ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦର୍ଶନ ମନା

ପୁରୀ(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ପୁଣି ବଢ଼ିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଦର୍ଶନ କଟକଣା। ଜୁନ୍ ୧୫ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ମନା। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କଟକଣା ଅବଧି ବଢ଼ିଲା। କୋଭିଡ୍ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ସମୀ

16 May 2021 7:30 pm
୩୦୦ କୋଭିଡ୍ ବେଡର ବ୍ୟବସ୍ଥା କଲେ ବିଜେପି-ଆରଏସଏସ

ବାଙ୍ଗାଲୋର: କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଏବେ କରୋନା ପିକରେ ରହିଛି। ପ୍ରତିଦିନ ୪୦ ହଜାର ଉପରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି। ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ତୁଳନାରେ ବେଡ୍ ନଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମଧ୍ୟ ହରଡ ଘଣାରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି। ଏହାରି ଭିତର

16 May 2021 7:10 pm
ତୋର’ ବହୁତ ହାର୍ଡ଼ କେଶ୍ ଥିଲା…

ବାରିପଦା(ମାଣିକ ଲାଲ ପାଣି) ତୋର ବହୁତ ହାର୍ଡ଼ କେଶ୍ ଥିଲା। ତୋର ବିପି ବହୁତ ଅଧିକ। ଅଲଟ୍ରାସାଉଣ୍ଡ କଲୁନାହିଁ ମୁଁ ରିକ୍ସ ନେଲି । ଆଉ କିଏ ହୋଇଥିଲେ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ପରି ରେଫର କରିଥାଆନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ତୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ଦେ। ଏଇ ଖାତା ଭ

16 May 2021 6:21 pm
ରାଜଧାନୀରେ ୧୩୫୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସେଥିରୁ ଲୋକାଲ୍‌ କେସ୍‌ ୧୧୩୫

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି) ଅଞ୍ଚଳରୁ ୧୩୫୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେଥିରୁ ୨୧୮ ଜଣ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ଥିବା ବେଳେ ଲୋକାଲ୍ କେସ୍ ୧୧୩୫ ରହିଛି। ଆଜି ୯୩୮ ଜଣ ଆର

16 May 2021 6:14 pm
କରୋନାର ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନକୁ ମାତ୍ ଦେବ କୋଭାକ୍ସିନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ସାରା ଭାରତ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାଜନକ। ଏହି ସମୟରେ ଭାରତରେ ବିକଶିତ ହୋଇଥିବା କରୋନାର ନୂଆ ଷ୍ଚ୍ରେନ୍ B.1.1.7 ୪୪ଟି ଦେଶକୁ ବିସ୍ତାର କରିଛି। ଆଉ ଏହା ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ବ୍ୟାପୁଛି ଯାହାକି ଚିନ୍ତାଜନକ ବ

16 May 2021 6:01 pm
ଅଣ ନିଃଶ୍ୱାସୀ ଦିଲ୍ଲୀ ପାଇଁ ଆସିଲା ଖୁସି ଖବର !

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିନେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରିମତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରତିଦିନ ଡରାଉଥିଲା। ଏବେ ସେହି ରାଜଧାନୀରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କିନ୍ତୁ କମିବାରେ ଲାଗିଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲାବାସୀ ଟିକିଏ ଆଶ୍ୱସ୍ତ ହୋଇଛନ୍

16 May 2021 5:40 pm
ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଚୋବେଇକି ଖାଉଛନ୍ତି କି, ହୋଇପାରେ କ୍ଷତିକାରକ

ତୁଳସୀ ଗଛରେ ଏଭଳି ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ଅଛି, ଯାହା ଆମକୁ ଅନେକ ରୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ଆମେ ତୁଳସୀ ପତ୍ରର ବ୍ୟବହାର କାଢ଼ା ପ୍ରସ୍ତୁତ ପାଇଁ କରିଥାଉ। ଏହା ଆମର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ବଢ଼ାଇଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହ

16 May 2021 5:26 pm
ସାହି ପଡ଼ିଶା ଆସିଲେନି, ସରପଞ୍ଚ ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ନେଲେ ଶ୍ମଶାନ

ଭଞ୍ଜନଗର(ରାଜେଶ କୁମାର ପଣ୍ଡା): ଦିନେ ସାହି-ଭାଇଙ୍କ ଶୁଖଦୁଃଖରେ ଛିଡ଼ା ହେଉଥିଲେ ବୃଦ୍ଧା ଶଶୀ ପ୍ରଧାନ। ହେଲେ ଆଜି ତାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଠାଇବାକୁ କେହି ଆସିଲେ ନାହିଁ। ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଘରେ ପଡ଼ି ରହିଲା ମୃତଦେହ। ଶେଷରେ ସରପଞ୍ଚ ଓ ତ

16 May 2021 5:06 pm
‘ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ ନହେଲା ଯାଏ ଇସ୍ରାଏଲ ଜାରି ରଖିବ ଅପରେସନ’

ଜେରୁଜେଲମ: ଇସ୍ରାଏଲ ଏବଂ ପାଲେଷ୍ଟାଇନ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଏବେ ଆହୁରି ତୀବ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଗାଜା ଉପରେ ଇସ୍ରାଏଲର ଘନ ଘନ ଆକ୍ରମଣ ଗୋଟିଏ ପଟେ ପାଲେଷ୍ଟାଇନର ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ଇସ୍ରାଏଲକୁ ଘେରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଇସ

16 May 2021 4:40 pm
ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପୁଛି କରୋନା, ସତର୍କ ହେଲେ ସରକାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର):ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ମହାମାରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହାକୁ ଦେଖି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଜାରି କରିଛି। ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ, ଆଦିବାସୀ ବହୁଳ ଓ ସହର ଉପକଣ୍ଠ ପାଇଁ ନ

16 May 2021 4:14 pm
ଚରମସୀମାରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଓ ଟିଏମସି କଳି

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଜଳୁଛି। ଲୋକେ ସରକାର ଓ ପୁଲିସକୁ ଡରି ଘର ଭିତରେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ରହୁଛନ୍ତି। ଲୋକଙ୍କ ଭୋଟ୍ ପାଇ ସରକାର ଗଢ଼ିଛନ୍ତି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ। ହେଲେ ଲୋକଙ୍କ କଥା ନବୁଝି ଆଖି ବଜି ଦେଇଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

16 May 2021 4:13 pm
ରଥଖଳା ଚଳଞ୍ଚଚଳ, ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ରଥ ନିର୍ମାଣ କାମ

ପୁରୀ(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଶ୍ରୀନଅର ସମ୍ମୁଖ ରଥଖଳା ଚଳଚଂଚଳ। ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଘୋଷଯାତ୍ରା ପାଇଁ ରଥ ନିର୍ମାଣ କାମ ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମେ ତୁମ୍ବ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ତିନିରଥ ନିମନ୍ତେ ତିନୋଟି ତୁମ୍ବ ପାଇଁ କରତି ମାନେ

16 May 2021 4:10 pm
କରୋନାରେ ଚାଲିଗଲା ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଜାଡେଜାଙ୍କ ଜୀବନ

ରାଜକୋଟ: ସୌରାଷ୍ଟ୍ରର ପୂର୍ବତନ ପେସ୍ ବୋଲର ଓ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ରେଫରୀ ରାଜେନ୍ଦ୍ରସିଂହ ଜାଡେଜାଙ୍କ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି । ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ୬୬ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା

16 May 2021 3:25 pm
କରୋନା କଟକଣା ଭିତରେ ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ  ଥାଳ ଉଠା ସମ୍ପନ୍ନ

ସମ୍ବଲପୁର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): କରୋନା କଟକଣା ଭିତରେ ସମ୍ବଲପୁରର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପର୍ବ ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ଥାଳ ଉଠା କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ଶିବାଳୟରୁ ପାରମ୍ପରିକ ରିତୀରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ପରେ ଥାଳ ଉଠିଛି। ପରେ କନ୍ୟା

16 May 2021 3:14 pm
ଗୀତ ଶୁଟିଂ ବେଳେ ରଣବୀରଙ୍କୁ ସେଟରୁ ବାହାର କରି ଦେଇଥିଲେ ରବିନା

ମୁମ୍ୱାଇ: ୧୯୯୪ ମସିହାରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିଲା ବଲିଉଡ‌୍‍ ଫିଲ୍ମ ମୋହରା। ଫିଲ୍ମଟି ଜବରଦସ୍ତ ସଫଳତା ପାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର, ସୁନୀଲ ସେଟ୍ଟୀ, ରବିନା ଟଣ୍ଡନ, ପରେଶ ରାୱଲ ଓ ନଶିରୁଦ୍ଦୀନ ଶାହ ପ୍ରମୁଖ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଏହି

16 May 2021 3:07 pm
ଝାରପଡ଼ା ଜେଲରେ କଏଦୀଙ୍କ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର:(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର) ଜେଲ ଭିତରକୁ ପଶିଲା ଭୂତାଣୁ। ଝାରପଡ଼ା ଜେଲର ଜଣେ ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀଙ୍କର କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ମୃତ କଏଦୀ ଜଣକ ହେଲେ ତ୍ରିପତି ମହାନ୍ତି। ନିଶା କାରବାର ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇ ଜେଲରେ ଥିବା ତ

16 May 2021 2:26 pm
କରୋନାକୁ ହରାଇ ନୂଆ ଜୀବନ ପାଇଲେ ୮୩ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧ

ବାଲିଗୁଡ଼ା(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର) ସାରା ଦେଶରେ ମହାମାରୀ କରୋନାର ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହରୀ ଜାରି ରହିଛି। ଏହି ଅଦୃଶ୍ୟ ଭୂତାଣୁକୁ ନେଇ ସବୁଠି ଭୟ ଓ ଆତଙ୍କ ଲାଗି ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଅଦୃଶ୍ୟ ଭୁତାଣୁକୁ ହରାଇ କରୋନାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି ଜ

16 May 2021 2:16 pm
ଟିକା ନିଅ କି ନ ନିଅ, କରୋନାରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କରନ୍ତୁ ତିନୋଟି କାମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରର ଆତଙ୍କ ଜାରି ରହିଛି । ମହାମାରୀରେ ପ୍ରତିଦିନ ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଚାଲିଯାଉଥିବା ବେଳେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଲୋକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି । କରୋନାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଟିକାକୁ ମୁଖ୍ୟ

16 May 2021 1:49 pm
ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି

ମୁମ୍ୱାଇ: ସାରା ଦେଶରେ ଏବେ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି। ଏଥିରୁ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଲୋକେ ବି ବର୍ତ୍ତି ନାହାନ୍ତି। ଆଉ ଏଭଳି ସମୟରେ ଛୋଟ ପରଦାର ଅନ୍ୟତମ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ସାକୁଜା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍

16 May 2021 1:48 pm
କରୋନା କୋପ; କିଏ କରୁଛି କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ତ କିଏ କରୁଛି ରକ୍ଷା ଯଜ୍ଞ

ଆଳି(ବନମାଳି ସାହୁ): କରୋନାକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖାଦେଇଛି କୋକୁଆ ଭୟ। କେଉଁଠି ଲୋକେ କରୋନା ଭୟରେ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ କାନ୍ଧ ଦେଉ ନାହାନ୍ତି ତ କେଉଁଠି ଏହି ମହାମାରୀ କବଳରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ କରୁଛନ୍ତି

16 May 2021 1:34 pm
କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ପାଇଁ ତ୍ରାଣକର୍ତ୍ତା ସାଜିଛନ୍ତି ଏହି ଦମ୍ପତି

ଭଦ୍ରକ(ପାର୍ଥସାରଥୀ ନାୟକ) କରୋନା ରୋଗୀ ନାଁ ଶୁଣିଲେ ନିଜ ଲୋକ ଓ ପଡୋଶୀ ଘୃଣା ଦୃଷ୍ଟିରେ ଦେଖୁଛନ୍ତି। ସେଭଳି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଦ୍ରକର ଏକ ଦମ୍ପତି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ପାଲଟିଛନ୍ତି। କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଏହି ଦ

16 May 2021 1:17 pm
‘ଏବେ ପ୍ଲାଟୋ ଷ୍ଟେଜରେ କରୋନା; ଆହୁରି ସପ୍ତାହେ ରହିବ ସମାନ ସ୍ଥିତି’

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଏବେ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ଲାଟୋ ଷ୍ଟେଜରେ ଅଛି ସଂକ୍ରମଣ ସ୍ଥିତି । ଦୈନିକ ଦଶରୁ ବାର ହଜାର ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି । ଯେତିକି ଟେଷ୍ଟ ହେଉଛି, ପଜିଟିଭ ରେଟ ତାହାର ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ରହୁଛି। ଆସନ୍ତା ଗୋଟିଏ

16 May 2021 1:00 pm
ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ମିଳିଲାନି, ଟ୍ରଲିରେ ହସ୍ପିଟାଲ ଆସିଲା ରୋଗୀ

ଭଦ୍ରକ(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର) ଟ୍ରଲିରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ। ବହୁ ଚେଷ୍ଟା ସତ୍ତ୍ୱେ କୌଣସି ଗାଡ଼ି ପାଇଲେ ନାହିଁ। ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରି ପାରିଲେ ନାହିଁ । ତେଣୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଟ୍ରଲିରେ ହିଁ ରୋଗୀଙ୍କ

16 May 2021 12:44 pm
ରାଜଧାନୀରେ ୨୪ ଯାଏ ବଢ଼ିଲା ଲକଡାଉନ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନାକୁ କାବୁ କରିବା ପାଇଁ ଲଗାଯାଇଥିବା ଲକଡାଉନକୁ ଆଉ ସପ୍ତାହେ ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଚେନ୍ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ମେ’ ୧୭ ତାରିଖରେ ଶେଷ ହେବାକୁଥିବା ଲକଡାଉନକୁ ଆଉ ସାତ ଦିନ ବଢ଼ାଇବାକୁ ମୁ

16 May 2021 12:30 pm
କରୋନାରେ ଚାଲିଗଲେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ

ମୁମ୍ୱାଇ: କଂଗ୍ରେସର ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ରାଜୀବ ସାତବଙ୍କର ଆଜି ସକାଳେ ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୪୬ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ସେ ପୁନେର ଏକ ହସପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିଲେ। ଏପ୍ରିଲ

16 May 2021 11:54 am
କରୋନା କୋପ ବେଳେ ଭୋକିଲା ପେଟର ଦରଦୀବନ୍ଧୁ ସାଜିଲେ ଯୁବତୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ(ରାଜଶ୍ରୀ ଶତପଥୀ): କରୋନା କୋପରେ ଥରହର ମଣିଷ ଜାତି। ସଂକ୍ରମଣର ଉଗ୍ର ରୂପ ଦେଖି ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଚାଲିଛି ଲକଡାଉନ ଓ ସଟଡାଉନ ସ୍ଥିତି। ଆଉ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭୋକିଲା ପେଟର ଦରଦୀବନ୍ଧୁ ସାଜିଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରର

16 May 2021 11:40 am
ରେସଲର୍ ସୁଶୀଲ କୁମାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜାମିନ୍ ବିହିନ ପରୱାନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦୁଇଥରର ଅଲିମ୍ପିକ୍ ପଦକ ବିଜେତା ରେସଲର୍ ସୁଶୀଲ କୁମାରଙ୍କ ପାଇଁ ଅଡ଼ୁଆ ବଢ଼ିଯାଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ୍ ଏବେ ସୁଶୀଲ କୁମାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରି ଜାମିନ୍ ବିହିନ ପରୱାନା ଜାରି କରିଛି । ରେସଲର୍

16 May 2021 11:30 am
ଅଣ୍ଡା ଚୋରି କରି ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନିଲମ୍ୱିତ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

The post ଅଣ୍ଡା ଚୋରି କରି ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନିଲମ୍ୱିତ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ appeared first on Odisha Reporter .

16 May 2021 11:12 am
କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଦିନରେ କମିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ନୂଆ ମାମଲାରେ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଦିନ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । କିନ୍ତୁ କୋଭିଡ୍ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭି

16 May 2021 10:54 am
କମିବା ନାଁ ଧରୁନି ମହାମାରୀ; ବନ୍ଦ ହେଲା ସିରିଏଲ, ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସୁଟିଂ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଘାତକ ସାଜିଲାଣି ମେ’ ମାସ। ଦୀର୍ଘ ୧୦ ଦିନରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ଧରି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌, ଶଟଡାଉନ୍‌ କଟକଣା ସତ୍ତ୍ୱେ ତଳମୁହାଁ ହେବା ନାଁ ଧରୁନି ମହାମାରୀ। । ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ୧୧ ହଜାର, ୧୨ ହଜାରରୁ ଊ

16 May 2021 10:44 am
ପୁଣି ୧୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା, ରାଜ୍ୟରେ ୨୩ ଶହ ଅତିକ୍ରମ କଲା କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାରେ ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୧୩ରେ ପହଞ୍ଚି ଯା

16 May 2021 9:49 am
୧୧ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ, ଅନୁଗୋଳରେ ବଢୁଛି

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୧,୭୩୨ ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬୫୬୯ ଜଣ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଥିଲେ। ବାକି ୫

16 May 2021 9:33 am
ପ୍ରଥମ ଲହର ପରେ ସରକାର ଓ ଲୋକେ ଅବହେଳା କରିଥିଲେ: ଆରଏସଏସ ମୁଖ୍ୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ‘ଡାକ୍ତରମାନେ ସତର୍କ କରାଇଥିଲେ। ତା’ସତ୍ତ୍ୱେ କରୋନାର ପ୍ରଥମ ଲହର ପରେ ସମସ୍ତେ ଅବହେଳା କରିଥିଲେ। ସରକାର ହୁଅନ୍ତୁ କି ପ୍ରଶାସନିକ କଳ ଅବା ଲେକେ- ସମସ୍ତେ ଅବହେଳା କରିଥିଲେ।’ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଅଧିକ ବିପ

16 May 2021 9:08 am
ଆଜି ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସାମାନ୍ୟରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ସହ ଘଡ଼ଘଡ଼ିର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ । କେନ୍ଦୁଝର, ମୟୂରଭଂଜ, ବାଲେଶ୍ୱର, ଭଦ୍ରକ, ଯାଜପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, କ

16 May 2021 8:05 am
ଘଣ୍ଟାକୁ ୯ କି.ମି ବେଗରେ ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ‘ତଉକେତ’, ୧୮ରେ କରିବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆରବ ମହାସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ‘ତଉକେତ’ ଭେରି ସିଭିୟର ସାଇକ୍ଲୋନିକ ଷ୍ଚର୍ମରେ ପରିଣତ ହୋଇ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି ୯ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ଗତି କରୁଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ବାତ୍ୟା ଗୋଆର ପାଣାଜୀଠାରୁ ୧୫୦ କିଲୋମିଟ

16 May 2021 7:51 am
କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରୁ ଶୁଭ ଖବର ମିଳିପାରେ

ମେଷ– ଖାଦ୍ୟ ଓ ପାନୀୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। କୌଣସି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅର୍ଥ ନିବେଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ବିପରୀତ ଲିଙ୍ଗ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହେବେ। ବୃଷ– ସ୍ଥାୟୀ ସମ୍ପତ୍ତିପ୍ରାପ୍ତିର ଯୋଗ ରହିଛି। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ସ୍ୱଚ୍ଛଳ ରହିବ। ଘ

16 May 2021 7:34 am
କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପଠାଇଲେ ଆଉ ୧.୮୮ଲକ୍ଷ ଡୋଜ୍ କୋଭିଶିଲଡ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କଠୁ ଆଉ ୧ଲକ୍ଷ ୮୮ହଜାର ୦୧୦ଟି ଡୋଜ୍ କୋଭିଶିଲଡ୍ ଟିକା ଆଜି ଓଡ଼ିଶା ପାଇଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କଠୁ ମାଗଣାରେ ରାଜ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ମିଳୁଥିବା କୋଭିଡ୍ ଟିକା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟ

15 May 2021 10:54 pm
“ତାଉକତେ” ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମ୍ପର୍କରେ ମୋଦିଙ୍କ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ତଥା ଏଜେନ୍ସିମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଜି ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକରେ ସାମୁଦ୍ରିକ ଘୂର୍ଣ୍ଣବାତ୍ୟା “ତଉକତେ”ର ଉପଯୁକ୍ତ

15 May 2021 10:43 pm
ଦେଶରେ ୮ ରାଜ୍ୟ ବଢ଼ାଇଲେ ଚିନ୍ତା, ଦେଶରେ ବଢ଼ିଲା ଆରୋଗ୍ୟ ହାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କରୋନାର ସଂକ୍ରମିତ ହାର ଟିକିଏ କମିଛି। ୮ଟି ରାଜ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟତଃ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ତେବେ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ମାମଲା ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଲବ ଅଗ୍ରୱା

15 May 2021 9:58 pm
ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେଉଛି ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ ‘ତଉକତେ’, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଅର୍ଥ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ମହାମାରୀ ବେଳେ ଦେଶକୁ ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ବିପତ୍ତି। ଆରବ ମହାସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ। ଧୀରେ ଧୀରେ ଏହା ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇ ଗୁଜୁରାଟ, ଡାମନ-ଡିୟୁ ଓ ଦାଦ୍ରା-ନାଗର ହାବେଳି ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି। ଏ

15 May 2021 9:37 pm
‘ମିଛ ପ୍ରଚାର ଛାଡ଼ୁ ବିଜେପି, ୪ ମାସରେ ମାତ୍ର ୩% ଲୋକଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ଟିକା’

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଦେଶର ଟିକାକରଣକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟର ବିଜେପି ନେତାମାନେ ଲୋକଙ୍କୁ ମିଛ କହିବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ। ୪ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ମାତ୍ର ୩ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକା ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ କରାଯାଇ ପାରିଛି ବୋଲି କଂଗ୍

15 May 2021 9:23 pm
୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୪୪ ଜଣଙ୍କର କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ସର୍ବକାଳୀନ ରେକର୍ଡ

କୋଲକାତା: ଶନିବାର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ୧୪୪ ଜଣଙ୍କର କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଏହା ସର୍ବକାଳୀନ ରେକର୍ଡ। ସେହିପରି ବିଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୯,୫୧୧ ଜଣ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିଗତ ୧୦ ଦିନ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ୨୦ ହଜାର ତଳେ

15 May 2021 8:44 pm
କରୋନା ମହାମାରୀରେ ବି ବେପାର: ବେଡ୍ ଭଡ଼ା ନାଁରେ ୪୧ କୋଟି ନେଇଛି ବିଜେଡି ସାଂସଦଙ୍କ ହସ୍ପିଟାଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ କରୋନା ମହାମାରୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରକୁ ନେଇ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ଥିବାବେଳେ ଗତବର୍ଷ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କରୋନାରେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ କରୋନା ଚିକିତ୍ସା ନାଁରେ କିଭଳି ମାଲେ

15 May 2021 8:14 pm
ଦିନକ ପରେ ରାଜଧାନୀରେ ପୁଣି ହଜାରେ ଅତିକ୍ରମ କଲା କରୋନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି) ଅଞ୍ଚଳରୁ ଆଜି ୧୧୧୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେଥିରୁ ୧୭୪ ଜଣ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ଥିବା ବେଳେ ୯୪୪ ଲୋକାଲ୍‌ କେସ୍‌। ଏହାଛଡ଼ା ଆଜି ୮୫୧ ଜଣ

15 May 2021 7:36 pm
ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରି ଗାଜାରେ ଥିବା ମିଡିଆ ବିଲ୍ଡିଂ ଉଡାଇ ଦେଲା ଇସ୍ରାଏଲ

ଜେରୁଜେଲମ: ରବିବାର ଇସ୍ରାଏଲ-ପାଲେଷ୍ଟାଇନ ମଧ୍ୟରେ ବଢୁଥିବା ତିକ୍ତତାକୁ ନେଇ ଜାତିସଂଘ ନିରାପତ୍ତା ପରିଷଦର ଜରୁରୀ ବୈଠକ ବସିବ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଜାତିସଂଘ ମହାସଚିବ ଆଣ୍ଟୋନିଓ ଗୁଟେରେସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିବାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ସ

15 May 2021 7:10 pm
ରାତିରେ ମଦପାଣି ବିକିବା ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା

ଯାଜପୁର(ଅଭୟ ପତି): ଲକଡାଉନ ନିୟମ ଭାଙ୍ଗି ରାତିରେ ମଦ ବିକିବା ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା। ସିଲ ହେଲା ମଦବାର। ଏଥିସହ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବିପୁଳ ପରିମାଣରେ ମଦ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯାଜପୁର ରୋଡ ଅଞ୍ଚଳରେ।

15 May 2021 7:04 pm
ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୧୦୭୮୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ; କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର):ମହାମାରୀ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୧୦୭୮୧ ଆକ୍ରାନ୍ତ। ଏମାନଙ୍କୁ ମିଶାଇ ଆଜି ସୁଦ୍ଧା ୫୦୨୪୫୫ ଜଣ ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କର

15 May 2021 6:20 pm
ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ ବୃଦ୍ଧି ପଛର କାରଣ କହିଲେ ଏମ୍ସ ମୁଖ୍ୟ ଗୁଲେରିଆ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବେଳେ ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ ଏବେ ଦେଶର ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଗୁଜରାଟ ପରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଶନିବାର ଏ ନେଇ ଏମ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର

15 May 2021 6:04 pm
ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ଘରକୁ ଯିବ ଭ୍ୟାନ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏକୁଟିଆ ରହୁଥିବା ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନେ ୧୯୨୯ରେ ଫୋନ୍‌ କଲେ ଘରକୁ ଯିବ ଭ୍ୟାନ୍। ଆଉ ସେଥିରେ ସେମାନେ ଯାଇ କରୋନା ଟଷ୍ଟିଂ ପାଇଁ ନମୂନା ଦେଇପାରିବେ ଓ ଟିକା ନେଇପାରିବେ

15 May 2021 6:02 pm
ଘରେ ପହଞ୍ଚିବ କୋଭିଡ୍ ଟିକା, କାହା ପାଇଁ ଜାଣନ୍ତୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): କୋଭିଡ୍‌ ଟିକା ନେଇ ଖୁସି ଖବର। ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ବିଶେଷ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ଦିଆଯିବ ଟିକା। ସୋମବାର ଠାରୁ ଘରେ ଟିକା ଭ୍ୟାନ୍ ପହଞ

15 May 2021 5:56 pm
ଗାଁରେ ଘରକୁ ଘର ବୁଲି କୋଭିଡ ଟେଷ୍ଟ କରାଇବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟ ଗୁଡ଼ିକରେ କରୋନା ପଜିଟିଭିଟି ରେଟ୍ ବା ସଂକ୍ରମିତ ହାର ଅଧିକ ସେହି ରାଜ୍ୟ ଗୁଡ଼ିକରେ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ଦରକାର। ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ସେହି ସ୍ଥାନ

15 May 2021 5:40 pm
ଘରୋଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଇ-ପରମିଶନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କଲା କମିଶନରେଟ ପୁଲିସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ ଟୁଇନ୍ ସିଟି ପାଇଁ କମିଶନରେଟ ପୁଲିସର ଇ-ପରମିଶନ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ଇ-ପରମିଶନ ପାଇଁ ଇ-ଆପ୍ଲିକେସନ ଆରମ୍ଭ କଲା କମିଶନରେଟ ପୁଲିସ। ଟୁଇନ ସିଟିରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଘରୋଇ କଂପାନୀ କର୍ମଚା

15 May 2021 4:57 pm
୩.୮ କୋଟି ଟିକା କିଣିବାକୁ ଟେଣ୍ଡର ଡକାଯାଇଛି: ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ କମିଟି ଗଠନ କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର। କମିଟି ଗଠନ ସଂପର୍କରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଶିଷ୍ଟ ଚିକିତ୍ସା ବିଜ୍ଞାନୀ ଡାକ୍ତର ଶ

15 May 2021 4:42 pm
କେନ୍ଦ୍ର ନିରାଶ, ପ୍ରହସନ ପାଲଟିବ ଗ୍ଲୋବାଲ ଟେଣ୍ଡର!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଏବେ ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି। କରୋନାକୁ ଚେକ୍ ଦେବାକୁ ଲକଡ଼ାଉନ, ଶଟଡାଉନ ସହିତ ଟିକାକରଣ ଉପରେ ଜୋର ଦେଇଛନ୍ତି ସରକାର। ହେଲେ ଦେଶର ଦୁଇ ଟିକା କମ୍ପାନୀ ସେରମ୍ ଇନଷ୍ଟ

15 May 2021 4:31 pm
ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ମାଆ-ଝିଅ, ସତ୍କାର କରିବାକୁ ଆସିଲେନି ସାହିଭାଇ

ଆସିକା (ମନୋଜ ମୁନୀ): କରୋନା ମହାମାରୀ ବେଳରେ ମାଆ-ଝିଅ ଆଗପଛ ହୋଇ ଅଫେରା ରାଇଜକୁ ଚାଲିଗଲେ। ହେଲେ ମୃତଦେହ ଉଠାଇବାକୁ ସାହି-ଭାଇ ଆସିଲେ ନାହିଁ। ମାଆ-ଝିଅଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ କରୋନାରେ ହୋଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରି ଆସିବାକୁ ରୋକ୍‌ଠୋକ୍‌ ଭାବ

15 May 2021 4:07 pm
ରାଜଧାନୀରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ସୀମାରେ ବଢ଼ୁଛି ଆନ୍ଦୋଳନରତ ଚାଷୀଙ୍କ ଭିଡ଼

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲକଡାଉନ ଓ ଶଟଡାଉନ ଭଳି କଡ଼ା ନିୟମ ଜାରି ରହିଛି। ଆଉ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ପ୍ରଥମେ ଏହି ନିୟମ ଲାଗୁ କରିବାରୁ ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କମିବାରେ ଲାଗିଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ରାଜଧାନ

15 May 2021 4:00 pm
ମମତା ସରକାରରେ ବଢ଼ୁଛି ଦଳିତଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା, ‘ଆଖି ବୁଜି ଦେଇଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ’

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ରକ୍ତମୁଖା ପାଲଟିଛି ଶାସକ ଦଳ। ପ୍ରତିଦିନ ଆସୁଛି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଦଳ ଟିଏମସିର କର୍ମୀ ଓ ସମର୍ଥକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଛାତିଥରାଇଲା ଭଳି ଅଭିଯୋଗ। ମୁଖ୍ୟତଃ ଏହି ହିଂସା ନିର୍ବାଚନ

15 May 2021 3:18 pm
ଏଣିକି ଆଇସିୟୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍; ଗୁରୁତର ରୋଗୀଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ପ୍ରାଥମିକତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଜେନେରାଲ ବେଡ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ରୋଗୀ ଆଇସିୟୁରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଆଇସିୟୁ ବେଡ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ଗୁରୁତର ରୋଗୀ ତାହା ପାଇ ନ ପାରି ଛଟପଟ ହୋଇ ଆଖି ବୁଜୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏବେ ଆଉ ଦେଖାଦେବନି ଏପରି

15 May 2021 2:42 pm
କରୋନା କବଳରେ ପୁଲିସ୍‌, କେବଳ ଦ୍ୱୈତନଗରୀରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୨୧୦ରୁ ଅଧିକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଭୁବନେଶ୍ୱର କଟକ କମିଶନରେଟ୍ ପୁଲିସ୍‌ ଶିବିରରେ କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା। ଏହି ୨ ଜିଲ୍ଲାରୁ ପ୍ରତିଦିନ ହଜାର ହଜାର ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଥିବା ବେଳେ ସମ୍ମୁଖ ଯୋଦ୍ଧା ସାଜୁଥ

15 May 2021 2:13 pm
ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ: ନକଲି ରେମଡେସିଭିର ନେଇଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୯୦% ସୁସ୍ଥ ହେଲେ

ଭୋପାଳ: ନକଲି ଇଞ୍ଜେକସନ ନେଇ ମଧ୍ୟ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରୁଛନ୍ତି ଲୋକ। ଏକଥା ଆମେ କହୁନୁ, ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଟାଇମ୍ସ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଏପରି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଚକିତ କରିବା ଭଳି ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ନକଲି କରୋନା ଇଞ

15 May 2021 2:04 pm
ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୯ଟି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଓଡ଼ିଶାର ୧୫ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିରିକ୍ତ ୧୯ଟି ପ୍ରେସର ସ୍ୱିଙ୍ଗ ଆଡ଼ଜର୍ପସନ (ପିଏସଏ) ମେଡ଼ିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସ୍ଥାପନର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଗତକ

15 May 2021 1:46 pm
କରୋନାରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ ମମତାଙ୍କ ସାନ ଭାଇ

କୋଲକାତା: କରୋନାରେ ଚାଲିଗଲେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ସାନ ଭାଇ। ତାଙ୍କ ନାଁ ଅସୀମ ବାନାର୍ଜୀ। ଆଜି ସକାଳେ ସେ ଶେଷ ନିଃଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ। ଅସୀମ ମାସେ ହେଲା କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସ

15 May 2021 1:45 pm
ରୋଗ ବିଷୟରେ କେବେ କହି ନଥିଲେ, ଏବେ ଶେଆର କଲେ

ମୁୁମ୍ୱାଇ: ଦ କପିଲ ଶର୍ମା ଶୋର ଅନ୍ୟତମ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚେହେରା ହେଉଛନ୍ତି ସୁମୋନା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ। ନିଜ ଅଭିନୟ ଓ କମେଡ଼ି ପାଇଁ ସେ ସାଉଁଟିଛନ୍ତି ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା। ସୋଶାଲ ମିଡିଆରେ ବେଶ ଆକ୍ଟିଭ ରହୁଥିବା ସୁମୋନାଙ୍କ ଏକ ସଦ୍ୟ ସୂଚନ

15 May 2021 1:28 pm
 ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କ ପ୍ରେସ ମିଟ୍‌, ହେବ କି ନୂଆ ଘୋଷଣା?

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର):ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୪ଟାରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପ୍ରେସମିଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସହ ନୂତନ ବିଏମ୍‌ସି କମିଶନର, NHM ନିର୍ଦ୍ଦେଶିକ

15 May 2021 12:59 pm
କାଲିଠାରୁ ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ପ. ବଙ୍ଗର ସବୁ ସରକାରୀ ଓ ଘରୋଇ ଅଫିସ ବନ୍ଦ

କୋଲକାତା: ମହମାରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ। ଆସନ୍ତା କାଲିଠାରୁ ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ପୂରା ରାଜ୍ୟରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଲକଡାଉନ ଲାଗୁ କରାଯିବ। ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଅର୍ଥାତ ସକ

15 May 2021 12:54 pm
ଗର୍ଭବତୀ ହେଲେ ଦେବେ ଜୋରିମାନା, କାହିଁକି ମାଧୁରୀଙ୍କ ସହ କରାଯାଇଥିଲା ଏମିତି ଚୁକ୍ତି

ମୁୁମ୍ୱାଇ: ବଲିଉଡର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେଉଛନ୍ତି ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ। ଅନେକ ହିରୋଙ୍କ ସହିତ ସେ ଦେଇଛନ୍ତି ଅନେକ ହିଟ ଫିଲ୍ମ। ପ୍ରତି ଫିଲ୍ମରେ ରହିଛି ତାଙ୍କର ନିଜସ୍ୱ ଛାପ। ଆଜି ବି ତାଙ୍କର କୋଟି କୋଟି ଫ୍ୟାନ ଅଛନ

15 May 2021 12:20 pm
ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ଜଣେ ୭୦ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ ବେକରେ କପଡ଼ା ବାନ୍ଧି ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ୱାର୍ଡରେ ହିଁ ଜୀବନ ହାରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। କର୍ଣ୍ଣ

15 May 2021 12:16 pm
ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ଘରେ ରହି ବି ପାଇପାରିବେ ମଦ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ?

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ବି ମିଳିବ ମଦ। ଏଥିନିମନ୍ତେ ମିଳିଥିବା ଅନୁମତି କେବଳ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେବ। ରାଜଧାନୀରେ ମଦ ବିକ୍ରି ଲାଗି ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲ

15 May 2021 12:03 pm
ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରର ଠିକ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଆଖି ଖୋଲିଲେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ବୃଦ୍ଧା, ସମସ୍ତେ ସ୍ତବ୍ଧ

ମୁମ୍ବାଇ: କାନ୍ଦ ବୋବାଳିରେ ଫାଟି ପଡ଼ୁଥିଲା ଘର। ସମସ୍ତେ ନିଜର ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ହରାଇବା ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିଲେ। ଘରର ପୁରୁଷ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଠିକ୍‌ ଏହି ସମୟର

15 May 2021 11:59 am
ଅତି ଭୀଷଣ ରୂପ ଧାରଣ କରିବ ବାତ୍ୟା ‘ତଉକତେ’, ୧୮ରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦକ୍ଷିଣପୂର୍ବ ଆରବ ସାଗର ଓ ଲାକ୍ଷାଦ୍ୱୀପ ଉପରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଲଘୁଚାପ କ୍ରମଶଃ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ବାତ୍ୟା ତଉକତେରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଆସନ୍ତା ୧୨ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ତଉକତେ ଅଧିକ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଭୀଷଣ ଓ ପରେ ଅତି ଭୀଷଣ ବାତ୍

15 May 2021 11:33 am
ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଭେଜିଟେବୁଲ ଜଲୱା

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ: ଆଳୁ, ଫୁଳକୋବି, ଗାଜର, କ୍ୟାପସିକମ , ବିନ୍ସ, କଦଳି ମଞ୍ଜା, ଲୁଣ, ହଳଦୀ, ନଡ଼ିଆ, କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା, ଶୁଖିଲା ଲଙ୍କା, ଆମ୍ବ କଷିଆ ଅଦା, ଧନିଆପତ୍ର, ଅଦା, ରସୁଣ, ଲୁଣ, ରିଫାଇନ୍‌ ତେଲ, କର୍ଣ୍ଣଫ୍ଲୋର, ବ୍ରେଡକର୍ଣ୍ଣ, ଜୀରା, ଭୃ

15 May 2021 10:44 am
୭୨ ଜଣଙ୍କୁ ଭାରତରେ ଛାଡ଼ି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିମାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହାମାରୀ କରୋନା ଦ୍ୱାରା ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଭାରତରୁ ୭୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ଆଜି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ କରିଛି। କିଛି ଦିନ ତଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସରକାର ଭାରତରେ ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ୁ

15 May 2021 10:23 am
ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର; ଏସ୍ଓପି ଉଲ୍ଳଘଂନ କଲେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

ପୁରୀ(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରାକୁ ସୁରୁଖୁରରେ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ପୂରା ଆକ୍ସନ ମୁଡରେ ଅଛି ପୁରୀ ପୁଲିସ୍‌। ୨୧ ଦିନ ବ୍ୟାପୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ପୁଷ୍କରିଣୀ ଚତୁଃପାର୍ଶ୍ୱ ଓ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖ ଭାଗରେ ଜାରି ହେବ ୧୪୪ ଧାରା।

15 May 2021 10:15 am
ଦେଶରେ ସାମାନ୍ୟ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ, କିନ୍ତୁ ଦିନକରେ ୩୮୯୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ଉପର ମୁହାଁ ହୋଇଥିବା ମହାମାରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଜି ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ତଥାପି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୩ ଲକ୍ଷ ଉପରେ ରହିଛି। ଗତକାଲି ୩ ଲକ୍ଷ ୬୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଏହି ସ

15 May 2021 10:02 am
ଭାରତର କରୋନାର ସ୍ଥିତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚିନ୍ତାଜନକ ବୋଲି କହିଲେ ହୁ’ର ମୁଖ୍ୟ

ଜେନେଭା: ମହାମାରୀ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ୱେଭ ଯୋଗୁ ଭାରତରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସ୍ଥିତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚିନ୍ତାଜନକ। ଭାରତର ଏକାଧିକ ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହୁହୁ ହୋଇ ବଢ଼ୁଥିବା ବେଳେ ଲୋକମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର

15 May 2021 9:37 am
୧୧ ଜିଲ୍ଲାରୁ କରୋନା ନେଲା ୨୧ ଜୀବନ, କେବଳ ୨ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୭ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାରେ ଆଉ ୨୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି ପ

15 May 2021 9:29 am
କରୋନା ଲଢ଼େଇ ପାଇଁ ପୁଲିସ୍‌କୁ ଅକ୍ସିଜେନ କନସେଣ୍ଟରେଟର୍ସ ଦେଲେ ଶିଖର ଧୱନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହାମାରୀ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ୱେଭରେ ଆଉଟପାଉଟ ହେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଓପନର ଶିଖର ଧୱନ। ସେ ଅକ୍ସିଜେନ ସଙ୍କଟ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଗୁରୁଗ୍ରାମ ପୁଲିସକୁ କନସେଣ୍ଟରେଟ

15 May 2021 9:18 am
କରୋନା ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ ଟେଣ୍ଡର ଆହ୍ୱାନ, ୨୦ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଇ-ଟେଣ୍ଡର

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଟିକା ଚାହିଦା ପୂରଣ ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ଗ୍ଲୋବାଲ ଟେଣ୍ଡର ଡାକିଲା ରାଜ୍ୟ ଔଷଧ ନିଗମ ।ରାଜ୍ୟ ଔଷଧ ନିଗମର ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଗ୍ଲୋବାଲ ଟେଣ୍ଡର୍‌ ସଂପର୍କିତ ସମସ୍ତ ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ଉଲ୍

15 May 2021 9:16 am
ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬ ଲକ୍ଷ ପାର, ୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୧,୮୦୫ ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଜି ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଥି

15 May 2021 8:46 am
ଭାରତରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା ଷ୍ଟ୍ରେନକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ବ୍ରିଟେନ

ଲଣ୍ଡନ: ଭାରତରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା କରୋନାର ନୂଆ ଭ୍ୟାରିଏଣ୍ଟକୁ ନେଇ ଏବେ ଆଶଙ୍କାରେ ରହିଛି ବ୍ରିଟେନ। ଭାରତରେ ଦବଦବା ଦେଖାଉଥିବା ଷ୍ଟ୍ରେନ ପାଇଁ ବ୍ରିଟେନ୍‌ର ଅନଲକ ଯୋଜନା ଗଭୀର ଭାବେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଥିବା ଖୋଦ୍‌ ପ

15 May 2021 8:30 am
ଆଜି ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା, ଅକ୍ଷିମୁଠି ଅନୁକୁଳ କଲେ ଚାଷୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଆଜି ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା । ଆଜିର ଦିନକୁ କୃଷକ ଦିବସ ରୂପେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି । କୃଷକମାନେ ଏହାକୁ ବଡ଼ ଶୁଦ୍ଧି ଓ ସିଦ୍ଧିର ଦିବସ ରୂପେ ପାଳନ କରିଥାନ୍ତି । ଏଣୁ ଆଜିର ଦିନରେ ଅକ୍ଷିମୁଠି ଅନୁକୂ

15 May 2021 8:09 am
ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅଧିକ ଘାତକ ହେବ କରୋନା, ହୁ’ ଜାରି କଲା ସତର୍କ ସୂଚନା

ଜେନେଭା: ଭାରତରେ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ମହାମାରୀ କରୋନାକୁ ନେଇ ଭୟଙ୍କର ଆକଳନ କରିଛି ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ। ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ଅଧିକ ଘାତକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିବ ବୋଲି ହୁ’

15 May 2021 8:06 am
ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେଇପାରେ ‘ତଉକତେ’, ଏହି ସ୍ଥାନରେ କରିବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍‌!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆରବ ସାଗର ଓ ଲାକ୍ଷାଦ୍ୱୀପର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଲଘୁଚାପ କ୍ରମଶଃ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଆଜି ଗଭୀର ଅବପାତର ରୂପ ନେଇଛି। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରୁ କେରଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହ

15 May 2021 7:47 am
କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଧରି ଯାଉଥିଲା କାର୍‌, ବାଟରେ ଓଲଟି ପଡ଼ିଲା

ବାଲେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଜଣେ କରୋନା ରୋଗୀକୁ ଧରି ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇବା ନିମନ୍ତେ କାର୍‌ରେ ବାରିପଦାରୁ ଯାଉଥିଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର। ହେଲେ ବାଟରେ ଘଟିଗଲା ଅଘଟଣା। ଏକ ଫ୍ଲାଏ ଓଭର ବ୍ରିଜରୁ କାର୍‌ଟି ତଳକୁ ଖସି ପଡ଼ିବା

15 May 2021 7:44 am
କେବେ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶର ସବୁ ପ୍ରାପ୍ତ ବୟସ୍କଙ୍କୁ ମିଳିବ ଟିକା? ସରକାର ଦେଲେ ସଙ୍କେତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଖଯାଉଥିବା ଟିକା ସଙ୍କଟ ଆସନ୍ତା ଜୁଲାଇ ମାସ ସୁଦ୍ଧା ଶେଷ ହୋଇଯିବ। ଏହାପରେ ହିଁ ଟିକାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଆହୁରି ଜୋରଦାର କରାଯିବ। ବିଶେଷ କରି ୧୮ରୁ ୪୪ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ହିଁ ଅଧିକର

15 May 2021 7:26 am
କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ

ମେଷ: ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଅସୁସ୍ଥ ଅନୁଭବ କରିବେ। ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ମତାନ୍ତର ହୋଇପାରେ। ବୃଷ: ପରିବାରରେ ହସଖୁସିର ବାତାବରଣ ରହିବ। ଧନପ୍ରାପ୍ତି ଯୋଗ ରହିଛି। କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍

15 May 2021 6:56 am
ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଟିକାକରଣ ପାଇଁ ଦାବି କଲା ଡାକ୍ତର ସଂଘ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସଂକ୍ରମଣ ଦିନକୁ ଦିନ ଭୟଙ୍କର ହେଉଥିବାବେଳେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ନିୟୋଜିତ ଡାକ୍ତରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଭିତ୍ତିରେ ଟିକାକରଣ କରିବା ପା

14 May 2021 10:49 pm
ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକାକରଣକୁ ଦିଅ ପ୍ରାଥମିକତା: ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): କରୋନା ମହାମାରୀ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ସାମୁହିକ ଟିକାକରଣ ଉପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଥିବାବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ପରାମର୍ଶରେ କୋଭିଶିଲଡ୍ ଟିକାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ୍ ପା

14 May 2021 10:29 pm
୯ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ, ତଥାପି କରୁଛନ୍ତି ରୋଗୀ ସେବା

ନୀଳଗିରି (ବିଶ୍ୱମ୍ବର ଦାସ): ଚାରିଆଡ଼େ କରୋନା ମହାମାରୀର ହାହାକାର। ଏଭଳି ସମୟରେ ସରକାର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଶେଷକରି ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ପାଇଁ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ବେଶ୍ ଘାତକ। କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ

14 May 2021 9:54 pm
ବିଜେପି ସାଂସଦ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କୁ ପୁଲିସ୍‌ର ଜବାବ ତଲବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନିଜ ଅଫିସରୁ ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ଔଷଧ ଫାବିଫ୍ଲୁ ବାଣ୍ଟୁଥିବା ଘଟଣାରେ ବିଜେପି ସାଂସଦ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କୁ ଜବାବ ତଲବ କରିଛି ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ୍‌। ଏହାପୂର୍ବରୁ କୋଭିଡ ରିଲିଫ ବାଣ୍ଟୁଥିବା ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ଶ୍ରୀନ

14 May 2021 9:46 pm