୪୮୮ଟି ଟ୍ରେନ୍ ବାତିଲ କଲା ରେଳବାଇ, ଅନେକ ରେଳର ବଦଳିଲା ରୁଟ୍; ଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ଦେଖିନିଅନ୍ତୁ ତାଲିକା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ ପ୍ରତିଦିନ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇକୁ ଦେଶର ଲାଇଫ୍ ଲାଇନ୍ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଯାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ପ୍ରଭାବିତ ହେବାକୁ ଥି

22 Jan 2022 12:29 pm
ପୁଣି ଲାଲ ବାହିନୀର ତାଣ୍ଡବ: ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଗୁଇନ୍ଦା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କଲେ ହତ୍ୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଛତିଶଗଡ଼ରେ ପୁଣି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ମାଓବାଦୀଙ୍କ ତାଣ୍ଡବ । ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଜଣେ ଗୁଇନ୍ଦା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ଲାଲ ବାହିନୀ । ତେବେ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପରେ ସ

22 Jan 2022 12:05 pm
କଣ ବିରାଟଙ୍କ ପାଖକୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ୍ ପଠାଇଥାନ୍ତେ ସୌରଭ? ବୟାନ ଜାରି କଲେ ଗାଙ୍ଗୁଲି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ଏକ ନୂଆ ଝଡ଼ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ବିସିସିଆଇ ଏବଂ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ମିଳିତ ଭାବେ ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ ରହିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ଯାଇ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍

22 Jan 2022 11:58 am
ବଦଳିଯିବ IAS କ୍ୟାଡର ନିୟମ, ଏଣିକି ବାବୁମାନଙ୍କ ଡେପୁଟେସନକୁ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ କରିବ କେନ୍ଦ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏଣିକି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଯେ କୌଣସି ସମୟରେ ଡେପୁଟେସନରେ ନେଇ ପାରିବେ । ଏଥିନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ଅନୁମୋଦନ ନେବାର ଆଉ ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼

22 Jan 2022 11:46 am
ମୁମ୍ବାଇରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ; ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୧୫ ଆହତ

ମୁମ୍ବାଇ: ମୁମ୍ବାଇର ତାରଦେଭସ୍ଥିତ କମଲା ବିଲ୍ଡିଂର ୨୦ ମହଲା ବିଲ୍ଡିଂରେ ଭୀଷଣ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଛି । ନିଆଁରେ ଜଳିଯାଇ ୭ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ୧୫ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ଚିକିତ୍ସ

22 Jan 2022 11:40 am
ଦେଶୀ ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ପୁଅ ହୋଇଛି ନା ଝିଅ? ଜାଣନ୍ତୁ ଡିଟେଲ୍ସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶୀ ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ୍ସ କ୍ଲବ୍ ରେ ସାମିଲ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । ପ୍ରିୟଙ୍କା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏହି ଖବର ଦେଇ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରିୟଙ୍କା ସରୋଗେସୀ ଜରିଆରେ ମାତୃତ୍ୱ ଲାଭ କରି

22 Jan 2022 11:05 am
ଚମକିବେ ଆଉ ଏକ ଓଡ଼ିଆ: ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟରେ ଶୋଭା ପାଇବାକୁ ଯାଉଥିବା ସୁଭାଷଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିି ତିଆରି କରିବେ ଓଡ଼ିଆ ଭାସ୍କର୍ଯ୍ୟ ଶିଳ୍ପୀ ଅଦ୍ୱୈତ ଗଡ଼ନାୟକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପ୍ରଖ୍ୟାତ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷଙ୍କ ବିଶାଳ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍ ରେ ସ୍ଥାପନ ହେବ । ଏନେଇ ଗତକାଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଟୁଇଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ଗ୍ରାନ

22 Jan 2022 10:46 am
୨୦ ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ ବିଲ୍ଡିଂରେ ଲାଗିଲା ଭୀଷଣ ନିଆଁ, ୨ ମୃତ; ୧୫ ଆହତ

ମୁମ୍ବାଇ: ମାୟାନଗରୀ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ୨୦ ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ ବିଲ୍ଡିଂରେ ଭୀଷଣ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଛି । ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ମୁମ୍ବାଇର ତାଡଦେବ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି । ଏଠାରେ ଥିବା କମଳା ବିଲ୍ଡିଂର ୧୮ ନମ୍ବର ମହଲାରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିବା ଜଣା

22 Jan 2022 10:31 am
ଟିକା ପାଇଁ ଜାରି ହେଲା ନୂଆ ଗାଇଡଲାଇନ୍, କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହେବାର ଏତିକି ଦିନ ପରେ ନେଇପାରିବେ ଭାକସିନ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ଟିକାକରଣର ନୂଆ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଜାରି ହୋଇଛି । ପ୍ରିକସନ୍ ଡୋଜ୍ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ କୁ କେଉଁ ସମୟରେ ନେବା ଦରକାର ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି । ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ

22 Jan 2022 9:37 am
ଆସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖରୁ ୧ମରୁ ୮ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆରମ୍ଭ ହେବ କ୍ଲାସ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ଆସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖରୁ ପ୍ରଥମରୁ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ପିଲାଙ୍କ ପାଠପଢ଼ା ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ସପ୍ତାହର ସୋମବାରଠାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ଲାସ ଜାରି ରହିବ । ଏନେଇ ଓଡ଼ିଶା ବିଦ୍ୟାଳୟ

22 Jan 2022 9:29 am
ଭୟ ବଢ଼ାଇଲାଣି କରୋନା: ଦିନକରେ ୩.୩ ଲକ୍ଷ ନୂତନ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ, ୧୦ହଜାର ପାର୍ ହେଲା ଓମିକ୍ରନ; ବଢ଼ୁଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାର ୭୦୪ କୋଭିଡ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ମିଶାଇ ଦେଶରେ ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ୨୧ ଲକ୍ଷ ପାର୍ କରିଛି । ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୧ ଲକ୍ଷ ୧୩ ହଜାର ୩୬୫ ହୋଇଯାଇ

22 Jan 2022 9:16 am
ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସୁଛି ସଂକ୍ରମଣ: ଆଜି ୯ ହଜାର ତଳେ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ଥରେ ଧୀରେଧୀରେ କରୋନା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଓମିକ୍ରନକୁ ନେଇ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ପରଠାରୁ ସଂକ୍ରମଣ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ଗାମୀ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ତେବେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ

22 Jan 2022 9:11 am
ଆଜି ଏହିସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ହେବ ବର୍ଷା, ବଢ଼ିବ ଶୀତ; ଆଇଏମଡି ପକ୍ଷରୁ ଚେତାବନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜଧାନୀରେ ବଢ଼ିପାରେ ଶୀତ । ପ୍ରବଳ ଶୀତ ସାଙ୍ଗକୁ ଆଜି ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବର୍ଷା ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ରେ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା । ଆଜି ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଳୀର କିଛି କିଛି ସ୍ଥାନ

22 Jan 2022 9:05 am
ବାରମ୍ବାର ହାରିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ପଡ଼ିଲା ଭାଳେଣି, ମିଡିଲ୍ ଅର୍ଡର ସମ୍ଭାଳିବାକୁ ଫେରିପାରନ୍ତି ଏଇ ଦୁଇ ପୁରୁଣା ଖେଳାଳି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରେ ଭାରତର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୟନୀୟ ରହିଛି । ପୂର୍ବରୁ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପରାସ୍ତ ହେବା ପରେ ଦିନିକିଆରେ ଦଳ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବ ବୋଳି କ୍ରୀଡ଼ାପ୍ରେମୀମାନେ ଆଶା ରଖିଥିଲେ । ମାତ୍ର ପ୍ରଥମ ଦୁ

22 Jan 2022 8:52 am
ରାଜ୍ୟରେ କମୁନି କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ: ଆଜି କରୋନା ନେଲା ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ଥରେ ଧୀରେଧୀରେ କରୋନା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଓମିକ୍ରନକୁ ନେଇ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ପରଠାରୁ ସଂକ୍ରମଣ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ଗାମୀ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ତେବେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ

22 Jan 2022 8:22 am
ଆଜି ସାଢ଼େ ୬ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରହିବ SBIର ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଂ ସେବା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ (ଏସବିଆଇ)ର ଅନଲାଇନ ବ୍ୟାଙ୍କିଂ ଆଜି ସାଢ଼େ ୬ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରହିବ । ଏହି ସମୟରେ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ତରଫରୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ କୌଣସି ଡିଜିଟାଲ ସେବା ମିଳିବ ନାହିଁ । ଆଜି ରାତି ୨ଟାରୁ ସକାଳ ୮.

22 Jan 2022 8:10 am
ମହାନଦୀ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ବୋଲେରୋ-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୫ ମୃତ

ସୋନପୁର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ମହାନଦୀ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଯାଇଛି । ସୋନପୁରରେ ମହାନଦୀ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି । ଏକ ବୋଲେରୋ ସହିତ ଟ୍ରକର ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବା ଫଳରେ ଏ

22 Jan 2022 8:02 am
ନାଗ ଚୈତନ୍ୟଙ୍କ ଠାରୁ ଅଲଗା ହେବା ପୋଷ୍ଟକୁ ଡିଲିଟ୍ କଲେ ସାମନ୍ଥା(ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ)

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାଉଥ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀର କ୍ୟୁଟ୍ କପଲ୍ ସାମନ୍ଥା ରୁଥ୍ ପ୍ରଭୁ ଓ ନାଗା ଚୈତନ୍ୟ ଗତ ବର୍ଷ ନିଜ ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦର ଖବର ଦେଇ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଦେଇଥିଲେ । ଦୁହେଁ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର୍ କରି ଏ ସମ୍ପର୍କର

22 Jan 2022 7:48 am
ମା’ହେଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା, ସରୋଗେସୀ ଜରିଆରେ ସ୍ୱାଗତ କଲେ ନୂତନ ଅତିଥି

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ମାଆ ବନିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ସେ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ନିଜ ଫ୍ୟାନ୍ସ ମାନଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଛୁଆର ଜନ୍ମ ସରୋଗେସୀ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଛଇ । ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ନିକ୍ ଜୋନସ୍ ଙ୍କୁ ବ

22 Jan 2022 7:30 am
ରାଶିଫଳ(ଶନିବାର,୨୨ ଜାନୁଆରୀ,୨୦୨୨)

ମେଷ – ଟଙ୍କାପଇସାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା କମିବ ଏବଂ କୌଣସି ଜାଗାରୁ ଅର୍ଥ ଓ କର୍ମ ପ୍ରାପ୍ତିର ସୂଚନା ମିଳିଵ, ନୂଆ ଭୁମି କ୍ରୟ, ଗାଡି କ୍ରୟ, ରୋଜଗାର ପନ୍ଥା, ଔଷଧ ଏବଂ ଖେଳ ସାମଗ୍ରୀ ଜନିତ ବ୍ୟବସାୟ ଆଦି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶୁଭଫଳ ମିଳିବ ମାତ୍ର

22 Jan 2022 7:16 am
ଲିକ୍ ହୋଇଗଲା ହଜାର ହଜାର ଭାରତୀୟଙ୍କ ଡାଟା, ଆପଣ ବି ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କୋଭିଡ ସମ୍ବନ୍ଧୀତ ବ୍ୟକ୍ତଗତ ତଥ୍ୟ ଏକ ସରକାରୀ ସର୍ଭରରୁ ଲିକ୍ ହେବା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଲିକ୍ ହୋଇଥିବା ଡାଟାରେ ପାଖାପାଖି ୨୦ ହଜାର ଭାରତୀୟଙ୍କ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର, ଠିକଣା ଓ କୋଭିଡ ଟେଷ୍ଟର ପରିଣାମ ସାମିଲ

21 Jan 2022 10:52 pm
ବଢିଗଲା ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀର ଆୟ, ମୁନାଫା ୫୦୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଉଦ୍ୟୋଗପତି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵାଧୀନ କମ୍ପାନୀ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀଜ ଅକ୍ଟୋବର-ଡିସେମ୍ବର ତ୍ରୈମାସିକର ରିପୋର୍ଟ ଜାରି କରିଛି। ଏହି ଅବଧିରେ କମ୍ପାନୀର ଶୁଦ୍ଧ ଲାଭ ୩୭.୯ ପ୍ରତିଶତ ବଢି ୨୦,୫୩୯

21 Jan 2022 10:47 pm
ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତର ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟ, ହାରିଲା ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍

ପାର୍ଲ : ସମାନ ପଡିଆ ଆଉ ସମାନ ଫଳାଫଳ। ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ହାରିବା ପରେ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟ ହାରିଲା ଭାରତୀୟ ଦଳ। ଉଭୟ ବ୍ୟାଟିଂ ଏବଂ ବୋଲିଂରେ ପ୍ରଭାବହୀନ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦଳ ପରାଜୟର କାରଣ ପାଲଟିଛି। ପାର୍ଲର ବୋଲାଣ୍ଡ ପାର୍କରେ

21 Jan 2022 10:21 pm
ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନର ସରିଲା ନାମାଙ୍କନ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଆସନ ପାଇଁ କେତେ ପ୍ରାର୍ଥୀ?

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ରାଜ୍ୟରେ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆଜି ଶେଷ ହୋଇଛି ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାମାଙ୍କନ । ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ପାଇଁ ମୋଟ ୩ ହଜାର ୯୯୯ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ସମିତି ସଭ୍ୟ

21 Jan 2022 10:18 pm
ଗଳାରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି କି? ଦୂର କରିବାକୁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାଇରାଲ ବା ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ସଂକ୍ରମଣ ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାରଣରୁ ଗଳାରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୋଇପାରେ । ବିଶେଷଙ୍କ ମତରେ ଷ୍ଟ୍ରେପଟୋକୋକସ୍ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ଦ୍ୱାରା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଗଳା ସଂକ୍ରମଣ ବିପଜ୍ଜନକ ହୋଇଥାଏ । ଏହି କା

21 Jan 2022 9:57 pm
ବିନା ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟିରେ ପାଇପାରିବେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋନ୍, ଲାଗିବନି ପ୍ରୋସେସିଂ ଫି: ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ଏହି ଯୋଜନା

ନୂଆ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଥିବା କିମ୍ବା ନିଜର ଚାଲୁଥିବା ବ୍ୟବସାୟକୁ ବଢ଼ାଇବାକୁ ଚାହୁଥିବା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଏହା ଜରୁରୀ ହୋଇପାରେ । କାରଣ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୁଦ୍ରା ଯୋଜନା(PMMY) ଦ୍ୱାରା ବିନା କୌଣସି ଅସୁବିଧାରେ ୧୦ ଲକ

21 Jan 2022 9:33 pm
ଖୁବଶୀଘ୍ର ଭାରତରେ ଲାଗିବ କଡ଼ା କଟକଣା, ରାଜ୍ୟକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲା କେନ୍ଦ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଓମିକ୍ରନ ଯୋଗୁଁ କରୋନା ମାମଲା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦେଶରେ କଡ଼ା କଟକଣା ଲଗାଯାଇପାରେ । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଭାରତ ସରକାର ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ଓ

21 Jan 2022 9:30 pm
ଭୀଷଣ ଥଣ୍ଡାରେ ଆମେରିକା-କାନାଡା ବର୍ଡରରେ ୪ ଭାରତୀୟ ମୃତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆମେରିକା ସଂଲଗ୍ନ କାନାଡା ସୀମାରେ ଚାରି ଭାରତୀୟଙ୍କ ଦୁଃଖଦ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅସହ୍ୟ ଥଣ୍ଡାରେ ଏହି ଭାରତୀୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ବିଷୟରେ ପଚାରି ବୁଝିଛନ୍ତି ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ ଜୟଶଙ୍କର। ଏହି ଘଟଣାରେ ଗ

21 Jan 2022 9:07 pm
(ଭିଡିଓ) ପୁଅ ପାଇଁ ମା ଦେଉଛି କିଡନୀ କିନ୍ତୁ ହୋଇ ପାରୁ ନାହିଁ ପ୍ରତିରୋପଣ

ଅନ୍ତ ଚିରି ଜନ୍ମ ଦେଇଛି, ଏତେ ଶୀଘ୍ର ଛାଡି ଦେବ ବା କେମିତି । ଜବନ ବରଂ ଯାଉ ହେଲେ ମୋ ପୁଅ ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଉ। କୁହାଯାଏ ଦୁଃଖି ଲୋକ ପାଖକୁ ଦୁଃଖର ରାସ୍ତା ସର୍ବଦା ଖୋଲା ଥାଏ ଓ ଯେଉଁ ବୟସରେ ଭେଣ୍ଡିଆ ପୁଅ ରୋଜଗାର କରି ନିଜ ବାପା ମାଆ

21 Jan 2022 9:02 pm
ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗରେ ଜେଲ ଗଲେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ କୁମାର ଭରାଲୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆସାମର ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଏକ କୋର୍ଟ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରାପ୍ତ ଉଦ୍ଧବ କୁମାର ଭରାଲୀଙ୍କ ନ୍ୟାୟିତ ହେପାଜତକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି । ଉଦ୍ଧବଙ୍କ ଉପରେ ଏକ ନାବାଳିକାକୁ ବଳକ୍ରାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । କୁହା

21 Jan 2022 8:38 pm
ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ୫ ଖେଳାଳି ଏବେ ବି କରୋନା ପଜିଟିଭ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜରେ ଚାଲିଥିବା ଅଣ୍ଡର-୧୯ ବିଶ୍ୱକପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମଇଦାନ ବାହାରେ ସମସ୍ୟା ଏବେ ବି ହ୍ରାସ ପାଇନି । ଭାରତୀୟ ଟିମର ୫ ଖେଳାଳି ଏବେ ବି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିନାୟକ

21 Jan 2022 8:05 pm
ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ମିଜୋରାମ, ତୀବ୍ରତା ୫.୬ ରେକର୍ଡ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ :ମିଜୋରାମରେ ଭୂକମ୍ପ ଝଟକା । ରେକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ଭୂକମ୍ପର ତୀବ୍ରତା ୫-୬ ଥିଲା । ମିଜୋରାମର ଚମ୍ପାଇ ଠାରେ ଭୂକମ୍ପ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏହି ଭୂକମ୍ପ ଏତେ ଜୋରରେ ହୋଇଥିଲା ଯେ ମିଜୋରାମ ସମେତ ମଣିପୁର ,

21 Jan 2022 7:50 pm
ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ କିଏ କେଉଁଠି କରିବେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ, ଆସିଲା ତାଲିକା

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ଆଉ ଦିନ କେଇଟା ପରେ ସାରା ଦେଶ ପାଳିବ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ । ଏନେଇ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ କିଏ କେଉଁଠି ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବେ, ସେନେଇ ତାଲିକା

21 Jan 2022 7:44 pm
ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ: ଖଣ୍ଡନ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁରେ ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ । କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ବିଶ୍ୱେଶ୍ୱର ଟୁଡୁଙ୍କୁ ନାଁରେ ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ୨ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ । କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ । ଆକ୍ର

21 Jan 2022 7:01 pm
(Video) ମଝି ଆକାଶରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ମନଇଚ୍ଛା ଗାଳିଦେଲେ ସ୍ତ୍ରୀ: ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଭିଡିଓ…

ମଝି ଆକାଶରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ମନଇଚ୍ଛା ଗାଳିଦେଲେ ସ୍ତ୍ରୀ । ପାରାଗ୍ଲାଇଡିଙ୍ଗ କରୁଥିବା ସମୟରେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ମନଇଚ୍ଛା ଗାଳିଦେଲେ ମହିଳା । ଆପଣ ଭାବୁଥିବେ କାହିଁକି? ଏହାର କାରଣ ଜାଣିବାକୁ ହେଲେ ଆପଣ ପ୍ରଥମେ ଏହି ଭିଡିଓଟ

21 Jan 2022 6:20 pm
ପନ୍ତ ଏବଂ ରାହୁଲଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ଦ. ଆଫ୍ରିକାକୁ ୨୮୮ ରନ ଟାର୍ଗେଟ୍ ଦେଲା ଭାରତ

ପାର୍ଲ : ପାର୍ଲର ବୋଲାଣ୍ଡ ପାର୍କରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଏବଂ କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ବଳରେ ସମ୍ମାନଜନକ ସ୍କୋର କରିଛି। ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ଭାରତ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭ

21 Jan 2022 6:11 pm
୩୫ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲ ବ୍ୟାନ: କରୁଥିଲେ ମିଛ ଖବର ପ୍ରସାର

ଦେଶବିରୋଧୀ ଗତିବିଧି ବ୍ୟାନ୍ ହେଲା ୩୫ ୟୁଟ୍ୟବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଶୁକ୍ରବାର ମିଛ ଖବର ପ୍ରାସର ଏବଂ ଦେଶବିରୋଧୀ ଗିତବିଧି ଦର୍ଶାଇ ବ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି ୩୫ ଟି ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ । ତେବେ କେବଳ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲ ନୁ

21 Jan 2022 5:59 pm
UP ଇଲେକ୍ସନ ୨୦୨୨: ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ଇସ୍ତାହାର ଜାରି

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ଇସ୍ତାହାର ଜାରି । ସରକାର ଗଢ଼ିଲେ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଯୁବକଙ୍କୁ ଚାକିରି ଦେବାର ଘୋଷଣା । ୨୦ ଲକ୍ଷରୁ ୮ ଲକ୍ଷ ମହିଳାଙ୍କୁ ଚାକିରି ଦେବା ଲାଗି ଘୋଷଣା କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । ୧% ସୁଧ ହାରରେ

21 Jan 2022 5:39 pm
ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ ସୀମାରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଚୀନ ସୈନ୍ୟଙ୍କ ଅପହରଣ ଅଭିଯୋଗ: ଅପହରଣ ନୁହେଁ ଅଟକ ବୋଲି କହିଲା ସେନା

ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ ସୀମାରେ ଭାରତୀୟ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରସଙ୍ଗ । ଚୀନ ସୈନ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅପହରଣ ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ଭାରତୀୟ ସେନା । ସେନା ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଉକ୍ତ ଯୁବକ ଚୀନ ସୀମାକୁ ଶିକାର ପାଇଁ ଯାଇଥିବା

21 Jan 2022 5:08 pm
(ଭିଡିଓ) ଅନାବିଳ ପ୍ରେମର ଉଦାହରଣ: ସ୍ୱାମୀର ଜୀବନ ପାଇଁ ଦାଦନ ଗଲେ ମହିଳା

କୁହାଯାଏ ପ୍ରେମ, ଦୁଇଟି ଆତ୍ମାର ଅଦୃଶ୍ୟ ମିଳନ । ଏହି ପ୍ରେମ ଚିରନ୍ତନ ଆଉ ଶାଶ୍ୱତ । ପ୍ରେମ ଶୁଣାଏ ନିରବତାର ଭାଷା ଆଉ ହୋଇଯାଏ ଏକାନ୍ତ ଆପଣା । ସତରେ ପ୍ରେମ ଏମିତି ଏକ ସମ୍ପର୍କ ଯାହା ଆଗରେ ହାର ମାନିଯାଏ ଦୁନିଆଁର ସବୁ ପ୍ରତିବ

21 Jan 2022 4:31 pm
ନିର୍ବାଚନକୁ ନା’ କହିଲେ ୫ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ: ଶେଷ ଦିନରେ ବି ଭରିଲେନି ନାମାଙ୍କନ

ଦେବଗଡ଼: ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରୁ ଓହରିବାକୁ ୫ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି । ଶେଷ ଦିନରେ ବି କୌଣସି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭରିଲେନି ନାମାଙ୍କନ । ଗଣ୍ଡମ, ଡିମିରିକୁଦା, ପାରପୋଷି, ଝରାଗଗୁଆ ଓ ଝାରମୁଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ । ଦାବି ପରେ ବି ମୋବାଇଲ

21 Jan 2022 4:19 pm
ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଲା ‘ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି’: ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକୀରେ ହେଲା ବିଲୟ

ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଲା ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି । ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକୀରେ ବିଲୟ ହେଲା ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି । ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟର ଯାଇ ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକୀରେ ‘ଜ୍ୟୋତି’ର ବିଲୟ । ଆଜିଠୁ ଆଉ ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟରେ ଦେଖାଯିବନି ଜ୍ୟ

21 Jan 2022 4:05 pm
ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଏକମାତ୍ର ପର୍ଣ୍ଣଷ୍ଟାର୍ କଲେ ଅନେକ ଖୁଲାସା, କହିଲେ- ତାଲିବାନୀ ଆସିବା ପରେ କଣ ଚାଲିଛି ଦେଶରେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୟାସମୀନା ଅଲୀ ହେଉଛନ୍ତି ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଏକମାତ୍ର ପର୍ଣ୍ଣଷ୍ଟାର୍ । ୟାସମୀନାଙ୍କ କହିବା କଥା ଯେ, ତାଙ୍କ କାମ ସମ୍ପର୍କରେ ତାଲିବାନୀ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ତଥ୍ୟ ରହିଛି । ଆଉ ଏହା ବି ସମ୍ବବ ହୋଇପାରେ ଯେ, ସେମାନେ ତାଙ୍

21 Jan 2022 2:15 pm
ଡଗ୍ ୱାକକୁ ଯିବା ସମୟରେ ଅନ୍ତଃବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧିବାକୁ ଭୁଲିଗଲେ ହଟ୍ କୁଇନ୍ ମଲାଇକା, ଦେଖନ୍ତୁ ଭାଇରାଲ୍ ଫଟୋ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବଲିଉଡର ହଟ୍ ଆଇଟମ୍ ଡ୍ୟାନ୍ସର ମଲାଇକା ଆରୋରା ସବୁ ସମୟରେ ନିଜର ଫିଟନେସ୍ ଓ ଡ୍ରେସିଂ ସେନ୍ସକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ମଲାଇକାଙ୍କ କିଛି ଫଟୋ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ୍ ହେବାରେ ଲା

21 Jan 2022 2:10 pm
ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟରେ ସ୍ଥାପନ ହେବ ସୁଭାଷଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟରେ ସ୍ଥାପନ ହେବ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି । ଏନେଇ ଟୁଇଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ । ଜାନୁଆରୀ ୨୩ ତାରିଖରେ ନେତାଜୀଙ୍କ ୧୨୫ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ତାଙ୍

21 Jan 2022 1:01 pm
Google କମ୍ପାନୀ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ତଥ୍ୟ ଚୋରି କରି ଆମେରିକା ପଠାଉଛି, ପ୍ରମାଣ ମିଳିବା ପରେ ଏହି ଦେଶରେ କରାଗଲା ବ୍ୟାନ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବହୁରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି କମ୍ପାନୀ ଗୁଗଲକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ ଅପଡେଟ୍ ଆସିଛି । ଗୁଗଲକୁ ୟୁରୋପରେ ଝଟକା ଲାଗିଛି । ଗୁଗଲ ଆନାଲିଟିକ୍ସ ୟୁରୋପୀୟ ଡାଟା ସୁରକ୍ଷା ଆଇନର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରିଆର ଏକ କୋର୍ଟ ପକ୍ଷ

21 Jan 2022 12:52 pm
ନୟାଗଡ଼ ବାଇପାସକୁ ମିଳିଲା ମଞ୍ଜୁରୀ: ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ୩ ଶହ କୋଟି

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ଜାତୀୟ ରାଜପଥ-୫୭ରୁ ନୟାଗଡ଼ ଟାଉନ୍ ବାଇପାସ୍ ନିର୍ମାଣକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳିଛି । ଏନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସଡ଼କ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡ଼କାରୀ ଟୁଇଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ବାଇପସେ୍ ନିର୍ମାଣରେ ଖର୍

21 Jan 2022 12:13 pm
ବହୁଦିନ ବିତି ଗଲାଣି, ଏସିଏଫ୍ ସୌମ୍ୟ ନ୍ୟାୟ ପାଇଲେ ନା ନାହିଁ, ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଏବେ କେଉଁଠି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଏକଦା ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିର ସହକାରୀ ବନ ସଂରକ୍ଷକ (ଏସିଏଫ୍) ସୌମ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ମହପାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିଲା ଆଉ ଉଠିଥିଲା । ତେବେ ଗତ ୪ ମାସ ହେଲା ସୌମ୍ୟଙ

21 Jan 2022 12:10 pm
ରାଜଧାନୀରୁ ହଟିବ ସାପ୍ତାହିକ କର୍ଫ୍ୟୁ, ୫୦% କ୍ଷମତା ସହ ଖୋଲିବ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥା; ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମିଳିଲା ସରକାରଙ୍କ ମଞ୍ଜୁରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ୱିକେଣ୍ଡ କର୍ଫ୍ୟୁ ବା ସପ୍ତାହିକ ସଟଡାଉନ୍ କୁ ହଟାଇବା ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ଦୋକାନ ବଜାରରେ ପୂର୍ବରୁ ଲାଗୁ କରାଯାଇଥିବା ଅଡ୍-ଇଭେନ୍ ଫର୍ମୁଲାକୁ ମଧ୍ୟ ହଟାଯିବ

21 Jan 2022 11:44 am
ଚୀନ ନିଜକୁ ଭାବୁଛି କ’ଣ: ନାବାଳକକୁ ଅପହରଣ କଲା, ଏବେ କହୁଛି ଆମେ କିଛି ଜାଣିନୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୁଣି କୁଟଳୀ ଚୀନର ନୂଆ କାରନାମା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ପୂର୍ବରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ଅନ୍ୟର ସୀମାକୁ ମାଡ଼ି ବସିବା ଚକ୍ରାନ୍ତରେ ଲିପ୍ତ ରହିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିବାର ନୂଆ ନାଟକ ଚଳାଇଛି । ଗତକ

21 Jan 2022 11:29 am
‘ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ରହିଛି ଝିଅଙ୍କ ସମାନ ଅଧିକାର’; ପୂର୍ବ ରାୟକୁ ପୁଣି ଦୋହରାଇଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବାପାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଘରର ଝିଅ ତଥା ମହିଳାଙ୍କର ରହିଛି ପୁଅଙ୍କ ପରି ସମାନ ଅଧିକାର । ନିଜର ପୂର୍ବ ରାୟକୁ ପୁଣିଥରେ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଙ୍କ ଦୁଇ ଜଣିଆ ଖଣ୍ଡପୀଠ । ପୂର୍ବରୁ ଦେଇଥିବା ରାୟକୁ

21 Jan 2022 11:18 am
ପାରିବାହିକ ବିବାଦ ଅଧାରେ ଅଟକିଛି: ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଲଢ଼େଇ କରୁଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ପାଲଟି ଗଲେଣି ତପସ୍ୱିନୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ତପସ୍ୱିନୀ । ଏଇ ନାମଟି ଆଜି ଯେମିତି ସାରା ଓଡ଼ିଶାରେ ଘରେ ଘରେ ପରିଚିତ । ବିଶେଷ କରି ଅଧିକାଂଶ ଅବହେଳିତା ମହିଳାମାନେ ବ୍ରହ୍ମପୁରର ତପସ୍ୱିନୀ ଦାଶଙ୍କୁ ଆଜି ଆଦର୍ଶ ଭାବେ ଧରି ନେଇଛନ୍ତି । ନ୍ୟାୟ ପ

21 Jan 2022 10:58 am
ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସୂଚୀରେ ଓଡ଼ିଶାର ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନମ୍ବର-୧, ପଛରେ ପଡ଼ିଲେ ବିଜେପି ନେତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିର୍ବାଚନୀ ମାହୋଲ ରହିଛି । ବିଭିନ୍ନ ଦଳୀୟ ନେତା ମନ୍ତ୍ରୀ ମାନେ ଲୋକମାନଙ୍କ ଭୋଟ ପାଇବାକୁ ନାନା ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଉଛନ୍ତି । ହେଲେ ନିର୍ବାଚନ ସରିବା ପରେ କଣ କଣ ପ୍ରତିଶ୍ରୁ

21 Jan 2022 10:43 am
ମୋଦୀ ପୁଣି ବନିଲେ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା, ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ବାଇଡେନ୍; ୧୩ ଅଗ୍ରଣୀ ନେତାଙ୍କ ତାଲିକା ଜାରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା ହୋଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ । ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଲୋକକ୍ରିୟ ନେତାର ତାଲିକାରେ ୭୧ ପ୍ରତିଶତ ରେଟିଂ ସହିତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନାମ ସବୁଠାରୁ

21 Jan 2022 10:12 am
ଘାନାରେ ବଡ଼ ଧରଣର ବିସ୍ଫୋରଣ; ୧୭ ମୃତ ଓ ୫୯ ଆହତ, ୫୦୦ରୁ ଅଧିକ ଘର ଧ୍ୱଂସ

ଘାନା: ଆଫ୍ରିକୀ ଦେଶ ଘାନାରେ ଖଣି ବିସ୍ଫୋରକ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଏକ ଟ୍ରକ୍ ରେ ଦ୍ୱାରା ବଡ଼ ଧରଣର ଧମାକା ଘଟିଛି । ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୧୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ର୫୯ରୁ ଅଧିକ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଅଧିକାରୀ ମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ,

21 Jan 2022 9:38 am
କରୋନା ତାଣ୍ଡବ: ଦେଶରେ ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩.୪ ଲକ୍ଷ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୭୦୩ ଜଣଙ୍କ ହୋଇଛି ମୃତ୍ୟୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ଦିନକରେ ୭୦୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଏହାକୁ ମିଶାଇ ଦେଶରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୪ ଲକ୍ଷ ୮୮ ହଜାର ୩୯୬କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ତେବେ ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ୨୦ ଲକ୍ଷ ୧୮ ହଜାର ୮୨୫ ରହିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ସୁସ୍ଥ ହ

21 Jan 2022 9:18 am
ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ: ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ସ୍ଥାନରୁ କେତେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ଥରେ ଧୀରେଧୀରେ କରୋନା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଓମିକ୍ରନକୁ ନେଇ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ପରଠାରୁ ସଂକ୍ରମଣ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ଗାମୀ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ତେବେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ

21 Jan 2022 9:17 am
ପ୍ରଥମେ ବଢ଼ିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଏବେ ବଢ଼ିଲାଣି କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା: ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ୬ ଜଣଙ୍କର ପ୍ରାଣ ଗଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ଥରେ ଧୀରେଧୀରେ କରୋନା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଓମିକ୍ରନକୁ ନେଇ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ପରଠାରୁ ସଂକ୍ରମଣ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ଗାମୀ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ତେବେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ

21 Jan 2022 9:05 am
ଆସିଲା ନୂଆ ଟ୍ୱିଷ୍ଟ: ଧନୁଷ-ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ ହୋଇନି!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗତ ୧୭ତାରିଖରେ ତାମିଲ ସୁପରଷ୍ଟାର ଧନୁଷ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କର ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ ଘଟିଥିବା ଖବର ସମସ୍ତ ମିଡ଼ିଆର ଶିରୋନାମା ମଣ୍ଡିତ କରିଥିଲା । ଦୀର୍ଘ ୧୮ ବର୍ଷ ପରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ଅଲଗା ହୋଇ

21 Jan 2022 8:52 am
୫ ବର୍ଷ ଓ ତାଠାରୁ କମ୍ ବୟସର ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ମାସ୍କ ଜରୁରୀ ନୁହେଁ; ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନୂତନ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଜାରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଗୁରୁବାର ଦିନ କୋଭିଡ -୧୯ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଏକ ନୂତନ ଗାଇଡଲାଇନ ଜାରି କରିଛି । ଶିଶୁ ଏବଂ କିଶୋର (୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍) ରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ ର ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସଂଶୋଧିତ ବିସ୍ତୃତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶା

21 Jan 2022 8:52 am
ଦେଶରେ ମୋଦୀଙ୍କୁ କିଏ ଦେଇ ପାରିବ କଡ଼ା ଟକ୍କର, BJPର ପରବର୍ତ୍ତୀ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଚେହେରା କିଏ ହେବ, ଜାଣନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଗକୁ ୫ଟି ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଥିବାରୁ ଏହାକୁ ନେଇ ସମଗ୍ର ଦେଶର ରାଜନୀତି ସରଗରମ ରହିଛି । ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳମାନେ କ୍ଷମତା ହାସଲ ପାଇଁ ସମସ୍ତ କଳ କୌଶଳକୁ କାମରେ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମା

21 Jan 2022 8:31 am
ଫାଶୀ ଲଗାଇ ରେମୋ ଡିସୁଜାଙ୍କ ଶଳା କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ପତ୍ନୀ ଲିଜେଲ କହିଲେ ଜୀବନ ହାରିବା ପଛର କାରଣ

ମୁମ୍ବାଇ: କୋରିଓଗ୍ରାଫର୍ ଓ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରେମୋ ଡିସୁଜାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଲାଗିଛି ବଡ଼ ଝଟକା । ରେମୋଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଭାଇ ଜେସନ୍ ୱାଟକିନ୍ସଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରି ନିଜ ଜୀବନର ଚରମ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଗୁରୁବାର ଦିନ ଜେସନ୍ ୱାଟ

21 Jan 2022 8:27 am
ଇସ୍‌ଲାମ୍‌ ଧର୍ମକୁ ନିନ୍ଦା କରିଥିବା ପାକ୍‌ ମହିଳାଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଲେ ରାୱଲପିଣ୍ଡି କୋର୍ଟ

ଇସ୍‌ଲାମାବାଦ : ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍‌ ଯୋଗେ ଈଶନିନ୍ଦା କରିବା ଜନୈକା ପାକିସ୍ତାନ ମହିଳାଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଛି । ତାଙ୍କୁ ଇସ୍‌ଲାମ ବିରୋଧୀ ଏଭଳି କାମ ପାଇଁ ରାୱଲପିଣ୍ଡିର ଏକ ଅଦାଲତ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି । ଘଟଣାରୁ ପ୍ରକ

21 Jan 2022 7:55 am
ଆଜିଠାରୁ ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟରେ ଜଳିବନି ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏବେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍ ର ପରିଚୟ ହୋଇ ରହିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଠାରୁ ଆଉ ତାହା ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍ ରେ ଶୋଭା ପାଇବ ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଠାରୁ ଏହା ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମ

21 Jan 2022 7:53 am
ସଟର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ମୋବାଇଲ୍‌ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ନଗଦ ଟଙ୍କା ସହ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ମୋବାଇଲ୍‌ ନେଇ ଗଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ: ପୋଲିସର ତନାଘନା ଜାରି

ଯୋଡା (ଭାସ୍କର ନ୍ୟୁଜ୍‌): ଯୋଡା ଥାନା ବିଲେଇ ପଦା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଲେଇପଦା ହାଟବଜାର ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ମୋବାଇଲ ଦୋକାନରୁ ବଡ ଧରଣର ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ଦୋକାନ ସଟରର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୁର୍ବୁତ୍

21 Jan 2022 7:48 am
ମୈନପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା କରହଲ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ଲଢ଼ିବେ ଅଖିଳେଶ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ମୈନପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାର କରହଲ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ଫେବୃୟାରୀ ୨୦ ତାରିଖ ଦିନ କରହଲରେ ମ

21 Jan 2022 7:35 am
ICC T20 World Cup 2022: ଅକ୍ଟୋବର ୨୩ରେ ଭାରତ-ପାକ୍ ଟକ୍କର୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅକ୍ଟୋବର ୨୩ରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ । ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୨ ପାଇଁ ସୂଚୀ ଜାରି ହୋଇଛି । ବିଶ୍ୱକପ୍ ରେ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ ଭାରତ । ସେହିପରି ଅକ୍ଟୋବର ୧୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ କ୍

21 Jan 2022 7:27 am
ରାଶିଫଳ(ଶୁକ୍ରବାର,୨୧ ଜାନୁଆରୀ,୨୦୨୨)

ମେଷ – ନିକଟସ୍ଥ ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ ଭ୍ରମଣକରି ବେଶ୍ ଆନନ୍ଦ ଅନୁଭବ କରିବେ । ପୁରାତନ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ । ବ୍ୟବସାୟୀ ମାନଙ୍କର କାରବାର ବୃଦ୍ଧି ହେବା ଫଳରେ ଆର୍ଥିକସ୍ଥିତି ସୁଧୁରି ଯାଇ ମନରେ ଥିବା କାମନା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ, ନୂ

21 Jan 2022 7:21 am
ନାଇଟ କର୍ଫ୍ୟୁ ବେଳେ ବିଚରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଥିଲା ବାର୍ଥ ଡେ’ ସେଲିବ୍ରେସନ: ପୋଲିସ ଗାଡ଼ି ଦେଖି ଚମ୍ପଟ୍ ମାରିଲେ ଯୁବକ, ୧୨ ବାଇକ୍ ଜବତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଭାସ୍କର ନ୍ୟୁଜ୍‌): ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଚେନ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ରାତି ୯ରୁ ନାଇଟ କର୍ଫ୍ୟୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ସରକାର । ତେବେ ନାଇଟ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟରେ ଏକାଧିକ ଯୁବକ ବିଚରାସ୍ତାରେ ବାର୍ଥ ଡେ’ ସେଲିବ୍ରେସନ କରୁଥିଲ

21 Jan 2022 7:20 am
ତେଲଦରରେ ବ୍ରେକ୍ ଲାଗୁନି: ବଢିବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି କାରଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ: ପୁଣି ତୈଳଦର ବଢ଼ିବା ଆଶଙ୍କା । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳଦର ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ ଦର ବଢ଼ିପାରେ । ଅଶୋଧିତ ତୈଳଦର ୭ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସବୁ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ ରହିଛି । ଏବେ ଅଶୋଧ

20 Jan 2022 10:45 pm
ନୁଡଲ୍ସରେ ମହିଳା ତିଆରି କଲେ ସ୍କାର୍ଫ: ୭୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଦେଖିଲେଣି ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓ…

ମ୍ୟାଗି ଏବଂ ନୁଡଲ୍ସ ଖାଇବା କାହାକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିନଥାଏ । ଅନେକ ଏହାକୁ ନିଜ ନିଜ ଷ୍ଟାଇଲରେ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । କେହି ଏହାକୁ ଚାମଚରେ ଖାଇଥାନ୍ତି ତ’ କେହି ଏହାକୁ ଚପଷ୍ଟିକରେ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । ବେଳେ ବେ

20 Jan 2022 10:10 pm
୨୩ ବର୍ଷ ଧରି ଖେଳିବା ପରେ ବି ଥକିନାହାନ୍ତି ଏହି ଖେଳାଳି: ଆଇସିସି ଦେଲା ଏମିତି ସମ୍ମାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ: ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଦଳର ଅଧିନାୟିକା ମିଥାଲି ରାଜ ନିଜ କ୍ରିକେଟିଂ ଜୀବନର ଫର୍ଦ୍ଦରେ ସଫଳତାର ଆଉ ଏକ ଅଧ୍ୟାୟ ଯୋଡିଛନ୍ତି । ମିଥାଲି ରାଜ୍ ଏବଂ ଝୁଲଣ ଗୋସ୍ୱାମୀ ଆଇସିସିର ମହିଳା ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟ କୌଣସି

20 Jan 2022 10:03 pm
ଚାକିରି ଦେବା ନାଁରେ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ ମାମଲା: ଆକାଶ ପାଠକଙ୍କୁ ୬ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଇଡିର ଜେରା

ଟାଟା କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରି ଦେବା ନାଁରେ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ ମାମଲା । ପୂର୍ବତନ ଆଇଏଫଏସ ଅଭୟ ପାଠକଙ୍କ ପୁଅ ଆକାଶ ପାଠକଙ୍କୁ ୬ ଘଣ୍ଟା ଜେରା କଲା ଇଡି । ଝାରପଡ଼ା ଜେଲରେ ଆକାଶକୁ ଜେରା କଲା ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ । ବେଆଇନ ଟଙ୍କା

20 Jan 2022 9:39 pm
Assembly Election 2022: ଜାନୁଆରୀ ୨୨ ପରେ ବି ରାଲି ଏବଂ ରୋଡ୍ ଶୋ ଉପରୁ ହଟିବ ନାହିଁ କଟକଣା !

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନା ପ୍ରକୋପ କାରଣରୁ ଜାନୁଆରୀ ୨୨ ପରେ ମଧ୍ୟ ପାଞ୍ଚ ନିର୍ବାଚନୀ ରାଜ୍ୟରେ କଟକଣା ହଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ । ଦେଶରେ କରୋନା କେସ୍ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ତେଣୁ ପୂର୍ବବତ ରାଲି ଏବଂ ରୋଡ୍ ଶୋ ଉପରେ ରୋକ

20 Jan 2022 9:18 pm
୩୦୦୦ ଫୁଟ୍ ଉପରେ କ୍ରାସ ହେବାରୁ ବର୍ତ୍ତିଲା ଦୁଇ ଫ୍ଲାଇଟ୍, ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ବଞ୍ଚାଇଲେ ୪୨୬ ଜଣକ ଜୀବନ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଏକ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା ହେବାରୁ ବର୍ତ୍ତିଯାଇଛି । ବିମାନ ବନ୍ଦରରୁ ଉଡ଼ାଣ ଭରିଥିବା ଇଣ୍ଡିଗୋର ଦୁଇଟି ବିମାନ ୩୦୦୦ ଫୁଟ୍ ଉପରେ ପରସ୍ପର ଧକ୍କା ହେବାରୁ ବର୍ତ୍ତିଯାଇଥିଲେ । ଜାନୁଆରୀ ୭ ତାରିଖରେ ସକାଳ

20 Jan 2022 9:17 pm
ଗଲି କ୍ରିକେଟରେ କମାଲ କଲେ ଅଜା: ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ମଜାଦାର ଭାଇରାଲ Video

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ:ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏଭଳି କିଛି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାକୁ ଲାଗୁଛି ଯାହା ଆମକୁ ଆଶ୍ଚର୍ୟ୍ୟ କରିବା ସହ ଏହା ଖୁବ କୌତୁହଳ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ । ଆଜି ଆମେ ଆମ ଭିଡିଓରେ ଏଭଳି କିଛି ଭିଡିଓ ଦେଖାଇବୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖ

20 Jan 2022 9:16 pm
କାହିଁକି ହୋଇଥାଏ ଶୀଘ୍ର ପତନ: ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ ଓ ନିରାକରଣ

ଉଭୟ ପୁରୁଷ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ମୈଥୁନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପାଦନ ପାଇଁ କେବଳ ଇଛା ଯଥେଷ୍ଟ ନୁହେଁ ଏଥିପାଇଁ ଯୌନାଙ୍ଗର ଉତ୍ତେଜନା ମଧ୍ୟ ଅପରିହାର୍ଯ୍ୟ । ଇଛା, ମାନସିକ ସ୍ଥିରତା, ଶାନ୍ତ ଓ ଅନୁକୂଳ ପରିବେଶ ଶରୀରର ଉତ୍ତେଜନା ଆଣିବାରେ ସ

20 Jan 2022 9:04 pm
BCCI Central Contract: ସଙ୍କଟରେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦରମା, ଟାର୍ଗେଟରେ ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ) ଜାନୁଆରୀରୁ ଏପ୍ରିଲ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ବାର୍ଷିକ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଚୁକ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଥାଏ । ଏଥର ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁବନ୍ଧର ଘୋଷଣା ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ତେବେ

20 Jan 2022 8:59 pm
ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ହାରିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ହୋଇପାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଅଧିନାୟକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଦିନିକିଆ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଶୁକ୍ରବାର ଖେଳାଯିବ । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ପାର୍ଲର ବୋଲାଣ୍ଡ ପାର୍କରେ ଖେଳାଯିବ । ଏହି ମୁକାବିଲା ଭାରତ ପାଇଁ କର ବା ମର ସଦୃଶ ହୋଇଛି । ପ୍ରଥମ ଦିନ

20 Jan 2022 8:20 pm
ଅସହାୟ ପାଇବେ ରାଜଉଆସ ସୁଖ, ସମ୍ବଲପୁରରେ ସମନ୍ୱିତ ଭିତିଭୂମି କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଉଦଘାଟନ

ଆଉ ରାସ୍ତାରେ ବୁଲିବେନି ବୁଲା ଭିକ୍ଷୁକ, ଏଥର ସ୍ୱାଭିମାନେ ରହିବେ ଆଉ କର୍ମକ୍ଷମ ହେବେ । ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଏବେ ଅସହାୟ ତଥା ଭିକ୍ଷୁକ ପାଇବେ ରାଜଉଆସ ସୁଖ । ଏନେଇ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରଥମଥର

20 Jan 2022 8:15 pm
କୋଟିଆ ନିର୍ବାଚନ: ସବୁ ଦଳ ସହମତିରେ ହେବେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ

କୋଟିଆରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ । ସରିଲା କୋରାପୁଟରେ ଚାଲିଥିବା ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ । କୋଟିଆରେ ନିର୍ବାଚନ ନୁହେଁ ସହମତିରେ ବଛାହେବେ ପ୍ରତିନିଧି । ସମସ୍ତଙ୍କ ସହମତିରେ ନିନ୍ଦ୍ୱର୍ନ୍ଦରେ ହେବେ ପ୍ରାର୍ଥୀ । କୋଟିଆ ପାଇଁ ପ୍ର

20 Jan 2022 7:55 pm
ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଲେ ରୋଜା ରାଣା: ଇଣ୍ଡିଆସ ବେଷ୍ଟ ଡ୍ୟାନ୍ସର୍ସରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ରନର୍ସ ଅପ,ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ରିଅଲିଟି ଶୋ ଇଣ୍ଡିଆସ ବେଷ୍ଟ ଡ୍ୟାନ୍ସର୍ସରେ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଗର୍ବିତ କରିଛନ୍ତି ରୋଜା ରାଣା । ଦ୍ୱିତୀୟ ରନର୍ସ ଅପ୍ ଭାବରେ ଏହି ରିଅଲିଟି ଶୋ ଶେଷ କରିଛନ୍ତି ରାଉରକେଲା ଝିଅ ରୋଜା । ଟପ୍-

20 Jan 2022 7:51 pm
ବୁଲିବାଇ ଆପ୍ ମାମଲା: ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ଜଣକୁ ଗିରଫ କଲା ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍

ବୁଲିବାଇ ଆପ୍ ମାମଲାରେ ଓଡ଼ିଶାରୁ ଜଣକୁ ଗିରଫ ପ୍ରସଙ୍ଗ । ଗିରଫ ବ୍ୟକ୍ତି ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବ୍ରଜରାଜନଗର ଇବ୍ ର ନୀରଜ ସିଂହ । ନୀରଜକୁ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ଗିରଫ କଲା ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍ । ଗିରଫଦାରୀ ନେଇ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ୍ ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚ

20 Jan 2022 7:37 pm
କଥା ରଖିଲେ ଆଉ ହୃଦୟ ଜିତିଲେ ମହିନ୍ଦ୍ରା: ଅବନୀ ଲେଖାରାଙ୍କୁ କଷ୍ଟମାଇଜଡ ଏସୟୁଭି ଉପହାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ଶିଳ୍ପପତି ତଥା ମହିନ୍ଦ୍ରା କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ପୁଣି ଥରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଛନ୍ତି । ପାରା ଶୁଟର୍ ଅବନୀ ଲେଖାରାଙ୍କୁ ଏକ କଷ୍ଟମାଇଜଡ୍ ଏସୟୁଭି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅବନୀ ଏ

20 Jan 2022 7:32 pm
ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୨: ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ନାମାଙ୍କନ ଭରିଲେ ୫୮୫୮୮

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ରାଜ୍ୟରେ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନର ତାତି ଧୀରେ ଧୀରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ୮୭୭୨ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଥିବା ବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା । ଦ୍ୱିତ

20 Jan 2022 7:09 pm
ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର ତିନି ଆହତ

ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଜରଡା ଥାନା ଅଧୀନରେ ଥିବା ଖମ୍ଭାରିଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାବନପୁର ଗ୍ରାମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା । ଗାଁରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସୁଚନା ଅନୁସାର

20 Jan 2022 7:01 pm
ସରପଞ୍ଚ ପଦ ନିଲାମ ଘଟଣା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଇସି

ବଲାଙ୍ଗିର ବିଲେଇସର୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତରେ ସରପଞ୍ଚ ପଦବୀ ନିଲାମ ଘଟଣା । ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର । କୌଣସି ଆଶାୟୀଙ୍କୁ ଯେମିତି ନାମାଙ୍କନରେ ବାଧା ନପହଞ୍ଚେ ଦେଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

20 Jan 2022 6:35 pm
ଚା’ ପିଇଲେ ହେଉଛି କ୍ୟାନ୍ସର: ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲା ଚା’ ନିଗମ

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ: ଚା ଏମିତି ଏକ ପାନୀୟ ଏହା ସହିତ ଭାରତୀୟ ମାନଙ୍କର ଏକ ଅଲଗା ପ୍ରକାର ଇମୋସନ ଯୋଡି ହୋଇ ରହିଥାଏ । କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ହେଉ ବା ବିଲରେ କାମ ଅଧାରେ ଗୋଟିଏ କପ୍ ଚା ଆମକୁ ସତେଜ କରି ଦେଇଥାଏ । ତେବେ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ନିଜକ

20 Jan 2022 6:22 pm
୨ ଲକ୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ବି ପୃଥିବୀରେ ଥିଲେ ମଣିଷ: ଏହି ରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ମିଳିଲା ଜୀବାଶ୍ମ, କେମ୍ବ୍ରିଜ ବୈଜ୍ଞାନିକ କରିବେ ଅଧ୍ୟୟନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୃଥିବୀ ବିଭିନ୍ନ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଜିନିଷରେ ଭର୍ତ୍ତି । ବୁଧବାର ଖନନ ସମୟରେ ମିଳିଛି ଏକ ୨.୩ ଲକ୍ଷ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ମାନବ ଜୀବାଶ୍ମ । ଇଥିଓପିଆରୁ ଏହି ମାନବ ଜୀବାଶ୍ମ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ଏହା ଉପରେ ଅଧିକ ଅଧ୍ୟୟନ ଜାରି ର

20 Jan 2022 5:36 pm
କୋଭିଡ ଆକ୍ଟିଭ କେସରେ ଟପ୍ ଟେନରେ ଓଡ଼ିଶା: ସୂଚନା ଦେଲେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ନେଇ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ପ୍ରେସମିଟ୍ । ଟପ୍ ଟେନ ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍ ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ଥିବା ସୂଚନା । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସର୍ବାଧିକ ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ରହିଥିବା ନେଇ କହିଛନ୍ତି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ

20 Jan 2022 5:33 pm