ଭାରତ ଗଣତନ୍ତ୍ରର ମାତା: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ /’ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)– ଦେଶ ପାଳୁଛି ଆଜାଦି କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ । ୭୬ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଲାଲ୍‌କିଲ୍ଲାରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସସରେ

15 Aug 2022 11:23 am
ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ୍ ବାଲିଗୁଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳ : ୫୯ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଉପରେ ୨ଫୁଟରେ ପାଣି ଯାଉଛି

ବାଲିଗୁଡ଼ା ,୧୪/୦୮/୨୦୨୨ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଜାରି ରହିଛି ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ବର୍ଷା । ଏଥିରୁ ବାଦ୍ ପଡ଼ିନି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା । ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଜିଲ୍ଲା ସଦର ମହକୁମା ସମେତ ଅଧିକାଂଶ ଅଞ୍ଚଳ

14 Aug 2022 10:15 pm
ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସମ୍ୱୋଧନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୪/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ (ପୂର୍ବ ସଂଧ୍ୟାରେ) ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ସମ୍ୱୋଧିତ କରିଛନ୍ତି । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଏହା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସ

14 Aug 2022 10:09 pm
ଲଘୁଚାପ ଜନିତଲଗାଣ ବର୍ଷା : ଧୋଇଗଲା ଅସ୍ଥାୟୀ ପୋଲ, ରାଇକିଆ- ଦାରିଙ୍ଗିବାଡି ଯାନବାହାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ

ବାଲିଗୁଡା, ୧୪/୦୮/୨୦୨୨ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଇକିଆ ବ୍ଲକ୍ ମୁରୁଡ଼ି କୁପୁଡ଼ା ଠାରେ ଦାରିଙ୍ଗିବାଡି – ରାଇକିଆ କୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଅସ୍ଥାୟୀ ପୋଲ ରବ

14 Aug 2022 9:56 pm
ଯୁକ୍ତ୨ରେ ବେଦିକ ଆର୍ଟସ ପଏନ୍ଟର ଶତ ପ୍ରତିଶତ ସଫଳତା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୪/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଯୁକ୍ତ୨ କଳାରେ ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା କଲେଜଛକସ୍ଥିତ ବେଦିକ ଯୁକ୍ତ୨ ଆର୍ଟସ ପଏନ୍ଟକୁ ଶତ ପ୍ରତିଶତ ସଫଳତା ମିଳିଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି । ଏହି କୋଚିଂ ସେ

14 Aug 2022 9:19 pm
ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର , ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ନିରାକାରପୁର,୧୪/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଜଣେ ଅଚିହ୍ନା ଯୁଵକ ଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି । ନିରାକାରପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଉଳ ହଜ ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ପଥର ଖଣି ନିକଟରେ ଏକ ଅଚିହ୍ନା ଯୁଵକଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ

14 Aug 2022 8:57 pm
ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କଟକ ସଦର ଅଞ୍ଚଳ ଵେହାଲ, ଜୀବନଯାତ୍ରା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ

କଟକ ସଦର,୧୪/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ଆଜକୁ ତିନି ଦିନ ଧରି ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ କଟକ ସଦରର କନ୍ଦରପୁର,୪୨ମୈ।ଜା, କିଶନନଗର,ନେମାଳ,ଵିଲହାଟ ପ୍ରଭୃତି ଅଞ୍ଚଳର ଅଵସ୍ଥା ଵେହାଲ ହୋଇ ପଡ଼ିଛି।ରୁଆ ଓ ଧା

14 Aug 2022 7:08 pm
ଏଲସିସି କମ୍ପ୍ୟୁଟର କେନ୍ଦ୍ରର ୨୦ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଓ ଆଜାଦି କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ

କଟକ ସଦର,୧୪/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): କନ୍ଦରପୁରର ଅଗ୍ରଣୀ ଏଲସିସି କମ୍ପ୍ୟୁଟର ପଏଣ୍ଟର ୨୦ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଓ ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ଵର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଉପଲକ୍ଷେ ଆଜାଦି କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସଵ ପ୍ରତିକୂଳ ପାଗ ସତ୍ୱେ

14 Aug 2022 6:51 pm
ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ରୁ ୩୦ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ହେଲମେଟ୍ ଚେକିଂ ଅଭିଯାନ ––ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର ପଢ଼ନ୍ତୁ

ହେଲମେଟ୍ ନଥିଲେ ୩ ମାସ ଲାଇସେନ୍ସ୍ ବାତିଲ, ପଛରେ ବସୁଥିବା ସହଯାତ୍ରୀ ହେଲମେଟ୍ ନ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା, ଡ଼୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ନଥିଲେ ଗାଡ଼ି ଜବତ କରାଯିବ ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୪/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜ୍ୟ ପରି

14 Aug 2022 6:02 pm
ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସେବା ପାଇଁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ପୁଲିସ ପଦକ ପାଇବେ ଭୁବନେଶ୍ବର-କଟକ ପୁଲିସ କମିସନର୍ ସୌମ୍ୟେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ

ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଓଡ଼ିଶାର ୧୫ଜଣଙ୍କୁ ପୁଲିସ ସେବା ପଦକ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୪/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଓଡ଼ିଶାରୁ ୧୫ଜଣ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସେବା ପଦକ ମିଳିବ। ସେମାନଙ

14 Aug 2022 5:23 pm
କଳାହାଣ୍ଡି ପୁଲିସ କୁ ବଡ଼ ସଫଳତା –ପୁଣି ଆନ୍ତଃଜିଲ୍ଲା  ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ର ମାଷ୍ଟର୍ ମାଇଣ୍ଡ ଗିରଫ

କଳାହାଣ୍ଡି , ୧୪/୦୮/୨୦୨୨ (ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ସଂଜୟ ସିଂହ)- କଳାହାଣ୍ଡି ଓ ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲାରେ ହେଉଥିବା ଡକାୟତି ର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ କୁ ଗିରଫ କାରିଛି କଳାହାଣ୍ଡି ପୋଲିସ । ବିଭିନ୍ନ ମାମଲାରେ ଜଡିତ ଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ଡକାୟତ କୁ ପୋଲି

14 Aug 2022 4:45 pm
ମହାନଦୀରେ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସରକାର ପ୍ରସ୍ତୁତ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିସନର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୪/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ମହାନଦୀରେ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ଏନେଇ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିସନର ପ୍ରଦୀପ ଜେନା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୯ରେ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବନ୍ୟା ଆସିଥିଲା । ଏହାର ମୁକାବି

14 Aug 2022 2:38 pm
୧୧୪ ଜଣ ଶିଶୁ ଙ୍କ ସମେତ ୪୮୮ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ, ଜଣେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୪/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜି ମଧ୍ୟ ଦୈନିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୫ଶହ ତଳେ ରହିଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ୪୮୮ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟର

14 Aug 2022 1:28 pm
ହାଇକୋର୍ଟରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ

କଟକ, ୧୪/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟରେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ତୃତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ହାଇକୋର୍ଟ ଲିଗାଲ ସର୍ଭିସ କମିଟି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ଲୋକ ଅଦାଲତରେ ମୋଟ ୭୦ଟି ମାମଲା ଫଇସଲା ହ

14 Aug 2022 8:37 am
ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟାକୁ ନେ ନେଇ ପ୍ରଶାସନର ପ୍ରସ୍ତୁତି

୧୫ ଅଫିସରଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ ଡିଜି – ଉଦ୍ଧାର ଏବଂ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ କାର୍ୟ୍ୟ କରିବେ – ୬ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୮ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଲା ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗ – ପ୍ରଭାବିତ ଜିଲ୍ଲାର ଜଳସମ୍ପଦ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଛୁଟି ବାତିଲ – ଅଗ୍ନୀଶ

14 Aug 2022 8:29 am
ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ –୮ ଜେଲ୍ ରୁ ମୁକୁଳିବେ ୧୯ କଏଦୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୪/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଅବସରରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସରେ ରାଜ୍ୟର ୮ଟି ଜେଲ୍ ରୁ ୧୯ ଜଣ କଏଦୀ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ। ବ୍ୟବହାରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିଥିବା କଏଦୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍

14 Aug 2022 8:16 am
ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ହୋଟେଲ କର୍ମଚାରୀ ଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ,ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥାନାନ୍ତର

ପୁରୀ,୧୪/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ପୁରୀ ସିଟି ରୋଡସ୍ଥିତ ଏକ ହୋଟେଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ରେ ଗୁଳିମାଡ଼ ହୋଇଛି। ଗୁଳି ମାଡ଼ରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଦତ୍ତତୋଟା ନିବାସୀ ନିମାଇଁ ହରିଚନ୍ଦନଙ୍କ ପୁଅ ରାମକୃଷ୍ଣ

14 Aug 2022 8:11 am
ତାଳମଂଜି ରୋପଣ ଅଭିଯାନ

ଗରଦପୁର, ୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପରିବେଶ ପ୍ରଦୁଷଣ ଯୋଗୁ ବିଶ୍ୱ ତାପାୟନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଜଳବାୟୁର ପରିବର୍ତନ ଘଟି ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଘଟୁଛି । ମଣିଷ ଓ ଜୀବ ଜଗତ ଉପରେ ଏହାର କୁ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ୁଛି । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଅଂଶୁଘାତ,

13 Aug 2022 11:47 pm
ମହାନଦୀ ଅବବାହିକାରେ ବନ୍ୟା ଆସୁଛି , ନଦୀକୂଳବାସୀ ସତର୍କ

ଗରଦପୁର, ୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ଛତିଶଗଡ଼ରେ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଥିବାରୁ ମହାନଦୀ ଓ ଏହାର ଶାଖା ନଦୀ ଗୁଡ଼ିକରେ ବନ୍ୟା ଆସୁଛି । ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ୩୪ ଟି ଗେଟ ଖୋଲାଯାଇଥିବାରୁ ସୋମବାର ସକାଳ ସୁଦ୍

13 Aug 2022 11:13 pm
ଜାତୀୟ ପତାକାକୁ ଅସମ୍ମାନ କଲେ ହେବ କାର୍ୟ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

ନିରାକାରପୁର,୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଜାତୀୟ ପତାକାକୁ ଅସମ୍ମାନ କଲେ ହେବ କାର୍ୟ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ। ଦେଶପ୍ରେମୀମାନଙ୍କୁ ଏପରି ସନ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ନିରାକାରପୁର ଥାନା ଅଧିକାରିଣୀ ଗୀତାଞ୍ଜଳି ନାୟକ। ଆଜି ନିରାକାରପୁର ଥାନା

13 Aug 2022 11:06 pm
ହରଘର ତ୍ରୀରଙ୍ଗା ଓ ଡାକମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଡାକ ମଣ୍ଡଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦକ୍ଷିଣ ଉପମଣ୍ଡଳ ଅଧିନରେ ଥିବା ନଡିଆବରେଇ ଶାଖା ଡାକଘର ସହଯୋଗରେ ଗୋଠେଶ୍ୱର ମହାଦେବଙ୍କ ପୀଠରେ ହରଘର ତ୍ରୀରଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓ ଡାକମେଳ

13 Aug 2022 10:50 pm
କଲେଜ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗର ଟପ୍ପର ଶକ୍ତିମୟୀ ଚାଟାର୍ଡ ଆକାଉଂଟାଂଟ ହେବେ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁକ୍ତ ୩ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗ ସମ୍ମାନର ଛାତ୍ରୀ ଶକ୍ତିମୟୀ ପ୍ରଧାନ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମୋଟ ୨୬୦୦ମାର୍କରୁ ୨୨୪୪ମାର୍କ ଅର୍ଥାତ ୮୬.୩୦ ପ୍ରତିଶତ

13 Aug 2022 10:33 pm
କଲେଜ କଳା ବିଭାଗର ଟପ୍ପର ସୁପ୍ରଭା ଅଧ୍ୟାପିକା ହେବେ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁକ୍ତ ୩ କଳା ବିଭାଗର ଶିକ୍ଷା ସମ୍ମାନ ଛାତ୍ରୀ ସୁପ୍ରଭା ପାତ୍ର ଚଳିତ ବର୍ଷ ମୋଟ ୨୬୦୦ମାର୍କରୁ ୨୩୪୭ମାର୍କ ଅର୍ଥାତ ୯୦.୨୬ ପ୍ରତିଶତ

13 Aug 2022 10:32 pm
କଲେଜ ଟପ୍ପର ବିଭୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ବୈଜ୍ଞାନିକ ହେବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁକ୍ତ ୩ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗର ପ୍ରାଣୀ ବିଜ୍ଞାନ ସମ୍ମାନ ଛାତ୍ର ବିଭୁ ପ୍ରସାଦ ଶତପଥୀ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମୋଟ ୨୬୦୦ମାର୍କରୁ ୨୪୧୧ମାର୍କ ଅର୍ଥା

13 Aug 2022 10:30 pm
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁକ୍ତ ୩ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶିତ, ପାସହାର ୯୨.୮୭ପ୍ରତିଶତ,ବିଭୁ ପ୍ରସାଦ ଶତପଥୀ କଲେଜ ଟପ୍ପର 

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁକ୍ତ ୩ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଶନିିବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଏଥିରେ ଯୁକ୍ତ ୩ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ ପ୍ରାଣୀ ବିଜ୍ଞାନ ସମ୍ମାନ ଛାତ୍ର ବିଭୁ ପ୍ରସାଦ ଶତ

13 Aug 2022 10:18 pm
ବାଲିଗୁଡ଼ାରେ ୧୨୭ ସିଆରପିଏଫ୍ ବାଟାଲିୟନ ପକ୍ଷରୁ ହର୍ ଘର୍ ତ୍ରିରଙ୍ଗା କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୧୩/୦୮/୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): ସ୍ବାଧିନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶ ପାଳୁଛି “ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ୍ ମହୋତ୍ସବ” । ଏହି ଅବସରରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲ

13 Aug 2022 10:00 pm
ଭୁବନରେ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା –  ସାରା ସହର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ମୟ

ଭୁବନ ୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଦେଶ ସ୍ୱାଧିନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପାଳନ ଅବସରରେ ସାରା ଦେଶରେ ଅପୂର୍ବ ଉତ୍ସାହ, ଉଦ୍ଧିପନା ଦେଖା ଦେଇଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଆହ୍ୱାନ କ୍ରମେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୩ ରୁ ୧୫ ତିନି ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ନା

13 Aug 2022 9:51 pm
ସ୍ବାଧିନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ୭୫ଟି ଦୀପଦାନ ଓ ଜାତୀୟ ସଙ୍ଗୀତ ଗାନ 

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୧୩/୦୮/୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): ସ୍ବାଧିନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶ ପାଳୁଛି “ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ୍ ମହୋତ୍ସବ” । ଏହି ଅବସରରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲ

13 Aug 2022 9:29 pm
କନ୍ଧମାଳ : କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ

କନ୍ଧମାଳ,୧୩/୦୮/୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଉପଲକ୍ଷେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ସାରା ଦେଶରେ ଧୁମ୍ ଧାମରେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ଏହି ଅବସରରେ କନ

13 Aug 2022 9:22 pm
ଲିପସା ଦାସ କମ୍ପୁ୍ୟଟର ସାଇନ୍ସ ସମ୍ମାନରେ ପ୍ରଥମ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗର କମ୍ପୁ୍ୟଟର ସାଇନ୍ସ ସମ୍ମାନର ଛାତ୍ରୀ ଲିପସା ଦାସ ମୋଟ ୨୬୦୦ମାର୍କରୁ ୨୨୨୦ମାର୍କ ଅର୍ଥାତ ୮୫.୩୮ ପ୍ରତିଶତ ମାର୍କରଖ

13 Aug 2022 9:16 pm
ତାଜା ଖବର : ହୀରାକୁଦ ଜଳ ଭଣ୍ଡାର ର ୩୪ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲା

ସମ୍ବଲପୁର,୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ହୀରାକୁଦ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରର ଆଉ ୪ ଟି ଗେଟ ଖୋଲିଲା । ବର୍ତମାନ ମୋଟ ୩୦ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲା ରହିଛି । ବର୍ତମାନ ୩୪ ଟି ଗେଟ ଦେଇ ବନ୍ୟା ଜଳ ନିସ୍କାସିତ ହେଉଛି । ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଜଳସ୍ତର ବଢ଼ୁଥିବା

13 Aug 2022 7:15 pm
ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟର ଦୁଇ ନୂଆ ବିଚାରପତି ଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ

କଟକ, ୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟର ଦୁଇ ନୂଆ ବିଚାରପତି ଆଜି ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ନୂଆ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ ଗୌରୀ ଶଙ୍କର ଶତପଥୀ ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ ଚିତ୍ତ ରଞ୍ଜନ ଦାସ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଦୁଇ ନୂ

13 Aug 2022 7:04 pm
ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ତାରିଖ ସୋମବାର ନନ୍ଦନକାନନ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲା ରହିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆସନ୍ତା ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ତାରିଖ ସୋମବାର ନନ୍ଦନକାନନ ଖୋଲା ରହିବ । ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସୋମବାର ଦିନ ନନ୍ଦନକାନନ ଖୋଲା ରହିବ । ଏହାପରେ ୧୬ ତାରିଖ ମଙ୍ଗଳବାର ନନ୍ଦନକାନନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋ

13 Aug 2022 6:53 pm
ହୀରାକୁଦ ଜଳ ଭଣ୍ଡାର ର ୩୦ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲା

ସମ୍ବଲପୁର,୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ହୀରାକୁଦ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରର ଆଉ ୨ ଟି ଗେଟ ଖୋଲିଲା । ମୋଟ ୩୦ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲା । ବର୍ତମାନ ୩୦ ଟି ଗେଟ ଦେଇ ବନ୍ୟା ଜଳ ନିସ୍କାସିତ ହେଉଛି । ବାମ ପାଶ୍ୱର୍ର ୨୨ ଟି ଓ ଡ଼ାହାଣ ପାଶ୍ୱର୍ର ୮ ଟି ଏହିପରି ମ

13 Aug 2022 5:52 pm
ଚାଷୀ ଭାଇ ପାଳିଲେ ଆଜାଦି କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ : ବିଲରେ ଉଡିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା

ନିରାକାରପୁର, ୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସୀମାରେ ଯବାନ, ଚାଷ ଜମିରେ କିଷାନ । ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ଜମିରେ ଫର ଫର ହୋଇ ଉଡିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା । ଭାରତ ମାତାର ଜୟଗାନ କଲେ ଚାଷୀ ଭାଇ । ସ୍ୱାଧୀନତା ର ୭୫ ବର୍ଷ ପୁର୍ତ୍ତୀ ଅବସରର

13 Aug 2022 4:40 pm
ମହାନଦୀରେ ଏକ ଛୋଟ ଧରଣର ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା, ୮ ଜିଲା ପାଇଁ ୬ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ମହାନଦୀରେ ଏକ ଛୋଟ ଧରଣର ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ଦେଖା ଦେଇଛି। ଯଦି ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ଅର୍ଥାତ ଛତିଶଗଡ଼ରେ ଏହିପରି ବର୍ଷା ଲାଗି ରହେ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶାରେ ବି ଏହି ଭଳି ବର୍ଷା ଜାରି ରୁହେ , ତେବେ ମହାନଦୀ

13 Aug 2022 3:11 pm
ହୀରାକୁଦ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରର ୨୮ ଟି ଗେଟ ଖୋଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଲଗାତର ଲଘୁଚାପ ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି । ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟରେ ଜନ ଜୀବନ ଅସ୍ତ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଥିବାବେଳେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟରେ ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛ

13 Aug 2022 2:32 pm
ଅଗଷ୍ଟ ୩୧ରେ ଅବସର ନେବେ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର –କିଏ ହେବେ ପରବର୍ତୀ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଆସନ୍ତା ୩୧ ତାରିଖରେ ସରୁଛି । ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ କିଏ ହେବେ ପରବର୍ତୀ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସେ ନେଇ ଏବେ ପାୱାର କରିଡର ରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚ

13 Aug 2022 8:54 am
ଓଏଏସ ସ୍ତରରେ ବଡ଼ ଧରଣର ଅଦଳବଦଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓଏଏସ ସ୍ତରରେ ବଡ଼ଧରଣର ଅଦଳବଦଳ କରିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ରାଜ୍ୟ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ବରିଷ୍ଠ ଓଏଏସ୍ ଅଫିସର ସତ୍ୟରଞ୍ଜନ

13 Aug 2022 8:47 am
ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଗୋପିନାଥଜୀଉ ଓ ବିନୋଦ ବିହାରୀଙ୍କ ଝୁଲଣ ଯାତ୍ରା ଉଦଯାପିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପୌରସଂସ୍ଥା ଅଧିନ ଗଣାମାହାଲର ଶ୍ରୀ ଗୋପିନାଥଜୀଉ ଏବଂ ଶ୍ରୀ ବିନୋଦବିହାରୀଜୀଉଙ୍କ ଝୁଲଣ ଯାତ୍ରା ଶୁକ୍ରବାର ଗହ୍ମା ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଗତ କୃଷ୍

12 Aug 2022 10:03 pm
କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ୧୭ପ୍ରସ୍ତାବରେ ବାଜିଲା ମୋହର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ୧୭ପ୍ରସ୍ତାବରେ ବାଜିଲା ମୋହର। ସଂପ୍ରସାରିତ ହେବ ମିଲେଟ ମିଶନ। ମିଲେଟ ମିଶନ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମକୁ ବୈଠକରେ ମଂଜୁରୀ ମିଳିଛି । ଆଦିବାସୀ ଅଧ

12 Aug 2022 9:56 pm
ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟ ର ଆଉ ଦୁଇ ନୂଆ ବିଚାରପତି

କଟକ, ୧୨/୦୮: ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟକୁ ମିଳିଲେ ଦୁଇ ନୂଆ ବିଚାରପତି । ଦୁଇ ନୂଆ ବିଚରପତିଙ୍କୁ ଆଜି ନିଯୁକ୍ତି କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଜଷ୍ଟିସ୍ ଗୌରୀ ଶଙ୍କର ଶତପଥୀ ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଚିତ୍ତ ରଞ୍ଜନ ଦାସଙ୍କୁ ହା

12 Aug 2022 9:40 pm
ୟୁରିୟା ଓ ଡିଏପି ସାର ତୁରନ୍ତ ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଓସ୍ତପୁର ସମିତି ସଭାପତିଙ୍କ ଦାବି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓସ୍ତପୁର ପ୍ରାଥମିକ କୃଷି ସମବାୟ ସମିତିର ସଭାପତି ପ୍ରଦୁ୍ୟମ୍ନ କୁମାର ଜେନା ଓସ୍ତପୁର ସମିତିକୁ ତୁରନ୍ତ ୟୁରିଆ ଓ ଡିଏପି ସାର ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ କୃଷି

12 Aug 2022 9:35 pm
ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ଓ ଦେଓ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପିତ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ମୟୁରଭଞ୍ଜ / ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି ଦିନିକିଆ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ଗସ୍ତ କରି ସେଠାରେ ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ – ଦେଓ ଓ ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ପ୍ରକଳ୍

12 Aug 2022 9:16 pm
ଶିବାନନ୍ଦ ଆଶ୍ରମରେ ଗୋ ପୂଜା ଓ ବୃକ୍ଷ ପୂଜା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀବଳଦେବଜୀୟୁଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଅବସରରେ କପାଳେଶ୍ୱର ପଂଚାୟତର ଗରାପୁରସ୍ଥିତ ଶିବାନନ୍ଦ ଆଶ୍ରମ ପରିସରରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଶ୍ରୀମା ସ୍ୱାମୀ ଦିବ୍ୟସ୍ୱରୂପାନନ୍ଦ ସରସ୍ୱତୀଙ୍

12 Aug 2022 8:49 pm
ଗଣେଶ୍ୱରଙ୍କ ଅକାଳ ମୃତୁ୍ୟରେ ଶୋକାକୁଳ ହୋଇପଡିଛି ଗ୍ରାମ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତଗାଙ୍ଗପଡା ଗ୍ରାମପଂଚାୟତର ଗୋଗୁଆ ଗ୍ରାମର ଗଣେଶ୍ୱର ଓଝାଙ୍କର ୪୭ବର୍ଷ ବୟସରେ ଅକାଳ ମୃତୁ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛି । ଗଣେଶ୍ୱର ଜଣେ ଦିନ ମଜୁରିଆ ଭାବେ ଏଣେ ତେଣ

12 Aug 2022 8:34 pm
ଚୋରି ଜିନିଷ ଉଦ୍ଧାର:  ୪ଚୋର ଗିରଫ

ନିରାକାରପୁର, ୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ନିରାକାରପୁର ଥାନା ଅଂଚଳରେ ପୃଥକ ପୃଥକ ଦୁଇଟି ଚୋରି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ କୁ ମିଳିଛି ସଫଳତା। ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରି ଚୋରି ସାମଗ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର କରି ୪ଚଣ ଚୋରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି

12 Aug 2022 8:10 pm
କଟକ ନଗର ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ହେଲେ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର

କଟକ ସଦର, ୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ଶରତ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି (ଶୁକ୍ରବାର) କଟକ ନଗର ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ଭାବେ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ନୂତନ ନିଯୁକ୍

12 Aug 2022 8:00 pm
କନ୍ଧମାଳ :ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ଜାତୀୟ କୃମିନାଶକ ଦିବସ ପାଳିତ

କନ୍ଧମାଳ,୧୨/୦୮/୨୨(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ):କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଫୁଲବାଣୀ ସ୍ଥିତ ଏଜେଓ ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ଜାତୀୟ କୃମିନାଶକ ଦିବସ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଅନୁଷ୍ଠି

12 Aug 2022 7:33 pm
ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୁବ ଦିବସରେ, ଆସନ୍ତୁ ଦୂରତାକୁ କମ କରିବା, ଆମ ଜେଜେବାପା ଜେଜେମାଙ୍କୁ ସମୟ ଦେବା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୁବ ଦିବସ ଅବସରରେ, ସମାଜ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ, ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ତଥା ହେଲ୍ପ ଏଜ ଇଣ୍ଡିଆର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ, ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସମସ୍ତ ବିଭାଗର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ

12 Aug 2022 7:21 pm
କୋଲକାତା ଇଣ୍ଡିଆ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ଶୋ 2023 ଆୟୋଜନ କରିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସାମୁଦ୍ରିକ ଦ୍ରବ୍ୟ ରପ୍ତାନି ବିକାଶ ପ୍ରାଧିକରଣ (MPEDA), ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ରପ୍ତାନିକାରୀ ଆସୋସିଏସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (SEAI) ର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତର ଅଦ୍ଭ

12 Aug 2022 5:59 pm
ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ : ନବଦମ୍ପତି ଗିଫ୍ଟ ଯୋଜନା ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଓଡ଼ିଶାରେ ନୂଆ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଯୋଡ଼ିଙ୍କୁ ନବଦମ୍ପତି ବିବାହ ଉପହାର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଏନଆରଏଚଏମ୍ ତରଫରୁ ଦିଆଯିବ “ନବଦମ୍ପତି ଗିଫ୍ଟ”। ଏନେଇ ସ୍ୱା

12 Aug 2022 5:18 pm
ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ ଓଲଟି ପଡ଼ିଲା, ହେଲପର ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ

ପିପିଲି,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ ଓଲଟି ପଡ଼ିଛି । ଓଆର ୦୨ ୟୁ ୯୯୫୪ ସାରଳା ବସ ଟି ଭୁବନେଶ୍ୱର ରୁ ପୁରୀ ଯାଉଥିଲା । ପିପିଲି ଟୋଲଗେଟ ନିକଟରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟି ପଡ଼ିବା ଫଳରେ ବସ୍ ରେ ଥି

12 Aug 2022 4:59 pm
ଗଙ୍ଗାଧର ଓଡ଼ିଶାର କାଳିଦାସ –ଉତ୍କଳ ସମ୍ମିନଳନୀ

(ମେହେର ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ) ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜି ଉତ୍କଳ ସମ୍ମିଳନୀ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱଭାବ କବି ରଙ୍ଗାଜୀବ ଗଙ୍ଗାଧର ମେହେରଙ୍କ ଶ୍ରାବଣ ପୂର୍ଣ୍ଣୀମା ପୁଣ୍ୟ ଜନ୍ମତିଥି ଉପଲକ୍ଷେ ଉତ୍କଳର ବରପ

12 Aug 2022 4:15 pm
୧୨୬ ଜଣ ଶିଶୁ ଙ୍କ ସମେତ ୫୮୩ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ , ଜଣେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜ୍ୟରେ ଦୈନିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ଧିରେ ଧିରେ କମୁଛି । ଆଜି ମଧ୍ୟ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ଏକ ହଜାର ତଳେ ରହିଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ୫୮୩ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ

12 Aug 2022 2:04 pm
ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ୨୦ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲା

ସମ୍ବଲପୁର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜି ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଆଉ ୬ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲାଯାଇଛି। ଆଜି ସକାଳେ ୪ଟି ଗେଟ ଖୋଲିଥିଲା । ପୁଣି ୬ ଟି ଗେଟ ଖୋଲିଛି। ଗୁରୁବାର ଦିନ ପର୍ୟ୍ୟାୟକ୍ରମେ ୧୦ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲାଯାଇଥିଲା। ଆଜି ପୁ

12 Aug 2022 1:47 pm
ପୁଲିସ ପଦକ ପାଇବା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ବିବେଚିତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ପୁଲିସ ପଦକ ପାଇବା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ବିବେଚିତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ସେବା ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ୧୫ ତାରିଖ ଦିନ ୧୧ଟା ୩୦ ମିନିଟ ସମୟରେ ଲୋକସେବା

12 Aug 2022 9:25 am
କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକ ଆଜି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜି ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅପରାହ୍ଣ ୫ଟା ୪୫ ମିନିଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ

12 Aug 2022 9:19 am
ଆଜି ସାରା ରାଜ୍ୟରେ କୃମିନାଶକ ଔଷଧ ମାଗଣାରେ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରକ୍ତହୀନତା ଓ ଅପପୁଷ୍ଟି ଦୂର କରିବା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ରଖି ଆଜି ସାରା ରାଜ୍ୟରେ କୃମିନାଶକ ଔଷଧ ମାଗଣାରେ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯିବ। ୧ରୁ ୧୯ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ଏହି ଔଷଧ ବଣ୍ଟାଯିବ। ୧୨ତାରିଖର

12 Aug 2022 8:55 am
ଖୋଲିଲା ହିରାକୁଦ ଜଳ ଭଣ୍ଡାର ର ଆଉ ୪ ଟି ଗେଟ୍ , ୧୪ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲା

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୨/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି । ଗତକାଲି ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ହିରାକୁନ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରର ୧୦ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲାଯାଇଥିଲା । ଜଳ ଭଣ୍ଡାରର ଜଳ ସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ହିରାକୁଦ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରର ସର

12 Aug 2022 7:55 am
ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ ମୁଡ୍ ଅଫ୍ ନେସନ୍ ପୋଲ୍: ନିଜ ରାଜ୍ୟରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନଂ ୧ ସିଏମ୍, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୋଦୀ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଓଡ଼ିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପୁଣିଥରେ ଘରୋଇ ରାଜ୍ୟରେ ନମ୍ବର ୧ ସିଏମ୍ ହୋଇଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ ମୁଡ୍ ଅଫ୍ ନେସନ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ୭୮% ଲୋକପ୍ରିୟତା ସହ ନିଜ ର

11 Aug 2022 11:26 pm
ଦିବ୍ୟଜୀବନ ସଂଘର ଶିବାନନ୍ଦ ଆଶ୍ରମରେ ରାଜ୍ୟପାଳ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ ଗରାପୁରସ୍ଥିତ ଶିବାନନ୍ଦ ଆଶ୍ରମରେ ପହଂଚିବା ପରେ ସେଠାରେ ଆଶ୍ରମ ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କୁ ଧୂପ, ଦୀପ, ପୁଷ୍ପ ଓ ଶଙ୍ଖ ଧ୍ୱନୀ ସହିତ ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇ ଆଶ୍ରମ ପ

11 Aug 2022 10:39 pm
ପୁଅ ଲୋକରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ଲଞ୍ଚ କରାଇଲେ କି ସାଂସଦ ଭତୃହରି ମହତାଵ ?

କଟକ ସଦର,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ‘ ପ୍ରଜାତନ୍ତ୍ର ‘ ର ୭୫ତମ ଵର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ୍ ଶାହା, ମୂଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ଓ ଦକ୍ଷତା ବିକା

11 Aug 2022 10:21 pm
ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସପିଙ୍କ ହାତରେ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧି ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପାଳିଲେ ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଗରାପୁର ଡାକବଙ୍ଗଳା ଛକସ୍ଥିତ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅମ୍ରିତ ଋତୁରାଜ ଏବଂ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ସମ୍ବିତ ସମ୍ପଦ ମଡ଼କରଙ୍କ ହାତରେ ରାକ

11 Aug 2022 10:11 pm
ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଗସ୍ତ ଶୁକ୍ରବାର , ୨ଟି ବୃହତ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପର ହେବ ଲୋକାର୍ପଣ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଆସନ୍ତା କାଲି ଶୁକ୍ରବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଗସ୍ତ । ୨ଟି ବୃହତ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ। କରଞ୍ଜିଆ ହାତୀବାରିରେ ଦେଓ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍

11 Aug 2022 9:41 pm
ସାଇଜ୍ଞାନ ପ୍ଲେ ସ୍କୁଲ ପକ୍ଷରୁ ପବିତ୍ର ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଜଗତସିଂହପୁର,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସାମାଜିକ ମୂଲ୍ୟ ବୋଧ ନୈତିକ ପରମ୍ପରାକୁ ଉଜ୍ବିବିତ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଜୟବଡ଼ ସ୍ଥିତ ସାଇ ଜ୍ଞାନ ପ୍ଲେ ସ୍କୁଲର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ପ୍ରଜ୍ଞା ପାରମିତା ଚୌଧୁରୀ ନିଜ ପ୍ଲେ ସ୍କୁଲର

11 Aug 2022 9:27 pm
ବ୍ରହ୍ମଗିରି ସ୍ଥିତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଲାରନାଥ ମନ୍ଦିର ର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ  ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ୫ ଟି ସଚିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ୫ ଟି ସଚିବ ଶ୍ରୀ ଭିକେ ପାଣ୍ଡିଆନ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ବ୍ରହ୍ମଗିରି ସ୍ଥିତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଲାରନାଥ ମନ୍ଦିର ଭ୍ରମଣ କରି ଭକ୍ତଙ୍କ

11 Aug 2022 8:37 pm
ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ   ରିୟୁମାଟୋଲୋଜି ସମ୍ମିଳନୀ-୨୦୨୨

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଗଣ୍ଠିବାତ ରୋଗ ବା ମାଟିଜିମ୍ କେ କେବଳ ଗଣ୍ଠିକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିନଥାଏ। ସବୁ ସମୟରେ ଏଥିରେ ଅନ୍ୟ ଅଂଶ ଯେପରିକି ଚକ୍ଷୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାଏ। ଠିକ୍ ସମୟରେ ଏହାର ରୋଗ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କ

11 Aug 2022 8:18 pm
ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ -ଏନ୍ ଆଇଓଟି ବୁଝାମଣା ––ଉପକୂଳ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ମିଳିବ ବୈଷୟିକ ସହାୟତା –୬ଟି ଜିଲ୍ଲାର ଲୋକେ ହେବେ ଉପକୃତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଓଡ଼ିଶାରେ ସମୁଦ୍ର ତଟ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଲୁଣିବନ୍ଧ ସୁଦୃଢ଼ୀକରଣ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ପ୍ରାଦ୍ୟୋଗିକ ସଂସ୍ଥାନ(ଏନଆଇଓଟି) ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବୁଝାମଣା ପତ୍ର ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ଣରେ ସ୍ୱା

11 Aug 2022 7:44 pm
କଟକ ଇଣ୍ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ଉପରେ ଵର୍ଷାକୁ ଜଗିଛି ଜରିପାଲ, ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ

କଟକ ସଦର,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଇଭେଣ୍ଟ ମାନ୍ୟତା ପ୍ରାପ୍ତ କ୍ରିଡା ରାଜଧାନୀ କଟକରେ ଥିଵା ପ୍ରଥମ ଓ ସର୍ବପୁରାତନ ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁ ଇଣ୍ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମର ଦୂର୍ଵଳ ଵିକଳ ଚିତ୍ର ସାମ୍ନା

11 Aug 2022 6:52 pm
ଓଏଏସ୍ ସ୍ତରରେ ଛୋଟ ଧରଣର ବଦଳି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା (ଓଏଏସ୍) ସ୍ତରରେ ଏକ ଛୋଟ ଧରଣର ବଦଳି କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । କୈଳାସ ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକଙ୍କୁ ପୁରୀ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ (ଏଡିଏମ୍) ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ଏହା

11 Aug 2022 6:35 pm
ହୀରାକୁଦ ଡ଼୍ୟାମର ୧୦ ଟି ଗେଟ ଖୋଲିଲା

ହୀରାକୁଦ/ସମ୍ବଲପୁର ୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜି ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଖୋଲିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଗେଟ୍ । ଆଜି ପ୍ରଥମେ ୨ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲିଥିଲା । ପର୍ଯ୍ୟାୟ୍ରକ୍ରମେ ଆଉ ୮ ଟି ଗେଟ ଖୋଲିଛି । ଏହିପରି ଭାବରେ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍

11 Aug 2022 5:38 pm
୧୨୩ ଜଣ ଶିଶୁ ଙ୍କ ସମେତ ୫୩୦ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ, ଜଣେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜ୍ୟରେ ଧିରେ ଧିରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା କମୁଛି । ଆଜି ମଧ୍ୟ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ଏକ ହଜାର ତଳେ ରହିଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ୫୩୦ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହ

11 Aug 2022 2:31 pm
ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭରକୁ ଗଳାକାଟି ନୃଶଂସ ହତ୍ୟା

କଟକ ସଦର,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ଵିଷ୍ଣୁ ବେହେରା): କିଶନନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପ୍ରହରାଜପୁର ନମାଜ ପଡିଆ ଠାରେ ଜନୈକ ଯୁଵକର ଉଲଗ୍ନ ଓ ଗଳାକଟା ମୃତ ଦେହ ପଡିଥିଵା ଆଜି (ଗୁରୁବାର) ସକାଳେ ଲୋକେ ଦେଖି ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ପ

11 Aug 2022 1:53 pm
ହୀରାକୁଦ ଡ଼୍ୟାମର ୨ ଟି ଗେଟ ଖୋଲିଲା, ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ଆଉ ୮ ଟି ଗେଟ ଖୋଲିବ ସୂଚନା

ହୀରାକୁଦ/ସମ୍ବଲପୁର ୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଆଜି ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଖୋଲିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଗେଟ୍ । ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୨ ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲିଛି । ଅପରାହ୍ନ ୩ ଟା ବେଳେ ଆଉ ୩ ଟି ଗେଟ ଖୋଲିବ ଓ ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଟି ଗେଟ

11 Aug 2022 1:26 pm
ଯୁକ୍ତ ୨ କଳାରେ ଚମେଳି ଦେବୀ ମହିଳା ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୮୩ ପ୍ରତିଶତ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ

ଜୁନାଗଡ଼ ,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ରାକେଶ ବେମାଲ )- ଜୁନାଗଡ଼ ସ୍ଥାନୀୟ ଚମେଳିଦେବୀ ମହିଳା ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଯୁକ୍ତ ୨ କଳା ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ୮୩ ପ୍ରତିଶତ ହେଇଛି ।ଏହି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ମୋଟ ୧୧୪ଜଣ ପରୀକ୍ଷ

11 Aug 2022 1:02 pm
ଆଜି ରାକ୍ଷା ବନ୍ଧନ, ଚଳଚଞ୍ଚଳ ରାକ୍ଷୀ ବଜାର

ଜୁନାଗଡ଼ ,୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର /ରାକେଶ ବେମାଲ )- ଆଜି ରାକ୍ଷା ବନ୍ଧନ । ଭାଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ପବିତ୍ର ସମ୍ପର୍କର ଏକ ପବିତ୍ର ଦିନ । ଏଥିପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇ ଉଠିଛି ରାକ୍ଷୀ ବଜାର। କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ଜୁନାଗଡ଼ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ

11 Aug 2022 12:52 pm
ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ ––ଏଆଇପିଏଲ ତରଫରୁ  ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଏକ ହଜାର ଗଛ ଲାଗିଲା

ନିରାକାରପୁର, ୧୧/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଆଇପିଏଲ ତରଫରୁ ୧୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଟାଙ୍ଗୀଠାରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମଧ୍ୟରେ ଏକ ହଜାର ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରାଯାଇଛି । ବ୍ୟାପକ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରାଗଲେ ପରିବେଶ ସନ୍ତୁଳନ ରକ୍ଷା ହୋଇ ପାରିବ। ପ୍ରାକୃ

11 Aug 2022 12:35 pm
ଦନ୍ତା ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧା ଆହତ

ନିରାକାରପୁର, ୧୦/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ବନଖଣ୍ଡ ଟାଙ୍ଗୀ ରେଂଜ ଜଙ୍କିଆ ନୁଆ ଗାଁରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତାହାତୀ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଆତଙ୍କ ଚଳାଇଛି । ଆଜି ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ବୃଦ୍ଧା ଲବଣୀ ଗୁମାନସିଂହ (୭୦) ବାଡ଼ିପଟକୁ ଝ

10 Aug 2022 11:05 pm
୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେବା ଅଭିଯୋଗରେ ଅଚ୍ୟୁତପୁର ଆର ଆଇ ଗିରଫ

ନିରାକାରପୁର, ୧୦/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଟାଙ୍ଗୀ ତହସିଲଦାର ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଚ୍ୟୁତପୁର ଆର ଆଇ ଆଜି ୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେବା ଅଭିଯୋଗରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ କି ଆଜି

10 Aug 2022 10:52 pm
ଭୁବନ ରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ କ୍ରାନ୍ତି ଦିବସ ପାଳନ ଓ ଗୌରବ ଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଭୁବନ ୧୦/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ତରଫରୁ ଭୁବନରେ କ୍ରାନ୍ତି ଦିବସ ପାଳନ ଓ ସ୍ୱାଧିନତାର ୭୫ ବର୍ଷଉପଲକ୍ଷେ ଗୌରବ ଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯଇଛି । ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ସରୋଜ ପ

10 Aug 2022 10:39 pm
ନୂଆବଜାରରେ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ରହିବ –ନଗରପାଳ

ଭୁବନ ୧୦/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନ ଏନଏସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଇଲେକ୍ଟ୍ରି ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖ ଭଦଳିଆପଶି ମୌଜାର ଶ୍ମଶାନ ଜମିକୁ ପତିତ କିସମରେ ପରିବର୍ତନ କରି ନୂତନ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ କରାଯିବାକୁ ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ହୋଇଥିବା ନିଷ୍ପତି / ଷ

10 Aug 2022 10:37 pm
ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ପୁଷ୍ପଗୁଛ ଦେଇ ସ୍ୱାଗତ କଲେ ସମବାୟବୀତ ପ୍ରମୋଦ ସାହୁ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୦/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ ବୁଧବାର କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଗସ୍ତରେ ଆସି ପ୍ରଥମେ ପୌରସଂସ୍ଥା ଟାଉନ ହଲ ପରିସରରେ ଏକ ସଭାରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ଗରାପୁରସ୍ଥିତ ଶିବାନନ୍ଦ ଆଶ୍ରମକୁ ଯାଇଥିଲେ

10 Aug 2022 10:17 pm
ହରିଦାସପୁର- ପାରାଦୀପ ରେଳପଥରେ ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୦/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ହରିଦାସପୁର- ପାରାଦୀପ ରେଳପଥରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ରେଳ ଚଳାଚଳ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଶ୍ରୀ ଲାଲ ପୌ

10 Aug 2022 10:15 pm
ଗୋପଛକରେ ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୦/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ଗୋପଛକରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା କ୍ରେଡିଟ କୋଅପରେଟିଭ ସୋସାଇଟି ଏବଂ କୃଷକ ବିକାଶ ସମବାୟ ସମିତି ଲିଃ ପକ୍ଷରୁ ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅତନୁ ସାବ୍ୟସାଚୀ ନାୟକଙ୍କୁ ପୁ

10 Aug 2022 10:12 pm
ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲରେ ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୦/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗରାପୁରସ୍ଥିତ ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲରେ ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜାତି,ଧର୍ମ, ବର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ବ

10 Aug 2022 10:10 pm
ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ଅନୁମୋଦନ କମିଟି ବୈଠକରେ ୭୫ ହଜାର କୋଟିର ନିବେଶ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମଂଜୁରୀ, ୨୪ ହଜାରଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିବ –

ରାଜ୍ୟରେ ଅଧିକ ପୁଂଜି ନିବେଶ ବଢ଼ାଇବା ସହ ଯୁବକ ଯୁବତୀଙ୍କୁ କାମଧନ୍ଦା ଯୋଗାଇବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଙ୍କ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୦/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ବୁଧବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବସ

10 Aug 2022 9:48 pm
ସାରୁ ଖୋଳୁ ଖୋଳୁ ମହାଦେବ ବାହାରିଲେ

ବ୍ରହ୍ମପୁର , ୧୦/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ସାରୁ ଖୋଳୁ ଖୋଳୁ ମହାଦେବ ବାହାରିଲେ । ଗଞ୍ଜେଇ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ସୁନା ଚୋରା କାରବାର ର ପର୍ଦ୍ଧାଫାସ ହୋଇଛି । ଗତକାଲି ଅପରାହ୍ନ ସମୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲାଞ୍ଜିପଲ୍ଲୀ ବାଇପାସ୍ ନିକଟରେ ଅବକାର

10 Aug 2022 9:04 pm
ରକ୍ଷାବନ୍ଧନ ପାଇଁ ନବୀନ ନିବାସକୁ ନ ଆସିବା ପାଇଁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଅନୁରୋଧ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୦/୦୮/୨୦୨୨(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାକ୍ଷୀ ପୂର୍ଣିମା ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। କୋଭିଡକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗହଳି ନ କରି ଜନସାଧାରଣ ନିରାପଦରେ ରକ୍ଷାବନ୍ଧନ ପର୍

10 Aug 2022 8:47 pm