ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ରାଜ୍ୟରେ ୫୧୦ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ: ୧୮ରୁ କମ୍ ବୟସ୍କ ୭୯ ଜଣ ଶିଶୁ ଓ କିଶୋର କରୋନା ପଜିଟିଭ୍

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ୫୧୦ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୯୭ ଜଣ ସଙ୍ଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମଣରୁ ୨୧୩ ଜଣ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି।

20 Sep 2021 10:20 am
୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ୩୦,୨୫୬ ନୂଆ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ; ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୨୯୫

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ କରୋନାଭାଇରସ୍‌ଜନିତ ମହାମାରୀ ସଂକ୍ରମଣସଂଖ୍ୟା ୩୦ ହଜାରରୁ କିଛି ଅଧିକ ଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୩ ଶହରୁ କମ୍ ରହିଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ, ସୋମବ

20 Sep 2021 10:00 am
‘ସମ୍ବାଦ-ଆମ ଓଡ଼ିଶା’ ବାର୍ଷିକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା; କୁଇଜ୍‌, ହସ୍ତାକ୍ଷର, ଚିତ୍ରାଙ୍କନରେ କଟକ ସଂସ୍କରଣରୁ ୧୦ହଜାର ପ୍ରତିଯୋଗୀ

କଟକ: ‘ସମ୍ବାଦ’ର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ ଅବସରରେ ‘ସମ୍ବାଦ-ଆମ ଓଡ଼ିଶା’ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ବାର୍ଷିକ କୁଇଜ୍‌, ହସ୍ତାକ୍ଷର ଓ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ କଟକ ସଂସ୍କରଣ (କଟକ, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଓ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲା)ରୁ ୧୦ହଜା

20 Sep 2021 9:40 am
ପଞ୍ଜାବର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ସୁଖଜିନ୍ଦର୍‌ ରନ୍ଧାୱା ଏବଂ ବ୍ରହ୍ମ ମୋହିନ୍ଦ୍ରା: ‘ଏଆଇସିସି’ କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ପବନ କୁମାର ବଂଶଲ୍‌

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼: ସୁଖଜିନ୍ଦର୍‌ ରନ୍ଧାୱା ଏବଂ ବ୍ରହ୍ମ ମୋହିନ୍ଦ୍ରା ପଞ୍ଜାବର ନୂଆ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ବୋଲି ‘ଏଆଇସିସି’ କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ପବନ କୁମାର ବଂଶଲ୍‌ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରି କହିଛନ୍ତି। ଟୁଇଟ୍‌ କରି ବଂଶଲ୍‌ ସେମାନଙ୍କ ନା

20 Sep 2021 9:20 am
୧୮ ଘଣ୍ଟା ବିତିଯାଇଥିଲେ ବି ରାଜଧାନୀରେ କାଲି ଭାସିଯାଇଥିବା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଙ୍କ ଏଯାଏଁ ମିଳିନି ପତ୍ତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୮ ଘଣ୍ଟା ବିତିଯାଇଥିଲେ ବି ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପାଣି ସୁଅରେ ଭାସିଯାଇ ଟ୍ୟୁସନ ପଢ଼ିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଛାତ୍ର ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ଜ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶ ବେହେରା ଓରଫ୍ ରାଜାଙ୍କୁ ଠାବ କରାଯାଇପାରିନାହିଁ। ଛାତ୍ର

20 Sep 2021 9:00 am
ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଳା ଛତିଶଗଡ଼ର ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ‘ବିଜେପି’ ନେତା ରାଜିନ୍ଦର୍‌ଙ୍କ ଶବ

ରାଜନନ୍ଦଗାଓଁ: ରାଜନନ୍ଦଗାଓଁ ଜିଲ୍ଲାସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଛତିଶଗଡ଼ର ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ‘ବିଜେପି’ର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ରାଜିନ୍ଦର୍‌ ପାଲ୍‌ ସିଂହ ଭାଟିଆଙ୍କ ଶବ ଗୋଟାଏ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ

20 Sep 2021 8:40 am
ଆଟଲାଣ୍ଟିକ୍‌ ମହାସାଗର ମଧ୍ୟସ୍ଥ ସ୍ପେନୀୟ ଦ୍ବୀପରେ ଆଗ୍ନେୟଗିରି ଉଦ୍‌ଗୀରଣ

ମାଡ୍ରିଡ୍‌: ସପ୍ତାହେବ୍ୟାପୀ ଭୂକମ୍ପନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି ରହିବା ପରେ ରବିବାର ଦିନ ସ୍ପେନ୍‌ର ଆଟ୍‌ଲାଣ୍ଟିକ୍ ମହାସାଗର ମଧ୍ୟସ୍ଥ ଲା ପାଲ୍‌ମା ଦ୍ବୀପରେ ରବିବାର ଦିନ ଆଗ୍ନେୟଗିରି ଉଦ୍‌ଗୀରଣ ହୋଇଛି। ନିକାଞ୍ଚନ ପାର୍ବତ୍ୟ

20 Sep 2021 8:00 am
ମସ୍ତିଷ୍କ କର୍କଟ ପୀଡ଼ିତା ବାଳିକା ହେଲେ ଦିନକ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ

ଅହମଦାବାଦ: ମସ୍ତିଷ୍କ କର୍କଟ ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତା ଜଣେ ୧୧ ବର୍ଷୀୟା ବାଳିକା ଫ୍ଲୋରା ଆସୋଦିୟାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଅଭିଳାଷ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଶନିବାର ଦିନକ ଲାଗି ଅହମଦାବାଦର ଜିଲ୍ଲାପାଳ କରାଯାଇଥିଲା। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମେ

20 Sep 2021 7:42 am
ପଛକୁ ପଛ ଦୁଇଟା ଲଘୁଚାପ, ଶେଷ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ତଥା ସଂଲଗ୍ନ ଓଡ଼ିଶା-ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଉପକୂଳରେ ଥିବା ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ପ୍ରଭାବରେ ଏବେ ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି। ଆସନ୍ତା ୧୦ଦିନ ରାଜ୍ୟରେ ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତିପ୍

20 Sep 2021 7:15 am
ରାୟଗଡ଼ା ଉଦ୍ୟାନ୍ ବିଭାଗକୁ ଅର୍ଥ ନିଅଣ୍ଟ, ବାଉଁଶ ବାଡ଼ ସୁରକ୍ଷାରେ ୩ କୋଟିର ସଂପତ୍ତି

ରାୟଗଡ଼ା: ବାଉଁଶ ବାଡ଼ ସୁରକ୍ଷାରେ ଜାତୀୟସ୍ତରର ନର୍ସରୀ। ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ଭାଙ୍ଗି ଯିବା ପରେ ଅର୍ଥ ଅଭାବ ଦର୍ଶାଇ ଏପରି ଉପାୟ ଆପଣାଇଛି ଉଦ୍ୟାନ୍ ବିଭାଗ। ନର୍ସରୀର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ବାଉଁଶ ତିଆରି ଗେଟ୍ ଲଗାଇ ୩ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସଂପତ

20 Sep 2021 7:00 am
ରାଜଧାନୀ ସ୍ତବ୍ଧ: କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟାରେ ରାଜା ନିଖୋଜ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ନୂଆପଲ୍ଲୀ ମମତାଜ୍ ଅଲ୍ଲୀ ହାଇସ୍କୁଲ୍‌ ନିକଟରେ ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ଭାସି ଯିବାରୁ ନାବାଳକ ପୁପୁନ୍ ବିଶ୍ବାଳଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଏହା ଭିତରେ ୬ବର୍ଷ ବିତିଗଲା ସିନା ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ ସଜଡ଼ା

20 Sep 2021 6:55 am
ମୁଣ୍ଡ ନେଉଛି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍‌: ୬ ବର୍ଷରେ ୭ ଭାସି ଗଲେଣି

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ନାଁ ସ୍ମାର୍ଟସିଟି, ରାଜ୍ୟର ରାଜଧାନୀ। କିନ୍ତୁ ଏଠି ମୁଣ୍ଡ ନେଉଛି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍‌। ଅସରାଏ ବର୍ଷା ହେଲେ ରାସ୍ତା ଓ ଡ୍ରେନ୍‌ ଏକାକାର ହୋଇଯାଉଛି। ଟିକେ ଅଧିକ ବର୍ଷା ହେଲେ ରାସ୍ତାରେ ସୁଅ ଛୁଟୁଛି ଓ ସୃଷ୍ଟି ହ

20 Sep 2021 6:50 am
କାଗଜକମଲରେ ଆବାସ: ଘର ନ କରି ନେଇଗଲେ ଟଙ୍କା

ବଡ଼କେରା : ଅନୁଗୁଳ ବ୍ଲକ ମାଟିଆସାହି ପଞ୍ଚାୟତ କରମଙ୍ଗା ସାହିର ଇନ୍ଦିରା ବେହେରାଙ୍କ ଘର ଖଣ୍ଡେ ନାହିଁ। ଏହି ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଏବେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ଘରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଛନ୍ତି। ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଘର ଖଣ୍ଡେ ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ନେହୁରା ହେଉଥ

20 Sep 2021 6:45 am
ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବଦଳି ଅଡୁଆ: ବଢୁଛି ମେଡିକାଲ ବୋର୍ଡ ଉପରେ ଚାପ, ଆବେଦନ ମାଳମାଳ

କଟକ : ଘର କଟକ, ନିଯୁକ୍ତି ବଲାଙ୍ଗୀର, ମାଲକାନଗିରି। ସେହିଭଳି ବଲାଙ୍ଗୀର ବାସିନ୍ଦା ଶିକ୍ଷକତା କରୁଛନ୍ତି ନୟାଗଡ଼ରେ। ବର୍ଷେ କି ୧୦ ବର୍ଷ ନୁହେଁ, ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚାକିରି ଜୀବନ ନିଘ ଘର ଓ ପରିବାରଠୁ ଦୂରରେ ରହି ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ

20 Sep 2021 6:42 am
ରାଜ୍ୟରେ ପଟାଟୋ ପ୍ଲାଣ୍ଟର ପଦ୍ଧତିରେ ଆଳୁ ଚାଷ

ବିହନରେ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଭୁବନେଶ୍ବର : ସମ୍ପ୍ରତି ରାଜ୍ୟ ଉଦ୍ୟାନ ବିଭାଗ ଏବଂ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଆଳୁ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ କମ୍‌ ଖର୍ଚ୍ଚରେ କୋରାପୁଟ, କଳାହାଣ୍ଡି ଓ ଫୁଲବାଣୀରେ ଆଳୁ ଚାଷ କରାଯାଉଛି। ପଟାଟୋ ପ୍

20 Sep 2021 6:25 am
ପଚା ଧାନ ଗଛ ଦେଖି ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ

ବୌଦ୍ଧ : ମହାନଦୀର ବନ୍ୟାପାଣି ଇତିମଧ୍ୟରେ କମିବାରେ ଲାଗିଛି। ହେଲେ ଗତ କିଛିଦିନ ଧରି ପାଣିରେ ବୁଡ଼ି ରହିଥିବା ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ଜମିର ଫସଲ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତି ହୋଇଛି। ଧାନଗଛ ସବୁ ପଚିଯାଇଛି। କିଛି ଧାନ ଗଛରେ ପଟୁମାଟି ଜ

20 Sep 2021 6:20 am
କୋଟିଆରେ ଆନ୍ଧ୍ରର ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ: ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିଲା

କୋରାପୁଟ : ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂଗଠନକୁ ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ଆନ୍ଧ୍ରର ଶାସକ ଦଳ ୱାଇଏସ୍‌ଆର କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ପଥ ପରିଷ୍କାର ହୋଇଛି। ରବିବାର ଘୋଷଣା ହୋଇଥିବା ମଣ୍ଡଳ ପରିଷଦ ଆଞ୍ଚଳିକ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ (ଏମ୍‌ପିଟିସି) ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ପର

20 Sep 2021 6:15 am
୨ ବର୍ଷ ପରେ ରହସ୍ୟ ଭେଦିଲା ପୁଲିସ: ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ପତ୍ନୀ

ବାଲେଶ୍ବର : ପରକୀୟା ପ୍ରେମରେ ଅନ୍ଧ ହୋଇ ସ୍ତ୍ରୀ ଖାଲି ସ୍ବାମୀ ପ୍ରତି ବିଶ୍ବାସଘାତକତା କଲାନି, ପ୍ରେମିକ ସହ ମିଶି ସ୍ବାମୀକୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ରାସ୍ତାରୁ ହଟାଇଦେଲା। ଏହି ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ଗୁମର ଖୋଲିଛି ବାଲେ

20 Sep 2021 6:12 am
ଶିକ୍ଷଣ ଉପଲବ୍ଧି ପ୍ରରୀକ୍ଷଣ ନମୁନା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରରେ ତ୍ରୁଟି

ଯୁଯୁମୁରା : ରାଜ୍ୟ ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଓ ରାଜ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ଗବେଷଣା ଓ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପରିଷଦ (ଟିଇ ଆଣ୍ଡ ଏସ୍‌ସିଇଆର୍‌ଟି) ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିବା ଶିକ୍ଷଣ ଉପଲବ୍ଧି ପରୀକ୍ଷଣ ନମୁନା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରରେ ତ୍ରୁଟି

20 Sep 2021 6:10 am
ଯୁକ୍ତ୩ ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷ କ୍ଲାସରୁମ୍‌ ପାଠପଢ଼ା ଆଜିଠୁ

ଭୁବନେଶ୍ବର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପରେ ଯୁକ୍ତ୩ ଦ୍ବିତୀୟ ବର୍ଷ ତଥା ୨୦୨୦-୨୧ ଶିକ୍ଷାବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ୍‌ ପାଠପଢ଼ା ସୋମବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। କରୋନା କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ଛାତ୍ରଛାତ

20 Sep 2021 6:05 am
ଅକ୍ଟୋବରରେ ଖୋଲିପାରେ ସ୍କୁଲ

କ୍ୟାମ୍ପସ ସଫେଇ କରିବାକୁ ଡିଇଓ, ବିଇଓଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶ ଗାଁ ପାଠପଢ଼ା ଉପରେ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅକ୍ଟୋବରରେ ଖୋଲିପାରେ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ। ଗତ ମାସକ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବହୁ ପରିମାଣରେ ହ୍

20 Sep 2021 6:00 am
ଜାଣନ୍ତୁ ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ: ମନୋବଳ ସ୍ତର ଭଲ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଭଲ ଗତିରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବ। ଭାଇଙ୍କ ସହ କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇ ତର୍କବିତର୍କ ହୋଇପାରେ। ବୃଷ: ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ହିଁ ଭଲ ହେବ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ ଖୁସି ରଖିବା ଲାଗି ଉପହାର ଦେବେ। କଳାକ୍ଷ

20 Sep 2021 5:55 am
ସହରାଞ୍ଚଳକୁ ଭସାଇ‌ଦେଲେ

୭ ବର୍ଷ ହେଲା ରିପୋର୍ଟ ଚାପିଛି ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଏନ୍‌ଡିଏମ୍‌ଏ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ବି ମାନୁନାହାନ୍ତି ଡ୍ରେନ୍‌ ସଫେଇ ପାଇଁ ୧୫୩କୋଟିର ଯୋଜନାକୁ ବି ଚାପି ଦେଇଛନ୍ତି ଭୁବନେଶ୍ବର,(ବିଶ୍ୱଜିତ ଦାଶ): ଅସରାଏ ବଡ଼ ବର୍ଷା ହେଲେ ରାଜ

20 Sep 2021 5:45 am
ଚରଣଜିତ୍ ସିଂହ ପଞ୍ଜାବର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ : ପ୍ରବଳ ଛକାପଂଝା ଭିତରେ ରବିବାର ପଂଜାବରେ ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚୟନ ହୋଇଛି। ଚରଣଜିତ୍ ସିଂହ ଚନ୍ନି ରାଜ୍ୟର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ। ରବିବାର କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକରେ ତାଙ୍କୁ ନେତା ନିର୍ବାଚିତ

20 Sep 2021 5:30 am
ଅନାବରଣ ହେଲା ବିଜୟ ବାବୁଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧାବୟବ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ସମ୍ବାଦ’ର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରକାଶକ ସ୍ବର୍ଗତ ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ସିଆର୍‌ପି ଛକସ୍ଥିତ ସଂକଟମୋଚନ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ତାଙ୍କର ଅର୍ଦ୍ଧାବୟବ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଅନାବରଣ ହେ

20 Sep 2021 5:27 am
ସମସ୍ତଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ, ହୃଦୟରେ ଅଛନ୍ତି ବିଜୟ ବାବୁ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକ ଜଣେ ଭଲ ମଣିଷ ଥିଲେ। ସମସ୍ତଙ୍କ ସୁଖ ଦୁଃଖରେ ସେ ଠିଆ ହୋଇ ଜଣେ ବନ୍ଧୁବତ୍ସଳ ମଣିଷ ଭାବେ ନିଜର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ନିଷ୍ଠାପର ଭାବେ ହସି ହସି କିପରି କଷ୍ଟ କାମକୁ ସହଜରେ କରିହୁ

20 Sep 2021 5:25 am
ମରୁଡ଼ି ପରେ ଧୋଇଗଲା ଚାଷଜମି, ଜଳସେଚନ ନାହିଁ କି ଜଳ ନିଷ୍କାସନ

ଯାଜପୁର/ଦଶରଥପୁର : ଅନିୟମିତ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ମରୁଡ଼ି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଏବେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ବନ୍ୟା ହୋଇ ଚାଷଜମି ପାଣିରେ ବୁଡ଼ିଛି। ଯାହା କିଛି ଫସଲ ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା ସେତକ ମଧ୍ୟ ଧୋଇଗଲା। ଏଥିସହ ଜିଲ୍ଲାର

20 Sep 2021 5:22 am
ମହାନଦୀରେ ପାଣି କମୁଛି

ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଜନିତ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଥିଲେ ହେଁ ଏବେ ମହାନଦୀ ଓ ଶାଖା ନଦୀଗୁଡ଼ିକରେ ବନ୍ୟା ଭୟ ଟଳିଛି। ଏସ୍‌ଆର୍‌ସିଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ହୀରାକୁଦରେ ରବିବାର ଦିନ ୮ଟି ଗେଟ୍ ବନ୍ଦ କର

20 Sep 2021 5:20 am
ଜିନ୍ଦଲ ହାତରେ କାଶିଆ ଖଣି

କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଓ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ୧୧ଟି ଖଣି ଲିଜ୍ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ପ୍ରଥମେ କାଶିଆ ଆଇରନ ଓର୍‌ ଆଣ୍ଡ ଡୋଲାମାଇଟ୍‌ ଖଣିକୁ ଜିନ୍ଦଲ (ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌) ପାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି।

20 Sep 2021 5:15 am
ଜାଲ୍ ଦସ୍ତଖତରେ ଜନ୍ମମୃତ୍ୟୁ ପ୍ରମାଣପତ୍ର, ଦୁଇ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗିରଫ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ତହସିଲ ଅଫିସ୍‌ ଜାଲ ଦସ୍ତଖତ ରାକେଟରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଦୁଇ ଜଣ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କଠୁ ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଦସ୍ତାବିଜ୍, କମ୍ପ୍ୟ

20 Sep 2021 5:10 am
ଇ-ଶ୍ରମ ପୋର୍ଟାଲ: ଶ୍ରମିକ ପଞ୍ଜୀକରଣରେ ଓଡ଼ିଶା ଦ୍ବିତୀୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅସଂଗଠିତ କ୍ଷେତ୍ରର ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କର ପଞ୍ଜୀକରଣ ଲାଗି କେନ୍ଦ୍ର ଶ୍ରମ ଏବଂ ନିୟୋଜନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ଇ-ଶ୍ରମ ପୋର୍ଟାଲକୁ ଖୁବ୍‌ କମ୍ ଦିନରେ ଉତ୍ସାହପ୍ରଦ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି। ଅଗଷ୍ଟ ୨

20 Sep 2021 4:59 am
ଆସୁଛି ପୂଜା: ଗ୍ରାହକ କଣି‌ବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନୂଆ ପ୍ରକାର ପୋଷାକ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ‌ସୁଲଭ ମୂଲ୍ୟରେ ଗୁଣାତ୍ମକ ମାନର ଫେସନ ସାମଗ୍ରୀ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଦେଶର ଅଗ୍ରଣୀ ରିଟେଲ୍ ଷ୍ଟୋର୍‌ ହେଉଛି ବଜାର କୋଲକାତା। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହା ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ଷ୍ଟୋର୍‌ଗୁଡ଼ିକରେ ନୂଆ ଅନୁଭୂତି ପ୍ରଦାନ କରିବ

20 Sep 2021 4:58 am
ସ୍ୱର୍ଗଦ୍ୱରରେ ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ

ପୁରୀ : ରବିବାର ଦିନ ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାରଠାରେ ‘ସମାଜ’ର ପୂର୍ବତନ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସମ୍ପାଦିକା, ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକା ପ୍ରଫେସର ଡ. ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ସହ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି। ଏକ ଶୋଭାଯା

20 Sep 2021 4:30 am
କଂଗ୍ରେସର ପଞ୍ଜାବ ଗୋଟିଚାଳନା: ଖେଳ ବିଗାଡ଼ିବେ ଅମରିନ୍ଦର!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଅଚାନକ ବିଦା କରି କଂଗ୍ରେସ ଯେଉଁ ଗୋଟିଚାଳନା କରିଛି, ତାହା କେତେ ଫଳପ୍ରସୂ ହେଉଛି, ଆଗାମୀ ୨୦୨୨ ଫେବ୍ରୁଆରି ମାସରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବା

20 Sep 2021 4:24 am
ଚରଣଜିତ୍‌ ସିଂହ ଚନ୍ନି କିଏ? ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ଦଳିତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼: କ୍ୟାପ୍‌ଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ ପଂଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାପରେ ଆଜି ଚରଣଜିତ୍‌ ସିଂହ ଚନ୍ନିଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ୫୮ ବର୍ଷୀୟ ଦଳିତ ନେତା ଚନ୍ନି ରାଜ୍ୟର ଚମ୍

20 Sep 2021 4:22 am
ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ କାହିଁକି ମନାକଲେ ଅମ୍ବିକା ସୋନି ?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗାନ୍ଧି ପରିବାରର ଏକାନ୍ତ ଅନୁଗତ ତଥା କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତ୍ରୀ ଅମ୍ବିକା ସୋନି ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରେ ବସିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି। ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜଣେ ଶିଖ୍‌ ସଂପ୍ରଦାୟର ବ୍ୟକ୍ତି ହେ

20 Sep 2021 4:18 am
ସୋନିଆଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି କ୍ଷୋଭ ଜଣାଇଲେ

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼: ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଶନିବାର କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ ‌କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ନିକଟକୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାର କାରଣ ସଂପର

20 Sep 2021 4:15 am
କୋଭିଡ୍‌ରେ ସବୁଠୁ ପ୍ରଭାବିତ କେରଳ, ଦ୍ବିତୀୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅନେକ ରାଜ୍ୟ କରୋନାର ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା କମେଇବାରେ ସଫଳ ହେଉଥିବା ବେଳେ କେରଳ ଓ ତା’ ପଛକୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଚାଲିଛି। ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟାରେ ଅଧିକ ଥିବା ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍

20 Sep 2021 4:06 am
ପତ୍ନୀପ୍ରେମୀ ବରୁନ୍

କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଓ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ବିଶେଷ କରି କଳାକାର ଓ କ୍ରୀଡ଼ାବିତମାନଙ୍କୁ ନିଜ ପରିବାର ସହ ଯୋଡ଼ିବାରେ ସହାୟ ହେଲା। ଏହା ଭିତରେ ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତା ବରୁନ୍ ଧାୱନ୍ ତାଙ୍କ ଦୀର୍ଘଦିନର ପ୍ରେମିକା ତଥା କ୍ଲାସମେଟ୍ ନତାଶା ଦଲା

20 Sep 2021 4:04 am
ବିଗ୍ ବସ୍ ଓଟିଟି ବିଜେତା ହେଲେ ଦିବ୍ୟା ଅଗ୍ରୱାଲ

ଦିବ୍ୟା ଅଗ୍ରୱାଲ ବିଗ୍ ବସ୍ ଓଟିଟି ବିଜେତା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ନିଶାନ୍ତ ଭଟ୍ଟ ପ୍ରଥମ ରନର୍ସ-ଅପ୍ ଓ ଶମିତା ଶେଟ୍ଟୀ ଦ୍ବିତୀୟ ରନର୍ସ-ଅପ୍ ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଛନ୍ତି। ଦିବ୍ୟାଙ୍କୁ ଟ୍ରଫି ସହ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ପୁରସ୍କାର ଦିଆ

20 Sep 2021 4:03 am
ଫିନ୍‌ଲାଣ୍ଡରେ କୋଭିଡ୍‌ର ପ୍ରଥମ ‘ମ୍ୟୁ’ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ: ୪୦ ଦେଶକୁ ବ୍ୟାପିଲାଣି

ୱାଶିଂଟନ: ବିଶ୍ବ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ‘ଭାରିଆଣ୍ଟ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଟରେଷ୍ଟ’ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିବା କୋଭିଡ୍‌-୧୯ର ‘ମ୍ୟୁ’’ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଏବେ ଫିନ୍‌ଲାଣ୍ଡରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ମିଶାଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୪୦ଟି ଦେଶରେ

20 Sep 2021 4:03 am
ନୂଆ ଯୁଗର ଆରମ୍ଭ: ‘ସ୍ପେସ୍‍ଏକ୍‌ସ’ରେ ମହାକାଶ ଭ୍ରମଣ

ଆମେରିକାର ଘରୋଇ ରକେଟ୍ କମ୍ପାନି ‘ସ୍ପେସ୍‍ଏକ୍‌ସ’ର ମହତ୍ତ୍ବାକାଂକ୍ଷୀ ‘ଇନ୍‍ସ୍ପିରେସନ୍ ୪’ ଅଭିଯାନରେ ଯାଇଥିବା ଚାରି ଜଣ ମହାକାଶଚାରୀ ଅନ୍ତରୀକ୍ଷରେ ତିନି ଦିନ କାଟି ଗତ ଶନିବାର ଦିନ ସଫଳତାର ସହ ପୃଥିବୀକୁ ଫେରିଆସିଛନ

20 Sep 2021 3:30 am
ଅସାଧାରଣ କିଏ?

ଗୋଟିଏ ଜନବସତିରେ ଜଣେ ଭଲ ଲୋକ ଥିଲେ। ସେ ଥିଲେ ସଚ୍ଚରିତ୍ର, ପରୋପକାରୀ, ସହିଷ୍ଣୁ। କିନ୍ତୁ ବିଡ଼ମ୍ବନା ହେଲା, ସେ ନିଜ କର୍ମ ଦ୍ବାରା ନିଜର ମହାନତା ପ୍ରତିପାଦନ କରୁଥିବା ସତ୍ତ୍ବେ ତାଙ୍କୁ ଲା˚ଛନା ଦେବାର ଲୋକଙ୍କ ସ˚ଖ୍ୟା

20 Sep 2021 3:15 am
ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସ୍ମୃତି ସଭା

ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଖୋର୍ଦ୍ଧାର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ଓ ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ସ୍ୱର୍ଗତ ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଉଦେ୍ଦଶ୍ୟରେ ଏକ ସ୍ମୃତିଚାରଣ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ଜାନକୀ ବଲ୍ଲଭ ପଟ୍ଟନାୟକ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍

20 Sep 2021 3:00 am
ହଳଦିଆ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ୩୮ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ହଳଦିଆ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଠାରେ୩୮ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆଜି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବ୍ଲକ ତଥା ଜଟଣୀ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଅଧୀନ ହଳଦିଆ ଠାରେ ଥିବା ହଳଦିଆ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ୩୮ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ମହାବିଦ୍

20 Sep 2021 2:59 am
ପ୍ରଫେସର ଦୁର୍ଗାପ୍ରସାଦ ନାୟକ ଆଉ ନାହାନ୍ତି

ସମ୍ବଲପୁର : ଅଧ୍ୟୟନ, ଅଧ୍ୟାପନା ଓ ସମାଜସେବା କ୍ଷେତ୍ରର ଜଣେ କିଂବଦନ୍ତି ପୁରୁଷ ତଥା ବାମପନ୍ଥୀ ଚିନ୍ତାନାୟକ ପ୍ରଫେସର ଡ. ଦୁର୍ଗା ପ୍ରସାଦ ନାୟକ ଆଉ ନାହାନ୍ତି। ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢ଼େ ୬ଟାରେ ସମ୍ବଲପୁର ମୁଦିପଡ଼ାସ୍ଥିତ ବାସ

20 Sep 2021 2:45 am
ପାଇକମାଳରେ ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ ଜାରି, ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର

ପାଇକମାଳ : ପାଇକମାଳ ବ୍ଲକ ନୃସିଂହନାଥ ଓ ପାଇକମାଲ ରେଞ୍ଜ ଅଂଚଳରେ ପ୍ରାୟ ମାସେ ହେଲା ହାତୀ ଆତଙ୍କ ଜାରି ରହିଛି। ଗତ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ହେଲା ନୃସିଂହନାଥ, ଜର୍ଜଗଡ଼ ଅଂଚଳରେ ଏକ କଲରାପତରିଆ ବାଘ ବୁଲୁଥିବା ଯୋଗୁଁ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ଅବ

20 Sep 2021 2:15 am
ଭଞ୍ଜନଗରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ, ୮୪ ମାମଲାର ଫଇସଲା, ୧ କୋଟି ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ 

ଭଞ୍ଜନଗର: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଭଞ୍ଜନଗର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଦୌରା ଜଜ୍ ଅଦାଲତ ପରିସରରେ ଚଳିତବର୍ଷର ତୃତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କରୋନା କଟକଣା ପାଇଁ ଉଭୟ ଭିଡ଼ିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ଏବଂ ସିଧାସଳଖ ମାମ

20 Sep 2021 2:02 am
କରୋନାର କରାଳ ରୂପ: ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ୧୨ଦିନରେ ପୁଅର ପରଲୋକ

ଧର୍ମଶାଳା : ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ କୋତପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଭଗବାନପୁର ଗ୍ରାମର ଜଙ୍ଗଲ ଓ ପରିବେଶ ବିଭାଗର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଅନୁଶାସନ ସଚିବ ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ମାହୁନ୍ତଙ୍କ ଗତ ୮ ତାରିଖରେ କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ତାଙ

20 Sep 2021 1:45 am
ଖୋର୍ଦ୍ଧା ରୋଟାରୀ କ୍ଲବର ୪୦ତମ ଅଧିଷ୍ଠାନ ଦିବସ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ରୋଟାରୀ କ୍ଲବର ୪୦ତମ ଅଧିଷ୍ଠାନ ଦିବସ ଆଜି ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ମଙ୍ଗଳା ନଗର ଠାରେ ଥିବା ରୋଟାରୀ ଭବନ ଠାରେ ରୋଟାରୀ କ୍ଲବ ଓ ରୋଟ୍ରାକ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ରୋ

20 Sep 2021 1:30 am
ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରୁ ଅଜଣା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବରୀ : ବରୀ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଦିନ ରାମଚନ୍ଦ୍ରପୁର ରାମେଶ୍ବର ମନ୍ଦିର ନିକଟ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରୁ ଜଣେ ଅଚିହ୍ନା ମହିଳାଙ୍କ ଶବ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ବରୀ ପୁଲିସ ପହଞ୍ଚି ଶବ ଜବତ କରିବା ସହ ଥାନା କେସ୍‌ ନମ୍ବର ୧୬/୨

20 Sep 2021 1:15 am
ବାରିପଦାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ ଅନୁଷ୍ଠିତ: ୫୧୮ଟି ମାମଲାର ଫଇସଲା, ୨ କୋଟି ୭୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ

ବାରିପଦା: ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ବାରିପଦାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜିଲ୍ଲା ଦୌରାଜଜ୍ ତଥା ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାର

20 Sep 2021 1:00 am
ପୁଲିସ ବାରାକ୍‌ ପାଚେରିରୁ ଗ୍ରିଲ୍‌ ଲୁଟିନେଲେ

କାଳିଆପାଣି : କାଳିଆପାଣି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓଡ଼ିଶା ଖଣି ନିଗମ(ଓଏମ୍‌ସି)ର ଟାଉନସିପ୍ କଲୋନିସ୍ଥିତ ଓଡ଼ିଶା ପୁଲିସର ଶିଳ୍ପ ସୁରକ୍ଷା ବଳ (ଓଆଇଏସ୍‌ଏଫ୍‌) ମହିଳା ବାରାକ୍‌ ପାଚେରିରୁ ପାଖାପାଖି ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଲୁହା ଗ୍ରିଲ୍‌ ଚ

20 Sep 2021 12:50 am
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସଡ଼କ ଭୁଶୁଡ଼ିଲା

କଣ୍ଟିଗଡ଼ିଆ : ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ରାସ୍ତା ଭୁଶୁଡ଼ିଲା। ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ କଣ୍ଟିଗଡ଼ିଆଠାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଜନାରେ ନିର୍ମିତ ଏହି ରାସ୍ତାର ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ବ ଭୁଶୁଡ଼ି ପଡ଼ିଛି। ଆଜି ସକାଳୁ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଥିବା ବେଳେ ୫

20 Sep 2021 12:40 am
ରେଳବାଇ ପାଚେରି ଭୁଶୁଡ଼ିବା ପରେ ପାଚେରି କଡ଼ରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଉଠାଇଲା ପୁଲିସ

ବ୍ୟାସନଗର : ଯାଜପୁରରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟସ୍ଥ ପାଚେରି କଡ଼ରୁ ଆଜି ରେଳବାଇ ପୁଲିସ ବହୁ ଉଠା ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଉଠାଇ ଦେଇଛି। ଏହି ପାଚେରି କଡ଼ରେ ବ୍ୟାସନଗର ସହରର ଡାକବଙ୍ଗଳା ଛକରୁ ତାରିଣୀ ମନ୍ଦିର ଯାଏ ପ୍ରାୟ ଶହେରୁ ଅଧିକ ଉଠାଦ

20 Sep 2021 12:20 am
ନକଲି ପୁଲିସ ଗିରଫ

କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ସହରରେ ନକଲି ପୁଲିସ। ସହରର ଟାଉନ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଜଣେ ନକଲି ପୁଲିସ ଏକ ମୋବାଇଲ ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇ ଗିରଫ ହେବା ଘଟଣା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। ପ୍ରାପ୍ତ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, କଟକ ଜିଲ୍ଲା ମଧୁପାଟଣା

20 Sep 2021 12:10 am
ଜାଣନ୍ତୁ ଆସନ୍ତାକାଲିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ: ମନୋବଳ ସ୍ତର ଭଲ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଭଲ ଗତିରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବ। ଭାଇଙ୍କ ସହ କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇ ତର୍କବିତର୍କ ହୋଇପାରେ। ବୃଷ: ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ହିଁ ଭଲ ହେବ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ ଖୁସି ରଖିବା ଲାଗି ଉପହାର ଦେବେ। କଳାକ୍ଷ

20 Sep 2021 12:05 am
ଓଡ଼ିଶାର କୋଟିଆରେ ଆନ୍ଧ୍ରର ରାଜ୍‌

କୋରାପୁଟ: କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ପଟାଙ୍ଗୀ ବ୍ଲକ କୋଟିଆ ଗ୍ରାମପୁଞ୍ଜରେ ଆନ୍ଧ୍ର ମଣ୍ଡଳ ପରିଷଦ ଓ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନରେ ବାଜି ମାରିଛି ୱାଇଏସଆର କଂଗ୍ରେସ ଦଳ। ଏହାସହ ଓଡ଼ିଶାର ଏହି ଗାଁରେ ଏବେ ଆନ୍ଧ୍ର ରାଜୁତି କରିବାକୁ ଲାଇ

19 Sep 2021 11:58 pm
କର୍କଟ ରୋଗୀ ବିଛଣାରେ ପଡିରହିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ତଦାରଖ ପାଇଁ ଟିମ ପଠାଇଲେ ସିଡିଏମଓ

ହରଭଙ୍ଗା: ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ସଙ୍କୁଲେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସଙ୍କରଡା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରଫୁଲ ଗ୍ରହଚାର୍ଯ୍ୟ (୫୪) ନାମକ ଜଣେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗରିବ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କ୍ୟାନ୍ସର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଅର୍ଥ ଅଭାବରୁ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ କଟକରୁ ଘରକୁ ଫେରାଇ

19 Sep 2021 11:45 pm
ଆଇପିଏଲ୍‌ ୨୦୨୧: ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ୨୦ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କଲା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ

ଦୁବାଇ: ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ର ୧୪ତମ ସଂସ୍କରଣର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌‌ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ୨୦ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କଲା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ । ଚେନ୍ନାଇ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୬ ଉଇକେଟ୍ ହରାଇ ୧୫୬ ରନ

19 Sep 2021 11:44 pm
ନେଉଆ ଓ ଜାମରୁଲ୍‌ ଆମଦାନି ବନ୍ଦ କରିବାରୁ ‘ବିଶ୍ବ ବାଣିଜ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ’ରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚୀନ୍‌କୁ ଧମକ ଦେଲା ତାଇୱାନ୍‌

ତାଇପେଇ/ବେଜିଙ୍ଗ୍: ପୋକଜୋକ ହୋଇଥିବା ଦର୍ଶାଇ ଚୀନ୍‌ ତାଇୱାନ୍‌ରୁ ନେଉଆ ଏବଂ ଜାମରୁଲ୍‌ ଆମଦାନି ବନ୍ଦ କରି ଦେବାରୁ ତାଇୱାନ୍‌ ଚୀନ୍‌ ବିରୋଧରେ ‘ବିଶ୍ବ ବାଣିଜ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ’ରେ ନାଲିସ କରିବ ବୋଲି ରବିବାର ଦିନ ଧମକ ଦେଇ

19 Sep 2021 11:20 pm
ଟ୍ରେନରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା

ଠାଣେ: ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯ ତାରିଖରେ ଠାଣେରେ ରେଳବାଇର ଏକ ଅଦାଲତ ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ଟ୍ରେନରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ ଅସଦାଚରଣ କରିବା ଘଟଣାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଦୁଇବର୍ଷର ଜେଲଦଣ୍ଡର ଶୁଣାଣି କରିଛନ୍ତି। ଏଥ

19 Sep 2021 11:00 pm
ମାନସିକ ବିକାରଗ୍ରସ୍ତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକ

ରାଉରକେଲା: ଜଣେ ମାନସିକ ବିକାର ଗ୍ରସ୍ତ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳପୂର୍ବକୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ କିଛି ଯୁବକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ବୁଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ ସଂପୃକ୍ତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ରାମଗଡ଼ ବସ୍ତିର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ(

19 Sep 2021 10:22 pm
ବନିଶୀ କଣ୍ଟାରେ ମାଛ ଧରୁଥିଲେ, ପାଣିରେ ବୁଡ଼ି ପ୍ରାଣ ଚାଲିଗଲା

ବାରିପଦା: ବନିଶୀ କଣ୍ଟାରେ ନାଳରୁ ମାଛ ଧରୁଥିଲେ। ମାତ୍ର ଗୋଡ଼ ଖସିଯିବାରୁ ପାଣିରେ ବୁଡ଼ି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ଶ୍ୟାମ ସୁନ୍ଦର ସିଂ(୫୮) ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି। ଏପରି ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ବାରିପଦା ଟାଉନ୍‌ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗ

19 Sep 2021 10:20 pm
ଲୋକସଭା ଟିକେଟ୍‌ ପାଇଁ ୫ କ‌ୋଟି ଟଙ୍କା! ‘ଆର୍‌ଜେଡି’ର ତେଜସ୍ବୀ ଯାଦବ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୫ଜଣଙ୍କ ନାଁରେ ‘ଏଫ୍‌ଆଇଆର୍’ ଲାଗି ପାଟନା କୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶ

ପାଟନା: ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଲୋକସଭା ଟିକେଟ୍‌ ଲାଗି ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ‘ଆର୍‌ଜେଡି’ ନେତା ତେଜସ୍ବୀ ଯାଦବ ଏବଂ ମିସା ଭାରତୀଙ୍କ ସମେତ ୬ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ‘ଏଫ୍‌ଆଇଆର୍‌’ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରି କରିବା ପାଇ

19 Sep 2021 10:00 pm
ପୁଣି ହତାଦର ଶିଶୁକନ୍ୟା

ବାରିପଦା: ପୁଣି ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ହତାଦର କରାଯିବା ଭଳି ବିକଳ ଚିତ୍ର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ମୟୂରଭଂଜ ଜିଲ୍ଲା ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆଗାଁ ଗ୍ରାମରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ୭ ଦିନର ଏକ ଅଜଣା ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ବାରିପଦ

19 Sep 2021 9:54 pm
ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ କଳାକାର ମଞ୍ଚର ନୂଆଁଖାଇ: ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ଅଭିନେତା କୁନା ତ୍ରିପାଠୀ ଓ ପ୍ରଦୀପ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ଢୋଲ, ନିଶାନର ମନ ମତାଣିଆ ତାଳେ ତାଳେ ସମ୍ବଲପୁରୀ ନୃତ୍ୟଗୀତ ଓ ସମ୍ବଲପୁରୀ ଫେସନ୍ ଶୋ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ କଳାକାର ମଞ୍ଚର ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ସାଜିଥିଲେ ଲୋକପ୍ରିୟ

19 Sep 2021 9:50 pm
ଭାରତୀୟ ଯବାନ-ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବା ପରେ ଡରରେ ବନ୍ଧୁକ ଛାଡି ପଳାଇଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ପୁଣିଥରେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇ ଉଠିଲେଣି ଆତଙ୍କବାଦୀ । ପ୍ରାୟ ଅଧିକାଂଶ ଦିନ ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହେଉଥିବାର ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ଏସବୁ ଭିତରେ ଗତ ଶନିବାର ସୁରକ୍

19 Sep 2021 9:40 pm
ଆଇପିଏଲ୍‌-୧୪: ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଆଗରେ ୧୫୭ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ

ଦୁବାଇ: ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ର ୧୪ତମ ସଂସ୍କରଣର ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆଜିଠାରୁ ଦୁବାଇ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏବଂ ମୁମ୍ବା

19 Sep 2021 9:29 pm
ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଆଘାତରେ ରାଜମିସ୍ତ୍ରୀର ମୃତ୍ୟୁ

ବୈପାରିଗୁଡା: ଘର ତିଆରି କରୁଥିବା ବେଳେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଜନୈକ ରାଜମିସ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଶୋଚନୀୟ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଘଟଣା ଅନୁଯାୟୀ, ବୈପାରିଗୁଡା ଠାରେ ଜନୈକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନୂତନ ଭାବେ ଘର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଚ

19 Sep 2021 9:15 pm
ଆଗାମୀକାଲି ପଞ୍ଜାବର ପ୍ରଥମ ଦଳିତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ ଚରଣଜୀତ ସିଂହ ଚନ୍ନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଗାମୀକାଲି ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ କଂଗ୍ରେସର ଦଳିତ ନେତା ଚରଣଜୀତ ସିଂହ ଚନ୍ନୀ ପଞ୍ଜାବର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ। ଗୋଟିଏ ଦିନର କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନାର ଅବସାନ ଘଟାଇ ଅନ୍ୟତମ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ହରିଶ ର

19 Sep 2021 8:40 pm
ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୨୧୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରୋନା କଟକଣା କୋହଳ ହୋଇଥିଲେ ବି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏବେ କରୋନା ମିଟର ସ୍ଥିର ରହିଛି | ପ୍ରତିଦିନ ୩୦୦ତଳକୁ ରହୁଛି ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା | ତେବେ ଗତକାଲିର ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସହ ଆଜିର ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସମା

19 Sep 2021 8:20 pm
ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାରୁ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୭୪୬ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଳାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୯୬ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀରୁ ୭୪୬ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୯୬ ଜଣ ଅଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ

19 Sep 2021 8:19 pm
ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ଷ୍ଟୋରି: ସୀମା, ସରହଦ ସେପାରେ

‘ଓଡ଼ିଶାଲାଇଭ୍‌’ ପ୍ରସ୍ତୁତ ମାସିକ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ‘ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ଷ୍ଟୋରି’ କ୍ରମରେ ଯୁବ ଓଡ଼ିଆ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ତଥା ଜଣାଶୁଣା ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ କମ୍ପାନି ‘ଅଫ୍‌ବିଜିନେସ୍’ର ସହପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ତଥା ସିଇଓ ଆଶିଷ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସହ ସୁବ୍ରତ

19 Sep 2021 8:13 pm
ଲଗାତାର ସୃଷ୍ଟି ହେବ ଲଘୁଚାପ, ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଲଘୁଚାପ ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷବାସ ଉଜାଡି ଦେଇଛି । ଏବେ ବି ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳର ଚାଷ ଜମି ପାଣି ଘେରରେ ରହିଛି । ଏଇ ନିକଟରେ ଏକ ବଡ ବର୍ଷାକୁ ସାମ୍ନା କରିଥିବା ଓଡିଶା ଆଗକୁ ପୁଣି ମଧ୍ୟମରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍

19 Sep 2021 8:00 pm
ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅଘଟଣ : ଡ୍ରେନ ପାଣିରେ ଭାସିଗଲେ ଛାତ୍ର, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ଅପରାହ୍ଣରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଘଟଣ । ପାଣି ସୁଅରେ ଭାସିଯାଇ ଟ୍ୟୁସନ ପଢ଼ିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଜଣେ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଛାତ୍ର ଜଣକ ଶିରିପୁର ଶତାବ୍ଦୀ ନଗର ବ୍ୟାଙ୍କ କଲୋନୀର । ପ୍ରବଳ

19 Sep 2021 7:40 pm
ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତି ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ସ୍କୁଲ୍‌ ଯିବାରୁ ନିବୃତ୍ତ ହେଲେ ଆଫଗାନ ଛାତ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଏଯାବତ୍‌ ପୁନର୍ବାର ସ୍କୁଲ୍‌ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ପାଇ ନ ଥିବା ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଅନେକ ଆଫଗାନ୍‌ ଛାତ୍ର ସ୍କୁଲ୍‌ ଯିବାରୁ ନିବୃତ୍ତ ରହିଛନ୍ତି। ‘ୱାଲ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍‌ ଜର୍ଣ୍ଣାଲ୍‌’ ରିପୋର୍ଟ ଅ

19 Sep 2021 7:20 pm
ପାଦରେ ଚକୁଡ଼ି ଛେପ ଲଗାଇ ଯୁବକ ଟୋଷ୍ଟ ପ୍ୟାକିଂ କରୁଥିବା ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅନେକ ଲୋକେ ସକାଳୁ ଚା ଓ ଟୋଷ୍ଟ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରି ଥାଆନ୍ତି। ତେବେ ନିକଟରେ ଲୋକଙ୍କ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ପ୍ୟାକିଂ କରାଯାଉଥିବା ଟୋଷ୍ଟକୁ ନେଇ ଏକ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ଟୋଷ୍ଟକୁ ଯେପରି ଭାବ

19 Sep 2021 7:20 pm
ଦଳର ପ୍ରମୁଖ ୧୧ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇଥିବାରୁ ମୁଁ ମମତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି: ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିଓ

କୋଲକାତା: ଆସାନସୋଲ ସାଂସଦ ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିଓ ଗତକାଲି ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି) ରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଜୁଲାଇ ୩୧,୨୦୨୧ରେ ରାଜନୀତିରୁ ସନ୍ନ୍ୟାସ ନେଇଥିବା ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ବି ଗତକାଲି ସେ

19 Sep 2021 7:00 pm
୧୮.୯୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ନିଲାମ ହେଲା ପ୍ରଭୂ ଗଣେଶଙ୍କ ଲଡୁ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ମୁଖ୍ୟତଃ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ବାଲାପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଗଣେଶ ପୂଜାରେ ଲଡ଼ୁର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତା ରହି ଆସିଛି। ରବିବାର ହାଇଦ୍ରାବାଦର ବାଲାପୁର ଗଣେଶଙ୍କ ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ୨୧ କିଲୋର ଲଡ୍ଡୁ ୧୮.୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ସର୍ବକା

19 Sep 2021 6:40 pm
ପଞ୍ଜାବର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହେଲେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଚରଣଜୀତ ସିଂହ ଚନ୍ନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପଞ୍ଜାବର ନୂତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଚରଣଜୀତ୍‌ସିଂହ ଚନ୍ନୀ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବା କଥା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ହରିଶ ରାୱତ୍‌ କହିଛନ୍ତି। ଟୁଇଟ୍‌ର ପୋଷ୍ଟ୍‌ରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ସର୍ବସମ୍ମତିକ୍ରମେ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସ

19 Sep 2021 6:22 pm
ଗୁଜରାଟ ମୁନ୍ଦ୍ରା ବନ୍ଦରରୁ ୯୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ହେରୋଇନ୍‌ ଜବତ

ଅହମଦାବାଦ: ଗୁଜରାଟର କଚ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁନ୍ଦ୍ରା ବନ୍ଦରରୁ ‘ଡାଇରେକ୍ଟୋରେଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ରେଭିନ୍ୟୁ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ୍‌’ (ଡିଆର୍‌ଆଇ) ପ୍ରାୟ ୯୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ହେରୋଇନ୍‌ ଥିବା କେତୋଟି ‌କଣ୍ଟେନର୍‌ ଜବତ କରିଥିବା

19 Sep 2021 6:00 pm
ଚୀନକୁ ଆମାଜନର ଝଟକା: ଏହି ଭୁଲ ପାଇଁ ଏକାସଙ୍ଗରେ ୬୦୦ଟି ବ୍ରାଣ୍ଡକୁ ବ୍ୟାନ୍ କଲା କମ୍ପାନି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନଲାଇନ ସପିଂ ୱେବସାଇଟ ଆମାଜନରୁ ବେଶ ସହଜରେ ଓ ସୁବିଧାରେ ଲୋକେ ମନ ମୁତାବକ ଜିନିଷ ଅର୍ଡର କରିଥାନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଭଳିକି ଭଳି ସାମଗ୍ରୀ ଆଉ ତା’ସାଙ୍ଗରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଭଲ ଅଫର ଯୋଗାଇ ଆମାଜନ ବେଶ ଲୋକପ

19 Sep 2021 5:40 pm
ପିଲାଟି ଦିନରୁ ହାତ ହରାଇଥିବା ମା’ ଦୁଇବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଗୋଡରେ ଖୁଆଇବା ସହିତ କହିଲେ ଏଭଳି କଥା….

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମଣିଷ ଭିତରେ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଓ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସ ଥିଲେ ସେ ଯେକୌଣସି କାମକୁ ବି ସମ୍ଭବ କରି ଦେଖାଇଥାଏ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏମିତି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ଯିଏକି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ପାଲଟିଛନ୍ତ

19 Sep 2021 5:20 pm
ଗଜପତି: ତବାରସିଂ ପୁତିସାହି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଦୁଃଖ ବରଗଛ ନାଳ

ରା.ଉଦୟଗିରି: ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ରା.ଉଦୟଗିରି ବ୍ଲକ ଠାରୁ ୬୬କିଲୋମିଟର ଦୂର ରାୟଗଡା ବ୍ଲକର ମାର୍ଲବା ପଞ୍ଚାୟତ। ଏଠାରୁ ୪କିମି ରାସ୍ତା ପୁତିସାହି ଓ ପୁତିସାହି ଠାରୁ କେବଳ ୧କିମି ରାସ୍ତା ତବାରସିଂ ଗ୍ରାମ। ତେବେ ବର୍ଷାଦିନେ ଏହି

19 Sep 2021 5:00 pm
‘ଭାଗ୍ୟରେ ଥିଲେ ବିଜୟଙ୍କ ପରି ସହଯୋଗୀ ମିଳନ୍ତି’: ସୌମ୍ୟରଂଜନ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ‘ସମ୍ବାଦ’ର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରକାଶକ ବିଜୟ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକ ଉପଲକ୍ଷେ ଆଜି ଏକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା ସ୍ଥାନୀୟ ମେଫେୟାର୍ କନଭେନସନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ‘ସମ୍ବାଦ’ର ସଂପାଦକ ସୌମ୍

19 Sep 2021 4:59 pm
ଗାଁ ପୋଖରୀରୁ ଗାଧୋଇ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ ମହିଳା, ବଜ୍ରପାତରେ ମୃତ୍ୟୁ

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି: ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାତୁରେକେଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମକୀ ଗାଁରେ ଆଜି ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ଗାଁର ଜଣେ ମହିଳା ପୋଖରୀରୁ ଗାଧୋଇ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ସମୟରେ ବଜ୍ରାଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତ ମହିଳା ଜଣକ ହ

19 Sep 2021 4:50 pm
ପୃଥିବୀ ଭୟାବହ ବିପଦାଭିମୁଖୀ ବୈଶ୍ବିକ ଉତ୍ତାପ ପଥରେ ଗତି କରୁଛି: ଜାତିସଂଘ ରିପୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚଳିତ ଶତାବ୍ଦୀ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପୃଥିବୀ ପ୍ରାକ୍‌-ଔଦ୍ୟୋଗିକ (ଶିଳ୍ପାୟନ ପୂର୍ବର ବୈଶ୍ବିକ ପରିବେଶ) ସ୍ତର ଠାରୁ ୨.୭ ଡିଗ୍ରି ସେଲିସିୟସ୍‌ ଅଧିକ ଉତ୍ତପ୍ତ ଅବସ୍ଥା ଆଡ଼କୁ ଗତି କରୁଥିବ ବୋଲି ‘ୟୁଏନ୍ ଫ୍ରେମ୍‌ୱାର୍

19 Sep 2021 4:43 pm
ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ୬ମାସରେ ୧ଲକ୍ଷ ଚାକିରି ସହ ବେରୋଜଗାରଙ୍କୁ ୫,୦୦୦ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଭତ୍ତା ଦେବେ କେଜ୍ରିୱାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାରା ଦେଶରେ କୌଣସି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅତ୍ୟାବଶକୀୟ ବିଜୁଳି ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉନଥିବା ବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମାଗଣାରେ ବିଜୁଳି ଦେବାର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦ

19 Sep 2021 4:20 pm
ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ରୁ ଊର୍ଧ୍ବ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟର ୧୦ରୁ ଊର୍ଧ୍ବ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ରହିଥିବା ଭୁବନେଶ୍ବର ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ରପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ । ଏହି ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ବାଲେଶ୍ବର, ଭଦ୍ରକ, ଯାଜପ

19 Sep 2021 4:00 pm