ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରୁ ସିନ୍ଧିଚୋରି ମାମଲା, ସିପି ଡାକିଲେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବୈଠକ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗତ ୬ ମାସ ହେଲା ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରୁ ହେଉଥିବା ଘନଘନ ସିନ୍ଧିଚୋରି କମିସନରେଟ୍‌ ପୁଲିସର ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ବଢ଼ାଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ପୁଲିସ ଉପରେ ଚାପ ପଡ଼ୁଛି। ତେଣୁ ସିନ୍ଧିଚୋରମାନ

25 Feb 2024 6:20 am
ନ୍ୟୁଜ୍‌ ରିଲ୍‌: ଦୁଇଟି ଗୀତ ପାଇଁ ଅଟକିଛି ହାତକଡ଼ି

ରମେଶ ବାରିକଙ୍କ ପ୍ରଯୋଜିତ ଓ ମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ସାହୁଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ନୂଆ ଓଡ଼ିଆ ଛବି ‘ହାତକଡ଼ି’ର ମୁକ୍ତିଲାଭକୁ ସିନେପ୍ରେମୀ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଫିଲ୍ମର ଦୁଇଟି ଗୀତର ସୁଟିଂ ବାକି ରହିଛି। ‘ହାତକଡ଼ି’ର ଅବଶିଷ୍ଟ ଅଂ

25 Feb 2024 6:15 am
ଜୀବନ ଜୀବିକା: ବଡ଼ସ୍ବପ୍ନର ସହିତ ବରଦାନ ବ୍ୟାଣ୍ଡ

ପ୍ରିୟଙ୍କା ରାୟ ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭାରତୀୟ ସଙ୍ଗୀତ ଜଗତରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ କହିଲେ ‘ୟୁଫୋରିଆ’, ‘ଦି ଲୋକାଲ ଟ୍ରେନ’, ‘ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ଓସେନ୍‌’ ଓ ‘ପରିକ୍ରମା’ ପରି ବହୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ନାଁ ଆମ ମନକୁ ଚାଲିଆସେ। ଯେଉଁମାନେ ଫିଲ୍ମ ସଙ

25 Feb 2024 6:10 am
ମରାମତି ହେଲେ ପୁଣି ଜମିବ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ଼! ନଚେତ ଇତିହାସ ପାଲଟିଯିବ ରାୟଗଡ଼ା ଝୁଲାପୋଲ

ରାୟଗଡ଼ା: ଇତିହାସ ହୋଇ ରହିଯିବ କି ଓଡ଼ିଶାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଝୁଲାପୋଲ ଭାବେ ପରିଚିତ ରାୟଗଡ଼ାର ଝୁଲାପୋଲ। ବିପଦଶଙ୍କୁଳ ଦର୍ଶାଇ ଦୁଇବର୍ଷ ତଳୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏହାକୁ ସିଲ କରିଦେଇଛି। ନିର୍ମାଣର ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ପରେବି ବର୍ତ୍ତମାନ ପର

25 Feb 2024 6:00 am
ପ୍ରଥମ ସ୍ତମ୍ଭ: ପରୀକ୍ଷା କେବେ ସରେନାହିଁ

ଫେବ୍ରୁଆରି ମାସ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇଆସେ ପରୀକ୍ଷା ଋତୁ। ମୋର ମନେଅଛି, ଯେତେବେଳେ ସ୍କୁଲରେ ପଢ଼ୁଥିଲି ବାର୍ଷିକ ପରୀକ୍ଷାର ମାସକ ପୂର୍ବରୁ ଆମ ଘରର କେବୁଲ କନେକ୍ସନ୍‌ କାଟି ଦିଆଯାଉଥିଲା। ଶ୍ରେଣୀରେ ପ୍ରଥମ ନ ହେଲେ ବି ମୁଁ ଭଲ ପଢ଼ୁଥି

25 Feb 2024 6:00 am
ରାଜ୍ୟରେ ୩.୩୨ କୋଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଗ୍ରାହକ: ଡିସେମ୍ବରରେ ବଢ଼ିଲେ ଲକ୍ଷେ ୧୫ ହଜାର

ଭୁବନେଶ୍ବର: ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍ ଲୋକମାନଙ୍କ ଜୀବନର ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଓଡ଼ିଶା ଭଳି ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରତି ୧୦୦ ଜଣଙ୍କ ଭିତରୁ ପାଖାପାଖି ୭୬ ଜଣଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ସୁବିଧା ରହିଛି। ଏବେବି ବହୁ ଲୋକଙ୍କ ପାଖ

25 Feb 2024 5:47 am
ଅଧୁରା ରହିଗଲା ଗଙ୍ଗାବୁଡ଼: ପୋଖରୀକୁ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଖସି ୨୪ ମୃତ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ଗଙ୍ଗାରେ ପବିତ୍ର ବୁଡ଼ ପକାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୪୦ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଟ୍ରଲି ‌ପୋଖରୀ ଭିତରକୁ ଖସିପଡ଼ିବା ଫଳରେ ଅତିକମ୍‌ରେ ୨୪ ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୃତକଙ୍କ ମଧ

25 Feb 2024 5:40 am
ନୂଆ ରୂପରେ ଫେରିବ ୟାମାହା ଆର୍‌ଏକ୍ସ ୧୦୦

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୟାମାହା ଆର୍‌ଏକ୍ସ ୧୦୦ ନୂଆ ରୂପରେ ଭାରତୀୟ ବଜାରକୁ ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି। ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ଧରି ୟାମାହା ଆର୍‌ଏକ୍ସ ୧୦୦ ଭାରତୀୟ ରାସ୍ତାରେ ଗଡ଼ିବା ସହିତ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଗଭୀର ଭାବେ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲା। ଏପରିକି ୧

25 Feb 2024 5:39 am
ମୁଁ ହିଁ ସିଇଓ: ବାଇଜୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଯୁକ୍ତି ଜରିଆରେ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରୁଥିବା ସଂସ୍ଥା ବାଇଜୁସ୍‌ରେ ନିବେଶକ ଓ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତାଙ୍କ ଭିତରେ ମତପାର୍ଥକ୍ୟ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ସିଇଓ ପଦରୁ ବାଇଜୁ ରବିନ୍ଦ୍ରନଙ୍କୁ ହଟାଇବା ଲାଗି କିଛି ନିବେଶକ ଦାବି କରିଛ

25 Feb 2024 5:33 am
ଗଜ ଉଦ୍ଧାରଣ ବେଶରେ ମହାପ୍ରଭୁ

ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଗଜ ଉଦ୍ଧାରଣ ବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ମାଘ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଅବସରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଏହି ବେଶ ଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଭକ୍ତ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଧୂପ ପରେ ଓ ସନ୍ଧ୍ୟା ଆଳତି ପୂର୍ବରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୫୦ ସୁଦ୍

25 Feb 2024 4:29 am
ଅଗମ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳ, ଅପହଞ୍ଚ ବିକାଶ: ୪ଟି ପାହାଡ଼ ଚଢ଼ିଲେ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚିବ

କେନ୍ଦୁଝର/ତେଲକୋଇ/ହରିଚନ୍ଦନପୁର: ବଣପାହାଡ଼ ଘେରା କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ଗାଁକୁ ଏବେ ବି ସବୁଦିନିଆ ରାସ୍ତା ନାହିଁ। କେଉଁଠି ପାହାଡ଼ ଚଢ଼ିବାକୁ ପଡୁଛି ତ ଆଉ କେଉଁଠି ନଈନାଳ ପାର ହେବାକୁ ପଡୁଛି। ଅଗମ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିକାଶ ବି

25 Feb 2024 4:21 am
ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ବୁଲୁଥିବା ଯୁବକ ଗିରଫ: ୨୬୯ ଗ୍ରାମ୍ ସୁନାଗହଣା, ନଗଦ ୪ ଲକ୍ଷ ୮୯ ହଜାର ଜବତ

ନୟାଗଡ଼: ନୟାଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ପୁଲିସ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଛକ ନିକଟରେ ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ଜଣେ ଯୁବକ କାନ୍ଧରେ ଏକ ବ୍ୟାଗ୍ ପକାଇ ବୁଲୁଥିବା ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ତୁରନ୍ତ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଥାନା ଏଏସ୍‌ଆଇ ପିକେ ଭୋଇ ପହଞ୍ଚିଥିଲ

25 Feb 2024 4:20 am
ଶିକ୍ଷା ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ହାଇକୋର୍ଟରେ ରଦ୍ଦ

କଟକ: ଲାବୋରେଟୋରି ଆଟେଣ୍ଡାଣ୍ଟଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ସମୟରେ ବଳବତ୍ତର ଥିବା ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ମାନଦଣ୍ଡ ଚାକିରି ଅନୁମୋଦନ ସମୟରେ ଲାଗୁ ହେବ ବୋଲି ହାଇକୋର୍ଟ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ କଲେଜର ଦୁଇ ଲାବ

25 Feb 2024 4:15 am
ରୂପାନ୍ତର ଯାତ୍ରାରେ ସାଧାରଣ ଜନତା ଅଂଶୀଦାର ହୋଇଛନ୍ତି: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ‘ଇଣ୍ଡିଆ ‌ଟୁଡେ’ ଗ୍ରୁପ୍ ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଆୟୋଜିତ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ଦି ଷ୍ଟେଟ୍ କନକ୍ଲେଭ୍, ଓଡ଼ିଶା ୨୦୨୪ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଯୋଗଦେଇ ଓଡ଼ିଶାରେ ହୋଇଥିବା ରୂପାନ୍ତରଣ ଯାତ୍ରା ସଂପର

25 Feb 2024 4:14 am
ବୈଶ୍ୱିକ ଢାଞ୍ଚାରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ: ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ଦେବଗଡ଼: ଓଡ଼ିଶାର ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ଶନିବାର ଦେବଗଡ଼ର ପୁରୁଣାଗଡ଼ଠାରେ ଏନଏସଡିସିର ‘ସ୍କିଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ’ ସେଣ୍ଟରକୁ ଲୋକାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ। କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ

25 Feb 2024 4:10 am
ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଧାନକିଣା: ମଣ୍ଡିକୁ ଆସିଲେନି ୧୯ ହଜାର ଚାଷୀ

କେନ୍ଦୁଝର: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାରେ ଧାନକିଣା ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟ‌ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଧାର୍ଯ୍ୟଲକ୍ଷ୍ୟର ୯୫ ପ୍ରତିଶତ ଧାନକିଣା ହେଲାଣି। ଆଉ ଦିନ କେଇଟା ପରେ ମଣ୍ଡି ବନ୍ଦ ହେବ। ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଏବେ ବି କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୯ ହଜାର ଚ

25 Feb 2024 4:05 am
ବିପଦରେ ଅଠରନଳା, ଫଳକରେ ସୀମିତ ଐତିହ୍ୟ: ବିରଜାଙ୍କ ପାଦ ଧୋଉଥିଲା ମନ୍ଦାକିନୀ, ଏବେ ଆବର୍ଜନା କୁଣ୍ଡ

ଯାଜପୁରସଦର: ପୁରୀ ପରେ ଏବେ ବିପଦରେ ଯାଜପୁରର ଐତିହ୍ୟ ‘ଅଠରନଳା’। ପ୍ରକୃତି ଓ ପୁରୁଷର ମିଳନସ୍ଥଳରେ ଅଠରନଳାର ଉତ୍ପତ୍ତି। ଉଭୟଙ୍କର ୯ଟି ଦ୍ବାରର ମିଳନ ହୋଇ ୧୮ଟି ଦ୍ବାର ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି, ଯାହାକି ଅଠରନଳା ନାମରେ ନାମିତ। ପୂ

25 Feb 2024 4:00 am
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ହାଉଜଖାସ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଅଗ୍ନି ଉତ୍ସବ ପାଳନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଜଧାନୀ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ହାଉଜଖାସସ୍ଥିତ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ କ୍ଷେତ୍ରର ପ୍ରମୁଖ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଅଗ୍ନି ଉତ୍ସବ ମହାସମାରୋହରେ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ପବିତ୍ର ମାଘ ପୂର୍ଣିମାର ପୁଣ୍ୟତିଥିରେ ଅଗ୍ନି ଦେବ

25 Feb 2024 3:00 am
ଜଗନ୍ନାଥସାଗର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ ପାଇଁ ହାଲ୍ ଦେବ ୬କୋଟି; ପୌରପାଳିକା ସହ କଲା ବୁଝାମଣାପତ୍ର ସ୍ବାକ୍ଷର

ଜୟପୁର: ସହରବାସୀଙ୍କ ସ୍ବାଭିମାନର ପ୍ରତୀକ ଜଗନ୍ନା‌ଥ ସାଗର ୩୦୦ ଏକରର ପରିଧିର ସାଗର ଧୀରେଧୀରେ ସଂକୁଚିତ ହେବା ସହ ପଙ୍କ, ସହରର ନାଳନଦ୍ଦର୍ମା ମାଟିରେ ପୋତି ହୋଇଯାଇଛି। ଏହାର ପୁନଃରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ହାଲକ

25 Feb 2024 2:00 am
ପିପିଳିଆରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟାଇଥିବା ଟ୍ରକ୍‌ ଚାଳକ ଗିରଫ

ଢେଙ୍କିକୋଟ: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଟଗାଁ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳ ପିପିଳିଆ ଛକରେ ୨୦ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଏକ ଲୁହା ଛଡ଼ ବୋଝେଇ ୭୦୯ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ସ୍କୁଟି ଆରୋହି ବାପ ପୁଅଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଏନେଇ ଘଟଗାଁ ଥାନାରେ ଏକ

25 Feb 2024 1:00 am
ବୀରମହାରାଜପୁରକୁ ଏନ୍‌ଏସି ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନଥିବାରୁ ମୋତେ ବ୍ୟଥିତ କରିଛି: ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା

ବୀରମହାରାଜପୁର: ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଶନିବାର ୫ଟି ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ଓ ୩୪ଟି ନୂଆ ଏନ୍‌ଏସି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବୀରମହାରାଜପୁରକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକେ ଏହି ତାଲିକାରେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତା

24 Feb 2024 11:58 pm
ବିନା କୌଣସି ଘୋଷଣା ଓ କାରଣରେ ୭ ଦିନ ଧରି ପାକିସ୍ତାନରେ ବନ୍ଦ ରହିଛି ଏକ୍ସ

ଲାହୋର: ଲଗାତାର ୭ ଦିନ ଧରି ପାକିସ୍ତାନରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ “ଏକ୍ସ” ର ବ୍ୟବହାର ଉପରେ କଟକଣା ଜାରି ରହିଛି | ଫେବୃଆରୀ ୧୭ ଠାରୁ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହଟାଯାଇ ନାହିଁ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଲୋକମାନେ ସୂଚ

24 Feb 2024 11:45 pm
‘ଏମରଜେନସି’ଦେଖିବା ପରେ ମୁଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୁଏ ବୋଲି କେହି ଚାହିବେନି : କଙ୍ଗନା

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ସବୁବେଳେ ନିଜ ବିବୃତି ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାନ୍ତି । ବେଳେବେଳେ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବିବାଦରେ ଛନ୍ଦି ମଧ୍ୟ ହେବାକୁ ପଡ଼େ । ଏହା ସତ୍ତ୍ବେ ବି ସାମାଜିକ କିମ୍ବା ରାଜନୈତିକ ପ୍ରସ

24 Feb 2024 11:15 pm
‌ଚେହେରାର ଦାଗ ଦୂର କରିପାରେ ପଇଡ଼ ପାଣି, ମହୁ, ଆଲୋବେରା ଓ ବେସନ

ବେଳେ ବେଳେ ଶରୀରରେ ଥିବା ଛୋଟିଆ ଦାଗଟିଏ ବି ପୂରା ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଥାଏ। କେବଳ ମୁହଁ କାହିଁକି ହାତ, ଗୋଡ଼, ବେକ ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଦାଗ ଆମ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଯାଏ। ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ବି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀ

24 Feb 2024 11:00 pm
ଉନ୍ନତ କୃଷି, ଜ୍ଞାନ ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସହ ଶିଳ୍ପାୟନ ମାଧ୍ୟମରେ ବିକାଶର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ହେବ ଦେବଗଡ଼: ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ଦେବଗଡ଼: ଉନ୍ନତ ଓ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ କୃଷି, ଜ୍ଞାନ, ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ଶିଳ୍ପାୟନ ମାଧ୍ୟମରେ ଅପାର ସମ୍ଭାବନାର ଅଞ୍ଚଳ ଦେବଗଡ଼ ବିକାଶର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ହେବ ବୋଲି ଶନିବାର ଦେବଗଡ଼ରେ ଜିଲ୍ଲା ନାଗରିକ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ବୌଦ୍ଧିକ ଆଲୋଚ

24 Feb 2024 10:51 pm
୧୦୦୦ଟଙ୍କା ପାଇଁ ୫୦୦ ଖର୍ଚ୍ଚ! ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ଶତାଧିକ ହିତାଧିକାରୀ

ରାୟଗଡ଼ା: ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାସନକାର୍ଡଧାରୀଙ୍କୁ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ପ୍ରଦାନ ନେଇ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ଖୁସିର ଲହରି ଖେଳିଗଲା ସତ। କିନ୍ତୁ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଏହି ଟଙ୍କା ପାଇବା ଆଶାରେ ହିତାଧୀକାରୀମାନେ ଖର୍

24 Feb 2024 10:50 pm
ବ୍ୟବହାର କରି ଫୋଫାଡ଼ିଦେବାରେ ବିଶ୍ୱାସ କରେ କଂଗ୍ରେସ: ବିଜେପି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆସନ୍ତା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଆପ) ମଧ୍ୟରେ ସପ୍ତାହେ ଧରି ଚାଲିଥିବା ବିବାଦ ଶନିବାର ଶେଷ ହୋଇଛି। ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟର ଉଭୟ ଦଳ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଆପ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଦିଲ୍ଲୀ, ଗୁଜ

24 Feb 2024 10:45 pm
ବାୟୋପିକ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ନନେବା ପଛର କାରଣ କହିଲେ ଆଇପିଏସ ମନୋଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଆଇପିଏସ ଅଧିକାରୀ ମନୋଜ କୁମାର ଶର୍ମା ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଆଇଆରଏସ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଜୋଶୀ | ବିଧୁ ବିନୋଦ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ନିର୍ଦେଶିତ ଫିଲ୍ମ ଟୁଏଲଥଫେଲରେ ତାଙ୍କ କାହାଣୀ ସମସ୍ତେ ଜାଣିବା ପରେ ଏବେ ଦ

24 Feb 2024 10:15 pm
ବାପା ଅନିଲ କପୁରଙ୍କ ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ର ରହସ୍ୟ କହିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୋନମ କପୁର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ଫିଟ୍‌ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତାଙ୍କ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଏ, ଅନିଲ କପୁରଙ୍କ ନାମ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏଥିରେ ନିଆଯାଏ। ୬୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ଅନିଲ କପୁରଙ୍କ ଫିଟନେସର କୌଣସି ଜବାବ

24 Feb 2024 10:00 pm
ବୀରମହାରାଜପୁରକୁ ଏନ୍‌ଏସି ମାନ୍ୟତା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ପୁନଃ ବିଚାର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିଆକର୍ଷଣ କଲା ବିଜେଡି

ବୀରମହାରାଜପୁର: ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବୀରମହାରାଜପୁରକୁ ଏନ୍‌ଏସି ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନରୁ ବାଦ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳର ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା‌ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜେଡି ମଧ୍ୟ ତା’ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛି

24 Feb 2024 9:53 pm
ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ୫ଟି ଆସନ ଦେଲେ ମମତା

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ‘ଇଣ୍ଡିଆ’ ମେଣ୍ଟ ଅଧୀନରେ କଂଗ୍ରେସ ଓ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଦଳ ଟିଏମସି ମଧ୍ୟରେ ଆସନ ବୁଝାମଣା ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇଛି। ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଟିଏମସି କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ୫ଟି ଆସନ ଛାଡିବ। ଦାର

24 Feb 2024 9:36 pm
ନିଜକୁ ନୌସେନା ଅଧିକାରୀ ପରିଚୟ ଦେଇ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଫସାଇଥିଲା ଯୁବକ, ବ୍ଲାକ୍‌ମେଲ କରି ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ମାଟ୍ରିମୋନି ସାଇଟ୍‌ରେ ନିଜକୁ ନୌସେନା ଅଧିକାରୀର ପରିଚୟ ଦେଇ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବ୍ଲାକ୍‌ମେଲ କରିବା ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଛି। ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଫଟୋ ଓ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ କରି ଜଣେ ଯୁବକ ବନ୍ଧା ହୋଇଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯ

24 Feb 2024 9:31 pm
ଗହଣା ଦୋକାନରେ ଗୁଳି ଫୁଟାଇ ଟଙ୍କା, ସୁନା ଲୁଟିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଗୁଳି ଫୁଟାଇ ପୁରୀର ଏକ ଜୁଏଲାରିରୁ ଲୁଟ କଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ। ପୁରୀର ରେଡ଼କ୍ରସ୍‌ରୋଡ଼ ନିକଟରେ ଥିବା ୱାନ୍‌ ଗ୍ରାମ୍‌ ଗୋଲଡ ଏସ. ଆର ଜୁଏଲାରିରୁ ଟଙ୍କା ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଛି। କିଛି ଦୁର୍ବୁତ୍ତ ବନ୍ଧୁକ ଏବଂ ବିଭ

24 Feb 2024 9:26 pm
ଦିନେ କପିଲ୍‌ଙ୍କ ସୋ’ରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମେଳରେ ବସି ତାଳି ବଜାଉଥିଲେ ଈଶା, ଭାଇରାଲ୍‌ ହେଲା ପୁରୁଣା ଭିଡିଓ

ମୁମ୍ବାଇ: ବିଗ୍‌ବସ୍‌-୧୭ ସିନା ସରିଯାଇଛି, ହେଲେ ତ‌ା’ର ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଏଯାଏ ସରିନି। ଏହି ସିଜିନ୍‌ରେ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବୀମାନେ ବି ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ‌ରେ ଘର କରିବା ପରି ଥିଲେ। ସମସ୍ତେ ନିଜ ନିଜର ସ୍ବତ

24 Feb 2024 9:15 pm
ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ମଧ୍ୟରେ ଦୀପିକାଙ୍କ ବେବି ବମ୍ପର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ମୁମ୍ବାଇ: ଭାରତର ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ ଶୀର୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ବଲିଉଡର ଅନେକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିବା ସହ ହଲିଉଡରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଯାଦୁ ଦେଖାଇ ସାରିଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ

24 Feb 2024 8:15 pm
‌ଚାହୁଁ ଚାହୁଁ ମହିଳାଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ ଟେକି କଚାଡ଼ି ଦେଲା ହାତୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ: ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ଜୀବଯନ୍ତୁଙ୍କ ଭିଡିଓ ରହିଛି। ମଣିଷମାନେ ମାଙ୍କଡ଼ରୁ ନେଇ କେଉଁଟି ସାପ, ଗୋରୁ, ହାତୀ, କୁକୁର ଆଦିଙ୍କୁ ସାଥୀ କରୁଥିବାର ଆମେ ଦେଖିଛନ୍ତି। ହେଲେ ନିକଟରେ ଯାହା ଘଟିଛି ତାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଦ

24 Feb 2024 8:00 pm
ଜଙ୍ଗଲରୁ ୩ଟି ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ଯବାନ, ବୋମା ଖଞ୍ଜିଥିଲେ ନକ୍ସଲ

ରାୟଗଡ଼ା: ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ଯବାନ। ଅପରେସନରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ହୋଇଥାନ୍ତେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନର ଶିକାର। ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ପଡ଼ିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିଲାକୋଟା ଜଂଗଲରେ। ୧୪୨ ବାଟାଲିୟନର ବିଏସ

24 Feb 2024 7:46 pm
ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ୧୫୧ଟି ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁଙ୍କ ଟିଡ଼ିପି

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ଚଳିତ ବର୍ଷ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ସହିତ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସମେତ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଯଦିଓ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିନାହାଁନ୍ତି, ତଥାପି ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ

24 Feb 2024 7:45 pm
ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପ୍ରତିଙ୍କ ଗସ୍ତ ନେଇ ମୟୂରଭଂଜ ଚଳଚଂଚଳ, ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜାରି

ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ଆସନ୍ତା ୨୮ ତାରିଖ ଦିନ ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି। ଏହି ଗସ୍ତ ପାଇଁ ସେ ୨୮ ଫେବ୍ରୁଆରିରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଏକ ସତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ଯୋଗେ ଝାଡଖଣ୍ଡର ରାଂଚିସ୍ଥିତ ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡା ବ

24 Feb 2024 7:17 pm
ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ସହ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବାରୁ ଭିଡିଓ ଜକିଙ୍କୁ ଅପହରଣ କଲେ ମହିଳା

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ସହ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବାରୁ ଭିଡିଓ ଜକିଙ୍କୁ ଅପହରଣ କଲେ ମହିଳା | ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ଗିରଫ କଲା ପୁଲିସ | ମାଟ୍ରିମୋନିରେ ପ୍ରୋଫାଇଲ ଦେଖିବା ପରେ ୨୭ବର୍ଷିୟ ପୀଡିତଙ୍କ ପ୍ରେମରେ

24 Feb 2024 7:15 pm
ଆମାଜନ୍‌ରୁ ଆଇଫୋନ୍‌ ୧୫ ମଗାଇଥିଲେ ଗ୍ରାହକ, ମିଳିଲା ନକଲି ଫୋନ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ: ଇ-କମର୍ସ ସାଇଟ୍‌ ଆମାଜନ୍‌ ବିରୋଧରେ ଏବେ ଏକ ଗମ୍ଭୀର ଆରୋପ ଆଣିଛନ୍ତି ଜଣେ ଗ୍ରାହକ। ଗତକାଲି (ଫେବ୍ରୁଆରି ୨୩) ଆମାଜନ୍‌ର ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ‌ଯେ କମ୍ପାନି ଏକ ନକଲି ଆଇଫୋନ୍ ୧୫ ‌ଦେଇଛି। ଗ୍ରାହକ

24 Feb 2024 7:00 pm
ଏହି ମାସ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରଥମ ୧୦୦ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିପାରେ ବିଜେପି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ୨୯ ଫେବୃଆରୀରେ ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିପାରେ। ଏହି ତାଲିକାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏବଂ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ପରି ଭେଟେରାନ ନେତାଙ୍କ

24 Feb 2024 6:45 pm
୪ ବର୍ଷର ବାଳକଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀ କୁସ୍ତି ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ

ରୋହତକ: ହରିୟାଣାର ରୋହତକର ଏକ ଅଦାଲତ ୨୦୨୧ ଫେବ୍ରୁଆରିରେ ଜଣେ ୪ ବର୍ଷର ବାଳକଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ପୂର୍ବତନ କୁସ୍ତି ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ଅତିରିକ୍ତ

24 Feb 2024 6:30 pm
୧୫୦୦୦କୋଟିର ଘର ପାଇଁ ମାସକୁ ଏତେ ଲକ୍ଷର ବିଜୁଳି ବିଲ ଦେଉଛନ୍ତି ଅମ୍ବାନୀ

ମୁମ୍ବାଇ: ଏସିଆ ମହାଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ଓ ରିଲାୟନ୍ସ ଗ୍ରୁପ୍‌ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଘରର ଦେଶର ବଛା ବଛା କେତୋଟି ସୁନ୍ଦର ଓ ବଡ଼ ଘର ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ। ତାଙ୍କ କମ୍ପାନିର ଚର୍ଚ୍ଚା ଯେତିକି ହୋଇଥାଏ, ମୁକେଶଙ୍କ ଘରର ଚ

24 Feb 2024 6:15 pm
ପରିବାରର ସହମତିରେ ବିବାହ ହୋଇଛି, ମୁଁ ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ନାୟିକା ହୋଇସାରିଛି

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଓଲିଉଡ୍‌ ସିନେ ଜଗତରେ ତମନ୍ନା ବ୍ୟାସ ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ନାମ। ସେ ୨୦୧୭ ମସିହାରୁ ‘ଭାଇନା କ’ଣ କଲା ସେ’ ସିନେମା ଜରିଆରେ ଓଡ଼ିଆ ସିନେ ଜଗତରେ ପାଦ ଥାପି ଆଜି ଯାଏ ନିଜର ଅଭିନୟ ଯାତ୍ରା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଉଲ୍ଲେଖ

24 Feb 2024 6:00 pm
ଏଥିପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଟିଏମସି ମଧ୍ୟରେ ହୋଇପାରୁନାହିଁ ଆସନ ଭାଗବଣ୍ଟା: ଅଧୀର ରଞ୍ଜନ

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜନୀତିରେ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଟିଏମସି ମଧ୍ୟରେ ବୟାନ ଯୁଦ୍ଧ ବନ୍ଦ ହେବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ତଥା ସାଂସଦ ଅଧୀର ରଂଜନ ଚୌଧୁରୀ ପୁଣି ଥରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛ

24 Feb 2024 5:45 pm
ଠିକାଦାରଙ୍କ ଘରୁ ଚୋରି କରିଥିଲେ ୫୦ ଲକ୍ଷ: ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ୭ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡ, ୨୦ ହଜାର ଜରିମାନା

ଧର୍ମଗଡ଼: ନଳକୂପ ଠିକାଦାର ଘରୁ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଡକାୟତି ଘଟଣାରେ ୪ ଡକାୟତ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସଂପୃକ୍ତ ଡକାୟତମାନଙ୍କୁ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଧର୍ମଗଡ଼ ଏଡିଜେ ବିଶ୍ବବିସୃତ କର ୭ ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡ ସହ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା

24 Feb 2024 5:20 pm
ସୁହାନୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିବା ବେଳେ ହସିବାରୁ ଟ୍ରୋଲ୍ ହେଲେ ଆମୀର

ମୁମ୍ବାଇ: ଫେବ୍ରୁଆରି ୧୬ରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁହାନୀ ଭଟନାଗରଙ୍କ ୧୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ୨୦୧୬ରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଦଙ୍ଗଲ’ରେ ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ସାନ ଝିଅ ଭୂମିକାରେ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବେ ଅଭିନୟ କର

24 Feb 2024 5:15 pm
ସାମାନ୍ୟ ଝଗଡ଼ାକୁ ନେଇ ସ୍କୁଲ୍‌ ବାହାରେ ସିନିୟର୍‌କୁ ହତ୍ୟା କଲା ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉତ୍ତରପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଳୀର ଉଷ୍ମାନପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ସନ୍ଥରବିଦାସ ଗଳିରେ ଘଟିଯାଇଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ ସଂପୃକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସ୍କୁଲ୍‌ର ‌ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀର ଜଣେ ଛାତ୍ର ସେହି ସ୍କୁଲ୍‌ର ଅଷ୍ଟ

24 Feb 2024 5:00 pm
୪ର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ : ୨ୟ ଦିବସ ଖେଳ ଶେଷସୁଦ୍ଧା ଭାରତ ୨୧୯/୭

ରାଞ୍ଚି: ରାଞ୍ଚିରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ୪ର୍ଥ ଟେଷ୍ଟର ୨ୟ ଦିନ ଖେଳ ସମାପ୍ତି ସୁଦ୍ଧା ଭାରତ ୭ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୨୧୯ ରନ କରିଛି । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଧ୍ରୁବ ଜୁରେଲ ଓ କୁଳଦୀପ ଯାଦବ ଲଢୁଆ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଇଂଲଣ୍ଡ ବୋଲରଙ୍କୁ କଡ଼

24 Feb 2024 4:51 pm
ଏବି ପଜେଟିଭ ବଦଳରେ ଓ ପଜେଟିଭ ରକ୍ତ ଦେବାରୁ ଚାଲିଗଲା ସଚିନଙ୍କ ଜୀବନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭୁଲ ବ୍ଲଡ ଗ୍ରୁପ ନେଲା ଜୀବନ | ଜୟପୁରର ସୱାଇ ମାନ୍ ସିଂ ହସ୍ପିଟାଲରେ ହୋଇଥିବା ବଡ ଅବହେଳା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଅନ୍ୟ ଗ୍ରୁପର ରକ

24 Feb 2024 4:15 pm
ଏହି ପୁରୁଷ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ଅଟୋରେ ଯାତ୍ରା କଲେ ମଲାଇକା

ମୁମ୍ବାଇ:ରିଆଲିଟି ସୋ “ଝଲକ୍ ଦିଖଲା ଯା” ରେ ଆଜିକାଲି ବିଚାରପତି ବନୁଥିବା ମାଲାଇକା ଆରୋରା ନିକଟରେ ଏକ ରାତିରେ ଅଟୋରେ ଯାତ୍ରା କରି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ମଲାଇକାଙ୍କୁ ଫେବ୍ରୁଆରି ୨୦ ତାରିଖ ଦିନ ନିଜ ବିଳାସମୟ ଗାଡ଼ି ଛାଡ଼

24 Feb 2024 4:00 pm
ହଲଦ୍ବାନୀ ହିଂସାର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ଅବଦୁଲ ମଲିକ ଗିରଫ

ଡେରାଡୁନ: ହଲଦ୍ୱାନୀର ବନଭୁଲପୁରାରେ ହୋଇଥିବା ହିଂସାକାଣ୍ଡର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ଅବଦୁଲ ମଲିକକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ହିଂସା କାଣ୍ଡରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅବଦୁଲ ମଲିକର ଓକିଲ ଅଜୟ ବହୁଗୁଣା ଏବଂ ଶଲଭ ପାଣ୍ଡେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଉତ୍ତରାଖ

24 Feb 2024 3:56 pm
୧ ଜୁଲାଇରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ ୩ ନୂଆ ଅପରାଧିକ ଆଇନ: ସରକାରଙ୍କ ସୂଚନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଇପିସି, ସିଆରପିସି ଏବଂ ଏଭିଡେନ୍ସ ଆକ୍ଟ ଅଇନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ସରକାର ଶନିବାର ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଜୁଲାଇ ୧ରୁ ପୂର୍ବ ପ୍ରଚଳିତ ଆଇନ ବଦ‌ଳରେ ୩ ନୂଆ ଅପରାଧିକ ଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ। ପୁରା

24 Feb 2024 3:25 pm
ବିରକ୍ତ କରିସାରିଲଣି ମୋତେ; ବାରମ୍ବାର ଫଟୋ ଉଠାଇବାକୁ କହିବାରୁ ରାଗିଗଲେ ନାସିରୁଦ୍ଦିନ

ମୁମ୍ବାଇ : ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ‌ରେ ଆଉ ଦମ୍ ନାହିଁ। କିଛି ଦିନ ତଳେ ଏଭଳି କହି ବିବାଦରେ ଥିଲେ ବଲିଉଡର ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ନାସିରୁଦ୍ଦିନ ଶାହା | ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ବିଷୟବସ୍ତୁକୁ ନେଇ ସେ ଏଭଳି କହିଥିଲେ | ଏହାକୁ ନେଇ ଖୁବ ଚର୍ଚ୍ଚା

24 Feb 2024 3:15 pm
ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେଉଛି ବିଳମ୍ବିତ ନ୍ୟାୟ: ୩ ବର୍ଷରେ ୬୭ ହଜାର ମାମଲାର ସମାଧାନ, ୧ ଲକ୍ଷ ୨୭ ହଜାର ବିଚାରାଧୀନ

ବାଲେଶ୍ବର: ବିଳମ୍ବିତ ନ୍ୟାୟିକ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇ ବହୁ ଗରିବ ଲୋକ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି କୋର୍ଟକୁ ଦୌଡ଼ୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଅପରାଧ ଦଣ୍ଡଠାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଜେଲ୍‌ରେ ହିଁ ରହି ଯାଉଛନ୍ତି। ଯାହାକୁ ନେଇ ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି

24 Feb 2024 3:00 pm
ଯୋଗୀଙ୍କ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ରଦ୍ଦ କଲେ ୟୁପି ପୁଲିସ ଭର୍ତ୍ତି ପରୀକ୍ଷା, ୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପୁଣି ହେବ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସ ଭର୍ତ୍ତି ପରୀକ୍ଷାରେ ପେପର ଲିକ୍ ଘଟଣା ପରେ ସରକାର ଏହି ପରୀକ୍ଷାକୁ ରଦ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତ

24 Feb 2024 2:52 pm
ରାଜ୍ୟରେ ୩୪ଟି ନୂଆ ବିଜ୍ଞାପିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଷଦ ଓ ୫ ପୌର ପରିଷଦ ଗଠନ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜ୍ୟରେ ୩୪ ନୂଆ ବିଜ୍ଞାପିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଷଦ(ଏନଏସି) ଗଠନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ସରକାର। ଏଣେ ୫ ବିଜ୍ଞାପିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଷଦକୁ ପୌର ପରିଷଦ (ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି) ଭାବେ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନୀତ କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇ

24 Feb 2024 2:40 pm
ପୁରୁଣାଗଡ଼ରେ ସ୍କିଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଣ୍ଟରର ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ଦେବଗଡ଼: ଦେବଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାଗଡ଼ଠାରେ ସ୍କିଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଣ୍ଟରର ଲୋକାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ। ଏକବିଂଶ ଶତାବ୍ଦୀର ଯୁବକଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱାବଲମ୍ବୀ ଓ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ କରାଇବା

24 Feb 2024 2:20 pm
୨୦୧୯ର ଫଳାଫଳ ‌ଦୋହରାଇବା ବିଜେପି ପାଇଁ ହେବ କଷ୍ଟକର: ଶଶି ଥରୁରଙ୍କ ପୂର୍ବାନୁମାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ବିଷୟରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଶଶି ଥରୁର ବିଜେପିର ସଫଳତା ନେଇ ଏକ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ୨୦୧୯ର ଫଳାଫଳକୁ ଦୋହରାଇବା ବିଜେପି ପାଇଁ ୨୦୨୪ରେ କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ। ଗତ ୨୦୧

24 Feb 2024 1:50 pm
ରାଜେଶ ପ୍ରଭାକର ପାଟିଲ ହେବେ ବିଏମସିର ନୂଆ କମିସନର

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଭୁବନେଶ୍ବର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମସି)ର କମିସନର ବଦଳିବେ। ରାଜେଶ ପ୍ରଭାକର ପାଟିଲ ବିଏମସିର ନୂଆ କମିସନର ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି। ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ମାସେ ଛଟିରେ ଯାଉଥିବାରୁ ରାଜେଶ ପ୍ରଭା

24 Feb 2024 1:40 pm
ଚାଷୀଙ୍କୁ ଉପହାର: ସର୍ବବୃହତ ଶସ୍ୟ ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଲଟ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଉପହାର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଶନିବାର ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ପ୍ରଗତି ମ‌ୈଦାନରେ ଥିବା ଭାରତ ମଣ୍ଡପମରେ ପୃଥିବୀର ସର୍ବବୃହତ ଶସ୍ୟ ସଂରକ୍ଷଣ ପ

24 Feb 2024 1:05 pm
ମହିଳାଙ୍କୁ ମୁହଁରୁ ବୁର୍ଖା ଖୋଲିବାକୁ କହି କନେଷ୍ଟବଳ ନିଲମ୍ବିତ

ଚେନ୍ନାଇ: ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିବା ସହିତ ବୁର୍ଖା ତାଙ୍କ ସୁନ୍ଦର ମୁହଁକୁ ଢାଙ୍କି ଦେଉଥିବାରୁ ତାହାକୁ ଖୋଲି ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଥିବା ଜଣେ ହେଡ୍‌ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଥିବା କଥା ‘ଦି ଟାଇ

24 Feb 2024 12:40 pm
ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶାରେ କୋହଲା ପାଗ ସାଙ୍ଗକୁ ହାଲୁକା ବର୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଦ୍ବୈତ ନଗରୀ କଟକ ଓ ଭୁବନେଶ୍ବର ସମେତ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଆଜି ସକାଳୁ କୋହଲା ପାଗ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି। ସକାଳେ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ମଧ୍ୟ ହାଲୁକା ବର୍ଷା ହୋଇଛି। ଏତଦବ୍ୟତୀତ ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶାର ଭଦ୍

24 Feb 2024 12:20 pm
ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ: ଆପ୍-କଂଗ୍ରେସ ଆସନ ଭାଗବଣ୍ଟା ଶେଷ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଆପ୍) ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଆସନ ବୁଝାମଣା ଶେଷ ହୋଇଛି। ଶନିବାର ଉଭୟ ଦଳ ଏହା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଦୁଇ ଦଳ ଦିଲ୍ଲୀ, ଗୁଜୁରାଟ, ହରିୟାଣା ଏବଂ ଗୋଆରେ ଏକାଠି ନିର୍

24 Feb 2024 12:18 pm
ଜଳାଶୟରେ ଖସିପଡ଼ିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର୍‌-ଟ୍ରଲି; ମହିଳା ଓ ପିଲାଙ୍କ ସମେତ ୧୫ ମୃତ

କାସଗଞ୍ଜ: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର କାସଗଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାରେ ଗଙ୍ଗାସ୍ନାନ ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଗୋଟାଏ ଟ୍ରାକ୍ଟର୍‌-ଟ୍ରଲି ଆଜି ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଯୋଗୁଁ ଗୋଳିଆ ପାଣି ଭରା ଜଳାଶୟରେ ଖସିପଡ଼ିବାରୁ ଅୂନ୍ୟନ ୧୫ଜଣଙ୍କର ମୃ

24 Feb 2024 12:00 pm
ମାଲକାନଗିରି ସୀମାନ୍ତରେ ଗୁଳିବିନିମୟ: ଜଣେ ମାଓବାଦୀ ନିହତ

ମାଲକାନଗିରି: ମାଲକାନଗିରି ସୀମାନ୍ତରେ ପୁଲିସ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ ହୋଇଥିବାର ଖବର ମିଳିଛି। ଏଥିରେ ଜଣେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଛତିଶଗଡ଼ର ସୁକୁମା ଜିଲ୍ଲା ବୁର୍କାଲଂକା ଜଂଗଲରେ ପୁଲିସ-ମାଓବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ‌ହ

24 Feb 2024 11:40 am
କୃଷକ-ଏମଏସଏମଇକୁ ଋଣ ମିଳିବା‌ ହେବ ସହଜ,ଆରବିଆଇ ଆଣିବ ନୂଆ ଯୋଜନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଋଣ ପାଇବାରେ କୃଷକ ଏବଂ କ୍ଷୁଦ୍ର ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟା ଦୂର ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଥିପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। କୃଷକ ଏବଂ ଏମଏସଏମଇକୁ ଋଣ ପାଇଁ ୟ

24 Feb 2024 11:33 am
ଆଜି ରୁଷ୍‌ ଆକ୍ରମଣର ଦ୍ବିତୀୟ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳନ କରୁଛି ୟୁକ୍ରେନ୍‌: ହ୍ରାସ ପାଉଛି ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ସହାୟତା

କିବ୍‌: ଆଜି ୟୁକ୍ରେନ୍‌ ରୁଷ୍‌ କରିଥିବା ଆକ୍ରମଣର ଦ୍ବିତୀୟ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳନ କରୁଛି। ଆଜି ୨ ବର୍ଷ ପୂରି ୩ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ରୁଷ୍‌-ୟୁକ୍ରେନ୍‌ ଯୁଦ୍ଧକୁ ଦ୍ବିତୀୟ ବିଶ୍ବଯୁଦ୍ଧ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ୟୁରୋପରେ ସଙ୍ଗଠି

24 Feb 2024 11:20 am
୩୫ ଟଙ୍କା ହଜିଯିବାରୁ ନିୟମ କରିବା ପାଇଁ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିରକୁ ନେଲେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ

ପାଟନା: ତାଙ୍କ ପର୍ସରୁ ୩୫ ଟଙ୍କା ଚୋରି କରି ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ଠାକୁରଙ୍କ ନାଁ’ରେ ନିୟମ କରି କହିବାକୁ ସ୍କୁଲ୍‌ ପିଲାଙ୍କୁ ମନ୍ଦିରକୁ ନେଇଯାଇଥିବା ବିହାର ରାଜ୍ୟର ବାଙ୍କା ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ

24 Feb 2024 11:00 am
ଅଳଙ୍କାର ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍: ମାଲିକ ଏବଂ ପୁଅଙ୍କୁ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ପୁରୀ: ଗୁଳି ଫୁଟାଇ ପୁରୀର ଏକ ଜୁଏଲାରୀରୁ ଲୁଟ କଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ। ପୁରୀର ରେଡ଼କ୍ରସ ରୋଡ ନିକଟରେ ଥିବା ୱାନ ଗ୍ରାମ ଗୋଲଡ ଏସ. ଆର ଜୁଏଲାରୀରୁ ଟଙ୍କା ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟ ହୋଇଛି। କିଛି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ବନ୍ଧୁକ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ

24 Feb 2024 10:20 am
ଡିଡିଏ ଦ୍ୱାରା ଭଙ୍ଗାଯାଇଥିବା ୬୦୦ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ମସଜିଦରେ ସବେ-ଇ-ବରାତ ଉତ୍ସବ ଅନୁମତିକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ମନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଦିଲ୍ଲୀ ୱାକଫ ବୋର୍ଡର ପରିଚାଳନା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ୬୦୦ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଅଖୋନ୍ଦଜି / ଅଖୁଞ୍ଜୀ ମସଜିଦ, କବରସ୍ଥାନ ଏବଂ ମଦ୍ରାସାରେ ସ୍ଥାନୀ

24 Feb 2024 10:20 am
ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡକାୟତଙ୍କ ସହିତ ଲଢ଼ିବା ବେଳେ ଗୁଳିଚୋଟ ଖାଇଥିବା ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ କ୍ୟାସିୟର୍‌

ଜୟପୁର: ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ୨ଜଣ ସଶସ୍ତ୍ର ଡକାୟତଙ୍କ ସହିତ ଲଢ଼ିବା ବ‌େଳେ ଗୁଳିଚୋଟ ଖାଇଥିବା ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସ୍‌ନାଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ର ଜଣେ କ୍ୟାସିୟର୍‌ ସମ୍ପ୍ରତି ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ଲଢୁଛନ୍ତି ବୋଲି ‘ଦି ଟାଇମସ୍‌ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ’

24 Feb 2024 10:00 am
ଗରିବ ହେଲା ଦୁନିଆର ଏହି ମୁସଲମାନ ଦେଶ , ନିଜ ସହରକୁ ୟୁଏଇକୁ ବିକ୍ରି କଲା

କାହିରା: ଇଜିପ୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଅର୍ଥନୈତିକ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି। ଏଥିରୁ ବାହାରିବା ପାଇଁ ଇଜିପ୍ଟ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛି। ଏହି ସମୟରେ, ୟୁଏଇରୁ ଇଜିପ୍ଟକୁ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ସହାୟତା ମିଳିଛି । ଉତ୍ତର ଉପକୂଳରେ ଏକ ବୃହତ ସହରା

24 Feb 2024 9:43 am
ଚନ୍ଦ୍ରାବତରଣ ବେଳେ ଗୋଟିଏ ପାଖକୁ ଅଣେଇ ହୋଇ ପଡ଼ିଛି ଆମେରିକୀୟ ମହାକାଶଯାନ ଓଡିସିୟସ୍‌

ୱାସିଂଟନ୍‌: ଚନ୍ଦ୍ରପୃଷ୍ଠରେ ଅବତରଣ କରିବା ସମୟରେ ଆମେରିକୀୟ ମହାକାଶଯାନ ଓଡିସିୟସ୍‌ ସମ୍ଭବତଃ ଗୋଟିଏ ପଟକୁ ଅଣେଇ ହୋଇ ପଡ଼ିଯାଇଛି ବୋଲି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏହାକୁ ନିର୍ମାଣ କରିଥିବା କମ୍ପାନି କହିଛି। ଭାରତୀୟ ସମୟ ଗୁରୁବ

24 Feb 2024 9:40 am
ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଠାବ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ

ଆସିକା: ଗ୍ଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଆସିକା ଥାନା କୋଟିବାଡ଼ି ଗ୍ରାମର ବଡ଼ନଦୀ ନିକଟରେ ଥିବା କାଜୁତୋଟାରେ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଠାବ ହୋଇଛି। ମୃତଦେହଟି ୪ରୁ ୫ ଦିନର ହୋଇଥିବା ଆନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ତେଣୁ ଗଳିତ ଶବଟି ପଚି

24 Feb 2024 9:20 am
ପାକିସ୍ତାନ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଜୈଶ୍‌ ଅଲ୍‌-ଅଦଲ୍‌ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଇରାନ୍‌ ସୈନିକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପାକିସ୍ତାନ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଇରାନ୍‌ ସେନାବହିନୀ ଜୈଶ୍‌ ଅଲ୍‌-ଅଦଲ୍‌ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନର କମାଣ୍ଡର୍‌ ଇସ୍‌ମାଇଲ୍‌ ଶାହାବକ୍ସ୍‌ ଓ ତାଙ୍କର କେତେକ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା କଥା ଇରାନ୍‌ର ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ

24 Feb 2024 9:00 am
ବରଗଡ଼ କେନାଲକୁ ନେଇ ବଢ଼ିଲା ଅଡ଼ୁଆ !

ବରଗଡ଼: ଗଙ୍ଗାଧର ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦଘାଟନ ପରେ ବରଗଡ଼ କେନାଲକୁ ନେଇ ଅଡୁଆ ବଢ଼ିଛି। ରବିରେ ଚାଷ ପାଇଁ ଅଦଳବଦଳ ଦିନରେ ବିଭିନ୍ନ ଗାଁକୁ ପାଣି ଦିଆଯିବ। ଆସନ୍ତା ୨୬ ତାରିଖରୁ କିଏ କେଉଁ ଦିନ ପାଣି ଛାଡ଼ିବେ ସେ ନେଇ ଅତାବିରା ସହକାରୀ ନିର୍ବା

24 Feb 2024 8:40 am
ଜିମେଲ୍ ହେବ ବନ୍ଦ ! , ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏକ୍ସମେଲ୍: ଜବାବ ଦେଲେ ଏଲନ ମସ୍କ

ୱାଶିଂଟନ: ଜିମେଲ୍ ବନ୍ଦ ହେବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମର ମାଲିକ ଏଲନ୍ ମସ୍କ ଗୁଗଲର ଜିମେଲ୍ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଏକ୍ସ ମେଲ୍ ନାମକ ଏକ ନୂତନ ଇମେଲ୍ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ ବ

24 Feb 2024 8:17 am
ବାହା ହେବା ଲାଗି ଟିଭି ଆଙ୍କର୍‌ଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିଥିବା ମହିଳା ଗିରଫ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ବାହା ହେବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଟିଭି ଆଙ୍କର୍‌ଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିଥିବା ଜଣେ ମହିଳା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା କଥା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପୁଲିସ କହିଛି। ପୁଲିସ କହିଛି, ଟିଭି ଆଙ୍କର୍‌ଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କ

24 Feb 2024 8:00 am
ମୁସଲିମ ବିବାହ-ଛାଡପତ୍ର ଆଇନକୁ ରଦ୍ଦ କଲେ ଆସାମ ସରକାର

ଡେରାଡୂନ: ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ୱ ସରମାଙ୍କ ସରକାର ବିଧାନସଭାରେ ୟୁନିଫର୍ମ ସିଭିଲ କୋଡ (ୟୁସିସି) କୁ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ଦେବା ପରେ ଏହି ଦିଗରେ ପ୍ରଥମ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ଆସାମରେ ମୁସଲିମ ବିବାହ ଏବଂ ଛାଡପ

24 Feb 2024 7:58 am
ନୂଆବର୍ଷ ସୁଦ୍ଧା ସରିବ ଏକାମ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ, ୫ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ବର: ୨୦୨୫ ନୂଆ ବର୍ଷ ସୁଦ୍ଧା ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଚାଲିଥିବା ‘ଏକାମ୍ର ଡେଭେଲପମେଣ୍ଟ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ’ କାମ ଶେଷହେବ। ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିରକୁ ଆସୁଥିବା ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ଈଶ୍ବରୀୟ ଅନୁଭୂତି ସାଉଁଟିବେ। ଭକ୍ତଙ୍କ ସ

24 Feb 2024 7:50 am
ଦେଖିଲା ପରେ…ଐତିହାସିକ ରାଜନୈତିକ ବିଜୟର ବାହକ ଆର୍ଟିକଲ୍ ୩୭୦

ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ଥିଲା ନିକଟ ଇତିହାସର ଏକ ଐତିହାସିକ ଘଟଣା। ତେଣୁ ବିଜ୍ଞ ସିନେମା ନିର୍ମାତାଙ୍କୁ ଏହା ଏକ ଲୋଭନୀୟ ବିଷୟବସ୍ତୁ ମନେ ହେବା ସ୍ବାଭାବିକ। ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ‘ଉରି: ଦି ସର୍ଜିକାଲ୍

24 Feb 2024 7:45 am
ପେଣ୍ଡାଲରେ ବଦଳିଲା ପାର୍ଟି: ଆସିଲେ ତୁଳସୀ, ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ମହଲ, ସ୍ବପ୍ନ ମହଲ, ରଙ୍ଗ ମହଲ

ଖଣ୍ଡଗିରି: କୁମ୍ଭମେଳା ଅବସରରେ ଖଣ୍ଡଗିରିରେ ଚାଲିଥିବା ଅପେରା ଲଢ଼େଇରେ ଯାତ୍ରାପ୍ରେମୀଙ୍କ ନିଦ ହଜାଉଛି ନୂଆ ନାଟକ। ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଯାତ୍ରା ମହାସଂଗ୍ରାମରେ ନୂଆ ପାର୍ଟିମାନଙ୍କ ନୂଆ ନାଟକ ଆଡ଼କୁ ମୁହାଁଇବେ ଦର୍ଶକ। ଇ

24 Feb 2024 7:40 am
ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ୧୫୬ ଆସନରେ ବିଜେପି ପାଇଁ ସଫଳତା ଆଣିବେ ଆଖୁ ଚାଷୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୨୦୨୪ ରେ ଦେଶରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କୃଷକମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ ମାଧ୍ୟମରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଆଖୁ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମ

24 Feb 2024 7:32 am
‘ନିଜଠୁ ଲାଗ ଅତି ନିଜର’

ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ମୁକ୍ତିଲାଭ କରୁଛି ଓଡ଼ିଆ ସିନେମା ‘ନିଜଠୁ ଲାଗ ଅତି ନିଜର’। ‘ଦେଲେ ଧରା କଥା ସରେ’ ଓ ‘ଭାବେ ସିନା କହିପାରେନା’ ଭଳି ଛବିର ନିର୍ମାତା ପଙ୍କଜ ରାଉତ ଏହାର ପ୍ରଯୋଜକ। ହିମାଂଶୁ ପରିଜା ଏହାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ। ଏହି ସିନ

24 Feb 2024 7:30 am
କର୍ପୋରେସନ ବୈଠକରେ ଏଲ୍‌ଆର୍‌ସି ତାତି: ୪କୋଟି ବ୍ୟୟରେ ହେବ ସଲିଡ୍‌ ୱେଷ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜ୍‌ମେଣ୍ଟ ଏକାଡେମି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଏମ୍‌ସିରେ ଆଜି ବସିଥିବା ମାସିକ ବୈଠକରେ ପ୍ରବଳ ହଟ୍ଟଗୋଳ ହୋଇଛି। ଭୂମି ଅଧିକାର ପ୍ରମାଣପତ୍ର(ଏଲ୍‌ଆରସି)କୁ ନକଲି କାଗଜ କହି ବିରୋଧୀ କର୍ପୋରେଟର ଦୀର୍ଘ ୧ ଘଣ୍ଟା ମେୟର ଓ କମିସନରଙ୍କୁ ଘେରିଥିଲେ। ଡିଡ

24 Feb 2024 7:20 am
ଜମି ଫେରିପାଇବା ଦାବିରେ ସେବାୟତ ମେଳି: ଆଗକୁ ଅନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ବର: ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସେବାୟତଙ୍କୁ ମିଳିଥିବା ବେବନ୍ଦୋବସ୍ତ ଜମି ସେମାନଙ୍କ ମାର୍ଫତରୁ କଟିଯାଇଛି। ସେବାୟତମାନଙ୍କ ଭୋଗଦଖଲରେ ଥିବା ଜମିସବୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ନାମରେ ସିଧାସଳଖ ରେକର୍ଡ

24 Feb 2024 6:30 am
କୋରାପୁଟ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ଦୁଇ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ କିଏ?

ଜୟପୁର: କଂଗ୍ରେସର ଗଡ଼ ଭାବେ ପରିଚିତ କୋରାପୁଟ ବିଧାନସଭା ଆସନ। ୧୯୫୧ରୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୧୪ଟି ନିର୍ବାଚନ ମଧ୍ୟରୁ ୭ଟି ନିର୍ବାଚନରେ ଏହି ଆସନକୁ କଂଗ୍ରେସ ନିଜ ଅକ୍ତିଆରରେ ରଖିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି। ୨୦୦୯ ସୀମା ପୁନଃ

24 Feb 2024 6:25 am
ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ବାଟ ଓଗାଳୁଛନ୍ତି ପୁଅ: ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ନିଷ୍କପଟ, ସରଳ ଚେହେରାକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାରେ ବେଶ୍‌ ଜନପ୍ରିୟ ଥିବା ବରିଷ୍ଠ ଆଦିବାସୀ ନେତା ମଙ୍ଗଳା କିଷାନ ୨୦୨୪‌ରେ ପୁଣିଥରେ ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ଲଢ଼ିବାକୁ ମନ ବଳାଇଛନ୍ତି। ଅଧିକ ବୟସ୍କ ନେତାଙ୍କୁ ଆଉ

24 Feb 2024 6:15 am