କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁରରେ ଲାଲ ବାହିନୀର ତାଣ୍ଡବ । ନିର୍ବାଚନରେ ହେଉଥିବା ଦୁର୍ନିତୀକୁ ବିରୋଧ କରି ପୋଷ୍ଟରରେ ଦେଲ ହତ୍ୟା ଧମକ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁରରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଉପଦ୍ରବ । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମାଓ ପୋଷ୍ଟର ମାରିବା ସହ ଠିକା ସଂସ୍ଥାର ଗାଡ଼ି ପୋଡ଼ିଛନ୍ତି ମାଓବାଦୀ । କଲ୍ୟାଣସିଂପୁର ବ୍ଲକର ସଦର ତହସିଲ ଅଫିସ ବୁଡ଼ାଗୁଡ଼ା ଠାରେ ରାସ୍ତା ନିର୍ମା

22 Jan 2022 12:14 pm
ଦିଲ୍ଲୀର ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟରେ ପ୍ରତିଷ୍ଟା ହେବ ସୁଭାଷ ବୋଷଙ୍କ ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ । ନିର୍ମାଣ କରିବେ ଓଡ଼ିଆ ଭାସ୍କର୍ଯ୍ୟ ଶିଳ୍ପୀ ଅଦ୍ୱୈତ୍ୟ ଗଡ଼ନାୟକ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟରେ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷଙ୍କ ବିଶାଳ ପ୍ରତିମୂର୍ତି ସ୍ଥାପନ ହେବ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ପରେ ପ୍ରତିମୂର୍ତି ନିର୍ମାଣକୁ ନେଇ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଖ୍ୟାତିସମ୍ପନ୍

22 Jan 2022 11:51 am
ଚାଷ ଜମିରେ ମାଡିଗଲା ଲୁହାଗୁଣ୍ଡ ପାଣି । ଚିନ୍ତାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଚାଷୀ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ସମ୍ବଲପୁର ଠେଲକୁଲି ସ୍ଥିତ ଭୂଷଣ କାରଖାନାର ପାଚେରୀ ଭାଙ୍ଗିଯିବାରୁ ଏହାର ପାଖାପାଖି ଇଲକାର ଚାଷ ଜମିକୁ ମଡିଯାଇଛି ପ୍ଲାଣ୍ଟର ଲୁହାଗୁଣ୍ଡ ପାଣି । ଫଳରେ ବ୍ୟାପକ ଚାଷ ଜମି ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । ଲୁହାଗୁଣ୍ଡ ପାଣି

22 Jan 2022 11:32 am
ମୁମ୍ବାଇ ବହୁତଳ ଆପର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ । ୭ ମୃତ, ଅନେକ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜି ଭୋର ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ତାରଦେବ ଇଲାକାର ଭାଟିୟା ହସ୍ପିଟାଲ ପାଖରେ ଥିବା ଏକ ବହୁତଳ ଅଟ୍ଟାଳିକାରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି । ଫଳରେ ୭ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ୧୯ଜଣଙ୍କୁ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ

22 Jan 2022 11:25 am
କାଲି କହିଥିଲେ ଆଜି ପଲଟିଗଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ । ଉତର ପ୍ରଦେଶରେ କଂଗ୍ରେସର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚେହେରା ବୋଲି ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଉତରପ୍ରଦେଶରେ କିଏ ହେବେ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ । ଗତକାଲି ଯୁବବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର ଘୋଷଣା ବେଳେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତରରେ ନିଜକୁ କଂଗ୍ରେସର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ

22 Jan 2022 11:18 am
ପୁଣି ତଳ ମୁହାଁ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ । ରାଜ୍ୟରେ ୯ଜାର ତଳକୁ ଆସିଲା ୨୪ ଘଣ୍ଟାର କରୋନା ମାମଲା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ । ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ୮ ହଜାର ୮୪୫ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଶୁନରୁ ୧୮ ବର୍ଷ ଭିତରେ ୯୨୭ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨ହଜାର ୫୨୮ ନୂଆ ଆକ

22 Jan 2022 11:08 am
ଆଇପିଏଲ : ନୂଆ ଦଳର ନୂଆ ଅଧିନାୟକ, ମହାନିଲାମୀ ପୂର୍ବରୁ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କଲେ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଓ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଆଇପିଏଲ ମହାନିଲାମୀ ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇ ନୂଆ ଟିମ ୩ ଜଣ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ନିଜ ଟିମରେ ସାମିଲ କରିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ଉଭୟ ଦଳର ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି । ୩ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ସହ ଦଳର ଅଧିନାୟକଙ୍କ ନାଁ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କର

22 Jan 2022 10:36 am
କନ୍ଧମାଳ ଗଡ ବଞ୍ଚାଇବା ବିଜେଡି ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ! ଶାସକ  ଦଳକୁ ସହଜରେ ବାଟ ନ ଛାଡିବାକୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ  ବ୍ଲୁ-ପ୍ରିଣ୍ଟ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : କନ୍ଧମାଳରେ ଶୀତର ଲହରୀ ଏଯାଏଁ କମିନଥିବା ବେଳେ ଜିଲ୍ଲା ରାଜନୀତିକୁ ଉଷ୍ମ କରିଛି ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ । ଚଳିତଥର ପ୍ରଚାର ଉପରେ କଟକଣା ଲାଗିଥିବାରୁ ନେତା ଏବେ ଘର ଘର ବୁଲି ଭୋଟ ମାଗୁଛନ୍ତି । ଖାସକରି ଜିଲ୍ଲା ପର

22 Jan 2022 10:20 am
କୋଟିଅର ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ଆସନ ପାଇଁ ଇଲେକ୍ସନ ହେବ ନା ସିଲେକ୍ସନ୍, ବଢିଲା ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ । ସର୍ବଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମମତା ଜାନୀଙ୍କ ସହ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ ଆଉ ୨ ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : କୋରାପୁଟ କୋଟିଆରେ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଆସନ ପାଇଁ ଇଲେକ୍ସନ ହେବ ନା ସିଲେକ୍ସନ । କାରଣ ସର୍ବଦଳୀୟ କମିଟି ଯେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମନୋନୟନ କରିଥିଲା ଗତକାଲି ସେ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । ନିଷ୍ପତି ଅନୁସାରେ ଆଉ କେହ

22 Jan 2022 10:13 am
ରାଜଧାନୀରେ ଆତଙ୍କ ! ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ମେଡିସିନ୍ ଦୋକାନରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଲୁଟେରା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ରାଜଧାନୀରେ ଅଭିନବ ଉପାୟରେ ଲୁଟ୍ । ଔଷଧ ଦୋକାନରୁ ମେଡ଼ିସିନ୍ କିଣିବା ବାହାନାରେ ଲୁଟିନେଲେ ୪୯ ହଜାର ଟଙ୍କା । ଏନେଇ ନୟାପଲ୍ଲୀ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ସମ୍ପୃକ୍ତ ଔଷଧ ଦୋକାନୀ । ନୟାପଲ୍ଲୀ ଆଇଆରସି ଭିଲେଜର

22 Jan 2022 9:53 am
‘ପୁଷ୍ପା’ ଫିଲ୍ମ ଷ୍ଟାଇଲରେ ହତ୍ୟା । ମର୍ଡର ସିନକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ କରି ପପୁଲାର ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ହତ୍ୟାକାରୀ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଫିଲ୍ମ ଆଉ ମନୋରଂଜନର ଖୋରାକ ହୋଇ ରହିନାହିଁ । ଏବେ ଫିଲ୍ମ ଦେଖି ଏହାକୁ ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି କିଛି ଅଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତି । ବିଶେଷ କରି ଫିଲ୍ମ ଦେଖି ଏହି ଷ୍ଟାଇଲରେ ଅପରାଧ କରିବାକୁ ପ

22 Jan 2022 9:40 am
ପୁନଃ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇପାରେ ଓମିକ୍ରନ୍ । ଠିକ୍ ଭାବେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଲେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପୁନଃ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇପାରେ ଓମିକ୍ରନ୍ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତରେ ଓମିକ୍ରନରୁ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ଜଣେ ପୁଣି ଥରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇପାରେ । ଏଥିପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ନିୟମ ମାନିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବ

22 Jan 2022 9:15 am
ମା’ ହେଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା । ‘ସରୋଗେସି’ ଜରିଆରେ ପାଇଲେ ସନ୍ତାନ ସୁଖ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: କେବଳ ବଲିଉଡରେ ନୁହେଁ ହଲିଉଡରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଦବଦବା ଜାହିର କରିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଏବେ ବେଶ ଖୁସି । କାରଣ ବିବାହର ୩ ବର୍ଷ ପରେ ମା’ ହେବାର ସୁଖ ପାଇଛନ୍ତି ପ୍ରିୟଙ୍କା ଓ ନିକ୍ ଜୋନ୍ସ । ସରୋଗେସ

22 Jan 2022 9:10 am
ଏମାନଙ୍କୁ ମାସ୍କ ମନା । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସାନି କୋଭିଡ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୋଭିଡ ସମ୍ପର୍କିତ ସାନି ଗାଇଡ ଲାଇନ୍ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଏହି ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ୫ ବର୍ଷ ଏବଂ ତା’ ଠାରୁ କମ ବୟଷର ଶିଶୁଙ୍କ ପାଇଁ ମାସ

22 Jan 2022 8:57 am
ରାଜଧାନୀରେ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା । ଫ୍ଲାଏଓଭରରେ ପିଟି ହୋଇ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର, କାର ଚାଳକ ଗୁରୁତର ଆହତ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା । ଫ୍ଲାଏଓଭରରୁ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର । ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କାର ଚାଳକ ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ କେହି ଆହତ ହୋଇନାହାନ୍ତି । କାର ଚାଳକଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟ

22 Jan 2022 8:24 am
କୋଭିଡ ରହିବ କିନ୍ତୁ ମହାମାରୀ ରୂପରେ ନୁହେଁ, ଲାନସେଟର ରିପୋର୍ଟ ଆଣିଲା ଖୁସିଖବର ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଦେଶରେ କୋଭିଡର ତୃତୀୟ ଲହର ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଏହା ଏତେଟା ଗୁରୁତର ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏହା ପରଠାରୁ ହୁଏତ କୋଭିଡ୍ ଭୂତାଣୁ ରହିପାରେ, କିନ୍ତୁ ମହାମାରୀ ରୂପରେ ନୁହେଁ । ଏହା ସହିତ ଲକଡାଉନ, ସଟଡାଉନ, ନାଇଟକର୍ଫ୍ୟୁ

22 Jan 2022 8:08 am
ଢିଙ୍କିଆରେ ୧୩ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧିମଣ୍ଡଳୀ । ପୀଡିତଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ, ସମସ୍ୟା ବୁଝିବା ସହ ପୋଲିସ ହଟାଇବାକୁ ଦାବି କଲେ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଢିଙ୍କିଆରେ ପୁଲିସର ବର୍ବରତାକୁ ବିରୋଧ କରି ୧୩ଟି ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧି ଢିଙ୍କିଆ ଯାଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବୁଝିବା ସହ ପୁଲିସର ମାତ୍ରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବାବଦରେ ପଚାରି ବୁ

22 Jan 2022 7:58 am
ସୋନପୁରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା । ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଡିକୁ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ୫ ମୃତ, ୫ ଗୁରୁତର ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ସୋନପୁରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା । ମହାନଦୀ ପୋଲ ଉପରେ ବୋଲେରୋ ଓ ଟ୍ରକ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବା ଫଳରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଅନ୍ୟ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ସୋନପୁର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟର

22 Jan 2022 7:37 am
ସରପଞ୍ଚ ପଦବୀ ପାଇଁ କେହି କଲେନି ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ । ପଦବୀ ସଂରକ୍ଷଣ ବିରୋଧରେ ଅଭିନବ ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପଞ୍ଚାୟତ ରଚିଲା ଇତିହାସ । ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତରେ କେହି ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ ନାହିଁ । ସରପଞ୍ଚ ପଦବୀ ପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରି ନାହାନ୍ତି । ଏମିତି ରୋଚକ

22 Jan 2022 7:13 am
ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ମଧ୍ୟ ହାରିଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ । ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ପରାଜୟ ସହ ସିରିଜ୍ ହାରିଲା ରାହୁଲ ବାହିନୀ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ମଧ୍ୟ ହାରିଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ । ଶୁକ୍ରବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାଠାରୁ ପରାଜୟ ଭୋଗିଛି ରାହୁଲ ବାହିନୀ । ତେବେ ପାର୍ଲଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା

21 Jan 2022 10:39 pm
କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିବା ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରସଙ୍ଗ । କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ବିଶ୍ୱେଶ୍ୱର ଟୁଡୁଙ୍କ ନାଁରେ ଏତଲା ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ବିଶ୍ୱେଶ୍ୱର ଟୁଡୁଙ୍କ ମାଡ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରସଙ୍ଗ । କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ବିଶ୍ୱେଶ୍ୱର ଟୁଡୁଙ୍କ ନାଁରେ ଏତଲା ଦେଲା ଓଏଏସ୍ ସଂଘ । ବାରିପଦା ଟାଉନ୍ ଥାନାରେ ଓଏଏସ୍ ସଂଘ ପକ୍

21 Jan 2022 10:30 pm
ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ୍ ପାଇଁ ସରିଲା ନାମାଙ୍କନ । ଜାଣନ୍ତୁ, କେଉଁ ପଦ ପାଇଁ କେତେ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭରିଲେ ନୋମିନେସନ୍

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହୋଇଛି ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କର ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ ପ୍ରକ୍ରିୟା । ଆଉ ଆଜି ସୁଦ୍ଧା କେଉଁ ପଦ ପାଇଁ କେତେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନୋମିନେସନ୍ ଭରିଛନ୍ତି ସେନେଇ ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ

21 Jan 2022 10:12 pm
ଉପର ମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ: ୨୪ ଘଂଟାରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୪୭ ହଜାର ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ହେଲେ ଦିଲ୍ଲୀରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଦେଶରେ ପୁଣି ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ମହାମାରୀର ପ୍ରକୋପ । ଧିରେ ଧିରେ ବେକାବୁ ହେଲାଣି ସଂକ୍ରମଣ । କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ ପୁଣି ଉପରମୁହାଁ ହେଉଥିବା ଲକ୍ଷ କରାଯାଉଛି । ଗତ ୨୪ ଘଂଟାରେ ଦେଶରେ ପାଖାପାଖି ସାଢେ ୩ ଲକ୍ଷ ଆ

21 Jan 2022 9:01 pm
ୟୁପି ଭୋଟ୍ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ମାଷ୍ଟର କାର୍ଡ: ୟୁଥ୍ ମାନିଫେଷ୍ଟୋ ଜାରି କଲେ ରାହୁଲ-ପ୍ରିୟଙ୍କା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଉତରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଜାରି କରିଛି ୟୁଥ୍ ମାନିଫେଷ୍ଟୋ । ଉତରପ୍ରଦେଶ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଯୁବବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର ଘୋଷଣା କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଓ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ନିର୍ବାଚ

21 Jan 2022 8:50 pm
ଭୂଷଣ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ । ଭାଙ୍ଗିଲା ପେଲେଟ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟର ସିଲରି ପଣ୍ଡ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ:ସମ୍ବଲପୁର ରେଙ୍ଗାଲିରେ ଥିବା ଭୂଷଣ କାରଖାନାରେ ବଡ ଅଘଟଣ ଘଟି ଚାଷ ଜମିରେ ପାଉଁଶ ଓ ବର୍ଯ୍ୟବସ୍ତୁ ମାଡି ଯାଇଛି । ପାଖରେ ଥିବା ବାଂଜିବେର୍ଣା ଗାଁ ଭିତରେ ବି ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ପଶି ଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଅଭ

21 Jan 2022 8:48 pm
ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକୀରେ ବିଲୟ ହେଲା ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି । ଦେଶ ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ବଳିଦାନ ଦେଇଥିବା ସହିଦଙ୍କ ବଦଳିଲା ଠିକଣା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଦୀର୍ଘ ୫୦ ବର୍ଷ ପରେ ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟରେ ଥିବା ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତିର ଠିକଣା ବଦଳିଛି । ଏଣିକି ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ ନୁହେଁ ୱାର ମେମୋରିଆଲରେ ଜଳିବ ଅମର ଯବାନଙ୍କ ଅଖଣ୍ଡ ଜ୍ୟୋତି । ଏହି ଜ୍ୟୋତି ଦେଶର ବୀର ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ ସର୍ବୋଚ

21 Jan 2022 8:31 pm
ଡେପୁଟେସନକୁ ନେଇ ମୁହାଁମୁହିଁ କେନ୍ଦ୍ର-ରାଜ୍ୟ । ଦିଲ୍ଲୀର ପଦକ୍ଷେପ ବଢାଇଲା ରାଜନୀତିର ପାରା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଡେପୁଟେସନରେ ଯିବାକୁ ହେଲେ ରାଜ୍ୟର ଅନୁମତି ଆଉ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିବନି । ଏଥିପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତନ ଆଣିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ଆଗଭର ହୋଇଛି । ହେଲେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ସଂଘୀୟ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ

21 Jan 2022 8:22 pm
କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ବିଶ୍ୱେଶ୍ୱର ଟୁଡୁ: କହିଲେ, ମାଡ ମାରିବା କଥା ମିଛ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ବିଶ୍ୱେଶ୍ୱର ଟୁଡୁଙ୍କ ମାଡ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରସଙ୍ଗ । ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ବିଶ୍ୱେଶ୍ୱର ଟୁଡୁ । କହିଲେ, ମୋ ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଭିତ୍ତିହୀନ । ଆଲୋଚନା

21 Jan 2022 8:19 pm
ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ଦୈନିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ । ପଢନ୍ତୁ, କଣ କହିଲେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର?

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ରାଜ୍ୟର କରୋନା ମିଟର ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ରହୁଥିବାବେଳେ ଆଜି ତଳକୁ ଖସିଛି । ସେହିପରି ଟେଷ୍ଟ ପଜିଟିଭିଟି ରେଟ୍ ମଧ୍ୟ ୧୪ ପ୍ରତିଶତ ତଳକୁ ଖସିଛି । ତେବେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଓ ସୁନ୍ଦରଗଡର ସଂକ୍ରମଣ ହାର ୨୫ ପ

21 Jan 2022 8:05 pm
ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ: କିଏ କେଉଁଠି କରିବେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ? 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଆସନ୍ତା ଜାନୁଅରୀ ୨୬ ଅର୍ଥାତ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀଲାଲ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଲୋୟର ପିଏମଜିରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବେ। ଏହାବାଦ୍ ୨୦ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାର ସଦର ମହକୁମାରେ, ୩ଟି ସ୍ଥ

21 Jan 2022 7:59 pm
ନେତା ମାଲିଲେନି କରୋନା ନିୟମ । ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଯାଇ କଲେ ନାମାଙ୍କନ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ବେଳେ ନେତା ମାନିଲେନି କୋଭିଡ ନିୟମ । ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲର ଶେଷ ଦିନରେ ନୟାଗଡ, ସମ୍ବଲପୁର, କେନ୍ଦୁଝର ଓ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରୁ ଆସିଥିବା ଦୃଶ୍ୟରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି

21 Jan 2022 7:55 pm
ରାଜନୀତି ମୈଦାନରେ ପାଠୁଆ ପ୍ରାର୍ଥୀ । କିଏ ବିଟେକ୍ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ତ ଆଉ କିଏ ଅଧ୍ୟାପକ …

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଗାଁ ରାଜନୀତି ପ୍ରତି ଆକୃଷ୍ଟ ହେଉଛନ୍ତି ଯୁବପୀଢି । ବିଶେଷକରି ଚଳିତ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷିତ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । ଯାହାକି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ର

21 Jan 2022 7:46 pm
ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ : କର୍ମୀଙ୍କୁ ଏକାଠି ରଖିବାକୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଛୁଆଁଇଲେ ଅବଢ଼ା । ବାଲେଶ୍ୱରରେ ରାତିରେ ଟିକେଟ ମିଳିଲା, ସକାଳେ କଟିଗଲା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆଜି ଥିଲା ଶେଷ ତାରିଖ । ଶେଷ ଦିନରେ ନାମାଙ୍କନ କରିବା ପାଇଁ ସବୁଠି ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ହେଲେ ଏହା ଭିତରେ ସାମନାକୁ ଆସିଥିଲା ଯିଏ ଟିକେଟ ପ

21 Jan 2022 7:37 pm
ରାଜନୀତି ଆଗରେ ସମ୍ପର୍କ ମାନିଲା ହାର । ପଞ୍ଚାୟତ ଇଲେକ୍ସନରେ ପରସ୍ପର ବିରୋଧରେ ଲଢିବେ ଦୁଇ ଭଉଣୀ ଓ ଦୁଇ ଯାଆ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ପରିବାରକୁ ଭାଗ ଭାଗ କରିଦେଲା ପଞ୍ଚାୟତ ରାଜନୀତି । ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନୀ ମୈଦାନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ରୋଚକ ଦୃଶ୍ୟ । କେଉଁଠି ଦୁଇ ଭଉଣୀ ତ ପୁଣି କେଉଁଠି ଦୁଇ ଯା’ ମୁହାଁମୁହିଁ ହ

21 Jan 2022 7:36 pm
ପୁଣି ସାର୍ଦ୍ଦୁଲଙ୍କ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ: ୨୮୭ ରନ କଲା ଭାରତ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଆଗରେ ୨୮୮ ରନର ଟାର୍ଗେଟ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜି ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ପୁଣି ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ସାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର । ଫଳରେ ଭାରତ ୨୮୭ ରନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି । ଏହାସହ ଏବେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଆଗରେ ୨୮୮ ରନର ବ

21 Jan 2022 6:30 pm
ଢେଙ୍କାନାଳ ବାଜି ଜିତିବ କିଏ? ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପିକୁ କାଳ ଗୋଷ୍ଠୀକନ୍ଦଳ, କଂଗ୍ରେସର ‘ହାତ’ପୂରା ଦୁର୍ବଳ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଏବେ ଉଠୁଛି ପଡୁଛି ଢେଙ୍କାନାଳ ରାଜନୀତି । କାରଣ ଗତ କିଛି ଦିନର ରାଜନୈତିକ ଦୃଶ୍ୟପଟ୍ଟ ଢେଙ୍କାନାଳ ରାଜନୀତିର ସମୀକରଣକୁ ଓଲଟପାଲଟ କରିଦେଇଛି । ଦଳବଦଳ ରାଜନୀତି ଏବେ ଢେ

21 Jan 2022 6:17 pm
ଦେଶ ବିରୋଧୀ କଣ୍ଟେଣ୍ଟ ଦେଖାଇବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ୩୫ ଟି ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲ ବ୍ୟାନ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଦେଶ ବିରୋଧର କଣ୍ଟେଣ୍ଟ ଦେଖାଇବା ଅଭିଯୋଗରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୩୫ ଟି ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲକୁ ବ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ଜାନୁଆରୀ ୧୯ ତାରିଖରେ କେନ୍ଦ୍ର ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ଠାକୁର କହିଥିଲେ

21 Jan 2022 5:57 pm
ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ କଂଗ୍ରେସ ହେଉଛି ମଜବୁତ, ୬ ବର୍ଷ ପରେ ଦଳକୁ ଫେରିଲେ ଏହି ଟାଣୁଆ ନେତା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଦେଶରେ ୫ ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଆଗକୁ ରହିଛି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତାମାନଙ୍କ ଦଳ ବଦଳ ଓ କ୍ଷମତା କନ୍ଦଳ ଦେଖି ଭୋଟରମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ରମରେ ୬ ବର୍ଷ ତଳେ ଉତ୍

21 Jan 2022 5:42 pm
ଅବହେଳିତ ଆନ୍ଧ୍ର ସୀମାନ୍ତ ପାତ୍ରପୁର ପଂଚାୟତ: ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଗାଁକୁ ନାହିଁ ରାସ୍ତା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ପାଇଁ ଆନ୍ଧ୍ର ଭରସା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ । ନିକଟରେ ଆନ୍ଧ୍ରର ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲା ଏହି ଅଂଚଳ । ବ୍ଲକର ଅଧିକାଂଶ ଗାଁ ଆନ୍ଧ୍ର-ଓଡିଶା ସୀମାରେ ରହିଛି । ଆନ୍ଧ୍ର ସେ ସବୁ ଅଂଚଳର ଲୋକଙ୍କୁ ନି

21 Jan 2022 5:12 pm
ଓଡିଶା ସୀମାରେ ପଡ଼ୋଶୀ ବିରୋଧରେ ଆଦିବାସୀ ମେଳି: ଛତିଶଗଡ ପ୍ରକଳ୍ପ ବିରୋଧରେ ଏକାଠି ହେଲେ ଶହ ଶହ ଆଦିବାସୀ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଓଡିଶା ସୀମାରେ ପଡିଶା ବିରୋଧରେ ଆଦିବାସୀ ମେଳି । ଛତିଶଗଡ ପ୍ରକଳ୍ପ ବିରୋଧରେ ଏକାଠି ହେଲେ ଶହ ଶହ ଆଦିବାସୀ । ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଛତିଶଗଡ ସୀମାନ୍ତ କୋକ୍ରାଲ ଡ୍ୟାମ ଓ କସ୍ତୁବ ମାଇନ୍ସକୁ ବିରୋଧ କରି ଏକାଠି ହୋଇଛ

21 Jan 2022 5:11 pm
ସଚେତନତା ଅଭାବରୁ ଯୋଜନାକୁ ହରିଲୁଟ କରୁଛନ୍ତି ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀ: ପାଇଖାନା ନକରି, ବାହ୍ୟ ମଳ ମୁକ୍ତ ଗାଁ ଫଳକ ଲଗାଇଛି ପ୍ରଶାସନ 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସଚେତନତା ଅଭାବରୁ ଯୋଜନାକୁ ହରିଲୁଟ କରୁଛନ୍ତି ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀ । ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ନଛିପୁର ପଂଚାୟତ ତାଳସାହି ଗାଁରୁ ଆସିଛି ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ । ଗାଁରେ କାହାରି ବାଡିରେ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଭାରତ ଯୋଜନାରେ ପାଇ

21 Jan 2022 5:09 pm
ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ହେବ ବଡ ଲଢେଇ । ବାଜିରେ ଲାଗିଛି ରାଜ ପରିବାରର ପତିଆରା, ଫଳାଫଳ କହିବ କିଏ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ବଡ ଚେହେରା?

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ କେବଳ ଗାଁ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ନୁହେଁ, ବରଂ ନେତାଙ୍କ ଚିନ୍ତା ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହୋଇଛି । ଦଳୀୟ ଚିହ୍ନରେ ଲଢାଯାଉଥିବା ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଆସନ ହାତେଇବାକୁ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ନେତାଙ୍କୁ ଟାସ୍କ ଦିଆ

21 Jan 2022 4:41 pm
୫୦ ବର୍ଷ ପରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହେଲା ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି, ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକରେ କରାଗଲା ବିଲୟ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ୫୦ ବର୍ଷ ପରେ ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ ନିକଟରେ ଥିବା ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତିକୁ ଆଜି ସମାରୋହ ପୂର୍ବବ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକ ସହ ମିଶାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଦେଶର ବୀର ଯବାନମାନଙ୍କ ବଳିଦାନର ପ୍ରତିକ ଭାବେ ଏହି ଜ୍ୟୋତି ଦୀର୍ଘ ୫୦ ବର

21 Jan 2022 4:26 pm
୧୮ ବର୍ଷ ହେଲା ପ୍ରତାରଣା କରୁଛି କମ୍ପାନୀ: ଗ୍ରାମଦେବୀଙ୍କ ପାଖରେ ନେଲେ ଭୋଟ୍ ବର୍ଜନର ନିଷ୍ପତ୍ତି

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଗାଁର ଉଭୟ ପ୍ରାନ୍ତରେ ଲାଗିଛି ବ୍ୟାନର। ଗ୍ରାମ୍ୟ କମିଟି ବିନା ଅନୁମତିରେ ସରକାରୀ ବାବୁ ଓ ରାଜନେତାଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ମନା । ଗାଁ ଠାକୁରାଣୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଶପଥ କରି ଭୋଟ ବର୍ଜନ ପାଇଁ ହୋଇଛି ନିଷ୍ପତ୍ତି। ଗାଁର ମାଟି ତଳ

21 Jan 2022 4:23 pm
ଘର କାନ୍ଥରେ ପୋଷ୍ଟର: ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ଅନୁରୋଧ, ଆମକୁ ଦରକାର ନାହିଁ ମଦ ମାଂସ, ଆମକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଲେ ଆମେ ଦେବୁ ଭୋଟ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆଜି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲର ଶେଷ ଦିନ । ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ ସହ ଘରକୁ ଘର ଯାଇ ଭୋଟ ମାଗୁଛନ୍ତି ପ୍ରାର୍ଥୀ । ହେଲେ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ପିପିଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଫୁବାଶାସନ ପଞ୍ଚାୟତର ୮ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡରେ

21 Jan 2022 4:07 pm
ଢିଙ୍କିଆ ବିବାଦରେ ଜିନ୍ଦଲର ସଫେଇ: କମ୍ପାନୀ କହିଲା, ସରକାର କରୁଛନ୍ତି ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠା, ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ନାହିଁ କୌଣସି ଭୂମିକା 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଜଗତସିଂହପୁର ଏରସମା ବ୍ଲକରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଜିନ୍ଦଲ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ନେଇ ଅନେକ ଆପତି ଅଭିଯୋଗ ସହିତ ଅନେକ ଅପ୍ରିତିକର ଘଟଣା ଘଟିଯାଇଛି । ଢିଙ୍କିଆରେ ପୋଲିସର ଲାଠିମାଡ ପରେ ଏହାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ତେଜିଛି । ପୁଲିସର କା

21 Jan 2022 3:46 pm
ନିର୍ବାଚନ ସରିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା । ଦେଶରେ ପୁଣି ବଢିପାରେ ତୈଳ ଦର

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ଅଶୋଧିତ ତେଲ ଦର ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢିଚାଲିଛି । ଗତ ୧ ମାସରେ ଏହା ପ୍ରାୟ ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ବ୍ୟାରେଲ ପିଛା ୮୮ ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଏହା ଗତ ୭ ବର୍ଷରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ତେଲ ଦର । ତୈଳ ଉତ୍ପାଦନକାରୀ ଦେଶ ସମ

21 Jan 2022 3:04 pm
ବିଧାୟକଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଦାଖଲ କଲେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର: ସମିତି ସଭ୍ୟ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ଉମାକାନ୍ତ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ ପତ୍ନୀ 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆଜି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲର ଶେଷ ଦିନ । ଆଉ ଆଜି ସମସ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିଜ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରୁଛନ୍ତି । ସେହିପରି ସତ୍ୟବାଦୀ ବିଧାୟକ ଉମାକାନ୍ତ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ ଧର୍ମପତ୍ନୀ ଶୁଭ୍ରାନ୍ତି ସାମନ

21 Jan 2022 3:02 pm
ଆଇନ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସମାନ ! ବିନା ସିଟବେଲ୍ଟରେ ଗାଡି ଚଲାଇବା ସହ ଗୀତ ବଜାଇ ନାଚୁଥିଲେ, ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ

ସିଟ୍ ବେଲ୍ଟ ନଲଗାଇ ଗୀତ ବଜାଇ ନାଚିବା ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା। ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପରେ ଚାଲିଗଲା ଚାକିରି। ଗୁଜୁରାଟର କଚ୍ଛ-ଗାନ୍ଧୀଧାମରେ ତିନିଜଣ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିବା ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଛି। ଏହି ୩ଜଣ ପୁଲ

21 Jan 2022 2:38 pm
ପ୍ରାର୍ଥୀ ପତ୍ର ଦାଖଲର ଶେଷ ଦିନରେ ଜମୁଛି ଭିଡ : ରିଟର୍ଣ୍ଣିଂ ଅଫିସରଙ୍କ ପାଖରେ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରୁଛନ୍ତି ପଂଚାୟତ ପ୍ରାର୍ଥୀ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ଆଜି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲର ଥିଲା ଶେଷ ଦିନ । ଗତ ୧୭ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ ଆଜି ସରୁଛି । ପ୍ରାର୍ଥୀ ପତ୍ର ଦାଖଲର ଶେଷ ଦିନରେ ଜମୁଛି ଭିଡ । ରିଟର୍ଣ୍ଣିଂ ଅଫି

21 Jan 2022 2:33 pm
ଲିଭିବନି ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକୀରେ କରାଯିବ ବିଲୟ; କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପରେ ଜବାବ ରଖିଲା କେନ୍ଦ୍ର

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଦିଲ୍ଲୀର ‘ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‌’ରେ ଥିବା ‘ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି’ର ଶିଖା ନିର୍ବାପନ କରାଯିବ ନାହିଁ । କେବଳ ‘ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକୀ’ରେ ଜଳୁଥିବା ଶିଖା ସହ ସମ୍ମିଳିତ ହେବ ବୋଲି ସରକାର ସ୍ପଷ୍ଟ କରି କହିଛନ୍ତି । ୧୯୭

21 Jan 2022 2:26 pm
ସେଲ୍ଫି ବିକ୍ରି କରି କୋଟିପତି ହୋଇଗଲେ ୨୨ ବର୍ଷର ଯୁବକ, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି କରୁଛନ୍ତି ସେଲ୍ଫି ବିକ୍ରି

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପୃଥିବୀର ପ୍ରତିଟି ମଣିଷର ଏକ ସ୍ୱପ୍ନ ଥାଏ କି ସେ କିଭଳି ଧନୀ ହୋଇପାରିବ । ଏନେଇ ସେ ସବୁବେଳେ ରୋଜଗାରର ନୂଆ ନୂଆ ତରିକା ଖୋଜିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥାଏ । ଏବେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ ପିଲାର କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ କି,

21 Jan 2022 2:24 pm
ଆଇଏଏସ କ୍ୟାଡର ରୁଲ ୧୯୫୪ରେ ସଂଶୋଧନ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ମୋଦୀ ସରକାର : ଆପତ୍ତି ଉଠାଇଲେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଭାରତୀୟ ପ୍ରାଶାସନିକ ସେବା- ଆଇଏଏସ କ୍ୟାଡର ରୁଲ ୧୯୫୪ରେ ସଂଶୋଧନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ମୋଦୀ ସରକାର । ଫଳରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିନା ଅନୁମତିରେ ଆଏଏସ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଡେପୁଟେସନରେ ଅବସ୍ଥାପିତ

21 Jan 2022 2:17 pm
ମୋଦୀ ବିଶ୍ୱର ୧ ନମ୍ବର ନେତା । ତାଙ୍କ ପଛକୁ କିଏ?

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ସବୁଠୁ ଆଗରେ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ । ଶକ୍ତିଶାଳୀ ରାଷ୍ଟ୍ରମାନଙ୍କ ପାୱାରଫୁଲ ନେତାଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ବିଶ୍ୱର ନମ୍ବର ୱାନ୍ ନେତା ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଛନ୍ତି ମୋଦୀ । ‘ଗ୍ଲୋବାଲ ଲିଡର

21 Jan 2022 2:14 pm
ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ: ଟସ ଜିତି ଭାରତର ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜି ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଟସ ଜିିତି ଭାରତ ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚ ଦୁଇ ଦଳ ପାଇଁ ବେଶ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । କାରଣ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ୧-

21 Jan 2022 1:55 pm
କରୋନା ମୁକାବିଲାରେ ଓଡ଼ିଶା ନମ୍ବର-୧ । ମହାମାରୀ ମୁକାବିଲାର ମହାନାୟକ ସାଜିଛନ୍ତି ନବୀନ, ପୂରା ଦେଶ କରୁଛି ପ୍ରଂଶସା ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ମହାମାରୀ କରୋନାର ପ୍ରକୋପ ଏଯାବତ କମିନାହିଁ । କରୋନାର ପ୍ରଥମ ଲହର ପାର କରି ଆମେ ତୃତୀୟ ଲହର ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ବସିଲେଣି । ଦେଶରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରରେ କରୋନା ଯେଉଁଭଳି ତାଣ୍ଡବଲୀଳା ରଚିଥିଲା ତାହାକୁ କେହି କେବେ ହ

21 Jan 2022 1:34 pm
ଯୁବବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ଘୋଷଣା ପତ୍ର : ୨୦ଲକ୍ଷ ସରକାରୀ ଚାକିରି ସହ ୮ଲକ୍ଷ ମହିଳାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଯୁବବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର ଘୋଷଣା କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଓ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ୨୦ ଲକ୍ଷ ସରକାରୀ ଚାକିରି

21 Jan 2022 1:10 pm
ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା, ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍ ନିକଟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସୁଭାସ ବୋଷଙ୍କ ଭବ୍ୟ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ ନିକଟରେ ଅନବରତ ଜଳୁଥିବା ‘ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି’ ଲିଭାଇ ଦେବାକୁ ନେଇ ଲାଗି ରହିଥିବା ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏକ ବଡ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି କି ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍ ନିକଟର

21 Jan 2022 1:08 pm
ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପିକୁ ଚିନ୍ତା ଏକାଧିକ ଆଶାୟୀ; କଂଗ୍ରେସକୁ ଅଭାବ କ୍ୟାଣ୍ଡିଡେଟ୍ !

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆଜି ପ୍ରାର୍ଥୀ ପତ୍ର ଦାଖଲର ଶେଷ ଦିନ । ଶେଷ ମୁହୁର୍ତ୍ତରେ ନାମାଙ୍କନ ଭରିବାକୁ ରିଟନିଂ ଅଫିସରଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଛି । ଆଉ ଏତିକି ବେଳେ କଂଗ୍ରେସ କହିଛି ଦଳକୁ ଘାରି

21 Jan 2022 12:32 pm
ନେତା ନମ୍ବର ୱାନ-୧ ନବୀନ : ଜାଣିଥିଲା ଦେଶ, ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଲେ ଜନତା 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ନେତା ନମ୍ବର ୱାନ ନବୀନ । ଏକଥା ପୂରା ଦେଶ ଜାଣିଛି, କିନ୍ତୁ ପୁଣିଥରେ ଏହାକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି ଜନତା । ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେର ମୁଡ ଅଫ୍ ଦ ନେସନ ସର୍ଭେ ରିପୋର୍ଟରେ ନିଜ ରାଜ୍ୟରେ ନବୀନଙ୍କୁ ସବୁଠୁ ପସନ୍ଦର ମୁଖ୍ୟମନ୍

21 Jan 2022 12:22 pm
ଗୋଟିଏ ପରିବାରରୁ ଦୁଇଟି ପ୍ରାର୍ଥୀ ! ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ମା’ ପୁଅ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋଚକ ଚିତ୍ର । ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ମା’ ପୁଅ । ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପାଇଁ ମା’ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଥିବା ବେଳେ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି

21 Jan 2022 12:14 pm
ଆପଣାନ୍ତୁ ଏସବୁ ଘରୋଇ ଟିପ୍ସ । ପାଆନ୍ତୁ ସୁସ୍ଥ , ଘନ କେଶ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଅକାଳରେ କେଶ ଝଡିବା, ପାଚିବା ଆଜିକାଲି ସାଧାରଣ ସମସ୍ୟାରେ ପରିଣତ ହୋଇଗଲାଣି । ହେଲେ କିଛି ଘରୋଇ ଟିପ୍ସ ଆପଣଙ୍କୁ ଏସବୁ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇପାରିବ । () ୧ ଚାମଚ କଳା ଜିରା ଗୁଣ୍ଡ, ୧ ଚାମଚ ମେଥି ଗୁଣ୍ଡକୁ ଲୁହା କଡ

21 Jan 2022 11:46 am
ସପ୍ଟୱେର୍ ଇଞ୍ଜିନିୟରରୁ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ । ଚାକିରି ଛାଡିଲେ ଏବେ ଲୋକଙ୍କ ସେବା କରିବେ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଚଳିତ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ନୂଆ ନୂଆ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଚେହେରା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ଗ୍ରାଜୁଏଟ୍, ଏମବିଏ ଏବଂ ସିବିଏସଇରେ ଟପ୍ପର ହୋଇଥିବା ଯୁବକ ଯୁବତୀ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଥାପିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି

21 Jan 2022 11:26 am
ନିଜ ରାଜ୍ୟରେ ପସନ୍ଦର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ନବୀନ ନମ୍ବର-୧ : ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ ସର୍ଭେରେ ନବୀନ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କଲେ ୭୧% ଲୋକ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପୁଣିଥରେ ନବୀନ ନେତା ନମ୍ବର ୱାନ୍ । ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ ସର୍ଭେ ରିପୋର୍ଟରେ ନିଜ ରାଜ୍ୟରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ କରିଥିବା ସର୍ଭେ ଅନୁସାରେ ନବୀନ ସରକାରଙ୍କୁ ପ

21 Jan 2022 11:21 am
ଦେଶରେ ବଢୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ । ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩,୪୭,୨୫୪ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ୭୦୩ ମୃତ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜି ସକାଳ ୮ଟା ସୁଦ୍ଧା ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩,୪୭,୨୫୪ କରୋନାଭାଇରସ୍‌ ଜନିତ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ଓ ୭୦୩ ମୃତ୍ୟୁ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଗତକାଲି ଠାରୁ ଆଜିର ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୨୯,୭୨୨ ଅଧିକ ରହିଛି। ୨୪ ଘଣ୍ଟା

21 Jan 2022 11:12 am
ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ରଘୁନନ୍ଦନଙ୍କ ଅବଢା ଛୁଆଁ ରାଜନୀତି : ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଅବଢା କୁଡୁଆ ଛୁଆଁଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ମାନିନେବାକୁ କରାଇଲେ ଶପଥ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ରଘୁନନ୍ଦନଙ୍କ ଅବଢା ଛୁଆଁ ରାଜନୀତି । ବାଲିକୁଦା ବ୍ଲକର ୩୦ଟି ପଂଚାୟତ ମଧ୍ୟରୁ ୨୮ଟି ପଂଚାୟତ ପାଇଁ ଦଳୀୟ ସମର୍ଥିତ ନାମ ମନ୍ତ୍ରୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ବାସଭବନରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଥମେ ଅବଢା କ

21 Jan 2022 11:03 am
ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜର ଗୁରୁତ୍ୱକୁ ବଢାଇ ଦେଲା ନୂଆ ଅଧ୍ୟୟନ : କରୋନା ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ଟିକା ନେଇ ୬ ମାସ ପରେ ପ୍ରତିରୋଧ ଶକ୍ତି ହରାଉଛନ୍ତି ୩୦% ଲୋକ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଓମିକ୍ରନ୍ ପ୍ରଭାବରେ ଦେଶରେ କରୋନାର ତୃତୀୟ ଲହର ଜାରି ରହିଛି । ତେଣୁ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଗୋଷ୍ଠୀକୁ ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜ୍ ଟିକା ଦେବା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏତିକି ବେଳେ କରୋନା ଟିକାକୁ ନେଇ ଏକ ନୂଆ ଅଧ୍ୟୟନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି

21 Jan 2022 10:50 am
ରାଜନୀତିରେ ଅପରାଜେୟ କିଶୋର । ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷିତ ଯୁବକ । ରାଜନୀତିର ପାହାଚ ଚଢିଚାଲିଛନ୍ତି ସିନା କେବେ ପଛକୁ ଚାହିଁନାହାଁନ୍ତି । ଲୋକଙ୍କ ବିପୁଳ ସମର୍ଥନରେ ଜିତି ଚାଲିଛନ୍ତି । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ସମ୍ବଲପୁର କୁଚିଣ୍ଡାର ଯୁବ ନେତା କିଶୋର ନାୟକ । ରାଜ

21 Jan 2022 10:17 am
ରାଜନୀତିରେ ରୋଚକ ଦୃଶ୍ୟ : ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଡା ଟକ୍କର

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ନବରଙ୍ଗପୁର ରାଜନୀତିରେ ରୋଚକ ଦୃଶ୍ୟ । ରାଜନୀତି ଚିହ୍ନିଲାନି ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ । ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହେବ ନିର୍ବାଚନୀ ଲଢେଇ । ଦୁଇ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀ ସାଜିଛନ୍ତି ପରସ୍ପରର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ । ଜଣେ ପେସାରେ ଡାକ

21 Jan 2022 10:16 am
ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି କରୋନା ସକ୍ରିୟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ୧୦ ସର୍ବାଧିକ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ରୋଗୀ ରାଜ୍ୟ ତାଲିକାରେ ଓଡ଼ିଶା

ଓମିକ୍ରନ ଭୟ ଭିତରେ ୧୦ ରାଜ୍ୟ ଦେଶ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଓଡିଶା ସମେତ, ଦିଲ୍ଲୀ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଭଳି ରାଜ୍ୟ ରହିଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ ରାଜେଶ ଭୂଷଣ ଦେଶରେ ବଢୁଥିବା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତ

21 Jan 2022 10:04 am
ରାଜ୍ୟରେ ୯,୮୩୩ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ : ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୯୪୬

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ୯, ୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୫୬୯୯ ଜଣ ସଙ୍ଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମଣରୁ ୪୧୩୪ ଜଣ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ

21 Jan 2022 9:51 am
ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଘନ କୁହୁଡ଼ି : ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ଦୂରତା ୧୦୦ ମିଟରରୁ କମ୍

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଘନ କୁହୁଡି । ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମଧ୍ୟ ଘନ କୁହୁଡି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଦୃଶ୍ୟମାନ ଦୂରତା ୧୦୦ ମିଟର ବା ତାଠାରୁ କମ୍ ରହିଛି । ଲୋକେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଯାତାୟତରୁ ନିବୃତ ରହିବା ପାଇଁ ପ

21 Jan 2022 9:14 am
ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଘାଟିରୁ ଖସିଲା ବସ୍ । ୧୦ ଜଣଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଘାଟିରୁ ଖସିଲା ବସ୍ । ୧୦ ଜଣଙ୍କୁ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ସୂଚନାନୁସାରେ, ରାଇଗଡ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଶିବାଡ ନିକଟରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହ

21 Jan 2022 9:08 am
ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ ଜାରି ହେଲା ଖେଳସୂଚୀ : ଅକ୍ଟୋବର ୨୩ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପୁଣି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ । ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଦୁଇ ପାରମ୍ପରିକ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କରାଯାଇଛି

21 Jan 2022 9:00 am
ଔଷଧ ଦୋକାନରୁ ଅଭିନବ ଲୁଟ୍ । ୨୦ ଟଙ୍କାର ଥୋପ ପକାଇ ୨୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଭୁବନେଶ୍ୱର ରବି ଟକିଜ୍ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଔଷଧ ଦୋକାନରୁ ଅଲଗା ଷ୍ଟାଇଲରେ ଲୁଟ କରିଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଚକିତ କରିବା ସହ ସଚେତନ କରିବ ନିଶ୍ଚୟ । ମାତ୍ର ୩୦ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ହରାଇଛନ୍ତି ଏ

21 Jan 2022 9:00 am
ଆଜି ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ : ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଥିବାରୁ ଭାରତ ପାଇଁ କର ବା ମର ସ୍ଥିତି

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଆଜି ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ । ତିନି ଟିକିଆ ଶୃଙ୍ଖଳାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଘରୋଇ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୧-୦ରେ ଆଗୁଆ ଥିବାରୁ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଭାରତ ପାଇଁ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ କର ବା ମର ସଦୃଶ ହେବ । ଟିମ୍ ଇଣ

21 Jan 2022 8:59 am
କ’ଣ ଏହି ‘ବୁଲିବାଇ’ ଆପ୍ ? କେମିତି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ?

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ବୋଲିର ଅର୍ଥ ନିଲାମି । ବୁଲିକୁ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଅର୍ଥରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ । ତାହାକୁ ଆଧାର କରି ତିଆରି ହୋଇଛି ‘ବୁଲିବାଇ’ ଆପ୍ । ଏହି ଆପ୍ ଜରିଆରେ ସମାଜ ସେବା, ସାମ୍ବାଦିକତା କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରୁଥିବା ମୁସଲିମ୍ ମହି

21 Jan 2022 8:28 am
ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକୀରେ ବିଲୟ ହେବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ସହିଦ ଯବାନଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ୫୦ ବର୍ଷ ଧରି ଅହରହ ଜଳୁଥିଲା ମଶାଲ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଦିଲ୍ଲୀରେ ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‌ରେ ୫୦ ବର୍ଷ ଧରି ପ୍ରଜ୍ଜଳିତ ଥିବା ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତିର ଆଜି ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକୀରେ ଜଳୁଥିବା ଜ୍ୟୋତିରେ ବିଲୟ କରାଯିବ । ୧୯୭୧ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ଯୁଦ୍ଧରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ବୀର ଭ

21 Jan 2022 8:11 am
ଆସିଲା ବଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମ ‘ଗେହରାଇଆଁ’ ପ୍ରଥମ ଟ୍ରେଲର : ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋଣଙ୍କ ଜବରଦସ୍ତ ଅଭିନୟ 

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦୀପିକା ପାଦୁକନ ଓ ସିଦ୍ଦାର୍ଥ ଚତୁବେର୍ଦୀଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଫିଲ୍ମ ଗେହେରାଇଆଁର ଟ୍ରେଲର ରିଲିଜ ହୋଇଛି । ଶକୁନ ବାତ୍ରାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଦୀପିକା ପାଦୁକନ, ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଚତୁର୍ବ

21 Jan 2022 7:53 am
ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସବୁଠି ଜୋରଦାର ଚାଲିଛି ପ୍ରଚାର । ଆଜି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲର ଶେଷ ଦିନ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ଆଜି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲର ଶେଷ ଦିନ । ଗତ ୧୭ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ ଆଜି ସରିବ । ଏଣୁ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ନାମଙ୍କନ ଦାଖଲ ସମୟରେ ପୂର୍ବରୁ ଜାରି ଗାଇଡଲାଇନ ପା

21 Jan 2022 7:46 am
ଓମିକ୍ରନ ଭୟ : ଓଡିଶା ସମେତ ୧୦ ରାଜ୍ୟ ବଢାଇଲା ଚିନ୍ତା; ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ୧୬.୪୧ %

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଓମିକ୍ରନ ଭୟ ଭିତରେ ୧୦ ରାଜ୍ୟ ଦେଶ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଓଡିଶା ସମେତ, ଦିଲ୍ଲୀ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଭଳି ରାଜ୍ୟ ରହିଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ ରାଜେଶ ଭୂଷଣ ଦେଶରେ ବଢୁଥିବା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ

21 Jan 2022 7:28 am
କେରଳ ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ବଢୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା

ଦୁଇ ଦକ୍ଷିଣ ରାଜ୍ୟ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଏବଂ କେରଳରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଛି । ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ବାଇରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ପରେ ଏହି ଦୁଇ ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ଥିତି ବେକାବୁ ହୋଇଛି । ଗୁରୁବାର ଏହି ଦୁଇ ଦକ୍ଷିଣ ରାଜ୍ୟରେ ୪୩ ହଜାର ଏବଂ ୪୭ ହଜ

21 Jan 2022 7:18 am
ଭାରତୀୟ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅପହରଣ କଲା ଚୀନ ଆର୍ମି! ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ ସାଂସଦ ତାପ୍ରି ଗାଓ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଏଲଏସି ନିକଟବର୍ତୀ ଗାଁ ଜିନ୍ଦୋରରେ ୧୭ ବର୍ଷିୟ ଯୁବକକୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଛି ଚୀନ ସେନା । ଏନେଇ ପ୍ରଥମେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ସାଂସଦ ତାପ୍ରି ଗାଓ । ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି, ୧୭ ବର୍

20 Jan 2022 10:11 pm
ଗୋଆ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କଲା ବିଜେପି । ଲିଷ୍ଟରେ ନାହିଁ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅର ନା । ତେଜିଲା ରାଜନୀତି…

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଗୋଆର ୪୦ଟି ବିଧାନ ସଭା ଆସନରୁ ୩୬ଟି ସିଟ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନା ଘୋଷଣା କରିଛି ବିଜେପି । କିନ୍ତୁ ତାଲିକାରେ ଗୋଆର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ପାରିକରଙ୍କ ପୁଅ ଉତ୍ପଳ ପାରିକରଙ୍କ ନାଁ ନାହିଁ । ଯାହାକୁ ନ

20 Jan 2022 10:05 pm
ପାଖେଇ ଆସୁଛି ନିର୍ବାଚନ, ତେଜୁଛି ରାଜନୀତି । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୋର୍ଯ୍ୟ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଯେତିକି ପାଖେଇ ଆସୁଛି, ସେତିକି ସରଗରମ ହେବାରେ ଲାଗୁଛି ରାଜନୀତି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ନେତାଙ୍କ ଦଳ ପରିବର୍ତନ ନେଇ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ

20 Jan 2022 9:50 pm
ବୁଲିବାଇ ଆପ୍ ମାମଲାରେ ବ୍ରଜରାଜନଗରରୁ ଗିରଫ ହେଲେ ଯୁବକ । ମୁସଲମାନ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଦନାମ୍ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିଲା ବୁଲିବାଇ ଆପ୍

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ବୁଲିବାଇ ଆପ୍ ମାମଲାରେ ଓଡିଶାରୁ ଝାରୁସୁଗୁଡା ବ୍ରଜରାଜନଗରରୁ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ମୁମ୍ବାଇ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ । ଗିରଫ ଯୁବକ ଇବପିଟ ଅଞ୍ଚଳର ନିରଜ କୁମାର ସିଂ ଓ ତାଙ୍କ ବୟସ ୨୮ବର୍ଷ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ନିରଜଙ୍

20 Jan 2022 9:27 pm
ଗଞ୍ଜାମରେ ଗାଇଡଲାଇନର ଖୋଲା ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ । ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ ବେଳେ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଶହ ଶହ ଲୋକ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ଗାଇଡଲାଇନ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଗାଇଡଲାଇନର ଧଜିଆ ଉଡିଛି ଗଞ୍ଜାମରେ । ଗଞ୍ଜାମର ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ ବେଳେ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହା

20 Jan 2022 9:15 pm
ପୁଣି ରାଜରାସ୍ତାରେ ଗର୍ଜିଲେ ଓଡିଆ ପାଇକ । ବିଦ୍ରୋହକୁ ମାନ୍ୟତା ମିଳିଲାନି, ମେଢକୁ ବି ନା’

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଆନ୍ଦୋଳନ ଏକ କିନ୍ତୁ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଅଲଗା । ରାଜରାସ୍ତାରେ ପୁଣି ଗର୍ଜିଲେ ଓଡିଆ ପାଇକ । ପୂର୍ବରୁ ପାଇକ ବିଦ୍ରୋହକୁ ଦେଶର ପ୍ରଥମ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମ ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବାରୁ କରିଥିଲେ ପ୍ରତିବାଦ । ଆଉ ଏବେ ସାଧାରଣତ

20 Jan 2022 8:55 pm
ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ତୁଳନାରେ ତୃତୀୟ ଲହରରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଅଧିକ, ହେଲେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା କମ୍ । କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ କହିଲା, ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଇଛି ଟିକା

କନକ ବ୍ୟୁରୋ:ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଥିବା ବେଳେ ଆଶ୍ୱସ୍ତି କଲା ଭଳି ସୂଚନା ଦେଇଛି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ । ସଂକ୍ରମଣ ବଢିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଅପେକ୍ଷା ତୃତୀୟ ଲହରରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା କମ ରହିଛି ଏବଂ

20 Jan 2022 8:46 pm
ନବଜାତକ କାନ୍ଦିଲେ ଦେଖାନ୍ତୁନି ଖାମଖିଆଲି ମନୋଭାବ । ଶିଶୁ ହୋଇଥାଇପାରେ ଗୁରୁତର ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ।

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଲଗାତର କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି କି ନବଜାତକ? ଏହା କଣ ହୋଇପାରେ ରୋଗର ଲକ୍ଷଣ ? ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମ୍ସରୁ ଆସିଲା ଚମକାଇ ଦେଲା ଭଳି ଖବର । ସାଧାରଣତଃ ଛୋଟ ଛୁଆ ଅଧିକ କାନ୍ଦିଥାନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ନବଜାତକ କଥା କହିପାରୁନଥିବା ଶିଶୁ ଲଗା

20 Jan 2022 8:36 pm