ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ହାଖାଥୋନ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଅପୂର୍ବ ସଫଳତା

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଜେନା)- ସାରା ଓଡିଶାରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ଦ୍ଵାରା ଆୟୋଜିତ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରିୟ ହାକାଥୋନ୍-୨୩ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍

6 Feb 2023 10:22 pm
ସିନେକି୍ରଟିକ୍ ର ‘ଲତା ନାଇଟ୍ -୨୦୨୩’

ଲତା ଥିଲେ ସଂଗୀତର କାଳଜୟୀ ସ୍ରଷ୍ଟା ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭାରତର ଅଗ୍ରଗଣ୍ୟା କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ, ସ୍ୱର ସାମ୍ରାଜ୍ଞୀ ଭାରତରତ୍ନ ଲତା ମେଙ୍ଗସକରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ମଣ୍ଡପ ଠାର

6 Feb 2023 10:14 pm
ଓଡ଼ିଶାକୁ ୨୦୪୦ ମସିହା ସୁଦ୍ଧା ବିଶ୍ୱର ସବୁଜ ରାଜଧାନୀରେ ପରିଣତ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଗ୍ରୀନଆର୍ମି କମାଣ୍ଡାମାନଙ୍କ ଶପଥ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବର୍ତମାନ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱର ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣ, ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତନ, ବିଶ୍ୱତାପନ ମୁଖ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇ ଠିଆ ହୋଇଛି । ଏହାଦ୍ୱାରା ଖୁବ୍ଶୀଘ୍ର ସମୁଦ୍ର ପତନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ବିଶ୍ୱର ଅନେକ ସମୁଦ

6 Feb 2023 9:51 pm
କବିତା ସଙ୍କଳନ ‘ବଉଳ ଦେଇଥା କାନ’ ଉନ୍ମୋଚିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସେନା ଅଧିକାରୀ ସୁବେଦାର ମେଜର ଭରତ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନାଙ୍କ ଚତୁର୍ଥ ପୁସ୍ତକ “ବଉଳ ଦେଇଥା କାନ” ୪୬ତମ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ କବିତା ପାଠ, ସଙ୍କଳନ ଲୋକାର୍ପଣ ଏବଂ ସାରସ୍ୱତ ସମାର

6 Feb 2023 9:42 pm
ଜିଲା ସ୍ତରୀୟ ମିଳିତ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିରରେ ୧୫୮ ଅଭିଯୋଗ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପୌରସଂସ୍ଥା ଟାଉନହଲରେ ଜିଲାପାଳ ଏବଂ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କ ମିଳିତ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜିଲାପାଳ ଅମ୍ରିତ ଋତୁରାଜଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅ

6 Feb 2023 9:36 pm
ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ପଶୁର୍ରାମ ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ପରଲୋକ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଇନ୍ଦୁପୁର ହାଇସ୍କୁଲ ପୁରାତନ ଛାତ୍ରସଂସଦର ଉପଦେଷ୍ଠା ତଥା ଧୂମାତ ଗ୍ରାମପଂଚାୟତର ନୂଆସାହି ଗ୍ରାମର ମୁରବୀ ଓ ବିଶିଷ୍ଟ ଶିକ୍ଷାବିତ, ସମାଜସେବୀ,

6 Feb 2023 9:34 pm
ମେଡିକାଲ ଆନ୍ଦୋଳନ ଦ୍ୱାଦଶ ଦିନରେ : ମନ୍ତ୍ରୀ କିଛି କହିଲେନି, ଆନ୍ଦୋଳନ ଆହୁରି ଦୁର୍ବାର ହେବ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ମେଡିକାଲ ଆନ୍ଦୋଳନ ଏକାଦଶ ଦିନରେ ପହଂଚିଛି । କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ପୁରୁଣା ମେଡିକାଲକୁ ସିଟି ହସପିଟାଲର ମାନ୍ୟତା ଦେବା ଦାବିରେ ଗତ ଜାନୁଆରୀମାସ ୧୭ତାରରେ ଅର୍ଭୁତପୂର

6 Feb 2023 8:28 pm
ଶିବ ସନ୍ଦେଶ ରଥ ଉଦଘାଟିତ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ଦୀପକ ପ୍ରଧାନ) : ଖୋରଧା ଜିଲ୍ଲା ଜଙ୍କିଆ ସ୍ଥିତ ପ୍ରଜାପତି ବ୍ରହ୍ମ କୁମାରୀ ଇଶ୍ଵରୀୟ ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଶିବ ସନ୍ଦେଶ ରଥ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ରଥ ଆସନ୍ତା ୧୮ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍

6 Feb 2023 8:07 pm
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗର ଜାତୀୟ ସମ୍ପାନ ଉଦଯାପିିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଏବଂ ଇଫକୋ, ସୃଷ୍ଟି ଏକାଡେମୀ, ଆଇ.ଏମ.ଆଇ.ଏସ.,ୟୁଏସବିଏମ, ଆଇ.ଏମ.ବି., ପି.ଜେ.ଗ୍ରୁପ ଅଫ ଇନଷ୍ଟିଟୁ୍ୟଟ, ଭି.କେ.

6 Feb 2023 7:58 pm
ଆଜାଦ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ବ ଭାରତୀୟ ସ୍ଥରର ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଂଟପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହରର ଫକିରାବାଦସ୍ଥିତ ସର୍ବପୁରାତନ ଆଜାଦ କ୍ଲବର ୭୫ବର୍ଷ ପୂର୍ତି ଅବସରରେ କ୍ଲବର ପୁରାତନ ଖେଳାଳୀ ସ୍ୱର୍ଗତଃ ଅବୁ ୱାହୀଦଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ସର୍ବ ଭାରତୀୟ

6 Feb 2023 7:55 pm
ବାଜିରାଉତ ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆତ୍ମରକ୍ଷା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ଭୁବନ ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନ ବାଜିରାଉତ ସ୍ମୃତି ଉଚ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ଆତ୍ମରକ୍ଷା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଜିତ କୁମାର ବେହେରା ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଛ

6 Feb 2023 7:43 pm
ଭୁବନ ତହସିଲରେ ଅଂଶୁମାନ ମହାପାତ୍ର ନୂତନ ତହସିଲଦାର ଭାବେ ଯୋଗଦେଲେ

ଭୁବନ ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଅଂଶୁମାନ ମହାପାତ୍ର ନୂତନ ତହସିଲଦାର ଭାବେ ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ମହାପାତ୍ର ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା କୋରକୁଣ୍ଡ

6 Feb 2023 7:38 pm
କନ୍ଦରପୁର ଡାକ୍ତରଖାନା ଅବହେଳାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ସିଡିଏମଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାବି ଜଣାଇଲା ଉତ୍କଳ ବିକାଶ ପରିଷଦ

କଟକ ସଦର, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ବିଷ୍ଣୁ ବେହେରା):କଟକ ସଦର ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରମୁଖ କନ୍ଦରପୁର ସରକାରୀ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଲାଗି ରହିଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆଜି ସୋମବାର ଦିନ ଅଗ୍ରଣୀ ସା

6 Feb 2023 7:23 pm
ଶିକ୍ଷକ ପାଇଲେ ଓଡ଼ିଶା ରତ୍ନ ଆୱାର୍ଡ଼

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ ଭଞ୍ଜ କଳା ମଣ୍ଡପ ଠାରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତୀୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଅବସର ରେ ଓଡ଼ିଶା ସଂସ୍କୃତି ଓ କଳା ଏକାଡେମୀ ଓ ସଙ୍ଗୀତ ମୂର୍ଚ୍ଛନା ତରଫ ରୁ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ର ରେ ଅତୁଳନୀୟ ଅବ

6 Feb 2023 7:12 pm
ଗାଳ୍ପିକ ଧ୍ରୁବ ନାୟକଙ୍କ ଗଳ୍ପ ସଙ୍କଳନ ‘ଆଇନ ତା ବାଟରେ ଯିବ’ ଲୋକାର୍ପିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚାରିଗାଁ ଗ୍ରାମପଂଚାୟତର ପୂଜାପଡିଆରେ ଶିକ୍ଷାବିତ୍ ଧ୍ରୁବ ଚରଣ ପାତ୍ରଙ୍କ ରଚିତ “ଆଇନ ତା’ବାଟରେ ଯିବ”ପୁସ୍ତକ ଲୋକାର୍ପିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଉପ

6 Feb 2023 3:13 pm
 ସନ୍ଥ ଶିରୋମଣି ରବି ଦାସଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଧୂମାତ ଗ୍ରାମରେ ସନ୍ଥ ଶିରୋମଣି ରବି ଦାସଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ମୋର୍ଚ୍ଚାର ସଦସ୍

6 Feb 2023 3:10 pm
ସୁଲୋଚନା ତରାଇଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସମାଜସେବୀ ଅକ୍ଷୟ ତରାଇଙ୍କ ମାତା ସୁଲୋଚନା ତରାଇଙ୍କ ଏକାଦଶାହ ଅବସରରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାର ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଲିପାଟଣା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ବସଭବନ ପରିସରରେ

6 Feb 2023 3:03 pm
୫୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଦିଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିବାଦର ଅନ୍ତ, ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ପ୍ରସ୍ତାବ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

କଟକ ସଦର, ୦୬/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ବିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ଆବଶ୍ୟକତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ କଟକ- ନୁଆଗାଁ ଭାୟା କନ୍ଦରପୁର-ଜଗତସିଂହପୁର ରାସ୍ତା କୁ ୫୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ମାନ୍ୟତା ପାଇବାରେ ୭ ବର୍ଷ ବିତିଯାଇଥିଲେ ବି ଭିତ୍ତିଭୂମିର ବି

6 Feb 2023 2:36 pm
ବିଦୁ୍ୟତ ବିଭାଗ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମନମାନି

ବିନା ସୂଚନାରେ ୭ ଘଂଟାରୁ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ ସମୟ ଧରି ବିଦୁ୍ୟତ କାଟ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୫/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବିଦୁ୍ୟତ ଡିଭିଜନ୍ ଅଧିନ ଇଚ୍ଛାପୁର ସେକ୍ସନର କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମନମାନି ଯୋଗୁଁ ୭ ଘଂଟାରୁ ଉଦ୍ଧ୍ୱ

5 Feb 2023 10:56 pm
ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଓଡିଶା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ସମନ୍ୱୟ ସମିତିର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ୦୫ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ମା ବରୁଣେଇଙ୍କ ପୀଠରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଓଡିଶା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ସମନ୍ୱୟ ସମିତିର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଏହି ବୈଠକରେ ଦୀର୍ଘ ଏକ ବର୍ଷର

5 Feb 2023 10:49 pm
୧୧ତମ ପରମେଶ୍ବର ମହାପାତ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ: କେଶରପୁର ବିଜୟୀ

ନିରାକାରପୁର, ୦୫ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ବାବା ନୀଳକଣ୍ଠେସ୍ୱର କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ରମାବିଲ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ୧୧ତମ ପରମେଶ୍ବର ମହାପାତ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟ୍ରୁନିଆମେଣ୍ଟ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାର ରମାବିଲ ଗ୍ରାମ ଠାରେ ପ୍ରଥମ ସେମ

5 Feb 2023 10:43 pm
ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ବ୍ଲକର ଦଶ ଜଣ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଶିକ୍ଷତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିଦାୟ କାଳିନ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର, ୦୫ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଜେନା)- କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ସଭାପତି ଦୟା ଗରଡାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ କୁସୁମଗୁଡା ହାଇସ୍କୁଲ ଠାରେ ବିଦାୟ କାଳିନ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭା ଆୟୋଜ

5 Feb 2023 10:28 pm
ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରିଙ୍କୁ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କରିବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର, ୦୫ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଜେନା)- କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ବ୍ଲକ ଠାରେ ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରି ମାନେ ଆବାସ ଯୋଜନାରୁ ବାଦ ପଡିଥିବାକୁ ନେଇ ମଣ୍ଡଳ ସଭାପତି ନିଳକଣ୍ଠ ହାଲବାଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵରେ ବ

5 Feb 2023 8:26 pm
ଉତ୍କଳ ଗୌରବ ମଧୁବାବୁ ଙ୍କୁ ମରଣୋତ୍ତର ଭାବେ ଭାରତ ରତ୍ନ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଦାବି ଜଣାଇଲେ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି

ସାଲେପୁର,୦୫ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ ଅଭୟ ଜେନା )-କଟକ ଜିଲ୍ଲା ସାଲେପୁର ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସତ୍ୟଭାମାପୁର ଗ୍ରାମରେ ଉତ୍କଳ ଗୌରବ ମଧୁସୁଦନ ଦାସ ଙ୍କ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକ ସମାରୋହ ମଧୁସୁଦନ ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଷଦ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ମହ

5 Feb 2023 12:39 pm
ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘ ତରଫରୁ ୫-ଟି ସଚିବଙ୍କୁ ଦାବି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର. ୦୪/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡିଶାସମାଚାର/ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଜେନା)- ଦିନିକିଆ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ଗସ୍ତ ସମୟରେ ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ନବିନ ପଟନାୟକଙ୍କ ସହ ଆସିଥିବା ୫ଟି ସଚିବ ଭି.କେ ପାଣ୍ଡିଆନ୍ କୋରାପୁଟ ସର୍କିଟ ହାଉସ ଠାର

4 Feb 2023 11:25 pm
ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର କମିଟି ତରଫରୁ ୫ଟି ସଚିବଙ୍କୁ ଦାବି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର, ୦୪/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଜେନା)- କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମାରେ ଏକ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ଗତ ପ୍ରାୟ ୧୫ ବର୍ଷ ହେଲା ଅର୍ଧ ନିର୍ମିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି।ସରକାରଙ୍କ କୌଣସି ଅନୁଦ

4 Feb 2023 11:16 pm
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗରେ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଜାତୀୟ ସମ୍ପାନ ଉଦଘାଟିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୪/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଏକ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଜାତୀୟ ସମ୍ପାନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ

4 Feb 2023 11:04 pm
ରାଉରକେଲା ରେ ଡ଼ବଲ ମର୍ଡ଼ର

ରାଉରକେଲା,୦୪/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଉରକେଲା ରେ ଘଟିଛି ଡ଼ବଲ ମର୍ଡ଼ର । ସାରନଗରୀ କନଷ୍ଟ୍ରକ୍ସନ କଲୋନିର ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଘରେ ଦୁଇ ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ମୃତକମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ସାରନଗରୀ ଲାଲଟାଙ୍

4 Feb 2023 10:28 pm
ଜମିଜମା ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡ଼ , ଜଣେ ଆହତ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ୦୪/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଜଟଣୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କନ୍ତିଆରେ ଜମିଜମା ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଭାଇଙ୍କ ଉପରକୁ ବୋମାମାଡ଼ ହୋଇଛି । ବୋମାମାଡରେ ବ୍ୟବସାୟୀ ରଚିତ୍ରାନନ୍ଦ ସାମନ

4 Feb 2023 10:06 pm
ଡମଣଭୂମି ପଥର ଖଣିରେ ଅଘଟଣ –ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଚଢ଼ି ପାୱାର ଟିଲର ଡ୍ରାଇଭର ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ନିରାକାରପୁର/ ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ୦୪/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଜଂକିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡମଣଭୂଇଁ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ମାଙ୍କଡା ପଥର ଖଣିରେ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଟ୍ରକ ଚକାତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଜୀବନ। ମୃତ

4 Feb 2023 9:03 pm
ଗେଟରେ ସିସି କ୍ୟାମେରା- ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ନିରାକାରପୁର ରେଳ ଫାଟକର ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରୁଛି ରେଳ ବିଭାଗ

ନିରାକାରପୁର, ୦୪/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରେଳ ବିଭାଗ ଅଧିନରେ ଥିବା ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ରେଳ ଫାଟକ ମଧ୍ୟରୁ ସବୁଠୁ ବେଶୀ ବ୍ୟସ୍ତ ବହୁଳ ରେଳ ଫାଟକ ଭାବେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ନିରାକାରପୁର ବଜାରରେ ନୟାଗଡ ପୁରୀ ନୂଆ ଜଗନ୍ନାଥ ସଡ଼

4 Feb 2023 8:42 pm
ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଦାସ ଙ୍କୁ “ସାମ୍ବାଦିକ ଗୌରବ ସମ୍ମାନ”

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୦୩/୦୨/୨୩(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ପୁରୁଖା ସାମ୍ବାଦିକ ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଦାସ(ରବି ଭାଇ) ଙ୍କୁ ଚଳିତବର୍ଷର ମର୍ଯ୍ୟାଦା ପୂର୍ଣ୍ଣ “ସାମ୍ବାଦିକ ଗୌରବ ସମ୍ମାନ” ପାଇବାକୁ ମନୋ

4 Feb 2023 8:33 pm
ନିରାକାରପୁର କଲେଜରେ ୧୨୮ ତମ କ୍ଷେତ୍ରବାସୀ ଜୟନ୍ତୀ ଓ ୬୪ ତମ ସାମ୍ବତ୍ସରିକ ଉତ୍ସବ

ସାଧନା ଓ ସଂକଳ୍ପ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ କୁ ସଫଳତାର ମାର୍ଗ ଦେଖାଇ ଥାଏ ନିରାକାରପୁର, ୦୪/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସଫଳତାର ଶୀର୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ହେଲେ ଦୃଢ଼ ସଂକଳ୍ପ ଓ ସାଧନାର ଆବଶ୍ୟକତାର ଜରୁରୀ ବୋଲି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ନିରାକାରପ

4 Feb 2023 8:29 pm
୧୦ ମାସ ବିତିଲା,ଆଉ କେତେ ଦିନ କାମଚଳା ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ହାତରେ ରହିବ କଟକ ସଦର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି

କଟକ ସଦର, ୦୪/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ବିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ରାଜ୍ୟର ଏକମାତ୍ର କଟକ ସଦର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆସନ ଦୀର୍ଘ ୧୦ ମାସ ହେଲା ଖାଲି ପଡିଥିବା ବେଳେ ଏଠାରେ ବିଧି ବ୍ୟବସ୍ଥା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୁଷୁଡି ପଡ଼ିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହ

4 Feb 2023 8:23 pm
୫-ଟି ସଚିବଙ୍କ ନାରାୟଣପାଟଣା ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ୦୪/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଜେନା)- ଦିନିକିଆ ଜୟପୁର ଗସ୍ତରେ ଆସି ଓଡିଶାର ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ନବୀନ ପଟନାୟକ ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ବିକାଶ ମୂଳକ କାର୍ୟ୍ୟର ଉଦଘାଟନ ଓ ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

4 Feb 2023 8:17 pm
ଉତ୍କଳ ଗୌରବ ମଧୁସୂଦନ ଦାସ ଙ୍କ ୮୯ତମ ତିରୋଧାନ ଦିବସ ରେ ଭକ୍ତି ପୂତ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ସାଲେପୁର, ୦୪/୦୨/୨୦୨୩(ଓଡିଶା ସମାଚାର /ଅଭୟ ଜେନା )- ଆଜି ହେଉଛି ନବ ଉତ୍କଳର ନିର୍ମାତା ଉତ୍କଳ ଗୌରବ ମଧୁସୂଦନ ଦାସଙ୍କ ୮୯ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ଦିବସ। ତାଙ୍କର ଜନ୍ମ ପୀଠକୁ ବହୁ ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଆସି ମଧୁବାବୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି

4 Feb 2023 8:01 pm
ଜୁନାଗଡ଼ ଲଙ୍କେଶ୍ୱରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ

ଜୁନାଗଡ଼ ,୦୪/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ରାକେଶ ବେମାଲ) – କଳାହାଣ୍ଡି ଜ଼ିଲ୍ଲା ଜୁନାଗଡ଼ ସ୍ଥିତ ଲଙ୍କେଶ୍ୱରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଆଜି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି । ଏହି ଉତ୍ସବ ଅବସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ରେ

4 Feb 2023 7:05 pm
ମଧୁବାବୁ ଥିଲେ ସମଗ୍ର ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ସ୍ୱାଭିମାନ ଓ ଅସ୍ମିତାର ପ୍ରତୀକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୦୪/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପୂଜ୍ୟ ପୂଜା ସଂସ୍କୃତି ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ଉତ୍କଳର ମହାନ୍ ବରପୁତ୍ର, ପ୍ରଥମ ଓଡ଼ିଆ ବାରିଷ୍ଟର, ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ, ଭାଷାବିତ୍ ସ୍ୱର୍ଗତ ମଧୁସୂଦନ ଦାସଙ୍କ ୮୯ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧବ

4 Feb 2023 2:25 pm
ବାଲିବୋଝେଇ ହାଇୱା ଧକାରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅର୍ଜୁନ ଚରଣ ଦାସ ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଯାଜପୁର, ୦୪/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପୂର୍ବତନ ଯାଜପୁର ସାଂସଦ ଅନାଦି ଦାସଙ୍କ ପୁଅ ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅର୍ଜୁନ ଚରଣ ଦାସଙ୍କ ର ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଯାଜପୁର ଖରସ୍ରୋତା ବ୍ରିଜ ଉପରେ ବାଇକରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ

4 Feb 2023 2:10 pm
ମହୁ ମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ଆନନ୍ଦପୁର ବିଧାୟକ ଆହତ

ଆନନ୍ଦପୁର, ୦୪/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ମହୁ ମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ଆନନ୍ଦପୁର ବିଧାୟକ ଭାଗିରଥୀ ସେଠୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିଧାୟକ ଶ୍ରୀ ସେଠୀ ଆଜି ଏକାକୀ ମର୍ଣିଂ ଓ୍ବାକ୍ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଆନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ୍ ଛକ ଠାରେ ହଠାତ୍ ମହୁମା

4 Feb 2023 1:32 pm
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଭିତିଭୂମି ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୩/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ସଦଭାବନା ସଭା ଗୃହରେ ଶିଳ୍ପ, ଶକ୍ତି, ଅଣୁ, କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ମଧ୍ୟମ ଉଦ୍ୟୋଗ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ କେଶରୀ ଦେବ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଶିଳ୍ପ ପ

3 Feb 2023 11:24 pm
ବରୀରେ ହନୁମାନ ବିଗ୍ରହ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା

ଯାଜପୁର, ୦୩ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ସୁରେଶ କୁମାର କର):- କଥାରେ ଅଛି ହନୁମାନ ଙ୍କ ପରି ଭକ୍ତ କୋଟିଏରେ ଗୋଟିଏ। ତ୍ରେତୟା ଯୁଗରେ ମର୍ୟ୍ୟାଦା ପୁରୁଷ ଶ୍ରୀ ରାମଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ର ପରମ ଭକ୍ତ ଭାବେ ଶ୍ରୀ ହନୁମାନଙ୍କର ପରିଚିତ। ସେବେଠ

3 Feb 2023 11:14 pm
ବିବେକାନନ୍ଦ ଶିକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ର ,ସନ୍ଥନ ଠାରେ ବାଗଦେବୀ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ପାଠାଗାର ପକ୍ଷରୁ ପୁସ୍ତକ ପଠନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଯାଜପୁର , ୦୩ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ସୁରେଶ କୁମାର କର):ଆଜି ବରୀ ବ୍ଲକ ସ୍ଥିତ ସନ୍ଥନଠାରେ ଥିବା ବିବେକାନନ୍ଦ ଶିକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ବାଗଦେବୀ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ପାଠାଗାର ,ଜାରକା ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପୁସ୍ତକ ପଠନ ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନାଚକ

3 Feb 2023 11:07 pm
୧୧ତମ ପରମେଶ୍ବର ମହାପାତ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ

ନିରାକାରପୁର, ୦୩ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ବାବା ନୀଳକଣ୍ଠେସ୍ୱର କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ସହାୟତା ରେ ୧୧ତମ ପରମେଶ୍ବର ମହାପାତ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟ୍ରୁନିଆମେଣ୍ଟ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାର ରମାବିଲ ଗ୍ରାମ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି

3 Feb 2023 10:27 pm
ଦୁର୍ବୃତ ପୋଡ଼ିଲେ କିଛି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବଗାୟତ

ନିରାକାରପୁର, ୦୩ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଗୋଳବାଇ ଗ୍ରାମର କିଛି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଜଙ୍ଗଲ ଜାଗାରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେବାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୦ ଏକର ଜମିରେ ଲାଗିଥିବା ମୂଲ୍ୟବାନ ଗଛ ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି। ଗୋଳବାଇ ଗ୍

3 Feb 2023 10:21 pm
ପପୁଲାର ନର୍ସିଂହୋମ: ଭୁଲ ଅପରେସନ ଯୋଗୁଁ ରୋଗୀ ଜୀବନ ବିପଦରେ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୩/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ପ୍ରସୁତି ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡା. କର୍ଣ୍ଣ ନାୟକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପପୁରାଲ ନର୍ସିଂହୋମରେ ଅପରେସନ ହୋଇ ଏକ କନ୍ୟାସନ୍ତାନ ଜନ୍ମଦେଇଥିବା

3 Feb 2023 10:17 pm
ଛଅ ଫୁଟ୍  ର  ଗୋଖର ସାପ ଉଦ୍ଧାର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୦୩/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କପାଳେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମରୁ ପ୍ରାୟ ୬ ଫୁଟ୍ ଲମ୍ବର ଏକ ଗୋଖର ସାପ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସେହି ଗ୍ରାମର ଶିକ୍ଷକ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ରାଉତଙ୍କ ଘର ନିକଟରୁ

3 Feb 2023 9:58 pm
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହରର ୩ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବଦଳି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୦୩/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩ଟି ଫାଣ୍ଡିର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ବଦଳି ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ତିମୁହାଣି ସ୍ଥିତ ଫାଣ୍ଡିରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅଧିକାରୀ ପିତାମ୍ବର ବାରାଳଙ୍କର

3 Feb 2023 9:56 pm
ଶିକ୍ଷକ ହେମନ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ବିୟୋଗ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୦୩/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ଗୁଲନଗର ଛକସ୍ଥିତ ସାଇ ଭବନର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ହେମନ୍ତ କୁମାର ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କର ୭୦ବର୍ଷ ବୟସରେ ବିୟୋଗ ହୋଇଯାଇଛି । ତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚ

3 Feb 2023 9:54 pm
ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ସହିତ ଡ଼୍ରାଇଭର, ଗାଡି ମାଲିକ ଓ ଛାପାଖାନା ମାଲିକ ଗିରଫ-

ଜାଲ ୱାଇ ଫର୍ମ ଧରି ପଥର ଗାଡି ଚାଳନ ଘଟଣା – ନିରାକାରପୁର, ୦୩ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ବର୍ତ୍ତମାନ ଫେବୃଆରୀ ମାସ ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଟାଙ୍ଗୀ ଓ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ତହସିଲ ଅଞ୍ଚଳ ରେ ନିଲାମ ଦିଆ ଯାଇଥିବ ସମସ୍ତ ମାଙ୍କଡ ପଥର ଖଣିର ନିଲାମ ଶ

3 Feb 2023 8:18 pm
ବୈଜ୍ଞାନିକ ପଦ୍ଧତିରେ ଉନ୍ନତମାନର ମାଛଚାଷ କର୍ମଶାଳା

ଗରଦପୁର,୦୩/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମାଛ ଗବେଷଣା ଅନୁଷ୍ଠାନ ସହଯୋଗ ଓ ମା ବୁଢ଼ୀ ଜାଗୁଳାଇ ମାଛ ଉତ୍ପାଦନ କେନ୍ଦ୍ର , ଭଗବାନପୁର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ମାଛ ଚାଷ ସମ୍ବଦ୍ଧିୟ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଓ ବୈଜ୍ଞାନିକ ପଦ୍ଧତିରେ ଉନ୍ନତ

3 Feb 2023 7:28 pm
ଆବାସ ଯୋଜନାକୁ ସ୍ୱଚ୍ଛ ରଖିବାକୁ କଟକ ସଦର ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ୍ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

କଟକ ସଦର, ୦୩ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ବିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ସରକାରଙ୍କ ନିତି ନିୟମକୁ କଡାକଡି ଭାବେ ଅନୁପାଳନ କରି ଅଯୋଗ୍ୟ ଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦେଇ ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚୟନ କରିବା ଦାବିରେ କଟକ ସଦର

3 Feb 2023 4:47 pm
ଏଲନିସ ମିଶନ୍ ସ୍କୁଲ୍ ର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ  

ଜୁନାଗଡ, ୦୩ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ରାକେଶ ବେମାଲ) – କଳାହାଣ୍ଡି ଜ଼ିଲ୍ଲା ଜୁନାଗଡ଼ ସହର ସ୍ଥିତ ଏଲନିଶି ମିଶନ ଇଂଲିଶ ମିଡ଼ିଅମ ସ୍କୁଲ ର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଅବସର ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭା ରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭ

3 Feb 2023 4:34 pm
ଦୁଗ୍ଧ ଲିଟର ପିଛା ୪୦ ଟଙ୍କା ନହେଲେ ବିଧାନସଭା ଆଗରେ କ୍ଷୀର ଢାଳି ପ୍ରତିବାଦ କରିବ ଓଡ଼ିଶା ଦୁଗ୍ଧଚାଷୀ ମହାସଂଘ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୦୩/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜି ‘ଅମୁଲ’ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଦୁଗ୍ଧ ଲିଟର ପିଛା ୩ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ଫଳରେ ୬୩ ଟଙ୍କା ଲିଟର ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଅମୂଲ କ୍ଷୀରର ଦାମ ଲିଟର ପିଛା ୬୬ ଟଙ୍କାରେ ପହଂଚିଛି ଏବଂ ଅମ

3 Feb 2023 1:18 pm
“ବିରଜାପ୍ରଭା”ଇ ପତ୍ରିକା ଉନ୍ମୋଚିତ

ଯାଜପୁର, ୦୩ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ସୁରେଶ କୁମାର କର):- ଦଶରଥପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଅଗ୍ରଣୀ ସାହିତ୍ୟିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଜୟ ମା ବିରଜା ସାହିତ୍ୟ ସଦନ (ଉତ୍କଳ ମାଟି)ଲାଲବାଗ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠାନର ଚତୁର୍ଥ ବାର୍ଷିକ ସ୍ବ-ନକ୍ଷତ୍ର ଦିବସ ଗ

3 Feb 2023 1:01 pm
Breaking News : ବାଇକ୍‌-କାର୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ୨ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ

ବାଲିଗୁଡା, ୦୨ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଥାନା ୫୯ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ର ଡବେରୀ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା

2 Feb 2023 10:21 pm
ଶିବାନନ୍ଦ ଆଶ୍ରମରେ ମାଗଣା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଶିବିର ଓ ମହିଳା ସମାବେଶ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୨/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କପାଳେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମପଂଚାୟତର ଗରାପୁରସ୍ଥିତ ଶିବାନନ୍ଦ ଆଶ୍ରମରେ ଏକ ମାଗଣା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଶିବିର ସହିତ ଏକ ମହିଳା ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛ

2 Feb 2023 10:03 pm
ଜାତୀୟ ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର ପାଇଁ ପରିସଂଖ୍ୟାନ ବିଭାଗର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୨/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ପରିସଂଖ୍ୟାନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଜାତୀୟ ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର ଆୟୋଜନ ନିମନ୍ତେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଫେସର ଗୋପ

2 Feb 2023 10:00 pm
ସର୍ବ ଭାରତୀୟ ସନ୍ଥ ମିଳନ ଉତ୍ସବ –

ଭାରତ ହିନ୍ଦୁ ରାଷ୍ଟ୍ର ହେବା ସନ୍ଥମାନେ ଆଗକୁ ଆସି ପାଇଁ ସଂକଳ୍ପ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ – ପିତାମାତା ଓ ଗୁରୁଙ୍କୁ ପୂଜାକଲେ ମାନବ ଜନ୍ମ ସାର୍ଥକ ହେବ – ରଘୁନାଥପୁର, ୦୨/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭାରତ ବିଶ୍ୱର ହୃଦୟ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶା ଭାରତର

2 Feb 2023 9:48 pm
  ପାଣି ପଂଚାୟତ ପକ୍ଷ ପାଳନ

ଭୁବନ,୦୨/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରେଙ୍ଗାଳି ବାମ କେନାଲ , ଡୁବୁରି , ଯାଜପୁର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଓ ଜଳ ସଂପଦ ବିଭାଗ ସହଯୋଗରେ ଭୁବନ ବ୍ଲକ ଧଳପଡା ପଂଚାୟତର ଅନଳ ଗ୍ରାମରେ ପାଣି ପଂଚାୟତ ପକ୍ଷ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବିଭାଜନ ନମ୍ବର -୨ ଡୁବ

2 Feb 2023 8:40 pm
 ଆସନ୍ତା କାଲି ଜୟପୁର ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

କୋରାପୁଟ,୦୨/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆସନ୍ତା କାଲି ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶାର ସର୍ବପୁରାତନ ବିକ୍ରମ ଦେବ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଡାଇମଣ୍ଡ ଜୁବୁଲୀ । ହୀରକ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ଯୋଗଦେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଏଥିପାଇଁ ଛାତ୍ରଛାତ

2 Feb 2023 8:31 pm
ବଦଳିଲା ଓଡ଼ିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା ନାମ,  ଓଡ଼ିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ଓ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବା ହେଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୦୨ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜ୍ୟ ସରକାର ‘ଓଡ଼ିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା’ର ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଏହାର ନୂଆ ନାମ ଓଡ଼ିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ଓ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବା ନାମ ରେ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ଗେଜେଟ ବିଜ

2 Feb 2023 8:18 pm
ନବମ ଯାଜପୁର ଜିଲା ମହୋତ୍ସବ ଯଯାତି-୨୦୨୩

କବିତା ପାଠରେ ଭାଗ ନେବାପାଇଁ ଇଛୁକ କବି ଏବଂ କବୟତ୍ରୀ ମାନେ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଆହ୍ୱାନ ଯାଜପୁର,୦୨/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ନବମ ଯାଜପୁର ଜିଲା ମହୋତ୍ସବ ୮ ତାରିଖ ଠାରୁ ୧୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାର ବାଳାଶ୍ରମ ପଡ

2 Feb 2023 7:15 pm
୨୧ରୁ ବିଧାନସଭାର ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ-

୨୭ ତାରିଖରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବ ୨୦୨୩-୨୪ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ବଜେଟ୍ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୦୨ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭାର ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ ଚଳିତ ମାସ ୨୧ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ୨ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏପ୍ରିଲ୍ ୬ ତାରିଖ ଯାଏ ଅଧି

2 Feb 2023 5:30 pm
ନୂଆ ପରିବା ହାଟ ଖୋଲିବା ପରେ କୁସୁପୁର ବାସୀ ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ  ଆନନ୍ଦ 

ସାଲେପୁର, ୦୨ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ ଅଭୟ ଜେନା )- ସାଲେପୁର ବ୍ଲକ ଭୀମଦାସପୁର ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ କୁସୁପୁର ରଥକଳ ଛକରେ ଏକ ନୂତନ ସାପ୍ତାହିକ ପରିବା ହାଟ ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଭୀମଦାସପୁର ସରପଞ୍ଚ ନଳିନୀପ୍ରଭା ନାୟ

2 Feb 2023 3:08 pm
କୁହୁଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଉଦ୍ୟାନ କୃଷି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚାରା ବଣ୍ଟନ ଉତ୍ସବ

ମାହାଙ୍ଗା,୦୨/୦୨/୨୦୨୩(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ ଅଭୟ ଜେନା )- ମାହାଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ଉଦ୍ୟାନ କୃଷି ବିଭାଗ ସହାୟତାରେ ବିରୂପା ଗେଙ୍ଗୁଟି ଦ୍ବିପାଞ୍ଚଳର କୁହୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ କଲ୍ୟାଣପୁର ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରାଙ୍ଗଣ

2 Feb 2023 2:44 pm
ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର ଦେବଙ୍କ ପୀଠରେ ୪୮ତମ ବିଶ୍ଵଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ

ନିରାକାରପୁର, ୦୧ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ନିରାକାରପୁର ନିକଟସ୍ଥ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର ଦେବଙ୍କ ପୀଠରେ ୪୮ ତମ ବିଶ୍ଵଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ ମହାସମାରୋହରେ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର, ରାଇଗୁରୁପୁର,

1 Feb 2023 10:23 pm
ହିରାଖଣ୍ଡ ଏକ୍ସପ୍ରେସରୁ ଚୋରି ଘଟଣାରେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା,୧/୨/୨୩(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ଦୀପକ ପ୍ରଧାନ) : ଖୋର୍ଦ୍ଧା ରୋଡ ରେଳଡିଭିଜନ ନିରାକାରପୁର ଜି.ଆର.ପି ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଳୁପଡା ଷ୍ଟେସନ ଠାରୁ ଚୋରି । ଜି.ଆର.ପି ଫାଣ୍ଡି ରେ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ ଓ ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାର

1 Feb 2023 10:14 pm
ମହାପୁରୁଷ ଅଚ୍ୟୁତାନନ୍ଦ ଙ୍କ ସ୍ଵନକ୍ଷତ୍ର ଦିବସରେ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ପଦ୍ମବନ ପୀଠ ନେମାଳ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି, ୦୧/୦୨/୨୦୨୩(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ ଅଭୟ ଜେନା ) – “ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରେ ଜନମ ମୋହର ପଦ୍ମବନେ ବାସ, ନେମାଳ ଗ୍ରାମକୁ ଲଭିଲି ପାଳି କୃଷ୍ଣ ଆଦେଶ”। ଇଏ ହେଉଛି ଭବିଷ୍ୟତ ମାଳିକାକାର ମହାପୁରୁଷ ଅଚ୍ୟୁତାନନ୍ଦ ଦାସଙ୍କ ଲେଖନୀ

1 Feb 2023 9:59 pm
ମଳିପଡା ବାଙ୍ଗୁର ଶିକ୍ଷା ସଦନ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଓ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ 

ନିରାକାରପୁର, ୦୧ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଉତ୍ତମ ଚରିତ୍ରବାନ, ଭଲ ମଣିଷ ଓ ଶୃଙ୍ଖଳିତ କ୍ରୀଡାବିତ୍ ହେବା ସହିତ କ୍ରୀଡା ଦ୍ଵାରା ଉତ୍ତମ , ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବାନ ଶରୀର ଗଠନ, ମନ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ରହିଥାଏ ବୋଲି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ

1 Feb 2023 9:25 pm
ହିନ୍ଦୁ ସଙ୍ଗଠନ ଗୋରକ୍ଷକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆହତ ଷଣ୍ଢର ଚିକିତ୍ସା

ନିରାକାରପୁର, ୦୧ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଜଙ୍କିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଳବାଇ ଶାସନ ଗ୍ରାମରେ ବୁଲୁଥିବା ଗୁରୁତର ଆହତ ଏକ ଷଣ୍ଢର ଚିକିତ୍ସା କରାଇଛନ୍ତି ହିନ୍ଦୁ ସଙ୍ଗଠନ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଏବଂ ଗୋରକ୍ଷକ।

1 Feb 2023 9:10 pm
ଉତ୍କଳ ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ବନ୍ଧୁ ମିଳନ ଓ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ

କଟକ ସଦର, ୦୧ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ବିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ଅଗ୍ରଣୀ ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ଉତ୍କଳ ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଆଜି କଟକ ସଦର ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଳିକା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗିରିକ୍ରୋଟ ଗିରିଧାରୀ ମଠ ପରିସରରେ ସଭାପତି ଇଂ ପ୍ରକାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସ

1 Feb 2023 8:55 pm
ମେଡିକାଲ ବଂଚାଅ ଆନ୍ଦୋଳନ ସପ୍ତମ ଦିନରେ: ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ନିଘୋଡ ନିଦ୍ରାରେ ଶୋଇଛି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୧/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ମେଡିକାଲ ବଂଚଅ ଦାବିରେ ଗତ ୧୭ତାରିଖରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହର ବନ୍ଦ ଅର୍ଭୁତପୂର୍ବ ଭାବେ ସଫଳ ହେବା ପରେ ମିଳିତ କ୍ରୀୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ଆହ୍ୱାନ କ୍ରମେ ଗତ ୨୪ତାରିଖର

1 Feb 2023 8:29 pm
ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୦୧/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ସାଧାରଣ ପରିଷଦ ବୈଠକ ବଡବାରଙ୍ଗସ୍ଥିତ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସଂଘର ଉପସଭାପତି ଦୁର୍ଯେ୍ୟାଧନ ସେଠୀଙ୍କ ପୌରହିତ୍ୟରେ

1 Feb 2023 8:25 pm
ବିସ୍ପୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଫୁଟି ସେଣ୍ଟ ଜାଭିଅର୍ ସ୍କୁଲର ତିନି ଜଣ ହଷ୍ଟେଲ ଛାତ୍ର ଆହତ

ବାଲିଗୁଡା,୦୧/୦୨/୨୩(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ବ୍ଲକ୍ ରୁତୁଙ୍ଗିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ସେଣ୍ଟ ଜାଭିଅର୍ ସ୍କୁଲରେ ଅଘଟଣ। ଉକ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟର ହଷ୍ଟେଲରେ ରହି ପାଠ ପଢୁଥିବା ୭ମଶ୍ରେଣୀର ତି

1 Feb 2023 7:45 pm
ବିଦ୍ୟାଳୟ ଗୁଡିକ ର ୫ଟି ରୂପାନ୍ତରୀକରଣ କାର୍ୟ୍ୟର ଭୂମି ପୂଜନ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି, ୦୧/୦୨/୨୦୨୩(ଓଡିଶା ସମାଚାର /ଅଭୟ ଜେନା)-କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଳମିଶ୍ରି ଓ ଜନାର୍ଦ୍ଦନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ରେ ୩ ଟି ହାଇସ୍କୁଲ ରେ ୫ଟି ରୂପାନ୍ତରୀକରଣ କାର୍ୟ୍ୟର ଭୂମିପୂଜନ ଉତ୍ସବ ବୁ

1 Feb 2023 7:32 pm
ବୋହି ଯାଉଥିବା ନଦୀ ନାଳ ର ପାଣି ସଂରକ୍ଷଣ କରି ନରଖିଲେ ସ୍ଥିତି ଜଟିଳ ––ନିର୍ବାହି ଯନ୍ତ୍ରୀ –

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ରେ ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷ ପାଳନ.. – ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର, ୦୧/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ସାରା ଓଡିଶାରେ ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷ ପାଳନ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲ

1 Feb 2023 6:24 pm
ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଜେ.ପି ଦାସ ନବ ଦାସ ହତ୍ୟା ମାମଲା ତଦନ୍ତର ତଦାରଖ କରିବେ

କଟକ/ଭୁବନେଶ୍ୱର,୦୧/୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ନବକିଶୋର ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ତଦନ୍ତର ତଦାରଖ କରିବେ ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ ଜେ.ପି ଦାସ। ଏହି ଘଟଣାରେ ଜଣେ ପୋଲିସଙ୍କର ସଂପୃକ୍ତି

1 Feb 2023 5:29 pm
୧୦ ତାରିଖରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୦୧ /୦୨/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଗାମୀ ୧୦ ତାରିଖରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ। ରମାଦେବୀ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମ

1 Feb 2023 4:38 pm
ଷଷ୍ଠଦିନରେ ପହଂଚିଲା ଆମ ମେଡିକାଲ ଆମକୁ ଫେରାଅ ଦାବିରେ ଗଣଧାରଣା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୩୧/୦୧/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ପୁରୁଣା ମେଡିକାଲକୁ ସିଟି ହସପିଟାଲ କରିବା ଦାବିରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଲିଥିବା ରିଲେ ଗଣଧାରଣା ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ପହଂଚିଛି । ଗତ ୨

31 Jan 2023 9:36 pm
୯ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ନୂଆ ଜଗନ୍ନାଥ  ଅବରୋଧ ଘଟଣା

ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କଲେ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ନିରାକାରପୁର, ୩୧/୦୧/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସୋମବାର ଦିନ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ନିରାକାରପୁର ଅଞ୍ଚଳ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଅଞ୍ଚାଲବସୀଙ୍କ ତରଫରୁ ନିରାକାର

31 Jan 2023 9:18 pm
ରାଷ୍ଟ୍ରପିତା ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀଙ୍କ୭୬ତମ ବଳିଦାନ ଦିବସକୁ ପ୍ରାୟଶ୍ଚିତ ଓ ସଙ୍କଳ୍ପ ଦିବସ ରୂପେ ପାଳିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୩୧/୦୧/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଗାନ୍ଧିଜୀ ଥିଲେ ସତ୍ୟ,ଅହିଂସା, ସଂପ୍ରୀତି ଓ ଭାଇଚାରାର ପ୍ରତୀକ । ତାଙ୍କର ବିଚାର ଥିଲା ମାନବବାଦ ଉପରେ ପର୍ଯ୍ୟବେଶିତ ସର୍ବୋଚ ବୈଶ୍ୱିକ ଆଦର୍ଶ । ଗାନ୍ଧିଜୀ କେବଳ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି

31 Jan 2023 8:47 pm
ଇନ୍ଦୁପୁର ପାୟଲ ମୁ୍ୟଜିକ ସ୍କୁଲର ବିଂଶତମ ଗ୍ରାମୀଣ ମହୋତ୍ସବ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୩୧/୦୧/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଇନ୍ଦୁପୁର ପାୟଲ ମୁ୍ୟଜିକ ସ୍କୁଲର ବିଂଶତମ ଗ୍ରାମୀଣ ମହୋତ୍ସବ ଦୁଇଦିନ ବ୍ୟାପି ମୁ୍ୟଜିକ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସ୍କୁଳର ସଭାପତ

31 Jan 2023 8:39 pm
ପାଟକୁରା ହାଇସ୍କୁଲରେ ବାଳିକା ଆତ୍ମରକ୍ଷା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର 

ଗରଦପୁର, ୩୧/୦୧/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପାଟକୁରା ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲରେ ଆଜି ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଝାନ୍ସି ରାଣୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀବାଇ ଆତ୍ମରକ୍ଷା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ମଳୟ କୁମାର

31 Jan 2023 8:36 pm
ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଦାବିରେ ଆଗକୁ ବଡ ଆନ୍ଦୋଳନ

୧୫ରୁ ହେବ ଜିଲା ବ୍ୟାପି ସଭା ଓ ବାଇକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୩୧/୦୧/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ୧୫ଲକ୍ଷ ଜନସଂଖ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାରେ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବାର ସ୍ଥାୟୀ ସମାଧାନ ନିମନ୍ତେ ଜିଲାରେ ମେଡି

31 Jan 2023 8:00 pm
ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଅବସରକାଳୀନ ଭାବପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଦାୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ନିରାକାରପୁର, ୩୧/୦୧/୨୦୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ନିରାକାରପୁର ସ୍ଥିତ କ୍ଷେତ୍ରବାସୀ ଡି ଏ ଭି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଭାବପୂର୍ଣ୍ଣ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସହ ମେଲାଣି ଦିଆଯାଇଛି। ମହାବ

31 Jan 2023 7:42 pm