ନାଳରେ ଭାସିଯାଇଥିବା ଜ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶଙ୍କ ମୃତଦେହ ଠାବ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ନାଳରେ ଭାସିଯାଇଥିବା ଜ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶଙ୍କ ମୃତଦେହ ଠାବ ହୋଇଛି । ପଞ୍ଚସଖା ନଗରରୁ ଜ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ । ଗତକାଲି ଶିରୀପୁର ଶତାବ୍ଦୀ ନଗରରେ ଖୋଲା ନାଳରେ ଭାସିଯାଇଥିଲେ ଛା

20 Sep 2021 10:29 am
ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧: ଆଜି ଆରସିବି ବନାମ କେକେଆର ମୁକାବିଲା

ଆବୁଧାବି: ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ (ଆଇପିଏଲ)ର ୩୧ତମ ମ୍ୟାଚରେ ସୋମବାର ରୟାଲ ଚାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ଏବଂ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର) ଭେଟାଭେଟି ହେବେ। କେକେଆର ଦଳରେ ଶୁବମନ ଗିଲ ଓ ନୀତିଶ ରାଣାଙ୍କ ଭଳି ଯୁବ

20 Sep 2021 9:03 am
ଆଜି ପଞ୍ଜାବର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚରଣଜିତ ସିଂହ ଚନ୍ନିଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବ

ଚଣ୍ଡିଗଡ : ଚମକୁର ସାହିବର ବିଧାୟକ ଚରଣଜିତ ସିଂ ଚନ୍ନି ପଞ୍ଜାବର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ । ପଞ୍ଜାବର ଷୋଡ଼ଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ସେ ଆଜି ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ । ଦିନ ୧୧ଟାରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବ ଆୟୋଜିତ ହେବ । ପଞ୍ଜାବରେ ୨ ଜ

20 Sep 2021 8:56 am
ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ୍‌ ସିଜନ୍‌ ପରେ ଆରସିବିର ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବେ ବିରାଟ କୋହଲି

ଆବୁଧାବି: ରୟାଲ ଚାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର୍‌ର ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବେ ବିରାଟ କୋହଲି । ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ସିଜନ ଶେଷରେ ବିରାଟ କୋହଲି ରୟାଲ ଚାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି)ର ନେତୃତ୍ବ ଛାଡିବେ । ଏନେଇ ସେ ରବିବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍

20 Sep 2021 8:50 am
କୋଭିଡ୍ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ: ଗଜପତି ନଗରର ଏକ ବାର୍ ସିଲ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରୋନା ଗାଇଡଲାଇନକୁ ମାନୁନାହାନ୍ତି ରାଜଧାନୀର ଅଧିକାଂଶ ପ୍ରମୁଖ ବାର ଓ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟମାଲିକମାନେ । ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜଧାନୀର ଅଧିକାଂଶ ବାରରେ ମଦ ଓ ନାଚର ଆସର ଜମୁଛି। ଆବଶ୍ୟକଠାରୁ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟ

20 Sep 2021 8:41 am
ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ: ଆଜିଠାରୁ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସନ୍ତା ୩୦ ତାରିଖରେ ପିପିଲି ଉପ ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ଭୋଟଗ୍ରହଣ ହେବ । ଅକ୍ଟୋବର ୩ରେ ଭୋଟ ଗଣତି ହେବ। ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥିଙ୍କ ବିୟୋଗ ପରେ ଏଠାରେ ଉପ ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ପୂର୍ବରୁ ପିପିଲି ନିର୍

20 Sep 2021 8:32 am
ସୋମବାର ରାଶିଫଳ

ମେଷ: ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ମଧୁର ରହିବ, ପତିପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲାଗିଥିବା କଳି ଝଗଡାର ମିମାଂସା ହୋଇଯିବ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନିଜକୁ ନିୟୋଜିତ ରଖିବେ, ପାରିବାରିକ ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃଢ଼ ହେବ । କର୍ମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିବାରର ସହଯୋଗ ମିଳିବ ।

20 Sep 2021 12:02 am
କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଚାନ୍ଦୋଳରୁ ୫୦୦ ମିଲିଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗର ସହ ୩ ଗିରଫ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାର ଚାନ୍ଦୋଳ ନିକଟରୁ ୫୦୦ ମିଲିଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗର ସହ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ । ଏହି କାରବାରରେ ଜଣେ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତ ଥିବା ଚାନ୍ଦୋଳ ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି । ଜବ

19 Sep 2021 9:46 pm
ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ୧୫୭ ରନ୍ ର ଟାର୍ଗେଟ୍‌

ଦୁବାଇ : କରୋନା କାରଣରୁ ବାତିଲ ହୋଇଥିବା ଆଇପିଏଲ ରବିବାର ଠାରୁ ଦୁବାଇରେ ପୁଣି ଥରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ଭେଟିଛି ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍‌ । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭ

19 Sep 2021 9:36 pm
ଛତିଶଗଡ଼ର ପୂର୍ବତନ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜିନ୍ଦରପାଲ୍ ସିଂହ ଭାଟିଆଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ରାଜନନ୍ଦଗାଁ: ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଓ ଛତିଶଗଡ଼ର ପୂର୍ବତନ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜିନ୍ଦରପାଲ୍ ସିଂହ ଭାଟିଆ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ପୁଲିସ୍ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ରାଜିନ୍ଦରପାଲ୍ ସିଂହ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା

19 Sep 2021 9:26 pm
ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୨୧୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୧୭୬ ସୁସ୍ଥ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏବେ କରୋନା ମିଟର ସ୍ଥିର ରହିଛି । ପ୍ରତିଦିନ ୩୦୦ତଳକୁ ରହୁଛି ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା । ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୨୧୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୭୬ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛ

19 Sep 2021 8:56 pm
ହାତରେ ଡୋର ବାନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ମିଳିଥାଏ ଏହି ଚମତ୍କାର ଫାଇଦା

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ବର୍ଷର ସବୁ ମାସରେ କିଛି ନା କିଛି ପୂଜା ରହିଥାଏ। ଦଶହରା, ଦୀପାବଳି, ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା, ଗଣେଷ ପୂଜା ହେଉ କିମ୍ୱା ସରସ୍ୱତୀଙ୍କ ପୂଜା। ଏହି ସମସ୍ତ ପୂଜାରେ ଆମେ ଭଗବାନଙ୍କ ପାଖରେ ବ୍ରତ ଅର୍ପଣ କରିଥାଉ। ଏହି ବ୍ରତ ପ

19 Sep 2021 8:46 pm
ଇ-ଶ୍ରମ ପୋର୍ଟାଲରେ ପଞ୍ଜୀକରଣ : ଓଡ଼ିଶା ଦ୍ୱିତୀୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କର ପଞ୍ଜୀକରଣ ଲାଗି କେନ୍ଦ୍ର ଶ୍ରମ ଏବଂ ନିୟୋଜନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ଇ-ଶ୍ରମ ପୋର୍ଟାଲକୁ ଖୁବ କମ୍ ଦିନରେ ଉତ୍ସାହପ୍ରଦ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି। ଅଗଷ୍ଟ ୨୬ ତାରିଖରେ ଏହି ପୋର୍ଟାଲର

19 Sep 2021 8:31 pm
ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିପାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିପାରେ ମହାମାରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ । ଏଭଳି ପୂର୍ବନୁମାନ କରିଛି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । ରାଜ୍ୟରେ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଲକ୍ଷଣ ବିହୀନ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିପାରେ ବୋଲି ଆକନ

19 Sep 2021 8:21 pm
ଆଜି ଓଡିଶାରୁ ୭୪୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ରାଜ୍ୟରୁ ଆଉ ୭୪୬ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଟ୍ୱିଟ ଯୋଗେ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଆଜି ସର୍ବାଧିକ ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ୨୯୬, କଟକରୁ ୧୧୨, ବାଲେଶ୍ଵରରୁ ୪

19 Sep 2021 7:56 pm
୬୦୦ଟି ଚୀନ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡକୁ ନିଜ ୱେବସାଇଟରୁ ବ୍ୟାନ୍ କଲା ଆମଜନ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନଲାଇନ ସପିଂ ୱେବସାଇଟ ଆମାଜନରୁ ବେଶ ସହଜରେ ଓ ସୁବିଧାରେ ଲୋକେ ମନ ମୁତାବକ ଜିନିଷ ଅର୍ଡର କରିଥାନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଭଳିକି ଭଳି ସାମଗ୍ରୀ ଆଉ ତା’ସାଙ୍ଗରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଭଲ ଅଫର ଯୋଗାଇ ଆମାଜନ ବେଶ ଲୋକପ

19 Sep 2021 7:52 pm
ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବାଲାପୁର ଗଣେଶଙ୍କ ଲଡୁ ୧୮.୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ନିଲାମୀ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଶେଷ ହେଲା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବାଲାପୁର ଗଣେଶଙ୍କ ଲଡୁ ନିଲାମୀ। ଏହି ନିଲାମରେ ପ୍ରାୟ ୧୯ ଜଣ ଲୋକ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ନିଲାମୀରେ ଲଡୁର ମୁଲ୍ୟ ୧,୧୧୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୧୮.୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲା। ଏହି ନିଲାମୀ

19 Sep 2021 7:46 pm
ମସଲା ଚିଙ୍ଗୁଡି ଫ୍ରାଏ

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ଚିଙ୍ଗୁଡି, ଲୁଣ, ତେଲ, ହଳଦୀ ପାଉଡର, ଲଙ୍କା ପାଉଡର, ଗୋଲମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ, ଚାଟ୍ ମସଲା, ଧନିଆ ପତ୍ର, ଲେମ୍ବୁ ରସ, ଜିରା, ଧନିଆ, ଶୁଖିଲା ଲଙ୍କା, ରସୁଣ, ଗରମ ମସଲା, ପିଆଜ । ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ- ପ୍ରଥମେ ଚିଙ୍ଗୁଡିକୁ ଧୋ

19 Sep 2021 6:37 pm
ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା: ବେରୋଜଗାରଙ୍କୁ ମାସକୁ ୫ ହଜାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାର କୌଣସି ସୁଯୋଗ ହାତଛଡା କରୁନାହିଁ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି । ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏକ ବଡ ଘୋଷଣା

19 Sep 2021 6:28 pm
ଚରଣଜିତ ସିଂହ ଚନ୍ନୀ ପଞ୍ଜାବର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଚଣ୍ଡିଗଡ : ପଞ୍ଜାବକୁ ମିଳିଲେ ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ଚରଣଜିତ୍‌ ସିଂହ ଚନ୍ନୀ ହେଲେ ପଞ୍ଜାବର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ଗତକାଲି କ୍ୟାପଟେନ୍‌ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ ସିଏମ୍‌ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାପରେ କିଏ ଧରିବ ମଙ୍ଗ ସେ ନେଇ ଚର୍

19 Sep 2021 5:57 pm
ରାଜଧାନୀ ବର୍ଷା ପାଣି ଭାସିଯାଇ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷା ପାଣିରେ ଭାସିଯାଇ ୧୫ବର୍ଷୀୟ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ ।ଏହି ଅଘଟଣ କେଉଁ ନଦୀ କି ନାଳରେ ଘଟିନାହିଁ । ଖୋଦ୍ ରାଜଧାନୀ ଶିରିପୁର ଶତାବ୍ଦୀନଗର ବ୍ୟାଙ୍କ କଲୋନୀରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ପ୍ରବଳର ବର୍ଷାରେ ଖୋଲା

19 Sep 2021 5:15 pm
ନେହେରୁ ବଙ୍ଗଳା ମହାନଦୀ ମୁହାଣରେ ଡଙ୍ଗାବୁଡି ୨ ନିଖୋଜ

ପାରାଦୀପ: ପାରାଦୀପ ନେହେରୁ ବଙ୍ଗଳା ମହାନଦୀ ମୁହାଣରେ ଡଙ୍ଗାବୁଡି ୨ ନିଖୋଜ। କୂଳକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଖର ସୁଅରେ ଏକ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ଓଲଟି ପଡିବାରୁ ୭ଜଣ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ପାଣିରେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୫ ମତ୍ସ୍

19 Sep 2021 4:47 pm
IOCL ଗ୍ୟାସ୍ ମାର୍କେଟିଂ ଟର୍ମିନାଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ପାରାଦୀପ: ବାଉରିଆପାଳନ୍ଦାରେ ଥିବା IOCL ଗ୍ୟାସ୍ ମାର୍କେଟିଂ ଟର୍ମିନାଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି । ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିନାହିଁ । ଦମକଳ ବାହିନୀ ନିଆଁ ଲିଭା କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ଟର୍ମିନାଲରେ LPG

19 Sep 2021 2:18 pm
ଟମାଟୋ ପ୍ୟାନକେକ୍

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ବେସନ ୧୦୦ ଗ୍ରାମ, କଟା ପିଆଜ ୧ଟା, କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା କଟା ୨ଟା, ଓଟସ ଅଧା କପ, ଲୁଣ ସ୍ବାଦ ଅନୁସାରେ, ଗୋଲମରିଚ ପାଉଡର ଅଧା ଟି-ସ୍ପୁନ, ମ୍ୟାଗି ମସଲା ୧ ପ୍ୟାକେଟ, ବେକିଂ ପାଉଡର ଅଧା ଟି-ସ୍ପୁନ୍‌, ଚୁନା ଚୁନା ଆଳୁ କଟା ଛୋ

19 Sep 2021 2:12 pm
ବିଛଣା ଉପରେ ବସି ଖାଆନ୍ତୁନି, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପଡିବ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ

କିଛି ଲୋକଙ୍କର ବହୁତ ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ ରହିଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଘରେ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ। ଏହି ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ ଯୋଗୁଁ ମଣିଷକୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଏହି ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସରେ କିଛିଟା ସୁଧାର ଦେଲେ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହୋଇଯି

19 Sep 2021 2:06 pm
ଆସନ୍ତା ୩ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବଜ୍ରପାତ ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୫ ଜିଲ୍ଲା ସମେତ ଟ୍ଵିନସିଟି ପାଇଁ ସତର୍କ ସୂଚନା

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଆସନ୍ତା ୩ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବଜ୍ରପାତ ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ନେଇ ୧୫ ଜିଲ୍ଲା ସମେତ କଟକ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ପାଇଁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଅନୁଗୁଳ,ଢେଙ୍କାନାଳ,କଟକ,ନୟାଗଡ଼,ଖୋର୍ଦ୍ଧା,ଜଗତସିଂହପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡା,

19 Sep 2021 12:39 pm
ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୭ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏହାକୁ ମିଶାଇ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ୍ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୩୫କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଏନେଇ ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭ

19 Sep 2021 12:31 pm
ହୀରାକୁଦରେ ଆଉ ୪ ଗେଟ୍‌ ବନ୍ଦ, ୮ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି

ସମ୍ବଲପୁର:ହୀରାକୁଦରେ ଖୋଲାଥିବା ୧୨ଟି ଗେଟ୍‌ରୁ ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍‌ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ୮ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି ରହିଛି । ଉପରମୁଣ୍ଡରୁ ଜଳପ୍ରବାହ ହ୍ରାସ ପାଉଥିବାରୁ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଗେଟ୍ ବନ

19 Sep 2021 12:28 pm
ଗ୍ରାମ୍ୟ ଋଣଗ୍ରସ୍ତତା ଉଦବେଗଜନକ

ଦେଶର ଚାଷୀ ପରିବାରଗୁଡିକର ଋଣଗ୍ରସ୍ତତା ସମ୍ପର୍କରେ ଜାତୀୟ ପରିସଂଖ୍ୟାନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ (ଏନଏସଓ)ର ସଦ୍ୟ ପ୍ରକାଶିତ ସ୍ଥିତି ମୂଲ୍ୟାୟନ ସର୍ଭେରେ ଯେଉଁ ତଥ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି ତାହା ଉଦବେଗ ସୃଷ୍ଟି କରିବା କଥା। କାରଣ ସେଥିରୁ ଜଣାପଡ

19 Sep 2021 11:47 am
ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୦ ହଜାର ୭୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପୁଣି ଥରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଲଗାତାର ଚାରି ଦିନ ଧରି କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୦ ହଜାର ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ୩୦ ହଜାର ୭୭୩ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥ

19 Sep 2021 11:42 am
ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ଆଉ ୬୨୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୬୨୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସଂଗରୋଧରୁ ୩୬୨ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୨୬୧ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚିହ୍ନଟ ୬୨୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍

19 Sep 2021 10:10 am
ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଘର ଜାଳିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ

ଗଞ୍ଜାମ: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା କୋଦଳା ଥାନା ଖଦାଳ ସାହିରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି । ଦୋକାନରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ

19 Sep 2021 10:05 am
ଦିବ୍ୟା ଅଗ୍ରୱାଲ ବିଗ୍‌ ବସ୍‌ ଓଟିଟି ବିଜେତା

ମୁମ୍ବାଇ: ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦିବ୍ୟା ଅଗ୍ରୱାଲ ରିୟଲିଟି ଶୋ’ ବିଗ୍‌ ବସ୍‌ ଓଟିଟିର ବିଜେତା ହୋଇଛନ୍ତି । ଟ୍ରଫି ସହିତ ଦିବ୍ୟାଙ୍କୁ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରଷ୍କାର ମିଳିଛି । ନିଶାନ୍ତ ଭଟ୍ଟ ବିଗ୍ ବସ୍ ଓଟିଟିର ପ୍ରଥମ ରନର୍ ଅପ୍ ହୋଇଥିବ

19 Sep 2021 9:47 am
ପଞ୍ଜାବରେ ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚୟନ ପାଇଁ ଆଜି ପୁଣି କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ

ଚଣ୍ଡିଗଡ: କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ନୂଆ ନେତା ଚୟନ ପାଇଁ ଆଜି ପୁଣି କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ ବସିବ । ଦଳର ୩ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକବୈଠକରେ ଯୋଗଦେବେ । ସେପଟେ ନୂଆ

19 Sep 2021 8:55 am
ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ପ୍ରଭାବ, ଦୁଇଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଓଡ଼ିଶା ଉପକୂଳ ନିକଟତର ହେଉଛି । ଆସନ୍ତା କିଛି ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଏହା ବଙ୍ଗୋପ ସାଗରର ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ଓଡ଼ିଶା ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଉପକୂଳରେ ପହଞ୍ଚିବାର ସମ୍ଭାବନ

19 Sep 2021 8:44 am
ଆଜିଠାରୁ ଆଇପିଏଲ-୧୪ ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ, ମୁମ୍ବାଇ-ଚେନ୍ନାଇ ମୁକାବିଲା

ଦୁବାଇ: ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ (ଆଇପିଏଲ)ର ୧୪ତମ ସଂସ୍କରଣର ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ରବିବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ୟୁନାଇଟେଡ ଆରବ ଏମିରେଟ୍ସ (ୟୁଏଇ)ର ତିନୋଟି ଭେନ୍ୟୁ ଦୁବାଇ, ଆବୁଧାବି ଓ ସାରଜାହରେ ଅବଶିଷ୍ଟ ୩୧ଟି ମ୍ୟା

19 Sep 2021 8:32 am
ଇନ୍‌ସ୍ପିରେସନ୍‌-୪ର ମହାକାଶ ଅଭିଯାନ ସଫଳ, ଅନ୍ତରୀକ୍ଷରୁ ଫେରିଲେ ୪ ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ଫ୍ଲୋରିଡା:ଏଲନ ମସ୍କଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ସ୍ପେସ୍ ଏକ୍ସର ପ୍ରଥମ ଅନ୍ତରୀକ୍ଷ ମିଶନ ଇନସ୍ପିରେସନ୍-୪ ସଫଳ ହୋଇଛି । ତିନି ଦିନ ଧରି ପୃଥିବୀ ପ୍ରଦକ୍ଷଣ ପରେ ଫେରିଲେ ସ୍ପେସ୍‌-ଏକ୍ସ ଡ୍ରାଗନ କ୍ୟାପସୁଲ୍‌ର ୪ ମହାକାଶଚାରୀ । ଫ୍ଲୋରିଡା ନ

19 Sep 2021 8:23 am
ଆପ ନେତା ରାଘବଙ୍କ ଉପରେ ରାଗିଗଲେ ରାକ୍ଷୀ

ମୁମ୍ବାଇ: ପଞ୍ଜାବ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ବେଶ କିଛି ଦିନ ବାକିଥିବା ବେଳେ ଏବେଠାରୁ କିନ୍ତୁ ବାକ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ରାଘବ ଚଢ଼ା କଂଗ୍ରେସର ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍

18 Sep 2021 9:27 pm
ସାହି ଅନାରକଲି ରାଇସ୍

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ବାସୁମତୀ ଚାଉଳ (ପାଣିରେ ଅଧଘଣ୍ଟା ବଡ଼ୁରାଇ ରଖନ୍ତୁ) – ୧ କପ୍ ପାଣି-୩ କପ୍ ଲୁଣ-୨ ଚାମଚ (ଛୋଟ) ତେଲ-୧ ଚାମଚ (ଛୋଟ) ଲେମ୍ଭରସ-୧ ଚାମଚ (ବଡ଼) ତେଲ (ରିଫାଇନ)-୩ ଚାମଚ (ଛୋଟ) କଟା। ଅଦା-୧ ଚାମଚ (ଛୋଟ) କଟା କଞ୍ଚାଲଙ୍କା-୨ ଟା

18 Sep 2021 9:10 pm
କାଲି ଠାରୁ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ଆସନ୍ତାକାଲି ଅର୍ଥାତ୍ ରବିବାର ଠାରୁ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲରେ ଭାରତରେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ କିଛି ଖେଳାଳି ଏବଂ ସହାୟକ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ସ

18 Sep 2021 8:57 pm
ଆଜି ଓଡିଶାରୁ ୭୫୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ

ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୭୫୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ । ଏହାକୁ ମିଶାଇ ଓଡିଶାରେ ଏ ଯାଏଁ ମୋଟ ୧୦ ଲକ୍ଷ ୬ ହଜାର ୩୨୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇସାରିଲେଣି । ଏ ନେଇ ଟ୍ବିଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛି ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ

18 Sep 2021 8:52 pm
ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ବିରୋଧ କରିବି: ଅମରିନ୍ଦର

ଚଣ୍ଡୀଗଡ: ବହୁ ଦିନର ବାଦ ବିବାଦ, ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ପରେ ଶେଷରେ ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି କ୍ୟାପଟେନ୍ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ । ହେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ସେ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଦେଶ ନୂଆ କଂଗ

18 Sep 2021 8:42 pm
ପୁରୀ ଗଜପତିଙ୍କ ଶ୍ରୀନଅରରେ ସୁନିଆ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ

ପୁରୀ:ଆଜି ପବିତ୍ର ସୁନିଆ । ଏହି ଅବସରରେ ପୁରୀ ଗଜପତିଙ୍କ ଶ୍ରୀନଅରରେ ପାଳିତ ହୋଇଛି ସୁନିଆ ଉତ୍ସବ । ଆଜିଠାରୁ ଗଜପତି ମହାରାଜା ଦିବ୍ୟସିଂହ ଦେବଙ୍କର ୬୪ ଅଙ୍କ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହି ଅଙ୍କର ଜାତକ ଓ ପାଞ୍ଜି ଗଣନାରେ ରହିଛି ବିଶ

18 Sep 2021 8:32 pm
ସୋନିଆ ବାଛିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ : କ୍ୟାପ୍ଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ହେବେ ସେନେଇ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକରେ ବଡ଼ ନିଷ୍

18 Sep 2021 8:16 pm
ଅନନ୍ତ ବ୍ରତ ପୂଜା ପାଇଁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ଅନନ୍ତ ବାସୁଦେବ ମନ୍ଦିର ମନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରବିବାର ପଡୁଛି ପ୍ରବିତ୍ର ଅନନ୍ତ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀ। ଏଥିପାଇଁ ରାଜଧାନୀର ଅନନ୍ତ ବାସୁଦେବ ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ପ୍ରବଳ ଗହଳି ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥାଏ। ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନେ ପୂଜା କରିବା ସହ ମନ୍ଦିର ବେଢାରେ ପ୍ରସାଦ ସେବ

18 Sep 2021 7:58 pm
ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକା ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ସାହିତ୍ୟିକା ତଥା ଦୈନିକ ସମାଜର ପୂର୍ବତନ ସଂପାଦିକା ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ । କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲରେ ୮୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କର ପରଲୋକ ହୋଇଛି । ଛାତିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ମେଡ

18 Sep 2021 7:48 pm
ଗୃହଋଣ ଉପରେ ସୁଧ ହାର ହ୍ରାସ କଲା ପିଏନବି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପାର୍ବଣ ଋତୁରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିଖବର । ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଚଳନ କରାଯାଇଥିବା ଏକାଧିକ ଅଫର ମଧ୍ୟରେ ଗୃହଋଣ ଉପରେ ସୁଧ ହାର ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୃହଋ

18 Sep 2021 5:56 pm
ଏସିଏଫ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା: ରୋଷେୟା ଓ ଡ଼ିଏଫଓଙ୍କ ଲାଏ ଡ଼ିଟେକ୍ସନ ଟେଷ୍ଟ ଶେଷ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର ରହସ୍ୟଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଲାଏ ଡିଟେକସନ୍‌ ଟେଷ୍ଟ । ଗଜପତି ଡିଏଫଓ ସଂଗ୍ରାମ କେଶରୀ ବେହେରା ଓ ରୋଷେୟା ମନ୍ମଥ କୁମ୍ଭଙ୍କର ଆଜି ଲାଏ ଡିଟେକସନ୍‌ ଟେଷ୍

18 Sep 2021 5:50 pm
ରାଜ୍ୟର ୧୦ରୁ  ଅଧିକ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟର ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏହି ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ବାଲେଶ୍ବର, ଭଦ୍ରକ, ଯାଜପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, କଟକ, ଜଗତସିଂହପୁର, ଖୋର୍ଧା, ପୁରୀ, ଢ଼େଙ୍କାନ

18 Sep 2021 5:07 pm
ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ସ୍ଥିର ରହିଛି: ଜନସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦେଶକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସ୍ଥିର ରହିଛି । ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଜନସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦେଶକ ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର । ସେ କହିଛନ୍ତି ଆକ୍ଟିଭ କେସ, ହସ୍ପିଟାଇଲାଇଜେସନ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ଏବଂ ଆଇସିୟୁରେ ମଧ୍ୟ ରୋଗ

18 Sep 2021 4:20 pm
ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିଓ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେଲେ

କୋଲକାତା: ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିଓ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଭଣଜା ଅଭିଷେକ ବାନାର୍ଜୀ ଏବଂ ଟିଏମସି ସାଂସଦ ଡେରେକ ଓ’ବ୍ରାଇନ୍ ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ସେ ଟିଏ

18 Sep 2021 3:15 pm
ଜାଣନ୍ତୁ କୈଳାଶ ପର୍ବତର କିଛି ଅଜଣା ରହସ୍ୟ ବିଷୟରେ

ଭାରତର ପୌରାଣିକ ଧାର୍ମିକ ଗ୍ରନ୍ଥଗୁଡ଼ିକମଧ୍ୟରେ କୈଳାଶ ପର୍ବତର ଏକ ବିଶେଷ ସ୍ଥାନ ରହିଛି । ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ସହିତ ଏହି ସ୍ଥାନର ଏକ ବିଶେଷ ସମ୍ପର୍କ ଅଛି । ଧାର୍ମିକ ଗ୍ରନ୍ଥ ଅନୁଯାୟୀ, କୈଳାଶ ପର୍ବତ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ବାସସ୍ଥାନ

18 Sep 2021 3:07 pm
ରାଜ୍ୟସଭା ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ସୋନୱାଲ ଓ ଏଲ୍.ମୁରୁଗନଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରିଛି ବିଜେପି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଗାମୀ ରାଜ୍ୟସଭା ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କଲା ବିଜେପି। ରାଜ୍ୟସଭାର ୬ଟି ଆସନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଆସାମ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଏଲ

18 Sep 2021 2:54 pm
ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇପାରନ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସରେ କନ୍ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଆଜି ସମସ୍ତ ଦଳୀୟ ବିଧାୟକଙ୍କ ବୈଠକ ଡକାଯାଇଛି । ଇତି ମଧ୍ୟରେ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି । ଆଜ

18 Sep 2021 2:45 pm
ସାଗୁ ଖେଚୁଡ଼ି

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ସାଗୁ-୧କପ୍‌, ଆଳୁ-୧ଟି (ବଡ଼), ବାଦାମ- ୧କପ୍‌, କଞ୍ଚାଲଙ୍କା- ୨ଟି, ଘିଅ- ୨ ଚାମଚ, ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁସାରେ ତେଲ ଏବଂ ଲୁଣ। ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ସାଗୁକୁ କିଛି ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭିଜାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଭିଜିବା

18 Sep 2021 2:19 pm
ଭୁଲ୍‌ରେ ବି ଘରେ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ସବୁ ଗଛ

ଘରର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟତା ବଢାଇବା ପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଘରର ଅଗଣାରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଗଛ ଲଗାଇଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କିଛି ଗଛ ଆପଣଙ୍କୁ କାଙ୍ଗାଳ କରିପାରେ। ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ସେଗୁଡ଼ିକର ସମ୍ବନ୍ଧ ଭାଗ୍ୟ-ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ସହ ଜଡ

18 Sep 2021 2:17 pm
ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ନିୟମିତ କରନ୍ତୁ ଏହି ଯୋଗାସନ

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ଅନେକ ନୂତନ ଅନୁଭୂତି ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଜନ୍ମିତ ଶିଶୁର ସଠିକ୍ ବିକାଶ ପାଇଁ ମା ବୁ ସୁସ୍ଥ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାରର ଅସାବଧାନ

18 Sep 2021 2:09 pm
ଆଧାର-ପାନ୍ ଲିଙ୍କ୍‌ର ସମୟସୀମା ପୁଣିଥରେ ବୃଦ୍ଧି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶର ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଆଧାର ସହିତ ପାନ୍‌ କାର୍ଡ ଲିଙ୍କ୍‌କରିବା ସମୟ ସୀମାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପୁଣିଥରେ ବଢାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାର ସମୟସୀମା ୬ ମାସ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଏହି

18 Sep 2021 2:00 pm
୨୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଟ୍ୟାକ୍ସ ଫାଙ୍କିଛନ୍ତି ସୋନୁ ସୁଦ

ମୁମ୍ବାଇ: ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ସେ ପାଖାପାଖି ୨୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଟ୍ୟାକ୍ସ ଫାଙ୍କିଥିବା ନେଇ ଆୟକର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ତିନିଦିନ ଧରି ମୁମ୍ବାଇ ବାସଭବନ ତଦନ୍ତ କରିବା ପରେ ଆଜି ଏ

18 Sep 2021 1:53 pm
ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ନାବାଳକ ମୃତ

ମୋରଡ଼ା: ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ରେଞ୍ଜ ଉପରମଧୁରିଆ ଗ୍ରାମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦାସ ହାଁ

18 Sep 2021 1:20 pm
ଡିଆରଡିଓ ତଥ୍ୟ ଲିକ ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୭ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆଣିବାକୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚଙ୍କୁ ଅନୁମତି

ବାଲେଶ୍ୱର:ଚାନ୍ଦୀପୁର ଡିଆରଡିଓ ତଥ୍ୟ ଲିକ ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ୫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ । ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ କଟକ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ମୁଖ୍ୟାଳୟକୁ ଆଣି ପଚରାଉଚରା କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରା

18 Sep 2021 1:03 pm
ଗଛରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଯାଜପୁର: ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ପଣସା ପଂଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଟପୁର ରଘୁନାଥପୁର ଗାଁରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ଗାଁ ନିକଟ ଗଛରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି । ମୃତ ମହିଳା ଜଣେ ଆଦିବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର

18 Sep 2021 12:23 pm
ହୀରାକୁଦର ଆଉ ୬ଟି ଗେଟ୍ ବନ୍ଦ: ୧୮ଟି ଗେଟ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି

ସମ୍ବଲପୁର: ଉପରମୁଣ୍ଡରୁ କମିବାରେ ଲାଗିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ପ୍ରବାହ । ଯାହାଫଳରେ ହୀରାକୁଦରେ ହ୍ରାସ ପାଉଛି ଜଳସ୍ତର । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ୬ଟି ଗେଟ୍ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି। ସକାଳେ ୪ଟି ଗେଟ୍ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା । ବର୍ତ

18 Sep 2021 12:02 pm
ସିମ୍‌କାର୍ଡ ସ୍ୱାପିଂ ଠକେଇ ରାକେଟ୍ ଠାବ, ୩ ଅଟକ

କଟକ : କଟକରୁ ସିମ୍‌କାର୍ଡ ସ୍ୱାପିଂ ଠକେଇ ରାକେଟ୍‌ ଠାବ ହୋଇଛି । ଘଟଣାରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଧରିଛି କମିସନରେଟ ପୋଲିସର ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ । ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ସିମ୍‌କାର୍ଡ଼, ଅଧାର କାର୍ଡ ଓ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଜବତ ହୋଇ

18 Sep 2021 11:58 am
ପାରୋଲରେ ଆସିଥିବା କଏଦୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

କଟକ : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ମାହାଙ୍ଗା ଥାନା ବରାହୀପୁର ଗାଁରେ ଘର ଭିତରୁ ପାରୋଲରେ ଆସିଥିବା ଜଣେ କଏଦୀଙ୍କର ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି । ମୃତକ ଜଣକ ପୁରୀ କାକଟପୁର ଅଞ୍ଚଳର ରାଜକିଶୋର ନାୟକ । ତେବେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ର

18 Sep 2021 11:52 am
କାବୁଲରେ ଡ୍ରୋନ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ଆମେରିକା କ୍ଷମା ମାଗିଲା

ଓ୍ୱାଶିଂଟନ୍:କାବୁଲ୍‌ରେ ହୋଇଥିବା ଡ୍ରୋନ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ଭୁଲ ମାଗିଲା ଆମେରିକା । ଗୁଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟର ଭୁଲ ଯୋଗୁ ଆଇଏସଆଇଏସ୍-କେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତେ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା । ଯେ

18 Sep 2021 11:40 am
ଅନୀଲ କୁମ୍ବଲେ ପୁଣି ଥରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍‌ ହୋଇପାରନ୍ତି

ମୁମ୍ବାଇ: ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରେଟ୍ସ ଏବଂ ଓମାନରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସି ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଶେଷ ହେବ। ଏହା ପରେ ବିସିସିଆଇ ଏକ ନୂତନ କୋଚ୍ ଖୋଜୁଛି। ଟିମ୍ ଇଣ୍

18 Sep 2021 10:56 am
ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକ କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପରୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପ ରୁମ୍‌ ଭିତରୁ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର । ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଏକ କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପ ଭିତରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର । ମୃତକଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ ବଳ । ଘର ଯାଜପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ବୋଲି ଜଣାପ

18 Sep 2021 10:23 am
କ୍ରମାଗତ ୧୩ ଦିନ ପାଇଁ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥିର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ପକ୍ଷରୁ କ୍ରମାଗତ ୧୩ ଦିନ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇନାହିଁ । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ ୧୩ ରୁ ୧୫ ପଇସା ହ୍ରାସ ପାଇଥିବାବେଳେ ଡିଜେଲ

18 Sep 2021 10:05 am
ହୀରାକୁଦ ଜଳସ୍ତର ହ୍ରାସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷାର ପରିମାଣ ହ୍ରାସ ହେବାରୁ ହୀରାକୁଦର ଜଳ ସ୍ତର କମୁଛି । ସକାଳ ୬ଟା ସୁଦ୍ଧା ଡ୍ୟାମରେ ଜଳପତ୍ତର ରହିଛି ୬୨୮.୨୯ ଫୁଟ । ୪ ଟି ଗେଟ୍ ବନ୍ଦ ପରେ ଏବେ ୨୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସିତ ହେଉଛି । ପ୍ରତି ସେ

18 Sep 2021 10:03 am
ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚିହ୍ନଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବର୍ଗର ୮୩ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ଆଜି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪୦୧ ଜଣ କ୍ୱାରେଣ୍ଟା

18 Sep 2021 9:54 am
୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ; ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗିରଫ

ଜଳେଶ୍ୱର:ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଜଳେଶ୍ୱର ଥାନା ଝାଡେଶ୍ୱରପୁର ରାଜପୁର ଅଞ୍ଚଳରୁ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ ହୋଇଛି। ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ । ଝାଡେଶ୍ୱରପୁର ରାଜପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ର

18 Sep 2021 8:50 am
ଏମ୍ବାସି ପବରେ ଚଢାଉ, ୪ ଅଟକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭୁବନେଶ୍ଵର ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳ ସ୍ଥିତ ଏମ୍ବାସି ପବରେ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ଅତର୍କିତ ଚଢ଼ାଉ କରି ସିଲ୍ କରିଛି । କୋଭିଡ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗରେ କମିଶନରେଟ । ପୋଲିସ ଘଟଣାରେ ବାରର ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛ

18 Sep 2021 8:44 am
ଆଜିଠାରୁ ଚାରିଧାମ ଯାତ୍ରା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜିଠାରୁ ଚାରିଧାମ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କୋଭିଡ ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ବା କରୋନାର ଦୁଇଟି ଯାକ ଟିକା ନେଇଥିବାର ରିପୋର୍ଟ ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ । ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର

18 Sep 2021 8:43 am
ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୨୬୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୧୬୫ସୁସ୍ଥ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୨୬୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ମିଶାଇ ରାଜଧାନୀରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୧୦୪୫୩ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଆକ

17 Sep 2021 9:49 pm
ରାଜ୍ୟରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଟିପିସିଓଡିଏଲ୍ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡିଶାରେ ସାମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଟିପିସିଓଡିଏଲ୍ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଓଡ଼ିଶା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିସନର୍ ସୂଚାନା ଆଧାର ବନ୍ୟା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହେ

17 Sep 2021 9:33 pm
ଡାଇବେଟିସ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ରାମବାଣ ସଦୃଶ୍ୟ କୁନ୍ଦୁରୀ

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ: ସବୁଜ ପନିପରିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ହିତକର । ଆସନ୍ତୁ ଏମିତି ଏକ ପରିବା ବିଷୟରେ ଜାଣିବା, ଯାହା ଖାଇବା ଦ୍ବାରା,ତାହା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଉପକାରୀ ହୋଇଥାଏ । ପ୍ରାୟତଃ ଅନେକଙ୍କ ବାଡି, ବଗିଚାରେ କୁନ୍ଦୁରୀ ଫଳି

17 Sep 2021 9:00 pm
ମଲାଇ ଲଡୁ

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ:କ୍ଷୀର, ଚିନି, ଭିନେଗାର, ଗୁଜରାତି ଗୁଣ୍ଡ। ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ:ପ୍ରଥମେ ଏକ କରେଇରେ ୧ ଲିଟର କ୍ଷୀର ଗରମ କରନ୍ତୁ। ଏହା ଗରମ ହେଲେ ସେଥିରେ କିଛି ଭିନେଗାର ମିଶାନ୍ତୁ। ଏହା ଛେନା ଛିଣ୍ଡି ଯିବା ପରେ ଏହାକୁ କି

17 Sep 2021 9:00 pm
ଗୌଧସ ଜଳପ୍ରପାତରେ ନିଖୋଜ ଥିବା ୩ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନୂଆପଡା: ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡା ଅଭୟାରଣ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୌଧସ ଜଳପ୍ରପାତରେ ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ କରିବାକୁ ନିଖୋଜ ଥିବା ୩ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମୃତ ୩ ଜଣ ହେଲେ ନିଲେଶ ସିଂ( ୩୩ ବର୍ଷ ),ଅମିତ କୁମାର ଗୁ

17 Sep 2021 8:26 pm
ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଡୋଜ୍ କୋଭିଡ୍ ଟିକା ୨ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ନେଲେଣି

ଭୁବନେଶ୍ୱର:କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣରେ ଆଉ ଏକ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ଅତିକ୍ରମ କଲା ଓଡ଼ିଶା । ଜାନୁଆରୀ ୧୬ରୁ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଟିକାକରଣ ଜାରି ରହିଛି । ରାଜ୍ୟରେ ଟିକାକରଣ ଜାରି ରହିଛି । ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୨ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଥମ କୋଭିଡ୍ ଟିକା ନେଇଥିବ

17 Sep 2021 8:05 pm
୧୮ରୁ ୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପୂର୍ବ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ଓ ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକ ଘୁଣ୍ଣିବଳୟ ରହିଛି। ଏହା ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ଉତ୍ତର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଅଂଚଳ ର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ୧୮ ରୁ ୨୧ ତାର

17 Sep 2021 7:56 pm
କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡ଼କରୀ ୟୁଟୁବରୁ ମାସିକ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଆନ୍ତି

ମୁମ୍ବାଇ: କୋଭିଡ୍‌ ମହାମାରୀ ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡ଼କରୀ ନିଜ ସମୟକୁ ଉପଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଅନଲାଇନ ଲେକଚର ଦେଇଥିଲେ। ଏଥି ଯୋଗୁ ତାଙ୍କୁ ମାସିକ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଉଥିଲା ୟୁଟ୍ୟୁବ। ଏ ନେଇ ହରିୟାଣାର ଏକ ଇଭେଣ୍ଟର

17 Sep 2021 7:49 pm
ନିୟମ କୋହଳ ହେଲେ ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଭାରତରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଏଣ୍ଡେମିକ୍ ସ୍ଥିତିକୁ ଯାଉଛି ବୋଲି ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ (ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓ) କହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ୍ ନିୟମକୁ କୋହଳ କରିବା ସପକ୍ଷରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନାହାନ୍ତି। କୋଭିଡ୍ ନିୟମ

17 Sep 2021 7:11 pm
ଶାହାରୁଖଙ୍କ ନୂଆ ଆଡ୍‌ ସେୟାର କଲେ ସଲମାନ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ: ଏବେ କରୋନା କାଳରେ ସିନେମା ଜଗତରେ ସବୁ କିଛି ବଦଳିଯାଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ଫିଲ୍ମଗୁଡ଼ିକ ସିନେମା ହଲରେ ରିଲିଜ୍‌ ହେଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏବେ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍‌ ହେଉଛି। କରୋନା ଆସିବା ପରେ ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟ

17 Sep 2021 6:47 pm
ଆଜି ଓଡିଶାରୁ ୭୧୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣଧିନକୁ ଆସୁଛି କରୋନା ପରିସ୍ଥିତି। ଆଜି ଓଡିଶାରୁ ୭୧୯ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୫ ଜଣ ଅଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ମିଶାଇ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ୧୦ ଲକ୍ଷ ୫

17 Sep 2021 6:38 pm
ଗୁପ୍ତତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ ମାମଲା: ଆଇଟିଆରର ମୁଖ୍ୟ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା

ବାଲେଶ୍ୱର : ଚାନ୍ଦିପୁର କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଘାଟି ପରିସରସ୍ଥ ଆଇଟିଆରର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଗୁପ୍ତତଥ୍ୟ ପଦାନ ମାମଲାରେ ଆଜି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଟିମ ଜୋରଦାର ତନାଘନା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଆଇଜିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆଜି

17 Sep 2021 6:24 pm
ପାକିସ୍ତାନରେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ମନା କଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ପାକିସ୍ତାନରେ କ୍ରିକେଟ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିବା ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହେଁ । ପାକିସ୍ତାନ ସହ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ବାତିଲ କଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ । ସୁରକ୍ଷା କାରଣରୁ ପାକିସ୍ତାନ ମାଟିରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆରମ୍ଭର ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍

17 Sep 2021 5:57 pm
ଲୁଣା ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ୨ ଭାଇ ମୃତ

ପିପିଲି: ଲୁଣା ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ୨ ନାବାଳକ ଭାଇ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । କଣାସ ଧାନକେରା ପଞ୍ଚାୟତ ନାଗଣ ଗାଁରେ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଦୁଇ ଭାଇ ମିଶି ଲୁଣା ନଦୀକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ସମୟରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ । ମୃତକ

17 Sep 2021 5:31 pm
ରାଜ୍ୟରେ ବନ୍ୟାସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ରାଜ୍ୟରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ନେଇ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ କମିଶନର ପ୍ରଦୀପ ଜେନା । ଏସଆରସି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉପ

17 Sep 2021 4:46 pm
ମୋଦିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ଟିକାକରଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମୋଦିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ଟିକାକରଣ । ୧.୩୦ସୁଦ୍ଧା ସାରା ଦେଶରେ ୧ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି । ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କୋଭିଡ -୧୯ ଟିକା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରୁଛନ

17 Sep 2021 4:20 pm