ଲାଲୁଙ୍କ ଶରୀରରେ ପ୍ରତିରୋପଣ ହେଲା ଝିଅ ରୋହିଣୀର କିଡନୀ; ଆଇସିୟୁରେ ଅଛନ୍ତି ବାପା ଝିଅ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ଜନତା ଦଳ (ଆରଜେଡି) ସୁପ୍ରିମୋ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ସିଙ୍ଗାପୁରରେ କିଡନୀ ପ୍ରତିରୋପଣ ଅପରେସନ ସଫଳତାର ସହ ଶେଷ ହୋଇଛି । ତାଙ୍କ ଝିଅ ରୋହିଣୀ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ କିଡନୀ ଦାନ କରିଛନ୍ତି । ର

5 Dec 2022 4:30 pm
ଭାରତ ଯୋଡ଼ ଯାତ୍ରାରେ ମୋଦି ମୋଦି ନାର ଦେଲେ ଲୋକେ, ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ କିସ୍ ଦେଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ

ରାଜସ୍ଥାନ: କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଭାରତ ଯୋଡ଼ ଯାତ୍ରା ଏବେ ମଧ୍ୟ ରାଜସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛି । କନ୍ୟାକୁମାରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ଯାତ୍ରା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କାଶ୍ମୀର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ । ଏହି ଯାତ

5 Dec 2022 4:23 pm
Repo Rate: ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଝଟକା, ଦେବାକୁ ପଡିପାରେ ଅଧିକ EMI

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦରଦାମ ବଢୁଥିବା ବେଳେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ଲାଗିପାରେ ଝଟକା। ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଆରବିଆଇ) ରେପୋ ହାର ବଢ଼ାଇପାରେ। ଏହା ଲୋକଙ୍କ ଋଣର EMI ବୃଦ୍ଧି କ

5 Dec 2022 3:58 pm
କାନ କୁଣ୍ଡେଇ ହେବା ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଉଛି କି? ଏହି ପ୍ରତିକାର ଆପଣାନ୍ତୁ

କାନ ଆମ ଶରୀରର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଙ୍ଗ, ଯଦି ଏହା ସଠିକ୍ ଭାବରେ କାମ ନକରେ ତେବେ ଦୁନିଆ ଏକ ନିଛାଟିଆ ସ୍ଥାନ ପରି ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଲାଗେ । ମଣିଷ କାନ ୨୦ ରୁ ୨୦ ହଜାର ହେର୍ଟଜ୍ ଫ୍ରିକ୍ୱେନ୍ସିର ଶବ୍ଦ ଶୁଣିପାରେ। ଯେତେବେଳେ ଏ

5 Dec 2022 3:07 pm
ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା:ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଓଭରବ୍ରିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ହେଲେ ସରିବ କେବେ ?

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କଥା ରହିଛି ଚେଇଁ ଶୋଇଥିବ ଯିଏ, ତାକୁ ଜଗାଇବ କିଏ? ରାଜଧାନୀରେ ରାସ୍ତା ସମସ୍ୟା ସାଧାରଣ କଥା । ଏହା ପ୍ରଶାସନକୁ ମଧ୍ୟ ଅଛପା ନୁହେଁ । ଏହାକୁ ନେଇ ବାରମ୍ବାର ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟାର ତୁରନ୍ତ ସମାଧ

5 Dec 2022 2:54 pm
ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ନିର୍ବାଚନରେ ଜାତିର କେତେ ପ୍ରଭାବ ରହିଛି ? କେଉଁ ସଂପ୍ରଦାୟ ପାଖରେ ରହିଛି କ୍ଷମତାର ଚାବି, ଫଳାଫଳ ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ରାଜନୀତିରେ ସଂପ୍ରତି ଜାତି ଏବଂ ଧର୍ମ ଏକ ବଡ ପ୍ରସଙ୍ଗ ପାଲଟିଛି। ଏହି ଦୁଇଟି କାରକକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ଖୁବ୍ କରାଯାଉଛି। ନେତା ମାନେ ତ ଜାତି ଏବଂ ଧର୍ମ ଆଧାରରେ ଭୋଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ରାଜନୀତି ବେଶ କୌଶଳର ସହ କରୁ

5 Dec 2022 2:16 pm
କୋର୍ଟକୁ ଯିବା ସମୟରେ ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ: ଅକ୍ଷୟ ପରିଜାଙ୍କୁ ନେଇ କହିଲେ ଏପରି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବ୍ଲାକମେଲର ଭାବେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୋର୍ଟକୁ ଅଣାଯାଇଛି । ଝାରପଡ଼ା ଜେଲରୁ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅଣାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଇଡି ରିମାଣ୍ଡ ଆବେଦନ କରିପାରେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଭ

5 Dec 2022 1:42 pm
କେଉଁ ବୟସରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଣ୍ଡା ଖାଇବା ନିହାତି ଜରୁରୀ: ନଚେତ୍ ହୋଇପାରନ୍ତି ଦୁର୍ବଳ

ଅଣ୍ଡାକୁ ସୁପରଫୁଡ କୁହାଯାଏ, କାରଣ ଏଥିରେ ଅନେକ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ଆମ ଶରୀରକୁ ଅନେକ ଉପାୟରେ ଫାଇଦା ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ । ଅନେକ ଲୋକ ଏହାକୁ ଜଳଖିଆରେ ରୁଟି ସହିତ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି କାରଣ ଏହା ଶୀଘ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋ

5 Dec 2022 1:13 pm
ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡ୍ଡୁଚେରୀ ଓ ଆନ୍ଧ୍ର ଉପକୂଳରେ ପହଞ୍ଚିବ ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା: IMD

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗରରେ ତୀବ୍ରତର ହୋଇ ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ୮ ତାରିଖ ସକାଳ ସୁଦ୍ଧା ଉତ୍ତର ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡ୍ଡୁଚେରୀ ଏବଂ ତତ୍‌ସଂଲଗ୍ନ ଦକ୍ଷିଣ ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଉପକୂଳବର୍

5 Dec 2022 12:53 pm
ତୁଣ୍ଡ ଘା’ରୁ ହୋଇପାରେ ହୃଦଘାତ, ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ ଉପରେ

ଆଜିକାଲି ହାର୍ଟଆଟାକ ସମସ୍ୟା ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସମସ୍ୟା ରୂପେ ଦେଖାଦେଇଛି । ହୃଦଘାତ ସମସ୍ୟାକୁ ଉଭୟ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା ସମାନ ଭାବେ ସାମ୍ନା କରୁଛନ୍ତି । ଏମିତିକିଛି ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ହାର୍ଟ ଆଟାକ ଭୟକୁ ଦୂର

5 Dec 2022 12:51 pm
(Video) ୨ ଯାଆଁଳା ଭଉଣୀ ଗୋଟିଏ ବରକୁ ପିନ୍ଧାଇଲେ ବରଣମାଳା: ଦେଖନ୍ତୁ ନିଆରା ବାହାଘର ଦୃଶ୍ୟ

ମୁମ୍ବାଇ: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବେଳେବେଳେ ଏପରି କିଛି ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଯାଏ, ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଯାଆନ୍ତି । ଏପରି ଏକ ମଜାଦାର ଭିଡିଓ ଏବେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ମୁମ୍ବାଇର ୨ଜଣ ଆଇଟି ପ୍ରୋଫେସନାଲ ଯାଆଁଳା

5 Dec 2022 12:33 pm
ଆଜି ସିଙ୍ଗାପୁରରେ ଲାଲୁଙ୍କ ଅପରେସନ, ରୋହିଣୀ ଦେବେ କିଡନୀ, ହୋମ-ଯଜ୍ଞ ଆରମ୍ଭ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆରଜେଡି ପ୍ରମୁଖ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ କିଡନୀ ପ୍ରତିରୋପଣ ସୋମବାର ସିଙ୍ଗାପୁରରର ମାଉଣ୍ଟ ଏଲିଜାବେଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ କରାଯିବ। ତାଙ୍କ ଝିଅ ରୋହିଣୀ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଲାଲୁଙ୍କୁ କିଡନୀ ଦାନ କରୁଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ତ

5 Dec 2022 12:22 pm
(video)ଖାନ ସାରଙ୍କ ଭିଡିଓ ହେଲା ଭାଇରାଲ, ସୁରେଶ-ଅବଦୁଲ୍ଲଙ୍କୁ ନେଇ କହିଲେ ଏପରି କିଛି..

ପାଟନା: ଯେଉଁମାନେ ମୁଖ୍ୟତଃ ୟୁପିଏସି ପାଇଁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଜାରି କରିଛନ୍ତି ସେମାନେ ଖାନ ସାରଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲଭାବରେ ଜାଣିଛନ୍ତି । କାରଣ ଲକ୍ଷାଧିକ ପିଲା ତାଙ୍କ ପାଠପଢ଼ା ଶୈଳୀକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏବେ ବିବାଦରେ ଫ

5 Dec 2022 11:58 am
ବାହାଘର ପୂର୍ବରୁ ଏପରି କମାନ୍ତୁ ଓଜନ: ପତଳା ସହ ହୋଇଯିବେ ସୁନ୍ଦର

ବିବାହ ଋତୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଆମେମାନେ ଅନେକ ବିବାହ ସମାରୋହ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଉ । ଯଦି ବାହାଘର ନିଜର, ତେବେ ନିଜ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ । ପୁଅ ହୁଅନ୍ତୁ ବା ଝିଅ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ନିଜ ବାହାଘର ଦିନ

5 Dec 2022 11:49 am
Electoral Bonds:ନିଜ ପସନ୍ଦର ପାର୍ଟିକୁ ଚାନ୍ଦା ଦେବାକୁ ଚାହାନ୍ତି କି ? ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା କଣ, ଆଜିଠୁ ଏହାର ବିକ୍ରି ଆରମ୍ଭ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କଣ ଆପଣ ନିଜ ପସନ୍ଦର ପାର୍ଟିକୁ ଚାନ୍ଦା ଦେବାକୁ ଚାହାନ୍ତି କି? ତେବେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଯାଇ ଇଲେକ୍ଟୋରାଲ ବଣ୍ଡ କିଣି ପାରିବେ। ରାଜନୈତିକ ପାର୍ଟିଗୁଡିକୁ ଚାନ୍ଦା ଦେବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଥିବା ଇଲେକ୍ଟୋରାଲ ବା

5 Dec 2022 11:42 am
ଥରିଲା ସମୁଦ୍ର, ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଭୂକମ୍ପ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସକାଳ ୮.୩୨ମିନିଟରେ ଭୂକମ୍ପ ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ସମୁଦ୍ର ମଧ୍ୟରେ ୫.୧ ତୀବ୍ରତାସମ୍ପନ୍ନ ଭୂମିକମ୍ପ ସଂଗଠିତ ହୋଇଛି । ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ନ୍ୟାସନାଲ ସେଣ୍ଟର ଫର ସିସମୋଲୋଜି । ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗ

5 Dec 2022 11:31 am
କାହିଁକି ବିବାହିତା ମହିଳାମାନେ ପ୍ରେମରେ ଦିଅନ୍ତି ଧୋକା ? ଜାଣନ୍ତୁ

ଆଜିକାଲି ଭଲ ପାଇବାକୁ ଲୋକମାନେ ଖେଳ ଭାବିବାରେ ଲାଗିଲେଣି । କିଏ ବାହାଘର ପୂର୍ବରୁ ଧୋକା ଦେଉଛି ତା ଆଉ କିଏ ବାହାଘର ପରେ ଧୋକା ଦେଉଛି । କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି ବାହାଘର ପରେ ଧୋକାଦେବା ଏକପ୍ରକାର ଟେଣ୍ଡ ହୋଇଗଲାଣି । ଯଦି ଆପଣ ଭାବୁ

5 Dec 2022 11:19 am
କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା,ରିମାଣ୍ଡରେ ଆଣିବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରେ ଇଡି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା । ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଲେଡିବ୍ଲାକମିଲର ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗଙ୍କୁ ଆଜି କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯିବ । ଝାରପଡା ଜେଲରୁ ବ୍ୟାପକ କଡା ସୁରକ୍ଷା ଭିତରେ ତାଙ୍କୁ ଆଜି କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯିବ । ସ

5 Dec 2022 11:12 am
ଡୋମିନିକ ଲାପିୟରଙ୍କ ପରଲୋକ, ଭାରତର ସ୍ଵାଧୀନତା ଏବଂ ବିଭାଜନ ଉପରେ ଲେଖିଥିଲେ ପୁସ୍ତକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଫ୍ରେଞ୍ଚ ଲେଖକ ଡୋମିନିକ ଲାପିୟରଙ୍କ ୯୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ସେ ଅନେକ ଐତିହାସିକ ଘଟଣାକୁ ପୁସ୍ତକ ଜରିଆରେ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆଣିବାରେ ଜଣେ ଅଗ୍ରଗଣ୍ୟ ଲେଖକ ଥିଲେ। ଲେଖକ ହିସାବରେ ଦୁନିଆରେ ତ

5 Dec 2022 10:36 am
ଭିଡିଓ: ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହେଲେ ହଂସିକା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବର୍ତ୍ତମାନ ଅପେକ୍ଷାର ଅନ୍ତ ଘଟିଛି । ଟଲିଉଡ଼ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହଂସିକା ମୋଟୱାନୀ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଛନ୍ତି ନିଜ ସ୍ୱପ୍ନର ରାଜକୁମାରଙ୍କ ସହ । ଗତକାଲି ଡିସେମ୍ବର ୪ ତାରିଖରେ ହଂସିକା ତାଙ୍କ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ ସୁ

5 Dec 2022 10:22 am
ଭୋଟ ଦେଲେ ମୋଦୀ ;ଲାଇନରେ ଛିଡା ହେଇ କରିଲେ ମତଦାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ଵିତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୪ଟି ଜିଲ୍ଲାର ୯୩ଟି ଆସନରେ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୬୧ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ୮୩୩ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମଇଦାନରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ଭିତରେ

5 Dec 2022 9:33 am
ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ: ଜି-୨୦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାକୁ ନେଇ ବୈଠକରେ ହେବେ ସାମିଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଭାସ୍କର ନ୍ୟୁଜ୍): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସୋମବାର ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଯିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି । ଜି-୨୦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବୈଠକରେ ସେ ଯୋଗ ଦେବେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍

5 Dec 2022 9:10 am
ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ: ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୯୩ ଆସନରେ ଲଢୁଛନ୍ତି ୮୩୩  ପ୍ରାର୍ଥୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ଵିତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୪ଟି ଜିଲ୍ଲାର ୯୩ଟି ଆସନରେ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୬୧ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ୮୩୩ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମଇଦାନରେ ଅଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍

5 Dec 2022 8:38 am
ଆରମ୍ଭ ହେଲା ମତଦାନ, ଭୋଟ ଦେଉଛନ୍ତି ପଦ୍ମପୁରବାସୀ

ପଦ୍ମପୁର: ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି । ଆଜି ସକାଳ ୭ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି ଭୋଟିଂ ପ୍ରକ୍ରିୟା । ନିର୍ବାଚନରେ ୧୦ଜଣଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିବେ ୩ଟି ବ୍ଲକର ମୋଟ ୨ଲକ୍ଷ ୬୯ ହଜ

5 Dec 2022 8:16 am
କଂଗ୍ରେସର ୮ଘଣ୍ଟିଆ ଭଦ୍ରକ ବନ୍ଦ ଡାକରା : ଜୋର ଧରିଲା ମେଡିକାଲ କଲେଜ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଦାବି

ଭଦ୍ରକ:ଆଜି ୮ଘଣ୍ଟିଆ ଭଦ୍ରକ ବନ୍ଦ । ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କଂଗ୍ରେସ । ଭଦ୍ରକରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଦାବି ଜୋର ଧରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଯାହା ପାଇଁ ଆଜି ୮ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ । ତେବେ ଏହି ଦ

5 Dec 2022 8:11 am
ରାଶିଫଳ(ସୋମବାର,୦୫ ଡ଼ିସେମ୍ବର,୨୦୨୨)

ମେଷ : ଆଜି ଆପଣ ସାଂସାରିକ ବିଷୟକୁ ଏକପାଖରେ ରଖିକରି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଆଡ଼କୁ ଧ୍ୟାନ ରହିବ। ଗଭୀର ଭାବନା ଏବଂ ମନ୍ଥନ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଲୌକିକ ଅନୁଭୂତି କରାଇବ। ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବା ବହୁତ ଭ୍ରାନ୍ତ ଧାରଣାରୁ ବଞ୍ଚିତ କରିବ।

5 Dec 2022 8:10 am
ବୁଧଙ୍କ ବକ୍ର ଗତି: ବର୍ଷର ଶେଷ ଦିନରେ ଏହି ଗ୍ରହର ଗତିବିଧିରେ ହେବ ପରିବର୍ତ୍ତନ ! ଯାହା ଟଙ୍କା, ଚାକିରି-ବ୍ୟବସାୟ ଉପରେ ପକାଇବ ପ୍ରଭାବ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବୁଧ ଗ୍ରହ ଧନ, ବୁଦ୍ଧି, ଯୋଗାଯୋଗ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟର କାରକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଯଦି ବୁଧ ରାଶିରେ ଶୁଭ ଅଟେ, ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତି ବ୍ୟବସାୟରେ ବହୁତ ସଫଳ ହୁଏ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ସେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ ଜଣେ

5 Dec 2022 7:39 am
କେବଳ କ୍ୟାଶ୍ ନୁହେଁ, ଏଣିକି ATMରୁ ବାହାରିବ Gold: ଭାରତରେ ଖୋଲିଲା ବିଶ୍ୱର ପ୍ରଥମ ରିଅଲ ଟାଇମ୍ ଗୋଲ୍ଡ ଏଟିଏମ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆମେମାନେ ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଏଟିଏମ ମେଶିନରୁ ଆବଶ୍ୟକ ମୁତାବକ କ୍ୟାଶ୍ କାଢ଼ିଥାଉ । ତେବେ ଏନେଇ ଏକ ବଡ଼ ଖବର ଆସିଛି । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ କୁହାଯିବ ଏଟିଏମରୁ ସୁନା ବାହାରିବ, ତେବେ ଏକଥାକୁ ହୁଏତ ଆପଣମାନେ ଥଟ୍ଟାରେ ଉଡ଼ାଇ

4 Dec 2022 10:26 pm
ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ମାଡ଼ିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ୬ ମୃତ ୧୦ ଆହତ

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ: ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରତ୍ଲାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଥିବା ଏକ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଆସୁଥିବା ଏକ ଟ୍ରକ୍ ମାଡ

4 Dec 2022 10:10 pm
ନିଦ୍ରାହୀନତା, ଦିନରେ ଶୋଇବା ଓ ଘୁଙ୍ଗୁଡ଼ି ମାରିବା ଅଭ୍ୟାସ ପାଇଁ ଚାଲିଯାଇପାରେ ଆପଣଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି: ଗ୍ଲୁକୋମାର ଶିକାର ହେବେ ବିଶ୍ୱର ୧୧.୨ କୋଟି ଲୋକ-ରିସର୍ଚ୍ଚ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ବିଜ୍ଞାନ ଯେତିକି ଆଗକୁ ଯାଉଛି, ମାନବ ସଭ୍ୟତା ଆଗରେ ସେହି ଅନୁପାତରେ ନୂଆ ନୂଆ ସମସ୍ୟା ଉଭା ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଦିନକୁ ଦିନ ବିଶ୍ୱର ଜଳବାୟୁରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘଟୁଥିବା ବେଳେ ମଣିଷ ସମାଜ ପାଇଁ ଉପ

4 Dec 2022 10:02 pm
ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ଉଚ୍ଚତମ ଆଗ୍ନେୟଗିରି ବିସ୍ଫୋରଣ; ଗରମ ଗ୍ୟାସ ପାଇଁ ଭାଙ୍ଗିଲା ବ୍ରିଜ, ବହିଲା ଲାଭାର ନଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ବହୁ ଜନବହୁଳ ଦ୍ୱୀପରେ ଥିବା ଉଚ୍ଚତମ ଆଗ୍ନେୟଗିରିରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟି ଗ୍ୟାସ ଏବଂ ଲାଭା ଉଦଗୀରଣ ହୋଇଥିଲା । ଲାଭାର ନଦୀ ପ୍ରବାହିତ ହୋଇଥିଲା । ଜାତୀୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଏଜେନ୍ସି ମୁଖପାତ୍ର ଅ

4 Dec 2022 9:55 pm
ତିନି ନୂଆ ପ୍ରଜାତିର ଖାଦ୍ୟଶସ୍ୟ ଆବିଷ୍କାର କଲେ ବୈଜ୍ଞାନିକ: ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱରେ ଭରା ଏହି ଶସ୍ୟ

ମୁମ୍ବାଇ: ବର୍ତ୍ତମାନ ରବି ଋତୁ ଚାଲିଛି । କୃଷକମାନେ କ୍ଷେତରେ ରବି ଫସଲ ପାଇଁ ବିହନ ବୁଣିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । କୃଷକମାନେ ବୁଣିବା ପାଇଁ ବଜାର ଏବଂ ସରକାରୀ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ବିହନ କିଣୁଛନ୍ତି । ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ମଧ୍ୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ କ

4 Dec 2022 8:57 pm
Video:ମୁସଲିମ ମହିଳାଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଟିକେଟ ଦେବା ଇସଲାମ ବିରୋଧୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅହମ୍ମଦାବାଦର ଜାମା ମସଜିଦର ଶାହି ଇମାମ ଶବୀର ଅହମ୍ମଦ ସିଦ୍ଦିକି ନିର୍ବାଚନରେ ମୁସଲମାନ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେଉଥିବା ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଉପରେ ଏକ ଭିନ୍ନ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଶାହି ଇମାମ

4 Dec 2022 8:23 pm
MCD ନିର୍ବାଚନରେ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ, ଡିସେମ୍ବର ୭ରେ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ନଗର ନିଗମ (ଏମସିଡି) ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆଜି ମତଦାନ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି । ସନ୍ଧ୍ୟା ୫.୩୦ ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଥିବା ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ମୋଟ ୨୫୦ଟି ସିଟ ପାଇଁ ୧୩,୬୩୮ଟି ପୋଲିଂ କ

4 Dec 2022 7:49 pm
ପାଣି ପିଆଇଲା ବାଂଲାଦେଶ, ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ବ୍ୟାଟିଂ ବୋଲିଂ ସବୁଥିରେ ଫେଲ୍ ମାରିଲେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି

ମୀରପୁର: ଭାରତ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଦିନିକିଆ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟ ହାସଲ ହାସଲ କରିଛି ଘରୋଇ ଦଳ। ଏହି ରୋମାଞ୍ଚକର ମୁକାବିଲାରେ ବାଂଲାଦେଶ ଭାରତକୁ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟରେ ହରାଇ ଦେଇଛି। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ବା

4 Dec 2022 7:21 pm
ଗ୍ଲୋବାଲ ମାର୍କେଟରେ ହେବ ଚୀନ-ଭାରତ ଟକ୍କର! ଖେଳନା ଉଦ୍ୟୋଗରେ ବଢ଼ିବ PLI ବେନିଫିଟ୍, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଖେଳନା ଉଦ୍ୟୋଗର ଦ୍ରୁତ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଘଟୁଛି । ତେଣୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସେକ୍ଟରକୁ ବିଶେଷ ଭାବେ ଫୋକସ୍ କରାଯାଉଛି । ଚୀନ ନିର୍ମିତ ଖେଳନା ଉପରେ ଦେଶରେ ଲଗାମ୍ ଲଗାଯିବା ପରେ ଏବେ

4 Dec 2022 7:14 pm
ଚୋରର ମହାନତା; ଚୋରି କରିବାରୁ ହେଲା ଅନୁତାପ ପରେ କଲେ ଏପରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦୁନିଆରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଆଚରଣ ମଧ୍ୟ ଅଛି । ତେବେ ଲୋକମାନଙ୍କର ଏହି ଆଚରଣ ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ଆଚରଣ ବେଳେବେଳେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୁଏ । ବେଳେବେଳେ ଆମେ କିଛି କମ

4 Dec 2022 6:59 pm
Video: ଗୋଟିଏ ଯୁବକଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡିଥିଲେ ଯାଆଁଳା ଭଉଣୀ ରିଙ୍କି ଓ ପିଙ୍କି, ଭାଇରାଲ୍ ହେଲା ବିବାହ ସମୟର ଭିଡିଓ

ମୁମ୍ବାଇ: ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ସହ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଛନ୍ତି ଦୁଇ ଯାଆଁଳା ଭଉଣୀ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସୋଲାପୁରରୁ ଏମିତି ହିଁ ଏକ ନିଆରା ବିବାହର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। କୁହାଯାଉଛି କି, ଏଠାରେ ଦୁଇ ଯାଆଁଳା ଭଉଣୀ ଜଣେ ହିଁ ଯୁବକ

4 Dec 2022 6:47 pm
ଅନଲାଇନ ଗେମିଂ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଲାଗୁ କରିବେ ନୂଆ ନିୟମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଖୁବଶୀଘ୍ର ଅନଲାଇନ ଗେମିଂକୁ ରେଗୁଲେଟ କରିବାକୁ ନୂଆ ନିୟମ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ଗେମଗୁଡ଼ିକରେ ଅର୍ଥ ସାମିଲ ରହିଥିବ, ସେସବୁ ଗେମକୁ ଏଥିରେ କଭର କରାଯିବ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ କେବଳ ସ୍କିଲ

4 Dec 2022 6:31 pm
(Video) ମାଆଙ୍କ ଆଶିର୍ବାଦ ନେବାକୁ ପହଞ୍ଚିଲେ ମୋଦୀ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଗୁଜରାଟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କରିବେ ମତଦାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟିଂ । ଗତ ୧ ତାରିଖରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଅହମ୍ମଦାବ

4 Dec 2022 6:10 pm
NLC India Ltd ପକ୍ଷରୁ ବାହାରିଲା ୨୧୩ଟି ପଦବୀ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ

ଚାକିରି ଖୋଜୁଥିବା ଯୁବକ, ଯୁବତୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଖବର ଆସିଛି । ନେଭେଲି ଲିଗ୍ନାଇଟ କର୍ପୋରେସନ (ଏନଏଲସି) ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡ ପକ୍ଷରୁ ୨୧୩ଟି ପଦବୀ ପାଇଁ ଚାକିରି ବାହାରିଛି । ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜୁନିୟର ଓଭରମ୍ୟାନ (ଟ୍ରେନି), ଜୁନ

4 Dec 2022 5:41 pm
ହିଜାବ ବିରୋଧୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇଲେ ଇରାନ୍ ସରକାର, ଶେଷ ହେଲା ମହିଳାଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍ କୋଡ ନିୟମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହସା ଅମୀନୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପୁରା ଇରାନ୍‌ରେ ଦେଖା ଦେଇଥିବା ହିଜାବ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇଛନ୍ତି ସରକାର । ଇରାନ୍ ସରକାର ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତି ନେବା ସହ ଦେଶରେ ନୈତିକତା ପୋଲିସ ନିୟମକୁ ଋଦ୍ଧ କରିଛନ୍

4 Dec 2022 5:39 pm
Video: ଇଣ୍ଡୋ-ୟୁଏସ ମିଳିତ ସାମରିକ “ଯୁଦ୍ଧ ଅଭ୍ୟାସ’ମଧ୍ୟରେ ସୈନିକମାନଙ୍କର “ରକ’କନସର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: “ଯୁଦ୍ଧ ଅଭ୍ୟାସ’ ହେଉଛି ଭାରତ ଏବଂ ଆମେରିକାର ମିଳିତ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ଅଭ୍ୟାସ ଯାହା ପ୍ରତିବର୍ଷ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ତାଲିମର ୧୮ତମ ସଂସ୍କରଣ ନଭେମ୍ବର ୧୯ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଯେଉଁଠାରେ ଦୁଇ

4 Dec 2022 5:37 pm
(Video) କ୍ଲାସ ରୁମରେ ବାଜିଲା ଭୋଜପୁରୀ ଡିଜେ, ଦିଦିଙ୍କ ଡ୍ୟାନ୍ସରେ ଦିବାନା ହୋଇଗଲେ ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜିକାଲିର ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଯୁଗରେ ଅନେକ ସମୟରେ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କର କିଛି ମଜାଳିଆ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥାଏ । ତେବେ କ୍ଲାସରୁମରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ଆଗରେ ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଡ୍ୟାନ୍ସ କରିଛନ୍ତି । ଦିଦିଙ୍କ

4 Dec 2022 5:15 pm
ପୁଣି ଭାରତୀୟ ବଜାର ଉପରେ ଭରଷା ଦେଖାଇଲେ ବିଦେଶୀ ନିବେଶକ, ନଭେମ୍ବରରେ କଲେ ବଡ଼ ନିବେଶ

ମୁମ୍ବାଇ: ଲଗାତାର ଦୁଇ ମାସ ଧରି ଭାରତୀୟ ବଜାରରୁ ଟଙ୍କା ବାହାର କରିନେବା ପରେ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ପୁଣି ଭାରତୀୟ ବଜାର ମୁହାଁ ହୋଇଁଛନ୍ତି ବିଦେଶୀ ନିବେଶକ(ଏଫପିଆଇ) । ଆମାରୀକିୟ ଡଲାର ଦୁର୍ବଳ ହେବା ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଅର୍ଥନୀତିରେ ସୁ

4 Dec 2022 5:01 pm
Kidney Donation କେତେ ସୁରକ୍ଷିତ: ପୁରୁଷ ଓ ନାରୀଙ୍କ ଫର୍ଟିଲିଟି ଉପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ କ’ଣ, ଗୋଟିଏ କିଡନୀରେ ଜଣେ କେତେଦିନ ବଞ୍ଚି ପାରିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳ (ଆରଜେଡି) ସୁପ୍ରିମୋ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି କିଡନୀ ସମେତ ଅନେକ ବିମାରୀରେ ପୀଡ଼ିତ ରହିଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ସିଙ୍ଗାପୁରରେ ରହୁଥିବା ଲାଲୁଙ୍

4 Dec 2022 4:52 pm
IRCTC ଲଞ୍ଚ କଲା ଜଗନ୍ନାଥ ଯାତ୍ରା ପ୍ୟାକେଜ୍: ମାସକୁ ମାତ୍ର ୯୭୪ ଟଙ୍କା ଦେଇ ବୁଲନ୍ତୁ ଜ୍ୟୋତିର୍ଲିଙ୍ଗ, କୋଣାର୍କ, ଗଙ୍ଗା ଆରତୀ, ଉଦୟଗିରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନୂଆ ବର୍ଷ ଅବସରରେ ଆପଣମାନେ କିଛି ନୂଆ ସ୍ଥାନ ପରିଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ଏଥିପାଇଁ ଇଣ୍ଡିଆନ ରେଲୱେ କ୍ୟାଟେରିଂ ଆଣ୍ଡ ଟ୍ୟୁରିଜିମ୍ କର୍ପୋରେସନ (ଆଇଆରସିଟିସି) ପକ୍ଷରୁ ଜଗନ୍ନାଥ ଯାତ୍ରା ପ୍ୟାକେଜ୍

4 Dec 2022 3:50 pm
IND vs BAN 1st ODI: ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଫେଲ୍ ମାରିଲା ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ର ବ୍ୟାଟିଂ, ୧୮୬ରେ ଅଲଆଉଟ୍

ମୀରପୁର: ବାଂଲାଦେଶର ଜବରଦସ୍ତ ବୋଲିଂ ଆଗରେ ଆଣ୍ଠେଇଛି ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ । ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତ ୧୮୬ ରନ୍‌ରେ ଅଲଆଉଟ୍ ହୋଇଯାଇଛି। ବାଂଲାଦେଶ ପାଇଁ ଶକିବ ଅଲ ହାସନ ୫ଟି ଉଇକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଇବ

4 Dec 2022 3:49 pm
ସାଇବର ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ କେତେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ଭାରତ: ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦେଲେ ଉତ୍ତର

ନୂଅଦିଲ୍ଲୀ: ଅଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ (ଏମ୍ସ) ର ସର୍ଭରରେ ହୋଇଥିବା ସାଇବର ଆକ୍ରମଣ ଭାରତର ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିକୁ ଚିନ୍ତାରେ ପକାଇ ଦେଇଛି । ଏହି ସାଇବର ଆକ୍ରମଣର ରହସ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମାଧାନ ହୋଇପାର

4 Dec 2022 3:37 pm
ପୁଷ୍ପା-୨ ଅପେକ୍ଷାର ଘଟିଲା ଅନ୍ତ, ଏହି ତାରିଖରେ ରିଲିଜ ହେବ ଫିଲ୍ମ

ମୁମ୍ବାଇ: ପୁଷ୍ପା ଦ ରାଇଜ ଦର୍ଶକ ମାନଙ୍କ ମନକୁ ଯାଦୁ କରିଦେଇଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ଦର୍ଶକ ମାନେ ଏହାର ପାର୍ଟ-୨ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବାକୁ ଆକୁଳ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି । ଏହାଛଡା ଅଲ୍ଲୁ ଅର୍ଜୁନ ଏବଂ ରଶ୍ମୀକା ମଣ୍ଡାନାଙ୍କ ଯୋଡି ଖୁବ ଚର୍ଚ୍ଚାର

4 Dec 2022 2:59 pm
Double Chin ରୋକିବା ପାଇଁ ଆଜି ହିଁ ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ ଏହି ଖାଦ୍ୟ,ଡାଏଟ ଚାର୍ଟରୁ କରନ୍ତୁ ଦୂର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଡବଲ୍ ଚିନ୍ ମୁହଁ ର ସୁନ୍ଦରତକୁ ନଷ୍ଟ କରିବା ସହ ବଢୁଥିବା ବୟସର ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ସାଧାରଣତଃ ମଧ୍ୟମ ବୟସ ଆଡକୁ ଗଲାବେଳେ ମୁହଁରେ ଚର୍ବି ବଢିବାରେ ଲାଗେ। ସେଥିପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଏହାକୁ ଏଡ଼ାଇ

4 Dec 2022 2:54 pm
ଶବକୁ କାହିଁକି ଏକୁଟିଆ ଛଡ଼ାଯାଏନାହିଁ : ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ କହୁଛି ଗରୁଡ଼ ପୁରାଣ

ମୃତ୍ୟୁ ହେଉଛି ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଅପ୍ରିୟ ସତ୍ୟ । ଯଦି ପରିବାରର କାହାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି, ତାଙ୍କ ଶବଦାହର ଅଧିକାର ତାଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଏପରି ହେଲେ ମୃତକଙ୍କ ଆତ୍ମାକୁ ଶାନ୍ତି ମିଳିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ତାଙ୍କ ପି

4 Dec 2022 2:45 pm
Himachal Election: ଭୋଟ୍ ଗଣତି ପାଇଁ କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍ ଆରମ୍ଭ, ବଢିଲା ନିର୍ଦ୍ଦଳୀୟଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ଵ, କଣ କରିବେ ବିଜେପି-କଂଗ୍ରେସ ?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ମତଗଣନା ପାଇଁ କାଉଣ୍ଟ ଡାଉନ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ନିର୍ବାଚନ ପରିଣାମ ଘୋଷଣା କରାଯିବ। ବିଜେପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ନିଜ ନିଜର ସରକାର ଗଠନ କରିବା ନେଇ ବେଶ ଆ

4 Dec 2022 2:31 pm
ରାଜସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ ଭାରତ ଯୋଡ ଯାତ୍ରା, ବିଜେପି ଅଭିଯାନ ଉପରେ କେମିତି ରହିବ ଏହାର ପ୍ରଭାବ!

ରାଜସ୍ଥାନ: ଆଜି ଭାରତ ଯୋଡ ଯାତ୍ରା ପ୍ରବେଶ କରିବ ରାଜସ୍ଥାନରେ । ୨୦୨୩ ବର୍ଷରେ ରାଜସ୍ଥାନ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ରାଜସ୍ଥାନ କଂଗ୍ରେସ ଦଳକୁ ନେଇ ବିଶ୍ୱାସ କରିଛି ଯେ, ଭାରତ ଯୋଡ ଯାତ୍ରା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ

4 Dec 2022 2:27 pm
ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ କି ? ବିନା ଗ୍ୟାରଣ୍ଟିରେ ମିଳିଛୁ ୧୦ ଲକ୍ଷର ସରକାରୀ ଲୋନ୍, ଜାଣନ୍ତୁ ପ୍ରକ୍ରିୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଷ୍ଟାର୍ଟ ଅପ୍ ଏବଂ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ କରିବା ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୁଦ୍ରା ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ସରକାର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଅଣ-କର୍ପୋ

4 Dec 2022 1:45 pm
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଭିଡିଓ ସୁଟ ପାଇଁ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛି: ବଙ୍ଗୀୟ ୟୁଟ୍ୟୁବର

ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତର ଫଟୋ ବାହାରକୁ ଆସିବା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନୋ ଫ୍ଲାଇଂ ଜୋନରେ ଡ୍ରୋନ ଉଡିଛି । ତେଣୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିରର ଭିତର କାଠ ନିକଟରେ ଫଟୋ ଉଠାଇବା

4 Dec 2022 1:30 pm
ଫୁଟବଲ୍ ବିଶ୍ଵ କପ୍ ମଝିରେ ମହାନ ଫୁଟବଲର ପେଲେଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ, କାମ କରୁନି କେମୋଥେରାପୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବ୍ରାଜିଲର ମହାନ ଫୁଟବଲ୍ ଖେଳାଳି ପେଲେଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ରହିଛି। ପେଲେ କୋଲନ କର୍କଟ(କ୍ୟାନ୍ସର) ରୋଗରେ ପୀଡିତ। ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ କେମୋଥେରାପୀ ବି କାମ କରୁନି। ଫଳରେ ଏହି ଚିକିତ୍ସାକୁ ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯ

4 Dec 2022 1:29 pm
(Video) ମୁହଁରେ ହୁକ୍କା ପୂରାଇ ଷ୍ଟେଜ୍ ଉପରେ ଏପରି କାରନାମା କଲେ ବର-କନିଆ: କୁଣିଆ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ଆଜିକାଲି ବିବାହ ଋତୁ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । କନିଆର ମେକଅପରୁ ନେଇ ବାହାଘର ମଣ୍ଡପ ଓ ଝିଅବିଦା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଅନେକ ଭିଡିଓ ମଜାଦାର ହୋଇଥିବା ବେ

4 Dec 2022 12:15 pm
କ୍ରୋଧ ନର୍କ ଅଟେ ଏବଂ ସଂଯମତା ହେଉଛି ସ୍ୱର୍ଗ

ସାଧାରଣତଃ ଆମକୁ କୁହାଯାଏ ମଣିଷ ଯେପରି କର୍ମ କରେ ସେହି ଅନୁସାରେ ମରିବା ପରେ ତାକୁ ସ୍ୱର୍ଗ କିମ୍ବା ନର୍କରେ ଜାଗା ମିଳେ । ସେଥିପାଇଁ ମଣିଷ ଭାବେ, ଏମିତି କଣ କରିବି ଯାହା ପାଇଁ ମୁଁ ସ୍ୱର୍ଗରେ ପହଁଚି ପାରିବି । କାରଣ ନର୍କରେ ତ

4 Dec 2022 12:13 pm
ରେଳ ବିଭାଗରେ ୨୫୨୧ ଟି ପଦବୀ ପାଇଁ ବାହାରିଲା ନିଯୁକ୍ତିର ସୁଯୋଗ; ବିନା ପରୀକ୍ଷାରେ ନିଯୁକ୍ତି, ଦଶମ ପାସ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ଆବେଦନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମୁଖ୍ୟତଃ ସବୁ ଯୁବା ଏବେ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇରେ ଚାକିରି ଖୋଜୁଥିବା ଯୁବକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ ଅଛି। ଭାରତୀୟ ରେଳ ପଶ୍ଚିମ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରେଳବାଇ (WCR) ଅଧୀନରେ ଆପ

4 Dec 2022 12:09 pm
ରାଶିଫଳ(ରବିବାର,୦୪ ଡ଼ିସେମ୍ବର,୨୦୨୨)

ମେଷ –କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା କାମ ହେଇଯିବ, ବକେୟା ଅର୍ଥ ଏବଂ ଅଟକିଥିବା କାମ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ, କିନ୍ତୁ ଗଛିତ ଅର୍ଥବ୍ୟୟ ବଢିବ ଫଳରେ ମନ ଅଶାନ୍ତ ରହି ସଠିକ ନିଷ୍ପତି ନେଇ ନପାରି ମନ ଦୁଃଖ ହେବ, ପ୍ରିୟ ଠାକୁରଙ୍କୁ ଘୃତଦ୍

4 Dec 2022 12:08 pm
ଜନ୍ମଦିନରେ କେକ୍ ଉପରେ ଥିବା ମହମବତୀ ଲିଭାଇବା ଠିକ ନା ଭୁଲ ? ଜାଣନ୍ତୁ

ଆଜିକାଲି ଲୋକମାନେ ନିଜ ଜନ୍ମଦିନକୁ ବହୁ ଧୁମଧାମରେ ପାଳନ କରିବା ସହ କେକ କାଟିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତି ନାହିଁ । କେହି କେହି ମଧ୍ୟ ନିଜ ଜନ୍ମ ଦିନରେ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜା କରନ୍ତି। ଜନ୍ମ ଦିନ ଏମିତି ଏକ ଦିନ ଏଥିପାଇଁ ଗୋଟେ ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା କର

4 Dec 2022 11:31 am
‘ମେରା ଦିଲ ୟୈ ପୁକାରେ ଆଜା’ ଗୀତରେ ନାଚି, ଟ୍ରୋଲ ହେଲେ ମାଧୁରୀ

ମୁମ୍ବାଇ: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କିଛିଦିନ ହେବ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ଝିଅ ଆୟେସାର ଭିଡିଓ ଜୋରସୋରରେ ଭାଇରାଲ ହେବାକୁ ଲାଗିଛି । ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ‘ମେରା ଦିଲ ୟୈ ପୁକାରେ ଆଜା’ ଗୀତରେ । ଆୟେସା ଏହି ଗୀତର ରିମିକ୍

4 Dec 2022 11:22 am
HDFC Bankର ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ଼ ଖବର: ଜାନୁଆରୀ ୧ରୁ ବଦଳିଯିବ ଏହି ନିୟମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରାଇଭେଟ ସେକ୍ଟରର ଏଚଡିଏଫସି ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ଥିବା କୋଟି କୋଟି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଛି ବଡ଼ ଅପଡେଟ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଅଛି, ତେବେ ଏହି ଖବରଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

4 Dec 2022 10:39 am
ତୁରନ୍ତ ଛାଡନ୍ତୁ ଏହି ଅଭ୍ୟାସ, ନଚେତ ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ ଡାଇବେଟିସ୍

ଡାଇସେଟିସ୍ ରୋଗ ଦୁନିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଶିକାର କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ଭାରତକୁ ମଧୁମେହ ରୋଗର ରାଜଧାନୀ କୁହାଯାଉଛି । କାରଣ ଏଠାରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କୁ ଡାଇବେଟିସ ହୋଇଥାଏ । ହେଲେ ଏହି ରୋଗ ଜୀବନରେ ଥରେ ହେବା ମାତ୍ରେ ମରିବା

4 Dec 2022 10:34 am
କିଭଳି ହୁଏ IAS ଙ୍କ ପଦୋନ୍ନତି, କେଉଁ ବିଭାଗରେ ମିଳେ କାମ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ: ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବାରେ ନିଜକୁ ନିୟୋଜିତ କରିବା ପାଇଁ ବହୁ ଯୁବପିଢି ମନବଳାଉଛନ୍ତି । ଏହି ସେବାରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇ ସେମାନେ ଉଭୟ ଦେଶ ଆଉ ନିଜ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ବଡ ଆଶା ରଖୁଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ୟା

4 Dec 2022 10:30 am
ପାକ୍ ସେନାଧ୍ୟକ୍ଷ ହେବା ମାତ୍ରେ ରଙ୍ଗ ଦେଖାଇଲେ ମୁନିର, ଏଲଓସିରେ ଭାରତ ବିରୋଧରେ ଓଗାଳିଲେ ବିଷ

ଇସଲାମାବାଦ: ପାକିସ୍ତାନର ନବ ନିଯୁକ୍ତ ସେନା ପ୍ରମୁଖ ଜେନେରାଲ ମୁନିର ପଦ ସମ୍ଭାଳିବା ମାତ୍ରେ ହୁଙ୍କାର ଭରିଛନ୍ତି। ଏଲଓସିରେ ଭାରତ ବିରୋଧରେ ଓଗାଳିଲେ ବିଷ। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ତାଙ୍କ ଦେଶ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହୁଏ ତେବେ ପାକିସ୍

4 Dec 2022 10:04 am
ଗ୍ରାଜୁଏଟ୍ କରିଥିବା ଝିଅଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିଖବର! ସରକାର ଦେବେ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି କରିବେ ଆବେଦନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଝିଅମାନଙ୍କୁ ପାଠପଢ଼ାରେ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ବିହାରରେ ବାଳିକା ସ୍ନାତକ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଯୋଜନା ଅଧିନରେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ସରକାର ୫୦-୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଉଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ

4 Dec 2022 9:51 am
ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ୍ ହେବାରୁ ଶିକ୍ଷକ ସସପେଣ୍ଡ, କଂଗ୍ରେସ କହିଲା- RSS ଶାଖାକୁ ଯିବାରେ ରୋକ୍ ନାହିଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵରେ ଜାରି ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ୍ ହେବା ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା। ଚାକିରିରୁ ହେଲେ ନିଲମ୍ଵିତ। ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ବଡବାନୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲର

4 Dec 2022 9:18 am
୭୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ୫୦ କେଜି ଓଜନ କମାଇଲେ ମହିଳା: କେବଳ ଗୋଟିଏ ନିୟମକୁ କଲେ ଫଲୋ

ଆଜିକାଲି ଖରାପ ଲାଇଫଷ୍ଟାଇଲ ଓ ଫାଷ୍ଟଫୁଠଡ ଭଳି ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ଓଜନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଲୋକମାନେ ଡାଏଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ କରୁଛନ୍ତି ତ ଆଉ କିଏ ବ୍ୟାୟାମ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଗର୍ଭବତୀ ଅବସ୍ଥ୍ଥାର

4 Dec 2022 9:08 am
ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ନଗର ନିଗମ ନିର୍ବାଚନ, ଆଶାବାଦୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିବେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଜନତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀର ନଗର ନିଗମ ନିର୍ବାଚନର ଆଜି ମତଦାନ ଦିବସ । ମୋଟ ୨୫୦ଟି ୱାର୍ଡ ପାଇଁ ଭୋଟ ଦେବେ ଅଗଣିତ ଜନତା । ଏହି ଏମସିଡି ନିର୍ବାଚନରେ ୧.୪୫ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ନିଜ ମତଅଧିକାରକୁ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବେ । ଏମସିଡି ନିର୍ବାଚନ

4 Dec 2022 8:12 am
ବରକୁ ବରଣମାଳା ପିନ୍ଧାଇବା ମାତ୍ରେ ଷ୍ଟେଜରେ ଖସିପଡ଼ିଲେ କନିଆ: ହାର୍ଟ ଆଟାକରୁ ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ହସଖୁସିରେ ଚାଲିଥିବା ବାହାଘର ଗୋଟିଏ ଝଟକାରେ ଦୁଃଖରେ ପରିଣତ ହୋଇଗଲା । ବରକୁ ବରଣମାଳା ପିନ୍ଧାଇବା ପରେ କନ୍ୟାର ହୋଇଗଲା ମୃତ୍ୟୁ । ଏପରି ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଘଟଣା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଲକ୍ଷ୍ନୌରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସୂ

4 Dec 2022 8:10 am
IRCTC Tour Package:ନୂଆ ବର୍ଷରେ ବୁଲନ୍ତୁ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ;୫ ରାତି ୬ ଦିନ ମାତ୍ର ଏତିକି ଟଙ୍କାରେ, ଶୀଘ୍ର କରନ୍ତୁ ବୁକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ନୂଆ ବର୍ଷରେ, ଯଦି ଆପଣ କମ୍ ଟଙ୍କା ଦେଇ ବିଦେଶ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇପାରେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କ

4 Dec 2022 7:40 am
ଟିକଟକ୍ ଷ୍ଟାର୍ ମେଘା ଠାକୁରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ମାତ୍ର ୨୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦୁନିଆକୁ କହିଲେ ‘ଅଲବିଦା’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ମୂଳ କାନାଡ଼ାର ଟିକଟକ୍ ଷ୍ଟାର ମେଘା ଠାକୁରଙ୍କ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ବୋଲି ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ମେଘା ଠାକୁରଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୨୧ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସୋସିଆଲ ମିଡ

4 Dec 2022 7:32 am
ଏସିପି ଓ ଆଇଆଇସି ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସର ଏସିପି ଓ ଆଇଆଇସି ସ୍ତରରେ ରବିବାର ଅଦଳବଦଳ କରାଯାଇଛି । ଏ ନେଇ ପୋଲିସ ଏଷ୍ଟାବ୍ଲିସ୍ମେଣ୍ଟ ବୋର୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବିଧିବଦ୍ଧ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ ମୁ

4 Dec 2022 7:22 am
ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍: ଆମେରିକାର ସ୍ୱପ୍ନ ଚୁରମାର୍, ପ୍ରଥମ ଟିମ୍ ଭାବେ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଲା ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କତାରରେ ଚାଲିଥିବା ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ-୨୦୨୨ ଏବେ ରୋମାଞ୍ଚକର ମୋଡ଼ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡସ ଆମେରିକାକୁ ୩-୧ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଏହାଦ୍ୱା

3 Dec 2022 11:10 pm
OSSCରେ ବାହାରିଲା ୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଶିକ୍ଷକ ପଦବୀ, ଅନଲାଇନରେ ହେବ ଆବେଦନ

ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଚାକିରି ଆଶାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର । ଓଡ଼ିଶା ଷ୍ଟାଫ୍ ସିଲେକ୍ସନ କମିସନ (ଓଏସଏସସି) ପକ୍ଷରୁ ୭୫୪୦ଟି ହାଇସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷକ ପଦବୀ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ରାଜ୍ୟର ୪୮୪୮ଟି ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲରେ ଶିକ୍ଷକ

3 Dec 2022 11:01 pm
କ୍ୟାନସର, ଏଡସ୍, ଡାଇବେଟିସ, ବ୍ରେନ ଟ୍ୟୁମର, ହାର୍ଟଆଟାକ ଠାରୁ ବି ଭୟଙ୍କର ‘ଅନଲାଇନ୍ ଠକେଇ’! ଶିକ୍ଷିତ ଗୋଷ୍ଠୀ ବେଶି ଶିକାର

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ହାର୍ଟ ସମସ୍ୟା, ଗଳା ସମସ୍ୟା, ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଏଡସ୍, ବ୍ରେନ ଟ୍ୟୁମର, ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରିକ, ଡାଇବେଟିସ୍, କ୍ୟାନସର ପରି ଅନେକ ଭୟଙ୍କର ରୋଗ ମଣିଷକୁ ଆକ୍ରାନ୍ତ କରୁଛି । ତେବେ ଏହି ରୋଗଠାରୁ ବି ଭୟଙ୍କର ଏକ ରୋଗ ଏବେ ସ

3 Dec 2022 10:51 pm
କେନ୍ଦୁଝର ବନଖଣ୍ଡରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହେଲା ଥର୍ମାଲ ଇନ୍‌ଫ୍ରାରେଡ୍‌ ଡ୍ରୋନ୍‌, ହାତୀର ଗତିବିଧି ଉପରେ ରଖିବ ନଜର

କେନ୍ଦୁଝର: ହାତୀକୁ ଜଗିବ ଡ୍ରୋନ୍‌ । ହାତୀର ଗତିବିଧି ଉପରେ ନଜର ରଖିବ ଥର୍ମାଲ ଇନ୍‌ଫ୍ରାରେଡ୍‌ ଡ୍ରୋନ୍‌ । କେନ୍ଦୁଝର ବନଖଣ୍ଡରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହେଉଛି ଥର୍ମାଲ ଇନ୍‌ଫ୍ରାରେଡ୍‌ ଡ୍ରୋନ୍‌ । କେନ୍ଦୁଝର ବନଖଣ୍ଡ ଚ

3 Dec 2022 10:14 pm
କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସରେ ଅଦଳବଦଳ: ୨୦ ଜଣ ଅଫିସରଙ୍କୁ ନୂଆ ସ୍ଥାନରେ ମିଳିଲା ଦାୟିତ୍ୱ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ଭୁବନେଶ୍ୱର-କଟକ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବଡ଼ଧରଣର ଅଦବଦଳ କରାଯାଇଛି । ସହିଦ ନଗର, ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର, ବାଲିପାଟଣା ଓ ମହିଳା ଥାନାର ଆଇଆଇସିଙ୍କୁ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ୨୦ ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନୂଆ ସ୍ଥାନରେ ଦାୟିତ୍ୱ ଦ

3 Dec 2022 9:59 pm
ଖାଉଛନ୍ତି କି ମୋମୋସ୍ ହୋଇ ଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ: ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଷ୍ଟ୍ରିଟ ଫୁଡରୁ ହୋଇପାରେ ଏପରି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ

ଫ୍ରାଏଡ୍, ଷ୍ଟିମ୍ଡ୍ କିମ୍ବା ତନ୍ଦୁରି ମୋମୋସ୍ ଯେକୌଣସି ଭାବେ ଖାଇଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଲାଗିଥାଏ । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟରୁ ମୋମୋସ୍ ସବୁଠାରୁ ଅନ୍ୟତମ । ଯାହା ସବୁ ସ୍ଥ

3 Dec 2022 9:21 pm
ମୂଷା ଧରିବା ପାଇଁ ଆସିଲା ଚାକିରୀ; କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ମିଳିବ ଦରମା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସହରରେ ବଢୁଥିବା ଅଳିଆ କାରଣରୁ ମୂଷାଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ମୂଷାଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଚାକିରୀ ବାହାରିଛି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେରିକାର ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ଏଭଳି ଏକ ଚାକିରି ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି, ଯାହା

3 Dec 2022 8:16 pm
Video: ୪ଜି-୫ଜି ଦୁନିଆରେ ବାପା ମା’ଙ୍କ ଠାରୁ ବଡ଼ କିଛି ନୁହେଁ, ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ବଡ଼ ବାର୍ତ୍ତା

ଗୁଜରାଟ: ଦୁନିଆରେ ବାପା ମା’ଙ୍କ କିଛି ବଡ ହୋଇ ନଥାଏ । ଏହାର ଉଦାହରଣ ସମୟ ସମୟେ ସମସ୍ତେ ଦେଖିଛନ୍ତି । କେବଳ ଗୋଟିଏ ସାଧାରଣ ଲୋକ ନୁହେଁ ଦୁନିଆର ବଡ଼ ବଡ଼ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ବାପା ମା’ଙ୍କ ପ୍ରତି ସମାନ ମନୋଭାବ ପୋଷଣ କରିଥାନ୍ତ

3 Dec 2022 7:54 pm
ହେୟାର ଟ୍ରାନ୍ସପ୍ଲାଣ୍ଟ ପରେ ଚାଲିଗଲା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନ; ଘଟଣାରେ ୪ ଗିରଫ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବା ପାଇଁ ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ପ୍ରସାଧନ ସାମଗ୍ରୀ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । କିଛି ଲୋକ ଏପରି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବା ପାଇଁ ସର୍ଜରୀ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ସର୍ଜର

3 Dec 2022 7:39 pm
UPSC ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ହେବ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ରେଲୱେ ପରୀକ୍ଷା, ୨୦୨୩ ବର୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ IRMSE

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ଲୋକ ସେବା ଆୟୋଗ (ୟୁପିଏସସି) ଦ୍ୱାରା ଇଣ୍ଡିଆନ ରେଲୱେ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସର୍ଭିସ ଏଗଜାମ (ଆଇଆରଏମଏସଇ) ଆୟୋଜିତ ହେବ । ଆସନ୍ତା ୨୦୨୩ ବର୍ଷଠାରୁ ଏହା ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଆଇଆରଏମଏସଇ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭା

3 Dec 2022 7:07 pm
ଯୁବପିଢିକୁ କବଳିତ କରୁଛି ହୁକ୍କା: ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କାହିଁକି କ୍ଷତିକାରକ ?

କୋଲକାତା: ଯୁବପିଢିଙ୍କ ଉପରେ ପଡୁଥିବା କୁପ୍ରଭାବକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ହୁକ୍କା ବାର୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର। କୋଲକାତାର ମେୟର ଫିରହଦ ହକିମ ଏହି ଘୋଷଣା କରିବା ସହିତ ବାର୍ ଏବଂ କ୍ଲବ୍ ମାନଙ୍କୁ ସବୁ କାର୍

3 Dec 2022 6:58 pm
ଭାରତରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଔଷଧ ପାଇଁ ବାର୍ କୋଡ୍ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କଲେ ସରକାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଔଷଧରେ ବାର୍ କୋଡ୍ ରହିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିଛନ୍ତି ସରକାର। ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଔଷଧ ଉପରେ ବାରକୋଡ୍ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଏଚ୍‌୨ କୁ

3 Dec 2022 6:21 pm
OYOର ବଡ଼ ଘୋଷଣା; ଚାଲି ଯାଇପାରେ ୬୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଚାକିରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ: ଆର୍ଥିକ ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା ପାଇଁ ଓୟୋ ତରଫରୁ ମିଳିଛି ବଡ଼ ସୂଚନା । କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ ଦିଆ ଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ୬୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଚାକିରୀ ଛାଡ଼ିବାକୁ ପଡ଼ିବ । କମ୍ପାନୀ ଅନୁସାରେ କେତେକ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟକୁ ମଧ୍ୟ ବନ୍

3 Dec 2022 5:42 pm
ରାଜଧାନୀରେ ଖୋଲିବ ସିଭିଲ ସର୍ଭିସ୍ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କେନ୍ଦ୍ର: ଜମି ଯୋଗାଇଦେବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର, ୨ ଶହ ପିଲାଙ୍କୁ ମାଗଣା

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ରାଜ୍ୟର ସିଭିଲ୍ ସର୍ଭିସ ଆଶାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର । ରାଜ୍ୟରେ ଖୋଲିବ ସିଭିଲ୍ ସର୍ଭିସ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କେନ୍ଦ୍ର । ଏଥିପାଇଁ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୨ ଏକର ଜମି ଯୋଗାଇ ଦେବେ । ଦେଶ

3 Dec 2022 5:38 pm
ବାଂଲାଦେଶ ସିରିଜ ହେବ ଶେଷ ସୁଯୋଗ, ଫେଲ୍ ମାରିଲେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ଋଷଭଙ୍କ ଛୁଟି

ନୂଅଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ବାଂଲାଦେଶ ଗସ୍ତରେ ରହିଛି । ଏହି ଗସ୍ତରେ ଭାରତ ତିନି ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ । ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ଏହି ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ଡିସେମ୍ବର

3 Dec 2022 5:29 pm