ଦେଶରେ ୩୦ ହଜାର ଉପରେ ରହୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୦,୨୫୬ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୯୫ ମୃତ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୦-୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଦେଶରେ ୩୦ ହଜାର ଉପରେ ରହୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୦,୨୫୬ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭାରତର ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ୩,୧୮,୧୮୧ କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ସକ୍ରିୟ ମାମଲାଗ

20 Sep 2021 10:06 am
ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ୫୧୦ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ –ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ?

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ୫୧୦ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ – ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ – ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ୫୧୦ ୦-୧୮ ବର୍ଷର : ୭୯ – କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ସେଣ୍ଟରରୁ: ୨୯୭ – ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ୨୧୩ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାର

20 Sep 2021 9:58 am
ବିଜେପି ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଫାଶୀ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ଛତିଶଗଡ ୨୦-୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଛତିଶଗଡର ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) ନେତା ରାଜୀନ୍ଦର ପାଲ ସିଂ ଭାଟିଆ ରବିବାର ଦିନ ରଜନନ୍ଦଗାଓଁ ଜିଲ୍ଲାର ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ମୃତାବସ୍ଥାରେ ମିଳିଥିଲେ। ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ଥି

20 Sep 2021 9:53 am
ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧: ବିରାଟ କୋହଲି ଆରସିବି ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିବେ, ଆଇପିଏଲ୍ ମଝିରେ ନିଆଯାଇଥିବା ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ବିରାଟ କୋହଲି ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିବେ। ଆରସିବି ଏକ ଟୁଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ କୋହଲି କହିଥିଲେ ଯେ ଆସନ୍

20 Sep 2021 6:59 am
୨୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ସୋମବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ମାନସିକ ରୂପରେ ପ୍ରସନ୍ନତା ରହିବ। ସାହିତ୍ୟ କଳା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ନିଜର ସୃଜନାତ୍ମକତା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ। ଘରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ବାତାବରଣ ରହିବ। ଦୈନିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ କିଛି ଅବରୋଧ ଆସ

20 Sep 2021 6:43 am
୨୧୬ କେଜି ଗଜେଂଇ ସହ ଦୁଇଟି ବାଇକ ଜବତ,ତିନିଜଣ ଗିରଫ

ମାଲକାନଗିରି,୧୯ା୯ (ଓଡିଆ ପୁଅ )ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଓରକେଲ ପୁଲିସ କୁ ମିଳିଛି ଏକ ସଫଳତା ,ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଓରକେଲ ଥାନାସ୍ଥ ସର୍ଲୁକୋଣ୍ଡା ତେନ୍ତୁଲିଗୁଡା ରାସ୍ତାରେ ପୁଲିସ ପେଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ସେହି ରାସ୍ତା ବ

19 Sep 2021 9:01 pm
ମତ୍ସ ଓ ପଶୁ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ସଚିବ ତଥା ନୋଡାଲ ଅଫିସର ଙ୍କ ମାଲକାନଗରି ଜିଲ୍ଲାଗସ୍ତ,ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ ମୁଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା

ମାଲକାନଗିରି,୧୯ା୯ (ଓଡିଆ ପୁଅ )ରାଜ୍ୟ ମତ୍ସ ଓ ପଶୁ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ସଚିବ ତଥା ମାଲକାନଗରି ଜିଲ୍ଲାର ନୋଡାଲ ଅଫିସର ଆର.ରଘୁପ୍ରସାଦ ଦୁଇଦିନିଆ ମାଲକାନଗରି ଜିଲ୍ଲାଗସ୍ତରେ ଆସି ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ ମୁଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ତଦାରଖ କରିଛନ୍ତି

19 Sep 2021 8:50 pm
ଲୋପ ପାଇବ ଗୋ-ସଂପଦ; ପୁଲିସ୍ ଜାଣତରେ ଅନେକ ଡିପୋ

ଭଦ୍ରକ, ୧୯ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ଖୁବଶୀଘ୍ର ଲୋପ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛି ଗୋ-ବଂଶ । ପୁଲିସ୍ ଓ ପ୍ରଶାସନର ପ୍ରତ୍ୟେକ୍ଷ ପ୍ରୋତ୍ସାହନରେ ଯେପରି ଭାବରେ ବେଆଇନ୍ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଚାଲିଛି, ସେଥିରୁ ଏପରି ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟ

19 Sep 2021 8:49 pm
ମହମ୍ମଦ ହନିଫଙ୍କ ଶ୍ରାଦ୍ଧୋତ୍ସବ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଭଦ୍ରକ, ୧୯ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ସଂଗ୍ରାମୀ ମହମ୍ମଦ ହନିଫଙ୍କ ୫୪ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧୋତ୍ସବ ପାଳନର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ସମାଜସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଫେଲୋସିପ୍‌ର କନଫେରେନ୍ସ ହଲ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ପ୍

19 Sep 2021 8:49 pm
ଭାରତୀୟ ମଜଦୁର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଶ୍ରମ ଦିବସ ଓ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ

ଭଦ୍ରକ, ୧୯ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭାରତୀୟ ମଜଦୁର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଶ୍ରମ ଦିବସ ଓ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ଜୟନ୍ତୀ ଭଦ୍ରକ ବାଲ ଗୋପାଳ ମନ୍ଦିର ସଭାଗୃହରେ ସଂଘର ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ମନୋଜ କୁମାର ବସନ୍ତରାୟଙ୍କ ପୌରୋହିତ୍ୟର

19 Sep 2021 8:48 pm
ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷାରେ ଗୌରାଙ୍ଗପୁର ଏସ୍‌କେଫର ବନ୍ୟାଜଳକୁ ନେଇ ଜନସାଧାରଣ ଚିନ୍ତାରେ

ଭଦ୍ରକ, ୧୯ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଏହି ଜିଲାର ଧାମନଗର ଏକ ବନ୍ୟା ଅଞ୍ଚଳ । ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷା କିମ୍ବା ବନ୍ୟା ହେଲେ ବ୍ଲକର ୩୧ ପଂଚାୟତ ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରାୟ ୨୭ ପଂଚାୟତ ଚାଷଜମି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୧୭ପଂଚାୟତର ରାସ୍ତାଘାଟ

19 Sep 2021 8:47 pm
ବ୍ୟାଟେରି ଚୋର ରାକେଟ ସକ୍ରିୟ ଜଣେ ଅଟକ

ଭଦ୍ରକ, ୧୯ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଏହି ଜିଲାର ଧାମନଗର ବ୍ଲକରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଚୋରାମଦ କାରବାର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚୋରା ବ୍ୟାଟ୍ରି ଚୋର ମାନେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଧାମନଗର ଅଂଚଳରେ ପ୍ରାୟ ୫୦ରୁ ଉ

19 Sep 2021 8:46 pm
ସଂଯୁକ୍ତ କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଡାକରାରେ ୨୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଭାରତ ବନ୍ଦକୁ ସିପିଆଇ(ଏମ-ଏଲ) ଲିବରେସନର ସମର୍ଥନ

ଭଦ୍ରକ, ୧୯ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ସଂଯୁକ୍ତ କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ୨୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଦିନ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛି । ଯାହାକୁ ସିପିଆଇ (ଏମ-ଏଲ)ଲିବରେସନ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ଜ୍ଞାପନ କରିଛି । କେନ୍ଦ୍ରରେ ୩ କଳା କୃଷି ଆଇନ, ବିଜୁ

19 Sep 2021 8:46 pm
ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ଚୋରି କରି ୪ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ, ୧୯ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭଦ୍ରକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ପୁଲିସ୍ ଚଢାଉ କରି ୪ ଜଣ ଆଲୁମିନିୟମ୍ ତାର ଚୋରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି । ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନାଧିକାରୀ ଆଲୋକ ଜେନାଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ପୁଲି

19 Sep 2021 8:45 pm
ସ୍ଥାନୀୟ ନିଯୁକ୍ତି ସହ ଅନ୍ୟାନ ୬ଦଫା ଦାବିନେଇ ଜିଲ୍ଲାଆଦିବାସୀ ମହାସଂଘର ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ

ମାଲକାନଗିରି,୧୯ା୯ (ଓଡିଆ ପୁଅ) ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଶିକ୍ଷିତ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରି ବେସରକରି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ମାନଙ୍କରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବା ସହ ଅନ୍ୟାନ ୬ଦଫା ଦାବିନେଇ ଜିଲ୍ଲ

19 Sep 2021 8:34 pm
କାନ୍ଥପଡି ମୃତ ମହିଳାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସହାୟତା

ହାଟଡିହି, ୧୯/୯ : (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ ବାଲିବରେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଟିଲଗଡିଆ ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ମାଟିକାନ୍ଥ ଭାଙ୍ଗିପଡିବାରୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷରୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କର

19 Sep 2021 7:54 pm
ଏକାଧିକ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ଓଡିଶା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯/୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ରେ ଏକାଧିକ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ସୃଷ୍ଟି ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳ ରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ଶିକ୍ଷା ଓ ଅନୁସନ୍ଧାନ

19 Sep 2021 7:53 pm
ମା ମଙ୍ଗଳା ମହିଳା ଭାଗବତ ଟୁଙ୍ଗିକୁ ‘ବାବା ବକୁଳି ଗୋସ୍ୱାମୀ’ ସମ୍ମାନ

ହାଟଡିହି, ୧୯/୯ : (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ଓଡିଆ ଜାତିର ଆରାଧ୍ୟ ଗ୍ରନ୍ଥ ଭାଗବତ ତଥା ସଡିଆ ସଂସ୍କୃତିର ମୁଖ୍ୟ ପରିଚୟ ଭାଗବତ ବାଣୀର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୁମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ମା ମଙ୍ଗଳା ମହିଳା ଭାଗବତ ଟୁଙ୍ଗି, କ

19 Sep 2021 7:49 pm
CSK vs MI – IPL ୨୦୨୧: ଚେନ୍ନାଇ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ମୁମ୍ବାଇ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଆଜି ଖେଳିବେ ନାହିଁ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି। ୟୁଏଇରେ ପୁଣି ଥରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ସିଜିନର ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାଗ ଆଜି ଦୁବାଇରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ଏବଂ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ

19 Sep 2021 7:29 pm
ରଣପୁର ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଛେଳି ଚୋର ଗିରଫ ଛେଳି ଜବତ

ନୟାଗଡ(ଓଡିଆ ପୁଅ/ଦେବୀପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ)/୧୯/୦୯- ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ରଣପୁର ଥାନା ରଣପୁର ନୂଆଗାଁ ଜ୍ୟୋତି ରଞ୍ଜନ ଘଡେଇ ଓ କୁସୁନି ଖଟେଇ କୁ ଛେଳି ଚୋରୀ ଅଭିଯୋଗ ରେ ଗିରଫ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଘଟଣା ରୁ ପ୍ରକାଶ ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୮

19 Sep 2021 6:58 pm
ଚରଣଜିତ୍ ସିଂ ଚାନୀ ହେବେ ପଞ୍ଜାବର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ରାଜ୍ୟରେ କମାଣ୍ଡ ଜଣେ ଦଳିତ ନେତାଙ୍କ ହାତରେ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୯-୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପଞ୍ଜାବର ପାୱାର ପ୍ଲେରେ କଂଗ୍ରେସ ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ହେବ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ତେବେ ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଭାବେ ଚରଣଜିତ ସିଂ ଚାନ୍ନିଙ୍କ ନାମରେ ମୋହର ମରାଯାଇଛି। ୧୯୬୬ ମସିହାରେ ରାଜ୍ୟର

19 Sep 2021 6:31 pm
ରଣପୁର ରେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମାନସିକ ଅନଗ୍ରସର ଯୋଜନା ବାଟବଣା

ନୟାଗଡ(ଓଡିଆ ପୁଅ/ଦେବୀପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ)/୧୯/୦୯- ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ମାନସିକ ଅନଗ୍ରସର ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କ ଥଇଥାନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ମାନ କରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଣଦେଖା ଯୋଗୁଁ

19 Sep 2021 6:08 pm
ଚାନ୍ଦପୁର କୁ ଏନ୍ ଏ ସି ଘୋଷଣା ବିଳମ୍ବ ଯୋଗୁଁ ଜନ ଅସନ୍ତୋଷ

ନୟାଗଡ(ଓଡିଆ ପୁଅ/ଦେବୀପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ)/୧୯/୦୯- ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପୈାରାଞ୍ଚଳ , ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ରାଜସ୍ୱ ଗ୍ରାମ ପୁର୍ନଗଠନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ରଣପୁର ବ୍ଲକ ଚାନ୍ଦପୁର ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ବିଜ୍ଞାପିତ

19 Sep 2021 6:05 pm
ମୋଦିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ: ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ସେବା ଓ ସମର୍ପଣ ଅଭିଯାନ ..

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ଜଗତସିଂହପୁର: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ୭୧ ତମ ଜନ୍ମ ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ସେବା ଓ ସମର୍ପଣ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଜିଲ୍ଲା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ସଭାନେତ୍

19 Sep 2021 5:31 pm
କୋରାପୁଟ ଭଣ୍ଡାରୀ ସଂଘର ଲୋଗୋ ଉନ୍ନୋଚିତ

କୋରାପୁଟ ୧୯-୦୮(ଅମି)ସ୍ଥାନୀୟ ଟାଉନହଲଠାରେ କୋରାପୁଟ ଭଣ୍ଡାରୀ ସଂଘର ଲୋଗୋ ଉନ୍ନୋଚିତ ହୋଇଯାଇଛି ।ସଂଘର ସଭାପତି କେ.ଶ୍ରୀନୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆୟୋଜିତ ଉନ୍ନୋଚନ ଉତ୍ସବରେ ଜୟପୁର ବିଧାୟକ ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନିପତି ଓ କୋରାପ

19 Sep 2021 4:52 pm
 କୋରାପୁଟ ପିଡବ୍ଲୁଡିର ନୂତନ ସହକାରୀ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ

କୋରାପୁଟ ୧୯-୦୯(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ)କୋରାପୁଟ ପିଡବ୍ଲୁଡିର ନୂତନ ସହକାରୀ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ କୈଳାସ ମହାରଣା ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।କୈଳାସ ମହାରଣା ବିଦାୟୀ ସହକାରୀ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ମଧୁସ୍ମିତା ସାମଲ

19 Sep 2021 4:48 pm
ବିଲାପୁଟ ଶବରୀ ନାରାୟଣ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ନିମନ୍ତେ ବୈଠକ

କୋରାପୁଟ ; ୧୯-୦୯(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ)ବିଲାପୁଟ ଶବରୀ ନାରାୟଣ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ନିମନ୍ତେ ସେମିଲିଗୁଡା ତହସିଲଦାର ରଂଜିତା ନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।ଆଗାମୀ ମାର୍ଗଶିର ମାସରେ ମନ୍

19 Sep 2021 4:46 pm
ଦେଶରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୦,୭୭୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୩୦୯ ମୃତ୍ୟୁ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୯-୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଦେଶରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୦୭୭୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭାରତର ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ୩୩୨୧୫୮ କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ସକ୍ରିୟ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ମୋଟ ମାମଲାର ୦.୯୯%

19 Sep 2021 9:38 am
ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ : ୬୨୩

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୯ -୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଂଟାରେ ୬୨୮ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ? ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ: ୬୨୩ ୦-୧୮ ବର୍ଷର : ୯୫ – କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ସେଣ୍ଟରରୁ: ୩୬୨ – ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ୨

19 Sep 2021 9:28 am
CSK ବନାମ MI: ଏମଏସ ଧୋନି ବନାମ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଚାଣକ୍ୟ ଏବଂ ବୀରବଲ ମଧ୍ୟରେ ଲଢ଼େଇ, ଜାଣନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଧିନାୟକ କିଏ?

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଚେନ୍ନାଇ ବନାମ ମୁମ୍ବାଇ: ଆଜିଠାରୁ ପୁଣି ଥରେ ଆଇପିଏଲରେ ଲିଗ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ର ମହା କୁମ୍ଭ ଆରମ୍ଭ। ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ର ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ୦୭:୩୦ ରୁ ଦୁବାଇ ଇଣ

19 Sep 2021 9:02 am
ବୟସ ଦେଖେ ନାହିଁ ପ୍ରେମ: ୬୧ ବର୍ଷର ୧୭ ପିଲାଙ୍କ ଜେଜେମା ୩୭ ବର୍ଷ ସାନ ପୁଅକୁ ବିବାହ କଲେ, ଜୀବନଶୈଳୀ କ’ଣ ବଦଳୁଛି?

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପ୍ରାୟତଃ ଶୁଣାଯାଏ ଯେ, ପ୍ରେମ ଅନ୍ଧ ଅଟେ ଏବଂ ଅନେକ ଥର ଦେଖାଯାଏ ଯେ ପ୍ରେମରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ବୟସ ସୀମାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ। ଆମେରିକାର ଟେନେସିରୁ ଏପରି ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକ

18 Sep 2021 10:21 pm
ନଦୀରେ ସୁଅରେ ଭାସିଯାଉଥିବା ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାରକଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକ

ପୁରୀ ୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକ) ପୁରନ୍ତା ଭାର୍ଗବୀ ନଦୀ ସୁଅରେ ଭାସିଯାଉଥିବା ସୁଅରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ସୁଆଣ୍ଡୋ ବ୍ରିଜ ନିକଟରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବଳପୁର ଗ୍ରାମର ୨ଜଣ ନାଉରିଆ ଓ ଯୁବକ ମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ

18 Sep 2021 9:54 pm
ଓଡ଼ଗାଁ ନବନିର୍ମିତ କୋର୍ଟକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବିଚାରପତି

ନୟାଗଡ଼, ୧୮ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ସୁରେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ପ୍ରଧାନ) : ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଓଡ଼ଗାଁ ଠାରେ ନବନିର୍ମିତ କୋର୍ଟକୁ ଉଦ୍‌ଗାଟନ କରିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବିଚାରପତି ଭିନିତ୍ ଶରନ୍। ଏହି ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍

18 Sep 2021 9:42 pm
ଶିକ୍ଷାବିତ୍ ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଶୋକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକା, ଶିକ୍ଷାବିତ୍ ତଥା ଦୈନିକ ସମାଜର ପୂର୍ବତନ ସମ୍ପାଦିକା ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ଦାସବର୍ମା ଗଭୀର ଶୋକ

18 Sep 2021 9:19 pm
ସେପ୍ଟେମ୍ୱର ୨୦ରୁ ୟୁଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷ ପିଲାଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା ଆରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ସେପ୍ଟେମ୍ୱର ୨୦ରୁ UG ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷ ପିଲାଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଉଭୟ ୟୁଜି ୩ ବର୍ଷ ଓ ୪ ବର୍ଷ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କର କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା ନେଇ

18 Sep 2021 9:05 pm
              ମାଳି ପର୍ବତରୁ ଖଣି ଖନନକୁ  ପ୍ରଭାବୀତ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ

କୋରାପୁଟ ୧୮-୦୯(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ)ମାଳି ପର୍ବତରୁ ଖଣି ଖନନକୁ ସମର୍ଥନ କରି ପ୍ରଭାବୀତ ୧୮ ଗୋଟି ଗ୍ରାମର ଲୋକେ ଶନିବାର ଭିତରକୋଟ୍ଟା ଗ୍ରାମରୁ ଆଲିଗାଁ ଯାଏ ବିରାଟ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି । ଖଣି ଖନନ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବୀତ ଅଂଚ

18 Sep 2021 8:59 pm
ଜିଲ୍ଲା ନୋଡାଲ ସଚିବଙ୍କ  ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗସ୍ତ

କୋରାପୁଟ ୧୮-୦୯(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ)ରାଜ୍ୟ ରାଜସ୍ୱ ଓ ପରିଚାଳନା ଏବଂ ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସଂପର୍କ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ଶାସନ ସଚିବ ତଥା କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ନୋଡାଲ ସଚିବ ବିଷ୍ଣୁପଦ ସେଠୀ ଆଜି ବୋରିଗୁମ୍ମା ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପରି

18 Sep 2021 8:57 pm
କୋଟିଆ ଗ୍ରାମପୁଞରେ ବିକାଶର ଧାରା ଜାରି ରହିଛି-ବିଷ୍ଣୁପଦ ସେଠୀ

କୋରାପୁଟ ୧୮-୦୯(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ)ରାଜ୍ୟ ରାଜସ୍ୱ ଓ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ,ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସଂପର୍କ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ଶାସନ ସଚିବ ତଥା କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ନୋଡାଲ ସଚିବ ବିଷ୍ଣୁପଦ ସେଠୀ କୋଟିଆ ଗ୍ରାମପୁଞ ଗସ୍ତ କରିଥିଲେ ବୋଲି ଜ

18 Sep 2021 8:55 pm
ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା

ହାଟଡ଼ିହି, ୧୮/୯ : (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ହାଟଡିହି ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଦେବଶିଳ୍ପୀ ବିଶ୍ୱକର୍ମାଙ୍କ ପୂଜା ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ହାଟଡିହି ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ର, ଛେନାପଦି ଛକସ୍ଥିତ ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ୟାରେଜ, ସଢ଼ା

18 Sep 2021 8:43 pm
ଧାମନଗର: ବନ୍ୟାପରେ ନଦୀବନ୍ଧରେ ବାଲି ବସ୍ତା ପକାଇ ସରକାରୀ ଅର୍ଥ ହରିଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ

ଭଦ୍ରକ, ୧୮ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା ଆସିବା ଦ୍ୱାରା ଧାମନଗର ବ୍ଳକରେ ୨୦ଟି ପଂଚାୟତ ଚାଷ ଜମି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସରକାରୀ ଭାବରେ ବ୍ଲକର ୧୭ଟି ପଂଚାୟତ ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଛି ବୋଲି ସରକାରୀ ସୂତ୍ରରୁ ପ

18 Sep 2021 8:41 pm
ଆଇନ୍‌ଜୀବୀ ସତ୍ୟପ୍ରକାଶ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ; ଭଦ୍ରକ କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ ଗୋଟିଏ ଦିନ ବନ୍ଦ

ଭଦ୍ରକ, ୧୮ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଆଜି ଭଦ୍ରକର ବରିଷ୍ଠ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଅଧିବକ୍ତା ସତ୍ୟପ୍ରକାଶ ଗୁପ୍ତାଙ୍କର ୬୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି । ଚରମ୍ପା ଡାହାଣୀଗଡିଆ ନିବାସୀ ସ୍ୱର୍ଗତଃ ଗୁପ୍ତା ଟ୍ୟାକ୍ସ ପରାମର୍ଶଦାତା

18 Sep 2021 8:40 pm
ହାଜରତ ସରକାର ବାବାଙ୍କ ଫତେ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ବୈଠକ

ଭଦ୍ରକ, ୧୮ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଆସନ୍ତା ୨୪ ତାରିଖରେ ଭଦ୍ରକରେ ପାଳିତ ହେବାକୁ ଥିବା ହାଜରତ ସରକାର ବାବାଙ୍କ ଫତେ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଆଜି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ତ୍ରିଲୋଚନ ମାଝୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ

18 Sep 2021 8:39 pm
ଦୁଇ ରାଜପଥ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଭଦ୍ରକ, ୧୮ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଏହି ଜିଲାର ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନା ପାଟ୍ରୋଲିଂ ପୁଲିସ ଦ୍ୱାରା ଗତ ଗୁରୁବାର ୧୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରୁ କାବୁ କରାଯାଇଥିବା ଦୁଇ ରାଜପଥ ଳୁଟେରାଙ୍କୁ ଆଜି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ପୁଲିସ । ଓଡ

18 Sep 2021 8:38 pm
ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର ଆହତ

ଭଦ୍ରକ, ୧୮ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଏହି ଜିଲାର ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଛତାବର-ମଞ୍ଜୁରୀରୋଡ ପୁର୍ତ୍ତ ରାସ୍ତାର ତେସିଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ କୁଲଣା ବଜାର ଛକରେ ଆଜି ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁରୁତର ଆ

18 Sep 2021 8:37 pm
ବଞ୍ଚୋ ଛକରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା

ହାଟଡିହି, ୧୮/୯ : (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ ବଞ୍ଚୋଛକ ଠାରେ ଦେବଶିଳ୍ପୀ ବିଶ୍ୱକର୍ମାଙ୍କର ପୂଜା ମହା ସମାରୋହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ପୂଜାରେ ମାର୍କଣ୍ଡ ଚରଣ ଓଝା ଓ ରତ୍ନମଣୀ ଓଝା କର୍ତ୍ତା ଭାବେ ପୂଜା

18 Sep 2021 8:37 pm
ମୋଦିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ସେବା ଓ ସମର୍ପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ୭୧ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ଉପଲକ୍ଷେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ସେବା ଓ ସମର୍ପଣ ଦିବସ ପାଳନ କରିଛି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ମହିଳା ମୋର

18 Sep 2021 8:37 pm
ଭିନ୍ନକ୍ଷମମାନଙ୍କୁ ଉପକରଣ ବଣ୍ଟନ

ଭଦ୍ରକ, ୧୮ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ପୁନର୍ବାସ ସେବା ଓ ଅନୁସନ୍ଧାନ କେନ୍ଦ୍ର (ସି.ଆର୍‌.ଏସ୍‌.ଆର୍‌) ଏବଂ ଜିଲ୍ଳା ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପୁନର୍ବାସ କେନ୍ଦ୍ର (ଡି.ଡି.ଆର୍‌.ସି), ଭଦ୍ରକ ର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ସି.ଆର୍‌.ଏସ୍‌.ଆର୍ କାର୍ଯ୍ୟ

18 Sep 2021 8:35 pm
ଆଦାନୀ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପକ୍ଷରୁ ବନ୍ୟା ପ୍ରପୀଡିତଙ୍କୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ

ଭଦ୍ରକ, ୧୮ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଆଦାନୀ ଧାମରା ପୋର୍ଟର ସିଏସ୍‌ଆର ଅଂଶ, ଆଦାନୀ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ୍‌ସର୍ବଦା ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁସାରେ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ ସମାଜକୁ ନିରନ୍ତର ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିଆସୁଅଛି । ଶିକ୍ଷା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଭିଭିଭ

18 Sep 2021 8:34 pm
ମୋଦୀଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିବସ ଅବସରରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ସେବା ସପ୍ତାହ

ହାଟଡିହି, ୧୮/୯ : (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ୭୧ତମ ଜନ୍ମଦିବସ ଅବସରରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ସାରା ଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା ସେବା ସପ୍ତାହ ନାମରେ ବିଭିନ୍ନ ସେବା କାର‌୍ୟ୍ୟ ଚାଲୁ ରହିଛି । ଏହି କାର‌

18 Sep 2021 8:25 pm
ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଦାବିରେ ଛେନାପଦି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ

ହାଟଡିହି, ୧୮/୯ : (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଦାବିରେ ଛେନାପଦି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜଳସେଚନ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରାଯିବା ସହିତ ଛେନାପଦି-ହଦଗଡ ରାସ୍ତାକୁ ଅବରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା । ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍

18 Sep 2021 8:18 pm
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବଳିବାମନ ବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ପୁରୀ ୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକ) ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବଳିବାମନ ବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ବାମନରୂପୀ ବାଳକ ବେଶରେ ମହାପ୍ରଭୁ ରତ୍ନସିଂହାସନରେ ଦର୍ଶନ ଦେଇଥିଲେ। ବଡ଼ଠାକୁର ବଳଭଦ୍ର ରାଜ ବେଶ ଧ

18 Sep 2021 8:18 pm
ଓଡ଼ିଶା ବିଜେପି ପ୍ରତିନିଧି ଦଳଙ୍କ ଗୁଜୁରାଟ ଗସ୍ତ: କ’ଣ ଇଙ୍ଗିତ ଦେଉଛି ଏ’ଗସ୍ତ ..?

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ବିଜେପିର ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଗୁଜୁରାଟ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି। ଦଳୀୟ ତଥା ସାଙ୍ଗଠନିକ ସରଞ୍ଚନା ଓ କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀ ସମ୍ପର୍କରେ ସବିଶେଷ ଅନୁଧ୍ୟାନ ନିମନ୍ତେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶର ଏକ ରାଜ୍ୟ

18 Sep 2021 8:06 pm
ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ: ମୈଦାନରେ ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ..

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ପିପିଲି: ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପୁଣି ଥରେ ଅଣ୍ଟା ଭଡ଼ିଛି ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା। ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା ଦିଗରେ ଆଜି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବିଜେପ

18 Sep 2021 7:52 pm
ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ

ପୁରୀ ୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକ) ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ। ମୁକ୍ତ ଓ ନିରପେକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାର ବିରଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଗଲା ବ୍ଲୁପ୍ରିଣ୍ଟ।

18 Sep 2021 7:42 pm
ମୋଦୀଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ: ସେବା ଓ ସମର୍ପଣ ଅଭିଯାନର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସରେ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଜୀ’ଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଅବସରରେ ସେବା ଓ ସମର୍ପଣ ଅଭିଯାନର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସରେ ସାରା ଓଡ଼ିଶାରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନେ ବୃକ୍ଷରୋପଣକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇ ଆଜି ୩୭

18 Sep 2021 7:13 pm
ବିଧାୟକ ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରୂପାନ୍ତରିତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ନଦୀ ବନ୍ଧ ସମିକ୍ଷା

ନୟାଗଡ(ଓଡିଆ ପୁଅ/ଦେବୀପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ)/୧୮/୦୯- ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ରଣପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବିଧାୟକ ତଥା ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ଅଧକ୍ଷ ସତ୍ୟ ନାରାୟଣ ପ୍ରଧାନ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୮ ତାରିଖ ଦିନ ଧୋଇ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ନଦୀ ବନ୍ଧ

18 Sep 2021 5:38 pm
ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ : ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା – ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳମାନଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ଏସ୍‌ଆର୍‌ସିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପୂର୍ବମଧ୍ୟ ଏବଂ ବଙ୍ଗୋପସାଗରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଉପକୂଳରେ ସାଇକ୍ଲୋନିକ୍ ପ୍ରବାହ ବର୍ତ୍ତମାନ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଅବସ୍ଥିତ। ଏହା ସମୁଦ୍ର ପତ୍ତନରୁ ୧.୫

18 Sep 2021 4:38 pm
ବିଜେପିକୁ ଝଟକା : ଟିଏମସିରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିଓ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଗତ କିଛି ମାସ ହେବ ରାଜନୈତିକ ମଞ୍ଚରେ ଚାଲିଥିବା କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନାର ଅନ୍ତ ଘଟିଛି। ଆସାନସୋଲର ବିଜେପି ସାଂସଦ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିଓ ଆଜି ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ର

18 Sep 2021 3:57 pm
ବିରୋଧୀ ଏକତା ବେଲୁନ୍‌ରେ ପଞ୍ଚରର ସ୍ୱର : ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ବିକଳ୍ପ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ –ଟିଏମସି କହିଛି, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ବିଫଳ !

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସମଗ୍ର ବିରୋଧୀ ଦଳ ଏକ ବିରୋଧୀ ଏକତ୍ରୀକରଣକୁ ନେଇ ଆଶା ରଖିଥିବା ବେଳେ ଟିଏମସି ନେତାଙ୍କ ଏକ ବଡ ରାଜନୈତିକ ବିସ୍ଫୋରକ ବୟାନ ବିରୋଧି ମହଲରେ ଝଡ଼ ସୃଷ୍

18 Sep 2021 8:41 am
ଶନି ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ଦୁଇଥର ଏହି ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ, ଧନୁ ରାଶି, ମକର ରାଶି ସହିତ ଏହି ରାଶି ଗୁଡିକର ସମସ୍ୟା ବଢ଼ିବ, ନିବାରଣ କରିବାର ଉପାୟ

ଶନି ଗ୍ରହ ଏହାର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପ୍ରାୟ ଅଢ଼େଇ ବର୍ଷ ସମୟ ନେଇଥାଏ। ସମସ୍ତ ଗ୍ରହ ମଧ୍ୟରେ ଶନିଙ୍କ ଗତି ଧୀର ବୋଲି ଧରାଯାଏ। ତେଣୁ, ଯେତେବେଳେ ଶନି ଏହାର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି, ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟ

18 Sep 2021 6:42 am
୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଶନିବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : କୌଣସି ଆର୍ଥିକ ଯୋଜନାକୁ ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ଭଲ ଦିନଅଟେ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ଫୁର୍ତ୍ତି ଏବଂ ତାଜା ଅନୁଭବ କରିବେ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ତଥା ସ୍ଵଜନମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଉପହାର ମିଳିବ। ତାଙ୍କ ସାଥିରେ ସମୟ ଆନନ୍ଦରେ କଟିବ। ତ

18 Sep 2021 6:21 am
ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଖାଦ୍ୟ ଅର୍ଡର କରିବା ମହଙ୍ଗା ହେବ! ଜିଏସଟି ପରିଷଦର ବୈଠକରେ ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି !

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଖବର ଆସିଥିଲା ଯେ ସ୍ୱିଗି ଏବଂ ଜୋମାଟୋ ଭଳି ଖାଦ୍ୟ ବିତରଣ ଆପ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ୫ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସ୍‌ଟି ଅଧୀନରେ ଆସିବ। ଯଦିଓ ଜିଏସ୍‌ଟି ପରିଷଦର ୪୫ ତମ ବୈଠକରେ ଏପରି କୌଣସ

17 Sep 2021 9:39 pm
ଆନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ପବିତ୍ର ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ଅବସରେ ଗରିବ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ପାଠ୍ୟଉପକରଣ ବଟଂନ

ମାଲକାନଗିରି,୧୭ା୯(ଓଡିଆ ପୁଅ ) ପବିତ୍ର ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ଅବସରରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଆନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲ୍ଲା ସଦର ମହକୁମା ଠାରେ ଥିବା ସାହିବସ୍ତିର ଗରିବ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ଖାତା,କଲମ, ପେ

17 Sep 2021 9:23 pm
ଶୈଶବ ଯତ୍ନ ଓ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଅବସରେ ଶିଶୁ ସୁଲଭ ଖେଳଣା ପ୍ରଦର୍ଶନୀ

ମାଲକାନଗିରି,୧୭ା୯(ଓଡିଆ ପୁଅ )ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ସାତଟି ଯାକ ବ୍ଲକରେ ଥିବା ସିଡିପିଓ କାର୍ଯ୍ୟଳୟରେ ଶୌଶବ ଯତ୍ନ ଓ ଶିକ୍ଷାର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଅନୁଷ୍ଟିତ ହୋଇ ଯାଇଛି । ଏହି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ର ପଚଂମ ଦିନର ଦ୍ୱିତ

17 Sep 2021 9:17 pm
କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ନୋଡାଲ ସଚିବ

କୋରାପୁଟ ୧୭-୦୯(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ)ସ୍ଥାନୀୟ ସଦଭାବନା ସଭାଗୃହଠାରେ ରାଜ୍ୟ ରାଜସ୍ୱ ଓ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ ତଥା କୋରାପୁଟ ଆକଂକ୍ଷା ଜିଲ୍ଲା ନୋଡାଲ ସଚିବ ବିଷ୍ଣୁପଦ ସେଠୀ ଆକଂକ୍ଷା ଜିଲ୍ଲା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ,

17 Sep 2021 8:54 pm
ସଚେତନତା ଅଭାବ; ଡିଜିଟାଲ ସର୍ଭେକୁ ମିଳୁନି ସହଯୋଗ

ଭଦ୍ରକ, ୧୭ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏବେ ଭଦ୍ରକ ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିଛି ଡିଜିଟାଲ ସର୍ଭେ । ଏହି ସର୍ଭେ ସମୟରେ ପୌରାଞ୍ଚଳର ସମସ୍ତ ଘର ଓ ରାସ୍ତାକୁ ଡିଜିଟାଇ

17 Sep 2021 8:51 pm
ଧାଡ଼ିରୁଆ ଧାନଚାଷ ପ୍ରତି ବଢୁଛି ଆଗ୍ରହ

ଭଦ୍ରକ, ୧୭ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଏହି ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଆଗରପଡ଼ା ଅଂଚଳରେ ପ୍ରାୟ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ କେବଳ ଧାନଚାଷ କରି ପରିବାର ପ୍ରତିପୋଷଣ କରିଥାନ୍ତି । ମାତ୍ର ଦୈବୀ ଦୁର୍ବିପାକ ହେଉ ବା ମରୁଡ଼ି କିମ୍ବା ରୋଗପୋକ ଯୋଗୁ

17 Sep 2021 8:49 pm
ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଟପ୍ପରଙ୍କୁ ସମର୍ନ୍ଧନା କଲେ  କୋରାପୁଟ ସରକାରୀ କଲେଜ କର୍ତୂପକ୍ଷ

କୋରାପୁଟ ୧୭-୦୯(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ)କୋରାପୁଟ ସରକାରୀ କଲେଜର ତପସ୍ୱନୀ ସାହୁ ,ପ୍ରୀୟଙ୍କଖରା ଓ ସିମାଞଳ ଦାସ ସ୍ନାତକ ପରୀକ୍ଷାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଟପ୍ପର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୪ ଜଣ ଛାତ୍ର ଓ ଛାତ୍ରୀ ଟପ ୧୦ ମଧ୍ୟରେ

17 Sep 2021 8:49 pm
ଉଚ୍ଚାକାଂକ୍ଷା କୃଷ୍ଣ ଚରଣ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ; ନିର୍ଦ୍ଦାରିତ ସମୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସରିବାନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ

ଭଦ୍ରକ, ୧୭ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଗତ ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ଗ୍ରାମାଂଚଳର ବିକାଶ ନିମନ୍ତେ ସାଂସଦମାନେ ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ସେମାନଙ୍କ ଅଂଚଳରେ ଥିବା ଗୋଟିଏ ପଂଚାୟତକୁ ପୋଷ୍ୟଗ୍ରାମ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରି ଏହାର ସାମଗ୍ରୀକ ବିକାଶ ପ

17 Sep 2021 8:48 pm
ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ଯଶସ୍ୱୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିବସରେ ସେବା ଓ ସମର୍ପଣ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ

ଭଦ୍ରକ, ୧୭ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ତରଫରୁ ପ୍ରିୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମାନ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି । ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ ଭ

17 Sep 2021 8:47 pm
ସାଇଜ ଶାଳକାଠ ଜବତ ଓ ଜଣେ ଗିରଫ

କୋରାପୁଟ ୧୭-୦୬(ଓଡିଆ ପୁଅ /ରଂଜନ ଦାସ)କୋରାପୁଟ ବନାଞଳ ଦ୍ୱାରା ଚୋରା କାଠ ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳତା ପାଇଥିବା ଜଣାପଡପିଛି ।କୈାଣସି ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇ ବନାଞଳ କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ରାଣିଗଡ ରାସ୍ତାରୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା

17 Sep 2021 8:45 pm
ଭଦ୍ରକ ବସ୍ ସିଣ୍ଡିକେଟ୍‌ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ନିରାଡମ୍ବର ଭାବେ ପାଳିତ

ଭଦ୍ରକ, ୧୭ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଆଜି ଭଦ୍ରକ ବସ୍ ସିଣ୍ଡିକେଟ୍‌ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ନିରାଡମ୍ବର ଭାବେ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି ବସ୍ ମାଲିକମାନେ । ଗତ ଦୁଇବର୍ଷ ଧରି ମହାମାରୀ କରୋନା

17 Sep 2021 8:44 pm
ଭଦ୍ରକର ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ବି ମହାମାରୀ କରୋନା ପାଇଁ ମଉଳିଗଲା

ଭଦ୍ରକ, ୧୭ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଆଜି ଭଦ୍ରକରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ବିଭିନ୍ନ ଅନୁଷ୍ଠାନ, ଗାଡିମୋଟର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ନିରାଡମ୍ବର ଭାବେ ପାଳିତ ହୋଇଛି । ବିଶେଷକରି ଭଦ୍ରକ ବନ୍ତଛକସ୍ଥିତ ବସ୍ ସିଣ୍ଡିକେଟ୍‌ର ବିଶାଳକାୟ

17 Sep 2021 8:44 pm
ଓଡ଼ିଶାରେ ମରୁଡ଼ି ଘୋଷଣା କରାଯାଉ: ପିଙ୍କି ଶିବରାଜ୍ ଶାହା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରି ଭାରତୀୟ କିଶାନ୍ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସମ୍ପାଦିକା ଶ୍ରୀମତି ପିଙ୍କି ଶିବରାଜ୍ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ମରୁଡ଼ିର ସ୍ଥିତ

17 Sep 2021 8:41 pm
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ୭୧ ତମ ଜନ୍ମ ଦିନ ଉପଲକ୍ଷେ ସେବା ଓ ସମର୍ପଣ ପକ୍ଷ ଆରମ୍ଭ: ଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିରରେ ମୋଦିଜୀଙ୍କ ଦୀର୍ଘାୟୁ କାମନା କରି ୭୧ଟି ଦୀପ ଜାଳିଲା ବିଜେପି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଜୀଙ୍କ ୭୧ ତମ ଜନ୍ମ ଦିବସ ଅବସରରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀ ଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିରରେ ମୋଦିଜୀଙ୍କର ଦୀର୍ଘାୟୁ ଓ ନିରାମୟ ଜୀବନ କାମନା କରି ୭୧ଟି ପ୍ରଦୀପ ପ

17 Sep 2021 8:25 pm
ହାଟଡିହିରେ ସ୍ୱଚ୍ଛଭାରତ ମିଶନ ଫେଜ-୨ ବୈଠକ

ହାଟଡିହି-୧୭/୯ : (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ ଫେଜ-୨ର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ବିଡିଓ ସୁଶ୍ରୀ ବିନିତା ବିଜୟିନୀ, ଜିଲ୍ଲା ପରିମଳ ପରାମର୍ଶଦାତା ସୁବାଶ

17 Sep 2021 7:50 pm
ଗଣେଶ ଭଷାଣୀକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଗ୍ରାମରେ ଉତ୍ତେଜନା, ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ତାଲା ପକାଇଲେ

ହାଟଡିହି-୧୭/୯ :(ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ ଗୋବିନ୍ଦପୁରା, କୁଣ୍ଡିସାହି ଓ କପୁଣ୍ଡି ଗ୍ରାମରେ ଗଣେଶ ଭଷାଣୀକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖା ଦେଇଛି । ଏହାକୁନେଇ ଆଜି କ

17 Sep 2021 7:46 pm
ମାଟି କାନ୍ଥପଡି ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ହାଟଡିହି-୧୭/୯ : (ଓଡିଆପୁଅ / ବିକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ) ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ ବାଲିବରେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଟିଲଗଡିଆ ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ମାଟିକାନ୍ଥ ଭାଙ୍ଗିପଡିବାରୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ମୃତକ ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ଗ୍ରାମର ଦୁଲ୍ଲୀ

17 Sep 2021 7:41 pm
କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଭିତରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠିତ

ନୟାଗଡ(ଓଡିଆ ପୁଅ/ଦେବୀପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ)/୧୭/୦୯- ସାରା ପୃଥିବି ରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ଙ୍କୁ ଆରାଧ୍ୟ ଦେବତା ଭାବେ ବିଶ୍ୱାସ କରିଥାନ୍ତି । ତେଣୁ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ଙ୍କୁ ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଅବସରରେ ବିଶ୍ୱ ନ

17 Sep 2021 7:17 pm
ଚାନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଧଳା ଜହର ବିକ୍ରି ଅଭିଯୋଗ ରେ ଯୁବକ ଗିରଫ

ନୟାଗଡ(ଓଡିଆ ପୁଅ/ଦେବୀପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ)/୧୭/୦୯- ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଚାନ୍ଦପୁର ଥାନା ଓ ରଣପୁର ଥାନା ଅଂଚଳ ରେ ଧଳା ଜହର କାରବାର ରୋକିବା ପାଇଁ ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ କଡା ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ପୋଲିସ ଧଳା

17 Sep 2021 7:15 pm
ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଶସ୍ତା ସୁବିଧା : ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ହୋଟେଲ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ସୁବିଧା ଏବଂ ଶସ୍ତାରେ ହେବ ଉପଲବ୍ଧ – ଜାଣନ୍ତୁ କେତେ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆଜିଠାରୁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଏକ୍ଜୁକ୍ୟୁଟିଭ୍ ଲାଉଞ୍ଜର ସୁବିଧା ପାଇବେ। ସ୍ନାନ, ଶୋଇବା ଏବଂ ଖାଇବା ପାଇଁ ସୁବିଧା ଏଠାରେ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ଉପ

17 Sep 2021 6:23 pm
ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବାଲେଶ୍ଵର ସାଂସଦ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ। ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟରେ ଭେଟି ବାଲେଶ୍ଵର ନିର୍ବାଚନ ମଣ

17 Sep 2021 12:54 pm
ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି କରୋନା କାରଣରୁ ୪ ମୃତ୍ୟୁ – ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮,୧୨୨

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୬-୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ୪ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି। ଅବଶ୍ୟ ଏହା ଗୋଟିଏ ଦିନର ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ନୁହେଁ। ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ବିଶେଷଜ୍ଞମାନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଅଡିଟ୍ ହେବା ପରେ ଏ

17 Sep 2021 10:00 am
ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ୬୨୮ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ୪ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୭-୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଂଟାରେ ୬୨୮ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ? ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ: ୬୨୮ ୦-୧୮ ବର୍ଷର : ୯୬ – କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ସେଣ୍ଟରରୁ: ୩୬୭ – ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ୨୬

17 Sep 2021 9:46 am
ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ପ୍ରାପ୍ତବୟସ୍କଙ୍କ ଜୀବନ ସାଥୀ ବାଛିବା ଅଧିକାର ଅଛି, ଧର୍ମ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ : ପିତାମାତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାର ଅଧିକାର ନାହିଁ

ଆହ୍ଲାବାଦ୍ ୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜଣେ ପ୍ରାପ୍ତ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ପସନ୍ଦର ଜୀବନ ସାଥୀ ବାଛି ପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଅଧିକ

17 Sep 2021 9:13 am
୧୦୧୬ ଜଣ ଆସିଷ୍ଟାଂଟ୍ ସବ୍‌-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର (ଏଏସ୍‌ଆଇ)ଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାର ଥାନା ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ପୋଲିସ୍ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଦାନ

କଟକ ୧୬ା୯ (ଓଡିଆ ପୁଅ) ୧୦୧୬ ଜଣ ଆସିଷ୍ଟାଂଟ୍ ସବ୍‌-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର (ଏଏସ୍‌ଆଇ)ଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାର ଥାନା ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ପୋଲିସ୍ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଅପରାଧ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଏବଂ ଆଇନ୍ ଶୃଙ୍ଖଳା ଭ

17 Sep 2021 9:00 am
ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବୃଦ୍ଧିପାଉଛି ଜଳସ୍ତର; ଭୟଭିତ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀକୁଳିଆ ଲୋକେ

ଯାଜପୁର୧୬ା୯ (ଓଡିଆ ପୁଅ/ବିରଞ୍ଚିନାରାୟଣ ପତ୍ରୀ) ଯାଜପୁର-ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ବଡରରେ ଥିବା ଆଖୁଅପଦା ଆନିକଟରେ ବୈତରଣୀ ନଦୀର ଜଳସ୍ତର ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବା ଦେଥିବାକୁ ମିଳିଛି। ଅଖୁଆପଦାରେ ବିପଦ ସଙ୍କେତ ୧୭.

17 Sep 2021 8:44 am
ଆସନ୍ତା କାଲି ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ ସମ୍ବାବନା –କାଲିଠାରୁ ତିନିଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପୂର୍ବ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ଓ ଏହାର ନିକଟସ୍ଥ ମିଆଁମାର ଉପକୂଳରେ ୫.୮ କିମି ଉଟ୍ଟତାରେ ଗତକାଲିଠାରୁ ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହା ଫଳରେ ଆସନ୍ତା କାଲି ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲ

17 Sep 2021 7:23 am
୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଶୁକ୍ରବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ଦିନର ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଆପଣ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରହିବେ। ନିଜର ମଧୁରବାଣୀ ଏବଂ ଭାଷାରେ ଆପଣ କାହାକୁ ମଧ୍ୟ ମନାଇ ପାରିବେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ଉତ୍ସାହରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ ଏବଂ ମନ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ରହିବ। ଯାତ୍ରାର ମଧ

17 Sep 2021 6:46 am
ଆର୍ଶୀବାଦ ଯୋଜନା ନାଁ’ରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓଡ଼ିଶାର ଶିଶୁ ମାନଙ୍କୁ ଉପେକ୍ଷିତ କରିଛନ୍ତି: ଡ. ଲେଖାଶ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଘୋଷଣା ସର୍ବସ୍ୱ ସରକାର। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଆଗରେ ନୂଆ ନୂଆ ମିଥ୍ୟା କଥା କହୁଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ କରୋନା ଭଳି ଭୟଙ୍କର ମହାମାରୀ ବିଶ୍ୱକୁ ଘାରିଲା ସେତେବେଳେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନ

16 Sep 2021 9:30 pm