : ସୀତାରମଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର ତୁଳନାରେ ଭାରତୀୟ ଟଙ୍କା ବିନିମୟ ମୂଲ୍ୟ ଦିନକୁ ଦିନ ତଳମୁହଁା ହେଉଛି। ତେବେ ଡଲାର ବିନିୟମ ମୂଲ୍ୟ ସହ ତୁଳନା କଲେ ଅନ୍ୟ ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଅପେକ୍ଷା ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାର ଅବସ୍ଥା ଭଲ ଥିବା ଗୁରୁବାର କ

30 Jun 2022 10:56 pm
ହାଇକୋର୍ଟରେ ଆର୍ଦ୍ରଭୂମି ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଚିଲିକା ଓ ଭିତରକନିକା ପାଣିର ମାନ ଯାଞ୍ଚ କରି ରିପୋର୍ଟ ଦିଅ

କଟକ: ଚିଲିକା ଓ ଭିତରକନିକା ପାଣି ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରି ତା’ର ମାନ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଡକ୍ଟର ଜଷ୍ଟିସ ଏସ.ମୁରଲୀଧର ଓ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଆର କେ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପୀଠ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଦୁଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପରିଷଦକୁ ନ

30 Jun 2022 10:45 pm
ଜୁଲାଇ ୧୮ରୁ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ, ଉଭୟ ଲୋକସଭା ଓ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ରହିଛି ମୋଟ ୧୮ଟି କାର୍ଯ୍ୟ ଦିବସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାଧାରଣତଃ ଜୁଲାଇ ତୃତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ ଓ ଏହା ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ଶେଷ ହୋଇଥାଏ। ଏଥର ମଧ୍ୟ ସେହି ସମୟରେ ଗୃହ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ଲୋକସଭା ସଚିବାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜା

30 Jun 2022 10:40 pm
ବୌଦ୍ଧ ରଥର ସ୍ୱାତନ୍ତ୍ର୍ୟତା ହେଉଛି ଘୁର୍ଣ୍ଣାୟମାନ ରଥ ଓ ରଥଛୁଆଁ ପରମ୍ପରା

ବୌଦ୍ଧ : ଓଡିଶାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗଡଜାତ ଅଂଚଳରେ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲାଭ କରିଥିବା ବେଳେ ରଥଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ଧାରାବାହିକ ଭାବେ ପାଳିତ ହୋଇ ଆସୁଅଛି। ବୌଦ୍ଧଜିଲ୍ଲାର ମୁଖ୍ୟାଳୟଠାରେ ଅବସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର

30 Jun 2022 10:15 pm
ସହରାଞ୍ଚଳ ବିକାଶ ପାଇଁ ଟାସ୍କଫୋର୍ସ ଗଠିତ

ଚୌଦ୍ୱାର : ଚୌଦ୍ୱାର ସହରରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଆଲୋକୀକରଣ, ପିଡ଼ିଏସ୍ ସାମଗ୍ରୀର ସୁଷମ ବଣ୍ଟଳ, ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱଚ୍ଛ ପାନୀୟ ଜଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ରାସ୍ତା ଓ ଡ୍ରେନ୍ ନବିକରଣ ଆଦିକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରାଯିବା ପାଇଁ ପୌର ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ନିଷ

30 Jun 2022 9:29 pm
ନଦୀକୂଳ ରାସ୍ତା ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ଦାବିପତ୍ର

ଚୌଦ୍ୱାର : ଚୌଦ୍ୱାର ପୌରପାଳିକା ଗୋବିନ୍ଦଜୀଉପାଟଣା ବିଦ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ବ୍ୟରେଜ ରୋଡ଼ରୁ ବାହାରି ୧୪ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ଼କୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ବିରୂପା ନଦୀକୂଳ ରାସ୍ତାଟି ଏକ ଥାକିଆ ହୋଇ ସଙ୍କୁଚିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବାରୁ ଯାତାୟତରେ ଘୋର ଅ

30 Jun 2022 9:23 pm
ରାହାଙ୍ଗୁଳ ଆଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମ୍ୟାଲେରିଆ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଗୁରୁଡିଝାଟିଆ : ବ୍ରହ୍ମପୁର ଗୋଷ୍ଠୀସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ରହାଙ୍ଗୁଳସ୍ଥିତ ଅନୁସୁଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ମ୍ୟାଲେରିଆ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି । ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଧାରୀ

30 Jun 2022 9:12 pm
ସେବା ଓ ସେବକ ସପ୍ତାହ ଉପଲକ୍ଷେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାକୃତ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ; ୧୫୪ ୟୁନିଟ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

ଗୁରୁଡିଝାଟିଆ : ସ୍ୱେଚ୍ଛାକୃତ ରକ୍ତଦାତା ସମାଜର ବନ୍ଧୁ। ସେମାନଙ୍କ ଉଦାର ମହନୀୟ ଭାବ ରକ୍ତପାଇଁ ଯୂଝୁଥିବା ରୋଗୀ ମୁହଁରେ ନୂତନ ଆଶା ସଞ୍ଚାର କରିଥାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ରକ୍ତଦାତା ଈଶ୍ୱର ଆଶୀର୍ବାଦପ୍ରାପ୍ତ ବୋଲି ପୂଣ୍ୟାତ୍ମା ଗ

30 Jun 2022 9:02 pm
କୁଶପଙ୍ଗି ହାଇସ୍କୁଲରେ ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ବାଙ୍କୀ: ଉତ୍କଳମଣି ପଣ୍ଡିତ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଦାସଙ୍କ ୯୪ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ସ୍ଥାନୀୟ କୁଶପଙ୍ଗି ହାଇସ୍କୁଲ ପକ୍ଷରୁ ଦିନ ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ ପ୍ରତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରାଯାଇ ବିଦ୍ୟାର୍ଥି ମାନଙ୍କୁ ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ

30 Jun 2022 8:55 pm
ସେବା ଓ ସେବକ ସପ୍ତାହ ଅବସରରେ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର

ବାଙ୍କୀ: ଗୁରୁବାର ‘ସମାଜ’ ପକ୍ଷରୁ ପାଳନ କରାଯାଉଥିବା ସେବା ଓ ସେବକ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ଅବସରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଦଧିବାମନଜୀଉ ମଧ୍ୟ ଇଂରାଜୀ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୁଧବାରରେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ

30 Jun 2022 8:52 pm
ପିପିଲି ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନରେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ମନ୍ତ୍ରୀ

ପିପିଲି : ରାଜ୍ୟ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଅମାତ ଗୁରୁବାର ପିପିଲି ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ବୁଲି ଦେଖିବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ଏଥିସହ ପିପିଲି ବ୍ଲକ ପର

30 Jun 2022 8:48 pm
ଆରମ୍ଭ ହେଲା ମହିଳା କାର୍ଣ୍ଣିଭାଲ ୨୦୨୨, ଉଦଘାଟନ କଲେ ବଲିଉଡ଼୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୁଗ୍ଧା ଗଡ଼ସେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗୁରୁବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ମହିଳା କାର୍ଣ୍ଣିଭାଲ ୨୦୨୨। ଇଣ୍ଡଲଜ୍ ବ୍ରାଇଡ଼ାଲ୍ ମଲରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ମହିଳା କାର୍ଣ୍ଣିଭାଲ ୩ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୁଗ୍ଧା ଗଡ଼ସେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭା

30 Jun 2022 8:38 pm
ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଏସଡିଜେଏମଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

କରଞ୍ଜିଆ: ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଏସଡିଜେଏମ ସ୍ମରଣିକା ପ୍ରଧାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୪୯ ଚାଇଁନେବଦା ଛକରେ ଏହି ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ଏବଂ ସ୍ବାମ

30 Jun 2022 8:13 pm
ବୈତରଣୀ ନଦୀପଠାରୁ ମଇଁଷିକୁ ଝାମ୍ଫିନେଲା କୁମ୍ଭୀର

ଆରଡି : ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ଆରଡି ନିକଟସ୍ଥ ମୁଆଁ ଗାଁ ନିକଟରେ ବୈତରଣୀ ନଦୀପଠାରୁ କୁମ୍ଭୀର ମଇଁଷିକୁ ଝାମ୍ଫି ନେଇଛି। ନଦୀପଠାରେ କେତେକ ମଇଁଷି ଚରୁଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ମଇଁଷି ନଦୀରୁ ପାଣି ପିଉଥିବା ସମୟରେ ନଦୀରେ ଥିବା ୧୪୧୫ଫୁଟ

30 Jun 2022 7:32 pm
ରେଙ୍ଗାଲି ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ରେଙ୍ଗାଲି: ଓଡ଼ିଶାର ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ରୋହିତ ପୂଜାରୀ ଗୁରୁବାର ସମ୍ବଲପୁରରୁ ରେଙ୍ଗାଲି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ବେଳେ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଦଳୀୟ ନେତା, କର୍ମୀ ଏବଂ ସମର୍ଥକମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉ

30 Jun 2022 6:55 pm
ଉତ୍କଳମଣିଙ୍କ ତ୍ୟାଗ ଓ ଆଦର୍ଶରେ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ କୃଷକ ସଂଗଠନ

ରେଙ୍ଗାଲିକ୍ୟାମ୍ପ : ଅନ୍ୟର ଦୁଃଖରେ ଦୁଃଖୀ ହେବା, ଅନ୍ୟ ପାଇଁ ଆଖିରୁ ଲୁହ ଗଡ଼ାଇବା ଥିଲା ଉତ୍କଳମଣି ପଣ୍ଡିତ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଦାସଙ୍କ ନିଆରା ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଏକ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ। ଦରିଦ୍ର ମଣିଷର ସେ ଥିଲେ ଦରଦୀ ବନ୍ଧୁଟିଏ। ସେ ଗୋପବନ୍ଧ

30 Jun 2022 6:47 pm
ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଶିଶୁ ମୃତ, ଜାଆଁଳା ଭାଇ ଗୁରୁତର

ଦେବଗଡ଼଼: ବାରକୋଟ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚନ୍ଦନଖୁଣ୍ଟି ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜୀବନ୍ତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜଣେ ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେହିପରି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଶିଶୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଦେବଗଡ଼଼ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକି

30 Jun 2022 6:32 pm
ଲ୍ୟାମ୍ପ ଉପସଭାପତି ଭାବେ ପ୍ରମିଳା କାଡ୍ରାକା ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ବରେ ନିର୍ବାଚିତ

କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର: ରାୟଗଡା ଜିଲା କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ବ୍ଲକରେ ଥିବା ବୃହଦାକାର ବହୁମୁଖୀ ଆଦିବାସୀ ସମବାୟ ସମିତି ଲି ଠାରେ ଉପସଭାପତି ଭାବେ ପ୍ରମିଳା କାଡ୍ରାକା ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବା ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ କସ୍ତୁରୀ ସନ୍ୟାସୀ ରା

30 Jun 2022 5:29 pm
ସଂକୀର୍ତ୍ତନ କଳାକାରଙ୍କ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଗସ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ବାରଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଏକ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ କଳାକାର ଦଳ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରାରେ ସେବା ପାଇଁ ଏହି ସଂକୀର୍ତ୍ତନ ମଣ୍ଡଳ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି । ସେଠାରେ ଔରଙ୍ଗବାଦ ସହର

30 Jun 2022 5:24 pm
୩ ଉପଗ୍ରହ ସହ ପିଏସଏଲଭି-ସି ୫୩ ଯାନ ଉତକ୍ଷେପଣ କରିବ ଇସ୍ରୋ

ଭାରତୀୟ ମହାକାଶ ଗବେଷଣା ସଂଗଠନ(ଇସ୍ରୋ) ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ତିନୋଟି ସିଙ୍ଗାପୁର ଉପଗ୍ରହ ସହ ପିଏସଏଲଭି-ସି ୫୩ ଯାନ ଉତକ୍ଷେପଣ କରିବ। ଶ୍ରୀହରିକୋଟାସ୍ଥିତ ସତୀଶ ଧାୱନ ମହାକାଶ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଏହି ଉତକ୍ଷେପଣ କରାଯିବ। ଏଥ

30 Jun 2022 4:30 pm
ଏହି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ ଖୁବ୍‍ ଚମକିବ ତ୍ୱଚା

ସୁନ୍ଦର ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ଲୋକେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରିଥାନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର କ୍ରିମ୍‍ ଲଗାଇବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଔଷଧ ଖାଇଥାନ୍ତି । ଜଣେ ନିଜ ଜୀବନ ଚର୍ୟ୍ୟାରେ କିଛି ଖାଦ୍ୟକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇ ସୁନ୍ଦର ଓ ଉଜ୍ଜ୍

30 Jun 2022 4:08 pm
ଉଦ୍ଧବଙ୍କୁ କଙ୍ଗନାଙ୍କ କଟାକ୍ଷ: ପାପ ବଢିଗଲେ ବିନାଶ ହୁଏ

ମୁମ୍ବଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ରାଜନୈତିକ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଏବେ କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତଙ୍କ ବୟାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଅଭିନେତ୍ରୀ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରି ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ଓ ତାଙ୍କ ସରକାରଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କରିଛନ୍ତି। ​‌ କଙ୍ଗ

30 Jun 2022 3:48 pm
ଉଦ୍ୟମୀ ଭାରତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ; ଏମଏସ୍‍ଏମ୍‍ଇ କ୍ଷେତ୍ରର ବିକାଶ ପାଇଁ ସରକାର ସଂକଳ୍ପବଦ୍ଧ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତୀୟ ସାମଗ୍ରୀଗୁଡ଼ିକୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଦେଶର ଅଣୁ, କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ମଧ୍ୟମ ଉଦ୍ୟୋଗ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ କରିବା ଜରୁରୀ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି । ଉଦ୍ୟମୀ

30 Jun 2022 3:44 pm
ସେବା ଓ ସେବକ ସପ୍ତାହ : ନର୍ଲା ନଗର ପରିକ୍ରମା କଲେ ହାଇସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ନର୍ଲା :ଉତ୍କଳ ମାଟିର ସୁଯୋଗ୍ୟ ସନ୍ତାନ,ପରମ ତ୍ୟାଗୀ,ଉତ୍କଳମଣି ପଣ୍ଡିତ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଦାସଙ୍କ ୯୪ତମ ପୁଣ୍ୟତିଥିକୁ ନେଇ ଦାସେ ଆପଣେଙ୍କ ନିଜସ୍ବ ସୃଷ୍ଟି,ଶତାୟୁ ଦୈନିକ ଖବର କାଗଜ ” ସମାଜ ” ତରଫରୁ ଗତ ଜୁନ ୨୯ ତାରିଖରୁ ପାଳିତ ହେଉ

30 Jun 2022 3:37 pm
ନିୟମିତ ଖାଆନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ କଦଳୀ ; ମିଳିବ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଲାଭ

ଆପଣ ଅନେକ ସମୟରେ ଡାକ୍ତର ଓ ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠଙ୍କ ମୁହଁରୁ ମଧ୍ୟ ଶୁଣିଥିବେ ନିୟମିତ ଗୋଟିଏ ସେଓ ଖାଇଲେ ଅନେକ ଲାଭ ମିଳେ। ଯେପରି ନିୟମିତ ଗୋଟିଏ ସେଓ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭକାରୀ ସେଭଳି ନିୟମିତ ଗୋଟିଏ କଦଳୀ ଖାଇବା

30 Jun 2022 3:24 pm
ବୁର୍ଲା ଭିମସାର: ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବୁର୍ଲା: ବୁର୍ଲା ଭିମସାର ହସପିଟାଲ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ମହଲରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ପରିସରଭୁକ୍ତ ହୋଇ ଆସୁଛି। ହସପିଟାଲରେ ନିୟୋଜିତ ବିବାଦୀୟ ସୁରକ୍ଷା ସଂସ୍ଥା ବିଭିନ୍ନ କାରଣକୁ ନେଇ ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହୋଇ ଆସୁଛି।

30 Jun 2022 2:29 pm
ସେବା ଓ ସେବକ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ଅବସରରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ହରଭଙ୍ଗା : ଶତାୟୁ ଖବରକାଗଜ ସମାଜର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଉତ୍କଳମଣି ପଣ୍ଡିତ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଦାସଙ୍କ ୯୪ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ସମାଜ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ସାତଦିନ ଧରି ସେବା ଓ ସେବକ ସପ୍ତାହ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ଏଭଳି ମ

30 Jun 2022 1:53 pm
ପୁରୀରେ ଜାତୀୟ ସ୍କାଉଟ ଓ ଗାଇଡ ସେବା ଶିବିର ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଉଦଘାଟିତ

ପୁରୀ : ଆଜି ପୁରୀରେ ଜାତୀୟ ସ୍କାଉଟ ଓ ଗାଇଡ ସେବା ଶିବିର ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ନିଷ୍ଠାର ସହ ଭକ୍ତଙ୍କ ସେବା କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟପାଳ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗ

30 Jun 2022 1:14 pm
ଦକ୍ଷିଣ ମୋଡ ହେଲା ତିନି ରଥ ; ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି ନନ୍ଦିଘୋଷ

ପୁରୀ : ରାତି ପାହିଲେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା।ଏହି କାରଣରୁ ଲୋକାରଣ୍ୟ ହେବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର। ତିନି ରଥରୁ ଆଜ୍ଞାମାଳ ଆସି ସାରିବା ପରେ ରଥକୁ ସିଂହଦ୍ୱାର ସମ୍ମୁଖକୁ ନିଆଯାଉଛି। ପ୍ରଥମେ ନନ

30 Jun 2022 12:54 pm
ବଜ୍ରପାତ ପାଇଁ ଦୋକାନରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ ; ଜଳିଗଲା କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିନିଷ

ପାଟନା : ବିହାରର ରାଜଧାନୀ ପାଟନା ପୋଶ ବଜାରରେ ଥିବା ହଥୁଆ ମାର୍କେଟରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ପ୍ରାୟ ଅନେକ ଦୋକାନ ଜଳି ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଖବର ପାଇବା ମାତ୍ରେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ପହଞ୍

30 Jun 2022 12:13 pm
ଡେଙ୍ଗୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ବିଡିଓଙ୍କ ସହିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଆଲୋଚନା

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର : ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁରରେ ଡେଙ୍ଗୁ ଜ୍ବର ଦିନ କୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଏଥିରେ ଅନେକ ରୋଗୀ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁବରଣ ମଧ୍ୟ କଲେଣି। ଏଥିପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁରରେ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛନ୍ତି। ସରକାରୀ ଭ

30 Jun 2022 11:27 am
ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ବଡ ଅଘଟଣ ; ଅଟୋରେ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ପଡି ୮ ମୃତ

ବିଜୟୱାଡା : ଚଳନ୍ତା ଅଟୋ ଉପରେ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଖସି ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଯାଇଛନ୍ତି ୮ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ। ଏଭଳି ଏକ ବଡ ଧରଣର ଅଘଟଣ ଘଟିଛି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଜିଲା ସତ୍ୟସାଇ ଜିଲାରେ। ଅଟୋରେ ବସି ବିଲକୁ କାମ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ରାସ୍ତାରେ

30 Jun 2022 11:13 am
ଏକ ଘରୋଇ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ଚ୍ୟାନେଲର ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଇଓଡବ୍ଲୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଏକ ଘରୋଇ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ଚ୍ୟାନେଲର ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ଇଓଡବ୍ଲୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଇଓଡବ୍ଲୁରେ ୧କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ଇଓଡବ୍ଲୁ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ସୂଚନା ମୁତାବକ ପୂର୍ବରୁ ଏନେଇ ଅର୍ଦ୍ଧ

30 Jun 2022 10:55 am
ଦେଶରେ ୧ଲକ୍ଷ ଟପିଲା ମୋଟ୍‌ ସକ୍ରିୟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା; ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୧୮ହଜାର ୮୧୯ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ବଢ଼ୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲାଣି । ଆଜି ଦେଶରେ ଦୈନିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ୧୮ହଜାର ଟପିଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୧୮ହଜାର ୮୧୯ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ

30 Jun 2022 10:13 am