୬ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଯାହା ବିବାହରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବେ ତାକୁ ବିବାହ କଲେ ହଂସିକା ମୋଟୱାନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହେଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହଂସିକା ମୋଟଓ୍ବାନୀ ଓ ବ୍ୟବସାୟୀ ‌‌ସୋହେଲ କଟୁରିୟା। ଦୀର୍ଘ ୮ବର୍ଷ ଧରି ପରସ୍ପରର ବନ୍ଧୁ ଥିବା ହଂସିକା ଓ ସୋହେଲ ଡିସେମ୍ବର ୪ରେ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଛ

5 Dec 2022 4:30 pm
ଝିଅ ବିବାହ ପାଇଁ ରଖାଯାଇଥିବା ଗହଣା ଧରି ମା’ ପ୍ରେମିକ ସହ ଚମ୍ପଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଝିଅ ବିବାହକୁ କିଛି ଦିନ ବାକି ଥିବା ବେଳେ ମା’ ତାର ପ୍ରେମିକ ସହ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଝିଅ ବିବାହର ୧୦ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମା’ ତାର ପ୍ରେମିକ ସହ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁ

5 Dec 2022 4:15 pm
ଟାଇଗର୍‌ ଶ୍ରଫ୍‌ ପରେ ଏବେ ଦିଶାଙ୍କ ସହ ଦିଶୁଛନ୍ତି ଏହି ଯୁବକ

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ୍‌ର ବଛା ବଛା ଫିଟ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦିଶା ପଟାନୀ ଅନ୍ୟତମ। ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଦିଶା ନିଜ କ୍ରେଜି ଲୁକ୍‌ରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଘାଏଲ କରିଥାନ୍ତି। ଦିଶାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଦର୍ଶକ ଯେତେ ପସନ୍ଦ କ

5 Dec 2022 4:00 pm
ଶିଶୁମାନଙ୍କ ନାଁ ବମ୍, ଗନ୍, ସାଟେଲାଇଟ୍ ରଖ : କିମଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ପେଙ୍ଗୟାଙ୍ଗ୍ : ଉତ୍ତରକୋରିଆ ବିଶ୍ବରେ ଏକ ଅଜବ ଦେଶ । କାରଣ ସେଠାରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଅଜବ ନିୟମ କାନୁନ ପ୍ରଚଳିତ ଅଛି । ଲୋକମାନେ ସରକାରଙ୍କ ଅନୁମୋଦିତ ଷ୍ଟାଇଲ ଅନୁସାରେ ନିଜର କେଶ କାଟିବେ, ବିଦେଶୀ ସଂଗୀତ କେହି ଶୁଣିପାରି

5 Dec 2022 3:48 pm
ପଦ୍ମପୁରରେ ଅପରାହ୍ଣ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ୬୫.୨୮ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ, ୪ଟାରେ ସରିବ ଭୋଟ୍

ପଦ୍ମପୁର: ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ପଦ୍ମପୁରରେ ଚାଲିଛି ମତଦାନ। ଭୋଟଦାନ ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ଏକ ଘଣ୍ଟା ବାକି ଥିଲା ବେଳେ ଅପରାହ୍ଣ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ସେଠାରେ ୬୫.୨୮ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଛି ବୋଲି ନିର୍ବାଚନ କମିସନଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ । ସୂଚ

5 Dec 2022 3:37 pm
ଦେଶର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛ, ଏବେ ଟିକିଏ ଆରାମ କର; ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଡ଼ଭାଇଙ୍କ ପରାମର୍ଶ

ଅହମଦାବାଦ: ଦେଶର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛ, ଏବେ ଟିକିଏ ଆରାମ କର। ଏକଥା ସାନଭାଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ବଡ଼ଭାଇ ସୋମଭାଇ ମୋଦୀ। ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରବିବାର ଗୁଜରାଟର

5 Dec 2022 3:30 pm
କପିଲ୍‌ ଶର୍ମା ସୋ’ରେ ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ନଜର ଆସିପାରନ୍ତି ଏହି ଟପ୍‌ ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ

ମୁମ୍ବାଇ: କପିଲ୍‌ ଶର୍ମା ସୋ’ର ପ୍ରଶଂସକ ଅଧାରୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହି ସୋ’ର ସମସ୍ତ ଚରିତ୍ର ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନରେ ରହିଥାନ୍ତି। ଏହି କେମଡି ସୋ’ଟି ମନ ଯେତେ ଖରାପ ଥିଲେ ବି ଓଠରେ ହସ ଆଣି ଦେଇଥାଏ। ସୋ’ରେ କପିଲ ଶ

5 Dec 2022 3:00 pm
ତାଜମହଲର ବାସ୍ତବ ଇତିହାସ ମୂଲ୍ୟାୟନ ପାଇଁ ଦାଏର ଜନସ୍ବାର୍ଥ ମାମଲାକୁ ବିଚାରକୁ ନେଲେ ନାହିଁ ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସ୍ମାରକୀ ବିଷୟରେ ଐତିହାସିକ ତଥ୍ୟାବଳି ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଅଦାଲତ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ନୁହେଁ ବୋଲି କହି ଆଜି ସୁପ୍ରିମ୍‌ କ‌ୋର୍ଟ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ତାଜମହଲର ବାସ୍ତବ ବୟସ ଓ ବାସ୍ତବ ଇତିହାସ ଆକଳନ ପାଇଁ ଆଗତ ଜନସ୍ବାର୍ଥ ମ

5 Dec 2022 2:40 pm
ଚିଲିକା ଓ ଭିତରକନିକାରେ ବେଆଇନ୍ ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଘେରି ଉଚ୍ଛେଦ ମାମଲା: ଜାନୁଆରି ୧୬ରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି

କଟକ: ଚିଲିକା ଓ ଭିତରକନିକାରେ ବେଆଇନ୍ ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଘେରି ଉଚ୍ଛେଦ ମାମଲାରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଓ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଆଜି ଓଡ଼ିଶା ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କୁ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଯେ ଡ୍ରୋନ କିଣିବା ପାଇଁ ଅର୍ଥରାଶି ଅନୁମୋଦନ ପାଇଁ ରାଜସ୍ବ ବି

5 Dec 2022 2:32 pm
କରିଲୋପାଟଣା କଲେଜରେ ନିୟମକୁ ଜଳାଞ୍ଜଳି: ବରିଷ୍ଠଙ୍କୁ ଉପେକ୍ଷା, କନିଷ୍ଠଙ୍କୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦାୟିତ୍ବ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: ଯାବତୀୟ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହୁଥିବା କରିଲୋପାଟଣା କଲେଜରେ ଏବେ ଆଉ ଏକ ବେନିୟମ କାର୍ଯ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ବରିଷ୍ଠଙ୍କୁ ଉପେକ୍ଷା କରାଯାଇ କନିଷ୍ଠ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ଅଧ୍ୟକ

5 Dec 2022 2:20 pm
ଅବହେଳା ହେତୁ ଚାଲିଗଲା ୪ଜଣ ନବଜାତକଙ୍କ ଜୀବନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଛତିଶଗଡ଼ରୁ ଅବହେଳାର ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଅମ୍ବିକାପୁର ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ୪ଜଣ ନବଜାତ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିବାର ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆ

5 Dec 2022 2:12 pm
ଭଉଣୀର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ସରିଛି, ବାପା ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି; ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ ଲାଲୁଙ୍କ ବଡ଼ ଝିଅ ମିଶା ଭାରତୀ

ପାଟ୍‌ନା: ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳ(ଆର୍‌ଜେଡି) ସୁପ୍ରିମୋ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କର ଆଜି ସିଙ୍ଗାପୁରରେ କିଡ୍‌ନି ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ବାପାଙ୍କୁ କିଡ୍‌ନି ଦାନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଲାଲୁଙ୍କ ଝିଅ ରୋହ

5 Dec 2022 2:07 pm
ଟଙ୍କା ସରି ଯିବାରୁ ଘରମାଲିକଙ୍କ ପାଖରେ ନିଜକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଲୁଡୁ ଖେଳରେ ହାରିଲେ ମହିଳା

ପ୍ରତାପଗଡ଼: ଘରମାଲିକଙ୍କ ସହିତ ଲୁଡୁ ଖେଳରେ ବାଜି ଲଗାଇବାକୁ ଟଙ୍କା ନ ଥିବାରୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ପ୍ରତାପଗଡ଼ର ଜଣେ ମହିଳା ନିଜକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଖେଳରେ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି। ସଦ୍ୟତମ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଘଟଣାଟି ନଗର କୋଟୱାଲି ଅନ୍ତର୍ଗ

5 Dec 2022 2:00 pm
ଫାଣ୍ଡି ପରିସରରୁ ଓଏପିଏଫ୍ ଯବାନଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଆଜି ସକାଳେ ତାଙ୍କର ସରକାରୀ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରୁ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ସେହି ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ହେଲେ

5 Dec 2022 1:40 pm
କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେଲେ ଲେଡି ବ୍ଲାକମେଲର୍ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ: ରିମାଣ୍ଡ‌ ଆବେଦନ କରିପାରେ ଇଡି

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ବର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଛନ୍ତି ଲେଡି ବ୍ଲାକମେଲର୍ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ। ଝାରପଡ଼ା ଜେଲରୁ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ କୋର୍ଟକୁ ଅଣାଯାଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ସେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ପ୍ରଶ୍ନ ଶୁଣ

5 Dec 2022 1:00 pm
ଆଜି ଦେଶରେ ୨୨୬ ନୂଆ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ସଂକ୍ରମଣ; ୨ ମୃତ୍ୟୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ଦେଶରେ ଦୈନିକ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ସଂକ୍ରମଣ ଅଢ଼େଇ ଶହ ତଳେ ଥିବା ବ‌େଳେ ସକ୍ରିୟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପୁଣି କିଛି ହ୍ରାସ ପାଇ ସାଢ଼େ ୪ ହଜାର ତଳେ ଥିବା କଥା କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ସୂଚନାରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି

5 Dec 2022 12:40 pm
ବାଲି ଚୋରାଚାଲାଣକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା: ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ହାଇୱା ମାଲିକ

ବାଲିପାଟଣା: ବାଲିପାଟଣା ତହସିଲ ଅଧୀନରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଟ୍ରିପ ଟ୍ରିପ ବାଲି ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଛି। ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ତହସିଲ ପକ୍ଷରୁ ଚଢଉ କରାଯାଉଛି। ଆଜି ସକାଳୁ ବାଲିପାଟଣା ତହସିଲଦାର ମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ତ୍ରିପାଠୀ ଏବଂ ଟିମ ଏକ ବା

5 Dec 2022 12:20 pm
ସାବରମତୀରେ ଭୋଟ୍‌ ଦେଇ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ସାବରମତୀ: ଆଜି ସାବରମତୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନିଶାନ୍‌ ପବ୍ଲିକ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ ହୋଇଥିବା ବୁଥ୍‌ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଭୋଟ୍‌ ଦେଇଛନ୍ତି। ସକାଳ ୯ଟା ବାଜିବାର କିଛି ସମୟ ଆଗରୁ ଗାନ୍ଧୀ

5 Dec 2022 12:00 pm
ସଫଳତା ପାଇବା ପରେ ବଢ଼ିଗଲେଣି ମହିଳା ଫ୍ୟାନ୍‌; ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ଏପରି କହିଲେ କାର୍ତ୍ତିକ

ମୁମ୍ବାଇ: ଗୋଟାଏ ପରେ ଗ‌ୋଟାଏ ହିଟ୍‌ ଫିଲ୍ମ କରି ଦର୍ଶକଙ୍କ ପ୍ରିୟ ପାଲଟି ପାରିଛନ୍ତି ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତା କାର୍ତ୍ତିକ ଆର୍ଯ୍ୟାନ। ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ‘ଭୁଲ୍‌ ଭୁଲେୟାଁ-୨’ ଓ ଓଟିଟିରେ ରିଲିଜ୍‌ ‌ହୋଇଥିବା ‘ଫ୍ରେଡି’ ଖୁବ୍

5 Dec 2022 11:55 am
୪୯ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଓଲଟିଲା ବସ୍: ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ

ତେଲକୋଇ: ୪୯ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଏକ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିବାର ଖବର ମିଳିଛି। ସମ୍ମୁଖରୁ ହଠାତ୍ ଏକ ସାଇକେଲ ଆରୋହୀ ମାଡ଼ି ଆସିବାରୁ ଚାଳକ ଷ୍ଟିୟରିଙ୍ଗ ମୋଡି ଦେବାରୁ ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ ବସଟି ଓଲଟିପଡ଼ିଥିଲା। 0 ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କେନ

5 Dec 2022 11:40 am
ଡିସେମ୍ବର ୮ ସୁଦ୍ଧା ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡ୍ଡୁଚେରୀ ଓ ଆନ୍ଧ୍ର ଉପକୂଳରେ ପହଞ୍ଚିବ ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା

ଚେନ୍ନାଇ: ଦକ୍ଷିଣ ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗର ଉପରେ ସଂଘଠିତ ଲଘୁଚାପ କ୍ଷେତ୍ର ତୀବ୍ରତର ହୋଇ ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟାକୁ ରୂପାନ୍ତରିତ ହୋଇ ଡିସେମ୍ବର ୮ ତାରିଖ ସକାଳ ସୁଦ୍ଧା ଉତ୍ତର ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡ୍ଡୁଚେରୀ ଏବଂ ତତ୍‌ସଂଲଗ୍ନ ଦକ୍ଷିଣ

5 Dec 2022 11:20 am
ସହରରେ ପ୍ରଥମ, ଭୂମିକମ୍ପ ନିରୋଧ ‘ରିମୁଭେବୁଲ୍‌ କୋଠା’

କଟକ: କଟକ ସହରରେ ପ୍ରଥମ କରି ତିଆରି ହେଉଛି ରିମୁଭେବୁଲ୍‌ ଅଟ୍ଟଳିକା(କୋଠା)। ବାଲି, ଗୋଡ଼ି, ଇଟା ଓ ସିମେଣ୍ଟ ବିନା ତିଆରି ହେଉଛି ଘର। ଶୁଣିବାକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ସତ। ରାଜବାଗିଚା କାଠଯୋଡ଼ି ରିଂ-ରୋଡ୍‌ରେ ତିଆରି

5 Dec 2022 11:00 am
ବଙ୍ଗୋପସାଗର ମଧ୍ୟରେ ୫.୧ ତୀବ୍ରତାସମ୍ପନ୍ନ ଭୂମିକମ୍ପ ସଂଘଠିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ସକାଳ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୮ଟା ବେଳେ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ମଧ୍ୟରେ ୫.୧ ତୀବ୍ରତାସମ୍ପନ୍ନ ଭୂମିକମ୍ପ ସଂଘଠିତ ହୋଇଥିବା କଥା ‘ନ୍ୟାସ୍‌ନାଲ୍‌ ସେଣ୍ଟର୍‌ ଫର୍‌ ସିସ୍‌ମୋଲୋଜି’ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଭୂମିକମ୍ପର ଦୂରତ୍ବ ଓ ଦି

5 Dec 2022 10:40 am
ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ: ସକାଳ ୯ଟା ସୁଦ୍ଧା ୮.୫୦ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ପଦ୍ମପୁରରେ ସକାଳ ୯ଟା ସୁଦ୍ଧା ୮.୫୦ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ସୁଶୀଲ ଲୋହାନି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଏଯାଏଁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ କିଛି ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି

5 Dec 2022 10:20 am
‘ସିଟି ଅଫ୍‌ ଜୟ’ ଉପନ୍ୟାସର ଲେଖକ ତଥା ଭାରତପ୍ରେମୀ ଡୋମିନିକ୍‌ ଲାପିୟେର୍‌ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

ପ୍ୟାରିସ୍‌: ଭାରତ ପ୍ରତି ଗଭୀର ଭାବାବେଗ ଥିବା ଫରାସୀ ଲେଖକ ଡୋମିନିକ୍‌ ଲାପିୟେର୍‌ଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିବା କଥା ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ କହିଛନ୍ତି। ଲାପିୟେର୍‌ଙ୍କ ରଚିତ ଉପନ୍ୟାସ ବହି ସବୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ସଂଖ୍ୟାରେ ବିକ୍ରୟ ହୁଏ

5 Dec 2022 10:00 am
ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ: ଭୋଟ୍ ଦେଲେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ

ବରଗଡ଼/ପଦ୍ମପୁର/ପାଇକମାଳ: ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆଜି ସକାଳେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବର୍ଷା ସିଂ ବରିହା ଓ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରଦୀପ ପୁରୋହିତ ନିଜର ମତଦାନ ଅଧିକାର ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ଷା ସିଂ ବରିହା ଲାଇନରେ ଛି

5 Dec 2022 9:40 am
‘ବିଜେପି’ ଗୁଣ୍ଡାମାନେ ଖଣ୍ଡା ଧରି ଗୋଡ଼ାଇଲେ, ବଣରେ ଲୁଚିଥିଲି: ନିଖୋଜ ଗୁଜରାଟ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ

ଦାନ୍ତା: ‘ବିଜେପି’ ଗୁଣ୍ଡାମାନେ ଖଣ୍ଡା ଧରି ଗୋଡ଼ାଇ‌ବାରୁ ବଣରେ ଲୁଚିଥିଲି କହି ଆଜି ଗୁଜରାଟରେ ଦ୍ବିତୀୟ ତଥା ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ୍‌ ଗ୍ରହଣ ଆରମ୍ଭ ହେବାର କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଦାନ୍ତାର କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ କାନ୍ତି ଖର

5 Dec 2022 9:20 am
ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଖୋଜ ମାମଲା ଉଦ୍‌ବେଗଜନକ: ୮୦୦ରୁ ଅଧିକ ମଣିଷ ଗଲେ କୁଆଡ଼େ?

ଅନୁଗୁଳ : ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ମଣିଷ ନିଖୋଜ ମାମଲା ଉଦ୍‌ବେଗଜନକ। ୨୦୧୭ମସିହାରୁ ଏ ସଂଖ୍ୟା ୫ଗୁଣ ବଢ଼ିଛି। ଗଲା ୫ବର୍ଷର ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ପୁଲିସର ତଥ୍ୟ ଏହା ବୟାନ କରୁଛି। ସବୁଠାରୁ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହେଲା, ନାବାଳକ, ନାବାଳିକା ଏବ

5 Dec 2022 9:00 am
୨ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଗୁଜରାଟର ୯୩ଟି ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ: ଭୋଟ୍‌ ଦେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ଅହମଦାବାଦ: ଆଜି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ସକାଳ ୮ଟା ବେଳେ ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିମନ୍ତେ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟର ଉତ୍ତର ଓ କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୪ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା ୯୩ଟି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ

5 Dec 2022 8:40 am
ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ୮ ଘଣ୍ଟିଆ ଭଦ୍ରକ ବନ୍ଦ

ଭଦ୍ରକ: ଭଦ୍ରକ କଲେଜକୁ ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଭଦ୍ରକରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ୮ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ସକାଳ ୬ଟାରୁ ଅପରାହ୍ଣ ୨ଟା ଯାଏ ଏହି ବନ୍ଦ ପାଳନ ହେବ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷ

5 Dec 2022 8:20 am
ବାସଭବନ ପାହଚରୁ ଖସି ପଡ଼ି ମଳତ୍ୟାଗ କରି ପକାଇଲେ ପୁଟିନ୍‌: ରିପୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ବ‌େଳେ ରୁଷୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର୍‌ ପୁଟିନ୍‌ ମସ୍କୋସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ବାସଭବନର ପାହଚରୁ ଖସିପଡ଼ି ମଳତ୍ୟାଗ କରିପକାଇ ଥିବା କଥା ‘ଟେଲିଗ୍ରାମ୍’ ଚାନେଲ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ‘ନ୍ୟୁୟର୍କ ପୋ

5 Dec 2022 8:03 am
ଇସ୍ପାତ୍‌ ରାଜଧାନୀକୁ ବାଟ ନାହିଁ

ଯାଜପୁର : ଇସ୍ପାତ ରାଜଧାନୀ କୁହାଯାଉଥିବା କଳିଙ୍ଗନଗରକୁ ଏବେ ବାଟ ନାହିଁ! କଳିଙ୍ଗନଗର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ଓ ଦେଶର ସର୍ବାଧିକ କ୍ରୋମାଇଟ୍ ଉପତ୍ୟକା କାଳିଆପାଣି‌କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରୁଥିବା ୫୩ନମ୍ବର ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବ୍ରାହ୍

5 Dec 2022 7:52 am
ଜମିଲାଣି ବଣଭୋଜି, ବିଭିନ୍ନ ପିକ୍‌ନିକ୍‌ ସ୍ପଟ୍‌ରେ ଗହଳି ଆରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆସିଲାଣି ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଋତୁ। ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି ବଣଭୋଜି ଆସର। ବିଭିନ୍ନ ପିକ୍‌ନିକ୍‌ ସ୍ପଟ୍‌ରେ ଲୋକମାନେ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଓ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ନେଇ ବଣଭୋଜିର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି। ରାଜଧାନୀ ତଥା ଏହାର ଆଖପାଖରେ ଥିବା

5 Dec 2022 7:45 am
ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ୁଛି ଜାଲ୍‌ ନୋଟ୍‌ କାରବାର: ୪ ମାସରେ ଜବତ ହେଲାଣି ଅଧ କୋଟି

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ୪ମାସ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଅଧ କୋଟିଏରୁ ଊର୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ଜାଲ୍‌ ନୋଟ୍‌ ଜବତ ହୋଇସାରିଲାଣି। ଯାହାକି ରାଜ୍ୟର ଜାଲ୍‌ ନୋଟ୍‌ କାରବାରର ବାସ୍ତବ ଚିତ୍ରକୁ ପଦାରେ ପକାଇଛି। ବଜାର, ହାଟ, ମଲ୍‌

5 Dec 2022 7:40 am
ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ବରଯାତ୍ରୀ ଶୋଭାଯାତ୍ରା: ଫସିଲା ଗାଡ଼ି, ୪ ଘଣ୍ଟା ଦହଗଞ୍ଜ, ପୁରୀ ବାଇପାସ୍‌ରେ ଯାତାୟାତ ଠପ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାତି ପ୍ରାୟ ସା‌ଢ଼େ ୧୦ଟା। ପୁରୀ ବାଇପାସ୍‌ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପୂରା ଭାବେ ଜାମ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ହୋଇଥିଲା ଯେ ଟଙ୍କପାଣି ସାଇମନ୍ଦିର ଛକରୁ ସତ୍ୟବିହାର ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତା ପୂରା ଅଚଳ ହୋଇଯା

5 Dec 2022 7:35 am
ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଅଭିନୟର ବାଟ ଦେଖାଇଲା ନାଚ

ନିଜର ଲୁକ୍କାୟିତ ପ୍ରତିଭା ପାଇଁ କିଏ କେତେବେଳେ କେଉଁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ହେବ ତାହାର ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ଏ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ତାମିଲ ସିନେ ଜଗତର ଅଗ୍ରଣୀ ପ୍ରତିଭା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମେନନ୍‌ଙ୍କ ଅଭିନୟ ଜୀବନ ଅ

5 Dec 2022 7:30 am
ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଶୀତ, ୩ ଦିନରେ ୩ ଡିଗ୍ରି କମିବ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ରବିବାର ସଂଧ୍ୟାରୁ ଶୀତ ପଡ଼ିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଆସନ୍ତା ୨ରୁ ୩ ଦିନରେ ୨ରୁ ୩ ଡିଗ୍ରି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାରଦସ୍ତରରେ ହ୍ରାସ ଦେଖାଯିବ। ଫଳରେ ଆସନ୍ତା ୩ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା ପଡ଼ିବ ବୋଲି

5 Dec 2022 7:15 am
ପୁଲିସ ହିଂସା ବିରୋଧରେ ଭେନେଜୁଏଲାରେ ଜନ ଅସନ୍ତୋଷ

କାରାକାସ : ଭେନେଜୁଏଲାର ରାଜଧାନୀ କାରକାସ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଇଲାକାରେ ୟାଦିମାର ସେରା ନାମ୍ନୀ ୧୧ ବର୍ଷୀୟା ବାଳିକାକୁ ପୁଲିସ ଘରେ ଶୋଇଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଝିଅର ଜେଜେମାଆ ମାରିଆ ୟୁଜେନିଆ ସେଗୋଭିଆ ଅ

5 Dec 2022 6:30 am
ଆଦିବାସୀ ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ, ଯୁବକ ଅଟକ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜଣେ ଆଦିବାସୀ ଝିଅକୁ ପ୍ରଥମେ ପ୍ରେମ, ପରେ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ। ସମ୍ପର୍କ ବେଳର ଫଟୋକୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ ରଖି ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଓ ଗର୍ଭନଷ୍ଟ କରିବା ଆଦି ଅଭିଯୋଗରେ ଚନ୍ଦକା ଥାନା ପୁଲିସ ଜଣେ ଯୁବକକୁ ଥାନାରେ ଅ

5 Dec 2022 6:27 am
ନିଯୁକ୍ତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆଇଆଇଟିର ସଫଳତା: ବାର୍ଷିକ ୫୫ ଲକ୍ଷରେ ନିଯୁକ୍ତି ଅଫର୍‌

ଭୁବନେଶ୍ବର : ୨୦୨୨-୨୩ ଶିକ୍ଷାବର୍ଷରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆଇଆଇଟିର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ନିଯୁକ୍ତି କ୍ଷେତ୍ର‌ରେ ‌ବେଶ୍‌ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ବି ଏଠାକାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେଶ ବିଦେଶର ନାମକରା କମ୍ପାନିରେ ନ

5 Dec 2022 6:25 am
ଆଜିଠୁ ଜାରି ହେବ ନିର୍ବାଚନୀ ବଣ୍ଡ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଶନିବାର ୨୪ତମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ବଣ୍ଡ୍‌ ଜାରିକୁ ମଞ୍ଜୁରି ଦେଇଛନ୍ତି। ସୋମବାରଠାରୁ ଏହାକୁ ଜାରି କରାଯିବ। ଗୁଜରାଟରେ ସୋମବାର ବିଧାନସଭାର ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ଏହି ଦ

5 Dec 2022 6:25 am
ହଜାରେ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଲୁଟିନେଲା ୪୧ହଜାର

ବାଲିପାଟଣା : ହଜାରେ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଲୁଟିନେଲା ୪୧ହଜାର। ଏପରି ଏକ ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ୍‌ ତୁରିନ୍ତିରା ପଞ୍ଚାୟତ ବାଗଲପୁର ଗ୍ରାମର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ମୀନକେତନ ମହାନ୍ତି। ସୂଚନାନୁଯାୟ

5 Dec 2022 6:21 am
କନ୍ୟା ଅନମୋଲ ହେ ପକ୍ଷରୁ ‘ଚରଣ ସ୍ପର୍ଶ’: ଶିକ୍ଷିତ ଓ ରୋଜଗାରକ୍ଷମ ନାରୀ ଅବହେଳିତ ହୋଇପାରିବନି

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର: ବିଶ୍ବରେ ଏମିତି କୌଣସି କ୍ଷେତ୍ର ନାହିଁ କି’ କାମ ନାହିଁ, ଯାହା ନାରୀଟିଏ କରିପାରିବ ନାହିଁ। ଆଜିର ଯୁଗରେ ପୁରୁଷଙ୍କ ତୁଳନାରେ ମହିଳା ଯଥେଷ୍ଟ ଆଗରେ। କିନ୍ତୁ ଆଜି ବି ଆମ ସମାଜରେ ମହିଳାଟିଏ ରାତି ୧୨ଟା ପର

5 Dec 2022 6:20 am
ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଲେ ଯୁବକ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ୍‌

ପୁରୀ : ପେଣ୍ଠକଟା ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସେହି ଗାଁର ଜଣେ ଯୁବକ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ପେଣ୍ଠକଟା ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ପୁଲିସ ୧୧୨/୨୨ ନ

5 Dec 2022 6:20 am
‘ସାହିତ୍ୟିକ କବି ବନ୍ଧୁ ପରିବାର’ର ବାର୍ଷିକ ସମାରୋହ ଓ ପୁସ୍ତକ‌ ଲୋକାର୍ପଣ: ଭାଷା ବଞ୍ଚିଲେ ଜାତି ବଞ୍ଚିବ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ବାଲେଶ୍ବରର ‘ସାହିତ୍ୟିକ କବି ବନ୍ଧୁ ପରିବାର’ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ଲୋହିଆ ଏକାଡେମିରେ ପୁସ୍ତକ‌ ଲୋକାର୍ପଣ ଓ ବାର୍ଷିକ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ବୈଜ୍ଞାନିକ ପ୍ରଫେ

5 Dec 2022 6:19 am
ମାଓବାଦୀରୁ ସଂସାର ମଙ୍ଗ: ବିବାହ କଲେ ୨ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ନନ୍ଦିନୀ, କରୁଣା

ଫୁଲବାଣୀ : ହିଂସାର ବାଟ ଛାଡ଼ି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ପୁଲିସ ନିକଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିବା ଦୁଇ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ନନ୍ଦିନୀ ଓ କରୁଣା ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ ହୋଇଛନ୍ତି। ଫୁଲବାଣୀସ୍ଥିତ ପୁଲିସ ରିଜର୍ଭ ପଡ଼ିଆରେ ଥିବା ରାଧାକୃଷ୍

5 Dec 2022 6:15 am
ହକି ଟେଷ୍ଟ: ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବି ହାରିଲା ଭାରତ

ଆଡିଲେଡ୍‌: ବିଶ୍ବକପ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତି ନିମନ୍ତେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ‌ ଗସ୍ତରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳ ବିଶ୍ବ ବିଜେତା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆଠାରୁ ୫ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ୧-୪ରେ ହାରିଯାଇଛି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ୪-୫ ଏବଂ ଦ୍ବିତ

5 Dec 2022 4:33 am
‘ଓମିକ୍ରନ’ ରୋକିବାରେ ଚୀନ୍‌ ଟିକା ବିଫଳ: ପଶ୍ଚିମ ରାଷ୍ଟ୍ରଙ୍କ ଉନ୍ନତ ଟିକାକୁ ଜିନ୍‌ପିଙ୍ଗ୍‌ଙ୍କ ନା

ବେଜିଂ: ଚୀନ୍‌ରେ କୋଭିଡ୍‌ ସଂକ୍ରମଣ ସ୍ଥିତି ଏବେ ପୁଣି ଜଟିଳ ରୂପ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୨୫ ହଜାର ଉପରେ ରହୁଛି। କରୋନାର ଓମିକ୍ରନ ପ୍ରଜାତିକୁ ରୋକିବାରେ ଚୀନ୍‌ ଟିକା ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ଏକ ଅନୁଧ୍ୟାନରୁ ଜଣାପଡ଼

5 Dec 2022 4:30 am
ଦିଲ୍ଲୀରେ ବାୟୁ ମାନ ପୁଣି ସାଂଘାତିକ, ନିର୍ମାଣ ଓ ଉଚ୍ଛେଦ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରବିବାର ଦିଲ୍ଲୀ ବାୟୁମାନ ପୁଣି ସାଂଘାତିକ ସ୍ତରକୁ ଆସିଯାଇଛି । ପ୍ରାୟ ୧ ମାସ ଧରି ଏହା ‘ଅତି ଖରାପ’ ବର୍ଗରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ହେଲା ‘ଖରାପ’ ଶ୍ରେଣୀକୁ ଆସିଥିଲା। ତେବେ ଆଜି ଏହା ପୁଣି ସାଂଘାତିକ ସ୍ତ

5 Dec 2022 4:25 am
ଗରିବଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇବାରୁ ମିଡିଆ ମୋର ବିରୋଧୀ ହେଲା: ରାହୁଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତ ଯୋଡ଼ୋ ଯାତ୍ରାରେ ଥିବା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ରବିବାର ଦିନ ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଗରିବଙ୍କ ବିସ୍ଥାପନ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଏବଂ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ କଥା ଉଠାଇବାକୁ ଗଣମାଧ୍ୟମ ତାଙ୍କର ବିରୋଧୀ ହୋଇଗଲା। ରହୁଲ କହିଛ

5 Dec 2022 4:21 am
ଭାରତର ଜି-୨୦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରି ଟ୍ବିଟ୍ କଲେ ମାକ୍ରନ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଡିସେମ୍ବର ପହିଲାରେ ଭାରତ ଜି୨୦ (୨୦ଟି ରାଷ୍ଟ୍ରଙ୍କ ସମୂହ)ର ମଙ୍ଗ ଧରିବା ପରେ ଫ୍ର‌ାନ୍ସ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏମାନୁଏଲ ମାକ୍ରନ୍ ଶନିବାର ଟ୍ବିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଏକ ଫଟୋ ସେୟାର

5 Dec 2022 4:20 am
ମୁସଲମାନ ମହିଳାଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେବା ଇସଲାମ ବିରୋଧୀ: ଶାହି ଇମାମ

ଅହମଦାବାଦ : ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ୱିତୀୟ ତଥା ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଆସନ୍ତାକାଲି ଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଅହମଦାବାଦ ଜାମା ମସଜିଦର ଶାହି ଇମାମ ଶବ୍ବୀର ଅହମ୍ମଦ ସିଦ୍ଦିକି ଏକ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ନିର୍ବାଚ

5 Dec 2022 4:15 am
ଦିଲ୍ଲୀ ନଗର ନିଗମ ନିର୍ବାଚନ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ: ଇଭିଏମ୍‌ରେ ୧୩୪୯ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ନଗର ନିଗମ (ଏମ୍‌ସିଡି) ନିର୍ବାଚନ ଆଜି ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଅପରାହ୍ନ ୫ଟା ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରାୟ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ସୁରୁଖୁରୁରେ ଭୋଟ୍‌ ଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚ

5 Dec 2022 4:15 am
ଖଡ଼ଗେଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଷ୍ଟିୟରିଂ କମିଟି ବୈଠକ: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉତ୍ତରଦାୟିତ୍ବ ନେବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରବିବାର କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡ଼ଗେ ତାଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଗଠିତ ଷ୍ଟିୟରିଂ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ କରିଥିଲେ। ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି, ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ, ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍

5 Dec 2022 4:10 am
କାଶ୍ମୀର ଫାଇଲ୍ସ ବିବାଦ: ଇସ୍ରାଏଲୀ ଫିଲ୍ମନିର୍ମାତାଙ୍କୁ ଆଇଏଫ୍‌ଏଫ୍‌ଆଇର ୩ ବିଚାରକଙ୍କ ସମର୍ଥନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନିକଟରେ ଗୋଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭାରତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମହୋତ୍ସବରେ ବିଚାରକମଣ୍ଡଳୀର ମୁଖ୍ୟ ଥିବା ଇସ୍ରାଏଲୀ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ନାଦବ ଲାପିଡ଼ ‘ଦ କାଶ୍ମୀର ଫାଇଲ୍ସ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ପ୍ରଚାରସର୍ବସ୍ବ ଓ ଅଶ୍

5 Dec 2022 4:05 am
ସାମାଜିକ ନ୍ୟାୟ ନେଇ ଶିଳ୍ପର ଦୁର୍ବଳ ରେକର୍ଡ

ଉଦାରୀକରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ନିଯୁକ୍ତି ସଂକୁଚିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସରକାର ଧୀରେ ଧୀରେ ଲାଇସେନ୍‌ସ-ପରମିଟ୍‌ ରାଜ୍‌ କାଳରେ ପ୍ରାପ୍ତ କ୍ଷମତାଗୁଡ଼ିକୁ ହରାଇବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି, ତେଣୁ ତାହାକୁ ଲାଗୁ କରିବା ଲାଗି ଏତେ ସ

5 Dec 2022 2:30 am
ସୁକିନ୍ଦାଗଡ଼ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଜମିରେ ବେଆଇନ ଘର ନିର୍ମାଣ, ରାତିଅଧରେ ପଡ଼ିଲା ଛାତ

ସୁକିନ୍ଦା : ସୁକିନ୍ଦାଗଡ଼ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଜମିରେ ବେଆଇନ ଘର ନିର୍ମାଣକୁ ବନ୍ଦ କରିଥିଲେ ତହସିଲଦାର। ଅଥଚ ରାତିଅଧରେ ଛାତ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି। ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ନାମରେ ବନ୍ଧଗାଁ ରାଜସ୍ବ ମଣ୍ଡଳର ବୋତଲଣ୍

5 Dec 2022 2:15 am
ଶୃଙ୍ଖଳାଭଙ୍ଗ ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଅଧ୍ୟାପକ

ବ୍ୟାସନଗର : ବିବାଦକୁ ନେଇ ସର୍ବଦା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଥିବା ବ୍ୟାସନଗର ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ପୁଣି ଜଣେ ଅଧ୍ୟାପକ ଶୃଙ୍ଖଳା ଭଙ୍ଗ କାରଣରୁ ନିଲମ୍ବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗତ ୧ ତାରିଖରେ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସଭାଗୃହରେ ପରିଚାଳନା କମିଟି

5 Dec 2022 2:00 am
ଗଣହତ୍ୟା ଆଶଙ୍କା, ଶୀର୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନ

ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକାର ‘ଅର୍ଲି ଵାର୍‌ନିଂ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ’ ନାମକ ‘ଥିଙ୍କ୍-ଟ୍ୟାଙ୍କ’ ସଂଗଠନ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଗଣହତ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ଥିବା ଦେଶମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥାଏ। ଏହାର ସଦ୍ୟ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଆମ ପଡ଼ୋ

5 Dec 2022 2:00 am
ଶତାଧିକ ବ୍ୟଞ୍ଜନରେ ଅପ୍ୟାୟିତ ହେଲେ ସିଦ୍ଧ ଜଗନ୍ନାଥ

କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ସିଦ୍ଧମଠସ୍ଥିତ ସିଦ୍ଧ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ରବିବାର ଦିନ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ଦ୍ବାଦଶୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ପୁରାଣ ଅନୁଯାୟୀ ଆଜି ଦିନରେ କୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ମା’ ଯଶୋଦା ପ୍ରଥମେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ବ୍ୟଞ୍ଜନ ଖୁଆଇଥିଲେ

5 Dec 2022 1:45 am
ଚମ୍ପୁଆ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ଅଧାପନ୍ତରିଆ

ଚମ୍ପୁଆ : ଚମ୍ପୁଆ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଥିବା କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପ ଏବେ ଅଧାପନ୍ତରିଆ ହୋଇ ପଡ଼ି ରହିଛି। ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବାର ନାଗନ୍ଧ ଧରୁନାହିଁ। ଏହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। ବ୍

5 Dec 2022 1:30 am
ତାଳଜଙ୍ଗ ବୋମାମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଗିରଫ

କବାଟବନ୍ଧ : ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ୍‌ ତାଳଜଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩୦ ତାରିଖରେ ଘଟିଥିବା ବୋମାମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ଜେନାପୁର ପୁଲିସ ରବିବାର ଦିନ ତାଳଜଙ୍ଗ ଗ୍ରାମର ଚଗଲା ଓରଫ ପୀତାମ୍ବର ଓଝା(୪୦)କୁ ଗିରଫ କରି

5 Dec 2022 1:15 am
ସଫା କରିବା ଆଳରେ ନେଇଗଲେ ସୁନା ମୁଦି, ଚେନ୍‌

ବ୍ରଜରାଜନଗର : ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ବ୍ରଜରାଜନଗର ଓରିଏଣ୍ଟ ଥାନା ଅଭୟପୁରରେ ପୀତାମ୍ବରୀ ପାଉଡର ବିକ୍ରି ନାମରେ ଦୁଇଜଣ ଯୁବକ ସୁନା ମୁଦି ଓ ଚେନ୍‌ ଧରି ଫେରାର୍‌ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଠକାମୀର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ମହିଳା ଚୁମ୍‌କି ଦେବ

5 Dec 2022 1:00 am
ଜଗଦଲପୁର ଥାନାରେ ପୂର୍ବ ବିଧାୟକ ଅଟକ

ବରଗଡ଼/ପଦ୍ମପୁର : ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସମୟରେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି କୌଣସି ନା କୌଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ବାରମ୍ବାର ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ। ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭରୁ ଶେଷଯାଏ ଏହି ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପର ଖେଳ ଜାରି ରହ

5 Dec 2022 12:30 am
ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାଳକ ମୃତ, ବାପା-ମା’ ଗୁରୁତର

ଅତାବିରା : ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଅତାବିରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସରଣ୍ଡା ଶିବ ମନ୍ଦିର ଛକ ନିକଟରେ ରବିବାର ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧୧ ବର୍ଷ ବୟସର ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ ବାଳକର ବାପା-ମା’ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ବୁର୍ଲା ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ

5 Dec 2022 12:15 am
ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜୀବନ ବୀମା ଶାଖା ପରିଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଦେଓଗାଁ : ଘଷିପୁରା ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୋଳିମାଟି ଦରଖୋଳା କୋଡ଼ିଏ ନମ୍ୱର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଠାରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଭାରତୀୟ ଜୀବନ ବୀମା ନିଗମର ଶାଖା ପରିଚାଳକ ନାରାୟଣ ଚନ୍ଦ୍ର ମଲ୍ଲିକ (୫୨) ଙ୍କ

5 Dec 2022 12:05 am
ସିକଲ ସେଲ ରୋଗର ନିରନ୍ତର ନିଦାନ ଶିକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କୋରାପୁଟ: ସ୍ଥାନୀୟ ସହୀଦ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ନାୟକ ଭେଷଜ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ, କୋରାପୁଟ ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ସିକଲ ସେଲ ରୋଗର ନିରନ୍ତର ନିଦାନ ଶିକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉପରେ ଏକ ସେମିନାର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ସେମିନାରରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅବ୍ଦାଲ

4 Dec 2022 11:58 pm
ପାକିସ୍ତାନକୁ ରିହାତି ଦରରେ ତେଲ ବିକିବାକୁ ମନାକଲା ରୁଷ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତକୁ ଯେପରି ରିହାତି ଦରରେ ରୁଷ ତେଲ ବିକୁଛି, ସେହି ଦରରେ ତେଲ କିଣିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହି ଉଦ୍ୟମ ବିଫଳ ହୋଇଛି । କାରଣ ୩୦ରୁ ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ରିହାତିରେ ବିକିବାକୁ ଆଉ ତେଲ ନାହିଁ । ସବ

4 Dec 2022 11:40 pm
ବିଜୟ ସେତୁପତିଙ୍କ ପାଇଁ ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗଲା ଷ୍ଟଣ୍ଟମ୍ୟାନଙ୍କ ଜୀବନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାଉଥ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରୁ ଏକ ଦୁଃଖଦ ଖବର ଆସିଛି। ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରୁଥିବା ବେଳେ ୫୪ବର୍ଷୀୟ ଷ୍ଟଣ୍ଟମ୍ୟାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସୁଟିଂ ସେଟରେ ହଠାତ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିବାରୁ ଷ୍ଟଣ୍ଟମ୍ୟାନ୍ ଏସ୍ ସୁରେଶଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥି

4 Dec 2022 11:20 pm
‘ଦରମା ବର୍ଷକୁ ୧ କୋଟି, କିନ୍ତୁ କାମ କିଛି ନାହିଁ’…ନିଜ କମ୍ପାନିକୁ କୋର୍ଟକୁ ଟାଣିଲେ କର୍ମଚାରୀ

ଲଣ୍ଡନ : ଆମ ଭାରତରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଭାବନ୍ତି ଭଲ ଚାକିରିର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ମୋଟା ଆକାରର ଦରମା ଓ ଟିକିଏ କମ କାମ ଥିବ । କିନ୍ତୁ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହାର ଠିକ ଓଲଟା ହୋଇଛି । ସେ ମୋଟା ଆକାରର ଦରମା ପାଉଛନ୍ତି,

4 Dec 2022 10:40 pm
ଡିସେମ୍ବର ୫ରେ ୮ ଘଣ୍ଟିଆ ଭଦ୍ରକ ବନ୍ଦ୍, ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି

ଭଦ୍ରକ: ଆସନ୍ତାକାଲି (ଡିସେମ୍ବର ୫) କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଭଦ୍ରକ ବନ୍ଦ୍ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ଭଦ୍ରକ କଲେଜକୁ ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଭଦ୍ରକରେ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି ନେଇ ଜିଲ୍ଲାବାସୀ ଓ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ବ

4 Dec 2022 10:36 pm
ଗୋଲାପଲ୍ଲୀରେ ବୋମାମାଡ଼, ତଦନ୍ତ ଜାରି

ଛତ୍ରପୁର: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଛତ୍ରପୁର ଥାନା ଗୋଲାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ ବି.ଉଦୟନାଥ ପାତ୍ରଙ୍କ ଘରକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ବୋମାମାଡ଼ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହାର କାରଣ ଏଯାବତ୍ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ନଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମରେ ଭୟର ବାତା

4 Dec 2022 10:35 pm
ବିବାହ ପାଇଁ ବିଳମ୍ବ ହେଉଥିବାରୁ ଭାବିପତ୍ନୀଙ୍କୁ ନେଇ ଫେରାର ହେଲା ଯୁବକ

ପାଟନା: ବିବାହରେ ବିଳମ୍ବ ହେତୁ ଭାବିପତ୍ନୀକୁ ନେଇ ଫେରାର ହେଲା ଯୁବକ। ବିହାରର ସାରଣ ଜିଲ୍ଲାର ପାନପୁରରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଅଜବ ଘଟଣା। ବିବାହରେ ବିଳମ୍ବ ହେତୁ ଜଣେ ଯୁବକ ନିଜ ଭାବିପତ୍ନୀଙ୍କୁ ନେଇ ଘରୁ ଚାଳିଯିବା ଘଟଣା ସମସ୍ତଙ୍

4 Dec 2022 10:20 pm
ଭଉଣୀ ବିବାହରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଅତିଥିଙ୍କ ପାଇଁ ପୁରା ବିମାନ ବୁକ କଲେ ଭାଇ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ମହାମାରୀ ହେତୁ ଗତ ଦୁଇବର୍ଷ ହେବ ଲୋକମାନେ ଘରେ ବନ୍ଦୀ ହୋଇଥିଲେ। କୌଣସି ପ୍ରକାର ବିବାହ, ବତ୍ରର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇ ପାରୁ ନଥିଲା। କରୋନା ମହାମାରୀ ସରିବା ପରେ ଧୀରେଧୀରେ ଲୋକେ ନିଜ ଆଶାକୁ ପୂରଣ କରି

4 Dec 2022 10:00 pm
ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ : ଟ୍ରକ ଚକା ଫାଟି ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢିଗଲା, ୬ ମୃତ, ୧୦ ଆହତ

ଭୋପାଳ : ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରତଲାମରେ ଏକ ଭୟଙ୍କର ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ଜଣ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧୦ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରୁ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ପୋଲିସ ଟ୍ରକ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ

4 Dec 2022 9:42 pm
ପଥର ଖଣିରେ କ୍ରେନ୍ ଖସି ଚାଳକ ମୃତ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଆଜି ହାତିଆ ନୂଆ ନିର୍ମାଣ ପଥର ଖଣିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ଜଣେ କ୍ରେନ୍ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ସୂଚନାନୁସାରେ, ଆଜି ପୂର୍ବାହ୍ଣରେ ନିଜିଗଡ଼ ମୌଜାରେ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର ପ୍ଲଟ ନଂ ୨୭୭(ପି)ରେ ଥିବା ସତ୍ୟ

4 Dec 2022 9:23 pm
ବାୟୁମାନ ଖରାପ ହେବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ନିର୍ମାଣ ଏବଂ ଭାଙ୍ଗିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ଲାଗିଲା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀରେ ବଢ଼ୁଥିବା ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ ପୁଣି ଥରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି। ବାୟୁ ଗୁଣବତ୍ତା ଖରାପ ହେତୁ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ନିର୍ମାଣ ଏବଂ ଭାଙ୍ଗିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି। କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦ୍ର

4 Dec 2022 9:20 pm
ମଝି ମାର୍କେଟରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିହାରର ଭାଗଲପୁରରୁ ଏକ ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡକୁ ନେଇ ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳରେ କୋକୁଆ ଭୟ ଖେଳି ଯାଇଛି

4 Dec 2022 9:00 pm
ଦୋକାନ ଆଗରେ ମଦ ପିଇବାକୁ ମନା କରିବାରୁ ଏପରି କଲେ ମଦ୍ୟପ ବରଯାତ୍ରୀ

ବାନ୍ଦା: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରରେ ପ୍ରତିଦିନ ଘଟୁଛି ନୂଆ ନୂଆ ଗୁଣ୍ଡାରାଜ୍। ଚୋରି, ଲୁଟ୍, ଦୁଷ୍କର୍ମ ଆଦି ନାନା ଅପରାଧ ଘଟି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ନିକଟରେ ଘଟିଥିବା ଏକ ଘଟଣା ଗୁଣ୍ଡାରାଜର ଏକ ବିରାଟ ଉଦାହରଣ ପାଲଟିଛି। ଘଟଣାଟି ବାନ୍ଦାର

4 Dec 2022 8:51 pm
ରାହାଗିରିରେ ଝୁମିଲା ସ୍ମାର୍ଟସିଟି: ଆକର୍ଷିତ କଲା ଡଗ୍‌ ସୋ’ ଓ ମୋଟରବାଇକ୍‌ ଷ୍ଟଣ୍ଟ

ରାଉରକେଲା: ଶିତୁଆ ସକାଳ। ରିଂରୋଡରେ ଥିଲା ଖଚାଖଚ୍‌ ଭିଡ଼। ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ମଜା ଉଠାଇଥିଲେ ସ୍ମାର୍ଟସିଟିବାସିନ୍ଦା। ହନୁମାନ ବାଟିକାରୁ ସାରନାଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରିଂ ରୋଡ ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ବରେ ପ୍ରଥମ କରି ଆୟୋଜିତ

4 Dec 2022 8:48 pm
ଭୁବନେଶ୍ବର ଏମ୍ସରେ ୨୦୨୩ରୁ ପେପରଲେସ ବ୍ୟବସ୍ଥା: କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମ୍ସରେ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ଠାରୁ ପେପରଲେସ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଡଃ ଭାରତୀ ପ୍ରବୀଣ ପାଓ଼୍ୱାର ରବିବାର ଏହା କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏମ୍ସରେ ପେପର

4 Dec 2022 8:15 pm
ମା’ ତତେ କୋଟି ପ୍ରଣାମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମା’ ମମତାରେ ଏତେ ଶକ୍ତି ଥାଏ କି ସେ ନିଜର ସନ୍ତାନ ପାଇଁ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଦେଇଥାଏ। ଏମିତି ଏକ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ମହିଳା ନିଜର ୭ବର୍ଷ ଶିଶୁକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ହିଂସ୍ରଜନ୍ତୁ ସହିତ ଲ

4 Dec 2022 8:00 pm
ପ୍ରଥମେ ମୋର ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିଲା ଗଣମାଧ୍ୟମ, ହେଲେ ୨ଟି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇବାରୁ ବିରୋଧୀ ହୋଇଗଲା: ରାହୁଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଯେତେବେଳେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଅତି କମରେ ୫-୬ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗଣମାଧ୍ୟମ ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା ଜାରି ରଖିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ସବୁ ବଦଳି ଯାଇଥିଲା ବୋଲି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଭିଡିଓ

4 Dec 2022 7:40 pm
ରୋମାଞ୍ଚକର ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତକୁ ୧ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇଲା ବାଂଲାଦେଶ

ଢାକା : ଢାକାଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନାଟକୀୟ ଭାବେ ଭାରତକୁ ୧ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇ ଦେଇଛି । ଭାରତ ଦ୍ବାରା ରଖାଯାଇଥିବା ୧୮୭ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସହଜ ମନେ ହେଉଥିଲେ ବି ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ ବ୍ୟାଟ

4 Dec 2022 7:21 pm
ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ଗୁଜରାଟରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ନେଲେ ମା’ଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ

ଅହମଦାବାଦ: ଆସନ୍ତାକାଲି ହେବ ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ। ଏନେଇ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି। ମତଦାନ ପୂର୍ବରୁ ଆଜି ଗୁଜରାଟରେ ପହଞ୍ଚି ମା’ ହୀର‌ାବେନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନ

4 Dec 2022 7:03 pm
ଦେଖନ୍ତୁ କିଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଶୈଳୀରେ ସାଇକେଲରେ ଷ୍ଟଣ୍ଟ ଦେଖାଉଛନ୍ତି ବୃଦ୍ଧ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ସାଇକେଲର ଷ୍ଟଣ୍ଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ନିକଟରେ ଏଭଳି ଏକ ସାଇକେଲ ଷ୍ଟଣ୍ଟ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ସାଇକେଲ ଚଲାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ସାଇକେଲ ଚଲାଇବ

4 Dec 2022 7:00 pm
ଆସୁ ଆସୁ ଭାରତକୁ ଯୁଦ୍ଧ ଧମକ ଦେଲେ ପାକିସ୍ତାନର ନୂଆ ସେନାଧ୍ୟକ୍ଷ

ଇସ୍ଲାମାବାଦ : ପାକିସ୍ତାନର ନୂଆ ସେନାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିବାର ଅଳ୍ପ କିଛି ଦିନ ପରେ ହିଁ ଭାରତକୁ ଯୁଦ୍ଧ ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି ଅସୀମ ମୁନୀର । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ଯଦି ଆକ୍ରମଣ କରେ, ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ କେବଳ ନିଜକୁ ର

4 Dec 2022 6:43 pm
ମକାବାଡ଼ରେ ସାମାନ୍ୟ ବଚସାରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ; କଇଁଚି ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବକ ମୃତ

ଉମରକୋଟ: ମଦ୍ୟପାନ କରି ସାମାନ୍ୟ ବଚସା ହେଇ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି ଓ ଏଥିରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଘଟଣା ଘଟିଛି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ଉମରକୋଟ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁର୍ସୀ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ନୂଆପାର ଗାଁରେ। ମୃତକ ହେଲେ

4 Dec 2022 6:34 pm
ଦିଲ୍ଲୀ ପୌର ନିର୍ବାଚନ: ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ର ନପାଇ ଫେରିଲେ ଭୋଟର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀରେ ଥିଲା ପୌର ନିର୍ବାଚନ। ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ କ୍ଷମତା ହାତେଇବା ପାଇଁ ଦୁଇ ପ୍ରମୁଖ ଦଳ ଆପ୍ ଓ ବିଜେପି ଖୁବ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ। ତେବେ ଆଜି ମତଦାନ ଥିବା ବେଳେ କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୋକଙ୍କୁ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ର

4 Dec 2022 6:20 pm