୧୫ ଅଗଷ୍ଟ ସୋମବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ଆଜିର ଦିନ ଧାର୍ମିକ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଶେଷ ରହିବେ। ମନରେ କୌଣସି ପକ୍କା ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରହିବେ। ଟଙ୍କାର ଆଦାନ ପ୍ରଦାନ କିମ୍ବା ଆର୍ଥିକ କାରବାର ନ କରିବା ପାଇଁ ଉପଦେଶ। ଶାରୀରି

15 Aug 2022 7:08 am
ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ତଥା ମାଓଗଡ଼ରେ ଥିବା ମାଓବାଦୀଙ୍କ ସହୀଦ ସ୍ତମ୍ଭରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଉଡାଇଲେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା

ମାଲକାନଗିରି, ୧୪/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ମାଓଗଡ଼ରେ ଥିବା ମାଓବାଦୀଙ୍କ ସହୀଦ ସ୍ତମ୍ବରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଉଡାଇ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ସ୍ବାଧୀନତାର ଅମୃତ କା ମହୋତ୍ସଵ ଆଜି ପାଳିଛନ୍ତି। ଲାଲ୍ ଗଡ

14 Aug 2022 10:19 pm
ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ଡେଙ୍ଗୁ ଆତଙ୍କ : ମାସକ ମଧ୍ୟରେ ୧୩୬ ଚିହ୍ନଟ

ମାଲକାନଗିରି, ୧୪/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଲାଗିରହିଥିବାରୁ ଡେଙ୍ଗୁ ଜ୍ଵର ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଇଛି। ମାସକ ମଧ୍ୟରେ, ୧୩୬ ଜଣ ଡେଙ୍ଗୁ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇ ସାରିଲେଣି। ବିଶେଷ କରି ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବ୍ଲକର ଗ୍ରା

14 Aug 2022 10:15 pm
ନକ୍ସଲ ନାମରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଚାନ୍ଦା ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ନକଲି ନକ୍ସଲ ଗିରଫ

ମାଲକାନଗିରି, ୧୪/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ନକ୍ସଲ ନାମରେ ଫୋନରେ ଧମକ ଦେଇ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୋଷାକ ଜୋତା ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରର ମାଲକାନଗିରି ଥାନା ପୁଲିସ ଜଣେ ନକଲି ନକ୍ସଲ କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ମାଲକାନଗିରି ବଜାରରେ ଥିବା କେ ରା

14 Aug 2022 10:11 pm
କଟକ ଜଳବନ୍ଦୀ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମେୟର ସୁବାଷ ସିଂହ

କଟକ, ୧୪/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ /ଅଭୟ ଜେନା) କଟକ ଜଳବନ୍ଦୀ ସମସ୍ୟାର ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ କଟକ ମହାନଗର ନିଗମ ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ମେୟର ସୁବାସ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି। ବଜ୍ରକବାଟି ରୋଡ ସ୍ଥିତ ମୁଖ୍ୟ ବକ୍ସ ଡ୍ରେନର ଜଳ ନିଷ୍କାସନ କ୍ଷମତା

14 Aug 2022 10:06 pm
ନରାଜଠାରେ ମୁଖ୍ୟଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ବନ୍ୟା ଜଳ ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ମେୟର ସୁବାସ ସିଂହ

କଟକ, ୧୪/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ /ଅଭୟ ଜେନା) ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନରାଜ ଠାରେ ମେୟର ସୁବାସ ସିଂହ ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତ ରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି ଓ ସୁପରିଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ ଇଂଜିନିୟିର ବାବୁଲା ବେହେରାଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଅଧିକାର

14 Aug 2022 9:55 pm
୩୦ଏକର ଚାଷ ଜମି ଜଳମଗ୍ନ

ଭଦ୍ରକ, ୧୪ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ କାଦବରାଙ୍ଗ ପଂଚାୟତ ୩ନଂ ୱାର୍ଡ଼ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭଗାରାମ ଗ୍ରାମରେ ଜଳନିଷ୍କାସନର ସୁବନ୍ଦୋବସ୍ତ ନଥିବାରୁ ଲଘୁଚାପ ବର୍ଷା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢାଇଦେଇଛି

14 Aug 2022 9:17 pm
ବୈତରଣୀ ଓ ସାଳନ୍ଦୀ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଜଟିଳ, ଜନବସତିକୁ ମାଡୁଛି ବନ୍ୟାଜଳ, ଶହ ଶହ ଏକର ଧାନତଳିରେ ଲହଡି ଭାଙ୍ଗୁଛି ବଢିପାଣି

ଭଦ୍ରକ, ୧୪ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଦୀର୍ଘ ୫ ଦିନରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଏବେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ୍‌ର ତଳିଆ ଅଂଚଳ ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବା ବୈତରଣୀ ଓ ସାଳନ୍

14 Aug 2022 9:17 pm
ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ଭଦ୍ରକରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଭଦ୍ରକ, ୧୪ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭାରତର ଯଶ୍ୱସୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଆହ୍ୱାନରେ ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ତରଫରୁ ଭଦ୍ରକରେ ମହତାବ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କ

14 Aug 2022 9:15 pm
ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ୨୦୨୨ ଉପଲକ୍ଷେ ୧୦୮୨ ପୁଲିସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ପଦକ

– ଓଡ଼ିଶାର ୨ ପୁଲିସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସାହସିକତା ପାଇଁ ପୁଲିସ ପଦକ – ବିଶିଷ୍ଟ ସେବା ପାଇଁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁଲିସ ପଦକ ପାଇଲେ ଓଡ଼ିଶାର ୨ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ – ୧୧ ଜଣ ଓଡ଼ିଶା ପୁଲିସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସେବା ପାଇଁ ପୁଲିସ ପଦକ ସ୍ୱାଧୀନ

14 Aug 2022 9:13 pm
୭୬ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସର ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶ୍ରୀମତୀ ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ରାଷ୍ଟ୍ର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅଭିଭାଷଣ

ମୋର ପ୍ରିୟ ଦେଶବାସୀ, ନମସ୍କାର ! ଛ’ସ୍ତରୀ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସର ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ ଦେଶରେ ଏବଂ ଦେଶ ବାହାରେ ରହୁଥିବା ସମସ୍ତ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ମୋର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଉଛି। ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବସରରେ ଆପଣମାନଙ୍

14 Aug 2022 9:08 pm
ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼ ଓ ବେରୋଜଗାର ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଯୋରଦାର କରିବାପାଇଁ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୪.୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) – ନିତ୍ୟବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ରବ୍ୟର ଦରଦାମର ଅହେତୁକ ବୃଦ୍ଧି, ଉତ୍କଟ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ଓ ଅର୍ଥନୀତିକୁ ଭୁଲ ବାଟରେ ପରିଚାଳନା କରିବା ଯୋଗୁଁ ଆଜି ସାରା ଭାରତ ବର୍ଷରେ ଏକ ବିଷମ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇ

14 Aug 2022 8:23 pm
ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ବର୍ଷାରେ ସହରର ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ପସିଲା ବର୍ଷା ପାଣି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୪ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାସ) : ପ୍ରାୟ ୩/୪ଦିନ ଧରି ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଫଳରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପୈାରାଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ବସ୍ତି ଓ ଗ୍ରାମ ଗୁଡିକରେ ବର୍ଷା ପାଣି ପସିଯିବା ଫଳରେ ସେମ

14 Aug 2022 8:21 pm
ଓଡ଼ିଆ ଉଇକିମିଡ଼ିଆ ଇଉଜର ଗ୍ରୁପ୍ ଦ୍ୱାରା ୨ ଦିନିଆ ଉଇକିମାନିଆ ମେଳଣ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୪ ଅଗଷ୍ଟ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଗତ ୧୩ ଓ ୧୪ ତାରିଖରେ ଓଡ଼ିଆ ଉଇକିଆଳିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଇକିମାନିଆ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ମେଳଣ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଉଇକିମିଡ଼ିଆ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ

14 Aug 2022 8:17 pm
ଲୁଟ୍ ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଅଦାଲତ ଚାଲାଣ

ନୟାଗଡ଼ ୧୪/୦୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଦେବୀପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ)- ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ରଣପୁର ଥାନା ଓ ଚାନ୍ଦପୁର ଥାନା ଅଂଚଳରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଲୁଟ୍ ଓ ଗୃହଚୋରୀ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି। ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ୧

14 Aug 2022 7:57 pm
ବଧୂ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ୱାମୀ ଓ ଶଶୁର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ନୟାଗଡ଼/୧୪/୦୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଦେବୀ ପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ)- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରଣପୁର ଥାନା ମହତପଲ୍ଲା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ବନ୍ଧପଲ୍ଲା ଗ୍ରାମରେ ଯୌତୁକ ପାଇଁ ଏକ ବଧୂ ହତ୍ୟା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜି

14 Aug 2022 7:54 pm
ଚର୍ଚ୍ଚରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ପରେ ଦଳାଚକଟାରେ ୪୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ, ଅନେକ ଆହତ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୪-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ଇଜିପ୍ଟର ଗିଜାସ୍ଥିତ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ପରେ ଦଳାଚକଟାରେ ଅତି କମରେ ୪୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଚର୍ଚ୍ଚରେ ପ୍ରେୟାର ସମୟରେ ୫, ୦୦୦ ଲୋକ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ଇଜିପ୍ଟର ରାଜଧ

14 Aug 2022 6:26 pm
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପୁଣି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା

ପୁରୀ ୧୪-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକ) ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରକୁ ଚଢିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଯୁବକ ଅଟକ।ବେହେରଣ ଦ୍ୱାର ନିକଟରୁ ଯୁବକ ଜଣକ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରକୁ ଚଢିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ଏହା ଦେଖିବା ପରେ ଡ୍ୟୁଟି

14 Aug 2022 6:08 pm
କଟକ ମେଡ଼ିକାଲରେ କିଡନୀ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ସହ ଡ଼ାକ୍ତର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଲୋଡ଼ିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଲୋୟର ପିଏମଜିରେ ଧାରଣାରତ କିଡ଼ନୀ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ – ବାଲେଶ୍ୱର ରେମୁଣା ଅଞ୍ଚଳର ଜୟଶ୍ରୀ ବେହେରାଙ୍କ ଅନୁରୋଧ କ୍ରମେ କିଡ଼ନୀ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ – ଲୋୟର ପିଏମଜିରେ ଧାର

14 Aug 2022 5:36 pm
ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ବିଭାଜନ ବିଭୀଷିକା ସ୍ମୃତି ଦିବସରେ ଏକ ପ୍ରଦର୍ଶନୀର ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

ଭାରତବର୍ଷର ଗୌରବମୟ ଇତିହାସର ଶ୍ରୀବୃଦ୍ଧି କରୁଛନ୍ତି ମୋଦି ସରକାର – ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ – ଭୁବନେଶ୍ୱର ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ପ୍ରଦର୍ଶନୀରେ ସ୍ଥାନିତ ବିଭାଜନ ସମୟର କରୁଣ ଫଟୋଚିତ୍ରକୁ ଦେଖିବାକୁ ନାଗରକିକଙ୍କୁ ନିବେଦନ – ଦ

14 Aug 2022 5:33 pm
ବିରଳ ବାଛୁରୀ ଜନ୍ମ

କୋରାପୁଟ : ୧୪/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ-ଅଭିନାଶ ଜାନାମ) କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାର ନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଲୁର ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ଖୋଡ଼ାପୁଟ ଗ୍ରାମରେ ବିରଳ ବାଛୁରୀ ଛୁଆ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଜନ୍ମ ହୋବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ମୃତ୍

14 Aug 2022 5:28 pm
ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ବିଭାଜନ ବିଭୀଷିକା ସ୍ମୃତି ଦିବସ ପାଳିତ, ଭାରତମାତା ପୂଜନ ..

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ଭଦ୍ରକ: ୧୯୪୭ ମସିହା ଅଗଷ୍ଟ ୧୪ ଓ ୧୫ ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ରାତ୍ରୀରେ ଭାରତମାତାର ବିଭାଜନ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଭାରତ ମାତାର ଶରୀରକୁ ଖଣ୍ଡ ବିଖଣ୍ଡିତ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ସେହି କାଳରାତ୍ରୀରେ ଯାହା ହେଲା ତାହା ଦେଶ ପ୍ରତି ଚ

14 Aug 2022 4:55 pm
କାକଟପୁର ମା’ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିର, ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ମନ୍ଦିର ବେଢ଼ାରେ ପାଣି

ପୁରୀ ୧୪-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ହୋଇ ପଡ଼ିଛି କାକଟପୁର ମା’ ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିର। ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ମନ୍ଦିର ବେଢ଼ାରେ ପାଣି ଜମି ରହିଛି। ଫଳରେ ମନ୍ଦିରକୁ ଆସିଥିବା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖ

14 Aug 2022 4:07 pm
ସ୍ଥାନୀୟ ନେତା, ବନସୁରକ୍ଷା ସମିତି ଓ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସରକାରୀ ଜମିରେ କନ୍ଧ ଆଦିବାସୀମାନେ ଲଗାଇଥିବା ମକା ଫସଲକୁ ନଷ୍ଟ କଲେ

ନବରଙ୍ଗପୁର ୧୪-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ରବିନାରାୟଣ ମହାନ୍ତି) ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ଉମରକୋଟ ବ୍ଲକ, ବୁର୍ଜା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନତର୍ଗତ କୋପସାଭଟା ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଦିନ ସକାଳ ୧୦:୩୦ ସକାଳ ସମୟରେ ୨୫ ଗୋଟି କନ୍ଧ ଆଦିବାସୀ ପରିବାର ର ଦୀର୍ଘ

14 Aug 2022 3:52 pm
ଲିପସା ଦାସ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସାଇନ୍ସ ସମ୍ମାନରେ ପ୍ରଥମ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୩ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାସ) : କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗର କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସାଇନ୍ସ ସମ୍ମାନର ଛାତ୍ରୀ ଲିପସା ଦାସ ମୋଟ ୨୬୦୦ମାର୍କରୁ ୨୨୨୦ମାର୍କ ଅର୍ଥାତ ୮୫.୩୮ ପ୍ରତିଶତ

14 Aug 2022 12:17 pm
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ୩ଟି ବ୍ଲକରେ ମେଗା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୪୧୭କୋଟି ମଞ୍ଜୁର : ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୩ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାସ) : କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ୩ଟି ବ୍ଲକ ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ, ରାଜନଗର ଓ ଗରଦପୁର ପାଇଁ ୩ଟିି ମେଗା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୪୧୭କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର ନିମନ୍ତେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁମ

14 Aug 2022 12:14 pm
ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପ୍ରତି ପ୍ରତାରଣା କରୁଛନ୍ତି ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର –ପିସିସି ସଭାପତି

ମୁଦ୍ରାସ୍ପିତି, ଅହେତୁକ ଦରଦାମ ବୃଦ୍ଧି ଓ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ବିରୋଧରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୭ ରୁ ୨୩ ତାରିଖ ରାଜ୍ୟ ବ୍ୟାପି “ମହଙ୍ଗାଇ ପର ଚର୍ଚ୍ଚା” ଆସନ୍ତା ୨୮ ତାରିଖ ଦିଲ୍ଲୀର ରାମଲୀଳା ମୈଦାନରେ “ମହଙ୍ଗାଇ ପର ହାଲ୍ଲା ବୋଲ – ଚଲୋ ଦିଲ୍ଲ

14 Aug 2022 12:10 pm
କଳମଛୁଇଁ ଶିଶୁମନ୍ଦିର ପକ୍ଷରୁ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଯାତ୍ରା: ଉଡିଲା ୭୫ମିଟର ଲମ୍ବ ଜାତୀୟ ପତାକା

ତାଳଚେର, ୧୩/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଅଜିତ ବେହେରା) : ଭାରତ ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତି ଅବସରରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ଏହି ଅବସରରେ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ କଳମଛୁଇଁ ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ପକ୍ଷରୁ ହ

14 Aug 2022 12:04 pm
ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ‘ହର୍ ଘର୍ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଅଭିଯାନ’

ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଏବଂ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତା ନିଜ ନିଜ ଘରେ ଉତୋଳନ କଲେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ ତରଫରୁ ସାମ୍ବାଦିକ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ପତାକା ପ୍ରଦାନ ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୩/୦

14 Aug 2022 12:02 pm
ତାଳଚେର ଫର୍ଟିଲାଇଜର ତରଫରୁ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ତାଳଚେର, ୧୩/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଅଜିତ ବେହେରା) : ତାଳଚେର ଫର୍ଟିଲାଇଜର ଲିଃ ତରଫରୁ ସ୍ୱାଧିନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତି ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ବର୍ଷରେ ସାରା ଦେଶରେ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏକ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋ

14 Aug 2022 11:58 am
କଲେଜ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗର ଟପ୍ପର ଶକ୍ତିମୟୀ ଚାଟାର୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟାଟ ହେବେ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ୧୩ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାସ) : କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର +୩ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗ ସମ୍ମାନର ଛାତ୍ରୀ ଶକ୍ତିମୟୀ ପ୍ରଧାନ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମୋଟ ୨୬୦୦ମାର୍କରୁ ୨୨୪୪ମାର୍କ ଅର୍ଥାତ ୮୬.୩୦ ପ୍ରତିଶତ

14 Aug 2022 11:49 am
କଲେଜ କଳା ବିଭାଗର ଟପ୍ପର ସୁପ୍ରଭା ଅଧ୍ୟାପିକା ହେବାକପ ଲକ୍ଷ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ୧୩ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାସ) : କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର +୩ କଳା ବିଭାଗର ଶିକ୍ଷା ସମ୍ମାନ ଛାତ୍ରୀ ସୁପ୍ରଭା ପାତ୍ର ଚଳିତ ବର୍ଷ ମୋଟ ୨୬୦୦ମାର୍କରୁ ୨୩୪୭ମାର୍କ ଅର୍ଥାତ ୯୦.୨୬ ପ୍ରତିଶତ

14 Aug 2022 11:48 am
କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର +୩ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶିତ, ପାସହାର ୯୨.୮୭ପ୍ରତିଶତ, ବିଭୁ ପ୍ରସାଦ ଶତପଥୀ କଲେଜ ଟପ୍ପର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ୧୩ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାସ) : କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର +୩ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଶନିିବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏଥିରେ +୩ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ ପ୍ରାଣୀ ବିଜ୍ଞାନ ସମ୍ମାନ ଛାତ୍ର ବିଭୁ ପ୍ରସାଦ ଶତପଥୀ କ

14 Aug 2022 11:43 am
ॐ ଜୟ ଭାରତ ମାତା: ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଅବସରରେ ଭାରତ ମାତାଙ୍କ ବନ୍ଦନା ..

।। ॐ ଜୟ ଭାରତ ମାତା, ମାୟା ଜୟ ଭାରତ ମାତା ଜୋ ଜନ୍ ତୁଝକୋ ଧ୍ୟାତା, ଶୁଖ ସମ୍ପଦ ପାତା ॐ ଜୟ ଭାରତ ମାତା ।। ।। ଋଷି ମୁନିୟୋ ନେ ତେରି ମହିମା ହେଁ ଗାୟୀ ଋଦ୍ଧି – ସିଦ୍ଧି ବରଦାୟକ ପ୍ରଭୂତା ପ୍ରକଟାୟୀ ॐ ଜୟ ଭାରତ ମାତା ।। ।। ହରି ହର ବ

14 Aug 2022 11:04 am
ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୫ତମ ବର୍ଷରେ ରାମସାର କ୍ଷେତ୍ର ସଂଖ୍ୟା ୭୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା –ଆର୍ଦ୍ରଭୂମି ମାନ୍ୟତା ପାଇଲା ଓଡ଼ିଶାର ତାମ୍ପରା ହ୍ରଦ, ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଏବଂ ଅଂଶୁପା ହ୍ରଦ

– ଆଉ ୧୧ଟି ଆର୍ଦ୍ରଭୂମିକୁ ରାମସାର କ୍ଷେତ୍ର ତାଲିକାରେ ସାମିଲ କଲେ ଭାରତ ସରକାର ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୪-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୫ତମ ବର୍ଷରେ ଭାରତ ସରକାର ଆଉ ୧୧ଟି ଆର୍ଦ୍ରଭୂମିକୁ ରାମସାର କ୍ଷେତ୍ର ତାଲିକାରେ ସାମିଲ କରିଛନ୍ତ

14 Aug 2022 10:51 am
ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା ଲୁଣା ବନ୍ଧର ସୃଦୃଢ଼ୀ କରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବ

ପୁରୀ ୧୪-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକ) ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା ଲୁଣା ବନ୍ଧର ସୃଦୃଢ଼ୀ କରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଥି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୧୩୨କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଟଙ୍କାରେ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାର ୪ଟି ବ

14 Aug 2022 10:34 am
ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବାଲିପାଟଣାରେ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଅଭିଯାନ : ଅଭିଯାନକୁ ଉଦଘାଟନ କରିବା ସହ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପଦଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଭୁବନେଶ୍ବର ସାଂସଦ

ଭୁବନେଶ୍ବର, ୧୩ ଅଗଷ୍ଟ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାର ବାଲିପାଟଣା ଠାରେ ‘ହର ଘର ତିରଙ୍ଗା’ ଅଭିଯାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସୂଚନା ଏବଂ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅଧୀନ କେ

14 Aug 2022 10:26 am
ରାଉରକେଲାରେ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଏବଂ ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପ୍ରଦର୍ଶନୀକୁ ଉଦଘାଟନ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ

ରାଉରକେଲା, ୧୩ ଅଗଷ୍ଟ, (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ରାଉରକେଲା ଠାରେ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଏବଂ ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପ୍ରଦର୍ଶନୀକୁ ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା, ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଓ ଉଦ୍ୟମିତା ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ। ଭ

14 Aug 2022 10:21 am
ତାଳଚେର କନିଷ୍ଠ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଜିଲ୍ଳା ଟପର୍‍ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ତାଳଚେର, ୧୨/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଅଜିତ ବେହେରା) : ତାଳଚେର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗର ଛାତ୍ର ପାର୍ଥସାରଥି ସାହୁ ଏବଂ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ କଳା ବିଭାଗର ଓମ୍‍ ପ୍ରକାଶ ଜେନା ବାର୍ଷିକ ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୨ରେ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ନିଜର

14 Aug 2022 10:04 am
ଭୁବନେଶ୍ୱର ମଧ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱାଧୀନତାର ଗୌରବ ଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୩.୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) – ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ତମ ବର୍ଷ ପୂର୍ତି ଉପଲକ୍ଷେ ଅଖିଳ ଭାରତ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ଅଗଷ୍ଟ ୯ କ୍ରାନ୍ତି ଦିବସ ଠାରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୧୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶବ୍ୟାପି ୭୫ କିଲୋମିଟର ସ୍ୱାଧୀନତା ଗୌରବ ଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ କ

14 Aug 2022 10:02 am
ଜୀବନ ଜୀବିକା ପାଇଁ ପ୍ରାଣୀ ସମ୍ପଦର ବିକାଶ ଏକାନ୍ତ ଜରୁରୀ: କୃଷକ ବିକାଶ ସମବାୟ ସମିତି ଲିଃ ପକ୍ଷରୁ ଗୋ- ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଓ କୃଷକ ସଚେତନତା ସମାବେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ତା ୧୩/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) – ପବିତ୍ର ଗହ୍ମା ମହୋତ୍ସବ ଅବସରରେ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ କୃଷକ ବିକାଶ ସମବାୟ ସମିତି ଲିଃ, ଆତ୍ମା, ଘଟଗାଁ, କେନ୍ଦୁଝର ଏବଂ ବାଲେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଓଡ଼ିଶା ଫଲୋଅପର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ପଣ

14 Aug 2022 9:59 am
ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ୪୮୮ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୪-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ୪୮୮ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେବେ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ: ୪୮୮ ୦-୧୮ ବର୍ଷର : ୧୧୪ – କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ସେଣ୍ଟରରୁ: ୨୮୬ – ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ୨୦୨ ୧- ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୪ ୨- ବାଲେ

14 Aug 2022 9:32 am
ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟର ବିଗ୍‌ବୁଲ୍ ରାକେଶ ଝୁନଝୁନୱାଲାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୪-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟର ବିଗ୍‌ବୁଲ୍ ରାକେଶ ଝୁଞ୍ଜୁୱାଲାଙ୍କର ୬୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ସେ ମୁମ୍ବାଇର ବ୍ରିଚ କ୍ୟାଣ୍ଡି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ୨-୩ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ

14 Aug 2022 9:18 am
ଦେଶରେ ଆଜି କମିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୪,୦୯୨ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୪୧ ମୃତ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୪-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଦେଶରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୪,୦୯୨ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭାରତର ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧,୧୬,୮୬୧ କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ସକ୍ରିୟ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ମୋଟ ମାମଲାର ୦.୨

14 Aug 2022 9:01 am
ଅଖଣ୍ଡ ଭାରତ –ଅଜୟ ଭାରତ ..

ଉତ୍ତରଂ ୟତ ସମୁଦ୍ରସ୍ୟ ହିମେଦ୍ରଶ୍ଚୈବ ଦକ୍ଷିଣମ। ବର୍ଷ ତଦ୍ ଭାରତଂ ନାମ ଭାରତୀ ତତ୍ର ସନ୍ତତି। ଆସନ୍ତା କାଲି ଅଗଷ୍ଟ ୧୫। ଭାରତର ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭାରତ ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଉପଲକ୍ଷେ ଆମେ ପାଳନ କର

14 Aug 2022 8:14 am
କୋରାପୁଟ ବିଏସଏଫ ତରପରୁ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ମିନିମାରଥନ

କୋରାପୁଟ :୧୩/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଅଭିନାଶ ଜାନାମ) କୋରାପୁଟ ବିଏସଏଫ ତରପରୁ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଅଭିଯାନ ଅବସରରେ ଏହି ମିନିମାରାଥନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ସମଗ୍ର ଭାରତ ବର୍ଷ ଆଜ

14 Aug 2022 7:52 am
ବାତ୍ୟା ପ୍ରତିରୋଧକ ଲୁଣାବନ୍ଧ ପ୍ରକଳ୍ପରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ସାମିଲ, ଜିଲା ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ଜରିଆରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କୃତଜ୍ଞତା

ଭଦ୍ରକ, ୧୩ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ)- ଇତିମଧ୍ୟରେ ବିଜୁଜନତା ଦଳ ସଭାପତି ତଥା ଓଡ଼ିଶାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆମ ରାଜ୍ୟର ୪ଟି ବାତ୍ୟା ପ୍ରବଣ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଜିଲା ବାଲେଶ୍ୱର, ଭଦ୍ରକ, କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଓ ପୁରୀରେ ମ

14 Aug 2022 7:39 am
ଧାମରାରେ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡକୁ ନେଇ ବଢୁଛି ବିବାଦ, ୨ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଛକାପଂଝା, ଧାମରା-ଜାମୁଝାଡି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ, ୨ ଥାନାଧିକାରୀ ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଇବାରେ ନିଜର ଅକ୍ଷମତା ପ୍ରକାଶ କଲେ

ଭଦ୍ରକ, ୧୩ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ)- ଏହି ଜିଲାର ଧାମରାରେ ନୂତନ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିର୍ମାଣକୁ ନେଇ ବଢୁଛି ବିବାଦ। ଗୋଟିଏ ପକ୍ଷରେ ଚାନ୍ଦବାଲି ତହସିଲଦାର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପାଇଁ ଜମି ଯୋଗାଇ ଦିଆ ହୋଇଛି ବୋଲି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଅ

14 Aug 2022 7:38 am
ବିପଦସଙ୍କେତ ଉପରେ ବୈତରଣୀ ପ୍ରବାହିତ

ଭଦ୍ରକ, ୧୩ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ)- ବୈତରଣୀ ନଦୀ ଶନିବାର ଦିନ ଆଖୁଆପଦା ଠାରେ ବିପଦସଙ୍କେତ ସ୍ତର ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ସୁଦ୍ଧା ନଦୀର ଜଳସ୍ତର ବିପଦସଙ୍କେତ ସ୍ତର ୧୭.୮୩ ମିଟରକୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ୧୮.୦୩ ମିଟରରେ ପ

14 Aug 2022 7:37 am
ଭଦ୍ରକ କଲେଜ ଜାତୀୟ ସେବା ଯୋଜନା ପକ୍ଷରୁ ‘ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଭଦ୍ରକ, ୧୩ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ)- ଭଦ୍ରକ ସ୍ୱୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଜାତୀୟ ସେବା ଯୋଜନା ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ‘ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ

14 Aug 2022 7:36 am
ଆବଶ୍ୟକ ପତାକା ନମିଳିବାରୁ ପ୍ରତି ଘରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉଡ଼ିପାରିଲାନି

ନୟାଗଡ଼, ୧୩ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ସୁରେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ପ୍ରଧାନ): ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ ଅବସରରେ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଅଭିଯାନରେ ଏକ ଐତିହାସିକ ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ସାମିଲ୍ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଘରେ ଘରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉଡ଼ାଇବାକୁ ପ୍ରତି ପରିବା

14 Aug 2022 7:31 am
ତୃତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ

ନୟାଗଡ଼, ୧୩ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ସୁରେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ପ୍ରଧାନ): ଚଳିତ ବର୍ଷର ତୃତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ଅଦାଲତ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ଲୋକ ଅଦାଲତରେ ଜିଲ୍ଲାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ସମସ୍ତ

14 Aug 2022 7:29 am
ଭୋଟର ପଂଜୀକରଣ ନିମନ୍ତେ ସଚେତନତା ରଥ

ନୟାଗଡ଼, ୧୩ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ସୁରେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ପ୍ରଧାନ): ଇଲେକ୍‌ଟୋରାଲ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ଅଧିକାରୀ ତଥା ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଶ୍ରୀ ଲଗ୍ନଜିତ ରାଉତ ଓ ଜିଲ୍ଲା ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସଂପର୍କ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀ ସୁରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁ ଭୋଟର ତାଲିକା ସଂ

14 Aug 2022 7:27 am
ଏନଟିପିସି ତାଳଚେର ଥର୍ମାଲରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ତାଳଚେର, ୧୪/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଅଜିତ ବେହେରା) : ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତୀ ଉପଲକ୍ଷେ ଆଜାଦିର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ସାରା ଦେଶରେ ପାଳନ ହେଉଥିବା ବେଳେ, ଏନଟିପିସି ତାଳଚେର ଥର୍ମାଲ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ତରଫରୁ ଏକ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ

14 Aug 2022 7:24 am
ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଓ ସରକାରୀ ଅଫିସରେ ତମାଖୁ ସେବନ କଡ଼ାକଡି ହେବ : ପୁରୀରେ କ୍ୟାନସର ଚିକିତ୍ସାର ବିକାଶ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଯିବ

ପୁରୀ ୧୨/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଏଣିକି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଓ ସରକାରୀ ଦପ୍ତରରେ ତମାଖୁ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ରୋକ୍ ଲଗାଯିବା ସହ ତମାଖୁ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବାପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ସମନ୍ବୟ କମିଟି ମିଟିଂର

14 Aug 2022 7:08 am
ସଦଭାବନା ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କେନ୍ଦୁଝର ୧୪-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଦେଶ ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ “ସ୍ଵାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ” ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଙ୍କ ଆହ୍ବାନ କ୍ରମେ “ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା’ କାର୍ଯ୍ୟ

14 Aug 2022 7:01 am
ବିଶ୍ଵ ଅଙ୍ଗ ଦାନ ଦିବସରେ ସୁରଜ୍ ପୁରସ୍କାର-୨୦୨୨ ପାଇଲେ ଗଞ୍ଜାମର ସ୍ୱର୍ଗତ ସୁଶୀଲ ସାହୁ ଓ ସିଦ୍ଧି ସମୃଦ୍ଧି : ଉଭୟଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ଆର୍ଥିକ ପୁରସ୍କାର

– ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅଙ୍ଗଦାନ ଦ୍ବାରା ସମାଜ ଉପରେ ଭଲ ପ୍ରଭାବ ପଡୁଛି, – ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ନିକଟରେ ସମାଜ ୠଣୀ – ଭଲ କାମ କରି ସମାଜ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆହ୍ବାନ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅଗଷ୍ଟ ୧୩ (ଓଡ଼ିଆ ପ

14 Aug 2022 6:54 am
୧୪ ଅଗଷ୍ଟ ରବିବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ଆଜିର ଦିନ ଶୁଭ ରହିବ। ଆପଣ ଆତ୍ମିୟଜନମାନଙ୍କ ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସାଥିରେ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କର ଲାଭ ହେବ ଏବଂ ତାଙ୍କର ପଛରେ ଧନ ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଗୁରୁଜନମାନଙ୍କ ଏବଂ ସ୍ନେହୀଜ

14 Aug 2022 6:37 am
ଓଡ଼ିଶା ବିଜେପିରେ ଚରମ ବିଶୃଙ୍ଖଳା: ବିଶୃଙ୍ଖଳାକାରୀ କିଏ ଆଉ ଦଣ୍ଡ ପାଉଛି କିଏ ..

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ଘୁରି ବୁଲିଲା ଯେ, ଦଳୀୟ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ପାଇଁ ବିଜେପି ଭୁବନେଶ୍ବର ସାଙ୍ଗଠନିକ ଜିଲ୍ଲା ଲିଙ୍ଗରାଜ ମଣ୍ଡଳ ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ସଭାନେତ୍ରୀ ସବିତା ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଦଳରୁ ନିଲମ୍ବିତ କର

13 Aug 2022 7:08 pm
ଗରିବକୁ ୧୭ ଚାପୁଡ଼ା ! ମହିଳାଙ୍କର ଉଗ୍ର ରୂପ! ଅତି ନିର୍ମମ ଭାବେ ଇ-ରିକ୍ସା ଚାଳକକୁ, ଭିଡିଓ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୩-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ୯୦ ସେକେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ୧୭ ଚାପୁଡ଼ା। କି ଉଗ୍ର ରୂପ! ବିଚାରା ଇ-ରିକ୍ସା ଚାଳକ କିଛି କହୁନଥାଏ। ଲୋକେ ଦେଖୁଥାନ୍ତି। କେହି କିଛି କହୁ ନଥାନ୍ତି କି ମଙିଳାଙ୍କୁ ରୋକୁ ନଥାନ୍ତି। ଘଟଣା ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ନ

13 Aug 2022 3:37 pm
କଳମଛୁଇଁ ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁମନ୍ଦିରରେ ରକ୍ଷାବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ

ତାଳଚେର, ୧୧/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଅଜିତ ବେହେରା) : ତାଳଚେର ବ୍ଲକ କଳମଛୁଇଁ ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ରକ୍ଷାବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଅନୀଲ କୁମାର ଦେହୁରୀଙ୍କ ଆବାହକତ୍ୱରେ ଅନୁ

13 Aug 2022 2:59 pm
ଡାକ ବିଭାଗ ୧୦ ଦିନର ସ୍ୱଳ୍ପ ଅବଧି ସମୟରେ ୧ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଜାତୀୟ ପତାକା ବିକ୍ରି

୧.୫ ଲକ୍ଷ ଡାକ ଘର ନେଟ୍ୱର୍କ ସହିତ ଡାକ ବିଭାଗ ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ “ହର ଘର ତିରଙ୍ଗା” କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ କରୁଛି ଡାକ ବିଭାଗ ୧୦ ଦିନର ସ୍ୱଳ୍ପ ଅବଧି ସମୟରେ ୧ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଜାତୀୟ ପତାକା ବିକ୍ରି କରିଛି। ୪.୨ ଲକ

13 Aug 2022 2:56 pm
ଭୁବନେଶ୍ଵର ସ୍ଥିତ ଆଞ୍ଚଳିକ ପାସପୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଟିସିଏସ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପଦଯାତ୍ରା

ଭୁବନେଶ୍ଵର, ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ଭୁବନେଶ୍ଵର ସ୍ଥିତ ଆଞ୍ଚଳିକ ପାସପୋର୍ଟ ଅଧିକାରୀ ସୁଧାଂଶୁ ଶେଖର ମିଶ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵରେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସରକାରୀ ଏବଂ ଟିସିଏସ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଜି ପାସପୋର୍ଟ କର୍

13 Aug 2022 11:38 am
୨୦୨୨ ମସିହା ନିମନ୍ତେ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଉତ୍କର୍ଷ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦକ

ଓଡିଶାରୁ ଚାରିଜଣ-ଇନ୍ସିପେକ୍ଟର ଶ୍ରୀ ଆଶିଷ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା, ଶ୍ରୀମତୀ ଅନୁସୂୟା ନାୟକ, ରମେଶ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ଡିଏସ୍‌ପି ଶ୍ରୀମତୀ ସୁମିତ୍ରା ଜେନା ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୨/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଉତ୍କର୍ଷ ନିମନ୍ତେ-୨୦୨୨ ବର

13 Aug 2022 11:34 am
ଦୂରଦର୍ଶନରେ ସ୍ୱରାଜ – ଭାରତର ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମର ସମଗ୍ର ଗାଥା

ପୃଷ୍ଠଭୂମି – ‘ସ୍ୱରାଜ – ଭାରତର ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମର ସମଗ୍ର ଗାଥା’, ୭୫ ଅଧ୍ୟାୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଏହି ଧାରାବାହିକ ଦୂରଦର୍ଶନର ଡିଡି ନେଶନାଲ ଚାନେଲରେ ୧୪ ଅଗଷ୍ଟ ଠାରୁ ପ୍ରସାରିତ ହେବ, ପ୍ରତି ରବିବାର ରାତି ୯ଟାରୁ ୧୦ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ

13 Aug 2022 11:29 am
ଗଣେଶ୍ୱରଙ୍କ ଅକାଳ ମୃତ୍ୟୁରେ ଶୋକାକୁଳ ହୋଇପଡିଛି ଗ୍ରାମ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୨ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାସ) : କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତଗାଙ୍ଗପଡା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ଗୋଗୁଆ ଗ୍ରାମର ଗଣେଶ୍ୱର ଓଝାଙ୍କର ୪୭ବର୍ଷ ବୟସରେ ଅକାଳ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି। ଗଣେଶ୍ୱର ଜଣେ ଦିନ ମଜୁରିଆ ଭାବେ

13 Aug 2022 11:25 am
ୟୁରିୟା ଓ ଡିଏପି ସାର ତୁରନ୍ତ ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଓସ୍ତପୁର ସମିତି ସଭାପତିଙ୍କ କୃଷି ଉପନିର୍ଦେଶକଙ୍କୁ ଦାବି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୨ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାସ) :କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓସ୍ତପୁର ପ୍ରାଥମିକ କୃଷି ସମବାୟ ସମିତିର ସଭାପତି ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ କୁମାର ଜେନା ଓସ୍ତପୁର ସମିତିକୁ ତୁରନ୍ତ ୟୁରିଆ ଓ ଡିଏପି ସାର ଯୋଗାଇ ଦେବା

13 Aug 2022 11:22 am
ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଗୋପିନାଥଜୀଉ ଓ ବିନୋଦ ବିହାରୀଙ୍କ ଝୁଲଣ ଯାତ୍ରା ଉଦ୍‌ଯାପିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ୧୨ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାସ) : କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପୌରସଂସ୍ଥା ଅଧିନ ଗଣାମାହାଲର ଶ୍ରୀ ଗୋପିନାଥଜୀଉ ଏବଂ ଶ୍ରୀ ବିନୋଦବିହାରୀଜୀଉଙ୍କ ଝୁଲଣ ଯାତ୍ରା ଶୁକ୍ରବାର ଗହ୍ମା ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି

13 Aug 2022 11:20 am
ମୁଢାପଦାରେ ବେଆଇନ କରତ କଳ ଜବତ

ଭଦ୍ରକ, ୧୨ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଷୋଳମପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ମୁଢ଼ାପଦା ଗ୍ରାମ ବଣ ହରିଜନସାହିରେ ବେଆଇନ କରତ କଳ ବନବିଭାଗ ଜବତ କରିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଆଜି ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ତଥା ଧା

13 Aug 2022 11:13 am
ଧାମନଗର- ଦୋବଲ ରାସ୍ତା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ, ମରାମତି ଆଳରେ ଠିକାଦାର ମାଲେମାଲ

ଭଦ୍ରକ, ୧୨ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଏହି ଜିଲାର ଧାମନଗର ବ୍ଳକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଓ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଥିବାବେଳେ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ସେ ଦୀଗରେ ନଜର ନଦେଇ ବରଂ ମରାମତି ନାମରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍

13 Aug 2022 11:13 am
ଭଦ୍ରକରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଓ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଭଦ୍ରକବାସୀଙ୍କ ହକ୍‌, ଦାବି ହାସଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଢ଼େଇ ଜାରୀ ରହିବ- କଂଗ୍ରେସ

ଭଦ୍ରକ, ୧୨ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକରେ ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଓ ଏକ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାପନ ଭଦ୍ରକବାସୀଙ୍କ ହକ୍। ବିଗତ ବର୍ଷମାନଙ୍କରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ କଂଗ୍ରେସ ଏହି ଦୁଇ ଦାିବକୁ ନେଇ ଲଢ଼େଇ କରି ଆସିଛି। ଏବେ

13 Aug 2022 11:12 am
ଭଦ୍ରକ –ତୃତୀୟ ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ବୈଠକ, ଅଧିକାରୀ ହୁଅନ୍ତୁ କି ଜନ ପ୍ରତିନିଧି ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପାଖରେ ସମସ୍ତେ ଉତ୍ତର ଦାୟୀ

ଭଦ୍ରକ, ୧୨ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ, ଭଦ୍ରକର ସଭାପତି ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ଜେନାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଡି.ଆର.ଡ଼ି.ଏ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଆଜି ୩ୟ ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଭଦ୍ରକ ଲୋକସଭା ସାଂସ

13 Aug 2022 11:12 am
ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ୪୦୩

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୩ -୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ୪୦୩ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେବେ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ: ୪୦୩ ୦-୧୮ ବର୍ଷର : ୪୮ – କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ସେଣ୍ଟରରୁ: ୨୩୭ – ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ୧୬୬ ୧- ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୧ ୨-

13 Aug 2022 9:34 am
ଦେଶରେ ଆଜି କମିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୫,୮୧୫ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୬୮ ମୃତ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୩-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଦେଶରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୫,୮୧୫ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭାରତର ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧,୧୯,୨୬୪ କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ସକ୍ରିୟ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ମୋଟ ମାମଲାର ୦.୨

13 Aug 2022 9:28 am
ତିନିଦିନିଆ ଗସ୍ତରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ : ଆଜି ଏନଆଇଟି ରାଉରକେଲାର ସମାବର୍ତ୍ତନ ସମାରୋହରେ ଯୋଗଦେବେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

– ରାଉରକେଲା ସହରରେ ହର୍ ଘର୍ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଯୋଗଦେବେ – ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଆୟୋଜିତ ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପ୍ରଦର୍ଶନୀର ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ – ଚାମ୍ବର ଅଫ୍ କମର୍ସ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମି

13 Aug 2022 6:55 am
୧୩ ଅଗଷ୍ଟ ଶନିବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : କମ ସମୟରେ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇବା ବିଚାରରେ ଆପଣ ଫସି ନ ଯାଆନ୍ତୁ, ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ମାତାଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ସ୍ଥାୟୀ ସମ୍ପତ୍ତିର ମାମଲାରେ ଆଜି କୌଣସି ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ମାନସିକ ଏବଂ ଶାରୀରିକ ଅସ

13 Aug 2022 6:43 am
ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ : ଦେଶର ୭୫ଟି ଜେଲରେ ହେବ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୨-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ମହର୍ଷି ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦଙ୍କର ୧୫ଠତମ ଜନ୍ମ ଦିବସ ଏବଂ ଦେଶ ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପାଳନ ଅବସରରେ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦଙ୍କର ଜୀବନାଦର୍ଶ ଉପରେ ଆଧାରିତ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର

12 Aug 2022 9:15 pm
ହରଡ ଡାଲିର ମହଜୁଦ ପରିମାଣ ଜଣାଇବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ; ସବୁ ବଡ ବ୍ୟବସାୟୀ ଓ ମହଜୁଦକାରୀ ଏହି ତଥ୍ୟ ଦେବାକୁ ବାଧ୍ୟ

– ଏହାକୁ ଅବିଳମ୍ବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳଗୁଡିକୁ କହିଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର – ମହଜୁଦକାରୀ (ଷ୍ଟକ ହୋଲଡର) ନିଜ ଷ୍ଟକ ସମ୍ପର୍କୀତ ତଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସପ୍ତାହରେ ଥରେ ଅନ୍ଲାଇନ ମନିଟରିଂ ପୋର୍ଟାଲର

12 Aug 2022 9:12 pm
ଯୁବ ସମ୍ବାଦ ଏବଂ ବୀରଗାଥା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ : ଦେଶ ପ୍ରତି ନିଜର ଦାୟିତ୍ୱ ଓ କର୍ତ୍ତବ୍ୟକୁ ବୁଝିବା ପାଇଁ ଯୁବପିଢିଙ୍କୁ ଆହ୍ୱାନ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

– ବୀରଗାଥା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବିଜୟୀ ୨୫ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ – ଦେଶର ବୀରଗାଥାକୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ପରାମର୍ଶ ନିଆଯିବ – ସୈନିକଙ୍କ

12 Aug 2022 8:03 pm
ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର କଟକ ନଗର କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତି କାଳୀନ ସଭାପତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୨.୮(ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) – ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ଶରତ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ଉପସଭାପତି ଶ୍ରୀ ସୁରେଶ କୁମାର ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ କଟକ ନଗର କଂଗ୍ରେସ କମି

12 Aug 2022 7:58 pm
ଆବାସ ଯୋଜନା କଳିରେ ବଳୀ ପଡ଼ୁଛନ୍ତି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ବାସହୀନ ଗରିବ ପରିବାର : ଆବାସ ଯୋଜନା ଦୁର୍ନୀତିକୁ ନେଇ ଶେତ୍ୱତପତ୍ର ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତୁ ସରକାର

– ୧୨ଲକ୍ଷ ବାସହୀନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ପକ୍କାଘର ଦେବାପାଇଁ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୨.୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) – ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କଳି ପାଇଁ ବଳି ପଡ଼ୁଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶାର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଗରିବ

12 Aug 2022 7:24 pm
କଟକ ନଗର ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ଭଙ୍ଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୨.୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) – କଟକ ନଗର ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସାଂଗଠନିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଦୁର୍ବଳ ହେଉଥିବାରୁ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାନେତ୍ରୀ ଶ୍ରୀମତୀ ବନ୍ଦିତା ପରିଡ଼ା କଟକ ନଗର ମହିଳା କଂ

12 Aug 2022 7:21 pm
ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ହାତୀଦାନ୍ତ ବ୍ୟବସାୟୀ ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଜାଲରେ

ନୟାଗଡ଼ ୧୨/୦୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଦେବୀପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ) – ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବନଖଣ୍ଡ ରଣପୁର ବନାଂଚଳ ଓ ଟାଙ୍ଗୀ ବନାଂଚଳରେ କିଛିଦିନ ହେଲା ହାତୀ ମାନଙ୍କ ଚଳପ୍ରଚଳ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏକରକମ୍ ହାତୀ ମଣିଷର ଲଢେଇ ଚାଲିଛି। ଯା

12 Aug 2022 7:18 pm
୭୫ ମିଟର ଜାତୀୟ ପତାକା ଧରି ରଣପୁର କଂଗ୍ରେସର ପଦଯାତ୍ରା

ନୟାଗଡ଼ ୧୨/୦୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଦେବୀପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ) – ତ୍ୟାଗ ଓ ବଳିଦାନ ୭୫ ବର୍ଷ ପୁର୍ତ୍ତି ପାଇଁ ରଣପୁର କଂଗ୍ରେସ ତରଫରୁ ସ୍ୱାଧିନତାର ଗୌରବ ଯାତ୍ରା ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ ତାରିଖ ମଧ୍ୟାନ୍ନରେ ସହୀଦ ରଘୁଦିବାକରଙ୍କ

12 Aug 2022 7:15 pm
ରଣପୁରରେ ଦେବ ଗହ୍ମାପୁର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଗହ୍ମାସୁର ବଧ

ନୟାଗଡ଼ ୧୨/୦୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଦେବୀପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ) – ରାଜ ରାଜୁଡା ଅମଳରୁ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଳି ରଣପୁର ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ବାର ମାସରେ ତେର ଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଆସୁଅଛି। ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ ତାରିଖରେ ଦେବତା ପୀଠରେ ଗହ୍ମାପୁର୍ଣ୍ଣିମ

12 Aug 2022 7:13 pm
 ରାମଚଣ୍ଡୀ ଗୋଶାଳାରେ ରଣପୁର ବିଧାୟକଙ୍କ ଗୋ ପୂଜନ

ନୟାଗଡ଼ ୧୨/୦୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଦେବୀପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ) – ପବିତ୍ର ଗହ୍ମାପୁର୍ଣ୍ଣମୀରେ ରଣପୁର ବିଜ୍ଞାପିତ ଅଂଚଳ ପରିଷଦ ରାମଚଣ୍ଡି ଗୋଶାଲାରେ ଗୋ ପୂଜନ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଅଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବରେ ରଣପୁର ବିଧାୟକ ସ

12 Aug 2022 7:10 pm
ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ..

ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଟାଙ୍ଗି ବ୍ଲକ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ଟାଙ୍ଗି ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଜିଲ୍ଲା ସମ୍ପାଦକ ହେମନ୍ତ କୁମାର ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବିଜେପି ଜିଲ

12 Aug 2022 6:10 pm
ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ଗୋପୂଜନ ଓ ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ..

ଭଦ୍ରକ: ପବିତ୍ର ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ଓ ଗହ୍ମା ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଳନ ଅବସରରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ସଭାନେତ୍ରୀ ହରପ୍ରିୟା ସାହୁ ପ୍ରଥମେ ଗୋ- ପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟ ସାରି ଟିମ୍ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ଯାଇ ଜିଲ୍ଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷ

12 Aug 2022 6:08 pm
ହିଙ୍ଗୁଳା ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଓ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ତାଳଚେର, ୧୨/୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଅଜିତ ବେହେରା) : ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ସମିତି ତାଳଚେର ଖଣ୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ଗୋପାଳପ୍ରସାଦ ସ୍ଥିତ ହିଙ୍ଗୁଳା ମନ୍ଦିରରେ ଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳନ କରାଯିବା ପରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଧରି ମୋଟରସାଇକେଲ ଶୋଭାଯା

12 Aug 2022 5:54 pm
ଅରଣ୍ୟ ଭବନ ପରିସରରେ ବିଶାଳ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ

ଭୁବନେଶ୍ଵର ୧୨/୦୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଦେଶବ୍ୟାପି ସ୍ୱାଧିନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଏବଂ ସ୍ୱାଧିନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଅବସରରେ ବନ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅରଣ୍ୟ ଭବନ ପରିସରରେ ଆଜି ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ୧୦୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚତା ବିଶିଷ୍ଟ ପତ

12 Aug 2022 5:51 pm