ଭାଇଜାନ୍‍ଙ୍କ ‘ମେ ଚଲା’କୁ ଖୁବ ମିଳୁଛି ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଭଲପାଇବା

ମୁମ୍ବଇ : ଭାଇଜାନ୍‍ ତଥା ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସଲମାନ ଖାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନିଜର ଆଗକୁ ଆସିବାକୁ ଥିବା ଗୀତ ‘ମେ ଚଲା’ର ଟିଜର୍‍ ଶେୟାର କରି ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଶେଷ ହୋ

22 Jan 2022 1:49 pm
କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁରର ତିନୋଟି ସ୍ଥାନରେ ମାଓ ବ୍ୟାନର

କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର: ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ବ୍ଲକର ତିନୋଟି ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଛି ମାଓ ବ୍ୟାନର । ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ବାଇକ ଯୋଗେ ଦୁଇଜଣ ଯୁବକ ଆସି ବୁଡ଼ାଗୁଡା କ୍ୟାମ୍ପରେ ଥିବା ଟ୍ରଲି ଗାଡିରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇ

22 Jan 2022 1:42 pm
ଅଶ୍ୱତ୍ଥ ବୃକ୍ଷ ସହ ଜଡିତ ଏହି ଉପାୟ ; ଆପଣାଇଲେ ହେବେ ଲାଭବାନ

ଶନିବାର ଦିନ ଶନିଦେବଙ୍କୁ ସମର୍ପିତ। ଏହାସହ ଅଶ୍ୱତ୍ଥ ବୃକ୍ଷ ସହ ଜଡିତ କିଛି ଉପାୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶନିଦେବଙ୍କ ବିଶେଷ କୃପା ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇଥାଏ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଜାଣନ୍ତୁ…. ନିୟମିତ ଅଶ୍ୱତ୍ଥ ବୃକ୍ଷ ମୂଳରେ ଜଳ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ

22 Jan 2022 1:04 pm
କୂଅରେ ଖସିଗଲେ ବୃଦ୍ଧା ମାଆ ; ଡେଇଁଲା ପୁଅ

ନୂଆପଡା : କୂଅରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ବୃଦ୍ଧା ମାଆ ଓ ପୁଅ। ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ନୂଆପଡା ଜିଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୋମନା ବଙ୍ଗଲାପଡାରେ। କୋମନା ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ପହଞ୍ଚି କୂଅରୁ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ଏହାସହ ଉଭୟ ସୁସ୍ଥ ଅ

22 Jan 2022 12:35 pm
ଶୀତଦିନେ ଖାଆନ୍ତୁ ତେନ୍ତୁଳି

ଶୀତଦିନେ କିଛି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ନିତାନ୍ତ ଜରୁରୀ ହେବା ସହ ଖୁବ ଉପକାର ମଧ୍ୟ କରିଥାଏ। ତେବେ ଶୀତଦିନେ ତେନ୍ତୁଳି ଖାଇବାର ଉପକାର ବିଷୟରେ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? ତେନ୍ତୁଳିରେ ଥି

22 Jan 2022 12:16 pm
ମୁମ୍ବଇରେ ୨୦ ମହଲା କୋଠାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ; ୭ ମୃତ

ମୁମ୍ବଇ : ମୁମ୍ବଇର ତାରଦେବ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ହସ୍ପିଟାଲ ନିକଟରେ ଥିବା ୨୦ ମହଲା କୋଠାରେ ଆଜି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ହୋଇଛି। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୭ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପ୍ରାୟ ୧୫ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧ

22 Jan 2022 11:40 am
ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ଦେଶର କିଛି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ମାନଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ଏନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ

22 Jan 2022 11:24 am
୪୬ ଜଣ ସରପଞ୍ଚ ,୨୭ ଜଣ ସମିତି ସଭ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ

ବେଗୁନିଆ : ବେଗୁନିଆ ବ୍ଲକର ୨୧ ଟି ପଂଚାୟତରେ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବାର ଆଜି ଥିଲା ପଞ୍ଚମ ତଥା ଶେଷ ଦିନ । ଆଜି ସରପଞ୍ଚ ପଦ ପାଇଁ ୪୬ ଜଣ, ସମିତି ସଭ୍ୟ ପାଇଁ ୨୭ ଜଣ ଏବଂ ୱାର୍ଡ ସଭ୍ୟ ପା

22 Jan 2022 11:09 am
୬ ୱାର୍ଡସଭ୍ୟ ପାଇଁ ଦାଖଲ ହେଲାନି ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର

ଗୁଡଭେଲା: ୬ ୱାର୍ଡସଭ୍ୟ ପାଇଁ ଦାଖଲ ହେଲାନି ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର । ଗୁଡଭେଲା ବ୍ଳକର ୪ପଞ୍ଚାୟତରେ ୬ ୱାର୍ଡ ସଭ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଳ ହୋଇନାହିଁ । ବ୍ଳକରେ ୧୩ଟି ପଞ୍ଚାୟତ ରହିଥିବା ବେଳେ ୧୫୧ଟି ୱାର୍ଡସଭ୍ୟ ପାଇଁ ଆସନ ରହି

22 Jan 2022 10:59 am
ଶ୍ରୀ ଗଣେଶଙ୍କ ଏହି ଉପାୟ ଯାହା ଧନ ଲାଭର ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରେ

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଧନର ଦେବୀ କୁହାଯାଏ । କୁବେର ଧନର ରକ୍ଷକ । ଏହି ପରି ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ବିଭିନ୍ନ ଦେବାଦେବୀ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ଦେବା ଦେବୀଙ୍କର ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କଲେ ବିଶେଷ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ । ପୂଜା ବେଳେ କିଛି

22 Jan 2022 10:58 am
ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ, ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀ ପାଇଁ ୩୯୯ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର: ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପତ୍ର ଦାଖଲର ଅନ୍ତିମ ଦିବସରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ବ୍ଲକରେ ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀ ପାଇଁ ମୋଟ ୩୯୯ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । ବ୍ଲକରେ ଥିବା ୧୩ ପଞ୍ଚାୟତ ମାଧ୍

22 Jan 2022 10:43 am
ଆଦାନୀ ତିଆରି କରିବେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍‍ ବସ୍‍-ଟ୍ରକ୍‍, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ୍‍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଟୋ ସେକ୍ଟରରେ ଆସିବ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ । ଗୌତମ ଆଦାନୀ ବଦଳାଇବେ ଅଟୋ ସେକ୍ଟର ରୂପରେଖ । ଏନେଇ ଗୌତମ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଗୌତମ ଆଦାନୀ ଏଥିପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ସହ ସବୁଜ ଶକ୍ତି ପ୍ରେଜେକ୍

22 Jan 2022 10:37 am
ଦେଶରେ ଆଉ ୩ଲକ୍ଷ ୩୭ହଜାର ୭୦୪ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ଆଜି ବି ୩ଲକ୍ଷ ଉପରେ କରୋନା ଦୈନିକ ମାମଲା । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ଆଉ ୩ଲକ୍ଷ ୩୭ହଜାର ୭୦୪ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ତୁଳନାରେ ୯ହଜାର ୫୫୦ ମାମଲା କମିଛି । ସେହିପରି ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସୁସ

22 Jan 2022 10:03 am
ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ହଜାର ୮୪୫ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ହଜାର ୮୪୫ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସଂଗରୋଧରୁ ୫,୧୨୮ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ, ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମିତ ୩,୭୧୭ ଜଣ ଚିହ୍ନଟ ହ

22 Jan 2022 9:46 am
ମିହିରଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ନାଟକର ନାଁ ରେଭେନ୍ସା, ନାୟକର ନାଁ ମିହିର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବର୍ଷୀୟାନ ଅଭିନେତା ତଥା ପ୍ରତି ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ସ୍ବର୍ଗତ ମିହିର ଦାସଙ୍କ ଏକାଦଶାହ ଅବସରରେ ସେଣ୍ଟର ଫର ଆଦିବାସୀ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଆଣ୍ଡ ଡେଭଲପ୍ମେଣ୍ଟ ଓ ରେଭେନ୍ସା ଆଲୁମିନି ଆସୋସିଏସନ ସହଭାଗ

22 Jan 2022 9:14 am
୪ ଦିନକୁ କମିପାରେ ସାପ୍ତାହିକ କାର୍ଯ୍ୟଦିବସ

ଲଣ୍ଡନ: ବ୍ରିଟେନରେ ଏଣିକି ସାପ୍ତାହିକ କାର୍ଯ୍ୟଦିବସ ୪ ଦିନ ହେବ। ସରକାର ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଭାବେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହାଦ୍ବାରା କର୍ମଚାରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କମ୍‌ ସମୟ ରହିବେ ଏବଂ ପରିବ

22 Jan 2022 9:05 am
କେଉଁ ଜିଲାରେ କିଏ ଉଡ଼ାଇବେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା: ୨୦ ଜିଲାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ, ୧୨ସ୍ଥାନରେ ରାଜସ୍ବ ଆୟୁକ୍ତ ଓ ଜିଲାପାଳ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଚଳିତବର୍ଷ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ୨୦ଜିଲାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବେ। ଅନ୍ୟ ୧୨ ସ୍ଥାନରେ ତିନି ରାଜସ୍ବ ଆୟୁକ୍ତ ଏବଂ ୯ ଜିଲାପାଳ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯ

22 Jan 2022 8:56 am
ସରିଲା ନାମାଙ୍କନ, ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନରେ ୨ଲକ୍ଷ ୨୯ହଜାର ୬୨ ଆଶାୟୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନର ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଗଣିତ ଶୁକ୍ରବାର ଶେଷ ହୋଇଛି। ଆଜି ମନୋନୟନ ପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ଏବଂ ୨୫ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି ରହିବ। ଏହାରି ଭିତରେ ଦଳୀୟ

22 Jan 2022 8:46 am
ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଜନସହଭାଗିତା

ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଇଂରାଜୀ କବି ଉଇଲିୟମ କୁପର ତାଙ୍କର ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ କବିତାରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ଭଗବାନ ଗ୍ରାମ ତିଆରି କଲେ ଓ ମଣିଷ ସହର ଗଢ଼ିଲା। ଏ କଥା ସତ ଯେ ଗ୍ରାମରୁ ସହରମୁହାଁ ହୋଇଛି ମାନବ ସଭ୍ୟତା। ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ସ୍ଥିତି ଶାଶ୍ୱ

22 Jan 2022 8:41 am
ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା । ୭ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଲା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । ଅନୁଗୁଳରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ, କଟକ ଓ ଯାଜପୁରରୁ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ସଂକ୍ରମି

22 Jan 2022 8:40 am
ପୋଲରେ ପିଟିହୋଇ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର, ୩ ଗୁରୁତର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ସକାଳୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ପୁନାମା ଗେଟ ରେଳ ଓଭର ବ୍ରିଜ ଉପରୁ ଏକ ଦ୍ରୁତଗାମୀ କାର ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ତଳକୁ ଖସି ପଡିଛି। ପ୍ରାଥମିକ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କାରଟି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଆସୁଥିବାରୁ ପ୍ରଥମେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପୋଲର ଡ

22 Jan 2022 8:37 am
ଚାଲିଗଲା ୫ ଜୀବନ, ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଡି-ଟ୍ରକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ସୋନପୁର ମହାନଦୀ ସେତୁ ଉପରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୫ ଜଣଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଅନ୍ୟ ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ଆଜି ରାତି ପ୍ରାୟ ୨ଟା

22 Jan 2022 8:22 am
ରୋଗକୁ ରୋକ

ବିଶ୍ବର ପ୍ରତି ଶହେ ରୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨୦ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଥିବା ଦେଶର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଅବହେଳାକୁ ଦର୍ଶାଉଛି ଆସନ୍ତା ୧୦ରୁ୧୧ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ଚୀନକୁ ପଛରେ ପକାଇ ବିଶ୍ବର ସର୍ବାଧିକ ଜନସଂଖ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଦେଶରେ ପରିଣତ ହେବ

22 Jan 2022 8:10 am
ଶନିବାର ରାଶିଫଳ (୨୨.୦୧.୨୦୨୨)

ମେଷ: ଧାର୍ମିକ, ତେଜସ୍ବୀ ଓ ଉତ୍ତମ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବ ସମ୍ପନ୍ନ ହେବେ। ସେୟାର ବଜାର ଅଥବା ଲଟେରିରେ ଧନ ଲାଭ ହୋଇପାରେ। ଶିକ୍ଷିତା ପତ୍ନୀ ଆଜ୍ଞାକାରିଣୀ ହେବେ। ଈପ୍‌ସିତ ଅର୍ଥ ମିଳିପାରେ। ବୃଷ: ଊଣା ଅଧିକେ ଧନ ଭଣ୍ଡାର ସମତୁଲ ରହିବ।

22 Jan 2022 8:05 am
ଚୀନ ଓ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରୁ ବିପୁଳ ଷ୍ଟେନଲେସ ଷ୍ଟିଲ ଆମଦାନୀ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପତ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚୀନ ଓ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରୁ ଭାରତକୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣରେ ଆମଦାନୀ କରାଯାଉଥିବା ଷ୍ଟେନଲେସ ଷ୍ଟିଲ ଉପରେ ପ୍ରତିପାତକ ଶୁଳ୍କ (କାଉଣ୍ଟରଭେଲିଂ ଡ୍ୟୁଟି) ପୁନଃ ଲାଗୁ କରିବା ଏହି ଆମଦାନୀ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଦେଶର ଘରୋଇ ଷ୍

22 Jan 2022 1:09 am
ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ତୃତୀୟ ତ୍ରୟମାସରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜର ରେକର୍ଡ ଲାଭ ହାସଲ

ମୁମ୍ବାଇ/ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୨୦୨୧ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ଶେଷ ହୋଇଥିବା ତ୍ରୟମାସରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ ଲିମିଟେଡ ରେକର୍ଡ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏହି ତିନିମାସରେ କମ୍ପାନୀର ସମସ

22 Jan 2022 1:03 am
ସରିଲା ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ, ପିପିଲି ବ୍ଲକରେ ୯୧୩ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ

ପିପିଲି: ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ପିପିଲି ବ୍ଲକରେ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ ଶେଷ ହୋଇଛି। ପିପିଲି ବ୍ଲକରେ ୱାର୍ଡ ସଭ୍ୟ, ସରପଞ୍ଚ ଓ ସମିତିସଭ୍ୟ ପଦବୀ ପାଇଁ ମୋଟ୍‍ ୯୧୩ ଜଣ ନାମାଙ୍

22 Jan 2022 12:54 am
ପାଟଣା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ୭ଟି ଜୋନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କଲେ ବିଜେଡ଼ି ପ୍ରାର୍ଥୀ

ପାଟଣା: ପାଟଣା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ୭ଟି ଯାକ ଜୋନ ପାଇଁ ଆଜି ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ଚମ୍ପୁଆ ବ୍ଲକର ୧୫ ନମ୍ବର ଜୋନରେ ରମଣୀ ନାଏକ, ଖୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକର ୧୮ ନମ୍ବର ଜୋନ ପାଇଁ ଉଖୁଣ୍ଡାର

22 Jan 2022 12:45 am
ସୋଲାର ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରୀ ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଗିରଫ

ପାଟଣା: ପାଟଣା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁରୁମୁଙ୍ଗା ନିକଟରେ ଏକ ଜଳଖିଆ ଦୋକାନ କରିଥିବା ଜନୈକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦୋକାନ ପଛ ପଟୁ ଗତରାତି ସାଢ଼େ ଆଠଟାରୁ ନଅ ଟା ମଧ୍ୟରେ ସୋଲାର ପ୍ଲେଟ ଓ ଏହାର ବ୍ୟାଟେରୀ ଚୋରୀ ହୋଇଥିବା ତୁରୁମୁଙ୍ଗା ଥାନା

22 Jan 2022 12:43 am
ରଗଡ଼଼ି ବୈାଦ୍ଧ ବିହାର ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ଜାପାନ ବୈାଦ୍ଧ ଭିକ୍ଷୁ

ବାଙ୍କୀ: ଡମପଡ଼ା ବ୍ଲକ ରଗଡ଼଼ି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ବୈାଦ୍ଧ ବିହାରକୁ ଜାପାନର ବୈାଦ୍ଧ ଭିକ୍ଷୁ ଜୁନ୍‍ସେଇ ଟେରାସାଓା ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଥିବା ବୈାଦ୍ଧ ଧୃମ ଓ ବୈାଦ୍ଧ କ୍ଷେତକୁ ପରିଦର୍ଶନ କରି ନିଜର ସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କ

22 Jan 2022 12:39 am
ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ଘର, ସହାୟତା ଦାବୀ

ଦେଓଗାଁ: ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ କୁତୁର୍ଲା ପଞ୍ଚାୟତର ବହଲି ଗାଁ ଜୈନିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳି ଛାରଖାର ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳରେ ଗାଁର ଚନ୍ଦ୍ରଭାନୁ ପୋଢ଼ଙ୍କ ବାସ ଘରେ ନିଆଁ ଲାଗ

22 Jan 2022 12:25 am
ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନର ଶେଷ ଦିନରେ ୧୯୧ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ

କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର: ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ବ୍ଲକ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନର ଶେଷ ଦିନରେ ୧୯୧ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ଆଜି ଉକ୍ତ ବ୍ଲକରେ ୧୩୮ ୱାର୍ଡ ସଦସ୍ୟ, ୨୭ ସରପଞ୍ଚ, ୨୬ ସମିତି ସଭ

22 Jan 2022 12:23 am
ସରପଞ୍ଚ ପଦବୀ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଲେ ଯୁବ ଗ୍ରାଜୁଏଟ ଛାତ୍ର

ରାମନାଗୁଡା: ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରାମନାଗୁଡା ବ୍ଲକରେ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ମତ ରଖୁଛନ୍ତି। ସେମିତି କିଛି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛ

22 Jan 2022 12:20 am
ମ୍ୟାଚ ସହ ସିରିଜ ଜିତିଲା ଭାରତ

ପାର୍ଲ: ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାଠାରୁ ହାରିଲା ଭାରତ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାଠାରୁ ୭ ୱିକେଟରେ ହାରିଲା ଭାରତ। ଦ୍ବିତୀୟ ପରାଜୟ ସହ ୩ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ ହାରିଲା ଭାରତ। ଭାରତକୁ ହରାଇ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨-୦ରେ ସି

21 Jan 2022 10:14 pm
୫ହଜାର ୨୮୦ ବୋତଲ କଫସିରପ ଜବତ, ୩ ଗିରଫ

ବଲାଙ୍ଗିର: କିଛି ଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ପୁଣିଥରେ କଫସିରପ ଚୋରା ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରିଛି ବଲାଙ୍ଗିର ସଦର ଥାନା ପୁଲିସ। ଏଥର ଧରପଗଡରେ ୫ହଜାର ୨୮୦ ବୋତଲ କଫସିରପ ସହ ୩ଜଣଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏ ସଂପର୍କରେ ସାମ୍

21 Jan 2022 9:03 pm
ରେଳବାଇରେ ଜମି ହରାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଓ କ୍ଷତିପୂରଣ ପାଇଁ ଦାବୀ, ୯ ଘଣ୍ଟା ଧରି ବିକ୍ଷୋଭ

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର: କୋରାପୁଟ ରାୟଗଡା ରେଳ ଲାଇନ ଗଲାବେଳେ ଯେଉଁ ମାନଙ୍କର ଜମି ଯାଇଛି ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଷ୍ଟେଷନ ସମ୍ମୁଖରେ ଶତାଧିକ ଲୋକ ଗୁରୁବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଅଭିଯୋଗ ଅନ

21 Jan 2022 8:40 pm
୧୧ ଜଣ ଓଏଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆଇଏଏସ୍‌ ଭାବେ ପଦୋନ୍ନତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର – ୧୧ ଜଣ ଓଏଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା ନିୟମ ୧୯୫୪ ଅନୁସାରେ ପଦୋନ୍ନତି ଦିଆଯାଇ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଛି । ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏ ନେଇ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ସୁ

21 Jan 2022 8:37 pm
ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ, ସମାନ ଘଟଣା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନର ଦୋମୁହାଁ ନୀତି କାହିଁକି? : ବିଜେପି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ଆଦର୍ଶ ନିର୍ବାଚନ ଆଚରଣ ବିଧି ଲାଗୁ କରିଥିବାବେଳେ ଶାସକ ବିଜେଡି ଦଳ ଜାଣିଶୁଣି ଏହି ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରୁଛି। ବିଶେଷ ଭାବେ କରୋନା

21 Jan 2022 8:22 pm
୩୫ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲ ବ୍ଲକ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ସୂଚନା ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ବିକ୍ରମ ସହାୟ ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଭାରତ ବିରୋଧୀ ଖବର ପ୍ରସାରଣ ନେଇ ୩୬ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲ ବ୍ଲକ କରାଯାଇଛି। ଏହାସହିତ ୨ଟି

21 Jan 2022 6:06 pm
ଲହୁଣିପଡ଼ା ବ୍ଲକରେ ନାମାଙ୍କନ ଭରିବାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ଭୁବନେଶ୍ବର: ବଣାଇ ଲହୁଣିପଡ଼ା ବ୍ଲକରେ ନାମାଙ୍କନ ଭରିବାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା। ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟ ଅତିକ୍ରାନ୍ତ ଦର୍ଶାଇ ବିଡିଓ ରାଜି ନ ହେବାରୁ ହୋହଲ୍ଲା। ବଣାଇ ଲହୁଣିପଡ଼ା ବ୍ଲକରେ ନାମାଙ୍କନ ଭରିବାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା। ଧାର୍ଯ୍ୟ

21 Jan 2022 5:38 pm
ମିଲର ଓ ଆରଏମସି ମଣ୍ଡିରେ ଧାନ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଦେଉନାହାନ୍ତି ସୁଯୋଗ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର: ରାୟଗଡା ଜିଲା କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ବ୍ଲକ ସଦରେ ଥିବା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଡ଼ାକ ବଙ୍ଗଳା ଠାରେ ଆରଏମସି ପକ୍ଷରୁ ଧାନ ମଣ୍ଡି ରଖାଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ମଣ୍ଡିରେ ସିଙ୍ଗାରି, ଧାମୁଣିପଙ୍ଗା ଓ କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ପାର୍ଶାଲି ଚାର

21 Jan 2022 5:34 pm
ସହଜ ଉପାୟରେ ମକା ଉପମା

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ସିଝା ମକା – ୧କପ ଚୁଡ଼ା – ୨କପ କଟା ହୋଇଥିବା ପିଆଜ – ୨ଟି କଟା ହୋଇଥିବା ଟମାଟୋ – ୧ଟି ଲୁଣ – ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁସାରେ ତେଲ – ୨ ଚାମଚ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା – ୨ଟି ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ – ସାମାନ୍ୟ ହଳଦୀ ଗୁଣ୍ଡ – ସାମାନ୍ୟ ଧନିଆପତ୍ର –

21 Jan 2022 4:17 pm
ବଢିଲା ନୂଆ ସଂସଦ ଭବନର ନିର୍ମାଣ ମୂଲ୍ୟ- ୧୨୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଲା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ଦେଶର ରାଜଧାନୀରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଥିବା ନୂଆ ସଂସଦ ଭବନ ବା ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟର ନିର୍ମାଣ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୯୭୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏହା ଏବେ ୨୯ ପ୍ରତ

21 Jan 2022 4:09 pm
ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହେଲା ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହେଲା ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି। ଆଜି ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‍ ରୁ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ କରାଯାଇଛି। ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‍ ରୁ ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକୀକୁ କରାଯାଇଛି ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ। ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକୀ

21 Jan 2022 4:09 pm
ଦୁଇ ମିନିଟରେ କପଡା ମାସ୍କ କରିପାରେ ସଂକ୍ରମିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ ମାସ୍କର ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକତା ଏବଂ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ସର୍ଭେରେ ଆଶ୍ଚର୍ୟ୍ୟଜନକ ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରୁ ବାହାରିବା ସମୟରେ ପ୍ରତି ତିନୋଟି ଭାରତୀୟଙ୍କ

21 Jan 2022 3:42 pm
ପୁଣି ନବୀନ ନମ୍ବର ଓ୍ୱାନ –ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭବୁନେଶ୍ୱର – ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ ପତ୍ରିକା ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ସର୍ବେକ୍ଷଣରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବୋଲି ଦର

21 Jan 2022 3:42 pm
ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସୁଭାଷ ବୋଷଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସୁଭାଷ ବୋଷଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି । ଏନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ସରକାର ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ ନିକଟରେ ଥିବା ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋ

21 Jan 2022 2:07 pm
ହୋଟେଲର ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ରେଙ୍ଗାଲିକେମ୍ପ : ଅତାବିରା ୫୩ନମ୍ୱର୍ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ରହିଥିବା ଲଜ୍ ରୁ ଆଜି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲା କିରେଇ ଗ୍ରାମର ବାବୁଲି ନାଏକ (୩୬) । ଲଜ ର ବୁକିଂ ରେଜିଷ୍ଟର ରୁ ଗତ ତା

21 Jan 2022 1:14 pm
‘ପିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଝିଅ ପାଇବେ ସମ୍ପତ୍ତି’ ପୂର୍ବ ରାୟକୁ ଦୋହରାଇଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପିତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ରହିଛି ଝିଅଙ୍କ ଅଧିକାର । ଏପରି ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ । କୋର୍ଟଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଜଣେ ବାପାଙ୍କର (ହିନ୍ଦୁ) ଯଦି ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଲ ତେବେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ମା

21 Jan 2022 12:45 pm
ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଉପକାରୀ ଅଁଳା ରସଗୋଲା

ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ମିଠା ଖାଇବା ସଭିଁଙ୍କୁ ବେଶ ପସନ୍ଦ। ମାତ୍ର ଆପଣ ଅଁଳା ରସଗୋଲା ଖାଇଛନ୍ତି କି ? ଏହା ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ହେବା ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବେଶ ଉପକାରୀ। ଅଁଳା ରସଗୋଲା ଖାଇବାର ରହିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଲାଭ। ଜାଣନ୍ତୁ

21 Jan 2022 12:37 pm
ଦୁଇ ପୂର୍ବତନ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କଲା ବିଜେଡି !

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର: ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ବ୍ଲକର ଦୁଇଟି ଜୋନରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ଦୁଇ ଜଣ ପୂର୍ବତନ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଜୋନ ୧ରୁ ପୂର୍ବତନ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କୁମୁଦ ଚନ୍ଦ୍ର ସାଉନ୍ତାଙ୍

21 Jan 2022 12:00 pm
ପ୍ରାର୍ଥୀ ପତ୍ର ଦାଖଲ ଚତୁର୍ଥ ଦିନ : ୮୦ ଜଣଙ୍କ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର : ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପତ୍ର ଦାଖଲ ଗୁରୁବାର ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ପଦପଦବୀ ପାଇଁ ୮୦ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ବି

21 Jan 2022 11:52 am
ହ୍ୱାଟସାଆପ୍‍ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେନି ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ !

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆକୁ ନେଇ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ କଟକଣା । ହ୍ୱାଟ୍‍ସାଆପ୍‍ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍‍ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେନି ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ । ଏନେଇ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାନାମାଜାରି ହୋଇଛି । ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଅନ

21 Jan 2022 11:41 am
ବେଗୁନିଆରେ ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ

ବେଗୁନିଆ : ବେଗୁନିଆ ବ୍ଲକର ୨୧ ଟି ପଂଚାୟତରେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବାର ଆଜି ଥିଲା ଚତୁର୍ଥ ଦିନ ।ଆଜି ସରପଞ୍ଚ ପଦ ପାଇଁ୧୭ ଜଣ ,ସମିତି ସଭ୍ୟ ପଦ ପାଇଁ୨୨ ଜଣ ଏବଂ ୱାର୍ଡ ସଭ୍ୟ ପାଇଁ୧୨୪ ଜଣ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଥିବାବେଳ

21 Jan 2022 11:28 am
ବେଗୁନିଆ ସମବାୟ ସମିତିରେ ଖୋଲିଲା ମଣ୍ଡି

ବେଗୁନିଆ : ପ୍ରଶାସନ ସହିତ ମିଲର ମାନଙ୍କର ବହୁ ବାଦ ବିବାଦ ପରେ ଶେଷରେ ବହୁ ବିଳମ୍ବରେ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ବେଗୁନିଆ ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ଅଧୀନରେ ବେଗୁନିଆରେ ମଣ୍ଡି ଖୋଲାଯାଇଛି । ଏହି ମଣ୍ଡି ଗତ ୭ ତାରିଖ ଠାରୁ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଥିବାବେଳ

21 Jan 2022 11:13 am
ଦିଲ୍ଲୀରୁ ହଟିବ ସପ୍ତାହାନ୍ତ ସଟଡାଉନ କଟକଣା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ କମୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ । ଗତ କିଛିଦିନ ହେବ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବାରେ ଲାଗିଛି । ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜିରିୱାଲ କିଛି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ

21 Jan 2022 11:05 am
ଘାନାରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ ; ୧୭ ମୃତ

ଘାନା : ଆଫ୍ରିକୀୟ ଦେଶ ଘାନାରେ ଏକ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଆଜି ଖବର ମିଳିଛି। ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ଅଟ୍ଟାଳିକା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନ

21 Jan 2022 11:04 am
କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୬ ଜୀବନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ୁଛି ଦୈନିକ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୬ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା । କଟକରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ସେହିପରି ଅନୁଗୁଳ, ଜଗତସିଂହପୁର, ପୁରୀ ଓ ଢେଙ୍କାନାଳରୁ ଜଣେ ଲେଖାଏ ଆକ୍ରାନ

21 Jan 2022 10:14 am
ଦେଶରେ ସାଢ଼େ ୩ଲକ୍ଷ ମୁହାଁ ଦୈନିକ କରୋନା ମାମଲା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ବଢ଼ୁଛି ଦୈନିକ କରୋନା ମାମଲା । ଦେଶରେ ସାଢ଼େ ୩ଲକ୍ଷ ମୁହାଁ ହୋଇଛି ଦୈନିକ କରୋନା ମାମଲା । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ଆଉ ୩ଲକ୍ଷ ୪୭ହଜାର ୨୫୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ତୁଳନାରେ ଦେଶରେ ୨୯ହ

21 Jan 2022 9:52 am
୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ କରୋନା ମାମଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ କରୋନା ମାମଲା । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୯ହଜାର ୮୩୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସଂଗରୋଧରୁ ୫,୬୯୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ, ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ

21 Jan 2022 9:42 am
ରାଜ୍ୟରେ ଘନ କୁହୁଡି, ଆଜିିଠୁ ପୁଣି ଭିଜିବ ଓଡ଼ିଶା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଘନ କୁହୁଡି ଆସ୍ତରଣରେ ଓଡ଼ିଶା । କୁହୁଡ଼ି ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଯାତାୟାତ ସହ ଗାଡ଼ିଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି । କଟକ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଦେଇଛି ଘନ କୁହୁଡ଼ି । ୧୦୦ ମିଟର ଆଗକୁ ରାସ୍ତା ଦେଖାଯା

21 Jan 2022 9:13 am
ଓଲଟିଲା ବସ୍‍, ୧୦ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ

ଗଜପତି: ରାଇଗଡ଼ ଥାନା ରାଶିବାଡ଼ ଘାଟିରେ ବସ୍‍ ଦୁର୍ଘଟଣା । ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଇସ୍ପାତ ନାମକ ବସ ଓଲଟିପଡ଼ିବା ଫଳରେ ୧୦ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସମସ୍ତ ଆହତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି

21 Jan 2022 8:55 am
ନୂଆ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ପରୀକ୍ଷା କିଟ୍‌: କିଛି ମିନିଟ୍‌ରେ ମିଳିବ ରିପୋର୍ଟ

ଲଣ୍ଡନ: ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡର ବୈଜ୍ଞାନିକ ଏକ ନୂଆ ପ୍ରକାର କୋଭିଡ-୧୯ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କିଟ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପରୀକ୍ଷା କିଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ମାତ୍ର କିଛି ମିନିଟ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ମିଳିପାରିବ। ଏହି ପରୀ

21 Jan 2022 7:50 am
ଆଇସିସି ବର୍ଷର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ରୋହିତ, ପନ୍ତ୍‌ ଓ ଅଶ୍ବିନ, ଦିନିକିଆରେ ଭାରତୀୟ ନାହାନ୍ତି

ଦୁବାଇ: ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପରିଚାଳନା ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ବର୍ଷର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟେଷ୍ଟ ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ସର୍ବାଧିକ ୩ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ରୋହିତ ଶର୍ମା , ଋଷଭ ପନ୍ତ୍‌ ଓ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ସ୍

21 Jan 2022 7:47 am
ଭୟଙ୍କର ହୋଇପାରେ ଓମିକ୍ରନ: ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରୋନା ଭୂତାଣୁର ଓମିକ୍ରନ ପ୍ରକରଣ ଯୋଗୁଁ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ ସଂକ୍ରମଣ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢ଼ୁଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ବିଶ୍ବ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ ମଧ୍ୟ ଚେତାବନୀ ଦେଲାଣି। ଓମିକ୍ରନ ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କଠ

21 Jan 2022 7:44 am
ଆଜି ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲର ଶେଷ ଦିନ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଶୁକ୍ରବାର ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲର ଶେ‌ଷଦିନ। ଗତ ଚାରିଦିନ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ସମୁଦାୟ ୧ଲକ୍ଷ ୩୩ହଜାର ୫୮୪ ଆଶାୟୀ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଭରିଥିବାବେଳେ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ସରପଞ୍ଚ ପଦ

21 Jan 2022 7:43 am
ଡାକ୍ତରୀ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ନାମଲେଖାରେ ଓବିସି ସଂରକ୍ଷଣ କାଏମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନିଟ୍-ପିଜି (ସ୍ନାତକୋତ୍ତର) ଓ ନିଟ୍-ୟୁଜି (ଏମବିବିଏସ୍‌) ଭଳି ଡାକ୍ତରୀ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ନାମଲେଖାରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପଛୁଆ ବର୍ଗ (ଓବିସି) ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ୨୭% ସଂରକ୍ଷଣ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ସେହିପରି ଆର୍ଥିକ ଅନଗ୍ରସର

21 Jan 2022 7:42 am
ଦିଆଯିବ ଫକିରମୋହନ ଭାଷା ସମ୍ମାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଉଥିବା ଫକିରମୋହନ ଭାଷା ସମ୍ମାନ ଦୀର୍ଘ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେଲା ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା। ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉଦାସୀନତା ଯୋଗୁଁ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ ହୋଇ

21 Jan 2022 7:39 am
ଶିମିଳିପାଳରେ କୁମ୍ଭୀର ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ

ବାରିପଦା: ଶିମଳିପାଳରେ ଏଥର କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ସମୟରେ କୁମ୍ଭୀରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮୩ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପରିବେଶପ୍ରେମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉଦବେଗ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। କାରଣ ଗତବର୍ଷ କୁମ୍ଭୀରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮୭ଥିବା ଗଣନାରୁ ଜଣାପଡ଼ି

21 Jan 2022 7:38 am
୫୦ ବର୍ଷ ପରେ ନିର୍ବାପନ ହେବ ଅମର ଯବାନ୍‌ ଜ୍ୟୋତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜଧାନୀର ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‌ ନିକଟରେ ୧୯୭୨ରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଥିବା ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି ଶୁକ୍ରବାର ନିର୍ବାପିତ ହେବ। ଏହାକୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଜାତୀୟ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ମାରକୀ ସହିତ ବିଲିନ୍ନ କରାଯିବ। ୧

21 Jan 2022 7:36 am
ଶୁକ୍ରବାର ରାଶିଫଳ ୨୧.୦୧.୨୦୨୨

ମେଷ: ଅଧ୍ୟାପନାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ସ୍ବରୂପ ଅଧ୍ୟୟନରତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆୟର ମାର୍ଗ ଉନ୍ମୁକ୍ତ ରହିବ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ସୁଖପ୍ରଦ ହେବ। ଧାର୍ମିକ, ତେଜସ୍ବୀ ଓ ଉତ୍ତମ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବଯୁକ୍ତ ହେବେ। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ତରରୁ ଅର୍ଥ ମିଳିବ। ବୃଷ: ପ

21 Jan 2022 6:00 am
ପିଲାଙ୍କ ଭାଷା

ପ୍ରାଥମିକ ଶ୍ରେଣୀରେ ଏବେ ବହୁଭାଷୀ ପିଲା। ପିଲାଙ୍କ ଭାଷା ଅଲଗା ଅଲଗା। ଏକାଧିକ ଭାଷାଗୋଷ୍ଠୀର ପିଲାଙ୍କ ସମାଗମ। ଶ୍ରେଣୀରେ ବିଭିନ୍ନତା ଭିତରେ ଏକତାର ସୂତ୍ରପାତ। ଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ମାନକ ଭାଷାରେ ଆଦୌ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ପି

21 Jan 2022 5:00 am
ଧର୍ମ ଓ ବିକାଶ

ଗତ କିିଛି ବର୍ଷ ହେଲା ଆମ ଦେଶ ଓ ସମାଜର ଚିନ୍ତନ ଏବଂ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଧର୍ମ ଓ ଧାର୍ମିକତା ଉପରେ ବେଶ୍‌ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦିଆଯାଉଛି। ଆଧୁନିକ ଭାରତକୁ ଏକ ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷ ଓ ବିକାଶୋନ୍ମୁଖୀ ରାଷ୍ଟ୍ର ଭାବରେ ଅବଧାରଣା କରାଯାଇଥିବାରୁ, ସ୍

21 Jan 2022 4:00 am
ଗ୍ରାମ୍ୟ ସଭା ଦ୍ୱାରା ଆନୁସଙ୍ଗିକ ସେବା ପ୍ରଦାନ

ସମ୍ବଲପୁର: ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ବିଦ୍ୟୁତ ବିତରଣକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଟାଟା ପାୱାର ୱେଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ଓଡ଼ିଶା ଡିଷ୍ଟ୍ରିବ୍ୟୁସନ ଲିମିଟେଡ ପକ୍ଷରୁ ଗ୍ରାହକ ମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ସେବା ପ୍ରଦାନ ନିମନ୍ତେ ଗ୍ରାମ୍ୟ ସଭା ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି। ବିଗତ ୨ ମ

21 Jan 2022 3:16 am
ବେଆଇନ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୪ ଗିରଫ

ସମ୍ବଲପୁର: ସମ୍ବଲପୁର ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରୁ ଚୋରାରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ବେଳେ କ୍ଷେତରାଜପୁର ପୁଲିସ ଚାଲାଣକାରୀ ମାନଙ୍କୁ ଧରି ବିପୁଳ ମାତ୍ରାରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି। ପୁଲିସର ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ରେଳ ମାଧ୍ୟମରେ ରାଜ୍ୟ ବା

21 Jan 2022 3:15 am
ବଲାଙ୍ଗିର ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ, ବିଭିନ୍ନ ଦଳରୁ ୫୫ଜଣଙ୍କ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ

ବଲାଙ୍ଗିର: ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲାରେ ୩୪ ଜିଲା ପରିଷଦ ଆସନ। ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବୁଧୁବାର ପାଟଣାଗଡ଼, ବଲାଙ୍ଗିର ଓ ଟିଟିଲାଗଡ଼ ଉପଖଣ୍ଡର ଉପ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ୧୩ଜଣ ଜିଲା ପରିଷଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦା

21 Jan 2022 3:12 am
ବିତ୍ତଶାଳୀଙ୍କ ବିବେକ

ସରକାର ଦେଶର ବିତ୍ତଶାଳୀଙ୍କଠାରୁ ସମ୍ପତ୍ତି କର ଆଦାୟ କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି ବିଶ୍ବ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚ (ଡବ୍ଲ୍ୟୁଇଏଫ୍‌)ର ଡାଭୋସ ଆଭାସି ବୈଠକ ଅବସରରେ ‘ଅକ୍ସଫାମ୍‌’ ପକ୍ଷରୁ ‘ଅସମାନତା ହତ୍ୟା କରେ’ ଶୀର୍ଷକ ଏକ ଅତି ଗୁରୁତ୍ବପ

21 Jan 2022 3:00 am
ଜେଏସଡବ୍ଳୁ ଭୂଷଣ କାରଖାନାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ବିଷାକ୍ତ ବର୍ଜ୍ୟ ଯୋଗୁ ଚାଷ ଜମି ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି

ରେଙ୍ଗାଲି: ଗୁରୁବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟା୩୦ ମିନିଟ୍‍ ସମୟରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଠେଲକୋଲୋଇ ଠାରେ ଥିବା ଜେ.ଏସ୍‍.ଡବ୍ଳ-ଭୁଷଣ ଷ୍ଟିଲ୍‍ କାରଖାନାର ପେଲେଟ୍‍ ପ୍ଳାଣ୍ଟ ସାଇଡରେ ଥିବା ସ୍ଲରୀ ପଣ୍ଡ୍‍ (ପୋଖରୀ)ର ବାଡ ଭାଙ୍ଗି ଯିବା ଫ

21 Jan 2022 2:15 am
ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ୬୫୦ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ

ବୌଦ୍ଧ: ତ୍ରୀସ୍ତରୀୟ ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଚାଲୁ ରହିଥିବା ବେଳେ ବୌଦ୍ଧଜିଲାରେ ଗୁରୁବାର ୬୫୦ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସେମାନଙ୍କ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ଜିଲାର ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକରେ ୱାର

21 Jan 2022 2:06 am
ବିଧାୟକଙ୍କ ଗହଣରେ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ

ଟିଟିଲାଗଡ଼଼: ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ଗୁରୁବାର ଟିଟିଲାଗଡ଼ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଜିଲା ପରିଷଦ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ ନେଇ ପ୍ରବଳ ଭିପଡ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିଲା। ବିଭିନ୍ନ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥି ଆଜି ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କ

21 Jan 2022 2:03 am
ଦେଶୀ ମଦଭାଟି ଉପରେ ଚଢାଉ ମଦ ଜବତ ଜଣେ ଗିରଫ

ଜି.ଉଦୟଗିରି: ଜି.ଉଦୟଗିରି ପୋଲିସ ଆଜି ଏକ ଦେଶୀ ମଦଭାଟି ଉପରେ ଚଢାଉ କରି ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ ସହ ଜଣକୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।ବିବରଣିରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଆଜି ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଦେଶୀ ମଦ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଥିବା ନେଇ କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ଖ

21 Jan 2022 1:59 am
ମଶାଣିରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଫେରିଥିବା ଶିଶୁ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ

ପାଟଣା: ଜନ୍ମ ହେଲା ଶିଶୁକୁ ମୃତ ବୋଲି ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ପଠାଇଦେଲେ କରଞ୍ଜିଆ ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ଡାକ୍ତର। ମୃତ ଶିଶୁକୁ ପୋତିବା ସମୟରେ ଶିଶୁଟି ଜୀବିତ ଥିବା ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ସାହା

21 Jan 2022 1:58 am
କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ୫ ଜିଲା ପରିଷଦ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମାଙ୍କନ

ପାଟଣା: ପାଟଣା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲର ଚତୁର୍ଥ ଦିବସରେ ୫ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିଜ ନିଜ ଜୋନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଇଂ ବିନୋଦ ବିହ

21 Jan 2022 1:56 am
୬ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ନାରାୟଣପୁରରୁ ନିଖୋଜ

ଗୋପାଳପୁର: ଗୋପାଳପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନାରାୟଣପୁର ଗାଁରୁ ମାମୁଁ ଘରକୁ ଆସିଥିବା ଏକ ୬ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ଭାଣିଜୀ ନିଖୋଜ ରହିଥିବା ନେଇ ପରିବାରବର୍ଗ ପକ୍ଷରୁ ଗୋପାଳପୁର ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି। ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ

21 Jan 2022 1:54 am
ଭୋଟର ଲିଷ୍ଟରେ ନାମ ନ ଥିବାରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିପାରିଲେନି ପ୍ରାର୍ଥୀ, ପଞ୍ଚାୟତରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ପକାଇଲେ ତାଲା

ମୋହନା: ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ଳକର ପ୍ରାୟ ୨୨ଟି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଭୋଟରଙ୍କ ନାମ ବାଦ ପଡିବା, ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ନଥିବା, ନିଜ ୱ।ର୍ଡରେ ଭୋଟରଙ୍କ ନାମ ନ ଥାଇ ଅନ୍ୟ ୱ।ର୍ଡରେ ନାମ ରହିଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ମୋହନା ବ୍ଳକର ଦୁଇଟି ପଞ୍ଚାୟତରେ

21 Jan 2022 1:53 am
ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କଲେ ଯୁବ ସାମ୍ବାଦିକ

ପାପଡାହାଣ୍ଡି: ତ୍ରୀସ୍ତରୀୟ ନିର୍ବାଚନ ଯେତିକି ପାଖେଇ ଆସୁଛି, ନିର୍ବାଚନ ମାହୋଲ ସେତିକି ଗରମ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ, ସମିତି, ସରପଞ୍ଚ ଓ ୱାର୍ଡ ସଭ୍ୟଙ୍କ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ ଚାଲିଛି। ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ବିଭିନ୍ନ ଦଳ ପକ୍

21 Jan 2022 1:51 am
୮୨ବର୍ଷ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଓାର୍ଡ ସଭ୍ୟ ପଦବୀ ପାଇଁ ପାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ

ବାଙ୍କୀ: ଡମପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅଧିନ ହରିରାଜପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଜଣେ ୪୨ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଚାରୁଲତା ବେଓା ୪ନମ୍ବର ଓାର୍ଡର ପାର୍ଥୀ ଭାବରେ ନିଜର ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଗୁରୁବାର ଦିନ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ହ

21 Jan 2022 12:09 am
୧୩ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଡାଳୁଆ ଧାନ ଚାଷ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ

ବାଙ୍କୀ: ବାଙ୍କୀ ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡମପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଏକ କୃଷି ପ୍ରଧାନ ଅଂଚଳ। ଧାନ ଓ ଅଣଧାନ ଚାଷରେ ଚାଷୀ ବହୁ ଆଗୁଆ। ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଚାଷ ପାଇଁ ସରକାରୀ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ସଠିକ ଭାବରେ ନମିଳିଲେ ମଧ୍ୟ ମୁଣ୍ଡଝାଳ ତୁଣ୍ଡରେ ଦେଇ କଠିନ ପ

21 Jan 2022 12:02 am
ବିକାଶର ବାସ୍ତବତା ବଖାଣୁଛି ଲରମ୍ଭା ଗଉରପଡା

ରେଙ୍ଗାଲିକେମ୍ପ: ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଭିତରେ ଅତାବିରା ବ୍ଲକର ଲରମ୍ଭା ପଞ୍ଚାୟତରେ ରହିଛି ୧୧ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ଼ ଗୌରପଡା। ବସତି ସ୍ଥାପନର ଶହେ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ଯେଉଁଠି ବିକାଶ ସlତ ସପନ ହୋଇ ରହିଛି। ପଡ଼ାରୁ ପଞ୍ଚାୟତ କୁ ଯିବା ପାଇଁ ରା

20 Jan 2022 11:54 pm
ପୁଲିସ ଏସଆଇଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନା ଚେନ ଏବଂ ଲକେଟ ଲୁଟ ଘଟଣା, ୩ ଜଣ ଗିରଫ

ବେଗୁନିଆ: ବେଗୁନିଆ ଥାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଏସଆଇ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ଏକ ବାଇକରେ ଗତ ୧୭ ତାରିଖ ଦିନ ଅପରାହ୍ନରେ ସେ ନୂଆସାହିରେ ରହୁଥିବାଭଡା ଘରକୁ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ୨ ଜଣ ଲୁଟେରା ଏକ ବାଇକରେ ଆସି ତାଙ୍କ ବେକରୁ ପିନ୍ଧି

20 Jan 2022 11:48 pm