ପାଇଲଟ୍ ବିହୀନ ବିମାନ ନିର୍ମାଣ କରୁଛି ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଧୁନିକ ଯୁଗରେ ଯୁଦ୍ଧ ଲଢିବାର ପଦ୍ଧତି ବଦଳିଗଲାଣି । ସୈନ୍ୟମାନେ ଯୁଦ୍ଧକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଯାଇ ଲଢିବା ଅପେକ୍ଷା ସ୍ବୟଂଚାଳିତ ବିମାନ ବା ପାଇଲଟ ବିହୀନ ବିମାନ ବା ଡ୍ରୋନ ପଠାଇ ଶତ୍ରୁ ଉପରେ ବୋମାମାଡ କରୁଛନ୍ତି । ଏଣୁ

1 Jul 2022 5:20 pm
ଗର୍ଭପାତ ପାଇଁ ଔଷଧ ଖାଇ ନାବାଳିକାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ, ନକଲି ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି ପୁଲିସ

ଚେନ୍ନାଇ: ନକଲି ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଭୁଲ ଔଷଧ ଲାଗି ଚାଲିଗଲା ନାବାଳିକାଙ୍କ ଜୀବନ | ଗର୍ଭପାତ କରାଇବାକୁ ଔଷଧ ଖାଇଥିବା ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ପରେ ଏହି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ତାମିଲନାଡୁରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି | ମିଳିଥିବା ସୂଚ

1 Jul 2022 5:00 pm
ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ହାତଖର୍ଚ୍ଚ ଉଠାଇବା ପ୍ରସ୍ତାବରେ ରାଜି ହେଲେ ଅନଭିଜ୍ଞ ଯୁବକ, ଚାଷଜମିରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା ହେବାରୁ ମୃତ୍ୟୁ

ହରଭଙ୍ଗା: ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ହରଭଙ୍ଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସଂକୁଳେଇ ଗ୍ରାମର ହାଇସ୍କୁଲ ନିକଟରେ ଆଜି ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୯ଟା ସମୟରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓଲଟି ପଡିବାରୁ ଚାଳକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଆହତ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଚାଳକଙ୍କ

1 Jul 2022 4:47 pm
ଟିମ୍‌ ସିନ୍ଦେ ସମସ୍ତ ବିଲ୍‌ ପୈଠ କରିଛନ୍ତି: ଗୌହାଟୀ ହୋଟେଲ

ଗୌହାଟୀ: ଦୀର୍ଘ ଆଠ ଦିନ ଧରି ଗୌହାଟୀର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ପଞ୍ଚତାରକା ହୋଟେଲରେ ଡେରା ପକାଇଥିବା ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସମର୍ଥକ ବିଦ୍ରୋହୀ ଶିବସେନା ବିଧାୟକମାନେ ବୁଧବାର ଦିନ ହୋଟେଲ ଛାଡ଼ିବ

1 Jul 2022 4:37 pm
ଆଲୋଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ୟୁକ୍ରେନ ବିବାଦର ସମାଧାନ ବାହାର କର : ପୁଟିନଙ୍କୁ କହିଲେ ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜି ରୁଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନଙ୍କ ସହ ଟେଲିଫୋନରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଛନ୍ତି । ଦ୍ବିପାକ୍ଷିକ ସଂପର୍କ, ୟୁକ୍ରେନ ଯୁଦ୍ଧ ଆଦି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦୁଇ ନେତା କଥାବାର୍ତ୍ତା କ

1 Jul 2022 4:28 pm
କ୍ୟାପଟେନଙ୍କୁ ବିଜେପି କରିପାରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଘୋଷଣା କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚମକାଇଦେଇଥିବା ବିଜେପି ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ପାଇଁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏକ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରେ | ଜାତୀୟ ଗ

1 Jul 2022 4:00 pm
ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିବା ପରେ ବିଜେପିକୁ କଣ ଫାଇଦା ମିଳିଲା, ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ ଉଦ୍ଧବ

ମୁମ୍ବାଇ: ଶିବସେନାର ବିଦ୍ରୋହୀ ନେତା ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ସେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଶିବସେନା ଭବନରେ ପହଞ୍ଚି କହିଛନ

1 Jul 2022 3:00 pm
ରସୁଲପୁର: ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀରୁ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୬ଟି ବଡ଼ ବଡ଼ ବିରଳ ପ୍ରଜାତିର ମାଛ

ଯାଜପୁର:ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀରୁ ବିରଳ ପ୍ରଜାତିର ମାଛ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି । ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀରେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନେ ମାଛ ଧରୁଥିବା ବେଳେ ଏହି ବିରଳ ପ୍ରଜାତିର ମାଛ ଜାଲରେ ଲାଗିଥିଲା । ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାର ରସୁଲପୁର ବ୍ଲକ ଅନ

1 Jul 2022 2:54 pm
ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କର ଏକ ସୁନ୍ଦର ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପ କରି ଟ୍ବିଟ୍‌ କଲେ ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ

ପୁରୀ: ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କର ବିଶ୍ବ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା। ଏହି ଅବସରରେ ପୁରୀ ସମୁଦ୍ରକୂଳରେ ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କର ଏକ ସୁନ୍ଦର ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପ କରିଛନ୍ତି ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ। ଏହି ବାଲୁକ

1 Jul 2022 2:43 pm
ତାଳଧ୍ୱଜ ଓ ଦର୍ପଦଳନ ପରେ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ଗଡ଼ିଲା ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥ

ପୁରୀ: ପ୍ରଥମେ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀବଳଭଦ୍ରଙ୍କ ତାଳଧ୍ୱଜ, ତାପରେ ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ଦର୍ପଦଳନ ରଥ ଗଡ଼ିବା ପରେ ଏବେ ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥଟଣା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ରଥକୁ ଭକ୍ତମାନେ ଟାଣି ନେଉଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର

1 Jul 2022 2:42 pm
ଦିଲ୍ଲୀ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆଙ୍କ ନାମରେ ମାନହାନୀ ମାମଲା ରୁଜୁ କଲେ ଆସାମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ବଶର୍ମା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆଙ୍କ ନାମରେ ଆସାମର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ବଶର୍ମା ମାନହାନୀ ମାମାଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ସରକାରରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ବେଳେ ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ବଶର୍

1 Jul 2022 2:40 pm
ଆମେରିକା: ୪,୫୦୦ କିଲୋ ବାଣ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଟ୍ରକ୍‌ରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଝଲସି ଉଠିଲା ଆକାଶ

ନିଉଜର୍ସି: ୪,୫୦୦ କିଲୋରୁ (୧୦, ୦୦୦ ପାଉଣ୍ଡ୍‌) ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ବାଣ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକାର ନିଉଜର୍ସି ନିକଟ ରାଜପଥରେ ଗୋଟାଏ ଟ୍ରେଲର୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିବା କଥା ‘ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍‌ ଜର୍ସି ଫାୟ

1 Jul 2022 2:00 pm
ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ଗଡ଼ିଲା ହଳଦୀମୁହିଁ ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ଦର୍ପଦଳନ ରଥ

ପୁରୀ: ପ୍ରଥମେ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀବଳଭଦ୍ରଙ୍କ ତାଳଧ୍ୱଜ ରଥଟଣା ହେବାପରେ ହଳଦୀମୁହିଁ ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ଦର୍ପଦଳନ ରଥ ଗଡ଼ିଛି। ଏହି ରଥକୁ ଭକ୍ତମାନେ ଟାଣି ନେଉଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଛେରାପହଁରା ପରେ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ରଥଟଣା ଆରମ୍ଭ ହ

1 Jul 2022 1:50 pm
ଯୁଯୁମୁରା: ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାମୁହିଁ ଧକ୍କା; ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ

ଯୁଯୁମୁରା: ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ଯୁଯୁମୁରାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଯୁଯୁମୁରା ଥାନା ଲାଇକେରାବାହାଲ ଛକ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପ୍ରାୟ ସାଢେ଼ ୧୧ଟା ବେଳେ ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ଘଟ

1 Jul 2022 1:40 pm
 ‘ମନି ଲଣ୍ଡରିଙ୍ଗ୍‌’ ମାମଲାରେ ‘ଇଡି’ରେ ହାଜର ହେଲେ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ‘ନିର୍ଭିକ’ ବୋଲାଉଥିବା ବରିଷ୍ଠ ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ ‘ମନି ଲଣ୍ଡରିଙ୍ଗ୍‌’ ମାମଲାରେ ଆଜି ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟରେ ହାଜର ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟରୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ସମ୍ବାଦ ସରବରାହ ସଂସ୍ଥାନ

1 Jul 2022 1:20 pm
ଆଜି ଦେଶରେ ଯାହା ଘଟୁଛି ସେଥିପାଇଁ ଏକା ନୂପୁର ଶର୍ମା ଦାୟୀ: ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଫେଟ୍‌ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ବିଷୟରେ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଉପସାଗରୀୟ ଦେଶରେ ଭୀଷଣ ରାଗ ଓ ସ୍ବଦେଶରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରାଇଥିବା ନିଲମ୍ବିତା ବିଜେପି ନେତ୍ରୀ ସମଗ୍ର ଦେଶ ନିକଟରେ କ୍ଷମାପ୍ରାର୍ଥନା କରିବ

1 Jul 2022 1:00 pm
ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ରଥଟଣା ଆରମ୍ଭ: ଗଡ଼ିଲା ଶ୍ରୀବଳଦେବଙ୍କ ତାଳଧ୍ୱଜ ରଥ

ପୁରୀ: ଛେରାପହଁରା ପରେ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ରଥଟଣା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମେ ଶ୍ରୀବଳଦେବଙ୍କ ତାଳଧ୍ୱଜ ରଥଟଣା ଚାଲିଛି। ଘଣ୍ଟଘଣ୍ଟା, ହୁଳୁହୁଳି ଓ ହରିବୋଲ ଧ୍ବନିରେ କମ୍ପିଉଠୁଛି ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ। ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ, ପ୍ରଥମେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛ

1 Jul 2022 12:40 pm
ରିଆମାଳ: ବୁଢାପାଳ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନବମ‌ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିବା ୨ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ଦେବଗଡ଼: ରିଆମାଳ ବ୍ଲକ ବୁଢାପାଳ‌ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟର ନବମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ ପରିବାର‌ ଲୋକ ଗତକାଲି ରାତି ୧୦ଟା ବେଳେ କୁଣ୍ଢେଇଗୋଳା ଥାନାର ‌ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ

1 Jul 2022 12:20 pm
ସିନ୍ଦେ ଶପଥ ନେବାର ଦିନକ ପରେ ଆୟକର ବିଭାଗରୁ ‘ପ୍ରେମପତ୍ର’ ପାଇଲି: ଶରଦ ପାୱାର୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୨୦୦୪, ୨୦୦୯, ୨୦୧୪ ଏବଂ ୨୦୨୦ରେ ‘ଏନ୍‌ସିପି’ ମୁଖ୍ୟ ଶରଦ ପାୱାର୍‌ ଫାଇଲ୍‌ କରିଥିବା ନିର୍ବାଚନ ସତ୍ୟପାଠ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଆୟକର ବିଭାଗ ତାଙ୍କ ନିକଟକୁ ନୋଟିସ ପଠାଇଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ବିଦ୍ରୋହୀ ଶିବସେନା ବିଧ

1 Jul 2022 12:00 pm
ତାମଯାନରେ ଆସିଲେ ଗଜପତି: ଛେରାପହଁରା ଆରମ୍ଭ

ପୁରୀ: ପହଣ୍ଡି ବିଜେ ଶେଷ ହେବାପରେ ତିନି ରଥ ଉପରେ ଜଗତଗୁରୁ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ଶ୍ରୀଜିଉମାନଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ଗଜପତି ମହାରାଜା ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀଜିଉମାନଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ରଥଯାତ୍ରାର ଅନ୍ୟ

1 Jul 2022 11:24 am
ଲଜ୍ଜା: ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ରୁ ପରିଚୟ, ଫିଲ୍ମରେ କାମ ଦେବା ଲୋଭ ଦେଖାଇ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ

ଲ‌କ୍ଷ୍ନୌ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଜଣେ ଯୁବତୀ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ପରି ଲଜ୍ଜାଜନକ ଘଟଣା ୟୁପିର ଗୋରଖପୁରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସୂଚନାରୁ ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ ଅ

1 Jul 2022 11:23 am
ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟରେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କ ବିରୋଧରେ ‘ଟିମ୍‌ ଠାକ୍‌ରେ’ର ସାନି ଆବେଦନ; ଜୁଲାଇ ୧୧ରେ ଶୁଣାଣି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଯେଉଁ ୧୬ଜଣ ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକମାନଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଅଯୋଗ୍ୟତା ବିଚାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ସେମାନଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବା ପାଇଁ ‘ଉଦ୍ଧବ ସେନା’ ବା ‘ଟିମ୍‌ ଠାକ୍‌ରେ’ ଆଜି ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟରେ ସାନି ଆବେଦନ କରିଛନ୍

1 Jul 2022 11:20 am
ଗଛରେ ଝୁଲି ପଡ଼ି ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ ବାପା-ପୁଅ

ବାଂଶପାଳ: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକ ନୟାକୋଟ ଥାନା ବାଂଶପାଳ ଗାଁରେ ଆଜି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଏଠାରେ ଗଛରେ ଝୁଲି ପଡ଼ି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ବାପା ଆଉ ପୁଅ। ଘର ପାଖ ଜଙ୍ଗଲରେ ବେକରେ ଗାମୁଛା ଲଗାଇ ବାପା ଓ ପୁଅ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

1 Jul 2022 11:00 am
କୋଭିଡ୍‌ ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ସୀମାନ୍ତ ନିକଟରେ ଥିବା ‘ଅଜ୍ଞାତ ଜିନିଷ’କୁ ଦାୟୀ କଲା ଉତ୍ତର କୋରିଆ

ସିଓଲ୍: ଦେଶରେ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ସଂକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା କ‌ୌଣସି ‘ଅଜ୍ଞାନ୍ତ ଜିନିଷ’କୁ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ଦାୟୀ କରିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଉତ୍ତର କୋରିଆ କହିଛି, ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ସୀମାନ୍ତର

1 Jul 2022 10:40 am
ଶୈଳବାଳା ମହିଳା କଲେଜର ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣକୁ ବିରୋଧ, ସପ୍ତାହେ ଭିତରେ ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ ପାଇଁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

କଟକ: କଟକ ଚଣ୍ଡୀମନ୍ଦିର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟୀକରଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ଶୈଳବାଳା ମହିଳା କଲେଜର ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ବିରୋଧରେ ଦାୟର ଜନସ୍ବାର୍ଥ ମାମଲାରେ ସପ୍ତାହେ ଭିତରେ ଜବାବ ଦାଖଲ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେ

1 Jul 2022 10:20 am
୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୧୭,୦୭୦ ଜଣ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ; ୨୩ଜଣ ମୃତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ଆଜି କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କିଛି ପରିମାଣରେ ହ୍ରାସ ପାଇ ୧୭ ହଜାର ଉପରେ ରହିଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳାୟ ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ, ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ୮ଟା ସୁଦ୍ଧା ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମ

1 Jul 2022 10:00 am
ଆଜି ୨୦୦ ଟପିଲା ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୦୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ୧୮ ଜଣ ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବୟସର

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଜି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଲମ୍ବ ଡିଆଁ ମାରିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ୨୦୦ ଟପିଛି ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା। ଗତକାଲି ୧୫୫ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୦୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋ

1 Jul 2022 9:44 am
ରଥ ଅନୁକୂଳ, ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରନ୍ତି ଦେଉଳ ପୁରୋହିତ

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସେବା ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଦେଉଳ ପୁରୋହିତଙ୍କ ସ୍ଥାନ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର। ରାଜଗୁରୁଙ୍କ ପରେ ଦେଉଳ ପୁରୋହିତଙ୍କ ସ୍ଥାନ। ସେ ବ୍ରାହ୍ମଣ ସମାଜର ପ୍ରତିନିଧି ଭାବେ ପରିଗଣିତ ହୁଅନ୍ତି। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସ୍ବତ୍ବଲିପି ମୁତାବକ, ଜ

1 Jul 2022 9:15 am
‘ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦରୁ ପୁତ୍ରପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇଛି’

ଦେଉଳକରଣ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ସେବା କରନ୍ତି। ଦୈନିକ ନୀତିକାନ୍ତି, ରୋଷଘରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସମସ୍ତ ସେବକଙ୍କ ସହ ସମନ୍ବୟ ଭିତ୍ତିରେ କାମ ଦେଉଳକରଣଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଦାୟିତ୍ବ। ଦ୍ବାର ଖୋଲାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଠାକୁର କ’ଣ

1 Jul 2022 9:07 am
ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଡାକ୍ତର ଦିବସ: ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ, ଶୁଖିଲା କାଶ ଓ ତା’ର ଉପଚାର

ପ୍ରତିବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ୧ ତାରିଖକୁ ଜାତୀୟ ଡାକ୍ତର ଦିବସ ରୂପେ ପାଳନ କରାଯାଏ। ଅବିଶ୍ରାନ୍ତ ଭାବେ ରୋଗୀ ସେବାରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରିବା ଏହି ଦିବସ ପାଳନର ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ପ

1 Jul 2022 9:00 am
ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବରିଷ୍ଠ ଫଟୋ ସାମ୍ବାଦିକ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ପରଲୋକ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଜି ସକାଳେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବରିଷ୍ଠ ଫଟୋ ସାମ୍ବାଦିକ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ପରଲୋକ ଘଟିଥିବାର ଖବର ମିଳିଛି। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୫୨ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କର୧୦ ବର୍ଷର ଏକମାତ୍ର ଝିଅ ଓ ପତ୍ନୀ କଳ୍ପନା ଅଛନ

1 Jul 2022 9:00 am
ଜୀବନ-ମନ୍ତ୍ର: କାଳକାଳ ଚାରମାଳ

କଥିତ ଅଛି, “ଫଳେଷୁ ତାଳୋ ନଳୀନୀଷୁ ପମ୍ପା”। ସରୋବରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପମ୍ପା ସରୋବର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଭାବରେ ବିବେଚିତ ହେଲାବେଳେ, ବୃକ୍ଷମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରସାଳ ଫଳଧାରୀ ତାଳ ଶ୍ରେଷ୍ଠ। ଏହି ବୃକ୍ଷର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଂଶ ମନୁଷ୍ୟର କାର୍ଯ୍ୟ

1 Jul 2022 9:00 am
‘ରଥକୁ ଆସୁନଥିବା ମହାପ୍ରଭୁ ବଡ଼ଭାଇର ଡାକ ଶୁଣି ଆସିଥିଲେ’

ବାଡ଼ଗ୍ରାହୀ ଦଇତାପତି ଭାବେ ରଥଯାତ୍ରାର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାୟିତ୍ବ ଆମେ ତୁଲାଉ। ଶ୍ରୀଅଙ୍ଗର ସମସ୍ତ ସେବା ସଂପନ୍ନ କରୁ। ଲାଗି ଓ ଓଲାଗି ସବୁ କରୁ। ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଶୁକ୍ଳ ତ୍ରୟୋଦଶୀଠାରୁ ଏହି ସେବା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ। ସେନାପଟା ଲାଗିଠାରୁ ଆର

1 Jul 2022 8:50 am
‘ଦଶାବତାର’ ଯାତ୍ରା

ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରାର ଗୋଟିଏ ନାମ- ‘ଦଶାବତାର ଯାତ୍ରା’। ଏପରି ନାମ କାହିଁକି ହୋଇଛି- ସେ ନେଇ ଅଛି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ମତ। ଏହି ରଥଯାତ୍ରାର ତିନିରଥ ହେଉଛନ୍ତି- ‘ତାଳଧ୍ୱଜ’, ‘ନନ୍ଦିଘ

1 Jul 2022 8:45 am
ଉତ୍କଟ ବିଜୁଳି ସଙ୍କଟ ଯୋଗୁଁ ପାକିସ୍ତାନରେ ବନ୍ଦ ହୋଇପାରେ ମୋବାଇଲ୍‌ ଓ ଇଣ୍ଟର୍‌ନେଟ୍‌ ସେବା

ଇସ୍‌ଲାମାବାଦ୍‌: ଉତ୍କଟ ବିଜୁଳି ସଙ୍କଟ ଯୋଗୁଁ ପାକିସ୍ତାନରେ ମୋବାଇଲ୍‌ ଓ ଇଣ୍ଟର୍‌ନେଟ୍‌ ସେବା ବନ୍ଦ କରିଦେବେ ବୋଲି ଗୁରୁବାର ଦିନ ଟେଲିକମ୍‌ ଅପରେଟର୍‌ମାନେ ସତର୍କ କରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଟୁଇଟ୍‌ କରି ‘ଦି ନ୍ୟାସ୍‌ନାଲ

1 Jul 2022 8:40 am
ଆଜିଠାରୁ ଏକକ ବ୍ୟବହାର ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ନିଷିଦ୍ଧ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜିଠାରୁ ଏକକ ବ୍ୟବହାର ଯୋଗ୍ୟ ପଲିଥିନ୍‌ ନିଷିଦ୍ଧ କରାଯାଇଛି। ଏହି ପଲିଥିନ୍‌ ବ୍ୟବହାର କଲେ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଜରିମାନା ସହ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବ। ଏ ନେଇ ଆଜି କମିସନର ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ଏକ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ

1 Jul 2022 7:30 am
ଲବଣଗିରି ପାହାଡ଼ରେ ଗଡ଼ିବ ରଥ

ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀ ଉପକଣ୍ଠ ପ୍ରଧାନସାହି ନିକଟ ଲବଣଗିରି ପାହାଡ଼ରେ ଗଡ଼ିବ ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରଥ। ପାହାଡ଼ ଉପରେ ଥିବା ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରୁ ବାହାରି ରଥାରୂଢ଼ ବଡ଼ଠାକୁର ପ୍ରଧାନସାହି ଦେଇ ପ୍ରାୟ ୩ କିଲୋମିଟର ଦୂର ଗ

1 Jul 2022 7:22 am
ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ଜଳ ସଂକଟ, ଜୋର୍‌ ଧରିଲା କୁଆଖାଇ ଓ ଦୟାରେ ବ୍ୟାରେଜ୍‌ ଦାବି

ପ୍ରଦୂଷଣରେ ପୋତି ହେଉଛି ନଦୀ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଲା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ମାସେ ବିତିଲାଣି, ଟେବୁଲରୁ ଟେବୁଲ୍ ଡେଉଁଛି ଫାଇଲ୍‌ ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଷାକ୍ତ ହେଉଛି କୁଆଖାଇ। ପ୍ରତିଦିନ କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଆବର୍ଜନା ପଡ଼ୁଛି। ଦୟ‌ା

1 Jul 2022 7:15 am
ମଙ୍ଗଳ ପୃଷ୍ଠରେ ରହସ୍ୟମୟ ଦାଗ

ପୃଥିବୀବାସୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ଯୁଗେ ଯୁଗେ ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ତଥା କୌତୂହଳୀ ବସ୍ତୁ ହୋଇ ରହିଆସିଛି। ସେଠାରେ ଅଦ୍ୟାବଧି ଜୀବସତ୍ତାର ସନ୍ଧାନ ମିଳିନଥିଲେ ହେଁ ଜୀବନଧାରଣର ସମ୍ଭାବନା ତାହାକୁ ରହସ୍ୟମୟ କରି ରଖିଛି। ତେବେ

1 Jul 2022 7:15 am
ପ୍ରସନ୍ନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ କିଏ ହେବେ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ବିଜେଡି ନେତା?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜି ବିଜେଡିର ତିନି ଜଣ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଶେଷ ହେବ। ଏହି ସାଂସଦମାନେ ହେଲେ ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ, ଏନ୍‌ ଭାସ୍କର ରାଓ ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର। ଖାଲି ହେଉଥିବା ଏହି ତିନି ଆସନ ପାଇଁ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେଡିର ତି

1 Jul 2022 7:07 am
ଦକ୍ଷତାର ପ୍ରମାଣ ଦେଲେ ରାୟଗଡ଼ା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ଛୁଟିଲା ପ୍ରଶଂସାର ସୁଅ

ରାୟଗଡ଼ା: ପେଟ୍ରୋଲ୍, ଡିଜେଲ୍ ବଦଳରେ ସୋଲାରରେ ଗଡ଼ିବ କାର। ବିନା ବିଦ୍ୟୁତରେ ଚାଲିବ ଏସି। ନିଜ ପାଖକୁ ଆସି ହାତ ସହ ଘରକୁ ସାନିଟାଇଜିଂ କରିବ ରୋବୋର୍ଟ।ନୂତନ ଜ୍ଞାନ କୌଶଳ ପ୍ରୟୋଗ କରି ସୌର ଚାଳିତ କାର, ଏସି ଓ ସାନିଟାଇ

1 Jul 2022 7:02 am
ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା‌ରେ ସରିଗଲା ଜୁନ୍‌, ଜୁଲାଇ ପ୍ରଥମ ୧୦ ଦିନ ଭୀଷଣ ବର୍ଷିବ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷାରେ ସରିଗଲା ଜୁନ୍‌। ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁନ୍‌ରେ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ୧୩୧ ମିମି ବର୍ଷା ହୋଇଯାଇଛି। ଏହା ସ୍ବାଭାବିକଠାରୁ ୩୯% କମ। କେବଳ ଗୋଟିଏ ଜିଲ୍ଲା ବୌଦ୍ଧରେ ୪୨.୩% ଅଧିକ

1 Jul 2022 7:00 am
ସମ୍ବଲପୁରକୁ ବିଜେଡି ଦେଲା ମନ୍ତ୍ରୀ, ବଲ୍‌ ଏବେ ବିଜେପି କୋର୍ଟରେ

ସମ୍ବଲପୁର : ବହୁଦିନର ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ବିଧାନସଭାରେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳର ନେତା ପ୍ରଦୀପ୍ତ ନାଏକଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଅନୁଭବ ହେଉଛି। ଖୋଦ୍ ଏକଥା ବିଜେପି ବିଧାୟକମାନେ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଦଳୀୟ ନେତୃବର୍ଗଙ୍କୁ ଭେଟି ଜଣାଇ

1 Jul 2022 6:55 am
ସଜେଇ ହୋଇଛି ଶ୍ରୀବାଣୀ କ୍ଷେତ୍ର

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର: ରଥଯାତ୍ରା ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ କିସ୍‍ ଶ୍ରୀବାଣୀ କ୍ଷେତ୍ର ସଜେଇ ହୋଇ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି। ରଥ ପ୍ରସ୍ତୁତ, ପଥ ବି ପ୍ରସ୍ତୁତ। ୩ ରଥର ସାଜସଜ୍ଜା ବେଶ୍ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରଥଦାଣ୍ଡରେ ଝଲୁସୁଛି ରଙ୍ଗି

1 Jul 2022 6:45 am
ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଢ଼ୁଛି କରୋନା, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ମାସ୍କ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ ଉପରମୁହାଁ ରହିଛି। ଲଗାତାର ତୃତୀୟ ଦିନ ଲାଗି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ଶହେ ଉପରେ ରହିଛି। କେବଳ ଖୋର୍ଧା ଓ କଟକ ଜିଲ୍ଲାରୁ ସର୍ବାଧିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଉଛି। ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଆକ୍

1 Jul 2022 5:30 am
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପହଣ୍ଡି ଟିକେଟ୍‌ ବଣ୍ଟନବେଳେ ଠେଲାପେଲା, ସେବାୟତ ନେଇଗଲେ, ଭକ୍ତ ପାଇଲେନି

ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପହଣ୍ଡି ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଦୁଇବର୍ଷ ପରେ ଚଳିତବର୍ଷ ପରିମାଣିକ ଦର୍ଶନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ପହଣ୍ଡି ବେଳେ ଭକ୍ତମାନେ ଯେଭଳି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଥାଇ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଲାଭ କରିପାରିବେ, ସେଥିପାଇଁ ଏହି ବ୍ୟ

1 Jul 2022 5:25 am
ଇଜ୍‌ ଅଫ୍ ଡୁଇଂ ବିଜନେସ୍‌ ରୢାଙ୍କ: ଆଚିଭର୍ସ ବର୍ଗରେ ଓଡ଼ିଶା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ‌ରାଜ୍ୟ ଓ ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ଉନ୍ନତ ବ୍ୟାବସାୟିକ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟିର ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଏବଂ ଭାରତକୁ ବିଶ୍ବର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ନିବେଶ ସ୍ଥଳୀରେ ପରିଣତ କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆଜି ଇଜ୍‌ ଅଫ୍‌ ଡୁଇଂ ବିଜନେସ୍‌ ରୢାଙ୍କ

1 Jul 2022 5:25 am
ମୋକିମଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ମୋ ପାଖରେ କୌଣସି ସୂଚନା ନାହିଁ: ଶରତ

ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳ ସଂପାଦକ ପଦରୁ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍‌ଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଏବେ ଚର୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା କଥା ମୋକିମ୍ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ହେଁ, ପିସିସି ସଭାପତି ଏଭଳି କିଛି ଘଟି ନ ଥିବା କହ

1 Jul 2022 5:22 am
ଜୁନ୍‌ରେ ଷ୍ଟକ୍‌ ବଜାର ନିବେଶକ ହରାଇଲେ ୧୪ ଲକ୍ଷ କୋଟି

ମୁମ୍ବାଇ: ଜୁନ ମାସ ଷ୍ଟକ ମାର୍କେଟ ନିବେଶକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ନଥିଲା। ଏହି ମାସରେ ସେମାନେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର କ୍ଷତି ସହିଛନ୍ତି। ଏହି ମାସରେ ସେନସେକ୍ସ ପାଖାପାଖି ୨୫୦୦ ପଏଣ୍ଟ ବା ୪.୫ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଫଳରେ ନିବେଶକମାନେ ପ୍

1 Jul 2022 5:20 am
‘ମହିଳା କାର୍ଣ୍ଣିଭାଲ୍‌’ରେ ମୁଗ୍ଧା

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରୁପାଲି ଛକସ୍ଥିତ ଇଣ୍ଡଲଜ୍‌ ବ୍ରାଇଡାଲ୍‌ ମଲ୍‌ରେ ତିନିଦିନିଆ ‘ମହିଳା କାର୍ଣ୍ଣିଭାଲ୍‌’ ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୁଗ୍ଧା ଗୋଡ୍‌ସେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘା

1 Jul 2022 5:20 am
ସରିଲା ରବି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ: ବିକିପାରିଲେନି ୧୨ ହଜାର ପଞ୍ଜୀକୃତ ଚାଷୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ସରିଲା ରବି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ। ୨୦୨୧ ମସିହା ଖରିଫ ଧାନ ବିକ୍ରି ବେଳେ ଟୋକନ୍‌ ନେଇ ଚାଷୀ ଯେଉଁ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା, ଏଥର ବି ସମାନ ଅବସ୍ଥା। ଚଳିତ ବର୍ଷ ୧୨ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଚାଷୀ ଧାନ ବିକ୍ରି କରିପାରି ନଥିବ

1 Jul 2022 5:19 am
କ୍ରିପ୍ଟୋ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ବିପଦ: ଶକ୍ତିକାନ୍ତ

ମୁମ୍ବାଇ: ଲମ୍ବା ସମୟ ଧରି କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସିକୁ ବି‌ରୋଧ କରୁଥିବା ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କର ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଶକ୍ତିକାନ୍ତ ଦାସ ତାହାକୁ ଦେଶର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିରତା ପ୍ରତି ସ୍ପଷ୍ଟ ବିପଦ ବୋଲି ପୁଣି ଥରେ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି

1 Jul 2022 5:15 am
ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦୁବାଇ ନିବେଶକ ଟିମ୍‌ରେ ରୁଚି ମସଲା

କଟକ : ଓଡ଼ିଶାରେ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ଶିଳ୍ପ ସହିତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିକାଶ ଏବଂ ବୈଦେଶିକ ପୁଞ୍ଜିନିବେଶକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ଲାଗି ଦୁବାଇଠାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିବା ନିବେଶକ ସ

1 Jul 2022 5:12 am
ଜବ୍‌କାର୍ଡଧାରୀଙ୍କ ନାଁ’ରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହରିଲୁଟ୍‌, ୨ ରାଜନେତାଙ୍କ ସହ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ଥାନାରେ ଅଟକ

ନୀଳଗିରି: ପୀଠହତା ପଞ୍ଚାୟତରେ ୨ ରାଜନେତା ଓ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ୩୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଜବକାର୍ଡଧାରୀଙ୍କ ନାଁରେ ପ୍ରାୟ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହରିଲୁଟ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ୨ ରାଜନେତାଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ବ

1 Jul 2022 3:15 am
ଜୁନ୍‌ ସରିଲା; ବୁଲିଲାନି ହଳଲଙ୍ଗଳ, ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ଖରିଫ୍‌ ଚାଷ!

ବାଲେଶ୍ବର: ଜୁନ୍‌ ମାସରେ ମୌସୁମୀ ଆସିବ ଓ ଭଲ ବର୍ଷା ହେବ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ। ହେଲେ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲାରେ ଆରମ୍ଭରୁ ମୌସୁମୀ ଲୁଚକାଳି ଖେଳିବା ଚାଷୀଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇ ଦୋଇଛି। ମାସର ପ୍ରଥମ ଓ

1 Jul 2022 3:00 am
ଗଜ ଜଣାଣ

ଆମ ରାଜ୍ୟର ଏକ ସର୍ବଜନଜ୍ଞାତ କି˚ବଦନ୍ତିରେ ‘ନକ୍ର’ ମୁହଁରେ ପଡ଼ିଥିବା ଅସହାୟ ଗଜର କରୁଣ ଜଣାଣର ଅବତାରଣା ରହିଛି, ଯହିଁରେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ର କୁମ୍ଭୀରର ଶିରଚ୍ଛେଦ କରି ହସ୍ତୀକୁ ଦାରୁଣ ବିପତ୍ତିରୁ ରକ

1 Jul 2022 3:00 am
ଯୌତୁକ ପାଇଁ ବଧୂହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ; ଶ୍ବଶୁର ଓ ନଣନ୍ଦ ଅଟକ, ସ୍ବାମୀ ଫେରାର୍‌

ତିହିଡ଼ି: ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା କୁବେରା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଜୟପୁର ଗ୍ରାମର ଅଜିତ କୁମାର ନାୟକଙ୍କ ଝିଅ ମୋନାଲିସା (୨୫) ଆଠ ବର୍ଷ ତଳେ ତାଳପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ଗଦାଧରପୁର ଗ୍ରାମର ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ନାୟକଙ୍କ ପୁଅ ବିଜୟ ନାୟକ (୨୯)ଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲ

1 Jul 2022 2:45 am
ଓଡ଼ିଶାର ଆତ୍ମା

ରଥଯାତ୍ରା। ଆତ୍ମା ସହ ପରମାତ୍ମାର ମିଳନ। ହେଲେ ଆତ୍ମା କିଏ, ପରମାତ୍ମା କିଏ? ସାଧାରଣ ଲୋକେ ଆତ୍ମାକୁ ଶରୀରରେ ଦେଖନ୍ତି। ବିଦ୍ବାନମାନେ ଶୂନ୍ୟରେ ଖୋଜିପାଆନ୍ତି ଆତ୍ମାକୁ। ଆତ୍ମା ଅବିନଶ୍ବର। ଶସ୍ତ୍ରରେ ଛିଣ୍ତିବନି କି ନି

1 Jul 2022 2:30 am
ଇମାମୀ ନଗରରେ ନବଯୌବନ ଉଭାଯାତ୍ରା ସମ୍ପନ୍ନ, ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତିଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ହଜାର ହଜାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ

ରେମୁଣା: ରେମୁଣା ବାଲଗୋପାଲପୁର ଶିଳ୍ପା‌ଞ୍ଚଳସ୍ଥିତ ଇମାମୀ ନଗର ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ଠାରୁ ଜ୍ବରରେ ପଡ଼ି ଅଣସରପିଣ୍ତରେ ଅବସ୍ଥାନ କରୁଥିବା ମହାପ୍ରଭୁ ନବଯୌବନ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀକ୍ଷ

1 Jul 2022 2:30 am
ପୁଲିସର ବର୍ବରତା ଘଟଣାରେ ୧୮ ଗିରଫ ଘଟଣା: ଜେଲରେ ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା

ମାଲକାନଗିରି: ଗତ ୭ ତାରିଖ ଦିନ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆରଏସସି-୧୩ ଗ୍ରାମରେ ମଧ୍ୟରାତ୍ରୀରେ ବାଲିମେଳା ଏସଡିପିଓ ଅଂଶୁମାନ ଦ୍ବିବେଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ପୁଲିସ ପହଞ୍ଚି ଅତି ନିର୍ମମ ଭାବେ ଘରୁ ମ

1 Jul 2022 2:29 am
ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀର ଜିଲ୍ଲା, ଦୁରାବସ୍ଥାରେ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷଣୀୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ରାଜ୍ୟରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଗୁଡ଼ିକର ରୂପାନ୍ତରୀକରଣ ଓ ଆଧୁନିକ ଶିକ୍ଷଣୀୟ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ମୋ ସ୍କୁଲ ଯୋଜନା, ୫-ଟି ଯୋଜନାରେ ସ୍ମାର୍ଟ ସ୍କୁଲ ନିର୍ମାଣ କରିବାର ଯୋଜନା କରାଯାଉଛି। ୨୦୨୦-୨୧ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ଆରମ

1 Jul 2022 2:29 am
କୂଅରେ ଖସି ପଡ଼ିଥିବା ବୃଦ୍ଧା ଉଦ୍ଧାର

ଜାମଦା(୧): ଜଣେ ବୃଦ୍ଧା କୂଅ ପିଣ୍ଡିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ଅସାବଧାନତା ଯୋଗୁଁ କୂଅ ଭିତରକୁ ଗଳି ପଡ଼ିଥିଲେ। ଠିକ୍‌ ସମୟ‌ରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚିବାରୁ ବୃଦ୍ଧା ଜଣଙ୍କ ଅଳ୍ପକେ ମୃତ୍ୟୁମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି। ଜାମଦା ବ୍

1 Jul 2022 2:15 am
ମୃତ୍ୟୁର ଛାୟା

ଜଣେ ଧନୀ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଥିଲା ନାହିଁ ନ ଥିବା ଗର୍ବ। ସେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ହେୟ ମଣୁଥିଲେ। ଏହା ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗୁ ନ ଥିଲା। ଥରେ ସେଇ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଆସିଲେ ଜଣେ ତ୍ରିକାଳ ଦ୍ରଷ୍ଟା ସାଧୁ। ସାଧୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରି ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପ

1 Jul 2022 1:30 am
ବାଇକ୍‌ରେ ଯାଉଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନାଚେନ୍‌ ଝାମ୍ପିନେଲେ ଲୁଟେରା

ଧର୍ମଶାଳା : ଧର୍ମଶାଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଇମାମନଗର ଗାଁ କୁଆଁରିଆ ପୋଲ ନିକଟରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ ଯାଉଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ଦୁଇଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ସୁନାଚେନ୍ ଝାମ୍ପି ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଚେନ୍ ଲୁଟିନେବା ପରେ ଦୁଇ ଲୁ

1 Jul 2022 1:15 am
ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀବନ୍ଧକୁ ବିପଦ ଇଟାଭାଟି ଖାଲ

କବାଟବନ୍ଧ : ବର୍ଷାଋତୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହାପରେ ବିଭିନ୍ନ ନଦୀରେ ବନ୍ୟାଜଳ ପ୍ରବେଶ କରିବ। ବନ୍ୟାଜଳ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ନଦୀବନ୍ଧ ସୁଦୃଢ଼ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ମାତ୍ର ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀବନ୍ଧ ବନ୍ୟାଜଳକୁ କେତେଦୂର ରୋକି ପାରିବ ଏ

1 Jul 2022 1:00 am
କାମରେ ଆସୁନି ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଉଠା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ

ହରିଚନ୍ଦନପୁର : ହରିଚନ୍ଦନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ହରିଡ଼ାଗୋଠ ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରତ୍ନା ନାଳରେ ଡିଏମଏଫରୁ ୨୦୧୬-୧୭ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ଏକ ଉଠା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ୩ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ

1 Jul 2022 12:45 am
ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜିଆର୍‌ଏସ୍‌

କେନ୍ଦୁଝର/ପାଟଣା : ଦୁଇ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ପାଟଣା ବ୍ଲକ୍ ବୁଢ଼ୀକାପୁଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତର ଜିଆରଏସ୍ ନିରାକାର ମହାନ୍ତଙ୍କୁ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ଗିରଫ କରିଛି। ତୁରୁମୁଙ୍ଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନେଉଳିପଶି ଗ୍ରାମର ମେଟ୍ ମିତ

1 Jul 2022 12:35 am
ମୋବାଇଲ ଦେଖିବାକୁ ବାରଣ କରିବାରୁ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଆନନ୍ଦପୁର : ମୋବାଇଲ ମାଧ୍ୟମରେ ପାଠପଢା ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟ ଉପରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରୁଥିଲେ ଛାତ୍ର। ଅଧିକସମୟ କାହିଁକି ମୋବାଇଲ ଦେଖୁଛୁ ବୋଲି ଘରେ ଆକଟ କରିବାରୁ ଅପମାନିତ ମ‌ନେକରି ଘର ଭିତରରେ ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛି

1 Jul 2022 12:15 am
ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ଧର୍ମଶାଳା : ଧର୍ମଶାଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୬ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଜାରକା କୁମାରୀ ପାଟ ନିକଟରେ ଆଜି ପୂର୍ବାହ୍ଣରେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୃତ ଯୁବକ ଯାଜପୁର ଟାଉନ ଥାନା ମହାନ୍ତିପାଟଣା ଗ୍ରାମର

1 Jul 2022 12:05 am
କେଏମ୍‌ବିବି ବୈଷୟିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ମାନବସମ୍ବଳ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦେହାନ୍ତ 

ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ନିକଟ ଦଳେଇପୁଟ ଠାରେ ଥିବା କନକମଂଜରୀ ବ୍ରଜବନ୍ଧୁ ବୈଷୟିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ମାନବସମ୍ବଳ ଅଧିକାରୀ ସୌରଜିତ ମହାପାତ୍ର(୩୦)ଙ୍କ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ସୂଚନାନ

30 Jun 2022 11:58 pm
ଗଂଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଓଏପିଏଫ୍ କର୍ମଚାରୀ ଗୁରୁତର

ବୈପାରିଗୁଡା: ଗଂଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ଆକ୍ରମଣରେ ଓଏପିଏଫ୍ କର୍ମଚାରୀ ଗୁରୁତର ଭାବେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମାଛକୁଣ୍ଡ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରୁ ଏକ କାର୍ ଯୋଗେ ତିନି ଜଣ ଗଂଜେଇ ମାଫିଆ ବାହାର ର

30 Jun 2022 11:40 pm
ମଣିପୁର ଭୂସ୍ଖଳନ : ୮ ମୃତ, ୫୦ ଆହତ , ମୋଦୀଙ୍କ ଦୁଃଖପ୍ରକାଶ

ଇମ୍ପାଲ : ମଣିପୁରର ନୋନି ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇଥିବା ଭୂସ୍ଖଳନରେ ୮ ଜଣ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବାବେଳେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଟେରିଟୋରିଆଲ ଆର୍ମି କ୍ୟାମ୍ପ ନିକଟରେ ଏହି ଭୂସ୍ଖଳନ ହୋଇଥିବାରୁ ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭ ଜଣ ଟେରିଟୋରିଆଲ

30 Jun 2022 11:20 pm
ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଭଡ଼ାରେ ଲଗାଇଲେ ସ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶ ବିକାଶ ପଥରେ ଆଗେଇ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦିନକୁ ଦିନ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡ଼ୁଛି। ବିଶେଷ କରି ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ମଧ୍ୟବିତ୍ତମାନେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରୁଛନ୍ତି। ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ସବୁଦିନ ଦେଖୁଥିବା ଖବ

30 Jun 2022 11:00 pm
ରଥ-ପଥ-ଭକ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତ; ରାତି ପାହିଲେ ରଥଯାତ୍ରା, ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କୁ ନେଇ ୯ ଦିନିଆ ଯାତ୍ରାରେ ବାହାରିବେ ମହାପ୍ରଭୁ

ପୁରୀ: ରାତି ପାହିଲେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବିଶ୍ବ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା । ଏଥି ପାଇଁ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଲୋକାରଣ୍ୟ ହୋଇଛି। ସକାଳୁ ସକାଳୁ ପୁରୀରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ‌ଭକ୍ତ ରୁଣ୍ଡ ହୋଇସାରିଥିବେ। ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ ଜନମାନସରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯ

30 Jun 2022 10:40 pm
ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କ’ଣ ଶାରଦା ମାତାଙ୍କ ଅବତାର ? ତୃଣମୂଳ ବିଧାୟକଙ୍କ ବୟାନକୁ ନେଇ ବିବାଦ

କୋଲକାତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ନିଜର ବୟାନ ଓ କାର୍ୟ୍ୟକଳାପକୁ ନେଇ ଅନେକ ସମୟରେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ନୂଆ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ଦଳ ଟିଏମସିର ଜଣେ ବିଧା

30 Jun 2022 10:20 pm
ମାସକ ପରେ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୩ ନାବାଳକ, ପାଣି ବୋତଲ ଚୋରି କରିବାରୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲା ଦୋକାନୀ

ରାଉରକେଲା: ପାଣି ବୋତଲ ଚୋରି କରିନେଇଥିଲେ ୩ ନାବାଳକ। ଏଥିରେ ଉତ୍‌କ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ଦୋକାନ ମାଲିକାଣୀ ସେମାନଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲା। ଏଣୁ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ସେମାନେ ସମ୍ବଲପୁରକୁ ପଲାଇଥିଲେ। ପ୍ରାୟେ ମାସେ ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉଦିତ

30 Jun 2022 9:40 pm
ବୁମରା ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ, ଘୋଷଣା କଲା ବିସିସିଆଇ

ମୁମ୍ବାଇ : ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାଙ୍କୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୋଧ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଦଳର ଅଧିନାୟକ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଋଷଭ ପନ୍ତ ଉପ ଅଧିନାୟକ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏ ସଂପର୍କରେ ଆଜି ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କ

30 Jun 2022 9:30 pm
ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ: ପୂର୍ବତନ ରେଞ୍ଜର୍‌ ଓ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ୩ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ଓ ୧ଲକ୍ଷ ଜରିମାନା

ଫୁଲବାଣୀ : ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ମାମଲାରେ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକର ପୂର୍ବତନ ଫରେଷ୍ଟ ରେଞ୍ଜ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଫୁଲବାଣୀ ଭିଜିଲାନ୍‌ସ କୋର୍ଟ ୩ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

30 Jun 2022 9:26 pm
ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ସମେତ ଦୁଇ ଛାତ୍ର ଗିରଫ

ଗୋପାଳପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ଓଡ଼ିଆ ବିଭାଗର ପ୍ରଫେସର ସଦାନନ୍ଦ ନାୟକଙ୍କ କ୍ବାଟର୍ସରେ ପଶି ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ସାମ୍ବାଦିକତା ଓ ଗଣଯୋଗାଯୋଗ ବିଭାଗର ଦୁଇ ଜଣ ଛାତ୍ର ରକ୍ତାକ୍ତ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତ

30 Jun 2022 9:23 pm
୩୦ଦିନ ସମୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା‌; ହେଲେ ମାତ୍ର ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କହ୍ନୈୟାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମିଳିଲା ୧.୩୭କୋଟି

ଉଦୟପୁର: ବିଜେପିର ପୂର୍ବତନ ଜାତୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ନୂପୁର ଶର୍ମା ପ୍ରଫେଟ ମହମ୍ମଦଙ୍କୁ ନେଇ ‌ଦେଇଥିବା ବିବାଦୀୟ ବୟାନକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିବାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଉଦୟପୁର ଏକ ବଡ଼ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା। ଦୁଇଜଣ ମୁସଲିମ ଯୁବକ ଆସି ଦର୍ଜି

30 Jun 2022 9:00 pm
ରାୟଗଡ଼ା: ଡେଙ୍ଗୁ ବେକାବୁ, ଆଉ ୧୧ ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ୪୦କୁ ବୃଦ୍ଧି

ରାୟଗଡ଼ା: ଶିକରପାଇରେ ଡେଙ୍ଗୁ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସ୍ଥିତି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି। ଦିନକୁ ଦିନ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭା

30 Jun 2022 8:40 pm
ଏକନାଥ, ଦେବେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ମୋଦୀ, ଶାହା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଓ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବୀସଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ । ଏକ ଟୁଇଟ କରି ମୋଦୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ

30 Jun 2022 8:24 pm
୧୦ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସରକାର ବଦଳାଇଦେଲା ବିଜେପି, ବାଜି ଜିତିଲେ ସିନ୍ଦେ; ଜାଣନ୍ତୁ ପୂରା ଘଟଣାକ୍ରମ

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କିଛି ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ରାଜନୈତିକ ହଟଚମଟର ଏବେ ଅନ୍ତ ଘଟିଛି। ଠାକରେ ସରକାରଙ୍କ ପତନ ଘଟିବା ସହ ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ନୂଆ ସରକାର ଗଠନ ହୋଇଛି। ଶିବସେନାର ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ନେତା ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ

30 Jun 2022 8:14 pm
କାହିଁକି ତ୍ୟାଗ କଲେ ଫଡ଼ନବୀସ୍? ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ପାଇଁ ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲା ବିଜେପି

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କିଛି ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ରାଜନୈତିକ କଳହର ଏବେ ଅନ୍ତ ଘଟିଛି। ଠାକରେ ସରକାରଙ୍କ ପତନ ଘଟିବା ସହ ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ନୂଆ ସରକାର ଗଠନ ହୋଇଛି। ଶିବସେନାର ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ନେତା ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଆଜ

30 Jun 2022 8:00 pm
ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ, ଫଡନବୀସ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ମୁମ୍ବାଇ : ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ । ରାଜ୍ୟପାଳ ଭଗତ ସିଂ କୋସିୟାରି ତାଙ୍କୁ ପଦ ଓ ଗୋପନୀୟତାର ଶପଥପାଠ କରାଇଛନ୍ତି । ଏକନାଥ ବାଲା ସାହେବ ଠାକରେଙ୍କ ନାମ ନେଇ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ

30 Jun 2022 7:47 pm
ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ରାଜି ହେଲେ ଫଡନବୀସ

ମୁମ୍ବାଇ : ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ଗୋଟିକ ପରେ ଗୋଟିଏ ନାଟକୀୟ ମୋଡ଼ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଶିବସେନାର ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ବୋଲି ବିଜେପି ନେତା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବୀସ ଘୋଷଣା କରିବାର କିଛି

30 Jun 2022 7:28 pm
‌ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା, ୨ ମିଟର ସାମାଜିକ ଦୂରତା ପାଳନ କରିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ରହୁଥିଲେ କିମ୍ବା ବାହାରୁ ଏଠାକୁ ଆସୁଥିଲେ ଏଣିକି ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଭାବେ ମାସ୍କ ପରିଧାନ କରିବେ। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିବାରୁ ବିଏମ୍‌ସି କଟକଣା ବଢ଼ାଇଦେଇଛି। ତେଣୁ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ମାସ୍କ

30 Jun 2022 7:18 pm