ତିଗିରିଆ: ୬୦ ଗୁଣ୍ଠ ଜମିର ଅମଳ ଧାନ ପୋଡ଼ିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ତିଗିରିଆ: କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ତିଗିରିଆ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଚଳକୋଟ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ ବଡ଼ପାଟଣାର ବାସିନ୍ଦା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଧ୍ରୁବ ଚରଣ ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ଧର୍ମପତ୍ନୀ ସୁଜାତା ସ୍ୱାଇଁ ଗତକାଲି ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ନାମ

22 Jan 2022 12:20 pm
୧୯୭୦ ଏସୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ବ୍ରୋଞ୍ଜ୍‌ ବିଜେତା ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌ ଖେଳାଳି ସୁଭାଷ ଭୌମିକଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

କୋଲ୍‌କାତା: ଆଜି କୋଲ୍‌କାତାର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌ ଖେଳାଳି ତଥା ପୂର୍ବତନ କୋଚ୍‌ ସୁଭାଷ ଭୌମିକଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଧୁମେହ ଏବଂ ବୃକ୍କ୍‌ ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡ଼ିତ ହୋଇ ଗତ ସାଢ଼େ ୩ ମାସ ହେବ ଭ

22 Jan 2022 12:00 pm
ଚିକିତ୍ସାରେ ଅବହେଳାରୁ ଆଶା ଦିଦିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ! ଶବ ରଖି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ଧର୍ମଗଡ଼: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ଧର୍ମଗଡ଼ ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସାରେ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟ ହୋଇଛି। ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ କୋକସରା ଥାନା ବେହେରା ନିକଟସ୍ଥ ତେଣ୍ଡାପାଳି ଗ୍ରା

22 Jan 2022 11:40 am
ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥିନୀ ହେବି ବୋଲି କହିନାହିଁ: ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥିନୀ ହେବେ ବୋଲି ପରୋକ୍ଷରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ଦଳର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦିକା ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରା ଆଜି ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଗାମୀ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦ

22 Jan 2022 11:20 am
ଜେଏସ୍‌ଡବ୍ଲୁ ପ୍ରକଳ୍ପସ୍ଥଳରେ ପୁଲିସ ଲାଠିଚାଳନା ଘଟଣା: ସ୍ଥିତି ପରଖିବାକୁ ଢିଙ୍କିଆରେ ୧୩ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ନେତା

କୁଜଙ୍ଗ: ଏରସମା ବ୍ଳକ୍‌ର ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଜେଏସଡବ୍ଲୁ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଂଚଳ ଢିଙ୍କିଆକୁ ୧୩ ଟି ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ଗସ୍ତ କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ପୁଲିସ ଜୁଲମ୍‌, ପ୍ରଶାସନ ବଳପୂର୍ବକ ପାନବରଜ ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିବା, ମ

22 Jan 2022 11:00 am
ମୁମ୍ବାଇ ବହୁତଳ ଅଟ୍ଟାଳିକାରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୭ ମୃତ, ୨୮ ଆହତ

ମୁମ୍ବାଇ: ଆଜି ସକାଳେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଏକ ୨୦ ତାଲାବିଶିଷ୍ଟ ସୁଉଚ୍ଚ ଅଟ୍ଟାଳିକାରେ ଭୟଙ୍କର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିବାରୁ ୭ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ସହ ଅନ୍ୟୂନ ୨୮ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୨ଜଣଙ୍କର

22 Jan 2022 10:40 am
ଏସସିବିରୁ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଏୟାର୍‌ ଲିଫଟ: କଟକରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦର ଯାଏଁ ହାଇଆଲର୍ଟ ଜାରି

କଟକ: କଟକ ଏସସିବିରୁ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଏୟାର୍‌ ଲିଫଟ କରାଯାଉଥିବାର ଖବର ମିଳିଛି। ଏସିବିରୁ ସୁରାଟ ଯିବେ ଇନ୍ଦ୍ରମଣି ପାଣି। ଇନ୍ଦ୍ରମଣିଙ୍କ ପୁଅ ବାଞ୍ଛାନିଧି ପାଣି ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଆଇଏସ ଅଧିକାରୀ। ସେ ସଂପ୍ରତି ସୁରାଟ ମୁନସିପାଲ କ

22 Jan 2022 10:10 am
୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୩,୩୭,୭୦୪ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ; ୪୪୮ ଜଣ ମୃତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବେଶ୍‌ କିଛି ଦିନ ଧରି ଦେଶରେ କରୋନାଭାଇରସ୍‌ଜନିତ ମହାମାରୀ ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ବିସ୍ତାରିତ ହେବା ସହ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ଦିନେ ଅଧିକ ତ ଦିନେ କମ୍‌ ରହୁଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳାୟ ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ, ଶନିବାର ସ

22 Jan 2022 10:00 am
କିଡ୍‌ନି ପ୍ରତିରୋପଣ ପାଇଁ ଏମ୍‌ସ ପ୍ରସ୍ତୁତ: ଅନୁମତି ଦେବାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଅସୁବିଧା କେଉଁଠି?

ଭୁବନେଶ୍ୱର : କିଡ୍‌ନି ପ୍ରତିରୋପଣ ପାଇଁ ଏମ୍‌ସ ପୂରା ପ୍ରସ୍ତୁତ। ୟୁରୋଲୋଜି ବିଭାଗରେ ପ୍ରତିରୋପଣ ଓଟି, ଆଇସିୟୁ, ୟୁରୋଲୋଜି ଟିମ୍‌, ନିଶ୍ଚେତକ, ୱାର୍ଡ, ବାୟୋକେମେଷ୍ଟ୍ରି, ପେଥୋଲୋଜି, ରେଡିଓଲୋଜି ଆଦି ସବୁ ସୁବିଧା ରହିଛି।

22 Jan 2022 10:00 am
ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ୁଛି ହାତୀ-ମଣିଷ ସଂଘର୍ଷ: ୮ ବର୍ଷରେ ୧୧୪୫ ଥର ମୁହାଁମୁହିଁ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, କେନ୍ଦୁଝର, ଢେଙ୍କାନାଳ ଆଗରେ ୨୦୨୨ରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗଲାଣି ୩ ଜୀବନ ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଜନବସତିମୁହାଁ ହାତୀ। ଖାଦ୍ୟ ଅଭାବ ହେଉ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି କାରଣ; ପ୍ରତିଦିନ କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ହାତୀ ଓ ମଣିଷ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଉ

22 Jan 2022 9:45 am
ରାଜ୍ୟରେ ୮,୮୪୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ୯୨୭ ଜଣ ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବୟସର ଶିଶୁ-କିଶୋର ସଂକ୍ରମିତ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ୮,୮୪୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୫୧୨୮ ଜଣ ସଙ୍ଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମଣରୁ ୩୭୧୭ ଜଣ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତ

22 Jan 2022 9:40 am
ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ପୁଣି ‌ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ: ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‌ରେ ନେତାଜୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ନିର୍ମାଣ କରିବେ ଓଡ଼ିଆ ଭାସ୍କର୍ଯ୍ୟ ଶିଳ୍ପୀ ଅଦ୍ବୈତ ଗଡ଼ନାୟକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‌ରେ ପ୍ରଖ୍ୟାତ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷଙ୍କ ବିଶାଳ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ ହେବ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଟୁଇଟ୍‌ ପରେ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ନିର୍ମ

22 Jan 2022 9:30 am
ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁସ୍ଥ ହେବାର ୩ ମାସ ପରେ ବୁଷ୍ଟର୍‌ ଡୋଜ୍‌ ସମେତ କୋଭିଡ୍‌ ଟିକା ନେଇ ହେବ: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜଣେ କରୋନାଭାଇରସ୍‌ଦ୍ବାରା ସଂକ୍ରମିତ ବୋଲି ‘ଲ୍ୟାବ୍‌ ଟେଷ୍ଟ୍‌’ରୁ ପ୍ରମାଣିତ ହେବା ସହ ସେ ସୁସ୍ଥ ହେବାର ୩ ମାସ ପରେ ଯାଇ କୋଭିଡ୍‌ ଟିକା କିଂବା ‘ବୁଷ୍ଟର୍‌ ଡୋଜ୍‌’ ଟିକା ନେବେ ବୋଲି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କେ

22 Jan 2022 9:20 am
ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ଶିଶୁ ଯୌନ ଶୋଷଣ ଓ ‘ବୁଲିବାଇ ଆପ୍’ ଲିଙ୍କ: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ କେତେ ଲୁଚିଛନ୍ତି?

ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ‘ବୁଲିବାଇ ଆପ୍’ ମାମଲାର ମଧ୍ୟ ଓଡ଼ିଶା ଲିଙ୍କ୍ ମିଳିଛି। ଝାରସୁଗୁଡ଼ାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିବାପରେ ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍ ଧରିଛି। ଶିଶୁ, ମହିଳାଙ୍କ ଇଜ୍ଜତ ନିଲାମି ଭଳି ଜାତ

22 Jan 2022 9:15 am
ଟାଟା ପାୱାର ଏମିତି କଷୁଛି ଦର: ଗୋଟିଏ ବଲ୍‌ବରେ ୧୩ହଜାର ବିଲ୍

ମେରାମଣ୍ଡଳୀ : ଶିରୋନାମାଟି ଟିକିଏ ଭିନ୍ନ ଲାଗୁଥିଲେ ବି ସତ। ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବଲ୍‌ବ ପାଇଁ ଟାଟା ପାୱାର କଷିଛି ୧୩ହଜାର ୭୦ ଟଙ୍କାର ବିଲ୍। ଚଳିତମାସ ୭ତାରିଖ ଦିନ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ୍‌ ଖଡ୍ଗପ୍ରସ

22 Jan 2022 8:30 am
ନିଜ ଗାଁରେ ବ୍ୟାଙ୍କଶାଖା ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନିଜ ଗାଁରେ ବ୍ୟାଙ୍କଟିଏ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମବଂଗ ନାରାୟଣଗଡ଼ର ଚା’ ବିକ୍ରେତା ଦୀପକ କୁମାର ଦାସ। ସେ ପିଲାଦିନୁ ଦେଖି ଆସିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ଗ୍ରାମ ପଞ୍

22 Jan 2022 8:20 am
କୋୱିନ୍‌ ପୋର୍ଟାଲ ତଥ୍ୟ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଲିକ୍‌: ୨୦ ହଜାର ଭାରତୀୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରନ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କୋୱିନ୍‌ ପୋର୍ଟାଲରୁ ହଜାର ହଜାର ଭାରତୀୟଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସୂଚନା ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଲିକ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି। ସରକାରଙ୍କ ଏକ ସର୍ଭରରୁ ଲିକ୍‌ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମଧ୍ୟରେ ଲୋକଙ୍କ ନାମ, ମୋବାଇଲ୍‌ ନମ୍ବର, ଠିକଣା, କେ

22 Jan 2022 8:15 am
‘ସରୋଗେସି’ ଜରିଆରେ ସନ୍ତାନର ପିତାମାତା ହେଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଓ ନିକ୍‌ ଜୋନାସ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ‘ସରୋଗେସି’ ଜରିଆରେ ସେ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ନିକ୍‌ ଜୋନାସ୍‌ ଗୋଟିଏ ସନ୍ତାନର ପିତାମାତା ହୋଇଥିବା କଥା ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ୨୦୧୮

22 Jan 2022 8:00 am
ମହାନଦୀ ସେତୁ ଉପରେ ଟ୍ରକ୍-ବୋଲେରୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ବାପ ଓ ଝିଅ ସମେତ ୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ, ୫ ଗୁରୁତର

ସୋନପୁର: ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଟିଛି ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା। ଏକ ଟ୍ରକ୍ ଓ ବୋଲେରୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ବାପ ଓ ଝିଅ ସମେତ ୫ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସୋନପୁର ମହାନଦୀ ସେ

22 Jan 2022 7:46 am
ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଚାକିରି ଛାଡି ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଥାପିଲେ ଆଦିବାସୀ ଯୁବତୀ

ମାଲକାନଗିରି: ଏବେ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନର ଋତୁ। ଗାଁଗାଁରେ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଜୋରସୋରରେ ଚାଲିଛି ଟଣାଓଟରା । କିଏ ଜିତିବ ଆଉ କିଏ ହାରିବ ସେନେଇ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭବିଷ୍ୟତ ଆକଳନ କରାଯାଉଛି। ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ବହୁ ଆଦିବାସ

22 Jan 2022 7:30 am
ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନୀ ଖର୍ଚ୍ଚ ବିବରଣୀ ଦାଖଲ କରିପାରି ନଥିବାରୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାରେ ଓଡ଼ିଶାରୁ ୨୪

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନୀ ଖର୍ଚ୍ଚ ବିବରଣୀ ଦାଖଲ କରିପାରି ନଥିବାରୁ ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ (ଇସିଆଇ) ଓଡ଼ିଶାର ୨୪ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଜନପ୍ରତିନିଧି ଆଇନ, ୧୯୫୧ ର ଧ

22 Jan 2022 7:15 am
ଆଜିଠୁ ଗାନ୍ଧୀମାର୍ଗରେ ୩ ଦିନିଆ ପରେଡ୍ ଅଭ୍ୟାସ: ଅଭ୍ୟାସ ସମୟରେ ବନ୍ଦ ରହିବ ଗାନ୍ଧୀମାର୍ଗ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆସନ୍ତା ୨୬ ତାରିଖ ଭୁବନେଶ୍ବରସ୍ଥିତ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀମାର୍ଗରେ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ଗାନ୍ଧୀମାର୍ଗରେ ୩ ଦିନିଆ ପରେଡ୍ ଅଭ୍ୟାସ କରାଯିବ। ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ୨୩ ତ

22 Jan 2022 7:12 am
କୁହୁଡ଼ି ଚାଦରରେ ରାଜଧାନୀ: ୨୦ ମିଟର ଦୂରକୁ ଦିଶିଲାନି; ଆଜିଠୁ ଶୀତ, କୁହୁଡ଼ି କମିବ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳୁ ସକାଳୁ ଘନ କୁହୁଡ଼ିରେ ଆଚ୍ଛାଦିତ ଥିଲା ପୂରା ରାଜଧାନୀ। କୁହୁଡ଼ିର ଘନତା ଏତେ ଥିଲା ଯେ ସାମ୍‌ନାରେ ଯାଉଥିବା ଗାଡ଼ି ବି ଦେଖିବା ସମ୍ଭବ ହେଉନଥିଲା। ପାଖାପାଖି ସାଢ଼େ ୧୦ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୁହୁଡ଼ିରେ ଢ

22 Jan 2022 6:55 am
ସାଇବର ଅପରାଧୀଙ୍କ ଜାଲରେ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ସାଇବର ଅପରାଧୀ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ପୁଲିସ ଏଏସ୍ଆଇଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜାଲରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି। କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ ଆକ୍ଟିଭେଟ୍ ନାଁରେ ୪୯ ହଜାର ଟଙ୍କା ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଭୁବନେଶ୍ବର ସାଇବର ହେଲ

22 Jan 2022 6:30 am
ସମ୍ବାଦ କର୍ପୋରେଟ୍‌ ଏକ୍ସଲେନ୍ସ ଆୱାର୍ଡସ୍‌-୨୦୨୨

ଜେଏମ୍‌ଏସ୍‌ ମେଡିକନ୍ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ ଫାର୍ମା ଓ ଔଷଧ ସାମଗ୍ରୀ ନିର୍ମାଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ପରିଚିତ ‌ନାମ। କଟକରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଏହି କମ୍ପାନି ଆଇଏସଓ ୯୦୦୧-୨୦୦୦ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ହାସଲ କରିଛି। ରାଜସ୍ଥାନର ଜୟପୁରରେ କମ୍ପାନି

22 Jan 2022 6:30 am
ଓଡ଼ିଶା ସମେତ ୮ ରାଜ୍ୟ ପକ୍ଷରୁ ଇ-ଯାନ ନୀତି ଘୋଷଣା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଓଡ଼ିଶା ସମେତ ଆସାମ, ଗୋଆ, ଗୁଜରାଟ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ମେଘାଳୟ, ରାଜସ୍ଥାନ ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସରକାର ବିଜ୍ଞପ୍ତି ମାଧ୍ୟମରେ ଇ-ଯାନ ନୀତି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ନୀତି ଆୟୋଗ, ଆର୍‌ଏମ୍‌ଆଇ ଓ ଆର୍‌ଏମ୍‌ଆଇ ଇଣ୍

22 Jan 2022 6:25 am
ଭିମ୍‌ସାର୍‌ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସିଲ୍‌

କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର ମାମଲ‌ାରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ଜିଲ୍ଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ ବୁର୍ଲା : ବୀର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ମେଡିକାଲ୍‌ ସାଇନ୍‌ସ ଆଣ୍ଡ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଭିମ୍‌ସାର୍‌) ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ

22 Jan 2022 6:20 am
ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ସ ଅଫ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରାଇଡ୍‌ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ: ସମ୍ବାଦ କର୍ପୋରେଟ୍‌ ଏକ୍ସଲେନ୍ସ ଆୱାର୍ଡସ୍‌-୨୦୨୨, ଏମର୍ଜିଂ/ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍‌

ପ୍ଲାଟିନମ୍: ଏଜେରେକ୍ସ ଏଜେରେକ୍ସ ହେଉଛି ଏକ ମିଡ୍‌-ଟେକ୍ ଓ ବାୟୋଟେକ୍ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ଯାହାକୁ ୨୦୧୮ରେ ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଛି। କଂପାନିର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଗତିଶୀଳ ମେଡିକାଲ୍ ଉପକରଣ ଓ ଅଭିନବ ସମାଧାନ ବିକଶିତ କରିବା। ପ

22 Jan 2022 6:15 am
ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଜିତେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ, ପାଣିମୋରା ହେଲା ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଶୂନ୍ୟ

ସୋହେଲା : ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀମାନଙ୍କ ଗାଁ ଭାବେ ଖାତି ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ସୋହେଲା ବ୍ଲକ୍‌ ପାଣିମୋରା ଗ୍ରାମର ଶେଷ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଜିତେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପ୍ରଧାନ(୧୦୨)ଙ୍କ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପରଲୋକ ଘଟିଛ

22 Jan 2022 6:15 am
ଢିଙ୍କିଆରୁ ତୁରନ୍ତ ପୁଲିସ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରନ୍ତୁ ସରକାର: କଂଗ୍ରେସ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଶିଳ୍ପାୟନ ନାଁରେ ସରକାର ରାଜ୍ୟକୁ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଟେକି ଦେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିବାର ୫ବର୍ଷ ଭିତରେ ଯଦି ପ୍ରକଳ୍ପ ହୋଇ ନ ପାରିଲେ ଉକ୍ତ ଜମିକୁ ଏଲଏଆରଆର ଆଇନ ଆଧାରରେ ଜ

22 Jan 2022 6:10 am
ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଚା’ ଦୋକାନୀ: କଂଗ୍ରେସରୁ ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ

କବାଟବନ୍ଧ : ଜଣେ ଚା’ ବିକାଳି ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ୧୧ ନମ୍ବର ଜୋନରେ ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ଭାବେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି ରାଇଛନ୍ଦା ପଞ୍ଚାୟତ ବାରକଣା

22 Jan 2022 6:00 am
ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର୍‌ ଅକ୍ଷରଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର୍‌ ଅକ୍ଷର ପଟେଲଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ଦୁଇଗଣା ଖୁସୀ ଭରିଦେଇଛି। ଏହି ସ୍ପିନ୍‌ ଅଲ୍‌ରାଉଣ୍ଡର ଜାନୁଆରି ୨୧ (ଶୁକ୍ରବାର) ତାରିଖ ଦିନ ୨୮ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ନିଜର ଜନ୍ମ ଦିବସରେ ଅକ

22 Jan 2022 4:33 am
ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକୀରେ ବିଲୟ ହେଲା ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୧୯୭୧ରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ଯୁଦ୍ଧର ପ୍ରତୀକ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି ଆଜି ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକୀ ଜ୍ୟୋତିରେ ବିଲୟ ହୋଇଯାଇଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ଆଜି ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଏହି ବିଲୟ ପ୍ରକ୍ରିୟ

22 Jan 2022 4:30 am
ରୁଟି କଲାବେଳେ ପୋଡ଼ିଗଲେ ମହିଳା

ବାରଙ୍ଗ : ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ମଞ୍ଚେଶ୍ଵର ଥାନା ଅଧୀନ ଇଞ୍ଜଣା ଗାଁରେ ଜଣେ ମହିଳା ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ସୁଧୀର ପତିଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି(୩୬)। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ କ୍ୟାପି

22 Jan 2022 4:30 am
ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟପିଲା: ୩,୪୭,୨୫୪ ନୂଆ ମାମଲା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କୋଭିଡ୍‌ ତୃତୀୟ ଲହରରେ ଦ୍ରୁତ ସଂକ୍ରମଣ ଜାରି ରହିଛି। ଆଜି ସକାଳ ୮ଟା ସୁଦ୍ଧା ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩.୪୭ ଲକ୍ଷ ନୂଆ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। ଗତକାଲି ତୁଳନାରେ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ୯ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧ

22 Jan 2022 4:20 am
କଙ୍ଗନାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆବେଦନ ଖାରଜ କଲେ ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ଏବଂ ଶିଖ୍‌ ସମୁଦାୟକୁ ନେଇ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଦେଇଥିବା ବିବାଦୀୟ ବୟାନକୁ ବିରୋଧ କରି ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟରେ ଦାଏର ହୋଇଥିବା ଆବେଦନକୁ ଆଜି କୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଦେ

22 Jan 2022 4:12 am
ନୂଆ ସମୟ, ନୂଆ କଥା: ଜୁସୋଲିନୋ କୁବିଶ୍ଚେକ୍‌ ବ୍ରିଜ୍‌ ଏବଂ ଧ୍ୟାନର ମନ୍ତ୍ର

ବ୍ରାଜିଲ୍‌ର ପାରାନୋଆ ହ୍ରଦ ଉପରେ ଏହି ସେତୁ ରହିଛି। ଏହା ୨୦୦୨ ମସିହାରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା ଯାହା ବ୍ରାଜିଲ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୁସୋଲିନୋ କୁବିିଶ୍ଚେକ୍‌ଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ, ଯିଏକି ୧୯୫୦ ମସିହାରେ ବ୍ରାସିଲି

22 Jan 2022 4:09 am
ଖୋଲା ଝରକା: ଘରେ ଘରେ ପ୍ଲେନ୍‌

ଗାଁ ଗହଳିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସହର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ‌ସ୍ତଙ୍କ ଘରେ ଘରେ ବାଇକ୍‌, ସ୍କୁଟି ଆଦି ‌ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ଏମିତି ଏକ ସ୍ଥାନ ଅଛି ଆମେରିକାରେ ଯେଉଁଠି ପ୍ରାୟ ସବୁ ଘର ବାହାରେ କାର୍‌ କି ବାଇକ୍‌ ନୁହେଁ ବରଂ ଏରୋପ୍ଲେନ୍‌ ଦେଖି

22 Jan 2022 4:08 am
ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୪ରେ ଲାଲ ସିଂହ ଚଡ୍‌ଢ଼ା-କେଜିଏଫ୍ ୨ ମୁହାଁମୁହିଁ!

ଆମିର ଖାନଙ୍କ ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଲାଲ ସିଂହ ଚଡ୍‌ଢ଼ା’ ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ତାରିଖରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବ ବୋଲି ପ୍ରଯୋଜନା ସଂସ୍ଥା ଆମିର ଖାନ ପ୍ରଡକ୍ସନ୍‌ସ ତରଫରୁ ଏକ ବିବୃତି ଜରିଆରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି। କିଛି

22 Jan 2022 4:05 am
ଦୁଇଗୋ‌ଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷରେ ୨ ଆହତ

ଧଉଳି: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା କୌଶଲ୍ୟାଗଙ୍ଗ ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ଉତ୍ତରା ରାମମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଗତକାଲି ମଧ୍ୟ ରାତ୍ରିରେ ଦୁଇଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଭୀଷଣ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହୋଇଛି। ଏହି ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଏକ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥାର ଦୁଇଜଣ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ

22 Jan 2022 2:24 am
ଘରୋଇ ଫାଇନାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ୬୦ ହଜାର ଲୁଟ ଅଭିଯୋଗ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଗୁନିଆ ବ୍ଲକ ଗୁଡ଼ୁମ ରାସ୍ତାରେ ଏକ ଘରୋଇ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନୀର ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ ୬୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ମଧୁରା ଫାଇ

22 Jan 2022 2:24 am
ସାଇବର୍‌ ଠକଙ୍କ ଜାଲରେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ: ସିମ୍‌ କଟିଯିବ ଡରେଇ ଠକିନେଲେ ଅଢ଼େଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ହୀରାକୁଦ : ଦିନକୁ ଦିନ ଆମେ ଯେତେ ଡିଜିଟାଲ ହେଉଛେ, ସାଇବର ଠକ ମଧ୍ୟ ଡିଜିଟାଲ ଯୁଗର ତାଳେ ତାଳେ ନୂଆ ନୂଆ ଜାଲ ବିଛାଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଠକିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ସିମ୍‌ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବା ଭୟରେ ଜଣେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ସାଇବର୍‌ ଠକେଇର ଶିକାର

22 Jan 2022 2:15 am
ଦିଗସିରା ମଣ୍ଡିରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା: ଧାନ ବିକ୍ରି ଟଙ୍କା ନ ମିଳିବାରୁ ସୁନାପାଲିରେ ଧାନ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଅଟକ ରଖିଲେ ଚାଷୀ

ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି : ମିଲ୍‌କୁ ଚାଷୀଙ୍କ ଧାନ ଯାଇ ଚାଉଳ ହୋଇ ସାରିଲାଣି, ଅଥଚ ଚାଷୀଙ୍କ ଟୋକନ ଲାପ୍‌ସ ହୋଇଯାଇଛି। ଧାନ ବିକ୍ରି କରି ସାରିବା ପରେ ଟଙ୍କା ପାଇ ପାରି ନଥିବା ଚାଷୀ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଧାନ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଅଟକ ରଖିଥି

22 Jan 2022 2:00 am
କେନ୍ଦୁଝରରେ ବିଜେପିକୁ ଝଟ୍‌କା; ପାଟଣା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା

କେନ୍ଦୁଝର : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପିକୁ ଲାଗିଛି ଜୋରଦାର ଝଟକା। କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତେଲକୋଇ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ବିଜେପି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଧନୁର୍ଜୟ ସିଦ୍ଧୁ ବିଜେପି ଛାଡି ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ବେଳେ

22 Jan 2022 1:45 am
ଚଣାବାହାଲରେ ଦୁଇ ନାବାଳିକା ବିବାହ ବନ୍ଦ କଲା ପ୍ରଶାସନ

ମୁରିବାହାଲ : ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ୍‌ ଚଣାବାହାଲ ଗାଁରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଦୁଇ ନାବାଳିକା ବିବାହକୁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ବିବାହ ତୁରେକେଲା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ହେବାକୁ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଅଭିଯୋଗ

22 Jan 2022 1:30 am
ଗାଁକୁ ରାସ୍ତା ନାହିଁ, ଭୋଟ ବର୍ଜନ ଚେତାବନୀ

ହରିଚନ୍ଦନପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ହରିଚନ୍ଦନପୁର ବ୍ଲକ ପିଠାଗୋଳା ପଞ୍ଚାୟତର ଦୁର୍ଗମ ମରାଗୋଳା ଗ୍ରାମବାସୀ ଆଗାମୀ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବେ ବୋଲି ଆଜି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆସି ବିଡ଼ିଓ ପ୍ର

22 Jan 2022 1:15 am
ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା: ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ବାପା ମା’

କଣ୍ଟାମାଳ : କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକ ଲମ୍ବସରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ପିପଲପାଲି ଗାଁର ରଘୁନାଥ ଯାନୀଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରୋଜି ଯାନୀ (୨୭) ଗତ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ନିଜ ବାଡିରେ ଥିବା ଏକ ଗଛରେ ନିଜ ଶାଢ଼ିକୁ ବେକରେ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସକା

22 Jan 2022 12:45 am
ଦୁଇ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ: କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

ବାରିପଦା : ମୟୂରଭଞ୍ଜ ସାଂସଦ ତଥା କେନ୍ଦ୍ର ଆଦିବାସୀ ବ୍ୟାପାର ଓ ଜଳଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଶ୍ବେଶ୍ବର ଟୁଡୁଙ୍କ ନାଁରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ। ଆଜି ସେ ଜିଲ୍ଲାର ଦୁଇଜଣ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଅଭ

22 Jan 2022 12:32 am
ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ୩୦% ତଳକୁ ଖସୁନି ପଜିଟିଭ୍ ହାର, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଏବେ ବି ଉପରମୁହାଁ

ରାଉରକେଲା: ଜିଲ୍ଲାରେ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ କମିବାର ନାଁ ନେଉନି। ପ୍ରତ୍ୟହ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ହଜାରେ ଟପୁଛି। ଏହାସହ ଜିଲ୍ଲାର ପଜିଟିଭ୍ ହାର ଏବେ ଚିନ୍ତାଜନକ ସ୍ଥିତିରେ। ସ୍ବାବ୍ ପରୀକ୍ଷା ମାତ୍ରା ଢ଼େର୍ କମ୍ ହେଉ ଅବା ସଂକ୍ରମ

22 Jan 2022 12:30 am
ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର ଭିତରେ ବୁଲିଲା ଖଣ୍ଡା, ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ବଲାଙ୍ଗୀର : ଗତ କିଛି ମାସ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର ଭିତରେ ବଢ଼ିଚାଲିଛି ଅପରାଧ ଓ ଅପରାଧୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା। ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ପୁଣି ଥରେ ସହରର ଭିଡ଼ ଜାଗାରେ ବୁଲିଲା ଖଣ୍ଡା। ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ଷ୍ଟାଇଲରେ ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ଖଣ୍ଡାରେ ଆ

22 Jan 2022 12:15 am
ଦୁଇ ହାଇୱା ଲୁଟେରା ଗିରଫ; ଟଙ୍କା, ସ୍କୁଟି ଜବତ

ରାଉରକେଲା : ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୧୪୩ରେ ଲୁଟ୍ ଘଟଣାରେ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ବୀରମିତ୍ରପୁର ପୁଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଦୁଇ ଲୁଟେରା ହେଲେ ବନମୁଣ୍ଡା ଦଫାଇର ବିବେକ ବାଙ୍କ୍ରା (୨୮), ଗୋ ଦଫେଇର ସୁମିତ ଧରାଇ (୨

22 Jan 2022 12:05 am
ସ୍ବାଭିମାନ ଅଂଚଳରେ ନକ୍ସଲକୁ ଭୟ ନକରି ପ୍ରାର୍ଥୀ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ ପ୍ରାର୍ଥୀ, କଡା ସୁରକ୍ଷାରେ ନିର୍ବାଚନ ହେବ

ମାଲକାନଗିରି: ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ଅତି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଅଂଚଳ ଭାବେ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବ୍ଲକର ୧୮ଟି ପଞ୍ଚାୟତ।ଗତ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ସରକାର କିମ୍ବା ପ୍ରଶାସନ ଏଠାରେ ନିର୍ବାଚନ କରାଇପାରିନଥିଲେ।ଯାହାଫଳରେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧର

21 Jan 2022 11:58 pm
ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୪ ବର୍ଷ ପରେ ବି ଗାଁକୁ ଆସିଲାନି ବିଦ୍ୟୁତ, ଭୋଟ ବର୍ଜନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ ଜନତା

କୋରାପୁଟ: ନିର୍ବାଚନ ପରେ ନିର୍ବାଚନ ଯାଉଛି, ଧୋବଫର ଫର ନେତାଏ ଆସୁଛନ୍ତି, ଆଉ ଯାଉଛନ୍ତି। ହେଲେ ସମସ୍ୟା ଯେଉଁ ତିମିରେକୁ ସେହି ତିମିରେ। ସମସ୍ୟର ସମାଧାନ ହେବ କ’ଣ ଦିନକୁ ଦିନ ସମସ୍ୟା ବଢୁଛି।କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ନାରାୟଣପାଟ

21 Jan 2022 11:58 pm
ଭୋଟର ତାଲିକାରେ ପୂର୍ବତନ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ନାଁ ନାହିଁ, ବିଜେଡିରୁ ଟିକେଟ୍ ପାଇଥିଲେ ବି ଲଢ଼ିପାରିଲେନି ନିର୍ବାଚନ 

ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭୋଟ ତାଲିକାରେ ନାମ ନ ଥିବାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପତ୍ର ଦାଖଲରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଲେ ପୂର୍ବତନ ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ମଞ୍ଜୁଳା ମାଝୀ। ମଞ୍ଜୁଳାଙ୍କୁ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ନବରଙ୍ଗପୁର ବ୍ଲକ ଜୋନ୍ ନଂ ୨ରେ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍

21 Jan 2022 11:45 pm
ଯୌନ ଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ ହେଲେ ପଦ୍ମ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା

ଗୌହାଟି: ଯୌନ ଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ ହେଲେ ପଦ୍ମ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା |ଆସାମର ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଏକ କୋର୍ଟ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଯୌନ ଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗରେ ବିଶିଷ୍ଟ କୌଶଳୀ ତଥା ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା ଉଦ୍

21 Jan 2022 10:45 pm
ବିସ୍ମୟ ! ଏହି ମହିଳାଙ୍କର ମନେ ଅଛି ଜୀବନର ସବୁ ଦିନର ସବୁ ଘଟଣା, କିଛି ବି ସେ ଭୁଲି ପାରୁ ନାହାନ୍ତି

ବ୍ରିସବେନ୍: ପୃଥିବୀରେ ଏପରି କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଜୀବନର ପୁରୁଣା ଘଟଣାଗୁଡିକ ସେପରି ଭାବେ ଟିକିନିଖି ମନେ ଅଛି ଯେପରି ଭାବେ ସେଗୁଡିକ ଘଟିଥିଲା । ଏପରି ସଠିକ୍ ଭାବେ ଘଟଣା ଗୁଡିକୁ ମନେ ରଖିବାର ଲକ୍ଷଣକୁ ‘ହ

21 Jan 2022 10:40 pm
ସୀମାନ୍ତରେ ପୁଣି ନକ୍ସଲ ହିଂସା: ୩ଟି ଗାଡି ପୋଡିଦେଲେ ନକ୍ସଲ

ମାଲକାନଗିରି: ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡରେ ନକ୍ସଲ ହିଂସା ଥମିବାର ନାମ ନେଉ ନାହିଁ। ଗତ ତିନିଦିନ ହେଲା ପୁଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୬ ଜଣ ନକ୍ସଲ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ବେଳେ ନକ୍ସଲ ଜଣେ ଏହି ଘଟଣା ପରେ ହିଂସାତ୍ମକ ହୋଇପ

21 Jan 2022 10:24 pm
ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ: ସରିଲା ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ, ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୨୯ ହଜାର ୬୨ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଗାମୀ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆଜି ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟର ୩୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ମୋଟ୍‌ ୨ ଲକ୍ଷ ୨୯ ହଜାର ୬୨ ଜଣ ୱାର୍ଡମେମ୍ବର, ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ ଓ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନ

21 Jan 2022 10:20 pm
କାନାଡ଼ାରେ ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ୍ ଜୟଶଙ୍କର କହିଲେ; ‘ମୁଁ ଚକିତ’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆମେରିକାକୁ ଲାଗିଥିବା କାନାଡା ସୀମାରେ ୪ ଜଣ ଭାରତୀୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ୍ ଜୟଶଙ୍କର ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏହି ଘଟଣାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଚାରି

21 Jan 2022 10:17 pm
ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ବି ଭାରତକୁ ହରାଇଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା

ପାର୍ଲ : ପାର୍ଲଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨ୟ ଦିନିକିଆରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଭାରତକୁ ୭ ଓ୍ବିକେଟର ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଏହି ବିଜୟ ସହ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏହି ସିରିଜରେ ୨-୦ରେ ଆଗୁଆ ହୋଇଯାଇଛି । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ବିଜୟ

21 Jan 2022 10:08 pm
ପିଲାଟିର ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ବାର୍ତ୍ତା ଶୁଣି ଭିଡିଓ ସେୟାର କଲେ ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହିନ୍ଦ୍ରା କମ୍ପାନିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ । ଦେଶର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଶିଳ୍ପପତି ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ପ୍ରତିଦିନ କିଛି ଭିଡିଓ କିମ୍ବା ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର

21 Jan 2022 9:20 pm
ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍ ସହିତ ଜଡିତ ଥିଲା ନିଜ ପତ୍ନୀର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିଲଡର ରାଜେଶ

ଇନ୍ଦୋର: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋରରେ ନିଜ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ପତ୍ନୀର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଇଥିବା ବିଲଡର ରାଜେଶ ବର୍ମା ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍ ସହିତ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ ଥିଲା। ସହରର ତିନିଟି ବଡ ହୋଟେଲକୁ ଆସୁଥିବା ବିଦେଶୀ ଏସକର୍ଟଙ୍କ ଭ୍ରମଣ ଟ

21 Jan 2022 9:20 pm
ବିଜେପି ଟିକେଟ ନ ଦେବାରୁ ବିଦ୍ରୋହୀ ସାଜିଲେ ମନୋହର ପାରିକରଙ୍କ ପୁଅ

ପାଣାଜି: ଗୋଆର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ପାରିକରଙ୍କ ପୁଅ ଉତ୍ପଳ ପାରିକର ସ୍ୱାଧୀନ ଭାବରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଉତ୍ପଳ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ପ୍ରତ

21 Jan 2022 8:52 pm
୨୧ ବର୍ଷୀୟ ୟୁଟ୍ୟୁବର୍ ୧ ଲକ୍ଷ ୧୦ ହଜାରୁ ଅଧିକ ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଜୁଟାଇଲେ ୮୨ କୋଟି

ଦୁବାଇ: ଜୋର୍ଡାନ୍, ଲେବାନନ୍, ଇରାକରେ ଭୀଷଣ ଥଣ୍ଡାରେ କଷ୍ଟ ପାଉଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଦୁବାଇର ୟୁଟ୍ୟୁବର୍ ଆବଫ୍ଲା ୧୨ ଦିନ ଏକ କାଚ ବାକ୍ସରେ ଜୀବନ ବିତାଇ, ଏହାକୁ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ କରି ୮୨ କ

21 Jan 2022 8:30 pm
ସଞ୍ଚିଥିବା ସମସ୍ତ ଟଙ୍କାକୁ ଲତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଦାନ କଲେ ଅଟୋ ଚାଳକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅନେକ ଥର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି ଜଣେ ଗରିବ ଲୋକ ହୋଇ ମଧ୍ୟ ସେ ତାଙ୍କର ସଞ୍ଚିଥିବା ସମସ୍ତ ଅର୍ଥକୁ ଅନ୍ୟର ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ବା ଅନ୍ୟର ହିତ ପାଇଁ ଦାନ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ଜଣେ ଅଟୋ ଚାଳକ ଲତା ମଙ୍ଗେସକରଙ୍କ ଚିକି

21 Jan 2022 8:30 pm
ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ବିଜେପି ଘୋଷଣା କଲା ୩୪ ଜଣିଆ ପ୍ରଥମ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା : ୧୨ କୃଷକଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପଞ୍ଜାବ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ବିଜେପିର ଜାତୀୟ ମହାସଚିବ ଦ୍ୟୁଷ୍ୟନ୍ତ ଗୌତମ ଏହି ତାଲିକା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ଦଫାରେ ମୋଟ

21 Jan 2022 8:15 pm
କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ଦୁଇ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ ଅଭିଯୋଗ, ଖଣ୍ଡନ କଲେ ବିଶେଶ୍ବର ଟୁଡୁ

ବାରିପଦା: କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ୨ ଜଣ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୟୁରଭଂଜ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏଭଳି ସାଂଘାତି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି। ଆହତ ୨ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। କେନ୍ଦ୍ର ଜଳ ସମ୍ପଦ ମନ

21 Jan 2022 8:00 pm
ହଷ୍ଟେଲ ୱାର୍ଡେନଙ୍କ ଅତ୍ୟାଚାର ସହି ନ ପାରି ବିଷ ପିଇଲେ ନାବାଳିକା

ଚେନ୍ନାଇ: ହଷ୍ଟେଲ ୱାର୍ଡେନଙ୍କ ଅତ୍ୟାଚାର ସହିପାରିଲେନି ନାବାଳିକା | 10 ଦିନ ତଳେ ସେ ବିଷ ପିଇଥିବାବେଳେ ଆଜି ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ତାମିଲନାଡୁର ଥାନଜାଭୁରର ଏକ ହଷ୍ଟେଲରେ ବିଷ ପିଇଥିବା 17 ବର୍ଷର ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

21 Jan 2022 7:45 pm
ଆମାଜନରୁ ଅଫର ପାଇବା ପରେ ଶୁଭମ୍ ହେଲେ ରାଞ୍ଚିର ‘ସଫ୍ଟଓୟାର ଧୋନି’

ରାଞ୍ଚି: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚି ଭଳି ଏକ ଛୋଟ ସ୍ଥାନରୁ ବି ପ୍ରତିଭା ଫୁଟି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିଛି। ରାଞ୍ଚିରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ଶୁଭମ ରାଜଙ୍କୁ ଆମାଜନ୍ ବର୍ଲିନରେ ସଫ୍ଟଓୟାର ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଭାବେ ଅଫର ମି

21 Jan 2022 7:30 pm
୭୩ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ କେଉଁଠାରେ କିଏ ଉଡାଇବେ ଜାତୀୟ ପତାକା, ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେଲା ଚୂଡ଼ାନ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୭୩ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟରେ ଏଥର ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳନ କରାଯିବ। ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଗାନ୍ଧୀ ମାର୍ଗରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋ

21 Jan 2022 7:29 pm
ପାକିସ୍ତାନୀ ‘ଫେକ୍‌ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି’ ଉପରେ ଭାରତର କଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ: ୩୫ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ ଚ୍ୟାନେଲ, ୨ ୱେବସାଇଟ୍‌ ବ୍ଲକ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତ ବିରୋଧୀ ମିଥ୍ୟା ଖବର ପ୍ରଚାର କରିବାରେ ଜଡିତ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନର ୩୫ଟି ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ ଆଧାରିତ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ଚ୍ୟାନେଲ ଏବଂ ୨ଟି ୱେବସାଇଟ୍‌କୁ ସୂଚନା ଏବଂ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଆଜି ବ୍ଲକ୍‌ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

21 Jan 2022 7:12 pm
ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବୈଠକ ବିଫଳ: ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେନି କୌଣସି ପ୍ରାର୍ଥୀ

ଦେବଗଡ଼: ମୋବାଇଲ ଟାୱାର ନାହିଁ ତ ଭୋଟ୍‌ ନାହିଁ। ଏହି ଦାବିରେ ତିଲେଇବଣି ବ୍ଲକ୍‌ ଡିମିରିକୁଦା, ଗଣ୍ଡମ, ଝରାଗୋଗୁଆ, ପାରପୋଷି, ଝାରମୁଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ଭୋଟ ବର୍ଜନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଆଜି ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦ

21 Jan 2022 7:00 pm
ପାଖରେ ବାଛୁରୀକୁ ଛିଡ଼ା କରି ଦେଖନ୍ତୁ କିପରି ଗୁପଚୁପର ମଜା ନେଉଛି ଗାଈ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକେ ନିଜର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଖାଦ୍ୟ-ପାନୀୟ ସେୟାର କରିଥାଆନ୍ତି। ଆଉ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଲୋକେ ଦେଖିବାକୁ ବେଶ ପସନ୍ଦ ବି କରିଥାଆନ୍ତି। ନିକଟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଗାଈର ଏକ ମଜାଳିଆ ଭିଡିଓ ଦେଖିବ

21 Jan 2022 6:30 pm
ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା: ଆଜି ୯, ୮୩୩ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ହେଲେ ୧୦,୩୯୦

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ର ୩ୟ ଲହରରେ ଆଜି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଅଧିକ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ୧୦ ହଜାର ୩୯୦ ଜଣ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ ସର୍ବାଧିକ

21 Jan 2022 6:15 pm
୨ୟ ଦିନିକିଆ : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଆଗରେ ୨୮୮ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା ଭାରତ

ପାର୍ଲ : ପାର୍ଲର ବୋଲାଣ୍ଡ ପାର୍କଠାରେ ଆଜି ଖେଳାଯାଉଥିବା ୨ୟ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଆଗରେ ୨୮୮ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି । ଟସ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ଭାରତ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୫୦ ଓଭରରେ ୬ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୨

21 Jan 2022 6:00 pm
ସଚିନଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପ୍ରଶଂସକ ସୁଧୀରଙ୍କୁ ପୁଲିସର ମାଡ। ଦିନେ ଯେଉଁ ଥାନାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ ସେହି ଥାନାରେ ଖାଇଲେ ମାଡ!

ମୁଜାଫରରପୁର: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଜାଫରପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଟାଉନ ଥାନାରେ କ୍ରିକେଟର ଭଗବାନ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପ୍ରଶଂସକ ସୁଧୀର କୁମାରଙ୍କୁ ପୁଲିସ ମାଡ ମାରିଛି। ତେବେ, ସବୁଠାରୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ସୁଧୀର ହିଁ ଏହି ଥାନାର

21 Jan 2022 5:46 pm
ଅଟା ଓ ଗୁଡରେ ତିଆରି ହୋଇଛି ପ୍ଲେଟ ଓ କପ, ଚା ପିଇବା ପରେ ବିସ୍କୁଟ ଭଳି ଖାଇପାରିବେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଘରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବା ବିବାହ -ଭୋଜିରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ଚା କପ ଓ ପ୍ଲେଟ ଆପଣ ଦେଖିଥିବେ | ତେବେ ଏସବୁର ବ୍ୟବହାର ପରିବେଶ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ନଥିବାବେଳେ ଆପଣ କେବେ ଚିନ୍ତା କରି

21 Jan 2022 5:45 pm
ଲାଇଭ ରିପୋର୍ଟିଂ ସମୟରେ କାର ଧକ୍କା ଖାଇ ତଳେ ପଡ଼ିଯିବା ପରେ ବି ନିଜ ଡିୟୁଟି ଜାରି ରଖିଥିଲେ ସାମ୍ବାଦିକା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲାଇଭ୍ ଟିଭି ରିପୋର୍ଟିଂ ଏକ ସହଜ କାମ ନୁହେଁ । କାରଣ ଲାଇଭ୍ ଟିଭି ରିପୋର୍ଟିଂ ସମୟରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ଅନେକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ। ଗତବୁଧବାର ଏକ ଲାଇଭ୍ ପ୍ରସାରଣ ସମୟରେ ପଶ୍ଚ

21 Jan 2022 5:30 pm
ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକ ଜ୍ୟୋତିରେ ବିଲୀନ ହେଲା ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦିଲ୍ଲୀର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟଠାରେ ଥିବା ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତିର ବିଲୟ ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକରେ ଥିବା ଶାଶ୍ବତ ଜ୍ୟୋତିରେ ହୋଇଛି । ଆଜି ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସମାରୋହରେ ଏହା କରାଯାଇଛି । ଚିଫ ଅଫ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ୍ ଡିଫ

21 Jan 2022 5:00 pm
ଦିଲ୍ଲୀରେ ଜାରି ରହିବ ସପ୍ତାହାନ୍ତ କର୍ଫ୍ୟୁ, କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଖାରଜ କଲେ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀରେ ସପ୍ତାହାନ୍ତ କର୍ଫ୍ୟୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ଥିବା ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଅନିଲ ଵୈଜଲ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି। ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ମନ୍ଥରତା ହେତୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେ

21 Jan 2022 4:45 pm
ଢିଙ୍କିଆରେ ସରକାର କରୁଛନ୍ତି ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠା, ପୁଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ନାହିଁ କୌଣସି ଭୂମିକା: ଜିନ୍ଦଲ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଚଳିତ ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଜଗତସିଂହପୁରରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରସଙ୍ଗ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଢିଙ୍କିଆରେ ଜିନ୍ଦଲର କାରଖାନା । ଏହାକୁ ରାଜନୈତିକ ଉଷ୍ମତା ଲାଗି ରହିଥିବା ବେଳେ ମାମଲା ହାଇକୋର୍ଟରେ ପହଂଚିଛି । ପ୍ରସ୍ତାବି

21 Jan 2022 4:35 pm
ରାତି ଟ୍ରେନ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଲାଗୁ ହେଲା ଏସବୁ ନିୟମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ ସମୟସମୟରେ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଥାଏ। ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ରେଳବାଇ ପକ୍ଷରୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଉଥିବା ନିୟମ ସମ୍ପର୍କରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ରହିବା

21 Jan 2022 4:30 pm
କୃଷିକ୍ଷେତ୍ରର ପ୍ରଥମ ‘ୟୁନିକର୍ଣ୍ଣ’ ଉଦ୍ୟୋଗ ଓଡ଼ିଶାରୁ ଆସୁ : ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ

ଭୁବନେଶ୍ବର (ତପନ ମହାରଣା) : ଓଡ଼ିଶା ଏକ ଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ । ଏହା ଜ୍ଞାନ, ଜାତୀୟତାବାଦ ଏବଂ ପ୍ରକୃତି ସହ ସହାବସ୍ଥାନ ଓ ଭାତୃତ୍ବର ରାଜ୍ୟ । ପାରସ୍ପରିକ ସହଯୋଗ ହେଉଛି ସମୟର ଆବଶ୍ୟକତା। ବର୍ତ୍ତମାନର ପରିସ୍ଥିତିରେ ସହାବସ୍ଥାନ ଏକା

21 Jan 2022 4:18 pm
ବିମାନ ଯାତ୍ରୀମାନେ ସାଙ୍ଗରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ହ୍ୟାଣ୍ଡବ୍ୟାଗ୍‌ ନେଇପାରିବେ; ନିୟମ କଲା ସିଆଇଏସଏଫ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଏଣିକି ବିମାନ ଯାତ୍ରୀମାନେ ନିଜ ସହ କ୍ୟାବିନ ଭିତରେ କେବଳ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ହ୍ୟାଣ୍ଡବ୍ୟାଗ୍‌ ନେଇ ପାରିବେ। ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଏୟାରଲାଇନ୍‌ସ ଚଳାଚଳ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ପ୍ରତି ଯାତ୍ରୀ ପିଛା ଗୋଟିଏ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ବ୍ୟାଗ ନିୟ

21 Jan 2022 4:07 pm
ବିଧାୟକଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଦାଖଲ କଲେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର, ସମିତି ସଭ୍ୟ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ

ଭୁବନେଶ୍ବର:ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆଜି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲର ଶେଷ ଦିନ। ଆଉ ଆଜି ସମସ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିଜ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରୁଛନ୍ତି । ସେହିପରି ସତ୍ୟବାଦୀ ବିଧାୟକ ଉମାକାନ୍ତ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ ଧର୍ମପତ୍ନୀ ଶୁଭ୍ରାନ୍ତି ସାମନ୍

21 Jan 2022 4:00 pm
କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ମୁଁ ହେବି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚେହେରା: ପ୍ରିୟଙ୍କା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କଂଗ୍ରେସର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦିକା ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ କି ନାହିଁ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବ

21 Jan 2022 3:40 pm
ମୋବାଇଲରେ ସେଲ୍ଫି ଉଠାଇ ତାହାକୁ ବିକ୍ରି କରି କୋଟିପତି ହେଲେ ଯୁବକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ପୃଥିବୀର ପ୍ରତିଟି ମଣିଷର ଏକ ସ୍ୱପ୍ନ ଥାଏ କି ସେ କିଭଳି ଧନୀ ହୋଇପାରିବ । ଏନେଇ ସେ ସବୁବେଳେ ରୋଜଗାରର ନୂଆ ନୂଆ ତରିକା ଖୋଜିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥାଏ । ଏବେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ ପିଲାର କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ କି, କ

21 Jan 2022 3:20 pm
ଅରୁଣ ବର୍ମାଙ୍କ ପରଲୋକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତା ତଥା ଅରୁଣ ବର୍ମାଙ୍କ ଗୁରୁବାର ରାତି ୨ଟା ସମୟରେ ଭୋପାଲ ପିପଲ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲ‌ରେ ପରଲୋକ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ଅରୁଣଙ୍କୁ ୬୨ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ଡାକ୍ତରଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ

21 Jan 2022 3:00 pm
ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‌ରେ ସ୍ଥାପନ ହେବ ନେତାଜୀଙ୍କ ବିଶାଳ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ‘ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‌’ରେ ପ୍ରଖ୍ୟାତ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ନେତାଜୀ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷଙ୍କର ବିଶାଳ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ କରାଯିବ ବୋଲି ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଟୁଇଟ୍‌ କରି ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରତିମୂ

21 Jan 2022 2:40 pm
ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କୋଟିଆର ସର୍ବସମ୍ମତ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମମତା ଜାନୀ

କୋରାପୁଟ: ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆଜି ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ। କୋରାପୁଟ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଓ ନେତାଙ୍କ ଭିଡ ଜମୁଛି । ଏସବୁ ଭିତରେ କୋଟିଆର ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ପ୍ରା

21 Jan 2022 2:30 pm