ଅମର ଶହୀଦ୍ ଜୟୀ ରାଜଗୁରୁ : ଭାରତ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମର ବିସ୍ମୃତ ବୀର ପୁଙ୍ଗବ

ମହାନ୍ ଶହୀଦ୍ ସଂଗ୍ରାମୀ ଜୟକୃଷ୍ଣ ରାଜଗୁରୁ ମହାପାତ୍ରଙ୍କର ବୀରତ୍ୱ, ନିଷ୍ଠା, ବଳିଦାନ ଏବଂ ଦେଶପ୍ରେମ ଅବିସ୍ମରଣୀୟ। ୧୮୦୪ ମସିହାରେ ଏହା ଥିଲା ଇଂରେଜ ସାମ୍ରାଜ୍ୟବାଦ ବିରୋଧରେ ଏକ ସଂଗଠିତ ସଂଗ୍ରାମ। ପାଇକ ସଂଗ୍ରାମର ଦୁଇଶ

5 Dec 2022 1:01 pm
କୋଇଲାରି ପଞ୍ଚାୟତ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦଯାପିତ

ନବରଙ୍ଗପୁର ୫-୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ରବିନାରାୟଣ ମହାନ୍ତି)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଳକ କୋଇଲାରି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ଟୁର୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ୪ ଦଳ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ବିଜେତା ଦଳ କେନ୍ଦୁଗ

5 Dec 2022 11:15 am
ଭଦ୍ରକ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ମହୋତ୍ସବ

ଭଦ୍ରକ, ୪ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) -ଦୀର୍ଘ ଦୁଇ ବର୍ଷର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭଦ୍ରକ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ସମାରୋହ ମହା ଉଲ୍ଲାସର ସହ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଦୁଇ ଦିନ ବ୍ୟାପି ଏହି ଉତ୍ସବକୁ ଭଦ୍ରକର

5 Dec 2022 10:44 am
ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ଓ ବିଧାୟକ, ଗାନ୍ଧୀବାଦୀ ଗୋକୁଳାନନ୍ଦ ମହାନ୍ତିଙ୍କର ୪୮ତମ ପୂଣ୍ୟ ତିଥିରେ ନିଶୁଳ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଶିବିର

ଭଦ୍ରକ, ୪ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ, ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ, ସାଂସଦ, ଗାନ୍ଧୀବାଦୀ ଗୋକୁଳାନନ୍ଦ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ୪୮ତମ ପୂଣ୍ୟ ଦିବସ ଅବସରରେ ନିଶୁଳ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଶିବିର ଭଦ୍ରକ ଶହୀଦ୍ ସ

5 Dec 2022 10:42 am
ଜାତୀୟ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା –୨୦୨୨

ଭଦ୍ରକ, ୪ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ଶିଶୁ କଲ୍ୟାଣ ପରିଷଦ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ ଜିଲ୍ଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ୟୁନିଟ୍‌, ଭଦ୍ରକଙ୍କ ମିଳିତ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁସାରେ ସରକାରୀ ବାଳିକ

5 Dec 2022 10:39 am
ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମଂଚ ପକ୍ଷରୁ ଦୀପଦାନ ସହ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଭଦ୍ରକ, ୪ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଆଜି ଦିବା ୧୧ ଘଟିକା ସମୟରେ ମା’ ଭଦ୍ରକାଳୀଙ୍କ ପୀଠରେ ଓଡ଼ିଶା ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମଂଚ ପକ୍ଷ ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱର ଶାନ୍ତି, ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମାନଙ୍କର ଉନ୍ନତି ନିମନ୍ତେ ଏକ ହଜାର ଆ

5 Dec 2022 10:38 am
‘ଯମୁନା ଲାଲ ବଜାଜ’ ପୁରସ୍କାର ପାଇବେ ଭଦ୍ରକର ଝିଅ ସେକ୍ ସୋଫିଆ

ଭଦ୍ରକ, ୪ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ପଞ୍ଚମ ଓଡ଼ିଆ ତଥା ପ୍ରଥମ ସର୍ବ କନିଷ୍ଠ ମହିଳା ଭାବରେ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ଜନକ ‘ଯମୁନାଲାଲ ବଜାଜ’ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଭଦ୍ରକର ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ ‘ସ

5 Dec 2022 10:36 am
ସମାଜସେବା ନାରେ କଳଙ୍କ, ଝିଅ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପଛରେ ସମାଜସେବୀ

ଭଦ୍ରକ, ୪ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଚରମ୍ପା ଅଞ୍ଚଳର ୨ ନଂ ୱାର୍ଡର ରଶ୍ମିରଂଜନ ସାହୁ ନାମକ ଯୁବକ ନିଜକୁ ସାମ୍ବାଦିକ ଓ ସମାଜସେବୀ କହି ଲୋକଙ୍କୁ ଭୁଆଁ ବୁଲାଇବା ସହିତ ଦିନରେ ସମାଜସେବା ଓ ରାତିରେ ନାରୀ ସେବାରେ ବ

5 Dec 2022 10:34 am
ପୌରପାଳିକା ବିବାଦ ଥମୁନି, ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ନୀରବଦ୍ରଷ୍ଟାକୁ ନେଇ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମହଲରେ ଚର୍ଚ୍ଚା

ଭଦ୍ରକ, ୪ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ପୌର ପ୍ରଶାସନର ବିକଳ ଚିତ୍ର ଜିଲାର ପ୍ରଶାସନିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରତି ଅଙ୍ଗୁଳି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କରିଛି। ପୌର ପରିଷଦ ଗଠନ ହେବା ଦିନଠାରୁ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଛି। ଗତ ୧୦ ଦିନ ଧରି ଭଦ୍ରକ

5 Dec 2022 10:31 am
ଭୋଟ ଦେଉଛି ପଦ୍ମପୁର : ୩୧୯ ବୁଥରେ ଚାଲିଛି ମତଦାନ

ପଦ୍ମପୁର ୫-୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଭୋଟ ଦେଉଛି ପଦ୍ମପୁର। ପଦ୍ମପୁରରେ ଉପ ନିର୍ବାଚନ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ୩୧୯ ବୁଥରେ ଚାଲିଛି ମତଦାନ। ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ସକାଳ ୭ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ମତଦାନ। ଅଢେଇ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର ମତସା

5 Dec 2022 9:10 am
ବାଲିପୋଖରୀ ଶୁକଦେବ ଜେନା ହାଇସ୍କୁଲ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ ଉଦଘାଟିତ

ଭଦ୍ରକ, ୩ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଏହି ଜିଲାର ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକର ବାଲିପୋଖରୀ ଶୁକଦେବଜେନା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସୁବର୍ଣ୍ଣର୍ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ ଆଜି ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ମୁଖ୍ୟଅ

5 Dec 2022 8:41 am
ଆଧୁନିକ କବିତାର ଅଙ୍ଗିକ ଓ ଆତ୍ମିକରେ ବହୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି, ଭଦ୍ରକ ପୁସ୍ତକ ମେଳାର ନବମ ସନ୍ଧ୍ୟା

ଭଦ୍ରକ, ୩ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ସ୍ୱାଧୀନତା ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଡ଼ିଆ କବିତା ଅନେକ ପରୀକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ଦୁଇଦୁଇଟି ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧର ପ୍ରଭାବ, ଶିଳ୍ପ ସଭ୍ୟତାର ଅଭ୍ୟୁଦୟ, ବିଜ୍ଞାନର ଆବିଷ୍କାର ଓ ଯୁଗଯନ୍

5 Dec 2022 8:39 am
କମ୍ରେଡ ରବି ମହାନ୍ତିଙ୍କ ୩ୟ ମୃତ୍ୟୁ ବାର୍ଷିକ ପାଳିତ

ଭଦ୍ରକ, ୩ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭାରତର କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି (ମାର୍କ୍ସବାଦୀ) ଭଦ୍ରକ ଜିଲା କମିଟିର ପୂର୍ବତନ ସଭ୍ୟ, ବିଶିଷ୍ଟ ଚାଷୀ ଭାଗଚାଷୀ ମାନଙ୍କ ନେତା କମ୍ରେଡ ରବି ମହାନ୍ତିଙ୍କ ୩ୟ ମୃତ୍ୟୁ ବାର୍ଷିକ ରବି ମହା

5 Dec 2022 8:37 am
ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ଗୀତାଯଜ୍ଞ

ଭଦ୍ରକ, ୩ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଆରଡିପୀଠ ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ପବିତ୍ର ଗୁରୁପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ସପ୍ତଦିନ ବ୍ୟାପୀ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ଗୀତାଯଜ୍ଞ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଅଛି। ଏହି ଅବସରରେ ମନ୍ଦିରର ନୀତିକା

5 Dec 2022 8:36 am
କିଶୋରୀ ବାଳିକାମାନଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ଦୁଇଦିନିଆ କର୍ମଶାଳା ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଭଦ୍ରକ, ୩ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ମହିଳା ଶିଶୁ ବିକାଶ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାୟୋଜିତ ସୋସାଇଟି ଫର ଉଇକର(ଆସିଆନା) ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ପ୍ରକଳ୍ପ ଯୋଜନାର (ଉଦ୍ଧାର ଓ ପ୍ରତିରୋଧ) ଦୁଇଦିନିଆ କିଶୋରୀ କର୍ମଶାଳା ଗ

5 Dec 2022 8:30 am
ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ନିବେଶୀ ଶିକ୍ଷା ସାଧନ କେନ୍ଦ୍ର ଲୋକାର୍ପଣ

ଭଦ୍ରକ, ୩ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଭି.ସି. ଜରିଆରେ ୩୦ଟି ଜିଲ୍ଲାପାଇଁ ଅନ୍ତର୍ନିବେଶୀ ଶିକ୍ଷା ସାଧନକେନ୍ଦ୍ର ଲୋକାର

5 Dec 2022 8:29 am
ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଦିବସ ପାଳନ ସମାରୋହ, ୧୦୮ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଉପକରଣ ବଣ୍ଟନ, ଅଭିଯୋଗ ପାଇଁ ଜାରିହେଲା ନିଶୁଳ୍କ ନମ୍ବର

ଭଦ୍ରକ, ୩ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଅନୁଯାୟୀ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଜିଲ୍ଲା ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସଶକ୍ତିକରଣ ଅନୁଭାଗ ଜରିଆରେ ଆଜି ଟାଉନ୍‌ହଲ୍ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଜି

5 Dec 2022 8:28 am
୦୫ ଡିସେମ୍ବର ସୋମବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ଆଜି ଆପଣ ସାଂସାରିକ ବିଷୟକୁ ଏକପାଖରେ ରଖିକରି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଆଡ଼କୁ ଧ୍ୟାନ ରହିବ। ଗଭୀର ଭାବନା ଏବଂ ମନ୍ଥନ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଲୌକିକ ଅନୁଭୂତି କରାଇବ। ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବା ବହୁତ ଭ୍ରାନ୍ତ ଧାରଣାରୁ ବଞ୍ଚିତ କରିବ।

5 Dec 2022 8:19 am
ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମସ୍ତରୀୟ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଦିବସ ୨୦୨୨ –‘ମହକମେଳା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସହ ‘ ମନର କଥା’ପତ୍ରିକା ଉନ୍ମୋଚିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୪-୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମସ୍ତରୀୟ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଦିବସ-୨୦୨୨ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବଡଗଡଠାରେ ଶନିବାର ସମାରୋହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ରାଜ୍ୟ ସୂଚନା ଓ ଲୋକସମ

4 Dec 2022 10:45 pm
ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖରେ ଫେରାଦ ହେଲେ ବିଜେଡି ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଭୋଟରଙ୍କୁ କିଣିବା ଲାଗି ପଦ୍ମପୁରରେ ଖୁଲମଖୋଲା ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟୁଛି ବିଜେପି

ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟୁଥିଲେ ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓ ମାଉସୀ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟା ଦୃଶ୍ୟ କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ, ଗାଡ଼ି ଜବତ ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟା ଅଭିଯାନରେ ଅର୍ଗସ୍ ଟିଭିର ୪୦ରୁ ୪୫ ଟିମ୍ ସାମିଲ ବିଜେପି ନେତା ଗ୍ର

4 Dec 2022 10:29 pm
ମୃତ୍ତିକା ସଂରକ୍ଷଣ କ୍ଷେତ୍ର କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ରାଜ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀ

ପୁରୀ, ୪/୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ମୃତ୍ତିକା ସଂରକ୍ଷଣ ଅଣ ଗେଜେଟେଡ କ୍ଷେତ୍ର କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ୧୪ତମ ରାଜ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀ ସ୍ଥାନୀୟ ଟାଉନ୍ ହଲ୍ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଉକ୍ତ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ମୃତ୍ତିକା ସଂରକ୍ଷଣ ଓ ଜଳ ବିଭାଜି

4 Dec 2022 10:16 pm
ପାଣିଫୋଟକା ପରି ଚାଲି ଯାଉଛି ଜୀବନ : ହଠାତ ହେଉଛି ମୃତ୍ୟୁ, କାରଣ କ’ଣ?

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୪-୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆଜିକାଲି ଅନେକ ଦୃଦଘାତ ମୃତ୍ୟୁର ଖବର ଆସିଚାଲିଛି। ଯାହାର ଭିଡ଼ିଓ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଏପରିକି ଆଜି ତିନୋଟି ଭିଡ଼ିଓ ସାମନାକୁ ଆସିଛି। ଗୋଟିଏ ଭିଡ଼ିଓରେ ଏକ ବାହାଘର ସମୟରେ କନ୍

4 Dec 2022 4:31 pm
ସ୍ବର୍ଗତ ବୈଷ୍ଣବ ଚରଣ ଜେନାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶୋକସଭା

ପୁରୀ ୪-୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ପତ୍ରକାର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ସ୍ବର୍ଗତ ବୈଷ୍ଣବ ଚରଣ ଜେନାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଗଭୀର ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସଂଘର ସଭାପତି ବିଜୟ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ଶୋକସଭା

4 Dec 2022 3:08 pm
୦୪ ଡିସେମ୍ବର ରବିବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : କମ ସମୟରେ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇବା ବିଚାରରେ ଆପଣ ଫସି ନ ଯାଆନ୍ତୁ, ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। କୋର୍ଟ-କଚେରୀ ବିଷୟରେ ନ ପଡ଼ିବାପାଇଁ ଉପଦେଶ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣ ଭଲ ଅନୁଭବ କରିବେ। ପରିବାରରେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତି ରହିବ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ

4 Dec 2022 8:10 am
ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ୬୬ତମ କୁରାଳ ପଞ୍ଚମୀ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଭଦ୍ରକ, ୨ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଜିଲା କ୍ଷେତ୍ରବାସୀସାହି ଚୁନିଦା ଠାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ୬୬ତମ କୁରାଳ ପଞ୍ଚମୀ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ପଞ୍ଚଦିବସୀୟ ମହୋତ୍ସବରେ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣଙ୍

3 Dec 2022 11:44 am
ଓଡ଼ିଶା ଅଣ୍ଡର ୧୯ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ରେ ଭଦ୍ରକର ଚିରଞ୍ଜିବି ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ

ଭଦ୍ରକ, ୨ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ବଲାଙ୍ଗୀର ହେବାକୁ ଥିବା ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ କୁଚ ବିହାର ଟ୍ରଫି କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଘୋଷିତ ଅଣ୍ଡର ୧୯ ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟ ଦଳରେ ଭଦ୍ରକର ଯୁବ କ୍ରିକେଟିୟର ଚିରଞ୍ଜିବି ବେହେର

3 Dec 2022 11:41 am
ଆନ୍ତଃ କ୍ଳବ ଭଲି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ- ସୂର୍ଯ୍ୟଶିଖା ଚାମ୍ପିୟନ

ଭଦ୍ରକ, ୨ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଆଥ୍‌ଲେଟିକ୍ ଆସୋସିଏସନ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଜିଲ୍ଳାସ୍ତରୀୟ ଆନ୍ତଃ କ୍ଲବ ଭଲି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଭଦ୍ରକ ଅପର୍ତ୍ତିବିନ୍ଧାର ସୂର୍ଯ୍ୟଶିଖା କ୍ଲବ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। ନ

3 Dec 2022 11:41 am
ଆକୁଲିକଣାରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୦ ପରିବାରର ୨୬ ବଖରା ଘର ପୋଡି, ଗାଈଗୋରୁ ଦଗ୍ଧ

ଭଦ୍ରକ, ୨ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଏହି ଜିଲାର ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରହଣିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଆକୁଲିକଣା ଗ୍ରାମରେ ଗତକାଲି ରାତ୍ରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୨୬ ବଖରା ଘର, ଗାଈଗୋରୁ ସମେତ ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍

3 Dec 2022 11:39 am
୩ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ପିସ୍ତଲ, ମୋବାଇଲ ଓ ଟଙ୍କା ଜବତ

ଭଦ୍ରକ, ୨ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ପୁଲିସ ଗତକାଲି ରାତ୍ରରେ ୩ ଡକାୟତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଗତ ଗୁରୁବାର ରାତ୍ରରେ ଅଟୋ ଚାଳକ ଠାରୁ ୧୬ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର କହରାପୋଖରୀ ନିକଟରେ ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ

3 Dec 2022 11:38 am
ବିଷାକ୍ତ ଫଳ ଖାଇ ଅରେଇକଣା ସ୍କୁଲର ବହୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ; ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

ଭଦ୍ରକ, ୨ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକର ପାଟୁଳି ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅରେଇକଣା ନୋଡାଲ ଉପ୍ରା ବିଦ୍ୟାଳୟର ବହୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଆଜି ବିଷାକ୍ତ ଫଳ ଖାଇ ଅସୁସ୍ଥ ହେବା ସହ ମେଡିକାଲରେ ଚିକି

3 Dec 2022 11:37 am
ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ବିଶ୍ୱ ଏଡ୍‌ସ ଦିବସ ପାଳିତ

ଭଦ୍ରକ, ୨ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଦୁରାରୋଗ୍ୟ ଏଡ୍‌ସ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ନେଇ ସଚେତନତା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରରେ ପାଳନ କରାଯାଇ ଆସୁଥିବା ବିଶ୍ୱ ଏଡ୍‌ସ ଦିବସ-୨୦୨୨କୁ ଆଜି ଭଦ୍ରକ

3 Dec 2022 11:34 am
ନିରନ୍ତର ବିକାଶ –କ୍ଷେତ୍ର ପରିଦର୍ଶନ ସହ ତାଲିମ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଭଦ୍ରକ, ୨ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଓଡ଼ିଶାର ନିରନ୍ତର୍ ବିକାଶ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ୨୦୩୦ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀର ରୂପାୟନ ନେଇ ଗତକାଲି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଦୁଇ ଦିନିଆ ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆଜି ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲ

3 Dec 2022 11:32 am
ଶିଶୁଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଜାତୀୟ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଭଦ୍ରକ, ୨ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ଶିଶୁ କଲ୍ୟାଣ ପରିଷଦ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ ଜିଲ୍ଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ୟୁନିଟ୍‌, ଭଦ୍ରକଙ୍କ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚଳିତ ଡିସେମ୍ବର ୪ ତାରିଖ ରବିବାର ଦିନ ସରକାରୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟ

3 Dec 2022 11:30 am
ଯୋଡା : ଯୋଡା ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଶ୍ୱ ଏଡ୍‌ସ ଦିବସ ପାଳିତ

ଯୋଡା, ୧ା୧୨ (ଓଡିଆ ପୁଅ / ସେକ୍ ଜାବିର ମହମ୍ମଦ) : ଯୋଡା ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଶ୍ୱ ଏଡ୍‌ସ ଦିବସ ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ରେଡ ରିବନ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଛାତ୍ରୀମାନେ କଲେଜ ଫା

3 Dec 2022 10:46 am
ଯୋଡା : ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲେ ୮ନଂ ୱାର୍ଡ ପାରିଷଦ ଜୟରାମ ନାଏକ

ଯୋଡା, ୧ା୧୨ (ଓଡିଆ ପୁଅ / ସେକ୍ ଜାବିର ମହମ୍ମଦ) : ଶେଷରେ ଜୀବନ ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି ଯୋଡା ପୌରପାଳିକା ୮ନଂ ୱାର୍ଡର ପାରିଷଦ ଜୟରାମ ନାଏକ। ସେ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଅଗ୍ନାଶୟ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ। ସେ ପ୍ରଥମ

3 Dec 2022 10:44 am
ଯୋଡା : ଡ୍ରଗ୍ସ ନିଶାରେ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଟେଲିଫୋନ ଟାୱାର ଉପରେ ଚଢି ୨୦ ଘଣ୍ଟା ନାଟକ, ଯୋଡା ପୁଲିସ, ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ନାକେଦମ

ଯୋଡା, ୧ା୧୨ (ଓଡିଆ ପୁଅ / ସେକ୍ ଜାବିର ମହମ୍ମଦ) : ଯୋଡା ସହରର ଅଧିକାଂଶ ଯୁବକ କାମଧନ୍ଦା ନପାଇ ମାନସୀକ ଚାପରେ ନିଶା ସେବନରେ ଅଭ୍ୟସ୍ଥ। ଯୋଡା ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟ ହନୁମାନ ହାଟିଂରେ ରହୁଥିବା ରାଜୁ ମୁଣ୍ଡାରି ନାମକ ଜଣେ ନିଶାଗ୍ର

3 Dec 2022 10:43 am
ଯୋଡା : ହାତୀମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାରେ ବନ ବିଭାଗ ବିଫଳ, ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତ୍ୟୁ

ଯୋଡା, ୧ା୧୨ (ଓଡିଆ ପୁଅ / ସେକ୍ ଜାବିର ମହମ୍ମଦ) : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାରେ ବାରମ୍ବାର ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା ବନବିଭାଗର ପାରିବା ପଣିଆ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚକ ଚିହ୍ନ ଲଗାଇଦେଇଛି। ଆଉ ଏକ ଦନ୍ତା ହାତୀର ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟି

3 Dec 2022 10:41 am
ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେଲା ଦମନ, ଭାବୁକ ହେଲେ ଦର୍ଶକ

ପୁରୀ ୨/୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପୁରୀ ଟାଉନ ହଲ ଠାରେ ପ୍ରେରଣାଦାୟୀ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦମନ ଆଜି ସଂଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା। ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଶ୍ରୀ ସମର୍ଥ ବର୍ମା ଏହାକୁ ଉଦଘାଟନ କରିବା ସହ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶ୍ରୀ ଦେବୀ

3 Dec 2022 10:11 am
ହୃଦ୍‌ଘାତ ଯୋଗୁଁ ବସ୍ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ –ରେଡ୍‌ ଲାଇଟରେ ବସ୍‌ ଚଢ଼ିଗଲା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ –ଭିଡ଼ିଓ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨-୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରାୟ ହୃଦଘାତ ଖବର ଆସୁଛି। ଏପରିକି ଅନେକ ଏପରି ଭିଡ଼ିଓ ମଧ୍ୟ ଆସୁଛି ଯେପରିକି କିଛିଲୋକ ନାଚୁଥିବା ସମୟରେ, ପ୍ରବଚନ ଦେଉଥିବା ସମୟରେ କିମ୍ବା ପେପର ପଢ଼ୁଥିବା ସମୟରେ ହଠାତ୍‌ ହୃଦଘାତ ଯ

2 Dec 2022 10:44 pm
ଅକ୍ଷୟ ମହାନ୍ତି ସ୍ମୃତି ୱେଲଫେୟାର ସୋସାଇଟି ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ତାଳଚେର, ୨/୧୨(ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଅଜିତ ବେହେରା) : ତାଳଚେର ସହରରର ଏକ ପୂରାତନ ସାଂସ୍କୃତିକ ଓ ସାମାଜିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଅକ୍ଷୟ ମହାନ୍ତି ସ୍ମୃତି ୱେଲଫେୟାର୍ ସୋସାଇଟିର ଚଳିତ ବର୍ଷର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍

2 Dec 2022 10:30 pm
ବର୍ଷିୟାନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଓ ବେତାର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଝରଣା ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ

କଟକ:୨/୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ ଅଭୟ ଜେନା) ବର୍ଷିୟାନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଓ ବେତାର ନାଟକର ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଝରଣା ଦାସଙ୍କର ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କଟକ ଚଣ୍ଡୀ ଛକ ସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ମୃତ୍ୟ

2 Dec 2022 5:13 pm
ଅଖିଳ ଭାରତ କୃଷକ ମହସଭାର ଚାଷୀସମସ୍ୟା ନେଇ ସଭା, ସଂଗଠିତ ହେଲେ ଚାଷୀମାନଙ୍କର ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ

ଭଦ୍ରକ, ୧ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଜାମଯୋଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ନୀଳକଣ୍ଠପୁର ଗ୍ରାମରେ ଅଖିଳ ଭାରତ କୃଷକ ମହାସଭା ପକ୍ଷରୁ ଚାଷୀଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଏକ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥି

2 Dec 2022 5:09 pm
ମେଡିକାଲରେ ବିଶ୍ୱ ଏଡ୍‌ସ ଦିବସ ପାଳିତ

ଭଦ୍ରକ, ୧ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଏହି ଜିଲାର ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ଏଡସ ଦିବସ ଆଜି ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମେଡିକାଲ ଅଧିକ୍ଷକ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ଶିଶୁରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡାକ୍ତର କମଳାକାନ

2 Dec 2022 5:07 pm
ଧର୍ମପ୍ରାଣ ମହିଳା ସ୍ମୃତିରେଖା ସାହୁଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

ଭଦ୍ରକ, ୧ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଆଧ୍ୟାତ୍ମବାଦୀ, ଗଭୀର ବିଶ୍ୱାସୀ ଧର୍ମ ପ୍ରାଣ ମହିଳା ସ୍ମୃତିରେଖା ସାହୁଙ୍କ ୫୨ବର୍ଷ ବୟସ୍କରେ ଆକସ୍ମିକ ଭାବେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ସ୍ୱର୍ଗତ ସାହୁ ଜଗନ୍ନାଥ ଦର୍ଶନ ପ୍ରଚାର ସମିତିର

2 Dec 2022 5:06 pm
ଏକ୍ସ କ୍ୟାଡର ଓ ଗଣଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ଡିସେମ୍ବର ୧୨ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ

ଭଦ୍ରକ, ୧ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ରାଜ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ୨୨ହଜାର ଏକ୍ସ କ୍ୟାଡର ଓ ଗଣଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୫ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଡିସେମ୍ବର ୧୨ ତାରିଖରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରାଯିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଶିକ୍

2 Dec 2022 5:04 pm
ମହିଳା ହିଂସା ନିରୋଧ ଦିବସର ପକ୍ଷପାଳନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଭଦ୍ରକ, ୧ା୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକର ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଫେଲୋସିପ୍ ଦ୍ୱାରା ମହିଳା ହିଂସା ନିରୋଧ ଦିବସର ୧୬ଦିନ ପକ୍ଷ ସକ୍ରିୟତା ଅବଧିରେ ଭଦ୍ରକ ବରପଦା ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସଚେତନତା କାର୍

2 Dec 2022 2:16 pm
ଆଖୁଆପଦା ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ ଦାବିରେ ବିଜେପିର ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ

ଭଦ୍ରକ, ୩୦ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଏହି ଜିଲାର ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକର ଆଖୁଆପଦାରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଆଖୁଆପଦାରେ ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛ

2 Dec 2022 2:12 pm
‘ବିଜ୍ଞାନ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟର ସୂତ୍ର, ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତିର ଚନ୍ଦନ’, ଭଦ୍ରକ ପୁସ୍ତକମେଳାର ପଞ୍ଚମ ସନ୍ଧ୍ୟା

ଭଦ୍ରକ, ୩୦ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ସଭ୍ୟତାର ପ୍ରଥମ ସୋପାନରୁ ମଣିଷ କେବଳ ପ୍ରକୃତିର ସଂଗୀତରେ ଆତ୍ମହରା ହୋଇନି, ବିଜ୍ଞାନ ସହ ସେ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଛି ନିବିଡ଼ ଭାବରେ। ଏହି କ୍ରମରେ ବିଜ୍ଞାନ ଆଜି ପାଲଟିଯାଇଛି ଆମ ଜୀବନର ଅଙ୍ଗ

2 Dec 2022 2:09 pm
ଧାମରାରେ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୧ମୃତ

ଭଦ୍ରକ, ୩୦ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଧାମରା ନିକଟସ୍ଥ ବାଂଶଡା ଠାରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ବ୍ୟକ୍ତି ନୃସିଂହ ଚରଣ ସୂତାର ବାଂଶଡା ପଂଚାୟତର ଅଧିବାସୀ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟ

2 Dec 2022 1:51 pm
ଇଫ୍‌କୋ ପକ୍ଷରୁ ଭଦ୍ରକରେ କର୍ମଶାଳା

ଭଦ୍ରକ, ୩୦ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଆଜି ଭଦ୍ରକ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ଠାରେ ସମିତି ସଂପାଦକ, ଏଆରସିଏସ୍ ଅଫିସ୍ କର୍ମଚାରୀ, ମାର୍କଫିଡ୍‌, କୃଷି କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଇଫ୍‌କୋ ତରଫରୁ ଏକ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

2 Dec 2022 1:49 pm
୯ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଶ୍ରମିକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଗଣବିକ୍ଷୋଭ

ଭଦ୍ରକ, ୩୦ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଆଜି ବିଭିନ୍ନ ଶ୍ରମିକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲା ଶ୍ରମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ହେଉଥିବା ନୀତିହୀନ ହେରଫେର ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଗଣବିକ୍ଷୋଭ କରିବା ସହ ୯ ଦଫା ସମ୍ବଳିତ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ଜିଲାପାଳ ସିଦ୍ଧେ

2 Dec 2022 9:11 am
ଜଳସଂପଦ ବିଭାଗର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ ନକ୍ସାର ମୁଖ୍ୟଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କଲେ ସାଂସଦ, ଖୁବଶୀଘ୍ର କୋଚିଳା ବ୍ୟାରେଜ ଓ ରେବ-କପାଳି ବିସ୍ଥାପିତଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ

ଭଦ୍ରକ, ୩୦ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଆଜି ଭଦ୍ରକର ସାଂସଦ ମଂଜୁଲତା ମଣ୍ଡଳ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସେଚସଦନ ଠାରେ ଜଳସଂପଦ ବିଭାଗର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ ନକ୍ସା ଡିଜାଇନ୍ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ଧାମନଗର ଠାରେ ବହୁ ପ୍

2 Dec 2022 9:08 am
୦୨ ଡିସେମ୍ବର ଶୁକ୍ରବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : କୌଣସି ଆର୍ଥିକ ଯୋଜନାକୁ ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ଭଲ ଦିନଅଟେ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ଫୁର୍ତ୍ତି ଏବଂ ତାଜା ଅନୁଭବ କରିବେ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ତଥା ସ୍ଵଜନମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଉପହାର ମିଳିବ। ତାଙ୍କ ସାଥିରେ ସମୟ ଆନନ୍ଦରେ କଟିବ। ତ

2 Dec 2022 8:23 am
ପୁରୀ: ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ, ୧ ଗିରଫ, ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର

ପୁରୀ ୧-୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକ) ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ଅବକାରୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଜଗଦୀଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସାମଲଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ସଦର ରେଞ୍ଜ ନିରୀକ୍ଷକ ମାନସୀ ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଟିମ ମେରାଇନ ଥାନା ଅଧୀନ,

1 Dec 2022 10:41 am
ଇଜିମାଲି ଜମି ରେଜେଷ୍ଟ୍ରିକୁ ମୌଖିକ ମନା, ହନ୍ତସନ୍ତ ଭଦ୍ରକବାସୀ, ଆଇଜିଆର୍‌ଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ

ଭଦ୍ରକ, ୨୯ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ହାଇକୋର୍ଟରେ ଆଗତ ଡବ୍ଲୁପିସି ମୋକଦ୍ଦମା ନଂ ୨୪୯୭୨/୨୦୧୪ର ଆଦେଶ ମୂଳେ ଇନିସ୍ପେକ୍ଟର ଜେନେରାଲ ଅଫ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରସନଙ୍କ ଚିଠି ସଂଖ୍ୟା ୨୧୭୦, ତା୯ା୬ା୨୦୧୭ରିଖ ଅନୁଯାୟୀ ଓଡ଼ିଶାର ସମସ

30 Nov 2022 2:03 pm
ନିର୍ବାଚନ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ : ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ ବିଜେଡି କଥାରେ ପ୍ରଭାବିତ ହେଲେ ଶେଷରେ ଚାକିରୀ ହରାଇବେ : ଡ.ଲେଖାଶ୍ରୀ

ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ରାଜନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଓ ଦଳୀୟ ପ୍ରଚାରରୁ ନିବୃତ ରୁହନ୍ତୁ ପଦ୍ମପୁର ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ (ବିଇଓ) କାଳିଚରଣ ଦୁବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍

30 Nov 2022 2:02 pm
ପ୍ରଚାର ସମିତିର ସ୍ୱନକ୍ଷତ୍ର ଉତ୍ସବ ତିହିଡି ବ୍ଲକରେ ପାଳିତ

ଭଦ୍ରକ, ୨୯ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ଦର୍ଶନ ପ୍ରଚାର ସମିତିର ଏକ ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ଶ୍ରୀ ବାଳଗୋପାଳ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ସମିତିର ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ପ: ଭାଗୀରଥି ନନ୍ଦ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ

30 Nov 2022 2:01 pm
ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ହେବ ‘ମାଟି ସୁରକ୍ଷା’ ଅଭିଯାନ

ଭଦ୍ରକ, ୨୯ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଆଖୁଆପଦାରେ ବୈତରଣୀ ନଦୀର ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ ଓ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଗ୍ରାମଗୁଡିକକୁ ବନ୍ୟା ଦାଉରୁ ସୁରକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକ ବନ୍ଧବାଡ ନିର୍ମାଣ ଦାବିରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ପକ୍

30 Nov 2022 2:00 pm
ସ୍ମୃତିଗୈାରବ ସଂକଳନ ପରିବାର ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ କବିତା ପାଠ ଓ ଆଲୋଚନା ସଭା

ଭଦ୍ରକ, ୨୯ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କୋହ୍ଲ ସ୍ଥିତ ନାରାୟଣ ସ୍ମୃତି ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ ପକ୍ଷରୁ କାନ୍ତକବି ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଏକ ସଂକଳନ ଆଗାମୀ କାନ୍ତକବିଙ୍କ ଜ

30 Nov 2022 2:00 pm
ଦିବ୍ୟଭୂମିରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପାଠଚକ୍ର ସମ୍ମିଳନୀ

ଭଦ୍ରକ, ୨୯ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଳକ ଅଧୀନ କୋହ୍ଲସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ଶିକ୍ଷା ଓ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ଦିବ୍ୟଭୂମି ପରିସରରେ ଏକ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପାଠଚକ୍ର ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠି

30 Nov 2022 1:59 pm
ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭଦ୍ରକ, ୨୯ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭାରତୀୟ ମଜଦୁର ସଂଘ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଅଲ ଓଡ଼ିଶା ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି ଲେଡିଜ୍ ୱାର୍କସ ଆସୋସିଏସନ ଡାକରାରେ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କର୍ମଚାରୀଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଓ ଧାରଣା

30 Nov 2022 1:58 pm
ପାଳିଆରେ କୁରାଳ ପଞ୍ଚମୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଭଦ୍ରକ, ୨୯ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ପାଳିଆବିନ୍ଧା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ କୁମ୍ଭକାରସାହିରେ କୁରାଳ ପଞ୍ଜମୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କୁରାଳ ପଞ୍ଚମୀ କୁମ୍ଭକାର ସଂମ୍ପ୍ରଦାୟର ଏକ ବଡ ପର୍ବ। ଏହି

30 Nov 2022 1:58 pm
ନିମ୍ନ ଉଚ୍ଚତାରେ ବାଲିପୋଖରୀ ଏସକେପ ନିର୍ମାଣକୁ କଡା ବିରୋଧ, ବୈଷୟିକ କମିଟିର ପୁନଃଅନୁଧ୍ୟାନ ଦାବି କଲା ବନ୍ୟା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ସୁରକ୍ଷା କମିଟି

ଭଦ୍ରକ, ୨୮ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଏହି ଜିଲାର ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକର ବୈତରଣୀ ନଦୀ ବାଲିପୋଖରୀର ଅପେକ୍ଷାକୃତ ନିମ୍ନ ଉଚ୍ଚତାରେ କଂକ୍ରିଟକରଣ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବିରୋଧ କରିଛି ଆଞ୍ଚଳିକ ବନ୍ୟା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ସୁରକ୍ଷା କ

30 Nov 2022 1:55 pm
ଧାମରା ଥାନା ଷ୍ଟାଫ ଏତଲାକାରୀଙ୍କ ଗାଡିକୁ କବାଡିଆକୁ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଫଟୋ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଭାଇରାଲ, ଗାଡିର ମାଲିକାଣୀ ନ୍ୟାୟାଳୟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ଭଦ୍ରକ, ୨୮ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଗତ ୧୮ ତାରିଖରେ ଧାମରା ଥାନାର ଜଣେ ଷ୍ଟାଫ ନିଜକୁ ହାବିଲଦାର କହି ଆସି ଧାମରା ପୁରୁଣା ଫାଣ୍ଡିରେ ସିଜ ହୋଇ ପଡିଥିବା ୨ଟି ୪ଚକିଆ ଯାନକୁ କବାଡିଆ କୁ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଫଟୋ ଗଣମାଧ୍ୟମ

30 Nov 2022 1:54 pm
ମିଳିତ ଜନ ଶୁଣାଣିରେ ଆଗତ ହେଲା ୬୬ ଟି ଅଭିଯୋଗ

ଭଦ୍ରକ, ୨୮ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଜିଲ୍ଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ଆଜି ଦିନ ବନ୍ତ ବ୍ଲକ୍‌ରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସ୍‌.ପି.ଙ୍କ ମିଳିତ ଜନ ଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲ

30 Nov 2022 1:54 pm
ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଓ ଭଦ୍ରକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ମାନ୍ୟତା ଦାବି, ଡିସେମ୍ବର ୫ତାରିଖରେ କଂଗ୍ରେସର ଭଦ୍ରକ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ଭଦ୍ରକ, ୨୮ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଜିଲ୍ଲା ଗଠନର ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବର୍ଷ ବିତିଗଲାଣି। ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇ ଆସିଅଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ନିର୍ବାଚିତ ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଇଛାଶକ୍ତିର ଅଭାବ ପାଇ

30 Nov 2022 1:52 pm
ପୌର ବିବାଦ ଥମୁନି, ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଶତାଧିକ ଜନସାଧାରଣ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ

ଭଦ୍ରକ, ୨୮ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ପୌରପାଳିକାର ବିବାଦ ଥମୁନି ବରଂ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ରାଜନୀତିକି ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ଥାଣୁତା ଏହି ବିବାଦୀୟ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଅଧିକ ଜଟିଳ କରିଦେଉଛି ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ମତ ପ୍ରକାଶ ପା

30 Nov 2022 1:48 pm
ଯୋଡା : ଜେଏସ୍‌ଡବ୍ଲ୍ୟୁ ପକ୍ଷରୁ ମେଗା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର

ଯୋଡା, ୨୮/୧୧(ଓଡିଆ ପୁଅ / ସେକ୍ ଜାବିର ମହମ୍ମଦ): ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଯୋଗାଇଦେବା ନିମନ୍ତେ ଜେଏସ୍‌ଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥିତ ଜଗନ୍ନାଥ କ୍ୟାନ୍‌ସର ଏଡ୍ ଫାଉଣ୍ଡେଶନ (ଜେସିଏଏଫ୍‌) ପକ୍ଷରୁ କେନ୍ଦୁଝର ଜ

30 Nov 2022 1:47 pm
ମହିଳା ଓ ଝିଅଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ହେଉଥିବା ହିଂସାର ଦମନ ପାଇଁ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଭଦ୍ରକ, ୨୭ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ପୁରୁଣାବଜାର ସ୍ଥିତ ନାରାୟଣ ଚନ୍ଦ୍ର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସଭାଗୃହରେ କସ୍ତୁରବା ଗାନ୍ଧୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟର ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ନେଇ ସୋସାଇଟି ଫର୍ ଉଇକର୍ କମ୍ୟୁନିଟିର ସମ୍ବାଦିକା ସ

30 Nov 2022 1:45 pm
ଧାନଗଛ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଚାଷଜମିରେ ବାଳୁଙ୍ଗା ଭୟ, ସେକ୍ରେଟାରୀଙ୍କ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳଙ୍କ ପରିଦର୍ଶନ

ଭଦ୍ରକ, ୨୭ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଚାଷୀଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ବିକାଶ ନିମନ୍ତେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରିଚାଲିଛନ୍ତି। ଯୋଜନାର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ କରାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବ

30 Nov 2022 1:44 pm
ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳିତ ସେବାୟତଙ୍କ ଉନ୍ମୁତ୍ତ କାଣ୍ଡ, ଛୁରାମାଡରେ ସେବାୟତ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଅଟକ

ଭଦ୍ରକ, ୨୭ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳିତ ସେବାୟତଙ୍କ ଉନ୍ମୁତ୍ତ କାଣ୍ଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଛୁରା ମାଡରେ ଜଣେ ସେବାୟତ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଛୁରାମାଡ କରିଥିବା ସେବାୟତ ଜ

30 Nov 2022 1:41 pm
ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପ୍ରଥମ ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ ମେମୋରିଆଲ ଓପନ ଚେସ୍ ଚମ୍ପିୟାନସିପ୍ ଉଦ୍‌ଯାପିତ, ଗଜପତି ଜିଲାର ବୀରେନ୍ଦ୍ର ରାଇତା ଚମ୍ପିୟାନ

ଭଦ୍ରକ, ୨୭ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକର ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ରାଜ୍ୟ ଓ ସମଗ୍ର ଭାରତ ବର୍ଷକୁ ଖ୍ୟାତି ଆଣିଦେଇଥିବାବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ନେହେରୁ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଦୁଇଦିନ ଧରି ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଆଜି ଉ

30 Nov 2022 1:40 pm
ପୁରୀ ଚକ୍ରତୀର୍ଥ ରୋଡରେ ଫୁଡ୍ କୋର୍ଟ ଭିବ୍ରାନ୍ସକୁ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସି ଯୋଗେ ଉଦ୍ଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ପୁରୀ ୩୦-୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକ) ପୁରୀ ଚକ୍ରତୀର୍ଥ ରୋଡରେ ଫୁଡ୍ କୋର୍ଟ ଭିବ୍ରାନ୍ସକୁ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସି ଯୋଗେ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ। ପୁରୀ ଆସୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ଆତିଥ୍ୟ

30 Nov 2022 1:27 pm
୩୦ ନଭେମ୍ବର ବୁଧବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ଦିନ ମିଶ୍ରିତ ଫଳଦାୟୀ ରହିବ। ପରିଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ବୈଠକରେ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଚର୍ଚ୍ଚା କରିବେ। ଅଫିସ୍ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବ। ସରକାରୀ ଲା

30 Nov 2022 8:08 am
୨୯ ନଭେମ୍ବର ମଙ୍ଗଳବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବା ପାଇଁ ଉପଦେଶ। କ୍ରୋଧଙ୍କ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ନ ରଖିବାରୁ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ସମ୍ବନ୍ଧ ମଧ୍ୟ ବିଗିଡ଼ିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ମାନସିକରୂପରେ ବ୍ୟଗ୍ରତା ଏବଂ ଚିନ୍ତାର କାରଣରୁ

29 Nov 2022 8:32 am
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନାଟମଣ୍ଡପ ବିମରେ ଥିବା ଫାଟ ଓ ଜଗମୋହନର ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟ ନେଇ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ

ପୁରୀ ୨୭-୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକ) ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନାଟମଣ୍ଡପ ବିମରେ ଥିବା ଫାଟ ଓ ଜଗମୋହନର ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟ ନେଇ ଆଜି ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛି ଏଏସଆଇର ବିଶେଷଜ୍ଞ ଟିମ୍। ଆମିକସକ୍ୟୁରୀ ଏନ୍ କେ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସହ ଆଇଆଇଟି

28 Nov 2022 9:46 am
୨୮ ନଭେମ୍ବର ସୋମବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ – ଭାଇ-ଭଉଣୀ ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ ଉତ୍ତମ ରହିବ। ଆପଣ ଘରର ଦାୟୀତ୍ତ୍ୱଗୁଡ଼ିକ ବୁଝି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ। ମାତା-ପିତାଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ ହେବ। କାମ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଘରୁ ଦୂରକୁ ଯିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ।

28 Nov 2022 8:00 am
ଭଦ୍ରକ ଚିନ୍ତନ ଚକ୍ରରେ ସଦାଶିବ ନାୟକଙ୍କ ‘ମାଲଗୁଡି ପାଇଁ ବାଘଟିଏ’ ଅନୁବାଦ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ

ଭଦ୍ରକ, ୨୬ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ବାସ୍ତବ ଜୀବନର ସାରାଂଶ ହିଁ ଉପନ୍ୟାସ। ଯେଉଁଥିରେ ବାସ୍ତବ ଜୀବନର ଚିତ୍ର ନିଖୁଣ ଭାବରେ ଚିତ୍ରିତ ହୋଇଥାଏ ବୋଲି ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଭଦ୍ରକ କ୍ଲବ୍ ପରିସରରେ ଚିନ୍ତନ ଚକ୍ରର

27 Nov 2022 12:23 pm
ଧାମରାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୮ଦୋକାନ ଘର ସହ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତି ନଷ୍ଟ, ପୁଲିସ ଜନତା ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ସରପଂଚଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧି ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଥାନାଧିକାରୀ

ଭଦ୍ରକ, ୨୬ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଏହି ଜିଲାର ଧାମରା ନିକଟସ୍ଥ କଇଥଖୋଲା ବଜାର ଠାରେ ଅଗ୍ନିକଣ୍ଡ ଘଟି ୮ଟି ଦୋକାନ ଘର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପ୍ରତକ୍ଷ୍ୟ

27 Nov 2022 11:53 am
ମହିଳା ହିଂସା ନିରୋଧ ଦିବସ ପାଳିତ, ମହିଳାମାନେ ନିଜେ ନିଜର ସୁରକ୍ଷା କବଚ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ

ଭଦ୍ରକ, ୨୬ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକର ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଫେଲୋସିପ୍ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଦ୍ୱାରା ବିଶ୍ୱ ମହିଳା ହିଂସା ନିରୋଧ ଦିବସ ଭଦ୍ରକ ‘ସଖୀ’ୱାନ ଷ୍ଟପ୍ ସେଣ୍ଟର ପରିସରରେ ଗତକାଳି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅନୁ

27 Nov 2022 11:51 am
ଦେଶର ପବିତ୍ର ସମ୍ବିଧାନକୁ ଦେଶବାସୀ ଜାଣିବା ଦରକାର ପୁରୀରେ ସମ୍ବିଧାନ ଦିବସ ପାଳିତ

ପୁରୀ ୨୬/୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାରତୀୟ ସମ୍ବିଧାନକୁ ଜାଣିବା ଜରୁରୀ। କେବଳ ଅଧିକାର ହାସଲ ନୁହେଁ, ଦେଶ ପ୍ରତି କର୍ତ୍ତଵ୍ୟନିଷ୍ଠ ହେବା ମଧ୍ୟ ଜରୁରୀ। ଆମ ଦେଶର ସମ୍ବିଧାନ ବିଶ୍ଵରେ ଅନନ୍ୟ ଓ ଶ୍ରେଷ୍ଠ। ଏହାର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଓ

27 Nov 2022 10:53 am
ସୁରତର ଅର୍ଥନୀତିକୁ ମଜଭୂତ୍ କରିବାରେ ଓଡ଼ିଆ ଲୋକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ଅତୁଳନୀୟ –ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ଗୁଜୁରାଟ ସୁରତରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସହ ଓଡ଼ିଆ ସମୁଦାୟଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ – ସୁରତ ସ୍ଥିତ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଦର୍ଶନ ସହ ପ୍ରବାସୀ ଓଡିଆଙ୍କ ସହ ରାତ୍ରୀଭୋଜନ କଲେ – ଓଡିଆ ଲୋକଙ୍କ ପରିଶ୍ରମ ସୁରତକୁ ବ୍ୟବସାୟର

27 Nov 2022 10:22 am
୨୭ ନଭେମ୍ବର ରବିବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାପାଇଁ ଉପଦେଶ। ଗୂଢ ବିଦ୍ୟା ତଥା ରହସ୍ୟମୟ ବିଷଗୁଡ଼ିକୁ ବୁଝିବା ପାଇଁ ଆଜି ଆପଣ ପ୍ରଯତ୍ନ ହୁଅନ୍ତୁ। ନିଜର ବାଣୀ ଏବଂ ବ୍ୟବହାରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ରଖିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ହିତକର ଅଟେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ନୂଆ କ

27 Nov 2022 8:08 am
ନୟାଗଡ଼ : ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଜବତ, ନୟାଗଡ଼ ସହରର ୩ ସାଇବର ଲୁଟେରା ଗିରଫ

ନୟାଗଡ଼,୨୫/୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ସୁରେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ପ୍ରଧାନ): ନୟାଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ୩ଜଣ ସାଇବର ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଆଜି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଗିରଫ ଲୁଟେରାମାନେ ହେଲେ ନୟାଗଡ଼ ପୁରୁଣାସହର ରଥଗଡ଼ା ସାହିର ସାଗର ଓରଫ ସିଦ୍ଧ

26 Nov 2022 12:02 pm
ଜିଲାପାଳଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଓହରିଲେ ପୌର କର୍ମଚାରୀ

ଭଦ୍ରକ, ୨୫ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଜିଲାପାଳଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଗତକାଲି ଠାରୁ ଭଦ୍ରକ ପୌର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିବା ପୌର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆଜି ଦିନ ୧ଟାରେ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଓହରିଯାଇଛନ୍ତି। ପୌର କର୍ମଚାରୀ

26 Nov 2022 11:54 am
ପାରିବାରିକ କଳହକୁ ନେଇ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ନାବାଳକ ପୁଅ ସମେତ ୪ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ, ୨୫ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ପୀରହାଟ ଥାନା ଦୌଲତପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିନ ଖେଦରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ପାରିବାରିକ କଳହକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳକୁ ନେଇ ବାବୁଆ ଦାସ (୫୦) ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତ

26 Nov 2022 11:52 am
ଧାମରା ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କ ବଦଳି ଦାବିକରି ଧାମରା ସୁରକ୍ଷା ମଂଚ ପକ୍ଷରୁ ଭଦ୍ରକ ଏସପିଙ୍କୁ ଦାବି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଭଦ୍ରକ, ୨୫ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଧାମରା ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କ ବଦଳି ଦାବି କରି ଆଜି ଧାମରା ସୁରକ୍ଷା ମଂଚର ଏକ ଦଳ ଭଦ୍ରକ ଏସପିଙ୍କୁ ଏକ ଦାବି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛି। ପ୍ରାପ୍ତ ଘଟଣା ଅନୁଯାୟୀ ଦୀର୍ଘ ୪ବର୍ଷ ହେବ ଧାମରାରେ

26 Nov 2022 11:49 am
ମଦମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଓ ଓଡିଆ ଭାଷର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର, ସର୍ବୋଦୟ ନେତା ନବକୃଷ୍ଣ ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ

ଭଦ୍ରକ, ୨୫ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଦୁର୍ନିତୀ, ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ବିରୋଧୀ ସଂଗ୍ରାମର ମୁଖ୍ୟ ବିନ୍ଧାଣୀ, ସର୍ବୋଦୟ ନେତା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବକୃଷ୍ଣ ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ୧୨୧ ତମ ପବିତ୍ର ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ସର୍ବୋଦୟ ମଣ୍ଡ

26 Nov 2022 11:47 am
ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ବିରୋଧ ହିଂସା ନିରାକରଣ ଦିବସ

ଭଦ୍ରକ, ୨୫ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ସୋସାଇଟି ଫର ଉଇକର କମ୍ୟୁନିଟର ସଂପାଦିକା ସୋଫିଆ ସେକ୍‌ଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ବାଇପାସ ସ୍ଥିତ ଆସିଆନା ସଭାଗୃହରେ ଅର୍ନ୍ତଜାତୀୟ ମହିଳା ବିରୋଧ, ହିଂସା ନିରାକରଣ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇ

26 Nov 2022 11:32 am
ଖେଳପଡିଆକୁ ସରକାରୀ ସଂସ୍ଥାକୁ ନଦେବାପାଇଁ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ନିବେଦନ

ଭଦ୍ରକ, ୨୫ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – କ୍ରୀଡାର ବିକାଶ ପାଇଁ ସରକାର କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଖେଳପଡିଆର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ବିପୁଳ ଅର୍ଥ ବ୍ୟୟ କରିଚାଲିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ସ୍କୁଲ ପିଲା ଓ ଗାଁ ପିଲାଙ୍କ ଖେଳ ପଡିଆକୁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଅ

26 Nov 2022 11:28 am