ସୋମବାର ଖୋଲିବ କେଦାରନାଥ ଧାମ କବାଟ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ହେବ ପ୍ରଥମ ପୂଜା, ଭକ୍ତଙ୍କ ଲାଗି ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ

କେଦାରନାଥ ୧୬।୫: ଦୀର୍ଘ ୬ ମାସ ପରେ ୧୭ ମଇ ସୋମବାର କେଦାରନାଥ ଧାମ କବାଟ ଖୋଲିବ। ଶୀତ ଋତୁ ଯୋଗୁ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ ଥିଲା। ତେବେ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଆଗମନ ସହ ମନ୍ଦିରରେ କେଦାରନାଥଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଥର ମଧ୍ୟ ବାବା କେଦାରନାଥଙ

16 May 2021 8:20 pm
ଜୁନ ୧୫ ଯାଏଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଶାସନର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ପୁରୀ ୧୬।୦୫: କରୋନାର ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହରରେ ବଢୁଥିବା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ଜୁନ ୧୫ ଯାଏଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ସେହି ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମନ୍ଦି

16 May 2021 7:14 pm
କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏକାଠି ହେବେ ଶାସକ-ବିରୋଧୀ: ବସିବ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିଧାୟକଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବ ଲୋଡିବେ ସରକାର

ଭୁବନେଶ୍ଵର ୧୭।୦୫: ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମଣ ଚିନ୍ତା ଜନକ ଥିବା ବେଳେ ମୁକାବିଲା ଲାଗି କାଲି ବସିବ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ । ସ୍ଥିତି ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଏକାଠି ହେବେ ବିରୋଧୀ ଓ ଶାସକ । ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ ସ୍ଥିତି କିପରି ରହିଛି ଓ ଦ୍ବିତ

16 May 2021 6:46 pm
କୋହଲିଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ଭନ୍‌, ଏମିତି ଜବାବ ଦେଲେ ପୂର୍ବତନ ପାକ୍‌ ଅଧିନାୟକ ସଲମାନ୍‌

ଇସ୍ଲାମାବାଦ ୧୬/୫: ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଏବଂ ଓପନର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ସଲମାନ ବଟ୍‌ ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମାଇକେଲ୍‌ ଭନଙ୍କ ଉପରେ ଜୋରଦାର ବର୍ଷିଛନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ କେନ ଓ୍ବିଲିୟମସନ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ଭ

16 May 2021 6:37 pm
ଜଟିଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି, ଆଜି ୧୩୫୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ପଟିଆରୁ ସର୍ବାଧିକ କେସ୍

ଭୁବନେଶ୍ଵର ୧୬।୦୫: ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାର ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହରର ପ୍ରକୋପ ଥମିବାର ନାଁ ଧରୁନାହିଁ। ବିଶେଷ କରି ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ଵର କରୋନାର ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍ ପାଲଟିଛି। ଦୈନିକ ହଜାରେରୁ ଅଧିକ ନୂତନ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି କ୍ର

16 May 2021 6:33 pm
Covid-19 ରେ ଭାରତକୁ ‘ରେଡ ଲିଷ୍ଟ’ରୁ ରକ୍ଷା କରିଥିଲା ବ୍ରିଟେନ୍! ଭୂତାଣୁ ପ୍ରକାର ନେଇ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଶରବ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ସରକାର

ଲଣ୍ଡନ ୧୬।୫: କରୋନାରେ ଭାରତର ସମ୍ମାନ ବଞ୍ଚାଇଥିଲା ବ୍ରିଟେନ । ଭାରତରେ କୋଭିଡ-୧୯ ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ପ୍ରାରମ୍ଭ କାଳରେ ବାଂଲାଦେଶ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ଭଳି ଭାରତକୁ ବ୍ରିଟେନ ଲାଲ ସୂଚୀ ( ରେଡଲିଷ୍ଟ) ରେ ପକାଇ ନଥିଲା । ଘଟଣା ଏବେ ପଦାକୁ ଆ

16 May 2021 6:16 pm
ଭାରତର ଏହି ପଦକ୍ଷେପରେ ବିପଦରେ ପଡିଯିବ ସାରା ଦୁନିଆ ! ସାଙ୍ଘାତିକ ହେବ କରୋନର ନୂତନ ଭାରିଏଣ୍ଟ, ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ବୈଜ୍ଞାନିକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬।୦୫: ଭାରତରେ କରୋନାରେ ବିଗୁଡୁଥିବା ଅବସ୍ଥାର ପ୍ରଭାବ ଆଫ୍ରିକି ଦେଶଗୁଡିକରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ନିଜ ଦେଶରେ କରୋନା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ଭାରତ ଭ୍ୟାକ୍ସିନ ରପ୍ତାନୀ ଉପରେ ରୋକ୍ ଲଗାଇଛି। ଏହି କାରଣରୁ ଆଫ

16 May 2021 5:58 pm
କରୋନା ବିରୋଧରେ ଲଢ଼େଇ ଜୋରଦାର, ଆଗାମୀ ୩ ଦିନରେ ରାଜ୍ୟକୁ ମିଳିବ ଭ୍ୟାକସିନ୍‌ର ୫୧ ଲକ୍ଷ ଡୋଜ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୫: ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧିକୁ ଦେଇ ଟିକାକରଣ ଜୋରଦାର କରିଦିଆଯାଇଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଭାରତରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୧୮ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲାଭାର୍ଥୀ ଭ୍ୟାକ୍ସ

16 May 2021 5:53 pm
ପୋଷ୍ଟର ପାଲା ! ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗିରଫ ହେଲେଣି ୨୫, ଏବେ ରାହୁଲ କହିଲେ ମୁଁ ବି କହୁଛି ମୋତେ ଗିରଫ କର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬।୫ : ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀର କାନ୍ଥବାଡରେ ଲାଗିଥିବା ପୋଷ୍ଟର ଏବେ ପାଲା ଲଗାଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଥିବା ପୋଷ୍ଟର ଲାଗି ପୋଲିସ ୨୫ଟି ଏଲା ରୁଜୁ କରିଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୨୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲାଣି। ଏ

16 May 2021 5:22 pm
କାହିଁକି ବାତ୍ୟାର ନାମକରଣ କରାଯାଏ? କିଏ କରେ? ଜାଣନ୍ତୁ ଗତ କିଛି ବାତ୍ୟା ଠାରୁ ତାଉତେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଣ ରହିଛି କାହାଣୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬/୫: ଭାରତରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ବାତ୍ୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାରି ରହିଛି l ଏହାର ନାମ ତାଉତେ ରଖା ଯାଇଛି l ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ତାଉତେକୁ ନେଇ ହାଇଅଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛି l ତାଉତେ ମଙ୍ଗଳବାର ସୁଦ୍ଧା ଗୁଜୁରାଟ କୂଳରେ ମାଡ଼ ହେବାର ସମ୍ଭା

16 May 2021 5:20 pm
ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଝଟକା, ଦଳରୁ ବାଦ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି ଏହି ଷ୍ଟାର ବୋଲର

ଲଣ୍ଡନ ୧୬/୫: ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ୍‌କୁ ବଡ଼ ଝଟକା। ଇଂଲଣ୍ଡର ଷ୍ଟାର ବୋଲର ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ସିରିଜ୍‌ରେ ସାମିଲ ହେବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। କେଣ୍ଟ ବିପକ୍ଷରେ କାଉଣ୍ଟି ଚ

16 May 2021 5:16 pm
ଜାତୀୟ ପଶୁ ଉପରେ ପ୍ରକୃତିର କୋପ, ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ବାଘୁଣୀର ମୃତ୍ୟୁ, ନଅ ଦିନରେ ମିଳିଲା ୫ ଶବ

ଭୋପାଳ ୧୬।୦୫: ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ର ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହରର ପ୍ରକୋପ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶର ଜାତୀୟ ପଶୁ ବାଘ ଉପରେ ପ୍ରକୃତିର କୋପ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ପନ୍ନା ବ୍ୟାଘ୍ର ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଛଅ ବର୍ଷୀୟ ଏକ ବାଘୁଣୀର ଶବ ମିଳିଛି। ଏ

16 May 2021 5:10 pm
ଭୀଷଣ ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼ର ରୂପ ନେଲା ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ‘ତୌତେ’, ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୧୩ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ମୁହାଁଇଛି ଗୁଜରାଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬।୫: ପୂର୍ବ-କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଓ ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଆରବ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ତୌତେ ରବିବାର ଘୂର୍ଣ୍ଣି ଝଡର ରୂପ ନେଇଥିବା ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି) ସତର୍କ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟା ୧

16 May 2021 4:46 pm
ପୁଣି କ୍ୟାପ୍ଟେନ ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ସିଦ୍ଧୁ, କାହିଁକି ନିଜ ଦଳର ସରକାରଙ୍କୁ କରୁଛନ୍ତି ଟାର୍ଗେଟ ?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୫: ପଞ୍ଜାବରେ ଏବେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର। ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପ୍ଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିବାରେ କୌଣସି ମଉକା ଛାଡ଼ୁନାହାନ୍ତି। କିଛି ଦିନ ହେଲା ସିଦ୍

16 May 2021 4:39 pm
ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗରେ ୩ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଗିରଫ

କୋଲକାତା ୧୬/୫: କରୋନା ମହାମାରୀ ପ୍ରକୋପ ସାରା ଦେଶରେ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ ଲାଗିଛି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ଏଥିରୁ ବାଦ ପଡ଼ିନାହିଁ। ଟିଏମସି ସୁପ୍ରିମୋ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପ

16 May 2021 4:07 pm
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ରାହୁଲଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟ୍- ଭ୍ୟାକ୍ସିନ ବିଦେଶକୁ କଣ ପାଇଁ ପଠାଇଲେ ? ମୋତେ ବି ଗିରଫ କରନ୍ତୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬।୦୫: କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍ସିନକୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରି ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପୋଷ୍ଟ ମରା ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଦ୍ଵାରା ଗିରଫଦାରୀକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କେନ୍ଦ୍ର ସରକା

16 May 2021 4:07 pm
ଇସ୍ରାଏଲ-ପାଲେଷ୍ଟାଇନ ମଧ୍ୟରେ ଥମୁନି ଉତ୍ତେଜନା, ମୁସ୍ଲିମ ଦେଶଙ୍କ ଜରୁରି ବୈଠକ ଡାକିଲା ସାଉଦୀ ଆରବ

ଦୁବାଇ ୧୬।୫: ସାଉଦୀ ଆରବ ରବିବାର ମୁସ୍ଲିମ ଦେଶମାନଙ୍କ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜରୁରି ବୈଠକ ଆହ୍ୱାନ କରିଛି। ବୈଠକରେ ଇସ୍ରାଏଲୀ ପୋଲିସ ଓ ପାଲେଷ୍ଟାଇନ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ସଂଘର୍ଷ ସମେତ ଜେରୁଜେଲମର ଅଲ ଅକ୍

16 May 2021 4:04 pm
ପୂଜାଘରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ଜିନିଷ, ନଚେତ୍ ହୋଇଥାଏ ଏହି ସମସ୍ୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୦୫: ପୂଜାପାଠ ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଘରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୂଜାଘର ରହିଥାଏ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ପ୍ରତିଦିନ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଗୃହକୁ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆସିବା ସହିତ ପ୍ରଗତିର ପଥ ଖୋଲିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ପୂଜା ସ୍ଥଳିରେ

16 May 2021 3:54 pm
ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନିକ୍ ନୁହେଁ ଟିଭିର ‘ମହାଦେବ’ ଥିଲେ ପସନ୍ଦ, କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ତାଙ୍କ ଜ୍ୱାଇଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୦୫: ବଲିଉଡ ପରେ ହଲିଉଡରେ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ତାଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ବହୁତ ଖୁସି ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। ପ୍ରିୟଙ୍କା ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ନିକ ଜୋନାସଙ

16 May 2021 3:22 pm
ହାପି ବର୍ଥ ଡେ’ ଭିକି କୌଶଲ: ଇଞ୍ଜିନିୟରରୁ ଅଭିନେତା ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ଥିଲା ତାଙ୍କ ଜୀବନ ଯାତ୍ରା

ମୁମ୍ବାଇ ୧୬/୦୫: ଭିକି କୌଶଲ ଆଜି ତାଙ୍କର ୩୩ତମ ଜନ୍ମ ଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ବଲିଉଡରେ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭିକିଙ୍କ ବାପା ଶ୍ୟାମ କୌଶଲ, ଯିଏ ପଞ୍ଜାବୀ ପରିବାରର ଅଟନ୍ତି, ସେ ଜ

16 May 2021 2:56 pm
ବାହାରେ ତାଲା, ଭିତରେ ଖୋଲା : ସଟଡାଉନ୍‌ରେ ବାର୍‌ରେ ଚାଲିଥିଲା ଚାଖଣା ଓ ମଦର ଆସର, ସିଲ୍ କଲା ପ୍ରଶାସନ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୧୬।୦୫: ସଟଡାଉନରେ ଖୋଲା ଥିଲା ବାର୍ । ସିଲ୍ କଲା ପ୍ରଶାସନ । ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଆପାଳ ଥାନା ଘଣ୍ଟିଆଡ଼ି ଛକରେ ଥିବା ସରକାରୀ ଠିପି ଖୋଲା ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନ ଓ ରିଲାକ୍ସ ବାରକୁ ସିଲ୍ କରି ଦିଆଯାଇଛି । ବାର୍ ଆଗରେ

16 May 2021 2:21 pm
ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୫: ପୁଣି କରୋନା ନେଲା ଜୀବନ । ମହାମାରୀ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା କରିଦେଉଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ରୀଡା ଜଗତରୁ ଘୋଟିଛି ଦୁଃଖର ପାହାଡ । ପରଲୋକରେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜ

16 May 2021 1:56 pm
ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁଧା ଚନ୍ଦ୍ରନଙ୍କ ପିତା ଅଭିନେତା କେ.ଡି ଚନ୍ଦ୍ରନଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ, ହୃଦଘାତରେ ପରଲୋକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୫: ପରଲୋକରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁଧା ଚଦ୍ରନଙ୍କ ପିତା ତଥା ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା କେ.ଡି ଚନ୍ଦ୍ରନ । ୮୬ ବର୍ଷୀୟ ଏହି ହୃଦଘାତରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି ଏହି ଅଭିନେତା । ଆଜି ସକାଳେ ତାଙ୍କୁ ଛାତିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁ

16 May 2021 1:44 pm
ସଲମାନଙ୍କ ‘ରାଧେ’ ଫିଲ୍ମର ଗୀତ ‘ସିଟି ମାର୍’ରେ ନାଚିଲେ ଡାକ୍ତର, ଭାଇରାଲ୍ ହେଲା ଭିଡିଓ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୦୫: ସାରା ଦେଶରୁ କରୋନା ଭାଇରସର ଚକିତ କଲା ଭଳି ଫଟୋ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । କେଉଁଠି ହସ୍ପିଟାଲରେ ବେଡ୍ ନାହିଁ ତ ଆଉ କେଉଁଠି ଶ୍ମଶାନ ବାହାରେ ଲମ୍ବା ଧାଡି ଲାଗିଛି । ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ

16 May 2021 1:34 pm
ଇସ୍ରାଏଲ ବିରୋଧୀ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ନିପାତ କରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ ଯୁଦ୍ଧ, ନେତନ୍ୟାହୁ ଦେଲେ ଚେତାବନୀ

ଇସ୍ରାଏଲ, ୧୬।୦୫: ଗାଜା ଉପରେ ଇସ୍ରାଏଲର ଘନଘନ ଆକ୍ରମଣ ଜାରି ରହିବ । ଏନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଇସ୍ରାଏଲ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବେଞ୍ଜାମିନ୍ ନେତନ୍ୟାହୁ ।ରବିବାର ସକାଳେ ମଧ୍ୟ ଇସ୍ରାଏଳ ତରଫରୁ ଗାଜାରେ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କର

16 May 2021 1:26 pm
ଆଉ ୭ ଦିନ ବଢିଲା ଲକଡାଉନ୍, ବଡ ଘୋଷଣା କଲେ ସରକାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୬।୦୫: ଦେଶର ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଥମିବାର ନାଁ ନେଉନାହିଁ । ଏହାମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଦିନ ବଢିଛି ଲକଡାଉନ୍ । ରାଜଧାନୀ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିଓ୍ୱାଲ ଲକଡାଉନର ଅବଦ୍ଧିକୁ ମେ ୧୭ରୁ ମ

16 May 2021 12:53 pm
ସହିଦ ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କୁ ଝୁରୁଛି ଗାଁ : ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରୁ ଲୁହ, ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ସହ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ

ପାଟଣା ୧୬।୦୫: ସମସ୍ତ ଙ୍କ ଆଖିରୁ ଝରୁଥିଲା ଲୁହ । ଲଢ଼ୁଆ ପୁଅ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ମାଝୀଙ୍କ ମରଶରୀର କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସାହାରପଡା ବ୍ଲକ ଶଙ୍ଖୁଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଜାରିକିନାଳି ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ଶୋକାକୁଳ ପରିବେଶ । ଖବର

16 May 2021 12:53 pm
କଲେଜ ପ୍ରଫେସର ପଠାଇଥିଲେ ଅଶ୍ଳୀଳ ମେସେଜ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଉଚିତ୍ ଜବାବ

ମୁମ୍ବାଇ ୧୬/୦୫: ଝିଅମାନଙ୍କୁ କେବଳ ରାସ୍ତାରେ ନୁହେଁ, ବରଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ହଇରାଣ କରାଯାଉଛି । କେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅପମାନଜନିତ କଥା ପଠାଯାଉଛି ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ଅଶ୍ଳୀଳ ମେସେଜ୍ । ଜଣେ କଲେଜ ପ୍ରଫେସର ସୋସିଆଲ ମିଡ

16 May 2021 12:51 pm
ୟୁପିରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ‘କରୋନା ମା’ପୂଜା : ୨୧ ଦିନ ଧରି ବ୍ରତ କରିବେ ମହିଳା

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ୧୬/୫: ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ନେଇ ହାହାକରା । ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଅନେକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣାକ ନଜରକୁ ଆସୁଛି । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବାରାଣାସୀରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଏମିତି ଏକ ଚିତ୍ର । ଯେଉଁଠାରେ ମହିଳାମାନେ ଏହ

16 May 2021 12:19 pm
ମାନବିକତା ଦେଖାଇଲେ ତହସିଲଦାର ଓ ଆଇଆଇସି, ପୋଷ୍ଟ ମାଷ୍ଟରଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସତ୍କାର ପାଇଁ ନିଜେ ବୋହିଲେ କାଠ

ସାନଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୬।୦୫: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଆନ୍ଧ୍ର-ଓଡ଼ିଶା ସୀମାନ୍ତ ସନ୍ତୋଷପୁର ପୋଷ୍ଟ ମାଷ୍ଟରଙ୍କ ଚିକିତ୍ସିତ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ।ତେବେ ତାଙ୍କର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ପାତ୍ରପୁର ପ୍ରଶାସନ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇ

16 May 2021 12:13 pm
ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ : ପୁଣି ବଢିଲା ପେଟ୍ରୋଲ୍, ଜିଡେଲ୍ ଦର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୫: ଲଗାତାର ଭାବେ ପୁଣିଥରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ ଦର । ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଲିଟର ପିଛା ୨୪ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦର ୯୨ଟଙ୍କା ୫୮ ପଇସା ରହିଛି । ସେହିପରି ଡିଜେଲ୍ ୨୭ ପଇସା ବଢି ଲିଟର ପିଛା ୮

16 May 2021 11:41 am
କରୋନା ନେଲା ଆଉ ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ଜୀବନ : କୋଭିଡ୍ ସହ ଲଢି ହାରିଗଲେ ସୁନିଲ ଜୈନ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜଣାଇଲେ ଶୋକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୬।୦୫: ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ଫାଇନାନସିଆଲ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ପରିଚାଳନା ସମ୍ପାଦକ ସୁନିଲ ଜୈନ ଶନିବାର ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି । ସେ କରୋନା ଭାଇରସରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ । ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ସ

16 May 2021 11:13 am
କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାଜୀବ ସାତବଙ୍କ ପରଲୋକ : ଶୋକବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ରାହୁଲ

ମୁମ୍ୱାଇ ୧୬/୫: କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାଜୀବ ସାତବଙ୍କ ପରଲୋକ । ୪୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ । ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ପୁଣେର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କର ନିଧନ ହୋଇଛି । କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂ

16 May 2021 11:12 am
ଇନଡୋର ଓ ଆଉଟଡୋର ସୁଟିଂ ଉପରେ ଲାଗିଲା କଟକଣା, ଫିଲ୍ମ ଏବଂ ସିରିୟଲ ସୁଟିଂ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଲେ ଏସ୍‌ଆର୍‌ସି

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୬।୦୫: ରାଜ୍ୟରେ ଚିନ୍ତା ବଢାଇଛି କରୋନାର ୨ୟ ଲହରୀ । ପ୍ରତିଦିନ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଯାହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । କରୋନା ମହାମାରୀରେ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍

16 May 2021 10:57 am
ଲକଡାଉନ ପ୍ରଭାବ : ମିଳିଲାନି ଗାଡି, ଟ୍ରଲିରେ ବୁହା ହୋଇ ମେଡିକାଲ ଗଲେ ରୋଗୀ

ଭଦ୍ରକ ୧୬/୫: କରୋନା ପାଇଁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ପଡିଛି ତାଲା । ଲକଡାଉନ ପାଇଁ ଗାଡି ଚଳାଚଳ ଉପରେ ଲାଗିଛି ରୋକ୍ । ଫଳରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ଆଣିବା ପାଇଁ ଟ୍ରଲିର ସାହାଯ୍ୟ ନେବାକୁ ପଡିଛି । ଘଟଣା ଘଟିଛି ଭଦ୍ରକରେ । ବହୁ ଖୋଜା ଖୋଜି ପ

16 May 2021 10:44 am
ଖେଳ ପଡିଆ କାମକୁ ନେଇ ୨ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ : ଉଭୟ ପକ୍ଷର ୭ ଗୁରୁତର, ଥାନାରେ ମାମଲା

ଭଦ୍ରକ ୧୬/୫: ଧୂସୁରି ଥାନା ଗୋଡିପୋଖରୀ ଗାଁରେ ଖେଳ ପଡିଆକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ । ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷର ୭ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି । ଥାନାରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବା ପରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଥାନା ରେ ଅଟକ ରଖିଛି ପୋ

16 May 2021 10:23 am
ଡ୍ୟାନ୍ସ କରି ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କୁ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଲେ ବରୁଣ ଧାୱନ, କହିଲେ- ଆମେ ହାର ମାନିବା ନାହିଁ

ମୁମ୍ବାଇ ୧୬/୦୫: ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ବରୁଣ ଧାୱନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ । ବରୁଣ ଏହି କରୋନା କାଳରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନ ବରୁଣ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ସମାନଙ୍କୁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର

16 May 2021 10:12 am
୨୪ରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ, ନେଇପାରେ ଅବପାତର ରୂପ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୬।୦୫: ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ୨୪ରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ଲଘୁଚାପ । ଏବେ ଆରବ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ବାତ୍ୟା ‘ତାଉକ୍‌ତେ’ ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହା ଅତି ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବାରେ ଲାଗିଛି । ୧୮ ତାରିଖ ସକାଳବେଳକ

16 May 2021 10:12 am
ସଂକ୍ରମଣ ସାମାନ୍ୟ କମିଲା : ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୪୦୭୭ ମୃତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୬।୦୫: ସ୍ଥିତି ଅସମ୍ଭାଳ । ଭୟଙ୍କର । ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହହୁ ହୋଇ ବଢିଚାଲିଛି।କିନ୍ତୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍ ପରେ ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା କମିଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଗୁଜରାଟ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସମେତ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ

16 May 2021 9:54 am
ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧିହେଲେ ଭୋଜପୁରୀ ସୁପରଷ୍ଟାର ରିତେଶ ପାଣ୍ଡେ, ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସାଥୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୦୫: ଭୋଜପୁରୀ ଫିଲ୍ମର ହିଟ୍ ମେସିନ୍ କୁହାଯାଉଥିବା ରିତେଶ ପାଣ୍ଡେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ରିତେଶ ତାଙ୍କ ଫିଆନ୍ସି ବୈଶାଳୀ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ସହ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ନିଜ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ବିବାହ ଫ

16 May 2021 9:19 am
ଲିଭିନି ଚତୁର୍ଥୀ ହୋମ ନିଆଁ, ଆଖି ବୁଜିଲା ବର, ଗଢିବା ପୂର୍ବରୁ ଭାଙ୍ଗିଗଲା ସୁନା ସଂସାର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ୧୬/୦୫: ଏମିତି ବି ଆସେ ମୃତ୍ୟୁ । ଚତୁର୍ଥୀ ହୋମ ନିଆଁ ଲିଭିନାହିଁ । କି’ କନ୍ୟା ପାଦରୁ ଅଳତାର ରଙ୍ଗ ଛାଡ଼ିନାହିଁ । ହାତରେ ମେହେନ୍ଦିର ଦାଗ ବି ସତେଜ ଅଛି । ହେଲେ ମଥାରୁ ଲିଭିଗଲା ସିନ୍ଦୂର । ହାତରୁ ଶଙ୍ଖା ଭାଙ୍

16 May 2021 9:18 am
ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗିଲେ ଭୁବି: କହିଲେ ଟିମରେ ସ୍ଥାନ ମିଳୁ କି ନମିଳୁ ମୁଁ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳିବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୫: ଶେଷରେ ଦୀର୍ଘଦିନ ପରେ ନିଜର ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଦଳର ପାଷ୍ଟ ବୋଲର ଭୂବନେଶ୍ୱର କୁମାର । ସେ କହିଛନ୍ତି ଟିମରେ ମୋତେ ସ୍ଥାନ ମିଳୁ କି ନମିଳୁ, କିନ୍ତୁ ତିନୋଟି ଯାକ ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳିବାକୁ ଚାହେଁ । ଇ

16 May 2021 9:14 am
ମାସ ଶେଷରେ ପିକ୍‌ରେ ପହଁଚିବ ସଂକ୍ରମଣ, ଜୁନ୍‌ରୁ କମିବ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬/୦୫: ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ଏବେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ତର (ପିକ୍‌)ରେ ପହଞ୍ଚିନି । ଏବେ ଆମକୁ ଅଧିକ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ହେବେ । ଲକ୍‌ଡାଉନ, ସଟ୍‌ଡାଉନ ଚାଲିଛି । ସଂକ୍ରମଣ ଗୋଟିଏ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ତରକୁ ଯିବା ପରେ ଯଦି ସପ୍ତାହେ ଯାଏ ପ

16 May 2021 9:11 am
ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଉପରେ ଚଢିଗଲେ ଯୁବକ, ଜଳି ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ

ବରଗଡ,୧୬/୦୫: ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଭଟଲି ବ୍ଲକ ମୁରୁମକେଲ ଗ୍ରାମରୁ ରବିବାର ଅର୍ଦ୍ଧ ଦଗ୍ଧ ଅବସ୍ଥାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଭଟଲି ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି । ଯୁବକଜଣଙ୍କ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଉପରେ ଚଢିଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ତା

16 May 2021 8:51 am
ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୯ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୧୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୬।୦୫ :ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଥିବା ବେଳେ କରୋନା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୧୭୩୨ ଜଣ କୋଭିଡ଼ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୯ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ର

16 May 2021 8:48 am
୧୧ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୧୭୩୨ ପଜିଟିଭ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୬।୦୫ :ରାଜ୍ୟରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା । ପ୍ରତିଦିନ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଥିବା ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଧିରେ ଧିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ତେବେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୧୭୩୨ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ

16 May 2021 8:37 am
ସ୍ୱାମୀ ନା ସଇତାନ ? ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି କଲା ହତ୍ୟା

ଘଟଗାଁ,୧୬/୦୫: ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ୱାମୀ । କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ହରିଚନ୍ଦନପୁର ଥାନା ଅଧିନସ୍ଥ ସତ୍ୟପାଳ ଗ୍ରାମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା | ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଗାଁର ବିମ୍ବାଧର ପାତ୍ର, ଯିଏକି ସତ୍ୟପ

16 May 2021 8:26 am
ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ ଆତଙ୍କ: KGMU ହସ୍ପିଟାଲରେ ୧୩ ନୂଆ ମାମଲା, ବଢିଲା ସତର୍କତା

ଲକ୍ଷ୍ନୌ୧୬/୫: ସାରା ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମଣ ମାତ୍ରା ବଢୁଥିବାବେଳେ ଏବେ ମ୍ୟୁକୋରମାଇକୋକୋସିସ୍ ବା ବ୍ଲାକ୍ ଫଙ୍ଗସ୍ ରୋଗ ନିଜର କାଯା ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏବେ ଲକ୍ଷ୍ନୌର କିଙ୍ଗ ଜର୍ଜ ମେଡିକାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ୧୩ ରୋଗୀଙ୍କ ଠ

16 May 2021 8:20 am
କାଠ ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ଓଲଟିଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ

ଆଠଗଡ,୧୬/୦୫: ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ଓଲଟିଲା କାଠ ବୋଝେଇ ପିକ୍ ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ । ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ଓ ଜଣେ ଗୁରୁତର । ଏପରି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନରସିଂହପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କମଳାଦେଇପୁର ଛକ ନିକଟରେ । ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣ

16 May 2021 8:13 am
ପାରା ଧରିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର, ପୋଡିଗଲା ଶରୀରର ୯୦%

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬/୦୫: ପାରା ଧରିବାକୁ ଯାଇ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଲାଗି ଜଳିଗଲା ଶିଶୁ । ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଜଣେ ନାବାଳକ ଷ୍ଟେସନରେ ଥିବା ଓଭରବ୍ରିଜ ଉପରେ ଚଢି

16 May 2021 7:58 am
ଗୋଆର ସମସ୍ତ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଏଣିକି ମାଗଣାରେ କରୋନା ଚିକିତ୍ସା : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ପଣଜୀ୧୬/୫: ଗୋଆର ସମସ୍ତ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମାଗଣାରେ ହେବ କରୋନା ଚିକିତ୍ସା । ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରମୋଦ ସାୱନ୍ତ । ତେବେ GMCHରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଅଭାବରୁ ରୋଗୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଘଟଣାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ଗୋଆ

16 May 2021 7:51 am
ସୋମବାରଠୁ ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ମିଳିବ ମଦ : ଏହି ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ କରି ହେବ ଅର୍ଡର, ୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଘରେ ପହଁଚିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬/୦୫: ଅନଲାଇନରେ ମିଳିବ ମଦ । ରାଜ୍ୟ ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଗାଇଡଲାଇନ ମୁତାବକ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଳାରେ ଆସନ୍ତା ସୋମବାରଠାରୁ ଅନ୍‌ଲାନ୍‌ରେ ମଦ ବିକ୍ରି ହେବ । ଜୋମାଟୋ ଓ ସ୍ୱିଗୀ ସହ ୧୭ ଡେଲିଭରୀ ସଂସ୍ଥା ଘରେ ମଦ ପହଞ୍ଚା

16 May 2021 7:47 am
ଟ୍ୟାନ୍ ଦୁର କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ ଟମାଟୋ, ବ୍ଲିଚିଂ କରିବା ସହିତ ଦେଇଥାଏ ଅନ୍ୟ ଫାଇଦା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୦୫: ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋୃତୁରେ, ପ୍ରାୟତଃ ଆମ ସ୍କିନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣ, ଯୋଗୁଁ ଡ୍ରାଏ ଏବଂ ଟ୍ୟାନ୍ ହୋଇଯାଇଥାଏ । ଯଦି ଥରେ ସ୍କିନ୍ ରେ ଟ୍ୟାନ୍ ପଡିଯାଏ ତାହା ଛାଡିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଯାଏ । ତେବେ ଏଥିଲାଗି ଆପଣ ଘରେ ବସି ମଧ୍ୟ ଟ

16 May 2021 7:46 am
ଘରୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?

କଟକ ୧୬।୦୨: କଟକ ଜଗତପୁର ଖଇରା ଗାଁରେ ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ। ମୃତ ଦମ୍ପତି ହେଲେ କଳ୍ପତରୁ ରାଉତ ଓ ଗୁଣ୍ଡୁରୀ ରାଉତ। ସେମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ତାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି ପୋଲିସ । ଖବର ଅନ

16 May 2021 7:41 am
ପଣ୍ଡିତ ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପୁତ୍ରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, କରୋନାରେ ହେଉଛନ୍ତି ଚିକିତ୍ସିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬/୦୫: ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପୀ ସ୍ୱର୍ଗତ ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗୁରୁତର । ସେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅଛନ୍ତି । ୪୭ବର୍ଷୀୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ

16 May 2021 7:31 am
ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେଉଛି ‘ତଉକତେ’: କେରଳରୁ ଗୁଜୁରାଟ ଯାଏଁ ହାଇଆଲର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୫: ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ହେବାର ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା ‘ତଉକାତେ’ । ଏବେ ଏହା ଗୁଜରାଟ ଉପକୂଳ ଆଡ଼କୁ ମୁହାଁଇଛି । ଛଅ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୧୩ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ମାଡି ଆସୁଛି । ଗୋଆର ଦକ୍ଷିଣରୁ ପ୍ରାୟ ୧୯୦ କିଲୋମିଟର ଏ

16 May 2021 7:06 am
ମେ’ ୧୬ ତାରିଖ, ରବିବାର : କେଉଁ ରାଶି ପାଇଁ କେମିତି ରହିବ ଆଜିର ଦିନଟି ଜାଣନ୍ତୁ

ମେଷ – ଆଜିର କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ, ଆନୁଷ୍ଠାନିକ କାମରେ, ସେବା ମନୋବୃତ୍ତିରୁ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ । ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ଓ ଆଗାମୀ ପରୀକ୍ଷା ସମସ୍ୟା ନେଇ ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ବିପନ୍ନ ହୋଇପାରେ । ଶୁଭ ରଙ୍ଗ ବ୍ରାଉନ୍ । ଶୁଭ ଅଙ୍କ ୨ । ଚା ରୋଗୀ-

16 May 2021 7:03 am
ଆଧାର କାର୍ଡ ନଥିଲେ ବି ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି ପାଇଁ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମନା କରି ପାରିବେ ନାହିଁ ମେଡିକାଲ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ: UIDAI

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫।୦୫: ଭାରତୀୟ ବିଶିଷ୍ଟ ପରିଚୟ ପ୍ରାଧୀକରଣ(ୟୁଆଇଡିଏଆଇ) ଶନିବାର କହିଛି, କୌଣସି ବି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଟିକା ଲଗାଇବା, ଔଷଧ ଦେବା, ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବା କିମ୍ବା ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇବାରେ କେବଳ ଏହା କହି ମନା

15 May 2021 11:16 pm
ଦୁର୍ଗମ ଅପହଞ୍ଚ ଇଲାକା ବଣ୍ଡାଘାଟିକୁ ଛୁଇଁଲା କରୋନା, ଆନ୍ଧ୍ରରୁ ୧୨ ଜଣ ବଣ୍ଡା ଜନଜାତି କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ

ମାଲକାନଗିରି ୧୫।୦୫: ସମଗ୍ର ବିଶ୍ଵକୁ କରୋନା ମହାମାରୀ ଗ୍ରାସ କରି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏହାର ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଥିଲେ ବହୁ ପୁରାତନ ଆଦିମ ବଣ୍ଡା ଜନଜାତି। ଗତ ବର୍ଷ କରୋନାର ପ୍ରଥମ ଲହର ବଣ୍ଡା ଘାଟିକୁ ଛୁଇଁ ପାରିନଥିବା ବେଳେ

15 May 2021 10:37 pm
ପାକିସ୍ତାନୀ ବୋଲରଙ୍କ ବଡ ବୟାନ- ଆଇପିଏଲ ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବଡ ଲିଗ୍‌, ପିଏସଏଲ ସହ ତୂଳନା ହୋଇ ପାରିବ ନାହିଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫।୦୫: ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌(ଆଇପିଏଲ୍) ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଲିଗ୍। ୨୦୦୮ରେ ଏହାର ଆରମ୍ଭ ପରେ ଦୁନିଆର ଅନେକ ଦେଶରେ ଟି -୨୦ ଲିଗ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ୍। ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି

15 May 2021 9:58 pm
କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ, ଏବେ ମାରୁଛନ୍ତି ପୋଛା, ଫୋଟୋ ଭାଇରାଲ

ମିଜୋରାମ, ୧୫।୦୫: କରୋନାର ଯୁଦ୍ଧ ସାରା ଭାରତ ଲଢୁଛି l ଏହା ମଧ୍ୟରେ ମିଜୋରାମ ସରକାରରେ ଥିବା ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏକ ଫୋଟୋ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି l ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଣକ ଏହି ଫୋଟୋରେ ଏକ ପୋଛା ସାହାଯ୍ୟରେ ଡାକ୍ତର

15 May 2021 9:43 pm
ପରିସ୍ଥିତି ବିପରୀତ, ହେଲେ ଆମେ ଜିତିବା ନିଶ୍ଚିତ : ମୋହନ ଭାଗବତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫।୫: ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ୱୟଂ ସେବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ୫ ଦିବସୀୟ ‘ପଜିଟିଭିଟି ଅନଲିମିଟେଡ’ର ଉଦଯାପନୀ ଦିବସକୁ ସରସଂଘ ଚାଳକ ମୋହନ ଭାଗବତ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ ସମଗ୍ର ମାନବତା ଲାଗି ଏ

15 May 2021 9:32 pm
ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ବେଡ୍ ଅଭାବ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ଘରକୁ କରି ଦେଲେ କୋଭିଡ୍ କେୟାର ସେଣ୍ଟର

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୧୫।୦୫: କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ର ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହରରେ ସ୍ଥିତି ସଙ୍ଗୀନ। ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଥିବା କାରଣରୁ ରାଜ୍ୟରେ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ଗୁଡିକରେ ଶଯ୍ୟାର ଘୋର ଅଭାବ। ଏମିତି ଜଟିଳ ପରିସ୍ଥିତିରେ ରାଜ୍ୟର ଗ

15 May 2021 9:08 pm
ନିରଞ୍ଜନୀ ଆଖଡାରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ସ୍ୱାମୀ ଆନନ୍ଦ ଗିରି, ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି ?

ପ୍ରୟାଗରାଜ ୧୫।୫: କୁମ୍ଭ ଆୟୋଜକ ପଞ୍ଚାୟତୀ ଆଖଡା ଶ୍ରୀ ନିରଞ୍ଜନୀରୁ ସ୍ୱାମୀ ଆନନ୍ଦ ଗିରିଙ୍କୁ ଶନିବାର ବାହାର କରିଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି। ସେହି ଅନୁସାରେ ସେ ନିରଞ୍ଜନୀ ସମେତ ମଠ ବାଘମ୍ବରୀ ଗଦି ଓ ବଡ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରର

15 May 2021 9:03 pm
ବ୍ରିଟେନ୍‌​‌ରେ ଅନଲକ୍‌ ଆଶା କ୍ଷୀଣ ! ଭାରତ ଭାରିଏଣ୍ଟ ବିରୋଧରେ ୟୁକେ ଟିକା କମ୍‌ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ- ବିଶେଷଜ୍ଞ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୫: କରୋନା ଭ୍ୟାକସିନ୍‌ କେତେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ? କରୋନା ଭାରିଏଣ୍ଟକୁ ରୋକିପାରିବ କି ବର୍ତ୍ତମାନର ଭ୍ୟାକସିନ୍‌ ? ଏମିତି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଏବଂ ଜବାବ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶ ତଥା ବିଦେଶରେ ଟିକାକରଣ ଜୋରଦାର ଚାଲିଛି। ଏବେ ପୁଣି ବ

15 May 2021 8:31 pm
ଗାଜାରେ ଇସ୍ରାଏଲର ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ, ଅଲ ଜଜିରା ଓ AP ସମେତ ଅନେକ ଗଣମାଧ୍ୟମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଧ୍ୱଂସ

ତେଲଆଭିବ ୧୫।୫: ଇସ୍ରାଏଲ ଡିଫେନ୍ସ ଫୋର୍ସ (ଆଇଡିଏଫ) ଶନିବାର ଗାଜା ଉପରେ ଆକ୍ରଣ କରିଛି। ଆଇଡିଏଫ ଯୁଦ୍ଧବିମାନ ଏକ ୧୨ ମହଲା ଭବନ ଗାଜା ଟାୱାର ଉପରେ ବୋମାମାଡ଼ କରିବା ଯୋଗୁ ସମଗ୍ର ଭବନଟି ଧରାଶାୟୀ ହୋଇଛି। ଏହି ବିଲ୍ଡିଂରେ ଆମେ

15 May 2021 8:27 pm
ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି ଭୁବନେଶ୍ଵର କୁମାର ! ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ ଏମିତି ଜବାବ ଦେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫।୦୫: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଭୁବନେଶ୍ଵର କୁମାରଙ୍କୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଚୟନ ନକରାଯିବା ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଭୁବନେଶ୍ଵର କୁମାର ସେହି ଗଣମାଧ୍ୟମ ଖବରକୁ ଭୁଲ୍ କହି

15 May 2021 8:26 pm
କରୋନାର କରାଳ ରୂପ: ଦେଶରେ ମହାମାରୀ ନେଲାଣି ୧୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଜୀବନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୫: ଭାରତ ସମେତ ପୂରା ଏସିଆ ମହାଦେଶରେ କରୋନା ପ୍ରକୋପ ଜାରି ରହିଛି। ବିଶେଷ କରି ଭାରତରେ କରୋନାର ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ସଂହାରଲୀଳା ଚଳାଇଛି। ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଉଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍

15 May 2021 7:57 pm
ସେଲୁନ ମାଲିକ ଦମ୍ପତ୍ତି ବିଷ ପିଇ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ସନ୍ଦେହଘେରରେ ପରିବାରଲୋକ : ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି ଅଡିଓ କ୍ଲିପ୍

ଜଳନ୍ଧର ୧୫।୫: ଜଳନ୍ଧର ରାମମଣ୍ଡୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଉପକାର ନଗରରେ ଥିବା ଏକ ସେଲୁନରେ କାମ କରୁଥିବା ଦମ୍ପତ୍ତି କୌଣସି ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ଖାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ମୃତକ ଦୁଇ ଜଣ ରାଧା ଏବଂ ସାଗର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଉଭୟ ରାମମ

15 May 2021 7:54 pm
ଓଲଟିଲା ବାଉଁଶ ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଜୀବନ

ରାଇରଙ୍ଗପୁର, ୧୫/୫: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଏକ ବାଉଁଶ ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓଲଟି ପଡ଼ିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଫଳରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ତଳେ ଡ୍ରାଇଭର ଏବଂ ହେଲ୍ପର ଚାପି ହୋଇ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ହିଁ ଦୁହିଁଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି l ମୟୂର

15 May 2021 7:52 pm
କରୋନାର ପ୍ରଥମ ଲହର ପରେ ବେପରୁଆ ହୋଇ ପଡିଥିଲେ ସରକାର ଓ ଜନତା, ତେଣୁ ଆଜି ଏମିତି ସ୍ଥିତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଛି: ମୋହନ ଭାଗବତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫।୦୫: ଦେଶରେ କରୋନାର ସାଂପ୍ରତିକ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ଵଂୟ ସେବକ ସଂଘ(ଆରଏସଏସ) ପ୍ରମୁଖ ମୋହନ ଭାଗବତଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସିଛି। ଶନିବାର ଭାଗବତ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପରୀକ୍ଷାର ଘଡିରେ ଆମକୁ ସକରାତ୍ମକ ରହିବ

15 May 2021 7:12 pm
କରୋନା କାଳରେ ଆଶ୍ଵସ୍ତିକର ଖବର: ପାଞ୍ଚ ଲକ୍ଷ ଟପିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ଆଜି ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୧୦୭୮୧

ଭୁବେନଶ୍ଵର ୧୫।୦୫: କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କାଳରେ ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଆଶ୍ଵସ୍ତିକର ଖବର। ରାଜ୍ୟରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟପିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା। ଦୈନିକ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଥିବା ହଜାର ହଜାର ସଂକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟରେ ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ

15 May 2021 7:00 pm
କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ମା’ଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମିଳିଲାନି ବେଡ୍, ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ : କାନ୍ଧରେ ମୃତଦେହ ବୋହି ଶ୍ମଶାନକୁ ନେଲା ପୁଅ

ଶିମଲା ୧୫।୫: ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କାଙ୍ଗ୍ରା ଜିଲ୍ଲାର ବଙ୍ଗଓ୍ବାର ଗାଁରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସହାୟତା ନମିଳିବାରୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ କାନ୍ଧରେ ବୋହି ନେଇ ଶବଦାହ କରିଛନ୍ତି । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍

15 May 2021 6:52 pm
ପୂର୍ବ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ସରନଦୀପ ସିଂହଙ୍କ ଦାବୀ, ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହେବାଗଙ୍କ ସ୍ଥାନ ପୂରଣ କରିବେ ପୃଥ୍ଵୀ ଶ’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୫।୫: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପାଇଁ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବା ସରନଦୀପ ସିଂହ ଏବେକାର ଧୂଆଁଦାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ପୃଥ୍ଵୀ ଶ ଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଦାବୀ କରିଛନ୍ତି l ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ସୁନାମ ଧନ୍ୟ ତାରକା ତଥା ବ୍

15 May 2021 6:49 pm
ଜୀବନ ଚିନ୍ତାରେ ଦେଶ ଛାଡ଼ି ଚାଲିଯିବାକୁ ବସିଛନ୍ତି ଧନୀକ, ବିଦେଶରେ କରିବେ ନୂଆ ଘର: ଭିସା-ପାସପୋର୍ଟ ପାଇଁ ଇନକ୍ବାରୀ ବଢ଼ିଛି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୫: କରୋନାର ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଭାରତରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଛି। ହସ୍ପିଟାଲରେ ବେଡ୍‌ ମିଳୁନଥିବା ବେଳେ ଅକ୍ସିଜେନର ଅଭାବ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ଲୋକେ କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ନେଇ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି। ଭୟ ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲ

15 May 2021 6:39 pm
ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଘର ଘର ବୁଲି ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ଟିକା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଘୋଷଣା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ୧୫।୦୫: କରୋନାର ତାଡନାରେ ସମସ୍ତେ ଛଟପଟ ହେଉଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ରମରେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକାକରଣର ଆଉ ଏକ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ

15 May 2021 6:28 pm
ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ବିଏମସିର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା: ଲକ୍ଷଣ ଦେଖା ଦେଲେ ଘରୁ ଯାଇ ନମୂନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯିବ, ଟିକା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ନେବା ଆଣିବା କରିବ ଭ୍ୟାନ୍

ଭୁବନେଶ୍ଵର ୧୫।୦୫: ରାଜ୍ୟର ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ଵର କରୋନାର କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥଳ ପାଲଟିଛି। ଏଠାରେ ଦୈନିକ ୧୦୦୦ରୁ ନୂତନ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଟେଷ୍ଟିଂ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ଵାରୋପ କରିଛି ଭୁବନେଶ୍ଵର ମହାନଗର ନିଗ

15 May 2021 6:17 pm
ସ୍ୱାମୀ ରିତେଶଙ୍କୁ ନେଇ ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଡ୍ରାମା କ୍ୱିନ୍, କହିଲେ- ମୁଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିବି ନାହିଁ

ମୁମ୍ବାଇ ୧୫/୦୫: ଡ୍ରାମା କ୍ୱିନ୍ ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତ କୌଣସି ନା କୌଣସି କାରଣରୁ ସର୍ବଦା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥା’ନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ରାକ୍ଷୀ ପୁଣି ଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଥର ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ତାଙ୍କ ବିବାହ। ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ

15 May 2021 6:05 pm
ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ, ଅଚାନକ କୋକେଇରୁ ଉଠି ବସିଲେ ମହିଳା…

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ୧୫।୫: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ବାରାମତି ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି l ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ବେଳେ ମୃତ ମହିଳା ଜୀବିତ ହୋଇ ଉଠି ଛିଡ଼ା ହୋଇଯିବା ଭଳି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିବା ଜଣାପଡିଛି

15 May 2021 5:46 pm
ଘରେ କେହି ନଥିବା ବେଳେ ପ୍ରେମିକାକୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲା ପ୍ରେମିକ, କୁରାଢୀରେ ହାଣି ଉଭୟଙ୍କୁ ମାରିଦେଲା କଂସେଇ ବାପ

କାନପୁର ୧୫।୫: ଝିଅର ପ୍ରେମ ସଂପର୍କକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିଲେ ବାପା । ଝିଅ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକଙ୍କୁ କୁରାଢୀରେ ହାଣି କଲା ହତ୍ୟା । କାନପୁରରେ ଶନିଦବାର ଦିନ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ଘଟଣା ପରେ ହତ୍ୟାକାରୀ ବାପା ଘଟଣାସ୍ଥଳ ଛା

15 May 2021 5:40 pm
ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଘୋଷ ଯାତ୍ରା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଆଜ୍ଞାମାଳ ବିଜେ ହୋଇ ଅନୁକୂଳ ହେଲା ରଥ କାଠ

ପୁରୀ ୧୫।୦୫: ବିଶ୍ଵ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି। ପବିବ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଅବସରରେ ଶନିବାର ରଥକାଠ ଅନୁକୂଳ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହ ପୁରୀ ବଡଦାଣ୍ଡ ରଥଖଳାକୁ ଆଜ୍ଞାମାଳ ବିଜେ ହୋଇଛି। ୩ ରଥ ମୁଖ୍ୟ ବିଶ୍

15 May 2021 5:37 pm
ବ୍ଲାକ୍‌ ଫଙ୍ଗସ୍‌ ସଂକ୍ରମଣର କାରଣ କହିଲେ ଡାକ୍ତର ଗୁଲେରିଆ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁମାନେ ହୋଇପାରନ୍ତି ଶିକାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୫: ଦେଶରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସହ ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ୍‌ (ମ୍ୟୁକର୍ମାଇକୋସିସ୍‌) ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଓଡ଼ିଶା ସମେତ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ବ୍ଲାକ୍‌ ଫଙ୍ଗସ୍‌ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଦେଖାଯିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି। ମ୍ୟୁ

15 May 2021 5:32 pm
ହାଇକୋର୍ଟ ପହଞ୍ଚିଲେ ଶ୍ୱେତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅଭିନବ କୋହଲି, ସୁଟିଂ ଛାଡି ମୁମ୍ବାଇ ଫେରିବେ ଅଭିନେତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୦୫: ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶ୍ୱେତା ତିୱାରୀ ଗତ କିଛି ଦିନରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅଭିନବଙ୍କ ସହ ଚାଲିଥିବା ବିବାଦକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଶ୍ୱେତା ଅଭିନବ କୋହଲିଙ୍କ କିଛି ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଅ

15 May 2021 5:31 pm
କରୋନାରେ ଭାରତ ଏବେବି ବିଶ୍ୱର ସୁରକ୍ଷିତ ଦେଶ: ରିପୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫।୫: ଦେଶର ହସ୍ପିଟାଲମାନଙ୍କର ପରିସ୍ଥିତି, ମିଡିଆରେ କରୋନାକୁ ନେଇ ହେଉଥିବା କଭରେଜ ଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକେ ପୋଷ୍ଟ କରୁଥିବା ଛବି ଏବଂ ଭିଡିଓରୁ ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର କେତେ ଭୟଙ୍କର ଯ

15 May 2021 5:18 pm
ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ରଥକାଠ ଅନୁକୂଳ

ରାଇରଙ୍ଗପୁସିର, ୧୫/୦୫: ଆଜି ବୈଶାଖ ମାସ ଶୁକ୍ଳ ତୃତୀୟା । ଉତ୍କଳୀୟ ସଂସ୍କୃତିର ଏକ ମହାନ ଦିନ । ଏହି ପବିତ୍ର ଦିନରେ ଆଗାମୀ ରଥ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଆଜିଠାରୁ ରଥକାଠ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥାଏ। ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଅ

15 May 2021 5:09 pm
ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଉଛି ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ତଉକ୍‌ତେ, ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି ୧୧ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ଆଗକୁ ବଢୁଛି, ତିନି ଦିନ ଧରି ଲାଗି ରହିବ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫।୦୫: ଆରବ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟ ଲଘୁଚାପ ତଉକ୍‌ତେ ଅଧିକ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ବ୍ୟାତାର ରୂପ ନେଇ ସାରିଛି। ଏହା ଆଗାମୀ ୧୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଭୟଙ୍କର ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ବାତ୍ୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଦିଗ ଆ

15 May 2021 5:03 pm
୧୦ ବର୍ଷ ଧରି ଏଣ୍ଡୋମେଟ୍ରିଓସିସ୍ ରୋଗ ସହ ଲଢେଇ କରୁଛନ୍ତି ଭୁରୀ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଜଣାଇଲେ ନିଜ ଦୁଃଖ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୦୫: ଲୋକପ୍ରିୟ କମେଡି ସୋ 'ଦି କପିଲ୍ ଶର୍ମା ସୋ' ର ଭୁରୀ ଅର୍ଥାତ୍ ସୁମୋନା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ । ବାସ୍ତବରେ, ଦୁନିଆକୁ ହସାଉଥିବା ଭୁରୀ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ବହୁତ

15 May 2021 4:53 pm
ଦିଲ୍ଲୀରେ କମୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ! ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୬୪୩୦ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ, ୧୧ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୫: ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ​‌ରେ ବ୍ରେକ ଲାଗୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ୬୪୩୦ ନୂଆ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩୩୭ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟ

15 May 2021 4:32 pm
କରୋନାରେ ଭୟମୁକ୍ତ କରିବ ‘ଡର’

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୫।୫: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ, କ୍ରିଷ୍ଣା, ସୂରଜ ଓ ଲୋପାମୁଦ୍ରା। ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀର ପ୍ରଥମ ସଂକ୍ରମଣ କାଳରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବା ଲାଗି ବାର୍ତ୍ତା ଦେବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କ୍ଷୁଦ୍ର ଚଳଚିତ୍ର ନିର୍ମ

15 May 2021 4:28 pm
ଭଣଜା ହାତ ରନ୍ଧା ଚିକେନ୍ ତରକାରୀ ପସନ୍ଦ ଆସିଲାନି ମାମୁଁକୁ, ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା ଭଣଜା

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଖେରି ୧୫।୫: ମାମୁଁଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭଣଜା । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଖେରି ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଥାନା ଲନ୍ଦନପୁରୁଓ୍ବା ଗାଁରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ଭଣଜା ଘରକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେଠାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବ

15 May 2021 4:22 pm