ଧନ୍ୟ ସେ ମାଟି –ଯେଉଁଠି ପୂଜାପାଆନ୍ତି କୃଷକ ଦେବତା

ସାଲେପୁର:୧୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ ଅଭୟ ଜେନା )- କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ମାହାଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ର ମଣିଜୋରି ର ଗୋକନ ଗାଁ ରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଙ୍କ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି ଏକ କୃଷକ ଦେବତା ଙ୍କ ମନ୍ଦିର। ଏହି ମନ୍ଦିରରେ କୃଷକ ଙ୍କୁ ଦ

16 May 2021 7:14 pm
ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ଉତ୍କଳ ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ  ବିଶୋଧନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କଟକ , ୧୬/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡିଶା ସମାଚାର)-କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ଅଗ୍ରଣୀ ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ଉତ୍କଳ ବିକାଶ ପରିଷଦ(ଉବିପ) ପକ୍ଷରୁ କଟକ ସଦର ଉପକଣ୍ଠ ଇଶାଣୀ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଓ ଶିର୍ଲୋ ପଞ୍ଚାୟତର ମଙ୍ଗଦେଇପୁର, ଖେଣ୍ଟାଳୋ, ଇଶାଣୀ ବ୍ରହ୍ମପୁର, ଜାହାନପୁ

16 May 2021 7:02 pm
ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ପ୍ରିତମ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

କଳାହାଣ୍ଡି, ୧୬/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ରାକେଶ ବେମାଲ) – କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ପ୍ରତିଭାବାନ ବ୍ୟକ୍ତି, ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ତଥା ସମାଜସେବୀ ପ୍ରୀତମ ଆଗ୍ରୱାଲ (ବଣ୍ଟି)ଙ୍କର କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍

16 May 2021 3:11 pm
ମହିଳା ଙ୍କୁ ନିଆଁ ରେ ପୋଡି ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ –ସ୍ୱାମୀ, ଶ୍ୱଶୁର ଓ ଶାଶୁ କୁ ଅଟକ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି/ ସାଲେପୁର, ୧୬/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡିଶା ସମାଚାର /ଅଭୟ ଜେନା )ମହିଳାଙ୍କୁ ନିଆଁ ରେ ପୋଡି ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ । କିରାସିନି ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇ ମହିଳା ଙ୍କୁ ମାରିଲେ ଶାଶୂଘର ଲୋକେ। ବାପଘର ଲୋକେ ଥାନାରେ କଲେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ। ଏ

16 May 2021 2:45 pm
କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ର ଚଢ଼ାଉ

ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଦେଶି ରନ୍ଧା ମଦ ଜବତ କଳାହାଣ୍ଡି, ୧୬/୦୫/୨୦୨୧ (ଓଡିଶା ସମାଚାର /ସଂଜୟ କୁମାର ସିଂହ )-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଆମପାଣି ଥାନା କୁଲେରଗୁଡା ଓ ଖୁରସେଲଗୁଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ନାଳ ଉପରେ ବେଆଇନ ଦେଶୀ ହାତ ରନ୍ଧା ମଦ ତ

16 May 2021 1:11 pm
୧୧,୭୩୨ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ , ୧୯ ମୃତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୧,୭୩୨ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬୫୬୯ ଜଣ ସଙ୍ଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୫୧୬୩

16 May 2021 12:36 pm
ସାମ୍ବାଦିକ କିଶୋର ଦ୍ଵିବେଦୀ ଙ୍କର ମାତୃ ବିୟୋଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର୧୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶାସମାଚାର)-ବିଶ୍ୱ ଓଡ଼ିଶା ସମାଜ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ କିଶୋର ଦ୍ବିବେଦୀ ଙ୍କ ର ମାଆ ଶ୍ରୀମତୀ ଶ୍ରୀମନ୍ତିନୀ ଦ୍ବିବେଦୀ ଙ୍କର ନିଧନ ଘଟିଛି । ୮୬ ବର୍ଷୀୟ ଶ୍ରୀମତୀ ଦ୍ବିବେଦୀ କିଛି

15 May 2021 10:26 pm
କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା, ସିନାପାଲି ପଞ୍ଚାୟତ ଚାଷୀଙ୍କୁ କେବେ ମିଳିବ ଫସଲ ବୀମାରାଶି ?

କଳାହାଣ୍ଡି , ୧୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡିଶା ସମାଚାର /ସଂଜୟ କୁମାର ସିଂହ )- ଗତ ୨୦୨୦ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ ଚାଷୀମାନେ ଖରିଫ ଋତୁର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଫସଲବୀମା କରିଥିଲେ । ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ ୧୩ ଟି ପଞ୍ଚା

15 May 2021 10:16 pm
    ରଥ କାଠ ଅନୁକୂଳ

ଭୁବନ ୧୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଭୁବନର ତୃତୀୟାଜୀୟୁ ଙ୍କ ପବିତ୍ର ଘୋଷଯାତ୍ରା ଉପଲକ୍ଷେ ଆଜି ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଅବସରରେ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରେ ରଥକାଠ ଅନୁକୂଳ କରାଯାଇଥିଲା । ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟ ସଭାପତ

15 May 2021 10:03 pm
ଭୁବନ କୃଷକ ସମାଜ ତରଫରୁ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ପାଳିତ,ଅକ୍ଷିମୁଠି ଅନୁକୂଳ    

ଭୁବନ ୧୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଭୁବନ କୃଷକ ସମାଜ ତରଫରୁ ହିଙ୍ଗୁଳା ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ପାଳନ ଓ ଅକ୍ଷିମୁଠି ଅନୁକୂଳ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି । ସଭାପତି ବାସୁଦେବ ଗୁରୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ହଳ,ଲଙ୍ଗଳ ସମେତ

15 May 2021 10:01 pm
ଲୁଥେରାନର ସା’ରୁ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ଅନିଛା ସତ୍ୱେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରୀକରଣ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଟଳିପଙ୍କସ୍ଥିତ ଲୁଥେରାନ ମହିଳା ସମିତି ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ସ୍ପେସାଲ ଆଡପସନ ଏଜେନ୍ସି (ସା)ର ଅନ୍ତେବାସୀ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ଶନ

15 May 2021 9:53 pm
ରାତିଅଧିଆ ଶିଶୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରକୁ ନେଇ ଜାତୀୟ ମାନବଧିକାର କମିଶନରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଟଳିପଙ୍କସ୍ଥିତ ନିବେଦିତା ଆଶ୍ରମର ଶିଶୁ ଯତ୍ନ ଅନୁଷ୍ଠାନରୁ ରାତି ଅଧିଆ ଅନ୍ତେବାସୀ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର

15 May 2021 9:41 pm
ପୋଲିସ୍ କବଜାରେ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ: ୯ ଜଣ ଲୁଟେରା ଗିରଫ : ବ୍ୟାପକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ : ଜଣେ ଫେରାର

ବାଲିଗୁଡା, ୧୫/୦୫/୨୦୨୧ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ):କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁମୁଡ଼ିବନ୍ଧ ପୋଲିସକୁ ମିଳିଛି ବଡ଼ ସଫଳତା । ଏକ ବଡ଼ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି ପୋଲି

15 May 2021 9:11 pm
ଅଖିମୁଠି ପାଳନ ସହିତ ବିହନ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ଦାବି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଚାଷୀ କୁଳର ପ୍ରଥମ ଦିବସ । ଆଜି ଚାଷୀ ତା ଜମିରେ ପହଲି ବିହନ ପକାଇ ଅନୁକୂଳ କରିଥାଏ । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା କୃଷକ ମହାସଙ୍ଘ ର ସମସ୍ତ ଚ

15 May 2021 8:45 pm
ନର୍ମଦା ଙ୍କ ଦ୍ୱାଦଶାହ ସ୍ମୃତି ଉତ୍ସବ 

ଗରଦପୁର, ୧୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଖଡ଼ସ୍ଥିତ ଶାନ୍ତି କୁଟୀର ରେ ଧର୍ମପ୍ରାଣା ମହିଳା ସ୍ୱର୍ଗତ ନର୍ମଦା ସେନାପତିଙ୍କ ଦ୍ୱାଦଶାହ ସ୍ମୃତି ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି । ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଆୟୋଜିତ

15 May 2021 8:11 pm
ପାଟକୁରା ପ୍ରଗତି ମଂଚ ପକ୍ଷରୁ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ପର୍ବ ପାଳନ

ଗରଦପୁର, ୧୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ ତିକନପୁର ପଂଚାୟତ ଅଧିନ ବେହୁଳ ଗ୍ରାମରେ ପାଟକୁରା ପ୍ରଗତି ମଂଚ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ୍ ସ୍ତରୀୟ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ ବିହନ ଅନୁକୂଳ ଓ ଅଗ୍ରଣୀ ଚାଷୀଙ୍କୁ ମଂଚ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧତ କ

15 May 2021 8:08 pm
ଜିଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ପାଳନ 

ତାରପୁର, ୧୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରଘୁନାଥପୁର ବ୍ଲକ୍ ତଅଁରା ପଂଚାୟତ ଶାଳିଜଙ୍ଗା ଠାରେ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି । ସଂଗଠନର ସମ୍ପାଦକ ଇଂ ବାବାଜୀ ଚରଣ ଜେନା ଙ

15 May 2021 8:06 pm
ରଘୁନାଥପୁର ରେ କାମକରୁନି କୋଭିଡ଼ କଟକଣା 

ରଘୁନାଥପୁର,୧୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରଘୁନାଥପୁର ଥାନା ତଥା ତହସିଲ ଅଂଚଳରେ କୋଭିଡ଼ କଟକଣା କାମ କରୁନଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏହି ଅଂଚଳର ପ୍ରମୁଖ ବାଣିଜ୍ୟିକ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥଳ ରଘୁନାଥପୁର ବଜାର, ନାରାୟଣୀ ଛକ , ତାରପୁର ବଜ

15 May 2021 8:01 pm
କନ୍ଧମାଳ ସାଂସଦ ଓ କିସ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ତରଫରୁ ଅସହାୟ ମାନଙ୍କୁ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ବଣ୍ଟନ 

କନ୍ଧମାଳ,୧୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ):କରୋନା କଟକଣା ଯୋଗୁଁ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ଜାରି ରହିଛି ତାଲାବନ୍ଦ ଏବଂ ସପ୍ତାହାନ୍ତ କଟକଣା। ଏପରି ସ୍ଥଳେ ଦରିଦ୍ର ଏବଂ ଅସହାୟ ଲୋକମାନେ ଦୁଇଓଳି ଦୁଇମୁଠା ଖାଦ୍ୟ

15 May 2021 5:03 pm
ଆଉ ୧୧୮୦୫ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ – ୨୧ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ସୁଚେତା ଦେବତା)- ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୧୮୦୫ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬୬୧୧ ଜଣ ସଙ୍ଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା

15 May 2021 9:38 am
ବ୍ରଜବିହାରୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ

ପିପିଲି ୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ପିପିଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦାଣ୍ଡମୁକୁନ୍ଦପୁର ଗ୍ରାମର ମୁରବୀ ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ବ୍ରଜ ବିହାରୀ ମିଶ୍ର ଆଉ ନାହାନ୍ତି । ଗତ ୧୨ ତାରିଖରେ କରୋନା ରୋଗରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ କିମ୍ସ କୋଭିଡ

14 May 2021 10:03 pm
ଲୁଥେରାନ ଶିଶୁ ଯତ୍ନ କେନ୍ଦ୍ରର ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ଅନିଛା ସତ୍ୱେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରୀକରଣ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକର ପାଟଳିପଙ୍କସ୍ଥିତ ଲୁଥେରାନ ମହିଳା ସମିତି ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଶିଶୁ ଯତ୍ନ ଅନୁଷ୍ଠାନର ଅନ୍ତେବାସୀମାନଙ୍କୁ ଶିଶୁ ମଙ୍ଗଳ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ନିର୍ଦେଶରେ ଶୁକ

14 May 2021 9:52 pm
ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଜିଲ୍ଲା ବାହାର ଲୋକଙ୍କ ଅବାଧ ପ୍ରବେଶ  : ପ୍ରଶାସନର ଅଣଦେଖା ଯୋଗୁଁ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି 

ବାଲିଗୁଡା, ୧୪/୦୫/୨୦୨୧ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଉପରମୁହାଁ ହେଉଥିବା ବେଳେ ତାହାକୁ ରୋକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ସରକାର ମେ୫ ରୁ ୧୯ତାରିଖ ୧୫ଦିନ ଲକ୍ ଡ଼ାଉନ୍ ଜାରି କରିଥିବା ବେଳେ ବ

14 May 2021 9:29 pm
ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ ପହଂଚିଲା ତହସିଲ ପ୍ରଶାସନ

ଗରଦପୁର,୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କୋଭିଡ଼ ମହାମାରୀରୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଆସ୍ୱସ୍ତି ଦେବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ ପହଂଚିଲା ଗରଦପୁର ତହସିଲ ପ୍ରଶାସନ । ତହସିଲ ତରଫରୁ ରାଜସ୍ୱ ରଥ ଆଜି ଗରଦପୁର ଓ ତଳକୁସୁମା ରାଜସ୍ୱ ସର୍କଲ ରେ ବୁଲ

14 May 2021 9:05 pm
କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ଜୋରାଡ଼ବରା ପେକ୍ସ ର ପ୍ରଥମ ରବି ଧାନ ମଣ୍ଡି ଉଦ୍ଘାଟିତ

କଳାହାଣ୍ଡି ,୧୪/୦୫/୨୧ (ଓଡିଶା ସମାଚାର /ସଂଜୟ କୁମାର ସିଂହ) – କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ର ଜୋରାଡ଼ବରା ପ୍ରାଥମିକ କୃଷି ସମବାୟ ସମିତି ରେ ଜିଲ୍ଲା ର ରବି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଆଜି ପ୍ରଥମ ଧାନ ମଣ୍ଡି ଉଦ୍ଘାଟିତ ହୋଇଛି । ଉଦ୍ଘାଟନ ଉତ୍ସବ

14 May 2021 8:59 pm
ଡିଏସପି ସତ୍ୟଜିତ ଦାଶଙ୍କୁ ସରସ୍ୱତୀ କଳା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା 

କଟକ,୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କଟକ ସଦର ବ୍ଲକ ଉପକଣ୍ଠ କନ୍ଦରପୁର ଥାନା ଆଇଆଇସି ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ସତ୍ୟଜିତ ଦାଶ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇ ଡିଏସପି ପଦବୀରେ ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି ହୋଇ ଯାଉଥିବା ଅବସରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଗ୍ରଣୀ ସାଂସ୍କୃତିକ ସଂଗଠନ ସରସ୍

14 May 2021 7:57 pm
କରୋନା ଛଡ଼଼ାଇ ନେଲା ଇଦ୍ ର ଖୁସି , ସମୂହ ନମାଜ ପାଠ ବନ୍ଦ୍

ପାଟକୁରା, ୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଚଳିତ ବର୍ଷ କରୋନା ଛଡ଼଼ାଇ ନେଇଛି ଇଦ୍ ର ଖୁସି । ସମୂହ ନମାଜ ପାଠ ବନ୍ଦ୍ । ନିଜ ଘରେ କଲେ ନମାଜ ପାଠ । ସମ୍ପ୍ରତି ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ପରିସ୍ଥିତିରେ କରୋନାକୁ ରୋକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ରାଜ୍

14 May 2021 7:45 pm
ବାନ୍ଛାନିଧି ଦାସ ଓ ଶ୍ରୀମତୀ ଦେବୀ ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ କିନ୍ନରଙ୍କୁ ଶୁଖିଲା ଓ ରନ୍ଧାଖାଦ୍ୟ ବିତରଣ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବାନ୍ଛାନିଧି ଦାସ ଓ ଶ୍ରୀମତୀ ଦେବୀ ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ପୃଷ୍ଟପୋଷକ ଡଃ.ଦେବେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଦାସଙ୍କ ଧର୍ମପତ୍ନୀ ତଥା ଟ୍ରଷ୍ଟର ସଦସ୍ୟା ସ୍ୱର୍ଗତା କାଥରିନ ଦାସଙ୍କ ସ୍ମୃତ

14 May 2021 6:08 pm
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଆଜି ୧୩୭କରୋନା ପଜିଟିଭ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଗୁରୁବାର୧୩୭ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ବାହାରିଥିବା ଜିଲ୍ଲା ସୂଚନା ଓ ଲୋକସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଆଳି ବ୍ଲକରେ ୫ଟି କରୋନା ପ

14 May 2021 6:06 pm
କରୋନା ଛଡାଇ ନେଲା ଇଦର ଖୁସି:ନିଜ ନିଜ ଘରେ କଲେ ନମାଜ ପାଠ 

କନ୍ଧମାଳ, ୦୧/୦୪/୨୦୨୧ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମସଜିଦ ପରିସରରେ ଶୁଭିଲାନି ଇଦ୍ ମୁବାରକ ଗୁଞ୍ଜରଣ ।ପରସ୍ପରକୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରି ଇଦ୍ ଶୁଭେଚ୍ଛା କିଏ କାହାକୁ ଜଣେଇ ପାରିଲେନି । ଏହ

14 May 2021 5:40 pm
କିଶନନଗର ସାପ୍ତାହିକ ହାଟ ବନ୍ଦ କଲା ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ

କିଶନନଗର, ୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡିଶା ସମାଚାର /ଅଭୟ ଜେନା) କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉଲଘଂନ କରି କଟକ ଜିଲ୍ଲା କିଶନନଗର ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଅନ୍ୟୁନ ଶହସ୍ରାଧିକ ଲୋକ ସମାଗମ ହୋଇ ପନି ପାରିଵା କିଣୁଥିବା ବେଳେ କିଶନନଗର ପୋଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍

14 May 2021 1:52 pm
ଡି. ବ୍ରଦର୍ସ ସହଯୋଗୀ ଭୋଲା ଭଗତ ର ମୃତ୍ୟୁ

କଟକ, ୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର / ଦେବାଶିଷ ରଥ)- ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ଧଳ ସାମନ୍ତ ବ୍ରଦର୍ସ (ଡି. ବ୍ରଦର୍ସ ) ଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଭୋଲା ଭଗତ କଟକ ବଡ଼ ମେଡ଼ିକାଲ ରେ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଭୋଲା ୫ ବ

14 May 2021 1:43 pm
ବଜ୍ରପାତ ଘଟି ଗଛ ଓ ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା

ନିରାକାରପୁର, ୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ହଜରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବଜ୍ରପାତ ଘଟି ଗ୍ରାମର କୁନା ବେହେରାଙ୍କ ଘରର ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ଓ ଉପକରଣ ପୋଡ଼ି ଯାଇଥିବାବେଳେ ନଡ଼ିଆ ଗଛ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଛି। ଅଳ୍ପକେ କୁନ

14 May 2021 11:41 am
ପୁଣି ରେକର୍ଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଲା କରୋନା : ୧୨,୩୯୦ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ , ୨୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର/ ସୁଚେତା ଦେବତା)- ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ଦୈନିକ ସଂଙ୍କ୍ରମଣ ଓ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଅଳ୍ପ କମିଥିବାବେଳେ ଆଜି ପୁଣି ବଢ଼ିଛି । ଗତ ୧୨ ତାରିଖରେ ୧୦୯୮୨ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବ

14 May 2021 9:45 am
କରୋନା ରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ମରଶରୀରକୁ ସଂସ୍କାର କଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ

ସାଲେପୁର,୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡିଶା ସମାଚାର /ଅଭୟ ଜେନା )ସାଲେପୁର ବ୍ଲକ ବୋଦାମୁଣ୍ଡାଇ ଗ୍ରାମ ପିକୋଳ ପଂଚାୟତ ଓ ବାରିଗୋଳ ପଞ୍ଚାୟତ ମଧ୍ୟସ୍ଥଳୀ ସ୍ୱର୍ଗତ ହରିହର ସାହୁ ଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପ୍ରମିଳା ସାହୁଙ୍କ କରୋନା ରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ଓଡି

14 May 2021 8:17 am
ଲକଡାଉନ ବେଳେ ସମାଜସେବୀ ସମୀର ଚାନ୍ଦଙ୍କ ବୁଲା ପଶୁଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରଦାନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଲକ ଡାଉନ ସମୟରେ ହୋଟେଲ ଓ ରେଷ୍ଟୁରାଂଟ ପ୍ରଭୃତି ବନ୍ଦ ଥିବାରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହରର ରାସ୍ତାରେ ବୁଲୁଥିବା ଗାଈ, ଗୋରୁ ଓ କୁକୁରମାନେ ଖାଇବାକୁ ପାଉନାହାନ୍ତି । ଏସମ୍ପର୍କରେ କେନ୍ଦ

14 May 2021 8:01 am
ସମସ୍ତଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଟୀକା ପ୍ରଦାନ ଓ ଦରଦାମ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସି.ପି.ଆଇ.ର ଦାବି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭାରତୀୟ କମୁ୍ୟନିଷ୍ଠ ପାର୍ଟି(ସି.ପି.ଆଇ.) ଜିଲ୍ଲା କାର୍ୟ୍ୟକାରୀ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ତୁରନ୍ତ ସରକାର ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଟୀକା ପ୍ରଦାନ ସହ ବର୍ତମାନ କରୋନା ସମୟରେ ସାଧାରଣ ମଣିଷ,

14 May 2021 7:58 am
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଆଉ୧୮୫କରୋନା ପଜିଟିଭ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଗୁରୁବାର୧୮୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ବାହାରିଥିବା ଜିଲ୍ଲା ସୂଚନା ଓ ଲୋକସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଆଳି ବ୍ଲକରେ ୩ଟି କରୋନା ପ

14 May 2021 7:51 am
ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜମି ଉପରେ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ ନେଇ ଉତେଜନା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ଜମ୍ବୁ ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପ୍ରଭାକରପୁର ଗ୍ରାମର ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜମି ଉପରେ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ ନେଇ ଉତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ସେହି ଜମିରେ ରାସ୍

14 May 2021 7:39 am
କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସମୟରେ ଘର ଘର ବୁଲି ସେବା ଯୋଗାଇଲା ରାଜସ୍ୱ ରଥ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖାଯାଇ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସେବା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ରାଜସ୍ୱ ରଥ ଘର ଘର ବୁଲିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ରାଜସ୍ୱ ଏବଂ ବିପ

14 May 2021 7:23 am
ବନ୍ଦର ସହର ପାରାଦୀପରେ ବଢି ଚାଲିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା –୧୮ ବର୍ଷରୁ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣରେ ବିଳମ୍ବ

ପାରାଦୀପ ୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବନ୍ଦର ଓ ଶିଳ୍ପ ସହର ପାରାଦୀପରେ କରୋନା ବା କୋଭିଡ୍ -୧୯ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ଦୈନିକ ରିପୋର୍ଟ କାର୍ଡରେ ପାରା

14 May 2021 7:10 am
ବାନ୍ଛାନିଧି ଦାସ ଓ ଶ୍ରୀମତୀ ଦେବୀ ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ କୁଷ୍ଠ କଲୋନୀରେ ରନ୍ଧାଖାଦ୍ୟ ବିତରଣ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବାନ୍ଛାନିଧି ଦାସ ଓ ଶ୍ରୀମତୀ ଦେବୀ ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ପୃଷ୍ଟପୋଷକ ଡଃ.ଦେବେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଦାସଙ୍କ ଧର୍ମପତ୍ନୀ ତଥା ଟ୍ରଷ୍ଟର ସଦସ୍ୟା ସ୍ୱର୍ଗତା କାଥରିନ ଦାସଙ୍କ ସ୍ମୃତ

14 May 2021 6:54 am
ଡଃ. ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶୋକସଭା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୪/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବଳଦେବ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରାକ୍ତନ ଛାତ୍ର ଡଃ. ଦେବେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଦାସଙ୍କ ଧର୍ମପତ୍ନୀ କ୍ୟାଥରିନ ଦାସଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ସୁଜାତା ନାୟକଙ୍କ ପୌରହିତ୍ୟରେ ଏକ ଶୋକ

14 May 2021 6:45 am
ଏ ଫୁଲରେ ନାହିଁ ବାସ –  ବିନୟ କୁମାର ମହାନ୍ତି

ବାସ ଖୋଜି ଖୋଜି ବାସ ଉଡି ଯାଏ ଦେହରୁ ବାସ ହରା ହୁଏ ଭମରା। ଆମ ଆଖିନାକକୁ ଯୁଗପତ୍ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଥିବା ଧୂଳି ଓ ଧୂଆଁ ହିଁ ବୋଧେ ଆମ ଆଖି ଲୁହର କାରଣ‌। ସର୍ତ୍ତ ପ୍ରତିସର୍ତ୍ତ ଆଶା,ପ୍ରତ୍ୟାଶାର ଭାବ ହାଟରେ ଅନେକ ମୁଲଚାଲ ସୁଖର ବ

13 May 2021 10:20 pm
ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ କେମିତି କାମ କରୁଛନ୍ତି ଦେଖିବ ଆସ

କଳାହାଣ୍ଡି, ୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ୧୪ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବୟସ ଶିଶୁ ଙ୍କୁ କୌଣଷି କାମରେ ନିୟୋଜିତ ନକରିବା ପାଇଁ ସରକାରୀ ଆଇନ ରହିଛି । ହେଲେ ଆଇନ ଆଖିରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଦେଇ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ଶିଶୁଙ୍କୁ କଠିନ କାମରେ ଲଗାଯାଉଛି ।

13 May 2021 9:04 pm
ସ୍ଵର୍ଗଦ୍ଵାର ସଂଗଠନ ଉଠାଇଲା କରୋନା ମୃତକଙ୍କ ଶବ

କଳାହାଣ୍ଡି, ୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କରୋନା ପୀଡ଼ା ରେ ଚାଲିଯାଉଛି ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ।ମୃତଦେହ କୁ ମିଳୁ ନାହିଁ ଚାରି କାନ୍ଧ।ହୋଇପାରୁନାହିଁ ରୀତି ନୀତି ରେ ଶବ ସତ୍କାର। ନିଜ ପୁଅ କିମ୍ବା ପଡୋଶୀ ମଧ୍ୟ ମୃତ ଶବ ପାଖ

13 May 2021 8:54 pm
ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

ଭୁବନ ୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମହୁଲପାଳ ଗ୍ରାମରେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଯାଇ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ପ୍ରାପ୍ତ ସୂଚନାରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ,ମହୁଲପାଳ ଗ୍ରାମ ଜଗଦାପଡା ସାହିର ମୁରଲୀଧର ସା

13 May 2021 7:32 pm
ଗରଦପୁର : ସଂଙ୍କ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ୁଛି ହେଲେ କଟକଣା ମାନୁନାହାନ୍ତି କେହି

ଗରଦପୁର, ୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ପାଟକୁରା,ଗରଦପୁର ଅଂଚଳରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଅଂଚଳରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଆଜି ସୁଦ୍ଧା ୧୦୦ ଟପିଗଲାଣି । କରୋନା ସଂକ

13 May 2021 6:15 pm
ପିଡିଏସ୍ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବାୟୋମେଟ୍ରିକ୍ ବନ୍ଦ ରଖିବାକୁ ଦାବି

ଗରଦପୁର, ୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କରୋନା ମହାମାରୀର ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ୧୪ଦିନିଆ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ କରୋନା କଟକଣାକୁ ସମସ୍ତେ କଡାକଡି ଭାବରେ ପାଳନ କରିବାକୁ

13 May 2021 6:05 pm
ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ ରେ ସେଂଚୁରୀ ମାରିଲା କରୋନା

ଗରଦପୁର, ୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଆଜି ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ୍ ରେ ଆଉ ୧୫ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂଙ୍କ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୨ ଜଣ ପୁରୁଷ, ୨ ଜଣ ମହିଳା ଓ ଜଣେ ୧ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା । ଆଜିର ସଂଙ୍କ୍ରମିତଙ୍କୁ ମିଶ

13 May 2021 6:02 pm
ମହିମା ଧର୍ମର ପ୍ରଚାରକ ବ୍ରହ୍ମବଧୂତ ପ୍ରାଣବନ୍ଧୁ ବାବା ଙ୍କ ୧୦୯ ବର୍ଷ ବୟସ ରେ ଦେହାନ୍ତ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି /ସାଲେପୁର (ଓଡିଶା ସମାଚାର /ଅଭୟ ଜେନା ) – ମହିମା ଧର୍ମ ର ଧର୍ମଗୁରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ମହିମା ଅଲେଖ ଧର୍ମାବଲମ୍ବୀ ମାନଙ୍କ ଆସ୍ଥା ବିଶ୍ୱାସ ର ପ୍ରତୀକ ୧୦୯ ବର୍ଷ ର ଶତାୟୁ ବାବା ବ୍ରହ୍ମବଧୂତ ପ୍ରାଣବନ୍ଧୁ ବାବା ଙ୍କ

13 May 2021 4:40 pm
ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ମହାନତା: ଭୋକିଲା ପେଟକୁ ନିୟମିତ ଦାନା ଯୋଗାଉଛନ୍ତି ଦଳର ସଦସ୍ୟ ଗଣ 

ବାଲିଗୁଡ଼ା, ୧୩/୦୫/୨୦୨୧ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): ବିଜୁ ଜନତାଦଳର ମହାନତା । ଅନାହାର ମୁହଁରେ ମୁଠାଏ ଦାନା ଦେବାକୁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ବିଜୁଜନତା ଦଳର ସଦସ୍ୟମାନେ । ସାରା ଦ

13 May 2021 3:55 pm
  ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ

ନିରାକାରପୁର, ୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ନିରାକାରପୁର ଶ୍ରୀରାମଦୟା ପରିଷଦ ତରଫରୁ ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପୀ ଗୁରୁ ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଛି । ସଭାପତି ପଦ୍ମନାଭ ଦାସଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଉପସଭାପତି

13 May 2021 9:58 am
ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ପରଲୋକ: ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ଶୋକ

ନିରାକାରପୁର, ୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କ୍ଷେତ୍ରବାସୀ ଡ଼ିଏଭି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବ୍ରଜସୁନ୍ଦର ମହାପାତ୍ରଙ୍କର ଗତରାତିରେ ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି । କରୋନାରେ ପୀଡ଼ିତ ପ୍ରଫେସର ମହାପାତ୍ର ଜଣେ କବି,ସାମାଜିକ ସଂ

13 May 2021 9:56 am
ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉନି, ସାମ୍ବାଦକଙ୍କୁ ଠିକ୍ ଭାବେ ମିଳୁନିି ଟିକା, ପ୍ରତିଦିନ ଆସୁଛି ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ମୃତୁ୍ୟ ଖବର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ କରୋନାର ଆଗ ଧାଡ଼ିର ଯୋଦ୍ଧା ଘୋଷଣା କଲେ । ଏହି ଯେଦ୍ଧାମାନଙ୍କୁ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରାଥମିକତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଟିକା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ଉଚ

13 May 2021 8:28 am
ହେଲମେଟ ଓ ମାସ୍କ ଚେକିଙ୍ଗ: ୬ହଜାର ୩ଶହ ଜୋରିମାନା ଆଦାୟ

ନିରାକାରପୁର, ୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ନିରାକାରପୁର ପୋଲିସ ତରଫରୁ ବୁଧବାର ନିରାକାରପୁର ଗେଟବଜାର ତଥା ନୂଆ ଜଗନ୍ନାଥ ସଡ଼କରେ ମାସ୍କ ଓ ହେଲମେଟ ଚେକିଙ୍ଗ ଜୋରଦାର କରାଯାଇଥିଲା । ହେଲମେଟ ଓ ମାସ୍କ ପିନ୍

13 May 2021 7:21 am
ଆଦର୍ଶ ଶିକ୍ଷକ ଙ୍କ ପରଲୋକ

ଭୁବନ ୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ନାରାୟଣ ମିଶ୍ର ଙ୍କର ଗତକାଲି ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି । ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୮୪ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ସେ ଗତ କିଛିଦିନ ହେଲା ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟଜନିତ ରୋଗର

13 May 2021 7:11 am
ଭୂସ୍ଖଳନରେ ଦବିଗଲା କୂଅ

ଭୁବନ ୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନ ଏନଏସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ୪ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ ଥୋରିଆସାହିରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ୧ ଘଟିକା ସମୟରେ ଅଚାନକ ଭୂସ୍ଖଳନ ହୋଇ ଏକ କୂଅ ଦବି ଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ବେଢାରେ ଛିଡାହୋଇ ପାଣି କାଢୁଥିବା ଜନୈକା ମହିଳ

13 May 2021 7:09 am
୫୩ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ମ୍ୟାନହୋଲ

ଭୁବନ ୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଭୁବନ ସହର ଦେଇ ଯାଇଥିବା ତଥା ନିର୍ମାଣଧିନ ୪ ଲେନ ରାସ୍ତାର ଗୋଡା ଛକ ନିକଟରେ ଏକ ମ୍ୟାନହୋଲ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଏହା ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟ (ବ୍ଲାକ) ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ନୂଆକରି ତିଆରି ହୋଇଥ

13 May 2021 7:06 am
ପଂଚାୟତିରାଜ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ କୋଭିଡ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ଉଦଘାଟିତ

ଭୁବନ,୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଡନୃସିଂହପ୍ରସାଦ ପଂଚାୟତର ପଳାସପିଠିଆ ଗୋଡା ସ୍ଥିତ ପଂଚାୟତିରାଜ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ କୋଭିଡ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବିଡିଓ ଆଶୀର୍ବାଦ ପରିଡା ଆନୁଷ୍

13 May 2021 7:04 am
ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା ଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶୋକସଭା ପାଳିତ

ଭୁବନ,୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଭୁବନର ବିଶିଷ୍ଟ ସମାଜସେବୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା ଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଗତ ସଂଧ୍ୟାରେ ବଡହାଟ ଠାରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜା କମିଟି ତରଫରୁ ଏକ ଶୋକସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ବିପିନ ବିହା

13 May 2021 7:02 am
  ଭୁବନର ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପପତି,ସମାଜସେବୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା ଙ୍କ ପରଲୋକ

ଭୁବନ ୧୩/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନର ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପପତି ତଥା ସମାଜସେବୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା (ପଦନ ଭାଇ) ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି । ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକ ବେସରକାରୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଗତକାଲି ତାଙ୍କର ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି । ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତ

13 May 2021 6:59 am
କୋଭିଡ ସହାୟତା ପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ହେଲପ ଲାଇନ ନମ୍ବର ଜାରି, ସାଧାରଣ ଅସୁସ୍ଥତା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

କନ୍ଧମାଳ, ୧୨/୦୫/୨୦୨୧ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ):ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟ ସମେତ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାରେ ମଧ୍ୟ ସଟଡାଉନ ଓ ଲକଡାଉନ ଲାଗୁ ହୋଇଛି। ଦୋକାନ ବଜାର ଖୋଲିବା ସହିତ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଯାତାୟତ ଉପରେ କଟକଣା ଲାଗିଛି। ଏଭଳି

12 May 2021 10:33 pm
ଆଦର୍ଶ ସମାଜସେବୀ କାଥରିନ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ବାନ୍ଛାନିଧି ଦାସ ଓ ଶ୍ରୀମତୀ ଦେବୀ ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟର ସଦସ୍ୟ ତଥା ଟ୍ରଷ୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ପୃଷ୍ଟପୋଷକ ଆମେରିକାସ୍ଥିତ ଆଲାସ୍କା ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଫେସର ଦେବେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଦାସ

12 May 2021 9:10 pm
ଅସଦାଚରଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଲୁଥେରାନ ଶିଶୁ ଯତ୍ନ କେନ୍ଦ୍ରର ହାଉସକିପରଙ୍କ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସପିଙ୍କୁ ନିବେଦନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଲୁଥେରାନ ମହିଳା ସମିତିର ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଘଟଣା ଲୋକଲୋଚକୁ ଆସିବାରେ ଲାଗିଛି । ଗତ ଅପ୍ରେଲ ମାସରେ ଲୁଥେରାନର ଜନୈକ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଯୌନ ଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗ ହେବା

12 May 2021 8:37 pm
ନୁଆ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ବାଇପାସରେ ପରିବା ଦୋକାନ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ପୋଡି ପାଉଁଶ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ନୂଆ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ବାଇପାସରେ ଥିବା ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଦାସଙ୍କ ପରିବା ଦୋକାନଟି ଆକସ୍ମିକ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି । କରୋନା ଜନିତ ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ସବୁଦିନ ଭଳି

12 May 2021 8:36 pm
କୋଭିଡ ପରିଚାଳନାରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ବିଫଳ,ଅଧିକ ତିନି ଶହ ଶଯ୍ୟା ପାଇଁ ଦାବି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ତାହାକୁ ସଠିକ ଭାବେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଇପାରୁନାହିଁ । ପ

12 May 2021 7:42 pm
ପୁନର୍ବାସ ପକ୍ଷରୁ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ କିନ୍ନରଙ୍କୁ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଂଟନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଯୋଗୁଁ ଲକଡାଉନ ଚାଲିଥିବାରୁ ଦୁର୍ଦ୍ଧିନରେ ରହୁଥିବା ଅସହାୟ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଏବଂ କିନ୍ନରମାନଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲାର ଅଗ୍ରଣୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପୁନର୍ବାସ ପକ୍ଷରୁ ୧୫ଦିନ ପାଇ

12 May 2021 7:37 pm
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଆଜି ୧୪୧କରୋନା ପଜିଟିଭ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ବୁଧବାର୧୪୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ବାହାରିଥିବା ଜିଲ୍ଲା ସୂଚନା ଓ ଲୋକସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଆଳି ବ୍ଲକରେ ୩ଟି କରୋନା ପଜ

12 May 2021 7:32 pm
ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ରାଜ୍ୟରେ ଗାଁ ଓ ୱାଡ଼୍ ସ୍ତରରେ କୋଭିଡ-୧୯ରମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତା ମାନଙ୍କୁନେଇ ‘କୋଭିଡ୍ କ୍ରାଇସିସ ମ୍ୟାନେଜମେଂଟ୍ କମିଟି’ ଗଠନ କରିବା ପାଇଁ ମୁଖ

12 May 2021 6:26 pm
ଆଲୋକ ହେଲେ ଜିଲା ଡ଼ିଜିଟାଲ ସମ୍ପାଦକ 

ଗରଦପୁର, ୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଯୁବ ବିଜେଡ଼ି କର୍ମୀ ତଥା ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ଆଇଟି ସେଲ ସଂଯୋଜକ ଆଲୋକ କୁମାର ମାହାଳି ଙ୍କୁ ବିଜେଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାର ଡ଼ିଜିଟାଲ ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯା

12 May 2021 5:32 pm
କହ୍ନେଇଲାଲ ଜୀଉଙ୍କ ଟ୍ରଷ୍ଟବୋର୍ଡ଼ ଗଠନ ଦାବିରେ ହାଇକୋର୍ଟ ରେ ଜନସ୍ୱାର୍ଥ ମାମଲା ରୁଜୁ

କଟକ, ୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ଅଧିନସ୍ଥ ପାଟକୁରା ଥାନା ନିକଟରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କହ୍ନେଇଲାଲ ଜୀଉଙ୍କ ପୀଠ ସ୍ଥଳି । ଏହାର ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଟ୍ରଷ୍ଟ ବୋର୍ଡ଼ ଗଠନ କରାଯିବା ପାଇଁ ହାଇକୋର୍ଟ ରେ ଏକ ଜ

12 May 2021 5:29 pm
ଉତ୍କଳ ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ  ବିଶୋଧନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓ ନୋଜମାସ୍କ ବଣ୍ଟନ

କଟକ, ୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କଟକ ସଦର ବ୍ଲକର ଅଗ୍ରଣୀ ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ଉତ୍କଳ ବିକାଶ ପରିଷଦ(ଉବିପ) ପକ୍ଷରୁ ସଦର ଉପକଣ୍ଠ ଅରିଲୋ ପଂଚାୟତର ଅରିଲୋ,ବସ୍ତପଡା,ତରିଲୋ,ରାମକମାରପୁର ଆଦି ଗ୍ରାମର ଜନ ଗହଳିପୂର୍ଣ ସ୍ଥାନ,ମନ୍ଦିର,

12 May 2021 1:50 pm
ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ବିଏମ୍‌ସି କମିଶନର ନିଯୁକ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମର କମିଶନର ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧରୀଙ୍କୁ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହକୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ବିଏମ୍‌ସି କମିଶନରରୁ ବଦଳି ପରେ ପ୍ର

12 May 2021 12:19 pm
ଜନ୍ମମାଟି କୋଠପଦା ଠାରେ ଗଣକବି ବୈଷ୍ଣବ ପାଣିଙ୍କ ୬୫ ତମ ତିରୋଧାନ ଦିବସ

ସାଲେପୁର, ୧୨/୦୫/୨୦୨୧ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ଅଭୟ ଜେନା):ଓଡ଼ିଆ ଗୀତିନାଟ୍ୟ ଜଗତର ମଉଡମଣୀ, କାଳଜୟୀ ସାରସ୍ୱତ ସାଧକ, ନାଟ୍ୟ ସାମ୍ରାଜ୍ୟର ମୁକୁଟ ବିହୀନ ସମ୍ରାଟ ।ସାଲେପୁର ଓ ମାହାଙ୍ଗା ମାଟିର ଜସ୍ବଶିପ୍ରତିଭା ଗଣକବି ବୈଷ୍ଣବ ପାଣିଙ

12 May 2021 10:22 am
ଜିଲ୍ଲାପାଳ କ୍ଷମତା ପ୍ରୟୋଗ କଲେ ସରପଞ୍ଚ :ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ଏକ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ

ବାଲିଗୁଡା,୧୨/୦୫/ ୨୦୨୧(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । କରୋନାର ଏହି ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ବେଶି ଘାତକ ହେଉଥିବା ବେଳେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ବା

12 May 2021 10:13 am
ଭିଜିଲାନ୍ସ କେଶ ଓ ରେଡ ପରେବି ବିଭାଗୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନହେବା ପଛରେ ଉଦେଶ୍ୟ କ’ଣ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଜନୈକ ସମବାୟ ସମିତି ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କେଶ ହେବା ଓ ଘର ଏବଂ ଅଫିସ ଉପରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯିବା ପରେବି ବିଭାଗୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାନ

12 May 2021 10:06 am
ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ,ବିଧବା,ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଭତା ଘରେ ଘରେ ନଚେତ ଡିଲରଙ୍କ ପାଖରେ ଦେବାକୁ ଦାବି

ଭୁବନ,୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ମହାମାରୀ କରୋନା କୁ ନେଇ ସମଗ୍ର ଦେଶବାସୀ ଏବେ ଭୟଭୀତ । କରୋନା ଭୟ ସାଙ୍ଗକୁ ଲକଡାଉନ,ସଟଡାଉନ ଗରୀବ,ମଧ୍ୟବିତ ଓ ନିମ୍ନ ମଧ୍ୟବିତଙ୍କ ଅଣ୍ଟା ଭାଙ୍ଗି ଦେଲାଣି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ବୃଦ୍ଧ,ବୃଦ୍ଧା,

12 May 2021 9:58 am
ଆଉ ୧୦୯୮୨ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ – ୧୭ ମୃତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦୯୮୨ ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬୧୪୯ ଜଣ ସଙ୍ଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ୪୮୩୩ ଜଣ ସ୍

12 May 2021 9:18 am
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଆର.ଟି.ପି.ସି.ଆର. ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)- କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରରେ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ଆର.ଟି.ପି.ସି.ଆର. ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିଷ୍ପତିି ଗ

12 May 2021 7:22 am
ହାଇୱା ଜବତ,୧୫ ହଜାର ଫାଇନ ଆଦାୟ

ଭୁବନ ୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଲକଡାଉନ,ସଟଡାଉନ ର ସୁଯୋଗ ନେଇ ମାଫିଆ ମାନେ ରୀତିମତ ବାଲି,ପଥର,ମୋରମ,ଚିପସ(ଗୋଡି) ଇତ୍ୟାଦି ଲୁଟୁଥିବା ବେଳେ ତହସିଲ ପ୍ରଶାସନ ଓ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଫାଇନ ଆଦାୟ କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ତଥାପି ଖଣିଜ ଦ୍ରବ

12 May 2021 7:18 am
ଭୁବନ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ରେ ଟୀକା -୨୦୦ କୁ ଲୋକ ୫୦୦

ଟୋକନ ନପାଇ ଫେରିଲେ ୩୦୦- ଅତ୍ୟଧିକ ଭିଡ ଯୋଗୁ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା ଭୁବନ ୧୨/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡ଼ିଶା ସମାଚାର)-ଭୁବନ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ କୋଭିଡ ଟୀକା ନେବାପାଇଁ ଦିନକୁ ଦିନ ଆଶାୟୀ ଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗ

12 May 2021 7:15 am
ଘୁ.ଉଦୟଗିରି ବିଜ୍ଞାପିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରଥମ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବାଲିଗୁଡା, ୧୨/୦୫/୨୦୨୧ (ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜି.ଉଦୟଗିରି ବିଜ୍ଞାପିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଷଦର ଅଞ୍ଚଳରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ରିଙ୍କୁ ନାୟକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ

12 May 2021 6:34 am
ଜେସିବିରେ ଚାଲିଛି ପୋଖରୀ ଖନନ:ଶ୍ରମିକ ନିରାଶ :ତଦନ୍ତ ଦାବି

ବାଲିଗୁଡା,୧୧/୦୫/୨୦୨୧(ଓଡିଶା ସମାଚାର/ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟିକାବାଲି ବ୍ଲକରେ ଜଳଛାୟା ପ୍ରକଳ୍ପ ଦ୍ବାରା ଚାଲିଛି ପୋଖରୀ ଖନନ। ଏମଜିଏନଆରଜିଏସ ମାଧ୍ୟମରେ ପୋଖରୀ ଖନନ କ

11 May 2021 10:36 pm