ମହାନଦୀରେ ବନ୍ୟା ! ମଧ୍ୟମ ଧରଣ ବନ୍ୟା ହୋଇପାରେ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କ ସୂଚନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର – ଛତିଶଗଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା । ହୀରାକୁଦରେ ପ୍ରବଳମାତ୍ରାରେ ବନ୍ୟା ଜଳ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି । ବନ୍ୟା ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ହୀରାକୁଦ ନଦୀବନ୍ଧର ୩୪ ଗେଟ୍‌ ଖୋଲାଯାଇଛି । ଏହି କାରଣରୁ ମହାନଦୀରେ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବନ୍ୟା ହୋଇପା

15 Aug 2022 11:16 am
ଯେବେ ଆମେ ମାଟି ସହ ଯୋଡି ହେବା , ତେବେ ଆମେ ଉଚ୍ଚା ଉଡି ପାରିବା –ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ଦେଶ ପାଳୁଛି ଆଜାଦି କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ । ୭୬ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଲାଲ୍‌କିଲ୍ଲାରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସସରେ ସେ ‘ଜୟ ଅନୁସନ୍ଧାନଟର ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଛନ୍

15 Aug 2022 10:14 am
୩୮ ବର୍ଷ ପରେ ସିଆଚେନରେ ସହିଦଙ୍କ ଦେହାବଶେଷ ଉଦ୍ଧାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାନ୍ତ ସିଆଚେନରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଲାନ୍ସ ନାଏକ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କର ଦେହାବଶେଷକୁ ୩୮ ବର୍ଷ ପରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ୧୯୮୪ରେ ସିଆଚେନରେ ହୋଇଥିବା ଅପରେସନ ମେଘଦୂତରେ ଲାନ୍ସ ନାଏକ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ସାମ

15 Aug 2022 5:43 am
୨୫ଟି ଜିଲାରେ କବିତା ପାଠ କରିବେ ୨୫୦୦କବି

ଭୁବନେଶ୍ବର: ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୫ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଉପଲକ୍ଷେ ସମଗ୍ର ଦେଶ ସ୍ବାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ କରୁଥିବା ବେଳେ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା, ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡେମୀ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କା

15 Aug 2022 5:38 am
ନଜର ଆଢ଼ୁଆଳରେ ସ୍ବାଧୀନ ଭାରତର ୭ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶ ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ପାଳନ କରୁଛି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ସାରା ଦେଶରେ ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ ହେଉଛି। ସ୍ବାଧୀନ ଭାରତର କିଛି କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍‌ ଦେଶ ପାଇଁ କ୍ରୀଡ଼ା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରି

15 Aug 2022 5:29 am
୬ଟି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଏନ୍‍ଏସ୍‍ଏସ୍‍ ପକ୍ଷରୁ ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ

କୁଚିଣ୍ଡା: ଜାତୀୟ ସେବା ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ୬ଟି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ମିଳିତ ଭାବେ କୁଚିଣ୍ଡା ଉପଖଣ୍ଡୀୟ ମହୁକୁମାରେ ସ୍ୱାଧିନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପାଳନ ସକାଶେ ହର ଘର ତ୍ରୀରଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ କୁଚିଣ

15 Aug 2022 5:19 am
ମୃତକଙ୍କ ଶବରଖି ରାଜରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଚୌଦ୍ୱାର: ବିଦ୍ୟୁତ୍‍ ଆଘାତରେ ଚୌଦ୍ୱାର କଲେଜ ନିକଟ ସୁଇପର କଲେନୀର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପ୍ରକାଶଯେ ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୯ଟା ସମୟରେ ଲଘୁଚାପ ଜନୀତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଚାଲିଥିବାବେଳେ ରାଜରାସ୍ତା କଡରେ ଯାଇଥିବା ୩୩ କେ.ଭ

15 Aug 2022 5:14 am
କନ୍ଧମାଳରେ ସ୍ଥିତି ଅସମ୍ଭାଳ, ବହୁ ପଞ୍ଚାୟତ ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଛିନ୍ନ

ଫୁଲବାଣୀ: ତିନିଦିନ ଧରି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାରେ ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ବର୍ଷା ଲାଗିରହିଥିବା ଯୋଗୁଁ ସମଗ୍ର ଜିଲାରେ ସ୍ଥିତି ଅସମ୍ଭାଳ ହୋଇ ପଡ଼ିଲାଣି। ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଜିଲାର ସମସ୍ତ ଛୋଟବଡ଼ ନଦୀ ମାନଙ୍କରେ ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବା ଯୋ

15 Aug 2022 5:10 am
ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଅବସରରେ ପୁରାତନ ଦସ୍ତାବିଜ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ

ବୌଦ୍ଧ: ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଅବସରରେ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ସଂଗ୍ରହାଳୟଠାରେ ଏକ ପୂରାତନ ଦସ୍ତାବିଜ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଯୁବ ଗବେଷକ ତଥା ସଂଗ୍ରାହକ ସତ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାଣିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନୀରେ

15 Aug 2022 5:05 am
ଓଡ଼ିଶୀ ନୃତ୍ୟଗୁରୁଙ୍କ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ଅବସରରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ବୌଦ୍ଧ: ବୌଦ୍ଧର ଓଡ଼ିଶୀ ନୃତ୍ୟଗୁରୁ ସ୍ୱର୍ଗତ ଭିକାରୀ ନାୟକଙ୍କ ପବିତ୍ର ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ରାମଲୀଳା ନାଟ୍ୟ ସଂସଦ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସ୍ୱେଛାକୃତ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ରଘୁନାଥ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠ

15 Aug 2022 5:03 am
ବଜରଙ୍ଗ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଯାତ୍ରା

ବୌଦ୍ଧ: ଆଜାଦୀକା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ମହାସାମରୋହରେ ପାଳନ କରାଯାଉଥିବାବଳେ ବୌଦ୍ଧ ବଜରଙ୍ଗ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ବୌଦ୍ଧ ରଘୁନାଥ ମନ୍ଦିରଠାରୁ ଏହି ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

15 Aug 2022 5:02 am
ବୌଦ୍ଧରେ ନୂତନ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଯୋଗଦାନ

ବୌଦ୍ଧ: ବୌଦ୍ଧରେ ନୂତନ ଜିଲାପାଳ ଭାବରେ ସତ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ସାହୁ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ସାହୁ ପୂର୍ବରୁ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବାବେଳେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ତାଙ୍କୁ ବ

15 Aug 2022 5:00 am
ବୌଦ୍ଧରେ ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ମହାନଦୀ, ଜଗନ୍ନାଥ ସଡକରେ ଯୋଗଯୋଗ ବିଛିନ୍ନ

ବୌଦ୍ଧ: ଏକ ସପ୍ତାହ ଧରି ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ପରେ ବୌଦ୍ଧରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ଲଗାତାର ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଥିବାରୁ ତେଲନଦୀ,ବାଘନଦୀ ଓ ସାଲୁଙ୍କି ନଦୀରେ ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ସହିତ ମହାନ

15 Aug 2022 4:58 am
ବିପଦ ସଙ୍କୁଳ ଚଷାଆଁରା ପୋଲ

ତିଗିରିଆ: ତିଗିରିଆ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚଷାଆଁରା ଠାରେ ଥିବା ଆଁରାବନ୍ଧ ପୋଲ ତଳେ ବନ୍ୟାଜଳର ଭୀଷଣ ଲହଡ଼ି ମାରୁଥିବା ବେଳେ ପୋଲ ଉପର ସୁରକ୍ଷା ବାଡ଼ ଆଦୌ ନାହିଁ। ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ଧରି ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଯାଇଥିବା ଉକ୍ତ ସୁରକ୍ଷାବାଡ଼କୁ ମରାମ

15 Aug 2022 3:10 am
ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ବୁଲିଲେ ବିଜେଡି ଯୁବ ସଂଗଠକ

ତିଗିରିଆ: ରାଜ୍ୟ କୃଷି, ମତ୍ସ୍ୟ ଓ ପଶୁ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ କ୍ରମେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଆଠଗଡ଼-ତିଗିରିଆ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ଯୁବ ସଂଗଠକ ଆଦିତ୍ୟ ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁ ତ

15 Aug 2022 3:06 am
ଶହଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନଚାଷରେ ବନ୍ୟାଜଳ, ସ୍ଥିତି ତଦାରଖ କଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ

ତିଗିରିଆ: ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଜଳ ସହିତ ହିରାକୁଦରୁ ନିଷ୍କାସିତ ବନ୍ୟାଜଳ ତିଗିରିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ମହାନଦୀ ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। ରବିବାର ସକାଳୁ ଏଠାରେ ମହାନଦୀ ପୂର୍ଣ୍ଣଗର୍ଭା ହୋଇସାରିଛି। ତିଗିରିଆ ଓ ବାଙ୍କୀ ଉତ୍ତର କ

15 Aug 2022 1:52 am
ମା’ଭଟ୍ଟାରିକାଙ୍କ ମନ୍ଦିର ଭିତରେ ମହାନଦୀର ବନ୍ୟାଜଳ

ବଡ଼ମ୍ବା: ମହାନଦୀର ବନ୍ୟାଜଳ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ଗୋଟାଏ ସମୟରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମା ଭଟ୍ଟାରିକାଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ସଂଧ୍ୟାସୁଦ୍ଧା ମନ୍ଦିର ଗର୍ଭଗୃହ ଭିତର ଦେଇ ୪ଫୁଟ ଉଚ୍ଚର ବନ୍ୟାଜଳ ପ୍ରଭାହିତ ହେଉଛି। ମନ

15 Aug 2022 1:49 am
ଭୋଜପୁରରୁ ଚୋରୀ ବୁଲେଟ କେନ୍ଦୁଝରରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ଗିରଫ

କୁଚିଣ୍ଡା: କୁଚିଣ୍ଡା ଥାନା ଭୋଜପୁର ଗ୍ରାମରୁ ଘରେ ଥିବା ବୁଲେଟକୁ ଚୋରୀ କରିବାର ପ୍ରାୟ ଅଢେଇ ମାସ ପରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବାମ୍ବାରୀ ଥାନାରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ପୁଲିସ ଚାରି ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କ

15 Aug 2022 1:46 am
ବାଳି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ

ଗୁରୁଡ଼ିଝାଟିଆ: ବାଳିସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଧବଳେଶ୍ୱର ବିଜ୍ଞାନ ଓ ବୈଷୟିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଉପଲକ୍ଷେ ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଫେସର ସୁର

15 Aug 2022 1:42 am
ଅସ୍ଥି ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ

ଗୁରୁଡ଼ିଝାଟିଆ: ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରରେ ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଆଜି କୁଲାଇଲୋସ୍ଥିତ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଅସ୍ଥି ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏଥିସହିତ ତ୍ରିରଙ୍ଗାଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଆୟୁ

15 Aug 2022 1:41 am
୨୪ଘଣ୍ଟା ଧରି ବିଦ୍ୟୁତ୍‍ ସେବା ବ୍ୟାହତ, ଅନ୍ଧାରରେ ୧୭ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ

ଗୁରୁଡ଼ିଝାଟିଆ: ବିଦ୍ୟୁତ୍‍ ସେବା ଦୀର୍ଘ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଧରି ନିରବର୍ଚ୍ଛିନ୍ନ ଭାବରେ ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟାରୁ ଆଜି ରାତି ୮ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାହତ ହେବା ଫଳରେ ୧୭ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ନାହିଁ ନଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖିନ ହୋଇଛନ୍ତି। ସ

15 Aug 2022 1:40 am
ବିଶ୍ୱ ଅଙ୍ଗଦାନ ଦିବସରେ ସଚେତନତା

ଆଠଗଡ଼: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଅଧିନ ମେଘା ସେକ୍ଟରର ଗାଁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ସମୂହ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ରାଧାଗୋବିନ୍ଦପୁରଠାରେ ବିଶ୍ୱ ଅଙ୍ଗଦାନ ଦିବସ ଅବସରରେ ସଚେତନତା ଓ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯା

15 Aug 2022 1:32 am
ନଦୀରେ ନିଖୋଜ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଆଠଗଡ଼: ଆଠଗଡ଼ ସାପୁଆ ନଦୀରେ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇ ସାପୁଆ ନଦୀ ଗର୍ଭରେ ପଡ଼ି ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବା ଗୋବରା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ତଥା ରଘୁନାଥପୁର ଗ୍ରାମର ପବିତ୍ର ମୋହନ ରାଉଳଙ୍କର ମୃତଦେହ ରବିବାର ସକାଳେ ଉଦ୍

15 Aug 2022 1:28 am
ଆଜାଦି କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଓ ହର୍ ଘର୍ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉତ୍ସବ ପାଳିତ

ନବରଙ୍ଗପୁର: ନବରଙ୍ଗପୁର ମହିଳା ସ୍ନାତକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁବ ରେଡକ୍ରସ ଓ ଜାତୀୟ ସେବା ଯୋଜନା ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଆଜାଦି କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଓ ହର୍ ଘର୍ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର

14 Aug 2022 11:34 pm
ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଭୁଷୁଡିଲା କାନ୍ଥ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ

ମୋହନା: ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ମୋହନା ବ୍ଳକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ତିନି ଦିନ ଧରି ଲଘୁଚାପଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବହୁ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସହରର ୨ଟି ନଦୀରେ ବନ୍ୟାଜଳ କୂଳ ଲଙ୍ଗିବାରେ ଲାଗ

14 Aug 2022 11:32 pm
ଲଗାଣ ବର୍ଷା, ଘରେ ପଶିଲା ପୋଖରୀ ପାଣି

ଫୁଲବାଣୀ: କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ରାଇକିଆ ଅଞ୍ଚଳ ରେ ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ଅବିଶ୍ରାନ୍ତ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବଜାର ପୋଖରୀ ଜଳାର୍ଣବ ହେବା ସହ ପୋଖରୀ ନିକଟରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ପାଣି ପଶିଥିଲା। ଏ

14 Aug 2022 11:31 pm
ମହାସିଂ ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷରୁ ହର୍ ଘର୍ ତ୍ରିରଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କ ନୂଆଗାଁ: ସ୍ଵାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଅବସରରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା କ ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ମହାସିଂ ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷରୁ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମହାସିଂ ସରପଞ୍ଚ ରଞ୍ଜିତ କୁମାର ମଲିକକ ନୈତୃତ୍ବରେ ଆୟ

14 Aug 2022 11:29 pm
ଭୁଶୁଡ଼ିଲା ପୋଲ, ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ପାୱାର ହାଉସରୁ ବିଦ୍ୟୁତ ଉତ୍ପାଦନ ବନ୍ଦ

ମୁଖୀଗୁଡା: ଲଘୁଚାପଜନିତ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଜୟପାଟଣା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ସାଧାରଣ ଜନଜୀବନ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ଝିପିଝିପି ବର୍ଷାଯୋଗୁଁ ଲୋକେ ଘରୁ ବାହାରି ପାରୁ ନଥିବା ବେଳେ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ଡ୍ରେନେଜ ବ୍ୟବସ୍ତା ଯୋଗୁଁ ଜୟପାଟଣା ଏବଂ ମ

14 Aug 2022 11:27 pm
୭୫ତମ ସ୍ବାଧିନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଅବସରରେ ବିଶାଳ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପଦଯାତ୍ରା

ଗୋପାଳପୁର: ଆଜାଦି କି ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ ଅବସରରେ ସାରା ଭାରତରେ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବ୍ୟାପକ କରିବା ସହ ମହୋତ୍ସବକୁ ପାଳନ ପୂର୍ବକ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଜାତୀୟତାବୋଧର ଭାବନା ଜାଗ୍ରତ କରିବା ପ

14 Aug 2022 11:25 pm
ବିକାଶ ମେହେର ଛାତ୍ର ବୃତ୍ତି ପ୍ରଦାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ରେଙ୍ଗାଲି: ରେଙ୍ଗାଲି ସ୍ଥିତ ହୋଟେଲ ହାଇେଓର ସଭାକକ୍ଷ ରେ ଆଜି ବିକାଶ ମେହେର ଛାତ୍ର ବୃତ୍ତି ପ୍ରଦାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ରେଙ୍ଗାଲି ନିକଟସ୍ଥ ପଣ୍ଡଲୋଇ ଗ୍ରାମର ଗୋପିରାମ ମେହେରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ ବାପା ଶ

14 Aug 2022 11:18 pm
ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୂଁ ଘର ଭାଙ୍ଗି ୨ ପରିବାର ଗୃହ ଶୂନ୍ୟ

ରେଙ୍ଗାଲି: କିଛି ଦିନ ହେଲା ଲଗାଣ ବର୍ଷା ହେବା ଫଳରେ ରେଙ୍ଗାଲି ବ୍ଲକ ଲଇଡା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ରଙ୍ଗିଟିକ୍ରା ଗ୍ରାମର ଘେନ ଧୁରୁଆ ନାମ୍ନୀ ଜନୈକ ଅସହାୟ ମହିଳାଙ୍କଙ୍କ ମାଟି ତିଆରି ଘର କାନ୍ଥ ଭୁଷୂଡି ଯାଇ ସେ ଗୃହ ଶୂନ୍ୟ ଅବସ୍ଥ

14 Aug 2022 11:13 pm
ଚାଷ ଜମିରେ ଗାଈ ଚଳାଇ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବି

କଲମପୁର: ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା କୋପାସାଭଟା ଗ୍ରାମର ଆଦିବାସୀମାନଙ୍କ ଚାଷଜମିରେ ଗାଇ ଚରାଇ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରିବା ସହିତ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି କଲା ଅଲ୍ ଓଡିଶା ସିଡୁଲ୍ଡ କାଷ୍ଟ ଫେଡେରେସନ। ଗତ ଶନ

14 Aug 2022 11:04 pm
ପ୍ରକଳ୍ପ ନାମରେ ଟଙ୍କା ଅପବ୍ୟୟ କରୁଛନ୍ତି ଓଡିଶା ଜୀବିକା ମିଶନ, ଉପକୃତ ହୋଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ମାଲକାନଗିରି: ପ୍ରକଳ୍ପ ନାମରେ ଟଙ୍କା ଅପବ୍ୟୟ କରୁଛନ୍ତି ଓଡିଶା ଜୀବିକା ମିଶନ, କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଉପକୃତ ହୋଇ ପାରୁ ନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସୂଚନା ମୁତାବକ ମାଲକାନଗିରି ସଦର ବ୍ଲକ ସ୍ଥିତ ଗୌଡଗୁଡା ଗ

14 Aug 2022 9:21 pm
ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ବାଙ୍କୀ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ

ବାଙ୍କୀ : ପ୍ରବଳ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଏବଂ ହୀରାକୁଦର ବନ୍ୟାଜଳ ପ୍ରଭାବରେ ମହାନଦୀରେ ଏକ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ ପାଇଁ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କଟକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଭବାନୀଶଙ୍କର ଚୟନୀ ବାଙ୍କୀ ଗ

14 Aug 2022 9:19 pm
ହରଭଙ୍ଗା ତହସିଲର ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଗାଁ ପାଣିଘେରରେ

ହରଭଙ୍ଗା : ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ମହାନଦୀରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ୩୪ଟି ଗେଟରେ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ସାଙ୍ଗକୁ ମହାନଦୀରେ ଦୁଇଦିନ ହେଲା ବନ୍ୟାଜଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଫଳରେ ବ

14 Aug 2022 9:07 pm
ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ସହିଦ ସ୍ତମ୍ଭରେ ଉଡିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା

ମାଲକାନଗିରି : ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସହବ ପାଳନ ଅବସରରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ସହିଦ ସ୍ତମ୍ଭରେ ଉଡିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା। ଆଜି ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଖଜୁରୀଗୁଡା, ଦରଲାବେଡା, ବିହାନଗୁଡି ତଥା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଂଚଳର ଅ

14 Aug 2022 8:55 pm
ବିଶ୍ବ କଲ୍ୟାଣ ଓ ଆର୍ୟୁବେଦ : ଜ୍ଞାନ ରଞ୍ଜନ

ପାରମ୍ପରିକ ଚିକିତ୍ସା ପଦ୍ଧତି ଆୟୁର୍ବେଦକୁ ବିଶ୍ୱ ବ୍ୟାପି କରିବା ପାଇଁ ଭାରତ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛି। କରୋନା କାଳରେ ଆୟୁର୍ବେଦର ପ୍ରଭାବକୁ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବ ଅନୁଭବ କରିଛି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବିଶ୍ୱ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ ଭାରତରେ ପ

14 Aug 2022 8:35 pm
ବର୍ଷେ ପରେ ହତ୍ୟାକାରୀ ସ୍ୱାମୀ ଓ ସହଯୋଗୀ ଗିରଫ

ଗଞ୍ଜାମ : ଗଞ୍ଜାମ ସହରର ଗ୍ରାସୀମ କମ୍ପାନୀ ନିକଟ ଋଷିକୂଲ୍ୟା ନଦୀ ନିକଟରୁ ଗତ ବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟ ୨୮ ତାରିଖରେ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇ ଥିବା ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ରହସ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛି ଗଂଜାମ ଥାନା ପୁଲିସ । ଏହା ଏକ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ହତ

14 Aug 2022 8:03 pm
ଭାରତରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ମଜଭୁତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ୨୦୪୭ ସୁଦ୍ଧା ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ପୂରଣ କରିବୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ସମ୍ବୋଧନ କରିଛନ୍ତି। ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ ଅବସରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି

14 Aug 2022 7:38 pm
ଧାମନଗର ସୀମାନ୍ତ ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟା

ଦୋବଲ : ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ହେତୁ ଧାମନଗର ସୀମାନ୍ତ ଦେଇ ପ୍ରଭାହିତ ବୈତରଣୀ ନଦୀର ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ଫଳରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ଧାମନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟା ଆସିଛି । ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକର କଣ୍ଟିଘାଇ ବାଟ ଦ

14 Aug 2022 7:27 pm
ଭାରତ ଛାଡ ଭଳି ‘ଭାରତ ଯୋଡ’ ଅଭିଯାନ ହେଉଛି ଆଜିର ଆହ୍ୱାନ : ରାଜ୍ୟପାଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସ୍ୱାଧୀତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ସ୍ୱାଧୀତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ସମାରୋହ ସମିତି, ଓଡିଶା ପୂର୍ବପ୍ରାନ୍ତ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ସମ୍ମିଳନୀରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ, ବିଶିଷ୍ଟ ଲେଖକ ରାମ ମା

14 Aug 2022 6:55 pm
‘ଆଜାଦି କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ’ ପାଳନ ଅବସରରେ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ମାଲକାନଗିରି: ‘ଆଜାଦି କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ’ ପାଳନ ଅବସରରେ ମାଲକାନଗିରି ସଦର ବ୍ଲକ ସ୍ଥିତ ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତରେ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। ବିଶେଷ କରି ତାମସା, ତଣ୍ଡାପଲ୍ଲୀ, ଝରାପଲ୍ଲୀ ଆ

14 Aug 2022 6:51 pm
ବର୍ଷାପାଣି ହିଁ ଭରସା

କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର: ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାପାଇଁ ସରକାର କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ଲୋକଙ୍କୁ ବିଶୁଦ୍ଧ ପାନୀୟଜଳ ଯୋଗାଇବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ପ୍ରଶାସନର ଅଣଦେଖା ଓ ପଞ୍ଚାୟତର ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ୧୬ ଦିନହେଲା ଜ

14 Aug 2022 6:46 pm
ପିପିଲିରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ପିପିଲି:ସ୍ୱାଧିନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ସାରା ଦେଶରେ ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ପିପିଲିରେ ବିଭିନ୍ନ ଅନୁଷ୍ଠାନ, ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ଓ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ମହାର୍ଘ୍ୟ ଉତ୍ସବକୁ ଅତି

14 Aug 2022 6:41 pm
ରାୟଗଡା-କୋରାପୁଟ ରେଳ ପଥରେ ଗଛ ପଡି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ରାୟଗଡା : ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା ସିକରପାଇ ଠାରୁ କେଉଟଗୁଡା ରେଳପଥରେ ମାଟି ଅତଡା ଧସିବା ଗଛ ପଡି ରେଳ ଚଳାଚଳ ବ୍ୟାହତ ହେଇଥିଲା । ସେହିପରି ରେଳ ଲାଇନ ଉପରେ ଥିବା ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଣ୍ଡି ପଡିବାରୁ ଜଗଦଲ

14 Aug 2022 6:35 pm
ସୁଆଣ୍ଡୋରେ ପହଞ୍ଚିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଯାତ୍ରା 

ସୁଆଣ୍ଡୋ : ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଅବସରରେ ପୁରୀଜିଲା ପିପିଲିରୁ ବାହାରିଥିବା ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଯାତ୍ରା ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ ଜନ୍ମମାଟି ସୁଆଣ୍ଡୋରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ପୁରୀ ଜିଲା ଛତୁ ମହାସଂଘ ଆନୁକୂଲ

14 Aug 2022 6:25 pm
ଗଣେଶ୍ୱର ହେମ୍ବ୍ରମଙ୍କୁ ସହିଦ ରଘୁ ସର୍ଦ୍ଦାର ସମ୍ମାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ଦେଶ ଅମୃତ ମହୋତ୍ସ ପାଳନ କରୁଥିବାବେଳେ ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ବିସ୍ତାରିତ ଓଡ଼ିଶା ଓ ଲୋକ ବିକାଶ ପକ୍ଷରୁ ପାହାଳରେ ଦେଶ ବିଭାଜନ ବିଭୀଷିକା ସ୍ମୃତି ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏ

14 Aug 2022 6:18 pm
ଭାରତବର୍ଷର ଗୌରବମୟ ଇତିହାସର ଶ୍ରୀବୃଦ୍ଧି କରୁଛନ୍ତି ମୋଦୀ ସରକାର : ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ପ୍ରଦର୍ଶନୀରେ ସ୍ଥାନିତ ବିଭାଜନ ସମୟର କରୁଣ ଫଟୋଚିତ୍ରକୁ ଦେଖିବାକୁ ନାଗରକିକଙ୍କୁ ନିବେଦନ ଦୁଇ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କୁ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଦେଇ ସମ୍ମାନିତ କରିବା ସହ ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଓ

14 Aug 2022 5:58 pm
ହର୍‍-ଘର୍‍-ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଅଭିଯାନ ପ୍ରତି ସାରା ଦେଶରେ ଉଚ୍ଛ୍ୱସିତ ସମର୍ଥନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ସାରା ଦେଶରେ ଏବେ ଚାଲିଛି ହର୍‍-ଘର୍‍-ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଅଭିଯାନ। ଶନିବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ହର୍‍-ଘର୍‍-ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଅଭିଯାନ ପ୍ରତି ସାରା ଦେଶରେ ଉଚ୍ଛ୍ୱସିତ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି । ନିଜ ନିଜ ଘରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉଡାଇ ଦେ

14 Aug 2022 5:32 pm
ମହାନଦୀରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି; ହୁଳୁହୁଳା ପୋଲ ଉପରେ ପାଣି

ବାଙ୍କୀ: ଦୀର୍ଘ ୭ଦିନ ଧରି ଲଘୁଚାପ ଓ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବାଙ୍କୀର ବହୁ ଚାଷ ଜମି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଅଗଷ୍ଟ ୭ତାରିଖରୁ ୧୪ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୦୯ ମିଲିମିଟର ବର୍ଷା ହୋଇଥିବା ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ପ୍ରଭ

14 Aug 2022 5:13 pm
ସଙ୍କୁଳ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ବୈଠକ

ବାଙ୍କୀ: ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଙ୍କୀ ସଙ୍କୁଳସ୍ତରୀୟ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ତୁଳସୀପୁର ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସଙ୍କୁଳ ପ୍ରମୁଖ ଧରଣୀଧର ସାହୁ କାର୍ଯ୍

14 Aug 2022 5:05 pm
ମଣ୍ଡଳସ୍ତରୀୟ ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟ ମେଧା ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦାନ

ବାଙ୍କୀ: ସ୍ଥାନୀୟ ପର୍ବତେଶ୍ୱର ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ସଂସଦ ପକ୍ଷରୁ ଡମପଡ଼ା ମଣ୍ଡଳସ୍ତରୀୟ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ମେଧା ସମ୍ମାନ-୨୦୨୨ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଡମପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅଧିନ ୨୪

14 Aug 2022 4:56 pm
ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ୧୦୮୨ ପୁଲିସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ପଦକ

ଓଡ଼ିଶାର ୨ ପୁଲିସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସାହସିକତା ପାଇଁ ପୁଲିସ ପଦକ ବିଶିଷ୍ଟ ସେବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାର ୨ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁଲିସ ପଦକ ୧୧ ଜଣ ଓଡ଼ିଶା ପୁଲିସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସେବା ପାଇଁ ପୁଲିସ ପଦକ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ସ୍

14 Aug 2022 4:48 pm
ରାତି ୭ଟାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୭୬ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସର ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶ୍ରୀମତୀ ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ଆଜି ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିବେ। ଆକାଶବାଣୀ ଓ ଦୂରଦର୍ଶନର ସମସ୍ତ ଚ୍ୟାନେଲରେ ଏହା ଆଜି ରାତି ୭ଟାରେ ପ୍ରସାରିତ ହେବ। ହ

14 Aug 2022 4:35 pm
ଧସିଲା ମାଟି ଅତଡ଼ା; ଅଟକି ରହିଛି ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌

ରାୟଗଡ଼ା: ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି । ସିକରପାଇ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ମାଟି ଅତଡ଼ା ଧସିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ରେଳ ଧାରଣରେ ମାଡି ଅତଡ଼ା ଧସିଥିବାରୁ ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ଷ୍ଟେସନ ପୂର୍ବ

14 Aug 2022 2:18 pm
ବନ୍ୟାରେ ଭାସିଯାଇ ଚାଷୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ!

ଧାମନଗର: ଚାଷକାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ବିଲକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିବା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଧୁଷୁରୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଇପୁର ଗ୍ରାମର ରମାକାନ୍ତ ରାଉତ(୫୯)ଙ୍କ ମୃତଦେହ ରବିବାର ଗାଁ ବିଲରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ରମାକାନ୍ତ ଚାଷକ

14 Aug 2022 2:18 pm
କଲେଜ୍ ଶ୍ରେଣୀଗୃହରେ ପଶିଲା ବର୍ଷାଜଳ

ତିଗିରିଆ: ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ତିଗିରିଆ ନିଜିଗଡ଼଼ସ୍ଥିତ ପ୍ରସନ୍ନ ପୁରୁଷୋତ୍ତମଦେବ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ବିଭିନ୍ନ ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହରେ ବର୍ଷାଜଳ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଶ୍ରେଣୀଗୃହରେ ପାଣି ଲହଡ଼ି ମାରୁଥିବା ବେଳେ ତାହାରି ଭିତରେ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ ପ

14 Aug 2022 2:09 pm
ମହାନଦୀରେ ଆସୁଛି ମଧ୍ୟମ ଧରଣ ବନ୍ୟା: ଏସଆରସି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟର ବନ୍ୟାସ୍ଥିତି ନେଇ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅଗରେ ଏସଆରସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ମହାନଦୀରେ ମଧ୍ୟମ ଧରଣ ବନ୍ୟା ଆସୁଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଏସଆରସି । ତାହା ସହ କାଲି ସଂଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ବନ୍ୟା ବନ୍

14 Aug 2022 2:02 pm
ଭଟ୍ଟାରିକା ପୀଠରେ ମହାନଦୀର ବନ୍ୟାଜଳ

ବଡ଼ମ୍ବା: ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଏବଂ ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରରୁ ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଦ୍ୱାରା ମହାନଦୀର ଜଳସ୍ତର ବଢୁଛି । ଶନିବାର ଅପରାହ୍ଣ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୪ଟା ସମୟରେ ବନ୍ୟାଜଳ ମହାନଦୀକୂଳ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମା’ ଭଟ୍ଟାରିକାଙ୍କ ପୀଠ

14 Aug 2022 1:28 pm
ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଭୁଶୁଡିଲା ପୋଡାଖୋଲ ପୋଲ

କଲମପୁର: ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଭୁଶୁଡି ପଡ଼ିଲା ପୋଡାଖୋଲ ପୋଲ । ମୋଟେର ଜୟପାଟଣା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ପିପଲଗୁଡା ଛକ ଠାରୁ ବରଗଡ଼ ବୋରିଗୁମ୍ମା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୨୬ ସହ ଆମପାଣି ଠାରେ ସଞ୍ଜୋଗ ହେଉଥିବା ପୋଡାଖୋଲ ପୋଲ ଭୁଶୁଡି ଯାଇଛି । ଏହି ପ

14 Aug 2022 1:17 pm
ଭୁଶୁଡ଼ିଲା ଅସ୍ଥାୟୀ ପୋଲ, ଯାତାୟାତ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ରେଙ୍ଗାଲିକ୍ୟାମ୍ପ: ଅତାବିରା ଏନ୍.ଏ.ସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ମାତ୍ର ପାଞ୍ଚଶହ ମିଟର ଦୂରରେ ନିର୍ମାଣ ଚାଲିଛି ବୈମାନ ଟିକ୍ରା ବିଜୁ ସେତୁ । ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଏହି ସେତୁର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଆଜି ଯାଏଁ ତାହ

14 Aug 2022 1:11 pm
ବ୍ଲକ କଲୋନୀ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ 

କ. ନୂଆଗାଁ: ସ୍ଵାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଅବସରରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା କ. ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ କଲୋନୀ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଳିତ ହୋଇଛି । ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ସୁଵାସିନ

14 Aug 2022 1:00 pm
ତୁରେକେଲାରେ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଯାତ୍ରା

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି: ଭାରତ ସ୍ୱାଧୀନ ହେବାର ୭୫ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ଆଜାଦି କି ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାନ କରାଯାଉଛି । ଏହି ଅବସରରେ ଶନିବାର ତୁରେକେଲା ବ୍ଲକ ହେଡ କ୍ୱାର୍ଟର ଠ

14 Aug 2022 12:47 pm
ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ହରଭଙ୍ଗି ନଦୀରେ ଭାସିଗଲା ଅସ୍ଥାୟୀ ପୋଲ, ୪ ଖଣ୍ଡ ଗାଁକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ମୋହନା: ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ମୋହନା ଅଞ୍ଚଳରେ ୨ଦିନ ଧରି ବର୍ଷା ଲାଗିରହିଛି । ଲଗାଣ ବର୍ଷା ପ୍ରଭାବରେ ହରଭଙ୍ଗି ନଦୀର ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ମୋହନା ନାରାୟଣ ନଗର ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଅସ୍ଥାୟୀ ପୋଲ ଧୋଇ ହୋଇଯାଇଛି । ଫଳରେ ମୋହନା ଠାରୁ ସ

14 Aug 2022 12:40 pm
ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟରେ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଗୋପାଳପୁର: ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଗିତକାଲି ଅପରାହ୍ନରେ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଏନଏସଏସ ଓ କ୍ରୀଡ଼ା ପରିଷଦ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆଜାଦି କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍

14 Aug 2022 12:35 pm
ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ତରଫରୁ ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଗଞ୍ଜାମ: ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ତରଫରୁ ସ୍ଵାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ ଅବସରରେ ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଏବଂ ଓ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ

14 Aug 2022 12:26 pm
ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସତ୍ବେ ସଫଳତାର ସହିତ ସମ୍ପନ୍ନ ହେଲା ତିରଙ୍ଗା ଯାତ୍ରା

ସମ୍ବଲପୁର: ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଚାଲିଛି ‘ଆଜାଦି କା ଆମୃତ ମହୋତ୍ସବ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ । ବର୍ଷ ତମାମ ଅନେକ ସରକାରୀ ବେସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓ ଯୋଜନାମାନ ହାତକୁ ନିଆଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ, ପ୍ରଧା

14 Aug 2022 12:17 pm
ଡରାଉଛି ହୀରାକୁଦ; ୬୧୬.୬୦ ଫୁଟ୍‌ ରହିଛି ଜଳସ୍ତର

ସମ୍ବଲପୁର: ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ମହାନଦୀରେ ଜଳସ୍ତର ବଢ଼ିବାରେୀ ଲାଗିଛି । ଫଳ​‌ରେ ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଆଜି ସକାଳ ୯ଟା ସୁଦ୍ଧା ହୀରାକୁଦ ଜଳସ୍ତର ୬୧୬.୬୦ ଫୁଟ୍‌ ରହିଛି ବୋଲି କୁହାଯା

14 Aug 2022 11:18 am
ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ଦୃଢ଼ୀଭୂତ: ଉମାଶଙ୍କର ଦାସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଲଘୁଚାପ ବର୍ଷାରେ ଭିଜୁଛି ଓଡ଼ିଶା । ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ୨୪ ଘଣ୍ଟା ବର୍ଷିବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଲେ ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନୀ ଉମାଶଙ୍କର ଦାସ । ଉପର ଓ ତଳ ମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଥିବାରୁ ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ଛତିଶଗ

14 Aug 2022 10:52 am
ଆଜି ମୁଣ୍ଡୁଳି ଅତିକ୍ରମ କରିବ ମହାନଦୀ ବନ୍ୟାଜଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ମୁଣ୍ଡୁଳି ଅତିକ୍ରମ କରିବ ମହାନଦୀ ବନ୍ୟାଜଳ । ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମର ୩୪ଟି ଗେଟ୍‌ ଦେଇ ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଆଜି ମୁଣ୍ଡି ଅତିକ୍ରମ କରିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ଫଳରେ ରାଜ୍ୟରେ ଛୋଟ ଧରଣ ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍

14 Aug 2022 10:46 am
ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ଅସମ୍ଭାଳ ସ୍ଥିତି; ମହାନଦୀରେ ବଡ଼ ବଢ଼ି ଆଶଙ୍କା

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଉତ୍ତର ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଏବେ ସୁଦୃଶ୍ୟ ଲଘୁଚାପରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଏହା ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଅବାପାତ ରୂପ ନେବ। ଏହା ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ଅଧିକାଂଶ ଜିଲାରେ ବର୍ଷା ଲା

14 Aug 2022 9:47 am
ଚୀନ୍‌ରେ ଆର୍ଥିକ ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା; ୧୦ ହଜାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ

ବେଜିଂ: ଚୀନ୍‌ରେ ଅଧିକାଂଶ ବୃହତ୍‌ ବ୍ୟାବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ସଙ୍କଟଜନକ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି। ଚୀନ୍‌ର ଖ୍ୟାତନାମା କମ୍ପାନୀ ଆଲିବାବା ଗତ ଜୁନ୍‌ ମାସରେ ୧୦ ହଜାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିଛି। କେବଳ ସେତିକି ନୁ

14 Aug 2022 9:38 am
କେମିତି ରଖିବେ ପରିବାରକୁ ଖୁସି ?

କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃଢ ରହିବା ପାଇଁ ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରୟାସ ରହିବା ଜରୁରୀ। ଯଦି ଗୋଟିଏ ପକ୍ଷର ବି ବିଶ୍ବାସ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ସମ୍ପର୍କରେ ତିକ୍ତତା ଆସିବା ସ୍ବାଭାବିକ। କୁହାଯାଏ, ଥରେ ସମ୍ପର୍କ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇପଡିଲେ ଏହାକୁ

14 Aug 2022 9:25 am
ସାପ୍ତାହିକ ରାଶିଫଳ ରବିବାର (୧୪/୦୮/୨୦୨୨)

ମେଷ: ରବିବାର ଓ ସୋମବାର ଭ୍ରମଣପ୍ରିୟ ହେବେ । ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଗୁରୁବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାର ଓ ଶନିବାର ପାରିବାରିକ ଆନନ୍ଦପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ । ପରୋପକାରୀ ହେବେ । ମହିଳା ଓ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ଲାଭବା

14 Aug 2022 9:17 am
ବିକାଶରେ ଅଂଶୀଦାରଙ୍କ ସହଭାଗିତା

ପଞ୍ଚଦଶ ଅର୍ଥ ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏନ. କେ ସିଂଙ୍କ ପୁସ୍ତକ “ରିକ୍ୟାଲିବ୍ରେଟ : ଚେଞ୍ଜିଂ ପାରାଡାଇମ୍ସ”ରେ ଭାରତର ପ୍ରଗତି ଏବଂ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ବିକାଶ ଲକ୍ଷ୍ୟର ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ଉପସ

14 Aug 2022 9:08 am
ଖାଦ୍ୟ ସ୍ବାବଲମ୍ବନରେ ସଫଳତା

ଆଜି ଭାରତବର୍ଷ ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ପାଳନ କରୁଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ଆଜାଦୀ କି ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ଭାବେ ଅଭିହିତ କରାଯାଇଛି। ପଞ୍ଚସ୍ତରି ବର୍ଷ ତଳେ ଆଜିର ଦିନ ଆର୍ଦ୍ଧରାତ୍ରରେ ପଣ୍ଡିତ ନେହେରୁଙ୍କ ‘ଟ୍ରାୟଷ୍ଟ ୱିଥ ଡ଼େଷ୍ଟ

14 Aug 2022 9:06 am
ଓଡ଼ିଶାରେ ହେବ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଜିଏସ୍‌ଟି ସବ-କମିଟି ବୈଠକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସନ୍ତା ୧୭ରେ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଦ୍ରବ୍ୟ ଓ ସେବାକର(ଜିଏସଟି) ସବ-କମିଟି ବୈଠକ ଓଡ଼ିଶାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଲୋକସେବା ଭବନରେ ଅପରାହ୍ଣ ୩ଟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଉକ୍ତ ବୈଠକରେ ହରିୟାଣା ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଧ୍ୟକ

14 Aug 2022 8:39 am
କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିରୋଧରେ କଂଗ୍ରେସର ଗର୍ଜନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦରଦାମ ବୃଦ୍ଧି ଓ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ସାଧାରଣରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ୨୩ରୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ “ମହଙ୍ଗାଇ ପର ଚର୍ଚ୍ଚା” ସହ ୨୮ରେ ଦିଲ୍ଳୀଠାରେ “ମହଙ୍ଗାଇ ପର୍‌ ହାଲ୍ଲା ବୋଲ୍‌- ଦିଲ୍ଲୀ ଚଲୋ” ଅଭ

14 Aug 2022 8:35 am
ଟେଷ୍ଟ ମାନ୍ୟତାରେ ରୁଟ୍‌ଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ପାରିବେ ଆଜମ୍‌ : ଜୟବର୍ଦ୍ଧନେ

ଦୁବାଇ: ଟେଷ୍ଟ ବ୍ୟାଟିଂ ମାନ୍ୟତାରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଜୋ ରୁଟ୍‌ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଗତ ଜୁନ୍‌ରୁ ସେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନଚ୍ୟୁତ କରିବାର ଦକ୍ଷତା ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜ

14 Aug 2022 8:29 am
ସାକିବ୍‌ ବାଂଲାଦେଶ ଟ୍ବେଣ୍ଟି୨୦ ଦଳର ଅଧିନାୟକ

ଢାକା: ଅଭିଜ୍ଞ ଅଲ୍‌ରାଉଣ୍ଡର ସାକିବ୍‌ ଉଲ୍‌ ହାସନ ବାଂଲାଦେଶ ଟ୍ବେଣ୍ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସାକିବ୍‌ଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ଏସିଆ କପ୍‌ ଓ ଟ୍ବେଣ୍ଟି୨୦ ବିଶ୍ବକପ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାଂଲାଦେଶ କ୍ରିକେଟ ବ

14 Aug 2022 8:25 am
ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିର ପକ୍ଷରୁ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

କାଶୀପୁର: ରାୟଗଡା ଜିଲା କାଶୀପୁର ବ୍ଲକ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ସଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ଏକ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟର କୁନି କୁନି ଛା

14 Aug 2022 3:36 am
କିରା ଗ୍ରାମରେ ଝାଡାବାନ୍ତି: ଜଣେ ମୃତ, ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଆକ୍ରାନ୍ତ

କୁଚିଣ୍ଡା: କୁଚିଣ୍ଡା ଉପଖଣ୍ଡୀୟ ମହୁକୁମା ଠାରୁ ମାତ୍ର ୭ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଅବସ୍ଥିତ କିରା ଶାସନ କିସାନ ପଡ଼ାରେ ଝାଡାବାନ୍ତିରେ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଜି ସଂଦ୍ଧ୍ୟାରେ ଜଣେ ୯ବର୍ଷ ବାଳକର କୁଚିଣ୍ଡା ଉପଖ

14 Aug 2022 3:32 am
ବାଘଲଟି ଜାରି କଲା ସତର୍କ ସୂଚନା

ପାତ୍ରପୁର: ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଲଘୁଚାପ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବା ସମ୍ଭାବନା ନେଇ ସୁଚନା ମିଳିଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ପାତ୍ରପୁର ତହସିଲ ନୁଆଗଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଘଲଟି ମଧ୍ୟମ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ବାହୁଦା ନଦୀ

14 Aug 2022 3:29 am
ରେଭେନ୍ସା ବାଳିକା ହାଇସ୍କୁଲରେ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଅଭିଯାନ

କଟକ: କଟକସ୍ଥିତ ରେଭେନ୍ସା ବାଳିକା ହାଇସ୍କୁଲ ଏନସିସି ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ ଅବସରରେ ଜନସଚେତନତା ପାଇଁ ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଅଭିଯାନ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସମର ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ ବାହିନୀର କମାଡି

14 Aug 2022 3:26 am
ଅଭୟ ବାରିକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଆଠଗଡ଼: ଯୁବ ସଂଗଠକ ତଥା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସୈନିକ ଅଭୟ କୁମାର ବାରିକ ଶନିବାର ନିଜ ସମର୍ଥକମାନଙ୍କ ସହିତ ରଥଗଡ଼ାସ୍ଥିତ ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସହର ପରିକ୍ରମା କରି ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜାଦିକି ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବରେ ସ

14 Aug 2022 3:25 am
ମିଶନ ଶକ୍ତି ପକ୍ଷରୁ ଜାତୀୟ ପତାକା ବଣ୍ଟନ

ଆଠଗଡ଼: ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆହ୍ୱାନ କ୍ରମେ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ତଥା ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଆଠଗଡ଼ର ସମସ୍ତ ସ୍ୱୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଜାତୀୟ ପତାକ

14 Aug 2022 3:24 am
ଆଠଗଡ଼ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ

ଆଠଗଡ଼: ଆଠଗଡ଼ ତାଲୁକ ଆଇନସେବା ସମିତି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶନିବାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ଅଦାଲତ ପରିସରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆଇନସେବା ସମିତିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରାଜଜ୍‍ ପ୍ରଦୀପ୍ତ କୁମାର ସାହୁ ଲୋକ

14 Aug 2022 3:23 am
ସାପୁଆ ନଦୀରେ ନିଖୋଜ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳୁନାହିଁ

ଆଠଗଡ଼: ଏକ କ୍ଷୀରଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଆଠଗଡ଼ ସହର ଉପକଣ୍ଠ ସାପୁଆ ନଦୀରେ ଛିଟିକି ପଡ଼ି ନିଖୋଜ ଥିବା ଗୋବରା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ପବିତ୍ର ମୋହନ ରାଉଳଙ୍କର ୨୪ଘଣ୍ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ପତ୍ତା ମିଳିନାହିଁ। ଶୁକ୍ରବାର

14 Aug 2022 3:21 am
କେଶଡ଼ିହା ସେବାଶ୍ରମରେ ବଢୁଛି ସମସ୍ୟା, ଅସୁବିଧାରେ ରହୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା: ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା କରଞ୍ଜିଆ ଆଦିବାସୀ ଓ ହରିଜନ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ପରିଚାଳିତ କେଶଡ଼ିହା ସେବାଶ୍ରମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା। ଏଠାରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ପାଠ ପ

14 Aug 2022 3:17 am
ଥରେ ଅତିଥି ପଡାର ଅତିଥି ହୁଅନ୍ତୁ ଜିଲାପାଳ! ଆଜାଦୀ ଏଠି ଅଣଦେଖା, ସମସ୍ୟାର ଔଷଧ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି

ବଲାଙ୍ଗିର/ପାଟଣାଗଡ: ପାଟଣାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ବର୍ଥଲା ପଞ୍ଚାୟତ। ପାଟଣାଗଡ଼-ହରିଶଙ୍କର ଯିବା ରାସ୍ତାରେ ପଡେ ଅତିଥି ପଡ଼ା। ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ଦେଶ ସାରା ‘ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ’ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। କିନ୍ତ

14 Aug 2022 3:13 am