ସଟଡାଉନ କଟକଣା ଉଲ୍ଲଘଂନ, ତଣ୍ଡ ଗଣିଲେ ୨୮ହଜାର

ହରଭଙ୍ଗା : ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁରେ ରବିବାର ବୌଦ୍ଧ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଶ୍ୱିନୀ ମେହେରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସଟଡାଉନ କଟକଣା ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀ ଦୋକାନଗୁଡିକରେ ଚଢଉ କରି ଜୋରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସୂଚନା ଅନୁସା

16 May 2021 9:27 pm
ବୌଦ୍ଧଜିଲା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ପାନୀୟଜଳ ସମସ୍ୟା ଉତ୍କଟ, ଏକ କିଲୋମିଟର ଦୂର କୂଅରୁ ପାଣି ଆଣୁଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ

ବୌଦ୍ଧ: ଗୋଟିଏପଟେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ସାରାଜିଲା ତାଲାବନ୍ଦରେ ରହିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ବୌଦ୍ଧଜିଲାର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ପାନୀୟଜଳର ଉତ୍କଟ ସମାସ୍ୟା ଦେଖାଦେଲାଣି। ଯଦିଓ ଚଳିତବର୍ଷ ମୌସୁମୀ ଶିଘ୍ର ଆସିବା ନେଇ ବୈଜ୍ଞାନିକ

16 May 2021 9:25 pm
ବୌଦ୍ଧ ବ୍ଲକର ବଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ରେଡକ୍ରସ ପକ୍ଷରୁ ସହାୟତା

ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ରେଡକ୍ରସ ପକ୍ଷରୁ ବୌଦ୍ଧ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ସଚେତନତା ସହ ଗରିିବ କୋଭିଡ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଖରେ ସହାୟତା ପହଞ୍ଚାଯାଇଛି। ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବୌଦ୍ଧ ବ୍ଳକର ବିଭିନ୍ନ

16 May 2021 9:18 pm
ତାଲାବନ୍ଦର ପ୍ରଭାବ ପଡୁନି ! ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ପୁଣି ୪୧୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ନବରଙ୍ଗପୁର : ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲାରେ ତାଲାବନ୍ଦ କାମ କରୁନି। କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା କମୁନଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେଉଛି। ଗତକାଲି ଶନିବାର ରାତ୍ରି ସୁଦ୍ଧା ୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଜିଲାରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇ ଦେଇଥ

16 May 2021 9:06 pm
ରାତି ୯ଟା ମୁଖ୍ୟ ଖବର

–ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼ “ତଉକତେ”ର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏନସିଏମସି ବୈଠକ : ସହାୟତା ଲାଗି ୩ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ -ବେଗୁନିଆରେ ଅମାନିଆଙ୍କଠାରୁ ୧୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ –ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୧୨୦୭୭, ମୋଟ ଆରୋଗ୍ୟ ସଂଖ୍ୟା ୫୧୪୫

16 May 2021 8:57 pm
ବୁଢିପଦର ଧର୍ନୀ ପୀଠରେ ଶୀତଳ ପୂଜା

ନର୍ଲା: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ନର୍ଲା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୁଢିପଦର ଠାରେ ଆଜି ଧର୍ନୀ ଦେବୀଙ୍କ ଶୀତଳ ପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଧର୍ନୀ ଦେବୀଙ୍କ ନବକଳେବର ନୀତି ସଂପାଦିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଆଜି (ରବିବାର) ଧର୍ନୀ

16 May 2021 8:45 pm
ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ୧୩୫୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୯୩୮

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ବର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି) ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୩୫୩ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ କେସ ୨୧୮ ଓ ଲୋକାଲ୍‌ କଣ୍ଟାକ୍ଟ କେସ ୧୧୩୫ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଜି ସୁଦ୍ଧା

16 May 2021 8:38 pm
ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ନାବାଳକ ମୃତ

ମୋହନା: ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ମୋହନା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜିରାଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିନ ବାହାଡାପଦା ଗାଁ ପୋଖରୀରୁ ଜଣେ ନାବାଳକର ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ମୋହନା ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ । ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ସେହି ଗାଁର ୧୨ ବର୍ଷୀୟ ନାବାଳକ ଆଲୋକ ଶବର

16 May 2021 8:28 pm
ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼ “ତଉକତେ”ର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏନସିଏମସି ବୈଠକ : ସହାୟତା ଲାଗି ୩ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆରବ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା “ତଉକତେ” ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼ର ମୁକାବିଲା କରିବାପାଇଁ ଜାତୀୟ ସଙ୍କଟ ପରିଚାଳନା କମିଟି (ଏନସିଏମସି)ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କ୍ୟାବିନେଟ୍‍ ସଚିବ ରାଜୀବ ଗୌବା କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟଗୁଡ଼ିକ

16 May 2021 8:20 pm
ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୧୨୦୭୭, ମୋଟ ଆରୋଗ୍ୟ ସଂଖ୍ୟା ୫୧୪୫୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୨୦୭୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ମିଶାଇ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ଆରୋଗ୍ୟ ସଂଖ୍ୟା ୫୧୪୫୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଆଜି ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରୁ ସର୍ବାଧିକ

16 May 2021 8:20 pm
ରାତି ୮ଟା ମୁଖ୍ୟ ଖବର

–ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୧୨୦୭୭, ମୋଟ ଆରୋଗ୍ୟ ସଂଖ୍ୟା ୫୧୪୫୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି –କୂଳ ଲଙ୍ଘୁଛି ମହାନଦୀ, ନାଲିଫିତା ତଳେ ରିଙ୍ଗବନ୍ଧ। ତଟ ସୁରକ୍ଷା ନ ହେଲେ ନଦୀରେ ଲୀନ ହେବ ୫୫ ରାଜସ୍ୱ ଗାଁ –ଜୁନ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ

16 May 2021 8:02 pm
ଅମାନିଆଙ୍କଠାରୁ ୧୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ବେଗୁନିଆ: ବେଗୁନିଆ ବ୍ଲକ ବାଘମାରୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କୋଭିଡ କଟକଣାକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବା ଦୋକାନୀ ଏବଂ ଗାଡିଚାଳକଙ୍କଠାରୁ ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ ୧୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରିଛି । ଆଜି ସକାଳେ ବାଘମାରୀ ଥ

16 May 2021 8:01 pm
ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ପୁଣି ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କଲା କୋଭିଡ୍‌ ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ୨୬୨ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ସହରରେ କମୁଛି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ବଢୁଛି

ବୌଦ୍ଧ: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପୁଣିଥରେ ନୂଆ ରେକର୍ଡ କରିବା ସହିତ ୨୬୨ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଏହାକୁ ମିଶାଇ ଜିଲାରେ ମୋଟ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୨୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ

16 May 2021 7:48 pm
କୂଳ ଲଂଘୁଛି ମହାନଦୀ, ନାଲିଫିତା ତଳେ ରିଙ୍ଗବନ୍ଧ

ହରଭଙ୍ଗା: କେଉଁ ପୁରାତନ ସମୟରୁ ଓଡିଶାର ଜୀବନଧାରା ଭାବେ ମହାନଦୀ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଆସୁଛି। ଏହି ନଦୀର ସୁଦୀର୍ଘ ପଥ ୮୫୦କି.ମି ଯେଉଁଥିରେ ଓଡିଶାରେ ୪୯୪ କିଲୋମିଟର ପ୍ରବାହିତ ହୋଇଛି। ଏହି ନଦୀର ଉପନଦୀଗୁଡିକ ଇବ୍, ଅଙ୍ଗ, ତେଲ୍, ବା

16 May 2021 7:39 pm
ପାନିପଥ ରିଫାଇନାରୀର ୫୦୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ କୋଭିଡ୍‍ ହସ୍ପିଟାଲ୍‍କୁ ମାଗଣାରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍‍ ଯୋଗାଇବ ଇଣ୍ଡିଆନ ଅଏଲ : ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

-କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ହରିୟାଣାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜ୍‍ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ଲାଲ ଖଟ୍ଟରଙ୍କ କରକମଳରେ ହସ୍ପିଟାଲ୍‍ର ଲୋକାର୍ପଣ -ହସ୍ପିଟାଲରେ ବ୍ୟବସ୍ଥିତ ପ୍ରତ୍ୟେ

16 May 2021 7:02 pm
କରୋନାରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ ଦୁଇ ବିଦ୍ୟୁତ୍ କର୍ମଚାରୀ

ପାଟଣା : କରୋନାରେ ଦୁଇ ଯୁବ ବିଦ୍ୟୁତ କର୍ମଚାରୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ବହୁ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଥାଇ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅଛନ୍ତି। ପାଟଣା ବ୍ଲକ ତୁରୁମୁଙ୍ଗା ସବଷ୍ଟେସନରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ବୁଢ଼ୀକାପୁଡି ପଞ୍ଚାୟତ ଗିଧିବାସ ଗ୍

16 May 2021 6:43 pm
ଚୋରା ବେପାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲକଡ଼ାଉନ ପୁଷମାସ, ଦୁଇଗୁଣା ଦରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ଦୁଇ ନମ୍ବର ମଦ

ବେଗୁନିଆ: ମହାମାରୀ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ସାରା ଦେଶରେ କାୟା ବିସ୍ତାର କରି ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଲକଡାଉନ ଏବଂ ସଟଡାଉନ ଚୋରା ମଦ ବେପାରୀ ଏବଂ ଲାଇସେନ୍ସପ୍ରାପ୍ତ ମଦ ଦୋକାନୀଙ୍କ ପାଇଁ ପୁଷମାସ ପାଲଟିଛି । ଖୁଲମଖୁଲା ମଦ ଦୁଇଗୁଣା ଦ

16 May 2021 6:17 pm
ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟାର ମୁଖ୍ୟ ଖବର

–ଦେଶର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ କୋଭିଡ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି –ସମସ୍ତନଗର, ଉପନଗର, ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଓ ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଅଞ୍ଚଳକୁ କ୍ରମଶଃ ସଂକ୍ରମଣ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପ

16 May 2021 6:03 pm
କୋଭିଡ ଟିକାରଣ ଅଭିଯାନ : ଟିକା ନେଲେଣି ୧୮.୨୨ କୋଟି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶରେ କୋଭିଡ ଟିକାରଣ ଅଭିଯାନ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଆଗେଇ ଚାଲିଛି। ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୮ କୋଟି ୨୨ ଲକ୍ଷ ପାନ ଟିକା ଦିଆଯାଇ ସାରିଲାଣି। ୯୬ ଲକ୍ଷ ୪୨ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀ ପ୍ରଥମ ପାନ ଟିକା ନେଇଥିଲା ବେଳେ

16 May 2021 6:00 pm
କରୋନା ହଟସ୍ପଟ ପାଲଟିଛି ସାମ୍ପୋଚ୍ ଗାଁ

ହରଭଙ୍ଗା: ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକର ସାମ୍ପୋଚ ଗ୍ରାମ ଏବେ କରୋନା ହଟସ୍ପଟ ପାଲଟିଛି। ରବିବାର ଗାଁରୁ ଏକାବେଳେ ୩୫ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଲଗାତାର ତିନି ଚାରି ଦିନ ହେଲା ଗାଁରେ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ଦ୍ରୁତ ଗିତିରେ

16 May 2021 5:55 pm
ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲ : ବୁଧବାରଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ ଅକ୍ସିଜେନ ପ୍ଲାଂଟ

ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏମକେସିଜି ମେଡିକାଲ ପରିସରରେ ଆସନ୍ତା ବୁଧବାରଠାରୁ ଅକ୍ସିଜେନ ପ୍ଲାଂଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ। ଏଠାରେ ୨୦ ହଜାର ଟନ୍‍ କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ ଅକ୍ସିଜେନ ପ୍ଲାଂଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି। ବର୍ତମା

16 May 2021 5:40 pm
ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ବିବାହ ଆୟୋଜନ ଉପରେ ନୂଆ କଟକଣା

ଛତ୍ରପୁର :ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ବିବାହ ଆୟୋଜନ ଉପରେ ନୂଆ କଟକଣା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଏଣିକି ବିବାହ ଆୟୋଜନ ପୂର୍ବରୁ ବରକନ୍ୟାଙ୍କ ସମେତ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କ

16 May 2021 5:19 pm
ସିନେମା ଓ ଧାରାବାହିକ ସୁଟିଂ ଉପରେ କଟକଣା

ବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରକାର କୌଣସି ସିନେମା କିମ୍ବା ଧାରାବାହିକ ସୁଟିଂ ଉପରେ କଟକଣା ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଇନ୍‍ଡୋର, ଆଉଟ୍‍ଡୋର ସୁଟିଂ ବନ୍ଦ ରଖିବା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲି

16 May 2021 5:03 pm
ପରଲୋକରେ ଅଭିନେତା କେ.ଡି ଚନ୍ଦ୍ରନ

ମୁମ୍ବଇ: ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁଧା ଚନ୍ଦ୍ରନଙ୍କ ପିତା ତଥା ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା କେ.ଡି. ଚନ୍ଦ୍ରନଙ୍କର ରବିବାର ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୧୦ଟା ସମୟରେ ହୃଦଘାତର ଶୀକାର ହୋଇ ସେ ଶେଷ ନିଃଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍

16 May 2021 5:03 pm
ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ କୋଭିଡ ପରିଚାଳନା : ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ କୋଭିଡ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ସମସ୍ତ ଉପନଗର, ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଓ ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଅଞ୍ଚଳକୁ କ୍ରମଶଃ ସଂକ୍ରମଣ ପ୍ରବେଶ

16 May 2021 4:47 pm
ମାଗଣାରେ ଦିଆଯାଇଛି ୨୦ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ କୋଭିଡ୍‍ ଟିକା : ତିନି ଦିନରେ ଦିଆଯିବ ୫୧ ଲକ୍ଷ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶର ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୦କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ କୋଭିଡ୍‍ ଟିକା ମାଗଣାରେ ଦିଆଯାଇଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି, ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳଗୁଡ଼ିକୁ କୋ

16 May 2021 4:35 pm
ଦିନ ୪ଟା ମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଦେଶ/ବିଦେଶ ଖବର –ଟିକାକରଣ ପରେ ସୁରକ୍ଷା ହାର ୯୭.୩୮%, କେବଳ ୦.୦୬% ଲୋକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେବାର ରହିଛି ସମ୍ଭାବନା: ଅଧ୍ୟୟନ – ଗୋଆ ଚିକିତ୍ସା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଅଭାବରୁ ଆଉ ୮ ରୋଗୀ ମୃତ, ୫ ଦିନରେ ଗଲାଣି ୮୩ ଜୀବନ

16 May 2021 4:00 pm
ଟିକାକରଣ ପରେ ସୁରକ୍ଷିତ ହାର ୯୭.୩୮%, କେବଳ ୦.୦୬% ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେବାର ରହିଛି ସମ୍ଭାବନା: ଅଧ୍ୟୟନ

କୋଭିଡ ଟିକାକରଣ ପରେ କେବଳ ୦.୦୬% ଲୋକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ସେହିପରି ଟିକା ନେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୯୭.୩୮% ଏହି ଭୂତାଣୁରୁ ରକ୍ଷା ପାଇପାରିବେ। ଇନ୍ଦ୍ରପ୍ରସ୍ଥ ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲ ଦ୍ୱାରା

16 May 2021 3:58 pm
ରବିବାରରେ ଅଟା, ସୁଜି ଆଦିରେ ପ୍ରସ୍ତତ ଖାଦ୍ୟ ଓ ତମ୍ବାରେ ତିଆରି ବସ୍ତୁ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଦ୍ରବ୍ୟ ଦାନ ଦେବା ଓ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସମାଜରେ ଏହା ସର୍ବଦା ଦେଖାଯାଇଥାଏ। ମାତ୍ର ଏହା ଉପରେ ମଧ୍ୟ କେତେକ ନିୟମ ରହିଛି। ଏପରି ବହୁ ଦ୍ରବ୍ୟ ଅଛି ଯାହାକୁ ବାର ଅନୁଯାୟୀ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆମରବ

16 May 2021 3:23 pm
ରାଉରକେଲାରେ ମେ’ ୧୮ରୁ ୨୮ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଟିକାଦାନ ଲାଗି ନୂଆ ସୂଚୀ ଜାରି

ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲା ସହରରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ ଟିକାକରଣ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ନୂଆ ସୂଚୀ ଜାରି କରିଛି । ଆସନ୍ତା ମେ’ ୧୮ ତାରିଖରୁ ୨୮ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ନୂଆ ସୂଚୀ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ୧୬ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟାରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ

16 May 2021 3:06 pm
ଜନସେବା କର୍ତ୍ତବ୍ୟ, କର୍ମ ମାନବିକତା ; ଅନ୍ୟଗ୍ରାମକୁ ଆସି ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଉଠାଇଲେ ଶବ

ବୁଗୁଡା : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ବୁଗୁଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅରଖପୁର ପାଞ୍ଚାୟତର ମହୁଲପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ବାବୁରାମ ବିଷୋୟୀ ( ୪୫ ରୁ ୫୦) ବର୍ଷ ଆଠ ଦିନ ଜ୍ଵର ହେବା ପରେ ମଇ ୧୬ ତାରିଖ ପୂର୍ବ ରାତ୍ରରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ବୁଗୁଡ଼ା ଅଞ୍ଚ

16 May 2021 2:22 pm
ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ରହସ୍ୟମୟ ମନ୍ଦିର ବିଷୟରେ ; ଯେଉଁଠାରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଲୋକେ ରୁହନ୍ତି ନାହିଁ

ଆମ ଦେଶରେ ଏଭଳି ବହୁ ମନ୍ଦିର ରହିଛି, ଯାହା ରହସ୍ୟମୟ ଓ ଖୁବ ପ୍ରାଚୀନ। ଏପରି ହିଁ ଏକ ମନ୍ଦିର ରାଜସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଏହି ମନ୍ଦିରରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ହେବା ମାତ୍ରେ କୌଣସି ଲୋକେ ଏଠାରେ ରୁହନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହାର କାରଣ ପଛରେ ଏକ ରହସ୍ୟ ରହ

16 May 2021 2:09 pm
ଗୋଆ ଚିକିତ୍ସା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଅଭାବରୁ ଆଉ ୮ ରୋଗୀ ମୃତ, ୫ ଦିନରେ ଗଲାଣି ୮୩ ଜୀବନ

ଗୋଆରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଅଭାବରୁ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଜାରି ରହିଛି। ଗୋଆ ଚିକିତ୍ସା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ପୁଣି ୮ ରୋଗୀ ଅମ୍ଳଜାନ ନ ମିଳିବାରୁ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। କେବଳ ଏହି ଗୋଟିଏ ଘଟଣା ନୁହେଁ, ଗତ ୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏ

16 May 2021 1:49 pm
ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବା ପୂର୍ବରୁ ‘ତୌକ୍‌ତେ’ର ତାଣ୍ଡବ; କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ୪ ମୃତ, ବୈଠକ ଡକାଇଲେ ଶାହ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ଆରବ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟ ବାତ୍ୟା ‘ତୌକ୍‌ତେ’ ଅତି ଭୟଙ୍କର ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଏହା କେରଳ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଗୋଆ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଉପକୂଳ ଦେଇ ଗୁଜରାଟ ଉପକୂଳ ଅତିକ୍ରମ କରିବ ବୋଲି ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପୂ

16 May 2021 1:31 pm
ଅପରାହ୍ନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ମୁଖ୍ୟ ଖବର (୧୫ ମେ ୨୦୨୧)

ଦେଶ/ବିଦେଶ ଖବର – ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତରେ ୫୧.୬ କୋଟି ଟିକା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ: ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ -ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସ୍ପୁଟନିକ ଭି ଟିକା, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ବଜାରରେ ହେବ ଉପଲବ୍ଧ -ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଉ ଏକ ସପ୍ତାହ ତାଲାବନ୍ଦ ଅବ

16 May 2021 1:00 pm
ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତରେ ୫୧.୬ କୋଟି ଟିକା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ: ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆସନ୍ତା ଜୁଲାଇ ମାସ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତରେ ୫୧ କୋଟି ୬୦ ଲକ୍ଷ ପାନ ଟିକା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡା. ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୮ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ପାନ ଟିକା ଦିଆଯାଇସାରିଛ

16 May 2021 12:43 pm
ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଉ ଏକ ସପ୍ତାହ ବୃଦ୍ଧି ତାଲାବନ୍ଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶରେ କରୋନାର ୨ୟ ତରଙ୍ଗ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ନିଜର କାୟା ବିସ୍ତାର କରି ରହିଛି। ପ୍ରତିଦିନ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକେ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ସହ ହଜାର ହଜାର ଲୋକେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରୁଛନ୍ତି। ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବାକୁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ

16 May 2021 12:37 pm
ରାଜ୍ୟର କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସାମାନ୍ୟରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ସହ କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଡଘଡି ସହ ବର୍ଷା ନେଇ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି। କେନ୍ଦୁଝର, ମୟୁରଭଞ୍ଜ, ବାଲେଶ୍ୱର, ଭଦ୍ରକ, ଯାଜପୁର,କେନ୍ଦ୍ର

16 May 2021 12:22 pm
ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସ୍ପୁଟନିକ ଭି ଟିକା, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ବଜାରରେ ହେବ ଉପଲବ୍ଧ

ଦେଶରେ ଏବେ ମାତ୍ର ୨ଟି ଟିକାକୁ ଟିକାକରଣ ଅଭିଯାନରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି। ଖୁବଶୀଘ୍ର ଆଉ ଏକ ଟିକା ସ୍ପୁଟନିକ ଭି ଏଥିରେ ସାମିଲ ହେବ। ପୂର୍ବରୁ ଗୋଟିଏ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଦେଢ଼ ଲକ୍ଷ ପାନ ସ୍ପୁଟନିକ ଭି ଟିକା ରୁଷରୁ ଭାରତ ଆସିଥିବାବ

16 May 2021 11:29 am
ଦେଶରେ ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାର ଟପିଲା ; ମୃତ ୪,୦୭୭

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶରେ ଦିନକରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାର ନୂଆ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଟପିଥିବା ବେଳେ ୪ ହଜାର ଟପିଛି ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା। ଆଉ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାର ୧୭୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍

16 May 2021 11:22 am
ଦିନ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ମୁଖ୍ୟ ଖବର (୧୬ ମେ ୨୦୨୧)

ଦେଶ/ବିଦେଶ ଖବର – ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାର ୧୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ଓ ୪୦୭୭ ମୃତ – କରୋନାରେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାଜୀବ ସାତଭଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ –୨ୟ ତରଙ୍ଗରେ ଫଳପ୍ରଦ ହେଉନି ପ୍ଲାଜମା ଥେରାପି, ଚିକିତ୍ସା ପରିଚା

16 May 2021 11:00 am
କରୋନାରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ ଆଉ ୧୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ୧୦ ଜିଲାରୁ ୧୯ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖୋର୍ଦ୍ଦାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪, ଅନୁଗୁଳ, ରାୟଗଡାରୁ ୩ ଲେଖାଏଁ, ନୂଆପଡା , ସୁନ୍ଦରଗଡରୁ ୨ ଲେ

16 May 2021 10:59 am
୨ୟ ତରଙ୍ଗରେ ଫଳପ୍ରଦ ହେଉନି ପ୍ଲାଜମା ଥେରାପି, ଚିକିତ୍ସା ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦେଶାବଳୀରୁ ହଟାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି

କରୋନାର ପ୍ରଥମ ତରଙ୍ଗ ସମୟରେ ପ୍ଲାଜମା ଚିକିତ୍ସା ବହୁ ଫଳପ୍ରଦ ହୋଇଥିଲା। ଗୁରୁତର ରୋଗୀମାନେ ପ୍ଲାଜମା ଦ୍ବାରା ସୁସ୍ଥ ହେଉଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ୨ୟ ତରଙ୍ଗରେ ପ୍ଲାଜମା ଚିକିତ୍ସା ଫଳପ୍ରଦ ହେଉନାହିଁ। ପ୍ଲାଜମା ଚିକିତ୍ସା ସତ୍ବ

16 May 2021 10:37 am
ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାର ସେବା ସଂଗଠନର ଦ୍ବିତୀୟ ଶବ ସତ୍କାର 

ନର୍ଲା: ଆଜି ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାର ସେବା ସଂଗଠନର ପୁନଃ ଏକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଶବର ସତ୍କାର କରିଛି । କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକ୍ ଉତ୍କେଲା ପଞ୍ଚାୟତ ର କୋକୋଡମାଲ ଗ୍ରାମର ଇନ୍ଦ୍ରମଣି ପଟ୍ଟନାୟକ ଙ୍କ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ମୃତ

16 May 2021 10:25 am
କରୋନାରେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ମହାମାରୀରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାଜୀବ ସାତଭ। ଦଳର ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୁରଜେୱାଲା ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଗତ ୨୨ ତାରିଖରେ ରାଜୀବ କରୋନାରେ ସଂକ୍ର

16 May 2021 10:22 am
ଦିନ ୧୦ଟା –ମୁଖ୍ୟ ଖବର (୧୬ ମେ ୨୦୨୧)

ଦେଶ ବିଦେଶ ଖବର ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅତି ଭୟଙ୍କର ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ରୂପନେଲା ତଉକତେ: ୧୮ରେ ଗୁଜରାଟ ଉପକୂଳ ଅତିକ୍ରମ କରିବ ଗୁଆହାଟି: ବେଆଇନ ଘୋଷିତ ଆସାମର ବିଦ୍ରୋହୀ ୟୁନାଇଟେଡ ଲିବିରେସନ ଫ୍ରଣ୍ଟ ଅଫ ଆସାମ (ଇଣ୍ଡିପେଣ୍ଡେଣ୍ଟ) ବା ଉଲଫା

16 May 2021 9:58 am
ଅତି ଭୟଙ୍କର ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ରୂପନେଲା ତଉକତେ: ୧୮ରେ ଗୁଜରାଟ ଉପକୂଳ ଅତିକ୍ରମ କରିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆରବ ସାଗରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ବାତ୍ୟା ‘ତଉକତେ’ ଅତି ଭୟଙ୍କର ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ରୂପ ନେଇଛି। ଏହା ଚଳିତ ମାସ ୧୮ ତାରିଖରେ ଗୁଜରାଟ ଉପକୂଳ ଅତିକ୍ରମ କରିବ ବୋଲି ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ପାଣିପା

16 May 2021 8:29 am
ଉଲଫା (ଆଇ)ର ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଘୋଷଣା

ଗୁଆହାଟି: ବେଆଇନ ଘୋଷିତ ଆସାମର ବିଦ୍ରୋହୀ ୟୁନାଇଟେଡ ଲିବିରେସନ ଫ୍ରଣ୍ଟ ଅଫ ଆସାମ (ଇଣ୍ଡିପେଣ୍ଡେଣ୍ଟ) ବା ଉଲଫା (ଆଇ) ପକ୍ଷରୁ ତିନିମାସ ପାଇଁ ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ୱ ଶର

16 May 2021 8:09 am
ଭାରତର କୋଭିଡ ସ୍ଥିତି ବିଶ୍ୱର ଅନ୍ୟ ସବୁରାଷ୍ଟ୍ର ଠାରୁ ଭଲ ରହିଛି: ଜନ୍‍ ହପକିନ୍ସ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ

ୱାଶିଂଟନ: ଭାରତରେ କୋଭିଡ-୧୯ର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ହୁଏତ ଦେଶରେ ଭୟାନକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟିକରିଛି। ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ଆଶାତୀତ ହୋଇଛି, ଯାହା ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ବହୁଗୁଣ ବୃଦ୍ଧିପାଇଛି। ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ କରୋନା ରୋ

16 May 2021 8:03 am
ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଆଜିଠାରୁ ତାଲାବନ୍ଦ; ମଇ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିବ କଟକଣା

କୋଲକାତା: ଆଜି ରବିବାର ଠାରୁ ସମଗ୍ର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଲାଗୁ ହୋଇଛି ତାଲାବନ୍ଦ କଟକଣା। ଏହା ମଇ ୩୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ। ପଶ୍ଚିମଙ୍ଗରେ କୋଭିଡର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦ୍ରୁତ ସଂକ୍ରମଣ ଓ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧିକୁ

16 May 2021 7:55 am
ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପୁଲିସର ଇ-ଅନୁମତି ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଭୁବନେଶ୍ବର: ତାଲାବନ୍ଦ ବେଳେ କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ସୂଚନା ପ୍ରଯୁକ୍ତି କମ୍ପାନୀ ଓ ଘରୋଇ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ କମିସନରେଟ ପୁଲିସ ଇ ଅନୁମତି ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଇ ଆପ୍ଲିକେସନର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଇ-ଅନୁମତି ନେଉ

16 May 2021 7:42 am
ପ୍ରଥମରୁ ଅଷ୍ଟମ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଠପଢ଼ା ଚିନ୍ତା, ଗଠନ ହେଲା ବିଶେଷଜ୍ଞ କମିଟି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ପ୍ରଥମରୁ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଠପଢା ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଗତବର୍ଷଠାରୁ ଏଯାବତ୍‌ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ଶିକ୍ଷାଦାନରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ଗତବର୍

16 May 2021 7:38 am
ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଇଲା ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ‘ଉତ୍ସର୍ଗ’

ବୌଦ୍ଧ: ଦେଶରେ ପ୍ରତିଦିନ କରୋନା ମହାମାରୀ ନିଜର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିଚାଲିଛି। କରୋନା ଦ୍ୱାରା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ହଜାର ହଜାର ଲୋକେ ନିଜ ଘରେ ଏକା ଏକା ହେଉ ଅବା ପରିବାର ସହ ଘର ଭିତରେ ଗୃହ ସଙ୍ଗରୋଧରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଏହିପରି ସମୟରେ ପା

16 May 2021 7:33 am
୧୭ରେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ –ରାଜ୍ୟ ଗଣଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଆଲୋଚନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ଶିକ୍ଷାଦାନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି। ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଆସନ୍ତା ୧୭ ତାରିଖରେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସବୁ ରାଜ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରା

16 May 2021 7:30 am
ମହାକାଶରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସୁଟିଂ କରିବ ରୁଷ

ମସ୍କୋ: ସର୍ବପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମହାକାଶରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସୁଟିଂ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ରୁଷିଆ। ଏଥିପାଇଁ ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁତିନଙ୍କ ସରକାର ଦେଶର ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଓ ଜଣେ ନିର୍ଦେଶକଙ୍କୁ ମହାକାଶକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। ହଲିଉ

16 May 2021 7:14 am
ଦିଲ୍ଲୀରେ ଖୋଲିଲା ଅମ୍ଳଜାନ ବ୍ୟାଙ୍କ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଅଭାବ ସମସ୍ୟାର ସବୁଦିନିଆ ସମାଧାନ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଲ ଅଭିନବ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସରକାର ଅମ୍ଳଜାନ ବ୍ୟାଙ୍କ (ଓସିବି) ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲ

16 May 2021 7:08 am
ମଙ୍ଗଳରେ ଅବତରଣ କଲା ଚୀନ୍‌ର ‘ଜୁରୋଙ୍ଗ୍‌’

ବେଜିଂ: ଚୀନର ମଙ୍ଗଳ ଅଭିଯାନ ସଫଳ ହୋଇଛି। ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ପୃଷ୍ଠରେ ଚୀନ୍‌ର ମହାକାଶଯାନ ରୋଭର ‘ଜୁରୋଙ୍ଗ’ ଅବତରଣ କରିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଏହା ଦୀର୍ଘ ୭ ମାସର ଯାତ୍ରା, ତିନି ମାସ ଧରି କକ୍ଷପଥରେ ପରିକ୍ରମଣ ଓ ଅନ୍ତିମ ୭ ମିନିଟର କଠିନ ସ

16 May 2021 7:04 am
ଫେରିଲା କେରଳୀ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପାଲେଷ୍ଟାଇନର କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡରେ ଇସ୍ରାଏଲରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା କେରଳୀ ମହିଳା ସୌମ୍ୟା ସନ୍ତୋଷୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଶନିବାର ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଛି। କେରଳ ଇଡୁକି ଜିଲାର ବାସିନ୍ଦା ସୌମ୍ୟା (୩୦) ଇସ୍ରାଏଲରେ ଘରୋଇ ସହ

16 May 2021 7:01 am
କାଶ୍ମୀରରେ ବିକ୍ଷୋଭ; ଇସ୍ରାଏଲ ପତାକା ପୋଡି

ଶ୍ରୀନଗର: ପାଲେଷ୍ଟାଇନର ଗାଜା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିଥିବା ଇସ୍ରାଏଲ ଆକ୍ରମଣ ପ୍ରତିବାଦରେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ବିଭିନ୍ନ ଭାଗରେ ଶନିବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। କୋଭିଡ ମହାମାରୀ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ତାଲାବନ୍ଦ କଟକଣା ଲାଗୁ ହ

16 May 2021 7:01 am
ଅମ୍ଳଜାନ ସାନ୍ଦ୍ରକ ଦାନକଲେ ଶିଖର ଧାୱନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‍ ଦଳର ଓପ୍‍ନିଂ ବ୍ୟାଟ୍‍ସମ୍ୟାନ୍‍ ଶିଖର ଧାୱନ ପୁଣିଥରେ କୋଭିଡ୍‍ ମହମାରୀରେ ସଂକ୍ରମିତ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସହାୟତା ଲାଗି ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି। ଧାୱନ ଶନିବାର ଗୁରୁଗ୍ରାମର ପୁଲିସ୍‍କୁ ଅମ୍ଳଜାନ ସାନ୍

16 May 2021 6:59 am
ପାରୋଲରେ ଗଲେ ବୌଦ୍ଧ ଜେଲରୁ ୬ ବନ୍ଦୀ

ବୌଦ୍ଧ: ରାଜ୍ୟରେ ହୁହୁ ହୋଇ କରୋନା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଏପରିକି କରୋନା ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜେଲକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବେଶ କରିସାରିଛି। ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜେଲରେ ଥିବା ବନ୍ଦୀମାନେ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସ

16 May 2021 6:57 am
ଗାଜା ଉପରେ ଇସ୍ରାଏଲର ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଆକ୍ରମଣ; ଏପି ଓ ଅଲ୍‍ ଜଜିରା କୋଠା ଧୂଳିସାତ୍‍

ଜେରୁଜେଲମ: ହାମାସ୍‍ ଆତଙ୍କି ଆକ୍ରମଣର କଡା ଜବାବ ଦେବାକୁ ଯାଇ ଗାଜା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜୋରଦାର ପ୍ରତିଆକ୍ରମଣ କରିଛି ଇସ୍ରାଏଲୀ ସେନା। ଇସ୍ରାଏଲ ଆକ୍ରମଣେ ଗାଜାରେ ଥିବା ଏକ ବହୁତଳ କୋଠା ଧୂଳିସାତ୍‍ ହୋଇଯାଇଛି। ସେହି ୧୩ ମହଲା ବିଶି

16 May 2021 6:53 am
ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ମନ୍ଦିର ଆଗରେ ଫୁଟିଲା ପାରିଜାତ ଫୁଲ

ପାଟଣା: ପାଟଣା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଲିପଶି ଛକରେ ଗତ ୩ ବର୍ଷ ହେଲା ତିନୋଟି ସୁଦୃଶ୍ୟ ରଥ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇ ରଥଯାତ୍ରା କରାଯାଉଛି। ଗତବର୍ଷ କରୋନା କଟକଣା ଯୋଗୁଁ ରଥଯାତ୍ରା ଫିକା ପଡ଼ିଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ ମଲିପଶି ର

16 May 2021 2:17 am
ଯୁବ ରେଡକ୍ରସ୍ ଓ ଏନଏସଏସ ପକ୍ଷରୁ ସେବାକାର୍ଯ୍ୟ

ପାଟଣା: ପାଟଣା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚେମଣା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଙ୍ଗିକଳା ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଧରଣୀଧର ସ୍ଵୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁବ ରେଡକ୍ରସ୍ ଓ ଏନଏସଏସର ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଅଙ୍ଗିକଳା ଗ୍ରା

16 May 2021 2:15 am
ଅଟ୍ଟାଳି ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରଥକାଠ ଅନୁକୁଳ

ଆଠଗଡ: ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଅବସରରେ ଆଠଗଡର ଆରାଧ୍ୟ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀ ଅଟ୍ଟାଳି ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କର ରଥ ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ରଥକାଠ ଅନୁକୁଳ ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାୟୀ କରାଯାଇଛି। କୋଭିଡ କଟକଣା ଯୋଗୁଁ ଅଟ୍ଟାଳି ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟପାଠ

16 May 2021 2:08 am
ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଆସିଲାନି…ଗୁରୁତର ରୋଗୀଙ୍କୁ ନିଜ ଗାଡିରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ନେଲେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ

ଦେବଗଡ: କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଭୟରେ ଲୋକେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ପାଖ ମାଡୁନାହାନ୍ତି। ଏପରିକି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଜନିତ ମୃତଦେହ ନିକଟକୁ ନିଜର ଜ୍ଞାତି କୁଟୁମ୍ବମାନେ ଯିବାକୁ ଉଚିତ ମଣୁନାହାନ୍ତି। ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ଏହା ଯେ,ଏଭଳି ଅସ

16 May 2021 12:57 am
ବିଧାୟକଙ୍କ ଚାପରେ ପୁଲିସ ଚୁପ, ଏସପିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଅଭିଯୋଗକାରି ଦମ୍ପତି

ନବରଙ୍ଗପୁର: ଉମରକୋଟ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେବାର ଦୀର୍ଘଦିନ ପରେ ବି ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକଙ୍କ ଚାପରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁନଥିବା ଦର୍ଶାଇ ନବରଙ୍ଗପୁର ଏସପିଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ପୀଡିତ ଦମ୍ପତି। ଉମରକୋଟ ବ୍ଲକ ମୁ

16 May 2021 12:46 am
କ୍ଲବ ପିଲାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର

ବଡ଼ମ୍ବା: କଟକ ଜିଲା ବଡ଼ମ୍ବା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଲିଆପାଳ ଗ୍ରାମରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ବଜ୍ରକାପ୍ତାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସୂଚନା ମୁତାବକ ଗ୍ରାମର ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟସ କ୍ଲବର ସଦସ୍ୟମାନେ ଏହାକୁ ଗାଁ ସନ୍ନିକଟରେ ବୁଲ

16 May 2021 12:31 am
ସାମୁଦ୍ରିକ ଘୂର୍ଣ୍ଣବାତ୍ୟା “ତଉକତେ” : ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ

-ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିରାପଦ ସ୍ଥାନକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ନିମନ୍ତେ ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ -ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଝଡ଼ବାତ୍ୟା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ହସପି

16 May 2021 12:25 am
ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କୋଭିଡ ଟୀକା ପ୍ରଦାନ

ନବରଙ୍ଗପୁର: ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧା। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହି ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଟୀକା ପ୍ରଦାନ ନେଇ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ଜିଲ୍ଲାରେ ସର୍ବ

16 May 2021 12:18 am
କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ପ୍ରସବ କରାଇଲେ ଡାକ୍ତର

ଫୁଲବାଣୀ:କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାର ଜଣେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ସଫଳତାର ସହ ପ୍ରସବ କରାଇଛନ୍ତି ଡାକ୍ତର। ଏହି ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସଫଳତାର ସହ ସଂପାଦନ କରିଛନ୍ତି ଚକାପାଦ ବ୍ଲକ ବ୍ରାହ୍ମଣପାଦ ସ

15 May 2021 10:55 pm
ଅସମ୍ଭାଳ ସଇଁନ୍ତଲା ସ୍ଥିତି: ୪ ଦିନରେ ୧୪୦ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ତଣ୍ଡ ଗଣିଲେଣି ଅମାନିଆ

ସଇଁନ୍ତଲା/ବେଲଗାଁ:ସଇଁନ୍ତଲା ବ୍ଲକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଧାରା ଭାଙ୍ଗୁ ନାହିଁ। ବିଗତ ୪ ଦିନରେ ମୋଟ ୧୪୦ ଜଣ ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସରକାରୀ ତଥ୍ୟରୁ ଜଣାପଡିଛି। ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସଇଁନ୍ତଲା, ବେଲଗାଁ, ଭଦ

15 May 2021 10:40 pm
କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାରେ ତାଲାବନ୍ଦ କଡ଼ାକଡ଼ି; ଆଜି ୮୩ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ଫୁଲବାଣୀ:ଶନିବାର କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାରେ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮୩ ରହିଛିି। ଏହାକୁ ମିଶାଇ ଜିଲାରେ ଆଜି ସୁଦ୍ଧା ସମୁଦାୟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭୬୭୮ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢି ୮୬୮ ହୋଇଛି

15 May 2021 10:32 pm
ନବରଙ୍ଗପୁର କୋଭିଡ଼ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା

ନବରଙ୍ଗପୁର: ନବରଙ୍ଗପୁର ସ୍ଥିତ କୋଭିଡ ମେଡିକାଲ ପରିସରରେ ଆଜି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। କୋଭିଡ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଉତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି । ବାପାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଦୁଇ ପୁଅ ଉତେଜ

15 May 2021 10:27 pm
ଜି.ଉଦୟଗିରିରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ତିନିକୁ ଛୁଇଁଲା

ଜି.ଉଦୟଗିରି : କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କମୁଥିବା ବେଳେ ଜି.ଉଦୟଗିରି ବିଜ୍ଞପିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଷଦରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ତିନିକୁ ଛୁଇଁଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବିଜ୍ଞପିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଷଦର ୩ ନଂ ଓ

15 May 2021 10:24 pm
ଲୁହାଗୁଡି ସଙ୍ଗରୋଧ ଗୃହରୁ ୨ ତେଲେଙ୍ଗାନା ଫେରନ୍ତା ଫେରାର 

ମୋହନା: ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ମୋହନା ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲୁହାଗୁଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ ନିକଟ ଆଦିବାସୀ ହାଇସ୍କୁଲ ସଙ୍ଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ୨ ତେଲେଙ୍ଗାନା ଫେରନ୍ତା ପାଚେରୀ ଡେଇଁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣା ପଡିଛି । ଘଟଣାରୁ ପ୍ରକାଶ ଲୁହାଗୁଡି ସ

15 May 2021 10:05 pm
ବନ୍ଧୁ ପରିଜନ ଦେଲେ ପଛଘୁଞ୍ଚା, ଯୁବକର୍ମି କଲେ ମୃତଦେହ ସତ୍କାର

ବରପାଲି: ବରପାଲି ଏକନମ୍ବର ୱାଡ଼ରେ ଏକ ଅଭାବନିୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟିକା ପ୍ରତିନିଧି ଓ ଯୁବକର୍ମିଙ୍କ ସହାୟତାରେ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇଯାଇଛି। ବରପାଲି ବ୍ଲକ କାଇଁଶିର ଗାଁର ଏକ ପରିବାର ସାପ୍ତାହିକ ବଜାର ନିକଟସ୍ଥ

15 May 2021 9:59 pm
ଶିତଳଷଷ୍ଠୀ ଆଦ୍ୟପର୍ବ ଥାଳଉଠା ସମ୍ପର୍ଣ୍ଣ

ବରପାଲି : ବରପାଲି ଶିତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରା କମିଟିର ୧୪୪ତମ ଶିବପାର୍ବତୀ ବିବାହତ୍ସୋବ ଆଦ୍ୟପର୍ବ ଥାଳଉଠା ଓ ଭାକ୍ତଙ୍କ ବ୍ରତଧାରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ନିରାଡ଼ମ୍ବର ଭାବରେ ସମାପନ ହୋଇଯାଇଛି। ଶନିବାର ପୁର୍ବାହ୍ନରେ ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା

15 May 2021 9:51 pm
ଚିନ୍ତାବଢାଉଛି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ସଂକ୍ରମଣ: ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକରୁ ୫୫ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସଂଖ୍ୟା ଛୁାଇଁଲା ୧୨୦୧

ହରଭଙ୍ଗା: ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକରେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଚିନ୍ତାବଢାଉଛି। ପ୍ରତିଦିନ ବ୍ଲକରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢି ବଢି ଚାଲିଛି। ଶନିବାର ବ୍ଲକରୁ ଆଉ ୫୫ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି।ଆଜିର ଆକ୍ରା

15 May 2021 9:42 pm
ବିଧାୟକଙ୍କ ସୁରେଶ କୁମାର ରାଉତରାୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜଟଣୀ ବିଧାୟକ ସୁରେଶ କୁମାର ରାଉତରାୟ ଆଜି ଜଟଣୀ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଙ୍ଗାରପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତର ପାଣିଓରା ଗ୍ରାମରେ ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଶ୍ରୀ ରାଉତରାୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅକ୍ଷୟତୃତୀୟାରେ

15 May 2021 9:41 pm
ସାଧୁ ସୁନ୍ଦର ଦାସଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଓ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ

ଚୌଦ୍ୱାର : ଏକୈଶ୍ୱରବାଦର ପ୍ରଚାରକ ମହାନ୍‍ ସନ୍ଥ ମହାତ୍ମା ସାଧୁ ସୁନ୍ଦର ଦାସଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଓ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ କୁଜିବରସ୍ଥିତ ମହାମାଙ୍କ ସିଦ୍ଧପୀଠରେ ନିରାଡମ୍ବରଭାବେ ପାଳିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଅବ

15 May 2021 9:34 pm
ମୋହନା ସହର ସାନିଟାଇଜ କଲା ଅଗ୍ନିଶ୍ୱମ ବିଭାଗ

ମୋହନା: ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅନୁପମ ସାହାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ତଥା ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ଆଶିଷ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ତତ୍ତ୍ଵାବଧାନରେ ମୋହନା ଅଗ୍ନିଶ୍ୱମ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ସାହୁ ଓ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ଭାବେ ମୋହନା

15 May 2021 9:20 pm
କରୋନାକୁ ମାତ୍ ଦେଲେ ୮୩ ବର୍ଷୀୟ ଶ୍ୟାମଘନ, ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ଜିଲାପାଳ

ଫୁଲବାଣୀ/ବାଲିଗୁଡା: କୋଭିଡର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ବେଳେ ଦୃଢ ମନୋବଳ ଯେ ଏହାକୁ ହରାଇପାରେ ଏଭଳି ଏକ ସନ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡାର ଜଣେ ୮୩ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି। ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜ୍ଞା

15 May 2021 8:55 pm
ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ କୋଭିଡ ମୁକାବିଲାକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବା ଲାଗି ଆଶା ଓ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କର୍ମୀଙ୍କୁ ସଶକ୍ତ କରିବା ଉଚିତ୍ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

–ସ୍ଥାନୀୟ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ରଣନୀତି ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟର ଆବଶ୍ୟକତା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ -ଅଧିକ ପଜିଟିଭିଟି ହାର ଥିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଲାଗି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ -ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଘରକୁ ଘର ବୁଲି ପ

15 May 2021 8:51 pm
ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସିର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଯୋଜନା, ଘରୁ ହେବ ସ୍ବାବ ସଂଗ୍ରହ, ଟିକାକରଣ ଲାଗି ନିଆଯିବ ପଦକ୍ଷେପ

ଭୁବନେଶ୍ବର: କୋଭିଡ୍ ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ମୁକାବିଲା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି) କମିଶନର ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ କହିଥିଲେ ଯେ ଆମ୍ଭେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଗଭୀର ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟରେ ଗତି କରୁଛ

15 May 2021 8:45 pm
କଟକଣା ସତ୍ୱେ ଚାଲିଛି ପୂଜା ପାଇଁ କଳସ ବୁଡା

ଗୁରୁଡିଝାଟିଆ: କରୋନା ସ୍ଥି୍ତି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଗୁରୁଡିଝାଟିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ କେତେକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଗ୍ରାମରେ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ ବେଶ ଉଚ୍ଚରେ ରହିଛି। ବାଳି, ଛଅଗାଁ, କୁମାରପୁର, ଗୋବରା, ଶଶାଙ୍ଗ, କପୁରସିଂ

15 May 2021 8:20 pm
ଆଉ ୧୦ ହଜାର ୭୮୧ କୋରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ : ୫ ଲକ୍ଷ ଟପିଲା ଆରୋଗ୍ୟ ସଂଖ୍ୟା

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଶନିବାର ଆଉ ୧୦ ହଜାର ୭୮୧ କୋରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଆଉ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ଆରୋଗ୍ୟ ସଂଖ୍ୟା ୫ ଲକ୍ଷ ଟପିଛି। ମୋଟ ଆରୋଗ୍ୟଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ ଲକ୍ଷ ୨ ହଜାର ୪୫୫କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। Another 10781 Covid patients have recovered and are bei

15 May 2021 8:10 pm
ତାଲାବନ୍ଦରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି, ଅସହାୟଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ବଣ୍ଟନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଦେଶରେ କୋରନା ତାର ତାଣ୍ଡବ ରୂପ ଦେଖାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଦିନକୁ ଦିନ ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ସହ ବହୁ ଲୋକ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖକୁ ଚାଲିଗଲେଣି। ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ତାଲାବନ୍ଦ ଜାରି ହୋଇଛି । ଏହା ଫଳରେ ଅନେକ ଲୋକେ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଡ

15 May 2021 8:09 pm
ରାତି ୮ଟାର ମୁଖ୍ୟ ଖବର

–ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ୨୧ଦିନ ବ୍ୟାପୀ ଚନ୍ଦନଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ, କୋଭିଡ କଟକଣା ସହ ଭିତରବେଢାରେ ଚାପନୀତି ସମ୍ପନ୍ନ –୧୫ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୯ଟି ମେଡ଼ିକାଲ ଅମ୍ଳଜାନ ପ୍ଲାଂଟ୍‍ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧର୍ମେ

15 May 2021 8:00 pm
କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣାରେ ହେଲା ଅକ୍ଷିମୁଠି ଅନୁକୂଳ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ : ସତ୍ୟବାଦୀ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦୁଗଲ ପଞ୍ଚାୟତର ବୀର ଗୋବିନ୍ଦ ପୁର ରାଜସ୍ବ ମୌଜାର ଅନ୍ତରପନ୍ଥ ଗ୍ରାମ ଗହୀରରେ ଆଜି ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଅବସରରେ ସରକାରଙ୍କ କୋଭିଡ କଟକଣା ନିୟମ ଅନୁଯାଇ ଅକ୍ଷୀମୁଠି ଅନୁକୂଳ ହ

15 May 2021 7:58 pm