ଡିପ୍ରେସନ ଭଳି ମାନସିକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ଛତୁ: ରିସର୍ଚ୍ଚରୁ ଖୁଲାସା

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଛତୁ ପସନ୍ଦ ତେବେ ଖୁସି ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ, କାରଣ ଏହା କେବଳ ଶରୀର ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ । ଏଥିରେ ଏରଗୋଥିଅନାଇନ୍ ନାମକ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଉପାଦାନ ମିଳିଥା

6 Feb 2023 9:53 pm
ଋତୁସ୍ରାବ ସମୟରେ ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମିଳିବ କି ଛୁଟି ? ଜାଣନ୍ତୁ, କଣ କହିଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ମହିଳା ଏବଂ ବାଳିକାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମାସିକ ଛୁଟି ନେଇ ଏକ ବିଲ୍ ଆଣିବାକୁ ସରକାରଙ୍କ କୌଣସି ପ୍ରସ୍ତାବ ନାହିଁ। କେନ୍ଦ୍ର ରାଜ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଭାଷ ସରକାର ଲୋକସଭାରେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଲିଖିତ

6 Feb 2023 9:52 pm
(video)କେତେ ଯେ ଭୟଙ୍କର ହେଇପାରେ ପ୍ରକୃତି, ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ତାହା ଅନୁମାନ ଲଗେଇପାରିବେ

ଅଙ୍କାରା: ସୋମବାର ସକାଳେ ଦକ୍ଷିଣ ତୁର୍କୀ ଏବଂ ଉତ୍ତର ସିରିଆରେ ୭.୮ ମ୍ୟାଗ୍ନିଚ୍ୟୁଡର ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଭୂକମ୍ପ ପରେ ଅତି କମରେ ୧,୫୦୦ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଭୂକମ୍ପ ଯୋଗୁଁ ଏକ ବିରାଟ ଧ୍ୱଂସ ଘଟିଛି ଏବଂ ପ୍ରାୟ ୩୦୦୦ କ

6 Feb 2023 9:37 pm
ଧନେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେବା ଘଟଣା: ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ଘୋଷଣା

କଟକ(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର) : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଆଠଗଡ଼ ବନଖଣ୍ଡ ହେପାଜତରେ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଯଦି ଏହା ଅତ୍ୟଧିକ ଶାରୀରିକ ନିର୍ଯାତନା ଯୋଗୁଁ ହୋଇଥାଏ, ତେବେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠ

6 Feb 2023 9:35 pm
ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁଠାରେ ସିନିୟର୍‍ ଡିଭିଜନ୍‍ ସିଭିଲ୍‍ ଜଜ୍‍ କୋର୍ଟ ଉଦଘାଟିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଡକ୍ଟର ଜଷ୍ଟିସ ଏସ୍‍. ମୁରଲୀଧର ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁଠାରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ ସିନିୟର ଡିଭିଜନ ସିଭିଲ ଜଜ୍‍ ତଥା ଆସ

6 Feb 2023 9:24 pm
ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଶୌଚାଳୟରେ ବସୁଛନ୍ତି କି ଏହା ଦ୍ୱାରା କଣ ହେଇପାରେ ସମସ୍ୟା, ଜାଣନ୍ତୁ ଡାକ୍ତରୀ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜିକାଲି ଆମମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଶୌଚାଳୟରେ ବସି ବହୁତ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରନ୍ତି । ନିଷ୍କାସନରେ ବିଳମ୍ବ ହେବାର କୌଣସି କାରଣ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏହି ସମୟରେ ଆମର ଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥାଉ । କିଛି ଲୋ

6 Feb 2023 9:16 pm
ବଂଶୀଧର ପ୍ରତିହାରୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଧର୍ମପଦ ପୁରସ୍କାର, ଜାଣନ୍ତୁ ଧର୍ମପଦ ପୁରସ୍କାରରେ କେତେ ମିଳେ ପୁରସ୍କାର ରାଶି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ଲଳିତ କଳା ଏକାଡେମୀ, ଓଡିଆ ଭାଷା, ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ, ଓଡିଶାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ୨୦୨୨ ମସିହା ପାଇଁ ଚିତ୍ରକଳା ଓ ସ୍ଥାପତ୍ୟ କଳା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସମ୍ମାନ ଧର୍ମପଦ ପୁରସ୍କାର ଓ ଶିଳ୍ପୀ ସମ୍ବର୍ଦ୍

6 Feb 2023 7:46 pm
ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଉପହାରରେ ମିଳିଲା ମେସିଙ୍କ ଜର୍ସି , ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ବିଶେଷ ଉପହାର ପାଇବା ପରେ କଣ ଥିଲା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ:ଫେବୃଆରୀ ୬ ରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଚାଲିଥିବା ଭାରତ ଶକ୍ତି ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଏକ ବିଶେଷ ଉପହାର ମିଳିଛି। ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ ପରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାର ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ କମ୍ପାନୀ YPF

6 Feb 2023 7:28 pm
ଚାକିରିରୁ ଛଟେଇ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଆସିଲା ଖୁସିଖବର: ଭାରତରେ ୩୦,୦୦୦ ଲୋକଙ୍କୁ Jobs ଦେବ PWC India

ଆସନ୍ତା ୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ୩୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ବେକାର ଲୋକଙ୍କୁ ଚାକିରି ଦେବାକୁ ପିଡବ୍ଲୁସି ଇଣ୍ଡିଆ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । PWC India ୩୦,୦୦୦ ନୂଆ ଚାକିରି ଯୋଡିବାକୁ ଯୋଜନା ଘୋଷଣା କରିଛି ଏବଂ ୨୦୨୮ ସୁଦ୍ଧା କର୍ମଜୀବୀ ୮୦,୦୦୦ ର

6 Feb 2023 7:22 pm
ବଜାରରେ ମିଳୁଥିବା ନକଲି ଲୁଣ ପ୍ରତି ରୁହନ୍ତୁ ସାବଧାନ,ଏହି ଉପାୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଲୁଣ ଅସଲି କେଉଁଟା ନକଲି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜିକାଲି ବଜାରରେ ସବୁ ସାମଗ୍ରୀର ନକଲି ଉପଲବ୍ଧ। ସେ ସୋରିଷ ତେଲ, ଚିନି, ଜିରା ଇତ୍ୟାଦି ବିଭିନ୍ନ ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥର ମଧ୍ୟ ନକଲ ଅଭିଯୋଗ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ସେଗୁଡ଼ିକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଗମ୍ଭୀର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ

6 Feb 2023 7:09 pm
ତୁର୍କୀ ଉପରେ ପ୍ରକୃତିର କୋପ ଦୃଷ୍ଟି: ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ତୃତୀୟ ଥର ହେଲା ଭୂମିକମ୍ପ, ୧୮୦୦ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ପାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ତୁର୍କୀ ଉପରେ ପଡିଛି ପ୍ରକୃତିର କୋପ ଦୃଷ୍ଟି। ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ତୃତୀୟ ଭୂମିକମ୍ପ ଯୋଗୁଁ ସୋମବାର ତୁର୍କୀରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଛି। ତୃତୀୟ ଥର ହୋଇଥିବା ଭୂମିକମ୍ପର ରିଚ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୬.୦ ରହିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍

6 Feb 2023 7:03 pm
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଉଦଘାଟନ କଲେ HALର ହେଲିକପ୍ଟର କାରଖାନା

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସୋମବାର ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଏରୋନେଟିକ୍ସ ଲିମିଟେଡ (HAL) ର ହେଲିକପ୍ଟର କାରଖାନାକୁ ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ତୁମାକୁରରେ ହାଲୁକା ୟୁଟିଲିଟି ହେଲିକପ୍ଟର ଉନ୍ମୋଚନ କରି

6 Feb 2023 6:50 pm
ପୁଣି ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଟୁଇନ୍‌ସିଟିରେ OSRTC ଆରମ୍ଭ କରିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମହିଳା ସେବା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ସଡକ ପରିବହନ ନିଗମ (OSRTC) ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଟୁଇନ୍‌ସିଟିରେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବସ୍ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏନେଇ ଓଡିଶା ପରିବହନ ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଦୁଇ ସହରରେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ କା

6 Feb 2023 6:47 pm
ଆପଣଙ୍କର ହୋଇଛି କି ଗର୍ଭପାତ ? ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସୁସ୍ଥ ଗର୍ଭଧାରଣର ସହଜ ଉପାୟ ଜାଣନ୍ତୁ

ମିସକ୍ୟାରେଜ୍ ବା ଗର୍ଭପାତ ହେଉଛି ଜୀବନର ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ଫେସ୍, ଯାହାର ସାମ୍ନା କରୁଥିବା ମହିଳାମାନେ ଭିତରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପରେ ଭାଙ୍ଗିପଡ଼ନ୍ତି । ଗର୍ଭପାତର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ମନରେ ‘ମୁଁ ପୁଣିଥରେ ମା ହେଇ ପାରି

6 Feb 2023 6:30 pm
ଏବର୍ଷ ଅଧିକ ଜଳିବ ଜଙ୍ଗଲ: ସତର୍କ କଲେ ପିସିସିଏଫ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜଙ୍ଗଲ ନିଆଁକୁ ନେଇ ବନ ବିଭାଗର ସତର୍କ ଘଣ୍ଟି । ଏବର୍ଷ ଖରାଦିନେ ଅଧିକ ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ଏବର୍ଷ ଜଙ୍ଗଲରେ ଅଧିକ ନିଆଁ ଲାଗିବ ବୋଲି ପିସିସିଏଫ୍ ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି । ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ବର୍ଷ

6 Feb 2023 5:18 pm
Paytm ଏବଂ PhonePe ଶୀଘ୍ର ଆଣିପାରେ ଏହି ସେବା, ବିନା UPI ପିନ୍ ରେ ଆପଣ କରିପାରିବେ ପେମେଣ୍ଟ !

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଡିଜିଟାଲ୍ ପେମେଣ୍ଟ ଆପ୍ସର ବ୍ୟବହାର ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଲୋକମାନେ UPI ଦେୟ ଦେବା ପାଇଁ ପେଟିଏମ୍ ଏବଂ ଫୋନ୍ ପେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଉଭୟ କମ୍ପାନୀ ଏକ ନୂତନ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଉପରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି।

6 Feb 2023 5:10 pm
ପ୍ରଳୟ ଏବଂ ପ୍ରଳୟ: ପୁଣି ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ପ୍ରଥମ ଭୁମିକମ୍ପରେ ଗଲାଣି ୧୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଜୀବନ

ତୁର୍କୀ: ଶତାଦ୍ଧୀର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଭୁମିକମ୍ପରେ ତୁର୍କୀ ଏବଂ ସିରିୟାରେ ୧,୨୦୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଲୋକ ଜୀବନ ହରାଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ହଜାର ହଜାର ଘର ଭୁଷୁଡ଼ି ପଡିଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ୫ ହଜାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଲୋକେ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି । ଏହା

6 Feb 2023 4:39 pm
(Video)ଏମିତି ଲଢେଇ ଆଗରୁ ଦେଖିଛନ୍ତି କି, ସିଂହ ଛୁଆ ସହ ଅଜଗରର; ଭିଡିଓ ହେଉଛି ଭାଇରାଲ୍

ଜଙ୍ଗଲରେ ରହିବା ପାଇଁ ହେଲେ ନିଜର ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିବା ସହ ପ୍ରତିଦିନ ଏହି ସଂଘର୍ଷ ଭିତରେ ଦିନ ବିତେଇବାକୁ ପଡିଥାଏ। ଏଠାରେ ବିପଦ ସିଧାସଳଖ ପଶୁମାନଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ଥାଏ ଏବଂ ସେମାନେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କେବେ

6 Feb 2023 4:32 pm
ହୋଲି ପୂର୍ବରୁ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର: ଏତିକି ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିପାରେ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଖୁସି ଖବର ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି । ଏକ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ପେନସନଭୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କେନ୍ଦ

6 Feb 2023 4:31 pm
ଟ୍ରେନରେ ହ୍ୱାଟସ୍ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏବେ ଖାଇବା ଅର୍ଡର କରିପାରିବେ ଯାତ୍ରୀ ! ଏହି ନମ୍ବର ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ କରିପାରିବେ ଅର୍ଡର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ :ଭାରତୀୟ ରେଳରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଆସିଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଯାତ୍ରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର PNR ନମ୍ବର ବ୍ୟବହାର କରି ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଖାଦ୍ୟ ଅର୍ଡ

6 Feb 2023 3:43 pm
ବାଦାମ ଚମକାଇବ ଚେହେରା, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି କରିବେ ବ୍ୟବହାର ?

ମନସୁନରେ ଚେହେରାକୁ ଚମକାଇବା ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ରହିଥାଏ । ବର୍ଷା ଓ ଆର୍ଦ୍ରତା କାରଣରୁ ଚେହେରା ସାଧାରଣତଃ ମଳିନ ଦେଖାଯାଇଥାଏ । ଏପରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ତ୍ୱଚାକୁ ଚମକାଇଥାଏ ଚିନାବାଦାମ । ବାଦାମ ଫେସପ୍ୟାକ୍ ଚେହେର

6 Feb 2023 3:07 pm
ଗ୍ରାମୀଣ ବିକାଶ ବିଭାଗରେ ଡ୍ରାଇଭର, ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସମେତ ଅନେକ ପଦବୀରେ ନିଯୁକ୍ତି: ୪୦ ହଜାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୋଜଗାର କରିବାର ସୁଯୋଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପଞ୍ଚାୟତ ଏବଂ ଗ୍ରାମୀଣ ବିକାଶ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀରେ ନିଯୁକ୍ତି ବାହାରିଛି । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତ ଏବଂ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଆସୁଥିବା ବିସ୍ତୃତ କ୍ଷେତ୍ର ବିକାଶ ନିଗମ ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତି

6 Feb 2023 2:40 pm
ବଜାରରେ ଅଭାବୀ ବିକ୍ରିରୁ ହେଉଛି କ୍ଷତି, ୬,୬୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିବ Dell

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିଶ୍ୱ ବଜାରରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଛଟେଇ ପର୍ବ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏହି ଧାରାରେ ସାମିଲ ହୋଇଛି କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଉତ୍ପାଦନକାରୀ କମ୍ପାନୀ ଡେଲ୍ । ବଜାରରେ ଚାହିଦାକୁ ହ୍ରାସ ପାଇବା କାରଣରୁ ହେଉଥିବା କ୍ଷତି କାରଣରୁ ‘ଡେଲ ଟେକ୍ନ

6 Feb 2023 1:59 pm
ବଦଳିଲା ପିଏଫ ଖାତାର ନିୟମ! ୫ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇଲେ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ଏତିକି ପ୍ରତିଶତ ଟ୍ୟାକ୍ସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶର ସାଧାରଣ ବଜେଟରେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ ପ୍ରୋଭିଡ଼େଣ୍ଟ ଫଣ୍ଡ ସହ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି । ଇପିଏଫଓ ସବସ୍କ୍ରାଇବର ମାନେ ଖାତା ଖୋଲିବାର ୫ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଯଦି ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟ

6 Feb 2023 1:36 pm
‘ଆମେ କୌଣସି ସାଧୁ ସନ୍ୟାସୀ ନୁହଁ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ନେତା ପରବର୍ତୀ ନିର୍ବାଚନ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି’: ନିତିନ ଗଡକରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରତ୍ୟେକ ସରକାର ଏବଂ ନେତାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପରିବର୍ତ୍ତି ନିର୍ବାଚନ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିଥାନ୍ତି । ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମାଗଣାରେ ଚାଉଳ, କର ଛାଡ଼ ଆଦି ପ୍ରଶ୍ନରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍

6 Feb 2023 1:31 pm
ଆଜି ବି ଅମର କୋକିଳ କଣ୍ଠୀ ଲତା ମଙ୍ଗେସକର; ପ୍ରଥମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକରେ ବାଲୁକା ଚିତ୍ରକଳା ମାଧ୍ୟମରେ ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ଶୀଳ୍ପି ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ

ପୁରୀ: ମେରି ଆୱାଜ ହି ମେରା ପେହେଚାନ ହେ..ଏହି ପକ୍ତିଂକୁ ସତ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଭାରତର କୋକିଳ କଣ୍ଠୀ ଲତା ମଙ୍ଗେସକର । ଲତାଜୀ ଆଉ ନାହାନ୍ତି ସତ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ମଧୁର ସ୍ୱରରେ ସେ ଶ୍ରୋତାଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଚିର ଅମର ହୋଇରହିଗଲେ । ଆଜି ବି

6 Feb 2023 1:17 pm
୫ ଟଙ୍କା ଥିଲା ପ୍ରଥମ ରୋଜଗାର, କିପରିି ହେଲେ ଦେଶର ସବୁଠୁ ଧନୀ ଓକିଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସ୍ୱାଧୀନ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜବାହରଲାଲ ନେହରୁଙ୍କ ପିତା ମୋତିଲାଲ ନେହରୁଙ୍କ ୬ ଫେବୃଆରୀ ଅର୍ଥାତ୍ ଆଜି ହେଉଛି ୯୨ ତମ ପୂର୍ଣ୍ଣ ତିଥି । ନେହରୁ ପରିବାର ବିଷୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଲେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ମୋତିଲା

6 Feb 2023 1:04 pm
ହେପାଜତ ଧନେଶ୍ୱର ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା; ବିଟ ହାଉସ ଜାଳିଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

କଟକ: ହେପାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାକୁ ନେଇ ଜନତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଗ୍ରାମବାସୀ ବିଟ୍ ହାଉସ୍ ଜାଳିଦେବା କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ବଡ଼ମ୍ବା ବାଣପୁର ବିଟ୍ ହାଉସକୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଗ୍ରାମବାସୀ ଜାଳ

6 Feb 2023 12:59 pm
ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଆଦାନୀ ଗ୍ରୁପ୍‌କୁ ବଡ଼ ଝଟକା ଦେଲେ ଯୋଗୀ ସରକାର, ସ୍ମାର୍ଟ ମିଟର ଲଗାଇବା ଟେଣ୍ଡର ବାତିଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ହିଣ୍ଡେନ୍‌ବର୍ଗ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଗୌତମା ଆଦାନୀ ହଜାର ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି ସହିଲେଣି। ସମାନ ସମୟରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ଆଉ ଏକ ଝଟକା ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଦାନୀ ଟ୍ରାନ୍ସମିଶନ, ଜିଏମ୍‌ଆର ଏବଂ ଇନଟେ

6 Feb 2023 12:49 pm
ଗୁଗୁଲୁ ଆଣୁଛି ନୂଆ ଫିଚର; ୧୫ମିନିଟ ପୂର୍ବରୁ ସର୍ଚ୍ଚ କରିଥିବା ଜିନିଷ କରିପାରିବେ ଡିଲିଟ୍ !

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜିକାଲି ସମୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ଚାହିଦା ଦୃତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାର ଲାଗିଛି । ଖାସ କରି ଗୁଗୁଲ କ୍ରୋମର ବ୍ୟବହାର ଦିନକୁ ଦିନ ବଢି ଚାଲିଛି । ତେଣୁ ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗୁଗୁଲ୍ ଏହାର ଲୋକପ୍ରିୟ ବ୍ରାଉଜର୍ କ୍

6 Feb 2023 12:37 pm
Grammy Awards 2023: ଭାରତକୁ ପୁଣି ଗର୍ବିତ କଲେ ରିକି କ୍ରେଜ୍‌, ସର୍ବାଧିକ ଗ୍ରାମୀ ପୁରସ୍କାର ଜିତି ଇତିହାସ ରଚିଲେ ବିୟୋନ୍ସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ସଂଗୀତଜ୍ଞ ରିକି କେଜ ୬୫ ତମ ଗ୍ରାମୀ ପୁରସ୍କାରରେ ତୃତୀୟ ଗ୍ରାମୀ ପୁରସ୍କାର ଜିତି ଭାରତକୁ ପୁଣି ଗର୍ବିତ କରିଛନ୍ତି। ଆମେରିକାର ଜନ୍ମିତ ରିକି କେଜ୍ ଆଇକନିକ୍ ବ୍ରିଟିଶ୍ ରକ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍ ‘ପୋଲିସ୍‌’ ର ଡ

6 Feb 2023 12:03 pm
ହେପାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା: ବନଖଣ୍ଡର ୨ଏସିଏଫ ଅଟକ

କଟକ: ମୃତକ ଧନେଶ୍ୱର ବେହେରାଙ୍କ ପରିବାର ଓ ସଂପର୍କୀୟ ବଡ଼ମ୍ବା ରେଞ୍ଜର ଓ ଦୁଇ ଏସିଏଫଙ୍କ ନାଆଁରେ ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଧନେଶ୍ୱର ବେହେରା ଜଣେ ଦିନ ମଜୁରିଆ। ଗତକାଲି ସେ ପିଠାପଣା ଧରି ନ

6 Feb 2023 11:29 am
ତୁର୍କୀ ଏବଂ ସିରିଆରେ ଭୂକମ୍ପର ତାଣ୍ଡବ; ୧୯୫ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଶତାଧିକ ଅଟ୍ଟାଳିକା ନଷ୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ସକାଳୁ ତୁର୍କୀରେ ହୋଇଥିବା ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପରେ ୯୫ ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏଥିସହିତ ଶତାଧିକ ଘର ମାଟିରେ ମିଶିଯାଇଛି । ତେବେ ରିକର୍ଟ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ତିବ୍ରତା ୮ ମ୍ୟାଗନିଚ୍ୟୁଡ ଥିବା

6 Feb 2023 10:49 am
ହାଇକୋଲେଷ୍ଟ୍ରୋଲ କାରଣରୁ କମିପାରେ ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି, ଏହି ଲକ୍ଷଣକୁ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଅଣଦେଖା

ଖରପା ଜୀବନ ଶୈଳୀ ଯେପରିକି ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା, ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ମଦ ପିଇବା, ଏବଂ ବାୟାମ ନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ହାଇ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରୋଲ ହୋଇଥାଏ । ଏପରି ସବୁ ଅଭ୍ୟାସ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହୃଦୟ ଜନିତ ରୋଗର କାରଣ ହୋଇପାରେ । ଆଜି ଆମ

6 Feb 2023 10:49 am
ବଲିଉଡର ଏହି ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥବ୍ୟସ୍ଥା ଖରାପ; ହସ୍ପିଟାଲରେ କରାଗଲା ଭର୍ତ୍ତି

ମୁମ୍ବାଇ: ସାଉଥ ତଥା ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଇଲିଆନା ଡି’ କ୍ରୁଜ ନିଜର ଷ୍ଟାଇଲ ଏବଂ ଲୁକ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଅନେକ ଫିଲ୍ମ ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଖବର ଆସିଛି । ଯ

6 Feb 2023 10:10 am
ତୁର୍କୀରେ ବଡ ଧରଣ ଭୂକମ୍ପ ଝଟକା, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତିବ୍ରତା ୭.୮ମ୍ୟାଗନିଚ୍ୟୁଡ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ସକାଳୁ ତୁର୍କୀ ସହରରେ ଏକ ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ ଝଟକା ଅନୁଭୁତ ହୋଇଛି । ଫଳରେ ସେଠାକାର ଲୋକ ଭୟଭୀତ ଅଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଭୁକମ୍ପର ତିବ୍ରତା ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ ମ୍ୟାଗ୍ନିଚ୍ୟୁଡ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଏହି

6 Feb 2023 9:10 am
ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ଥିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟ; ହାଇ ବିପି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ସହ ମିଳିବ ଅନେକ ଫାଇଦା

ଆଜି କାଲିର ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନ ଏବଂ ଅସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶ କାରଣରୁ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଠାରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ତେବେ ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟରେ ମଧୁମେହ, ମେଦବହୁଳତା , ଉଚ୍ଚରକ୍ତ ଚାପ, ହୃଦଘାତ ଜନିତ ସମସ୍

6 Feb 2023 8:56 am
ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ରୁ ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ; ମୋଟ ୫୩୩୭୧୨ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ବୋଡ ପରୀକ୍ଷା

କଟକ: ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଚଳିତ ବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଏଥିନେଇ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ବିସ୍ତୃତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ସହ ଏକ

6 Feb 2023 8:14 am
କଶ୍ମୀରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଥାନ୍ତା ଶାନ୍ତି! ୨୨ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ କ’ଣ ଘଟିଥିଲା, ବାଜପେୟୀ-ମୁଶରଫ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ଏକ ଐତିହାସିକ ଚୁକ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପରଭେଜ ମୁଶାରଫ ୭୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଇହଧାମ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଅବସରରେ ମୁଶାରଫଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳରେ ଭାରତ ସହ ଜଡ଼ିତ କିଛି ପ୍ରସଙ୍ଗ ସ୍ମୃତି ଏବେ ଲେଉଟିବାରେ ଲାଗି

5 Feb 2023 11:07 pm
ରାଜ୍ୟର ୧୧ଟି ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଖୋଲିବ କ୍ୟାନସର ୱିଙ୍ଗ: କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ ୩ ସ୍ପେଶାଲ ଘରୋଇ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ରାଜ୍ୟ ସରକାର କ୍ୟାନସର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ନେଇ ଭିତ୍ତିଭୂମି ସୁଦୃଢ଼ କରିବାକୁ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଚେଷ୍ଟାରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବାର ଚିତ୍ର ବଦଳିବା ସହ ଆଗାମୀ ଦି

5 Feb 2023 10:37 pm
୧୦ ମିନିଟରେ ୪୬ ଗାଡ଼ି ମୁହାମୁହିଁ: ଚାଲିଗଲା ୧୬ ଜଣଙ୍କର ଜୀବନ, ୬୬ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଶୋଚନୀୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜିକାଲିର ରାସ୍ତାରେ ଯାତାୟତ କରିବା କୌଣସି ଯମଦଣ୍ଡଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ । ଟିକିଏ ଅସାବଧାନ ହେଲେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇବା ଓ ଆହତ ହେବା ଅବଶ୍ୟମ୍ଭାବୀ । ତେବେ ଏପରି ଏକ ଭୟଙ୍କର ରାସ୍ତା ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୪୬ଟି ଗାଡ଼ି

5 Feb 2023 10:19 pm
ସ୍କୁଲରେ ଅଣ୍ଡା ଖାଇବା ପରେ ପାକସ୍ଥଳୀ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଓ ବାନ୍ତି: ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ୧୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅନେକ ସମୟରେ ସ୍କୁଲମାନଙ୍କରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିମ୍ନମାନର ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ସହ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ତେବେ ସ୍କୁଲରେ ଅଣ୍ଡା ଖାଇ ୧୨ ଜଣ ପିଲାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ବିଗିଡ଼ି

5 Feb 2023 9:59 pm
ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପାଖେ ଦେଖାଯାଏ ୯ଟି ଲକ୍ଷଣ, ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କୁହାଯିବ ବେଷ୍ଟ ଟିଚର

ଧାର୍ମିକ ପୁସ୍ତକ ରାମଚରିତ ମାନସର ସମସ୍ତ ଚରିତ୍ରମାନଙ୍କର ଏକ ବିଶେଷ ଗୁଣ ଏବଂ ଚରିତ୍ର ରହିଛି। ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଚରିତ୍ର ହେତୁ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କୁ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ପୁରୁଷୋତ୍ତମ କୁହାଯାଏ । ମାନବ ଜାତିରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରି ଶ୍ରୀ ରାମ ଆଦର୍

5 Feb 2023 9:57 pm
ରିସର୍ଚ୍ଚରୁ ଖୁଲାସା; ଏତିକି ଦିନ ଠାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଫ୍ରିଜରେ ଖଦ୍ୟ ରହିଲେ ହୋଇଯାଏ ବିଷ

ଆଜିକାଲିର ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନଶୈଳୀ କାରଣରୁ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ସତେଜ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ସମୟ ନାହିଁ । ଫଳରେ ସେମାନେ ଖାଦ୍ୟ ରାନ୍ଧି ଏହାକୁ ଫ୍ରିଜରେ ରଖିଦିଅନ୍ତି । ଏଥିସହିତ ପରବର୍ତ୍ତି ସମୟରେ ଏହାକୁ ଗରମ କରି ସେବନ କରନ୍

5 Feb 2023 9:43 pm
ChatGPT କ୍ରାନ୍ତି ଦ୍ୱାରା ଚାକିରି ବିପଦରେ! ଧୀରେଧୀରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଯିବ ଚାକିରି, ଏପରି ଡର କାହିଁକି ଘାରିଛି?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାରା ଦୁନିଆରେ ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ (ଏଆଇ)ର ପ୍ରୟୋଗ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି ଓ ନୂଆ ଜିନିଷର ସନ୍ଧାନ ଦ୍ୱାରା ଅନେକ କାମ ସହଜରେ ହୋଇପାରୁଛି । ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଚାଟଜିପିଟିର ଆଗମନକୁ ନେଇ ଧୂମ୍ ମଚିଯାଇଛି । ଏ

5 Feb 2023 9:34 pm
ବାବା ରାମ ଦେବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ, ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କଲେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜସ୍ଥାନ ବାଡମେର ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚୌହଟନ ଥାନାରେ ଆଜି ଜଣେ ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଯୋଗଗୁରୁ ରାମଦେବ ବାବାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି । ଚ

5 Feb 2023 9:33 pm
୫୮ ବର୍ଷୀୟ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳତ୍କାର କରି ହତ୍ୟା ମାମଲା, ୧୬ ବର୍ଷର କିଶୋର ଗିରଫ

ରିୱା: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରିୱା ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ଅମାନବୀୟ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଜଣେ ୧୬ବର୍ଷର ବାଳକ ୫୮ ବର୍ଷୀୟ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ବଳତ୍କାର କରି ହତ୍ୟା କରିଛି । ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଏହି ଘଟଣାଟି ୩୦ ଜାନୁଆରୀ ରାତିରେ ହନୁମାନ ଥ

5 Feb 2023 8:19 pm
ଚୋରକୁ ମାନିବାକୁ ପଡ଼ିବ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନରୁ ମଧ୍ୟ କରିଦେଲା ଚୋରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ସର୍ବଦା ନିଜର ରୋକଠୋକ ବୟାନବାଜୀକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଥାଆନ୍ତି । ନିକଟରେ ଆଜ ତକ ସହ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ଅବସରରେ ଯୋଗୀ ସନାତନ ଧର୍ମ ଓ ୨୦୨୪ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ

5 Feb 2023 7:54 pm
ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ବିନୋଦ କାମ୍ବଲିଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା; ଏହି କାରଣ ପାଇଁ ଯାଇପାରନ୍ତି ଜେଲ୍ !

ମୁମ୍ବାଇ: ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ବିନୋଦ କାମ୍ବଲି ପୁଣି ଥରେ ବିବାଦ ଘରରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଫଳରେ ତାଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ତେବେ ପୋଲିସ ୩୨୪ ଓ ୫୦୪ ଆଇପିସି ଦଫାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । ତେବେ କାମ୍ବଲିଙ

5 Feb 2023 7:53 pm
୩୦ବର୍ଷ ପରେ ମହାଶିବ ରାତ୍ରୀରେ ପଡୁଛି ଏହି ଦୁର୍ଲଭ ସଂଯୋଗ; ଏହିସବୁ ରାଶିମାନଙ୍କ ଉପରେ ପଡିବ ପ୍ରଭାବ, ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେବାଦେବିଙ୍କର ଏକ ସତନ୍ତ୍ର ସମୟ ଥାଏ ଯେଉଁ ସମୟରେ ତାଙ୍କର ଉତ୍ସବ ପଡିଥାଏ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଧିବିଧାନର ସହିତ ତାଙ୍କର ପୂଜା ଅର୍ଚ୍ଚନା ହୁଏ । ଫଳରେ ସେ ତାଙ୍କ ଭକ୍ତ ଉପରେ ନିଜର କୃପା ଦୃଷ୍ଟି ପକାଇଥ

5 Feb 2023 6:38 pm
ପରଲୋକରେ ରବି କିଶନଙ୍କ ବଡ଼ଭାଇ: ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ଚାଲିଗଲେ ଦୁଇଭାଇ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିଜେପି ସାଂସଦ ତଥା ଅଭିନେତା ରବି କିଶନଙ୍କ ବଡ଼ ଭାଇଙ୍କର ପରଲୋକ ଘଟିଛି । ଗତବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ରବିଙ୍କ ବଡ଼ଭାଇ ରମେଶ ଶୁକ୍ଲା ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ । ଏବେ ରବିଙ୍କ ବଡ଼ଭାଇ ରାମ କିଶନ ଶୁକ୍ଲା ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଯ

5 Feb 2023 6:09 pm
BSNL ଆଣିଲା ଜିଓ ଏବଂ ଏୟାରଟେଲ ଠାରୁ ଶସ୍ତା ପ୍ଲାନ! ୧୦୭ ଟଙ୍କା ରିଚାର୍ଜରେ ମିଳିବ ଡାଟା ଏବଂ କଲିଂ

ନୂଅଦିଲ୍ଲୀ: BSNLର ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର । କାରଣ କମ୍ପାନୀ ନୂଆ ରିଚାର୍ଜ ପ୍ଲାନ ଲଞ୍ଚ କରିଲା । ଏହି ପ୍ଲାନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁ ପ୍ରକାର ସୁବିଧା ମିଳୁଛି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଏସଏନଏଲର ୧୦୭ଟଙ୍କା ରିଚାର୍ଜ ବିଷୟରେ କହିବୁ

5 Feb 2023 6:03 pm
ଗ୍ରୀନ୍ ଟିରେ ମିଶାଇ ପିଅନ୍ତୁ ଏହିସବୁ ଜିନିଷ; କ୍ୟାନ୍ସର ପରି ରୋଗରୁ ମିଳିବ ମୁକ୍ତି

ଆଜିକାଲିର ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନ ଏବଂ ଅସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ଖାଦ୍ୟଶୈଳୀ କାରଣକୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ରୋଗ ହୋଇଥାଏ । ଯାହାକି ତାଙ୍କୁ ଅନେକ କଷ୍ଟ ଦେବା ସହ କିଛି ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନର

5 Feb 2023 5:30 pm
ଆରାମ କରନ୍ତୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଦରମା ପାଆନ୍ତୁ: ଶୋଇବା, ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବା, ଟିଭି ଦେଖିବା, ଆଇସକ୍ରିମ୍ ଖାଇବା ମଧ୍ୟ ଭଲ ଚାକିରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜିର ଦୁନିଆରେ ଶିକ୍ଷା, ଅର୍ଥ, ମେଡିକାଲ, ସଫ୍ଟୱେର, ଟେକ୍ସଟାଇଲ, ଗଣମାଧ୍ୟମ, ଫୁଡ୍ ପ୍ରୋସେସିଂ, ହସ୍ପିଟାଲିଟି, ଆଇନ, ଆଡଭର୍ଟାଇଜିଂ ଆଦି ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରବଳ ମାତ୍ରାରେ ଚାକିରି ସୁଯୋଗ ରହିଛି । ତେବେ ଏପର

5 Feb 2023 5:06 pm
AIASL ପକ୍ଷରୁ ବାହାରିଲା ୧୬୬ଟି ପଦବୀ: ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ବଢ଼ିଆ ଦରମା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚାକିରି ଖୋଜୁଥିବା ଯୁବକ, ଯୁବତୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର । ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଏୟାର ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ସର୍ଭିସେସ ଲିମିଟେଡ (ଏଆଇଏଏସଏଲ) ପକ୍ଷରୁ ୧୬୬ଟି ପଦବୀ ନିମନ୍ତେ ବିଜ୍ଞାପନ ବାହାରିଛି । ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ହାଣ୍ଡିମ୍

5 Feb 2023 4:35 pm
(VIDEO) ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ କାହିଁକି ଖୋଜାଯାଏ ବ୍ଲାକ୍ ବକ୍ସ; ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ପଛରେ ଥିବା ପ୍ରକୃତ କାରଣ

ବେଳେବେଳେ କୌଣସି କାରଣ ବସତଃ ଆକାଶରେ ଉଡ଼ୁଥିବା ବିମାନ ହଠାତ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୁଏ । ମଝି ଆକାଶରୁ ତଳକୁ ଖସି ପଡ଼େ କି ସେହି ମଝି ଆକାଶରେ ନିଆଁ ଲାଗି ବିଷ୍ଫୋରଣ ହୋଇଯାଏ । ଯାହାଫଳ୍େର ବିମାନରେ ଥିବା ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ

5 Feb 2023 4:31 pm
Infosysରୁ ଚାକିରି ହରାଇଲେ ଶହ ଶହ କର୍ମଚାରୀ: ପରୀକ୍ଷାରେ ଫେଲ୍ ହେବା ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇଥିବା ବେଳେ ବିଶ୍ୱର ଅନେକ ବଡ଼ ବଡ଼ ଟେକ୍ କମ୍ପାନୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି । ଏହି କ୍ରମରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ଆମାଜନ, ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ, ଫ

5 Feb 2023 4:01 pm
କିଆରା ଲଗାଇବେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ନାମରେ ମେହେନ୍ଦୀ, ଏହି ତାରକାମାନେ ହେବେ ଖାସ ଅତିଥି

ଜୈସଲମେର: ବଲିଉଡ୍ ର ଲବ୍ ବାର୍ଡ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମଲହୋତ୍ରା ଏବଂ କିଆରା ଆଡ଼ୱାଣୀ ସବୁବେଳ ପାଇଁ ଏକାଠି ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । କିଆରା ଏବଂ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ୬ ଫେବୃଆରୀରେ ରାଜସ୍ଥାନର ଜୈସଲମେରରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁଇଜଣ

5 Feb 2023 3:45 pm
୨ଟି ଗୁଲାବ ଜାମୁନର ଦାମ୍ ଶୁଣିଲେ ଉଡିଯିବ ଆପଣଙ୍କ ହୋସ ; ଲୋକେ କହିଲେ କେଉଁଥିରେ ତିଆରି, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ

ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଜିନିଷ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ଫଳରେ ଏହାକୁ ନେଓଇ ବେଲେ ବେଳେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହଙ୍ଗା ଦେଖାଦେଉଛି ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ଏହି ଭିଡିଓ ପାଇଁ କିଏ ବିବାଦରେ ଫସୁଛି । ତେବେ ଏହିପରି ଅନେକ ଭିଡିଓ

5 Feb 2023 3:23 pm
Video: ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ଯୁବକକୁ ସ୍ୱଇଚ୍ଛାରେ ସ୍ବାମୀ ଭାବେ ବରଣ କଲେ ଦିନ ମଜୁରିଆ ଝିଅ ଲକ୍ଷ୍ମୀ

ଭଞ୍ଜନଗର: ଅଗ୍ନିକୁ ସାକ୍ଷୀ ରଖି ବର-କନ୍ୟା ଙ୍କ ହାତଗଣ୍ଠି ପଡ଼ିଲା । ନବଦମ୍ପତ୍ତି ଙ୍କ ମୁହଁରେ ହସ ଫୁଟିଉଠୁଥିଲା । ଜଣେ ସବୁ ଦେଖୁଥିଲା , ଆଉଜଣେ ନୀରବରେ ଶୁଣୁଥିଲା । କାରଣ ବର ଜଣକ ଥିଲା , ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ଯୁବକ । ସବୁ ଜାଣି ମଧ୍ୟ ,

5 Feb 2023 3:10 pm
ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ୪% ବଢିପାରେ DA

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କୋଟିକୋଟି କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ପେନସନ ଭୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା(DA) ରେ ୩୮ ପ୍ରତିଶତକୁ ବଢାଇ ୪୨ ପ୍ରତିଶତ କରିପାରନ୍ତି । ଏହି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପାଇଁ ଏକ ଫର୍ମୁଲା ଉପରେ ସହମତି ମିଳିଛି । କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ

5 Feb 2023 2:47 pm
୨.୫ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଋଣ କରିଛନ୍ତି ଗୌତମ ଆଦାନୀ: LIC ସମେତ SBI, Axis Bank, PNB ଭଳି ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ବ୍ୟାଙ୍କ ସାମିଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆମେରିକୀୟ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଫାର୍ମ ହିଣ୍ଡେନ୍‌ବର୍ଗ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଆଦାନୀ ସମୁହ ପାଇଁ ସବୁ କିଛି ଠିକ୍ ଚାଲୁନାହିଁ। ରିପୋର୍ଟରେ ସମୁହ ଉପରେ ବଡ଼ ରକମର ଋଣ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଦେଶ

5 Feb 2023 2:24 pm
କିଡ଼ନୀ ବିନା ମଣିଷ ଜୀବିତ ରହିପାରିବ କି ? ଯଦି ସମ୍ଭବ ତେବେ କେତେ ଦିନ, ଜାଣନ୍ତୁ ..

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିହାରର ମୁଜାଫରପୁରରେ ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ନକଲି ଡାକ୍ତର ଜଣେ ମହିଳା ରୋଗୀର କିଡନୀ ବାହାର କରି ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ରୋଗୀ ସୁନୀତା ଗତ ଚାରିମାସ ଧରି କିଡନୀ ବିନା ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି। ପ୍ରତ

5 Feb 2023 1:08 pm
ଚୀନ୍ ଉପରେ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି ସରକାର: ୧୩୮ ବେଟିଂ ଆପ୍‌, ୯୪ ଲୋନ୍ ଆପ୍ ଉପରେ ଲାଗିବ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚୀନ୍ ଉପରେ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି। ସୂଚନାନୁସାରେ, ସରକାର ଅନେକ ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି। ୨୦୨୩ ବର୍ଷରେ ପ୍ରଥମ

5 Feb 2023 12:20 pm
ଦରଦାମ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଚିନ୍ତା: ପୁଣି ରେପୋ ରେଟ୍ ବଢାଇବ RBI

ମୁମ୍ବାଇ: ଫେବୃଆରୀ ୬ ବା ଆସନ୍ତାକାଲି ବସିବାକୁ ଥିବା ଆରବିଆଇର ମୁଦ୍ରା ନୀତି କମିଟି (ଏମପିସି) ର ବୈଠକ ପରେ ପୁଣି ବଢିପାରେ ରେପୋ ରେଟ୍ । ଏହି ତିନି ଦିନିଆ ବୈଠକ ଫେବୃଆରୀ ୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ । ବୋଧହୁଏ ବୁଧବାର ଦିନ, ଆରବିଆଇ

5 Feb 2023 11:42 am
ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପରଭେଜ ମୁଶରଫଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ, ଦୁବାଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ହେଇଥିଲେ ଭର୍ତ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପରଭେଜ ମୁଶରଫଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ପାକିସ୍ତାନୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଏହି ଖବରକୁ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ମୁଶରଫ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ। ସେ ଦୁବାଇର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାର

5 Feb 2023 11:42 am
ପଶୁ ହତ୍ୟା ଏବଂ ମାଂସ ବିକ୍ରୟ ଉପରେ ଲାଗିଲା ଲଗାମ, ବଜାରରେ ଆଉ ମିଳିବ ନାହିଁ ମାଂସ!

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ:ମିଳିବ ନାହିଁ ମାଂସ। ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଥିବା ସର୍ବସାଧାରଣ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ BBMP କହିଛି ଯେ, ୟେଲାହାନ୍କା ବାୟୁସେନା ଷ୍ଟେସନର ୧୦ କିଲୋମିଟର ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ଅଣ ଶାକାହାରୀ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀର ସେବା ଏବଂ ବିକ୍ରୟ ଉପରେ ପ

5 Feb 2023 11:21 am
୧୩ରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ହେବ ମହିଳା ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳାଳି ନିଲାମ, ଓଡ଼ିଶାରୁ ୨୦ ଜଣ ଖେଲାଳିଙ୍କ ନାମ ପଞ୍ଜିକୃତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମହିଳା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ର ପ୍ରଥମ ସଂସ୍କରଣ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଖେଳାଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ଖେଳାଳି ନିଲାମ ଫେବୃଆରୀ ୧୩ରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ହେବ । ଏଥିରେ ୫ଟି ଦଳ ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜରର୍ସ ବାଙ୍ଗ

5 Feb 2023 10:49 am
୨୯ ଜାଲ୍ କମ୍ପାନୀ ଜରିଆରେ ଷ୍ଟକ୍ ଠକେଇ, ୧୦ଦିନରେ ୧୧୮ବିଲିୟନ ଡଲାର ହରାଇଲାଣି ଆଦାନି ଗ୍ରୁପ୍‌

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆମେରିକାର ରିସର୍ଚ୍ଚ କମ୍ପାନୀ ହିଣ୍ଡେନ୍‌ବର୍ଗ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଭାରତର ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପପତି ଗୌତମ ଆଦାନୀଙ୍କ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ଦୋହଲି ଯାଇଛି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏବେ ଭାରତୀୟ ସେୟାର ବଜାର ଏବଂ ସଂସଦରେ ଝ

5 Feb 2023 9:58 am
ବୁଲି ଯାଆନ୍ତୁ ତୋଷାଳୀ ମେଳା ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଟଙ୍କା, ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ନେଟୱର୍କ ଦେଉଛି ଧୋକା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆପଣ ତୋଷାଳୀ ମେଳା ବୁଲିବାକୁ ନିହା୍ତ ଯିବେଣି । ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ କିଛି ମେଳା ପଡିବ ଆଉ ସେଠାରେ ଲୋକଙ୍କ ଗହଳି ଲାଗିବ ନାହିଁ ଏହା ଅସମ୍ଭବ । ତେବେ ନିକଟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି ସପ୍ତଦଶ ତୋଷାଳୀ ଜାତୀୟ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ତୋଷ

5 Feb 2023 9:57 am
ଓଡ଼ିଶା ଲଳିତ କଳା ଏକାଡେମି ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା: ବଂଶୀଧର ପ୍ରତିହାରୀ ପାଇବେ ‘ଧର୍ମପଦ ପୁରସ୍କାର

ଚିତ୍ରକଳା ଓ ସ୍ଥାପତ୍ୟ କଳା କ୍ଷେତ୍ରରେ ୨୦୨୨ ମସିହା ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସମ୍ମାନ ଧର୍ମପଦ ପୁରସ୍କାରରେ ସମ୍ମାନୀତ ହେବେ ୯୪ବର୍ଷୀୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପୀ ବଂଶୀଧର ପ୍ରତିହାରୀ । ଏଥିସହିତ ବିଶିଷ୍ଟ ଭାସ୍କର୍ଯ୍ୟ ଓ ଚିତ୍ର ଶ

5 Feb 2023 8:51 am
ଭର୍ଚୁଆଲ ହାଇକୋର୍ଟ ପାଇଁ ଏସଓପି ସହ ଗାଇଡଲାଇନ ଜାରି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡିଶା ହାଇକୋର୍ଟ ରାଜ୍ୟର ୧୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଭର୍ଚୁଆଲ ହାଇକୋର୍ଟ ପାଇଁ ଏସଓପି ସହ ଗାଇଡଲାଇନ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ମାମଲାର ଭର୍ଚୁଆଲ ଶୁଣାଣି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରହିଥିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଓ ନିୟମ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ

5 Feb 2023 8:46 am
ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି: ସେମିଫାଇନାଲ ଲାଇନ୍ଅପ୍ ଚୂଡାନ୍ତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେବେ ଏବଂ କେଉଁଠାରେ ହେବ ସଂଘର୍ଷ

ରାଜକୋଟ(ଗୁଜରାଟ) : ଘରୋଇ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି କ୍ରିକେଟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଶେଷ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚରେ ପଞ୍ଜାବକୁ ୭୧ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ସୌରାଷ୍ଟ୍ର ସେମିଫାଇନାଲ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିଛି। ଏଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ମ୍ୟ

5 Feb 2023 8:14 am
ଦଶମ ପାସ୍ ପାଇଁ କନଷ୍ଟେବଳ ପଦବୀରେ ବାହାରିଲା ନିଯୁକ୍ତିର ସୁଯୋଗ , ଶୀଘ୍ର କରନ୍ତୁ ଆବେଦନ

ଆସାମ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ପୋଲିସ ନିଯୁକ୍ତି ବୋର୍ଡ (SLPRB) ଖୁବ ଶୀଘ୍ର କନଷ୍ଟେବଳ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଯେଉଁମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆବେଦନ କରିନାହାଁନ୍ତି ସେମାନେ ଆସାମ ପୋଲିସ୍ ନିଯୁକ୍ତି ବ

5 Feb 2023 8:14 am
ନବ ଦାସ ହତ୍ୟା ମାମଲା: କ୍ରାଇମ୍‌ସ୍ପଟ୍‌କୁ ଯିବେ ଜଷ୍ଟିସ ଦାସ, ଆଉ ୪ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ଗୋପାଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତା’ର ତଦନ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଜୋରଦାର କରିଛି। ପାଟଣାଗଡ଼ ଡବଲ ମର୍ଡ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଞ୍ଜିଲାଲ ମେହେର୍ ଠାରୁ ସତ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାର

5 Feb 2023 7:51 am
ଚାଇନା ବେଲୁନ କୁ ଖସେଇଲା ଆମେରିକା, ଏହା ଉପରେ ଚାଇନାର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା “Clearly Overreacting”

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଆମେରିକାରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଚୀନ୍‌ର ଗୁପ୍ତଚର ବେଲୁନ୍‌କୁ ଆଜି ଗୁଳି କରି ଖସେଇ ଦିଆଯାଇଛି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ଏହି ବେଲୁନ୍ କୁ ସମୁଦ୍ରରେ

5 Feb 2023 7:37 am
ନିଜ ନିଷ୍ପତିରେ ଅଟଳ ଭାରତ: ଏସିଆ କପ ଖେଳିବାକୁ ଯିବନି ପାକିସ୍ତାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚଳିତବର୍ଷ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏସିଆକପ୍ କ୍ରିକେଟ ୟୁନାଇଟେଡ ଆରବ ଏମିରେଟସ୍‌ (ୟୁଏଇ)ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବା ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ପାକିସ୍ତାନ ଚଳିତବର୍ଷର ଏସିଆକପ୍ ଆୟୋଜନ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲା। ମାତ୍ର ଭାର

5 Feb 2023 7:26 am
‘ଏଠି ଜନତା ହେଉଛନ୍ତି ମାଲିକ, ଆମେ କାହାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଭାବିବା ଆବଶ୍ୟକ’ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଉପରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବୟାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ବିଚାରପତି ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏବଂ ନ୍ୟାୟପାଳିକା ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ଜାରି ରହିଛି। ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ବିବୃତ୍ତିକୁ ନେଇର ମତଭେଦ ଦେଖାଯାଉଛି। ଏହି ସମୟରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଇନ ମ

5 Feb 2023 7:13 am
ଭାରତର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ କୋଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସିଙ୍ଗାପୁରର ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ସୁନ୍ଦରେଶ ମେନନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ କୋର୍ଟ । ଏହାଯୋଗୁଁ ବହୁମାତ୍ରାରେ କେସ୍ ପଡ଼ିରହିଛି । ମେନନ୍ ଶନିବାର ଦିନ

5 Feb 2023 6:26 am
ଭୁଲରେ ବି କାହା ସହ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି କଥା; ନଚେତ୍ ଖରାପ ହୋଇପାରେ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ

ଆଜିକାଲିର ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନରେ କିଛି ନା କିଛି ସମସ୍ୟା ରହିଛି । ଯାହାକି ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ସମୟରେ କଷ୍ଟ ଦେଇଥାଏ । ତେଣୁ କୁହାଯାଏ ଯେ ଯଦି ତୁମ ମନରେ ଥିବା ଭାବନାକୁ ଏବଂ ମନରେ ଥିବା କଷ୍ଟକୁ କାହା ସ

4 Feb 2023 10:12 pm
ଏହି ଚାରୋଟି କାମ କରିବା ପରେ ଗାଧୋଇବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ ପାଖ ଛାଡ଼ିବନି ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ

ଜାଣତରେ ହେଉ କି ଅଜାଣତରେ ମଣିଷ ଦ୍ୱାରା ଏପରି ଭୁଲ ହୋଇଯାଏ ଯାହାର ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଭାବ ଜୀବନରେ ପଡ଼ିଥାଏ । କେତେକ ବଡ଼ ବଡ଼ ପୁରୁଷ, କିଛି ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଏବଂ କିଛି ଭଲ ଜିନିଷକୁ ଆପଣେଇବା ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି । ଚାଣ

4 Feb 2023 10:03 pm
ଏକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଆକ୍ଟିଭ୍ ରହିବ ଆପଣଙ୍କ SIM କାର୍ଡ: ମିଳୁଛି ଅନଲିମିଟେଡ୍ କଲିଂ ସୁବିଧା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିନକୁ ଦିନ ଇଣ୍ଟରନେଟର ଚାହିଦା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ତେବେ ଲୋକଙ୍କର ଚାହିଦାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀମାନେ ନୂଆ ନୂଆ ଅଫର୍ ସବୁ ଲଞ୍ଚ କରିଥା

4 Feb 2023 9:53 pm
ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟରେ ନିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ୫ ନୂଆ ବିଚାରପତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆଜି ୫ ଜଣ ନୂଆ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଛି । ଭାରତର ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ସେମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶ୍ରୀମତି ମୁର୍ମୁ ସମ୍ବିଧାନର ବ

4 Feb 2023 9:40 pm
(VIDEO) ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏହି ୨ ଖେଳାଳୀ ଚନ୍ଦନ ଲଗାଇବାକୁ କରିଲେ ମନା; ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଭିଡିଓ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଭିଜ୍ଞ ଓପନର୍ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଫେବୃଆରୀ ୯ ରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ୪ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବ । ଏଥିପାଇଁ ଖେଳାଳିମାନେ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି

4 Feb 2023 9:09 pm
ବିନା ଟାଇପରେ କରନ୍ତୁ ମେସେଜ ଏବଂ କଲ୍, ଆଜି ହିଁ ଶିଖନ୍ତୁ ଏହି ଟ୍ରିକ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ହ୍ୱାଟ୍ସଆପକୁ ଦୁନିଆରେ ୨ ବିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ୟୁଜର୍ସ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି । ଏହା ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ମେସେଜିଂ ଆପ ଅଟେ । ଏଥିରେ ଖାଲି ମେସେଜ ନୁହେଁ ଭିଡ଼ିଓ କଲ୍ କରିବା ସହ ପରିବାର ବର୍ଗ କିମ୍ବା ସାଙ୍ଗ ସାଥୀ ମାନଙ

4 Feb 2023 9:08 pm
ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଡ଼ ଘୋଷଣା: ୩୮ ହଜାର ଶିକ୍ଷକ ପାଇବେ ନିଯୁକ୍ତି, ଦେଶରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ୭୪୦ଟି ଏକଲବ୍ୟ ମଡେଲ ସ୍କୁଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନୂଆ ନୂଆ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଦେଶରେ ୭୪୦ଟି ଏକଲବ୍ୟ ମଡେଲ ସ୍କୁଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯିବ । ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୩୮ ହଜା

4 Feb 2023 9:00 pm
ମାଗଣାରେ ଭ୍ରମଣ କରନ୍ତୁ ହଂକଂ: ବିଦେଶୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ଼ ଅଫର୍, ଫ୍ରି’ରେ ବଣ୍ଟାଯାଉଛି ୫ ଲକ୍ଷ ବିମାନ ଟିକେଟ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିଦେଶ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ କାହାକୁ ବା ଭଲ ନ ଲାଗେ । ତେବେ ମନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଥ ସାଜିଥାଏ ମୁଖ୍ୟ ବାଧକ । ନିକଟରେ ବିଦେଶୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଆପଣମାନେ ମାଗଣାରେ ହଂକଂ ସହର ବୁଲିବାକୁ ଯାଇପ

4 Feb 2023 8:48 pm
ଅଶାନ୍ତ ହେଲା ଷ୍ଟିଲ ସିଟି: ରାଉରକେଲାରେ ଡବଲ ମର୍ଡର, ହତ୍ୟାର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): ଷ୍ଟିଲ ସିଟି ରାଉରକେଲାରୁ ଆସିଛି ଏକ ବଡ଼ ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରା ଖବରା । ରାଉରକେଲାରେ ଘଟି ଯାଇଛି ଡବଲ ମର୍ଡର । କନଷ୍ଟ୍ରକସନ କଲୋନୀରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏପରି ଏକ ବଡ଼ ଅଘଟଣ । ତେବେ ଗୋଟିଏ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଘର

4 Feb 2023 8:22 pm
CID ପରଦାକୁ ଫେରୁଛି? ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଦୟା ଓ ଏସିପି ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନଙ୍କ ଫଟୋ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଟେଲିଭିଜନ ଜଗତର ସିଆଇଡି ଶୋ’ ଦେଶର ଘରେ ଘରେ ପରିଚିତ । ଏହି ପପୁଲାର ଶୋର ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂସ୍କରଣକୁ ନେଇ ଫ୍ୟାନ୍ସ ଉତ୍ସୁକତାର ସହ ଚାହିଁ ରହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ସିଆଇଡିକୁ ନେଇ ଆସିଛି ଏକ ବଡ଼ ଖବର । ଦୟା ଓ ଏସିପ

4 Feb 2023 8:15 pm
Like-Follow-Share କଲେ ଜେଲ୍: ଗିରଫ ହେଲେ ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତି, ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପୋଷ୍ଟକୁ ନେଇ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସଚେତନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବୟସ୍କଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ଦରକାରୀ ସାମଗ୍ରୀ ପାଲଟି ଯାଇଛି । ସମସ୍ତେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ନିଶାରେ ଏତେ ମସଗୁଲ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଯେ, କିଛି ମିନିଟ୍ ବା କ

4 Feb 2023 7:44 pm