ଜଗତସିଂହପୁର : ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଜଗତସିଂହପୁର,୨୦/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲା ଅଦାଲତ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ୩ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ଲୋକଅଦାଲତ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରାଜଜ୍ ତଥା ଜିଲ୍ଲା ଆଇନସେବା ପ୍ରାଧିକରଣର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆନନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରାଙ୍କ ତତ

20 Sep 2021 8:41 am
ଟୁ୍ୟସନ୍ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଡ୍ରେନ୍ ରେ ଭାସିଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିବା ଛାତ୍ର ଙ୍କ ଏଯାଏ ମିଳିନି ପତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୦/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଗତକାଲି ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ଟ୍ୟୁସନ୍ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଡ୍ରେନ୍ ରେ ଭାସିଯାଇଛନ୍ତି । ଶିରିପୁର ଶତାଦ୍ଧୀନଗର ବ୍ୟାଙ୍କ କଲୋନୀ

20 Sep 2021 8:22 am
ଏକାଧିକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବ ଓଡିଶା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୦/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବେଙ୍ଗାପସାଗର ରେ ଏକାଧିକ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସୃଷ୍ଟି ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳ ରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ଶିକ୍ଷା ଓ

20 Sep 2021 7:55 am
ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ କୁରଜଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ, ଆଦିବାସୀ ସାହି ଜଳବନ୍ଦୀ ଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବୁଝିଲେ ତେଜେଶ୍ୱର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ କୁରଜଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ, ଆଦିବାସୀ ସାହି ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ନହୋଇ ପାରୁଥିବାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଣି ଘେରରେ, ଗାଁର ପ୍ରାୟ ୧୫ ରୁ ଅଧିକ ପରିବାର ଜଳବନ୍ଦୀ, ଘରେ ଘରେ ପାଣି, କଚ୍ଚା

19 Sep 2021 9:48 pm
ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଚାଟରା ଚକଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ, ଫକିରାବାଦ ଗ୍ରାମ ଜଳବନ୍ଦୀ ଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବୁଝିଲେ ତେଜେଶ୍ୱର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଚାଟରା ଚକଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ, ଫକିରାବାଦ ଗ୍ରାମର ଜେନା ସାହି ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ନହୋଇ ପାରୁଥିବାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଣି ଘେରରେ । ଗାଁର ପ୍ରାୟ ୫୦ ପରିବାର ଜଳ

19 Sep 2021 9:28 pm
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର +୩ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶିତ,ପାସହାର ୯୮.୫ପ୍ରତିଶତ,ରାହୁଲ ଶତପଥୀ କଲେଜ ଟପ୍ପର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର +୩ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ରବିବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଏଥିରେ +୩ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ସମ୍ମାନ ଛାତ୍ର ରାହୁଲ ଶତପଥୀ କଲେଜ ଟପ୍ପର ହୋଇ

19 Sep 2021 8:49 pm
ଅସହାୟଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଲା ମହାକାଳପଡା ବିକାଶ ମଂଚ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କେୟାରବାଙ୍କ ଗ୍ରାମର ରଞ୍ଜନ ଦାସଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଛି ମହାକାଳପଡା ବିକାଶ ମଂଚ । ୫ବର୍ଷ ଧରି ପକ୍ଷାଘାତ ରୋଗ

19 Sep 2021 8:16 pm
ବିପଦ ଶଙ୍କୁଳ ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଂଟକୁ ବାଉଁଶ ଭରସା

ଗରଦପୁର, ୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବନ୍ତଳା ପଂଚାୟତସ୍ଥିତ ପଡ଼ା ରାଏସର ଗାଁ ରେ ଏକ ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଂଟ ବିପଦ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି । ଗ୍ରାମ ର ଛକ ଉପରେ ଥିବା ଏହି ଖୁଂଟ ଟି ରେ ୪ ଲାଇନ୍ ବିଦ୍ୟୁତ ତା

19 Sep 2021 8:02 pm
ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମର୍ୟ୍ୟାଦା ସହ ପଞ୍ଚଭୂତରେ ଲିନହେଲେ ସାରସ୍ୱତ ସାଧିକା  ଡ ମନୋରମା ମହାପାତ୍ର

କଟକ ସଦର, ୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ଗତ କାଲି ୮୭ ଵର୍ଷ ଵୟସରେ ପରଲୋକ ଗମନ କରିଥିଵା ଓଡ଼ିଶାର ଲଵ୍ଧପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ସାହିତ୍ୟିକା, ସାମ୍ବାଦିକା, ସମାଜସେବୀକା ତଥା ଦୈନିକ ସମାଜର ପୂର୍ବତନ କାର୍ୟ୍ୟକାରୀ ସଂପା

19 Sep 2021 7:56 pm
ଅନ୍ତହେଲା ୪ ଫୁଟିଆ ମୂର୍ତ୍ତି ଵିଵାଦ,ସରକାରଙ୍କ ଏସଓପି ମାନି ପୂଜା କରିଵାକୁ ଶେଷରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା କଟକ ଶାନ୍ତି କମିଟି

କଟକ ସଦର, ୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): କଟକ ଦଶହରାରେ ୪ ଫୁଟ ମୂର୍ତ୍ତି କୁ ନେଇ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଲାଗି ରହିଥିବା ଵିଵାଦର ଏକପ୍ରକାର ଅନ୍ତଘଟିଛି। ଆଜି ରବିବାର ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କଟକ ଶାନ୍ତି କମିଟିର ଵୈଠକ ଅନୁଷ୍

19 Sep 2021 6:37 pm
ବିଷ୍ଣୁପ୍ରିୟା ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ରକ୍ତଦାନ ଶିଵିର,୪୬ ୟୁନିଟ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

କଟକ ସଦର, ୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): କଟକ ସଦର ଅନ୍ତର୍ଗତ କନ୍ଦରପୁର କଳାଵିହାର ସନ୍ନିକଟ ଉମାକାନ୍ତ ମଣ୍ଡପ ଠାରେ ବିଷ୍ଣୁପ୍ରିୟା ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ସରସ୍ଵତୀ କଳା ପରିଷଦ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଆଜି ରଵିଵ

19 Sep 2021 6:29 pm
ଯୁବଶକ୍ତି ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ରେ ୧୦୧ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗୃହୀତ

ପରଜଙ୍ଗ୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜି “ଯୁବଶକ୍ତି” ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ ଢେଙ୍କାନାଳ ପକ୍ଷରୁ ସରାଙ୍ଗ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ଅନନ୍ତ ଶୟନ ହାଇସ୍କୁଲ ଠାରେ ଯୁବଶକ୍ତି ର ଅଧକ୍ଷ ହିମାଂଶୁ ଭୂଷଣ ବାରିକ ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠ

19 Sep 2021 6:05 pm
ଖୋଲା ଡ଼୍ରେନ୍ ପାଣିରେ ଭାସିଯାଇଛନ୍ତି ଜଣେ ଶିଶୁ –ଅଗ୍ନୀଶମ ବାହିନୀ ର ଖୋଜାଖୋଜି ଜାରି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଟ୍ୟୁସନ୍ ରୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ ସିରିପୁର ଶତାବ୍ଦିନଗର ବ୍ୟାଙ୍କ କଲୋନୀର ୧୮ ବର୍ଷର ନାବାଳକ ଜ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶ ବେହେରା ଖୋଲା ଡ଼୍ରେନ୍ ପାଣିରେ ଭାସିଯାଇଛନ୍ତି । ପ୍ରାୟ ଅପରାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୨ ଟ

19 Sep 2021 5:03 pm
ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ରେ ୬୨୩ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ –୯୫ ଜଣ ଶିଶୁ ଆକ୍ରାନ୍ତ –୭ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ସୁଚେତା ଦେବତା)- ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ରେ ୬୨୩ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩୬୨ ଜଣ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ରୁ ଚିହ୍ନଟ ହ

19 Sep 2021 3:56 pm
ଇଣ୍ଡିଆବୁକ ଅଫ ରେକର୍ଡରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ଅଭ୍ନିଅନ୍ୱେଶା

ଭୁବନ,୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ୧୪ ତାରିଖରେ ଇଣ୍ଡିଆ ବୁକ ଅଫ ରେକର୍ଡ ତରଫରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଅଭ୍ନି ଅନ୍ୱେଶା । ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ବକ୍ସିଜଗବନ୍ଧୁ ଇଂଲିସ ମି

19 Sep 2021 3:30 pm
ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ପାଟରା ସମିତି, ପାଟଵୈଶ୍ୟ ମହାସଭାର ଆସନ୍ତା ମହା ଅଧିବେଶନ ପାଇଁ ପୁରୀ ପାଟରା ଭକ୍ତ ନିବାସରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଵୈଠକ

ପୁରୀ/ କଟକ ସଦର, ୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ ବିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ପାଟରା ସମିତି,ପାଟ ଵୈଶ୍ୟ ମହାସଭାର ଆସନ୍ତା ୧୧୫ ତମ ମହାଅଧିଵେଶନ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ( ସନନ୍ଦ) ଵୈଠକ ପୁରୀ ପାଟରା ଭକ୍ତ ନିଵାସରେ ଆଜି ରଵିଵାର ଭାର

19 Sep 2021 2:54 pm
ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କ ଭୁବନ ଗସ୍ତ,ଭବ୍ୟ ସ୍ୱାଗତ , ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଭୁବନ ୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସରୋଜ କୁମାର ସେଠୀ ଶନିବାର ଦିନିକିଆ ଭୁବନ ଗସ୍ତରେ ଆସି ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ । ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ସେଠ

19 Sep 2021 12:19 pm
ଆଜି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାରେ ୧୦ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାରେ ୧୦ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଜିଲା ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଡ଼େରାବିଶି ଓ ରାଜକନିକା

19 Sep 2021 11:40 am
ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ବେଳାଭୂମି ସଫେଇ ଅଭିଯାନ

ପାରାଦୀପ ୧୯/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟ-୭ ପାରାଦୀପ ପକ୍ଷରୁ ବେଳାଭୂମି ସଫେଇ ଅଭିଯାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସ୍ୱଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏହି ଅଭିଯାନ ର ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ୱଛତା ହିଁ ସ

19 Sep 2021 11:28 am
ଓସା ରାଜ୍ୟ ଆବାହକଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମିଥ୍ୟା ମାମଲାର ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୮/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଓଡିଶା ସୂଚନା ଅଧିକାର ଅଭିଯାନ ଜିଲ୍ଲା ଶାଖା, ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମଧ୍ୟବିତ ପରିବାର ମହାସଂଘ, କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସେବା ସମିତି, ଭାରତୀୟ ମାନବଧିକାର ପରିଷଦ ଓ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ବିକାଶ ସାମ

18 Sep 2021 10:18 pm
ପରିବେଶ ସଚେତନତା କର୍ମଶାଳା –ବୃକ୍ଷକୁ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସଚେତନତା ବାର୍ତା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୮/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଳାବୁଦା ପଂଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପରିବେଶ ସଚେତନତା କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଗୋପବନ୍ଧୁ ମିଶ୍ରଙ୍

18 Sep 2021 10:11 pm
ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକା ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ କଟକ ଵଡ ମେଡିକାଲରେ ପରଲୋକ

କଟକ ସଦର, ୧୮/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ ଵିଷ୍ଣୁ ଵେହେରା): ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକା, ଗାଳ୍ପିକା, ପ୍ରାବନ୍ଧିକା, ସାମ୍ବାଦିକା ତଥା ଦୈନିକ ସମାଜ ର ପୂର୍ବତନ କାର୍ୟ୍ୟକାରୀ ସଂପାଦିକା ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ର ଆଜି ଶନିଵାର ଅପରାହ୍

18 Sep 2021 9:36 pm
ନେମାଳ ମାଲିଗାଁ ପତିତପାବନ ଙ୍କ ସ୍ଵ ନକ୍ଷତ୍ର ଉତ୍ସବ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି,୧୮/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡିଶା ସମାଚାର /ଅଭୟ ଜେନା)-ସ୍ଥାନୀୟ ନେମାଳ ପଦ୍ମବନ ସ୍ଥିତ ମାଲିଗାଁ ଗ୍ରାମର ପତିତପାବନ ଙ୍କ ଷଷ୍ଠ ବାର୍ଷିକ ସ୍ଵନକ୍ଷତ୍ର ଉତ୍ସବ ପବିତ୍ର ସୁନିଆଁ ଦିନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ନୀ

18 Sep 2021 9:29 pm
ବିଧାୟକଙ୍କ ଛପଡ଼ା ପଂଚାୟତ ପରିଦର୍ଶନ ଓ ରିଲିଫ ବଂଟନ 

ତାରପୁର, ୧୮/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ବର୍ଷାରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଛପଡ଼ା ଓ ଏରଡ଼ଙ୍ଗା ପଂଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ ସହିତ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ରିଲିଫ ବଂଟନ କରିଛନ୍ତି ତିର୍ତୋଲ ବିଧାୟକ ବି

18 Sep 2021 9:20 pm
ନିର୍ମାଣ ର ଦୁଇ ମାସ ଗଲାନି ଭୁଷୁଡ଼ିଲା ତାଳଦଣ୍ଡା କେନାଲ ର ଗାର୍ଡ଼ ୱାଲ 

ତାରପୁର, ୧୮/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ନିର୍ମାଣର ଦୁଇ ମାସ ପୁରିନି ଭୁଷୁଡିପଡ଼ିିଲା ତାଳଦଣ୍ଡା କେନାଲ ର ଗାର୍ଡ଼ ୱାଲ । ଏପରି ଘଟଣା ହୋଇଛି ମହାନଦୀ ଦକ୍ଷିଣ ପାଶ୍ୱର୍ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ମଣିଜଙ୍ଗା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଜଇପୁର କନିଷ

18 Sep 2021 9:05 pm
 ସ୍ୱଛ ଭାରତ ମିଶନ ଫେଜ୍ ୨  ସଚେତନତା ଶିବିର 

ତାରପୁର, ୧୮/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲା ଜଳ ପରିମଳ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱଛ ଭାରତ ମିଶନ ଫେଜ ୨ ସଚେତନତା ଶିବିର ରଘୁନାଥପୁର ବ୍ଲକ୍ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି । ଜିଲା ସଂଯୋଜିକା ତପସ୍ୱିନୀ ଚୌଧୁରୀ

18 Sep 2021 9:04 pm
ଜଳମଗ୍ନ ଅଂଚଳ ପରିଦର୍ଶନ କଲା କଂଗ୍ରେସ  –ଜିରାଳ ଠାରେ ସ୍ଲୁଇସ ଗେଟ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଦାବି

ଗରଦପୁର, ୧୮/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ ର ହଜାର ହଜାର ହେକ୍ଟର ଧାନ ଜମି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇ ପଡ଼ିଛି । ପାଣି ନିସ୍କାସନ ନହୋଇପାରିବାରୁ ଚାଷୀଙ୍କ ଭାତ ହାଣ୍ଡି ଉଜୁଡ଼ି ଯିବାକୁ ବସିଛି । ଫଳରେ ଚାଷୀମାନେ ନୀର

18 Sep 2021 8:51 pm
ଜଳବନ୍ଦି ବିପନ୍ନ ଙ୍କୁ ସହାୟତା 

ଗରଦପୁର, ୧୮/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ହୁରାସାହି ଗ୍ରାମର ଦଳିତ ବସ୍ତିର ଲୋକମାନେ ବନ୍ୟାଜଳ ଓ ବର୍ଷାଜଳ ରେ ଘେରାବନ୍ଦି ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି । ଏହି ଦଳିତ ବସ୍ତିର ପରିବାରମାନେ ଜଳବନ୍ଦି ଭାବେ ଦୁର୍ଦଶାରେ

18 Sep 2021 8:49 pm
ପାଟକୁରା ଥାନାରେ ନୂତନ ଆଇଆଇସି ଙ୍କ ଯୋଗଦାନ

ଗରଦପୁର, ୧୮/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପାଟକୁରା ଥାନାରେ ନୂତନ ଆଇଆଇସି ଭାବେ ସରୋଜକୁମାର ସାହୁ ଯୋଗଦାନ କରିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବତନ ଆଇଆଇସି ସୁଜିତ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଙ୍କ ଠାରୁ ଶ୍ରୀ ସାହୁ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀ ସାହ

18 Sep 2021 8:42 pm
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ସମୂହ ଦୀପଦାନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ୭୧ତମ ଜନ୍ମଦିନ ଅବସରରେ ତାଙ୍କ ନିରାମୟ ଜୀବନ କାମନାକରି ତୁଳସୀକ୍ଷେତ୍ରାଧିପତି ଶ୍ରୀ ସିଦ୍ଧ ବଳଦେବଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ସମୂହ ଦୀପଦାନ କରାଯ

17 Sep 2021 9:40 pm
ସମୁଦ୍ର ଲହଡି ରେ ଭାସିଯାଇ ଯୁବକ ମୃତ- ଲାଇଫ ଗାର୍ଡ ନଥିବାରୁ ଘଟୁଛି ଏହି ଭଳି ଘଟଣା 

ପାରାଦୀପ ୧୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପାରାଦୀପ ଲାଇଟ୍ ହାଉସ୍ ନିକଟସ୍ଥ ସମୁ୍ଦ୍ର ରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ବୁଡିଯାଇ ଜଣେ ଯୁବକ ର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଘଟଣା ରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ପବିତ୍ର ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ଉପଲକ୍ଷେ ପାରାଦୀ

17 Sep 2021 9:34 pm
ପାରାଦୀପରେ ନିଡାମ୍ବର ଭାବେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ପାଳିତ

ପାରାଦୀପ ୧୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବନ୍ଦର ଓ ଶିଳ୍ପ ସହର ପାରାଦୀପରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ନିଡାମ୍ବର ଭାବେ କୋଭିଡ ନିୟମ ପାଳନ ପୂର୍ବକ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ଶିଳ୍ପ ସଂସ୍ଥା, ଶ୍ରମିକ ସଂ

17 Sep 2021 9:32 pm
ଇଫକୋରେ ‘ବିଶ୍ୱ ଓଜନ ଦିବସ’ ପାଳିତ

ପାରାଦୀପ ୧୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଇଫକୋ ପାରାଦୀପ ୟୁନିଟ ପରିସରରେ ବିଶ୍ୱ ଓଜନ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଦିବସର ମହତ୍ୱକୁ ଦର୍ଶାଇ କାରାଖାନା ପରିସରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସଚେତନତା ମୁଳକ ବ୍ୟାନର ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲ

17 Sep 2021 9:28 pm
ଅଧା ମାହାଙ୍ଗା ଉବୁଟୁବୁ, ସହାୟତା ପାଇଁ ତହସିଲ ସାମ୍ନାରେ ବିପନ୍ନ ପରିବାର

ମାହାଙ୍ଗା, ୧୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ ଅଭୟ ଜେନା )- ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ବିରୂପା, ମଇଜରା, ଗୋବରୀ ଏବଂ ଶୁକୁ ନଦୀରେ ଜଳସ୍ତରବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ମାହାଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ଅଂଚଳରେ ଥିବା ଶହଶହ ଗାଁ ରେ ପାଣି ପଶିଛି । ୨୪ ପଂଚାୟତ ର ୬୭ ରାଜସ

17 Sep 2021 9:17 pm
ଗୋଚର ଜମିରେ ମେଗା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ପଂଚାୟତବାସୀଙ୍କ ବିରୋଧ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଧୁଶାସନ ଗ୍ରାମପଂଚାୟତରେ ଗୋଚର ଏବଂ ଜଙ୍ଗଲ କିଷମ ଜମିରେ ଏକ ମେଗା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣକୁ ବିରୋଧ କରି ପଂଚାୟତବାସୀ ଜିଲ

17 Sep 2021 8:47 pm
ପୁଅର ବାପ ମାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ : ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ବୃଦ୍ଧ ବାପା ଓ ମାଙ୍କୁ ପୁଅ ନାନାଦି ହଇରାଣ କରିବା ସହ ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଇଥିବା ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ରାଜନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓସ୍ତିଆ ଗ୍

17 Sep 2021 8:41 pm
କଟକ: ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ମାମଲା,ସରକାରଙ୍କ କଟକଣାକୁ କାଏମ ରଖି ମାମଲା ଖାରଜ କଲେ ହାଇକୋର୍ଟ

କଟକ ସଦର , ୧୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ଵିଷ୍ଣୁ ଵେହେରା): କିଛି ଦିନ ହେଲା କଟକରେ ଲାଗିରହିଥିବା ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଦଶହରା ଦୂର୍ଗା ମୂର୍ତ୍ତି ଵିଵାଦର ଆଜି ପରିସମାପ୍ତି ଘଟିଛି। ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ୯ ରେ ସରକାରଙ୍କ କଟକଣାର ପୁନଃ ବିଚାର କର

17 Sep 2021 6:34 pm
ଆଜି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାରେ ୯ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାରେ ୯ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଜିଲା ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଡ଼େରାବିଶ,ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡା

17 Sep 2021 12:54 pm
ଶରତ ରେ କାଶତଣ୍ଡୀ ର ଧବଳ ଚାଦର ରେ ବିମଣ୍ଡିତ ଧରଣୀ  ରାଣୀ

ସାଲେପୁର,୧୭/୦୯/୨୦୨୧( ଓଡିଶା ସମାଚାର/ ଅଭୟ ଜେନା ) -ନିର୍ମଳ ଆକାଶରେ ଭସା ବାଦଲର ଛାୟା ରେ ନାଚି ନାଚି, ଶରତ ଋତୁ ସାଙ୍ଗରେ, ଶାରଦୀୟସମ୍ଭାର ନେଇଆସେ ପାର୍ବଣ । ମା ଦଶଭୁଜା ଦୁର୍ଗା ଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ ଓ ଧରିତ୍ରୀ ମାତା ର ବକ୍

17 Sep 2021 12:22 pm
ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ରେ ୬୨୮ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ –୯୬ ଜଣ ଶିଶୁ ସଂକ୍ରମିତ – ୪ ଜଣ ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ସୁଚେତା ଦେବତା)- ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ରେ ୬୨୮ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩୬୭ ଜଣ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ରୁ ଚିହ୍ନଟ ହ

17 Sep 2021 11:56 am
ତହସିଲ୍ ଅଫିସ୍ ଓ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟାଳୟ ୨ ଦିନ ପାଇଁ ସିଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବାରମ୍ବାର ତହସିଲ୍ ଅଫିସ୍ ଓ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟାଳୟ ରୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଥିବାରୁ ଏହି ଦୁଇ ଅଫିସକୁ ବିଏମ୍ସି ସିଲ୍ କରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ତହସିଲ ଅଫିସର ୩ ଜଣ ଓ ଉପ

17 Sep 2021 11:21 am
କଟକ ଵଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଆଉ ଜଣେ ଏକମୋ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

କଟକ ସଦର , ୧୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ ବିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): କଟକ ଵଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ୪ ଜଣ ଏକମୋ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ରୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ କିଛି ଦିନ ତଳେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ

17 Sep 2021 11:05 am
ଭିନ୍ନବନ୍ୟା-ନୀତି –ମାୟାଧର ନାୟକ

ବର୍ଷା ଅପେକ୍ଷାରେ ବାଉଳୀଚାଉଳୀ ହେଉହେଉ ଅଚାନକ ଲଘୁଚାପ ସୃଷ୍ଟିହୋଇ ଚାରିପାଂଚଦିନ ଅସରା ଅସରା ମେଘ ବର୍ଷିଗଲେ ଅଜଗର ଗର୍ଭ ପରି ଫୁଲିଉଠେ ଓଡିଶାର ନଈନାଳ … ପାଣିଚାପାର ଫୁକ୍ାରରେ ଫିଟିଯାଏ ହୀରାକୁଦ ବନ୍ଧର ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟି

17 Sep 2021 7:01 am
ଭାଷାପ୍ରେମୀ, ସମାଜସେବୀ ଶ୍ରୀ ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ମାହୁନ୍ତଙ୍କ ସ୍ମରଣେ…ତୁଷାରକାନ୍ତ

ଆମ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି ‘ଉତ୍ସବେ ବ୍ୟସନେ ଚୈବ, ଦୁର୍ଭିକ୍ଷେ ରାଷ୍ଟ୍ର ବିପ୍ଲବେ, ରାଜଦ୍ୱାରେ ଶ୍ମସାନେ ଚ ଯ ତିଷ୍ଠତି ସ ବାନ୍ଧବଃ’ ଅର୍ଥାତ୍ ଯିଏ କେବଳ ଭଲ ସମୟରେ ନୁହେଁ, ଦୁର୍ଭିକ୍ଷ/ଦଙ୍ଗା/ଯୁଦ୍ଧ/ରାଜଦରବାରରେ ବିଚାର ବେ

17 Sep 2021 6:58 am
   ‘ରାଜଗୁରୁ’ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ପୋଷ୍ଟର ଓ ଟିଜର ଉନ୍ମୋଚିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ସମାଜସେବୀ ଅଭିନେତା ତଥା କର ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଚନ୍ଦନ କରଙ୍କ ଜନ୍ମଦିବସ ଅବସରରେ ତାଙ୍କ ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିର୍ତ “ରାଜଗୁରୁ’ର ପୋଷ୍ଟର ଓ ଟିଜର ସତ୍ୟଭାମା ଦେବୀ ମୂକ ବଧି

17 Sep 2021 6:55 am
ସଂଯୁକ୍ତ କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଡ଼ାକରାରେ ୨୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଭାରତ ବନ୍ଦକୁ  ସିପିଆଇ (ଏମ୍-ଏଲ୍) ଲିବରେସନର ସମର୍ଥନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସଂଯୁକ୍ତ କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ୨୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବରକୁ ଭାରତ ବନ୍ଦର ଡ଼ାକରା ଦେଇଛି । ଯାହାକୁ ସିପିଆଇ (ଏମ୍-ଏଲ୍) ଲିବରେସନ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ଜ୍ଞାପନ କରୁଛି । କେନ୍ଦ୍ରର ତିନି କଳା କୃଷି ଆଇନ୍,

17 Sep 2021 6:52 am
BREAKING NEWS : କନ୍ଧମାଳରେ ଗୁଳି ଫୁଟିଲା : ଘରେ ପଶି ଗୁଳି କରି ବ୍ୟବସାୟୀ କୁ ହତ୍ୟା : ତଦନ୍ତ ଅବ୍ୟାହତ 

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୧୬/୦୯ /୨୧ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନା ରେବିଙ୍ଗିଆ ଗ୍ରାମରେ ଆଜି ରାତି ୮ଟା ସମୟରେ ନବଘନ ସାହୁ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଙ୍କ ଘରେ ପଶି ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା ହୋଇଥିବା ଖ

17 Sep 2021 1:20 am
ଶନିବାର ସଂଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଶନିବାର ସଂଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ବନ୍ୟା ଦେଖାଦେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ଛତିଶଗଡ଼ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଫଳରେ ଡ୍ୟାମ୍ର ୨୮ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲାଯା

16 Sep 2021 10:19 pm
ମହାନବୀ ପାଣିରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବ୍ଲକର ହଜାର ହଜାର ହେକ୍ଟର ଚାଷ ଜମି ପାଣି ଘେରରେ

ନିରାକାରପୁର, ୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଲଘୁଚାପ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଉପର ମୁଣ୍ଡ ପାଣି ମହାନଦୀରେ ଆସି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଂଚାୟତରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଫଳରେ ଓରବରସିଂହ ପଂଚାୟତର ହରି

16 Sep 2021 9:47 pm
ଜେଇଇ ପରୀକ୍ଷା ରେ ପାରାଦୀପ ର ଆକାଶ ଙ୍କ ସଫଳତା

ପାରାଦୀପ ୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସଂପ୍ରତି ଜେଇଇ ମେନ୍ ପରୀକ୍ଷା ର ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ପାରାଦୀପ ର ଆକାଶ କୁମାର ବିଶ୍ୱାଳ ୯୯.୮୨ ପ୍ରତିଶତ ମାର୍କ ରଖି ସଫଳତା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ପାରାଦୀପ ମେରାଇନ୍ ବିଭାଗ ରେ ସର୍ଭେୟ

16 Sep 2021 9:16 pm
ପାରାଦୀପ ରେ କୋଇଲା ପୁନଃ ପରିବହନ ପାଇଁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ବୈଠକ

ପାରାଦୀପ ୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦର ରେ ମୁଖ୍ୟ ପଣ୍ୟ କାରବା ମଧ୍ୟ ରେ ବିଭିନ୍ନ କିସମର କୋଇଲା ଅନ୍ୟତମ । ଓଡିଶାର ବିଭିନ୍ନ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଓ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ନିଜର ଚାହିଦା ଅନୁଯାୟୀ ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦର ମା

16 Sep 2021 9:14 pm
ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦର ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱଛତା ପକ୍ଷ ର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ପାରାଦୀପ ୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜାଦି କି ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ ଅବସର ରେ ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦର ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱଛତା ପକ୍ଷ ର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହି ଅବସର ରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦର ପ୍ରଶାସନିକ ଭବନ ପରିସର ରେ ବନ୍ଦର ଉପ

16 Sep 2021 9:12 pm
ସରକାରୀ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ତ୍ୱରିତ ପଦକ୍ଷେପ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସରକାରୀ ନିୟମ ଓ ଚାକିରୀ ସର୍ତାବଳୀକୁ ଖିଲାପ କରି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ରାଜକନିକା ବ୍ଲକ ଅଧିନସ୍ତ ଓଳାଭର ନୋଡାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ କର୍ମଚାରୀ ଶ୍ରୀନିବାସ ଓଝା

16 Sep 2021 8:53 pm
ବିଶ୍ଵମାତା ଆଦିଶକ୍ତି ଆଶ୍ରମ ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ବାବା ଶ୍ରୀ କର୍ଣଙ୍କ ପରଲୋକ

ସାଲେପୁର, ୧୬/୦୯/୨୦୨୧ (ଓଡିଶା ସମାଚାର /ଅଭୟ ଜେନା )-ସାଲେପୁର ବ୍ଲକ ମହଣ ପଂଚାୟତ ସ୍ଥିତ ବିଶ୍ଵମାତା ଆଦିଶକ୍ତି ଆଶ୍ରମ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ବାବା ଶ୍ରୀକର୍ଣ୍ଣ ବାରିକ ଙ୍କ ର ବୁଧବାର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି । ତାଙ୍କ ପରଲୋକ ଖବର ପାଇ ବହୁ

16 Sep 2021 8:34 pm
ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ସିଏନଜି ଚାଳିତ ଟ୍ରକ୍ ଉଦ୍ଘାଟିତ

କଟକ ସଦର(,୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ବିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ଓ ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସବୁମନ୍ତେ ଚିନ୍ତା କରାଯାଉଛି। ଏପରିକି ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟସରକାର ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଉଥିବା ବ

16 Sep 2021 8:22 pm
ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ପ୍ରସ୍ତୁତି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ମହାନଦୀର ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସଫଳ ମୁକାବିଲା ନିମନ୍ତେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ସଜାଗ ରହିଛି ବୋଲି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅମ୍ର

16 Sep 2021 7:52 pm
ତିର୍ତୋଲ ବିଧାୟକ  ଙ୍କ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅଂଚଳ ପରିଦର୍ଶନ 

ରଘୁନାଥପୁର, ୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଅଂଚଳକୁ ଆଜି ବୁଲି ଦେଖିଛନ୍ତି ତିର୍ତୋଲ ବିଧାୟକ ବିଜୟ ଶଙ୍କର ଦାସ ଓ ରଘୁନାଥପୁର ବ୍ଲକ୍ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସ୍ୱପ୍ନା ସରିତା ବଳ । ଏହି

16 Sep 2021 7:38 pm
କଟକ: ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ମାମଲା,କାଲି ଆସିଵ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ

କଟକ ସଦର, ୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା) – ଗୋଟିଏ ପଟେ କଟକର ଶହ ଶହ ଵର୍ଷର ପ୍ରାଚୀନ ପରମ୍ପରା ସହିତ କଟିକିଆଙ୍କ ସ୍ୱ।ଭିମାନ ଅନ୍ୟପଟେ ସରକାରଙ୍କ ବଳବତ୍ତର କୋଭିଡ୍ କଟକଣାକୁ ନେଇ ଵିଵାଦ ଥମିଵାର ନାଁ ନନେଉଥିଵା

16 Sep 2021 6:26 pm
ସିପିଆଇ(ଏମ) ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା,୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭାରତର କମୁ୍ୟନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି(ମାର୍କସିଷ୍ଟ) କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ(ପ୍ରଶାସନ) ବସନ୍ତ କୁମାର ରାଉତଙ୍କୁ ଏକ ୧୭ଦଫା

16 Sep 2021 6:20 pm
ପରିବେଶ ସଚେତନା ଓ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମ

କଟକ, ୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଓଡିଶା ଏନଭାୟାର୍ମେଣ୍ଟାଲ ସୋସାଇଟି ଭୁବନେଶ୍ୱର ପକ୍ଷରୁ କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକ ଶିର୍ଲୋ ବରହମପୁର ସ୍ଥିତ ମା ଉତ୍ପଳାକ୍ଷୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଏକ ଚାରା ବଣ୍ଟନ,ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ

16 Sep 2021 6:04 pm
ଆଇଟିଆର ତଥ୍ୟ ଲିକ୍ ମାମଲା ର ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଏନଆଇଏ ର ଟିମ୍ ବାଲେଶ୍ୱର ରେ

ବାଲେଶ୍ୱର, ୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବାଲେଶ୍ୱରର ଚାନ୍ଦିପୁର ସ୍ଥିତ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବିଭାଗ ଅଧୀନ ଆଇଟିଆରର ତଥ୍ୟ ଲିକ୍ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯା

16 Sep 2021 5:29 pm
ଆଜି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାରେ ମୋଟ୍ ୧୦ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାରେ ମୋଟ୍ ୧୦ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଜିଲା ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବ୍ଲକ

16 Sep 2021 4:16 pm
ଆଇଟିଆରର ତଥ୍ୟ ଲିକ୍ ମାମଲାରେ ଆଉ ଜଣେ ଗିରଫ

ବାଲେଶ୍ୱର, ୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବାଲେଶ୍ୱରର ଚାନ୍ଦିପୁର ସ୍ଥିତ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବିଭାଗ ଅଧୀନ ଆଇଟିଆରର ତଥ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଲିକ୍ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଆଉ ଜଣେ ଗିରଫ । ଏହାକୁ ମିଶାଇ ଗ

16 Sep 2021 4:05 pm
ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ରେ ୫୮୦ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ –୭୭ ଜଣ ଶିଶୁ ସଂକ୍ରମିତ –୪ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର / ସୁଚେତା ଦେବତା)- ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ରେ ୫୮୦ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩୩୬ ଜଣ ସଙ୍ଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୨୪୪ ଜଣ ସ୍ଥା

16 Sep 2021 3:25 pm
ରେଳ ଫାଟକ ପଡିବା ଯୋଗୁଁ ଉଭୟ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଘଂଟା ଘଂଟା ଧରି ଅଟକିଲା ଯାନବାହନ

ନିରାକାରପୁର, ୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ନିରାକାରପୁର ଗେଟବଜାରରେ ଥିବା ରେଳବାଇ ଲେବୁଲ କ୍ରସିଂ ଗେଟ ଟି ବୁଧବାର ଦିନ ଟ୍ରେନ ଆସିବାରୁ ବାରମ୍ବାର ପଡିଯିବା ହେତୁ ଉଭୟ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ପା୍ରୟ ଘଂଟା ଘଂଟା ଧରି

16 Sep 2021 8:04 am
 ବୁଧିବାମନଙ୍କ ପୂଜାର ଶେଷପାଳି

ନିରାକାରପୁର, ୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବୁଧିବାମନଙ୍କ ପୂଜାର ଶେଷ ପାଳିରେ ଘରେ ଘରେ ଧୁମଧାମରେ ପୂଜା କରାଯାଉଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ମହିଳାମାନେ ଉପବାସ ରହି ଏହି ପୂଜା କରି ବିଭିନ୍ନ ମନସ୍କାମନା ପାଇଁ ଠାକୁରଙ୍କୁ ଗୁହାର

16 Sep 2021 8:03 am
ଜଣେ ବାଇକ ଚୋର ଗିରଫ: ଦୁଇ ବାଇକ ଉଦ୍ଧାର

ନିରାକାରପୁର, ୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଜଙ୍କିଆ ଥାନା ପୋଲିସ ଆଇଆଇସି ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ଖୁଂଟିଆଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ଜଣେ ବାଇକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ ହୋଇଥିବାବେଳେ ତା ଠାରୁ ୨ଟି ବାଇକ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ

16 Sep 2021 7:58 am
ପାରାଦୀପ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟମୁକ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଷ୍ଟଡି ସେଂଟର ଉଦଘାଟିତ

ପାରାଦୀପ,୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପାରାଦୀପ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟମୁକ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଷ୍ଟଡି ସେଂଟର ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟମୁକ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳ

16 Sep 2021 7:34 am
ବିପଦ ସମୟରେ ଅସହାୟଙ୍କୁ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢାଇଲା ଇଫକୋ

ପାରାଦୀପ,୧୬/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଚାରିଦିନ ବ୍ୟାପି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ପାରାଦୀପ ବିଭିନ୍ନ ତଳିଆ ବସ୍ତି ଅଂଚଳରେ ପାଣି ପଶି ଲୋକମାନେ ଏକ ପ୍ରକାର ଜଳବନ୍ଦୀ ଭାବେ ରହିଥିବା ବେଳେ, ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ସରକର

16 Sep 2021 7:33 am
ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା ଆଗରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ଼

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉପକଂଠ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା ଆଗରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛୁରା ମାଡ଼ ହୋଇଛି । ଏମ୍ସିଏଲ୍ଗଳିରେ ଦୁଇଜଣ ଦୁବୃର୍ତ୍ତ ଛୁରୀ ଏବଂ ହେଲ୍ମେଟ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା

15 Sep 2021 10:39 pm
ବିଜୁ ମହିଳା ଜନତା ଦଳ ଜିଲ୍ଲା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ –ଗାଁ ଗାଁ ରେ ନୀରବ ବିପ୍ଲବ –ସାମନାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି ମହିଳା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ମହିଳା ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ବୁଧବାର ଇଛାପୁରସ୍ଥିତ ଶ୍ୟାମକାଳୀ ମଣ୍ଡପରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜିଲ୍ଲା ସଭାନେତ୍ରୀ ରୋସନା ସାହୁଙ୍କ

15 Sep 2021 10:28 pm
ଚଳିତ ଶିକ୍ଷାବର୍ଷରୁ ବାଲିଗୁଡ଼ା ଆଦିବାସୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ଓଡ଼ିଶା ମୁକ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଠ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲିଲା 

ବାଲିଗୁଡା, ୧୫/୦୯.(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ସ୍ଥିତ ଆଦିବାସୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ଓଡ଼ିଶା ମୁକ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଠ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲିଛି।ଏଥିରେ ସଂଯୋଜକ ଭାବେ ଓଡ଼ିଆ ବିଭା

15 Sep 2021 10:18 pm
ଫେରାର ଥିବା ଦୁଇ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀ ଗିରଫ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ୩ ବର୍ଷରୁ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ ସମୟ ଧରି ଫେରାର ଥିବା ଦୁଇ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଟାଉନ୍ ଥାନା ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ସୁଶାନ୍ତ ମଲ୍

15 Sep 2021 10:13 pm
ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ମହିଳା କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ଜାଲିଆତି ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଦେଠିଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଜାଲିଆତିରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ(ପ୍ରଶାସନ)ଙ୍କ ଷ୍ଟେନୋଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତି ଘଟଣାରେ ତଦନ୍ତ କ

15 Sep 2021 10:09 pm
ମାହାଙ୍ଗା : କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ ଦାବି ରେ  ରାସ୍ତା ଅବରୋଧକରି ପ୍ରତିବାଦ 

ମାହାଙ୍ଗା, ୧୫/୦୯/୨୦୨୧ (ଓଡିଶା ସମାଚାର /ଅଭୟ ଜେନା )- କଟକ ଜିଲ୍ଲା ମାହାଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ଜଳେଶ୍ୱରପୁର ପଂଚାୟତ ର ଗଙ୍ଗପୁରା, କାହ୍ନପୁର ଓ ଜଳେଶ୍ୱରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ବର୍ଷା ରେ ଉବୁଟୁବୁ ହେଉଥିବାସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଅନେକ ମାଟି

15 Sep 2021 10:02 pm
ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣବର୍ଷାରେ ଭୁବନ ବ୍ଲକର ୭୨ ଟି ଗ୍ରାମର ୨୧୪୫ ଜଣ ପ୍ରଭାବିତ

ଭୁବନ୧୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଗତ ୧୨ ତାରିଖ ଠାରୁ ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ହେବାଯୋଗୁ ଭୁବନ ବ୍ଲକର ୧୮ ଟି ପଂଚାୟତ ୭୨ ଟିଗ୍ରାମ ୨୧୬ ଟିୱାର୍ଡ ର ୨୧୪୫ ଜନସାଧାରଣ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ଲୋକଙ୍କୁ ବ୍ଲକ

15 Sep 2021 8:05 pm
ଡାଲି ଜାତୀୟ ବିହନ ବିଶୋଧନ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ 

ବାଲିଗୁଡା,୧୫/୦୯ /୨୧ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ କ. ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ କୃଷି ଜିଲା ଅଧିକାରୀ ଙ୍କ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିମନବାଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟ

15 Sep 2021 7:48 pm
କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିବା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ୭ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଅନୁକମ୍ପାମୂଳକ ରାଶି ପ୍ରଦାନ

ଗଞ୍ଜାମ, ୧୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଦିବଂଗତ ୭ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଆଜି ଅନୁକମ୍ପାମୂଳକ ରାଶି ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା

15 Sep 2021 5:18 pm
କଟକ : ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି ଦାଵିରେ କଟକର ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ସାମାଜିକ ସଂଗଠନର ଆମରଣ ଅନଶନ

କଟକ ସଦର, ୧୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା) : ସରକାର ଙ୍କ ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ କଟକ ପାର୍ଵଣ କଟକଣାର ପୁନଃ ବିଚାର କରିଵା ନିମନ୍ତେ କଟକ ପୁଅ ମୂଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରି ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର

15 Sep 2021 3:51 pm
ଆଜି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାରେ ମାତ୍ର ୩ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାରେ ମାତ୍ର ୩ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଜିଲା ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୁଚନା ଅନୁସାରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବ୍

15 Sep 2021 1:15 pm
ହୀରାକୁଦର ଜଳଭଣ୍ଡାରର ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲା –ଆଉ ୮ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବାକୁ ନିଷ୍ପତି

ସମ୍ବଲପୁର ୧୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଆଉ ୬ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲାଯାଇଛି । ଗତକାଲି ୬ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲାଯାଇଥିଲା । ଆଜି ସକାଳ ୧୦ ଟାରେ ଆଉ ୬ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲି

15 Sep 2021 12:47 pm
ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ରେ ୪୫୭ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ –୧୯୨ ଜଣ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମିତ –୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ 

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ସୁଚେତା ଦେବତା)- ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ରେ ୪୫୭ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୬୫ ଜଣ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ରୁ ଚିହ୍ନଟ ହ

15 Sep 2021 10:37 am
ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲାରେ ଚାନ୍ଦିପୁର ଆରଟିଆରରୁ ୪ ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ

ବାଲେଶ୍ୱର/କଟକ ସଦର, ୧୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା) : ଦେଶର ବାଲେଶ୍ଵର ଚାନ୍ଦିପୁର ସ୍ଥିତ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଗବେଷଣା ବିକାଶ ଅନୁଷ୍ଠାନ ( ଡିଆରଡିଓ) ର ଆରଟିଆରୁ ପୁଣି ତଥ୍ୟ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ୪ ଜଣ ଦେଶଦ୍ରୋହି ଵେଇମାନଙ

15 Sep 2021 10:24 am
ଚୈ।ଦ୍ୱ।ର ଜେଲରେ ଥିଵା ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଏମ୍ ଭି ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର

କଟକ ସଦର, ୧୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା) : ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇ ଚୌଦ୍ୱାର ଜେଲରେ ଥିବା ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ମଲ୍ଲ ଵିଜୟ ପ୍ରସାଦ( ଏମ୍ ଭି ପ୍ରସା

15 Sep 2021 9:41 am
ଦଶହରା ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ସାଂସଦ ଭର୍ତୃହରିଙ୍କ କଥା ସତ ହେଲା, କଟକିଆ ଗଲେ ହାଇକୋର୍ଟ

କଟକ ସଦର, ୧୫/୦୯/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା) : କଟକ ଦଶହରା ରେ ଦୂର୍ଗା ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା କୁ ନେଇ ଵିଵାଦ ଲାଗି ରହିଥିବା ବେଳେ କଟକ ବିଜେଡି ସାଂସଦ ଭର୍ତୃହରି ମହତାବଙ୍କ କଥା ଵାସ୍ତଵରେ ସତରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ସାଂ

15 Sep 2021 9:29 am