କୋରାପୁଟ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସାହିକୁ ବିଶୋଧନ କରାଗଲା

କୋରାପୁଟ ୧୬-୦୫(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ)କୋରାପୁଟ ସହରରେ ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ବେଳେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ବିଭିନ୍ନ ସାହିକୁ ବିଶୋନ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।କୋରାପୁଟ ସହରର ଭବାନୀ ନଗ

16 May 2021 8:22 pm
କୋରାପୁଟ ଓ ଜୟପୁର ସହରର୪ ଟି ସ୍ଥାନ ମାଇକ୍ରୋ କଂଟେନମେଂଟ ଜୋନ

କୋରାପୁଟ ୧୬-୦୫(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ) କୋରାପୁଟ ଓ ଜୟପୁର ସହରର ୪ ଟି ସ୍ଥାନରେ ମାଇକ୍ରୋ କଂଟେନମେଂଟ ଜୋନ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।କୋରାପୁଟ ମ୍ୟୁନସିପାଲଟିର ପିଏଚଡି ପମ୍ପହାଉସ କଲୋନୀକୁ ମାଇକ୍ରୋ କଂଟେନମେଂଟ କରାଯାଇଥିବା

16 May 2021 8:20 pm
କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ୨୮୯ଜଣ କରୋନା  ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ

କୋରାପୁଟ୧୬-୦୫(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ) କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ରବିବାର ଦିନ ୧୨୪ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୨୮୯ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଜିଲ୍ଲାରେ ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୧୩୮୬ରେ ପହଂଚିଛି । ଆଜିର ଆକ୍ରାନ୍ତ

16 May 2021 8:17 pm
କୋରାପୁଟ ସହରରେ ଅସହାୟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ବଂଟନ

କୋରାପୁଟ ୧୬-୦୫(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ)କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଲକଡାଉନ ଓ ସଟଡାଉନ ପାଳନ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅସହାୟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଯେପରି ଖାଦ୍ୟରୁ ବଂଚିତ ନ ହେବେ ସେଥିପ୍ରତି କୋରାପୁଟ ମ୍ୟୁନସପାଲଟି ତରଫର

16 May 2021 8:15 pm
ଏସଏଲଏନ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଚାଳକ ସଂଘ ତରଫରୁ ଖାଦ୍ୟ ବଂଟନ

କୋରାପୁଟ ୧୬-୦୫(ଓଡିଆ ପୁଅ / ରଂଜନ ଦାସ) କୋରାପୁଟ ସହୀଦ ଲକ୍ଷ୍ଣଣ ନାୟକ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଟ୍ୟାକ୍ସି ସଂଘ ତରଫରୁ ରୋଗୀ ସଂପର୍କିୟମାନଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ବଂଟନ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଚାଳକ ସଂଘର ଏପରି କ

16 May 2021 8:13 pm
ଭଲ ଖବର: ରାଜ୍ୟରୁ ପୁଣି ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୧୨୦୭୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୬-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଭଲ ଖବର : ରାଜ୍ୟରୁ ପୁଣି ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ୧୨୦୭୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ। ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ? ୨୦୭୨ – ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲାରୁ, ୧୬୧୧ – ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ, ୯୧୬ – କଟକ ଜିଲ୍ଲାରୁ, ୫୮୦ – ଅନ

16 May 2021 8:03 pm
ହାଟଡିହି ବ୍ଲକରେ ୩୦୦ଟପିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା

ହାଟଡିହି- ୧୬ /୫ (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଏବେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ମାଡି ଚାଲିଛି । ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ ଦିନକୁ ଦିନ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଏବେ ଗାଁ ଗା

16 May 2021 7:44 pm
ଆବାସ ଯୋଜନା କାହାପାଇଁ, ଭଙ୍ଗା କୁଡିଆରେ ବିଧମା ମା ଓ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପୁଅ

ହାଟଡିହି- ୧୬ /୫ (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଗରିବ ମାନଙ୍କ ରହିବା ପାଇଁ ବାସଗୃହ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିଥିବା ବେଳେ ହାଟଡିହି ବ୍ଲକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଓ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକା

16 May 2021 7:43 pm
ଜୁନ୍‌ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାଳିଆକୁ ବଡ଼ଦେଉଳରେ ଦେଖିପାରିବେନି ଭକ୍ତ –କରୋନାର ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହର ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର ନିଷ୍ପତ୍ତି

ପୁରୀ ୧୬-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆଉ ମାସେ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ, ବଡ଼ ଦେଉଳରେ ଦଗା ଦର୍ଶନ ପାଇବାକୁ। କରୋନାର ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହରରେ ବଢୁଥିବା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଏନେଇ ଶ୍ରୀମନ୍ଦ

16 May 2021 7:26 pm
ଟିକା କାହିଁକି ବିଦେଶକୁ ପଠାଗଲା? ମୋତେ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କର : ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬ ମଇ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇବା ଏବଂ ପରେ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ କରୋନା ଟିକା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ର

16 May 2021 7:09 pm
ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୩୫୩ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ –ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୧୧୩୫

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୬-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ): ପୁଣି ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଲାଣି ରାଜଧାନୀର ଲୋକାଲ କେସ୍‌ ସଂଖ୍ୟା। ପୁଣି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୩୫୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେଥିରୁ ୨୧୮ ଜଣ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ଥିବା ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର

16 May 2021 6:34 pm
କରୋନାକୁ ପରାସ୍ତ କଲେ ୯୦ ବର୍ଷୀୟା ବୃଦ୍ଧା : ସମ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହେଲେ ସୁସ୍ଥ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୬/୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ହାରିବ କରୋନା, ଜିତିବ ମଣିଷ। ଏ କଥାକୁ ପୁଣି ଥରେ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ୯୦ ବର୍ଷୀୟା ଜଣେ ବୃଦ୍ଧା। ସମ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବାଉରୀ ସାହୁ

16 May 2021 6:24 pm
ସ୍କୁଟି ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ନୟାଗଡ(ଓଡିଆପୁଅ /ଦେବୀପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ)- ମୋଟର୍ ସାଇକେଲ୍ ଚୋରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ୍ ଅନେକ ର‌୍ୟାକେଟ୍‌କୁ ଧରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେଉଛି । କିନ୍ତୁ ରଣପୁର ଅଂଚଳରେ ସ୍କୁଟି ଚୋରି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଗି

16 May 2021 6:03 pm
ମଦ କାରଖାନା ଚଲାଇବା ଅଭିଯୋଗରେ ୩ ଯୁବକ କୋଟ୍‌ର୍ ଚାଲାଣ

ନୟାଗଡ(ଓଡିଆପୁଅ /ଦେବୀପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ)- ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ରଣପୁର ଅଂଚଳରେ ଚୋରା ହାତରନ୍ଧା ଦେଶୀ ମଦ କାରବାରକୁ ନେଇ ପ୍ରଶାସନିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଘୋର୍ ଉଦ୍ ବେଗ ପ୍ରକାଶ ପାଉଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ରଣପୁର ଥାନା ତରଫରୁ ରାଜସୁନାଖଳା

16 May 2021 6:01 pm
କ୍ରିକେଟ ଜଗତରୁ ବଡ଼ ଖବର –ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ରସିଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ କରୋନାରେ ପରଲୋକ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୬ ମଇ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ସମଗ୍ର ଦେଶ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ସହିତ ଲଢ଼ୁଛି। ଏହି ମହାମାରୀ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ରୀଡା ଜଗତରୁ ବଡ ଖବର ଆସିଛି। ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ର

16 May 2021 3:28 pm
ଗାଁ ଗାଁରେ ବ୍ୟାପୁଛି କରୋନା

ହାଟଡିହି ୧୬/୦୫ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଏବେ ସହର ସହିତ ଗାଁ ଗାଁ କୁ ମାଡି ଚାଲିଛି । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଲୋକମାନେ ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି । କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ହାଟଡିହି ବ୍ଲକରେ ଆଜିସୁଧା ୩୩୨ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳ

16 May 2021 1:57 pm
ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କଲା ନୃଶଂସ ଚଉକିଆ, ଥାନାରେ ଅଟକ, ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଜାରି

ହରିଚନ୍ଦନପୁର, ତା ୧୬ ମଇ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ଦାସ) କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ହରିଚନ୍ଦନପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସତ୍ୟପାଳ ଗ୍ରାମରେ ଏହିଭଳି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ଗତ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗ

16 May 2021 1:28 pm
ଆଉ ଗୋଟେ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପଡ଼ିବ ତାଲା –ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଜ୍ରୀୱାଲଙ୍କ ଘୋଷଣା

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୬-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆଉ ଗୋଟେ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପଡ଼ିବ ତାଲା – ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଜ୍ରୀୱାଲଙ୍କ ଘୋଷଣା। ଦିଲ୍ଲୀରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ। ଗତ ମାସରୁ ଦିଲ୍ଲରେ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଚାଲିଛି। ଅନିୟନ୍ତ୍ରୀତ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏ

16 May 2021 12:19 pm
ଆଦର ପୁନାୱାଲାଙ୍କ ପରେ ସାଇରସ୍ ପୁନାୱାଲା ମଧ୍ୟ ଲଣ୍ଡନରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, କହିଲେ –ଆମେ ଦେଶ ଛାଡି ନାହୁଁ, ମୁଁ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଛୁଟି କାଟିବାକୁ ଆସିଛି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬ ମଇ (ଓଡିଆ ପୁଅ) ‘କୋଭିଶିଲ୍ଡ’ ଟିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିବା ସେରମ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସିଇଓ ଆଦର ପୁନାୱାଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଲଣ୍ଡନ ଯିବାର ଏକ ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତିଗଲାଣି। ତାଙ୍କ ପିତା ତଥା

16 May 2021 11:39 am
ପୁଣି ଦେଶରେ ୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁ : ୩, ୧୧, ୧୭୦ ନୂଆ ସଂକ୍ରମଣ –୪, ୦୭୭ ମୃତ୍ୟୁ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୬-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଦେଶରେ ମେ ୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ରମାଗତ ଚାରି ଦିନ ପାଇଁ ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ COVID ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରିବା ପରେ ଭାରତ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩, ୧୧, ୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ

16 May 2021 9:50 am
ପୁଣି ବଢ଼ିଲା ପେଟ୍ରୋଲ ଦର: ଓଡ଼ିଶାର ଏହି ଜିଲ୍ଲାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ୯୮.୩୫ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ଦର ୯୫.୫୭ ଟଙ୍କା –ଆପଣଙ୍କ ଜିଲ୍ଲାର ଦର ଜାଣନ୍ତୁ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୬-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ରବିବାରଦିନ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦର ପୁଣି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ମଇ ମାସରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ମୋଟ ୯ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନର ଅନେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ପେଟ୍ରୋ

16 May 2021 9:30 am
ରାଜ୍ୟରେ ମହାମାରୀ ନେଲା ୧୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ – ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୧୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୬-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଓଡିଶାରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ Covid19 ଯୋଗୁଁ ୧୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୧୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାର ୩ ଜଣ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାର ୪ ଜଣ, ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାର ୩ ଜଣ, ନୁ

16 May 2021 9:03 am
କରୋନା ହୋଇଥିବା ସନ୍ଦେହରେ ଶବ ଛୁଇଲେ ନାହିଁ ଗ୍ରାମ ବାସିନ୍ଦା

ଯାଜପୁର୧୫ା୫ (ଓଡିଆ ପୁଅ/ବିରଞ୍ଚି ପତ୍ରୀ) ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ବଡ଼ଚଣା ବ୍ଲକ ସୁଙ୍ଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଖୋସାଲିପୁର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ୮୫ ବର୍ଷର ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଶୁକ୍ରବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ତାଙ୍କୁ କରୋନା ହୋଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରି ସାହିଭାଇ ଶ

16 May 2021 6:55 am
ସାଇକ୍ଲୋନନ୍ “ତାଉକତେ” –‘ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭୟଙ୍କର ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼’ରେ ପରିଣତ ହେଲା : IMD

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ମଇ ୧୬ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ):ତୀବ୍ର ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ “Tauktae” ଅତୀ ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଇଛି। ୧୬ ମଇ ୦୨୩୦ ଘଣ୍ଟା IST ରେ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ ହୋଇ ଏହା ଅତିତୀବ୍ର ସାମୁଦ୍ରୀକ ଝଡ଼ରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ପଞ୍ଜୀମ-ଗୋଆଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୫

16 May 2021 6:48 am
୧୬ ମଇ ରବିବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଶୁଭ ଅଟେ। ପରିଜନ ତଥା ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ସମାରୋହରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିପାରନ୍ତି। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଉତ୍ସାହ ରହିବ, କିନ୍ତୁ ଅତି ଉତ୍ସାହରେ କ୍ଷତି ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଶ

16 May 2021 5:56 am
ଯାତ୍ରୀମାନେ ଦୟାକରି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ: ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ‘ତାଉକତେ’କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପୁରୀ-ଓଖା ସମେତ ୫୬ ଟି ଟ୍ରେନ ବାତିଲ –ଦେଖନ୍ତୁ ତାଲିକା

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ -୧୫-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଯାତ୍ରୀମାନେ ଦୟାକରି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ: ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ‘ତାଉକତେ’କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କିଛି ଟ୍ରେନ୍ ବାତିଲ୍ / ସ୍ୱଳ୍ପ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ପ

15 May 2021 11:57 pm
ସାମ୍ବାଦିକ କିଶୋର ଦ୍ଵିବେଦୀଙ୍କର ମାତୃ ବିୟୋଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର /କଟକ/ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୫/୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ବିଶ୍ୱ ଓଡ଼ିଶା ସମାଜ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ କିଶୋର ଦ୍ବିବେଦୀ ଙ୍କ ର ମାଆ ଶ୍ରୀମତୀ ଶ୍ରୀମନ୍ତିନୀ ଦ୍ବିବେଦୀ ଙ୍କର ନିଧନ ଘଟିଛି। ୮୬ ବର୍ଷୀୟ ଶ୍ରୀମତୀ ଦ୍ବିବେଦୀ

15 May 2021 9:25 pm
ପୁବ ର୍ତନ ବିଧାୟକ ତଥା ଜିଲ୍ଲା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉନ୍ନୟନ ବିକାଶ ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଙ୍କ ମାତୃବିୟୋଗ

ମାଲକାନଗିରି,୧୫ ।୫ ( ଓଡିଆ ପୁଅ ) ମାଲକାନଗିରି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ପୁବ ର୍ତନ ବିଧାୟକ ତଥା ଜିଲ୍ଲା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉନ୍ନୟନ ବିକାଶ ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମାନସ ମାଡକାମି ଙ୍କ ମାତା ଉଙ୍ଗି ମାଡକାମି ଙ୍କ ୭୧ବର୍ଷରେ ବିୟୋଗ ହୋଇଛି । ୧୩ତ

15 May 2021 9:07 pm
କୃଷକ ଦିବସରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ଭଦ୍ରକ,୧୫ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ)- ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଓ କୃଷକ ଦିବସରେ ଆଜି ଦୋବଲ କାଳି ପଡ଼ିଆ ଠାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳର ସମାଜ ସେବୀ, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ସାମ୍ବାଦିକ ଓ ବୈଦିକ ଯଜ୍ଞ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

15 May 2021 9:05 pm
ଭଦ୍ରକରେ ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ପାଳିତ

ଭଦ୍ରକ,୧୫ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ)- ଆଜି ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା । ଏହି ଦିନରେ ଭଗବାନ ଅନ୍ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ । ଆଜି ଏଭଳି ଏକ ପବିତ୍ର ଦିନ ଯେଉଁଥିରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଶୁଭକାର୍ଯ୍ୟ ବିନା ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ବିନା କରିହୁଏ

15 May 2021 9:04 pm
ପାଣି ପାଇଁ ଡହଳବିକଳ ୭୦ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ମହିଳା

ଭଦ୍ରକ,୧୫ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ)- ରାଜ୍ୟ ଠାରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ବିକାଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ କରୁଛନ୍ତି । ବିଶେଷକରି ପାନୀୟ ଜଳ, ଗମନାଗମନ ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗୁର

15 May 2021 9:02 pm
୬ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ରାସ୍ତା ୬ ମାସ ଗଲାନାହିଁ , ନିମ୍ନମାନର କାର୍ଯ୍ୟ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ, ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବି

ଭଦ୍ରକ,୧୫ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ)- ଗମନାଗମନର ସୁବିଧା ପାଇଁ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରେ ସହରାଞ୍ଚଳ ଠାରୁ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବିଭିନ୍ନ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣରେ ବ୍ୟୟ କରୁଛନ୍ତି । ମାତ୍ର କେତେକ ଅସା

15 May 2021 9:01 pm
ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ପୂରଣ ନା ସରକାରୀ ଅର୍ଥର ଅପବ୍ୟୟ

ଭଦ୍ରକ,୧୫ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ)- ଭଦ୍ରକ ସହରାଞ୍ଚଳ ବିକାଶର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖୁଥିବା ପୌରବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ସମସ୍ୟା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ସ୍ୱରେଜ ବ୍ୟବସ୍ଥାର କେବେ ଅନ୍ତଃ ହେବ, ତାହା କହିହେବନାହିଁ । କାହିଁକି ନା ବର୍ଷାଦିନ

15 May 2021 9:00 pm
ପ୍ରଫେସର ଡ. ସନାତନ ମହାନ୍ତି ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି, ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ଶୋକ

ଭଦ୍ରକ,୧୫ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ)- କେବଳ ଭଦ୍ରକ ନୁହେଁ ସମଗ୍ର ଓଡ଼ିଶାର ଜଣେ ବିଶିଷ୍ଟ ଅର୍ଥନୀତିଜ୍ଞ, ଭଦ୍ରକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରାକ୍ତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ଗାନ୍ଧି ବିଚାର ମଂଚ ଓ ଉତ୍କଳ କେଶରୀ ଡ. ହରେକୃଷ୍ଣ ମହତାବ

15 May 2021 8:59 pm
ପୁଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶ୍ରୀ ଅଭୟ ଙ୍କ ମାଲକାନଗିରି ମୋଟୁ ସୀମାନ୍ତ ଚେକପୋଷ୍ଟ ପରିଦର୍ଶନ

ମାଲକାନଗିରି,୧୫ା୫(ଓଡିଆ ପୁଅ )ପୁଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶ୍ରୀ ଅଭୟ ଆଜି ଦିନିକିଆ ମାଲକାନଗରି ଜିଲ୍ଲା ଗସ୍ତକରି ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁ ଚେକପୋଷ୍ଟ ପରିଦର୍ଶନ କରି କୋଭିଡ ସ୍ଥିତି ଓ ମାଓସମସ୍ୟା ସଂପର୍କରେ ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ସ୍ୱତ

15 May 2021 8:59 pm
ପୁର୍ତ୍ତରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ, ଡାଇଭରସନ ରୋଡରେ ଯାଇପାରୁନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ , ରାସ୍ତା ପାଇଁ ବିପଦ ବେଆଇନ ହମ୍ପସ୍‌, ଚୋରାବାଲି ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓ ହାଇୱା ଗାଡି

ଭଦ୍ରକ,୧୫ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ)- ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ-ମଣିନାଥପୁର ପୁର୍ତ୍ତରାସ୍ତାର ମଣିନାଥପୁର ଜୋରସେତୁ ନିର୍ମାଣ ମନ୍ଥର ଗତିରେ ଚାଲୁଛି ଓ ଏହାର ଡାଇଭରସନ ରୋଡରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ମଧ୍ୟ ଯାଇପାରୁ ନାହିଁ । ଏହି ସେତୁ ଦୁଇ ମ

15 May 2021 8:59 pm
ରେଳଧାରଣା କଡରେ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ରକ୍ତାକ୍ତ ଶବ; ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସନ୍ଦେହ

ଭଦ୍ରକ,୧୫ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ)- ମଞ୍ଜୁରୀରୋଡ ରେଳଷ୍ଟେସନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୈତରଣୀ ନଦୀବନ୍ଧ ନିକଟ ବିରିଡି ଛପୋଲିଆ ନିକଟରେ ଡାଉନଲାଇନ ପାଶ୍ୱର୍ ବୁଦାମୂଳେ ଏକ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ ଯତ୍ନ ସହକାରେ ପଡିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ।

15 May 2021 8:58 pm
ଧାମନଗର ଅବକାରୀ ବିଭାଗକୁ ବଡ଼ ସଫଳତା, ୫ଶହ ଲିଟର ଦେଶିମଦ ସହ ଗୋଟିଏ ଇଣ୍ଡିକା ଓ ବାଇକ୍ ଜବତ, ୩ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ,୧୫ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ)- ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ଏବେ ମହାମାରୀ କରୋନା ରୋଗରେ ହାହା କାର ହେଉଥିବାବେଳେ ପ୍ରତିକାର ପାଇଁ ସବୁ ବ୍ୟସ୍ତ ହେଲେ ଚୋରା ଓ ନକଲି ମଦ କାରବାରରେ ମଦ ସମ୍ରାଟମାନେ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଚାଲିଛ

15 May 2021 8:57 pm
ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କଲେ ନିରଞ୍ଜନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୫-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) – ନଅଙ୍କ ଦୂର୍ଭିକ୍ଷ ପରେ ସେହିପରି ବିପତି କରୋନା ମହାମାରୀ ଓଡ଼ିଶାରେ ଦେଖାଦେଇଛି। ପିସିସି ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହି ସଂକଟ ସମୟରେ ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି କି ଯାହାର ଯ

15 May 2021 8:13 pm
ଆମ୍ବୋ ପଞ୍ଚାୟତରେ ମନରେଗା ଯୋଜନାରେ ବ୍ୟାପକ ଅନିୟମିତତା ଶ୍ରମିକ ନାମରେ ଚାଲିଛି ମେସିନି କାମ,

ହାଟଡିହି- ୧୫ /୫ (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ସରକାର ଗରିବ ଖଟିଖିଆ ମାନଙ୍କୁ କର୍ମସଂସ୍ଥାନ ଯୋଗାଇଦେବା ପାଇଁ ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା କୁ ଆଇନରେ ପରିଣତ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ ଆମ୍ବୋ ପଞ୍ଚା

15 May 2021 7:37 pm
ଯୋଡା : ପୁଲିସକୁ ଚକମା ଦେଖାଇ ଆସାମୀ ଚମ୍ପଟ, ଗାଡି ଜବତ

ଯୋଡା, ୧୫ା୫ (ଓଡିଆ ପୁଅ / ସେକ୍ ଜାବିର ମହମ୍ମଦ) : ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ କ୍ୱିଡ (ନଂ. ଓଡି୦୯ଜେ-୦୩୬୮) କାରରେ କେତେ ଜଣ ଅପରାଧି କୌଣସି ଅପରାଧ ଘଟାଇବା ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ପଡିଆରେ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ବେଳେ ପୁଲିସ ପଇନ୍ତରା ଗାଡିକୁ

15 May 2021 7:37 pm
ଯୋଡା : କରୋନା କାଳରେ ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀ ବାଣ୍ଟିଲେ ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର

ଯୋଡା, ୧୫ା୫(ଓଡିଆ ପୁଅ / ସେକ୍ ଜାବିର ମହମ୍ମଦ) : ଯୋଡା ବ୍ଲକରେ ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏବେ ସହର ଠାରୁ ଏହି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଖଣି ପ୍ରଭାବିତ ଗାଁ ଗୁଡିକୁ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ବି

15 May 2021 7:35 pm
ଯୁୂବତୀଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଗିରଫ

ହାଟଡ଼ିହି, ୧୫ ।୫: (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ନନ୍ଦିପଦା ଥାନା ଅଧିନସ୍ଥ କ୍ଷେତୁଆଳି ଗ୍ରାମରେ ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଜଣେ ଯୁବତୀକୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଘଟଣାର ମାସେ ବିତି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କ

15 May 2021 7:34 pm
କରୋନାରେ ଅନାଥ ଗରିବ ଅସହାୟ ପିଲାଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରିବ ‘ସର୍ବଫର ପିପୁଲ’ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ

ହାଟଡିହି- ୧୫ /୫ (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) କରୋନା ପରି ଭୟାନକ ମହାମାରୀ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବା ସହ ନିଜର ଆତ୍ମୀୟ ସ୍ୱଜନ ଓ ପ୍ରୀୟଜନ ମାନଙ୍କୁ ଛଡାଇ ନେଉଛି । ସୁଖଦୁଃଖର ପରିଧି ଭିତରେ ଫୁଲପରି ହସୁଥିବା ଅନେକ ପର

15 May 2021 7:34 pm
ଯୋଡା : ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ ଅକ୍ଷିମୁଠି ଅନୁକୂଳ

ଯୋଡା, ୧୫ା୫(ଓଡିଆ ପୁଅ / ସେକ୍ ଜାବିର ମହମ୍ମଦ): ଓଡିଆଙ୍କ ପ୍ରଧାନ ଖାଦ୍ୟ ଭାତ । ତେଣୁ ଧାନ ଆମ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଧାନ ଫସଲ । ଆମ ରାଜ୍ୟରେ କୃଷି ସଂସ୍କୃତିରେ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଏକ ବଡ ପର୍ବର ମାନ୍ୟତା ପାଇଥାଏ । ଏହି ଦିନ ଚାଷି ଭାଇ ହଳ ଜ୍ୟୋ

15 May 2021 7:33 pm
ବଞ୍ଚୋ ପଞ୍ଚାୟତ ବୁଲି କୋଭିଡ ପରିଚାଳନାର ତଦାରଖ କଲେ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ

ହାଟଡିହି- ୧୫ /୫ (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ହାଟଡିହି ବ୍ଲକରେ ଏବେ ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ବିଢ଼ି ଚାଲିଛି । ଏହାକୁନେଇ ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ହାଟଡିହି ବ୍ଲକର ନବ ନିଯୁକ୍ତ ବିଡି

15 May 2021 7:32 pm
ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଏବେ ଘରେ ଘରେ ଟିକା ଦିଆଯିବ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ୧୫-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଏବେ ଘରେ ଘରେ ଟିକା ଦିଆଯିବ। ଏ ନେଇ ବିଶେଷ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ଘରେ ପହଂଚି ଟିକା ଦିଆଯିବ। ସୋମବାରଠାରୁ ଟିକା ଦେବା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍

15 May 2021 7:04 pm
ଯୋଡା : କରୋନା କାଳରେ ଭତ୍ତା ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ୧୯ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ହିତାଧିକାରୀ

ଯୋଡା, ୧୪ା୫(ଓଡିଆ ପୁଅ / ସେକ୍ ଜାବିର ମହମ୍ମଦ): କରୋନା କଟକଣା ଯୋଗୁଁ ଲୋକେ ଜୀବନ ଜୀବିକା ହରାଇବସୁଥିବା ବେଳେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ଅପରିଣାମଦର୍ଶିତା କାରଣରୁ ଯୋଡା ବ୍ଲକ ଅଧିନରେ ଥିବା ୧୯ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ୧୨ ହଜାର ୪୫ ଜଣ ହିତାଧିକ

15 May 2021 6:55 pm
ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଗଠନ କଲା ୪ଟି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍, –ଗୁରୁତର ରୋଗୀଙ୍କୁ ଆଇସିୟୁ ବେଡ୍ ମିଳୁଛି କି ନାହିଁ ଯାଞ୍ଚ କରିବ ଏହି ଟିମ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୫-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ରାଜ୍ୟରେ କେତେକ ସମୟରେ ଅଭିଯୋଗ ଆସୁଛିଯେ, ଆଇସିୟୁ ବେଡ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ସିରିଅସ୍ ରୋଗୀଙ୍କୁ ବେଡ୍‌ ମିଳୁନାହିଁ। ଭିଭିଆଇପି ସାଧାରଣ ରୋଗୀ ଏହି ଆଇସିୟୁ ବେଡ୍‌ ମାଡ଼ିବସୁଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଆଇସିୟ

15 May 2021 6:48 pm
ଭଲ ଖବର: ରାଜ୍ୟରୁ ପୁଣି ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୧୦୭୮୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୫-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଭଲ ଖବର : ରାଜ୍ୟରୁ ପୁଣି ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ୧୦୭୮୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ। ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ? ୧୬୦୫ – ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ, ୧୧୮୬ – ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲାରୁ, ୯୬୬ – କଟକ ଜିଲ୍ଲାରୁ, ୫୬୬ – କଳ

15 May 2021 6:27 pm
ଘରେ ପଡ଼ିଥିଲା କାନ୍ଦବୋବାଳି, କୋକେଇ ସଜଡ଼ା ଯାଇ କୋକେଇରେ ଶୁଆଇ ଦିଆଗଲା, ହଠାତ୍‌ ଉଠି କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲେ ମହିଳା …

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫ ମଇ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଶକୁନ୍ତଲା ଗାଇକୱାଡ ନାମକ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କ କରୋନା ରିପୋର୍ଟ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସକାରାତ୍ମକ ଆସିଥିଲା। କିଛି ଦିନ ସେ ଘରେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ବାସରେ ଥିଲେ। ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥା ହେତୁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବ

15 May 2021 6:18 pm
କରୋନାର କରୁଣ ଦୃଶ୍ୟ ,ପେଟର ଦାଉକୁ ସହି ନ ପାରି ଜଣେ ଅସହାୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଫୋପଡାଯାଇଥିବା ଖାଦ୍ୟକୁ ଖାଉଛି

କୋରାପୁଟ ୧୫-୦୫(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ)ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ନିମନ୍ତେ ଲକଡାଉନ ଓ ସଟଡାଉନ ପାଳନ କରାଯାଉଛି ।ଏହାକୁ ପାଳନ କରି ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ।ଏହାଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଜୀବନଜୀବିକା ହରେଇଲେଣି ।

15 May 2021 5:46 pm
କୋରାପୁଟ ସରକାରୀ କଲେଜ ଇତିହାସ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଆତ୍ମପରିଚୟ ଶୀର୍ଷକ ଅନଲାଇନ ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର

କୋରାପୁଟ ୧୫-୦୫(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ)କୋରାପୁଟ ସରକାରୀ କଲେଜ ଇତିହାସ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଆତ୍ମପରିଚୟ ଶୀର୍ଷକ ଏକ ଅନଲାଇନ ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।କୋରାପୁଟ ସରକାରୀ କଲେଜ ଇତିହାସ ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟ ତଥା ଏନଏବି ଓଡିଶା ଶା

15 May 2021 5:43 pm
କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ  ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ; କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ପାଳନ କରି ଅକ୍ଷି ମୁଠି ବୁଣିଲେ ଚାଷୀ

କୋରାପୁଟ ତା୧୫-୦୫(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ)କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାର ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ୱେଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଟାନ ପ୍ରଗତି ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଏବଂ ଏଡେଲ ଗିବ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଓ ଆଇଫାଡ

15 May 2021 5:40 pm
ଡିଜିପିଙ୍କ କୋରାପୁଟ ଗସ୍ତ

କୋରାପୁଟ ୧୫-୦୫(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ )ପୋଲିସ ମହା-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଭୟ ଆଜି ପୂର୍ବାହ୍ନରେ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ଗସ୍ତ ଅବସରରେ ସୁନାବେଡାରେ ନକ୍ସଲ ଦମନ, ଚୋରା ଗଂଜେଇ ଚାଲାଣ , କୋଭିଡ ସ୍ଥିତି ଓ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସୀମା ସିଲ ସଂପର୍କ ଉପର

15 May 2021 5:37 pm
ରଣପୁର ଥାନା ପୋଲିସ୍ ର ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ କାରଖାନା ଉପରେ ଚଢାଉ୪ଶହ ଲିଟର୍ ମଦ,୩ ଗିରଫ,  ୨ ମଟର ସାଇକେଲ୍ ଓ ମଦ ରନ୍ଧା ସରଞାମ ଜବତ

ନୟାଗଡ(ଓଡିଆପୁଅ /ଦେବୀପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ)- – ନୟାଗଡ ରଣପୁର ପୋଲିସ୍ ତାଲା ବନ୍ଦ ସମୟରେ ଅମାନିଆଁ କୁ ସାବାଡ୍ କରିବା ପାଇଁ ଦିନ ରାତି ଚଢାଉ ଜାରି ରଖିଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମାଂଚଳ ରେ ମଦ ମାଫିଆ ମାନେ ମଦ କାରବାରକୁ ବ୍ୟାପକ କରିବା ସହ

15 May 2021 3:37 pm
ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ତୌକାତେ: ସାମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ NDRF : ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଗୁଜରାଟ ଯାତ୍ରା କଲା NDRF ଟିମ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର ମଇ ୧୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ): ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଏନଡିଆରଏଫର ଟିମ୍ ଶନିବାର ଦିନ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଗୁଜରାଟ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି। ଭାରତ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି)ର ପୂର୍ବ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ମଇ ୧

15 May 2021 12:09 pm
ଓଡ଼ିଶାର ୧୫ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିରିକ୍ତ ୧୯ଟି ପିଏସଏ ମେଡ଼ିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ପ୍ଲାଂଟ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡା.ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପତ୍ର – ବାଲେଶ୍ୱର, ବଲାଙ୍ଗିର, ଗଞ୍ଜାମ, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାରେ ୨ଟି ଲେଖାଁଏ ଏବଂ କଟକ, ଦେବଗଡ଼, ଢ଼େଙ୍କାନାଳ, ଜଗତସିଂହପୁର, କେନ୍

15 May 2021 11:51 am
COVID-୧୯ ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ଟୀକାକରଣ ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ମଇ ୧୫ (ଓଡିଆ ପୁଅ): ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଶନିବାର ଦିନ ଦେଶର କରୋନାଭାଇରସ୍ ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ଜାରି ଟୀକାକରଣ ଡ୍ରାଇଭ୍ ଉପରେ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ କରୁଛନ୍ତି। ସକାଳ ୧୧ ଟାରୁ ଏହି ବୈଠକ ଆରମ୍ଭ ହେବ ହୋ

15 May 2021 11:05 am
ମେ ୧୭ ରେ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ସଚିବଙ୍କ ସହ ବୈଠକ କରିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରମେଶ ପୋଖରିଆଲ ନିଶଙ୍କ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ମଇ ୧୫ (ଓଡିଆ ପୁଅ): କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରମେଶ ପୋଖରିଆଲ ନିଶଙ୍କ ୧୭ ମଇରେ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟର ଶିକ୍ଷା ସଚିବଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ କରିବେ ଏବଂ COVID-୧୯ ମହାମାରୀର ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଉପରେ ସମୀକ୍ଷା କରିବ

15 May 2021 10:57 am
ରାଜ୍ୟରେ ମହାମାରୀ ନେଲା ୨୧ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ – ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨,୨୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୫-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ)ଓଡିଶାରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ Covid19 ଯୋଗୁଁ ୨୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨, ୨୯୪ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବାବେଳେ ୨୧ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋ

15 May 2021 10:20 am
ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩,୨୬,୦୯୮ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ୩,୮୯୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩,୨୬,୦୯୮ ନୂତନ COVID୧୯ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ୩,୫୩,୨୯୯ ଜଣ ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ୩,୮୯୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ

15 May 2021 9:54 am
ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଉପଲକ୍ଷେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଅଭିନନ୍ଦନ ..

ବୈଶାଖ ଶୁକ୍ଳ ପକ୍ଷ ତୃତୀୟା ଦିନ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ପାଳନ ହୋଇଥାଏ। ଏହି ଦିନକୁ ଔପଚାରିକ ଭାବେ ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ କୃଷକ ଦିବସ ରୂପେ ମଧ୍ୟ ପାଳନ କରାଯାଏ। କୃଷକମାନେ ଏହାକୁ ବଡ଼ ଶୁଦ୍ଧି ଓ ସିଦ୍ଧିର ଦିବସ ଭାବେ ପାଳନ କରିଥାନ୍ତି। ଏ

15 May 2021 6:29 am
୩.୮୦ କୋଟି ଡୋଜ କରୋନା ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ ଟେଣ୍ଡର ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୪-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ୩.୮୦ କୋଟି ଡୋଜ କରୋନା ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ ଟେଣ୍ଡର ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର। ଓଡ଼ିଶା ଷ୍ଟେଟ ମେଡିକାଲ କର୍ପୋରେସନ୍ ଲିମିଟେଡ୍ ଇ-ଟେଣ୍ଡର ପୋର୍ଟାଲ୍ (https://tendersodisha.gov.in) ମାଧ୍ୟମରେ COVID-୧୯ ଟିକା (ସଂରକ୍

14 May 2021 11:37 pm
୧୫ ମଇ ଶନିବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ପରିବାର ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ବୁଝାମଣାପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବହାରରେ ସଂଘର୍ଷକୁ ଏଡ଼ାଇ ଦିଆଯାଇପାରିରେ। ନିଜ ବାଣୀ ତଥା ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି, ନହେଲେ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ। ମହିଳା ବର୍ଗଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ

14 May 2021 11:22 pm
ଭୁବନେଶ୍ୱରରରୁ ୯୮୮ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୪-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ସମୁଦାୟ ୯୮୮ ଜଣ କରୋନାଭାଇରସ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତିଯ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୬୬ ଜଣ କ୍ୟାରେଣ୍ଟିନ ସେଣ୍ଟରରୁ ବାକି ୮୨୨ ଟି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଚିହ୍ନଟ

14 May 2021 11:08 pm
କରୋନା ରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବା ପାଇଁ ମାଲକାନଗିରି ସହରରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହୋମ ଡେଲିଭରି ସହାୟତା କେନ୍ଦ୍ର

ମାଲକାନଗିରି,୧୪ ।୫ ( ଓଡିଆ ପୁଅ ) ଭୟାବହ କରୋନା ମହାମାରି ପାଇଁ ମାଲକାନଗିରି ସହରରେ ଥିବା ଦୋକାନ ବଜାର ଗୁଡିକ ଆଗରେ ଗ୍ରାହକ ମାନେ ଭିଡ ନକରିବା ଓ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବା ପାଇଁ ପୌରପରିଷଦ ଅଚଂଳରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ହ

14 May 2021 9:41 pm
ସପ୍ତାହନ୍ତ ସଟଡାଉନରେ ଅମାନିଆ ମଟରସାଇକେଲରେ ବୁଲିଲେ ଜୋରିମାନା ସହ ଗାଡି ଜବତ କରିବ କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ପୋଲିସ

କୋରାପୁଟ ୧୪-୦୫(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ)କୋରାପୁଟ ସହରରେ ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ରୋକିବା ନିମନ୍ତେ ସହରରର ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ସହ ପୋଲିସର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । କୋରାପୁଟ ଟାଉନଥାନା ପ

14 May 2021 9:41 pm
ଜିଲ୍ଲାରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଜଣେ କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧା ସହ ୧୦୩ ପଜିଟିଭି ଚିହ୍ନଟ

ମାଲକାନଗିରି,୧୪ ।୫ (ଓଡିଆ ପୁଅ ) ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ଗ୍ରିନ ଜୋନରେ ଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଜଣେ କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧା ସହ ୧୦୩ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ରୁ ରେଡ ଜୋନରେ ପହଁଚି ଯାଇଛି । ଆଜ

14 May 2021 9:37 pm
ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ପାଠାଗାରର ନୂତନ ଗୃହ ଉଦଘାଟନ

ମାଲକାନଗିରି,୧୪ ।୫ (ଓଡିଆ ପୁଅ ) ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ପାଠଗାର ର ନୂତନ ଗୃହ ପ୍ରବେଶ ଉତ୍ସବ କୋଭିଡ ନିୟମ ପାଳନ ସହ ଅନୁଷ୍ଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଆଜି ସକାଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂସ୍କୃତି ଭବନଠାରେ ପୁରୁଣା ଆଦର୍ଶ ଡିଗ୍ରିକଲେଜ ପରିସରେ ଆୟୋଜି

14 May 2021 9:35 pm
ଶୁଦ୍ଧିକ୍ରିୟା ପାଇଁ ସହାୟତା ଯୋଗାଇଲା ଭଗତ ସେନା

ଭଦ୍ରକ, ୧୪ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ରାନ୍ଦିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ବରପଦା କପାସିଆ ଗ୍ରାମର ବସନ୍ତ ବାରିକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଗାୟତ୍ରୀ କେନସର ରୋଗରେ ପିଡ଼ୀତ ଥାଇ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି । ଅଭାବୀ ପରିବାର ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ଏକାଦଶାହ କ

14 May 2021 8:40 pm
ପ୍ରେମ ପ୍ରତାରଣା ଘଟଣା; ଧରାହେଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ଭଦ୍ରକ, ୧୪ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ବନ୍ତ ଥାନା ନିଳୋକ ପଞ୍ଚାୟତର ଶାସକଦଳ ସମର୍ଥିତ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ପୁଅ ଦେବାଶିଷ ମହାନ୍ତି ଜନୈକ ଝିଅକୁ ଭଲ ପାଇ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ରଖି ଆସୁଥିଲେ । ବିବାହ କରିବାକୁ ଅମଙ୍ଗ

14 May 2021 8:40 pm
ନଦୀ ଆଁ ରେ ଗାଁ : କୁଣ୍ଢୀ ଗର୍ଭରେ ଲୀନ ହେବ ରାଢ଼ଙ୍ଗ ମାଝୀସାହି

ଭଦ୍ରକ, ୧୪ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଉଦାସୀନତା ବା ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର ହେଉନଥିବା କାରଣରୁ ବହୁ ଜରୁରୀ କାଳୀନ ଓ ଆବଶ୍ୟକ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଉଛି । ଫଳରେ ପ୍ରଭାବିତ ଜନସାଧାରଣ ଏଥିପା

14 May 2021 8:39 pm
ସରସଦା ସମିତିକୁ କଳାକନା ବୁଲାଇଥିବା ନିଲମ୍ବିତ ସମ୍ପାଦକ ଅଜୟ ବେହେରାଙ୍କୁ ବିଭାଗୀୟ ସୁରକ୍ଷା!, ଚପାଇ ଦିଆଯାଇଛି ଦୁଇ ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ; ଶେଷ ଅଭିଯୋଗର ପ୍ରୋସିଡିଂରୁ ପୂର୍ବ ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ବାଦ୍‌; ୫ଲକ୍ଷ ଡିଲ ଅଭିଯୋଗ

ଭଦ୍ରକ, ୧୪ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଏହି ଜିଲାର ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକର ସରସଦା ପ୍ରାଥମିକ ସେବା ସମବାୟ ସମିତିର ନିଲମ୍ବିତ ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ସମ୍ପାଦକ ଅଜୟ କୁମାର ବେହେରାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଭାଗୀୟ ଡ୍ରାଫ୍‌ଟ ପ୍ରୋସିଡିଂରୁ

14 May 2021 8:38 pm
ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ବିଡ଼ିଓ

ଭଦ୍ରକ, ୧୪ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – କରୋନା ସମୟରେ ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେଉଛି । ଏ ଅଞ୍ଚଳରେ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୁଣ୍ଠା ଭାବ ଦେଖା ଦେଉଛ

14 May 2021 8:37 pm
ଆଗରପଡ଼ାରେ ଦ୍ରୁତ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖି ସୋମବାରଠାରୁ ୩ ଦିନ ସଟଡ଼ାଉନ, ନିର୍ବାଚିତ ଜନପ୍ରତିନିଧି ନେଲେ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ବଜାର ଆଖପାଖରେ ଲୁଚିଛନ୍ତି ଶତାଧିକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଭଦ୍ରକ, ୧୪ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଆଗରପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ ବୋଲ ମାନୁନାହିଁ କରୋନା । ଏହି ଅଞ୍ଚଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜିଲ୍ଲାରେ ହଟ୍‌ଜୋନ ପାଲଟିଛି । ପ୍ରତ୍ୟେହ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ କରୋନା ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ

14 May 2021 8:36 pm
ଭଦ୍ରକ ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଚେରୀ ଭଙ୍ଗାଯାଇ ଯାଉଛି କୋଭିଡ୍ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତଦେହ

ଭଦ୍ରକ, ୧୪ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକରେ ଏବେ କରୋନା ମହାମାରୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରୀର କରାଳ ରୂପ ଲୋକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରିଥିବାବେଳେ ଆଜି ସଂକ୍ରମଣର ସଂଖ୍ୟା ଜିଲାରେ ସର୍ବାଧିକ ୪୧୨ ରେ ପହଞ୍ଚବା ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମହଲରେ ପ୍ରତ

14 May 2021 8:35 pm
ସ୍ୱାଭିମାନ ମଂଚ ପକ୍ଷରୁ ଇଦ୍ ଉପଲକ୍ଷେ ଶୁଖିଲା ଖାଦ୍ୟ ବଣ୍ଟନ

ଭଦ୍ରକ, ୧୪ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ସ୍ୱାଭିମାନ ମଂଚ ପକ୍ଷରୁ ଆଗାମୀ ଇଦ୍ ଉପଲକ୍ଷେ ପୁରୁଣାବଜାର ଅଂଚଳର ଗରିବ ଓ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପରିବାରକୁ ଲକଡାଉନ୍ ଅବସରରେ ଶୁଖିଲା ଖାଦ୍ୟ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

14 May 2021 8:35 pm
ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଜିଲାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୧୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ୧୯୫୪ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ

ଭଦ୍ରକ, ୧୪ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଳାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୧୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯାହା ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ଥର ୪ଶହ ସଂଖ୍ୟା ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ଏହି ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ମିଶାଇ ଜିଲ୍ଲାର ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍

14 May 2021 8:33 pm
ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲକଡାଉନ କଟକଣା କାମ କରୁନି, ଖୁଲାମଖୁଲା ଦୋକାନ ବଜାର ମେଲା

ହାଟଡିହି- ୧୪ /୫ (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ଗତବର୍ଷ ଲକଡାଉନ ଓ ସର୍ଟଡାଉନ କଟକଣାକୁ ଲୋକମାନେ ଯେପରି ପାଳନ କରୁତଲେ ଚଳିତବର୍ଷ ତାହାର ବ୍ୟତିକ୍ରମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସତେ ଯେପରି ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲକଡାଉନ ଓ ସର୍ଟଡା

14 May 2021 8:21 pm
ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ହାଟଡିହି- ୧୪ /୫ (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ ସଢ଼ା ପଞ୍ଚାୟତର ଶୀଳପୋଖରୀ ଗ୍ରାମ ନିକଟରୁ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିର ମୃତଦେହକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ଖବରରୁ ଜଣାଯାଇଛି ଯେ ଜଣେ ଅପରିଚିତ ମାନସିକ ବି

14 May 2021 8:15 pm
ବିଶିଷ୍ଟ ଶିକ୍ଷାବିତ, ସାହିତ୍ୟିକ, ଗବେଶକ ଓ ଅନୁବାଦକ ଡ.କାର୍ତ୍ତିକେଶ୍ୱର ବେହେରାଙ୍କ ପରଲୋକ

ହାଟଡିହି- ୧୪ /୫ (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ଶିକ୍ଷା, ସାହିତ୍ୟ, ସଂସ୍କୃତି, ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଜୀବନ ଦର୍ଶନ, ସାଂପ୍ରତିକ ଘଟଣାବଳୀ ଆଦି ବହୁବିଧ ବିଭାଗରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପାରଦର୍ଶିତା ପ୍ରତିପାଦନ କରିଥିବା କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ହାଟଡି

14 May 2021 8:10 pm
ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ତୌକତେ : ଲକ୍ଷ୍ମଦ୍ୱୀପ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଗୁଜୁରାଟ, କେରଳକୁ ରେଡ ଆଲର୍ଟ ଜାରୀ –ଏନଡିଆରଏଫକୁ ପଠାଗଲା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪ ମଇ (ଓଡିଆ ପୁଅ) ଆରବ ସାଗରରେ ଆସୁଥିବା ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ତୌକତେଏକ ବଡ଼ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଲକ୍ଷ୍ମଦ୍ୱୀପରେ ଗଭୀର ଚାପର ଏକ ଜୋନ୍ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହା ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଗୁଜୁରାଟ ଉପକ

14 May 2021 8:10 pm
ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିଲା ଦାବୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲା ଗିରଫ; ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି: ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା

ଭଦ୍ରକ: ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ବନ୍ତ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୀଳକ ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଅଶୋକ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପୁଅ ଦେବାଶିଷ ଜଣେ +୩ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିବାହର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ତାଙ୍କ ସହିତ ବାରମ୍ବାର ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖି ପରେ ପରେ ପ୍ରତାରଣା କର

14 May 2021 8:02 pm
ଭଲ ଖବର: ରାଜ୍ୟରୁ ପୁଣି ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୯୩୨୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୪-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଭଲ ଖବର : ରାଜ୍ୟରୁ ପୁଣି ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ୯୩୨୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ। ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ? ୧୨୧୪ – ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ, ୧୧୩୬ – ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲାରୁ, ୭୮୦ – କଟକ ଜିଲ୍ଲାରୁ, ୪୮୭ – ବରଗ

14 May 2021 7:43 pm
କେଉଁ ଲୋକଙ୍କୁ ହୋଇପାରେ ବ୍ଲୋକ ଫଙ୍ଗସ୍ ବା ମ୍ୟୁକୋମାଇକୋସିସ୍ –କିପରି ଏଡାଇବେ, ଜାଣନ୍ତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ କ’ଣ କହିଲେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪ ମଇ (ଓଡିଆ ପୁଅ) ଦେଶର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ଲୋକମାନେ ମୁକୋରାମାଇକୋସିସ୍ କିମ୍ବା ବ୍ଲାକ୍ ଫଙ୍ଗସ୍ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ହେଉଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଦିଲ୍ଲୀ, ଗୁଜୁରାଟ, ରାଜସ୍ଥାନ ଭଳି ରା

14 May 2021 7:35 pm
ପିଏମ-କିଷାନର ଅଷ୍ଟମ କିସ୍ତିରେ ଓଡ଼ିଶାର ୨୭ ଲକ୍ଷ ୮୩ ହଜାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୫୫୬.୬୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ –ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଓଡିଶା ସମେତ ଭାରତବର୍ଷର ଚାଷୀଙ୍କୁ ପିଏମ-କିଷାନର ଅଷ୍ଟମ କିସ୍ତି ପ୍ରଦାନ – ‘ଅନ୍ନଦାତା’ଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ମଜବୁତ୍ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜ

14 May 2021 6:55 pm
ଦ୍ୱାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ ହେବ କି ନାହିଁ? CBSE ସ୍ପଷ୍ଟ କଲା …

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ମଇ ୧୪, (ଓଡିଆ ପୁଅ) କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ବିଭିନ୍ନ ଗୁଜବ ଜାରି ରହିଛି। କରୋନା କାରଣରୁ, କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ ଅର୍ଥାତ୍ CBSE ଦଶମ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା। ସିବିଏସ

14 May 2021 6:40 pm
ଚାଷୀଙ୍କ ଖାତାକୁ ଗଲା ୯୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା –ଚାଷୀର ତ୍ୟାଗର ମୂଲ୍ୟ କେହି ଦେଇ ପାରିବ ନାହିଁ –ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

କାଳିଆ ଯୋଜନା ଚାଷୀ ଙ୍କ ମୁହଁ ରେ ହସ ଆଣିଛି , ଋଣ ଭାର ଲାଘବ କରିଛି – ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୂବନେଶ୍ୱର ୧୪/୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆସନ୍ତା କାଲି ଅଷୟତୃତୀୟା। ରାଜ୍ୟର ଚାଷୀ ପରିବାର ପାଇଁ ଏକ ଆନନ୍ଦ ର ଦିନ। ଚାଷ କାମ ର ଅନୁକୂଳ କାଲି ଠାରୁ ଆରମ୍

14 May 2021 6:16 pm
କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ୨୪୬ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ

କୋରାପୁଟ ୧୪-୦୫(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ) କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୯୩ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୨୪୬ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଜିଲ୍ଲାରେ ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୯୦୧ରେ ପହଂଚିଛି । ଆଜିର ଆକ୍ରାନ୍

14 May 2021 3:39 pm