ଗାନ୍ଧୀ-ନେହେରୁ-ପଟେଲ୍‌-ଆଜାଦ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତି ମିଥ୍ୟାଆଧରିତ ଅପମାନକୁ କଂଗ୍ରେସ ସହ୍ୟ କରିବ ନାହିଁ: ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜନୈତିକ ପଚାର ଓ ପ୍ରାପ୍ତି ନିମନ୍ତେ ଗାନ୍ଧୀ-ନେହେରୁ-ପଟେଲ୍‌-ଆଜାଦ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତି କରାଯାଉଥିବା ମିଥ୍ୟାଆଧରିତ ଅପମାନକୁ କଂଗ୍ରେସ ସହ୍ୟ କରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଆଜି ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଦେଇଥିବା ବିବୃତି

15 Aug 2022 11:20 am
ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମରେ କୋରାପୁଟର ଅବଦାନ ଅତୁଳନୀୟ: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ

କୋରାପୁଟ: ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ସ୍ଥାନୀୟ ପୁଲିସ ପଡ଼ିଆଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରୀତିରଞ୍ଜନ ଘଡେଇ ଯୋଗ ଦେଇ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରି

15 Aug 2022 11:00 am
ମହାନଦୀରେ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବନ୍ୟା ହୋଇପାରେ: ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ମହାନଦୀରେ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବନ୍ୟା ହୋଇପାରେ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ନେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି, ମହାନଦୀରେ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବନ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ହୀରାକୁ

15 Aug 2022 10:40 am
ଦୁର୍ନୀତି ଭାରତକୁ ଉଇ ଖାଇଲା ଭଳି ଖାଇଯାଉଛି; ପରିବାରବାଦ ବଡ଼ ଚାଲେଞ୍ଜ୍‌: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ଆଜି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଲାଲ୍‌ କିଲାରୁ ୯ମ ଥର ପାଇଁ ଜାତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବା ବ‌େଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଲେ ଯେ, ଦୁର୍ନୀତି ଓ ପରିବାରବାଦ ହେଉଛି ଭାରତ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ଗ

15 Aug 2022 10:20 am
ଓଡ଼ିଶା ମଧ୍ୟ ଦେଶର ବିକାଶ ସହିତ ତାଳ ଦେଇ ଆଗେଇ ଚାଲିଛି: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ତାଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣରେ କହିଛନ୍ତି, ଆଜି ସାରା ଦେଶ ସ୍ବାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ କରୁଛି । ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଭାବରେ ଏହା ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ବ ଓ ଗୌରବର

15 Aug 2022 10:00 am
ନେହେରୁ, ନେତାଜୀ, ସବରକର୍‌ ଥିଲେ ଦେଶ ନିର୍ମାତା: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପଥରେ ଜୀବନ ଦେଇଥିବା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ, ନେତାଜୀ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷ, ବାବାସାହେବ ଅମ୍ବେଦକର ଏବଂ ବୀର ସବରକର୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତି ନାଗରିକମାନେ କୃତଜ୍ଞ ଏବଂ ସେମାନେ ଦେଶ ନିର୍ମାଣରେ ସହାୟକ ହୋଇଥିଲେ ବେ

15 Aug 2022 9:40 am
‘ଜୟ ଯବାନ୍‌, ଜୟ କିଷାନ୍‌ ସ୍ଲୋଗାନ୍‌’ ସହିତ ‘ଜୟ ବିଜ୍ଞାନ’ ଓ ‘ଜୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ’ ଯୋଡ଼ିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଲାଲ୍‌ କିଲାରେ ଜାତି ଉଦ୍ଦ୍ୟେଶ୍ୟରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବା ବଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଡିଜିଟାଲ୍‌ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତର ବିକାଶକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ ‘ଜୟ ଯବାନ୍‌, ଜୟ କିଷାନ୍‌’ ସ୍

15 Aug 2022 9:00 am
ଆଗାମୀ ୨୫ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଆମକୁ ‘ପଞ୍ଚପ୍ରାଣ’ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଗାମୀ ୨୫ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଆମକୁ ‘ପଞ୍ଚପ୍ରାଣ’ (ପାଞ୍ଚ ପ୍ରତିଜ୍ଞା) ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ଆଜି ଭାରତର ୭୬ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ଲାଲ୍‌ କିଲ୍ଲାରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରି ଦେଇଥିବା ଅଭି

15 Aug 2022 8:40 am
ଦେଶପ୍ରେମୀ ଭୂମିକାରେ ଓଡ଼ିଆ ସିନେମାର ନାୟକ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଓଡ଼ିଆ ସିନେମାରେ କେତେକ ନାୟକଙ୍କୁ ଦେଶପ୍ରେମୀ ଭୂମିକାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଆସନ୍ତୁ ସେଭଳି କିଛି ନାୟକଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଫିଲ୍ମ କଥା ଜାଣିବା । ପ୍ରଶାନ୍ତ ନନ୍ଦ: ୧୯୭୯ ମସିହାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ‘ବଳିଦାନ’ ଛ

15 Aug 2022 8:20 am
ଜଟିଳ ହେଉଛି ଦାରୁଠେଙ୍ଗ ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ ସମସ୍ୟା: ୧୪ ବର୍ଷ ହେଲା ବିବାଦ ତୁଟିପାରୁନି

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଦାରୁଠେଙ୍ଗ ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହେବା ନାଁ ଧରୁନି। ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆଲୋଚନାକୁ ନ ଯିବାରୁ ପରିସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସମାଧାନର ବ

15 Aug 2022 8:15 am
ଭାରତୀୟ-ଆମେରିକୀୟମାନେ ଆମ ଦେଶକୁ ଆହୁରି ଉଗ୍ର-ଆଧୁନିକ, ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ବଳିଷ୍ଠ କରିଛନ୍ତି: ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବାଇଡେନ୍‌

ୱାସିଂଟନ୍‌: ୭୬ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଉପଲେକ୍ଷେ ଭାରତକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇ ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନ୍‌ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତୀୟ-ଆମେରିକୀୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ସେମାନଙ୍କ ଦେଶକୁ ଆହୁରି ଉଗ୍ର-ଆଧୁନିକ, ପରିପ

15 Aug 2022 8:03 am
‘ହର୍‌ ଘର୍‌ ତିରଙ୍ଗା’ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍‌ରେ ସପରିବାର ଶାହାରୁଖ ଖାନ

ସୁପରଷ୍ଟାର ଶାହରୁଖ ଖାନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ‘ହର୍‌ ଘର୍‌ ତିରଙ୍ଗା’ ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ନିଜ ବାସଭବନ ‘ମନ୍ନତ’ରେ ସେମାନେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଛନ୍ତି। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶାହାରୁଖ, ପତ୍ନୀ ଇଣ୍ଟେରିୟର ଡିଜ

15 Aug 2022 8:00 am
ଭାରତର ୱାରେନ ବ‌ଫେଟ୍ କହାଯାଉଥିବା ରାକେଶ ଝୁନ୍‌ଝୁନ୍‌ୱାଲା କିଏ?

ମୁମ୍ବାଇ: ୧୯୬୦ରେ ରାକେଶ ଝୁନ୍‌ଝୁନ୍‌ୱାଲାଙ୍କ ଜନ୍ମ ବମ୍ବେ ସହରର ଏକ ରାଜସ୍ଥାନୀ ପରିବାରରେ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ବାପା ମୁମ୍ବାଇରେ ଜଣେ ଆୟକର ଅଧିକାରୀ ଥିଲେ। ମୁମ୍ବାଇ ସିଡେନ୍‌ହାମ୍ କଲେଜରୁ ସ୍ନାତକ ଶିକ୍ଷା ଶେଷ କରିବା ପ

15 Aug 2022 7:45 am
ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ: କିଭଳି ରହିଛି ଦେଶର ପ୍ରଗତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଭାରତ ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୫ତମ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ପାଳନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଦେଶ ସ୍ବାଧୀନତା ହେବା ବେଳେ ଅର୍ଥନୀତିର ସ୍ଥିତି ଯାହା ଥିଲା ଏବେ ସେଥିରେ ବଡ଼ ଧରଣର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି। ଏକ ଗରିବ ଦେଶ ଭାବେ ଯାତ

15 Aug 2022 7:15 am
୭୦ ବର୍ଷ ପରେ ବି ସରୁନି ଆର୍‌ଏସ୍‌ପି ବିସ୍ଥାପନ ସମସ୍ୟା

ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲା ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା (ଆର୍‌ଏସ୍‌ପି) ସ୍ଥାପନ ହେବାର ପ୍ରାୟ ୭୦ ବର୍ଷ ହୋଇ ଗଲାଣି, କିନ୍ତୁ ବିସ୍ଥାପିତଙ୍କ ସମସ୍ୟା ତୁଟୁନି। ଫଳରେ ଜାତୀୟ ଜନଜାତି କମିସନଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଯୋଗୁ ସହରରେ ଆଗେଇପାରୁନି ଅନେକ

15 Aug 2022 6:50 am
କରମ ଡ୍ୟାମ ଜଳ ନିଷ୍କାସନରେ ସେନା ନିୟୋଜିତ: ୧୮ଟି ଗ୍ରାମର ୧୦ ହଜାର ଲୋକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର

ଭୋପାଳ: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଧର୍‌ ଜିଲ୍ଲାର ନାଲଚା ନଦୀରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ କରମ ଡ୍ୟାମ୍‌ରେ ହୋଇଥିବା ପାଣି ଲିକ୍‌ ବନ୍ଦ ହେଉନାହିଁ। ସରକାରୀ ଇଞ୍ଜିନିୟରମାନେ ୪୮ ଘଣ୍ଟାରେ ଉକ୍ତ ଲିକ୍‌ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହାନ୍ତି। ଫଳ

15 Aug 2022 6:40 am
ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରୁ ବାହାରିଲେ ରୁଶଦି, କଥା କହିପାରୁଛନ୍ତି

ୱାସିଂଟନ: ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ଏକ ସଭାରେ ଭାଷଣ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଆତତାୟୀର ଛୁରାମାଡ଼ର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ‘ଦ ସାଟାନିକ୍ ଭର୍ସେସ୍’ର ଭାରତ-ଜନ୍ମିତ ବ୍ରିଟିସ ଲେଖକ ସଲମାନ ରୁଶଦି ଶନିବାର ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରୁ ବାହାରିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେ କଥା କହ

15 Aug 2022 6:35 am
ଏମିତି ଚାଲିଛି ହୀରାକୁଦ ଜଳ ପରିଚାଳନା: ମିଳୁନି ସ୍ପଷ୍ଟ ଚିତ୍ର, କେଉଁ କାମକୁ ଗେଜ୍‌ପୋଷ୍ଟ?

ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ଛତିଶଗଡ଼ ସରକାରଙ୍କ ମହାନଦୀ ଉପରେ ମନଇଚ୍ଛା ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ ଏବେ ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ମହାନଦୀରେ ଅନେକ ଛୋଟ ଛୋଟ ନଦୀ ନାଳ ମିଶିଥିବା ବେଳେ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର

15 Aug 2022 6:25 am
ଦୁଇ ସା˚ଗଠନିକ ଜିଲ୍ଲାରେ ବିଭକ୍ତ ହେବ ଗଞ୍ଜାମ କ˚ଗ୍ରେସ; ଗୋଟିଏ ବ୍ରହ୍ମପୁର, ଅନ୍ୟଟି ଗଞ୍ଜାମ

ବ୍ରହ୍ମପୁର : ୨୦୨୪ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଗୁଡ଼ିକ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି କସରତ। ଶାସକ ବିଜେଡି, ବିଜେପିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ସାଂଗଠନିକ ବିନ୍ୟାସ। ଏକଦା ଗ

15 Aug 2022 6:20 am
ଏଲଓସିର ଗୁରେଜ ଉପତ୍ୟକାରେ ଉଡ଼ିବ ହାତ ତିଆରି ତ୍ରିରଙ୍ଗା

ଶ୍ରୀନଗର : କାଶ୍ମୀରର ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଭାଗରେ ଏଲଓସିରେ ଥିବା ଗୁରେଜ ଉପତ୍ୟକାରେ ହାତ ତିଆରି ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉଡ଼ିଛି। ସାତ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଅବହେଳିତ ହୋଇ ରହି ଆସିଥିବା ଗୁରେଜ ଉପତ୍ୟକାବାସୀ ଦେଶଭକ୍ତିର ଏକ ନୂତନ ନମୁନା ପ୍ରଦର୍ଶନ କ

15 Aug 2022 6:16 am
ମନେପଡ଼େ ସେଦିନର ଅଗଷ୍ଟ ୧୫: ସଂଗ୍ରାମ ବିନା ମୁକ୍ତି ସମ୍ଭବ ନଥିଲା

ପୁ‌ରୀ/କାକଟପୁର : ସଂଗ୍ରାମ ବିନା ମୁକ୍ତି ନାହିଁ। ଅନ୍ତତଃ ସ୍ବାଧୀନତା ପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ ଏ କଥାଟି ସୋମନାଥଙ୍କ ମନରେ ବସା ବାନ୍ଧି ସାରିଥିଲା। ସ୍କୁଲ୍‌ରେ ପଢ଼ିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନଙ୍କ ଭାଷଣ ଶୁଣିଶୁଣି ତାଙ୍କ ମନରେ ବ

15 Aug 2022 6:15 am
କେଟି ଜଲିଲଙ୍କ ‘ଆଜାଦ କାଶ୍ମୀର’ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ କେରଳ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ନିନ୍ଦା

ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମ୍ : କେରଳର ଶାସକ ବାମ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ମେଣ୍ଟ (ଏଲ୍‌ଡିଏଫ୍‌)ର ନେତା କେଟି ଜଲିଲଙ୍କ ‘ଆଜାଦ କାଶ୍ମୀର’ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ କେରଳ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆରିଫ ମହମ୍ମଦ ଖାନ୍ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। କେଟି ଜଲିଲ ତାଙ୍କର ଏକ ଫେସ୍‌ବୁକ୍ ପ

15 Aug 2022 6:12 am
ଷ୍ଟକ ବଜାରର ବିଶିଷ୍ଟ ନିବେଶକ ଝୁନ୍‌ଝୁନ୍‌ୱାଲାଙ୍କ ପରଲୋକ

ମୁମ୍ବାଇ : ଭାରତରେ ବିଗ୍‌ ବୁଲ୍ ଭାବେ ପରିଚିତ ଷ୍ଟକ ବଜାରର ବିଶିଷ୍ଟ ନିବେଶକ ରାକେଶ ଝୁନଝୁନୱାଲାଙ୍କ ହୃଦ୍‌ଘାତ ଯୋଗୁଁ ରବିବାର ସକାଳେ ପରଲୋକ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କୁ ୬୨ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ହୃଦଘାତ ପରେ ତାଙ୍କୁ ବ୍ରିଚ୍‌ କ୍ୟା

15 Aug 2022 5:30 am
ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶା‌ରେ ସବୁ ନଦୀ ଉବୁଟୁବୁ, ବୈତରଣୀରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି

ଭଦ୍ରକ/ବାଲେଶ୍ବର/ବାରିପଦା/ମଞ୍ଜୁରୀରୋଡ୍‌-୧ : ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ନଦୀର ଜଳପତ୍ତନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା‌େରେ ଲାଗିଛି। ବୈତରଣୀ, ସାଳନ୍ଦୀ, ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା, ବୁଢ଼ାବଳଙ୍ଗ, ଜଳକା ଉବୁଟୁବୁ ଅବସ୍ଥ‌ାରେ

15 Aug 2022 5:20 am
ରାୟଗଡ଼ା‌ରେ ୫୦୬.୪ ମିମି ବର୍ଷା; ବଂଶଧାରା, ନାଗାବଳୀ ଫୁଲୁଛି

ରାୟଗଡ଼ା/ଗୁଣପୁର : ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ପରିମାଣ ବଢ଼ିବା ସହ ବିପଦ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିଛି। ଲଗାଣ ବର୍ଷା ସାରା ଜିଲ୍ଲାକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି। ବର୍ଷା ପ୍ରଭାବରେ ଅହେତୁକ ଭାବେ ଫୁଲିବାରେ ଲାଗିଛି ବଂଶଧାରା, ନାଗାବଳୀ ନଦୀ। ବଂଶଧାରା

15 Aug 2022 5:17 am
‘ଆମ ପରିବାର’ ପକ୍ଷରୁ ଲତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ଭୁବନେଶ୍ବର: ‘ଆମ ପରିବାର’ ସାମାଜିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ରବୀନ୍ଦ୍ର ମଣ୍ଡପରେ ‘ଆଜି ମୁଁ ଶ୍ରାବଣୀ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଲ‌ତା ମଙ୍ଗେସ୍‌କରଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜ୍ଞାପନ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସେ ଗାଇଥ

15 Aug 2022 5:17 am
ଓପିଜିସିକୁ ପୁଣିଥରେ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥାକୁ ଟେକିଦେବା ଉଚିତ୍‌ ହେବନାହିଁ: ସୌମ୍ୟ

ଇବ୍‌ଥର୍ମାଲ : ଓପିଜିସି ଏକ ଲାଭଜନକ ସଂସ୍ଥା ଥିଲା, ଏଇଏସ୍‌ କମ୍ପାନିର ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଏହାର ତୃତୀୟ ଓ ଚତୁର୍ଥ ୟୁନିଟ୍ କ୍ଷତିରେ ଚାଲୁଥିଲା। ଚଳିତବର୍ଷ କମ୍ପାନି ଲାଭ କରିଛି। କମ୍ପାନିର ସୁପରିଚାଳନା ହେଲେ ଆଗାମୀ ୩୦ ବର୍ଷ ଧ

15 Aug 2022 5:15 am
ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଆଜି ‘ସମ୍ବାଦ ସାହିତ୍ୟ ଘର’ ପକ୍ଷରୁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର କମିଟି ସଦସ୍ୟ, ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରଛା

15 Aug 2022 5:14 am
ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ବୈତରଣୀ, କାଣୀ

ଦଶରଥପୁର/ପାଣିକୋଇଲି/କେନ୍ଦୁଝର : ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ଜଳସ୍ତର ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଆଖୁଆପଦାଠାରେ ବୈତରଣୀ ଜଳସ୍ତର ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। ଆଖୁଆପଦାରେ ବିପଦ ସଂକେତ ୧୭.୮୩ ମିଟର ଥିବା ବେଳେ

15 Aug 2022 5:10 am
ଜିଓର ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅଫର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜିଓ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରର ବିଭିନ୍ନ ଅଫର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସାମିଲ ରହିଛି ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା, ହର ଘର ଜିଓଫାଇବର ଅଭିଯାନ, ୨୯୯୯ ଟଙ୍କା ରିଚାର୍ଜ ପ୍ଲାନ୍‌ରେ ୩୦୦୦ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଲାଭର ଜିଓ ସ୍

15 Aug 2022 5:10 am
ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ସ୍କୁଲ ପାଚେରି

ପାଟଣା: ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ୍‌ କେନ୍ଦେଇପଶି ପଞ୍ଚାୟତ ସିଲିଦା ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପାଚେରି ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶାନ୍ତିଲତା ନାୟକ, ପରିଚାଳନା କମିଟି ସଭାପ

15 Aug 2022 3:30 am
ହଜୁର, ଯାହା କହୁଛି ସତ କହୁଛି

ଗାଁରେ ଗୋଟେ ଜମିଜମା ମାମଲା ନେଇ ବିଧବା ସ୍ତ୍ରୀ ଲୋକଟିଏ ପ୍ରାୟ କୋଡ଼ିଏ ବର୍ଷ କାଳ କୋର୍ଟ କଚେରିକୁ ଧାଁ ଧପଡ଼ କରୁଥିଲା। କେତେବେଳେ ବୟସ ଗଡ଼ି ଯୌବନରୁ ବୃଦ୍ଧା ହୋଇଯାଇଛି ସେ ଜାଣିପାରିନାହିଁ। ଶେଷକୁ ବୁଢ଼ୀର ଜିତାପଟ ହେଲା। ମ

15 Aug 2022 3:30 am
କୁକୁର ଓ ମଣିଷ

ଜଣେ ସାଧୁ ଓ ତାଙ୍କର ଜଣେ ଚେଲା ଆଶ୍ରମ ପିଣ୍ଡାରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ଦେଖିଲେ ଯେ ଗୋଟିଏ କୁକୁର ଜଣେ ଲୋକକୁ କାମୁଡ଼ିବାକୁ ଗୋଡ଼ାଉଛି। ସେହି ଲୋକ କୌଣସିମତେ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିପାରିଲା। ପର ଦିନ ସେହି ଲୋକ କିଛି ସୁସ୍ବାଦୁ

15 Aug 2022 3:15 am
ଜୁଡ଼ିଆ ଘାଟିରେ ପୁଣି ଖସିଲା ପଥର

କେନ୍ଦୁଝର: ଚାରିଲେନ୍‌ ରାସ୍ତା ପାଇଁ ପାହାଡ଼ କଟାଯିବା ପରେ ଜୁଡ଼ିଆଘାଟି ଅସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଲେ ପାହାଡ଼ରୁ ପଥର ଖସୁଛି। ଆଜି ଏକ ବିରାଟ ପଥର ଖରି ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡ଼ିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ କେହି ଯାତାୟାତ କରୁନ

15 Aug 2022 3:15 am
କେବି ହାଇସ୍କୁଲରୁ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଚୋରି

ଚମ୍ପୁଆ: ଚମ୍ପୁଆ ବ୍ଲକ୍‌ ଭଣ୍ଡାସ୍ଥିତ କେବି ହାଇସ୍କୁଲ୍‌ରୁ ଗତକାଲି ରାତିରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଇଲେ‌କ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି ହୋଇଛି। ଏନେଇ ବାରିଆ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଗତକାଲି ରାତିରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମା

15 Aug 2022 3:00 am
ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା, ୩ ଆହତ

ହରିଚନ୍ଦନପୁର: ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଗତକାଲି ମଧ୍ୟରାତିରେ ହରିଚନ୍ଦନପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ତେନ୍ତଳାପଶି ପଞ୍ଚାୟତ ବଡ଼କମଣ୍ଡରା ଗ୍ରାମର ସୁଦର୍ଶନ ନାଏକଙ୍କ ଦୁଇ ବଖରା ଅଜବେଷ୍ଟସ ଘର ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି। ଘରେ ଶୋଇଥିବା ଶ୍ରୀ ନ

15 Aug 2022 2:45 am
ଘର ଭଙ୍ଗା ସହାୟତା ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ମିଳୁନି ?

ଜୟପୁର: ଘର ଭାଙ୍ଗିଲେ ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ତୁରନ୍ତ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଜମା କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟସରକାରଙ୍କ ରାଜସ୍ବ ଓ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରଶମନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଜୟପୁର ତହସି

15 Aug 2022 2:30 am
ଚକ୍‌ ଖଡ଼ିରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା

କାଳିଆପାଣି: ସୋମବାର ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସାରା ଭାରତବାସୀ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ କିଏ କେଉଁ ଢଙ୍ଗରେ ଏହି ଦିବସକୁ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। କିଏ ବଡ ବଡ ପତାକା କରି ଶୋଭଯାତ୍ରା କରୁଛନ୍ତି ତ ଆଉ କିଏ ଘର ଓ ଅନୁଷ

15 Aug 2022 1:30 am
ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଓଏମ୍‌ସି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

କାଳିଆପାଣି: କାଳିଆପାଣି ଥାନା ଅଧୀନ କଲରଙ୍ଗି ଓଏମ୍‌ସି କଲୋନିରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଓଏମ୍‌ସି କର୍ମଚାରୀ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣଲତା ସାହୁ(୫୬)ଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେ ଓଡ଼ିଶା ଖଣି ନିଗମ ଦକ୍ଷିଣ କାଳିଆପାଣି କ୍ରୋମାଇଟ୍‌ ଖଣି ଏଫ୍‌’ କ

15 Aug 2022 12:45 am
୧୫ ବାଇକ୍‌ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ବ୍ୟାସନଗର : ଯାଜପୁରରୋଡ ପୁଲିସ ଦୁଇଜଣ ବାଇକ୍‌ ଚୋରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ୧୫ଟି ଚୋରି ବାଇକ୍‌ ଜବତ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ଜେନାପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମର୍ଯ୍ୟାଦାପୁର ଗ୍ରାମର ବିଷ୍ଣୁ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପୁଅ ସୁଶାନ୍ତ

15 Aug 2022 12:30 am
୩ଶହ ଫୁଟର ଗାର୍ଡ ୱାଲ ଧସିଗଲା

ଦଶରଥପୁର : ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ନୂତନ ଗାର୍ଡ ୱାଲ୍‌ ଧସିଯିବା ପରେ ବିଭାଗୀୟ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଠିକାଦାର ଦୋଷ ଠେଲାଠେଲି ହେଉଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଦଶରଥପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ବିରିପଟା ପଞ୍ଚାୟତରେ। ବିରିପଟା ପଞ୍ଚାୟତର ବଡ଼କୁଆ

15 Aug 2022 12:15 am
ମହାନଦୀରେ ବନ୍ୟା ଯୋଗୁ ଟିକରପଡା ପଞ୍ଚାୟତରୁ ୧୦୦ ପରିବାର ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ

ବନ୍ତଳା: ମହାନଦୀର ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରରୁ ଗତ ଶନିବାର ଦିନ ଠାରୁ ୩୪ଟି ଗେଟ ଦେଇ ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସିତ ଜାରି ରହିଛି। ଫଳରେ ମହାନଦୀ ଏବେ ଫୁଲିବା ସହ କୂଳ ସୀମା ଲଙ୍ଘିଛି। ସିଧାସଳଖ ଭାବରେ ଏହା

14 Aug 2022 11:58 pm
ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ଗଛ କାଟି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ନକ୍ସଲ

ମାଲକାନଗିରି: ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡର କାଙ୍କେର ଜିଲ୍ଲାରେ ନକ୍ସଲ ଉତ୍ପାତ ପୁଣି ବଢିଛି। ଜିଲ୍ଲାର ଅନ୍ତଗଡ ଅଞ୍ଚଳରେ ନକ୍ସଲ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସକୁ ବିରୋଧ କରିବା ସହ ଆଜାଦିକା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବକୁ ବହିଷ୍କାର କର

14 Aug 2022 11:40 pm
ଚର୍ଚ୍ଚରେ ନିଆଁ ଲାଗି ୪୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

କାଇରୋ: ଇଜିପ୍ଟର ଗିଜାସ୍ଥିତ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଅତି କମରେ ୪୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ବାସ୍ତବରେ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ପରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନେ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଦୌଡିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ, ଆଉ ଦଳାଚକଟାରେ ୪୧ ଜ

14 Aug 2022 11:20 pm
ଆମୀରଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଶେଷ, ଏବେ ଶାହରୁଖ ଓ ସଲମାନଙ୍କ ପାଳି: କେଆରକେ

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡର ମିଷ୍ଟର ପରଫେକ୍ସନିଷ୍ଟ ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଲାଲ ସିଂ ଚଢ଼ାକୁ ନେଇ ବହୁତ ଆଶା ରଖିଥିଲେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ। ରିଲିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଫିଲ୍ମକୁ ବଏକଟ କରିବା ପାଇଁ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ରିଲିଜ୍ ପରେ ଏହାର ପ୍ରଭା

14 Aug 2022 11:00 pm
ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ; ପୋଲ ଉପରେ ୧୦ ଫୁଟ ପାଣି, ୩ ଜିଲ୍ଲାର ସୀମାନ୍ତ ଗାଁ ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଞ୍ଚିନ୍ନ

ଦେଓଗାଁ/ଗୁଡଭେଲା: ଦୀର୍ଘ ୭ ଦିନ ଧରି ଲଘୁଚାପ ଓ ଲାଗାଣ ବର୍ଷ ଯୋଗୁ ଗୁଡଭେଲା ବ୍ଳକରେ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଥିବା ବେଳେ ଜାମୁଟ ଧନପୁର ରାସ୍ତାରେ ଥିବା କୋତକୋ ମୁହାଣ ପୋଲରେ ୧୦ ଫୁଟ ପାଣି ପ୍ରବାହିତ ହୋଇଥିବାରୁ ୩ଟି ଜ

14 Aug 2022 10:40 pm
ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ଦଳିତ ବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ରାଜସ୍ଥାନରେ ହିଂସା: ଇଣ୍ଟରନେଟ ବନ୍ଦ, ପଥର ମାଡ଼ରେ ଏକାଧିକ ଆହତ

ଜୟପୁର: ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପାତ୍ରରୁ ପାଣି ପିଇ ମାଡ଼ ଖାଇଥିବା ରାଜସ୍ଥାନୀ ଦଳିତ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଜଣେ ୯ ବର୍ଷିୟ ବାଳକର ଶନିବାର ଦିନ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାକୁ ବିରୋଧ କରି ଏବେ ରାଜସ୍ଥାନର ଜାଲୋରରେ ହିଂସା ଆରମ

14 Aug 2022 10:00 pm
୩୮ ବର୍ଷ ପରେ ବରଫ ତଳୁ ମିଳିଲା ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କ ମୃତଦେହ, ୧୯୮୪ ମେଘଦୂତ ଅପରେସନରେ ଚାଲିଯାଇଥିଲା ଜୀବନ

ସିଆଚେନ୍: ୩୮ ବର୍ଷ ପରେ ମିଳିଲା ବରଫ ତଳୁ ମିଳିଲା ଯବାନଙ୍କ ମୃତଦେହ | ଆଉ ଏହା ଜାଣିବା ପରେ ଯବାନଙ୍କ ପରିବାର ଏବେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି | କଥାଟି ଶୁଣିବାକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିଲେ ବି ଏକଥା ଏକଦ

14 Aug 2022 9:40 pm
ମାଲକାନଗିରି: ନକ୍ସଲ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଉଡ଼ିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା, ଜିଲ୍ଲାରେ ହାଇଆଲର୍ଟ, ସୀମା ସିଲ

ମାଲକାନଗିରି: ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ଦୁର୍ଗମ ତଥା ନକ୍ସଲ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରଥମ ଥର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉଡିଛି। ସ୍ବାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳର ଦୁର୍ଗମରୁ ଅତି ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହିଥିବା ସହିଦ ସ୍ତମ୍ଭ ଗୁଡିକ ଉପରେ ଲୋକେ ନିର୍ଭୟରେ ତ୍ରିରଙ

14 Aug 2022 9:40 pm
ମୁଣ୍ଡଘାଟ- ସୋନପୁର ଯୋଗାଯୋଗ ବିଛିନ୍ନ; ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କାରେ ଲମତୁଲ ଗାଁର ୨୫ ପରିବାର

ଉଲୁଣ୍ଡା: ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ୍‌ ଏସ୍‌. ପତ୍ରାପାଲି ପଂଚାୟତ ଲମତୁଲ ଗ୍ରାମର ୨୫ ପରିବାର ମହାନଦୀର ବନ୍ୟାପାଣି ଘେରି ଯିବା ଆଶଙ୍କାରେ ରହିଛନ୍ତି। ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମରୁ ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ ପରେ ମହାନଦୀର ତଳ

14 Aug 2022 9:31 pm
ରାକେଶ ଝୁନଝୁନୱାଲାଙ୍କୁ କାହିଁକି କୁହାଯାଉଥିଲା ଭାରତର ‘ୱାରେନ ବଫେଟ’ଜାଣନ୍ତି କି?

ମୁମ୍ବାଇ: ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟର ଭେଟେରାନ୍ ନିବେଶକ କୁହାଯାଉଥିବା ରାକେଶ ଝୁନଝୁନୱାଲାଙ୍କର ରବିବାର ସକାଳେ ମୁମ୍ବାଇର ବ୍ରିଜ୍ କ୍ୟାଣ୍ଡି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି । ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ବିଗ

14 Aug 2022 9:20 pm
ଘରେ ଘରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ସଂହତି, ଏକତାର ବାର୍ତ୍ତା

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ ଅବସରରେ ‘ଘରେ ଘରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ’ ଚାଲିଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ସ୍ଥିତ ଭବାନୀପୁରଠାରେ ଜାତିର ପିତା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂ

14 Aug 2022 9:01 pm
ଏହି କାରଣରୁ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସକୁ କଳା ଦିବସ ଭାବେ ପାଳନ କଲା ପାକିସ୍ତାନ

ଇସଲାମାବାଦ: ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସକୁ କଳା ଦିବସ ଭାବେ ପାଳନ କଲା ପାକିସ୍ତାନ। ଆଜି ପାକିସ୍ତାନ, ଦେଶର ୭୬ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସକୁ ‘କଳା ଦିବସ’ ଭାବେ ପାଳନ କରିଛି। ଦେଶର ଲୋକମାନେ, ରାଜନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଏବଂ ବିରୋଧୀ ଦଳ କ

14 Aug 2022 9:00 pm
ଭଟ୍ଟାରିକା ମନ୍ଦିର ଗମ୍ଭୀରା ଛୁଇଁଲା ମହାନଦୀର ବନ୍ୟାଜଳ, ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ

ନରସିଂହପୁର: କଟକ ଜିଲ୍ଲା ବଡମ୍ବାର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ଭଟ୍ଟାରିକାଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବେଢ଼ାକୁ ଏ ବର୍ଷର ମହାନଦୀର ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ ସ୍ପର୍ଶ କରିଛି। ମହାନଦୀର ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ସାଙ୍ଗକୁ ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମରୁ ଜଳ ନିଷ୍କାସି

14 Aug 2022 8:48 pm
ନକ୍ସଲ ପରିଚୟ ଦେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୁଲିସ

ମାଲକାନଗିରି: ମାଲକାନଗିରି ପୁଲିସ ଆଜି ଜଣେ ନକଲି ନକ୍ସଲକୁ ଗିରଫ କରିଛି। ବୈପାରିଗୁଡା ଗ୍ରାମର କୁମ ଗଲୋରୀ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି ମାଲକାନଗିରି ବାସିନ୍ଦା କେ.ରାମୁ ନାମକ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ନକ୍ସଲ କହୁଥିବା ନେଇ ଭୟ ଦେଖାଇବା ସହ ୧୦ ଲକ

14 Aug 2022 8:30 pm
୨୦୪୭ ମସିହା ସୁଦ୍ଧା ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ କରିବୁ: ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ଆଜି ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ପ୍ରଥମଥର ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି | ସମସ୍ତ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କୁ ପ୍ରଣାମ ଜଣାଇ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ୭୬ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦ

14 Aug 2022 8:20 pm
ବିଭାଗ ବଣ୍ଟନ ପରେ ଫଡନାବିସ କହିଲେ; ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ବିଭାଗ ଅଦଳବଦଳ କରାଯାଇପାରିବ

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ନବନିଯୁକ୍ତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ନିଜ କ୍ୟାବିନେଟ ସମ୍ପ୍ରସାରଣର ଏକ ସପ୍ତାହ ପରେ ଆଜି ନୂତନ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବିଭାଗ ବଣ୍ଟନ କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ

14 Aug 2022 8:00 pm
ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରରୁ ୩୪ଟି ଗେଟ୍‌ ଦେଇ ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି, ମହାନଦୀରେ ବନ୍ୟା ବଢ଼ାଉଛି ଚିନ୍ତା

ଭୁବନେଶ୍ବର/ସମ୍ବଲପୁର: ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଥିବାରୁ ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ବନ୍ୟାଜଳ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି।‌ ଜଳଭଣ୍ଡାରେ ଯେତିକି ଜଳ ରହିବା କଥା, ତା’ଠାରୁ ଅଧିକ ପାଣିକୁ ନିଷ୍କାସିତ କରାଯାଉଛି। ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡା

14 Aug 2022 7:40 pm
ଅସାବଧାନତାରୁ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଲଗାଇବାବେଳେ ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଖାରଗୋନ: ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଅବସରରେ ଏବେ ଘରେ ଘରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଅଭିଯାନ ଚାଲିଛି। ଆଉ ଲୋକମାନେ ନିଜ ଘରର ଛାତ ଉପରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଲଗାଉଛନ୍ତି | ତେବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଖାରଗୋନରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା

14 Aug 2022 7:20 pm
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଇଣ୍ଡିଆର ନାଁ ବଦଳାଇବାକୁ ଅନୁରୋଧ; ଏଭଳି ଦାବି କଲେ ସାମିଙ୍କ ପତ୍ନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ସାମି ଏବେ କ୍ରିକେଟରୁ ବିରତି ନେଇଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଏସିଆ କପ୍ ଖେଳିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ମହମ୍ମଦ ସାମିଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସ

14 Aug 2022 7:00 pm
୪ ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ସ୍କୁଟି ସହ ୧୪୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ

ରାଉରକେଲା: ଦେଶୀ ମଦ କାରବାର ଉପରେ ଅବକାରୀ ପୁଲିସ ଚଢ଼ଉ ଜାରି ରଖିଛି। ଆଜି ଓ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ରାଉରକେଲା ସମେତ ଲାଠିକଟା ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପକ ଚଢ଼ଉ କରାଯାଇଥିଲା। ଚଢ଼ଉବେଳେ ଦେଶୀ ମଦ ଚୋରାଚାଲାଣ କରୁଥିବାବେଳେ ୪ ଜଣ ଅ

14 Aug 2022 6:40 pm
କାହିଁକି ବଢୁଛି ବିମାନ ଭଡା, କାରଣ କହିଲେ ସିନ୍ଧିଆ

ଗ୍ୱାଲିଅର: ଦେଶରେ ବିମାନ ଭଡା ମହଙ୍ଗା ହେଉଥିବାବେଳେ ଏହାକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଭିଏସନ ଟର୍ବାଇନ ଫୁଏଲ (ଏଟିଏଫ) ର ମୂଲ୍ୟ ବଢିଯାଇଛି | ୨୦୧୯ ମସିହାରେ, ଏ

14 Aug 2022 6:20 pm
ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଜାରି: ରେଳଧାରଣାରେ ପଥର ଖସିଲା, ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ ଟନେଲ୍‌ରେ ଫସିଲା

କଲ୍ୟାଣସିଂପୁର/ରାୟଗଡ଼ା: ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ସାରା ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ବର୍ଷା ଆହୁରି ହେବ ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ବରସ୍ଥିତ ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରା

14 Aug 2022 5:57 pm
୨୦୧୬ରେ ଲାଲକିଲ୍ଲାରୁ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘ ୯୬ ମିନିଟର ଭାଷଣ ଦେଇଛନ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାତି ପାହିଲେ ଦେଶ ୭୬ତମ ସ୍ବାଧିନତା ଦିବସ ପାଳନ କରିବ। ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଏଥର ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀର ଲାଲକିଲ୍ଲାରେ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଐତିହାସିକ ଲାଲକିଲ୍ଲାର ପ୍ରାଚୀରରୁ ପତାକା

14 Aug 2022 5:47 pm
ମମତାଙ୍କୁ ବଦନାମ କଲେ ଆମେ ମାଡ ମାରିବୁ: ଟିଏମସି ବିଧାୟକ

କୋଲକାତା: ଆମର ନେତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ବଦନାମ କଲେ ଆମେ ମାଡ ମାରିବୁ | ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଜେପି ଲଗାତାର ଟିଏମସି(ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ) ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଟିଏମସି ନେତାମା

14 Aug 2022 5:20 pm
ବନ୍ୟା ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ସହ ଅଲୋଚନା କରୁନି ଛତିଶଗଡ଼: ବିଜୟ ମିଶ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ବର: ବନ୍ୟା ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ଅନୁରୋଧ ସତ୍ତ୍ୱେବି ଅଲୋଚନାକୁ ଆସୁ ନାହାନ୍ତି ଛତ୍ତିଶଗଡ଼ ସରକାର। ବିଗତ ୨/୩ ବର୍ଷ ହେଲା କୋଭିଡ ପାଇଁ ଉଭୟ ଓଡ଼ିଶା ଓ ଛତିଶଗଡ଼ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ଵୟ ମିଟିଂ ହୋଇପାରିନଥିଲା ବେ

14 Aug 2022 5:13 pm
ମୋ ପୁଅର ହତ୍ୟା ପଛରେ କିଛି କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀଙ୍କ ହାତ ରହିଛି, ଶୀଘ୍ର ଖୁଲାସା କରିବି; ମୁସେୱାଲାଙ୍କ ବାପା

ଚଣ୍ଡୀଗଡ: ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପଞ୍ଜାବୀ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ତଥା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସିଦ୍ଧୁ ମୁସେୱାଲାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତର ପ୍ରାୟ ୮୦ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କ ବାପା ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ମୁସେୱାଲାଙ୍କ ବାପା ବଲକାର ସିଂଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କ ପୁ

14 Aug 2022 5:00 pm
ଲଗାଣ ବର୍ଷା ବଢ଼ାଉଛି ସମ୍ବଲପୁରବାସୀଙ୍କ ଦୁଃଖ; ହୀରାକୁଦ କଲୋନିରେ ୩ ଫୁଟ ପାଣି

ସମ୍ବଲପୁର: ଲଗାଣ ବର୍ଷା ସମ୍ବଲପୁରବାସୀଙ୍କ ଦୁଃଖ ବଢ଼ାଉଛି। ଗତକାଲିଠାରୁ ସହରରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଥିବାରୁ ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳ ଜଳାର୍ଣ୍ଣବ ହୋଇଛି। ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ବିପରୀତ ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରୁଛନ୍ତି ହୀରାକୁଦ କଲୋନ

14 Aug 2022 4:40 pm
କାହା ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇବ ନାହିଁ ଭାରତ, କିଛି ଏଭଳି କହି ରାଲିରେ ଭାରତର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭିଡିଓ ଦେଖାଇଲେ ଇମ୍ରାନ

ଲାହୋର: ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ପୁଣିଥରେ ଭାରତର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବୈଦେଶିକ ନୀତିକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ସେ ଲାହୋରରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ରାଲିରେ ଭାରତୀୟ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ ଜୟଶଙ

14 Aug 2022 4:20 pm
ପ୍ରବଳରୁ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ; ଜାରିହେଲା ୧୧ ଜିଲ୍ଲାକୁ ‘ରେଡ୍‌’ ଓ ୧୯ ଜିଲ୍ଲାକୁ ‘ଅରେଞ୍ଜ’ ଓ୍ଵାର୍ଣ୍ଣିଂ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶା ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଉପକୂଳର ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଗତକାଲି (ଶନିବାର)ର ସ୍ପଷ୍ଟ ଚିହ୍ନିତ ଲଘୁଚାପ କ୍ଷେତ୍ର ସାମାନ୍ୟ ପଶ୍ଚିମ- ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗକୁ ଗତି କରିଛି। ଏବଂ ଏକ ଅବପାଦରେ କେନ୍ଦ୍ର

14 Aug 2022 4:19 pm
ନୀତୀଶଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ସମାରୋହରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ପାଟନା ଆସିବେ ଲାଲୁ ଯାଦବ

ପାଟନା: ବିଜେପିର ସହ ମେଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ବିହାରରେ ଗଠନ ହୋଇଛି ନୀତୀଶ-ତେଜସ୍ୱୀ ସରକାର। କିିଛି ବର୍ଷର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଏବେ ଆରଜେଡି ପୁଣି ଥରେ କ୍ଷମତାକୁ ‌ଫେରିଛି। ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ‌ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କ ପୁଅ ତ

14 Aug 2022 4:00 pm
ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଏଟିଏସକୁ ବଡ ସଫଳତା: ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଆତଙ୍କବାଦୀ ସୈଫୁଲ୍ଲା ଗିରଫ

ଲଖନଉ: ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଏଟିଏସକୁ ଆଜି ଏକ ବଡ ସଫଳତା ମିଳିଛି | ସାହାରନପୁରରୁ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ନଦୀମର ସହଯୋଗୀ ଭାବେ ପରିଚିତ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସୈଫୁଲ୍ଲାକୁ କାନପୁରରୁ

14 Aug 2022 3:58 pm
ବାରାନଦୀରେ ବ୍ରିଜ୍‌ କେବେ? ବର୍ଷା ଦିନେ ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଛିନ୍ନ ହେଉଛନ୍ତି ମାଥିଲି ବ୍ଲକର ୧୦ ଗ୍ରାମ

ମାଲକାନଗିରି: ଜିଲ୍ଲାର ଦୁଃଖ ହେଲା ପାହାଡିଆ ନଦୀ। ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ବ୍ଲକରେ ପାହାଡିଆ ନଦୀମାନ ରହିଥିବା ବେଳେ ବର୍ଷାଦିନ ହେଲେ ଏହି ନଦୀଗୁଡିକ ପାର କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଆଦିବାସୀ ଲୋକେ ବହୁ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରିବା ସହ ଦୁର

14 Aug 2022 3:40 pm
ବୈଶିଙ୍ଗାରେ ୨୩୦ ଫୁଟର ବିରାଟ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକାକୁ ନେଇ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବୈଶିଙ୍ଗା: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ଆଜାଦି କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଏବଂ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଘର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗାର ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲ

14 Aug 2022 3:07 pm
ଛାଡ଼ପତ୍ର ଦେବିନି କହି କୋର୍ଟରୁ ବାହାରିବା ପରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ସାଥୀ ହୋଇ ରହିବୁ ‌କହି ଧୋକା ଦେଲା ସ୍ବାମୀ। ପରିବାର ଅଦାଲତରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଗରେ ସ୍ତ୍ରୀ ସହ ରହିବି ବୋଲି କହିଲା ସ୍ବାମୀ। ହେ‌ଲେ ଅଦାଲତର ଦୁଆର ଡେଇଁବା ପରେ ସ୍ବାମୀ ପିଶାଚ ପାଲଟିଯିବ ବୋଲି କାହାକୁ ଜଣାନଥ

14 Aug 2022 3:00 pm
ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଭୁଶୁଡ଼ିଲା ଘର: ଛାତ ତଳେ ଚାପି ହୋଇଗଲେ ବୃଦ୍ଧ

ଝରିଗାଁ: ରଖେ ହରି ମାରେ କିଏ। ଏହି ଉକ୍ତି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ଝରିଗାଁ ବ୍ଲକ ରତାଖଣ୍ଡିଗୁଡା ପଂଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡ଼ିଏନକେ ଛଟାଗୁଡା ଗ୍ରାମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଡ଼ିଏନକେ ଛଟାଗୁଡା ଗ୍ରାମର ଏକ ପୁରଣା କ୍ଳବ ଘରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ

14 Aug 2022 2:52 pm
କାନ୍ଥ ପଡ଼ି ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

କାମାକ୍ଷାନଗର: କାମାକ୍ଷାନଗରରେ କାନ୍ଥ ପଡ଼ି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ କାମାକ୍ଷାନଗର ବ୍ଲକ ଗୁନେଇବିଲ୍ଲି ଗ୍ରାମର ଶାନ୍ତିଲତା ଭୋଇ (୬୫ବର୍ଷ)। ଶାନ୍ତିଲତା ଭଉଣୀ ଘର ସୋଗର ଗ୍ରାମକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଲ

14 Aug 2022 2:40 pm
ଚତୁର୍ଥ ଘଟଣା: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଚଢ଼ିଲେ ଯୁବକ

ପୁରୀ: ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଯାଇଛି। ପୁଣି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଚଢ଼ିଲେ ଜଣେ ଯୁବକ। ଯୁବକ ଘଣ୍ଟି ଦ୍ୱାର ଦେଇ ନାଟମଣ୍ଡପ ଉପରେ ଚଢ଼ିଲେ। ଚୁନରା ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଜେଟିପିଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର ପରେ ସି

14 Aug 2022 2:39 pm
ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ବର୍ଷା ବିତ୍ପାତ: ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣି, ବହୁ ଅଞ୍ଚଳ ଜଳ ଘେରରେ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ଲାଗି ରହିଛି ବର୍ଷା। ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବର୍ଷା ସାରା ରାତି ବର୍ଷିଥିବାବେଳେ ଜିଲ୍ଲା ସଦର ମହକୁମାର ସ୍ଥିତି ବେହାଲ୍ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାକୁ ଛାଡି ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ପଡା, ବସ୍ତି

14 Aug 2022 2:00 pm
ମହାନଦୀରେ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିସନର

ଭୁବନେଶ୍ବର: ମହାନଦୀରେ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିସନର ପ୍ରଦୀପ ଜେନା। ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୯ରେ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବନ୍ୟା ଆସିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସେ କହି

14 Aug 2022 1:52 pm
ପୁନର୍ମିଳନ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପରେ ଅଦାଲତରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ତଣ୍ଟି କାଟିଲେ ସ୍ବାମୀ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ଛାଡ଼ପତ୍ର ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବା ପରେ ‘କାଉନ୍‌ସେଲିଙ୍ଗ୍‌ ସେସନ୍‌’ରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯାଇଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଏକ ପରିବାର ଅଦାଲତରେ ଗୋଟାଏ ଚାପଡ଼ଦ୍ବାରା ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ତଣ୍ଟି କାଟି ପକାଇଥିବା

14 Aug 2022 1:40 pm
ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଥିବାରୁ ମହାନଦୀର ଜଳସ୍ତର ବଢିପାରେ: ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଯନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ମିଶ୍ର କହିିଛନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନ ହୀରାକୁଦର ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ଏବଂ ତଳ ମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି। ହୀରାକୁଦରେ ୫ ଲକ୍ଷ ୪୦ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ ଆଉଟ ଫ୍ଲୋ ଏବଂ ଇନ ଫ୍ଲୋ ହେଉ

14 Aug 2022 1:20 pm
ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଓଡ଼ିଶାର ୩ଜଣ ହୋମ୍‌ଗାର୍ଡଙ୍କୁ ସେବା ପଦକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶର ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଓଡ଼ିଶାର ୩ଜଣ ଗୃହରକ୍ଷୀଙ୍କୁ (ହୋମ୍‌ ଗାର୍ଡ) ସେବା ପଦକ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ଏହି ସେବା ପଦକ ପାଇବେ ସିଭିଲ୍ ଡିଫେନ୍‌ସ ଭଲେଣ୍ଟିୟର୍‌ ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର ମଲ୍ଲିଆ, ହୋମ୍‌ ଗାର୍ଡ ଏସ୍‌.

14 Aug 2022 1:00 pm
ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟର ୨ଜଣଙ୍କୁ ସେବା ପଦକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅବଦାନ ନିମନ୍ତେ ଓଡ଼ିଶାରୁ ୨ଜଣଙ୍କୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ‘ଅଗ୍ନି ସେବା ପଦକ’ ମିଳିବ। ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ‘ଲିଡିଙ୍ଗ୍‌ ଫାୟର୍‌ମ୍ୟାନ୍‌’ ବିଜୟ ଚ

14 Aug 2022 12:47 pm
ବାଇକକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଜଣେ ମୃତ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ଆଜି ସକାଳେ ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେ ଭୋଜପୁର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଏକ ବାଇକକୁ ପଛପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। ଫଳରେ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି

14 Aug 2022 12:40 pm
ରାଜ୍ୟର ୩ଜଣ ଜେଲ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ସେବା ପଦକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚଳିତ ବର୍ଷ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଓଡ଼ିଶାର ୩ଜଣ ଜେଲ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସେବା ପାଇଁ ପଦକ ମିଳିଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସେବା ପାଇଁ ଜେଲର୍‌ ବିଭେନ୍ଦୁ ଭୂୟାଁଙ୍କୁ ‘ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ସୁଧାରତ

14 Aug 2022 12:28 pm
୧୪ ହଜାର ପାଖକୁ ଖସିଲା ଦେଶରେ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ; ହ୍ରାସ ପାଉଛି ସକ୍ରିୟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ଦେଶରେ ଦୈନିକ କରୋନାଭାଇରସ୍‌ଜନିତ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା କିଛି ପରିମାଣରେ ହ୍ରାସ ପାଇ ୧୪ ହଜାର ପାଖାପାଖି ହୋଇଥିବା କଥା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସମ୍ପ୍ରତି ଦେଶରେ ଦୈ

14 Aug 2022 12:20 pm
ଅଵପାତ ରୂପ ନେଲା ସୁଦୃଶ୍ୟ ଲଘୁଚାପ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶା ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଉପକୂଳ ମଧ୍ୟସ୍ଥ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ଉପରେ ଥିବା ସୁଦୃଶ୍ୟ ଲଘୁଚାପ ଅଵପାତ ରୂପ ନେଲା। ବାଲେଶ୍ବରର ପୂର୍ବ-ଉତ୍ତରପୂର୍ବ ଦିଗରେ ୯୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ସୁଦୃଶ୍ୟ ଲଘୁଚାପ

14 Aug 2022 12:00 pm
ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଓଡ଼ିଶାର ୧୫ଜଣଙ୍କୁ ପୁଲିସ ସେବା ପଦକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଓଡ଼ିଶାରୁ ୧୫ଜଣ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସେବା ପଦକ ମିଳିବ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ଜଣ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ‘ସାହସିକତା ପୁଲିସ ପଦକ’, ୨ଜଣଙ୍କୁ ‘ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସେବା ପାଇଁ ରାଷ

14 Aug 2022 11:40 am
ରେମାଳ ପୋଲ ଉପରେ ୩ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚର ପାଣି: ଦମକଳ ବାହିନୀ ଲୋକଙ୍କୁ ନାଳ ପାର କରାଇଲା

ହରିଚନ୍ଦନପୁର: ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ନଦୀନାଳ ଗୁଡିକ ଫୁଲି ଉଠିଛି। ଗତକାଲି ଅପରାହ୍ନରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ହରିଚନ୍ଦନପୁର – ରେବଣାପଳାସପାଳ ରାସ୍ତାର ବଡଶିଆଡିମାଳ ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେମ

14 Aug 2022 11:00 am