ଆଜି ଓଡିଶାରୁ ୧୨ ହଜାର ୭୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ୧୨ହଜାର ୭୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ଟ୍ୱିଟ ଯେଗ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଏହାକୁ ମିଶାଇ ରାଜ୍ୟରେ ମ

16 May 2021 8:30 pm
ମୋତେ ବି ଗିରଫ କର: ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀର କାନ୍ଥବାଡରେ ଲାଗିଥିବା ପୋଷ୍ଟର ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଥିବା ପୋଷ୍ଟର ଲାଗି ପୋଲିସ ମାମାଲା ରୁଜୁ କରିବା ସହ ୨୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଏବେ ଜୋର ଧରି

16 May 2021 8:16 pm
ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଶିଶୁ ବିକ୍ରି ଅଭିଯୋଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଶିଶୁ ବିକ୍ରି ଅଭିଯୋଗ । ଶିଶୁପୁତ୍ରଙ୍କ ମା ଅଭିଯୋଗ ପରେ କିଣିଥିବା ନୟାଗଡ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶ୍ରୀନିବାସ ଜେନାକୁ ଗିରଫ କରିଛି ନୟାପଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ। ତେବେ ଶିଶୁକୁ ବ

16 May 2021 7:57 pm
ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଯାଞ୍ଚ

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ : ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆରୋପ-ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ଲାଗିରହିଛି। ଏବେ ସିଦ୍ଧୁ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ଡା ନବଜୋତ କୌର ସିଦ୍ଧ

16 May 2021 7:43 pm
ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏଁ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମନା

ପୁରୀ: ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏଁ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମନା । କରୋନାର ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହରରେ ବଢୁଥିବା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ଜୁନ ୧୫ ଯାଏଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍

16 May 2021 7:32 pm
ଆଜି ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ରାଜ୍ୟର ୩ ସହରର ତାପମାତ୍ରା

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ତାପମାତ୍ରା । ଆଜି ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ରହିଛି ରାଜ୍ୟର ୩ ସହରର ତାପମାତ୍ରା । ୪୧.୨ ଡିଗ୍ରୀ ସହ ସୋନପୁର ରାଜ୍ୟର ସବୁଠୁ ଉତ୍ତପ୍ତ ସହର ପାଲଟିଛି । ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଞ୍

16 May 2021 7:09 pm
ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୩୫୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୯୩୮ ସୁସ୍ଥ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୩୫୩ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଚିହ୍ନଟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୧୮ ଜଣ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୧୩୫ ଜଣ ସ୍ଥାନୀୟ ଆକ୍ରାନ୍ତ। ଆଜିର ଆକ୍ରାନ୍ତଙ

16 May 2021 6:19 pm
ହୋଟେଲରେ କରୋନା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବିଏମସିର ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗୁରୁତର ନଥିବା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ହୋଟେଲରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଇବା ଲାଗି ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମସି)ର ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି। ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବା ସାଙ୍ଗକୁ ହସ୍ପିଟାଲଗୁଡ଼ିକରେ ବେଡ୍, ଭେଣ୍ଟିଲ

16 May 2021 6:06 pm
ମାଲକାନଗିରି ବଣ୍ଡା ଘାଟିରୁ ୧୨ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ମାଲକାନଗିରି: ବଣ୍ଡା ଘାଟିରୁ ମହାମାରୀ କରୋନା ଚିହ୍ନଟ। ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ବଣ୍ଡା ଘାଟିରୁ ୧୨ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ଏବେ ଏହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶାସନର ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିଛି।

16 May 2021 5:38 pm
କରୋନାରେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ରସିଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ ପରଲୋକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କ୍ରୀଡା ଜଗତକୁ ବଡ ଝଟ୍‌କା । ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ରସିଂ ଜାଡେଜା କରୋନାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଜଗତରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ଜାଡେଜାଙ

16 May 2021 5:22 pm
ହରିୟାଣାରେ ଲକଡାଉନ ଅବଧି ମେ ୨୪କୁ ବୃଦ୍ଧି

ହରିୟାଣା: ଦେଶରେ ଅଣାୟତ ହେଉଛି କରୋନା ସ୍ଥିତି। ଏହାଖୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ହରିୟାଣାରେ ଆଉ ଏକ ସପ୍ତାହ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି ସରକାର। ମେ ୨୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହରିୟାଣାରେ ଲକଡାଉନକୁ କଡାକଡି କରିଛନ୍ତି । ହରିୟାଣା ମନ

16 May 2021 5:01 pm
କରୋନାରେ ଝାରପଡା ଜେଲର ଜଣେ ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀର ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭୁବନେଶ୍ୱର ଝାରପଡ଼ା ଜେଲରେ ଜଣେ ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀଙ୍କର କୋଭିଡ୍‌ରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତକ ହେଲେ ୪୫ ବର୍ଷୀୟ ତ୍ରିପତି ମହାନ୍ତି । କଟକ ଏସସିବିରେ ଏହି କଏଦୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏନେଇ ଡିଆଇଜି (ଜେଲ୍‌) ସୁଭା

16 May 2021 4:25 pm
ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ୍ କରୋନା ଟିକା ନେଲେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ୍ କରୋନା ଟିକା ନେଲେ ବିଗ୍‌ ବି। ୭୮ ବର୍ଷୀୟ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ୍ କରୋନା ଟିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ବିଗ୍‌ ବି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଖବର ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ରବିବାର ବିଗ୍

16 May 2021 3:29 pm
ଇସ୍ରାଏଲ ଗାଜାରେ ଆକ୍ରମଣ ଜାରି ରଖିବ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେଞ୍ଜାମିନ୍ ନେତାନ୍ୟାହୁ

ଜେରୁଜେଲମ୍: ଇସ୍ରାଏଲ ଏବଂ ପାଲେଷ୍ଟାଇନ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଘନେଇବାରେ ଲାଗିଛି । ପ୍ରାୟ ଏକ ସପ୍ତାହ ଧରି ଚାଲିଥିବା ବିବାଦ ପାଇଁ ଇସ୍ରାଏଲର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେଞ୍ଜାମିନ୍ ନେତାନ୍ୟାହୁ ହାମାସଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। ହାମାସ ଇସ

16 May 2021 1:12 pm
ଦିଲ୍ଲୀରେ ମେ’୨୪ ଯାଏ ଲକଡାଉନ ବୃଦ୍ଧି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ହ୍ରାସ ପାଉଛି । ଇତି ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଆଉ ଏକ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଲକଡାଉନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ମେ’ ୧୭ ତାରିଖରେ ଶେଷ ହେବାକୁଥିବା ଲକଡାଉନକୁ ଆଉ ସାତ ଦିନ ବଢ଼ା

16 May 2021 12:46 pm
ଗଞ୍ଜାମରେ ବିବାହ ପାଇଁ ନୂଆ ନିୟମ, କରୋନା ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ଦେବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ

ଗଞ୍ଜାମ: ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ବେଳେ ବିବାହ ଭୋଜି ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମରେ ନୂଆ ନିୟମ କରାଯାଇଛି । ବିବାହ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ଦେବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି । କୋଭିଡ ନେ

16 May 2021 12:40 pm
ପାଟଣାଗଡର ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ କୈଳାସ ସାହୁଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

ବଲାଙ୍ଗୀର : ପାଟଣାଗଡ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘର ପୂର୍ବତନ ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ସଭାପତି ତଥା ପାଟଣାଗଡ ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘର ସଭାପତି କୈଳାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ଆଜି ସକାଳ ୫ଟାରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି । ଗତ

16 May 2021 12:12 pm
‘ସ୍ପୁଟ୍‌ନିକ ଭି’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ୟାଚ୍ ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଲା

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରୁଷ୍‌ ପଠାଇଥିବା କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ଟିକା ‘ସ୍ପୁଟ୍‌ନିକ୍‌ ଭି’ ଆଜି ସକାଳେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏ ନେଇ ଭାରତସ୍ଥିତ ରୁଷୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ନିକୋଲେ

16 May 2021 11:36 am
ସାମାନ୍ୟ ବଚସାରୁ ୨ ଭାଇ ହଣାକଟା; ସାନଭାଇ ମୃତ

ବଲାଙ୍ଗିର : ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ସଇଁତଳା ଥାନା କୁମ୍ଭାରୀ ଗାଁରେ ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ନୃଶଂସ କାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ସାମାନ୍ୟ ବଚସାରୁ ୨ ଭାଇ ହଣାକଟା ହୋଇଛନ୍ତି । ଘଟଣାରେ ସାନଭାଇର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବଡ଼ଭାଇ ଗୁରୁତର ହୋଇଛ

16 May 2021 11:27 am
କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାଜୀବ ସାତଭଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

ପୁଣେ: କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାଜୀବ ସାତଭଙ୍କର ରବିବାର ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମହାମାରୀ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନ

16 May 2021 11:03 am
ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କଲା

କେନ୍ଦୁଝର: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ହରିଚନ୍ଦନପୁର ଥାନା ସତ୍ୟପାଳ ଗାଁରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରିଛି ସ୍ୱାମୀ । ମୃତ ମହିଳା ଦୁଃଖୀ ପାତ୍ର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ହରିଚନ୍ଦନପୁର ପୋଲିସ୍ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ଵାମୀ ବିମ୍ବାଧର ପାତ୍

16 May 2021 10:55 am
ରାଜ୍ୟରେ ସିରିଏଲ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସୁଟିଂ ବନ୍ଦ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ସିରିଏଲ ବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସୁଟିଂ ହୋଇପାରିବନି । ରବିବାର ଦିନ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ଟିଭି ସିରିଏଲର ସୁଟିଂ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଇନଡୋର୍‌, ଆଉଟଡ

16 May 2021 10:38 am
କାଠ ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଜଣେ ମୃତ

କଟକ: ଚୋରା ଶାଳ କାଠ ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ । ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଗାଡ଼ି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛି । କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନରସିଂହପୁର ଥାନା କମଳାଦେଇପୁର ଛକ ଠାରେ ଏହ

16 May 2021 10:16 am
୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୧୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଉପରେ ବ୍ରେକ ଲାଗୁନାହିଁ । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୯ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ମିଶାଇ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ୍ କରୋନାଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୧

16 May 2021 9:12 am
ଓଡ଼ିଶାରୁ ଦିନକରେ ୧୧,୭୩୨ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଲକଡାଉନ ସତ୍ତ୍ଵେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ରହୁଛି ଦୈନିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ୧୧୭୩୨ ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬,୫୬୯ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ କ

16 May 2021 9:08 am
ଜାଣନ୍ତୁ ଦୁନିଆର କିଛି ରହସ୍ୟମୟ ହ୍ରଦ ସମ୍ପର୍କରେ..

ଦୁନିଆରେ ଏପରି ଅନେକ ବିପଜ୍ଜନକ ହ୍ରଦ ଅଛି, ଯାହାର ରହସ୍ୟ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣା ପଡିନାହିଁ। ସେହିଭଳି ବିପଜ୍ଜନକ ହ୍ରଦ ଉତ୍ତର ତାଞ୍ଜାନିଆରେ ଅଛି, ଯାହାକୁ ନେଟ୍ରାନ୍ ହ୍ରଦ କୁହାଯାଏ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ହ୍ରଦର ଜଳକୁ ଯ

16 May 2021 9:00 am
ଆଜି ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ରଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ସାମାନ୍ୟରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ସହ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ହୋଇପାରେ ବେଲି ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି । ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଆଜି କେନ୍ଦୁଝର, ମୟୂ

16 May 2021 8:35 am
ରବିବାର ରାଶିଫଳ

ମେଷ: ଲୋକ ସଂପର୍କରେ ଉନ୍ନତି ଓ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ସହଯୋଗ ଅବ୍ୟାହତ ରହିବ । ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ । ଦୂର ଯାତ୍ରାରେ ଶୁଭ, ଆର୍ଥିକ ପ୍ରଗତି ଓ ରାଜନୀତିରେ ସଂଗଠନ ଦ

16 May 2021 1:10 am
କଟକ ମହାନଗରରୁ ୬୮୦ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୩୬୫ ସୁସ୍ଥ

କଟକ: ଲକଡାଉନ ଏବଂ କଡା କଟକଣା ସତ୍ତ୍ଵେ ଟ୍ଵିନ ସିଟିରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କଟକ ମହାନଗରରୁ ୬୮୦ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମ

15 May 2021 10:41 pm
ଆସନ୍ତାକାଲି ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ଜନଜାତି ସଂଗ୍ରହାଳୟକୁ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ଟୁର୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମହାମାରୀ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ଜନଜାତି ସଂଗ୍ରହାଳୟ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଅନୁସୂଚିତ ଜନଜାତି ଓ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରବିବାର ଦିନ ସଂଗ୍ରହାଳୟକୁ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ଟୁର୍‌ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କ

15 May 2021 10:33 pm
ଗ୍ରାମକୁ ମିଳିତ ଭାବେ ଗ୍ରାମବାସୀ ସଟଡାଉନ ଘୋଷଣା କଲେ

ଭାପୁର: ବିଶ୍ୱରେ କରୋନାର ପ୍ରକୋପ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି । ସହରଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗ୍ରାମଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ପ୍ରବେଶ କଲାଣି । ତେଣୁ ସରକାର ସଂକ୍ରମଣ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଲକଡାଉନ ଓ ସଟଡାଉନ ଘୋଷଣା କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ରାଜ୍ୟରେ ଏମିତ

15 May 2021 10:19 pm
ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜସ୍ୱ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ଵର ସ୍ଥିତ ଆମ୍ରି ହସ୍ପିଟାଲର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇ ରାଜସ୍ୱ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଛନ୍ତି। ମାରାଣ୍

15 May 2021 10:12 pm
‘କୃଷକଙ୍କ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସମୟୋଚିତ ପଦକ୍ଷେପ ଯୋଗୁ କୃଷି ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି’

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କର ଖାଦ୍ୟସୁରକ୍ଷାକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଓ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଦିଗରେ କୃଷି ଓ କୃଷକମାନଙ୍କର ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି । ଗତ ଏକ ବର୍ଷରୁ ଊଦ୍ଧ୍ୱର୍ ସମୟ ଧରି କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ସ୍ଥିତି

15 May 2021 9:51 pm
କୋଭିଡ୍‌ ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରୀ: ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ଏବଂ ମିଶନ ଶକ୍ତି ବିଭାଗ ତରଫରୁ ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟର ମହିଳା, ଶିଶୁ, କିଶୋରୀ, ଗର୍ଭବତୀ ଓ ପ୍ରସୂତିମାନଙ୍କୁ ସମନ୍ୱିତ ଶିଶୁବିକାଶ ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଥିବା ବହୁବିଧ ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି ସେବାରେ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ମାର୍ଗଦର୍ଶିକାର କଡ଼ାକଡ଼ି ଅନୁପାଳନ ନିମନ୍ତେ

15 May 2021 9:34 pm
ଶବଦାହ ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ମଶାନରୁ ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଜଗତପୁର: ଶବଦାହ ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ମଶାନରୁ ଜବତ ହେଲା ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମୃତଦେହ । ଏଭଳି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଜଗତପୁର ଥାନା ଇମାମନଗର ଗ୍ରାମରେ । ସୂଚନାମୁତାବକ ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଜଗତପୁର ଥାନା ଇମାମନଗର ଗ୍ରାମ

15 May 2021 9:33 pm
ସୁଶୀଲ କୁମାରଙ୍କ ନାଁରେ ଏନବିଡବ୍ଲୁ ଜାରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଲିମ୍ପିକ ପଦକ ବିଜେତା ସୁଶୀଲ କୁମାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜାମିନ ବିହୀନ ୱାରେଂଟ ଜାରୀ କରିଛି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ । ୨୩ ବର୍ଷୀୟ ପୂର୍ବତନ ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର ରେସଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନ ସାଗର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ଶନିବାର ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସୁ

15 May 2021 9:08 pm
ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧାର ଘରୋଇ ଉପଚାର

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଟିପ୍ସ: ଆଜିକାଲି ଅନେକଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା ସମସ୍ୟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧିବା ପଛରେ ବିଭିନ୍ନ କାରଣ ରହିଥାଏ । ଯେପରିକି ଗ୍ୟ।ଷ୍ଟ୍ରିକ୍ ସମସ୍ୟା ଥିଲେ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧେ,ଶରୀରରେ ଜଳୀୟ ଅଂଶ

15 May 2021 8:42 pm
ମୋଦୀ ବିରୋଧୀ ପୋଷ୍ଟର ମାରି ୧୫ ଗିରଫ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମୋଦୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇଥିବା ୧୫ ବ୍ୟକ୍ତି ଗିରଫ । କୋଭିଡ -୧୯ ଟିକାକରଣ ସଂପର୍କରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରି ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇବା ଅଭିଯୋଗରେ ୧୭ଟି ଏଫଆଇଆର ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିଲା

15 May 2021 8:35 pm
ଘରେ ବନାନ୍ତୁ ଗୋଲାପ ଜାମୁନ

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ଚିନି, ଗୁଜୁରାତି, କେଶର, କାଜୁ, ପିସ୍ତାବାଦାମ, କ୍ଷୀର, ବ୍ରେଡ, ତେଲ । ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ପ୍ରଥମେ ଗ୍ୟାସରେ କଡେଇ ବସେଇ ଚିନି ପକାଇବେ । ଏହାପରେ ସେଥିରେ ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁଯାୟୀ ପାଣି ଢାଳିବେ । ତାପରେ ଏହାକୁ ଗୋ

15 May 2021 7:53 pm
ଆଜି ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ତାପାମାତ୍ରା ସହ ମାଲକାନଗିରି ସବୁଠୁ ଉତ୍ତପ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଛି ତାପମାତ୍ର। ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା କାଳବୈଶାଖୀ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ସାରା ଓଡିଶାରେ ତାପାମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ରହୁଥିଲା। ହେଲେ ଆଜିଠୁ ପୁଣି ତାତି ବଢିଛି। ମାଲକାନଗିରିରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ର

15 May 2021 7:42 pm
କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଇ-ପରମିଶନ ଆପ୍ଲିକେସନ ଲଞ୍ଚ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଅମାନିଆଙ୍କୁ ସାବାଡ଼ କରିବା ପାଇଁ କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ‍ଆଉ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି । ଏଣିକି ବିନା ପାସରେ ଆଉ ବୁଲି ପାରିବେନି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି । ଅଫିସ୍ ଆଳ ଦେଖାଇ ଯେଉଁ ଅମାନିଆମାନେ ରା

15 May 2021 7:32 pm
ବ୍ଲାକ୍ ଫଙ୍ଗସ’କୁ ନେଇ ଏମ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରଣଦୀପ ଗୁଲେରିଆଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅସହ୍ୟ ହେଲାଣି ମହାମାରୀ କରୋନା । ତେବେ ସାରା ଦେଶକୁ କବଳିତ କରି ରଖିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ତିନି ଲକ୍ଷ ଉପରେ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି । ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରିସାରିଲାଣି । ପୁଣି ଏଭଳି ସ୍

15 May 2021 7:32 pm
ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୧୧୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୮୫୧ସୁସ୍ଥ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୧୧୮ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଜିର ୧୧୧୮ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୭୪ ଜଣ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୯୪୪ ଜଣ ସ୍ଥାନୀୟ ଆକ୍ରାନ୍ତ। ଆଜିର ଆକ୍ରାନ୍ତ

15 May 2021 7:07 pm
ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ବିନା ଭକ୍ତରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ

ପୁରୀ : ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ତିଥିରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବାହାର ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା ନରେନ୍ଦ୍ର ପୁଷ୍କରିଣୀରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା ୨୧ ଦିନ ବ୍ୟାପୀ ଚାଲିବ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରୁ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଚଳନ୍ତ

15 May 2021 7:01 pm
ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଘରେ ଘରେ ବୁଲି ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଟିକା ଦିଆଯିବ

ବ୍ରହ୍ମପୁର:ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ମହାମାରୀ କରୋନାର ଆତଙ୍କ। ଏହି ମହାମାରୀରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟରେ ଟିକାକକରଣକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍

15 May 2021 6:49 pm
ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ କନସେନଟ୍ରେଟର ହୋମ୍ ଡେଲିଭରି ଦିଆଯିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଏଣିକି ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରି ଦିଆଯିବ ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ କନ୍‌ସେନ୍‌ଟ୍ରେଟର। ଏ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ‌ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତୁରନ୍ତ ଅମ୍ଳଜାନ ଯ

15 May 2021 6:36 pm
ରାଜଧାନୀରେ ଡ୍ରାଇଭ୍‌ ଇନ୍‌ ଟିକାକରଣର ଅବଧି ମେ ୨୨ କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀରେ ଡ୍ରାଇଭ୍‌ ଇନ୍‌ ଟିକାକରଣର ଅବଧି ମେ ୨୨ କୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି ବିଏମସି। ଏନେଇ ବିଏମସି ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ୱିଟ ଯୋଗେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ବିଏମସି ଟୁଇଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଭୁବନେଶ୍ୱରର ସରକାରୀ କିମ୍ବା ବେସରକାରୀ ସୁବି

15 May 2021 6:16 pm
ପୁରୀ ସ୍ୱର୍ଗଦ୍ୱାର ଲୋକର୍ପଣ ହେଲା

ପୁରୀ: ସମସ୍ତ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନାର ଅନ୍ତ ଘଟିଛି। ଲୋକାର୍ପିତ ହେଲା ପୁରୀ ସ୍ୱର୍ଗଦ୍ୱାର। ୬କୋଟି ୩୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିବା ଏହି ସ୍ୱର୍ଗଦ୍ୱାରକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସମର୍ଥ ବର୍ମା ଏହାକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ଲୋକର୍ପଣ କରିଛ

15 May 2021 6:01 pm
କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଉପଦେଷ୍ଟା କମିଟି ଗଠନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ୧୦ ଜିଲାରେ ସଂକ୍ରମଣ ହାର କମିଥିବା ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାମାତ୍ର ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଶେଷକରି ଆର

15 May 2021 5:53 pm
ବାତ୍ୟା ‘ତୌକତେ’ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଗୁଜୁରାଟକୁ ଓଡିଶାର ୫ ଏନଡିଆରଏଫ ଟିମ୍ ପଠାଗଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆରବ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସାଇକ୍ଲୋନିକ୍ ଷ୍ଟର୍ମ ‘ତୌକତେ’’ ଘନୀଭୂତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଏହା ତୀବ୍ର ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ରେ ପରିଣତ ହେବ। ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଗୁଜୁରାଟରେ ଅଧିକ ଦେଖ

15 May 2021 5:28 pm
ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ବିଏମସି ନିଆରା ପଦକ୍ଷେପ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ବିଏମସି ନିଆରା ପଦକ୍ଷେପ । ୬୦ରୁ ଅଧିକ ବୟସ୍କ ଯେଉଁମାନେ ଟେଷ୍ଟିଂ ସେଣ୍ଟରକୁ ଆସିପାରୁ ନାହାନ୍ତି, ବିଶେଷକରି ଏକୁଟିଆ ଥିବା ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ ବିଏମସି ପଠାଇବ ମୋବାଇଲ

15 May 2021 5:28 pm
କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପୁଣି ଇ-ପାସ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଅଫିସ ବାହାନାରେ ଆଉ ମନଇଚ୍ଛା ବୁଲିପାରିବେନି ଅମାନିଆ । ଟୁଇନସିଟି ପାଇଁ ପୁଣି କଡ଼ା ଆଇନ ଲାଗୁ କଲା କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ । ଅମାନିଆଙ୍କୁ ସାବାଡ଼ କରିବା ପାଇଁ କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ‍ଆଉ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦ

15 May 2021 5:01 pm
ମାଲକାନଗିରିରେ ପୁଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଭୟଙ୍କ କରୋନା ସମୀକ୍ଷା

ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରି ଗସ୍ତରେପୁଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଭୟ । ଆଜି ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହେଲିକପ୍ଟର ଯୋଗେ ମାଲକାନଗିରିର ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁ ଚେକପୋଷ୍ଟ, ଏମଭି ୮୮ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ବିଏସଏଫ କ୍ୟାମ୍ପ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ସେଠାର

15 May 2021 4:30 pm
କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲର ଆଇସିୟୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍ ଗଠନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଭୟଙ୍କର ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ପ୍ରତିଦିନ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବଢୁଛି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଟ୍ୱିନ ସିଟିରେ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲର ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ ପାଇଁ ୪ଟି ଟିମ ଗଠନ କରାଯାଇଛି ।

15 May 2021 3:55 pm
ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ମେ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା

କୋଲକାତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଏବେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ତୀବ୍ର ବେଗରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି । ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଅଲପନ ବ

15 May 2021 2:48 pm
ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ସାନଭାଇଙ୍କ କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ସାନଭାଇ ଆଶିମ ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଆଜି ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ଆଶିମ୍ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଗତ ଏକ ମାସ ଧରି କୋଲକାତାର ମେଡିକା ସୁପର ସ୍ପେସିଆଲିଟି ହସ୍ପିଟାଲ

15 May 2021 12:39 pm
ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ୩୦ରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଘୋଷଣା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଲକଡାଉନ ସତ୍ତ୍ଵେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା କମିବାର ନାଁ ନେଉନାହିଁ । ଫଳରେ ରାଜ୍ୟରେ ଲକଡାଉନ ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି । ତେବେ ଇତି ମଧ୍ୟରେ ଆଜି ବଡ ଘୋଷଣା କରିବେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସ

15 May 2021 11:38 am
ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଉପକାରାଗାରର ୬୮ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଉପକାରାଗାରରେ ୬୮ ଜଣ କଏଦୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏନେଇ ଉପକାରାଗାର ଜେଲର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା କଏଦୀ ମାନଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ଭିତରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ୨ ଟି ଆଇସ

15 May 2021 11:27 am
ଓଡ଼ିଶାରେ ଅତିରିକ୍ତ ୧୯ଟି ପିଏସଏ ମେଡ଼ିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ପ୍ଲାଂଟ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଅନୁରୋଧ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୧୫ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିରିକ୍ତ ୧୯ଟି ପ୍ରେସର ସ୍ୱିଙ୍ଗ ଆଡ଼ଜର୍ପସନ (ପିଏସଏ) ମେଡ଼ିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ପ୍ଲାଂଟ୍‌ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ ତରୁନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱା

15 May 2021 11:21 am
ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମଣ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ, ଦିନକରେ ୩,୨୬,୦୯୮ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଓ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ଗତକାଲି ଅପେକ୍ଷା ଆଜି ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ତଥାପି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୩ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ରହୁଛି । ତେବେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ପୂର୍ବରୁ ୪ ହଜାର ଟପୁଥିବା ବେଳେ ଏହା ମଧ୍ୟ ସାମ

15 May 2021 10:40 am
କରୋନାରେ ଅନାଥ ହେଉଥିବା ଶିଶୁମାନଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ଦେବଗଡ ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରସ୍ତୁତ

ଦେବଗଡ : କରୋନା ଯୋଗୁ ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛି ଧନ ଜୀବନ ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା । ସଂକ୍ରମଣର ଭୟ ମାନସିକ ଓ ଶାରୀରିକ ଭାବେ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି ଲୋକଙ୍କୁ । ଏଥିରୁ ବାଦ ପଡିନାହାନ୍ତି ଶିଶୁମାନେ ମଧ୍ୟ । କରୋନା ଯୋଗୁ ଅବେଳରେ ନିଶ୍ଚିନ୍ନ ହୋ

15 May 2021 10:27 am
ସାଂସଦ ରଘୁରାମ କ୍ରିଷ୍ଣମ ରାଜୁ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲାରେ ଗିରଫ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ନର୍ସାପୁରମ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ YSRCP ର ବିଦ୍ରୋହୀ ସାଂସଦ କନୁମୁରୀ ରଘୁରାମ କ୍ରିଷ୍ଣମ ରାଜୁଙ୍କୁ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲାରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସିଆଇଡି ଗିରଫ କରିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ତାଙ୍କୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦ

15 May 2021 10:19 am
ନନ୍ଦନକାନନ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟକାଳ ଲାଗି ବନ୍ଦ, ଉଦ୍ଧାର ଭାଲୁ ଛୁଆଙ୍କ ସାଧାରଣ ଜୀବନ ଯାପନ ଆରମ୍ଭ

ବାରଙ୍ଗ : ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ସାଟ୍ ଡାଉନ୍ ବଳବତ୍ତର ଥିବା ବେଳେ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନ ନନ୍ଦନକାନନକୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରଖିବାକୁ ଉଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷଙ୍କ ଆଦେଶନାମା ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ କରି ହାଇଦ

15 May 2021 9:04 am
ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ୨୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଅଣାୟତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ୨୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହାକୁ ମିଶାଇ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨,୨୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି

15 May 2021 8:45 am
ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଲକଡାଉନ ଏବଂ କଡା କଟକଣା ସତ୍ତ୍ଵେ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟର ୩୦ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୧୧ ହଜାର ୮୦୫ ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬

15 May 2021 8:39 am
ଆଜି ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା, କୃଷିକାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଆଜି ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ।ବୈଶାଖ ଶୁକ୍ଳ ତୃତୀୟା ଦିନଟିକୁ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଏ । ଏହି ଦିନକୁ ଔପଚାରିକ ଭାବେ ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ କୃଷକ ଦିବସ ରୂପେ ପାଳନ କରାଯାଏ । କୃଷକମାନେ ଏହାକୁ ବଡ଼ ଶୁଦ୍ଧି ଓ

15 May 2021 8:30 am
ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର୍, ୩ ମୃତ

ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଏନ୍‌ଏଚ-୧୬ ବିର୍ଲା ଟାୟାର ନିକଟରେ ଏକ କାର୍‌ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସି ପଡ଼ିବା ଫଳରେ ୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଘଟଣାରେ ଅନ୍ୟ ୨ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ

15 May 2021 8:16 am
ଶନିବାର ରାଶିଫଳ

ମେଷ: ଦିନଟି ବହୁ ଦିଗରୁ ଅନୁକୂଳ ରହିବ । ଦେହ ଓ ମନରେ ସୁସ୍ଥ ରହିପାରିବେ । ଶତ୍ରୁ ପୀଡ଼ା ପ୍ରଶମିତ ହେବ । ଆୟ ବୃଦ୍ଧ । ସହିତ ଯଥାର୍ଥ ବ୍ୟୟ କରିବେ । ଆତ୍ମସନ୍ତୋଷ ମିଳିବା ସ୍ୱାଭାବିକ । ପାରିବାରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉତ୍ତମ ବୁଝାମଣା ସ

15 May 2021 1:12 am
କୋଭିସିଲ୍ଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ୍ ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି ପରେ ପ୍ରଥମ ଡୋଜ୍ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକାର ଦ୍ବିତୀୟ ଡୋଜର ନୂଆ ଅବଧି ନିୟମ । ଏଣିକି ୬ସପ୍ତାହ ପରିବର୍ତ୍ତେ ୧୨ ସପ୍ତାହ ପରେ ମିଳିବ କୋଭିସିଲ୍ଡର ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ୍ । କୋଭିସିଲ୍ଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ୍ ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି ଫଳରେ ପ୍ରଥମ ଡୋଜ୍ ଉପରେ

14 May 2021 10:44 pm
ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ମଦ ହୋମ ଡେଲିଭରୀକୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ପ୍ରଶାସନର ଅନୁମତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ମଦ ହୋମ ଡେଲିଭରୀ ପାଇଁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଅନୁମତି ଦେଇଛି । ଲାଇସେନ୍ସ ପ୍ରାପ୍ତ ଦୋକାନଗୁଡିକ ଡେଲିଭରି ବଏ ଏବଂ ଫୁଡ ଏଗ୍ରିଗେଟର ମାଧ୍ୟମରେ ମଦ ଡେଲିଭରୀ କରିପାରିବେ। ଜିଲ୍ଲା ଏକ୍ସା

14 May 2021 10:15 pm
ମୃତଦେହ ନେବାକୁ ମନାକଲେ, ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ କାନ୍ଧ ଦେଲା

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହେବାପରେ ଅଲୋଡା ହେଉଯାଉଛନ୍ତି ଆପଣାର ଲୋକ। ଏମିତିକି ମୃତଦେହକୁ ଚାରି କାନ୍ଧ ଦେବା ତ ଦୂର କଥା ପାଖ ମଧ୍ୟ ମାଡ଼ୁ ନାହାନ୍ତି । ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କୋଲାବିରା ବ୍ଲକ ରଘୁନାଥ

14 May 2021 9:50 pm
ଆସନ୍ତାକାଲି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଟିକାକରଣ ବନ୍ଦ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ରାଜ୍ୟରେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ସେପଟେ ରାଜ୍ୟରେ ଆବଶ୍ୟକ ପରିମାଣର ଟିକା ନଥିବାରୁ ଟିକାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବ

14 May 2021 9:46 pm
ମେ ’୨୫ ସୁଦ୍ଧା ପାଟିଆ ଶ୍ମଶାନର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସାରିବାକୁ ବିଏମସି କମିଶନରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିଚାଲିଥିବାବେଳେ ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳର କରୋନା ରୋଗୀ ମଧ୍ୟ ଚିକିତ୍ସିତହେବାକୁ ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଥିବା କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ଗୁରୁତର କରୋନାରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁବର

14 May 2021 9:19 pm
୨୦ ଦିନ ଲଢେଇ କରି ନବଜାତ ଶିଶୁ କରୋନାକୁ ହରାଇଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରଖେ ହରି ମାରେ କିଏ !୨୦ ଦିନ କରୋନା ସହ ଲଢେଇ କରି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲା ନବଜାତ ଶିଶୁ । ଏହା କେତେ ଯେ ଭୟଙ୍କର ତାହା ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି । ଜନ୍ମ ହେଉ ହେଉ ମହାମାରୀ ଅପଶକ୍ତି ତାକୁ ସତେ ଯେପରି ମାଡିବସିଲ। କ

14 May 2021 9:08 pm
କରୋନା ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଚଢ଼ା ଦର କରୁଥିବା ଘରୋଇ ଲ୍ୟାବ ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ଵର: କିଛି ଘରୋଇ ଲ୍ୟାବ ସରକାରୀ ନିର୍ଦେଶନାମାକୁ ନମାନି କୋଭିଡ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ନାଁରେ ଲୋକଙ୍କୁ ମନଇଚ୍ଛା ଲୁଟୁଛନ୍ତି । କୋଭିଡ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ଦର ସରକାର ଯାହା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି, ତା’ଠାରୁ ଯଥେଷ୍ଟ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ନେ

14 May 2021 8:56 pm
ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କରୋନାରେ ମୃତ ମହିଳାଙ୍କ ଶବ ଦାହ

ପଡିଆ: କରୋନା ବହୁତ ଖରାଫ ଲକ୍ଷଣ । କେତେବେଳେ କାହାକୁ ସଂକ୍ରମିତ କରୁଛି ତ ପୁଣି କାହାର ଜୀବନ ନେଉଛି । ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ସଂପର୍କୀୟ କଣ ନିଜ ଲୋକ ବି ପର ହୋଇଯାଆନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏଠି ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ

14 May 2021 8:15 pm
ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ୍ ପାଇଁ ୭ ଜଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ନେଇ କମିଟି ଗଠନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ ବା ମିକୋରମାଇକୋସିସ୍ ସଂକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ଏବେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସରେ ସଂକ୍ରମିତ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଚ

14 May 2021 8:09 pm
ଆଜି ରାଜ୍ୟରୁ ୯୩୨୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ତୂଳନାରେ ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା କମ ରହୁଛି । ଆଜି ଓଡିଶାରୁ ୯୩୨୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ମିଶାଇ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ୪ ଲକ୍ଷ ୯୧ ହଜାର ୬୭୪ ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି ।ଏନେଇ ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱ

14 May 2021 7:44 pm
ଚଳିତବର୍ଷ ଭାରତରେ ୮୫ କୋଟି ସ୍ପୁଟନିକ-ଭି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ସ୍ପୁଟନିକ-ଭିର ଏକ ବଡ଼ ଅଂଶ ଭାରତରେ ଉତ୍ପାଦିତ ହେବ । ଚଳିତବର୍ଷ ଭାରତରେ ସ୍ପୁଟନିକ-ଭିର ୮୫ କୋଟି ଡୋଜ୍ ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି। ଏନେଇ ରୁଷ୍ ଡାଇରେ ଇନଭେଷ୍ଟ୍‌ମେଂଟ୍‌ ଫଣ୍ଡ୍ ସିଇଓ କିରିଲ ଦିମିତ୍ରିଭ ସୂ

14 May 2021 7:26 pm
କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସାମ୍ବାଦିକ ଓ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ଘୋଷଣା

ଭୋପାଳ: ଦେଶରେ ବେକାବୁ ମହାମାରୀ କରୋନା । ତେବେ ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଖବର ସଂଗ୍ରହ କରି ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଉଥିବା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସରକାର । ଏହି ସମୟରେ ଅନେକ ସ

14 May 2021 6:56 pm
କେରଳରେ ମେ ୨୩ ଯାଏଁ ଲକଡାଉନ ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି

ଥିରୁଅନନ୍ତପୁରମ୍ : କେରଳରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବାର ନାଁ ନେଉନାହିଁ । ପଜିଟିଭିଟି ହାର କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କେରଳ ସରକାର ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ମ

14 May 2021 6:54 pm
ଇଡକୋରେ ନୂତନ ସିଏମଡିଙ୍କ ଦାୟିତ୍ଵ ଗ୍ରହଣ

ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବାର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଡଃ. କ୍ରିଷନ କୁମାର ଆଜି ଓଡିଶା ଶିଳ୍ପ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଊନ୍ନୟନ ନିଗମ (ଇଡକୋ)ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ଵ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ଯୋଗଦେବାର ପ୍

14 May 2021 6:19 pm
ଭୁବନେଶ୍ୱର-ବଲାଙ୍ଗୀର ସ୍ପେଶାଲ୍ ଟ୍ରେନ ବାତିଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲାଣି ମହାମାରୀ କରୋନା । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଧିରେ ଧିରେ ହ୍ରାସ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ତେଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧିର ଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ପରିସୀମ

14 May 2021 6:16 pm
ସଠିକ ଭାବେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ଜରୁରୀ : ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡାକ୍ତର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କଟକ ଏସସିବି ଆନାସ୍ଥେସିଆ ବିଭାଗ ପ୍ରଫେସର ନିବେଦିତା ପାଣି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ କିଛି ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସୂଚନା ଓ ଲୋକସଂପର୍କ ବିଭାଗର ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ବିଶେଷ

14 May 2021 6:06 pm
କାଳିଆ ଟଙ୍କା ଚାଷୀଙ୍କ ଖାତାକୁ ଗଲା

ଭୂବନେଶ୍ୱର :ଆସନ୍ତା କାଲି ଅଷୟତୃତୀୟା। ରାଜ୍ୟର ଚାଷୀ ପରିବାର ପାଇଁ ଏକ ଆନନ୍ଦର ଦିନ । ଚାଷ କାମର ଅନୁକୂଳ କାଲି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଚାଷୀ ଭାଇ ଭଉଣୀ ମାନଙ୍କୁ ଶୁଭେଛା ଜଣାଇବ

14 May 2021 5:47 pm
କୋମାଣ୍ଡ ସରପଞ୍ଚ ଦ୍ୱିତୀୟଥର ପାଇଁ ପ୍ଲାଜମା ଦାନ କଲେ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଦେଶକୁ ନିଜ ପଞ୍ଝାରେ କବଳିତ କରି ରଖିଛି ମହାମାରୀ କରୋନା। ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ହଜାର ହାଜର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଯାଉଛି । କିଏ ନିଜ ବାପାଙ୍କୁ ହରାଉଛି ତ ଆଉ କିଏ ନିଜ ମାଆକୁ ତ

14 May 2021 5:40 pm
ଭୁବନେଶ୍ଵରର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ସୋ କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ଜାରି

ଭୁବନେଶ୍ଵର: କୋଭିଡ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ବାବଦରେ ଫିକୁ ନେଇ ଭୁବନେଶ୍ଵରର ସନସାଇନ୍ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ବିଏମସି ପକ୍ଷରୁ ସୋ କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ଜାରି ହୋଇଛି । ଫିକୁ ନେଇ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଢାଞ୍ଚାକୁ ମାନୁ ନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହ

14 May 2021 5:24 pm
OJEE ଆବେଦନ ଅବଧି ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏ ବୃଦ୍ଧି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦୃଷ୍ଟିରୁ OJEE ଆବେଦନ ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ଆବେଦନର ଅବଧି ମେ’ ୧୫ ଯାଏ ଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ ଆବେଦନ ଅବଧି ବଢ଼ିଥିଲେ ବି ପରୀକ୍ଷା ଘୁଞ୍ଚିବା ନେଇ ଏପର୍

14 May 2021 5:03 pm
ଓଡ଼ିଶାର ୨୭ ଲକ୍ଷ ୮୩ ହଜାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୫୫୬.୬୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ: ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି (ପିଏମ-କିଷାନ୍‌) ଯୋଜନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୮ମ କିସ୍ତିରେ ଓଡ଼ିଶାର ୨୭ ଲକ୍ଷ ୮୩ ହଜାର ୨୦୯ ଜଣ ଚାଷୀଙ୍କୁ ମୋଟ ୫୫୬.୬୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ସମେତ

14 May 2021 4:48 pm
ମୋବାଇଲ ଓ ଟଙ୍କା ଲୁଟ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ଗିରଫ ହେଲେ ଶିବକିର୍ତ୍ତି କମ୍ପାନୀ କ୍ୟାମ୍ପରୁ ମୋବାଇଲ ଓ ଟଙ୍କା ଲୁଟ କରିଥିବା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । ପୋଲିସ ୪ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଚୋରି ମୋବାଇଲ ଓ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛ

14 May 2021 4:27 pm