ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାର ଝାରପଡ଼ା ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ୱାଇ-ଫାଇ ସୁବିଧା 

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାର ଝାରପଡ଼ା ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଗତକାଲି ୱାଇ-ଫାଇ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବାର ଭାରତୀୟ ରେଳ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ ଓଡ଼ିଶାର ୨୩୨ଟି ରେଳ ଷ୍ଟେସନମାନଙ୍କରେ ୱାଇ-ଫାଇ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ରହିଥ

16 May 2021 8:29 pm
କରୋନା ଭାଇରସ୍‌: ଆଜି ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ତୁଳନାରେ ସୁସ୍ଥ ଅଧିକ, ଦିନକରେ ୧୨୦୭୭ ଜଣ ଆରୋଗ୍ୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୁଳନାରେ ସୁସ୍ଥ ଅଧିକ । ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି କୋଭିଡ-୧୯ରୁ ୧୨ହଜାର ୭୭ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୦୭୭ ଜଣ ସୁସ୍ଥ । ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଟୁଇଟ୍ ଜରିଆରେ ଏହି ସୂଚ

16 May 2021 8:27 pm
ଚୀନରୁ ଭାରତକୁ ଆସିଲା ୩୬୦୦ଟି ଅକ୍ସିଜେନ କନସେଣ୍ଟଟ୍ରେଟର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ କୋଭିଡ-୧୯ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଚୀନରୁ ଆଜି ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ୩୬୦୦ଟି ଅକ୍ସିଜେନ କନସେଣ୍ଟଟ୍ରେଟର ଆସି ଭାରତରେ ପହଂଚିଛି | ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଅକ୍ସିଜେନ କନସେଣ୍ଟଟ୍ରେଟର ଆସିବା ଏକ ନୂତନ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି | ରବ

16 May 2021 8:24 pm
ଅସହାୟ ପ୍ରବାସୀଙ୍କୁ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼ାଇଲେ ସରକାର, ସଂଗଠନ ଓ ଡାକ୍ତରଗଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗତ ଏକ ମାସରୁ ଜାରି ରହିଥିବା କରୋନାର କରାଳ ରୂପରେ ପାଖାପାଖି ୪୦ ଜଣ ପ୍ରବାସୀ ଓଡ଼ିଆ ପ୍ରାଣ ହରାଇ ସାରିଥିବା ବେଳେ ଏବେବି କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତମାନେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥ

16 May 2021 8:07 pm
ବାଲେଶ୍ବର ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଉତ୍ତେଜନା, ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ରୋଗୀ ସଂପର୍କୀୟ

ବାଲେଶ୍ବର: ବାଲେଶ୍ବର ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଆଜି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ନେଇ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିସରରେ ବହୁ ସମୟ ଧରି ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା

16 May 2021 8:00 pm
୪ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ଭାରତର ଏହି ଗାଁରେ ପହଂଚିପାରିନାହିଁ କରୋନା

ଭୋପାଳ: କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବେ ଦିନକୁ ଦିନ ଗାଁରେ ପହଂଚିଥିବାବେଳେ ଭାରତର ଏମିତି ଏକ ଗାଁ ଅଛି ଯେଉଁଠି ଏବେ ବି କରୋନାରେ କେହି ଜଣେ ବି ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି | ଆଉ ଗାଁ ର ୪ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କ ଅକ୍ଲାନ୍ତ ପରିଶ୍ରମ ଯୋଗୁଁ ଏହା ସମ୍ଭବ

16 May 2021 7:40 pm
ବଜ୍ରାଘାତରେ ଟଳିପଡ଼ିଲେ ଯୁବକ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ଅଢ଼େଇଟାରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଧରୁଆଡିହି ଥାନା ମଝାପଡ଼ା ତେଲିମାଲରେ ବଜ୍ରାଘାତରେ ଜଣେ ଯୁବକ ସନାତନ ହେମ୍ରମ (୨୨)ଙ୍କ ଶୋଚନୀୟ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଯୁବକ ଜଣକ ଗାଁ ପାଖରେ ଥିବା ପୋଖରୀକୁ ଯାଇ ହୁଡ଼ାରେ

16 May 2021 7:24 pm
ଗୋଆରେ ବାତ୍ୟା ତୌତେର ତାଣ୍ଡବ: ଭାଙ୍ଗିଲା ୧୦୦ଘର, ୫୦୦ଗଛ ଉପୁଡ଼ିବା ସହ ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସମୟ ବଢିବା ସହ ଭୟଙ୍କର ହେବାରେ ଲାଗିଛି ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ତୌତେ | ଗୁଜୁରାଟ ଉପକୂଳ ଛୁଇଁବା ପୂର୍ବରୁ ଏବେ ଗୋଆରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଛି ବାତ୍ୟା ତୌତେ | ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଓ ପବନ ପାଇଁ ଗୋଆରେ ୧୦୦ଘର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଙ୍ଗ

16 May 2021 7:20 pm
ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏଁ ସାଧାରଣ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମନା

ପୁରୀ: ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏଁ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ମନା ହୋଇଛି । ସାଧାରଣ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରଭୁଦର୍ଶନ ମନା କରିଛି ପ୍ରଶାସନ । କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କଟକଣା ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି କରା

16 May 2021 7:17 pm
ଟ୍ରଲିରେ ବୁହାହୋଇ ମେଡିକାଲ ଗଲେ ରୋଗୀ

ଭଦ୍ରକ: ସରକାର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଓ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ଏହି ସମୟରେ କୌଣସି ଗାଡି ନ ମିଳିବାରୁ ସାଧାରଣ ଲୋକ ରୋଗୀକୁ ମେଡିକାଲ ଆଣିବାକୁ ଟ୍ରଲିର ସାହାରା ନେଇଛି। ଏଭଳି ଏକ ସ୍ପର୍ଶକ

16 May 2021 7:00 pm
ଯୁଦ୍ଧ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଲାଗିପଡ଼ିଛି ଚୀନ, ଯୁଦ୍ଧାଭ୍ୟାସ କରି କହିଲା ଏପରି କଥା

ବେଜିଂ: ତାଇୱାନ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଚୀନ୍ ସାଗରକୁ ନେଇ ତିକ୍ତତା ମଧ୍ୟରେ ଚୀନ୍ ଯୁଦ୍ଧାଭ୍ୟାସର ଏକ ଭିଡିଓ ଜାରି କରିଛି। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖିଲେ ଲାଗୁଛି ଯେପରି ଚୀନ୍ ଏକ ବଡ଼ ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି। ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଏହାକୁ

16 May 2021 6:40 pm
ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩୫୩ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩୫୩ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଭୁବନେଶ୍ବର ମହାନଗର ନିଗମ ଟୁଇଟ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛି। ତେବେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ୧୩୫୩ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କ୍ବାର

16 May 2021 6:39 pm
ହରିଆଣାରେ ମେ’୨୪, ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ମେ’୨୪ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବରେ ମେ’୩୧ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିଲା ଲକଡାଉନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ନିୟନ୍ତ୍ର କରିବ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ପରେ ଏବେ ହରିଆଣା, ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଲକଡାଉନ ଅବଧିକୁ ବାଢିଦିଆଯାଇଛି | ହରିଆଣାରେ ମେ’ ୨୪, ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ମେ’ ୨୪ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବରେ ମେ’ ୩୧ପର୍ଯ୍ୟ

16 May 2021 6:20 pm
ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ବସ ଉଡାଇବା ଘଟଣା:୨ ନକ୍ସଲ ଗିରଫ

ମାଲକାନଗିରି: ସୀମାନ୍ତ ନାରାୟଣପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ପୁଲିସ ଆଜି ୨ ଜଣ ନକ୍ସଲକୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। କିଛି ମାସ ତଳେ ବାରାସୁର ଠାରୁ ନାରାୟଣପୁରକୁ ଯାଉଥିବା ରାସ୍ତାରେ ନକ୍ସଲ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇ ଖଞ୍ଜି ଯବାନଙ୍କ ବସକୁ ଟାର୍ଗେଟ

16 May 2021 6:00 pm
ପୁଣି ଗାଜା ସହର ଉପରେ ଇସ୍ରାଏଲର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍: ୨୬ମୃତ, ୫୦ଆହତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୁଣି ଗାଜା ସହର ଉପରେ ଇସ୍ରାଏଲର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ | ଆଜି ଇସ୍ରାଏଲ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ତିନିଟି କୋଠାକୁ ମାଟିରେ ମିଶାଇ ଦେଇଥିବା ସହ ଅତି କମରେ ୨୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛ

16 May 2021 5:40 pm
୩ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଟିକାର ୫୧ଲକ୍ଷ ଡୋଜ ଗ୍ରହଣ କରିବ ରାଜ୍ୟ: ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜ୍ୟ ତଥା କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧.୮୪ କୋଟିରୁ ଅଧିକ କରୋନା ଟିକାର ଡୋଜ ଉପଲବ୍ଧ ଥିବାବେଳେ ଆସନ୍ତା ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ୫୧ ଲକ୍ଷ ଡୋଜ ରାଜ୍ୟମାନେ ଶୀଘ୍ର ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍

16 May 2021 5:20 pm
ଠିକ ବାଟରେ ଯାଉଛି ତ ପୁଲିସ! ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଆଉ ଦୁଇ ଗିରଫ

ରା. ଉଦୟଗିରି: ଗତ ୭ତାରିଖ ଦିନ ଛେଳିଗଡ଼ରେ ଏକ ବାହାଘର ଭୋଜି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଯାଇ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ତହସିଲଦାର ଓ ପୁଲିସ ଘଟଣାରେ ଆଜିକୁ ମିଶାଇ ସମୁଦାୟ ଚାରିଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ରା. ଉଦୟଗିରି ପୁଲିସ ଗିର

16 May 2021 5:00 pm
ଲଗାତାର ପାକିସ୍ତାନରୁ ଡ୍ରୋନ୍ ଯୋଗେ ଆସୁଛି ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର

ଶ୍ରୀନଗର: କରୋନା ମହାମାରୀ ସତ୍ତ୍ୱେ ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ଭାରତକୁ ଡ୍ରୋନ ମାଧ୍ୟମରେ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ପଠାଇବା ଜାରି ରହିଛି | ଆଉ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ମଧ୍ୟ ଏହା ଉପରେ ସତର୍କ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି | ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ ଶନିବାର ମଧ୍

16 May 2021 4:40 pm
ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତ; ତିନି ଗ୍ରାମରେ ୩୪ ଜଣଙ୍କର ଆଣ୍ଟିଜେନ ପରୀକ୍ଷା, ୩ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ

ସିନାପାଲି: ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲା ସିନାପାଲି ବ୍ଲକର ତିନି ଗୋଟି ଗ୍ରାମକୁ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ଆଣ୍ଟିଜେନ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି। ମାଲପଡାରେ ୧୭ ଗୋଟି ଆଣ୍ଟିଜେନ ଏବଂ ୧୦ ଗୋଟି ଭିଟିଏମ ପରୀକ୍ଷ

16 May 2021 4:28 pm
ଡରାଉଛି ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ତୌତେ: ମୁମ୍ବାଇରୁ ୫୮୦ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କଲା ବିଏମସି

ମୁମ୍ବାଇ: ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ତୌତେକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରିବା ପରେ ବୃହନମୁମ୍ବାଇ ନଗର ନିଗମ କୋଭିଡ କେୟାର ସେଣ୍ଟରରୁ ୫୮୦ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଛି । ସ

16 May 2021 4:20 pm
ଆଗାମୀ ୫ଦିନ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆସନ୍ତା ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ,ବଜ୍ରପାତ ସହିତ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ନେଇ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ରପକ୍ଷରୁ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି। ତେବେ କାଳବୈଶାଖୀ

16 May 2021 4:00 pm
ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗୁଜୁରାଟ ଉପକୂଳ ଛୁଇଁବ ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ତୌତେ: ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସମୟ ବଢିବା ସହ ଭୟଙ୍କର ହେବାରେ ଲାଗିଛି ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ତୌତେ | ଭାରତ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି) କହିଛି ଯେ ଅତି ଭୟଙ୍କର ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ତୌତେ ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ହୋଇ ଗୁଜୁରାଟ ଉପକୂଳର

16 May 2021 3:20 pm
ଆଉ ଉଡ଼ୁନି “ପୁଲିସ ଦୂତ”: ଅଲୋଡ଼ା ପଡିଛି ପିଟିସିର ପାରା ଭାଡ଼ି

ଅନୁଗୁଳ: ଗତ ୬ ଦଶନ୍ଧି ତଳେ ଧଳା ପାରା ଓ କୁକୁର ଥିଲା ପୁଲିସର ବଡ଼ ଆୟୁଧ। ଏମାନଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ ପୁଲିସ ସହଜରେ ଯୋଗସୂତ୍ର ରକ୍ଷା କରୁଥିଲା । ଦୂରଦୂରାନ୍ତ ଭିତରେ ପାରାଟିଏ ଯୋଗସୂତ୍ରର ମାଧ୍ୟମ ସାଜିଥିବା ବେଳେ କୁକୁର ଥିଲା ଅତ

16 May 2021 3:00 pm
ସିଏମ୍‌ସିକୁ ‘ମୁକ୍ତା’ ସହାୟ; ୧୧୮୦ଟି ବର୍ଷା ଜଳ ସଂରକ୍ଷଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ଯୋଜନା

କଟକ: ନଦୀନାଳକୁ ବୋହି ଯାଉଥିବା ବର୍ଷା ପାଣିକୁ ସଂରକ୍ଷିତ ରଖି ମାଟି ଭିତରକୁ ଛଡ଼ାଯିବ। ଏଥିରେ ମାଟି ତଳ ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ସହିତ ଖରାଦିନରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ପାଣି ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ଭୋଗିବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ। ବର୍ଷା ଜଳ

16 May 2021 2:40 pm
ମାଛ ଓ ମାଂସ ଫିଙ୍ଗିଲେ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଟିମ୍: ୧୦ ଦୋକାନ ସିଲ, ୯୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା

ରାଉରକେଲା : ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଟିମର ବାରମ୍ବାର ଚଢ଼ଉ ପରେ ବି ସୁଧୁରୁନାହାନ୍ତି ଅମାନିଆ l ଆଜି ସପ୍ତାହନ୍ତ ସଟଡାଉନରେ ରାଉରକେଲା ସହରର କିଛି ବଜାରରେ ମାଛ, ମାଂସ, ରାସନ ଦୋକାନୀ ଦୋକାନ ଖୋଲି ବେପାର କରୁଥିଲେl ଆରଏମସି ଏନଫୋର୍ସ ଟ

16 May 2021 2:26 pm
ହୋମିଓପାଥିକ୍‌ ଚିକିତ୍ସା‌ରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇପାରିବେ

ବାଲେଶ୍ବର : ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଘାତକ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ବିଶେଷକରି ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍‌ ଯୋଗୁଁ ସଂକ୍ରମଣ ଦ୍ରୁତଗତିରେ ବଢ଼ିଚାଲିଛି। ଏନେଇ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ‘ସମ୍ବାଦ’ ହୋମିଓପାଥିକ୍‌

16 May 2021 2:20 pm
କରୋନାଭାଇରସ୍‌ ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଉ ସପ୍ତାହେ ବଢ଼ିଲା ‘ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗତ ଅଳ୍ପ କିଛି ଦିନ ହେବ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଅଞ୍ଚଳରେ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ସଂକ୍ରମଣ ହ୍ରାସ ପାଇବା ସତ୍ତ୍ବେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଆଜି ପୁଣି ସପ୍ତାହକ ପାଇଁ ‘ଲକ୍‌ଡାଉନ୍’ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ସଂକ୍ରମଣ ହାର ୫% ତଳକୁ ଆସି ନ ଥିବା

16 May 2021 2:00 pm
ଫିଲ୍ମ ଓ ଟିଭି ସିରିଏଲ ସୁଟିଂକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଲକଡାଉନରେ ଘରେ ବସି ପ୍ରିୟ ଟିଭି ସିରିଏଲ ଦେଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଏଣିକି ରିପିଟ୍ ଟେଲିକାଷ୍ଟ ଦେଖିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। କାରଣ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି କ୍ରମେ ଫିଲ୍ମ ଓ ଟିଭି ସିରିଏଲ ସୁଟିଂକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ

16 May 2021 1:56 pm
ଶ୍ମଶାନରୁ ମୃତ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଶବ ଉଦ୍ଧାର କଲା ପୁଲିସ

ଜଗତପୁର: ଜଗତପୁର ଥାନା ଇମାମନଗର (ଖଇରା )ଗ୍ରାମର ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଅଚାନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି l ମୃତ ପିତାମାତାଙ୍କ ବିବାହିତ କନ୍ୟା ସଂଯୁକ୍ତା କରଣଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଥାନା ପୁଲିସ ମହ

16 May 2021 1:40 pm
ଗଞ୍ଜାମରେ ବାହାଘର ପାଇଁ ନୂଆ ନିୟମ: ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ହେବ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ

ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗଞ୍ଜାମରେ ବାହାଘର ପାଇଁ ନୂଆ ନିୟମ । ଜିଲ୍ଲାରେ ଏଣିକି ବିବାହ ଆୟୋଜନ କଲେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ହେବ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ। ଏପରିକି ପଜିଟିଭ ଆସିଲେ ବିବାହ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ମିଳିବ ନାହିଁ ଅନୁମତି । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଥିବା

16 May 2021 1:00 pm
ହସ୍ପିଟାଲ୍ ବୁଲିଲେ, କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ପଚାରିବୁଝିଲେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ସାଂସଦ ଜୁଏଲ ଓରାମ

ରାଉରକେଲା: ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ସାଂସଦ ଜୁଏଲ ଓରାମ ଆଜି ବୀରମିତ୍ରପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଶ୍ରା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରରେ ସେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କୁ

16 May 2021 12:45 pm
ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ତୌତେ: କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ୪ ମୃତ, ୭୩ ଗାଁ ବି‌ଧ୍ବସ୍ତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ତୌତେ କାରଣରୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ୬ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ୪ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଓ ୭୩ଟି ଗାଁ ବିଧ୍ବସ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିବା କଥା ରବିବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସୂଚନା

16 May 2021 12:40 pm
ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ: ୬ ଗିରଫ, ୫ କାର ସହ ୯୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜଵତ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ପୁଲିସ ସହରର ଶଙ୍କରା ଵାଏପାସରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ କରି ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ସହରର ଇକବାଲ ଖାନ, ଅଜୟ ଯାଦଵ, ସନ୍ତୋଷ ସେଠୀ, ମହେଶ ଧଳ, ପ୍ରମୋଦ ସାହୁ ଓ ଦୀପକ ଶଙ୍କରିଆ

16 May 2021 12:20 pm
ଆବଶ୍ୟକ ଥିବାଯାଏଁ ଗାଜାରେ ଅଭିଯାନ ଚାଲୁ ରହିବ: ଇସ୍ରାଏଲୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନେତାନ୍ୟାହୁ

ଜେରୁଜେଲମ୍‌: ଆବଶ୍ୟକ ଥିବାଯାଏଁ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ଗାଜା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଚାଲୁ ରଖିବା ସହ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ଯଥା ସମ୍ଭବ ଯତ୍ନବାନ ହେବେ ବୋଲି ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ଉପ‌ରକୁ ରକେଟ୍‌ ନିକ୍ଷେପ କରି ପ୍ରାୟ ସପ୍ତାହେ ହେବ

16 May 2021 12:00 pm
ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ଇ-ପରମିସନ୍

କଟକ: ସହରରେ ଆଇଟି, ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥାକୁ ଆଜିଠାରୁ ଅନଲାଇନରେ ମିଳିଛି ଇ-ପରମିସନ। କମିସନରେଟ୍ ପୁଲିସ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ପାସ୍ ସହରର ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥାକୁ ଅନଲାଇନରେ ପରମିସନ୍ ଜେନେରେଟ୍

16 May 2021 11:40 am
‘ସାଇଟୋମେଗାଲୋଭାଇରସ୍‌’ଦ୍ବାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାଜୀବ ସାତବଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

ମୁମ୍ବାଇ: କରୋନାଭାଇରସ୍‌ ସଂକ୍ରମଣରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେବାର କିଛି ଦିନ ପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଭୂତାଣୁଦ୍ବାରା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବାରୁ ଆଜି ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କଂଗ୍ରେସର ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ରାଜୀବ ସାତବଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଡାକ୍ତର

16 May 2021 11:20 am
କାଳିଆ ଟଙ୍କା କାହା ପାଇଁ…ପାଉଛି କିଏ?

ଫୁଲନଖରା: ଉଭୟ କୃଷି ଓ କୃଷକଙ୍କ ହିତ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ‘କାଳିଆ’ ଯୋଜନା ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ କରିବା ସହିତ ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ରାଶି ଯୋଗାଇ ଦେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କର

16 May 2021 11:00 am
ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ କରୋନା କୋପ: ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା କାରବାର ଠପ୍

କଟକ: ୨୦୧୯ରୁ ୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିନି ବର୍ଷ ଧରି ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାର ସୁନାଗହଣା କାରବାର ଗୋଲ ହୋଇଯାଇଛି। ୨୦୧୯ରେ ଫନି ପାଇଁ ଗହଣା କାରବାର ମାନ୍ଦା ପଡ଼ିଥିବା ବ‌େଳେ ୨୦୨୦ ଓ ୨୦୨୧ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ କରୋନା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀ

16 May 2021 10:20 am
ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପ୍ରେରିତ ରୁଷୀୟ ଟିକା ‘ସ୍ପୁଟ୍‌ନିକ୍‌ ଭି’

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରୁଷ୍‌ ପଠାଇଥିବା କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ଟିକା ‘ସ୍ପୁଟ୍‌ନିକ୍‌ ଭି’ ଆଜି ସକାଳେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା କଥା ଭାରତସ୍ଥିତ ରୁଷୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ନିକୋଲେ କ

16 May 2021 10:00 am
‌‌‌କୋଭିଡ୍‌ ପ୍ରଶ୍ନୋତ୍ତର-୩

କରୋନାର ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଏବେ ଭାରତରେ ଉଗ୍ରରୂପ ଧାରଣ କରିଥିବା ବେଳେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ବି ଅନେକଗୁଡ଼ିଏ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବ, ଶଙ୍କା ଜାରି ରହିଛି। ତାହାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଏମ୍‌ସର ପୂର୍ବତନ ଚିକିତ୍ସା ବିଶେଷଜ୍ଞ

16 May 2021 9:40 am
ହିଂସାକାଣ୍ଡ କଥାରେ ଇସ୍ରାଏଲୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖରେ ଗଭୀର ଚିନ୍ତା ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ବାଇଡେନ୍‌: ହ୍ବାଇଟ୍‌ ହାଉସ୍‌

ୱାସିଂଟନ୍: ଶନିବାର ଦିନ ଇସ୍ରାଏଲୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେଞ୍ଜାମିନ୍‌ ନେତାନ୍ୟାହୁଙ୍କ ସହିତ ଫୋନ୍‌ରେ କଥାବର୍ତ୍ତା ହେବା ବେଳେ ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନ୍‌ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ଓ ଗାଜାରେ ଉଗ୍ର ହେଉଥି

16 May 2021 9:20 am
ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ରାଜ୍ୟରେ ୧୧,୭୩୨ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୭୧୦

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ରାଜ୍ୟରେ ୧୧,୭୩୨ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ସଙ୍ଗରୋଧରୁ ୬୫୬୯ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୫୧୬୩ଜଣ ହେଉଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସୂଚନା ଓ ଲୋକସ

16 May 2021 9:00 am
ମଫସଲ ଅଞ୍ଚଳରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବାରୁ ମେ ୨୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ‘କରୋନା କର୍ଫ୍ୟୁ’ ବଢ଼ାଇଲା ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା କାରଣରୁ ମେ ୨୪ ତାରିଖ ସକାଳ ୭ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ‘ଆଂଶିକ କରେନା କର୍ଫ୍ୟୁ’ ବଢ଼ାଇବା ଲାଗି ଶନିବାର ଦିନ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଏପ୍ରିଲ

16 May 2021 8:40 am
୩୦ ମିନିଟରୁ ଅଧିକ ସମୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବିତାନ୍ତୁ ନାହିଁ, ପାରିବାରିକ ସମ୍ପର୍କକୁ ମଜଭୁତ କରନ୍ତୁ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଚାନକ ଇଣ୍ଟରନେଟ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲେ ରେଷ୍ଟଲେସ ହୋଇ ଯାଉଛନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପକାଇଥିବା ପୋଷ୍ଟର କମେଣ୍ଟ ନେଇ ବିବ୍ରତ ଅଛନ୍ତି। ବାରମ୍ବାର ଅନଲାଇନ ଗେମ ଖେଳୁଛନ୍ତି, ଏହାର ଫଳାଫଳ ନେଇ ଅସ୍ଥିର ହୋଇ ପଡ଼ୁଛନ୍ତି,

16 May 2021 8:20 am
ତୀବ୍ରତର ହେଲା ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ତୌତେ, ଗୁଜରାଟ ଏବଂ ଦିଉ ଉପକୂଳ ପ୍ରତି ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ତୌତେ ତୀବ୍ରତର ହୋଇଛି ଏବଂ ମେ ୧୮ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଗୁଜରାଟ ଉପକୂଳରେ ପହଞ୍ଚିବ ବୋଲି ଆଜି ସକାଳେ ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କହିଛି। ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧.୩୦ ବେଳକୁ ପଞ୍ଜିମ-ଗୋଆ ଦକ୍ଷି

16 May 2021 8:00 am
ଆଜିଠାରୁ ୪ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ପାଗ ଶୁଖିଲା ରହିବ, ଶେଷ ସପ୍ତାହରେ ଲଘୁଚାପ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ କାଳବୈଶାଖୀର ବିଶେଷ ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ। ଆଜି ମାତ୍ର ୩ଟି ଜିଲ୍ଲାର କିଛି କିଛି ସ୍ଥାନରେ ବିଜୁଳି ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ। ମାଲକାନଗିରି, କୋରାପୁଟ ଓ ନବରଙ୍ଗପୁର ଆଦି ଜିଲ୍ଲାରେ ବିଜୁଳି, ଘଡ଼ଘ

16 May 2021 7:00 am
ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ବାଟବଣା: ସ୍ମାର୍ଟ ଜନପଥ କେବେ ସରିବ?

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଲିମିଟେଡ୍‌ର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଆଖିଦୃଶିଆ ପ୍ରକଳ୍ପ ହେଉଛି ସ୍ମାର୍ଟ ଜନପଥ। ଶିଶୁଭବନ ଛକରୁ ବାଣୀବିହାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫.୮କିମି ରାସ୍ତାକୁ ଏକ ନୂଆ ରୂପ ଦିଆଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏମିତି କାମ ହେଉଛି ଯ

16 May 2021 6:55 am
ଫୋକସ୍‌ରେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ, ଘରକୁ ଯାଇ ‌ସ୍ବାବ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିବ ଟିମ୍

ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ବିଏମ୍‌ସି ଟାର୍ଗେଟ୍ ରଖିଛି। ଏଥିପାଇଁ ସୋମବାରଠାରୁ ଟେଷ୍ଟିଂ ବଢ଼ାଯିବ। ସେହିପରି ଏବେ ବହୁ ବରିଷ୍ଠ

16 May 2021 6:50 am
ଡ୍ରାଇଭ୍ ଇନ୍ ଟିକା ୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ମଲ୍‌ର ପାର୍କିଂସ୍ଥଳୀ ଓ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଡ୍ରାଇଭ୍‌-ଇନ୍ ଟିକା ଅଭିଯାନ ସଫଳ ହେବା ପରେ ଏହାକୁ ଆଉ ୬ଦିନ ପାଇଁ ବଢ଼ାଇବାକୁ ଏବେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ୧୭ରୁ ୨୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବାକୁ ଥି

16 May 2021 6:47 am
ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍‌ରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ବିଶୋଧନ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ଆଜିଠାରୁ ପୁଣି ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସୋଡିୟମ୍‌ ହାଇପୋକ୍ଲୋରାଇଟ୍ ସଲ୍ୟୁସନ୍ ସିଞ୍ଚନ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ରାଜଧାନୀର ସମସ୍ତ ହାଟ, ବଜାର, ପ୍ରମୁଖ ଅଞ୍ଚଳକୁ ବିଶୋଧନ କରିବାକୁ

16 May 2021 6:45 am
ଚୟନ ହେଲା ୯୬୨ ଖଣ୍ଡ ବହି, ସୁଦୃଢ଼ ହେବ ହାଇସ୍କୁଲ ପାଠାଗାର

ଭୁବନେଶ୍ବର : ସରକାରୀ ଓ ସରକାରୀ ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପାଠାଗାର ସୁଦୃଢ଼ କରାଯିବ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଲାଗି କେଉଁ ବହି କିଣାଯିବ, ସେନେଇ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ନିର୍ଦେଶାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି

16 May 2021 6:42 am
ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଲାଣି କରୋନା: ୨୧୦ ପୁଲିସ ସଂକ୍ରମିତ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟ‌ରେ ୧୪ ଅଫିସର୍‌

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଲାଣି କରୋନାର ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର। ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। କଟକ-ଭୁବନେଶ୍ବର ଟୁଇନ୍ ସିଟିରେ ଗତ ଦୁଇ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ୨୧୦ଜଣ ପୁଲିସ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ସାରିଲେଣି

16 May 2021 6:40 am
ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ସହଜ ହେଲା ପୁଲିସ ସେବା: ପୋର୍ଟାଲ ଲିଙ୍କ୍‌ କ୍ଲିକ୍‌ କଲେ ମିଳିବ ଅନୁମତି

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ସେବା ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଆହୁରି ସହଜ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛି କମିସନରେଟ ପୁଲିସ। ଘରୁ ଯାଇ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା, ହ୍ବାଟସଆପ ମାଧ୍ୟମରେ ବିବାହ ଓ ଅନ୍ତ୍ୟେଷ୍ଟି କ୍ରିୟାର ଅନୁମତ

16 May 2021 6:35 am
ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏନ୍‌ଡିଆର୍‌ଏଫ୍‌ର ୫ ଟିମ୍‌ ଗୁଜୁରାଟ ଗଲେ

ତ୍ରିଶୁଳିଆ : ଆରବ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ବାତ୍ୟା ‘ତାଉକତେ’ ଗୁଜୁରାଟ ଉପକୂ‌ଳରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବାକୁ ଯାଉଛି। ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ଆକଳନ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ତୀବ୍ରତର ହୋଇ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଗୁଜୁରାଟ ଅ‌ଳକୁ ଗତି କରି ଆସନ୍ତା ୧୮ ତା

16 May 2021 6:20 am
ପାରା ଧରିବାକୁ ଯାଇ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଜଳିଗଲା ନାବାଳକ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ପାରା ଧରିବାକୁ ଯାଇ ଆଜି ଜଣେ ୧୦ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛି। ମଞ୍ଚେଶ୍ବର ରେଳ ଷ୍ଟେସନ୍‌ ନିକଟରେ ଏହି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଆହତ ଶିଶୁଜଣଙ୍କ ହେଲା, ସ୍ଥାନୀୟ ମଞ୍ଚେଶ୍ବର ପାତ୍ର ସା

16 May 2021 6:12 am
ମଦର ହୋମ୍‌-ଡେଲିଭରିକୁ ମୋନାର ବିରୋଧ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ମଦ ବିକ୍ରି ନେଇ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ କରିଛି ମିଳିତ ଓଡ଼ିଶା ନିଶା ନିବାରଣ ଅଭିଯାନ (ମୋନା)। ଏକ ପ୍ରେସ୍‌ ବିବୃତିରେ ମୋନାର ସଭାପତି ପଦ୍ମଚରଣ ନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଦ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପ

16 May 2021 6:11 am
ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଭୂତଳ ‌ତୈଳଭଣ୍ଡାର ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା

ଯାଜପୁର : ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଠାରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ବୃହତ ଭୂତଳ ତୈଳଭଣ୍ଡାର ନିର୍ମାଣ ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା ଦେଖାଦେଇଛି। ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି କାମ ଆରମ୍ଭ ନକରି ଶେଷରେ ଘରୋଇ କମ୍ପାନି ହା

16 May 2021 6:00 am
ରାଜଧାନୀରେ ଚିକିତ୍ସାର କରୁଣ ଚିତ୍ର: ୯ଟି ହସ୍ପିଟାଲ ବୁଲି ଶେଷରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ ନବବଧୂ

ମିଳିଲାନି ଆଇସିୟୁ, ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଭିତରେ ଚାଲିଗଲା ପ୍ରାଣ ୧୮ ଦିନ ତଳେ ହୋଇଥିଲା ବିବାହ ବାଲିପାଟଣା : ହାତରୁ ମେହେନ୍ଦି କି ପାଦରୁ ଅଳତା ଲିଭି ନଥିଲା। ମାତ୍ର ୧୮ ଦିନ ତଳେ ବୋହୂ ହୋଇ ଆସିଥିଲେ ଶାଶୂଘରକୁ। କିନ୍ତୁ ହଠାତ୍ ଗୁ

16 May 2021 5:55 am
ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପୁଛି କରୋନା, ୩/୪ଦିନରେ ଶୀର୍ଷକୁ ଛୁଇଁବ ସଂକ୍ରମଣ: ‘ସୂତ୍ର’

ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬ଲକ୍ଷ ଟପିଲା ଦିନକରେ ୧୧,୮୦୫ ପଜିଟିଭ୍, ୨୧ ମୃତ ୧୦,୭୮୧ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହେବାରେ ରେକର୍ଡ ଭୁବନେଶ୍ବର : ସହର ସ୍ଥିତି ସଂଗିନ ଥିବାବେଳେ ଏବେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ବି ଉଦ୍‌ବେଗଜନକ ଭାବେ ବଢ଼ୁଛି କରୋନ

16 May 2021 5:50 am
ଆହୁରି କଠୋର ହେବ କଟକଣା, ବଢ଼ିପାରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଅବଧି

ତୃତୀୟ ଲହର ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଡାକ୍ତର ଶ୍ରୀନାଥ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି ଗଠନ କମିଟିରେ ଡାକ୍ତର ଦେବୀ ସେଟ୍ଟି, ଡାକ୍ତର ରମାକାନ୍ତ ପଣ୍ଡା, ଡାକ୍ତର ସୁବ୍ରତ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଭିତ୍ତି

16 May 2021 5:45 am
ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା, ଅନୁକୂଳ ହେଲା ଅଖିମୁଠି

ବାଲିପାଟଣା/ମେଣ୍ଢାଶାଳ: ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଅବସରରେ ବାଲିପାଟଣାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ ହୋଇଛି। ସକାଳୁ ଚାଷୀମାନେ ନୂଆ ଲୁଗା ପିନ୍ଧି କ୍ଷେତରେ ଚାଷକାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାଣିପାଗ ଭ

16 May 2021 5:40 am
ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ଚନ୍ଦନଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ, ଚାପ ଖେଳିଲେ, ଚନ୍ଦନ କୁଣ୍ଡରେ ବୁଡ଼ିଲେ

ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଅବସରରେ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ୨୨ ଦିନିଆ ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ବିନ୍ଦୁସାଗରରେ ଚାପ ଡଙ୍ଗାରେ ଭଉଁରି ଖେଳିବା ସହ ଚନ୍ଦନ କର୍ପୂର ଜଳରେ ବୁଡ଼ି ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲ

16 May 2021 5:29 am
କାଠମିସ୍ତ୍ରି ଜଗନ୍ନାଥ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ, କାମ ଛାଡ଼ିଦେବାରୁ ରାସ୍ତାରୁ ହଟାଇଦେଲେ

ବାଲିଅନ୍ତା: କାରିଗର ଜଗନ୍ନାଥ ମହାରଣା (୩୫)ଙ୍କ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଉପରୁ ଧଉଳି ଥାନା ପୁଲିସ୍‌ ପରଦା ହଟାଇଛି। କାମ ଛାଡ଼ି ଦେବାରୁ ପ୍ରତିଶୋଧ ପରାୟଣ ହୋଇ ପୁରୁଣା ମାଲିକ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ପୁଲିସ୍‌ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛ

16 May 2021 5:25 am
ରାଜଧାନୀରେ ଆଲୋଡ଼ନ: ନାବାଳିକା ଅପହରଣ ପଣ୍ଡ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପ୍ରେମ ଜାଲରେ ଫସାଇ କାରରେ ଅପହରଣ କରି ନେଉଥିବା ଯୁବକ ବିଫଳ ହୋଇଛି। କାର୍‌ ଚାଳକ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ଖଟାଇ ନାବାଳିକାକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ସହ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଫେରାଇ ଆଣିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଚଳନ୍ତା ଗ

16 May 2021 5:20 am
ଡ୍ରେନ୍‌ ପାଇଁ ବଳି ପଡ଼ିଲା ବିଶାଳ କଦମ୍ବ ଗଛ

ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସାମନ୍ତରାପୁର ନିକଟ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ଚାଲିଥିବା ଡ୍ରେନ୍‌ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଏକ ବିଶାଳକାୟ କଦମ୍ବ ଗଛକୁ ଉପାଡ଼ି ଫୋପାଡ଼ି ଦିଆଯାଇଛି। ବିଭାଗୀୟ ଅନୁମତି ବିନା ରାଜଧାନୀରୁ ଏକ ପୁରୁଣା ଗଛକୁ ଉପାଡ଼ି ଦିଆ

16 May 2021 5:17 am
କଟକଣାରେ ରଥ ନିର୍ମାଣ ଅନୁକୂଳ

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରୁ ଆଜ୍ଞାମାଳ ବିଜେ ଦେଉଳ ପୁରୋହିତଙ୍କ ସୁନା କୁରାଢ଼ୀ ଛେଦନ ଶାଢ଼ୀ ବନ୍ଧାଇଲେ ବିଶ୍ବକର୍ମା ପୁରୀ : ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ କଡ଼ା କଟକଣା ଭିତରେ ଘୋଷଯାତ୍ରାର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର କା

16 May 2021 5:17 am
ଶବ ବୋହୁଥିଲେ, ଶବ ପାଲଟିଗଲେ

ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଶବ ବୋହୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ନିଜେ ଶବ ପାଲଟିଗଲେ। ମହାମାରୀ କରୋନାରେ ଆଖି ବୁଜିଛନ୍ତି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡ୍ରାଇଭର ଅଶ୍ବିନୀ ବେହେରା (୫୭)। ଅଶ୍ବିନୀଙ୍କ ଘର ରା

16 May 2021 5:15 am
ଜେଲ୍‌ରେ ମୋବାଇଲ୍‌, ନିଶାଦ୍ରବ୍ୟ ଧରିବା ପାଇଁ ସ୍ପେସାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍

ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜେଲ୍‌ରେ ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍, ନିଶାଦ୍ରବ୍ୟ ଯାଉଥିବା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ଏହାକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଗଠନ ହୋଇଛି ସ୍ପେସାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍। ଜେଲ୍ ଆଇଜିଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଏହି ସ୍କ୍ବାଡ୍ କାମ କରିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି

16 May 2021 5:15 am
ଧୂପ ନିଆଁରୁ ଜଳିଗଲା ଦୁଇ ବଖରା

ବାଲିଅନ୍ତା: ଜୟଦେବ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ସାହେବନଗର ଗ୍ରାମରେ ଧୂପ ନିଆଁ ଲାଗି ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦ ଜେନାମଣିଙ୍କ ଦୁଇ ବଖରା ଘର ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ତାଙ୍କର ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ଖବର ପାଇ

16 May 2021 5:11 am
କରୋନାକୁ ହରାଇଲା ୨ ମାସର ଶିଶୁ କନ୍ୟା

ମ.ରାମପୁର : କଳହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ମ.ରାମପୁର ବ୍ୟବସାୟୀ ରଜତ କୁମାର ଅଗ୍ରୱାଲ (୫୩) କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଭୁବନେଶ୍ବରର ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ। ମାତ୍ର ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଂକଟାପନ୍ନ ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଏୟାର ଆମ୍ବୁଲାନ୍‌ସ

16 May 2021 5:05 am
ଦୈନିକ ମୃତ୍ୟୁ ୪ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା, ଲଗାତାର ୪ର୍ଥ ଦିନ ପାଇଁ ନୂଆ ମାମଲାଠୁ ଅଧିକ ସୁସ୍ଥ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହାମାରୀ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ପ୍ରକୋପରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ହାହାକାର ସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଥିବା ବେଳେ କିଛି ଦିନ ହେଲା ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ କମିଆସିବା ଆଶ୍ବସ୍ତି ଆଣିଦେଇଛି। ଅପରପକ୍ଷେ, କ୍ରମାଗତ ୪ର୍ଥ ଦିନ ପାଇଁ ଶୁକ୍

16 May 2021 4:30 am
ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ତିନି ପିଢ଼ିର ୩ ମୃତ

ମ.ରାମପୁର : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ମ.ରାମପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ମୋହନଗିରି ଠାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ପିଢ଼ିର ବାପ-ପୁଅ ୩ ଜଣ କରୋନାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ଗୋଏଲ (୫୫), ସୁରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ରଜତ ଗୋଏଲ (୨୭) ଏବଂ ସ

16 May 2021 4:30 am
ଷ୍ଟେରୋଇଡ୍‌ ଦୁରୁପଯୋଗ ବ୍ଲାକ୍‌ ଫଙ୍ଗସ୍‌ ବଢ଼ାଉଛି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କଠାରେ ମ୍ୟୁକୋର୍ମାଇକୋସିସ୍‌ ବା ବ୍ଲାକ୍ ଫଙ୍ଗସ ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିବା ଏବେ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇଛି। ଏହି ପରୀପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଆୟୁର୍ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ (ଏମ୍‌ସ)ର

16 May 2021 4:24 am
ଲୋକଙ୍କୁ ସତର୍କ କରାଇଲେ ମୁଖ୍ୟ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଉପଦେଷ୍ଟା, ଟିକା ନେଲେ ବି ନିୟମ ମାନିବା ଜରୁରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କୋଭିଡ୍‌ ଟିକା ନେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କରୋନାକୁ କୌଣସି ମତେ ହାଲ୍‌କା ଭାବେ କେହି ନେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। କରୋନାକୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ସରକାର ଲାଗୁ କରିଥିବା ନିୟମ ଯଥା ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବା ଏବଂ ମାସ୍କ ପିନ

16 May 2021 4:22 am
୫ କୋଟି ଫାଇଜର ଟିକା କିଣିପାରେ ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତ ସରକାର ଚଳିତବର୍ଷର ତୃତୀୟ ତ୍ରୟମାସ ସୁଦ୍ଧା ୫ କୋଟି ଡୋଜ୍ ଫାଇଜର ଟିକା କିଣିପାରନ୍ତି। ଆମେରିକାର ଏହି ଟିକା ସଂସ୍ଥାର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଇତିମଧ୍ୟରେ ଏକାଧିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଲୋଚ

16 May 2021 4:19 am
ନକଲି ରେମ୍‌ଡେସ୍‌ଭିର ଯୋଗାଣକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ ଯୋଜନା, ନକଲି ଇଂଜେକ୍ସନ ନେଇଥିବା ୯୦% ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ!

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ: କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଦ୍ବିତୀୟ ଲହରରେ ରେମ୍‌ଡେସିଭିର ଇଂଜେକ୍ସନର ଚାହିଦା ପ୍ରବଳ ଭାବେ ବଢ଼ିଯାଇଛି। ଇତିମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ନକଲି ରେମ୍‌ଡେସିଭିର ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଲୋକ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବିପୁଳ ମ

16 May 2021 4:12 am
କେରଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା: ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଉଛି ବାତ୍ୟା ‘ତୌକ୍‌ତେ’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆରବ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟ ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ‘ତୌକ୍‌ତେ’ ସ୍ଥଳଭାଗ ଆଡ଼କୁ ଅଗ୍ରସର ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଝଡ଼ରେ ପରିଣତ ହୋଇ ସାରିଥିବା ଟକ୍‌ଟେ ଆସନ୍ତା କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେବ। ମେ ୧୮ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ଣରେ ଏହା

16 May 2021 4:10 am
ଗାଜାରେ ପଶିଲା ଇସ୍ରାଏଲ ସ୍ଥଳସେନା, କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡ଼ରେ ଗାଜା ଟାୱାର ଧ୍ବସ୍ତ

ଜେରୁଜେଲମ୍‌(ଇସ୍ରାଏଲ): ସନ୍ତ୍ରାସବାଦୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ହମାସମାନଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ଥିବା ପାଲେଷ୍ଟାଇନ୍‌ର ଗାଜା ପଟିରେ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ସେନା ଭୀଷଣ ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ କରି ବ୍ୟାପକ ଧନଜୀବନ ସହ କୋଠାବାଡ଼ି ଧ୍ବଂସ କରିବା ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଥ

16 May 2021 4:08 am
ରଜ ପାଇଁ ସଜବାଜ

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପାଇଁ ବହୁପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଓଲିଉଡ୍‌ ଫିଲ୍ମ ‘କହିବିନି ତତେ ଆଇ ଲଭ୍‌ ୟୁ’ ଅଟକି ରହିଛି। ଏଇ ଫିଲ୍ମର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଓ ଅଭିନୟ ଜରିଆରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ନଜରକୁ ଆସୁଛନ୍ତି ଆଲବମ୍ ଷ୍ଟାର ଲୁବୁନ୍ ସେନ୍। ଏକ ବାସ୍ତବ ପ୍ରେମ କା

16 May 2021 4:06 am
ଗଛରେ ପିଟି ହୋଇ ପିକଅପ ଚୂରମାର, ଚାଳକ ମୃତ

ବାଲିଶଙ୍କରା: ଆଜି ସକାଳୁ ଚନସରା ଥାନା ଶାଗବାହାଲ ନିକଟ ଛାପଲରେ ଏକ ପିକଅପ (ଓଡି ୧୬ ଏ- ୦୪୧୯) ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତାକଡ ଗଛକୁ ପିଟି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଦୁର୍ଘଟଣା ଏତେ ଜୋରରେ ହୋଇଥିଲା ଯେ, ଗାଡିଟି ଭାଙ୍ଗି ଚୂରମାର ହୋ

16 May 2021 3:27 am
କରୋନାରେ ଶୁଳିଆପଦା ସିଡିପିଓ’ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବାରିପଦା/ଶୁଳିଆପଦା: କରୋନା ମହାମାରୀର ୨ୟ ଲହର ସାରା ଦେଶ ତଥା ରାଜ୍ୟରେ ଘାତକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ୟ ଦିନକୁ ଦିନ ଉଗ୍ର ହେଉଛି ମହାମାରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ। ଏହି ଅବସରରେ ପୁଣି ଆସିଛି ଦୁଃଖଦ ଖବର

16 May 2021 2:49 am
ଅସୁସ୍ଥ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ବାଟରେ ଛକିଥିଲା ମୃତ୍ୟୁ

ବାରିପଦା: ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଥିବା ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବା ସହିତ ଆଉ ଏକ ହସ୍‌ପିଟାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାର ଥିଲା। ‌ଲକ୍‌ଡାଉନ ଥିବାରୁ ସକାଳୁ ସକାଳୁ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଗଲେ କଥା ସରିଲା। ଏହା ଭାବି ବାର

16 May 2021 2:47 am
ଗୃହ ସଙ୍ଗରୋଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚୁଛି ରାପିଡ୍ ରେସପନ୍ସ ଟିମ୍

ରାଉରକେଲା: ସହରରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଚେନ୍ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ରାପିଡ୍ ରେସପନ୍ସ ଟିମ୍ ବା ଆରଆରଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ଘରକୁ ଘର ବୁଲି ଏହି ଟିମ୍ ହୋମ୍ ଆଇସୋଲେସନରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା

16 May 2021 2:28 am
ପାୱାରହାଉସ୍ କଲୋନି ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କାମ ନିମ୍ନମାନର ଅଭିଯୋଗ

ଜୟପୁର: ପାୱାରହାଉସ୍ କଲୋନିର ୬ଷ୍ଠ ଓ ୭ମ ଲାଇନର ରାସ୍ତା କାମ ସଂପ୍ରତି ଜାରି ରହିଛି। ତେବେ ରାସ୍ତା କାମ ନିମ୍ନମାନର ହେଉଥିବା ଉକ୍ତ ସାହିର ସାହି ବାସିନ୍ଦା ନିଶା‌ନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଗଣେଶ ସାହୁ, ସରୋଜ ମହାପାତ୍ର, ଦୀପକ ପଟ୍ଟନାୟ

16 May 2021 2:24 am
ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକ

ବାରିପଦା: ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରୁହ। କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଯେପରି ଉଦ୍ଧାର ଏବଂ ସହାୟତାରେ କୌଣସି ଅବହେଳା ନହୁଏ‌, ସେପ୍ରତି ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଉଚିତ୍‌। ଗୁରୁବାର ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବ

16 May 2021 2:23 am
ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ ଅଖି ମୁଠି ଅନୁକୂଳ

ବାରିପଦା: ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପାଦିତ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟ କୃଷି ନିଗମ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦେବାଶିଷ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପ୍ରେରଣାରେ ବାରିପଦା ନିକଟ ବାଉଁଶବିଲା ଗ୍ରାମରେ ସବୁଜ ମୟୂରଭଞ୍ଜର ଶାମା

16 May 2021 2:21 am
କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଲେ ଏନ୍ଆଇଟି ଡିନ୍

ରାଉରକେଲା: କରୋନା ମହାମାରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନକୁ ଦୁର୍ବିସହ କରିଦେଇଛି। ଅସଂଖ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁବରଣ ହୋଇସାରିଥିବା ଅନେକ ଏବେ ଜୀବନ ସହ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି। ଏମିତିକି ବହୁ ଲୋକ ନିଜର ରୋଜଗାର ହରାଇ ଦୁର୍ଦିନରେ ଗତି କରୁଛନ୍ତି।

16 May 2021 1:28 am
ମୟୁରଭଞ୍ଜ କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ, ପୂର୍ବରୁ ଦିନକୁ ୪-୫ଜଣ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରୁଥିଲେ, ଏବେ କମିଛି: ମେଡିକାଲ୍ ଅଧିକାରୀ

ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାର ଏକମାତ୍ର କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ରୋଗୀସେବାରେ ବ୍ୟାପକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ହେଉଥିବା ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ତେଜିବାରେ ଲାଗିଛି। ଚିକିତ୍ସା ସେବା ଯୋଗାଇବାରେ ଅବହେଳା ସହିତ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବ ଭଳି ଘଟଣା କ

16 May 2021 1:25 am
ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଉଠିଲା ଥାଳ, ସୀମିତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ସଂପାଦିତ ‌ହେଲା

ସମ୍ବଲପୁର : ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଅବସରରେ ଶନିବାର ଦିନ ସମ୍ବଲପୁର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଥାଳ ଉଠିଛି। ଗତବର୍ଷ ଭଳି ଏଥର ମଧ୍ୟ ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀର ଏହି ଆଦ୍ୟ ପର୍ବ ନିରାଡ଼ମ୍ବର ଭାବେ ହାତଗଣତି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି

16 May 2021 1:00 am