ଛାତ୍ର ଜ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶ ବେହେରା ମୃତଦେହକୁ ଚିହ୍ନଟ କଲେ ତାଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟ, ଏମ୍ସରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲା ମୃତଦେହ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦୀର୍ଘ ୧୮ ଘଣ୍ଟାକାଳ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ଦ୍ୱାରା ଖୋଜାଖୋଜି ପରେ ନାଳରେ ଭାସିଯାଇଥିବା ଛାତ୍ର ଜ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶ ବେହେରାଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଛି। ମୃତଦେହକୁ ଏମ୍ସ ନିଆଯିବା ପରେ ସେଠାରେ ତାଙ୍କ ମାଉସୀ ମୃତଦେହକୁ ଚିହ

20 Sep 2021 11:26 am
ଦିନ ୧୧ଟା –ମୁଖ୍ୟ ଖବର

ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମର ଆଉ ୩ଟି ଗେଟ୍ ଖୋଲିଲା,ଏବେ ମୋଟ ୭ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ହେଉଛି ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଗୁଜରାଟରେ ଟିକା ନେଇନଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଗଣ ପରିବହନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମନା ଆସାମ ଆଉ ଏକ କାଶ୍ମୀରରେ ପରିଣତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି-ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ୱଶର୍ମା ରା

20 Sep 2021 11:10 am
ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି ମରଣ ଯନ୍ତା

କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର : ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ବ୍ଲକ କନ୍ଧକାତିପାଡୁ ପଞ୍ଚାୟତର ରାସ୍ତା ମରଣ ଯନ୍ତା ପାଲଟିଛି । ପଲମା ଠାରୁ ଥେରୁବାଲି ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସଡ଼କ ଯୋଜନା ରେ ର

20 Sep 2021 11:02 am
ଆଜି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ପିତୃପକ୍ଷ ; ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାସହ ଜଡିତ କିଛି ମାନ୍ୟତା

ହିନ୍ଦୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବର୍ଷ ଭାଦ୍ରକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ତିଥିରୁ ପିତୃପକ୍ଷର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ। ଏହାସହ ଆଶ୍ୱିନ ଅମାବାସ୍ୟା ତିଥିରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ୨୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପିତୃପକ୍ଷ ଯାହାକୁ ଶ୍ରାଦ୍ଧପକ୍ଷ

20 Sep 2021 10:54 am
ହାଇଦରାବାଦରେ ଗଣେଶଙ୍କ ଲଡୁ ୧୮.୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ନିଲାମ

ହାଇଦରାବାଦ: ହାଇଦରାବାଦର ସବୁଠାରୁ ଚଚ୍ଚିର୍ତ ଗଣେଶ ପୂଜା ମଣ୍ଡପ ବାଲାପୁର ଗଣେଶଙ୍କ ନିକଟରେ ଭୋଗ ଲଗାଯାଇଥିବା ଲଡୁ ୧୮.୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ନିଲାମ ହୋଇଛି। ଏହି ଲଡୁର ଓଜନ ୨୧ କିଲୋଗ୍ରାମ। ଶନିବାର ହୋଇଥିବା ନିଲାମରେ ଆବାକସ ଓ

20 Sep 2021 10:46 am
ଦେଶରେ ଦିନକରେ ୩୦,୨୫୬ ନୂଆ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୦,୨୫୬ ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ଦିନକ ମଧ୍ୟରେ ୪୩,୯୩୮ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ୨.୫% ଓ ସାପ୍ତାହିକ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ୨.୦୭% ରହିଛି। ଏଥି

20 Sep 2021 10:27 am
ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୫୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୧୦ ନୂଆ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଗରୋଧରୁ ୨୯୭ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମିତ ୨୧୩ ଜଣ ରହିଛନ୍ତି। ଚିହ୍ନଟ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ

20 Sep 2021 9:51 am
ଆସାମ ଆଉ ଏକ କାଶ୍ମୀରରେ ପରିଣତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି-ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ୱଶର୍ମା

ଗୁଆହାଟି: ଦେଶର ଉତ୍ତର ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳରେ ଅବସ୍ଥିତ ଆସାମ ଆଉ ଏକ ଜମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ପରିଣତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ବୋଲି ଆସାମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ୱଶର୍ମା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ଦେଶର ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦି

20 Sep 2021 9:23 am
ଗୁଜରାଟରେ ଟିକା ନେଇନଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଗଣ ପରିବହନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମନା

ଅହମଦାବାଦ: କୋଭିଡ-୧୯ ଟିକା ନେଇନଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଅହମଦାବାଦରେ ଗଣପରିବହନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ସୋମବାର ଠାରୁ ଏହି ନିୟମ ଲାଗୁ ହୋଇଛି। ଏପରିକି ସେହି ଲୋକମାନେ ନାଗରିକ ସେବା ଯୋଗାଉଥିବା ସରକାରୀ କା

20 Sep 2021 9:01 am
ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ୍‌ ପରେ ଆର୍‌ସିବି ନେତୃତ୍ବ ଛାଡ଼ିବେ କୋହଲି

ଦୁବାଇ : ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ୍‌ ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ରୟାଲ୍‌ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆର୍‌ସିବି)ର ନେତୃତ୍ବ ଆଉ ନେବେନାହିଁ। ରବିବାର ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଆର୍‌ସିବିର ଟ୍ବିଟର ପୃଷ୍ଠାରେ କୋହଲି ଲେଖିଛନ୍ତି, ଆର୍‌ସିବିର ଅଧି

20 Sep 2021 8:45 am
ବିକାଶର ମାୟାଦର୍ପଣ

ମନେକରନ୍ତୁ କୌଣସି ଏକ ନିଃଶବ୍ଦ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଆପଣ କୋଣାର୍କ ବା ଖଜୁରାହୋର ଏକ କଳାକୃତି ପାଖରେ ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି। ସବୁଆଡ଼ ଚୁପ୍‌ଚାପ୍‌, ଶୂନ୍‌ଶାନ୍‌। ଆପଣଙ୍କୁ ଘେରି ରହିଛି ଏକ ଅନିର୍ବଚନୀୟ ଅତଳ ଶୂନ୍ୟତା, ଏକ ମୂର୍ଚ୍ଛିତ ନ

20 Sep 2021 8:25 am
ମହାମାରୀ ପରେ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା

କରୋନା ମହାମାରୀ ଫଳରେ ଗତ ୧୭ ମାସ ଧରି ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସବୁ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଶିକ୍ଷାଦାନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବ୍ୟାପକ ରୂପେ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ପଡିଛି; କିନ୍ତୁ ଦେଶରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କେତେ ମାତ୍ରାରେ ଓ କିପରି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ

20 Sep 2021 8:05 am
ଟିକା ଓ ଶିକ୍ଷା

ଆମ ରାଜ୍ୟ ପରି ଦେଶର ଅଧିକାଂଶ ରାଜ୍ୟରେ ଇତିମଧ୍ୟ‌େ‌ର ନବମରୁ ଉପର ଶ୍ରେଣୀର ପିଲାଙ୍କ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ଶିକ୍ଷାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିଥିବାବେଳେ ପ୍ରଥମରୁ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଲା ବିଦ୍ୟାଳୟ ଆସିବା ନେଇ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବ ଦୂର ହୋଇପ

20 Sep 2021 7:55 am
ବାରବାଟୀରେ ଫେବୃଆରୀ ୧୫ରେ ଭାରତ-ଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ଟି-୨୦

କଟକ : ୨୦୨୧-୨୦୨୨ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଋତୁ ଲାଗି ବିସିସିଆଇ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ଖେଳସୂଚୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି। ଏହା ଅନୁସାରେ ୪ଟି ଦଳ- ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସିବେ। ଏହି ୪ଟି ଗସ

20 Sep 2021 7:05 am
ଖସୁଛି ଜଳସ୍ତର ; ଟଳିନି ସଙ୍କଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଲଘୁଚାପଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା କମିଛି, ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ନଦୀର ଜଳସ୍ତର ହ୍ରାସ ପାଉଛି, ହେଲେ ଲୋକଙ୍କ ଦୁର୍ଦଶା କମିନାହିଁ। ବାଲେଶ୍ବର, ଭଦ୍ରକ, ଜଗତସିଂହପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ପୁରୀ ପ୍ରଭୃତି ଜିଲାର ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲଗା

20 Sep 2021 6:25 am
ଆଇପିଏଲ୍‌ : ଋତୁରାଜଙ୍କ ୮୮*; ମୁମ୍ବଇକୁ ହରାଇଲା ଚେନ୍ନଇ

ଦୁବାଇ : ରବିବାରଠାରୁ ୟୁଏଇରେ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହାର ପ୍ରଥମ ତଥା ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ୩୦ତମ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୁମ୍ବଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ସକୁ ୨୦ ରନ୍‌ରେ ଚେନ୍ନଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍‌ସ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଋତୁରାଜ

20 Sep 2021 3:05 am
୧୧ ଗାଁକୁ ଡିବିରି ଆଲୁଅ ଭରସା

ନନ୍ଦପୁର : ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଆଲୋକ ସ୍ବପ୍ନ ପାଲଟିଛି । ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ମିଞ୍ଜି ମିଞ୍ଜି ଆଲୋକରେ ଲୋ‌େକ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ କି ଦୁଇଟି ନୁହେଁ ୧୧ ଗାଁ ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଛି। କାହାରି ଘରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ହୋଇନି

20 Sep 2021 2:45 am
ଘରୋଇ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି ତେଲଙ୍ଗାନାର ୧.୨୫ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ହାଇଦରାବାଦ : ଭାରତରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ସବୁ ବର୍ଗଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି। ଏଥିରୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଏଥିରୁ ବାଦ ପଡି ନାହାନ୍ତି। କରୋନା ତାଲାବନ୍ଦ, ଅଭିଭାବକଙ୍କ ରୋଜଗାର ହ୍ରାସ ଓ ସର୍ବୋପରି ଘରୋଇ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡି

20 Sep 2021 2:25 am
ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଯୁଦ୍ଧଜାହାଜ ଯୋଗାଇବେ ଆମେରିକା, ବ୍ରିଟେନ

ୱାଶିଂଟନ : ଭାରତ-ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାସାଗରୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚୀନର ବିସ୍ତାରବାଦ ନୀତିକୁ ଦମନ କରିବା ଲାଗି ଆମେରିକା ଓ ବ୍ରିଟେନ ବଡ ଧରଣର ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ଆମେରିକା ଓ ବ୍ରିଟେନ ମିଳିତ ଭାବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଆଣବିକ ଶକ

20 Sep 2021 2:05 am
ସୋମବାର ରାଶିଫଳ(୨୦/୦୯/୨୦୨୧)

ମେଷ : ଆୟ ଆଶାନୁରୂପ ହେବ। କର୍ମଚଞ୍ଚଳ ରହିବେ। ସୁସ୍ଥ ଓ ନିରାମୟ ରହିବେ। ଯଶସ୍ବୀ ହେବେ। ଲୋକପ୍ରିୟତା ଅର୍ଜନ କରିପାରନ୍ତି। ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ ସମ୍ମାନିତ ହେବା ସହିତ ଅର୍ଥପ୍ରାପ୍ତିର ସୂଚନା ମିଳୁଛି। ବୃଷ : କର୍ମ ତତ୍ପରତା ପ୍

20 Sep 2021 1:45 am
ହରଭଙ୍ଗା ; ୪୮ ଲିଟର ମଦ ଜବତ ,୩ ଗିରଫ

ହରଭଙ୍ଗା : ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଅଂଚଳରେ ରବିବାର ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପୃଥକ ପୃଥକ ତିନୋଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢଉ କରାଯାଇ ୪୮ଲିଟର ଦେଶୀ ମହୁଲି ମଦ ସହ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନାର

20 Sep 2021 1:25 am
ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ବିଜେଡିର ଶୋକସଭା

ଆଠଗଡ : ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକା, କବୟିତ୍ରୀ, ବାଗ୍ମୀ, ସମାଜର ପୂର୍ବତନ ସଂପାଦିକା, ଲୋକ ସେବକ ମଣ୍ଡଳର ପ୍ରାକ୍ତନ ଆଜୀବନ ସଦସ୍ୟ ଓ ଲୋକସେବକ ଯୁବ ମଣ୍ଡଳର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଡଃ ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଆଠଗଡ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପ

20 Sep 2021 1:05 am
ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଆଠଗଡ ସ୍ତବ୍ଧ : ସବୁ ମହଲରେ ଶୋକର ଛାୟା

ଆଠଗଡ : ଆଠଗଡରେ ଜନ୍ମିତ ବିଶିଷ୍ଟ କବୟିତ୍ରୀ, ସାହିତ୍ୟିକା, ବାଗ୍ମୀ, ପ୍ରବୀଣ ସାମ୍ବାଦିକ, ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଚେତନାବାଦୀ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ, ସମାଜର ପୂର୍ବତନ ସଂପାଦିକା ପ୍ରଫେସର ଡଃ ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କର ଆକସ୍ମିକ ବିୟୋଗ ଆଠଗଡବାସ

20 Sep 2021 12:25 am
ସୁଲି ନାନୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ଶୋକ

ଚୌଦ୍ୱାର : ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକା, କବି, ସାମ୍ବାଦିକା, ସମାଜ ସେବୀ , ପ୍ରବୀଣ ସାରସ୍ୱତ ସାଧିକା ମନୋରମା ମହାପାତ୍ର( ସୁଲି ନାନୀ)ଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଚୌଦ୍ୱାର ଅଞ୍ଚଳର ବହୁ ସାହିତ୍ୟ, ସାଂସ୍କୃତିକ ଓ ସାମାଜିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତି

20 Sep 2021 12:05 am
ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା : ବଡ଼ ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଇଲେ ଛୋଟ ମୁର୍ତ୍ତି

ଚୌଦ୍ୱାର : କରୋନା ଜନୀତ କଟକଣା ଭିତରେ ଚୌଦ୍ୱାର ଅଞ୍ଚଳରେ ଭଗବାନ ବିଶ୍ୱକର୍ମାଙ୍କ ପୁଜା ପାଳିତ ହୋଇ ଯାଇଛି । ପ୍ରତିବର୍ଷ ଚୌଦ୍ୱାର ସହରରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମାଙ୍କ ପୁଜା ବିଭିନ୍ନ ମଣ୍ଡପରେ ଧୁମଧାମରେ ପାଳନ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଚଳି

19 Sep 2021 11:45 pm
ବନ୍ୟା ଜଳରେ ଫସିଥିବା ପାଞ୍ଚ ଯୁବଜ ଉଦ୍ଧାର

ପାତ୍ରପୁର : ମହେନ୍ଦ୍ରଗିରୀ ପ।ହଡ଼କୁ ଦର୍ଶନପାଇଁ ଯାଇ ବନ୍ୟାଯୋଗୁଁ ନଦୀ ପାର ହୋଇ ଆସିପାରି ନଥିବା ପାଞ୍ଚ ଯୁବକକୁ ଅଗ୍ନିଶମ ଏବଂ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଆଜି କୁକୁଡ଼ା ଖଣ୍ଡି ବ୍ଳକର ପାଞ୍ଚଜଣ ଯୁବକ ଏ. ରୋସନ, ଅକ୍ଷୟକୁମାର ପତ୍

19 Sep 2021 11:25 pm
୨୮ରୁ ଓୟୁଏଟି ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ଓଡ଼ିଶା କୃଷି ଓ ବୈଷୟିକ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ(ଓୟୁଏଟି)ର ସ୍ନାତକ(ୟୁଜି) ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ନାମଲେଖା ପାଇଁ ଚଳିତ ମାସ ୨୮ ତାରିଖରୁ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କର ପ୍ରବେଶପତ୍ର(ଆଡମିଟ୍‍ କାର୍ଡ) ଓୟୁଏ

19 Sep 2021 10:29 pm
ବାଟ ହୁଡୁଛି ପ୍ରି ସ୍କୁଲ ଓ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା, ପାଠ ପଢ଼ାରେ କଣ୍ଟା ସାଜିଛି ମହାମାରୀ କରୋନା

ନବରଙ୍ଗପୁର: ବାଟ ହୁଡୁଛି ପ୍ରି ସ୍କୁଲ ଓ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା, ପାଠ ପଢ଼ାରେ କଣ୍ଟା ସାଜିଛି ମହାମାରୀ କରୋନା, ଅଙ୍ଗନବାଡି କେନ୍ଦ୍ର ବନ୍ଦ ରହିବାଯୋଗୁଁ ଅନ୍ଧାରରେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲାର କୁନି କୁନି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ। କର

19 Sep 2021 10:01 pm
ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କୁ ଟ୍ରାଇସାଇକଲ ଓ ହୁଇଲ ଚେୟାର ବଣ୍ଟନ

ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼:ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବ୍ଲକ ଏକ ଆଦିବାସି ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଅଞ୍ଚଳ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅନେକ ଲୋକ ବାହାର ରାଜ୍ୟକୁ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ଅନେକ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖିନ ହୋଇଛନ୍ତି ଓ ଗୋଡ ହାତ ହରାଇ ପଙ୍ଗୁ ହୋଇ ଘରେ ବସିଛନ୍ତି।

19 Sep 2021 9:30 pm
ଭାରତ-ସାଉଦି ଆରବ ଆଲୋଚନା, ଆଞ୍ଚଳିକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ଏସ୍‍. ଜୟଶଙ୍କର ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ସାଉଦି ଆରବର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଫୈଜଲ୍‍ ବିନ୍‍ ଫର୍‍ହାନ୍‍ ଅଲ୍‍ ସଉଦ୍‍ ସହ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍‍ ହାଉସ୍‍ରେ ଆଜି ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। କୋଭିଡ୍‍ ମହ

19 Sep 2021 9:26 pm
ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ସଫେଇ ହେଉନି ଆବର୍ଜନା

ନବରଙ୍ଗପୁର: ନବରଙ୍ଗପୁରଜିଲା ସଦରମହୁକୁମା ସହର ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ସଫେଇ କାମରେ ଢିଲା ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି। ପୈାରାପାଳିକା ଦ୍ୱାରା ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ସଫେଇ ହେଉନଥିବା ସହି ବାସିନ୍ଦାମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

19 Sep 2021 8:58 pm
ପ୍ରଖ୍ୟାତ ସାହିିତ୍ୟିକା ମନୋରାମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଗୁରୁଡିଝାଟିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ

ଗୁରୁଡିଝାଟିଆ: ‘ସମାଜ’ର ପୂର୍ବତନ ସମ୍ପାଦିକା, ଓଡିଆ ସାହିତ୍ୟ, ସଂସ୍କୃତିର ପ୍ରଚାରକ, ଜଗନ୍ନାଥ ସଂସ୍କୃତି ଓ ଚେତନାର ପ୍ରମୁଖ ଉଦଘୋଷିକା ତଥା ପ୍ରଖ୍ୟାତ ସାହିତ୍ୟିକା ପ୍ରଫେସର ଡଃ ମନୋରାମା ମହାପାତ୍ର ଚିର ନିଦ୍ରାରେ ନିଜର

19 Sep 2021 8:51 pm
ମା ଭୈରବୀଙ୍କ ପୀଠରେ ୨୯ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଷୋଳପୂଜା

ହରଭଙ୍ଗା: ବୌଦ୍ଧଜିଲାର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା ଭୈରବୀଙ୍କ ଷୋଳପୂଜା ପାଇଁ ରବିବାର ପୁରୁଣାକଟକସ୍ଥିତ ମାଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଆସନ୍ତା ୨୯ ତାରିଖ ମୂଳାଷ୍ଟମୀ ଠାରୁ ଷୋଳପୂଜା

19 Sep 2021 8:42 pm
ବିଲରେ ଚାଷ କରିବାକୁ ଯାଇ ଅଘଟଣ, ବଜ୍ରପାତ ରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ 

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ତୁରେକେଲା ଥାନା ବଡ଼ବାଙ୍କି ପଞ୍ଚାୟତ ଜାମକୀ ଗାଁରେ ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଗାଁର ନୃପତି ମାଝୀ ନିଜ ଚାଷ ଜମିକୁ କାମ କରିବାକୁ ଯାଇ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବଜ୍ରପାତ ହେବାରୁ ସେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ

19 Sep 2021 8:35 pm
‘ଆମର ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ୱବୋଧ’ଶୀର୍ଷକ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଶହୀଦ ସ୍ପୋଟିଙ୍ଗ ପଡିଆର ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଜୟ ମା’ ଭବାନୀ ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ‘ଆମର ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ୱବୋଧ’ ଶୀର୍ଷକ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଡଃ ହର

19 Sep 2021 8:30 pm
ସ୍ବର୍ଗତ ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଅମର ଆତ୍ମାର ସଦଗତି ନିମନ୍ତେ ଦୀପଦାନ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ: ସମାଜର ପୂର୍ବତନ ସମ୍ପାଦିକା, ବିଶିଷ୍ଟ ବାଗ୍ମୀ, ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ ଅନୁଗାମୀ , ସମାଜ ସେବୀ ଓ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ଉତ୍ଥାନ ନିମନ୍ତେ ନିଜ ଜୀବନସାରା କାର୍ୟ୍ୟ କରିଥିବା ସ୍ବର୍ଗତ ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଅମର ଆତ୍ମାର ସଦଗ

19 Sep 2021 8:17 pm
‘ସମାଜ ପୋର୍ଟାଲ’ପ୍ରଭାବ: +୩ ପଢିବେ ବାପମା’ ଛେଉଣ୍ଡ ରଶ୍ମିତା

ପାଟଣା: ଦୈନିକ ‘ସମାଜ’ ଖବରକାଗଜ ଓ ଏହାର ଡିଜିଟାଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ‘ସମାଜ ପୋର୍ଟାଲ’ରେ ଚଳିତ ମାସ ୧୭ରେ ଆମ ପାଟଣା ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ‘ବାପମା’ ଛେଉଣ୍ଡ ରଶ୍ମିତାଙ୍କ +୩ ନାମଲେଖାରେ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ’ ଶୀର୍ଷକ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇବା

19 Sep 2021 8:16 pm
ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି, ଭାଙ୍ଗିଲା ୨୬୨ ଘର

ହରଭଙ୍ଗା:ଗତ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକରେ ଘର,ରାସ୍ତା ଘାଟ,ବନ୍ଧରେ ଘାଇ ,ଅଙ୍ଗନଓାର୍ଡୀ ଘର ଭାଙ୍ଗି ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଘଟିଛି।ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ହରଭଙ୍ଗା ତହସିଲର ୭ଗୋଟି ରାଜସ୍ୱ ନୀରିକ୍ଷକ ଅଧିନରେ ୨୬୨ଟି ଘ

19 Sep 2021 8:07 pm
ନିମ୍ନମାନର ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଦେବାରୁ ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡିଲେ ୧୪ ଛାତ୍ର

ମୋହନା: ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ ବାରମ୍ଵାର ହଷ୍ଟେଲ ଗୁଡିକର ଅବ୍ୟବସ୍ଥ। ନେଇ ଛାତ୍ର/ଛାତ୍ରୀମାନେ ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡୁଛନ୍ତି। ଛାତ୍ର/ଛାତ୍ରୀ ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡିବା ପଛରେ କାହାର ଭୂମିକା ରହୁଛି ପ୍ରଶାସନ ଧରି ପାରୁନି। ଠିକ ସେହିଭଳି ସ୍ଥାନୀୟ

19 Sep 2021 7:28 pm
ନିୟମିତ ନ କଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ-ଲେଫ୍ଟଆଉଟ୍ ଗଣଶିକ୍ଷକ ମହାସଂଘ

ଭୂବନେଶ୍ୱର: ନିୟମିତ ହେବାରୁ ବଂଚିତ ରାଜ୍ୟର ୪ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲେଫ୍ଟଆଉଟ୍ ଗଣଶିକ୍ଷକ/ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ତୁରନ୍ତ ନିୟମିତ ନ କଲେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆନ୍ଦୋଳନାତ୍ମକ ପନ୍ଥା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଲେଫ୍ଟଆଉଟ୍

19 Sep 2021 7:14 pm
ଅବସରର ୩ବର୍ଷପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ମିଳୁନି ଭତ୍ତା

ନବରଙ୍ଗପୁର:ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଞ୍ଚଳଗୁମ୍ମା ପଞ୍ଚାୟତର ଉମୁରି ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ରମାକାନ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀ ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିବାର ତିନିବର୍ଷ ତିନିମାସ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଭତ୍ତା ( ଫାଇ

19 Sep 2021 6:58 pm
ଅନୁସୂୟା ଦେବତା ପାଇଲେ ବଲ୍ଲଭ ତରାଇ  ସ୍ମୃତି ସମାଜସେବୀ ସମ୍ମାନ

ରେଙ୍ଗାଲିକ୍ୟାମ୍ପ : ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଚିଲିକା ବ୍ଲକର ହାଟବରଡିହ ଠାରେ ସମାଜସେବୀ ବଲ୍ଲଭ ତରାଇଙ୍କ ୨୪ ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ଉତ୍ସବ ପାଳନ ଅବସରରେ ଆଜି ନିଶିଗନ୍ଧା ଭାଷା ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସାରସ୍ବତ ସମାରୋହ, କବିତା

19 Sep 2021 6:50 pm
ରାଜଧାନୀରେ ଅଘଟଣ- ଟ୍ୟୁସନ୍ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ଭାସିଗଲେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଟ୍ୟୁସନ୍ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ଭାସିଗଲେ।ଶିରିପୁର ଶତାଦ୍ଦୀନଗର ବ୍ୟାଙ୍କ କଲୋନୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଜି ଦିନ ଦୁଇଟା ସମୟରେ ଘଟିଛି ଏହି ଅଘଟଣ। ୧୫

19 Sep 2021 6:39 pm
ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ ରେ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ର ଅବଦାନ ଅତୁଳନୀୟ:ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଗୋପାଳପୁର: ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହର ଉପକଣ୍ଠ ଗୋଳନ୍ଥରା ପାଲୁରହିଲ ଠାରେ ଥିବା ନିଷ୍ଟ ସ୍ଵୟଂଶାସିତ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ୨୫ ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ତଥା ସିଲଭର ଜୁବଲି ବର୍ଷ ଆଜି ଅନୁଷ୍ଠାନ ପରିସରରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏ

19 Sep 2021 6:20 pm
୬ ମାସ ହେଲା ଦରମାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଆତ୍ମା କର୍ମଚାରୀ; ନିୟମିତ ଦରମା ଓ ମହଙ୍ଗାଭତ୍ତା ଦାବୀରେ ୨୦ରୁ ସମୂହଛୁଟି

ନବରଙ୍ଗପୁର: ନବରଙ୍ଗପୁର କୃଷି, ବୈଷୟିକ ପରିଚାଳନା ସଂସ୍ଥା(ଆତ୍ମା)ରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ କର୍ମଚାରୀମାନେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ରାଜ୍ୟ ନୋଡାଲ ଅଧିକାରୀ, କୃଷି ସଚିବଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ କୃଷି ଅଧିକାରୀ ଟଙ୍କଧର ସାହୁଙ୍କୁ ଦାବୀପ

19 Sep 2021 5:47 pm
ବୈତରଣୀ ନଦୀର ତଳମୁଣ୍ଡରେ କମୁଛି ବନ୍ୟାଜଳ, ୪ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ବହୁ ଗାଁ ଏବେବି ପାଣି ​ଘେ​‌ରରେ

ଆରଡ଼ି: ବୈତରଣୀ ନଦୀର ତଳମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟାପାଣି କମିବାରେ ଲାଗିଛି। ଆଗକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ତିଥି ଥିବାରୁ ଜୁଆର ସମୟରେ ବନ୍ୟାପାଣି ନିଷ୍କାସନ ଠିକ ଭାବେ ହେଉ ନ ଥିବାରୁ ଆରଡି, ଓଳଗ, ନାନ୍ଦପୁର, ସୁନ୍ଦରପୁର ୪ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ଏବେବି ବହ

19 Sep 2021 5:38 pm
ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବ୍ଲକର ଭଟାଙ୍ଗପଦର ଗାଁକୁ ଆଦର୍ଶ ସାଂସଦ ଗ୍ରାମ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ସୁଜିତ କୁମାର

ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼:ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବ୍ଲକର ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଗାଁ ଅଛି ଯେଉଁଠି ସରକାରଙ୍କ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ଅପହଞ୍ଚ। ସେ ଅଞ୍ଚଳର ବିକାଶ ଉପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ସୁଜିତ କୁମାର। ଲାଞ୍

19 Sep 2021 5:07 pm
ହିଲଟପରେ ଦଳୀୟ ବୈଠକ କଲେ ବିଧାୟକ, ରାସ୍ତା ପାଇଁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅନୁଦାନ ଘୋଷଣା

ଜି.ଉଦୟଗିରି: ଜି.ଉଦୟଗିରି ବିଧାୟକ ସାଲୁଗା ପ୍ରଧାନ ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଲିକାପଡି ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ଥିତ ମୁକୁଲିଙ୍ଗିଆ ହିଲଟପ୍ ରେ ପହଞ୍ଚି ଦଳୀୟ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି। ହିଲଟପକୁ ଯିବା ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଅନୁକୁଳ ନଥିବାରୁ

19 Sep 2021 4:41 pm
ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶୋକସଭା

ପିପିଲି: ପ୍ରଖ୍ୟାତ ସାହିତ୍ୟିକା, ସମାଜସେବିକା, ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ସଂସ୍କୃତି ଓ ଚେତନାର ସାବଲୀୟ ଓ ଲାଳିତ୍ୟ ଭାଷ୍ୟକାର, ସୁବକ୍ତା, ଲୋକସେବକ ମଣ୍ଡଳର ପ୍ରାକ୍ତନ ଆଜୀବନ ସଦସ୍ୟା ତଥା ‘ସମାଜ’ର ପ୍ରାକ୍ତନ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଂପାଦିକ

19 Sep 2021 4:28 pm
ଦେଶର ପ୍ରଥମ ରାଜ୍ୟ ଭାବେ ନାଗାଲାଣ୍ଡରେ ବିନା ବିରୋଧୀରେ ଚାଲିବ ସରକାର

କୋହିମା: ନୂଆ ଇତିହସ ରଚିବାକୁ ଯାଉଛି ନାଗାଲାଣ୍ଡ। ଦେଶର ଏକମାତ୍ର ରାଜ୍ୟ ଭାବେ ଏଠାରେ ବିନା ବିରୋଧୀରେ ସରକାର ଚାଲିବ। ନାଗାଲାଣ୍ଡର ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ବିନା ବିରୋଧୀ​‌ରେ ଏକାଠି ସରକାର ଚଳାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍

19 Sep 2021 3:07 pm
ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକା ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶୋକ

କଳାପଥର: ଉଭୟ ଓଡିଆ ଓ ବଙ୍ଗଳା ଭାଷାର ବିଶିଷ୍ଟ ସୁଲେଖିକା, ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡେମୀ, ସୋଭିଏତ ନେହେରୁ ସମ୍ମାନ ସହ ବହୁ ଜାତୀୟ ଓ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମନୀତ ତଥା ଶତାୟୁ ଦୈନିକ ଖବର କାଗଜ ‘ସମାଜ’ର ପୂର୍ବତନ କାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ବା

19 Sep 2021 2:15 pm
ଦେଶରେ ୨୪ ଘଂଟାରେ ୩୦,୭୭୩ ନୂଆ କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

ଦେଶରେ ପୁଣି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୩୦ ହଜାର ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୦,୭୭୩ ନୂଆ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩,୩୪,୪୮,୧୬୩କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଆଉ ୩୦୯ ଆକ୍

19 Sep 2021 1:25 pm
ମହାନଦୀ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଟାପୁରୁ ୨୪ ଗାଈ ଉଦ୍ଧାର

ସମ୍ବଲପୁର: ସମ୍ବଲପୁର ସ୍ଥିତ ହୀରାକୁଦ ନଦୀବନ୍ଧର ଉପର ଓ ତଳ ମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଥିବାରୁ ଅତିରିକ୍ତ ଜଳକୁ ମହାନଦୀରେ ଛଡା ଯାଉଛି। ଏଣୁ ମହାନଦୀର ପଠା ଏବଂ ନଦୀ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଟାପୁଗୁଡିକର ଚାରିପଟରେ ବନ୍ୟା ଜଳ ଭର୍ତ୍ତି

19 Sep 2021 12:43 pm
ଆରଟିଓ ଦଲାଲ ଗିରଫ, ଜେରକ୍ସ ଦୋକାନ ଆଳରେ ଚାଲିଥିଲା କାରବାର

ସମ୍ବଲପୁର: ସମ୍ବଲପୁରରେ ଦିନକୁ ଦିନ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଅପରାଧିକ ଓ ଅନୈତିକ କାରବାର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ବେଳେ ଏହା ଉପରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇବାରେ ପ୍ରଶାସନ ଓ ପୁଲିସ ସଫଳ ହେଉ ନାହାନ୍ତି। ପରିବହନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଉଥିବା ଗାଡି

19 Sep 2021 12:32 pm
ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ସମ୍ବଲପୁର ବିଧାୟକ ଜୟନାରାୟଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଗଭୀର ଶୋକ

ସମ୍ବଲପୁର: ବିଶିଷ୍ଟ ଓଡିଆ ସାହିତ୍ୟିକା ତଥା ଶତବାର୍ଷିକୀ ଦୈନିକ ଖବରକାଗଜ ‘ସମାଜ’ର ପୂର୍ବତନ ସମ୍ପାଦିକା ସମାଜସେବୀ ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ସମ୍ବଲପୁର ବିଧାୟକ ଜୟନାରାୟଣ ମିଶ୍ର ଗଭୀର ଶ

19 Sep 2021 11:54 am
ସମାଜସେବୀ ମନୋରମାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା

ଫୁଲବାଣୀ: ‘ସମାଜ’ର ପୂର୍ବତନ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଂପାଦିକା ପ୍ରଫେସର ଡକ୍ଟର ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକରେ ଆଜି ଫୁଲବାଣୀ ପ୍ରେସ କ୍ଲବରେ ଏକ ଶୋକସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରେସ କ୍ଲବ ସଭାପତି ସୁନୀଲ ପଟନାୟକଙ୍କ ସଭାପତିତ୍

19 Sep 2021 11:51 am
ପୁରାତନ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ବନ୍ଧୁମିଳନ

ଗଞ୍ଜାମ: ଶନିବାର ଦିନ କରୋନା କଟକଣା ନୀତିନିୟମ ଭିତରେ ସାବୁଳିୟା ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ନୋଡ଼ାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସଭାଗୃହ ପରିସରରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଚନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ୧୯୮୨-୮୩ ବ୍ୟାଚର ପୁରାତନ ଛାତ୍ରଛାତ୍

19 Sep 2021 11:38 am
ବନ ବିଭାଗର ଚଢ଼ାଉ, ଚୋରା କାଠ ସହ ପିକ୍ଅପ୍ ଜବତ

ପାଟଣା: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ରେଞ୍ଜ ରୁହିଣିଦୁମା ନିକଟରୁ ବନ ବିଭାଗ ଗୋଟିଏ ଚୋରା କଠ ବୋଝେଇ ପିକ୍ଅପ୍ ଭ୍ୟାନକୁ ଜବତ କରିଛି। କାଠ ଚୋରା ଚାଲାଣ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇ ପାଟଣା ରେଞ୍ଜର ଟିକେଶ୍ବର ମହାନ୍ତ, ଫ

19 Sep 2021 11:13 am
ସାରସ୍ଵତ ସାଧିକା ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ସହକାରେ କରାଯିବ –ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ବିଶିଷ୍ଟ ସମାଜସେବୀ ତଥା ଯଶସ୍ବୀ ସାରସ୍ଵତ ସାଧିକା ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ସହକାରେ କରାଯିବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ଵାର ଠାରେ ସ୍ବର୍ଗ

19 Sep 2021 10:47 am
ବୈତରଣୀ ତଳମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା, ଜଳକାରୁ ହଟିନି ବିପଦ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା ଲାଗିରହିଛି। ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଉପକୂଳର ୪ ବ୍ଲକରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଆଜିଠାରୁ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଜିଲାଗୁଡିକ ସହିତ ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାର ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ କେନ୍ଦୁଝ

19 Sep 2021 8:28 am
ଯୁକ୍ତି ନୁହେଁ ; ଯୁକ୍ତିର ଛଳନା

ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଆମେ ପ୍ରାୟତଃ ନିଜ ନିଜ ଭିତରେ ଆଲୋଚନା କମ୍‍ ମାତ୍ର ଯୁକ୍ତି ବେଶି କରିଥାଉ। ଆଲୋଚନାରେ ଆମେ ସାଧାରଣତଃ କ’ଣ ଠିକ୍‍ ତାହା ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରୁ; କିନ୍ତୁ ଯୁକ୍ତିରେ ‘କିଏ ଠିକ୍‍’ ତାହା ପ୍ରତିପାଦନ କରିବାକୁ ପ୍

19 Sep 2021 8:23 am
ମନୋଜ ଦାସ: ଅନେକ ବିଶ୍ବର ସନ୍ଧାନ

୧୯୬୫ ମସିହାର ଶୀତ ଋତୁ । ମୋ ମା’ଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ଆମ ପରିବାର ପଣ୍ଡିଚେରୀ ଯାଉଥାଉ । ମା’ ପ୍ରଖ୍ୟାତ କବି ଆଦର୍ଶର ମୂର୍ତ୍ତିମନ୍ତ ପ୍ରତୀକ ଶ୍ରୀମତୀ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ପ୍ରଭା ଦେବୀ । ତାଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ତାଙ୍କ ପିଲାମାନେ ଶ୍ରୀ ଅରବି

19 Sep 2021 8:21 am
ଆକାଂକ୍ଷା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଭାରୀଙ୍କ ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସମୀକ୍ଷା

ନବରଙ୍ଗପୁର: ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଆକାଂକ୍ଷା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଭାରୀ ତଥା ସମାଜ କଲ୍ୟାଣ, ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ବିଭାଗ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅରବିନ୍ଦ ଅଗ୍ରୱାଲ ଦୁଇ ଦିନିଆ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ଗସ୍ତରେ ଆସି ଜିଲ୍ଲାରେ ସର

19 Sep 2021 8:11 am
ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ନୋଡାଲ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ନବରଙ୍ଗପୁର: ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଡ଼ଃ ଅଜିତ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ନୋଡାଲ ବୈଠକ ଏବଂ ବିଜୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ସମ୍ୱନ୍ଧୀୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ ନିମିତ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ନବରଙ୍ଗ

19 Sep 2021 4:37 am
ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ପକ୍ଷରୁ ସଚେତନତା

ନବରଙ୍ଗପୁର: ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଆଇନ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣର ଆଦେଶ କ୍ରମେ ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ନବରଙ୍ଗପୁର ଦ୍ଵାରା ଏକ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଅଭିଯାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣର ଅଧକ୍ଷ ତଥା ଜିଲ୍ଲା ଜଜ ଅଶୋ

19 Sep 2021 4:31 am
ପୁଲିସ ହାବୁଡରେ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆ

ମୋହନା: ଗଞ୍ଜେଇର ଭୂସର୍ଗ ମୋହନା ବ୍ଳକରେ ପୁଲିସ କଡ଼ା ପଦକ୍ଷେପ ସତ୍ତ୍ୱେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ ଥମିବାର ନା ଗନ୍ଧ ଧଗୁନି। ଜିଲ୍ଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଜୟରାମ ଶତପଥୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଅଡବା ପୁଲିସ୍ ଏସଆଇ ରବିନ୍ଦ୍ର ପାତ୍

19 Sep 2021 4:25 am
ମେଘା ସେକ୍ଟରରେ ବିଶ୍ୱ ନିରାପତ୍ତା ଦିବସ

ଆଠଗଡ: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଅଧିନ ମେଘା ସେକ୍ଟରର ଗାଁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ସମୂହ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ରାଜନଗର ପଞ୍ଚାୟତ ସଭାଗୃହରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଶ୍ୱ ରୋଗୀ ନିରାପତ୍ତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ସିଏଚସି

19 Sep 2021 4:20 am
ଗୋପାଳପୁର ବେଳାଭୂମିରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବେଳାଭୂମି ସଫେଇ ଦିବସ ପାଳିତ

ଗୋପାଳପୁର: ଗୋପାଳପୁର ବେଳାଭୂମି ରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସ୍ଥିତ ଏକାଡେମୀ ଅଫ୍ ଟେକ୍ନୋକ୍ରାଫ୍ଟ , ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟର ସାମୁଦ୍ରିକ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସ୍ଥିତ ଜାତୀୟ ସାଗର ତଟ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ମିଳିତ ଆନୁକୁଲ୍

19 Sep 2021 4:15 am
ବୌଦ୍ଧ ବାପୁଜୀନଗରରେ ପାଳିତ ହେଲା କରମା ଉତ୍ସବ

ବୌଦ୍ଧ: ବୌଦ୍ଧ ସହରର ବାପୁଜୀନଗର ଠାରେ ଭାଦ୍ରବ ଏକାଦଶୀ ଅବସରରେ ମା’ କରମସାନୀଙ୍କ ପୂଜା ସହିତ କରମା ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ପରମ୍ପରା ପ୍ରକାରେ ସମସ୍ତେ ସକାଳ ଠାରୁ ପୂଜା ଓ ଉପାସ ଆରମ୍ଭ କରିଥାଆନ୍ତି। ସଂନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ସାହା

19 Sep 2021 2:50 am
ସେବା ଓ ସମର୍ପଣ ଅଭିଯାନରେ ଖାଉଟିମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟାଗ ବଂଟନ

ବୌଦ୍ଧ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ୭୧ ତମ ଜନ୍ମ ଦିବସ ଅବସରରେ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ସେବା ଓ ସମର୍ପଣ ଅଭିଯାନର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସରେ ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାର ସମସ୍

19 Sep 2021 2:47 am
କରଡି ଲୋଭରେ ସେରେଗେଡା ଜଙ୍ଗଲରେ ବସା ମାରିଛନ୍ତି ୮ଟି ବଣୁଆ ହାତୀ

ଗୁଣପୁର: ସ୍ଥାନୀୟ ଗୁଣପୁର ବନାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭିଁପୁର ଜଙ୍ଗଲର ସେରେଗେଡା ଗାଁ ନିକଟରେ ବସା ମାରିଛନ୍ତି ୮ଟି ଜଙ୍ଗଲି ହାତୀ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛନ୍ତି ଦୁଇଟି ଛୁଆ ହାତୀ, ୫ଟି ମାଇ ହାତୀ ଓ ଗୋଟିଏ ଦନ୍ତାହାତୀ। ପ୍ରାୟ ସପ

19 Sep 2021 2:40 am
କୁଲଡିହା ଅଭୟାରଣ୍ୟରୁ ସଶସ୍ତ୍ର ଶିକାରୀ ଗିରଫ

ନୀଳଗିରି: ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରିସ୍ଥିତ କୁଲଡିହା ଅଭୟାରଣ୍ୟକୁ ପଶିଥିବା ଜଣେ ଶିକାରୀକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବନବିଭାଗ ଗିରଫ କରି ତା’ଠାରୁ ଏକ ଗୁଳିଭର୍ତ୍ତି ବନ୍ଧୁକ ଜବତ କରିଛି। ନୀଳଗିରି ପୁଲିସ ସର୍କଲର ବରହମପୁର ଥାନା କେସିପୁର

19 Sep 2021 2:36 am
ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଘରୁ ଚୋରି, ନୀଳଗିରିରୁ ଚୋରକୁ ଗିରଫ କଲା ହରିୟାଣା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ପୁଲିସ

ନୀଳଗିରି: ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଅଧୀନ ନୀଳଗିରି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବକ ଚାକର ସାଜି ହରିୟାଣାର ଜଣେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଘରୁ ୨୭ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା ଚୋରି କରିବା ଘଟଣା ଅଞ୍ଚଳରେ ହଟଚମଟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଈଶ୍ୱରପୁର ନିକଟସ୍ଥ ଭୀମେଇ ଗା

19 Sep 2021 2:32 am
ବିଏମସି ଜୋନାଲ ଡେପୁଟି କମିଶନର ଓ ପୁଲିସ ଉପରେ ବାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ, ୪ ଅଟକ

ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ନିୟମ ପାଳନ କରିବାକୁ ଯାଇ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମର ଦୁଇ ଜଣ ଜୋନାଲ ଡେପୁଟି କମିଶନର ଓ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଉଭୟ ବାରର କର୍ମଚାରୀମ

19 Sep 2021 2:21 am
୩ଟି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୫ ଗୁରୁତର

ଚିକିଟି: କେ ନୂଆଗାଁ ଥାନା ଇଲାକାରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ୩ଟି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୪ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୂଚନା ପ୍ରକାରେ ଦିନ ୧୧ଟାରେ ସୁବଲୟା ଠାରେ ଅଟୋ-କାର ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧା ଗୁର

19 Sep 2021 12:51 am
ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକରେ ଲେଖକ ଇଂ ତାରାପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଶୋକ

ଯାଜପୁର: ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା,ସାହିତ୍ୟ ଏବଂ ସଂସ୍କୃତିର ଅନନ୍ୟ ପ୍ରବକ୍ତା, ସୁନାମଧନ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକା, ବର୍ଷିଆନ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ଯଶସ୍ବୀ ସଂପାଦକ ମନୋରମା ମହାପାତ୍ର ପରଲୋକରେ ଲେଖକ ଇଂ ତାରାପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ର ଗଭୀର ଶୋକ ପ୍ର

19 Sep 2021 12:32 am
ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଅନୁଗୋଳ: ଅନୁଗୋଳ ସହର ନିକଟରେ ଥିବା ଡେରେଜାଙ୍ଗ ଡ୍ୟାମ ନିକଟରୁ ଶନିବାର ବିଲମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ରକ୍ତାକ୍ତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ମୃତ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ରନ୍ତଲେଇ ଗାଁର ଜଗବନ୍ଧୁ ସେନାପତି। ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଗଭୀର ଆଘ

19 Sep 2021 12:19 am
ସାପ୍ତାହିକ ରାଶିଫଳ (୧୯/୦୯/୨୦୨୧ରୁ୨୫/୦୯/୨୦୨୧)

ମେଷ: ରବିବାର ଓ ସୋମବାର କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ମଙ୍ଗଳବାର ଓ ବୁଧବାର ସାବଧାନତା ଲୋଡ଼ା। ଗୁରୁବାର ଠାରୁ ଶନିବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟମ ଫଳ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ମହିଳା ଓ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ଲାଭବାନ ହେବେ। ରିଷ୍ଟଖଣ୍ଡନ ପାଇଁ ମା’

19 Sep 2021 12:02 am
ବଡ଼ମ୍ବାରେ ବନ୍ୟା ବିପତ୍ତି: ୪ଦିନ ବିତିଲାଣି, ରାସ୍ତା ମରାମତି ନେଇ ପଦକ୍ଷେପ ନାହିଁ

ବଡ଼ମ୍ବା: ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଚଳିତ ବର୍ଷ ବଡ଼ମ୍ବାରେ ନାହିଁ ନଥିବା କ୍ଷତି ଘଟାଇଛି। ନଦୀ ନୁହେଁ ବିଭିନ୍ନ ନାଳର ପାହାଡ଼ି ଜଳରେ ବନ୍ୟା ଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି। ସିଆରିଆ ନାଳର ବନ୍ୟାଜଳରେ ଗୋପମଥୁରା – ଶଂଖାମେରୀ ଏବଂ

18 Sep 2021 11:45 pm
ରାଜଵେଶରେ ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳଙ୍କୁ ସୁନିଆଁ ଭେଟି

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ: ରାଜରାଜେଶ୍ବର ଵେଶରେ ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ଠାକୁରଙ୍କୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ପରି ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାରମ୍ପରିକ ରୀତିରେ ଭାଦ୍ରବ ମାସ ଶୁକ୍ଲପକ୍ଷ ଦ୍ୱାଦଶୀ ତିଥିରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସୁନିଆଁ ଭେଟି ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଛି। ଅପରାହ୍ନରେ ମନ୍ଦ

18 Sep 2021 11:40 pm
ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ଦୟା ଓ ଭାର୍ଗବୀ

ପିପିଲି:ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଓ ହୀରାକୁଦରୁ ବନ୍ୟାଜଳ ନିର୍ଗତ ଫଳରେ ପିପିଲି ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ଦୟା ଓ ଭାର୍ଗବୀ ନଦୀରେ ବନ୍ୟାଜଳ ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। ତେବେ ଉଭୟ ନଦୀର ଜଳସ୍ତର ଦୀର୍ଘ ଘଣ୍ଟା ଧରି ସ୍ଥିର ରହ

18 Sep 2021 10:38 pm
ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ହେବାକୁ କୁମ୍ବଲେ, ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇର ପ୍ରସ୍ତାବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନୀଲ କୁମ୍ବଲେ ପୁଣି ହୋଇପାରନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ। ଟ୍ବେଣ୍ଟି୨୦ ବିଶ୍ବକପ ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଛାଡ଼ିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ

18 Sep 2021 10:34 pm
ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ସ ପଦକ ବିଜେତାଙ୍କ ଉପହାର ନିଲାମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ସ ଓ ପାରାଲିମ୍ପିକ୍‌ସ​‌େ​‌ର ପଦକ ବିଜୟୀ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍‌ମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ଉପହାର ଗୁଡ଼ିକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଇ-ନିଲାମ ଜରିଆରେ ବିକ୍ରି

18 Sep 2021 10:29 pm
ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକ ତଥା ସମାଜସେବୀ ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଶୋକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକ, ସମାଜସେବୀ, ଶିକ୍ଷାବିତ ତଥା ସମାଜ ଖବର କାଗଜର ପୂର୍ବତନ ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ସୁପରିଚିତ ଶ୍ରୀମତୀ ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଇସ୍ପାତ ଓ ଖଣି, ପୂର୍ତ୍ତ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ମଲ

18 Sep 2021 10:15 pm
ଫୁଟବଲ ଖେଳ ବେଳେ ବଜ୍ରପାତ: ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଆହତ

ଦାନଗଦି : ଫୁଟବଲ ଅଭ୍ୟାସ ଖେଳ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ହଠାତ୍ ବଜ୍ରପାତ ଘଟି ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ୩ ଜଣ ସାଥୀ ଖେଳାଳି ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି l ଆହତ ମାନେ କଳିଙ୍ଗନଗର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳର ଟାଟା ମେଡିକା ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଚ

18 Sep 2021 9:50 pm
ମହାନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ଶୁଖୁଆଖଳା ଗ୍ରାମ ୨ ଦିନ ଜଳବନ୍ଦୀ

ବାଙ୍କୀ : ମହାନଦୀର ଶାଖା ନଦୀ ରଣନଦୀରେ ବନ୍ୟା ଆସିଲେ ରଣକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଗାଁ ଶୁଖାଆଖଳା ଗ୍ରାମରେ ଛନକା ପଶିବା ସହିତ ଗ୍ରାମବାସୀ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇଥାନ୍ତି। ପ୍ରତିବର୍ଷ ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବରେ କୂଳଖାଇ ରଣନଦୀର ଆଁ ଭିତରକୁ ଶୁଖୁଆଖଳା ଗ

18 Sep 2021 9:32 pm
ଅବକାରୀ ଚଢାଉ,୪୦ ଲିଟର ମଦ ସହ ଯୁବକ ଗିରଫ

ବାଙ୍କୀ : ଶନିବାର ଦିନ ବାଙ୍କୀ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନ ଉପରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ଅବକାରୀ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ବାଙ୍କୀ ଥାନା ଅଧିନ କଦଳୀବାଡି ପଞ୍ଚାୟତର ମାଳବିହାରପୁର ଗ୍ରାମର ପ୍ରଭାକର ସାହୁ(୨୫)ଙ୍କ ଠାରୁ ୪୦

18 Sep 2021 9:09 pm
ବାଙ୍କୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶନ,ହୁଳୁହୁଳା ପୋଲ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଆଲୋଚନା

ବାଙ୍କୀ : ମହାନଦୀରେ ଚଳିତ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ ପାଇଁ ବାଙ୍କୀ ବିଧାୟକ ଦେବୀରଂଜନ ତ୍ରିପାଠୀ ଶନିବାର ଦିନ ବାଙ୍କୀ ଉପଖଣ୍ଡର ବିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳ ପରିଦର୍ଶନ କରି ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଭାବିତ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କ

18 Sep 2021 9:02 pm
‘ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ମିଲେଟ୍‌ ପ୍ରୋତ୍ସାହନକାରୀ ରାଜ୍ୟ’ ହେଲା ଓଡ଼ିଶା

ଭୁବନେଶ୍ବର: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନୂତନ ଏବଂ ଆହ୍ୱାନମୂଳକ ପେଶା ନିମନ୍ତେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ରାଉରକେଲା ମହାନଗର ନିଗମ ଭିଏସ୍‌ଏସ୍‌ ମାର୍କେଟରେ ୫ ମେଟି୍ରକ୍‌ ଟନ୍

18 Sep 2021 8:53 pm