ମୋଦିଙ୍କ ନୂଆ ନାରା: ଜୟ ଯବାନ…ଜୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲାଲକିଲ୍ଲାରୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ନୂଆ ନାରା ଦେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି। ଲାଲ ବାହାଦୂର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଓ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇଛନ୍ତି ମୋଦି। ଏଥିସହ ଜୟ ଯବାନ, ଜୟ କିଷାନ, ଜୟ ବିଜ୍

15 Aug 2022 9:32 am
ପାଞ୍ଚଟି ସଙ୍କଳ୍ପ ନେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ଆଗାମୀ ୨୫ ବର୍ଷର ଦେଲେ ବ୍ଲୁପ୍ରିଣ୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଦି ଦେଶ ପାଳୁଛି ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଉତ୍ସବ। ଲାଲ କିଲ୍ଲାରୁ ବିକଶିତ ଭାରତର ନକ୍ସା ଆଙ୍କିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି। ଦେଶବାସୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ନେଇଛନ୍ତି ୫ଟି ସଙ୍କଳ୍ପ। ଆଗାମୀ ୨୫ ବର୍ଷ ପାଇଁ

15 Aug 2022 8:45 am
ନକ୍ସଲଙ୍କ ସହିଦ ସ୍ତମ୍ଭରେ ଉଡ଼ିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ନକ୍ସଲଙ୍କ ସହିଦ ସ୍ତମ୍ଭରେ ଉଡିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା। ନକ୍ସଲଙ୍କ କଳା ପତାକା ଉଡାଇବା ସ୍ଥାନରେ ଲୋକେ ଉଡାଇଛନ୍ତି ଜାତୀୟ ପତାକା। ଦେଶ ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୬ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରର

15 Aug 2022 8:03 am
ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ: ଭାରତ ହେଉଛି ସାରା ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ଗଣତନ୍ତ୍ରର ଜନନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ଦେଶ ପାଳନ କରୁଛି ୭୬ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ। ଲାଲକିଲ୍ଲାରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଦେଶବାସୀ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଇଂରେଜଙ୍କ ଶାସନ ଅଧୀନରେ ପ୍ରାୟ ୨୦୦

15 Aug 2022 8:03 am
ଆହୁରି ଉଛୁଳିବ ନଦୀ, ଆତଙ୍କିତ ନଦୀକୂଳିଆବାସୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଉଛୁଳୁଛି ମହାନଦୀ। ଉଗ୍ର ରୂପ ଧରି ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ବଢ଼ିପାଣି। ଆସନ୍ତାକାଲି ଏହା ଆହୁରୀ ରୁଦ୍ର ରୂପ ଧାରଣ କରିବ। ମହାନଦୀର ଏ କରାଳ ରୂପକୁ ଦେଖି ଆତଙ୍କିତ ନଈକୂଳିଆବାସୀ। ଛତିଶଗଡ଼ ଓ ଓଡ଼ିଶାରେ

14 Aug 2022 10:03 pm
ସଫଳ ହେଉନି ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ, ପ୍ରତିବର୍ଷ ଡୁବୁଛି ଶତାଧିକ ଅଞ୍ଚଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ପ୍ରତିବର୍ଷ ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ କୋଟିକୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ସରକାର। କେଉଁଠି ନଦୀ ବନ୍ଧ ସୁଦଢ଼ିକରଣ ନିମନ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି ତ, କେଉଁଠି ଗାର୍ଡ ୱାଲ ଉନ୍ନତିକରଣରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେ

14 Aug 2022 9:19 pm
କାଲି ଦେଶ ପାଳନ କରିବ ୭୬ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଦେଶ ପାଳନ କରିବ ୭୬ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ । ଲାଲକିଲ୍ଲାରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା ସହ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି। ଦେଶ ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଉତ୍

14 Aug 2022 8:01 pm
ଆଜି ଦିନରେ ସେଇ ଅଲିଭା ଦାଗ…ଦି-ଭାଗ ହୋଇଥିଲା ଅଖଣ୍ଡ ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଖଣ୍ଡ ଭାରତ ଇତିହାସର କଳାଦିନ ଅଗଷ୍ଟ ୧୪ ୧୯୪୭ । ଆଜିର ଦିନରେ ୨ ଖଣ୍ଡରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା ବିଶାଳ ଭାରତୀୟ ଭୂଖଣ୍ଡ । କୁହାଯାଏ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପାକିସ୍ତାନ ଗଠନ ଲାଗି ମୁସଲିମ୍ ଲିଗର ଦାବିକୁ ମାନି ନେଇଥିଲେ ତତ୍କାଳୀ

14 Aug 2022 7:51 pm
ଜାତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୭୬ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସର ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ ଜାତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିଛନ୍ତି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବା ପରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସେ ସମ୍ବୋଧନ କରିଛନ୍ତି । ନୂଆଦିଲ

14 Aug 2022 7:30 pm
ଶୋଇପଡ଼ିଥିଲା ମା’, ପାଣିରେ ପଡ଼ି ଚାଲିଗଲା ପୁଅ ଜୀବନ

ବାଲୁଗାଁ(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଘର ଭିତରେ ଜମିଥିଲା ଆଣ୍ଠୁଏ ଉଚ୍ଚର ପାଣି। ଏହି ପାଣି ଉପରେ ପଡ଼ିଥିଲା ଖଟ। ଖଟ ଉପରେ ଶୋଇଥିଲା ଦେଢ଼ ମାସର ପୁଅ ଓ ତା’ ମାଆ। ମା’ର ଅଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଖଟ ଉପରୁ ଖସି ପଡ଼ିଲା ଶିଶୁପୁତ୍ର। ଚାଲ

14 Aug 2022 6:30 pm
ରେଳ ଧାରଣାରେ ଖସିଲା ପଥର, ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ୍

ରାୟଗଡା(ମାଉଡ଼ି ବାରିକ): ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ରେଳ ଧାରଣାରେ ଖସିଲା ପଥର। ରାୟଗଡା-କୋରାପୁଟ ରେଳ ପଥର ଭାଲୁମୁସ୍କା ଷ୍ଟେସନ ନିକଟ ରେଳ ଧାରଣାରେ ଖସିଲା ପଥର। ପଥର ଖସିଯିବାରୁ ଟନେଲ ଭିତରେ ଫସି ରହିଛି ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍। ଆଜି ଅପର

14 Aug 2022 5:42 pm
ଫଡ଼ନାଭିସିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଗୃହମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ, ଏକନାଥ ରଖିଲେ ନଗର ଉନ୍ନୟନ

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନୂଆ ସରକାରରେ ହୋଇଛି ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡ଼ନାଭିସଙ୍କୁ ମିଳିଛି ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ। ସେହିପରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ସିନ୍ଧେ ତାଙ୍କ ପାଖ

14 Aug 2022 5:20 pm
ବୁଡ଼ି ରହିଛି ଚାଷ ଜମି, ଜଳବନ୍ଦି ଲୋକେ

ବୌଦ୍ଧ/କନ୍ଧମାଳ/ବିନିକା(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟ): ମହାନଦୀ ପାଣି ବଢ଼ିବା ପରେ ବୌଦ୍ଧ, କନ୍ଧମାଳ, ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲାର ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ବନ୍ୟା ପାଣି ପଶି ଯାଇଛି। ଫଳରେ ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଚାଷ ଜମି ପାଣି ଭିତରେ ବୁଡ଼ି ରହିଛି। ଗାଁମାନଙ୍କ

14 Aug 2022 5:19 pm
ଟ୍ରକ୍‌-ବସ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ୩ ମୃତ, ୧୬ ଆହତ

ମେଦିନପୁର: ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ପଶ୍ଚିମ ମେଦିନାପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଏକ ମମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଟ୍ରକ ସହ ଏକ ପ୍ରାଇଭେଟ ବସ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ୩ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟ

14 Aug 2022 4:48 pm
ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଭାଇ ପାଖକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଟେକି ନେଇ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ

ପାଟନା: ରକ୍ଷାବନ୍ଧନ ଅବସରରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ବିହାରର ସିୱାନରେ ଜଣେ ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ନାବାଳିକା ଜଣକ ତାଙ୍କ ଭାଇ ହାତରେ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ବାଟରେ ଯୌନ ରାକ୍ଷସଙ୍କ ହାବୁଡ଼

14 Aug 2022 4:39 pm
୨ ବଂଲାଦେଶୀ ନାଗରିକ ଗିରଫ, ୧୧ ଟି ନକଲି ପାସପୋର୍ଟ ଜବତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୭୫ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସକୁ ବଡ଼ ସଫଳତା ମିଳିଛି। ରବିବାର ୨ ବଂଲାଦେଶୀ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ୧୧ ଟି ନକଟଲି ପାସପୋର୍ଟ ଏବଂ ୧୦ ଟି ଷ୍ଟାମ୍ପ ଜବତ କରିଛି

14 Aug 2022 4:18 pm
୧୧ ଜିଲ୍ଲାକୁ ରେଡ୍ ଏବଂ ୧୯ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଅରେଞ୍ଜ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପୂରା ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ ବର୍ଷା। ଏନେଇ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୧୧ ଜିଲ୍ଲାକୁ ରେଡ୍ ଏବଂ ୧୯ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଅରେଞ୍ଜ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି ହୋଇଛି। ନୂଆପଡ଼ା, ବଲାଙ୍ଗିର, କଳାହା

14 Aug 2022 4:12 pm
ରାଜୁ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ବଞ୍ଚିଛନ୍ତି, ଭୁଲ ଖବର ପ୍ରଚା କରନ୍ତୁନି: କୈଳାଶ ଖେର

ମୁମ୍ବାଇ: ପ୍ରଖ୍ୟା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ରାଜୁ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବଙ୍କ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ମହାମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ପାଠ କରିଛନ୍ତି ବଲିଉଡ୍‌ର ଲୋକପ୍ରିୟ ଗାୟକ କୈଳାଶ ଖେର। ହୃଦ୍‌ଘାତର ଶିକାର ହୋଇ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ରାଜୁ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ଗତ ୧୦

14 Aug 2022 4:01 pm
ହସପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ଗିରଫ ଟିଏମସି ନେତା

କୋଲକାତା: ବେଆଇନ ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଟିଏମସିର ବୀରଭୂମ ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ଅନୁବ୍ରତ ମଣ୍ଡଳଙ୍କୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ କୋଲକାତା ଆଲିପୋରର ଇଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ କମାଣ୍ଡର କମାଣ୍ଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କ

14 Aug 2022 3:47 pm
ସାପକୁ କାମୁଡ଼ି ଦେଲା ଦୁଇ ବର୍ଷର ଝିଅ

ଅଙ୍କରା: ସାପକୁ କିଏ ବା ନଡ଼ରେ। ସାପକୁ ଦେଖି ବଡ ବଡ ଲୋକେ ବି ଭୟଭିତ ହୋଇପଡ଼ନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏକ ଦୁଇ ବର୍ଷର ଝିଅ ସାପକୁ ନଡରି ତାକୁ ସାମ୍ନା କରିଛି। ସାପକୁ ନିଜ ଦାନ୍ତରେ କାମୁଡ଼ି କରିଦେଇଛି ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ। ଏହି ଘଟଣା ଏବେ ସୋଶାଲ ମିଡ

14 Aug 2022 2:47 pm
କୋର୍ଟକୁ କହିଲେ ଏକାଠି ରହିବୁ, କିନ୍ତୁ ବାହାରିବା ପରେ ସ୍ତ୍ରୀର ତଣ୍ଟି କାଟିଲା ସ୍ୱାମୀ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: କୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଝଗଡ଼ା। ଛାଡପତ୍ର ପାଇଁ ଫ୍ୟାମିଲ କୋର୍ଟ ଗଲେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ। କିନ୍ତୁ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପରେ ହେଲା ସମାଧାନ। କାଉନ୍‌ସିଲିଂ ସେସନ୍‌ରେ ଦୁହିଁଙ୍କୁ କରାଗଲା ବୁଝାସୁଝା

14 Aug 2022 2:21 pm
ମହାନଦୀରେ ଆସୁଛି ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବନ୍ୟା: ଏସ୍‌ଆର୍‌ସି

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ଜଳ ସଂପଦ ବିଭାଗ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଯନ୍ତ୍ରୀ ମହାନଦୀରେ ଏକ ଛୋଟ ଧରଣର ବନ୍ୟା ଆସିବ ବୋଲି କହିଥିବା ବେଳେ ରବିବାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ କମିଶନର (ଏସ୍‌ଆର୍‌ସି) ପ୍ରଦୀପ ଜେନା କହିଛନ୍ତି ମଧ୍

14 Aug 2022 2:00 pm
ଆମୀରଙ୍କ ପରେ ଶାହାରୁଖଙ୍କ ପାଳି, ‘ପଠାନ’କୁ ବୟକଟ୍ ଦାବି

ମୁମ୍ୱାଇ: ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି ବୟକଟ୍‌ ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍‌। ବଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମ ଗୁଡ଼ିକୁ ବୟକଟ୍‌ କରୁଛନ୍ତି ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ୟୁଜର୍ସ। ଅମୀର ହୁଅନ୍ତୁ ଅବା ଅକ୍ଷ ୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ଫିଲ୍ମକୁ ବୟକଟ୍‌ କରିବା ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ୟୁଜର୍ସ

14 Aug 2022 1:08 pm
ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ପୁଲିସ ପଞ୍ଝାରେ ଦୁଇ ISI ଏଜେଣ୍ଟ

ଜୟପୁର: ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ପୁଲିସକୁ ମିଳିଛି ବଡ ସଫଳତା। ପଣ୍ଡ ହେଲା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ। ଧରାପଡିଲେ ଦୁଇ ଆଇଏସ୍‌ଆଇ ଏଜେଣ୍ଟ। ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଗୁଇନ୍ଦାଗିରି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ରାଜସ୍ତାନରୁ ଦୁଇ ଜଣ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ

14 Aug 2022 12:42 pm
ଅବପାତରେ ପରିଣତ ହେଲା ସୁଦୃଶ୍ୟ ଲଘୁଚାପ, ଆଜି ବି ଗତକାଲି ଭଳି ବର୍ଷିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ଲଘୁଚାପ ଆଜି ଅବପାତରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କ

14 Aug 2022 12:37 pm
ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ବୋମାରେ ଉଡ଼ାଇ ଦେବାକୁ ଧମକ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ‘ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ବୋମାରେ ଉଡାଇଦେବୁ। ୧୫ ଦିନ ଭିତରେ ରେଜଲ୍ଟ ଦେଖିବ। ତୁମମାନେ ଆମକୁ ଯେତିକି କନ୍ଦେଇଛ ତା’ର ପ୍ରତି ଲୁହର ହିସାବ ଦେବାକୁ ପଡିବ।’ ଏଭଳି କିଛି ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ଚ

14 Aug 2022 12:05 pm
ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମ୍‌ର ପଛୁଆ ପାଣି ଦେଲା ଦୁଃଖ, ଅନେକ ଗାଁ ଜଳମଗ୍ନ

ବରଗଡ଼ (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମ୍‌ରୁ ୩୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ତଳି ଅଞ୍ଚଳରେ ଛୋଟ ଧରଣର ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା କରିଛି ଜଳ ସଂପଦ ବିଭାଗ। ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଗେଟ୍ ଖୋଲା ଯାଇଥିବା ଯୋଗୁ ଅନେକ ତଳୁଆ ଅଞ୍ଚଳ

14 Aug 2022 11:55 am
ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ଼, ବିମାନ ଉଡାଣ ବାତିଲ

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟା: ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଆଖିବିଜା ଗୁଳିମାଡ଼। ବନ୍ଦ ହେଲା ଟର୍ମିନାଲ, ବାତିଲ ହେଲା ସମସ୍ତ ବିମାନ ଉଡାଣ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟାର କ୍ୟାନବରା ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଏଭଳି କିଛି ଗୁଳିମାଡ ହୋଇଥିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଗୁଳିମାଡ଼

14 Aug 2022 11:21 am
ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଦବିଲା ରାସ୍ତା, ଭାଙ୍ଗିଲା ଗାର୍ଡ ୱାଲ୍; ନିମ୍ନମାନର କାମ ଅଭିଯୋଗ

ବାଲିଗୁଡ଼ା (ଅଜିତ ନାୟକ): ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବିଜୁ ସେତୁର ଗାର୍ଡ ୱାଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଦବି ଯାଇଛି ଆପ୍ରୋଚ୍ ରାସ୍ତା। କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏହି ଘଟଣା। ନିମ୍ନମାନର କାମ ଯୋଗୁ ଏଭଳି

14 Aug 2022 10:55 am
କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଡିଗାର୍ଡ ଓ ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର

ମୁମ୍ବାଇ: ଭୟଙ୍କର କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ। ମରାଠା ସମାଜର ବଡ ନେତା ତଥା ଶିବସଂଗ୍ରାମ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ବିନାୟକ ମେଟେଙ୍କ ଅଜି ସାକଳେ କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

14 Aug 2022 10:27 am
‘ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ ତୁମେ’, ରୁଶ୍‌ଦିଙ୍କ ପରେ ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଲେଖିକା ରୋଲିଂଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ

ନ୍ୟୁୟର୍କ: ଫେମସ୍‌ ଲେଖକ ସଲମାନ ରୁଶଦିଙ୍କ ପରେ ଏବେ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ଆଉ ଜଣେ ଲେଖିକା। ଲୋକପ୍ରିୟ ବହି ହ୍ୟାରି ପୋଟର୍‌ର ଲେଖିକା ଜେକେ ରୋଲିଂଙ୍କୁ ମିଳିଛି ହତ୍ୟା ଧମକ। ଏନେଇ ଖୋଦ୍‌ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଲେଖି

14 Aug 2022 9:39 am
ଲେଖକ ସଲମାନ ରୁଶ୍‌ଦିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର

ନ୍ୟୁୟର୍କ: ସୁସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି ବିବାଦୀୟ ତଥା ଭାରତରେ ଜନ୍ମିତ ବ୍ରିଟିଶ ଲେଖକ ସଲମାନ ରୁଶ୍‌ଦି। ଗତକାଲି ଛୁରାମାଡ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଆଜି ତାଙ୍କୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର୍‌ରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ସେ କଥାବ

14 Aug 2022 8:59 am
ଅଗଷ୍ଟ ୧୪, ରବିବାର: କୌଣସି ଖବର ଶୁଣି ମନୋବଳ ଭାଙ୍ଗିଯିବ

ମେଷ: ନୂଆ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହିତ ଭେଟ ହେବ। ସୁସ୍ୱାଦୁ ଭୋଜନ କରିବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ଲାଭ ହେବ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ। ବୃଷ: କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଖୁସି ଖବର ମିଳିବ। ମାନସମ୍ମାନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ମନୋବଳ ଦୃଢ଼ ରହିବ। ଗଣମାଧ୍ୟ

14 Aug 2022 8:58 am
ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମାଠିଆରୁ ପାଣି ପିଇବାରୁ ଦଳିତ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା

ଜୟପୁର: ହଜିଗଲା ମାନବିକତା। ଶିକ୍ଷା ଦେଉଥିବା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ହିଁ ପାଲଟିଗଲା ନୃଶଂସ। ମାଠିଆରୁ ପାଣି ପିଇବାରୁ ୯ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା। ଏଭଳି ଏକ ଛାତିଥରା ଘଟଣା ଘଟିଛି ରାଜସ୍ଥାନର ଜାଲୌର ଜିଲ୍ଲାରେ। ଛାତ୍ର ମ

14 Aug 2022 8:35 am
ଆଜି ମୁଣ୍ଡଳି ଅତିକ୍ରମ କରିବ ମହାନଦୀ ବନ୍ୟାଜଳ, ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ବୈତରଣୀ ଓ ଜଳକା

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମରୁ ୩୪ଟି ଗେଟ ଦେଇ ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଏହା କଟକ ଜିଲ୍ଲା ମୁଣ୍ଡଳି ଅତିକ୍ରମ କରିବ। ଆଜି ମୁଣ୍ଡଳି ଦେଇ ୬ ଲକ୍ଷ କ୍ୟୁସେକ ପାଣି ଅତିକ୍ରମ କରିବ। ଆଜି ସ

14 Aug 2022 8:05 am
ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସର ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ରେନେଡ୍‌ ହମ୍‌ଲା, ପୁଲିସକର୍ମୀ ସହିଦ

ଶ୍ରୀନଗର: ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସର ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ଘାଟିରେ ପୁଣି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ। ଏଥର ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ପୁଲିସକର୍ମୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ଜମ୍ମୁକଶ୍ମୀର କୁଲଗାମର କାମୋହରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଆତଙ୍କବାଦ

14 Aug 2022 8:01 am
୧୭ରୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ‘ଦରଦାମ ବୃଦ୍ଧି ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା’ କରିବ କଂଗ୍ରେସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଦରଦାମ ବୃଦ୍ଧି ଓ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ୧୭ରୁ ୨୩ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ‘ଦରଦାମ ବୃଦ୍ଧି ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା’ କରାଯିବ ବ

13 Aug 2022 10:19 pm
ରାଜ୍ୟରେ ସବୁ କାମରେ ‘ପିସି’ ଏବେ ସର୍ବନିମ୍ନ ୧୮%, ୨୨୫କୋଟି ବାଟମାରଣା: ବିଜେପି

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ସ୍ୱଚ୍ଛ, ଦୁର୍ନୀତିମୁକ୍ତ ଓ ଲୋକାଭିମୁଖୀ ଶାସନ ଦେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ମିଛ ଡିଣ୍ଡିମ ପିଟୁଥିବା ରାଜ୍ୟର ବିଜେଡି ସରକାର ଓଡିଶାକୁ ଦୁର୍ନୀତିର ଗନ୍ତାଘରରେ ପରିଣତ କରିଛନ୍ତି । ସରକ

13 Aug 2022 10:09 pm
ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟରେ ୨ ନୂଆ ବିଚାରପତି ଶପଥ ନେଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟର ବିଚାରପତି ଭାବେ ଜଷ୍ଟିସ ଗୌରୀଶଙ୍କର ଶତପଥୀ ଓ ଜଷ୍ଟିସ ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାଶ ଆଜି ପଦ ଓ ଗୋପନୀୟତାର ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟ ପରିସରରେ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ ଏସ

13 Aug 2022 9:17 pm
ସାଇବର ଠକଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ, ଥାନାରେ ମାମଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରାଜ୍ୟରେ ସାଇବର ଠକଙ୍କ ପ୍ରଭାବ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ସରକାରଙ୍କ ସାଇବର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରି ଆଇଏଏସ ଓ ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କର

13 Aug 2022 9:04 pm
ମର୍ଡ଼ର କରି ବେଲ୍‌ରେ ବୁଲୁଥିଲେ, ୧୮ ବର୍ଷ ପରେ ହାଇକୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଲେ ଆଜୀବନ ଜେଲ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଆଜୀବନ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ମିଳିଥିଲା। ହେଲେ ବେଲ୍‌ରେ ବାହାରି ୧୮ ବର୍ଷ ହେଲା ଘରେ ରହୁଥିଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ। ତାକୁ ପୁଣିଥରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରି ଆଉ ଥରେ ଜେଲ୍‌କୁ ପଠାଇଦେବା ପାଇ

13 Aug 2022 8:57 pm
ଏଠି ଚାକିରି ପାଇଁ ଯୁବତୀଙ୍କୁ କାହା ପାଖରେ ଶୋଇବାକୁ ପଡ଼ିବ: କଂଗ୍ରେସ ନେତା

ବେଙ୍ଗାଲୋରୁ: କର୍ଣ୍ଣାଟକ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ। କର୍ଣ୍ଣାଟକ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ପ୍ରିୟଙ୍କ ଖାଡ଼ଗେ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ସରକାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିବାକୁ ଯାଇ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହାକୁ ନେଇ ରାଜନୈତି

13 Aug 2022 8:18 pm
୩୦ ଏକର ମକା ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରିଦେଲେ, ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ

ନବରଙ୍ଗପୁର (ନବଘନ ବିଷୋୟୀ): ଝାଳକୁ ରକ୍ତ କରି ଚାଷ ଜମିରେ ଖଟିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏଥର ଭଲ ଚାଷ ହୋଇଥିଲା। ହେଲେ ଆଜି ଆଖି ଆଗରେ ମାଟିରେ ଲୋଟିଛି ମକା ଫସଲ। ୩୦ ଏକରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଜମିରେ ଚାଷ ହୋଇଥିବା ମକା ଚାଷ ନଷ୍ଟ କରିବା ସହିତ

13 Aug 2022 7:55 pm
ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ପତ୍ନୀଙ୍କ ୬.୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଆଟାଚ କଲା ପୁଲିସ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରରୁ ରାଜନେତା ପାଲଟିଥିବା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କୁଖ୍ୟାତ୍‌ ଡନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ପୁଲିସ। ମୁକ୍ତାର ଅନ୍‌ସାରିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଆସାଫ ଅନସାରିଙ୍କ ଦୁ‌ଇଟି ଜମିକୁ ଆଟାଚ୍‌ କରିଛ

13 Aug 2022 7:24 pm
ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହରେ ଲାଗିଛି ଧୂପ, ଚାଲିଛି ଝଡ଼ାଫୁଙ୍କା!

ଆସିକା (ମନୋଜ ମୁନୀ): ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହରେ ଲାଗିଛି ଧୂପ, ଚାଲିଛି ଝଡ଼ାଫୁଙ୍କା! ଆଉ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଦେହରୁ ଭୂତ ଛଡ଼ାଉଛନ୍ତି ଗୁଣିଆ। ଗୁଣିଆଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର ଉଚ୍ଚାଚରଣରେ ତାଳ ଦେଇ ଛାତ୍ରୀମାନେ ଝୁଲୁଛନ୍ତି। ମଝିରେ ମଝିରେ କର୍କଷ ଚିତ୍କାର କର

13 Aug 2022 6:31 pm
୩ ଦିନ ପରେ ମିଳିଲା ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ମୃତଦେହ

ବଲାଙ୍ଗିର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ୩ ଦିନ ପରେ ମିଳିଲା ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ମୃତଦେହ। ବଲାଙ୍ଗିର ଶାନ୍ତିପଡାର ନିଖୋଜ ବ୍ୟାଙ୍କ କୃଷି ଅଧିକାରୀ ଦିବ୍ୟରଂଜନ ମିଶ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ସୋନପୁର ଜିଲ୍ଲା ଅଂଗ ନଦୀର ଜୁଲୁଣ୍ଡା ନିକଟରୁ ଉ

13 Aug 2022 6:28 pm
ପାଣିରେ ଡୁବିଛି ୫ଟି ସ୍କୁଲ, ଯେଉଁ ଆଡ଼କୁ ଚାହିଁଲେ ଖାଲି ପାଣି

ବାଲେଶ୍ୱର(ରଞ୍ଜିତ ପାକଳ): ଚାରିଆଡ଼େ ଖାଲି ପାଣି ଆଉ ପାଣି। ପାଣି ଭିତରେ କେଉଁଟା ସ୍କୁଲର ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହ, କେଉଁଟା ଖେଳପଡ଼ିଆ ଜାଣିବା ମୁସକିଲ। ପୂରା ସ୍କୁଲ ପରିସର ପାଣି ଭିତରେ ଡୁବି ଯାଇଛି। ସ୍କୁଲ ଗେଟ୍ ବାହାରୁ ତାଲା ପଡ଼ିଛି। ୫

13 Aug 2022 5:55 pm
ତ୍ରିରଙ୍ଗା ବାଣ୍ଟିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମା’

ଅହମ୍ମଦାବାଦ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡାକରା ‘ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା’ ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ମା। ଚଳିତ ଜୁନ୍‌ରେ ଶହେ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଥିବା ମୋଦିଙ୍କ ମା’ ହୀରବା ମୋଦି ଶନିବାର ଗୁଜରାଟରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ଗାନ୍ଧ

13 Aug 2022 5:34 pm
ରାକ୍ଷୀ ବନ୍ଧନରେ ନାବାଳିକାକୁ ରେପ୍‌ ପରେ ମର୍ଡ଼ର

ଫରିଦାବାଦ: ଜଣେ ୧୨ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ହତ୍ୟା କରଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଗୁରୁବାର ରାତି ଅର୍ଥାତ ରକ୍ଷାବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ ଅବସରରେ ହରିୟାଣାର ଫରିଦାବାଦରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ହତ୍ୟା ପରେ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ରେ

13 Aug 2022 5:13 pm
ପାକିସ୍ତାନ ପତାକା ଲାଗାଇ ଜଣେ ଗିରଫ

କୁଶିନଗର (ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ): ପାକିସ୍ତାନ ପତାକା ଲାଗାଇ ଜଣେ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ନିଜ ଘରେ ପାକିସ୍ତାନର ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ ଅଭିଯୋଗରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କୁଶିନଗରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି

13 Aug 2022 4:41 pm
କାହିଁକି ଅଗଷ୍ଟ ୧୩କୁ ଭାରତ ଇତିହାସର ଟର୍ଣ୍ଣିଂ ପଏଣ୍ଟ କୁହାଯାଏ?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସ୍ୱାଧୀନତାର ‘ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ’ ଅବସରରେଦେଶବ୍ୟାପୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଉଡାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ହର ଘର୍ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ସ୍ଲୋଗାନରେ ପଦଯାତ୍

13 Aug 2022 4:29 pm
ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ନେଇ ରେଡ୍‌ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି କଲା ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଉତ୍ତର ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଲଘୁଚାପ। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ଅଧିକାଂଶ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି। ତେବେ ରବିବାର ଓ ସୋମବାର ରାଜ୍ୟର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ଅ

13 Aug 2022 4:21 pm
ଡାକ୍ତରଖାନା ପଞ୍ଚମ ମହଲାରୁ ଡେଇଁଲେ ଯୁବକ

ଢେଙ୍କାନାଳ(ରାଜଶ୍ରୀ ଶତପଥୀ): ଢେଙ୍କାନାଳ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ପଞ୍ଚମ ମହଲାରୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ। ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି। ଆଜ

13 Aug 2022 4:13 pm
ଟିକେଟ ବାବଦରେ ଅଧିକ ୨୦ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲା ରେଲୱେ , ଏବେ ୧୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଫେରାଇବ

ମଥୁରା: ଟ୍ରେନ୍‌ ଟିକେଟ ବାବଦରେ ଅଧିକ ୨୦ ଟଙ୍କା ନେଇଯାଇଥିଲା ରେଲୱେ। ଏବେ ସୁଦ୍ଧ ମୂଳ ସହ ଫେରାଇବ ୧୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା। ଅଧିକ ୨୦ ଟଙ୍କା ନେଇଯାଇଥିବାରୁ ୨୧ ବର୍ଷ ଧରି ଧରି ଆଇନଗତ ଲଢ଼େଇ ପରେ ଜଣେ ଓକିଲଙ୍କ ପକ୍ଷରେ କୋର୍ଟ ରାୟ ଦେଇଛ

13 Aug 2022 4:08 pm
ବଡ଼ଭାଇଠୁ ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାର ଜବତ, ପୁଲିସ ମିତ୍ର ଥିବା ସାନ ଅଟକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅନ୍ତର୍ଗତ କେଦାରପଲ୍ଲୀର ପୁଲିସ୍ ମିତ୍ର ସହଦେବ ନାୟକ ଅଟକ। ବ୍ରାଉନସୁଗାର କାରବାରରେ ସଂପୃକ୍ତି ସନ୍ଦେହରେ ସେ ଅଟକ ଅଛନ୍ତି। ସହଦେବଙ୍କ ଭାଇ ଟୁନା ନାୟକଙ୍କୁ ଅବକାରୀ ପ

13 Aug 2022 2:35 pm
ପୁଣି କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେଲେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୁଣିଥରେ ମହାମାରୀ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଅନ୍ତରୀଣ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି। ଆଜି ତାଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିବା ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଜୟରାମ ରମେଶ ଟ୍ୱିଟ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

13 Aug 2022 1:19 pm
ହୀରାକୁଦରୁ ଖୋଲିଲା ୨୮ଟି ଗେଟ୍, ଛୋଟ ଧରଣର ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମ୍‌ରୁ ୨୮ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ମହାନଦୀରେ ଛୋଟ ଧରଣର ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି। ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ନେଇ ଖୋଦ୍ ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଯନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ

13 Aug 2022 1:12 pm
ବଙ୍ଗୋପସାଗରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ଲଘୁଚାପ, ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଉତ୍ତର ବଙ୍ଗୋପସାଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଲଘୁଚାପ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ୧୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଏହା ସୁଦୃଶ୍ୟ ଲଘୁଚାପରେ ପରିଣତ ହେବ। ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଅଧିକ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ପରିଣତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି

13 Aug 2022 1:08 pm
ଭାରତ ପାଇଁ ପୃଥିବୀ ବାହାରୁ ଆସିଲା ଶୁଭେଚ୍ଛା ବାର୍ତ୍ତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଉ ମାତ୍ର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଭାରତର ସ୍ୱାଧୀନତାକୁ ୭୫ ବର୍ଷ ପୂରିଯିବ। ଏଥିସହ ଦେଶ ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୬ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେବ। ଏହି ୭୫ ବର୍ଷର ସ୍ୱାଧୀନତାକୁ ଦେଶବାସୀ ବେଶ ଗର୍ବର ସହ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ଚାରିଆଡ଼ୁ ଏଥିପାଇଁ ଭାର

13 Aug 2022 1:04 pm
ଗାଁକୁ ପହଞ୍ଚି ପାରିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ଭାରରେ ବୁହା ହେଲେ ରୋଗୀ

ଲମତାପୁଟ(ଜଗତ ଜୀବନ): ଗାଁକୁ ପହଞ୍ଚି ପାରିଲା ନାହିଁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ। ଗାଁ ଠାରୁ ଦେଢ଼ କିଲୋଟର ଦୂର ଏକ ସ୍ଥାନରେ ଅଟକି ରହିଲା। ଫଳରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ପରିବାର ଲୋକ ଭାରରେ ବୋହି ଆଣି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ପରେ ଏହି ରୋଗୀ ଡ

13 Aug 2022 12:38 pm
ରାଜୁ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଆସୁନି କୌଣସି ସୁଧାର

ମୁମ୍ବାଇ: ହୃଦଘାତର ଶିକାର ହୋଇ ହସ୍ପିଟାଲର ଭେଣ୍ଟିଲେଟର୍‌ରେ ଥିବା ବର୍ଷିୟାନ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ରାଜୁ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ଏବେ ଜୀବନ ମରଣ ସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଯାଆନ୍ତୁ ବୋଲି ପୂରା ଦେଶ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛ

13 Aug 2022 12:38 pm
ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଭଉଣୀ ଘରକୁ ଯାଉଥିଲେ, ଅଧା ବାଟରେ ମାଞ୍ଜା ସୂତା ନେଇଗଲା ଜୀବନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାଇ ହାତରେ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିବ ବୋଲି ଭଉଣୀ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲା। ଭାଇ ମଧ୍ୟ ରାକ୍ଷୀ ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଗାଡ଼ିରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧରି ଭଉଣୀ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲା। ହେଲେ କିଏ ଜାଣିଥିଲା ଯେ ଭଉଣୀ ଘରୁ ଯିବା ବାଟରେ ହିଁ ଚାଲି

13 Aug 2022 12:16 pm
ନୂଆ ଶିବସେନା ଭବନ ତିଆରି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ଏକନାଥ ସିନ୍ଧେ?

ମୁମ୍ବାଇ: ପ୍ରକୃତ ଶିବସେନା କିଏ? ତା’ର ବିଚାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଚାଲିଛି। ଶିବସେନାର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ବାଲା ସାହେବ ଠାକରେଙ୍କ ପୁଅ ଉଦ୍ଧବ ନିଜକୁ ପ୍ରକୃତ ଶିବ ସୈନିକ କହୁଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ସହ ହାତ ମିଳାଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋ

13 Aug 2022 11:32 am
ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ସହଯୋଗ କରୁନି ଛତିଶଗଡ଼; ପାଣି ଛାଡ଼ି ଦେଉଛି, ହେଲେ କହୁନି

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟର): ସହଯୋଗ କରୁନି ଛତିଶଗଡ ସରକାର। ମହାନଦୀର ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ରହିଥିବା ଛତିଶଗଡ଼ର ଡ୍ୟାମ୍‌ଗୁଡ଼ିକରୁ କେତେ ଜଳ ଛଡ଼ା ଯାଉଛି ସେ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଉନି। ଫଳରେ ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମ୍‌ର ଜଳ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଓ ଆମ

13 Aug 2022 11:19 am
କରୋନା ଉପରେ କିମ‌ଙ୍କ ବିଜୟ ଘୋଷଣା ପରେ ହଟିଲା ସବୁ କଟକଣା

ସେଓଲ: ମହାମାରୀ କରୋନା ଉପରେ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ବିଜୟପ୍ରାପ୍ତ କରିଥିବା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କିମ ଜଙ୍ଗ ଉନ। ତାଙ୍କର ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ଦେଶରେ କରୋନା ପାଇଁ ଲାଗିଥିବା ସମସ୍ତ କଟକଣାକୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ମାସ୍କ ମଧ୍ୟ ଆଉ

13 Aug 2022 11:15 am
ବିବାହକୁ ୨ବର୍ଷ ପୂରିନି, ମିଳିଲା ନବବଧୂଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ

ଜୟପୁର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ବାହାଘରକୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂରିନାହିଁ। ହେଲେ ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ ମିଳିଲା ନବବଧୂଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ। ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ବୋରିଗୁମ୍ମା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦଳେଇ ସାହିରେ। ମୃତ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ହ

13 Aug 2022 10:40 am
ପୂଜାରାଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଶତକ, ଗୋଟିଏ ଓଭର୍‌ରେ ମାରିଲେ ୨୨ ରନ

ଲଣ୍ଡନ: ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଟେଷ୍ଟ ସ୍ପେଶାଲିଷ୍ଟ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ରୟାଲ ଲଣ୍ଡନ ଦିନିକିଆ କପରେ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି। କାଉଣ୍ଟି ଟିମ୍‌ ସକ୍ସେସ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ପୂଜରା ଏବେ ଜବରଦସ୍ତ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ କାଉଣ୍ଟି

13 Aug 2022 10:15 am
ଆରଏସ୍‌ଏସ ନିଜ ଡିପିରେ ଲଗାଇଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା, ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଉଡ଼ାଇଲା ଜାତୀୟ ପତାକା

ନାଗପୁର: ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ୱଂୟସେବକ ସଂଘ(ଆରଏସଏସ୍‌) ନିଜର ସୋଶାଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟର ଫୋଟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି। ପୂର୍ବରୁ ଆରଏସ୍‌ଏସ୍‌ ନିଜ ଡିପିରେ ଗେରୁଆ ପତାକା ଲଗାଇଥିଲା। ହ

13 Aug 2022 9:49 am
ଘାସ ବାଛୁଥିବାବେଳେ ମାରିଲା ବିଜୁଳି; ମହିଳା ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ରେଢ଼ାଖୋଲ(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ବିଲରେ ଘାସ ବାଛୁଥିବା ବେଳେ ହେଲା ବଜ୍ରପାତ। ସେହି ବିଲରେ ଟଳି ପଡ଼ିଲେ ଜଣେ ମହିଳା। ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳା ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ରେଢ଼ାଖୋଲ ବ୍ଲକ ଅନ୍

13 Aug 2022 9:30 am
ମୁଡ ଅଫ ଦି ନେଶନ: ଏନଡିଏ ୨.୦ର ନୀତି ବଡ଼ ବଡ଼ ବ୍ୟବସାୟକୁ ଫାଇଦା ଦେଉଛି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କ୍ରମାଗତ ଦୁଇଥର ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରରେ ସରକାର ଗଠନ ବିଜେପି ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଏନଡିଏର ବିଭିନ୍ନ ଆର୍ଥିକ ନୀତି ଦ୍ୱାରା ବଡ଼ବଡ଼ ବ୍ୟବସାୟୀ ଓ ବ୍ୟବସାୟ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଉଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଓ କୃଷକମାନେ

13 Aug 2022 9:19 am
୩ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ,୧୪ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଅରେଞ୍ଜ ଓ ୧୬ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ପଶ୍ଚିମ ମିଆଁମାର ଓ ପାର୍ଶ୍ୱବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୃଷ୍ଟ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଲଘୁଚାପର ରୂପ ନେଇ ଘନୀଭୂତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟରେ ୩ ଦିନ ଯାଏ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିବ। ଆଜି ୧୪ଟ

13 Aug 2022 8:46 am
ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ: ଏକାସଙ୍ଗେ କୋଟିଏ ପିଲା ଗାଇଲେ ଦେଶାତ୍ମକବୋଧ ଗୀତ

ଜୟପୁର: ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ କରିଛି ରାଜସ୍ଥାନ। ଦେଶରେ ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ୧ କୋଟି ସ୍କୁଲ ପିଲା ଏକାସଙ୍ଗରେ ଦେଶାତ୍ମକବୋଧ ଗୀତ ଗାଇଛନ୍ତି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଓ ଘରୋଇ ସ୍କୁଲର ପିଲା ସ

13 Aug 2022 8:32 am
ନିଆଳି ଛେନାରେ ଅପମିଶ୍ରଣ ଅଭିଯୋଗ, ମାନ ଯାଞ୍ଚ କଲା ସିଏମସି

ନିଆଳି(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ନିଆଳିରୁ ଆସୁଥିବା ଛେନାରେ ବ୍ୟବସାୟମାନେ ଅପମିଶ୍ରଣ କରି ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ଛେନାର ମାନ ଯାଞ୍ଚ କରିଛି ସିଏମସି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ। ଗତକାଲି କଟକ ମହାନଗର ନିଗମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବି

13 Aug 2022 8:12 am
ତ୍ରିରଙ୍ଗାକୁ ଅପମାନ ନା ରାଜନୀତିକ ଆକ୍ରୋଶ? ବନ୍ଧା ହେଲେ ଜିମ୍‌ ମାଲିକ

ଡେରାଡୁନ: ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ ଜାତୀୟ ପତାକାକୁ ଜଣେ ୪୦ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଅପମାନିତ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ବିଜେପିର ଜଣେ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ସୋନୁ ଶର୍ମା ଏପରି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା ପରେ ପୁଲିସ୍‌ ୪୦ ବର୍ଷୀୟ

13 Aug 2022 8:03 am
୧୩ ଅଗଷ୍ଟ, ଶନିବାର: କଥା ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ

ମେଷ: କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ବାଦବିବାଦ ଦେଖାଯିବ। ନିଜର କଥା ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ। ଅଯଥା ଭ୍ରମଣ ଯୋଗୁ କ୍ଳାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରିବେ। ବୃଷ: ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ଲାଭ ମିଳିବ। ମାନସମ୍ମାନ ପାଇବେ। ଦୂରଯାତ୍ରାରୁ ଲାଭ ପାଇବେ। ବନ୍ଧୁଙ

13 Aug 2022 7:38 am
ଛୁରା ମାଡ଼ ପରେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଲେଖକ ସଲମାନ ରୁଶିଦ, ହରାଇ ପାରନ୍ତି ଗୋଟିଏ ଆଖି

ନ୍ୟୁୟର୍କ: ଛୁରା ମାଡ଼ର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଭାରତରେ ଜନ୍ମିତ ବ୍ରିଟିଶ ଲେଖକ ସଲମାନ ରୁଶିଦଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି। ଛୁରା ମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ହେଲିକପ୍ଟର ଯୋଗେ ହସ୍ପିଟାଲ ନିଆଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ସେଠାରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର

13 Aug 2022 7:32 am
ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ଜୈଶ ଆତଙ୍କୀ ଗିରଫ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ବିଜେପିରୁ ବିଦା ହୋଇଥିବା ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀକୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୁଲିସ। ନୂପୁର ଶର୍ମା ପ୍ରଫେଟ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭଦ୍ର ଟିପ୍ପଣୀ କରିଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ପାକି

13 Aug 2022 7:08 am
ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବ ତ ? ଆଇନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତରକୁ ନେଇ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବ ତ? ଆଇନମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ସାରକା ଚଳିତ ବିଧାନସଭାରେ ଦେଇଥିବା ଦୁଇଟି ଲିଖିତ ଉତ୍ତରକୁ ନେଇ ଏଭଳି ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଓ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ଦେଖାଦେଇଛି। ବିଧାୟକ ଦାସର

12 Aug 2022 10:28 pm
‘ଆମ ସାରଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଦିଅ, ନହେଲେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସରେ ସ୍କୁଲରେ ଉଡାଇବୁ କଳା ପତାକା’

ରେଢାଖୋଲ (ରମାକାନ୍ତ ମହାନନ୍ଦ): ‘ଡେପୁଟେସନ୍‌ରେ ଯାଇଥିବା ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଫେରାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ନହେଲେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ତାରିଖରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରାଇଦେବୁ ନାହିଁ। ସେହିଦିନ କଳା ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବୁ।’ ୮ ଦିନ ଧରି ଛ

12 Aug 2022 10:19 pm
ଇଂଲଣ୍ଡରେ ମରୁଡ଼ି ଘୋଷଣା, ଜଳ ସଙ୍କଟ ତୀବ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭୀଷଣ ତାତି ଏବଂ ହିଟ୍‌ୱେଭ ଜାରି ଯୋଗୁ ଇଂଲଣ୍ଡର ସ୍ଥିତି ବେହାଲ। ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ ଯୋଗୁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ବର୍ଷା ନହେବାରୁ ଇଂଲଣ୍ଡର ପରିସ୍ଥିତି ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋପଡ଼ିଛି। ଫଳରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନ

12 Aug 2022 10:17 pm
ରାହୁଲଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେଲା ବିସିସିଆଇ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସହ ଜିମ୍ବାୱେ ଯିବେ ଲକ୍ଷ୍ମଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ବ୍ରେକ୍ ଦେଲା ବିସିସିଆଇ। ସେ କିଛି ଦିନ ବିଶ୍ରାମ କରିବେ। ତାଙ୍କ ବଦଳରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ଜିମ୍ବାୱେ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ନ୍ୟାଶନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନ୍ସିଏ)

12 Aug 2022 10:09 pm
ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟରେ ୨ ନୂଆ ବିଚାରପତି ନିଯୁକ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟରେ ୨ଜଣ ନୂଆ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଛି । ଏହି ଦୁଇ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ମିଶାଇ ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟରେ ମୋଟ ବିଚାରପତିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୪କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଆଜି ଏନେଇ କେନ୍ଦ୍ର

12 Aug 2022 9:22 pm
ବିବାଦୀୟ ଅଥର ସଲମାନ୍‌ ରସିଦଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ନ୍ୟୁୟର୍କ: ବିବାଦୀୟ ଅଥର ସଲମାନ୍‌ ରସିଦଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ। ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସେ ମଞ୍ଚ ଉପରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ନ୍ୟୁୟର୍କର ସେ ଏ

12 Aug 2022 9:01 pm
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ବିମ୍ ଓ ଛାତ ଖରାପ, ମରାମତି ଅନୁମତି ମାଗିଲା ଏଏସ୍‌ଆଇ

ପୁରୀ(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଭଲ ନାହିଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାରର ସ୍ଥିତି। ଭିତର ଭଣ୍ଡାରର ତିନିଟି ବିମ୍ ସହ ପ୍ଲାଷ୍ଟର ଖରାପ ଅଛି। ତେଣୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବାକୁ ତୁରନ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରୁ। ରାଜ୍

12 Aug 2022 8:56 pm
ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିବାକୁ ଡାକିଥିଲେ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀ! ଆଜି ମିଳିଲା ଭାଇ ମୃତଦେହ

ଚମ୍ପୁଆ (ଦୀପକ କୁମାର ଶତପଥୀ): ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଫୋନ୍‌ କରି ଡାକିଥିଲେ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀ! ଆଉ ଭଉଣୀର ଫୋନ୍‌ କଲ ପାଇ ଧାଇଁ ଯାଇଥିଲାଲେଭାଇ! ହେଲେ ଫେରିନଥିଲେ। ବହୁ ଖୋଜାଖୋଜି ପରେ ଆଜି ମିଳିଲା ଭାଇର କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦ

12 Aug 2022 8:54 pm
ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ କେଉଁ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରୁଥିଲେ ତେଜସ୍ୱୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ

ପାଟନା: ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିହାର ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଇଥିବା ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କ ପ୍ରେମକାହାଣୀ ସମ୍ପର୍କରେ ଖୁଲାସା କରିବା ପରେ ଲାଇଫପାର୍ଟନରଙ୍କୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍

12 Aug 2022 8:48 pm
ଓଏଏସ ସ୍ତରରେ ବଦଳି: ସତ୍ୟରଞ୍ଜନ ସାହୁ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲାପାଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ବରିଷ୍ଠ ଓଏଏସ୍ ଅଫିସର ସତ୍ୟରଞ୍ଜନ ସାହୁଙ୍କୁ ଆଜି ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଭାବେ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ଏହାସହିତ ପଂଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୩୨ଜଣଙ୍କୁ ବିଡିଓ, ୧୦ଜଣଙ୍କୁ ତହସିଲଦାର ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ

12 Aug 2022 8:19 pm
କ’ଣ ପାଇଁ ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ ଛାଡ଼ିଲ ? ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସକୁ ଜବାବ ଦେବେ ରଣବୀର

ମୁମ୍ବାଇ: ନ୍ୟୁଡ୍‌ ଫଟୋ ଶୁଟ୍‌ କରି ଅଡ଼ୁଆରେ ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତା ରଣବୀର ସିଂହ। ରଣବୀର ସିଂହଙ୍କୁ ସମନ କରିବ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ। ଅଗଷ୍ଟ ୨୨ରେ ହାଜର ହେବେ ରଣବୀର । ମହିଳାମାନଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ପହଞ୍ଚାଇବା ଅଭିଯୋଗରେ ଏହି ନୋଟି

12 Aug 2022 8:11 pm
୩ ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୨୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ୯ ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମଞ୍ଜୁରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ‘ଜଳଜୀବନ ମିଶନ’ ଯୋଜନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩ଟି ଜିଲ୍ଲା ଢେଙ୍କାନାଳ, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଓ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲାରେ ପାଇପ୍ ଯୋଗେ ପାନୀୟ ଜଳଯୋଗାଣ ନିମନ୍ତେ ୧୨୧୦.୦୪କୋଟି ଟଙ୍କାର ୯ଟି ଟେ

12 Aug 2022 7:52 pm
ରାକ୍ଷୀ ପାଉଣା ଦେବା ପାଇଁ ମାଆକୁ ମାଗିଲେ ୫୦ ଟଙ୍କା! ନଦେବାରୁ ଝୁଲିପଡ଼ିଲେ

କୋଇଡ଼ା (ସୁନୀଲ ପଣ୍ଡା) : ଦୁଇ ସାନ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ରାକ୍ଷୀ ପାଉଣା ଦେବା ପାଇଁ ମାଆଙ୍କୁ ୫୦ ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲା ଭାଇ! ହେଲେ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ନଥିବାରୁ ମନା କରିଥିଲେ ମାଆ। ଏଥିରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ି ଭାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ବେ

12 Aug 2022 6:56 pm